آدرس اداره ارشاد کرج

آدرس اداره ارشاد کرج
آدرس اداره ارشاد کرج
The Request page was not found!

صفحه ی موردنظر پیدا نشد!

 

 

خبر #UTF از ۷ خبر

آدرس اداره ارشاد کرج

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت فرهنگ در کلام امام راحل، گفت: اگر یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را حوزه فرهنگ بدانیم ادعایی کذب نیست، ای…

جزئیات آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود، اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان …

تشکیل مثلث همکاری بین متولیان هنر ( مجموعه مدیریت شهری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعالین فرهنگی، هنرمندان ) با هدف همکاری در زمینه فرهنگ‌ و هنر روز…

حجت الاسلام ولی زاده، دیده شدن هنرمندان را یکی از مهمترین خواسته های آنان خواند و گفت: ایجاد روحیه نشاط و امید یکی از ضروریات جامعه امروز است.
به گزا…
آدرس اداره ارشاد کرج

در آخرین روز برپایی نمایشگاه کتاب استان البرز اعضای باشگاه دوستدار کتاب و هنرجویان فرهنگسرای فردوسی روستای فرخ آباد فردیس به عنوان روستای دو…

آثار نقاشی هنرمند فردیس خانم صانعی ، در نگارخانه‌ شهید اسدی …

هیات بررسی، داوری و انتخاب آثار متقاضی شرکت در پنجمین دوره ج…

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس از نمایشگاه آث…

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت فرهنگ در کلام امام راحل، گفت: اگر یکی از دستاوردهای انقل…

جزئیات آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که در اسفند ماه س…

حجت الاسلام ولی زاده، دیده شدن هنرمندان را یکی از مهمترین خو…

عزیزالله شهبازی استاندار استان البرز : هدف ازاین نشست استفاد…

زهرا سادات حسینی یکی از طراحان  موفق عفاف و حجاب در استان البرز است که تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تکنولوژی دوخت به پایان رسانده است
به…

حضور 350 خبرنگار استان البرز و مسئولین در مراسم گرامیداشت رو…

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت فرهنگ در کلام امام راحل، گفت: اگر یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را حوزه فرهنگ بدانیم ادعایی کذب نیست، این معنا را می‌توان در کلام امام راحل نیز دید، در سخنان رهبر فقید انقلاب اسلامی و در جریان اتفاقات سال ۴۲ و ۵۷ فرهنگ همواره به عنوان جوهره اصلی انقلاب اسلامی بوده است. به گزارش  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه ۹بهمن ماه در نشست آموزشی، تخصصی مسئولان و کارشناسان شورای فرهنگ عمومی استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش فرهنگ در انقلاب اسلامی و کلام امام خمینی(ره) اظهار داشت: اگر یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را حوزه فرهنگ بدانیم ادعایی کذب نیست، این معنا را می‌توان در کلام امام راحل نیز دید، در سخنان رهبر فقید انقلاب اسلامی و در جریان اتفاقات سال ۴۲ و ۵۷ فرهنگ همواره به عنوان جوهره اصلی انقلاب اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: البته موضوع فرهنگ مبتنی بر یک نگاه است که با ادبیات توسعه اجتماعی در کلام امام راحل منطبق بوده است، از منظر بنیان گذار انقلاب اسلامی «تحول فرهنگی مقدمه‌ای برای بسترسازی یک جامعه است که باید اتفاق بیافتد». بنابراین وقتی از سوی امام راحل عنوان فرهنگ مطرح می‌شد این نگاه دقیق را منتقل می‌کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در چهل سال بعد از انقلاب اسلامی در زمینه فرهنگ توفیقاتی به وجود آمد‌ه است و پیشرفت‌هایی که داشته‌ایم به خاطر وجود همین نگاه فرهنگی از سوی امام خمینی(ره) بوده است.

صالحی با اشاره به دستاوردهای ایران بعد از انقلاب اسلامی گفت: در حوزه نهاد «خانواده» علی‌رغم مشکلاتی که وجود دارد هنوز نهاد خانواده به علت نوع نگاه انقلاب اسلامی و‌ هویت ایرانی_اسلامی؛ جایگاه مهمی را در میان سایر نهادهای اجتماعی در ایران دارد، بالاترین مرجع اجتماعی ما هنوز خانواده است و آمارها نشان می‌‌دهد خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی کشور است.

وی افزود: خانواده در فضای نهادهای اجتماعی ما در مقایسه با گذشته و کشورهای دیگر دنیا قابل توجه است، حدود ٣٨/٢درصد در مسائل مختلف خود خانواده را به عنوان گروه اصلی مرجع اجتماعی معرفی کردند، وقتی نهاد خانواده در ایران را با سایر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مقایسه می‌کنیم این نهاد در ایران به عنوان یک نقطه قوت اجتماعی تلقی می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: براساس آمار یکی از اتفاقاتی که انقلاب اسلامی در آن توفیق داشته، صیانت از نهاد خانواده بوده است، درواقع جریان انقلاب اسلامی و نگاه امام راحل که در فضای اجتماعی پدید آمد تاثیر خود را در نهاد خانواده گذاشت.

صالحی با اشاره به ارتقاء نقش «زنان» در جامعه به عنوان دستاورد دیگر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اتفاقات مثبت و ایجابی قابل توجهی که در فضای اجتماعی بعد از انقلاب اسلامی رخ داد پررنگ شدن حضور زنان بود، در این حوزه در فضای چهل ساله انقلاب رویدادهای مهمی رخ داده است. این باور اجتماعی که امکان پیشرفت برای زنان وجود دارد قابل توجه است، موضوع ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان در یک سنجش توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان‌ می‌دهد که شرایط پیشرفت زنان ایرانی رو به رشد است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی شرایط ارتقاء برای جنسیت‌ها را یکسان می‌داند، این نگاه حضرت امام به زندگی زنان بود و بعد از انقلاب اسلامی حضور زنان در تحصیلات و فضای اجتماعی بیشتر شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی حو‌زه سوم دستاوردهای مربوط به انقلاب اسلامی را باعنوان پیشرفت در فضای «دینداری‌های فردی» معرفی و تصریح کرد: در حوزه باورهای دینی و فردی گزارش‌ها نشان می‌دهد که بعد از انقلاب اسلامی تقید به واجبات و‌ مناسک دینی در مجموع موفقیت نسبی داشته و توانسته‌ایم این فضا را حفظ کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: حوزه «فرهنگ سیاسی» نیز یکی از بخش‌های فرهنگی است که براساس آمارها بعد از انقلاب اسلامی ما شرایط خوبی در آن داشته‌ایم و طبق نظرسنجی‌ها در مورد هویت ایرانی، نوع مشارکت در صورت وقوع جنگ یا مبارزه با تحریم‌ها از سوی مردم همیشه با مشارکت همراه است. بنابراین مشارکت مردم بعد از انقلاب اسلامی در صحنه‌های مختلف سیاسی بیشتر شده است.

صالحی افزود: در بخش سیاست داخلی و سیاست خارجی در پس از انقلاب اسلامی، کشور ایران تمام انسان‌ها را یکسان می‌بیند و این فرهنگ مرهون نگاه انقلاب اسلامی و امام ‌راحل است و ما در این چهل سال با این نگاه حرکت کرده‌ایم.

وی با اشاره به برخی ضعف‌ها در چهل ساله گذشته نیز تصریح کرد: اولین حو‌زه ضعف ما در اخلاق عمومی است، وقتی به حوزه اخلاق جامعه نگاه می‌کنیم آمارها نشان می‌دهد ما ضعف‌هایی را داریم و پنداشت جامعه نسبت به این موضوع پررنگ است و از این رو جامعه بیشتر آزار می‌بیند.

صالحی تاکید کرد: تصویر اخلاق عمومی از خود تا حدودی نابهنجار است، وقتی از افراد درباره‌ی موضوعاتی چون دروغ، تقلب،تظاهر و کارهای خیر و فضیلت سوال می‌شود نتیج قابل تامل نیست، در میان اخلاق عمومی؛ اخلاق شغلی نیز مطرح است، مواردی که به عنوان اخلاق حرفه‌ای دیده می‌شود هم شرایط خوبی ندارد، پس یک محوری که در آستانه دهه پنجم انقلاب باید بروی آن کار کنیم اخلاق اجتماعی جامعه است، جامعه‌ای که حوزه اخلاق حرفه‌ای و اجتماعی آن پایین باشد نه جامعه اسلامی است و نه می‌توان از آن توقع توسعه داشت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به دنبال دعوت انبیاء به دنبال عدالت بود، اظهار کرد: فرهنگ عدالت یک وجه مهم است، آمارها بیانگر آن است که در جامعه شرایط قابل دفاعی در این زمینه وجود ندارد و مردم پاسخ مثبتی در این بخش نمی‌دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: یکی دیگر از نقاط ضعف در فرهنگ «اعتماد اجتماعی» است که در این بخش هم اختلالات جدی مشاهده می‌شود و مطلوب هم به نظر نمی‌رسد، اینکه بخشی از جامعه ابراز اعتماد نکنند خوب نیست.

صالحی بیان کرد: آخرین محور ضعف ما در حوزه «مصرف فرهنگی» است، در این‌ حوزه ما علی‌رغم اینکه نگاه و ارزش‌های مختلفی داریم نوع مصرف فرهنگی ما بسیار پایین است، برای نمونه در حوزه کتاب از افراد پانزده سال باسواد پرسش شده است که آیا کتاب غیردرسی خوانده‌اید و ۴۲درصد اعلام کردند که ما اصلا کتاب نخوانده‌ایم، آمارها نشان می‌دهد که کتاب‌های غیردرسی بدون دعا و ادعیه در ماه با زمان ۴:٣٠ دقیقه در بین مردم روبرو است.

وی ادامه داد: حوزه فرهنگ دو ساحت دارد که ابتدا ساحت نظری است که به آموزش و پرورش مربوط می‌‌شود و یک ساحت هم به عنوان حوزه فرهنگ عمومی به عنوان رفتارها، هنجارها، عواطف و لطایف است که در بخش فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می‌گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی توضیح داد: در حوزه فرهنگ عمومی تدبیری که برای این حوزه در سی سال گذشته شده است یک تفکر قرارگاهی بود، یعنی این بخش باید به شکل ستادی فعالیت کند زیرا توسط یک نهاد ممکن نیست و به همین منظور شورای فرهنگ عمومی کشور و استان‌ها شکل گرفت.

صالحی افزود: مسئولیت سنگینی به عنوان دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی بردوش وزارت خانه متبوع است و همانطور که می‌دانید جوهره توسعه برای هرکشور فرهنگ است. ما در این سال‌ها در حوزه فرهنگ عمومی تلاش‌ها خوبی داشته‌ایم؛ اما نقطه‌های ضعفی که وجود دارد خیلی خطرناک است. بنابراین در آغاز دهه ‌پنجم انقلاب باید در امر فرهنگ کارهای بیشتری انجام دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی می‌تواند به عنوان یک نخ تسبیح با نهادهای همکار ارتباط داشته باشد، از طرفی دیگر دبیرخانه‌ها نیز باید با مردم ارتباطات سازمانی  و شخصی بیشتری داشته باشند. فرهنگ هم خاک و هم هواست و تمام نهادهای حکومتی، دولتی و خصوصی در این بخش کمک کنند، ما باید نهادهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را با فرهنگ درگیر کنیم تا ببینند در مسیر فرهنگ چقدر امکان رشد وجود دارد.

وی ابراز داشت: حرکت دبیرخانه‌های ما قبل از هرچیز باید همراه با معرفت باشد، طبیعتا حرکتی که در فرهنگ عمومی قرار است برداشته شود بیش از هر حوزه‌ی دیگری به اطلاعات، آمار و دانش نیاز دارد، بخشی از این آمارها به صورت ملی تهیه می‌شود اما این آمارها باید در سطح استان‌ها توزیع شود تا برش‌های استانی خود را نشان دهد.

صالحی در پایان گفت: برش‌های استانی باید ‌در دبیرخانه‌ها تحلیل شود، اما در کنار این موضوع باید همتی گذاشته شود تا فعالیت‌های استانی خود را بیشتر کنیم، اینکه ظرفیت استان را چگونه به سمت تجمیع اطلاعات ببریم درست است اما این موضوع نیازمند کار بیشتر هم هست.

جزئیات آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود، اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس ، حجت الاسلام حمید رضا ولیزاده  با اعلام این خبر افزود:هفدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در دو قالب کتبی و الکترونیکی به صورت سراسری با همکاری و مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه ، اداره کل آموزش و پرورش و شبکه قرآن و معارف صدا و سیمای البرز ، اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

 وی تصریح کرد:آزمون سال جاری در ٣ گروه امتحانی و در قالب ١٨ رشته شامل : گروه حفظ قرآن کریم با ٨ رشته، گروه مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت (ع) با ٧ رشته و گروه آموزش های الکترونیکی با ٣ رشته و در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.آدرس اداره ارشاد کرج

حمید رضا ولیزاده همچنین افزود:همچون سالیان گذشته به موسسات قرآنی که قرآن‌آموزان آنها در هر یک از رشته‌های آزمون موفق به دریافت نمره قبولی شوند، سرانه حمایت آموزشی تعلق خواهد گرفت.

رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس در پایان گفت: زمان ثبت نام شرکت در آزمون از تاریخ ٩٧/١٠/۵ لغایت ٩٧/١٠/٣٠ می باشد .

علاقه مندان جزئیات و اطلاعات بیشتردستورالعمل اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم این آزمون را از پایگاه اینترنتی به نشانی www.quranedu.ir مشاهده کنند.

تشکیل مثلث همکاری بین متولیان هنر ( مجموعه مدیریت شهری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعالین فرهنگی، هنرمندان ) با هدف همکاری در زمینه فرهنگ‌ و هنر روز دوشنبه ۱۷دی ماه در محل شهرداری مشکین دشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان فردیس :  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با بیان اینکه برنامه ‌محوری از موضوعات مهم در راهبرد جدید است افزود؛ اعتبارات فرهنگی اداره کل ارشاد استان البرز تقریبا صفر است. اما میتوانیم با تشکیل انجمنها در برنامه های سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین تایید و تسهیل در صدور مجوزهای قانونی همکاریهای خوبی داشته باشیم.

 مقدم در تایید درخواست مهدی شورگشتی شاعر و هنرمند مشکین دشتی مبنی بر آمار گیری و کشف استعدادها و ایجاد پایگاه اطلاعاتی هنرمندان این شهر، گام اول را تعیین و معرفی یک نماینده به نیابت از هنرمندان شهر در استفاده از ظرفیتهای مشکین دشت عنوان کرد

 سید جعفر موسوی با تاکید بر این مطلب که با همکاری اداره محترم فرهنگ وارشاداسلامی ، شورای اسلامی و شهرداری افق روشنی از فرهنگ ‌و هنر را در مشکین دشت شاهد خواهیم بود افزود؛ مشکین دشت استعدادهای فرهنگی و هنری وسیعی دارد و ظرفیت های شهرداری در حوزه اقدامات فرهنگی نیز وسیع است و باید از آن بهره کافی را در جهت ارتقای فرهنگ و هنر را برد.

 وی در عین حال تصریح کرد؛ با نگاه به شهرداری بعنوان یک مرکز فرهنگی و اجتماعی و نه صرفا خدماتی میتوان مناسبات بین شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را در سطوح مختلف به مناسبات حداکثری رساند.

 شهردار مشکین دشت  در خصوص حضور مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز بیان کرد؛ در نظام جمهوری اسلامی ایران هر حوزه یک متولی دارد و در حوزه فرهنگ هم متولی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

 شهردار مشکین دشت ادامه داد؛ در تلاش هستیم و این پتانسیل را داریم تا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس را با همکاری و مساعدت مدیرکل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس در مشکین دشت مستقر کنیم یا حداقل یک دفتر نمایندگی در شهر ایجاد کنیم.

 شهردار مشکین دشت با اشاره به اینکه متولی فرهنگ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است گفت؛ مجموعه شهرداری تعاملی خوبی با این اداره دارد و در تمام جلسات کارگروه فرهنگی شهرستان حضور پررنگ داشته و نقطه نظرات فرهنگی این اداره را در تصمیمات خود اعمال میکند.

 سید جعفر موسوی از هنرمندان و صاحب نظر درخواست کرد با ایجاد یک همبستگی نظرات و پیشنهادات خود را به واحد فرهنگی ورزشی شهرداری برای پیشرفت هرچه بیشتر فرهنگ عمومی ارائه دهند و شهرداری نیز با ایجاد یک بستر مناسب ارتباط بین هنرمندان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسهیل بخشد.

 موسوی از تلاش برای استقرار اداره و پایگاه اصلی هلال احمر شهرستان فردیس در شهر مشکین دشت خبر داد و گفت؛ حضور ادارات مختلف در سطح شهر آورده و تبعات بسیار خوبی برای شهر دارد و مجموعه شهرداری آمادگی این را دارد تا مقدمات حضور نمایندگی های ادارات مخلف را در سطح شهرستان فردیس در شهر مشکین دشت محیا کند.

 موسوی شهردار مشکین دشت همچنین از حضور مستمر در جلسات برگزاری جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در فرمانداری شهرستان فردیس خبر داد و اضافه کرد؛ وظایفی که در این جلسات به مجموعه شهرداری واگزار خواهد شد را به نحو احسنت اجرا خواهیم کرد.

 موسوی در پایان گفت؛ برای جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برای شهروندان مشکین دشت برنامه ویژه داریم که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

حجت الاسلام ولی زاده، دیده شدن هنرمندان را یکی از مهمترین خواسته های آنان خواند و گفت: ایجاد روحیه نشاط و امید یکی از ضروریات جامعه امروز است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس، «حجت الاسلام حمیدرضا ولی زاده» طی نشست صمیمانه اصحاب فرهنگ و هنر با حضور استاندار البرز که عصر روز ۱۵ دی در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، گفت: نبود نشاط در جامعه امروز یکی از اصی ترین دغدغه های فرهنگی است.

 رئیس اداره شهرستان فردیس افزود: یکی از دغدغه های متولیان فرهنگی نبود نشاط در جامعه به ویژه در استان البرز است.

 وی با نظر بر این مهم که یکی از مظلومیت های هنر همین نبودن این واژه در نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، توضیح داد: باید تدابیر مناسبی در خصوص تبیین جایگاه هنر صورت گیرد.

 ولی زاده تصریح کرد: لزوما در جهت اجرای برنامه بودجه و امکانات مالی مورد نظر نیست بلکه تنها یک مدیریت کارآمد می تواند نتیجه بخش باشد.

 وی با اشاره به اهمیت دیده شدن هنرمندان تاکید کرد: یکی از خواسته های اصلی هنرمندان، دیده شدن فعالیت و هنرمندی آنان در عرصه های مختلف هنری است.

 رئیس اداره شهرستان فردیس مطرح کرد: از مهمترین مشکلات و خواسته های اصحاب هنر در استان البرز بهبود زیرساخت های فرهنگی است.

طراحی شده توسط: واحد فناوری اطلاعات ارتباطات پرشین لیدر

آدرس اداره ارشاد کرج
آدرس اداره ارشاد کرج
9

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در ادرس

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.