خاکشیر دشمن کبد چرب

خاکشیر دشمن کبد چرب

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

خاکشیر دشمن کبد چرب

خاکشیر دشمن کبد چرب

 امام صادق (ع): تباهى تن ، در پرخورى است و تباهى كِشت ، در گنه ورزى و تباهى شناخت ، در ترك صلوات بر بهترين خلق خدا [يعنى پيامبر صلى الله عليه و آله ] .

به گزارش تیترشهر : اگر برای درمان کبد چرب می خواهید این بار خاکشیر را امتحان کنید حتما این مقاله را بخوانید تا یاد بگیرید که چگونه معجونی برای پاکسازی کبد چرب تهیه کنیم و خاکشیر چگونه قاتل کبد چرب می شود؟

خاکشیر یکی از بهترین گیاهان دارویی برای درمان و پاکسازی کبد چرب
است، برای این منظور بایستی خاکشیر را با ترنجبین مخلوط کنید. ترکیب
خاکشیر با ترنجبین به خصوص در درمان سودا و بلغم تأثیر به سزایی دارد. هم
چنین این ترکیب، بهترین نرم کننده مزاج های خشک (صفرا و سودا) می‌باشد.
یعنی رطوبت دهنده به بدن هستند.همچنین خاکشیر با آب پنیر (ماء
الجبن)، دارویی ضد سودا و ضد صفرا است و مفتح قوی کبد به خصوص بازکننده
مسیرهای کبدی به خصوص سودا می باشد.استفاده از انواع بذرهای ملین
مانند خاکشیر، اسفرزه، بارهنگ، تخم ریحان، تخم شربتی، بالنگو، شیر خشت و
ترنجبین نیز برای پاکسازی سموم کبدی مفید است.ذکر این نکته ضروری است که به طورکلی استفاده از داروهای گیاهی بایستی با تجویز پزشک باشد و در مورد پاکسازی کبد با خاکشیر
و ترنجبین به خصوص برای صفراوی مزاج‌ها بایستی با احتیاط مصرف شود، این
ترکیب از دو ماده با طبیعت گرم و تر تشکیل شده و چون کبد را سریع پاکسازی
می‌کند، در غلبه با گرمی یک بیرون ریزی ایجاد می‌کند که یک بیمار صفراوی
نمی تواند این حالت را تحمل کند.

دانه های ریز خاکشیر دارای خواص بی شماری هستند که بسیار مورد استفاده مردم از گذشته تا به امروز بوده و هستند. یکی از این خواص درمان کبد چرب با خاکشیر می باشد که ما به آن در این مقاله اشاره می کنیم.

بیماری کبد چرب امروزه به خاطر تغذیه های نادرست و عدم تحرک بسیار فراگیر شده است. اما از آنجا که کبد، عضو حیاتی و مهم بدن است و باید سلامت آن جدی گرفته شود ما از درمان کبد چرب با خاکشیر  که از جمله روش های مفید درمان کبد چرب می باشد را در ادامه این مطلب گفته ایم.

 

 

از بارزترین علل به وجود آمدن کبد چرب بدانید که، آب خوردن ما بین غذا، استرس های بیش از حد معمول، استفاده از الکل و مواد الکی، استفاده از دارو بیش از اندازه و سر خود، خوردن غذاهای فست فودی و بی تحرکی است. علایم کبد چرب، در ظاهر ایجاد نمی شود که شخص یا اطرافیان او متوجه این موضوع بشوند، بلکه فقط در سونوگرافی و آزمایش این بیماری نمود پیدا می کند و گاهی با یبوست، ریزش مو و پف زیر چشم بعد از خواب و گاهی با بعضی مشکلات روانی مانند افسردگی، می توان پی به اختلال در کارکرد کبد برد.

 

خاکشیر دشمن کبد چرب

 

برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کبد چرب برای خود یک برنامه صحیح و سالم غذایی در نظر بگیرید. از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. روزانه زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید و از یک جا نشینی بپرهیزید. از غذاهای مفید و رژیم غذایی کبد چرب مانند: میوه جات، عسل، مرکبات، بارهنگ و خاکشیر استفاده کنید. خوب است بدانید با کاهش وزن بیماری کبد چرب درمان می شود.

منبع : آرگا

 

 

 

خاکشیر دشمن کبد چرب

خاکشیر دشمن کبد چرب

0

پیشنهاد شده برای شما :
0 کاظمی نحوه مصرف ژانویه 1, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *