>

درمان ضعف اعصاب با داروهاي گياهي

خواص دارویی و گیاهی :

درمان ضعف اعصاب با داروهاي گياهي
درمان ضعف اعصاب با داروهاي گياهي

یکی از علل تأثیر اسانس رز به عنوان ضدافسردگی و ازدیاد فعالیت‌های جنسی، افزایش فعالیت‌های مغزی است.گل محمدیاسانس گل سرخ برای بسیاری از مشکلات زنانه مفید است این اسانس مقوی عضلات رحم بخصوص در کسانی است که رحم‌های آنها افتادگی دارد و همچنین در مورد زنانی که آمادگی سقط کردن به دلیل ضعف رحم در آنها ایجاد می‌شود. همچنین در مورد تسکین مشکلات قاعدگی، افسردگی و تنش‌های عصبی دارای آثار ارزشمندی است. اسانس رز می‌تواند مانند ویتامین‌های گروه B به عنوان پرکورسور هورمون‌ها در بدن قرار گیرد و به نظر می‌رسد تولید منی را نیز افزایش دهد.یکی از علل تأثیر اسانس رز به عنوان ضدافسردگی و ازدیاد فعالیت‌های جنسی، افزایش فعالیت‌های مغزی است. یکی دیگر از استفاده‌های مهم اسانس رز در فرآورده‌های ی و بهداشتی مربوط به بهداشت و سلامت پوست می‌باشد. اسانس رز برای همه نوع پوست، بخصوص پوست‌های حساس و خشک و پوست افراد مسن بسیار مناسب است. اسانس رز می‌تواند مقاومت جدار مویرگ‌های زیر پوست را که به صورت خطوطی قرنگ دیده می‌شوند، افزایش دهد و این مشکل را تا حد زیادی درمان کند. البته در این موارد گاه لازم است ماه‌ها اسانس مورد استفاده قرار گیرد. طریقه و میزان مصرفبا توجه به اینکه میزان اسانس گلاب‌ها متغیر و اصولاً مقدار اسانس موجود در آن ها بسیار کم می‌باشد، عدد معینی از نظر حجم و یا وزنی برای مصرف خوراکی و دارویی آن ارائه نشده است.گلبرگ: مقدار 1 تا 2 گرم گلبرگ را می‌توان در یک استکان آب ریخته و تا روزی سه نوبت (3 تا 6 گرم) به صورت خوراکی مصرف کرد.اسانس: هیچ اسانسی را نباید به طور مستقیم به صورت خوراکی و یا موضعی مصرف نمود. اسانس‌ها باید به وسیله روغن‌های مایع گیاهی رقیق شوند. اکثر اسانس‌ها باید حداقل به نسبت 1 بر 20 رقیق شوند تا عوارض جانبی نداشته باشند.سمیت: گلبرگ، گلاب و اسانس گل سرخ در حد مصرف دارویی و خوراکی دارای عارضه جانبی نمی‌باشد. مهم‌ترین اثرات گزارش‌شده گلبرگ‌ها و گلابضد اسهال، ضد التهاب، افزایش‌دهنده‌ میل جنسی، ضدکرم آسکاریس، قابض، ضدنفخ، مقوی قلب، خلط‌آور، ملین، مسهل، مقوی معده، مقوی اعصاب، ضدکرم، ضدزخم و اشتهاآور است.گلاب یکی از بهترین محصولات جایگزین اسانس رز است که با تقطیر گلبرگ‌های انواع گل سرخ به همراه آب به دست می‌آید. این ماده جهت سلامت و بهداشت پوست و ضدعفونی کردن چشم بسیار سودمند می‌باشد. البته نوعی گلاب وجود دارد که سه بار تقطیر می‌شود و به نام «تری پل روزواتر» معروف است که ضدعفونی‌کننده و مقوی بسیار خوبی برای پوست می‌باشد. همچنین ضدعفونی‌کننده‌ای قوی و مناسب برای چشم است.گلاب ضدالتهاب، خنک‌کننده و نرم‌کننده پوست می‌باشد. همچنین دارای خاصیت ضدمیکروب و تا حدی قابض است؛ به همین دلیل از قدیم در فرآورده‌های مربوط به پوست از گلاب استفاده می‌شده است. اسانس رز را نیز با روغن‌های طبیعی یا مخلوط با الکل‌ها و یا اسانس‌های دیگر گیاهان به عنوان فرآورده‌های پوستی استفاده می‌کنند. با وجودی که همیشه در مورد نزدیک شدن و تماس اسانس‌ها با چشم هشدار داده می‌شود، گلاب به عنوان شستشوی چشم و رفع خستگی و تازگی آن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. مهم‌ترین اثرات گزارش‌شدهضد درد، ضد اسهال، ضد اکسیدان، ملین، ادرارآور، کاهش‌دهنده‌ قند خون، مسهل، مهارکننده‌ لیپوکسی‌ژناز، مقوی اعصاب، و ضد کرم است.  


  کاسنیمواد محلول در آب کاسنی دارای خواص تسکین‌دهنده سیستم عصبی مرکزی و اثرات آنتاگوتیست قهوه و چای را دارد. به احتمال زیاد لاکتوسین و مشتقات وابسته آن موجب اثرات مسکن کاسنی می‌باشند. الیگوساکاریدهای متعدد موجود در کاسنی به عنوان پروبیوتیک‌های داخلی عمل می‌کنند که باعث تخمیرهای متعدد در سیستم روده می‌شوند. این گونه فعالیت‌های میکروبی در روده اهمیت بسیار زیادی برای سلامت سیستم روده‌ای – معده‌ای دارند.در بعضی نقاط دنیا ریشه و برگ کاسنی مانند سبزیجات مصرف می‌شود. ریشه‌های کاسنی پس از بو دادن، مانند قهوه برای نوشیدن استفاده می‌شود. کاسنی همچنین مسکن و مقوی قلب است. اینولین و ترکیبات وابسته موجود در ریشه کاسنی می‌توانند از یبوست جلوگیری کنند. از دیگر اثرات مهم کاسنی می‌توان ضد اسهال، ضد سرطان و اشتهاآور بودن آن را نام برد. طریقه و میزان مصرفروزانه 3 تا 5 گرم پودر ریشه در 150 تا 250 میلی‌لیتر آب میل شود. همچنین می‌توان معادل 10 گرم (دو قاشق غذاخوری) از برگ و ساقه و گل کاسنی را خرد یا له کرد و با یک لیوان آب به مدت 5 تا 10 دقیقه جوشاند و پس از صاف کردن مصرف نمود. این جوشانده را می‌توان با کمی شکر، نبات یا عسل شیرین کرد و روزی یک تا دو نوبت از آن خورد. عوارض جانبیتماس با گیاه کاسنی ممکن است باعث درماتیت شود. احتیاطافرادی که سنگ کلیه دارند باید با مشورت پزشک از کاسنی استفاده کنند. مهمترین اثرات گزارش شدهضد باکتری، صفراآور، ضد التهاب، ضدموتاژن، ضدنفخ، مقوی قلب، ملین، مسهل، ادرارآور، هضم‌کننده، شیرافزا، محافظ کبد، کاهش‌دهنده کلسترول، مسکن، تقویت‌کننده معده، تقویت‌کننده اعصاب و کاهش‌دهنده قندخون.نکات قابل توجه1- بهترین ریشه کاسنی برای مصرف، ریشه گیاه یکساله است، زیرا ریشه در سال‌های بعد ضخیم و چوبی می‌شود.2- کاسنی گونه‌های مختلفی دارد که از همه آنها استفاده می‌کنند. این گونه‌ها ممکن است از نظر رنگ گل و یا شکل برگها با هم متفاوت باشند.3- برگهای کاسنی را باید در تابستان چید تا هم رشد کافی کرده باشند و هم به گیاه آسیب نرسد. همچنین، نباید همه برگ‌ها را چید.4- کاسنی را می‌توان با دانه آن کاشت. زمینی که کاسنی در آن کشت می‌شود باید دارای رطوبت کافی باشد و بهتر است کشت آن در اردیبهشت ماه صورت گیرد.5- کاسنی از قدیم در بسیاری از نقاط دنیا به عنوان گیاهی مفید برای کبد مشهور بوده است. همچنین، از این گیاه برای درمان قولنج‌های کبدی، یرقان، نارسایی‌های کبد و به عنوان صفراآور استفاده می‌کردند و در حال حاضر نیز برای رفع مشکلات کبد مصرف زیادی در جهان دارد.6- بسیاری از اثرات کاسنی، بخصوص در مشکلات کبدی، مربوط به ترکیبات سنگینی است که این ترکیبات در عرق کاسنی وجود ندارد و در عصاره و یا فرآورده‌هایی مانند جوشانده آن وجود دارد؛ لذا عرق کاسنی موجود در بازار اکثر خواص ذکر شده در این کتاب را ندارد و باید از فرآورده‌های صنعتی و یا جوشانده آن استفاده کرد.منبع: دنیای تغذیه 


Makan Inc.‎| All Rights Reserved – © 2013 – 2016

درمان اعصاب و روان

مؤلف و پژوهشگر طب اسلامی از روش درمان برای بیماری های ضعف اعصاب و افسردگی از نظر طب المعصومین خبر داد.

برای آرامش اعصاب چه باید کرد,دمنوش برای آرامش اعصاب,اعصاب چیست,بهترین قرص برای آرامش اعصاب,دعا برای آرامش اعصاب,درمان اعصاب و روان,ناراحتی اعصاب,درمان ناراحتی اعصاب,درمان ضعف اعصاب,ناراحتی اعصاب معده,درمان اعصاب خوردی,نام دیگر بیماری ضعف اعصاب,عرقیجات گیاهی برای آرامش اعصاب,درمان ضعف اعصاب شدید,نام داروهای اعصاب,درمان اعصاب و روان,برای آرامش اعصاب چی بخوریم,درمان ضعف اعصاب با طب سنتی,درمان اعصاب با طب سنتی,درمان افسردگی در طب اسلامی,درمان بیماری اعصاب و روان,درمان اعصاب خوردی,آرامش اعصاب,برای آرامش اعصاب چه باید کرد,درمان افسردگی به روش طب سنتی,افسردگی از نگاه طب سنتی,افسردگی چیست,افسردگی شدید,افسردگی دو قطبی,افسردگی فصلی,درمان افسردگی,درمان افسردگی بدون دارو,افسردگی چیست مقاله,مقاله افسردگی چیست,علائم افسردگی شدید در زنان,علائم افسردگی در نوجوانان,درمان سریع افسردگی,درمان قطعی افسردگی,درمان قطعی افسردگی بدون دارو,درمان افسردگی با داروهای گیاهی,درمان افسردگی شدید,بهترین داروی افسردگی,گیاه خنده آور و ضد افسردگی,زعفران درمانی,زعفران داروی افسردگی,اسامی قرض های نشاط آور,قرص شادی آور بدون عوارض,دمنوش,دمنوش های شادی آور,گیاهان دارویی ضد افسردگی,دمنوش آرامش اعصاب,دمنوش های گیاهی,خواص دمنوش,دمنوش های آرامبخش,دمنوش برای استرس,دمنوش خواب آور,عسل,عسل طبیعی,عسل ارگانیک,ژل رویال,دمنوش,فروشگاه محصولات ارگانیک,محصولات ارگانیک,محصولات ارگانیک آی آر-ارگانیک,راه درمان افسردگی,جمله اعصاب خوردی,عکس اعصاب ندارم,آرامش اعصاب با داروهای گیاهی,روش آرام کردن اعصاب,عرقیات گیاهی برای آرامش اعصاب,بهترین قرص برای آرامش اعصاب,بهترین دمنوش برای آرامش اعصاب,بهترین داروی گیاهی برای آرامش اعصاب,آرامش اعصاب با داروی گیاهی

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن ضیائی در سلسله نشست های طب المعصومین که شنبه های هر هفته در رواق دارالهدایه با حضور تعداد کثیری از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود، گفت: با توجه به گسترش بیماری های عصبی و افسردگی در جامعه، استفاده از دستورالعمل معصومین(ع) در این زمینه می‌تواند درمان‌کننده بسیاری از این امراض باشد.

درمان اعصاب و روان با عطر خوش و شیرینی عسل

بیشتربخوانید سالم بمانید>  فوايد چاي سبز در دوران بارداري

دکتر ضیائی در توضیح بیماری های عصبی گفت: افراد مبتلا به این بیماری گاهی به قدری حساس می‌شود که به کوچکترین سر و صداها عکس العمل بدی نشان داده و این خود یکی از  عامل پرخاشگری است.

وی در درمان این بیماری ها گفت: گلاب به همراه شیره طبیعی درمان کننده است، اما این درمان در افراد مختلف، متفاوت است.

در افرادی که ضعف اعصاب به همراه فقر آهن دارند، گلاب به همراه شیره‌ی انگور، برای کسانی که ضعف اعصاب به همراه فقر آهن و فشار خون پایین و ضعف عضله دارند، گلاب به همراه شیره خرما و برای افراد با ضعف اعصاب متوسط دم کرده گل راعی به همراه شیره های مختلف درمان کننده است.

وی درمان بیماری ضعف اعصاب شدید یا صرع عارضی، افسردگی، استرس، اضطراب، وحشت، اختلال هراسی را در طب المعصومین، مصرف دم‌کرده گل بهار نارنج به همراه شیره توت یا انگور یا خرما و یا عسل هنگام صبح، دم‌کرده چای کوهی در وقت ظهر و دم‌کرده گل بهار نارنج با یکی از شیره‌ها یا عسل هنگام عصر بیان کرد.
وی عسل را برای کسانی که سیستم دفاعی بدن آنها ضعیف است را بسیار مؤثر دانست.

فیلمهای تخیلی از بین برنده تمرکز و فکر خوب است

ضیائی، از بین رفتن تمرکز و فکر خوب در نوجوانی و جوانی را از آثار سوء دیدن تصاویر و فیلم‌های مستهجن و خیال پردازانه هالیوودی عنوان کرد و گفت: عامل بیماری مالیخولیا و افسردگی درون‌زا که در آن سیستم اعصاب افعال اختیاری انسان دچار مشکل شده و فرد در خیالات زندگی می‌کند، از عوارض تماشای تصاویر تخیلی است.

وی همچنین اختلال در ذهن و ترشحات هورمونی را از دیگر عوارض آن عنوان کرد و گفت: استفاده بیش از حد کودکان و مراقبت نکردن در استفاده از بازی‌های کامپیوتری، باعث ضعف دید چشم در نوجوانی می‌شود.

ذکر بسم الله درمان‌کننده افسردگی و درمان اعصاب و روان

این استاد حوزه گفت: ذکر بسم الله، اضطراب و افسردگی را کمرنگ کرده و گفتن این ذکر از روی معرفت، زبانه های گانه جهنم را بر انسان خاموش می‌کند، زیرا که تعداد حروف بسم‌الله حرف به تعداد حروف تن آل عبا است.

وی تقویت حس اعتماد به نفس با توکل به خدا و توسل به معصوم را نیز از راه‌های درمان افسردگی و درمان اعصاب و روان عنوان کرد.

درمان اعصاب و روان با میوه

ضیائی با تاکید در فریضه نماز صبح و تاثیر آن بر روح و روان انسان، گفت: روز خود را با بسم‌الله و خواندن نماز صبح آغاز کرده و بعد از آن صبح ناشتا یک استکان دم‌کرده گل راعی به همراه عسل آویشن میل کرده و در وعده صبحانه، شیر تازه گاو کم چرب به همراه عسل آویشن، در میانه روز، گلابی رسیده شیرین، انار شیرین و انگور سیاه با فاصله میل و بعد از نماز ظهر چای کوهی به همراه عسل آویشن میل کرده و در ادامه روز به همراه ناهار روغن زیتون و چند برگ کاهو و یک پرتقال شیرین مصرف شود.

وی فقر آهن و غلظت خون و بالارفتن ضریب سلول‌های مرده خون در بدن را از دلایل افسردگی دانست و گفت: مصرف پرتقال متوسط جذب آهن را در بدن بالا برده و کاهو نیز گردش خون را در رگ‌ها تسریع می‌بخشد و در افرادی که کبد کم کار دارند، کاهو با سکنجبین مصرف شود. همچنین مصرف آب‌انار شیرین یا رب انار شیرین هر روز یک قاشق مرباخوری، از لخته‌شدن خون در بدن جلوگیری می‌کند و باعث جلوگیری از درمان اعصاب و روان می شود.

برای آرامش اعصاب چه باید کرد,اعصاب چیست,بهترین قرص برای آرامش اعصاب,دعا برای آرامش اعصاب,ناراحتی اعصاب,درمان ناراحتی اعصاب,درمان ضعف اعصاب,درمان افسردگی به روش طب سنتی,افسردگی از نگاه طب سنتی,افسردگی چیست,افسردگی شدید,افسردگی دو قطبی,افسردگی فصلی,درمان افسردگی,درمان افسردگی بدون دارو,افسردگی چیست مقاله,مقاله افسردگی چیست,علائم افسردگی شدید در زنان,علائم افسردگی در نوجوانان,درمان سریع افسردگی,درمان قطعی افسردگی,درمان قطعی افسردگی بدون دارو,درمان افسردگی با داروهای گیاهی,درمان افسردگی شدید,بهترین داروی افسردگی,گیاه خنده آور و ضد افسردگی,زعفران درمانی,زعفران داروی افسردگی,اسامی قرض های نشاط آور,قرص شادی آور بدون عوارض,دمنوش,دمنوش های شادی آور,گیاهان دارویی ضد افسردگی,دمنوش آرامش اعصاب,دمنوش های گیاهی,خواص دمنوش,دمنوش های آرامبخش,دمنوش برای استرس,دمنوش خواب آور,عسل,عسل طبیعی,عسل ارگانیک,ژل رویال,دمنوش,فروشگاه محصولات ارگانیک,محصولات ارگانیک,محصولات ارگانیک آی آر-ارگانیک,راه درمان افسردگی,درمان ضعف اعصاب با طب سنتی,دمنوش برای آرامش اعصاب,ناراحتی اعصاب معده,درمان اعصاب و روان,درمان اعصاب خوردی,روش آرام کردن اعصاب,درمان ضعف اعصاب شدید,نام داروهای اعصاب,درمان اعصاب با طب سنتی,درمان افسردگی در طب اسلامی,درمان بیماری اعصاب و روان,نام دیگر بیماری ضعف اعصاب,درمان اعصاب خوردی,آرامش اعصاب,برای آرامش اعصاب چه باید کرد,جمله اعصاب خوردی,عکس اعصاب ندارم,آرامش اعصاب با داروهای گیاهی,عرقیات گیاهی برای آرامش اعصاب,عرقیجات گیاهی برای آرامش اعصاب,بهترین قرص برای آرامش اعصاب,بهترین دمنوش برای آرامش اعصاب,بهترین داروی گیاهی برای آرامش اعصاب,برای آرامش اعصاب چی بخوریم,آرامش اعصاب با داروی گیاهی,درمان اعصاب و روان

وی مصرف میوه آناناس را عصرانه به صورت یک روز در میان برای افراد مبتلا به افسردگی توصیه کرد و ادامه داد: در رساله ذهبیه امام رضا(ع)، مخلوط زنجبیل به همراه عسل آویشن را برای درمان این امراض و ضعف حافظه و درمان اعصاب و روان توصیه شده است.

ضیائی درمان هیستریا را در مصرف دم کرده گل‌ بهارنارنج به همراه عسل آویشن و دم نوش گل بهار نارنج به همراه عسل آویشن و مصرف نان سبوس‌دار بیان کرد و گفت: سوپ رقیق که در آن هویج زرد و جعفری موجود باشد، بهترین شام برای افرادی است که مبتلا به این امراض هستند و این اشخاص باید قبل از خواب آب سیب‌ رسیده شیرین به همراه عسل آویشن مصرف کنند.

وی به طور کلی برای افراد مبتلا به بیماری‌های عصبی و مبتلا به ضعف اعصاب و افسردگی، مصرف شربت زعفران با آب سرد در طی روز و نوشیدن دمنوش به لیمو به همراه زرفون به مقدار دوبار در روز را جهت درمان اعصاب و روان توصیه کرد.

وی در پایان جلسه منابع دانشنامه احادیث پزشکی محمدی ری شهری، طب اسلامی مرحوم مصطفی نورانی و طب الرسول المصطفی اثر آیت‌الله شیخ عباس تبریزی را برای مطالعات بیشتر درمان اعصاب و روان معرفی کرد.

منبع:حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن ضیائی

 

برای آرامش اعصاب چه باید کرد,اعصاب چیست,بهترین قرص برای آرامش اعصاب,دعا برای آرامش اعصاب,ناراحتی اعصاب,درمان ناراحتی اعصاب,درمان ضعف اعصاب,ناراحتی اعصاب معده,درمان اعصاب خوردی,درمان ضعف اعصاب شدید,نام داروهای اعصاب,درمان ضعف اعصاب با طب سنتی,درمان اعصاب با طب سنتی,درمان افسردگی در طب اسلامی,درمان بیماری اعصاب و روان,نام دیگر بیماری ضعف اعصاب,درمان اعصاب خوردی,آرامش اعصاب,برای آرامش اعصاب چه باید کرد,جمله اعصاب خوردی,عکس اعصاب ندارم,درمان افسردگی به روش طب سنتی,افسردگی از نگاه طب سنتی,افسردگی چیست,افسردگی شدید,افسردگی دو قطبی,افسردگی فصلی,درمان افسردگی,درمان افسردگی بدون دارو,افسردگی چیست مقاله,مقاله افسردگی چیست,علائم افسردگی شدید در زنان,علائم افسردگی در نوجوانان,درمان سریع افسردگی,درمان قطعی افسردگی,درمان قطعی افسردگی بدون دارو,درمان افسردگی با داروهای گیاهی,درمان افسردگی شدید,بهترین داروی افسردگی,گیاه خنده آور و ضد افسردگی,زعفران درمانی,زعفران داروی افسردگی,اسامی قرض های نشاط آور,قرص شادی آور بدون عوارض,دمنوش,دمنوش های شادی آور,گیاهان دارویی ضد افسردگی,دمنوش آرامش اعصاب,دمنوش های گیاهی,خواص دمنوش,دمنوش های آرامبخش,دمنوش برای استرس,دمنوش خواب آور,عسل,عسل طبیعی,عسل ارگانیک,ژل رویال,دمنوش,فروشگاه محصولات ارگانیک,محصولات ارگانیک,محصولات ارگانیک آی آر-ارگانیک,راه درمان افسردگی,آرامش اعصاب با داروهای گیاهی,روش آرام کردن اعصاب,عرقیات گیاهی برای آرامش اعصاب,عرقیجات گیاهی برای آرامش اعصاب,دمنوش برای آرامش اعصاب,بهترین قرص برای آرامش اعصاب,بهترین دمنوش برای آرامش اعصاب,بهترین داروی گیاهی برای آرامش اعصاب,برای آرامش اعصاب چی بخوریم,آرامش اعصاب با داروی گیاهی,درمان اعصاب و روان,درمان اعصاب و روان

خواستم ازتون تشكر كنم هم براي حسن اخلاقتون، هم توضيحات كاملتون براي مزاياي استفاده از ديگ سنگي ؛
واقعا طعم غذا مخصوصا ديزي تووش بينظير ميشه.
ازشما براي ارسال و ساخت اين ظرف خوشگل ممنونم

با سلام
نحوه سفارش از فروشگاه آی آر ارگانیک بسیار راحت از طریق اینترنت انجام شد و با توجه به اینکه اولین بار بود که خرید اینترنتی داشتم ولی خداروشکر کیفیت کار بود و مشاوره خوبی بهم برای استفاده از آن به من ارائه شد.
از بابت همه چی ممنونم

از وقتی این دیگ سنگی رو خریدم طبق آموزش ها و کاتالوگی که همراه دیگ سنگی برام ارسال کردید دارم تمام غذا های خورشتی و حتی سوپ و آش رو هم داخل این دیگ سنگی درست میکنم و با این که مواد غذایی هیچ تفاوتی نکرده اما غذاها خوشمزه تر شده

یک ماهی هست که دیزی هایم را در دیگ های سنگی فروشگاه اینترنتی آی آر ارگانیک طبخ می کنم. تا قبل از آن، آبگوشت را در دیزی سفالی سبز رنگ تهیه می کردم. از وقتی دیزی ها را در ظروف سنگی تهیه می کنم، مشتری ها رضایت خیلی بیشتری دارند. مثل آبگوشت های قدیم، طعم ناب تر و نوستالژی تری برای مشتریان دارد. از آی آر ارگانیک ممنونم.

من به صنایع دستی و سنتی علاقه مندم. تصمیم گرفتم در جهیزیم، درکنار ظروف امروزی و سرامیکی، ظروف مسی و سنگی هم باشد. دیگ سنگیم رو انتخاب کردم و سفارش دادم. بعد از سه روز تحویل گرفتم. حساسیت و پیگیری آی آر ارگانیک برام جالب بود که محصولشون رو درست و صحیح استفاده کنم و مشاوره خیلی خوبی بهم دادند. همه ی خورش هام رو داخل دیگ سنگی درست می کنم و همه میگن غذاهات یه مزه خاص و خوبی داره.

من دکتر طب سنتی رفته بودم. گفت کم خونی داری و مشکل معده و گوارش. گفت باید غذاهاتو در دیگ سنگی بپزی. من هم داخل اینترنت جستجو کردم و از فروشگاه دیگ سنگی مشهد بنام ارگانیک خریدم و با دستور عملی که همراه دیزی سنگی برای من ارسال کردند پیش رفتم و تونستم از دو هفته پیش تا الان 3 مرتبه داخلش آبگوشت دیزی درست کنم.تقریبا همه مدل خورش هم درست میکنم داخلش. تشکر میکنم از سایت خوبتون.

اول تشکر فراوان از سایت خوبتون دوم بخاطر ارسال سریع دیگ سنگی. و همچنین از راهنمایی هایی که قبل از استفاده به من دادید خیلی ممنونم. این هم دست پخت من توی دیگ سنگی. واقعا دیزی خوشمزست هرچی بگم کم گفتم. عالی

سلام خسته نباشید. اینم خورشت کرفس تو دیگ سنگی خیلی خوشمزه با طعمی به یادماندنی. ممنون ازشما وراهنمائیاتون پاینده باشید آقای غیب دوست

اباصلت هروی روایت می کند هنگامی که حضرت امام رضا علیه السلام به سناباد وارد شدند به کناره‌ی کوهی نزديک سناباد که از سنگش دیگ سنگی و دیگچه‌‌ سنگی درست می‌کنند رسیدیم ، امام به تخته سنگی از كوه تکیه زدند و رو به آسمان فرمودند:

“خداوندا! مردم را از این کوهسنگی سود برسان و غذاهايی را كه مردم در دیگ ها و ظرف‌های سنگی این کوه می‌پزند برکت عطا فرما”

سپس دستور دادند دیزی سنگی از همان سنگ برایشان بیاورند و فرمود:”غذای مرا در هیچ ظرفی نپزید مگر در همین ظرف‌ سنگی.”

(عيون أخبار الرضا (ع) – الشيخ الصدوق – ج 1 – ص147)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *