درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

خواص دارویی و گیاهی

درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

هتل های شیراز


درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

رزرو هتل


بلیط پرواز


قیمت تشک طبی


بلیط هواپیما چارتر


مزونآکاایران,روزنامه,اخبار,خانواده,فال,سرگرمی,آشپزی,شیرنی پزی

186


از اسم وبلاگم معلومه.من خودم یه ادمی هستم که 4 سال با بوی دهان،یعنی بیش از 5 نوع از عوامل بوی دهان که گاهی دو سه عامل با هم در یک زمان جمع بوده،سرو کله زدم.

بدترین خاطرات عمرم رو از این چهار سال دارم.یعنی با این اذیتهایی که در این چهار سال کشیدم،دیگه همه خاطرات بد عمرم رو فراموش کردم.تعدادش از یادم رفته چه چند دفعه خدا رو به 14 معصوم قسم دادم که من رو بکشه و راحتم کنه.


خدا میدونه که از این کارم فقط قصد خیر دارم و اصلا تعداد مراجعه برام مهم نیست.

این دکترای بیسواد رو خودم هزار دور کردم،جواباشون که یادم میاد خندم میگیره.واقعا خودشون چطوری روشون میشد همچین چرت و پرت هایی رو تحویلم بدن. درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

حالا میخام یه خدمتی به شما بکنم تا دیگه کسی مثل من اذیت نشه،و نا امید از درمان که اصلا این بوی دهان من با همه ادما و علتها فرق داره.

چون خودم انواع و اقسام بوی دهان رو تجربه کردم و با اونا دست و پنجه نرم کردم و دیدم در سایتها که بعضی در این موارد سوال دارن،به همتون توصیه میکنم:

به این سایتهایی که همشون کپی برداری هست نرید و وقتتون رو تلف نکنید.

فقط یه مطالبی در مورد بوی دهان در مورد دوران قاعدگی زنان میدونم که چون من خودم مرد هستم و این مورد رو نداشتم و درک نکردم،در این زمینه لنگ میزنم،از این مورد نپرسید.البته اگر بخام میتونم کپی برداری از سایتهای بقیه جفنگیات تحویل بدما،ولی از این کار خوشم نمیاد.

ولی دوستان،من یه معذرت خواهی به شما بدهکارم.الان دارم در غیر شهر خودمون،دانشگاه و با اجازه شما رشته اقتصاد میخونم و اصلا وقت پیدا نمیکنم تا اینترنت پیدا کنم و داخل وبلاگم بیام،غیر از همین هر سه یا چهار ماهی که چند روزی وقت پیدا میکنم و به خونمون میام.

اینرو برای این گفتم که قبلا همینجا گفته بودم که سوالاتتون رو بنویسید تا جواب بدم.چون هم من زیاد وبلاگداری رو بلد نیستم و مثلا بعضی در سوالاتشون میگن که جواب رو به ایمیلمون بفرست یا فلان لینک رو بزار و یا … که من خوب از این کارا بلد نیستم و شرمنده میشم.برای همین میخوام بگم که سوال نفرستید و تا جایی که میتونید،روی همین مطالبی که قرار دادم،دقت و تحقیق کنید.

                               امیدوارم همیشه موفق و سالم باشید


نکته اینکه:اگز باز هم به کتاب قانون ابن سینا،به بخش بوی بینی مراجعه کنید،همان خط اول در علل بوی بینی،یعنی اینکه نه فقط دهان،بلکه کلا نفس ادم بو داشته باشد،میگوید:همان علتهایی که موجب بوی دهان میشوند،میتوانند علل بوی بینی هم باشند،و البته بوی بینی عللی جداگانه هم دارد که موجب بوی دهان نمیشود و نیست.

برای همین خواستم این نکته رو بگم که:کسانی که با مشکل بوی دهان مواجه اند،گاهی تقریبا واضح میفهمن که کسی که مثلا کنار او نشسته اند،دارد از بوی او اذیت میشود،که خوب ما با حالات این افراد اشنا هستیم.

و حالا،با دیدن این حالت،برای او اشتباه رخ میده و فکر میکنه که اون شخص داره از بوی عرق این ادم اذیت میشه،ولی نمیدونه که او داره از بوی نفس این ادم اذیت میشه.که این مورد میتونه اینگونه هم براتون رخ بده که مثلا وقتی 15 دقیقه داخل یک اتاق کوچک هستید،کسی جدید که وارد اتاق بشه،این بو رو بفهمه و این رو ابراز هم بکنه یا مثلا از علتش از شما سوال بکنه،و یا چیزی نگه،ولی از حالاتش بفهمید که اون داره یه بوی بدی رو حس میکنه و حالا شاید از علتش خبر نداره.

برای همین خواستم این نکته رو بگم که اگر با همچین چیزی مواجه شدید،بدونید که مشکل از بوی نفستون هست و نه بوی عرقتون.

 من خودم مدرسه شبانه روزی درس میخوندم و خوب چون دیگه زمان زیادی بود که از مشکلم میگذشت،این موضوع رو با اونها در میون گذاشته بودم.اونها میدیدن که من هر روز یا روز در میون حموم میرم و این مشکلم خوب نمیشه.وقتی این مطلب رو در کتاب ابن سینا دیدم و به اونها هم گفتم،اونها هم بعد چند روز این رو تایید کردن.

البته هزار بار خدا رو شکر،من دو تا هم اتاقی خیلی خیلی خوب داشتم که بچه سوسول نبودن و این مشکل من زیاد اونها رو اذیت نمیکرد و خیلی هم در راه خوب شدنم به من کمک کردن که خدا عوضش رو ان شاء الله بهشون بده.


اگر مشکل مربوط به خود معده باشد و نه مثلا میکروب داخل ان که گفتیم اسمش هلیکوبایتر پیلوری هست.

اگر در کتاب قانون ابن سینا،به بخش معده و قسمت امراض معده مراجعه کنید،از اولین امراضی که برای معده می اورد،میگوید:

اینکه یک چیز پست و کثیف در اعماق معده نفوذ کرده باشد که بیرون اوردنش اسان نیست،و باعث بوی همیشگی دهان میشود و نشانه اش این است که شخص مریض وقتی از خواب بیدار میشود،مزه ی دهانش تلخ است.(به خصوص خود من که خیلی کثیف و حالت چرکی میشد).

در ادامه اش توضیح میده که اگر کثیفی کم باشد،با یک مسهل(اسهال اور)ساده قابل حل است و از معده بیرون کشیده میشود.(به این صورت که مسهل،معده را شل میکند و کثافات را با مدفوع بیرون میریزد.به همین علت هم میگویند:اگر مسهل قوی مصرف کردید،بعدش کندر یا میخک بخورید تا دوباره معده یتان را محکم کنند).

ولی اگر کثیفی به اعماق معده نفوذ کرده است و بیرون کشیدن ان راحت نباشد.که امثال ما،از این موارد هستیم.باید مسهل قوی استفاده کرد،که در ادامه توضیح میدهم که چکار کنید.

البته خود ابن سینا اونجا چند مسهل قوی معرفی میکنه،ولی انها که میگه،قرص هستند و ان قرص های مسهلی رو که نام میبره،در این زمان ما،من که هر جا را رفتم،حتی اسمشون هم به گوششون نخورده بود.بنابراین پیدا کردن اون قرص ها رو فراموش کنید و الان در ادامه میگم که باید چه خاکی به سر ریخت.

والا  من که خودم با اون وضع معده خرابم که از خودم میشناسم,این کار روی من جواب داد،دیگه این نسخه من،با این قدرتی که داره،اگر روی شما جواب نده،باور کنید دیگه نمیدونم باید چکار کنید.

یکی از اقواممون،داشت در مجلس دید و بازدیدمون،این مطالب رو از دکتر رفتنش تعریف میکرد و من این کار رو از نسخه اون دکتر که به این اشنامون،در مورد یک موضوع دیگه ای، گفته بود،برداشت کردم و احساس کردم که نسخه قدرتمندی است و انجام دادم و جواب داد:

چیزی وجود دارد به اسم:عکس رنگی گرفتن از معده.برای این کار،دکتر به شما میگوید:برای اینکه از معده ات عکس رنگی بگیری،باید معده ات کاملا تمییز باشد.که برای تمییز کردنش،یا باید روغن کرچک بخوری که یک مسهل قوی است تا  معده ات را،همانطر که گفتم، تمییز کند.و یا اگر به علت مزه ی تلخ روغن کرچک،نتوانستی از ان بخوری،باید بروی به داروخانه و بگویی:میخواهم از معده ام عکس رنگی بگیرم،ان قرصی را که برای تمییز کردن معده میدهند را به من بدهید.

حالا الان شما باید یک کار محشر بکنید:چون شما به مسهل قوی نیاز دارید،هردوتای اینها را با هم انجام بدید!

یعنی اول یک شیشه کوچک از روغن کرچک رو میگیرید و به هر بدبختی که هست(با قند مثلا),تمام شیشه را میخورید و بعد تقریبا شش ساعت،از اون قرص هم بخورید.(خود روغن به تنهایی،بعد تقریبا دوازده ساعت عمل میکند).

حالا این میشه یه مسهل خیلی قوی.باور کنید اگر یک همچین مسهل قوی ای روتون جواب نده،من که دیگه راه از این بهتر سراغ ندارم که بهتون بگم.


لوزه یک چیز مخفی که نیست.دهانتون رو که باز کنید،خیلی راحت دیده میشه و خیلی هم راحت میشه فهمید که مشکل از لوزه هست یا نه.چون بعضیا مشکل از معدشونه و خبر ندارن و به زور میخوان بگن که اره،همین لوزم هست و حفره داره و علت دیگه ای نیست.احوال کسانی که لوزشون چرکیه رو در همین اینترنت بخونید تا بفهمید لوزه چرکی یعنی چی.

اگر واقعا مشکل از لوزتون بود،این کار رو بکنید:


اول: با مثلا چوب کبریت یا هر چیز دیگه ای،خیلی اروم و با احتیاط چرک ها رو از رو یا داخل حفره های لوزتون که دیده هم میشوند،بردارید.

دوم: در همون حالت که باز دوباره چرک جمع نشده،کمی سرکه سیب رو قرقره کنید و بعدش کمی بخورید.

(کلا یک مطلبی رو بدونید،سرکه به علت اسید داشتنش،میکروب نمیتئاند در ان فضای اسیدی تکثیر پیدا کند و حتی نابود هم میشود.به همین علت،برای ازجمله درمانهای مربوط به مری که دسترسی به ان سخت است،سرکه و به خصوص سرکه سیب خوردن رو تجویز میکنند تا جلوی رشد ان میکروب گرفته شود و کم کم نابود شود.حال این قانون،روی لوزه هم جواب میدهد).

سوم:صبر زرد میگیرید که تلخ هم هست و روی تقریبا همان جای لوزه هایتان نگهش میدارید تا خودش اب بشه.

البته بعد این کار،با مسواک روی زبانتون رو تمییز کنید که احتمالا بوی اون صبر زرد رو بده.درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده


چهارم:دم کرده یا جوشانده پونه و اویشن و نعناع.1_عرق شاهتره و عرق کاسنی و یه دانه هایی هست به اسم اسفرزه،اینها رو با هم مخلوط کنید و بخورید.

2_اسپند:صبح و عصر به اندازهتقریبا یک قاشق از این رو قورت بدید(ببلعید).چه خاستید با اب یا …

این خیلی مهم هست و اصلا هم بر خلاف بعضی که فکر میکنن سمی هست،کلی هم خاصیت داره.

نکته مهم:اسپندی که میگیرید،ریخته و از اونایی باشه که هنوز از اون پوست روش بیرون نیومده باشه.خواهشا حتما این نکته رو رعایت کنید.

یک چیز هم بگم: خیلی از مردم رو میبینید که زبونشون سفیده و هیچ مشکلی هم ندارن.من خودم با وجود اینکه دارم این درمان رو میدم،هنوز به طور کامل کامل خوب نشده،ولی از اندازه ای هم که بو بده افتاده.

پس یک چیز رو باید در اینباره قبول کنید که:همونطور که اگر در سایتهای دیگه در این مورد تحقیق کرده باشید،میگن روی زبونتون رو مسواک بزنید.

ماها دیگه مثل این ادمهایی که دورمون میبینیم که توی عمرشون مسواک نزدن و هیچ مشکلی هم ندارن،نمیشیم.اگر روی زبونتون رو مسواک زده باشید دیدید که چقدر بهتر میشه.خوب همین رو همیشه ادامه بدید،کار خیلی سختی هم که نیست.چیکار کنیم دیگه،این هم از گرفتاریهای دائمی ماست.

مکان اصلی این میکروب در رو و لای دندان و زبان و حلق است که از همین طریق به معده هم نفوذ پیدا میکند.


یکی از راه های راحت فهمیدن این مطلب اینکه:اگر روی یه جای سفید که واضح باشه،مثل سنگ دستشویی،تف کنید،میبینید که رنگ اب دهانتون مثلا مایل به قرمز بودن دارد.

البته:باید مواظب باشید و بفهمید که این قرمزی زنگ اب دهانتون از معدتون هست.چون شاید از روی زخم کوچک زبان یا لثه باشد.


برای از بین بردن ان از دهانتان،مسواک خالی کافی نیست,حتما با خمیر دندان باشد که صد البته با اون پودر شویایی که دکتر روازاده میگوید بهتر است،که حتما با مسواک روی زبانتان را هم تمیز کنید.

و برای معده،سه روز باید فقط عسل و برای تشنگی اب عسل خورد.

خواهشا به اون نسخه با داروهای شیمیایی که حتی خودم قبلا همینجا اوردش بودم عمل نکنید،چون هم کله انتی بیوتیک ها گلبول سفید بدنتون رو از بین میبره و هم اینکه اونها عوارضی برای کبد و کلیه دارند که با ضرر زدن به این دو قسمت،مبتلا به بوی عرق بدن هم میشوید,چون اصلا علت بوی عرق بدن این است که کلیه و کبد برای خروج سموم بدن درست عمل نمیکنند،و بدن مجبور میشود سموم را از طریق غدد عرق بدن بیرون بریزد.


دو سه شب نمک بزنید روش و تموم.خوب خوب میشه.فقط خیلی درد داره.من که خودم مینشستم و بلند میشدم.


اونهایی که التهاب مخاط بینی دارند و اونهایی که سینوزیت دارند ، به جای آنکه برند جراحی کنند ، آنتی بیوتیک بخورند ، سیستم گوارشیشون را به هم بریزه ، میآیند  یک قاشق غذاخوری  گل بابونه را میریزند توی کاسه  آب جوش به مدت یک ربع این آرام آرام  میجوشه ، اینو بخور میدهند تا نرم بشه  ، بعد به پشت میخوابند  ، پنج تا  از این قطره بینی  ، یک قطره تو این بینی و یک قطره تو اون بینی  ، یه دقیقه صبر کنید . دوباره یه دونه تو این و یه دونه تو اون ، دوباره یک دقیقه صبر میکنید  تا پنج قطره .

اگر دیدید درد شدید تو این سینوسها  و پیشونیتون  ایجاد شد ، میآئید با روغن زیتون  ماساژ میدهید .


***** من خودم این رو عمل کردم و بهترین درمان برای سینوزیت و خلط و عفونت لوزه و گلوم بود.برای سرماخوردگی هم هم خیلی خوبه.البته اون جوشوندن و ماساژ،مهم نیستند،فقط مهم ریختن قطره هست.


1_ خرابی ناجور دندان: که مثلا یک دندونت رو نصفه درست کنی،و به جلسه بعدی نوبت دکترت نری و از داخل دندونت به گونه ای که خبر نداری قارچ در بیاره،که بوی به شدت زیاد و بدی داره.

2_سینوزیت: که اگر حادّ و به خصوص وقتی از خواب بیدار میشی،وسط سینت احساس میکنی که میخای خلطها رو بیرون بیاری که یکم مثل ترش کردنه،میری جای شیر اب و خلط از گلوت بیرون میدی و بینی هم مثل سرماخوردگی کمی خلط داره.اما بعضی فقط سینوس های قسمت پیشانی شون گرفته است،که اینطوری نیستند و فقط وقتی سوار موتور میشن و باد سرد به پیشانی شون میخوره،سرشون درد میگیره.

3_ لوزه: که انگشتت رو نزدیک لوزت به بزاغ دهانت میکشی و میبینی که بوی بدی داره.*** خیلی خیلی حاد رو به نظر من برداری بهتره(ولی بعدش بدبختی زیاد داره،شاید مثل باد کردن رد لوزت تا چند حفته،و باید روش یخ بزاری و از این گرفتاریا)،وگرنه،قرقره کردن سرکه سیب طبیعی و قرقره کردن اب نمک و خوردن دم کرده پونه و اویشن.

4_ هلیکوبایتر پیلوری: تنها کرمی است که در معده میتواند زنده بماند که در حد معمول،وقتی ازمایش داده شود، باید 30 باشد و وقتی مثلا به 300 برسد،در بعضی افراد موجب بوی دهان میشود که خود پزشکان هم میگویند:علتی که چرا در بعضی موجب بوی دهان میشود و در بعضی نه،معلوم نیست.

البته یه راه تشخیص در بعضی افراد: انگشتت رو برای زدن به بزاغ دهانت،روی زبونت میکشی و میبینی که بوی بدی داره.***این از کشفیّات خودمه. (ولی باید حواستون باشه,چون شاید از اسید معدتون باشه که در رفلاکس معده الان میخونید).

5_ لایه سفید روی زبان: مشکل از همین هلیکوبایتری و مجموعا از دستگاه گوارش است.

6_این خلط بیرنگی که بعضی میگن،از همون مورد سینوزیت و لوزه هست.

7_رفلاکس معده: رفلاکس یعنی بازگشت.کسانی که اسفنکتر معدشون ضعیف هست و باز میمونه و باعث میشه که اسید معده به مری و دهان بیاد و حتی اگر با مسواک و شستن دهان مواظبت نکنی,به دندان اسیب وارد کنه.دهانتون چسبنده میشه و حتی گاهی که به لباتون هم میرسه.

8_مشکل از خود معده: که از بیشترین موارد ابتلا هست.جداگانه براش توضیح داده ام.بخوانید.


بیماری هایی که دهان را بدبو می کنند

ایران آنلاین /به گزارش سلامت نیوز، اگر در هنگام خواب با دهان باز بخوابید یا خر و پف کنید، دهان شما خشک می شود و خشکی دهان مکان مناسب تری در دهان برای رشد باکتری ها فراهم می کند و این باکتری ها یکی از عوامل بوی بد دهان در هنگام صبح خواهند بود. اگر به پشت بخوابید احتمال خر و پف کردن شما بیشتر خواهد بود. بنابراین بهتر است به پهلو بخوابید. غذای بین دندان ها نیز به رشد باکتری های دهان کمک می کنند. مسواک موثر و استفاده از نخ دندان قبل از خواب به تمیز شدن بین دندان ها و کاهش مشکلات دهانی کمک می کند.

بوی بد دهان و بیماری لثه اگر دهان شما بویی شبیه به فلز می دهد، احتمالا باکتری هایی در حال رشد زیر لثه هایتان هستند، این باکتری ها منجر به التهاب و عفونت می شود. دندانپزشک ها این مشکل را پریودنتیت periodontitis می نامند. اگر سیگار می کشید، یا به طور منظم مسواک نمی زنید و از نخ دندان استفاده نمی کنید، احتمال بروز این مشکل بیشتر خواهد بود. به علاوه بیماری لثه یک مشکل ارثی است.

بوی بد دهان و رفلاکس اسید معده این شرایط باعث می شود اسید معده مسیر اشتباهی برود و وارد مری شود (لوله ای که گلو را به معده متصل می کند). این مشکل باعث می شود دهان شما طعمی ترش مزه بگیرد و مقداری غذا یا مایع وارد دهان شود. به علاوه این اسید می تواند به گلو و دهان آسیب بزند و زمینه را برای رشد باکتری هایی که باعث بوی دهان می شوند، فراهم می کند.درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

بوی بد دهان و دیابت اگر مبتلا به دیابت هستید، دهان شما بویی شبیه به میوه می دهد که می تواند نشانه این باشد که بدن شما به جای چربی از قند یا گلوکز استفاده می کند که به این معناست که احتمالا هورمون انسولین شما خیلی کم است و لازم است به پزشک اطلاع دهید.

بوی بد دهان و باکتری Helicobacter pylori


هلیکوباکتری پیلوری Helicobacter pylori یا به اختصار H.pylori با سرطان معده و زخم معده در ارتباط است و باعث بوی بد دهان می شود و علائم دیگری مانند تهوع، سوزش سر دل، معده درد یا سوء هاضمه را نیز در پی خواهد داشت. پزشک آزمایشاتی را برای بررسی این باکتری در بدن انجام خواهد داد و زمانی که این باکتری با آنتی بیوتیک از بین می رود، تمام این علائم نیز برطرف می شوند.

بوی بد دهان و عفونت های تنفسی سرماخوردگی، سرفه و عفونت سینوسی می توانند مخاط مملو از باکتری را وارد دهان و بینی شما کنند. این امر بر روی بوی دهان شما تاثیر می گذارد که اغلب بوی بد دهان ناشی از این شرایط بعد از درمان سرماخوردگی برطرف می شود.

بوی بد دهان و دارو بعضی داروها باعث خشکی دهان می شوند و این امر نیز بوی بد دهان را در پی خواهد داشت. دیگر داروها – مانند نیترات که بیماری قلبی را درمان می کند، شیمی درمانی برای درمان سرطان و برخی داروهای خواب آور – زمانی که در بدن تجزیه می شوند، مواد شیمیایی آزاد می کنند که بوی بد دهان را در پی دارند. این شرایط بر اثر مصرف بیش از حد ویتامین ها نیز بروز می کند. بوی بد دهان و سنگ لوزه اگر غذا در لوزه گیر کند – لوزه ها اندام های کوچکی هستند در پشت گلو که به مبارزه با میکروب ها کمک می کنند – کلسیم می تواند در اطراف آن انباشته شده و سنگ لوزه تشکیل می شود. سنگ لوزه معمولا باعث بروز مشکل نمی شود، اما گاهی می تواند گلو را تحریک کرده و باکتری هایی روی آن رشد کند، تمام این عوامل باعث بوی بد دهان می شوند. می توانید با مسواک یا پنبه سنگ لوزه را برطرف کنید. مسواک زدن – از جمله مسواک زدن زبان و قرقره کردن آب بعد از خوردن غذا به حل این مشکل کمک می کند. اگر اغلب دچار سنگ لوزه می شوید، با پزشک مشورت کنید.

بوی بد دهان و کم آبی بدن


زمانی که بدن به اندازه کافی آب ندارد، به اندازه کافی بزاق تولید نمی شود.بزاق یک عامل طبیعی برای پاکسازی دهان از باکتری هاست. کم شدن بزاق دهان باعث بد بو شدن دهان می شود. برخی بیماری ها که بر روی غدد بزاقی دهان تاثیر می گذارند – مانند سندروم شوگرن Sjögren s syndrome و بیماری اسکلرودرمی scleroderma – باعث خشکی و بوی بد دهان می شوند.

*سندروم شوگرن Sjögren s syndrome : نوعی اختلال التهابی مزمن و وابسته به دستگاه ایمنی است که با اختلال در عملکرد غدد برون ریز (غدد اگزوکرین) و سایر تظاهرات سیستمیک مشخص می‌شود.

*بیماری اسکلرودرمی scleroderma :نوعی بیماری نادر و پیشرونده روماتیسمی است که پوست بیماران ضخیم، سفت و خشک شده و گاه در انتهاهای اندامها زخم ایجاد می‌شود. تجمع کلاژن وسایر فیبرها در این بیماری پوست صورت و اندامها، مفاصل دست و پا، ریه، کلیه و دستگاه گوارش به خصوص مری را گرفتار و فرد را ناتوان می‌کند. این بیماری می‌تواند به صورت موضعی Limited یا عمومی Systemic scleroderma بروز کند. بوی بد دهان و عفونت بریدگی یا آسیب در داخل دهان باعث عفونت دهان با باکتری هایی می شود که باعث بوی دهان می شوند. آسیب یا بریدگی دهان ممکن است تصادفی رخ دهد یا بیماری لثه باعث آن شود یا اینکه کشیدن دندان باعث آسیب دیدگی داخل دهان می شود. اگر به دستورات دندانپزشک خود عمل نکنید یا از دندان های خود به خوبی مراقبت نکنید، بیشتر در معرض ابتلا به عفونت دهانی هستید. این مشکل به خودی خود برطرف می شود و در غیر اینصورت مصرف آنتی بیوتیک به رفع آن کمک خواهد کرد. در صورت بروز هر گونه آسیب دیدگی دهانی بهتر است داخل دهان را تمیز نگه داشته و روزی دو بار دهان خود را با آب و نمک بشویید. بوی بد دهان و نارسایی کبد این عارضه باعث بوی شیرین و بویی شبیه به کپک در دهان می شود که پزشک آن را بوی کبدی fetor hepaticus می نامد. این مشکل نشان می دهد که کبد به دلیل پیشروی بیماری کبدی به خوبی کار نمی کند. علائم دیگری نیز ممکن است مشاهده کنید، از جمله زردی – زرد شدن پوست و سفیدی چشم ها که بر اثر تجمع رنگدانه طبیعی به نام بیلی روبین در سیستم بروز می کند.

بوی بد دهان و نارسایی کلیه


اگر کلیه ها نتوانند آنطور که باید مواد زائد را از بدن حذف کنند، دهان بوی ماهی می گیرد. این عارضه در آخرین مراحل نارسایی کلیه بسیار رایج است که بیماری کلیوی مرحله نهایی end-stage renal disease نامیده می شود. زمانی که بیماری به این مرحله می رسد درمان با استفاده از دیالیز یا پیوند کلیه انجام می شود.  

نظرات


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


پر بازدیدها


آخرین اخبار


نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بلامانع است

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

نبض ما– برای بسیاری از مردم، بوی بد دهان به خاطر مشکلاتی در رژیم غذایی است. اما بوی بد دهان ممکن است ناشی از برخی از مشکلات سلامتی، غذاها و یا حتی عادات باشد.

بوی بد دهان بعد از خواب شب، می تواند ناخوشایند باشد و احتمالا وضعیتی دوست داشتنی برای صبح بخیر گفتن به خانواده و دوستانتان نیست.

بوی دهان در صبح دلیل ساده ای دارد: هنگامی که شما می خوابید، به خشکی دهان دچار می شوید. هنگامی که دهان شما خشک می شود، باکتری های تولید کننده بو تکثیر می شوند. وقتی می خوابید، جریان طبیعی آب دهان شما کاهش می یابد، به همین دلیل وضعیت دهان شما می تواند در صبح بدتر هم شود.


درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

اگر شب ها خروپف می کنید یا این که از طریق دهانتان نفس می کشید، صبح احتمالا احساس بوی بد بیشتری در دهانتان می کنید. چرا که دهان شما بدین صورت بیشتر تمایل به خشک شدن دارد و رشد باکتری ها سریع تر خواهد بود.

علاوه بر این برخی از داروها هم ممکن است باعث خشکی دهان در شب شود که بوی بد دهان شما را بیشتر خواهد کرد. همچنین افراد سیگاری هم اغلب صبح ها این مشکل را دارند.

سیگار کشیدن نه تنها باعث می شود که بزاق دهان شما خشک شود، بلکه می تواند دمای دهانتان را هم بالا ببرد، و این باعث می شود که زمینه بهتری برای رشد باکتری هایی که موجب بوی بد دهان می شوند، فراهم شود.


بوی بدی که مربوط به سینوس ها یا مجراهای بینی می شود، زمانی اتفاق می افتد که سینوس های شما مسدود می شوند. علائم آن ممکن است شامل کاهش توانایی بوییدن و مزه، درد دندان ها و فک ها، سرفه، دشواری تنفس، تغییر رنگ دادن خلط بینی و گلو، درد و حساسیت در ناحیه صورت و گلودرد باشد.

سینوس های سالم فقط شامل هوا است. سینوس های شما در صورتی که دچار عفونت شوند موادی را از خود دفع می کنند، همان ترشحات بینی، که وارد مجراهای بینی و یا پشت گلو شوند. این شرایط موجب بو شدن ناگهانی دهان شما می شود زیرا باعث می شود که باکتری ها رشد کند.


از بین بردن سینوزیت حاد معمولا نیاز به تجویز یا مصرف داروهای دکونژستانت یا احتمالا آنتی بیوتیک در موارد شدید دارد. کاهش سینوزیت مزمن ممکن است شامل اجتناب از عوامل تحریک کننده و عوامل آلرژی زا، استفاده از قطره بینی یا اسپری بینی برای مدیریت علائم و استفاده از یک مرطوب کننده و کمپرس گرم برای کاهش درد و رطوبت هوا باشد.

کدام نوع بریج دندان برای شما بهتر است؟


7 روش خانگی برای تسکین درد دندان عقل


مزایا و خطرات ارتودنسی نامرئی چیست؟


3 روش کاشت دندان بدون ایمپلنت +تصویر


در برخی موارد، زخم های معده ناشی از باکتری می تواند منجر به بوی بد دهان شود. باکتری شناخته شده ای به عنوان هلیکوباکتر پیلوری که موجب زخم معده می شود، می تواند بوی بدی در دهان ایجاد کند. خوشبختانه، آنتی بیوتیک درمان موثری برای از بین بردن باکتری هایی است که باعث زخم معده می شوند.

علت دیگر بوی دهان ناشی از معده، بیماری رفلاکس معده و دستگاه گوارشی است. این بیماری به خاطر بازگشت اسید به  مری ایجاد می شود که باعث سوزش در قفسه سینه یا گلو می گردد. رفلاکس همچنین می تواند موجب فرسایش دندان به علت بازگشت اسید از معده به دهان شود. آسیب به گلو و ساختارهای دهانی نیز ممکن است فضا را برای رشد باکتری های خاصی در دهان فراهم کند.یکی دیگر از علل شایع بوی بد دهان، کمبود روی است که وظیفه اش حفظ دهان از باکتری هاست. برخی از محصولات دهانشویه حاوی روی به عنوان یک ماده فعال هستند زیرا که این یک ماده ضد میکروبی شناخته شده است و به خنثی سازی بوی بد دهان و از بین بردن میکروب های مضر کمک می کند. اما استفاده از مکمل های روی خوراکی و خوردن غذاهای غنی از روی ممکن است یک رویکرد بهتری باشد، زیرا می تواند به طور سیستماتیک مشکل را حل کند.


گزنه، جوانه یونجه، جعفری، نعناع ، شوید، رازیانه، گشنیز، شیرینی زده، گل گاوزبان ، اکیناسه، لیمو و قرص کلروفیل به عنوان گزینه های درمان گیاهی مناسب برای بوی بد دهان شناخته می شوند.

نبض ما– مترجم: حسین مقدس زاده


منابع:


Colgate- everydayhealth- foodmatters– livestrong


 آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ همچنین لطفاً درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.برای سینوزیت ممکنه به عمل هم نیاز باشه؟


مراقبت از دندان ها در دوران بارداری


عفونت دندان چه خطراتی دارد؟


نکاتی مهم درباره سفید کردن دندان


درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

3 راه خانگی سفید کردن دندانها


ویژگی های یک مسواک خوب


تسکین دندان درد در جلسه کاری


دکتر سلام


زیبایی و جوانسازی به کمک فیلرها یا ژل ها+ فیلم (دکتر صمیمی)

سزارین یا طبیعی ؟ عمل زایمان خانم های باردار+فیلم

تاثیر چاقی در فشار خون بالا


زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو


درمان شگفت انگیز زانو درد


عوارض و علل گذاشتن باطری قلب +ویدئو


ویدیو های سلامت


رفع سریع دندان درد به روش خانگی


کاشت مو به روش sut + ویدئو


اینگونه پیر نخواهید شد


فیستول مقعدی چگونه درمان می شود؟


دلیل رشد موهای زائد در خانم ها چیست؟+ویدئو


مطالب پیشنهادی


بهترین برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن


عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!


مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟


هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟


گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟


آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟


چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟


زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو


کاشت مو به روش sut + ویدئو


روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو


نبض ما، پایگاه اینترنتی نشاط و سلامتی و دارای مجوز فعالیت است که تیم تولید کننده محتوای آن از پزشکان متخصص، اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه، خبرنگاران و مترجمین و مشاورین مجرب تشکیل شده است .

نبض ما با ارائه جدیدترین مطالب علمی و کاربردی و با هدف بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات عامه مردم در حوزه پزشکی با هدف ارتقای سطح فرهنگ سلامت عمومی و بهبود سبک زندگی فارسی زبانان، می کوشد تا در جهت تندرستی، زیبایی، تغذیه سالم، تناسب اندام، مسائل مربوط به بهداشت مردان و زنان و مادر و نوزاد، مشاوره پزشکی، روان درمانی، بهداشت جنسی و زناشویی و سایر اطلاعات مفید در رابطه با سلامتی ، مخاطب را با ارائه مطالب صحیح و بروز رسانی شده یاری و راهنمایی نماید. لذا مطالب ارائه شده در سایت به هیچ عنوان جایگزین پزشک و تشخیص و تجویز آن نیست.

درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

درمان بوي بد دهان ناشي از اسيد معده

10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *