بيماري ام اس در نوزادان

بيماري ام اس در نوزادان

خواص دارویی و گیاهی :

کلیدواژه: درمان عرق کف دست، درمان عرق کف پا، درمان عرق زیربغل، درمان تعریق زیاد، درمان تعرق زیاد، درمان عرق زیاد ، دستگاه ضد تعریق، دستگاه یونتوفورزیس، عرق کف دست، عرق کف پا، عرق زیربغل، راه های جلوگیری از عرق، زیر بغل، بوی بد عرق، درمان طبی عرق، عرق کف دست، عرق کف پا، عرق کف دست معافیت، عرق کف دست و پا، عرق زیربغل، عرق ، تعریق، عرق کف دست+معافیت پزشکی ،علت عرق ،علت عرق زیاد کف دست، علت عرق زیاد زیر بغل ،علت عرق کردن کف دست ، تعرق الیدین والرجلین،علت عرق زیاد کف دست ،علت عرق زیاد بدن چیست ، علت عرق کردن کف دست،علت عرق سرد ، عرق کف پا ،عرق پا ،عرق کف پای نوزاد ،عرق زیر بغل،درمان عرق زیر بغل ،عرق زیاد نشانه چیست ،عرق زیاد بدن ، تعریق کف دست ، تعریق شبانه، تعریق زیاد زیر بغل ، تعریق زیاد ، تعرق الیدین و الرجلین

 

به طور رایج ام اس در بزرگسالان اتفاق می افتد، ولی پزشکان در حال تشخیص کودکان و نوجوانان بیشتر مبتلا به این بیماری هستند. در امریکا از میان هزار فرد مبتلا به ام اس حدود تا هزار نفر نوجوانان زیر سال هستند. عصب شناسان معتقدند احتمالأ تعداد زیادی  بچه های مبتلا به ام اس وجود دارند که هنوز شناخته نشده اند. این مطلب به بررسی ام اس کودکان می پردازد.

علایم اولیه ام اس در کودکان متفاوت می باشد. در بچه ها ممکن است بعد از یک دوره ی بیماری عصبی که آماس پیشرفته و حاد مغزی(ADEM) نامیده می شود، شروع شود. اغلب، علایم ADEM – مثل سردرد ، آشفتگی روانی  ، کما ، حمله ی ناگهانی بیماری، خشکی گردن ، و کمبود انرژی هستند که بعد از چند هفته از بین می روند. اما در برخی از کودکان این علایم ادامه دار هستند تا منجر به ام اس ام اسpan>

در مقایسه با بزرگسالان ام اس در کودکان آهسته تر پیشرفت می کند. اما افرادی که در سنین کودکی یا نوجوانی به ام اس مبتلا می شوند زودتر به ناتوانی های فیزیکی مبتلا می شوند. احتمالأ پیامدهای شناختی و روان شناختی در بچه ها و نوجوانان شدیدتر است و ممکن است بر عملکرد تحصیلی ، خودشناسی ، و روابط آنها با دیگران تأثیر گذارد.

این علایم مشابه علایم بزرگسالان است و ممکن است شامل موارد زیر شود:

علاوه بر این، ممکن است بچه ها حمله ها و کمبود انرژی را تجربه کنند که معمولا در بزرگسالان وجود ندارد.

علایم ام اس نامنظم باشند .

هر چند هیچ درمانی برای ام اس وجود ندارد ولی چند راهکار درمانی برای بهبود زندگی کودکان مبتلا به این بیماری کشف شده است. درمان ام اس در همه ی سنین هدف را دنبال می کند: درمان حمله ها ، ممانعت از حمله های بعدی و کاهش علایم.

داروهای کورتیکو استروئید (Corticosteroid) ، آماس در مغز و نخاع که در حین حمله بوجود می آید را کاهش می دهد ، متیل پردنیسولون (سولومدورال)  روزی یکبار به صورت تزریقی برای سه تا پنج روز استفاده می شود. گاهی اوقات پزشکان کورتیکواستروئید خوراکی به نام پردنیسون را برای یک دوره ی کوتاه مدت به همراه داروی تزریقی تجویز می کنند.

هر چند در بیشتر کودکان کورتیکواستروئید به خوبی اثر می کند ولی این دارو در بعضی از کودکان اثرات جانبی مانند بدخلقی و تغییرات رفتاری ، افزایش فشار خون و قند خون ، ناراحتی های گوارشی دارد. در صورت لزوم پزشکان می توانند این علایم را درمان کنند.

اگر کورتیکواستروئید به تنهایی کافی نباشد ،درمان های دیگری مانند تبادل ایمیونوگلوبین (IVIG) و پلاسما  مورد استفاده قرار می گیرند.

گرچه کورتیکواستروئید می تواند حمله های ام اس را مداوا کند اما نمی تواند از بروز آن جلوگیری کند. در این موارد پزشکان داروهای دیگری را تجویز می کنند. این داروها تعداد حمله ها را کاهش می دهند و می توانند پیشرفت بیماری را آهسته تر کنند.

از نظر سازمان غذا و دارو داروهای MS برای افراد کمتراز سال مورد تایید نیست. اما پزشکان از برخی از این داروها در یک دوز متفاوت نسبت به بزرگسالان برای درمان کودکان مبتلا به این بیماری استفاده می کنند . داروها برای کودکان مبتلا به MS عبارتند از:

کودک شما  این داروها را با تزریق به داخل عضله یا زیر پوست دریافت می کند. دکتر یا پرستار می تواند به شما در مورد راحت تر انجام شدن تزریق کمک کند. نوجوانان ممکن است خودشان بتوانند عمل تزریق را انجام دهند.

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد چگونگی تاثیر این داروها در مقایسه با بزرگسالان انجام نداده اند. اما نتایج مطالعات کوچکی نشان داده است که آنها به خوبی اثر کرده و برای کودکان بی خطر هستند.

پزشکان همچنین می توانید علائم خاص مربوط به MS، مانند گرفتگی های عضلانی، خستگی و افسردگی را درمان کنند

درست مثل هر داروی دیگری، این دارو نیزمی تواند عوارض جانبی خود را بوجود آورد. شایع ترین آنها در اثر استفاده از اینترفرون علائمی شبیه سرماخوردگی مانند تب، لرز، درد عضلانی و سردرد است ، که به مدت کوتاهی پس از تزریق  شروع می شوند. پزشک فرزندتان می تواند عوارض جانبی را با دادن دوز کمی از دارو در شروع مصرف و افزایش آن به صورت تدریجی، کاهش دهد. همچنین داروهای دیگری برای از بین بردن برخی از عوارض جانبی وجود دارد.

شایع ترین اثر جانبی کوپاکسون قی و تورم در محل تزریق می باشد. کمپرس سرد می تواند به این مشکلات کمک کند.

علائمی مانند خستگی، بی حسی یا سوزن سوزن شدن، گرفتگی عضلات، و افسردگی ممکن است به طور کامل بعد از حمله از بین نروند.اما درمان های بسیاری برای کمک به تسکین آنها از قبیل ورزش درمانی ،کار درمانی، مشاوره، و داروها وجود دارد.

همچنین، ممکن است هر یک از این علائم در کودکتان، نتیجه ی این بیماری نباشد . کودکان مبتلا به ام اس به بیماری های کودکان دیگر نیز مبتلا می شوند. تب یا عفونت ممکن است علائم ام اس را برای یک مدت کوتاه بدتر کند، اما آنها معمولا پس از آن که تب کاهش یافت یا عفونت کنترل شد، بهتر خواهند شد.

ترجمه شده از : www.webmd.com

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


افراد مبتلا به ام اس نوع پیشرونده ثانویه (SPMS) با نوع دیگری از ام اس – مولتیپل اسکلروزیس عود کننده []


فرد مبتلا به ام اس نوع پیشرونده اولیه (PPMS) ممکن است برای اولین بار به خاطر مشکل ضعیف بودن پا هنگام []


اغلب افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک نوع به نام عود کننده – فروکش کننده (RRMS) را دارند. این []


اسکلروز چندگانه (MS) مغز و نخاع را تحت تاثیر قرار می دهد. علائم اولیه ی ام اس شامل ضعف، سوزن []


هنگامی که به فلج چندگانه (MS) مبتلا می شوید سیستم ایمنی بدن شما به سیستم عصبی مرکزی حمله می کند، []


افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) برای اولین بار نشانه های خود را بین سنین  و  آگاه می شوند. معمولا []

سلام ایا با مور مور شدن دست و پا آن هم به فواصل زیاد و کم بودن حافظه و گه گداری سر درد آن هم نواحیی خاص از سر مثل جلوی سر یا پشت سر مشود مشکوک به ام اس باشد


آدرس شما منتشر نخواهد شد.

 

فرزند ملکه رنجبر گفت: شب گذشته مادرم برای تحت نظر بودن و مانیتورینگ از قسمت مراقبت‌های ویژه به بخش منتقل شد و باید ببینیم در چند روز آینده وضعیتش چه روندی را طی می‌کند.

معمولاً سلبریتی ها برای فعالیت های هنری خود دستمزدهای بسیار زیادی دریافت می کنند اما در برخی از موارد آن ها دستمزدهایی درخواست می کنند که شاید برای شما قابل باور نباشد.

 

 

 

سرزده رفتیم خونه یکی از آشناها بچه صاحبخونه گفت : عمو ما میدونستیم شما میاین خونمون گفتم : عزیزم ازکجا می دونستین ؟

 

اصلی ترین دلیل وز شدن موها، خشکی بیش از حد ساقه مو است که می توان با راهکارهای زیر آن را درمان کرد. در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

 

یکی از جنبه‌های جذاب هر سفر خرید کردن از مغازه‌ها و فروشگاه‌های رنگارنگ آن شهر و کشور است.

 

برای گرفتن تلخی بادمجان، آن ها را درون آب و آبلیمو قرار بدهید.ما حال راه های زیادی برای گرفتن تلخی بادمجان وجود دارد که در این مطلب به شما می گوییم.

 

 

0 حامد فواید،علائم،خواص فوریه 28, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *