خواص دارویی و گیاهی

خواص قارچ کامبوجا براي پوست
خواص قارچ کامبوجا براي پوست

خواص قارچ کامبوجا چیست خواص قارچ کامبوجا برای کاهش چربی خون خواص قارچ کامبوجا برای درمان دیابت خواص قارچ کامبوجا برای سرفه‌ کامبوجا فرآورده ای از گلسنگ ها می‌باشد که ترکیبی است از تعدادی باکتری و مخمرها که با شیوه پرورشی مخصوص تهیه می‌شود و مملو از موجودات زنده مفیدی است که بدن انسان به آن‌ها احتیاج دارد. این نوع قارچ مربوط به ۲۲۰ سال قبل از میلاد در چین (منچوری) است که توسط آنان مصرف می‌شده است و سپس از راه خطوط بازرگانی به روسیه و کشورهای اروپای شرقی انتقال یافته، در آنجا عمومیت پیدا کرد.


 


 


از کامبوجا بیشتر بدانید

خواص قارچ کامبوجا براي پوست


 

کامبوجا , همزیستی باکتریها و مخمرها که به “قارچ کامبوچا یا کومبوچا” معروف است .نوشابه کومبوچا فرآورده تخمیری است که توسط قارچ کومبوچا تولید می شود .  اگرچه ”کومبوجا“ نوعى قارچ است اما در واقع به شکل نوشیدنى مورد مصرف قرار مى‌گیرد،.گزارش‌هاى علمى بسیارى که تاکنون درباره قارچ کومبوجا نوشته شده است نشان مى‌دهد که نوعى ”آنتى‌بیوتیک قوی“ در ترکیب قارچ کومبوجا وجود دارد که وجود آن باعث مى‌شود مواد زائد و سموم بدن دفع شود . این مواد در فرآیند شیمیائى بدن نقش مهمى ایفاء مى‌کنند چاى کمبوجا یک ماده غذائى مکمل به حساب مى‌آید که مصرف آن سیستم دفاعى بدن را تقویت کرده و موجب جلوگیرى از بیمارى‌ها مى‌شود. 


 

کامبوجا نوعی چای بومی چینی است که با نام عجیب غریبش یک نوشیدنی هزارساله محسوب می شود. ظاهراً در گذشته های نه چندان دور مصرف این نوشیدنی در ایران رایج بوده است اما مدتی است که مردم آن را به دست فراموشی سپرده اند. اگر به طور کلی اسم کامبوجا نیز به گوشتان نخورده است باید بگوییم که این نوشیدنی از همزیستی نوی باکتری با نوعی گل سنگ حاصل می شود که به آن قارچ کامبوجا می گویند.


 


خواص قارچ کامبوجا برای تقویت سیستم ایمنی بدن


 

کامبوجا یک نوشیدنی گازدار با طعم ترش و شیرین است که خواص زیادی دارد. محققان طب سنتی بر این عقیده هستند که کامبوجا به دلیل روند تخمیر و ترکیباتی مانند اسید استیک یک آنتی بیوتیک طبیعی محسوب می شود و محیطی فراهم می کند که از رشد باکتری های آسیب رسان پیشگیری می کند. کامبوجا این قدرت را دارد که باکتری های مضر را نابود و باکتری های مفید را حفظ کند. بنابراین زمانی که بدن شما باکتری مضر نداشته باشد یعنی عفونتی در کار نیست و این به معنی داشتن سیستم ایمنی سالم و قوی به حساب می آید.


 


خواص قارچ کامبوجا و کمک به هضم غذا


 

کامبوجا نیز مانند هر پروبیوتیک دیگری سرشار از باکتری های مفیدی است که به اکثر عملکردهای بدن کمک می کنند. یکی از مزایای اصلی این است که پروبیوتیک ها، مخمرها و آنزیم ها با تجزیه ی مواد غذایی مصرفی به هضم غذا و جذب هر چه بیشتر مواد مغذی آن کمک می کنند. نوشیدنی کامبوجا باعث افزایش میزان فلور روده شده و به هضم غذا و همچنین حفظ تعادل pH بدن یاری می رساند. به این صورت که لازم نیست روده ها برای تجزیه ی مواد غذایی کار زیادی انجام دهند چون باکتری های موجود در نوشیدنی مثل کامبوجا از قبل بخشی از کار این ارگان را انجام داده اند.


 


 


خواص قارچ کامبوجا سرشار از ویتامین B و C


 

نوشیدنی کامبوجا علاوه بر داشتن باکتری های مفید حاوی ویتامین هایی مانند ویتامین B و C نیز می باشد. حتماً می دانید که وجود این دو ویتامین برای سلامت بدن لازم و ضروری است. اگر دچار استرس و اضطراب شده اید می توانید به سراغ نوشیدنی کامبوجا بروید. چون ویتامین B موجود در آن باعث تسکین و کاهش استرس شده و همچنین میل و اشتهای عصبی را نیز کاهش می دهد. این ویتامین همچنین خطر بروز بیماری های قلبی عروقی را کاهش داده و به تقویت حافظه کمک می کند. علاوه بر این ویتامین، میزان ویتامین C بالای کامبوجا نیز برای ارتقای سلامتی فوق العاده است. این ویتامین به تقویت سیستم ایمنی بدن؛ کاهش بیماری های قلبی عروقی و بهبود سلامت چشم ها کمک زیادی می کند. بنابراین متوجه می شوید که صرفاً با مصرف این نوشیدنی چه خدمت بزرگی به سلامتی تان خواهید کرد. 


 


خواص قارچ کامبوجا برای کاهش معده درد


 

پیش از این نیز اشاره کردیم که کامبوجا به هضم غذا کمک می کند؛ چون یک نوشیدنی تخمیر شده است. در نتیجه با کمک به «پیش هضم» برخی آنزیم ها باعث می شود که پانکراس کار زیادی از خود نکشد یا اینکه مجبور به تولید مایعات گوارش کننده نشود. این نوشیدنی به حفظ pH روده ها و افزایش باکتری های خوب کمک زیادی می کند. بنا به این دلایل نیز می توان گفت که این نوشیدنی برای افرادی که از درد معده، سندرم روده ی تحریک پذیر، بیماری کرون، بیماری سلیاک و کاندیدوز رنج می برند مفید است.


 


 


خواص قارچ کامبوجا برای حفظ سلامت مفاصل


 

احتمالاً در خصوص اسیدآمینه ی گلوکوزامین زیاد شنیده اید و احتمالاً با مکمل های آن که برای افراد سالمند و یا افرادی که از مشکل خشکی یا درد مفاصل رنج می برند آشنا هستید. گلوکوزامین در واقع مکملی غیرویتامینه و غیر مواد معدنی پرمصرف در دنیا است. واقعیت شگفت آور در خصوص کامبوجا این است که حاوی گلوکوزامین طبیعی بوده و به این ترتیب مصرف آن به حفظ و ارتقای سلامت مفاصل کمک می کند. در واقع مصرف این نوشیدنی باعث می شود که شما راحت تر حرکت کنید و تا حد زیادی از آرتروز در امان باشید. این خاصیت کامبوجا برای افرادی که به طور حرفه ای ورزش می کنند بسیار مهم و تأثیرگذار است تا در طولانی مدت مفاصل سالم تری داشته باشند.


 


 


 


 


 

خواص قارچ کامبوجا برای نقرس , خواص قارچ کامبوجا برای لاغری
خواص قارچ کامبوجا براي پوست

خواص قارچ کامبوجا برای نقرس , خواص قارچ کامبوجا برای لاغری

خواص قارچ کامبوجا برای نقرس , خواص قارچ کامبوجا برای لاغری

خواص قارچ کامبوجا برای نقرس , خواص قارچ کامبوجا برای لاغری


 


 

دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای روزگار محفوظ است. هرگونه کپی از مطالب یا قسمتی از یک مطلب بدون ذكر منبع و لینک فعال به همان مطلب در روزگار پیگرد قانونی دارد

قارچ کامبوجا: (اکسیر طول عمر و درمان بیماری ها)به درخواست دوستان عزیز قارچ کامبوجا هم تولید و آماده عرضه شد.لطفا برای آشنایی با این قارچ معجزه گر توضیحات را بخوانید.آشنایی با قــارچ معجزه گـر کــامبوجــا (اکسیر طـول عـمر و درمان بـیـماری ها) کامبوجا یک منبع غذایی و نوعی نوشیدنی شفابخش باستانی بر مبنای چای سبز است که با نوعی باکتری و قارچ مفید، تخمیر پیدا میکند که منشا آسیایی دارد. این معجون در طی مسیر خود تا دنیای غرب شگفتی های درمانی زیادی را از خود نشان داد. در پی درمان بیماریهای جدید نام هایی چون قارچ معجزه گر و اکسیر طول عمر به آن داده شد. اکثر پزشکان و حکیمان نوشیدن کامبوجا را برای تمام بیماری ها توصیه می کنند. اما باید توجه داشت که نه کامبوجا و نه هیچ یک از محصولات دارویی طبیعی، داروی همه ی دردها نیستند. تندرستی یعنی ایجاد تعادل در جسم و روح و عواطف انسان. دلیل اینکه یک بیماری معالجه می شود این است که علت آن کشف و آثارش، یکی یکی از بین برده می شود.شربتی مانند کامبوجا در صورتی می تواند مفید واقع شود که بین رژیم غذایی و نحوه زندگی و رفتار شما تعادل برقرار باشد. یکی از مواردی که درباره کامبوجا ادعا می شود تقویت سیستم ایمنی برای کمک به درمان بیماریهاست. کامبوجا از طریق پاک سازی خون و تقویت کلیه ها سموم بدن ما را از بین میبرد و نقش عمده ای در فعال کردن روده ها و کل دستگاه گوارش دارد.و گفته می شود اثر آن در پیشگیری و درمان بیماریهای سرطانی و قلبی و عروقی و بسیاری از بیماریهای دیگر در دنیا شناخته شده است.اینکه کامبوجا روز به روز هوادان بیشتری پیدا کرده و بعنوان منبع حیات شناخته شده است، آدمی را به هیجان می آورد. این موجود زنده ی عجیب، شربت حیات بخش و گوارایی تولید می کند که در خانه و توسط تمام افراد خانواده به آسانی قابل تهیه است.برخی از خواص نوشیدنی کامبوجا: 1. تقویت سیستم ایمنی       

.2هزم آسان پروتئین ها، چربی ها و قندها

3. افزایش طول عمر

4.کاهش چربی خون

5.جلوگیری از سرطان معده و روده

خواص قارچ کامبوجا براي پوست

 6پیشگیری از نشانه های نامطلوب یائسگی

7.درمان آب مرواررید

.8درمان ناهنجاری قلبی

.9درمان اختلالات بی خوابی

10.درمان دیابت

11.موهارو سیاه کرده و از ریزش می کاهد

12.پیشگیری از تولید سنگ مثانه و ناراحتی های کبد

13.درمان بواسیر

14چین و چروک پوست را بر طرف می سازد

15.بهبود ورم مفاصل

16.درمان آبله و زونا

17. درمان ترشح غدد عروقی پا

18. درمان انواع آبسه

19. درمان کبد چرب کمتر از 3 ماه

20.کاهش ناراحتی های قلبی

21.میزان قند خون را تنظیم می کند

22.درمان نارسایی‌های کبد وکلیه

23.تنظیم فشارخون

24.عامل لاغر شدن و کنترل وزن

25.جلوگیری از پیشرفت برخی سرطان‌ها و ایدز

26. قارچ کومبوجا عاملی مؤثر در پیشگیری از سکته‌های قلبی است

27.افزایش جریان خون

28. برطرف کننده ناراحتی‌های عضلانی

29. سرفه‌های آسمی می کاهد

30. حساسیت اعصاب دردناک و ضعف اعصاب را بهبود می‌بخشد.

31. بیماری نقرس را درمان می کند

32. فلجی ام.اس MS را درمان می کند.

33. روماتیسم و درد مفاصل را درمان می‌کند

34. صبح ها هنگام برخاستن از خواب انرژی بیشتری را احساس می‌نمائید

35. قوای میل جنسی را افزون می کند و….علاوه بر این،

در واقع با مصرف ”کومبوجا“ طول دوران جوانی افزایش می‌یابد و زمان پیری دیرتر فرا می‌رسد. پژوهشگران و پزشکان برای اثبات این نظریه به طول عمر افراد در مناطقی که در آنجا به‌طور سنتی، قارچ کومبوجا به‌صورت محلول در نوعی نوشیدنی استفاده می‌شود اشاره می‌کنند. آنها می‌گویند: بسیاری از کسانی که در مناطق کوهستانی قفقاز یا مناطق روستائی سیبری مانند ”یاکوتایا“ در اوکراین، تبت یا اسپانیا زندگی می‌کنند بیشتر از یکصد سال سن دارند و یکی از دلایل این طول عمر استفاده از قارچ ”کومبوجا“ است. البته پزشکان این موضوع را نیز نادیده نمی‌گیرند که شرایط اقلیمی و ژنتیکی نیز در این مورد نقش عمده‌ای دارد.اگرچه ”کومبوجا“ نوعی قارچ است اما در واقع به شکل نوشیدنی مورد مصرف قرار می‌گیرد، یک نوشیدنی ساده که ترکیبی است از چای معمولی و شکر که با استفاده از قارچ کومبوجا تخمیر شده و ساختار شیمیائی آن تغییر کرده است. گزارش‌های علمی بسیاری که تاکنون درباره قارچ کومبوجا نوشته شده است نشان می‌دهد که به عقیده پزشکان این مواد در فرآیند شیمیائی بدن نقش مهمی ایفاء می‌کنند آنها معتقد هستند چای کمبوجا یک ماده غذائی مکمل به حساب می‌آید که مصرف آن سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده و موجب جلوگیری از بیماری‌ها می‌شود.حتی FDA(وزارت غذا و دارو)برروی تحقیق کرده است ودر موردخواص آن علاقه مند بوده است.

طریقه مصرف:

به منظور سالم زندگی کردنبهتر است که به مدت 3هفته در هر ماه (21 روز) روزانه یک فنجان قبل از غذا بنوشید و یک هفته مصرف را قطع نمایید. به منظور رفع ناراحتی های خاص مانند مشکلات دفع، ضعف کبد، رماتیسم، نقرس و تصفیه خون توصیه میکنیم که روزانه حدود دو فنجان (400 سی سی) طی سه تا شش ماه بنوشید و بعد به مدت یک ماه قطع و مجددا شروع کنید. ضمنا این قارچ در عرض 1 هفته پرورش یافته و قابل تکثیر است.

طرز تهیه چای کامبوجا

با 10 لیوان آب جوش 2 پیمانه چای (سیاه یا سبز) دم می کنیم، سپس 10 لیوان چای را از صافی رد می کنیم و در یک کاسه بلوری یزرگ میریزیم و یک لیوان شکر و 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب به آن اضافه می کنیم. وقتی مایع ولرم شد، قارچ کامبوجا را در آن قرار می دهیم و با دست کاملا آن را در سطح مایع پهن می کنیم و ظرف حاوی نوشیدنی را به مدت یک هفته در یک جای تاریک (مانند کابینت آشپزخانه) و گرم (دمای اتاق) قرار می دهیم و روی آنرا با یک پارچه توری (اکسیژن باید به قارچ برسد) می پوشانیم تا گرد و خاک یا چیز دیگری در آن نریزد. بعد از یک هفته قارچ جدیدی بوجود می آید که بعضا روی سطح کاسه را می پوشاند. در این زمان نوشیدنی آماده شده و باید قارچها را از داخل آن در آوریم و نوشیدنی را از صافی پارچه ای عبور دهیم و در یخچال بگذاریو میل کنیم.خواص قارچ کامبوجا براي پوست

 

عکس با نام کاربری:

نکات مهم: دستها باید کاملا تمیز باشد از ظرف یا قاشق فلزی نباید استفاده کرد هیچگونه جسم خارجی نباید در ظرف باشد در طول یک هفته نباید ظرف را تکان بدهیم یا مایع را هم بزنیم قارچها را در ظرف شیشه ای در بسته می توانیم داخل یخچال به مدت طولانی نگهداری کنیم.

 

در این وبلاگ قصد معرفی وآشنا کردن شما با عصاره ای داروئی رو دارم که آن را ریشه درمان بیشتر یا تمام بیماری ها میدانند مطالب نوشته شده در این وبلاگ اکثرا از کتاب کومباچا قارچ معجزه گر (هرالدو.تیتز) ترجمه سوسن ملکی میباشد

امید وارم شما دوستان عزیز از این مطالب کمال استفاده رو برده واگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید

به امید دیدار شما ومفید بودن این مطالب

09368275931

خواص قارچ کامبوجا براي پوست

09131108344

 

فروش با کیفیت تضمینی در اصفهان 

کامبوجا , همزیستی باکتریها و مخمرها که به “قارچ کامبوچا یا کومبوچا” معروف است .نوشابه کومبوچا فرآورده تخمیری است که توسط قارچ کومبوچا تولید می شود .  اگرچه ”کومبوجا“ نوعى قارچ است اما در واقع به شکل نوشیدنى مورد مصرف قرار مى‌گیرد،.گزارش‌هاى علمى بسیارى که تاکنون درباره قارچ کومبوجا نوشته شده است نشان مى‌دهد که نوعى ”آنتى‌بیوتیک قوی“ در ترکیب قارچ کومبوجا وجود دارد که وجود آن باعث مى‌شود مواد زائد و سموم بدن دفع شود . این مواد در فرآیند شیمیائى بدن نقش مهمى ایفاء مى‌کنند چاى کمبوجا یک ماده غذائى مکمل به حساب مى‌آید که مصرف آن سیستم دفاعى بدن را تقویت کرده و موجب جلوگیرى از بیمارى‌ها مى‌شود. صدها سال است که مردم آسیا چاى کومبوجا مى‌نوشند، زیرا مصرف این نوشیدنى به‌عنوان داروئى طبیعی، در مقابله با خستگی، سستی، کشش‌هاى عصبی، علایم اولیه پیری، سختى رگ‌ها و عروق ، تنبلى روده‌ها و نقرس، فلج بدن (M.S)، روماتیسم، هموروئیدها و دیابت نتایج حیرت‌ انگیزى داشته است . ”کومبوجا“ رشد سلول‌هایى سرطانى را متوقف مى‌کند. به دلیل خواص مفیدش به آن اکسیر زندگانی نیز می گویند. طعم گوارای آن احساس شادابی به انسان میبخشد . مقدار مخمر موجود در آن با عث می شود که حتی پس از ریختن در بطری کماکان فعال باقی می ماند . امروزه آن را وسیله ای برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها میشناسند . این شربت از خانواده اغذیه هایی نظیر ماست ، سرکه و پنیر می باشد . این قارچ از تخمیر چای معمولی دم کرده و شکر بوسیله یکنوع قارچ بنام کامبوجا در طی هفت تا ده روز بدست میاید.. در بعضی کشورها هم اکنون بصورت بسته بندی آماده تولید میشود و در بقیه بصورت سنتی..هم اکنون در کشورمان در نقاط مختلف در عطاریها در دسترس میباشد.کامبوجا، قارچ باستانی معجزه گری است که جوابگوی مشکلات بهداشتی و سلامتی دوران مدرن است. قارچ کامبوجا، در ادوار مختلف، گاه در خفا زیسته و گاه بسیار مشهور بوده و در ابتدا به عنوان درمانگر امراض مختلف در چین، روسیه، آلمان و آفریقای جنوبی شناخته شد و سپس به آمریکا و اروپا راه یافت. کامبوجا، در چای شیرین تکثیر می شود و در این روند، کلیه مواد موجود در آن تبدیل به آنزیم های مفید اسید ها و ویتامینهای ضروری برای بدن می شود.

خواص درمانی 

پژوهش های فراوانی در نقاط مختلف جهان در مورد کامبوجا، صورت گرفته و گواهی بر تأثیر مثبت این قارچ بر روی امراض مختلف از قبیل :

دفع سموم : انرژى داخل قارچ کومبوجا باعث مداواى بسیارى از بیمارى‌ها مى‌گردد، زیرا باعث مى‌شود تمامى بافت‌هاى بدن فعال شده و چرک و عفونت های داخل آن را از طریق سم بدن (عرق، ادرار، مدفوع و…) دفع کند و همین‌طور روى سیستم گردش خون در بدن بسیار تأثیر مى‌گذارد و آن را کاملاً منظم و تصفیه مى‌کند. همین خاصیت قارچ کومبوجا باعث مى‌گردد که سلول‌هاى نیمه مرده و کسل و تنبل بدن فعال شده و مثل قبل کار خود را از اول شروع کنند، البته این را متذکر مى‌شوم که انرژى داخل قارچ کومبوجا باعث افزایش میزان انرژى در بدن موجودات زنده و انسان مى‌گردد و همین خاصیت قارچ کومبوجا است که باعث بهبود بیماران ناعلاج و سخت مى‌گردد.

 چین و چروک پوست : چین و چروک‌های پوست را کاهش داده و لکه‌های قهوه‌ای روی دستها و صورت را برطرف می‌سازد و موجب افزایش رطوبت پذیری روی پوست می شود

جوش و کورک : جوش‌ها و کورک‌ها را برطرف می‌کند .

پیشگیری از سرطان : از برخی سرطان‌ها جلوگیری می‌کند .

یبوست : مصرف مرتب این نوشیدنی معجزه گر بعد از هر وعده غذایی اثر ضد یبوست را به همراه دارد .

ناراحتی های عضلانی : برطرف کننده ناراحتی‌های عضلانی در شانه و گردن است

سرفه ، برونشیت : در رفع برونشیت و سرفه‌های آسمی در مدت۲تا۳ روز کمک می‌کند.

دفع بلغم : به دفع مزاج بلغمی کودکان نیز یاری می‌رساند باید قبل از هر غذا نصف استکان میل گردد.

تقویت اعصاب : حساسیت اعصاب دردناک و ضعف اعصاب از قبیل پرش چشم و لرزش دست  را بهبود می‌بخشد.

کلیه : مصرف روزانه ۲ الی ۳ لیوان در ناراحتی‌های کلیوی توصیه می‌شود مثانه را پاک می‌کند البته نباید فراموش کرد که باید در طول روز بین ۸ تا ۱۰ لیوان آب (جوشانده و یا تصفیه شده) مصرف کرد

گوارش : کولیت و سایر دردهای دستگاه گوارش را التیام می‌بخشد باید قبل از هر غذا یک سوم استکان میل گردد.

فشارخون ، قلب ، تصلب شرائین ، کنترل وزن : از ناراحتی‌های قلبی می‌کاهد، تصلب شرائین و فشار خون را درمان می‌کند و میزان کلسترول خون را کاهش می‌دهد. رگها را نرم می‌سازد و جریان خون را افزایش داده، باعث لاغر شدن و کنترل وزن بدن می‌گردد.

کبد ،‌ بی خوابی : از بی خوابی می‌کاهد فعالیت کبد را افزایش داده و نارسایی‌های کبد وکلیه را درمان می‌کند.

دیابت : میزان قند خون را تنظیم کرده سبب افت ناگهانی قند خون در افراد دیابتی می‌شود البته این به شرطی است که مدت زمان تهیه شربت بین ۱۲ تا ۱۵ روز باشد

کاهش اوره : اگر به طور روزانه ۲ لیوان شربت مصرف شود در مدت ۱۰۰ روز اوره را کاهش می‌دهد

مفاصل : خاصیت گرم کننده عضلات داشته و برای پیشگیری و درمان روماتیسم،خستگی وناراحتی‌های مفاصل را موثر است

کاهش عوارض یائسگی :  در طی دوران یائسگی از گرگرفتگی می‌کاهد.

بواسیر : نوشیدن روزانه ۲ لیوان به صورت ۱ لیوان بعد از نهار و ۱ لیوان بعد از شام نوشیدنی که از قارچ کامبوجا تهیه می شود یکی از بهترین راه های درمانی برای از بین بردن بواسیر است

 

روش مصرف : بهتر است که به مدت ۳ هفته در هر ماه ( بیست و یک روز ) روزانه یک فنجان قبل از غذا بنوشید و یک هفته قطع نمایید .

به منظور رفع ناراحتی های خاص : مانند مشکلات دفع ، ضعف کبد ، رماتیسم ، نقرس و تصفیه خون ، توصیه میکنیم که روزانه حدود دو استگان طی سه تا شش ماه بنوشید و بعد به مدت یک ماه قطع و مجددا شروع کنید .

نکته ی مهم : برای جوشاندن آب بهتر است از ظروف تفلون و یا از کتری های قدیمی که کاملاً سارج گرفته باشد استفاده نمایید.

ارائه در سراسر کشور 09368275931

 

به مرور زمان
این شربت از طریق مغولستان

وروسیه به اروپا راه یافت .وقتی در مقاله ای که

راجع به
طب سنتی در استرالیا به چاپ رسید نام

کومبوچا را آوردم نامه های زیادی از ساکنین

استرالیا که قبلا در آلمان شرقی زندگی میکردند

خواص قارچ کامبوجا براي پوست

دریافت نمودم برخی به یاد شربتی که

مادربزرگشان به آنها می داده وقارچ بزرگی روی

آنشناور بوده وعده ای دیگر از شربتی
نوشته اند

که توسط کارگران لهستانی ازشرق آورده شده

بود.

از کارگاساک در
روسیه گزارشهای زیادی از

مردمی که عمر طولانی داشتند واصل میشدکه

آن را به شربت
کومبوچا نسبت میدادند.به همین

دلیل به آن چای کارگاساک هم میگویند.

گزارش دیگری
حاکی ار بچه دار شدن یک

پیرزن 80ساله از یک پیرمرد 130ساله بود.

قابل قبول ترین
تحقیق در دانشگاه امسک در

روسیه ودر غرب توسط دکتر رودلف اسکلنر به

دست آمده است
.

او برای اولین
بار به این قارچ درصومعه ای برخورد

کرددر طی جنگ جهانی به کشت آن پرداخت

وتحقیقاتش
را بر آن اساس انجام داد.اوکامبوچا را

برای درمان بیماریهای دیابت ،فشارخون

بالاواختلالات گوارشی ،شکمی ودفع وهمچنین

رماتیسم ونقرس با موفقیت تمام به کار
برد.

او محدوده
کاری خود رابر درمان سرطان متمرکز

کردروشهای پزشکی او آنچنان باتوفیق روبرو شد

که
دیگر پزشکان به پیروی از وی پرداختند .

وقتی معلوم شد
رونالد ریگان رئیس جمهور اسبق

ایالات متحده دچار سرطان شده گزارشهای مربوط

به
درمان وی تحت الشعاع موضوعهای مهم

سیاسی قرار گرفت.

وی از طریق
مطالعه زندگینامه الکساندر

سولژنیتسین نویسنده وبرنده جایزه نوبل که به

تشخیص
پزشکان به سرطان مبتلا شده بود ودر

بیمارستانی در تاشکند بستری ومداوا شده بود با

کومبوچا آشنا شدوبا مصرف آن توانست بماری

خود را متوقف وریاست جمهوری خود را به
پایان برساند.

برخی از پزشکان که به درمان میپردازند معتقدند

که نه
تنها برای درمان مفید است بلکه تجویز آن

به همراه داروهای شیمیایی اثرات درخشان
تری

دارد.

به درستی نمی توان گفت که منشاءکومبوچاکجا

بوده است اما

میدانیم بیش از دو هزار سال است که آدمی آن

را مصرف می کند.

اگر دقیقش را بخواهیم باید بگوییم در واقع قارچ

نیست بلکه مجموعه ای از مخمروباکتری است

حتی یکی از صاحبنظران آن را گلسنگ توصیف

کرده است.

به قول گیاه شناس معروف پاستور وایدینگر

نوشیدنی شرق آسیای باستانی است که از

اقیانوس به دست آمده است.

حدود 221سال قبل از میلاد مسیح در زمان

سلسله تسین چای یاد شده به عنوان شربتی

که عمر جاویدان می بخشید شناخته

شده بود این چای نامهای مختلفی داشت یکی

از این نامها چای خدایی بود.از این چای برای

درمان بیماریهای گوارشی استفاده می شد.

همچنین
میگویند در 414میلادی حکیمی کره ای

به نام کومبو آن را برای درمان بیماری امپراطور ژاپن تجویز کرد.

مختصری از
مقدمه کتاب(کومباچا قارچ معجزه گر (هرالدو.تیتز) ترجمه سوسن ملکی)

کومبوچا یک
منبع غذایی وشفابخش باستانی با منشاء

آسیایی است.به
خاطر توجه روبه رشد غربیهابه روشهای

درمانی شرق از طریق روسیه به اروپا راه یافت.

این معجون در
راه خود به غرب اعجازهایی از خود نشان

دادودر پی درمان بیماریهای جدیدنامهایی
چون(قارچ

جادویی) و(قارچ معجزه گر)و(اکسیر
طول عمر)

را به خود
گرفت.

باوجود اینکه
در روسیه چکوسلواکی وآلمان واتریش

آن را دارویی
شفابخش می دانستند کمبود قندوچای در دوره

جنگ جهانی دوم آن را به کلی محو کرد.

اما دوباره
گروهی مامور بازیابی وپرورش آن شدند ومقالاتی

در آلمان باعث شهرت دوباره کومبوچا
شد.

یکی از مواردی
که درباره کومبوچا ادعا می شود تقویت

سیستم ایمنی برای کمک به درمان بیماریهاست.

همچنین از
طریق پاکسازی خون وتقویت کلیه ها سموم بدن

مارا از بین میبرد علاوه بر آن نقش عمده
ای در فعال کردن

روده ها وکل دستگاه گوارش دارد.

این که
کومبوچا روز به روز هواداران بیشتری پیدا کرده و

به عنوان ممد حیات شناخته شده است
آدمی را به هیجان می

آورد این موجود زنده عجیب ،شربت جانبخش وگوارایی

تولید میکند
که در خانه وتوسط تمام افراد خانواده به راحتی

قابل تهیه است که از دوستی به دوست
دیگر واز نسلی به نسل

دیکر منتقل میشود .

شما مراقب
کومبوچا باشید ،اوهم مراقب شما خواهد بود

در زوزهای
آینده به این خواهیم پرداخت که منشاء کومبوچا

از کجاست با ما همراه باشید

 

 

 

(مقدمه کتاب
کومبوچا قارچ معجزه گر)

 

خواص قارچ کامبوجا براي پوست
خواص قارچ کامبوجا براي پوست
9

دیدگاهتان را بنویسید