درمان درد شکم در دوران قاعدگي

درمان درد شکم در دوران قاعدگي

درمان درد شکم در دوران قاعدگي

درمان درد شکم در دوران قاعدگيباز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .


خانه موبایل


 كاهش درد پريود


درمان درد شکم در دوران قاعدگي

  


8راه طلايی برای كاهش درد پريود (ديسمنوره)


دردهای قاعدگی ( پريود )


دردهای حين عادت ماهانه ( پریود ) خانم ها يکي از شايع‌ترين شکايات آنها در طول اين دوره است. تغييرات خلق و خو و احساس خستگي آنها در هنگام پریود گاهي بسيار شديد و آزاردهنده است.

 


اگرچه از ميان شيوه‌هاي درماني برای کاهش درد در زمان پریود مي‌توان به مصرف قرص‌هاي ضددرد، ضدبارداري و ضدافسردگي اشاره کرد که اتفاقا خيلي از خانم ها برای کاهش درد در زمان قاعدگی مصرف مي‌کنند، اما در اين مطلب صرفا به توصيه‌هاي غيردارويي دکتر مائو، پزشک مشهور طب چين، اشاره مي‌شود.

 


1- اسيدهاي چرب بيشتري مصرف کنيد:


مطالعات زيادي نشان داده است که مصرف اين اسيدهاي چرب که عمدتا در غذاهايي مانند ماهي، آجيل‌ها مثل گردو، بادام و يا دانه‌هايي مانند کنجد وجود دارد، سبب کاهش علايم ديسمنوره (درد هنگام پریود )مي‌گردد.

 


2- غذاهايي که بايد يک هفته قبل از شروع پریود شدن مصرف کنيد:

يک هفته قبل از شروع پریود ، بهتر است از اسفناج (مي‌توانيد آن را بخارپز کرده و با ماست ميل کنيد که بسيار هم خوشمزه است)، تمشک و گردو استفاده کنيد.

همچنين از زعفران، رازيانه، ترخون، تره‌فرنگي، موسير، فلفل‌سياه، دارچين و پوست پرتقال بيشتري در موقع طبخ غذاها استفاده کنيد.

3- دم کرده ي‌ مخصوص بنوشيد:


برای کاهش درد در زمان پریود میتوانید از دم کرده های مخصوص استفاده کنید.دم کرده ي بابونه، سنبل‌الطيب و گل گاوزبان، تمشک و سرخ‌وليک در کاهش درد پریود و ايجاد آرامش بسيار موثرند. هريک از اين دم کرده‌ها را مي‌توانيد به طور مجزا تهيه و به دلخواه خود در زمان پریود تان مصرف کنيد.

لازم به ذکر است که اين دم کرده هاي گياهي در واقع گنجينه‌هاي علم پزشکي شرق است که به ما به ارث رسيده و با مصرف به جاي آنها مي‌توانيد بسيار بهره ببريد.

 كاهش درد پريود


4- مکمل منيزيم مصرف کنيد:


بعضي از خانم‌ها به دليل کاهش منيزيم خون، دچار دردهاي پيش از دوره ماهانه (پریود )مي‌گردند. لذا توصيه مي‌شود، يک هفته قبل از پريود، شروع به مصرف روزانه 500 ميلي‌گرم منيزيم به علاوه 50 ميلي‌گرم ويتامين B6 کنيد که در کاهش درد و گرفتگي‌هاي زير شکم بسيار مفيد است (البته تحت نظر پزشک).

 


5- فهرستي از غذاهاي حساسيت‌زا را براي خودتان تهيه کنيد:

حتما تا حالا متوجه شده ايد که يک هفته قبل از پريود، به بعضي غذاها حساسيت و واکنش نشان مي‌دهيد که گاهي سبب تشديد ناراحتي شما در هنگام پریود تان مي‌گردند. لذا به شما توصيه مي‌کنيم تا فهرستي از اين غذاها را تهيه نموده و در دوره‌هاي بعدي، از مصرف آنها خودداري کنيد.

 


6- از تمرين‌هاي ورزشي و ذهني غافل نشويد:


بر خلاف گذشته که توصيه به استراحت مي‌شد، در طب چيني انجام ورزش‌هاي بدني و ذهني آرام و در حد متوسط توصيه مي‌گردد (مانند ورزش‌هاي تايي‌چي، يوگا) که سبب مي‌شود تا شما در آرامش و تعادل بيشتري به سر بريد.

 


7- مصرف نمک و کافئين را محدود کنيد:


ممکن است شما نسبت به خوردن اين مواد ميل زيادي داشته باشد، اما بايد بدانيد که مصرف این مواد در زمان پریود در تشديد مشکلات شما بسيار موثرند و اگر واقعا نمي‌توانيد در برابر آنها مقاومت کنيد، حداقل مصرف متوسط و کمي ‌از آنها داشته باشيد.

 


8- نفس عميق بکشيد:


مواقعي که بسيار کلافه و مضطرب‌ايد، پنج بار از راه بيني نفس عميق به درون بکشيد و بيرون دهيد. خواهيد ديد که در تخفيف درد و علايم شما بسيار موثر است.

منبع:ninisite


آنچه بانوان باید بدانند


درمان درد شکم در دوران قاعدگي


باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .


خانه موبایلدر دوران قاعدگی که نوعی پاک سازی طبیعی بدن  محسوب می شود، تغییراتی در بدن اتفاق می افتد

  


درمان درد شکم در دوران قاعدگي

چرخه تخمک گذاری اثرات جانبی در پی دارد که آگاهی از آن ها می تواند در حفظ سلامتی تان به شما کمک کند.برخی از دردها و عارضه ها به راحتی قابل بازگوکردن حتی پیش محرم ترین افراد خانواده هم نیستند و برای مثال مانند سردرد یا پادرد نمی توان با مطرح کردنشان، از دیگران کمک خواست. یکی از مواردی که به دلیل عرف جامعه و به نوعی تابوبودن گفت و گو در مورد آن، کمتر مورد توجه قرار می گیرد، بهداشت و سلامتی ناحیه شرمگاه و دستگاه تناسلی است. حتی برخی از افراد در این مسیر چنان به افراط می افتند که از طرح موضوع و مراجعه به پزشک متخصص هم اجتناب می کنند. از دیگرسو سلامتی کل بدن انسان، با سلامتی و رعایت بهداشت تمام دستگاه ها و اعضای بدن ارتباط مستقیم دارد و اگر سلامت بودن هر یک از این اعضا، به هر دلیلی، چه از سرِ ناآگاهی و چه از سری بی مبالاتی و بی توجهی به خطر بیفتد، در نهایت این جسم و روح آدمی است که تاوان آن آسیب را خواهدپرداخت؛ آسیب هایی که گاه جبران ناپذیر هستند. در این مطلب به برخی دردهای شایع در دوران قاعدگی و نیز راهکارهای تسکین آن ها پرداخته ایم. همچنین توصیه هایی در مورد چگونگ رعایت بهداشت و حفظ سلامتی در این دوران ارائه شده است.در دوره تخمک گذاری و قاعدگی که نوعی پاک سازی طبیعی بدن در ناحیه رحم محسوب می شود، تغییرات شگفت انگیزی در بدن اتفاق می افتد. در اواسط دوره تخمک گذاری، تمایل به برقراری رابطه زناشویی به اوج خود می رسد. هم چنین بسیاری از زنان در این دوره، انرژی بیشتری در خود احساس می کنند. با وجود این و در این مرحله، خطراتی متوجه زنان است که معمولا کمتر به آن اهمیت داده می شود. احتمال ابتلا به عفونت از جمله این خطرات است. تحقیقات جدید نشان داده است که تغییراتی که قبل و در طول دوره تخمک گذاری در میزان استروژن به وجود می آید، سیستم ایمنی بدن فرد را ضعیف می کند و در نتیجه ضعیف شدن سیستم ایمنی، او در معرض ابتلا به انواع بیماری ها مثل انواع بیماری های عفونی، سرماخوردگی و آنفلوآنزا قرار می گیرد. از طرف دیگر در این دوره، با افزایش میل جنسی و در نتیجه فعالیت جنسی بیشتر، این امکان وجود دارد که سلامت جنسی فرد و همسرش هم در خطر باشد. تحقیقی تازه نشان داده است که احتمال این که شخص در مرحله تخمک گذاری، مبتلا به عفونت های قارچی ناحیه تناسلی شود، به مراتب بیشتر خواهد بود، بنابراین، این تحقیق در تایید تحقیقات قبلی خواهدبود که نشان می داد در این دوره سیستم ایمنی بدن ضعیف تر می شود. به گفته دکتر «میگوئل رلس» با کاهش قدرت سیستم ایمنی، توانایی بدن برای مبارزه با ویروس هایی مثل (HIV) و (HPV) نیز کاهش می یابد. به گفته الیسا دواک، متخصص بیماری های زنان و نویسنده کتاب (V for Vagina) «خیلی از مراجعه کنندگان من، زنانی هستند که در دوره تخمک گذاری دچار عفونت های قارچی یا باکتریالوژارینوزیس شده اند.» او هم چنین اشاره می کند که در این دوره ممکن است زگیل های واژینالی هم ایجاد شود.بنابراین هر ماه و در دوره تخمک گذاری، می توانید با تغذیه مناسب به تقویت سیستم ایمنی خود کمک و از ابتلا به انواع بیماری ها جلوگیری کنید. غذای سالم میل کنید، به اندازه کافی استراحت و از استعمال دخانیات اجتناب کنید. حتما تا به حال چندین بار این توصیه ها را شنیده اید، اما باید بدانید که پیروی از این نکات بسیار بااهمیت بوده، سیستم ایمنی بدنتان را در مقابل میکروب ها مقاوم تر می کند.

 برای کاهش درد دوران قاعدگی از مصرف کردن مواد غذایی پرچرب اجتناب کنید

 


  راهکارهایی برای کاهش درد دوران قاعدگی 1- تغییر رژیم غذایی: کم کردن مواد غذایی پرچرب و افزایش مصرف سبزی ها در رژیم غذایی می تواند به کاهش درد دوران قاعدگی کمک کند. آلدو پالمیری، استاد دانشگاه (UCLA) معتقد است رژیم غذایی کم چرب و گیاهی، نه تنها برای سلامتی مفید است بلکه به طور کلی باعث کاهش التهاب های بدن می شود.2- مصرف مسکّن های مناسبت: معمولا بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای کاهش درد خود به داروها پناه نبرند. به گفته دکتر پالمیری مصرف متعادل داروهای غیراستروییدی و ضدالتهاب مثل ایبوپرفون یا ناپروکسن می تواند در کاهش درد به شما کمک کند. در دوران قاعدگی بر اثر آزاد شدن موادی به نام پروستا گلاتدین ایجاد می شود که این داروها باعث کاهش تولید این ماده می شوند و به طور کلی درد و التهاب را کم خواهندکرد.3- مصرف دم نوش: تحقیقات نشان داده مصرف بعضی از انواع دم نوش در کاهش درد قاعدگی موثر است. چون بعضی از گیاهان می توانند مانند استروژن عمل کنند. با این حال ار سابقه مصرف داروهای رقیق کننده خون یا سرطان های ناشی از هورمون را دارید، پیش از مصرف این دوم نوش ها با پزشک خود مشورت کنید. طبق تحقیق انجام شده در (University of Maryland Medical Center) یکی از دم نوش هایی که برای کاهش درد قاعدگی مناسب است، این گونه تهیه می شود؛ دو قاشق چای خوری چوب دارچین را به همراه یک لیوان آب بجوشانید، سپس به مدت 15 دقیقه دم نوش حاصل شده را هم بزنید و سه وعده در طول روز میل کنید اما اگر از داروهایی مثل قرص های فشار خود یا لیتیوم استفاده می کنید، حتما پیش از نوشیدن دم نوش با پزشک خود مشورت کنید. اضافه کردن نعنا به دم نوش هم برای کاهش درد موثر خواهدبود.4- روغن ماهی و ویتامین B1: براساس تحقیقات منتشرشده در نشریه (Global Journl of Health Science) یکی دیگر از راه های طبیعی برای کاهش درد دوران قاعدگی، مصرف مکمل های روغن ماهی، ویتامین (B1) یا هردوی آن هاست.5- ماساژ با روغن گیاهی: طبق مطالعات منتشر شده در نشریه (Journal of Obstetrics and Gynaecology Research) استفاده از روغن های گیاهی و ماساژ می تواند در کاهش درد دوران قاعدگی موثر باشد و زنانی که از روغن های گیاهی مثل روغن زیتون برای ماساژ استفاده کرده بودند، طی یک الی دو روز بعد، درد کمتری داشتند.6- استفاده از کیسه آب گرم: طبق گفته دکتر پالمیری، استفاده از کیسه آب گرم به اندازه مصرف داروی ایبوپروفن برای کاهش درد تاثیرگذار خواهدبود.7- بالابردن سطح ایندورفین بدن: ترشح ایندروفین در بدن به کاهش درد قاعدگی کمک می کند. داشتن رابطه زناشویی رضایت بخش یا انجام ورزش می تواند باعث افزایش ترشح ایندورفین در بدن شود. مطمئنا ورزش در دوران قاعدگی سخت به نظر می رسد، اما انجام حرکات ورزشی مناسب در کاهش درد به شما کمک خواهدکرد. برای این که حکرات مناسب ورزشی را بیابید، می توانید از متخصص کمک بگیرید.8- رژیم غذایی منیزیم دار: براساس تحقیقات دکتر جارا سیمز، استادیار دانشگاه کالیفرنیا، مصرف منیزیم در رژیم غذایی از جمله مورادی است که در کاهش درد قاعدگی تاثیرگذار است. می توانید از مواد غذایی یا مکمل های منیزیم دار استفاده کنید. منیزیم در تنظیم عملکرد اعصاب و ماهیچه ها موثر است. برای مثال، 30 گرم بادام یا نصف پیمانه اسفناج پخته حاوی 80 میلی گرم منیزیم است.

قاعدگی نامنظم فاصله بین هر قاعدگی معمولا در بیشتر خانم ها بین 23 تا 35 روز است. یک زن ممکن است تنها یک الی چهار بار در سال خونریزی داشته باشد یا امکان دارد دو الی سه بار در ماه خونریزی همراه با لکه بینی را تجربه و همراه با آن، مقدار زیادی خون دفع کند. عوامل زیادی می تواند علت بروز قاعدگی نامنظم باشد. •    کاهش یا افزایش وزن به مقدار زیاد•    ورزش بیش از حد•    سوءتغذیه (رژیم غذایی سرشار از کربوهیدارت)•    استعمال دخانیات•    مصرف مواد مخدر•    کافئین•    بی نظمی در خوردن غذا•    استرس بیش از حد•    تخمدان پلی کیستیک•    ناهنجاری های رحمی•    ناهنجاری های هورمونی مرتبط با پری منوپاز•    شیمی درمانی•    سقط جنین•    قرار داشتن در دوران شیردهی•    مشکلات مربوط به ناهنجاری در عملکرد تیرویید  


 تحقیقات نشان داده مصرف بعضی از انواع دم نوش در کاهش درد قاعدگی موثر است

  پنج نکته مهم برای سنجش میزان سلامتی در دوران قاعدگی معمولا گفته می شود برای حفظ سلامت بدن باید ادرار و مدفوع خود را بررسی و در صورت مشاهده خون در آن ها، بهتر است سریعا به دکتر مراجعه کنیم. همین موضوع درباره عادت ماهانه هم صدق می کند، به این شکل که باید هر بار مقدار خون دفع شده و رنگ آن را بررسی کنیم و اگر مشکلی وجود داشت، با پزشک متخصص در میان بگذاریم. در ادامه به پنج نکته مهمی که خانم ها در هر سنی باید طی دوران قاعدگی خود به آن توجه کنند، اشاره می کنیم.1- در دوران قاعدگی دیسمنوریا، نام پزشکی درد دوران قاعدگی است که در نتیجه ریختن دیواره رحم ایجاد می شود. این حالت برای 50 درصد از زنان اتفاق می افتد. ترشح مقدار زیاد هرومون پروستاگلاندین باعث به وجود آمدن درد و التهاب در رحم می شود. انقباض شدید قسمت پایینی شکم در دوران قاعدگی می تواند باینگر مشکلات حادی مثل آندومتریوزیس باشد. در این بیماری، بافت رحم خارج از خود رحم و عموما داخل لگن رشد می کند. این مسئله باعث می شود در زمان قاعدگی و ریزش دیواره رحم، فضایی برای خروج خون وجود نداشته باشد. بین هفت تا 10 درصد از زنان به بیماری آندومتریوزیس دچارند.2- رنگ خون اگرچه ممکن است توجه به رنگ خون خارج شده ناخوشایند به نظر برسد، اما در تعیین میزان سلامت هورمون های فرد بسیار موثر است. هورمون ها در یک دوره چهارماهه تغییر می کنند و همین مسئله، رنگ و غلظت خون را هنگام قاعدگی تعیین می کند. زنان به طور معملو سه الگوی رنگی را در طول عادات ماهانه تجربه می کنند که شامل خونریزی تیره رنگ، خونریزی شفاف و روشن و خونریزی نه خیلی پررنگ و نه خیلی روشن است. خونریزی تیره رنگ معمولا نشان دهنده استروژن بالاست. حالتی که در آن خون شفاف تر و کمک رنگ تر نزدیک به صورتی رنگ است، نشان دهنده سطح پایین استروژن است. کمبود این هورمون باعث خشکی ناحیه تناسلی، کاهش تمایل جنسی، ریزش مو و حتی ضعف جسمانی می شود. زنانی که این نوع خونریزی را تجربه می کنند، معمولا قاعدگی نامنظمی دارند. خونریزی عادی و قرمز رنگی که نه خیلی پررنگ باشد و نه کم رنگ، بهترین حالت قاعدگی محسوب می شود و عموما منظم است اما این افراد هم ممکن است گاهی دچار ناهماهنگی هورمونی شوند.3- میزان خونریزی به نظر می رسد میزان خونریزی در دوران قاعدگی زیاد باشد اما این طور نیست و معمولا خونریزی به اندازه فنجان تخمین زده شده است اما امکان قاعدگی سنگین هم وجود دارد که معمولا به علت فقر آهن یا آنمی اتفاق می افتد. گاهی هم خونریزی های شدید به علت کیست های رحم یا دهانه رحم، آندومتریوزیس و… به وجود می آید. این مشکل معمولا در زنان بالای 35 سال بیشتر دیده شده است. خونریزی به میزان اندک، می تواند به علت تغییرات هورمونی، سوءتغذیه یا استرس باشد. کسانی که از قرص های هورمونی ضدبارداری استفاده می کنند هم خونریزی کمی خواهندداشت. هم چنین بیماری های پلی کیستیک، اتوایمیون سیستم و سندرم آشرمن در بروز این مسئله موثرند.4- نظم قاعدگی منظم بودن قاعدگی نشان دهنده سلامتی فرد است و معمولا هر 21 الی 35 روز یک بار اتفاق افتاده، دو تا هفت روز ادامه دارد. اگر مدت زمانی قاعدگی بیش از هفت روز بکشد به علت کاهش وزن، استرس، حاملگی، استفاده از داروهای خاص یا حتی سرطان رحم خواهدبود. البته گاهی اوقات افراد سالم هم دچار قاعدگی نامنظم می شوند که در این صورت طبیعی  خواهدبود و مشکلی به وجود نخواهدآمد.5- خونریزی بعد از قاعدگی گایه برخی از افراد زمانی که احساس می کنند دوره قاعدگی شان به پایان رسیده است، خونریزی می کنند. در بعضی  موارد لکه های خون نشان دهنده سرطان، عفونت ناحیه تناسلی یا عدم تعادل در ترشح هورمون هاست.منبع: ماهنامه همشهری تندرستی/ برترین ها

آنچه بانوان باید بدانندباز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

ارسال به تلگرام


ارسال به واتس‌اپ


ارسال به توئیتر


ارسال به فیسبوک


ارسال به گوگل پلاس


درمان درد شکم در دوران قاعدگي

آدرس لینک


درد قاعدگی عبارت است از بروز درد شدید دل پیچه مانند به هنگام عادت ماهانه. درد قاعدگی ممکن است یکی دوسال بعد از بلوغ آغاز و بطور مرتب رخ دهد (درد قاعدگی اولیه)، یا اینکه سالها بعد از وقوع اولین قاعدگی شروع شده باشد (درد قاعدگی ثانویه). شدت علایم بیماری از یک فرد به فرد دیگر بسیار متغیر است و حتی در یک خانم نیز ممکن است از یک قاعدگی به قاعدگی دیگر متفاوت باشد. معمولا با بالارفتن سن و به دنیا آوردن بچه علایم بیماری کمتر می‌شود. درد قاعدگی در ۱ تا ۲ درصد از زنان به حدی شدید است که مخل فعالیت‌های روزانه آن‌ها می‌شود.

این درد با شروع قاعدگی آغاز شده و به مدت چند ساعت تا چند روز ادامه می یابد. حد طبیعی خونروی از ۱۰ سی سی تا ۸۰ سی سی در افراد مخلتف متغیر است. در افرادی که خونروی شدید را تجربه می‌کنند این میزان گاهی تا ۵۰۰ سی سی و در موارد بسیار حاد تا بیش از ۵ واحد کاهش در هموگلوبین پس از هر قاعدگی می‌رسد. اگر هموگلوبین یک زن را به طور طبیعی ۱۴ فرض کنید، کاهش بیش از ۵ واحدی در هموگلوبین پس از هر قاعدگی به مفهوم یک خطر جدی برای فرد و مستلزم دریافت خون پس از هر بار قاعدگی است.


انقباضات قوی و طولانی مدت دیواره عضلانی رحم، کش آمدن و گشاد شدن گردن رحم برای ورود خون از رحم به واژن و دفع آن.

هدف اولیه درمان این بیماری کاهش درد قاعدگی است. اهداف دراز مدت عبارتند از: کشف علت زمینه ساز بیماری و درمان آن، مشاوره و شاید جراحی.

گرما به رفع درد قاعدگی کمک می‌کند. می‌توانید روی شکم و کمر کمپرس گرم بگذارید یا اینکه حمام آب داغ بگیرید.

برای ناراحتی خفیف استفاده از داروهایی مثل: آسپرین، ایبوپروفن و یا مفنامیک اسید کافی است. گاهی ممکن است بسته به علت بیماری برای شما داروهای دیگری نیز تجویز شود.

انجام ورزش و فعالیت بدنی منظم، شدت درد و ناراحتی را در قاعدگی بعدی کمتر می‌کند. درد قاعدگی معمولا در دختران لاغر اندام شدیدتر بوده و آن به علت میزان کم توده چربی در بدن به طور کلی و در اطراف لگن آنهاست.

اگر بیش از حد لاغر هستید افزایش وزن به میزان کم نیز خواهد توانست به مقدار قابل توجهی درد قاعدگی را بکاهد. مصرف نوشیدنی‌ها و غذاهای کافئین دار را متوقف کنید. دربعضی از خانم‌ها مصرف چای می‌تواند علایم درد قاعدگی را کاهش دهد.

درصورتیکه درد قاعدگی با استرس و ناراحتی روحی ارتباط داشته باشد، روان درمانی یا مشاوره روانپزشکی توصیه می‌شود. استرس از یک طرف باعث تشدید دردها و از سوی دیگر باعث افزایش میزان خونروی می‌شود. برای کاهش درد و یا جلوگیری از قاعدگی‌های دردناک بهتر است از مصرف قهوه پیش از قاعدگی و یا در حین آن اجتناب کنید و در حد توان خود به انجام حرکات ورزشی ساده بپردازید. انجام حرکات نرمشی در حد اعتدال می‌تواند به کاهش درد به طور چشمگیر کمک کند. حرکات نباید سریع باشند و مدت زمان انجام آنها از پانزده دقیقه تجاوز نکند چون خود باعث تحلیل رفتن انرژی شما خواهد شد

مطالب بیشتر در همین رابطه


سلام بیست دوسالمه از دوازده سالگی‌ هرماه پریود وحشتناکی دارم درحدی که همه میفهمن ژلوفن پروفن مسکن .دارو گیاهی جواب نمیده توروخدا چیزی هست بخورم درد نداشته باشم

سلام من وقتی پریود میشم معده درد و اسهال میگیرم به نظرتون چیکا کنم

سلام من هم موقع پریودی درد خیلی شدید در ناحیه ی کمر و زیرشکم دارم فقط دادمیزنم و گریه میکنم فقط باید تو دستشویی بشینم(گلاب به روتون)تا یکم آروم شم که اونم موقته،ولی یه راه حل جدید یاد گرفتم که خیلی زود اروم میکنه واقعا مثل معجزه شیر رو گرم میکنم و یک عدد زرده تخم مرغ محلی توش میریزم و یکم گلاب و نبات میریزم و داغ داغ میخورم واقعا سریع آروم میکنه،اگه نتیجه دیدید برای شفای مادرم دعا کنید ممنون?

سلام خسته نباشید.من ۲۰ سالمه ومتاهل هستم .میگن وقتی ازدواج کردی دردا کاهش پیدا میکنه ولی من میتونم بگم حتی بعضی دوره ها دردم بیشتر بوده احساس تهوع.و کشیدگی و درد زیر شکم و پهلو افت فشار هم دارم کم اشتها هم میشم.یه مدت هم بود امپول هیوسین و قرصش برام تجویز کردن واقعا باید چیکار کنم کم بشه دردم همه میفهمن چه دردی دارم من

سلام من ۱۹سالمه هروقت پریود میشم اونقدر دردم شدیده که فقط گریه میکنم از دکتر پرسیدم که این دردا کی تموم میشه بهم گفت بعد ازدواج یا اولین زایمان اگه کسی هس که تجربه داشته لطفه بهم بگه ممنون

من تا روز سوم همیشه درد و تهوع داشتم.تا اینکه از عطاری رازیانه و هل و گلسرخ و دارچین بهم دادن و باهم جوشوندم و باعسل شیرین کردم وخوردم.واقعا عالیه هم ضد نفخه هم ضد افسردگیه هم گرمیه و هم اینکه هورمون زنانه رو زیاد میکنه و درد رو کاملا تسکین میده.پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنید

سلام من هر وخت عادت ماهانه میشم اونقددرد زیر شکمم زیاد میشه که گریه سهله اربده میکشم تازشم رانو زانو یه طرفه راستم هم اونقد درد میکنه که میمیرم یبارم دردزانوم اونقد زیاد بود که با دستمال اغشته به الکل زوری گزاشتم رو دهنم خودمو خفه کردم بیهوش شدم بنظرتون چیکا کنم

چقد بدبختید همتون گفتید دلم درد میکنه چیکار کنم :|||||| چیکار کنی خودتو بکش:/ دختر بودن این دردارم داره باید تحمل کنی

سلام من یه هفته قبل اینکه پریود بشم شکم درد شدید میگیرم وقتی پریود میشم ۷روز شکم درد دارم دیگه خسته شدم سونوگرافی هم دادم میگن رحمم سالمه دیگه نمیدونم از این همه درد چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

سلام خواستم بدونم درد قاعدگی رو میشه با قرص کنترول کرد بعدشم شکمم خیلی خیلی چرک کرده عفونت کردی چه داروه باید مرف کنم

نانا. من زمانی ک میخوام پرید شدم دو روز قبل بغلای سینم درد می گیره.پاهام گر می گیره . شکمم فاجعه درد می گیره. دردهای عصبی . با گرم کردن هم درست نمیشه .گر می گیرم . گرم کردن بیشتر کلافم می کنه. فقط ژلوفن جواب میده ک اونم مضره . چ باید کرد؟

سلام دوستان من ۱۵ سالمه الان خیلی درد دارم و قرصمم تموم شده مامانمم خونه نیست خواهش میکنم کمکم کنید دارم میمیرم از درد. یه عالمه ام درس دارم تعطیلاتم داره تموم میشههنوز چیز زیادی نخوندم.

از طبغ های گرم استفاده کنین زیاد اب سرد مصرف نکنین لباس گرم= پوشیدن جوراب و شلوار های نخی کمک زیادی می کنه چای نبات و زنبیل هم خوبه

من وقتی پریود میشم از زیر دلم درد میگیره تاشکمم بعضی وقتا گریه ام میگیره لطفا یه دمنوشی رو بگید ممنونم

سلام من در زمان قاعدگی دو الی سه روز اول به شدت درد دادم زیر دلم کمرم رانها و حتی تا جایی که ضعف رانهامو احساس میکنم دردش تا حدیه که من شب ها بیدار میشم و دو ساعت یا بیشتر نمیتونم بخوابم و گریه میکنم دارو خیلی زیاد تاثیر نداره مگراینکه دوتا ژلوفن باهم بخورم و کلا روزای اول ساقط میشم دوره عادتم هفت روزس ایا میتونید کمکم کنید واقعا هرماه عذاب میکشم..تشکر

من هر وقت‌ پریود میشم لگدم خیلی درد میکنه و حالت تهوع مگیریم اما هیچ یک از اطرافیانم بهم توجهی نمیکنن و انقد رو اعصابم‌میرن که دلم مرگ میخواد ???????

سلام منم مثل تک تک شما ها هستم می دونم چیمیگید ولی چقدربد بختیم واقعا بهشت جامونه کیسه ی اب گرم ودم کرده ی زنجبیل وزعفران خوبه و دمکرده ی زیره وشنبلیله

سلام منم مثل همه ی شما این دل درد های طاقت فرسا رو گذروندم ولی من فقط با چند روش تونستم دردم رو کمتر کنم ۱ در طول پریود به هیچ وجه چیزهای سرد مصرف نشه ۲ دوروز مونده به پریود کف پاهاتون ‌‌‌(جوراب فراموش نشه (و کمرتونو و دلتونو گرم نگه دارید ۳ سعی کنید تا حد امکان از قرص های مسکن استفاده نکنید ک استفاده مداوم این قرص ها باعث میشه بدنتون به قرص واکنشی نشون نشده و بی اثر بشه.

سلـــ∞ـــام من ④① سال سنّ دارم؛ و دلم در دوران قاعدگی بسیار درد می گیرد!

[چهـ راه حلـی واسم پیشنهاد دارین]


و مانع یادگیری دروس در دوران مدرسه ام می شود”


به نظر من باید تو ماه قبل از داروهای گیاهی با طبع ع گرم زیاد استفاده کنی چون دل درد پريودي از سردی بدنه زعفرون میتونه کمک کننده باشه

سلام من الان پریود شدم خیییییییییلی دلدرد دارم جوری ک دارم جون میدم از درد تورو خدا راهنماییم کنید چیکار کنم خوب شه ??????درمان درد شکم در دوران قاعدگي

سلام من ۳۰ ساله هستم و ۲ هفته قبل پریود شدنم دردهای خیلی شدیدی در کمر و معده دارم به همراه حالت تهوع شدید و این دردها تا روز دوم پریودی ادامه داره . دردها به حدی شدید هستن که با هیچ مسکن و دمنوشی هم قابل کنترل نیستن و ۲ هفته از شدت درد زمین گیر میشم. ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید

من موقع پریودی زیر دلم خییییییییلییییییی دلم درد میکنه چکار کنم گریه ام میگیره فقط

سردي کم بخوريداب داغ ونبات بخريد وگرمي زيادحمام نريدتاهواواردرحمتون نشه همه اينطورين چراميگيدغيرطبيعيه زنيم ديگه همه جوره بايدتحمل کنيم

وای من خیلی درد دارم خیلی ها حالمم اصلا خوب نیس تازه فردا امتحان دارم میخوام بمیرم از زور درد قرصم خوردم اثری ندارع فقط حولع داغ یکم حالمو بهتر کردع

سلام به همه دوستان خوبم.من تمامی نظراتو خوندم.با خیلیاش موافقم خیلیاشم نه.بنظر من عفونت یکی از عوامل دل درد و کمر دردو ایناس.دود عنبر نسا عالیه.چونکه تمامی عفونترو ازبین میبره.سعی کنین تو مواقعیکه پریودین به خودتون اب نزنین.دمنوش گرم استفادع کنین مثلا رازیانه و زعفرانو دم کنین.هیچوقت نبات نخورین چونکه خونو غلیظ میکنه.ژلوفنم خونریزیو زیاد میکنه.بجاش دیکلوفناک بخورین.همین

سلام خوبین .من تا یه سال پیش پریودم خیلی مرتب بود ولی الان یا بیست روز، ده روز صول میکشه یا هام چهل روز پریود نمیشم ،موقعی هم که میشم خیلی درد دارم لطفا راهنماییم کنین

سلام جوشونده ی تخم شوید با عسل خوبه ومزه ی بدی هم نداره استفاده از حوله داغ خیلی خوبه سعی کنید لباس های گرم بپوشید وهوای سرد وارد شش هاتون نشه باعث شدید شدن حالت تهوع میشه

سلام من همه راه هارو امتحان کردم فقط از شیاف دیکلوفناک نتیجه گرفتم برای کسانی دردهای طاقت فرسا دارن شیاف توصیه میکنم همین که متوجه شدین درد داره میاد سراغتون ازش استفاده کنید

سلام من از روز اول تا روز اخر درد خیلی شدیدی دارم لطفا منو راهنمایی کنید

سلام منم خیلی درد پریودی میکشیدم واقعا هر دفعه میرفتم دکترم سرم و امپول میخوردم دکترمم همیشه میگف حامله بشی و زایمان کنی خوب میشی اما متاسفانه اینطور نبود من بعد زایمان هم ک بعد از چند ماه پریود شدم واقعا درد کشیدم هنوزهم دارم درد میکشم من الان از شیاف دیکلوفناک ۱۰۰ استفاده میکنم خیلی عالیه تا اینکه یکم دردم شروع میشه میدونم قراره پریود بشم ازش استفاده میکنم واقعا عالیه

من چون زمان پريودم خيلي درد شديد دارم دكتر امپول پيروكسيكام و هيوسين بهم داد باهم ميزدم واقعا عاليه پيشنهاد ميكنم كسايي كه خيلي درد شديد دارن امتحان كنن.

سلام .به نظرم اب نریختن به واژن یکم غیر بهداشتی من خودم از درد گریه میکردم و فقط با مفنامیک اسد و دارو های جوشوندنی خوب میشدم اما توجه کدم هردفعه که دارو استفاده میکنم عادت ماهیانه بعدیم درد بیشتری دارم از همتون خواهش میکنم فقط برای دو تا سه دوره از عادتون اصلا قرص های شیمیایی استفاده نکنید هرجور هست با کمپرس اب گرم ماساژ یا دارو های گیاهی تحمل کنید باور کنید برای پریود های بعد درد کمتری رو تجربه میکنید من خودم این راه رو رفتم و حتی مادرم و جواب داده فقط تحمل میخواد

سلام من ۱۵ سالمه و امروز برای ۳ومین بار پریود شدم…۶بهمن ماه ۹۵ پیورد شدم و تا مهر نشدم.قاعدگی من یه هفته است…ششم این ماه بیدار شدم برم مدرسه دیدم پرویدم و امروز ۴مین روزمه…دیروز رفتم دستشویی احساس سوزش در پرده بکارتم احساس کردم…البته آب را با فشار به خود گرفتم….خیلی میترسم اگه میشه بگید ایا ممکنه پرده بکارتم پاره شده باشه و برم برای معاینه؟

من پریودم نامنظمه گاهی فقط یکی دوروزلکه بینی میشم چن ماه اصن پریودنمیشم گاهی دردوحشتناک دارم خوندریزیم خیلی زیاده چیکاربایدبکنم

سلام من ۱۸ ساله هستم و از چند روز قبل پریود دردهای خفیفی در زیرشکمم احساس میکنم و درد پریود و در روز دوم و چهارم دارم که البته زیاد نیست اما در دو یا سه مورد در سال گذشته زیاد بود و ۷ روز پریودم طول میکشه البته دورهای قاعدگی نامنظم دارم که ایندفعه ۳۳ روز بود اولین قاعدگیم هم ۱۵ سالگی بود ? احتمال اندومتریوز هست؟

سلام من قبل مریضیم درد سینه وزیر بغل دارم منتظرتون چکار کنم

در پاسخ به ناشناس


با سلام رخداد پریود یا قاعدگی عین سلامت و تندرستی است، لطفا از لفظ مریضی برای این مورد استفاده نکنید. برای کاهش درد می‌توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.

سلام من دختر۱۸ساله ام در سن ۱۳ساله گی پریود شدم ازو اول تا هالا همیش قسمت پاین شکمم و بعضام کمرم درد میگره خوب واژونم ام خیلی درد میگیره خیلی برم سخت تمام میشه این درد ها همش فقط یک یا دو روز طول میکشه درد واژونم هنگام پریود برام سخت ه میشه بیگین واسه چیه اون درد

سلام برای درمان این درد نبات و کنجد و شیرو باهم بجوشونید جواب میده

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین


محصولات و کتابهای آموزشی عصرعلم را در این بخش مشاهده کنید.

ورود به فروشگاه


با دوره‌های آموزشی کاربردی عصرعلم مهارت کسب کنید و برای خودتان کار و درآمدزایی ایجاد کنید!

لیست دوره ها


راهنمای لغو عضویت


© ۱۳۹۷-۱۳۸۸ تمامی حقوق مادی و معنوی بر اساس موارد ذکر شده در مرام‌نامه‌ی عصرعلم محفوظ می‌باشد.

درمان درد شکم در دوران قاعدگي

درمان درد شکم در دوران قاعدگي

10
0 حامد فواید،علائم،خواص دسامبر 22, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *