سایت رسمی بورس اوراق بهادار ایران

سایت رسمی بورس اوراق بهادار ایران

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

سایت رسمی بورس اوراق بهادار ایران

سایت رسمی بورس اوراق بهادار ایران

بازدیدکننده گرامی، درصورت مشاهده مغایرت اطلاعاتی و اشکالات احتمالی با ایمیل وب سایت[email protected] مکاتبه نمایید.

بروزرسانی آمار:

  

بیشترینکمترینبهترین عرضهبهترین تقاضا  

  
محاسبه YTM
  

خطا در ارتباط با سرور.

نشانه‌های سجاوندی

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

تبلیغات

دورانی که برای دیدن قیمت سهام همیشه باید به تالار بورس تهران یا تالارهای بورس شهرستان‌ها مراجعه کنیم خیلی وقت است که گذشته است.

سازمان بورس و اوراق بهادار سایتی را برای مشاهده معاملات سهام در بورس و فرابورس اختصاص داده است. قیمت و معاملات سهام شرکت‌های خودروساز مانند ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و همینطور قیمت سهام سایر شرکت‌های بورسی مانند سهام پالایشگاه‌ها، سهام بانک صادرات و بانک ملت و قیمت سهام همه شرکت‌های بورسی در این سایت قابل مشاهده است.

سایت رسمی مشاهده لحظه‌ای اطلاعات نمادهای بورسی از قبیل قیمت و غیره: tsetmc.com

​​آموزش کاربردی کسب درآمد از بورس

سایت رسمی بورس اوراق بهادار ایران

​در این ​9 فایل صوتی، استاد ثقفی به ​این سوالات پاسخ می‌دهد

​قیمت بسته: 145,000 تومان

​این آموزش را اکنون بطور رایگان دریافت کنید!

پس از ورود به سایت در سمت راست و بالا، اطلاعات کلی بازار مانند باز و بسته بودن، ساعت، شاخص کل بورس، ارزش بازار، اطلاعات قیمت، تعداد و ارزش و حجم معاملات قابل مشاهده است.

نکته: علامت B در کنار اعداد نشانه میلیارد و M نشانه میلیون می‌باشد. همه اعداد در سایت بورس به ریال است.

در کادر بزرگتر بالای صفحه، شاخص‌ها را مشاهده می‌کنید که دیدی کلی از وضعیت بازار را نمایش می‌دهند. در کادر پایین‌تر، نمادهایی که بیشترین تاثیر (چه مثبت و چه منفی) را در شاخص داشته‌اند به ترتیب لیست شده‌اند.

در کادر نمادهای پربیننده، همانطور که از عنوان کادر مشخص است، نمادهایی که بیشترین بازدید را داشته‌اند قرار دارند. با کلیک روی عنوان کادر، می‌توان لیست کامل‌ترین از نمادها را که براساس بازدید مرتب شده‌اند مشاهده نمود.

کادرهای پایینی نیز مربوط به بازار فرابورس ایران است و اطلاعات آن مانند بازار بورس می‌باشد.

با کلیک روی نام هر نماد، می‌توان به صفحه اختصاصی نماد وارد شد و قیمت آخرین معامله، قیمت پایانی سهام، قیمت دیروز و امروز و سایر اطلاعات را مشاهده نمود. بهتر است ملاک قیمت سهام را قیمت پایانی در نظر بگیرید، چون قیمت آخرین معامله مرتب در حال نوسان است. (مخصوصا سهام شرکت‌های بزرگ که معاملات بیشتری دارند)

پس از  کلیک روی نام یک نماد، صفحه‌ای مانند شکل زیر باز می‌شود. جزییات این صفحه را در ادامه بخوانید

آخرین معامله: قیمت آخرین معامله‌ای که در این نماد صورت گرفته

قیمت پایانی: متوسط قیمت معامله‌ شده این سهم در روز جاری (جزییات بیشتر در مورد نحوه محاسبه قیمت پایانی سهم )

اولین قیمت: اولین قیمت معامله شده سهم در روز جاری

قیمت دیروز: قیمت پایانی روز معاملاتی قبل

تعداد معاملات: تعداد کل معاملاتی که در این سهم انجام شده است. معامله زمانی روی می‌دهد که قیمت دو سفارش خریدو فروش در صف عرضه و تقاضا با هم یکسان شود.

حجم معاملات: تعداد برگه سهامی که در روز معامله شده است.

ارزش معاملات: ارزش ریالی معاملات را نمایش می‌دهد. M نشانه میلیون و B نشانه میلیارد ریال است.

ارزش بازار: اگر کل سهام شرکت را ضربدر قیمت سهام کنیم، ارزش بازار بدست می‌آید. به این معنی که کل سهام شرکت در بازار بورس الان چقدر ارزش دارد. در خصوص ارزش دفتری، ارزش اسمی و ارزش بازار این مقاله مفید است

آخرین معامله: زمان انجام آخرین معامله را با دقت ساعت و دقیقه و ثانیه نشان می‌دهد

وضعیت: وضعیت نماد را نمایش می‌دهد که می‌تواند متوقف یا مجاز باشد. زمانی که نمادی متوقف است، امکان معامله آن در بورس وجود ندارد. دلایل توقف نماد عبارتند از برگزاری مجمع، ابهام در اطلاعات مالی شرکت، تعدیل مثبت یا منفی و…

بازه روز: نشان می‌دهد که قیمت سهم در همان روز معاملاتی چقدر نوسان کرده است. مثلا در تصویر فوق، قیمت سهم “خودرو” از 2540 ریال 2647 ریال نوسان داشته است.

قیمت مجاز: حداکثر یا حداقل مجاز نوسان قیمت سهم را نشان می‌دهد. مثلا در تصویر فوق، قیمت سهم “خودرو”  در همان روز می‌تواند از 2424 ریال تا 2678 ریال نوسان کند.

بازه هفته: نشان می‌دهد که قیمت سهم در یک هفته گذشته چقدر نوسان کرده است.

بازه سال: نشان می‌دهد که قیمت سهم در یکسال گذشته  چقدر نوسان کرده است.

تعداد سهام: تعداد کل سهام منتشرشده شرکت را نشان می‌دهد. M نشانه میلیون و B نشانه میلیارد است. مثلا در تصویر فوق همانطور که مشخص است شرکت ایران خودرو تاکنون 15,300,000,000 برگه سهم منتشر کرده است.

حجم مبنا: درصدی از تعداد سهام شرکت است که برای محاسبه قیمت پایانی استفاده می‌شود. حجم مبنا از افزایش یا کاهش بی‌رویه قیمت سهم جلوگیری می‌کند.

سهام شناور: براساس درصد نشان داده می‌شود و میزان سهامی است که اگر برای آن تقاضا وجود داشته باشد، می‌تواند در  آینده نزدیک در بازار مورد معامله قرار گیرد. درباره سهام شناور بیشتر بخوانید

میانگین حجم ماه: میانگین تعداد سهامی است که در یکماه اخیر معامله شده است.

EPS : سود هر سهم را EPS یا (earnings per share) می‌گویند. درباره EPS توضیحات کامل را اینجا بخوانید

P/E : نسبت درآمد بر سهم است که با تقسیم درآمد هر سهم بر قیمت فعلی سهم بدست می‌آید . مقاله مرتبط: نسبت P/E چیست

حجم: در سمت چپ صفحه، اطلاعات حجم معاملات حقیقی و حقوقی براساس تعداد و درصد افراد حقیقی خریدار و فروشنده و همینطور تعداد و درصد افراد حقوقی خریدار و فروشنده نشان داده می‌شود. این اطلاعات مروبط به همان روز معاملاتی است.

سایت رسمی بورس اوراق بهادار ایران

صف عرضه و صف تقاضا: تصویر نشان دهنده صف عرضه و تقاضاست. در جدول سمت راست، سفارشاتی که خریداران ثبت کرده‌اند نشان داده شده که شامل تعداد (خریداران) حجم سفارش، و قیمت خرید است. همین اطلاعات در جدول سمت چپ نیز قرار دارد با این تفاوت در که جدول سمت چپ سفارشات فروش را نمایش می‌دهد.

وقتی قیمت در این دو طرف باهم برابر باشد (یکی از دو طرف سفارشی وارد کند که قیمت آن با طرف مقابل یکسان باشد) معامله صورت می‌گیرد.

چند راه برای استخراج قیمت گذشته سهام یک شرکت وجود دارد.

روش اول: ابتدا در سایت tsetmc.com نماد شرکت موردنظرتان را از طریق جستجو بیابید و وارد صفحه آن نماد شوید. سپس مطابق شکل زیر روی علامت “سابقه” کلیک کنید تا جدولی شامل لیست قیمت سهام در روزهای گذشته در پایین صفحه نمایش داده شود:

 

پس از کلیک روی “سابقه” کادر مانند شکل زیر در پایین صفحه نمایش داده می‌شود.

 

با کلیک روی عنوان کادر (سابقه معاملات) یک پنجره مانند تصویر باز می‌شود که امکان مشاهده لیست قیمت را با کلیک روی شماره صفحات فراهم می‌سازد.

 

مطلب پیشنهادی: اولین قدم برای خرید سهام انتخاب یک کارگزاری مناسب است. در این مقاله می‌خوانید چگونه بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنید

وارد سایت tse.ir شوید و در منوی اطلاعات بازار، در بازار موردنظرتان روی گزینه «آرشیو» کلیک کنید.

 

 

پس از ورود به صفحه آرشیو می‌توانید در تب‌های کناری صفحه روی گزینه «آمار معاملات نماد» کلیک کنید و با انتخاب سال و نماد شرکت، روی ماه موردنظر کلیک نمایید تا فایل اکسل تاریخچه قیمت سهام دانلود شود.

 

نکته: هر شرکت در بازار خاصی معامله می‌شود، برای یافتن اینکه بدانید سهام شرکت در کدام بازار معامله می‌شود، به صفحه معاملات سهام آن نماد در tsetmc.com مراجعه کنید، نام بازار آن سهم کنار اسم نماد در بالای صفحه مشخص است. منظور از بازار اول و بازار دوم، همان بازار نقدی است.

مطلب مرتبط: تفاوت بازارهای پایه و اول و دوم در بورس چیست ؟

 

 

در صورتی که سوالی در مورد تاریخچه قیمت سهام و یا سایت مدیریت فناوری بورس تهران tsetmc.com دارید در بخش دیدگاه مطرح کنید.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

با تشکر از مطالب خوب سایتتون من کجای سایت شرکت بورس می تونم لیست کل نمادهارو با اطلاعات شون ببینم؟ مثلا در قسمت نمادهای پر بیننده ، فقط نمادهایی که بیشترین بازدید رو نسبت به سایرین داشتن نمایش داده میشن. ولی من لیست کلی رو نمی تونم پیدا کنم. پیشاپیش از پاسخگویی تون بسیار ممنونم

خواهش میکنم. پس از ورود به سایت http://www.tsetmc.com توی منوی بالای سایت (سمت چپ) وسط علامت ذره بین جستجو و علامت خانه، یه منو هست به اسم دیده بان بازار که اگه روش کلیک کنید لیست کل نمادها رو نشون میده/ موفق باشید

سلام چه جوری میشه رو بورس سرمایه گذاری کرد

سلام. میتونید این کتاب pdf رو دانلود کنید و بخونید

روش نمیشه توش میشه

سلام به نظرشما بنده که تازه میخوام واردبورس شوم. 1.توچه شرکتهایی بایدسرمایه گذاری کنم.؟ 2.درابتداچقدربایدسهام بخرم.؟ 3.چطوربایدبفهمیم این شرکتی که سهامشومیخریم سوری ظاهری نیست؟

سلام. شرکتها برای پذیرش در بورس باید صلاحیت های لازم رو داشته باشن و سازمان بورس هر شرکتی رو قبول نمیکنه. اغلب شرکتهای بورسی شناخته شده هستن. در خصوص انتخاب سهام میتونید مطالب این دسته رو بخونید: https://www.bourseiness.com/category/bourse-guide

سلام .بعد از دریافت کد بورسی یا کد اوراق بهادر من چطوری میرم تو اون سیستم معاملات و خرید و فروش میکنم ؟آیا سایت خاصی داره یا یه برنامه خاصی داره که شما به ما بعد دریافت کد میدین ؟..ممنون

سلام وقت بخیر بعد از تکمیل افتتاح حساب و دریافت کد بورسی، کارگزاری مشخصات ورود به سایت معاملاتی رو برای شما ارسال میکنه. همچنین با همان مشخصات میشه در اپلیکیشن معاملاتی هم وارد شد و معامله کرد.

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون یه سوال دیگه داشتم در قسمت دیده بان بازار ، انتهای هر ستر 2 ستون بنفش و صورتی هست ، صف خرید و صف فروش که میگن همینا هستن؟ یه چیز دیگه اینکه وقتی صفحه ی یک نماد رو باز می کنم این اطلاعات در ستون بنفش و صورتی با صفحه ی دیده بان متفاوت هست ، علت این تفاوت رو متوجه نمیشم؟ بازم ممنونم

سلام رابطه بین تعداد سهام و حجم مبنا چیه بازه روز یعنی چی روی یک نماد کلیک میکنیم توی صفحه باز شده بالا سمت راست معنای کلمه خرید و کلمه اولیه و کلمه معامله چیه با تشکر

ببخشید یه سوال دیگه هم برام پیش اومد ، من امروز داشتم در ساعات کار بورس نماد خساپا رو خودم دنبال می کردم ، میدونید که خساپا امروز خییییلی معامله شد ، ولی الان که دوباره نگاه کردم توی سایت تعداد و حجم معاملات خساپا رو 0 زده !!! ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که چرا اینطور شده؟

حتما موقتی بوده چون الان چنین چیزی نمیبینم

با تشکر از راهنمایی تون و با عرض پوزش بازم سوال دارم در معاملات امروز نماد خودرو قیمت پایانی 5.14 % رشد داشته ، مگه محدودیت در تغییر قیمت روزانه سهام نداریم که باید کمتر از 5% باشه؟ پس این چرا اینجوری شده؟ خیلی خیلی خیلی ممنون

در روز بازگشایی محدودیت نوسان وجود نداره.

سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه.ببخشید حجم و قیمت پایانی یعنی چی؟

سلام. قیمت پایانی قیمت میانگین معاملات انجام شده در طول همون روز هست. حجم هم که تعداد سهام معامله شده رو نشون میده

با سلام لیست کلی قیمت پایانی روزانه سهام در طول تاریخ کل سوابق قیمتی سهام رو از کجا میشه گرفت منظورم سوابق تمام سهام بورس هست با سابقه قیمت روزانشون از تاریخ ورود سهم به بازار تا حالا ممنون از راهنمایی

سلام. میتونید سوابق رو در این لینک دریافت کنید http://www.tse.ir/market/Amar.aspx همینطور در سایت tsetmc.com اطلاعات تاریخی قیمتها وجود داره

سلام وقتتون بخیر من حجم معاملات بانکهای عضو بورس رو برای سال های 91و 92 میخواستم چطوری می تونم پیداشون کنم ؟ وهمچنین قیمتهای روزانه سهام بانکها رو تو همون سالها میخوام ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

سلام. از این صفحه احتمالا بتونید آماری بدست بیارید: http://www.tse.ir/market/Amar.aspx همینطور تاریخچه معاملات سهام رو در سایت tsetmc.com هم در صفحه هر نماد میتونید ببینید

سلام خیلی بدین کمکم نکردین

سلام. شما اگه توی سایت tsetmc.com وارد بشید و شرکت موردنظرتون رو جستجو کنید، توی بخش تاریخچه معاملات میتونید قیمت سهام رو در گذشته در روزهای خاص ببینید. همه چیز که نباید آماده و مهیا باشه خودتون هم یه تلاشی بکنید بد نیست

با سلام منظور از تعداد معاملات، حجم معاملات و ارزش معاملات در وبسایت http://www.tsetmc.com چیست؟

سلام. تعداد معاملات= تعداد معاملات انجام شده در آن سهم حجم معاملات= تعداد سهام ردوبدل شده (خریدوفروش شده) در ان سهم ارزش معاملات= مبلغ ریالی معاملات صورت گرفته (جمعا چقدر معامله شده)

سلام چطوری از قیمت سهام شرکت مهرگان اطلاع کسب کنم

باسلام می خواستم بپرسم کجا و چطور می تونیم سهام شناور ازاد رو برای همه ی سهم ها در یکجا به صورت ستونی مشاهده کنیم؟ همچنین p/eگروه برای هرسهم به صورت یکجا برای همه سهام ها؟ ایا برای اینکار می توان فیلتر نوشت؟

سلام. چنین لیستی رو شخصا ندیدم ارائه دادن باشن. فیلترنویسی احتمالش هست بشه.

سلام. من می خوام اطلاعات قیمت سهام در طول تاریخ که در چند پیام قبل سایتشو معرفی کردید به نوعی دانلود کنم یعنی بصورت یک word یاexce یا هر فرمت دیگه ای بدست اوریم ایا ممکنه؟

سمت چپ ،بالا ی علامت اکسل هست که با برنامه اکسل باز میشه ،وقتی باز شد میتونین اطلاعات مورد نظرتون رو کپی و در فایل اکسل دیگه ای ذخیره کنین

ببخشيد شاخص كل براي ٣ سال رو مي خواستم از سايت پيدا كنم ولي نمي دونم چجوري ميشه راهنمايي كنيد

اگر نحوه خرید و فروش سهام را به مردم به زبان ساده توضیح می دادند سهام کدام شرکتها را بخرید قیمتها را در کجا مشاهده کنید چه زمانی سهامتان را بفروشید در بازار بورس مشاورینی برای اینکار میزاشتن و همچین امکاناتی را به صورت اینترنتی هم اگر میشد خیلی از مردم هستند که سرمایه دارند اما به دلیل عدم اشنایی با نحوه خرید و فروش سهام تو این قسمت سهام سرمایه گذاری نمی کنند

سلام. به زودی دوره ای آنلاین برای آموزش کلیه موارد در سایت راه اندازی میشود

سلام . نمی دونم چرا همه دوست دارند راحت به سرمایه برسن . رسیدن به سرمایه در بورس اگه راحت بود که بازار سهام بورس منفجر می شد . دستاوردهای سرمایه ای هر کسی در گروه مقدار اطلاعاتی است که برای بدست آوردنش زحمت کشیده می شود . با تشکر .

سلام ببخشید سایتی هست که همه ی صف خرید ها و صف فروش های هر روز رو بشه دید

سلام وقت بخیر یک سوال ارزش بازار سیمان بجنورد 2/591.904B این رقم به تومان چقدر می شود با تشکر

سلام. علامت B نشانه میلیارد هست . موس رو روی عدد در سایت tsetmc نگه دارید عدد رو خواهید دید : تقریبا 259191000000

سلام خسته نباشی دو بیلیون ریال به تومان چقدر می شود . تشکر

سلام. منظور از بیلیون ( علامت B در سایت tsetmc) همان میلیارد است. دو بیلیون ریال = دو میلیارد ریال = 200 میلیون تومان شما قصد دارید چی رو محاسبه کنید؟

با سلام . ماشاله شما هم چقدر حوصله دارین که به پیش پاافتاده ترین سوالها پاسخ می دین . خسته نباشید.

سلام برنامه ای هست که داخل برنامه سرمایه گذاری انجام بدی ؟

سلام، چجور برنامه ای؟

سلام وقتتون بخیر یعنی اینجا سهام خرید و فروش میشه؟؟

سلام. برای مشاهده توضیحات بیشتر درباره نحوه خریدوفروش سهام بصورت آنلاین این صفحه رو بخونید: https://www.bourseiness.com/5507/online-stock-trading

سلام.من چه جوری می تونم قیمت سهام رو در چند سال گذشته ببینم؟؟؟ خیلی عجله دارم.

سلام. میبایست نمودار قیمت سهام رو در سایت tsetmc.com مشاهده کنید. البته تاریخچه قیمت هم در صفحه هر نماد لیست شده. در صورتی که نحوه کار رو پیدا نکردید میتونید راهنمای سایت tsetmc رو سرچ کنید

سلام اطلاعات مختصری دارم ومی خواهم سهام بخرم چطور باید شروع کنم توسایت tsetmc فرض می خواهم سهام ایران خودرو بخرم چ چیزهایی باید مد نظر بگیرم جایی است مثل شما در بالا توضیح دادید کاربردی شرح داده باشه

سلام. بله در این صفحه میتونید نحوه شروع خرید و فروش سهام رو بخونید https://www.bourseiness.com/learning-for-beginners

سلام.من داده های بورس رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

سلام. بستگی به داده ای داره که نیاز دارید سایت اصلی مدیریت فناوری بورس: tsetmc.com

سلام برای دریافت اطلاعات بورسی مثل قیمت سهام در ابتدای سال و انتهای سال 94 و نسبتهای مالی مثل ارزش افزوده و بازده سود و بازده دارایی کجا باید برم ممنون از راهنماییتون

سلام. اطلاعات و تاریخچه قیمت ها در سایت tsetmc.com موجود است صورت های مالی را میتونید از سایت codal.ir دریافت کنید

سلام تو سایت tsetmc.com کدوم قسمت باید برم تا قیمت سال 94 رو ببینم

سلام ممنون میشم اگه جواب سوال من رو هم بدین چطوری میتونم تعداد سهام شرکت ها رو تو هر سال پیدا کنم؟

سلام. تعداد سهام شرکتها در گزارشهای مالی و گزارش فعالیت هیئت مدیره هرساله توسط شرکتها در سایت codal.ir منتشر میشن در بخش جستجو باید نام شرکت رو وارد کنید و نوع گزارش رو هم گزارش فعالیت هیئت مدیره بذارید بعد از اون، در گزارش هر سال، تعداد سهام هر شرکت رو پیدا کنید

مرسي

سلام خسته نباشید قیمتهای پیشنهادی خرید و فروش سهام رو میخواستم نمیدونم از کجا باید پیدا کنم

سلام. دوست عزیز همان طور که در مطلب اشاره شده میتوانید قیمت سهام شرکتهای مختلف را در سایت tsetmc.com مشاهده کنید

سلام خسته نباشید قبلا در سایت بورس تهران درقسمت بالا سمت چپ نمودارهای مختلف مربوط به یک سهم وجود داشت الان نیست کجا میشه اونا رو پیدا کرد

سلام. اون قسمت حذف شده و جایگزینی در سایت براش قرار ندادند. برای دیدن نمودارهای سهام باید از نرم افزارهای تحلیل تکنیکال یا پنل های تحلیل تکنیکال تحت وب مثلا rahavard365.com استفاده کنید

سلام خسته نباشید قیمتهای پیشنهادی خرید و فروش رو میخواستم تو این سایتای بورس قیمتهای معامله هست ولی قیمتهای پیشنهادی نیس!!

سلام. قیمت های پیشنهادی در جدول عرضه و تقاضا (خرید و فروش) قابل مشاهده است. (تصویر در مطلب مشخصه) آخرین قیمت، قیمتی هست که آخرین بار سهم در اون قیمت معامله شده.

تشکر من سوالمو درست نپرسیدم همین اطلاعاتو برا سالا قبل باید از کچا پیدا کنم اگه لینکشو بذارین لطف میکنین

در مطلب هم نوشتیم: وارد سایت tse.ir شوید و در منوی اطلاعات بازار، در بازار موردنظرتان روی گزینه «آرشیو» کلیک کنید.

مرسی اقای جهاندیده ولی در سایت tse اطلاعات مربوط به معاملات هست قیمتهای پیشنهادی نیس یا من اشتباه میکنم!؟

دقیقا منظور شما از قیمتهای پیشنهادی چیه؟ در صفحه نماد مطابق تصویر زیر میتونید قیمتهای پیشنهادی رو ببینید

با سلام بنده سال 84 سهام مربوط به صنایع راهسازی و معدن رو خریدم.الان چه طوری میتونم ارزش سهم رو بدونم؟ باتشکر

سلام. نام شرکت موردنظر رو در سایت tsetmc.com جستجو کنید، در صورتی که شرکت در بورس پذیرفته شده باشه میتونید قیمت آخرین معامله رو ببینید.

سلام…دوست عزیز من 20 ملیون تومان پول دارم نمیدانم در کجا سرمایه گزاری کنم و سودی نصیبم بشه برای امرار معاش….ایا بنظر شما در بانک بزارم یا به دست متخصص بورس که باهاش کار کنه هم سودی به من برسه هم پورسانتی به او ممنون میشم جواب بدهید با تشکر

سلام. سود بورس بیشتر از بانک خواهد بود ولی نیاز به تخصص داره، از طرفی من شرکتی رو ندیدم که مدیریت سرمایه رو با 20 میلیون تومان انجام بدن. (حداقل سرمایه معمولا بالای 100 میلیون هست) شما میتونید این مبلغ رو در صندوق های سرمایه گذاری مشترک هم بذارید که بعضا سود بیشتری از سود بانکی دارن

سلام آیا سود سهامخریداری شده ی یک نماد از بورس اوراق بهادار با فرابورس فرق داره؟ یعنی بطور مثال من سهام ایکس رو از بورس بخرم حداکثر 5% سود روزانه بمن میده و اگر همون سهام رو از فرابورس بخرم 10% سود روزانه میده؟؟؟؟

سلام. سود رو با محدودیت نوسان اشتباه نگیرید محدودیت نوسان هم در بورس و هم در فرابورس 5 درصده یعنی قیمت یک سهم میتونه در روز تا 5 درصد مثبت یا 5 درصد منفی بشه

یعنی 5% نوسان مثبت یک سهم منجر به سود 5 د صدی اون سهم نمیشه؟

ممکنه به نوسان 5 درصدی نرسه ممکن هم هست برسه! گفتیم محدوده نوسان، یعنی محدوده هست نه یه چیز ثابت که یا صفر باشه یا 5 درصد مثبت. ممکنه نوسان 2 درصد باشه، ممکنه 1.56 درصد ممکنه 1.57 درصد (مثال زدم)

با سلام من سال 75 تعداد40 سهم از شرکت سهامی عام روغن نباتی پارس خریدم آیا این سهام هنوز خرید و فروش میشود ؟ممنون

سلام. من که اطلاع ندارم

سلام وقت بخیر. آیا شاخص کل (TSE) نیز در بازار معامله می شود؟

سلام. در حال حاضر، نه.

سلام در بازار پایه فرابورس مگر حجو مبنا یک عدد نیست چرا این رعایت نمیشود مثلا در مورد سهمی مثل شرنگی با اینکه بعضی روزها بالای 1500 هم معامله شده ولی ابطال شدن

سلام. ابطال معامله ربطی به حجم مبنا نداره همه نمادهای فرابورس حجم مبنای 1 دارن

سلام من به قیمت روزانه تمام شرکت های بورسی نیاز دارم دارین شما با هزینه به بنده بدین ؟

سلام. در سایت های tse.ir (بخش اطلاعات بازار) و tsetmc.com میتونید قیمت روزانه سهام رو مشاهده کنید. نیازی به هزینه نداره

سلام خسته نباشید،یه سوال بنده ده تا پانزده میلیون تومان سرمایه دارم نمیدونم به چه کاری بزنم که ازش پول در بیارم بازحمت این پولو بدست آوردم نمیخوام از دستش بدم میشه کنید آیا میتونم توشرکت های بورسراهتوشرکتی به کار بزنم؟بنده 26سالمه متاهل هستم لطفا شما یاکسی دیگه ای میتونه کمکم کنه ممنون.

با سلام . ایا سهام شرکت سرمایه گذاری وسدید سهامی عام هنوز متوقف است ؟ چرا ؟

سلام. وضعیتش رو در این صفحه ببنید

سلام من چیزی از بورس سر در نمیارم چطور باید بدونم از چه شرکت هایی و چطور سهم بخرم مثلا از 20میلیون و آیا میتونم مثلا دو ماهی 1 تومن اضافه کنم ؟ در کل خرید سهم آیا به معنی شراکت در سود زیان شرکت هست

سلام، خرید سهام به معنی شراکت در سود شرکته، اما بابت زیان شرکت کسی از شما چیزی طلب نمیکنه. میتونید به مقدار دلخواه سهم بخرید و به سهام قبلی اضافه کنید

سلام خواستم تشکر کنم مطالب خوبتون

سلام، خواهش میکنم

من سرمایه به فرد مطمعن دادم برای سرمایه گذاری در بورس ولی الان با این اوضاع اقتصادی ضرر میکنم…به نظر شما پول بگیرم.

سلام برای سرمایه گذاری در فرابورس ودریافت کدبورسی با سن کمتر از 18 سال باید چه کار کنیم ؟

سلام، فرم افتتاح حساب و دریافت کد بورسی غیرحضوری رو در این صفحه پر کنید

سلام خسته نباشید سوال داشتم اینکه مادرم سهام بانک ملت رو داره حدودا ۷۰۰تا و چون از سهام و بورس سر در نمیاریم میخاستم بپرسم اگه بخاد این مقدار سهم رو بفروشه چقد میشه پولش و اینکه چطوری میتونم براش حساب باز کنم تا سود سهامشو براش واریز کنن

سلام، قیمت سهام بانک ملت رو در این صفحه ببینید پول زیادی نمیشه برای اطلاع از سودهای قبلی سهام، باید با امور سهام بانک ملت تماس بگیرید

سلام اگه لطف کنید با یک مثال و بصورت گام به گام روش خرید یک سهم را برای کسی که کد بورسی گرفته شرح دهید

سلام در این مطالب اطلاعات بیشتری از نحوه خرید سهام بدست میارید: روش خرید و فروش اینترنتی سهام راهنمای مقدماتی خرید سهام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

نکات مهم

تمام حقوق برای بورسینس محفوظ است. کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است. طراحی سایت: آیلاوب

سایت رسمی بورس اوراق بهادار ایران

سایت رسمی بورس اوراق بهادار ایران

10

0 شقایق ادرس فوریه 18, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *