دسر ژله بستنی در لیوان

دسر ژله بستنی در لیوان

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

دسر ژله بستنی در لیوان

دسر ژله بستنی در لیوان

خانم های هنرمند، ما در این مطلب سفره آرایی مجله آرگا با به اشتراک گذاشتن 25 ایده جذاب و جالب در تززین ژله بستنی می خواهیم در سفره آرایی های شما شریک باشیم.

بانوان خوش سلیقه و هنرمند ایرانی ما در این مطلب به شما طریقه تهیه و تزیین ژله بستنی را آموزش می دهیم. تزیین ژله های مختلف و متفاوت می تواند جذابیت بیشتری به هنر آشپزی شما ببخشد.

برای آماده سازی ژله بستنی به مواد زیر نیازمندیم:

در طرز تهیه  ژله بستنی به روش زیر عمل نمایید:

برای تزیین ژله بستنی از قالب های مناسب و زیبا استفاده کنید و در نظر داشته باشید که ترتیب قرار گرفتن رنگ ها در کنار هم تاثیر به سزایی در زیبایی و جذابیت ژله بستنی ها دارد و اگر تمایلی به قالب ندارید می توانید از جام و لیوان های جالب و شکیل برای تهیه و تزیین کردن ژله بستنی استفاده نمایید.

دسر ژله بستنی در لیوان

ما در ادامه این مطلب انواع ایده های جدید برای تزیین ژله بستنی را برای شما به نمایش گذاشته ایم:

تزیین ژله بستنی به شکل رولت

ساخت ژله بستنی در لیوان

ژله بستنی میوه ای

ژله بستنی های قلبی

دیزاین جذاب ژله بستنی

درضمن برای تزیین دسر ژله بستنی می توانید از انواع میوه ها و پاستیل های شکلی و رنگی و برگ های معطر نعناع استفاده بفرمایید و سفره های خود را بیارایید.

منبع : آرگاچگونه اندام های کوچک مانده بدن را بزرگ کنیم؟چگونه چین و چروک پوست را از بین ببریم ؟


دسر ژله بستنی در لیوان


چگونه اشتهای کودکان را افزایش دهیم؟ایده های جذاب برای طراحی ناخن در نوروز 98


دتاکس واتر چیست؟ چگونه دتاکس واترهای مفید درست کنیم؟معرفی انواع غذاهای رژیمی برای کاهش وزن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

ژله بستنی

ژله بستنی یکی از انواع دسرهای پر طرفدار و خوشمزه ایرانی است که همانطور که از نامش مشخص است از ترکیب بستنی ساده و ژله تهیه می شود. ژله بستنی با نام ژله لایه ای هم شناخته می شود که در این نوع ژله از رنگ های متنوع استفاده می شود.

با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر ژله بستنی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری ژله بستنی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش تهیه دسر ژله بستنی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

دسر ژله بستنی در لیوان

دستور تهیه

برای تهیه ژله بستنی ساده ابتدا بستنی وانیلی را در دمای محیط می گذاریم تا نرم شود.کتری را ب می کنیم و روی حرات می گذاریم تا بخار کند و یک بسته ژله را در کاسه ای می ریزیم ویک لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم و کاسه را روی بخار کتری قرار می دهیم

و هم می زنیم تا ژله در آب کاملا حل و شفاف شود و اثری از ذرات ژله نباشد.سپس نصف بستنی وانیلی را به آن می افزاییم و آرام با قاشق کمی هم می زنیم تا یکدست شود و بعد در ظرف یا قالب مورد نظرمان می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم

تا به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه که بستگی به دمای یخچال دارد ژله بستنی آماده شود.اگر بخواهیم ژله بستنی دو لایه درست کنیم زمانی که ژله ۲۰ دقیقه در یخچال بود روی آن را تست می کنیم روی ژله را با انگشت کمی فشار می دهیم

اگر ژله حالت خود را گرفته بود زمان آن است که ژله دوم را آماده کنیم و روی آن بریزیم.ژله دوم را دقیقا مانند ژله اول آماده می کنیم و بعد از اضافه کردن بستنی کاسه را از روی کتری بر می داریم و با قاشق کمی ژله و بستنی را مخلوط می کنیم

و اجازه می دهیم تا خنک شود و بعد با ملاقه آرام روی ژله قبلی می ریزیم. ( چون ژله اگر خیلی گرم باشد ، زمانی که آنرا روی ژله قبلی بریزیم حتما ژله فبلی را آب می کند و طعم ژله ها با هم مخلوط می شود )

دقت کنید ژله را زمان ریختن روی ژله قبلی روی یک نقطه ژله نریزید چون ممکن است شتاب ریختن با ملاقه در یک نقطه باعث آب شدن ژله قبلی در آن نقطه شود و طعم ژله ها مخلوط شود،پس یک ملاقه از ژله بستنی بر می داریم

و به صورت پخش روی همه جای ژله قبلی می ریزیم.ژله بستنی را کاملا روی ژله قبلی می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. می توانید با همین روش ژله هایی با لایه های بیشتر نیز آماده کنید که ژله شما زیباتر خواهد شد.


برای تزئین سفره های گرم تان می توانید از این ژله بستنی بسیار خوشمزه استفاده کنید.

برای تزئین سفره های گرم تان می توانید از این ژله بستنی بسیار خوشمزه استفاده کنید.

دسر ژله بستنی در لیوان

دسر ژله بستنی در لیوان

9

پیشنهاد شده برای شما :
0 مینو رعیتی طرز تهيه می 9, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *