نحوه مصرف سوسپانسیون نیستاتین

نحوه مصرف سوسپانسیون نیستاتین

پیشنهاد شما مخصوص شما :

خواص دارویی و گیاهی

نحوه مصرف سوسپانسیون نیستاتین

نحوه مصرف سوسپانسیون نیستاتین

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید…

© تمامی حقوق این سایت برای مجله اینترنتی دلگرم محفوظ است / هر گونه کپی جزئی و کلی از مطالب دلگرم تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

این دارو در دسته ضد قارچ ها قرار میگیرد و و پودر خشک و نوع مایع و قرص لوزی شکل ان برای بهبود عفونت های قارچی داخل دهان به کاربرده میشوند
زمانی که مصرف تجاری یک دارو مشخص شود،میتوان از ان برای مصارف پزشکی هم بهره گرفت  ،حتی اگر این مورد بروی برچسب ان ذکر نشده باشد .از این دارو برای بیماران مبتلا به مورد زیر استفاده میشود :
•    کاندیدیاز –عفونت قارچی داخل دهان (پیشگیری )
این دارو فقط با تجویز پزشک مصرف میگرددوبه شکلهای زیر موجود است :
•    کپسول
•    قرص
•    سوسپانسیون

به هنگام استعمال دارو به موارد زیر توجه کنید :
آلرژی  و حساسیت
اگر  به هر ماده غذایی و یا نگه دارنده و یا حیوانات  حساسیت دارید حتما پیش از مصرف دارو با پزشک خود مشورت نمایید  .برای دارو هایی که با تجویز پزشک مصرف نمیشوند ,حتما برچسب دارو را مطالعه نمایید .
اطفال
تحقیقات انجام شده نشان میدهند که نحوه تاثیر این دارو بر بزرگسالان با این تاثیر بر کودکان تفاوتی ندارد ولی از انجایی که کودکان زیر  5 سال نمی توانند از قرص ها استفاده کنند،بهتر است که از نوع محلول مصرف نمایند
سالمندان
هیچ اطلاعاتی در خصوص  تفاوت های نحوه تاثیر این دارو برسالمندان و دیگر گروههای سنی وجود ندارد .
دوران بارداری
اطلاعات کافی در این زمنیه وجود ندارد
دوران شیردهی و مادران شیرده
مصرف این دوران به میزان کمی برای کودکان مادران شیرده خطرناک است

تداخلات دارویی
مصرف همزمان  چند دارو با هم توصیه نمیشود و این در حالی است که گاهی اوقات چند دارو با هم مصرف میگردند .در چنین مواردی احتمالا پزشک دوز مصرفی دارو را تغییر میدهد و یا از روش های دیگر استفاده میکند .قبل از مصرف این دارو حتما به پزشک خود در خصوص دارو های مصرفی اطلاع دهید .
تداخلات دارویی دیگر                      
مصرف همزمان دخانیات و الکل و غذا  به همراه تعدادی از دارو ها باعث بروز عوارض جانبی میشود و بهتر است در این خصوص با پزشک خود مشورت نمایید .با پزشکتان در خصوص مصرف همزمان این دارو با مواد غذایی،دخانیات  الکل مشورت نمایید

بیمارانی که پودر خشک این دارو را مصرف میکنند :
•    یک هشتم قاشق چای خوری از پودر خشک را با 4 اونس از اب مخلوط کنید و خوب هم بزنید
•    پس از انکه به خوبی ترکیب شد ،دارو را به چندین بخش تقسیم کنید (4 اونس ).هر بخش را برای مدتی در دهانتان نگاه دارید و یا ان رادر دهانتان بچرخانید و غرغره کنید و سپس قورت دهید .از تمام مایع استفاده کنید تا دوز کامل دارو را دریافت نمایید
برای بیمارانی که از نوع قرص های لوزی شکل استفاده میکنند :
•    این نوع از قرص ها باید برای 15 تا 30 دقیقه  در دهان نگاه داشته شوند تا کم کم حل شوند .همچنین اب دهان هم باید در این مدت قورت داده شود .از جویدن و یا قورت دادن این قرص ها بپرهیزید
•    از دادن این قرص ها به کودکان زیر 5 سال بپرهیزید
برای بیمارانی که نوع خوراکی این دارو را مصرف میکنند :
•    حتی در صورتی که از قطره چکان مصرف میکنید،باید دارو را در دهانتان بریزید و بهتر است از قطره چکانهای مخصوص دارو به منظور تعیین اندازه مصرفی استفاده نمایید.
•    بیمارانی که از دندان مصنوعی استفاده میکنند،باید انها را در نوع سوسپانسیون دارو به هنگام شب خیس کنند تا قارچ ها به صورت کامل از ان زدوده شوند .در مواردی که این قارچ ها از بین نروند،باید از دندان مصنوعی جدید استفاده کرد .
•    به منظور بهبود کامل ،این دارو را تا زمانی که تمام شود مصرف کنید،حتی اگر وضعیت شما بهتر شد .
 میزان مصرف
دوز مصرفی این دارو به نسبت افراد با هم متفاوت است و در این مورد به توصیه های پزشک خود و یا دستورات همراه دارو استفاده کنید .اطلاعات ذیل میزان متوسط مصرف دارو را نشان میدهند و در صورتی که دوز مصرفی شما متفاوت میباشد ان را تغییر ندهید مگر با مشورت با پزشکتان .
دوز مصرفی دارو به شدت تاثیر دارو بستگی دارد .همچنین تعداد دفعات مصرف دارو ,مدت زمان ان ,زمان بین مصرف و موارد مشابه به شدت بیماری شما وابسته است .
-قرص ها و قرص های لوزی شکل   
•    بزرگسالان و کودکان بالای 5 سال-1 تا 2 قرص لوزی شکل و یا قرص سه تا پنج بار در روز به مدت حداکثر 14 روز
•    کودکان زیر 5 سال باید از نوع سوسپانسیون این دارو مصرف کنند.
-نوع سوسپانسیون دارو
•    بزرگسالان و کودکان بالای 5 سال :4 تا 6 میلی گرم چهار بار در روز (حدود 1 قاشق چای خوری )
•    برای کودکان بزرگتر :2 میلی لیتر چهار بار در روز
•    برای کودکان نارس و کم وزن به هنگام تولد :1 میلی لیتر چهار بار در روز
در صورت فراموش کردن یک وعده دارویی چه کنیم؟
در صورتی که مصرف دارو را فراموش کردید ,به محض انکه این موضوع را به یاد اوردید ,از دارو استفاده کنید ولی در صورتی که خیلی نزدیک به زمان مصرف بعدی هستید همان روال را ادامه دهید .
در صورت استفاده بیش از حد و موارد اورژانسی چه کنیم ؟
در صورتی که فرد میزان زیادی از دارو مصرف کرده باشد باید با مرکز عمومی کنترل سموم تماس بگیرید و اگر فرد نفس نمیکشد با اورژانس تماس بگیرید .

در هنگام استفاده از  دارو چه موارد تغذیه ای را باید در نظر گرفت؟
میتوانید رژیم غذایی نرمال خود را ادامه دهید مگر اینکه پزشکتان توصیه دیگری داشته باشد
.
شیوه  نگهداری از دارو
دارو را در محلی سر پوشیده به دور از گرما و رطوبت و نور مستقیم قرار دهید .داروهایی که تاریخ مصرفشان گذشته است را دور بریزید .دارو را از دسترس کودکان دور نگاه دارید.

نحوه مصرف سوسپانسیون نیستاتین

در این خصوص با پزشکتان مشورت نمایید

هر دارویی علاوه بر تاثیرات مثبت ,ممکن است تعدادی عوارض هم بر جای گذارد  و در صورت بروز هر یک از علائم  زیر حتما به پزشک خود اطلاع دهید
تعدادی از علائم به مرور زمان و یا تطبیق بدن با انها از بین میروند و حتی میتوانید با پزشک خود در خصوص نحوه کاهش این عوارض مشورت نمایید .در صورتی که هر یک از علائم یاد شده  از بین نرفتند و پایدار بودند حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.میتوانید با پزشکتان در خصوص راههای پیشگیری از بروز عوارض جانبی و یا کاهش انها مشورت نمایید
ممکن است تعدادی از بیماران علائم دیگر داشته باشند که در این صورت حتما باید به پزشک مراجعه نمایند .
 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

عفونت مخمردرمردان بسیارشایع است.  زیرا قارچی که موجب عفونت مخمری می شود و کاندید نام دارد،  درحالت عادی درپوست ،  بخصوص نواحی مرطوب موجود است.  هنگامی که برخی عوامل مؤثرمانند داشتن شریک جنسی که دارای عفونت قارچی تناسلی است،  موجود باشند،  منجربه رشد بیش ازحد کاندید و درنهایت عفونت می شود.
 عفونت مخمردروضعیت حاد می تواند به یک بیماری شناخته شده بنام بالینیت منجرشود.

برای مدت 10 سال پس ازابتلا به عفونت،  بیمارهیچونه نشانه ای ازبیماری ندارد و احساس سلامتی کامل می کند.  درطول این مدت ویروس HIV درحال فعالیت وضعیف کردن سیستم ایمنی بدن بیماراست.

 اگر به بیماری های مزمن مانند دیابت ، بیماری شریانی محیطی ، یا یک بیماری سیستم ایمنی بدن مبتلا هستید درمورد مراقبت ازناخن ها با پزشک معالج خود مشورت کنید.  

دیابت بیماری مزمنی است که به علت تولید ناکافی انسولین درپانکراس و یا هنگامی که بدن قادرنیست ازانسولین تولید شده استفاده مؤثرداشته باشد، ایجاد می شود.

برخی از بیماری های زنان به نسبت شایع تر، جدی تر و یا مقام تر به درمان هستند. در صورتیکه این بیماری ها درمان نشوند، میتوانند گسترش پیدا کنند و به مشکلات جدی تر، مانند بیماری التهابی لگن (PID) یا سرطان دهانه رحم تبدیل شوند.

عفونت قارچی ناخن  زمانی بروز میکند که یک قارچ به ناخن دست یا پا  و یا پوست زیر ناخن شما حمله میکند .قارچها میتوانند از طریق  برش های کوچک  پوستتان و دور ناخن هایتان  و یا از طریق دهانه ی بین ناخن و پوست زیر ناخن وارد شوند .

پلورزی در واقع به بیماری اطلاق می شود که در آن پلور ملتهب می شود (پلور غشائی است که در قسمت داخلی حفره قفسه سینه و لایه ای از بافت هایی که ریه ها احاطه می کنند، قرار می گیرد )  . عوامل زیادی باعث بروز پلورزی می شوند. درمان پلورزی شامل کنترل درد و درمان عواملی ایجاد کننده آن می باشد

برفک یک عفونت دهانی است که باعث استوماتیت کاندیدیاز میشود.برفک می تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد، هر چند اغلب اوقات در نوزادان و کودکان نوپا، سالمندان و افراد با سیستم ایمنی ضعیف رخ می دهد.عفونت کاندیدیاز به دهان محدود نمی شود؛ ومی تواند در بخش های دیگر بدن مانند بثورات پوشک در نوزادان و یا عفونت قارچی واژن در زنان دیده شود.
 

آسیب ها و مشکلات درآلت تناسلی مردان به راحتی اتفاق می افتد زیرا کیسه بیضه و آلت تناسلی مردان توسط استخوان محافظت نمی شود.

کاندیدیاز یا عفونت قارچی درزنان بسیاررایج است اما این عفونت درمردان درمقایسه با زنان کمتراتفاق می افتد.
کاندیدیازیک عفونت ناشی از قارچ کاندیدا است که برروی سرآلت تناسلی مرد و درصورت ختنه نشدن برروی پوست ختنه گاه تأثیرمی گذارد.
عفونت کاندیدیاز را می توان در قسمتهای دیگری از پوست یا غشای مخاطی یافت.  برای مثال دردهان نوزادان که بنام برفک دهان شناخته می شود.

داروی مورد نظرتان را جستجو کنید و همه چیز را در مورد آن مطالعه کنید.

آشنایی با بیماری ها و اختلالات طبی و روش های درمان و پیشگیری

در صورت که سوال و یا مشکل پزشکی خاصی دارید به راحتی می توانید سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید و به سرعت پاسخ تخصصی دریافت کنید. برای این منظور می توانید از ربات تلگرامی ما با نام @askq_bot استفاده کنیبد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌گاه برای گروه سبز و سالم محفوظ می باشد.

© All Rights Reserved

هر دارو به موازات ایجاد اثرات درمانی مورد نظر ،ممکن است سبب بروز عوارض ناخواسته نیز بشود. اگرچه کلیه این عوارض در یک فرد مشاهده نمی شود ولی در صورت بروز هر یک از عوارض زیر با پزشک معالج مشورت نمایید.

توجه : در صورت ایجاد تحریک پوستی یا علائم مسمومیت ، مصرف دارو باید قطع شود.

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.با دروانا همراه شوید.

موارد مصرف و عوارض نیستاتین : عفونت ها یکی از مشکلات شایعی هستند که ممکن است هر کسی مخصوصا خانم ها را درگیر کنند. امروزه خوشبختانه برای درمان عفونت ها ترکیبات دارویی زیادی وجود داشته که در درمان عفونت ها بسیار موثر می باشند. از جمله داروهای که برای درمان عفونتهای واژینال و دهان مورد استفاده قرار می گیرد، نیستاتین (Nystatin) می باشد. دفع نیستاتین خوراکی بدون هیچ تغییری به واسطه مدفوع صورت می گیرد.

به صورت کلی می توان اینگونه گفت که موارد مصرف این دارو در درمان برفک دهان، عفونت یا برفک واژینا و درمان کچلی می باشد. نیستاتین در برابر رشد قارچ ها نیز می تواند سبب شود تا سرعت رشد آنها نیز کاهش داشته باشد و سبب شود تا آن ها از بین بروند.

این دارو جز گروه آنتی بیوتیک های به شمار می رود که رشد قارچ را متوقف کرده و به عنوان قارچ کش نیز می باشند.در خصوص مصرف این دارو نیز باید بدانید که به شکل شربت، قرص، پماد موضعی در دسترس بوده است و اگر به شکل پماد موضعی باشد که در روز 2 تا 3 بار بر روی پوست مالیده می شود. اما اگر به شکل شربت برای نوزادان  به دلیل عفونت قارچی باشد هر شش ساعت مصرف می گردد. البته بیشتر برای برفک دهان از شربت آن استفاده می گردد.

برای درمان عفونتهای واژینال نیز از قرص نیستاتین استفاده می گردد که هزار واحد 1 بار در شب و برای 2 هفته مصرف خواهد شد. باید درون واژن یک قرص کامل از آن گذاشته شود.

نحوه مصرف سوسپانسیون نیستاتین

موارد مصرف و عوارض نیستاتین : توصیه می شود که همیشه به صورت کامل بهداشت دهان را رعایت کنید. مواردی مثل قرار گرفتن نامناسب دندانهای مصنوعی، مصرف زیادتر از حد دهان شویه ها مخصوصا در افراد سن بالا می تواند زمینه ی برای بروز عفونت باشد.

مصرف این دارو می تواند عوارض زیر را برای بیمار به وجود بیاورد:

تداخل های دارویی : تداخل نیستاتین با هیچ دارویی گزارش نشده است. لذا حتما در مورد اختلال های دارویی با پزشک مشورت نمایید.

هر داروی می تواند با توجه به اثرهای درمانی که داشته است ،عوارض ناخواسته ی را برای بیمار به وجود بیاورد. البته با توجه به اینکه تمامی عوارض در یک فرد دیده نمی شود ولی اگر با مصرف این دارو عوارض فوق را در خودتان مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کرده شاید نیاز باشد که تغییراتی در خصوص دارو صورت بگیرد.

موارد مصرف و عوارض نیستاتین : 1)مصرف این دارو برای بیمار عوارض شدیدی را ندارد و در دوران بارداری نیز می تواند مصرف شود ولی حتما باید با توجه به نظر پزشک و به دستور او باشد. 2)دارو را در دمای بین 15 تا 30 درجه سانتی گراد نگهداری نمایید 3)دارو را به دور از نور خورشید و گرمای زیاد بگذارید 4)برای اینکه از نحوه ی مصرف دارو و میزان آن مطلع باشید حتما باید با پزشک مشورت کنید 5) دارو را مطابق دستور و تجویز پزشک مصرف نمایید 6)اگر در زمان مصرف دارو علائم مسمومیت را مشاهده کردید و سبب ایجاد تحریک پوستی شد حتما مصرف دارو را قطع نموده و با پزشک مشورت نمایید.

قرص : 500،000 واحد
پودر برای تهیه سوسپانسیون خوراکی : 100،000 واحد/میلی لیتر
پماد موضعی : 100،000 واحد/ گرم
قرص واژینال : 100،000 واحد

نکته) این امکان وجود داشته است که اثرات درمانی دارو تا حدود هفت تا چهارده روز به صورت محسوس نباشد و اثر دارو تا شش ساعت ادامه داشته باشد.

این دارو را در محفظه های سربسته قرار داده و همچنین به دور از دسترس کودکان و در محیط خشک و خنک نگهداری کنید. اگر برای یک نوبت فراموش کرده اید که دارو را مصرف نمایید به محض یادآوری اقدام کنید و مطابق برنامه منتظر نوبت جدید باشید.

طراحی سایت و اجرا توسط اینتن

نحوه مصرف سوسپانسیون نیستاتین

نحوه مصرف سوسپانسیون نیستاتین

10

0 حامد نحوه مصرف دسامبر 31, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *