خواص قارچ خوراکي دنبلان

خواص دارویی و گیاهی :عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

 

قارچ دُنبَلان نوعی قارچ خوراکی گرانقیمت و کمیاب است. این قارچ در گونه های مختلف به رنگهای ق تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه است ولی لذیذترین نوع آن دارای پوستهٔ سیاه رنگ است. قارچ های دنبلان معمولاً دسته دسته در عمق 30 سانتیمتری در خاک و نزدیک به ریشه های گیاهان و درختها می رویند. کاشت آنها نتیجه مفید نداده است، ولی به حالت طبیعی در بسیاری از زمین های معتدل دیده می شوند و آن ها را به وسیله سگ یا خوک پیدا می کنند.

* تغذیه از دنبلان در فصل بهار برای جلوگیری از انواع بیماری‎ها مثل سرماخوردگی در طول سال مؤثر عنوان شده است. * دنبلان بیش از ۱۵ نوع پروتئین و ویتامین‎های زیادی دارد. * قارچ دنبلان تأثیر چشم‎گیری در کاهش قند خون در میان مبتلایان به دیابت و درمان بیماری‎های چشمی دارد. * بسیاری مصرف قارچ را در درمان عوارض پیری و بهبود قوای جنسی مؤثر دانسته و آن را اکسیر جوانی می‎شناسند. * تأثیرات آنتی بیوتیکی قارچ در برابر میکروب‎ها و عوامل بیماری‎زا و نیز تأثیر آنتی اکسیدانی در برابر انواع سرطان و محافظت از کبد در برابر بیماری‎های کبدی به اثبات رسیده است، شود.   * قارچ شامل مقدار زیادی ارگوتیونین (یک آنتی اکسیدان قوی) است که برخلاف آنتی‌اکسیدان‌های دیگر در فرایند پخت و پز از بین نمی‌رود. بررسی ها نشان می دهند مصرف روزانه دو عدد قارچ پخته و داغ می تواند عفونت های بدن را از بین برده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و یبوست و نفخ معده را نیز درمان کند.

  

 

instagram googleplus facebook telegramrss

© تمامی حقوق این سایت برای شفاگاه محفوظ است.

بانک تجربه مفید – آدرس درمانگاه و مطب – گیاهان دارویی 
خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین محمد حافظ شیرازی در سال ۷۲۷ هجری قمری به دنیا آمد . حافظ به لسان الغیب معروف است و در سال ۷۹۲ هجری قمری از دنیا رفت .شاعر بزرگ قرن هشتم ایران و یکی از سخنوران مشهور ایران و تمام جهان است .

تعداد بسیاری از شعرهای او غزل هستند که به غزلیات حافظ شهرت دارند. سمت و سوی حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم‌ترین اثرگذارن بر شاعران بعد از خود شناخته می‌شود. در قرن های هجدهم و نوزدهم شعرهای او به زبان‌های اروپایی ترجمه شد و اسم او به نوعی به محافل ادبی جهان غرب نیز راه پیدا کرد . هرساله در تاریخ بیستم مهرماه مراسم بزرگ‌داشت محمد حافظ شیرازی در محل آرامگاه او در شهر شیراز با حضور پژوهشگران ایرانی و خارجی برگزار می‌شود. طبق تقویم رسمی ایران این روز را روز بزرگ‌داشت حافظ نامیده‌اند.

اطلاعات زیادی از خانواده و جدهای حافظ شیرازی در دست نیست و ظاهراً اسم پدرش «بهاءالدین محمد» است و مادر او اهل کازرون بوده‌است. در شعرهای او که می‌تواند تنها منبع موثّق و مطمئن زندگی او باشد اشاره‌های کمی از زندگی شخصی و خصوصی او پیدا می‌شود. آنچه از فحوای تذکره‌ها به دست می‌آید بیشتر افسانه‌هایی است که از این شخصیّت در ذهن عوام ساخته و پرداخته شده‌است. با این همه آنچه با تکیه به اشارات دیوان او و برخی منابع معتبر قابل بیان است آن است که او در خانواده‌ای از نظر مالی در حد متوسط جامعه زمان خویش متولد شده‌است. (با این حساب که کسب علم و دانش در آن زمان اصولاً مربوط به خانواده‌های مرفه و بعضاً متوسط جامعه بوده‌است). در نوجوانی قرآن را با چهارده روایت آن از برکرده و از همین رو به حافظ ملقب گشته‌است.

آرامگاه حافظ در شهر شیراز و در منطقهٔ حافظیّه واقع شده‌است. امروزه این مکان یکی از جاذبه‌های مهمّ گردشگری به‌شمار می‌رود.

در زبان اغلب مردم ایران، رفتن به حافظیّه معادل با زیارت آرامگاه حافظ گردیده‌است. برخی از معتقدان به آیین‌های مذهبی و اسلامی، رفتن به آرامگاه او را با آداب و رسوم مذهبی همراه می‌کنند. از جمله با وضو به آنجا می‌روند و در کنار آرامگاه حافظ به نشان احترام، کفش خود را از پای بیرون می‌آورند.

نیت کننده معمولاً در هنگام تفأل از دیوان حافظ، او را به عزیزترین کسانش یعنی به خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم می دهد. این قسم معمولاً به این شکل ادا می شود: ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا براورده سازی. ضمن اینکه شاید بهتر باشد برای شادی روح حافظ، صلوات یا فاتحه ای نثار نماییم!

مشهور است که امروز در خانهٔ هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می‌شود. ایرانیان طبق رسوم قدیمی خود در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، یا شب یلدا، با کتاب حافظ فال می‌گیرند. برای این کار، یک نفر از بزرگان خانواده یا کسی که بتواند شعر را به خوبی بخواند یا کسی که دیگران معتقدند به اصطلاح خوب فال می‌گیرد ابتدا نیت می‌کند، یعنی در دل آرزویی می‌کند. سپس به‌طور تصادفی صفحه‌ای را از کتاب حافظ می‌گشاید و با صدای بلند شروع به خواندن می‌کند. کسانی که ایمان مذهبی داشته باشند هنگام فال گرفتن فاتحه‌ای می‌خوانند و سپس کتاب حافظ را می‌بوسند، آنگاه با ذکر اورادی آن را می‌گشایند و فال خود را می‌خوانند.

برخی حافظ را «لسان‌الغیب» می‌گویند یعنی کسی که از غیب سخن می‌گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ‌کس زبان غیب نیست: ز سر غیب کس آگاه نیست قصه مخوان کدام محرم دل ره در این حرم دارد

یکی از صنایع شعری ایهام است بدین معنی که از یک کلمه معانی متفاوتی برداشت می‌شود. ایهام در اشعار حافظ به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته. همچنین از مهم‌ترین خصوصیات شعر حافظ گستردگی مطالب ذکر شده در یک غزل اوست؛ به گونه‌ای که در یک غزل از موضوع‌های فراوانی حرف می‌زند. از طرفی هر بیت شعر حافظ نیز به‌طور مستقل قابل تفسیر است. این ویژگی‌های شعر حافظ باعث شده که هر کس با هر نیتی که دیوان حافظ را بگشاید و غزلی از آن را بخواند در مورد نیت خود کلمه یا جمله‌ای در آن می‌یابد و فرد فکر می‌کند که حافظ نیت او را خوانده و به وی جواب داده‌است. غافل از اینکه این ویژگی شعر حافظ است و در بقیه غزلیات او نیز کلمات یا جملاتی همخوان با نیت صاحب فال وجود دارد.

حافظ زمانی که درمانده می‌شود به فال روی می‌آورد: از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش زده‌ام فالی و فریاد رسی می‌آیدX

– ǁی 15 ј .

– ѐ 50 .

ی ǘ takhfif . * ی ј ی 92 100 .  

ǘ


 


 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021تهران، صندوق پستی 111-15655فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوی اخبار و مطالب منتشر شده در اطلاعی نداريم! 

ی magiran.com ʝ    

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: قارچ دنبلان تاثیر چشم‎گیری در کاهش قند خون دارد.


مهندس قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، افزود: قارچ دنبلان، نوعی قارچ خوراکی گران‎قیمت و کمیاب است، اندازه این قارچ از یک فندق تا یک پرتغال بوده وشکلی شبیه سیب‎زمینی دارد.

وی بیان کرد: با توجه به آغاز بارندگی‎های بهاره و مساعد شدن شرایط رشد این قارچ جمع‎آوری، خرید و فروش و مصرف این قارچ‎ها در رویشگاه‎های قارچ دنبلان در کشور از رونق خاصی برخوردار شده است.

این مقام مسوول اظهار کرد: بخشی از خواص دارویی و پزشکی قارچ دنبلان براساس مستندات علمی و تحقیقات آزمایشگاهی و برخی دیگر در میان مردم مناطق مختلف و براساس تجربیات شخصی و در طول سال‎های متمادی به اثبات رسیده است.

قربانی ادامه داد: در جریان نمونه‎برداری از قارچ‎های دنبلان در سال‎های گذشته با مطرح کردن سوالاتی از مردم مناطق مختلف کشور در مورد خواص این قارچ مردم از آن به عنوان یک غذای نیروبخش و مقوی یاد کرده و تغذیه از آن در فصل بهار را برای جلوگیری از انواع بیماری‎ها در طول سال موثر می‎دانند.

وی با اشاره به اینکه در میان مردم آذربایجان غربی اعتقاد بر این است که قارچ تاثیر چشم‎گیری در کاهش قندخون در میان مبتلایان به دیابت دارد، اضافه کرد: در شهرهای مرکزی و جنوبی کشور نیز از قارچ به عنوان غذایی مقوی و دارویی در درمان بیماری‎های چشمی یاد می‎شود.

قربانی متذکر شد: استان فارس نیز مصرف قارچ را در درمان عوارض پیری موثر دانسته و آن را به عنوان عامل جوانی می‎شناسند.

وی یادآور شد: براساس تحقیقات انجام شده تاکنون تاثیرات آنتی بیوتیکی قارچ در برابر میکروب‎ها و عوامل بیماری‎زا، تاثیر آنتی اکسیدانی در برابر انواع عوامل سرطان‎زا و محافظت از کبد در برابر بیماری‎های کبدی به اثبات رسیده است.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان با بیان اینکه این نوع قارچ در استان‎های فارس، زنجان، چهارمحال و بختیاری، هگان، همدان، کرمانشاه و تهران می‎روید، تصریح کرد: قارچ دنبلان به رنگ‎های سفید، سیاه، ق تیره، خاکستری و بنفش دیده می‎شود.

قربانی با اشاره به اینکه این قارچ در هگان به نام آغر، در تهران دنبلان و در فارس به نام دنبل می‎شناسند، افزود: فصل برداشت قارچ دنبلان از نیمه‎های اسفند تا اواخر فروردین ماه در سال‎های پرباران است.

وی با بیان اینکه قارچ دنبلان از نظر تغذیه‎ای دارای بیش از 15 نوع پروتئین و ویتامین‎های زیادی است، بیان کرد: استفاده از انواع قارچ‎ها به ویژه دنبل به عنوان یک غذای سالم روبه افزایش است و هرساله متقاضیان بیشتری پیدا می‎کند.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان همچنین تصریح کرد: درقارچ دنبلان هیچ نوع دستکاری ژنتیکی توسط انسان انجام نشده و کود شیمیایی در آن نیز به هیچ‎وجه بکار گرفته نشده است.

قربانی با اشاره به اینکه دنبل جزء گرانترین و لذیذترین قارچ‎های خوراکی و دارویی جهان است، متذکر شد: افراد آشنا و مطلعی در منطقه زردکوه چهارمحال و بختیاری وجود دارند که روزانه بین 10 تا 15 کیلوگرم دنبلان کوهی جمع‎آوری می‎کنند.

وی خاطرنشان کرد: قیمت این نوع قارچ در ایران متغیر بوده و در خارج از کشور نیز خریداران بسیار خوبی دارند؛ در کشورهای فرانسه، ایتالیا و انگلیس هر کیلو 100 تا 200 دلار به فروش می‎رسد.

قربانی بیان کرد: بیشترین مصرف دنبل علاوه بر استفاده خوراکی در تهیه روغن‎‌های معطر و نیز داروسازی است.


انتهای پیام

دنبلان، پرخاصیت و گرانقیمت

واژۀ دنبلان از کجا آمده و به چه معناست؟

واژه دنبلان برگرفته از واژه دونبالان donbalan در زبان ترکی آذربایجانی، به معنی برآمده، متورم و برجسته است و به زمینی اشاره می­کند که هنگام خارج شدن دنبلان، حالت برآمده و پف کرده پیدا می­کند.

این قارچ را در هگان به نام آغر، در تهران، دنبلان کوهی و در فارس به نام دنبل می‎شناسند و در كتب طب سنتی از آن با عنوان «نبات الرعد» یاد شده است.

 

ماهیت دنبلان چیست؟

دنبلان در واقع نوعی ساختمان باردهی یک قارچ زیرزمینی است که ممکن است به رنگ­های ق تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه دیده شود. دنبلان حالت غده ای دارد و توپر و شبیه به سیب زمینی است و اندازه آن از یک فندق تا اندازه یک پرتقال یا کمی بزرگتر متغیر است (شکل 1).


شکل 1) دنبلان (دو عدد) جمع اوری شده از روستای چرکین لو (میانه)

دنبلان را کی، کجا و چگونه می توان یافت؟

دنبلان در سال‎های پرباران معمولاً بعد از آغاز بارندگی‎های بهاره از نیمه‎های اسفند تا اواخر فروردین ماه و در عمق ۵ تا 30 سانتی متری خاک های مرطوب آهکی و سبک دامنه کوهستان ها و کوه های شنی یافت می­شود. قارچ دونبالان همزیست ریشه گیاهان است بنابراین در خاک بدون گیاه دنبال آن نگردید، دنبلان­ ها را می توان در مجاورت ریشه گیاهان یافت. دنبلان را در زمین های بکر غیر زراعی و در بخش هایی از خاک که برآمده و ترک خورده است، می توان یافت (شکل 2). به علاوه از شامه قوی خوک و سگ تربیت شده برای یافتن دنبلان استفاده می شود


شکل 2) زمین ترک خورده و برآمده نشانه حضور دنبلان بزرگ و سطحی زیر خاک

دنبلان در چه مناطقی از ایران یافت می شود؟

دونبالان به حالت طبیعی در بسیاری از مناطق معتدل دیده می‌شوند. زادگاه اوليه و محل رويش دنبلان كشورهاي افغانستان و هندوستان و در ایران مناطق كوهستان هاي نواحي شمال غرب کشور است. در آذربایجان، كوه هاي ماكو، چالدران، پلدشت، چايپاره، مرند، جلفا، منطقه ارسباران، و بخش یامچی، خوي، میانه، دشت مغان، استان زنجان شهرستان طارم و خدابنده، در شهرهای مرکزی و جنوبی کشور استان‎های فارس، منطقه زردکوه چهارمحال و بختیاری، یاسوج، هگان، شهرستان دامغان، استان سمنان  همدان، استان سیستان و بلوچستان، لرستان، کرمانشاه و تهران، مناطق شمالي ايران به ويژه استان گلستان منطقه ترکمن صحرا شهرستان­های گنبد، كندوان، دو هزار، شهسوار استان گیلان شهر لوشان، تپه های گلفرج و مارازا و طالب گلی،استان خراسان شمالی شهرستان سراوان و حتی جزیره کیش می روید.

قارچ دنبلان از محصولات اقتصادی یامچی که  دارای مرغوبیت بالایی هستند و بسیاری از اهالی شهر یامچی در خرید و فروش دونبالان حتی در بازارهای جهانی نیز نقش دارند، از همین رو نیروهای انتظامی و ارگان‌های دولتی یامچی پیدا کردن دونبالان را توسط افراد غیربومی در فصل دونبالان را ممنوع کرده‌اند.

 


شکل 3) ظهور دنبلان بعد از برداشتن خاک سطحی از روی آن

دنبلان در چه مناطقی از میانه یافت می شود؟

این قارچ در میانه در تپه های اطراف روستاهای چرکین لو، کاروانسرای جمال آباد تا آقکند، دامنه های برغوش دیده شده است.

برای تکمیل مناطق انتشار این قارچ در میانه لطفا دوستان با گذاشتن کامنت یا پیعام خصوصی کمک کنند.

 

قیمت قارچ دنبلان چقدر است؟

دنبلان گران ترین خوارکی دنیا است و در اروپا گاه قیمت یک کیلو از آن به 10 هزار دلار (حدود 30 میلیون تومان) به فروش می­رسد در کشورهای فرانسه، ایتالیا و انگلیس هر کیلو 100 تا 200 دلار به فروش می‎رسد. قیمت این قارچ در ایران بین 8500  تا 95،000 تومان است و که به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز صادر می شود.  

 

مصارف قارچ دنبلان چیست؟

دنبلان یک غذای نیروبخش و مقوی است و بیش‌ترین میزان مصرف قارچ دنبالان در رستوران‌ها، صنایع غذایی، تهیه انواع سس‌ها و روغن‌های معطر و نیز داروسازی است. برخی آن را با نام دونبالان را الماس آشپزخانه لقب داده اند. دنبلان را به صورت خرد شده یا رنده شده همراه با تخم مرغ به صورت املت و یا کباب شده و یا به سیخ کشیده شده طبخ می کنند. در کلیه غذاهایی که از قارچ خوراکی استفاده می شود مثل پیتزا، خوراک لوبیا، سوپ، قارچ سوخاری می توان به جای آن از دنبلان بهره جست.

 

دنبلان چه خاصیتی دارد؟

تغذیه از دنبلان در فصل بهار برای جلوگیری از انواع بیماری‎ها مثل سرماخوردگی در طول سال مؤثر عنوان شده است. دنبلان بیش از ۱۵ نوع پروتئین و ویتامین‎های زیادی دارد. قارچ دنبلان تأثیر چشم‎گیری در کاهش قند خون در میان مبتلایان به دیابت و درمان بیماری‎های چشمی دارد. بسیاری مصرف قارچ را در درمان عوارض پیری و بهبود قوای جنسی مؤثر دانسته و آن را اکسیر جوانی می‎شناسند. تأثیرات آنتی بیوتیکی قارچ در برابر میکروب‎ها و عوامل بیماری‎زا و نیز تأثیر آنتی اکسیدانی در برابر انواع سرطان و محافظت از کبد در برابر بیماری‎های کبدی به اثبات رسیده است. شود. قارچ شامل مقدار زیادی ارگوتیونین (یک آنتی اکسیدان قوی) است که برخلاف آنتی‌اکسیدان‌های دیگر در فرایند پخت و پز از بین نمی‌رود. بررسی ها نشان می دهند مصرف روزانه دو عدد قارچ پخته و داغ می تواند عفونت های بدن را از بین برده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و یبوست و نفخ معده را نیز درمان کند.

 

آیا می توان دنبلان را به صورت مصنوعی به کشت تجاری رساند؟

تلاش برای اهلی سازی و کاشت دونبالان نتیجه بخش بوده است. مردم طی قرنها مشاهده کرده بودند که این قارچ زیر درختان خاصی رشد می‌کند. در سی سال گذشته تلاش‌های جدیدی برای تولید انبوه دونبالان آغاز شده است. حدود ۸۰% دمبالان مصرف شده در فرانسه در مزارع پرورشی به عمل می آید. با این‌حال، هنوز میزان تولید به سطح سال ۱۹۰۰ نرسیده است. مزارع دونبالان در کشورهای انگلیس، ایالات متحده آمریکا، اسپانیا، سوئد، نیوزیلند، استرالیا و شیلی فعال هستند.

 

شکل 4) این هم آقا مهرزاد جعفری، شکارچی قهار دنبلان

 

شکل 5) و نتیجه چندین ساعت تلاش چندین شکارچی دنبلان

 

توضیح: تمامی عکس ها از نگارنده می باشد.

 

نویسنده: سلیمان جمشیدی       http://www.m-iau.ac.ir/blogs/jamshidi  

سلام دنبلان کوهی کسی خرید داره تماس بگیره درشت وریز 09353303606

اره تهرانم براتون میارم

سلام دنبلان کوهی دارم هرچقدر هم بخوای میتونم تهیه کنم از گرگان

علیزاده ام هرکس دنبلان سیاه میخواد با این شماره تماس بگیرید 09119742203

علیزاده ام هرکس دنبلان سیاه میخواد با این شماره تماس بگیرید 09119742203

علی میدونی قیمت دومبلان سیاه در گلستان چ قدره 350 تومن است

زیر کدوم اژدرها رشت میکند ممنون

سلام.دوستان عزیز آگه کسی دنبلان کوهی خواست روزانه 100کیلو موجود هست.تماس بگیرید09331170956

تهران هم ازاین قارچ دنبالان میفروشین؟؟؟؟چطوری باید سفارش بدم

دنبلان اماده همکاری باتمام تجاردرضمینه خریدوفروش دنبلان وگیاهان داروی.باقیمت روز. ۰۹۳۷۷۸۴۹۱۱۹جهت هماهنگی

سلام خسته نباشید خدمت دوستان عزیز خریدارن دنبلان(تروفل) کسی بار لازم داشتین تماس بگیرین ۰۹۱۱۵۲۸۹۰۶۱

کسی دنبلان سیاه میخواد09119578617درخدمتم

میتونیم روزی 4 کیلوجمع کنیم

سلام.دنبلان سیاه قیمت اش چقدره.

سلام. فروشنده دنبلان به صورت عمده و خرده هستم در صورت تمایل برای خرید فقط تماس بگیرید 09331170956

چقدر داری گنبدی هستم .

دنبالان ق دارم هرکی می خواد تماس بگیره ۰۹۱۹۳۴۷۲۷۸۵

اگه اردبیل میفرستی شمارمو بزارم

س قیمت دونبلان سیاه ومحل خریدش درتهران

تامین کننده دنبلان سیاه از مناطق شمال شرق کشور برای صادر کنندگان هستم. تماس 09101761577

ترافل#(دنبلان#)سیاه تامین دنبلان جهت همکاری با تجار داخلی و خارجی موسی گرایلی ۰۹۱۱۷۵۱۰۱۳۵ Mosa15560@gmail.com

دنبالان از کوههای سلماس رودارم هرکی خواست زنگ بزنه09146376525قیمت از۱5000تا60000

سلام هرکی دنبالان خواست درخدمتم شماره تماس 09126878226 -09123833703 قیمت از بیست هزار تومان تا نود هزار تومان

قیمت فعلی دنبالان چندهه؟

بزرگترین تامین کننده ترافل سیاه ۰۹۱۴۶۴۰۹۰۴۶

شماره بزارین تا تماس بگیرم باهاتون

سلام ۵۰ کیلو بالای ۲۰ گرم دارم دنبلان سیاه هرکی خواست قیمت بده ۰۹۱۰۷۸۵۸۹۸۴

۰۹۳۰۰۸۸۲۰۲۵۰چند کیلو بخوای دارم زنگ بزن

کیلوئی چنده؟

قیمت ڃنده حتما برام بگی

دنبالان شهر یامچی رو کیلویی چند میخرین ؟

دوستان علاقمند به تحقیق و کاشت پایلوت دنبلان تماس بگیرند09195911162

سلام ۱۰ کیلو دارم

خریدار دنبلان سیاه هستم 15 گرم به بالا و به قیمت منصفانه و واقعی ،لطفاً تو تلگرام فقط پیام بدین و عکس ترافل رو برام ارسال کنید. مقدار خریدم بالاست. 7758 341 310 1+

خریدار قارچ دنبلان ۰۹۳۷۱۸۶۰۴۲۲

کیلوچندمیخرید

مصطفی کیلویی چند میگیری

کیلو چندمیخری

من دنبال خریدار این قارچ سیاه یاهمون دنبالان سیاه هستم خواستم ببینم قیمت اخرش چیه که هرکسی یه قیمت میگه اینجا

شهر دلند استان گلستان

سلام دنبلان سیاه کیلوئی چند میخرید

۳کیلو سیاه میخوام درشت و تازه …

سلام خوبین کدوم شهر هستین شما؟؟؟

من میخرم کیلیویی150

منطقه ما پره از این قارچها زیر درختهای ولیک کجا میخرن؟

فروش دنبلان کوهی قهوه ای و سیاه با نازلترین قیمت و به هر مقدار. ارسال به هر نقطه ی ایران و ارسال روزانه به تهران 09139328478 سایت http://www.truff.ir/ trufco@ https://t.me/Sayed_R_S 09139328478

خریدار دنبلان قهوای کسی هست ؟وقیمت دنبلان قهوای

سلام بازرگان هستم واسطه و فروشنده در هر کجای دنیا دارین تماس بگیرین حتما همکاریه فوق العاده ای خواهیم داشت 09376772843

دوستانی که دنبلان سفید دارند با من تماس بگیرند 09374710700

با سلام به همه عزیزان بنده روزانه 500 کیلو دنبلان ق دارم از خریداران و تجار دعوت به همکاری میکنم ،شماره تماس 09148477266.در تلگرام هم ميتونيد پیام بذاريد . با تشکر

سلام شرکت تعاونی دنبلان کوه گلیداغ دراستان گلستان باتهیه مجوزوتامین بار انواع دنبلان (سیاه وقهوای وسفید)اماده ارایه خدمات میباشد ۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴ ۰۹۱۱۸۷۲۶۹۰۶

تامین کننده دنبلان قهوه ای برا صادرات روزانه ۱تن اخذ کلیه مجوزات و انجام امورگمرکی ۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶رضایی

سلام کیلوی 200

فروشنده دنبلان سیاه جهت همکاری ۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴بامجوزاز منابع ‌طبیعی ودیگر ارگانها

کیلویی چند دنبلان سیاه

کیلویی چند،عزتی عزیز

اگر سفید دارید با من تماس بگیرید09374710700

سلام دنبلان استان گلستان منطقه ترکمن نشین را کیلویی چند میگیرین؟

با سلام در حال حاضر روزانه ۶۰۰کیلو دنبلان قهوه ای دارم از صادرکنندگان عزیز دعوت به همکاری میکنیم. 09331170956.منصور

خریداز دنبلان فقط سیاه 09121779701

سلام اگر دنبلانسیاه دارید با من تماس بگیرید ابراهیمی 09121779701

با سلام کسانی که خریدار دنبلان قهوه ای هستند از طریق تلگرام با شماره زیر ارتباط برقرار کنند. 09145452262

دوستانی که میتونن دنبلان سفید را در حجم بالا تامین کنند با من تماس بگیرند. 09374710700

امادگی همکاری با تجار وصادر کنندگان در خصوص تامین دنبلان سفید و قهوه ای رورانه 500 کیلو 09114473227

خریدار دنبلان ۰۹۳۷۱۸۶۰۴۲۲

سلام من خریدارم قیمت چند ۰۹۳۷۱۸۶۰۴۲۲

سلام فروشنده دنبلان کوهی هستم هر’ چقدر که بخواین با شماره من تماس حاصل فرمایید 09142109138

سلام…دونبلان کیلو چند میدی? 09365641846

سلام خریدار دنبلان هستم ۰۹۱۲۶۸۴۰۳۹۱

سلام.در منطقه ی ما دونبلان خیلی زیاده اگه کسی خواست میتونم براش هر چقد باشه جور کنم فقط خوش انصاف باشه

خريدار دنبلان سفيد هستم هر چند كيلو كه باشه خريدارم ٠٩١٤٢٦٦٣١٩٩

خريدار دنبلان سفيد هستم اگر داريد لطفا تماس بگيريد هر چند كيلو باشه خريدارم ٠٩١٤٢٦٦٣١٩٩

سلام قیمت چنده من میتونم از منطقه خودمون براتون جمع اوری کنم روزی 100 کیلو دمبلان قهوه ای لطفا قیمت بدین

سلام دوستان عزیز.فصل برداشت دنبلان کوهی شروع شده از خریداران دنبلان به صورت عمده دعوت به همکاری میکنیم.فعلا تازه شروع شده روزانه 60 70 کیلو موجود است.09331170956

اماده ی همکاری برای تامین دنبالان جهت صاردرات و… 09145452262 09376980634

سلام عزیزان.بنده روزانه فعلا50کیلو دنبلان موجود دارم.شماره تماس 09331170956

سلام وخداقوت به شماتقای عزتی جهت هماهنگی لازم به شماره تلفتن ۰۹۱۱۹۶۵۹۹۱۰حاصل بفرمایید

سلام آقای عزتی لطفا شماره تماستون رابفرماییدلطفا

خریدار عمده دنبلان (سیاه_سفید_ق)کسانیکه در امر جمع اوری دنبلان هستند تماس بگیرند۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶

سلام آقای عزتی لطفا با۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴درهمین زمینه گفتین میخوام باشماصحبت کنم

امادگی همکاری باتجار وصادرکنندگان درخصوص تامین دنبلان ق و قهوه ای روزانه 200الی 500کیلو 09114473227صبوری

سلام بزرگوار بنده برای خرید مزاحم شدم هم قارچ و هم هرگونه گیاه دارویی که باشه در صورت تمایل درخدمت هستم

سلام..فروش دنبلان ق و سفید09111795493تحویل در مقصد

سلام اگر کسی دنبلان کوهی یه دست داشت من خریدارم ۰۹۱۲۱۵۴۵۹۸۳

من این کتاب رو میخوام اما ای دی تون رو نمیشه پیدا کرد تو تلگرام

جهت اشنای وکاربابنده تماس حاص بفرماید. ۰۹۱۱۹۶۵۹۹۱۰شماره تماس بنده

درمنطقه گلیداغ دنبالان سفیدوقاولین بار سال۱۳۸۹خریداری وفروخته شد که باتوسط بنده انجام گرفت وباقیمت ناچیز۸۵۰۰خریداری شدو۱۰تومن فروخته شد.وبعدازگذشت زمان دوستان دیگری اومدن میدان تابه امروز. ازخریداران وفروشندگان تقاضامی شودکه انصاف رارعات وبه قول معرف تیزبازی راکناربگذارندوصادقانه کارکنند.ادعانیست ونصیحت هم نیست جزخواهش.جسارت نشه به بعضی ازدوستان من عذرخواهی میکنم. ازدوستانی که تمایل دارن بابنده همگاری درخریدوفروش دنبالان سفیدوسیاه وق رادارندباشماره تلفن۰۹۱۱۹۶۵۹۹۱۰تماس بگیرند.

امادگی همکاری با تجار و صادر کنندگان در خصوص تامین دنبلان سفید و ق روزانه 200تا 500 کیلو تلگرام و واتس اپ 09114473227صبوری

بزرگترین مرکز تهیه وتوزیع انواع دنبلان درگلستان ۰تاصدآماده همکاری میباشد۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴

مرکز رویش وخرید وفروش انواع دنبالان کوهی درمناطق گلیداغ انجام می شه. دنبالان سفید،سیاه.ق. وانواع قارچ های کوهی وجنگلی. ۰۹۱۱۹۶۵۹۹۱۰شماره تماس وتلگرام لطفا فقط ادمای روراست تماس بگیرن

باسلام خدمت تمامی دوستان در بخش صادرات دنبلان سفید و قهوه ای جهت تامین عمده دنبلان مستقیم از اهالی  روستا 09114473227 واتس اپ تلگرام

سلام فروشنده دنبلان سفید و سیاه از هر کجا ایران باشد با من تماس بگیرد .از حاجی اباد بندر تا گلستان و طارم و آذربایجان ….۰۹۱۴۱۱۶۶۰۰۹

سلام.فصل برداشت دنبلان کوهی شروع شده از خریداران دنبلان کوهی به صورت عمده دعوت به همکاری میکنم

خریدار دنبلان سیاه جنگلی قهوه ای و سفید بصورت عمده___رضایی ۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶

تامین عمده انواع دنبلان سیاه قهوه ای و سفید تلگرام وات ساپ 09114473227صبوری

سلام اگه کسی دنبلان خواست باشماره من تماس بگیره۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴

سلام ۵کیلودارم ۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴

شرکت ما یکی از بزرگترین خریدار دنبلان (اعم از قهوه ای وق وسیاه )در ایران است و مشتاقانه از دوستانی که در راستایی تامین وبرداشت دنبلان فعالیت می کنند تقاضای همکاری را داریم 09113392639

با سلام. خریدارم 09387286176

من بچه اون منطقه هستم، در صورت تمایل میتونین با این شماره تماس بگیرین. خریدار هستم 09387286176

با سلام خریدار و فروشنده قارچ کوهی دنبلان هستیم.لطفا تماس بگیرید 09163914182

سلام بااین شماره تماس بگیرید09111795493

سلام اقا محسن چند کیلو لازم داری.لطفا با این شماره تماس بگیرید 09111795493قربانی

کسی دنبلان قهوه ای بصورت پودر خشک شده دارد و قیمت

خرید و فروش دنبلان کوهی و جنگلی بصورت عمده خشک تازه کلی وجزیی ب قیمت روز تحویل در مکان 09111795493

با عرض سلام.. خریداران دنبلان کوهی وجنگلی اعلام همکاری برای جمع اوری دنبلان. هفتگی یک تن تا دوتن (سفید و ق..سیاه وسفید)بصورت عمده وجزیی 09111795493قربانی

سلام خریداران قارچ دنبلان سورپرایز دارم…

تامین کننده انواع قارچ دنبلان(سفید _قهوای _ترافل سیاه) بصورت عمده و اخذ کلیه مجوزات و امور گمرگی جهت صادرات۰۹۲۲۷۳۵۱۶۲۵

امادگی همکاری با تجار و صادر کنندگان در خصوص تامین روزانه نیم الی یک تن انواع دنبلان سفید قهوه ای و سیاه جنگلی …..صبوری 09114473227

امادگی همکاری با تجار و صادر کنندگان در خصوص تامین روزانه نیم الی یک تن در روز انواع دنبلان سفید قهوه ای و سیاه جنگلی

من درخواست زیاد از دنبلان را دارم اگر میتونی برام جور کنی خریدار هستم به این شمار تماس بگیر ۰۹۱۶۰۳۳۸۸۳۰

سلام جناب کیانوش عزیز ترافل باید همزیست با یک درخت یا گیاه میزبان پرورش داده بشه. پروسه تلقیح ریشه درخت همزیست در آزمایشگاههای مجهز کشت بافت انجام می گیرد. بعداز تلقیح ریشه درخت آن را به نهالستان های مخصوص منتقل می کنندو در آنجا نگهداری میکنند تا رشد کند و به مرحله انتقال به زمین برسد. از ابتدای کشت در زمین تا اولین برداشت معمولا از 3 تا 7 سال طول خواهد کشید. توضیحاتش طولانیه در این کامنت نمی گنجه. کتاب رام کردن دنبلان که جدیدترین کار ترجمه در این زمینه است و خودم ترجمه کردم کامل مراحل رو از کشت در آزمایشگاه تا برداشت رو توضیح میده. نسخه پی دی اف آن هم اکنون منتشر شده و دوستانی که مایل به تهیه آن هستند لطفا با تلگرام sabahpishdai@ مکاتبه کنید. موفق و موید باشید.

امادگی همکاری با تجار و صادرکنندگان درخصوص تامین دنبلان سیاه جنگلی و دنبلان سفید و قهوه ای دشت روزانه یک تن 09114473227

متن نظرتامین کننده انواع قارچ دنبلان(کوهی وجنگلی)وارسال ب تمام نقاط ایران جزعی وعمده .شماره تماس09111795493.ودر ضمن دنبلان جنگلی پاییزه هم درراه .ودنبلان خشک ویخ زده موجود است

تامین کننده انواع قارچ دنبلان بصورت عمده در ایران و ارسال به تمام نقاط دنیا همرها با اخذ کلیه مجوزات _صادرکنندگان محترم تماس بگیرند 09141939046

امادگی همکاری با تجار و صادر کنندگان انواع قارچ دنبلان بهار 97در خصوص تامین روزانه یک تن دنبلان صبوری 09114473227ن

با سلام و عرض خدا قوت مرسی از مطالب خوب و آموزنده تون بنده صباح پیشدادی هستم و جدیدا کتابی بینظیر در مورد پرورش قارچ دنبلان یا ترافل ترجمه کرده ام گفتم که بی اطلاع نمونید چون تعداد این کتاب محدود است و بیشتر آن پیش فروش شده و تنها تعدادی محدود باقی مانده. خواستم اطلاع رسانی کنم که اگر دنبال اطلاعات کاملی در مورد پرورش دنبلان یا ترافل هستید این کتاب بی نظیر رو از دست ندهید. برای اطلاعات بیشتر ، نحوه فروش و سرفصل های کتاب با آی دی تلگرام : sabahpishdadi@ یا شماره تلفن : ۰۹۳۹۹۳۴۵۳۰۱ تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر در آپارات: http://www.aparat.com/v/57MNC

سلام برادر اگه خریدار این برکت گرانبهای خدا هستی در خدمتم شماره تماس 09119722059

تماس بگیر09114473227

اقا کی میگه تو این فصل دنبلان نیست هسته هرکس هم خواست در خدمتم 09114473227

آخه عزیزم دنبلان .اون هم تو این فصل……..

سلام با این شماره تماس,بگیرید 09114473227

سلام من چند کیلو دنبلان برای درمان نازایی نیاز دارم لطفا در صورت امکان تماس بگیرید09143192603تبریز

اين قارچ خيلي خوشمزه و پر خاصيت هست، كسي مقداري از اين قارچ رو كه اندازش هم خوب و بزرگ باشه براي فروش داره؟ به اين ادرس ايميل كنه Superfoodirooniha@yahoo.com

سلام من دنبالان بزرگ و قيمت مناسب مي خوام در صورت موجود، از طريق ايميل برام قيمت و مقدار بفرستيد. ادرس ايميل من در زير هست Superfoodirooniha@yahoo.com

تامین به روز دنبلان سیاه روزی 100کیلو از دست کشاورز تلگرام09114473227

سلام دوستان آگه کسی قصدهکاری واسه خرید دنبلان سیاه داره تماس بگیره گلستان 09112741373

خریدار دنبلان سیاه بصورت عمده_خریدار تناژ بالا 09146409046

سلام تامین به روز دنبلان سیاه تازه خوش بو به صورت عمده ارسال به سراسر ایران و همکاری با صادر کننده در صورت خرید تماس بگیرید 09114473227 تلگرام

تامین کننده دنبلان سیاه بصورت عمده_اماده همکاری با تجار09141939046

سلام دنبلان سیاه ریز از 5تا20گرم هرکسی خواست در خدمتم برای رفع عفونت معده وسرطان و….مفید میباشد قیمت 20تومن 09114473227

تامین به روز دنبلان سیاه.سفیدو قهوه ای در صورت خرید تماس بگیرید……صبوری09114473227

سلام بنده فروشنده عمده دنبلان سیاه هستم اگر کسی خواست میتونم روزی 200کیلو جور کنم تماس بگیرید 09118726906

تماس بگیر 09146409046

فروش دنبلان سیاه به نرخ روز روزانه ۱۰۰تا۲۰۰کیلو

فروش دنبلان سیاه بصورت عمده09141939046

سلام اقا امیر کیلویی چند میخرید دنبلان سیاه جنگلی 0911978330 حسن زاده هستم

سلام کسی دنبلان سیاه یا همون جنگلی میخواد من میتونم روزی حدود ۵۰ تا ۱۰۰ کیلو جور کنم

سلام دنبلان سیاه خریدار هستید شماره تماس 09119783320 حسن زاده

هرکی دنبلان سیاه خواست در خدمتم09146409046 قیمت 75

با سلام شرکت اترین نوین اریا خریدار و جمع اوری کننده دنبلان کوهی به خصوص از استانهای زنجان اذربایجان شرقی و غربی اردبیل هستیم همچنین اگر قارچ دنبلان سفید رنگ بزرگ در طبیعت پیدا کرده اید ان را به بهای کم نفروشید ما قارچ شما را با قیمت میلیونی خریداری میکنیم جهت هماهنگی تماس بگیرید ۰۹۱۴۶۱۴۶۵۵۱ شفیعی

فروشنده عمده،خرده دنبلان قهوه ای درصورت خرید تماس بگیرید 09331170956

با من تماس بگیر کریمیان 09304737004 http://mushroomtruffle.blogfa.com/

سلام هموطنان عزیز وگرامی خریدار عمده قارچ ترافل یا قارچ دنبلا کوهی’اغر’دنبل’ درسراسر ایران هستم لطفا جهت قرارداد تماس بگیرین 09377791504 با تشکر ایراندگانی

سلام هموطنان عزیز وگرامی خریدار عمده قارچ ترافل یا قارچ دنبلا کوهی’اغر’دنبل’ درسراسر ایران هستم لطفا جهت قرارداد تماس بگیرین با تشکر ایراندگانی 09377791504

اگر کسی دنبلان سفید داره خبر بده ۰۹۱۲۱۵۴۵۹۸۳

هرکسی بالای 500 کیلو دونبلان خواست در خدمتم 09141939046

سلام به همه دوستان. من تو این فصل از سال دنبلان روز یعنی تازه تازه روزانه ۱۰۰ کیلو دارم اگه خریداری بسم الله. شماره تماس و پیام و تلگرام 09124644608

فروش دنبلان روز، تازه تازه، روزانه ۱۰۰ کیلو. خریداری تماس بگیر،قزوین.09124644608 تلگرام هم داره.

تحویل دونبالان در کشور عراق09141939046

سلام دنبلان نوبرانه دارم به صورت محدود کیلویی 80تومن .روزانه تا 30،40کیلو 09331170956

فروشنده عمده هستم09146409046_تبریز

فروش دونبالان بصورت عمده_09141939046 تلگرام هم هستم.

فروشنده دنبلان -09137765735

خریدار دنبلان روزی 500 کیلو با قیمت خوب هستم. 09338496587

سلام فروشنده انواع قارچ دنبلان هستم روزی حدودا ۱۰۰کیلو میتونم تحویل بدم اگه کسی تو کارش باشه در خدمتم ۰۹۳۳۸۲۴۰۳۷۲ تلگرام هم دارم واسه فرستادن عکس و…

خریدار دنبلان درشت خوش قالب جهت صادرات در شیراز تلفن تماس 09177114109

سلام بنده خریدار دنبل هستم دوستانی ک در استان فارس و غیره تو کارش هستن درختمتم 09177114109

بنده فروشنده قارچ دنبلان هستم 500کیلو به بالا سفارش میگیرم تحویل میدم .واسه صادرات د صورت نیاز تماس بگیرید.09331170956

دنبلان کوهی روزی سیصد کیلو تا یه تن دنبلان سفید و سیاه هر کی واسه صادرات خواست تماس بگیره 09362927200

سلام چقدر میخوای 09141939046

هرکسی دنبالان خواست عمده با من تماس بگیره 09141939046_09146409046

سلام مال کدوم منطقه

سلام.اگر کسی مشتری خارجی واسه دنبلان سراغ داره معرفی کنه.مرد و مردونه حاضرم هر چی صادر کردم 10 درصدش رو بهش بدم.قرار داد محضری هم باهاش میبندم.منتهی هم کمک کنه بخریم هم مشتری خارجی واسش پیدا کنه صادر کنیم.پول و سرمایه هم از من. 09378415756

من فصل بهار دنبالان فراوانی پیدا میکنم و میخرم، میانگین روزانه ۱۰۰ کیلو.هرکی میخواد تماس بگیره.09124644608

سلام قیمت چند میخری؟

خریدار دنبلان به قیمت خوب ۹۳۷۴۷۲۴۴۰۵

سلام کسی دنبلان کوهی داره من میخوام تماس بگیره

من مقداری دنبله کوهی میخواستم کسی داره تماس بگیره ممنون۰۹۱۲۱۵۴۵۹۸۳

من محمد هستم حسین اقا من دنبل کوهی را مبخوام ۰۹۳۸۵۹۰۰۵۸۵

حسین آقا چقدر داری من میخوام

مقداری دنبل کوهی احتیاج است. تماس بگیرید ۰۹۳۸۵۹۰۰۵۸۵

من مقداری دنبله کوهی ق میخوام هر کسی داره تماس بگیرید۰۹۳۸۵۹۰۰۵۸۵ محمد صالحی هستم

یه مقدار دنبله کوهی ق میخوام

من دنبله کوهی سفید میخوام کسی داره خبر بده۰۹۳۸۵۹۰۰۵۸۵

کسی دنبلان داره من میخوام۰۹۳۸۵۹۰۰۵۸۵

سلام .خریدار عمده و صادر کننده دنبلان هستم ..خواهشا در صورت فروش عمده درتماس باشید ممنونم 09372813397 با قیمت مناسب

سلام به دنبال یه واسطه واسه فروش به کشورای اروپایی هستم..مخصوصا فرانسه..

سلام من قشو دارم به مقدار فراوان هرکسی میخواد سفارش بده فط مشتری تماس بگیره 09169568295لطفا قبل تماس پیام بدید باهاتون تماس میگیرم

با سلام من چند روز پیش حدودا ی کیسه بیست کیلویی پیدا کردم خریدارشو از کجا میتونم پیدا کنم

سلام سفید یا سیاه . چقدر میخواهی

سلام. این قارچ در کرمانشاه خیلی زیاد وجود دارد .

سلام خریدار دنبلان به صورت عمده و مقدار بالا هستم.۰۹۱۲۳۰۵۲۵۷۴

من دنبلان سياه و سفيد ميخوام كسي داره خبر بده

چقدر میخوای

در تهران کسی است که دمبلان فروشی داشته باشد

بنده مقداری دنبا سیاه مرغوب دارم توی تلگرام پیام بگذارید behruz@

سلام من یک بار استفاده کردم در استان کرمان. واقعا لذیذ هستند اگر موجود دارید من یک کیلو میخوام 09198124190

سلام اگه فروشنده ای بود بنده خریدارم تلگرام behruz@ behruz0022000@yahoo.com

سلام اگه فروشنده ای بود لطفا پیام بده تلگرام behruz@ behruz0022000@yahoo.com

چطور ميشود پرورشداد

فروشگاه مواد غدایی لوکس ترافل و قارچ دنبلان و خاویار و فیله ازون برون www.foodluxury.ir

بهترین خریدار عمده دنبلان (خصوصا دنبلان عطر دار سیاه) با atlaskish25@gmail.com مکاتبه با تلگرم ای دی amir_azadi@ تماس بگیرید تاریخ اگهی 1394/3/8

سلام از مها باد مزاحم میشم دو کیلو دنبلان میخوام واسه مریص

سلام بزرگوار دنبلان سیاه کیلویی چند ااست اگر دارید قیمت بگید دو سه تا کیلو می خوام

سلام از ماکو هستم هر کی دنبالان خواست در خدمتم 09148421494

با سلام من بازرگان هستم و میخواهم به کشورهای اروپایی دمبل صادر کنم و یک فروشنده و رابط جهت ارتباط با کشورهای اروپایی لازم دارم . با تشکر 09177048132

با سلام خدمت دوستان عزیز دنبالان کیلویی 35.000 ت کسی خواست در خدمتم 09370762451

باعرض سلام از خریداران دنبلان کوهی برای خرید بااین شماره تماس بگیرید ۰۹۳۰۳۴۲۲۴۱۰سیدقاسم

سلام سید قاسم هستم از شهرستان گالیکش با این شماره تماس بگیر ۰۹۳۰۳۴۲۲۴۱۰ باتشکر

طراحی و تولید: قافلانتی
9

0 yalda فواید،علائم،خواص ژوئن 10, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *