ادرس شرکت بیز در تهران

ادرس شرکت بیز در تهران
ادرس شرکت بیز در تهران

نظارت و بازرسی بر بازاریابی شبکه‌ای : 26421289 – 26421196

 

 

 

ادرس شرکت بیز در تهران

 

 

پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم به آدرس Website : www.mlmBook.ir، سایت مرجع در زمینه انتشار مقالات آموزشی و تخصصی بازاریابی شبکه ای در ایران است و مخاطبان به منظور ارسال گزارش های تخلف شرکت های دارای پروانه کسب به بخش بازرسی اصناف  می توانند از طریق پست Email : [email protected]، اقدام نمایند. همچنین می توانید جهت بررسی مسائل مربوط به کد واحد بازاریابی مشخصات(نام و نام خانوادگی و کدملی) خود را به آدرس : [email protected]  ارسال نمایند.

 

 

 

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

مشاهده قوانین
انجمن

بازاریابی شبکه ای نتورک مارکتینگ – حامی نتورک مارکتینگ ایران

همایش بزرگ شرکت بیز در تهران سال ۹۶

توضیحاتی درباره ی صنعت بازاریابی شبکه ای

توضیحاتی در مورد صنعت بازاریابی شبکه ای

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین که به اختصار ©BIZ نامیده می شود، با هدف اعتلای فرهنگ بازاریابی شبکه ای در ایران پا به عرصه وجود گذاشته و تمام تلاش و کوشش خود را در اجرای این امر مهم انجام خواهد داد. صنعت بازاریابی شبکه ای که بعد از گذشت بیش از یک دهه در کشور ما بعد از بومی سازی توانست جایگاه قانونی خود را پیدا کند، اکنون به عنوان یکی از قدرتمند ترین روش های فروش در ایران شناخته می شود که می تواند در آینده ای نزدیک الگوی فروش بسیاری از شرکت ها گردد ، در این راستا می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به بیکاری در نسل جوان را برطرف نموده و اشتغالزایی انجام دهد. شرکت ©BIZاز طرح بازاریابی پیشرفته ای بهره برده که این طرح یکی از استاندارد ترین و بهترین روش های فروش در صنعت بازاریابی شبکه ای می باشد و در آن تمام استانداردها و معیارهای مورد ارزیابی توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت و نهادهای ذیربط که در صنعت بازاریابی شبکه ای در ایران وجود دارد، مورد عمل قرار گرفته است ، شرکت ©BIZ به صورت مستقیم زیر نظر کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای وزارت صنعت ، معدن و تجارت فعالیت می نماید.

ادرس شرکت بیز در تهران

فعالیت شرکت ©BIZ معرفی و ارایه کالاها و خدمات معتبر در سبد فروش شرکت توسط بازاریابان و اعضای خود در قالب یک طرح درآمدزایی چند سطحی به مشتریان و مصرف کنندگان خود در سرتاسر ایران عزیز می باشد. خاص بودن و بی همتا بودن محصولات شرکت به دلیل کیفیت بالا و تکنولوژی مورد استفاده در تولید و نوع خدمت رسانی آن که بصورت اختصاصی در اختیار شرکت قرار گرفته و عدم قابلیت کپی برداری از آنها که تحت قوانین کپی رایت بین المللی قرار دارد و همچنین ساختار درآمدزایی منحصر بفرد©BIZ این امکان را برای هر فردی ایجاد میکند تا به کسب درآمد سالم از طریق بازاریابی این محصولات بپردازد.

اُلویت اول مردم در جوامع صنعتی امروز، بهداشت و سلامتی جسم و روان بوده و هرچه تکنولوژی پیشرفت کند مضرات و آلودگیهای ناشی از آن بیشتر شده و این نیاز بیشتر احساس می شود، ما تلاش خود را خواهیم نمودتا سهم ما از بازار هدف با رشد روز افزونی روبرو گردد و بتوانیم سهم قابل توجهی از بازاریابی شبکه ای در ایران را در اختیار بگیریم.

جزئیات طرح سود دهی شرکت بیز چگونگی شروع فعالیت بازاریابی شبکه‌ای در BIZ

هر فردی می‌تواند پس از آشنایی با شرکت بیز و نوع خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهد، تحت حمایت فردی که او را معرفی کرده، به عنوان مشتری ترجیحی اقدام به خرید محصولات مورد نظر نموده و از تخفیف خرده فروشی شرکت بیز برخوردار شود. همچنین در صورت تمایل می تواند با حضور در برنامه آموزشی شروع سریع، که توسط شعبات شرکت برگزار می‌گردد، با رعایت دقیق و گام به گام اصول صحیح انجام این تجارت، فعالیت کاری خود را آغاز کند. در این مرحله می‌تواند مشتریان ترجیحی جدید را معرفی کرده و با ارائه خدمات به آن‌ها گروه شخصی فروش خود را تشکیل دهند. سپس در صورت رضایت کامل از حمایت و عملکرد مدیران بالاتر می‌تواند وارد مرحله شبکه سازی و انجام فعالیت حرفه ای این کسب و کار شود. طرح درآمدزایی شرکت بیز از پنج لایه اصلی تشکیل شده و مجموعا شامل ۱۵ سطح مدیریتی می باشد.

 

۲

۳

ارقام به تومان است

 

تعاریف:

BP یا امتیاز فروش

هر محصول یک امتیاز فروش دارد که درصدی از قیمت آن محصول است. این امتیاز معیار پرداخت پورسانت از فروش شبکه برای نماینده های فروش می باشد. امتیاز فروش هر محصول در سبد کالای شرکت به هنگام سفارش محصول قابل مشاهده است.

شاخه

هر شخصی که شما به طور مستقیم معرفی می کنید، با تمام افرادی که مستقیم یا غیر مستقیم در سازمان فروش او ثبت نام کرده اند، یک شاخه را برای شما تشکیل می دهند.

 نسل

هر فردی که شما معرف وی می شوید و او مستقیماً توسط شما به عنوان نماینده شرکت مشغول به کار می‌شود در نسل اول شما قرار می گیرد. لازم به ذکر است که هیچ محدودیتی برای داشتن نماینده مستقیم وجود ندارد. تمام نمایندگانی که توسط نماینده های نسل اول شما معرفی می شوند، نسل دوم شما محسوب می شوند، و این روند برای نسل های بعدی هم به همین گونه ادامه می‌یابد.

 شرایط فعال بودن برای دریافت پورسانت از فروش مجموعه

در هر ماه تنها نمایندگانی می توانند از فروش مجموعه خود پورسانت دریافت کنند که در آن ماه حداقل فعالیت را در شرکت داشته و شرایط اشتغال به فعالیت را احراز نموده باشند. هر نماینده در هر ماه کاری باید حدأقل مبلغ ١٠٠٫٠٠٠ تومان از محصولات موجود در سبد کالایی شرکت را از طریق دفتر کار سایبری ثبت سفارش کرده باشد تا واجد شرایط دریافت پورسانت از فروش مجموعه خود گردد.

 قانون کمپرس  (نسل فعال)

فرض می کنیم مطابق شکل، شخص A شخص B را به عنوان نماینده در نسل اول خود معرفی کرده و شخص B نیز شخص E را، و E هم شخص I  را به ترتیب معرفی کرده اند. شخص I با فعالیت خوب خود توانسته شبکه فروش گسترده‌ای در نسل اول خود ایجاد نماید و میزان فروش بالایی را نیز به خود اختصاص دهد. چنانچه در آن ماه کاری، شخص B و E هیچکدام از شرایط فعال بودن را نداشته باشند، این شبکه فروش در اصطلاح کمپرس شده و در آن ماه شخص I در نسل اول شخص A قرار می گیرد و شبکه فروش او هم به نسل دوم شخص A  منتقل می‌شود. این منوال تا زمانی ادامه پیدا می کند که شخص B و E در یک ماه موفق به احراز شرایط فعال بودن شوند.

 فروش گروهی

مجموع کل سفارشات انجام شده در سازمان فروش شما قبل از کسر تخفیف خرده فروشی، بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و هزینه های    پستی و سایر هزینه ها .

 خرید گروهی

مجموع کل سفارشات انجام شده در سازمان فروش شما بعد از کسر تخفیف خرده فروشی در گروه بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و هزینه های پستی و سایر هزینه ها .

 فروش گروه شخصی

برای مشاوران و مشاوران ارشد، مجموع ثبت سفارشات افراد در سه نسل اول تیم شما با احتساب کمپرس، فروش گروه شخصی را تشکیل می‌دهد.

تبصره ۱: ساختار جدا شونده در فروش گروه شخصی: در سطح مشاور و مشاور ارشد چنانچه در شاخه‌ای (هایی) یکی از اعضای گروه شخصی شما به سطح مدیریتی بالاتر از شما رسیده باشد فروش شخصی آن فرد و همچنین نفرات پایین تر از آن فرد جزء فروش گروه شخصی شما محاسبه نخواهد شد.

مثال:

کل فروش گروه شخصی فرد B از فروش گروه شخصی A جدا شده و به عنوان فروش گروه شخصی A  محاسبه نخواهد شد.

مثال: شخص A به رتبه مشاور ارشد رسیده و مبلغ ۱٫٠٠٠٫٠٠٠ تومان در طول یک ماه کاری از فروشگاه شرکت ثبت سفارش انجام داده است. شخص B و C مشاوران نسل اول A هستند و هر کدام به ترتیب مبلغ ۲٫٠٠٠٫٠٠٠ تومان و ۵٫٠٠٠٫٠٠٠ تومان را در طول یک ماه کاری از فروشگاه شرکت ثبت سفارش کرده‌اند . شخص B دو مشتری ترجیحی، و شخص C یک مشتری ترجیحی را مستقیماً معرفی کرده اند. شخصD ، مشتری ترجیحی D1 و همچنین شخص E را معرفی کرده که به رتبه کارشناس رسیده است. شخص D هم مبلغ ۲٫٠٠٠٫٠٠٠ تومان ثبت سفارش کرده است. تمام مشتریان ترجیحی هر کدام مبلغ ۳٠٠٫٠٠٠ تومان ثبت سفارش انجام داده اند . شخص E به این دلیل که رتبه مدیریتی بالاتر از شخص A دارد، در گروه شخصی وی قرار نمی‌گیرد. فروش گروه شخصی A = فروش A + فروش B + فروش C + فروش B1 + فروش۲B  + فروش D + فروش C1  + فروش D1 فروش گروه شخصی A  =     ۱۱٫۲٠٠٫٠٠٠ تومان فروش گروه شخصی B  =     ۲٫۶٠٠٫٠٠٠ تومان فروش گروه شخصی C  =     ۷٫۶٠٠٫٠٠٠ تومان

ادرس شرکت بیز در تهران

 فروش تیم شخصی از رتبه کارشناس و به بالا فروش تیم شخصی ملاک مشارکت افراد در پاداش‌ها می‌باشد؛ که برای هر رتبه به صورت زیر تعریف و محاسبه می‌گردد. تبصره ۲: برای تمام رتبه های در تعریف تیم شخصی، در هر شاخه که رتبه مدیریتی فرد زیر مجموعه شما بالاتر از رتبه خود شما باشد، ثبت سفارشات آن شخص و همچنین افراد زیر مجموعه او جزء فروش تیم شخصی شما محسوب نمی‌شود. فروش تیم شخصی کارشناس: –  (حداکثر فروش تیم شخصی ۲۰ میلیون تومان)جمع ثبت سفارشات انجام شده در طول یک ماه کاری توسط خود کارشناس + جمع سفارشات کارشناسان شما + جمع سفارشات مشاوران ارشد شما

فروش تیم شخصی مدیر آموزش: – جمع ثبت سفارشات انجام شده در طول یک ماه کاری توسط خود مدیر آموزش + جمع سفارشات مدیران آموزش شما + جمع سفارشات کارشناسان شما + جمع سفارشات مشاوران ارشد شما(حداکثر فروش تیم شخصی ۲۰ میلیون تومان)

فروش تیم شخصی راهبر: –  جمع ثبت سفارشات انجام شده در طول یک ماه کاری توسط خود راهبر + جمع سفارشات راهبران شما + جمع سفارشات مدیران آموزش شما + جمع سفارشات کارشناسان شما (حداکثر فروش تیم شخصی ۲۰ میلیون تومان)

 

فروش تیم مدیریتی راهبران الماس: تبصره ۳: در محاسبه فروش تیم مدیریتی راهبران الماس، شاخه‌ای که بیشترین فروش را دارد کنار گذاشته و در مابقی شاخه‌ها فروش را طبق تعریف محاسبه می‌کنیم. سپس فروش تیم مدیریتی در شاخه با بیشترین فروش را هم طبق تعریف ولی با ضریب ۰٫۲۵ محاسبه و به بقیه فروش‌ها اضافه می‌کنیم. تیم مدیریتی راهبر الماس: – جمع ثبت سفارشات انجام شده در طول یک ماه کاری توسط خود راهبر الماس + جمع سفارشات راهبران الماس شما + جمع سفارشات راهبران شما + جمع سفارشات مدیران آموزش شما + جمع سفارشات کارشناسان شما(حداکثر فروش تیم مدیریتی ۳۰ میلیون تومان) تیم مدیریتی راهبر الماس آبی: – جمع ثبت سفارشات انجام شده در طول یک ماه کاری توسط خود راهبر الماس آبی + جمع سفارشات راهبران الماس آبی شما + جمع سفارشات راهبران الماس شما + جمع سفارشات راهبران شما + جمع سفارشات مدیران آموزش شما(حداکثر فروش تیم مدیریتی ۳۰ میلیون تومان) تیم مدیریتی راهبر الماس سیاه: – جمع ثبت سفارشات انجام شده در طول یک ماه کاری توسط خود راهبر الماس سیاه + جمع سفارشات راهبران الماس سیاه شما + جمع سفارشات راهبران الماس آبی شما + جمع سفارشات راهبران الماس شما + جمع سفارشات راهبران شما(حداکثر فروش تیم مدیریتی ۳۰ میلیون تومان)

 مشتری ترجیحی هر فردی می‌تواند در صورت تمایل شخصی، با ارائه مشخصات فردی خودش و کد معرف، از طریق وبسایت شرکت ثبت نام کند و مشتری ترجیحی شرکت شود.

 نمایندگان مستقل در این شرکت به کسانی اطلاق می شود که مسئولیت ارائه، معرفی و فروش محصولات شرکت را به عهده می گیرند و در قبال فروش محصولات، از شرکت پورسانت دریافت می دارند. شرایط احراز نمایندگی در تبصره ۲ شرح داده شده است. بدیهی است برای توجیه افرادی که مایل به همکاری با شرکت، جهت ارائه و فروش محصولات می باشند، دوره های آموزشی شبکه سازی و فروش، توسط عده ای از کارشناسان این امر برگزار می گردد، تا نسبت به روش های بازاریابی شبکه ای سالم، کاملاً توجیه شده و انتخاب آگاهانه ای داشته باشند و متناسب با دوره‏های گذرانده شده، گواهی شرکت در دوره آموزشی برای افراد صادر می گردد.

 

نحوه ثبت نام اعضاء در شرکت

در این بخش هر فرد می‌تواند توسط یکی از نمایندگان مستقل یا مشتریان ترجیحی شرکت به عنوان مشتری ترجیجی در وبسایت شرکت ثبت نام نموده و از فروشگاه شرکت محصولات دلخواه خود را سفارش دهد. همچنین یک حساب کاربری دریافت می‌کند که از طریق آن می‌تواند سوابق سفارشات شخصی و وضعیت ارسال بسته‌های پستی را مشاهده، و در صورت تمایل مشتریان ترجیحی دیگری را هم به شرکت معرفی کند.

 

تمام مشتریان ترجیحی شرکت بیز میتوانند برای بار اول حدأکثر تا سقف ۳۰۰،۰۰۰ تومان از محصولات را به صورت مستقیم از فروشگاه شرکت خریداری نمایند

 

چنانچه یک مشتری ترجیحی تا قبل از پایان ماه کاری، حداقل یک نفر را به عنوان مشتری ترجیحی جدید با معرفی مستقیم خودش ثبت نام کند و مشتری معرفی شده توسط او حداقل مبلغ ۱۰۰،۰۰۰ تومان از کالاهای شرکت را خریداری کند، شخص معرف در پایان همان ماه به رتبه مدیریتی مشاور ارتقاء پیدا می کند و از ابتدای ماه بعد واجد شرایط دریافت پورسانت به عنوان مشاور می گردد . اگر فردی در همان ماه آغاز فعالیت طبق شرایط طرح سود دهی به رتبه مشاور ارشد یا بالاتر برسد ، در همان ماه از پورسانت های مورد نظر برای رتبه کسب شده طبق طرح سود دهی بهره مند می شود . افراد پس از رسیدن به رتبه مدیریتی مشاور به هیچ عنوان به رتبه مشتری ترجیحی تنزل نخواهند کرد، سایر رتبه های مدیریتی بایستی به طور ماهیانه احراز گردند .

 

«طرح سوددهی شرکت بازاریابان ایرانیان زمین»

۱- تخفیف خرده فروشی(کل افراد):

تمام نمایندگان مستقل و مشتریان ترجیحی فعال شرکت نیز از تخفیف خرده فروشی مطابق با جدول زیر برخوردار خواهند بود:

۱-تا سقف ۵۰۰٫۰۰۰ تومان خرید ۳% BP تخفیف خرده فروشی

۲-تا سقف ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خرید مازاد بر ۵۰۰٫۰۰۰ تومان -%۶ BP پاداش خرده فروشی

۳-تاسقف ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان خرید مازاد بر ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان -%۱۴ BP پاداش خرده فروشی

۴-تاسقف ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خرید مازاد بر ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان -%۱۶ BP پاداش خرده فروشی

۵- از ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان به بالا مازاد بر ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان -%۲۷ BP  پاداش خرده فروشی کسب می نمایند.

فروش تا ۵۰۰ هزار تومان

فروش تا ۱ میلیون تومان

فروش تا ۱٫۵ میلیون تومان

فروش تا ۲ میلیون تومان

فروش بیش از ۲ میلیون تومان

تمامی رتبه ها

تا رتبه راهبر(مشتری ترجیحی – مشاور – مشاور ارشد – کارشناس – مدیر آموزش و راهبر) اعمال می گردد

۳% تخفیف خرده فروشی

۶%پاداش خرده فروشی

۱۴% پاداش خرده فروشی

۱۶% پاداش خرده فروشی

۲۷% پاداش خرده فروشی

 

۲- پورسانت معرفی برای مشتریان ترجیحی(مشتری ترجیحی): این پورسانت فقط به مشتریان ترجیحی تعلق می‌گیرد. شرکت بیز بابت معرفی مشتری جدید  ۷% از امتیاز خریداری شده توسط مشتری جدید را، به معرف او پرداخت می‌کند. مثال: شخص A  در ماه اول شروع فعالیت خود، شخص B را به شرکت معرفی می‌کند . شخص B مبلغ ۳۰۰،۰۰۰ تومان از محصولات شرکت را از فروشگاه شرکت بیز خریداری می‌کند . با فرض اینکه امتیاز محصولات خریداری شده توسط شخص B، ۸۰% باشد شخص A مبلغ ۸۰۰ ۱۶تومان به عنوان پورسانت حق معرفی دریافت خواهد کرد. ۱۶،۸۰۰ تومان =  ۷% × ۲۴۰،۰۰۰  = ۸۰% ×۳۰۰،۰۰۰

لازم به ذکر است که هیچ محدودیتی در معرفی مشتریان ترجیحی وجود ندارد و شما می توانید هر تعداد مشتری را که بخواهید به شرکت معرفی، و پورسانت حق معرفی دریافت کنید

 

برای رتبه های مدبریتی مشلور به بالا، فروش مشتریان ترجیحی مستقیم فرد، در فروش گروه شخصی وی محاسبه می گردد

 

۳- پورسانت فروش گروه شخصی(مشاور و مشاور ارشد): تمامی مشاوران و مشاوران ارشد مطابق با جدول زیر از میزان امتیاز فروش انجام شده در سه نسل اول خود پورسانت دریافت می‌کنند. با توجه به سهم خرده فروشی شخصی خودتان، شما می‌توانید طبق جدول زیر از فروش گروه شخصی خود درصد بیشتری را دریافت نمایید.

 

 

۴- پاداش خرده فروشی (مشاور و مشاوران ارشد):

تمامی همکاران مستقل که به رتبه مشاور و مشاور ارشد رسیده اند طبق جدول زیر پاداش خرده فروشی از امتیاز میانگین دریافت می نمایند .

سفارشات شخصی

از ۵۰۰هزارتومان الی یک میلیون تومان

از یک میلیون الی ۲ میلیون تومان

از ۲ میلیون به بالا

درصد از فروش شخصی

۳% BP

% ۵ BP

% ۷ BP

۵- استخر پاداش مشارکت در گسترش بازار مصرف و فروش گروه شخصی ( لایه گروه توزیع)(مشاورارشد و کارشناس):

تمام کسانی که به رتبه مشاور ارشد و یا کارشناس رسیده باشند می‌توانند در گسترش بازار مصرف و بالا بردن فروش گروه شخصی مشارکت داشته باشند. شرکت در پایان هر ماه مبلغ ۲% از کل فروش خالص انجام شده (حجم خرید گروهی شرکت) را به تمام مشاوران ارشد و کارشناسان اختصاص می‌دهد؛ که ۱ درصد به مشاوران ارشد و ۱ درصد به کارشناسان اختصاص می‌یابد. هر ۵۰۰،۰۰۰ تومان فروش در گروه شخصی برای مشاوران ارشد یک امتیاز، هر ۵۰۰۰۰۰ تومان فروش در تیم شخصی برای کارشناسان، یک امتیاز محسوب می‌شود. در ادامه پاداش هر فرد طبق فرمول زیر محاسبه می‌گردد:

پاداش مشارکت مشاوران ارشد =  (( مجموع امتیازات واجدین شرایط )/( ۱% از فروش خالص شرکت))×امتیاز گروه شخصی

۶- استخر پاداش مشارکت در گسترش بازار مصرف و فروش گروه شخصی ( لایه گروه توزیع)(کارشناس و مدیر آموزش):

 

تمام کسانی که به رتبه کارشناس با فروش بالا تر از ۱۰ میلیون تومان  و مدیر آموزش با فروش بالاتر از ۳۰ میلیون تومان رسیده باشند می‌توانند در گسترش بازار مصرف و بالا بردن فروش گروه شخصی مشارکت داشته باشند. شرکت در پایان هر ماه مبلغ ۱٫۵% از کل فروش خالص انجام شده (حجم خرید گروهی شرکت) را به تمام کارشناسان و مدیران آموزش و کارشناسان اختصاص می‌دهد که ۰٫۵% درصد به کارشناسان و ۱ درصد به مدیران آموزش اختصاص می‌یابد.

 

 

 

۷-استخر پاداش در سطوح مدیریتی (لایه گروه توزیع و لایه گسترش و تیم سازی) (کارشناس و مدیرآموزش): ۷% از فروش خالص شرکت در هر ماه به کارشناسان و مدیران آموزشی که در گسترش و تیم‌سازی مشارکت فعال داشته‌اند طبق توصیحات زیر اختصاص می‌یابد.

فروش ۶ نسل اول هر فرد واجد شرایط محاسبه و هر ۵۰۰،۰۰۰ تومان از این فروش یک امتیاز برای وی محسوب می‌شود. و این امتیاز معیار مشارکت هر فرد در استخر پاداش قرار می‌گیرد. هر کارشناس می‌تواند حدأکثر ۳۰ امتیاز و هر مدیر آموزش حدأکثر ۹۰ امتیاز کسب کند. .

 

هر ماه ۰٫۷۵ درصد از فروش خالص انجام شده بین کل مدیران آموزش توزیع می‌شود. هر ۵۰۰،۰۰۰ تومان فروش در تیم شخصی برای هر مدیر آموزش، یک امتیاز محسوب می‌شود.

 

۹- استخر پاداش مشارکت (راهبران):

در پایان هر ماه شرکت ۲% از کل فروش خالص انجام شده در تمامی لایه ها را بین تمام کسانی که به رتبه راهبری رسیده‌اند تقسیم خواهد کرد. هر ۵۰۰،۰۰۰ تومان فروش در تیم شخصی یک امتیاز محسوب می‌شود در ادامه پاداش هر شخص بر اساس فرمول زیر محاسبه می شود:

تبصره ۴: راهبرانی که حدأقل سه شاخه با فروش بالای ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان در سازمان خود داشته باشند، امتیاز تیم شخصی آن ها با ضریب ۱٫۲ محاسبه می‌شود

 

۱۰- استخر پاداش (راهبران): تمام افراد با رتبه راهبر و بالاتر واجد شرایط دریافت این پورسانت هستند. ۱۱% از کل فروش خالص شرکت طبق فرمول زیر بین راهبران تقسیم می گردد: ابتدا امتیاز هر راهبر را محاسبه می کنیم:

<تعداد شاخه های فعال طبق جدول زیر محاسبه می‌شود

 

اگر ضریب مشارکت بیشتر از کل فروش گروهی شد، کل فروش گروهی را به عنوان ضریب مشارکت شخص در نظر گرفته می شود.

نمایندگان مستقلی که به رتبه راهبر الماس و بالا رسیده اند ، جزء اشخاص برجسته شرکت به حساب آمده ، در صورتی که در یک ماه کاری به هر دلیل شرط فعال بودن را احراز نکنند ،جایگاه آنها کمپرس نخواهد شد .

در ادامه امتیاز هر راهبر طبق فرمول زیر محاسبه می شود:

حدأکثر امتیازی که هر شخص می‌تواند کسب کند طبق جدول زیر مشخص می‌شود:

 

در نهایت هر راهبر با توجه به امتیاز خود در این پاداش مشارکت می کند.

 

۱۱- پاداش مشارکت در فروش راهبران الماس(الماس،الماس آبی،الماس سیاه): هر ماه ۳% از فروش خالص شرکت با توجه به سهم فروش گروهی تیم شخصی آنها بین راهبران الماس به نسبت راهبران الماس ۱٫۵ در صد و راهبران الماس آبی ۱ درصد و راهبران الماس سیاه ۰٫۵ درصد  تقسیم خواهد شد . هر ۱,۰۰۰،۰۰۰ تومان فروش در تیم مدیریتی یک امتیاز دارد و طبق فرمول زیر محاسبه خواهد شد :

۱۲- پاداش مشارکت در فروش سفیران بیز(سفیراجرایی و سفیر طلایی): هر ماه ۱٫۲۵% از فروش خالص شرکت به طور مساوی بین سفیران اجرایی و طلایی بیز تقسیم می شود . هر ماه ۰٫۷۵% از فروش خالص شرکت به طور مساوی بین سفیران طلایی بیز تقسیم می شود .

تهران / خیابان سهرودی شمالی/جنب پمپ بنزین-کوچه تهمتن/پلاک۱۳/طبقه اول تلفن پاسخگو : ۰۲۱-۴۳۰۷۲ فکس : ۰۲۱۸۸۵۱۸۹۶۸ پست الکترونیکی : [email protected] آدرس سایت : www.bizmlm.ir

وب سایت MLMSTUDY در زمینه اطلاع رسانی و مقالات بازاریابی شبکه ای یا فروش مستقیم فعالیت می کند…

سایت ایران هشدار

اصناف بازاریابی شبکه ای

طراحی و برنامه نویسی سایت

طراحی گرافیک و چاپ

تلفن : 02155179844

تلفن همراه : 09364177375

ایمیل : info(at)mlmstudy(dot)com

وب سایت : www.mlmstudy.com

پشتیبانی تلگرام : mlmstudy1

خوش آمدید. شما وارد حساب کاربری خود شدید

رمز عبور بازیابی شد.

رمز عبور به ایمیل شما ارسال شد.

ادرس شرکت بیز در تهران
ادرس شرکت بیز در تهران
10

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در ادرس

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.