علت تنگي نفس تپش قلب

علت تنگي نفس تپش قلب

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

علت تنگي نفس تپش قلب

علت تنگي نفس تپش قلب

تنگی نفس و تپس قلب می تواند هم دلیلی بر وجود بیماری های قلبی و هم دلیلی بر وجود بیماری های غیر قلبی داشته باشد.  این علامت اغلب در خانم های جوان و به صورا گذرا یا طولانی مدت دیده می شود. هم چنین تپش قلب گاهی در خواب، گاهی در هنگام انجام فعالیت و گاهی نیز در حال استراحت بروز می کند.برای درمان تنگی نفس به کمک رفلکسولوژی کلیک کنید.

از علائم دیگری نیز که با تنگی نفس دیده می شود شامل موارد زیر می باشد:

تاری دید

سرگیجه

درد قفسه سینه

علت تنگي نفس تپش قلب

دلایل روانی بروز بیماری تنگی نفس:

ترس

احساس مرگ

استرس

عوامل سبک زندگی ناسالم

درمان تنگی نفس

بیماری عروق کرونر

مشکلات ریوی مانند عفونت ،آسم ، بیماری انسدادی مزمن ریوی

سرطان ریه و سایر تومورها و لخته شدن خون درگردش خون ریوی.

بیماری‌های سیستمیک مانند کم خونی، بیماری مزمن کلیوی و یا کبدی.

بیماری دریچه قلب

فیبریلاسیون دهلیزی

درمان بیماری تنگی نفس

نارسایی قلبی

برای درمان این بیماری نیز بسته به دلیل ظهور آن، درمان های متفاوتی ممکن است در نظر گرفته شود.اگر تشخیص پزشکی شما نارسایی قلبی باشد، ممکن است داروهایی مانند قرص‌های ادرارآور (دیورتیک)، مهارکننده‌های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین، دیگوکسین، و بتا بلوکرها برای شما تجویز شود. اگر نفس تنگی شما ناشی از آسم یا بیماری ریوی مزمن باشد، ممکن است داروهایی که اسپاسمیا التهاب مجاری هوایییا اکسیژن را کاهش می‌دهد، برای درمان تنگی نفس شما تجویزگردد. برای عفونت نیز ممکن است آنتی بیوتیک تجویز شود.

اقدامات لازم برای پیشگیری از بدتر شدن تنگی نفس مزمن عبارتند از:

ترک سیگار. ترک مصرف سیگار تاثیر فوق العاده‌ای دارد. هنگامی که بدن شما عاری از تنباکو است، خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی، بیماری های ریوی و سرطان، به‌تدریج کاهش می‌یابد، حتی اگر سال‌های زیادی سیگار مصرف کرده باشید.

اجتناب از قرار گرفتن در معرض آلاینده‌ها. تا حد امکان از استنشاق مواد آلرژی‌زا‌‌ و سموم محیطی جلوگیری کنید.

کاهش وزن اضافی

مراقبت از خود. اگر دچار یک بیماری زمینه‌ای هستید، آن را درمان کنید.

تهیه برنامه عملی. از پزشک خود بپرسید چه اقداماتی را باید در صورت بدتر شدن علائم بیماری خود انجام دهید.

اجتناب از انجام فعالیت شدید در ارتفاعات بالاتراز ۱،۵۲۴ متر.

اگر از اکسیژن کمکی ‌استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که ذخیره مخزن آن کافی است و تجهیزات آن به درستی کار می‌کند

در افراد مبتلا به تنگی نفس، علائم زیر از اهمیت خاصی برخوردار است:

تنگی نفس در حالت استراحت

کاهش سطح هوشیاری، اضطراب، یا گیجی

ناراحتی قفسه سینه و یا تپش قلب (ضربان بالا یا احساس پرش با ضربه)

کاهش وزن

عرق شبانه

چه موقع از پزشک کمک بخواهیم:

تب 100.5 درجه فارنهایت، سرد شدن بدن، گلو درد (نشانه های احتمالی عفونت).

تنگی نفس، درد و ناراحتی در قفسه سینه، ورم کردن لب ها یا گلو

حس کردن تند شدن ضربان های قلب

هرگونه جوش جدید روی صورت، به ویژه اگر به تازگی داروهایتان را عوض کرده باشید

ورم غیر طبیعی پاها

علت تنگي نفس تپش قلب

اضافه کردن وزن بیشتر از 2 تا 6 کیلو در یک هفته

برای درمان بیماری های قلبی به کمک رفلکسولوژی کلیک کنید.

 

مرکز ایران رفلکسولوژی

آشنایی با نشانه ها، پیشگیری و روش های درمانی تپش قلب

ضربان قلب تند به چه ضربانی اطلاق می شود؟

ضربان قلب تند یا سریع به ضربانی گفته می شود که سریعتر از حد نرمال بتپد. ضربان قلب نرمال بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است. تندی ضربان قلب به سرعتی بالاتر از 100 تپش در دقیقه اطلاق می شود.

وقتی ورزش می کنید یا فعالیت دیگری انجام می دهید، قلب شما به طور طبیعی سریعتر خواهد تپید. این مسئله باعث می شود قلبتان خون را در سراسر بدن پمپاژ کند تا اکسیژن لازم را به بافت های بدن برساند.

وقتی می ترسید یا احساساتی مثل اضطراب و استرس را تجربه می کنید هم ضربان قلبتان بالاتر می رود.علت تنگي نفس تپش قلب

کسانیکه می توانند ضربان قلب خود را حس کنند احتمالا دچار تپش قلب هستند. این مشکل می تواند به خاطر استرس، اضطراب، یا مصرف برخی داروها یا می تواند نشانه یک مشکل جدی قلبی باشد. اگر شما هم تپش قلب دارید، حتما باید این مسئله را با پزشک خود درمیان بگذارید.

تندی ضربان قلب می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد که عبارتند از:

عفونت ریوی مثل سینه پهلو یا ذات الریه
عفونت خونی که می تواند منجر به تب شود
کم خونی
پایین بودن فشار خون
بی آبی بدن
مصرف الکل یا کافئین
داروهای ضد اشتها
اختلالات تیروئید
اختلالات قلبی مثل بی نظمی ضربان قلب
علائم:

ممکن است هیچ علائمی از بالا بودن تپش قلبتان حس نکنید، ممکن هم هست که تپش قلبتان را حس کنید.
ممکن است احساس استرس و اضطراب کنید.
ممکن است احساس کنید قلبتان در سینه یا گلو می کوبد که باعث ایجاد درد و ناراحتی می شود. همچنین ممکن است احساس کنید که قلبتان در سینه می لرزد.
اگر کم خونی داشته باشید، احتمالا احساس خستگی و ضعف بیش از حد میکنید و انجام فعالیت ها روزانه برایتان دشوار می شود.
برخی از افراد علاوه بر تپش قلب دچار درد سینه هم می شوند که ممکن است خفیف یا حاد باشد. شدت درد نشان نمی دهد که چقدر به عضلات قلب آسیب می رسد. اگر همراه با تپش قلب، در قفسه سینه احساس درد کردید، فورا درخواست کمک کنید.
اگر تندی ضربان قلبتان به خاطر مشکلات ریوی است، ممکن است چه در حالت استراحت و چه انجام هر نوع فعالیت، دچار تنگی نفس شوید.
در تپش قلب هایی که از تنگی نفس ناشی می شود، بهتر است روی تخت دراز بکشید و دو بالش یا بیشتر زیر سرتان بگذارید. این تنگی نفس ممکن است شما را نصفه شب از خواب بیدار کند.
اگر مشکلات قلبی داشته باشید، ممکن است پاهایتان ورم کند به خصوص در نواحی قوزک پا به پایین. همچنین ممکن است احساس نفح کنید.
چه باید بکنید:

حتما باید پزشکتان را درمورد داروهای دیگری که مصرف می کنید (حتی داروهای غیرتجویزی، ویتامین ها یا دروهای گیاهی) آگاه کنید. به هیچ عنوان بدون تجویز پزشکتان از آسپیرین یا داروها حاوی آسپیرین استفاده نکنید.
اگر سابقه دیابت، یا بیماری های کبد، کلیه و قلب دارید، آنرا با پزشکتان درمیان بگذارید.
اگر در خانواده تان –فامیل درجه یک و دو– سابقه بیماری های قلبی، سکته، کلسترول یا فشار خون بالا وجود دارد، ممکن است شما نیز در خطر ابتلا به این مشکلات باشید. درصورت وجود چنین بیماری هایی در خانواده تان، حتما پزشکتان را مطلع کنید.
کشیدن سیگار ممکن است باعث تند شدن ضربان قلب و بروز تپش قلب شود. اگر سیگار می کشید، حتما باید آنرا کنار بگذارید. کشیدن سیگار همچنین احتمال ابتلا به تخریب رگ های قلب را نیز افزایش می دهد.
مصرف کافئین و الکل نیز می تواند باعث بالا رفتن ضربان قلب و ابتلا به تپش قلب شود. مصرف کافئین و الکل را در برنامه غذاییتان کاهش دهید و احتمال از بین رفتن علائم این مشکل در شما وجود دارد.
حتما تحت نظارت پزشکتان، ورزش کنید. پیاده روی، شنا، یا فعالیت های هوازی سبک، ضربان قلب شما را در حالت استراحت پایین آورده، به کاهش وزنتان کمک کرده و جریان اکسیژن را در ریه و خون تقویت می کند.
از تکنیک های تمدد اعصاب برای کاهش میزان اضطرابتان استفاده کنید. اگر احساس اضطراب می کنید، به محیطی آرام بروید و چشمانتان را ببندید. به آرامی چند نفس عمیق بکشید و سعی کنید به چیزهایی فکر کنید که به شما آرامش خاطر می دهد.
اگر برای درمان این اختلال، دارو استفاده می کنید، به هیچ عنوان مصرف دارو را قبل از دستور پزشک قطع نکنید و دقیقا طبق تجویز پزشکتان آنرا مصرف کنید.
اگر مصرف یک وعده از قرصتان را فراموش کردید، حتما با پزشکتان در میان بگذارید.
اگر علائم یا عوارض جانبی مشاهده می کنید، به ویژه اگر حاد باشند، حتما پزشکتان را از آن وضعیت آگاه کنید.
داروهایی که ممکن است توسط پزشک تجویز شود:

بازدارنده های ACE : این داروها به باز کردن و گشاد کردن رگ های خونی کمک می کند. فشارخونتان را پایین آورده و جریان خون به کلیه ها و سراسر بدن تقویت می کند. درصورت وجود دیابت یا پروتئین در ادرارتان برای محافظت از کلیه ها، پزشک معالجتان همچنین ممکن است داروهای زیر را تجویز کند: Enalapril Maleate (Vasotec)، Lisinopril (Zestril، و (Fosinopril Sodium (Monopril.
داروهای ضد اضطراب: اگر بالا رفتن ضربان قلبتان به خاطر اضطراب باشد، پزشک ممکن است داروهای ضد اضطراب که anxiolytic نامیده می شوند، برای شما تجویز کند. این داروها به آرام کردن شما کمک می کند. این داروها را حتما باید درصورت احساس اضطراب مصرف کنید. اگر این داروها علائم شما را تخفیف نداد، حتما با پزشکتان در میان بگذارید.
داروهای Beta-blocker: این داروها برای کاهش ضربان قلب و تقویت گردش خون در سراسر بدن مورد استفاده قرار می گیرد. درصورت نامنظم بودن ضربان قلب یا بالا بودن فشارخون این دارو برای شما تجویز می شود. برخی نمونه های این دارو عبارتند از: (metoprolol (Lopressor)، Propanolol (Inderal و Atenolol (Tenormin).
بلاکرهای شبکه ای کلسیم: این داروها برای درمان دردهای سینه، فشارخون بالا یا نامنظم بودن ضربان قلب تجویز می شود. این داروها ضربان قلب را کند می کند. برخی از انواع متداول آن عبارتند از: Verapamil HCL (Calan)، و (Diltiazem (Dilacor.
دیگوکسین (Digoxin): این دارو که دیجیتالیس نیز نامیده می شود، با کند کردن ضربان قلب و کارآمدتر کردن ضربان های قلب، کار می کند. این دارو گردش خون را در سراسر بدن بهبود می بخشد.
داروهای ادرارآور (Duretics): این داروها با وادار کردن شما به ادرار کردن اب اضافه بدن، از نارسایی قلبی جلوگیری می کند. برخی نمونه های این دارو عبارتند از: furosemide (Lasix)، Hydrochlorthiazide. این دارو ممکن است به تنهایی یا همراه با داروهای دیگر تجویز شود.
به هیچ عنوان به طور ناگهانی مصرف هیچیک از این داروها را متوقف نکنید چون ممکن است عوارض جانبی خطرناکی به دنبال داشته باشد.
چه موقع از پزشک کمک بخواهید:

تب 100.5 درجه فارنهایت، سرد شدن بدن، گلو درد (نشانه های احتمالی عفونت).
تنگی نفس، درد و ناراحتی در قفسه سینه، ورم کردن لب ها یا گلو
حس کردن تند شدن ضربان های قلب
هرگونه جوش جدید روی صورت، به ویژه اگر به تازگی داروهایتان را عوض کرده باشید
ورم غیر طبیعی پاها
اضافه کردن وزن بیشتر از 2 تا 6 کیلو در یک هفته
نکته: شدیدا توصیه می شود که درمورد وضعیت سلامتی خود با پزشک مشاوره کنید. اطلاعات موجود در این مقاله فقط جنبه آموزشی داشته و نمی تواند جایگزین خوبی برای نظر و صلاحدید پزشک شما باشد. / مردمان

روی دکمه زیر کلیک فرمایید

فال حافظ

کپی برداری ممنوع !

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.
هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.

محل لینک سایت شما – مجله اینترنتی ریموژ

علت تنگي نفس تپش قلب

علت تنگي نفس تپش قلب

10

پیشنهاد شده برای شما :
0 ایناز بصیری عکس دسامبر 4, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *