خواص اسفناج در دوران بارداري

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی :

 

مصرف روزانه 27 میلی‌گرم آهن و یا مکمل‌های آن در سه ماهه اول بارداری ضروری است

پژوهشگران علوم پزشکی با بررسی میزان مصرف آهن در بیش از یك‌هزار زن باردار دریافتند: هر چه زنان باردار مقدار بیشتری آهن مصرف کنند اندازه و وزن نوزادشان بیشتر خواهد بود از این رو مصرف روزانه 27 میلی گرم آهن را در این افراد توصیه می کنند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  محققان انگلیسی با مطالعه مصرف غذا و مکمل های آهن در یك‌هزار و 260 زن باردار طی 3 ماهه اول بارداری دریافتند به ازای هر 10 میلی گرم افزایش مصرف آهن در روز وزن نوزاد حدود 34 گرم افزایش می یابد.

زنان بارداری که در سه ماهه اول دوران بارداری مقدار زیادی آهن مصرف می کنند ممکن است نسبت به سایر زنان باردار، نوزادان سالم تر و با وزن بیشتر به دنیا بیاورند.

در یافته های این مطالعه که در مجله تولید مثل بریتانیا به چاپ رسیده، آمده است هر چه زنان باردار مقدار بیشتری آهن مصرف کنند اندازه و وزن نوزادشان بیشتر خواهد بود.

از آن جایی که وزن نامناسب نوزاد می تواند به فلج شدن و یا حتی مرگ منجر شود محققان در این رابطه به زنان باردار توصیه کردند روزانه 27 میلی گرم آهن و مکمل های آهن مصرف کنند و این در حالی است که در حال حاضر در انگلیس مصرف حداقل 15 میلی گرم آهن برای زنان باردار مورد بحث قرار دارد.

بر پایه این گزارش این 15 میلی گرم آهن در مواد غذایی مانند مرغ سوخاری، اسفناج خام و یا قرصهای مکمل آهن موجود است.

این مطالعه نشان داد اکثر زنان باردار، آهن مورد نیاز خود را بیشتر از طریق سبزیجات و کمتر از طریق گوشت تهیه می کنند.

آهن ماده معدنی ای است که یک بخش بسیار مهم از هموگلوبین را تشکیل می دهد و حتما می دانید که هموگلوبین ماده ای در خون است که در حمل اکسیژن به سراسر بدن نقش دارد.
در دوران بارداری کارایی جذب آهن در بدن افزایش می یابد و بهتر جذب می گردد و لذا دارای اهمیت است که شما به منظور کسب اطمینان از این که اکسیژن کافی به شما و جنین تان می رسد، آهن بیشتری را دریافت نمایید.

همچنین مصرف آهن کافی از بروز علائمی چون: خستگی، ضعف، تحریک پذیری و افسردگی در شما پیشگیری خواهد کرد.

رعایت یک رژیم غذایی متوازن که حاوی غذاهای غنی از آهن باشد شما را یاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنید که آهن مورد نیاز خود را در طی دوره ی بارداری دریافت می نمایید.
نقش آهن پيشگيري از كمبود آن و كم‌خوني ناشي از آهن است كه مي‌تواند در صورت شديد بودن بر مادر و جنين اثر منفي داشته باشد. اما مصرف اسيد فوليك عمدتاً به دليل پيشگيري از نقص لوله عصبي در جنين است كه بايد از طريق مصرف قرص اسيد فوليك از 3 ماه قبل از بارداري تا پايان ماه دوم بارداري مصرف شود.

‌بهترين منابع غذايي آهن گوشت، مرغ و ماهي است علاوه بر آن زرده تخم مرغ و حبوبات مثل عدس‌، لوبيا، سبزي‌ها مثل جعفري، اسفناج، انواع خشكبار مثل توت خشك، انجير، كشمش، خرما و انواع غذاي مثل پسته‌، بادام، فندوق و گردو از منابع خوب آهن را مي‌توان نام برد.
اگرچه شواهد بی شماری وجود دارد که نشان می دهد مصرف مکمل آهن بطور قابل توجهی اثرات مثبت بر وضعیت زنان باردار هنگام زایمان و پس از آن دارد اما تحقیقات وسیع ارتباط سطح بالای آهن خون و افزایش عوارض بارداری را نشان داده است.

تجویز مکمل آهن برای زنان باردار یک اصل مهم می باشد که به دلیل نیاز جنین، جفت و افزایش حجم خون زن باردار لازم است در حالی که اگر زنی باردار نباشد، نیازهای بدن او می تواند با تغذیه مناسب برطرف شود.
یک نگرانی مهم مربوط به خانم‌هایی است که ذخیره‌ی مناسبی از آهن دارند و ممکن است مانند سایر خانم‌های باردار، مکمل آهن دریافت کنند. هم‌چنین ممکن است به علت دریافت زیاد آهن فرد دچار سوزش معده، اسهال یا یبوست و گرفتگی عضلات شوند. البته مکانیسم دفاعی بدن در این موارد کمک می‌کند و در کسانی که به آهن اضافی نیاز ندارند، مقداری از آهن اضافی توسط روده‌ جذب نمی‌شود.

اگر خانم بارداری دچار یکی از عوارض دریافت زیاد آهن شود ممکن است، میزان آهن مصرفی وی بیش از میلی‌گرم در روز باشد یا نیازی به دریافت مکمل آهن نداشته باشد.

برای خانم‌هایی که چند قلویی زایی دارند یا دچار کم‌خونی ناشی از فقر آهن هستند، مصرف روزانه‌ی بیش از میلی‌گرم آهن ضروری می‌باشد و این مقدار در حدود – میلی‌گرم توصیه شده است.

پیشنهاد شده برای شما :
0 جمشید کاظمی عکس برای پروفایل ژانویه 16, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *