ادرس اداره منابع طبیعی شیراز

ادرس اداره منابع طبیعی شیراز
ادرس اداره منابع طبیعی شیراز

فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود 

نشانی: شیراز- ابتدای بلوار جمهوری اسلامی. کد پستی: 93469-71449

تلفنهای تماس : 6 – 32298704   فاکس:32294711

 

ادرس اداره منابع طبیعی شیراز

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

 

تا از آخرین اخبار در حوزه منابع طبیعی آگاه شوید

 

 

https://telegram.me/shirazfrw

 

کافیست لینک فوق را در جستجوگر اینترنتِ تلفن همراه

 

یا کامپیوتر خود وارد کرده و پس از باز شدن،

گزینه join را انتخاب نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ولی هنوز کسی ایستاده زیر درخت

 

دیروز ، روز حماسه بود

                          روز نبرد

روز شروعی دوباره برای طبیعت و برای خودمان…

در نوزدهمین روز از پاییز 1395 عاشقان جنگل گرد هم  آمدند تا احیا کنند

        آنچه را که نزیک به فراموشی بود..

                                                          جنگل…..

از خدا سپاسگزاریم که این فرصت را به ما داد

ادرس اداره منابع طبیعی شیراز

             تا بذرهی امید را در قلب خسته و نا امید جنگلهایمان بکاریم…

و در دلهای خودمان

 

 

 

 

 

 

این روز برای پاسداشت و گرامیداشت دستاوردهای کسان نابینا که چه به گونهٔ مادرزادی نابینا زاده شده‌اند و چه با بروز رخدادهای ناگوار و بر سر حوادث نابینا شده‌اند جشن گرفته می‌شود. در ایران روز بیست و چهارم مهر را روز عصای سفید نامیده‌اند.

به همین مناسبت نمایشگاهی از دستاوردهای نابینایان در بنیاد نابینایان توانگر و کارآفرینان فارس به مدیریت جناب آقای شایسته نیا برگزار گردید.معاون محترم به همراه مسئول امور مالی و کارشناس روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شیراز در کنار همکار عزیز،  آقای غلامزاده در این مراسم شرکت نمودند.

تصاویر روز عصای سفید

 

 

بگذار اغیار هرگز در نیابند و فردای روشن ما را در حضور امروز بچه‌های ما نبینند.

بچه‌های ما امروز در تظاهرات و هیئت‌ها و روضه‌خوانی‌ها بزرگ می‌شوند و شیر مادر را مخلوط با اشک‌های

حسینی می‌مکند و عشق حسین(ع) با جانشان آمیخته می‌گردد

و آینده‌ی انقلاب را تا فرداهای دور و حکومت جهانی عدل در سراسر کره‌ی زمین استمرار می‌بخشند.

بگذار دشمن خود را بفریبد و از پیوند تاریخی ما با عاشورا غافل بماند.

عالم همه در طواف عشق است و دایره دار این طواف  حسین (ع) است “شهید آوینی”

 

 

همه ساله در دهه اول محرم مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین در اداره ی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شیراز با حضور همکاران و ریاست اداره برگزار میگردد.امسال نیز این رویداد هرچه باشکوهتر  به انجام رسید.

تصاویری از مراسم دهه اول محرم 95

 

 

 

 

 

 

 

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ ،

 

 

وَعَلٰى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ ،

 

 

وَعَلىٰ اَوْلادِ الْحُسَيْنِ ،

 

 

وَعَلىٰ اَصْحٰابِ الْحُسَيْن

 

 

 

دی ۱۹, ۱۳۹۷

دی ۱۸, ۱۳۹۷

دی ۱۰, ۱۳۹۷

ارد ۳۰, ۱۳۹۷

ادرس اداره منابع طبیعی شیراز

ارد ۲۶, ۱۳۹۷

ارد ۲۰, ۱۳۹۷

فرو ۰۷, ۱۳۹۷

فرو ۰۷, ۱۳۹۷

دی ۱۹, ۱۳۹۷

دی ۱۸, ۱۳۹۷

دی ۱۰, ۱۳۹۷

ارد ۲۶, ۱۳۹۷

فرو ۰۷, ۱۳۹۷

فرو ۰۳, ۱۳۹۷

اسف ۲۷, ۱۳۹۶

اسف ۲۷, ۱۳۹۶

مرد ۲۴, ۱۳۹۶ ۱

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس از تشکیل ستاد پیشگیری و اطفای حریق در اداره های منابع طبیعی شهرستانهای استان فارس خبر داد.

مهرزاد بوستانی در نشست هماهنگی اطفای حریق منابع طبیعی استان فارس اظهار داشت : شناسایی کانون های بحرانی و حادثه خیز، بکارگیری قرق بان توسط مرتعداران و دامداران در اراضی منابع طبیعی، تامین و توزیع وسایل اطفای حریق، از مهمترین اقدامات حفاظتی این اداره کل برای مهار حریق در اراضی ملی در سال جاری است.

مهرزاد بوستانی افزود: با همکاری مردم، جوامع محلی و هم افزایی با دستگاه های ذی ربط، در سال جاری شاهد کمترین وقوع آتش سوزی در عرصه های ملی استان فارس بوده ایم .

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس خاطرنشان کرد: امیدواریم این اقدام ها موثر واقع شود و موجب پیشگیری و کاهش خسارات وارده به  عرصه های منابع طبیعی استان در تمام سال شود.  

عرصه های جنگلی کشور از طریق ماهواره حفاظت می شود

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری نیز در این نشست گفت: عرصه های جنگلی و منابع طبیعی کشور به ویژه در مناطق سخت گذر در برابر حوادثی نظیر آتش سوزی و تعرض های عمدی از طریق پایش ماهواره ای حفاظت می شود.

سرهنگ پاسدار قاسم سبز افزود: از این پس با استفاده از سامانه ارتباطی دیجیتال و پایش ماهواره ای، بدون حضور نیرو در عرصه های جنگلی و منابع طبیعی می توان کانون آتش سوزی در اراضی ملی را رصد کرد و اقدامات اولیه را برای مهار آتش انجام داد.

وی ادامه داد: با بهره گیری از این سامانه هوشمند، تمام مناطق حادثه خیز به ویژه در نقاط سخت گذر و دور از دسترس کنترل و تا حد قابل توجهی از تعرض به اراضی ملی و وقوع آتش سوزی پیشگیری می شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری بیان کرد: همچنین پوشش ارتباطی خوب در عرصه های منابع طبیعی از طریق موقعیت یاب (GPS) و رصد اطلاعات جزیی نقاط کور نیز از جمله قابلیت های این سامانه هوشمند حفاظتی به شمار می آید.

سبزعلی اظهار داشت: افزون بر این با هدف حفاظت هر چه بیشتر از اراضی ملی، تا پایان سال ۹۶ تعداد قابل توجهی خودرو آتش نشانی برای اطفای حریق در عرصه های منابع طبیعی اختصاص می یابد.

وی، اعتبار مورد نظر برای تجهیزات انفرادی را ۱۲۰ میلیارد ریال و اعتبار اختصاص یافته برای تامین سامانه های ارتباطی جدید را ۱۸۰میلیارد ریال اعلام کرد.

این مقام مسئول، با اشاره به کمبود شدید نیروی حفاظتی برای اراضی ملی کشور، بیان داشت: نبود ساختار تشکیلاتی مناسب نیروهای حفاظتی یکی از مهمترین مشکلات موجود برای حفاظت کامل از این عرصه هاست.

سبزعلی ادامه داد: هم اینک برای حفاظت از ۱۳۵میلیون هکتار از منابع طبیعی کشور تنها چهار هزار نیروی حفاظتی وجود دارد و این مساله علاوه بر ایجاد مشکلات فراوان برای حراست از این عرصه ها با استاندار های حفاظتی جنگلبانی سایر کشورها نیز فاصله زیادی دارد.

او گفت: بر این باوریم که با برنامه ربزی اصولی و زیربنایی و همچنین بهره گیری از مشارکت های مردمی، جوامع محلی و تشکل های مردم نهاد می توان جلو بسیاری از تخریب ها و آسیب های وارده به عرصه های منابع طبیعی را گرفت.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، بر لزوم فرهنگ سازی در بین مردم برای احیا و حفاظت از عرصه های جنگلی تاکید کرد و اظهار داشت: حمایت و پشتیبانی سایر دستگاه ها از منابع طبیعی و هماهنگی با این مجموعه نیز می تواند به قانونمند شدن ضوابط این سازمان در اجرای وظایف اصلی خود در حفاظت بهتر از عرصه های ملی کمک کند.

وی افزود: منابع طبیعی به تنهایی قادر به رفع مشکلات در این حوزه وسیع نیست به همین سبب همه دستگاه های مربوطه در این عرصه باید وارد عمل شوند تا مشکلات موجود برطرف شود.

 تخصیص ۲۰ میلیارد ریال برای حوزه اطفای حریق فارس

مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس هم در این نشست اظهار کرد: با پیگیریی هایی که انجام شد، سهم استان فارس از اعتبارات استانی برای اطفای حریق افزایش یافت و ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سه درصد درآمد نفت و گاز برای انجام فعالیت های اطفای حریق عرصه های طبیعی این استان تخصیص داده شد.

حسن فیاض پور افزود: استفاده از نیروهای آموزش‌ دیده، مجرب و همچنین بهره گیری از دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند حفاظتی برای حراست از اراضی ملی بسیار حائز اهمیت است.
ادرس اداره منابع طبیعی شیراز

او بیان کرد: خوشبختانه امسال شاهد کمترین تعرض به اراضی دولتی و همچنین بروز آتش سوزی در اینگونه اراضی در استان فارس بوده ایم اما انتظار می‌رود با برنامه ریزی جامع، حفاظت مطلوب تری از اراضی ملی صورت گیرد.


 


 


 


.

سلام 

من یه ایده دارم که میشه با کمترین هزینه جنگلهای بلوط زاگرس را از بیماری پوسیدگی ذغالی نجات داد. لطفا اگر در این باره مشتاق شدید لطفا به ایمیل شخصیم پیغام بگذارید. مهندس زهرا محمودی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی از دانشگاه شمال.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

دی ۱۹, ۱۳۹۷

دی ۱۸, ۱۳۹۷

دی ۱۰, ۱۳۹۷

ارد ۲۶, ۱۳۹۷

فرو ۰۷, ۱۳۹۷

فرو ۰۳, ۱۳۹۷

اسف ۲۷, ۱۳۹۶

اسف ۲۷, ۱۳۹۶

All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

ادرس اداره منابع طبیعی شیراز
ادرس اداره منابع طبیعی شیراز
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.