ایا ماست سون روغن پالم دارد

ایا ماست سون روغن پالم دارد
ایا ماست سون روغن پالم دارد

روغن پالم ؛ واژه یا به عبارتی ماده ای است که اگر چه جدید نیست اما در چند روز اخیر وارد حوزه گسترده واژه های نگران کننده در ذهن ایرانیان شده است.

هادی معیری نژاد- هنوز چند روزی از صحبتهای وزیر بهداشت درباره شایعه ورود پالم به صنایع لبنی نگذشته بود که واکنشها نسبت به آن آغاز شد و این بهترین دلیل برای اثبات ضرب المثل قدیمی تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها بود.

وقتی وزیر بهداشت اعلام کرد در ماست پرچرب بعضی از شرکتها که اسمشان اعلام خواهد شد روغن پالم استفاده می شود دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه هیچ کارخانه‌‌ای را سراغ ندارم که از چربی گیاهی به جای چربی حیوانی در تولید شیر پرچرب استفاده کند، گفت: این حرفها تشویش اذهان عمومی است واگر وزارت بهداشت از وجود کارخانه‌‌های متخلف مطلع است باید فورا جلوی فعالیت آن‌ها را بگیرد.

رضا باکری رئیس انجمن صنایع لبنی در مورد استفاده روغن پالم برای تولید شیر پرچرب توسط برخی از کارخانه‌های صنایع لبنی به فارس گفت: این موضوع را شنیده‌ام و از بیان آن توسط وزیر بهداشت و درمان بسیار تعجب کردم.

اما در همین زمینه ،رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با تاکید بر اینکه اضافه نمودن روغن پالم به شیر به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست، گفت: این اقدام سلامت شهروندان را به صورت جدی تهدید می‌کند و لازم است وزارت بهداشت و درمان مداخله جدی برای نظارت داشته باشد.

ایا ماست سون روغن پالم دارد

رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با ایسنا‌ درباره مطرح شدن خبری مبنی بر اضافه نمودن روغن پالم به شیر گفت: این مسئله از نظر بهداشتی و سلامت مورد تایید نیست و انتظار داریم وزارت بهداشت با مداخله و نظارت بیشتر مانع از این اقدام شود.

روغن پالم چیست؟

اما روغن پالم چیست و چرا اضافه کردن آن به مواد پرچرب خطر آفرین است؟

روغن پالم یا نخل نوعی روغن گیاهی است که از مغز میوه نخل روغنی استخراج می‌شود.

به‌کارگیری روغن نخل به‌عنوان سوخت گیاهی از چند سال اخیر، موجب افزایش تقاضای جهانی و در نتیجه افزایش قیمت آن هم شده‌است. کشور مالزی بزرگ‌ترین تولیدکننده روغن نخل در دنیا است . و در اکثر خیابانهای شهرهای مالزی این درخت به فراوانی دیده می شود.

مثل همه روغن های گیاهی روغن نخل حاوی کلسترول نیست اگرچه مصرف چربی اشباع شده کلسترول LDL و HDLرا افزایش میدهد.

روغن نخل یک ماده رایج پخت و پز در کمربند استوایی، افریقا،اسیای جنوب شرقی و بخش هایی از برزیل است.در دیگر نقاط جهان برای پایین اوردن هزینه ها در صنایع غذایی تجاری و پایداری بالا اکسیداتیو (اشباع) محصول تصفیه شده برای سرخ کردن هم استفاده می شود.

با این حال مطالعاتی در سال 2009 انجام شد که نشان داد ممکن است روغن نخل جایگزین مناسبی به دلیل داشتن چربی های ترانس برای افراد با سطح بالا LDL نیست. استفاده از روغن نخل نگرانی هایی را برای گروه های فعال محیط زیست ایجاد کرده است. میزان زیاد روغن ها در درختان باعث جذب سرمایه گذاران برای سود دهی شده است که این منجر به از بین رفتن جنگل های مالزی و اندونزی به منظور ایجاد فضا برای کشت خالص روغن خرما شده است.

پالم و افزایش بیماری قلبی

روغن پالم از اسیدهای چرب و گلیسرول مثل همه چربی ها تشکیل شده است. بر خلاف تمام چربی ها اسیدهای چرب اشباع فراوانی دارند که در دمای اتاق جامد هستند. روغن پالم اسم خود را از اسید چرب اشباع c16 یالمتیک اسید گرفته است.

اسید اوئیک اشباع شده نیز تشکیل دهنده روغن نخل است. به گفته ی سازمان بهداشت جهانی شواهد قانع کننده ای است که نشان می دهد مصرف پالمتیک اسید احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد. بنابراین آن را به عنوان اسیدهای چرب ترانس در طبقه بندی قرار می دهند. چربی های ترانس نیز در دمای اتاق جامداند

آنتی اکسیدان های روغن پالم قرمز مثل توکوتری نولز و کاروتنوئیدها به دلیل خواص درمانی که ادعا می شد به مواد غذایی و لوازم آرایش اضافه می شد و هم اکنون هم در مواد آرایشی خانمها استفاده می شود و قسمت اعظم تولیدات آرایشی به روغن پالم وابسته است. مطالعاتی در سال 2009 میزان انتشار اکرول را آزمایش کرد. نشان داد که یک محصول سمی و بد بود حاصل از تجزیه گلیسرول از قسمت عمیق سرخ کردن سیب زمینی در روغن پالم قرمز و زیتون و روغن آفتابگردان اشباع نشده حاصل می شود.

در حال حاضر روغن پالم به عنوان «روغن گیاهی» یا «چربی گیاهی» بر روی برچسب های مواد غذایی در اتحادیه اروپا (EU) ذکر شده است. از سال 2015 زیر نظر اتحادیه اروپا در بسته بندی مواد غذایی دیگر اجازه استفاده از اصطلاح کلی «چربی گیاهی» یا «روغن گیاهی» در فهرست مواد تشکیل دهنده داده نخواهد شد. تولید کننده ی مواد غذایی باید نوع خاص چربی گیاهی را استفاده می کند شامل روغن پالم را ذکر کند.

سایر کاربردها

سوخت زیستی

روغن نخل را می توان به عنوان بیودیزل (سوخت زیستی) که آن هم معمولا به عنوان روغن پالم متیل استر شناخته شده است استفاده کرد.

روغن پالم متیل استر از طریق یک فرایند به نام تبادل استری ایجاد شده است. سوخت زیستی روغن پالم معمولا برای ساخت بیودیزل روغن پالم مخلوط با سایر سوخت ها مخلوط می شود. بیو دیزل روغن پالم استاندارد N14212 اروپا را برای سوخت زیستی دریافت کرد. بزرگ ترین واحد تولید بیو دیزل روغن پالم در جهان در سال 2011 فنلاند بود که روغن بیو دیزل گیاهی را در سنگاپور افتتاح کرد.

بمب ناپالم نمک های آلومینیوم اسید پالمتیک و اسید نفتنیک در طول جنگ جهانی دوم برای تولید بمب ناپالم با هم ترکیب شده بودند و نام یکی از معروفترین بمبهای آتش زا تا چند دهه قبل بود

4646

 

شهر جهانی یزد، شهری تاریخی و کویری ‌بین دشت لوت و دشت کویر است که مارکوپولو جهانگرد معروف آن را بزرگ، زیبا و پر رونق توصیف می‌کند. شهر تاریخی یزد در قدیم؛ به ایساتیس به معنی فرخنده و مقدس معروف بوده است.

اولین نیروگاه مقیاس کوچک ۲۶ مگاواتی در استان گلستان به عنوان بزرگترین نیروگاه مفیاس کوچک این استان راه اندازی شد

تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

سلام مامانای خوشگل دادن ماست همزده سون که چرب وعلیظ باعث تپل شدن بچه میشه یا نه.با تجربه ها بگن

همش روغن پالم داره

فکر کنم از ماست بندی معتبر ماست بگیرید بهتر از این ماستای کارخونه ای باشه که خودشون اعتراف کردن توش پالم داره .

ایا ماست سون روغن پالم دارد

خوشمزس،ما که میخوریم،نی نیمم تپله

فرقی  نمی کنه  کجا  باشی  می تونی  هروقت از شبانه  روز پزشکت رو در کنار خودت داشته باشی                                                                                                                                                                                                           

واقعا .کلا ماست برای بچه خوبه

به نینیتم میدی .چندوقتشه

از ۶ ماهگی میدادم،عاشق ماسته،الان ۱۱ ماهشه

ماستای غیر پاستوریزه احتمال ابتلا به تب مالت دارن،روغن پالم ضررش کمتر از ماست غیرپاستوریزس

ما الان سالهاست لبنیات باز استفاده میکنیم….

تب مالت کجا بود…اینا رو میگن که پالمشونو به خورد مردم بدن!

اگه هر روز تب مالت میگرفتین جای تعجب داشت،اتفاق یبار میفته،برید بیمارستانارو یسر بزنین میبینید تب مالت کجاست

عزیزم من بحثی با شما ندارم…فقط شماهم اگه وقت کردین یه سر به بیمارستانها بخش قلب بزنید….

فکر نمیکنم ماست تب مالت داشته باشه چون شیر و میجوشنن . اما حرفتون درسته  احتیاط شرط عقله 

از هر نوع لبنیات غیر پاستوریزه امکان سرایت وجود داره،ماست،شیر،کشک ،پنیر و …

من خودم سالها تو كارخونه ي لبنيات مسيول فني بودم عزيزم ماست سون جز ضرر هيچي نداره بچه و بزرگ هم نداره هفت هشت درصد چربي يعني فاجعه حتي اگر فرض كنيم اين چربي همش چربي خود شيره هم مضره لطفا براي تپل شدن كودكت سلامتيشو بخطر ننداز كلا مصرف لبنيات بالاي سه درصد چربي براي بچه ها و دودرصد چربي براي خودتون رو توصيه نميكنم

پالم فوقش ریزه ریزه عوارضو نشون میده ولی تب مالت اگه یبار بگیری یدفعه به فنا میزه آدم

ایا ماست سون روغن پالم دارد

در صمن دوستاني كه از ماست بنديها دفاع ميكنن خيلي دوست دارم يه بار امكان ازمايش اين مليتها براشون فراهم بشه و بار ميكروبي اين ماستها و ساير محصولات ماست بنديهارو ببينن در ضمن دوستان چون نظارتي روي ماست بنديها نيست اونها امكان بيشتري براي استفاده از روغن پالم يا بقول خودشون نباتي دارن تقلب توي ناست بنديها بيداد ميكنه

اره منم شنیدم

پسر منم ماست دوست داره ولی خامه خیلی دوست داره .یازده ماهشه چند کیلوعه

واقعا .پسره من فقط سون میخوره .مارکای دیگه رو دوست نداره .ده ماهشه

پس ماست نخوریم دیگه؟؟ماست بندی ها که میگین میکروب داره ماستدهای کارخونه هم که میگین فقط ضرر داره.پس چه کنیم؟

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

دیدن نظرات

نسخه چاپی

وزیر بهداشت ایران از وجود روغن پالم، بیش از حد مجاز، در روغن‌های خوراکی و لبنیات مصرفی در ایران خبر داد و افزود که کارخانه‌های لبنی ایران «به جای چربی طبیعی از بدترین نوع چربی صنعتی استفاده کرده‌اند.»

به گزارش خبرگزاری فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی این مطلب را روز دوشنبه ۱۳ مرداد در حاشیه افتتاحیه تدوین سند راهکارهای اجرایی سیاست‌های کلی نظام سلامت اظهار داشت.

روغن پالم (روغن نخل) دارای درصد بالایی از چربی اشباع است که می‌تواند احتمال بروز بیماری‌های قلبی و عروقی را به‌شدت افزایش دهد.

ایا ماست سون روغن پالم دارد

وزیر بهداشت روز دوشنبه در ادامه گفت: «این روغن به دلیل کیفیتی که دارد برای سلامتی مضر است و تخلفات موجود در لبنیات به بازار آمده نشان می‌دهد که به جای چربی طبیعی از بدترین نوع چربی صنعتی استفاده کرده‌اند.»

حسن قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به تکذیب صنایع لبنی در استفاده از روغن پالم گفت: «گزارش‌های ما موجود است اگر لزوم داشته باشد آن را رسانه‌ای می‌کنیم، ما مجوز ورود این محصولات را نمی‌دهیم بلکه وزارت صنعت و جهاد کشاورزی متولی واردات آن هستند.»

وی با ذکر این‌که «وزارت بهداشت به هیچ کارخانه لبنی مجوز استفاده از روغن پالم نداده، اما روغن پالم به دلیل سودآوری بالا در لبنیات استفاده می‌شود و این تخلفات بسیار بارز است» افزود: «مصرف‌کنندگان روغن پالم در شیر و ماست را به مردم معرفی می‌کنیم.»

روز یکشنبه ۱۲ مرداد «یک منبع آگاه» در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: «سازمان استاندارد باید هرچه سریعتر درج عبارت ‘تولید شده با روغن پالم’ را روی برچسب محصولات غذایی اجباری کند.»

این کارشناس صنایع غذایی با ذکر این‌که « آمار مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلب و عروق طبق آمار وزارت بهداشت بالا است» تأکید کرد که «روغن پالم دارای اسید چرب اشباع و سنگین است و به ویژه برای افراد دارای کلسترول و سنین بالا مناسب نیست.»

وی با بیان این‌که «در ایران استفاده از روغن پالم در تولید محصولات لبنی و سایر مواد غذایی ممنوع نیست و استاندارد موجود نیز در این زمینه سکوت کرده‌است»، اظهار کرد: «در دنیا اگر در تولید محصولی از روغن پالم استفاده می‌شود، تولیدکننده باید حتما با تیتر خوانا و درشت این موضوع را روی بر چسب محصول خود اعلام کند.»

وزیر بهداشت: قرار است مصرف روغن پالم کاهش یابد

وزیر بهداشت ایران روز دوشنبه در ادامه سخنانش در رابطه با وجود روغن پالم بیش از حد مجاز در روغن‌های خوراکی و لبنیات، گفت: «روغن پالم روغنی است که سال‌های سال است که از کشور مالزی می‌آید و به دلیل قیمت ارزان و سودآوری بالا بیشتر از گذشته وارد شده‌است.»

هاشمی تصریح کرد: «این موضوع در شورای عالی سلامت غذا بحث شده و قرار است مصرف آن کاهش یابد، این در حالی است که هم‌اکنون ۵۰ درصد روغن‌های وارداتی پالم است که قرار است در مرحله اول به ۳۰ درصد و سپس به ۱۵ درصد برسد.»

حسن قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: «از لبنیات موجود در بازار نمونه‌گیری می‌شود تا شرکت‌های متخلف شناسایی شوند، به عنوان مثال در ماست با چربی ۱۲ درصد روغن پالم وجود دارد به همین دلیل نظارت‌ها را افزایش می‌دهیم چرا که حق سایر شرکت‌هاست که اسامی متخلفان را اعلام کنیم تا هم آنها متهم نشوند و هم مردم بتوانند از محصول سالم خریداری کنند؛ با شرکت‌های متخلف طبق قانون برخورد خواهد شد.»

نظرات بیشتر

© 2020 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای رادیو فردا محفوظ است.

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: هم اکنون از بین تمام محصولات لبنی فقط در پروانه ساخت تعداد معدودی از این محصولات مثل خامه قنادی، پنیر پیتزا و روکش بستنی و شکلات اجازه استفاده از روغن پالم داده شده است.

به گزارش ایمنا، محمد حسین عزیزی درباره اینکه آیا در اقلام لبنی مانند شیر و ماست تخلف استفاده از روغن پالم وجود دارد یا نه اظهار کرد: این نوع تخلف در هیچ یک از کارخانه های تولید لبنیات وجود ندارد. تولید تمام مواد غذایی کارخانه ای بر اساس پروانه ساخت آنها انجام می شود و اگر در پروانه ساخت محصولی اجازه استفاده از روغن پالم داده نشده باشد، قطعا این مساله در تولید نهایی محصول رعایت می شود.

وی گفت: هم اکنون از بین تمام محصولات لبنی فقط در پروانه ساخت تعداد معدودی از این محصولات مثل خامه قنادی، پنیر پیتزا و روکش بستنی و شکلات اجازه استفاده از روغن پالم داده شده است و جز این موارد که قانونی است در هیچ محصول لبنی کارخانه ای از روغن پالم استفاده نمی شود. البته در مورد محصولات سنتی و غیر کارخانه ای چون سازمان غذا و دارو نظارت ندارد، نمی توانیم اظهارنظر کنیم.

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اضافه کرد: در گذشته ممکن است تعداد بیشتری از محصولات لبنی مجوز استفاده از روغن پالم را داشتند و به صورت قانونی از این روغن استفاده می کردند و با توجه به نظارت دقیق مسئولان فنی کارخانه های غذایی، وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی بر کارخانه های مواد غذایی امکان تخلف در این کارخانه ها بسیار کم است.

تمامی حقوق این سایت برای خبرگزاری ایمنا محفوظ است

خانه > فواید،علائم،خواص > مضرات ماست سون کاله

مضرات ماست سون کاله

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری دانا، چند روز پیش که وزیر بهداشت قاطعانه اعلام کرد که بخشی از کارخانجات لبنی در ساخت بخشی از محصولات لبنی مثل ماست و شیرپرچرب از روغن غیرمجاز پالم استفاده می کنند شواهد نشان می دهد که بازار فروش اینگونه محصولات لبنی به ناگاه دچار افت فاحشی شده است. به طوریکه مدیران عامل صنایع معروف لبنی که سعی می کنند کمتر در رسانه ها شناخته شوند اینبار ترجیح دادند برای جلوگیری از ضرر هنگفتی که ظاهرا این روزها دچار شدند کاری بکنند و حرفی بزنند.

ایا ماست سون روغن پالم دارد

مدیرعامل کاله: محصولات برندهای معتبر تحت نظارت وزارت بهداشت تولید می شوندمضرات ماست سون کاله

در همین زمینه منصوریان مدیرعامل شرکت لبنی کاله که این روزها در بسیاری از پیامکهای شخصی و شبکه های اجتماعی در لیست شایعات قرار داشت با اشاره به نگرانی های اظهار شده از سوی وزارت بهداشت در خصوص استفاده از روغن گیاهی پالم در لبنیات و مخاطره آمیز بودن این چربی برای مصرف کننده پیشنهاد كرد: بهتر است مردم از برندهای معتبر و مورد اعتماد خود لبنیات تهیه کنند که قطعاً نظارت بیشتری بر روی آنها حاکم است و اعتبار و نظام مدیریتی حاكم بر این برند ها اجازه بروز چنین خطاهایی را به آن ها نمی دهد.

وی با تصریح بر این نكته كه محصولات تولیدی شرکت های شناسنامه دار و معتبر كه در بازارهای داخل و خارج از كشور عرضه می شود بر اساس فرمولاسیون مندرج در پروانه های ساخت صادره از سوی سازمان غذا و دارو و منطبق با استانداردهای ملی صورت می گیرد‏، گفت: در تولیدات شرکت های معتبر و صاحب برند با توجه به نظارت ها و پایش های مستمر سازمان های نظارتی بر آنها، بروز چنین خطاهایی ممكن نیست و بنابر این بهتر است مردم در تهیه محصولات خود به اعتبار و خوش نامی برند تولید كننده توجه ویژه ای داشته باشند.

منصوریان با تاكید بر این كه استفاده از روغن پالم در محصولات تولیدی هیچ توجیهی ندارد‏، خواستار تشدید پایش های دوره ای سازمان های نظارتی از محصولات شرکت های مختلف‏، مطابق با روشی كه در خصوص برند كاله اجرا می شود، شد، تا به این وسیله سلامت محصولات عرضه شده در بازار تضمین شود.

سخنگوی صنایع شیر (پگاه): افزایش 58درصد مبتلایان به پالم

حسین چمنی سخنگوی صنایع شیر ایران (پگاه) طی یادداشتی که منتشر شده خطاب به وزیر بهداشت آورده است: نتیجه زلزله 8 ریشتری ایجاد شده توسط شما پس از یک هفته این بود که با تشدید نظارتها، سازمان ملی استاندارد اعلام کند که تنها یک شرکت لبنی استفاده غیر مجاز ازچربی گیاهی داشته و بعنوان متخلف تحت پیگرد قرار گرفته است. آیا عجیب است که در کشوری که 2 میلیون دامدار و 1070 شرکت فعال لبنی را در خود دارد و در انبارهای بخش خصوصی و دولتی اش 760 هزارتن روغن پالم ارزان قیمت دارای مجوز وجود دارد یک یا چند متخلف وجود داشته باشد؟

چمنی همچنین طی یادداشت دیگری نوشته است: ظاهرا گروهی به خیال اینکه فرصتی طلایی نصیبشان شده تا انتقامشان را از صنعت لبنیات بگیرند، تلاش می‌کنند تا کشور را به سال‌ها قبل و به سطح مناطق فقیرنشین هند و بنگلادش برگردانند.

او در این یادداشت با اشاره به امکان بروز گسترده تب مالت در کشور به سوء استفاده های فروشندگان لبنیات سنتی پرداخت و اعلام کرد: طی سه سال گذشته 58 درصد به آمار مبتلایان به تب مالت در کشور اضافه شده است. در حالی که یکی از دلایل مهم ابتلا به این بیماری پرهزینه و طولانی مدت مصرف فرآورده‌های لبنی غیرپاستوریزه اعلام می‌شود، در شهری مثل تهران با افتخار اعلام می شود که تعداد جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های سنتی به سه برابر افزایش یافته است.

مدیرعامل چوپان: علت استفاده از پالم، گرانی خامه است

محمد علی باهری رییس هیات مدیره چوپان که تا کنون در رسانه ها حضور چندانی نداشته درگفت وگویی با تسنیم اظهار کرد: مصرف روغن پالم و هر نوع افزودنی غیر مجاز دیگر به شیر و لبنیات، اقدامی غیر اخلاقی و سود جویانه است که مضرات جدی آن بر سلامت افراد جامعه، جبران ناپذیر خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود برخی از کارخانجات لبنی را متهم به استفاده از روغن پالم کرد و گفت: وی با اشاره به اینکه گران شدن خامه، علت مهمی برای استفاده از ماده جایگزین در تولید لبنیات پُرچرب بوده است گفت: در تولید ماست و لبنیات با چربی بیش از پنج درصد تا دوازده درصد متاسفانه برخی تولیدکنندگان از روغن گیاه پالم استفاده کرده اند، ولی مجموعه تولیدی ما از این مساله مستثنی بوده است.

شرکت چوپان همچنین با ارسال پیامکی چند میلیونی به مردم عنوان کرد: «لبنیات چوپان/همیشه تازه/ همیشه سالم/ همیشه بدون پالم/ جهت اطمینان مصرف کنندگان محترم تاکید می نماید لبنیات چوپان بدون روغن پالم می باشد».

دامداران: قبل از تشویش اذهان عمومی، اقدام پیشگیرانه لازم است

شرکت دامداران نیز در اقدامی با انتشار اعتراضیه حقوقی خود در یکی از روزنامه های اقتصادی اعلام کرد که: پیرو انتشار اخبار شتاب زده روزهای اخیر، این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین و برترین تولیدکنندگان فرآورده های لبنی در عالی‌ترین سطح کیفی، رعایت استانداردهای ملی و الزامی مربوطه از جمله عدم استفاده از ترکیبات ممنوعه در محصولات لبنی را با اصالت و سابقه سی ساله خود تضمین و تصدیق می نماید و متقاضی شناسایی و معرفی متخلفین این امر در اسرع وقت می باشد.

در بخشی دیگر این متن آمده است: لذا بهتر است اقدامات پیشگیرانه موثر و به موقع، قبل از ایجاد تشویش افکار عمومی و محرومیت آحاد مردم از مصرف سرانه محصولات مورد نیاز و ضروری سلامت بخش توسط متولیان و متصدیان انجام شود از جمله نظارت و کنترل به موقع بر حسن اجرای الزامات و استانداردهای ملی، همچون جلوگیری از واردات، تهیه، تولید و توزیع و استفاده هر نوع مواد و اقلام غیرمجاز و شناسایی و حذف فعالیت های متخلفین در کوتاه ترین زمان ممکن. بهره مندی از تغذیه سالم و سلامت حق طبیعی و بدیهی هر فردی می باشد.

روغن پالم ؛ واژه یا به عبارتی ماده ای است که اگر چه جدید نیست اما در چند روز اخیر وارد حوزه گسترده واژه های نگران کننده در ذهن ایرانیان شده است.

هادی معیری نژاد- هنوز چند روزی از صحبتهای وزیر بهداشت درباره شایعه ورود پالم به صنایع لبنی نگذشته بود که واکنشها نسبت به آن آغاز شد و این بهترین دلیل برای اثبات ضرب المثل قدیمی تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها بود.

وقتی وزیر بهداشت اعلام کرد در ماست پرچرب بعضی از شرکتها که اسمشان اعلام خواهد شد روغن پالم استفاده می شود دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه هیچ کارخانه‌‌ای را سراغ ندارم که از چربی گیاهی به جای چربی حیوانی در تولید شیر پرچرب استفاده کند، گفت: این حرفها تشویش اذهان عمومی است واگر وزارت بهداشت از وجود کارخانه‌‌های متخلف مطلع است باید فورا جلوی فعالیت آن‌ها را بگیرد.

ایا ماست سون روغن پالم دارد

رضا باکری رئیس انجمن صنایع لبنی در مورد استفاده روغن پالم برای تولید شیر پرچرب توسط برخی از کارخانه‌های صنایع لبنی به فارس گفت: این موضوع را شنیده‌ام و از بیان آن توسط وزیر بهداشت و درمان بسیار تعجب کردم.

اما در همین زمینه ،رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با تاکید بر اینکه اضافه نمودن روغن پالم به شیر به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست، گفت: این اقدام سلامت شهروندان را به صورت جدی تهدید می‌کند و لازم است وزارت بهداشت و درمان مداخله جدی برای نظارت داشته باشد.مضرات ماست سون کاله

رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با ایسنا‌ درباره مطرح شدن خبری مبنی بر اضافه نمودن روغن پالم به شیر گفت: این مسئله از نظر بهداشتی و سلامت مورد تایید نیست و انتظار داریم وزارت بهداشت با مداخله و نظارت بیشتر مانع از این اقدام شود.

اما روغن پالم چیست و چرا اضافه کردن آن به مواد پرچرب خطر آفرین است؟

روغن پالم یا نخل نوعی روغن گیاهی است که از مغز میوه نخل روغنی استخراج می‌شود.

به‌کارگیری روغن نخل به‌عنوان سوخت گیاهی از چند سال اخیر، موجب افزایش تقاضای جهانی و در نتیجه افزایش قیمت آن هم شده‌است. کشور مالزی بزرگ‌ترین تولیدکننده روغن نخل در دنیا است . و در اکثر خیابانهای شهرهای مالزی این درخت به فراوانی دیده می شود.

مثل همه روغن های گیاهی روغن نخل حاوی کلسترول نیست اگرچه مصرف چربی اشباع شده کلسترول LDL و HDLرا افزایش میدهد.

روغن نخل یک ماده رایج پخت و پز در کمربند استوایی، افریقا،اسیای جنوب شرقی و بخش هایی از برزیل است.در دیگر نقاط جهان برای پایین اوردن هزینه ها در صنایع غذایی تجاری و پایداری بالا اکسیداتیو (اشباع) محصول تصفیه شده برای سرخ کردن هم استفاده می شود.

 • پروفایل همسر دخترم
 • با این حال مطالعاتی در سال 2009 انجام شد که نشان داد ممکن است روغن نخل جایگزین مناسبی به دلیل داشتن چربی های ترانس برای افراد با سطح بالا LDL نیست. استفاده از روغن نخل نگرانی هایی را برای گروه های فعال محیط زیست ایجاد کرده است. میزان زیاد روغن ها در درختان باعث جذب سرمایه گذاران برای سود دهی شده است که این منجر به از بین رفتن جنگل های مالزی و اندونزی به منظور ایجاد فضا برای کشت خالص روغن خرما شده است.

  روغن پالم از اسیدهای چرب و گلیسرول مثل همه چربی ها تشکیل شده است. بر خلاف تمام چربی ها اسیدهای چرب اشباع فراوانی دارند که در دمای اتاق جامد هستند. روغن پالم اسم خود را از اسید چرب اشباع c16 یالمتیک اسید گرفته است.

  اسید اوئیک اشباع شده نیز تشکیل دهنده روغن نخل است. به گفته ی سازمان بهداشت جهانی شواهد قانع کننده ای است که نشان می دهد مصرف پالمتیک اسید احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد. بنابراین آن را به عنوان اسیدهای چرب ترانس در طبقه بندی قرار می دهند. چربی های ترانس نیز در دمای اتاق جامداند

  آنتی اکسیدان های روغن پالم قرمز مثل توکوتری نولز و کاروتنوئیدها به دلیل خواص درمانی که ادعا می شد به مواد غذایی و لوازم آرایش اضافه می شد و هم اکنون هم در مواد آرایشی خانمها استفاده می شود و قسمت اعظم تولیدات آرایشی به روغن پالم وابسته است. مطالعاتی در سال 2009 میزان انتشار اکرول را آزمایش کرد. نشان داد که یک محصول سمی و بد بود حاصل از تجزیه گلیسرول از قسمت عمیق سرخ کردن سیب زمینی در روغن پالم قرمز و زیتون و روغن آفتابگردان اشباع نشده حاصل می شود.

  در حال حاضر روغن پالم به عنوان «روغن گیاهی» یا «چربی گیاهی» بر روی برچسب های مواد غذایی در اتحادیه اروپا (EU) ذکر شده است. از سال 2015 زیر نظر اتحادیه اروپا در بسته بندی مواد غذایی دیگر اجازه استفاده از اصطلاح کلی «چربی گیاهی» یا «روغن گیاهی» در فهرست مواد تشکیل دهنده داده نخواهد شد. تولید کننده ی مواد غذایی باید نوع خاص چربی گیاهی را استفاده می کند شامل روغن پالم را ذکر کند.

  روغن نخل را می توان به عنوان بیودیزل (سوخت زیستی) که آن هم معمولا به عنوان روغن پالم متیل استر شناخته شده است استفاده کرد.

  ایا ماست سون روغن پالم دارد

  روغن پالم متیل استر از طریق یک فرایند به نام تبادل استری ایجاد شده است. سوخت زیستی روغن پالم معمولا برای ساخت بیودیزل روغن پالم مخلوط با سایر سوخت ها مخلوط می شود. بیو دیزل روغن پالم استاندارد N14212 اروپا را برای سوخت زیستی دریافت کرد. بزرگ ترین واحد تولید بیو دیزل روغن پالم در جهان در سال 2011 فنلاند بود که روغن بیو دیزل گیاهی را در سنگاپور افتتاح کرد.

  بمب ناپالم نمک های آلومینیوم اسید پالمتیک و اسید نفتنیک در طول جنگ جهانی دوم برای تولید بمب ناپالم با هم ترکیب شده بودند و نام یکی از معروفترین بمبهای آتش زا تا چند دهه قبل بود

  تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است. Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

  تعریف کمپین تبلیغاتی: همان‌طور که در مطالب قبلی مشاهده کردید، کمپین بازاریابی یک فعالیت کوتاه‌مدت است که در طی آن با استفاده از کانال‌های جذب مشتری و با توجه به بودجه مناسب، پیام بازاریابی سازمان به مخاطب در جامعه هدف منتقل می‌شود. ساختار یک کمپین تبلیغاتی نیز چهارچوب خاصی دارد که در مطالب پیشین به آن اشاره کرده بودیم. در این مطلب کمپین تبلیغاتی ماست سون کاله را در قالب این ساختار تحلیل می‌کنیم. نحوه تدوین کمپین تبلیغاتی: برای تدوین یک کمپین تبلیغاتی موفق می‌توان از یک مدل ساده مانند مدل 5M استفاده کرد. این مدل از 5 المان، ماموریت (Mission)، رسانه (Media)، پیام (Message)، پول (Money) و ارزیابی اثربخشی (Measurement) تشکیل‌شده است که در زیر به معرفی هر یک از آن‌ها و استفاده آن‌ها در قالب این کمپین می‌پردازیم. دلایل و اهداف برگزاری کمپین تبلیغاتی (Mission): کاله شرکت ایرانی تولید فراورده‌های لبنی است که مرکز آن در آمل، مازندران قرار دارد. این شرکت که بزرگترین شرکت مجموعه کمپانی سولیکو است در سال ۱۳۶۹ به دست غلامعلی سلیمانی در آمل تأسیس شد. این شرکت فراورده‌های لبنی مانند انواع شیر به همراه مکمل‌های آن، کره، پنیر، ماست، دوغ تولید می‌کند. کاله با داشتن ۱۶ گروه تولیدی حجم زیادی از بازار لبنی ایران را در اختیار دارد تا جایی که بزرگترین تولیدکننده فراورده‌های لبنی در کشور و بزرگ‌ترین واحد صادرکننده فراورده‌های لبنی ایران خوانده شده است. این شرکت در راستای برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی موفق جزء نوآوران به حساب می‌آید. از آخرین کمپین‌های تبلیغاتی موفق این برند می‌توان به کمپین لاکتیویا و کمپین پنیر سفید آمل اشاره کرد که تحلیل آن در مطالب قبلی موجود است. هدف از انجام این کمپین تثبیت موقعیت یک محصول قدیمی یعنی همان ماست سون است. این محصول به نسبت یک محصول قدیمی برای شرکت کاله به حساب می‌آید. کاله با استراتژی تثبیت موقعیت این محصول قدیمی و اقدام به موقع برای پیشی گرفتن از رقبای دیگر اقدام به برگزاری این کمپین نمود.

  ۷ ویژگی تغذیه‌ای، مزایای ماست سون هستند که نام این محصول نیز تا حدودی برگرفته از آنهاست. این هفت ویژگی عبارتند از: تقویت سیستم ایمنی بدن با اسید CLA (اسیدلینولئیک) موجود در سون، استحکام و تقویت استخوان‌ها با کلسیم قابل جذب موجود در سون، تقویت عضلات با پروتئین‌های قابل جذب موجود در سون، بهبود رشد کودکان با ترکیبات و مواد مغذی موجود در سون، بهبود سیستم گوارشی با باکتری‌های مفید موجود در سون، پوست و موی زیبا با ویتامین‌های گروه B و اسید لاکتیک موجود در سون، احساس شادابی و نشاط با تجربه بافت و طعم بی‌نظیر سون. این کمپین شامل یک قرعه‌کشی بزرگ است. تاریخ شروع کمپین نیز ۹ تیرماه بود. جایزه قرعه کشی ماست سون ۷ جایزه ۷۰ میلیون تومانی است. صفحه لندینگی مخصوص به این کمپین به‌محض لانچ کمپین راه‌اندازی شده است. این صفحه شامل اطلاع‌رسانی در خصوص محصول و قرعه‌کشی برای این کمپین است. در خصوص این چالش در بخش رسانه بیشتر توضیح خواهیم داد. علاوه بر این در صفحه اینستاگرام کاله هم اطلاعات مربوط به کمپین و مسابقات و برندگانش به صورت مرتب اعلام می‌شود. بازار و مشتریان بالقوه مورد هدف کمپین تبلیغاتی:

  طبق شعار برند کاله که ارتقای سطح سبد غذایی خانوار است، تمامی محصولاتش نیز متناسب با کل خانواده است. با توجه به همین موضوع بازار هدف این کمپین تمامی افراد خانواده (با تاکید بر افراد تصمیم گیرنده برای خرید) است.

  این تحلیل شامل ریسک‌های عمومی و ریسک‌های صنعت است:مضرات ماست سون کاله

  تهدیدات: برگزاری کمپین‌های قوی‌تر توسط رقبا – اظهارات منفی شتریان در مورد نحوه قرعه‌کشی و برندگان – لزوم استفاده از دو سیم‌کارت خاص (ایرانسل و همراه اول) – شایعات در مورد مضرات محصول

  فرصت‌ها: تبلیغات دهان‌به‌دهان مشتریان درمورد جوایز مسابقه

  یکی از مهم‌ترین بخش‌های کمپین تبلیغاتی؛ انتخاب و بهره‌گیری از رسانه‌های متناسب با اهداف کمپین و اثرگذار روی مخاطب است. در این مرحله لازم است هر شرکت تبلیغاتی رسانه‌های مناسب با استراتژی کمپین را انتخاب کند. غالب استفاده کاله در این کمپین‌ از تبلیغات محیطی بوده است. در مورد این کمپین نیز رسانه‌های زیر به کار گرفته شده‌اند:

  ازجمله رسانه‌هایی که بنا بر اهداف و استراتژی این کمپین انتخاب شده‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  بودجه موردنیاز کمپین (Money): بعد از تدوین برنامه تبلیغاتی، هر برند یا شرکت تبلیغاتی برگزارکننده کمپین برای آن‌ها، باید بودجه موردنظر برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی را برآورد کند. با توجه به جوایز در نظر گرفته شده برای این کمپین و تعداد زیاد بیلبوردها و تبلیغات در تلویزیون بودجه این کمپین به نسبت زیاد برآورد می‌شود با این حال نمی‌توان نظر قطعی داد. ارزیابی اثربخشی تبلیغات (Measurement): یکی از گام‌های مهم در تدوین برنامه کمپین تبلیغاتی ارزیابی اثربخشی آن است. در این بخش نحوه ارزیابی اهداف بازاریابی باید به‌صورت شفاف بیان شود. ارزیابی اثربخشی یک کمپین تبلیغاتی در یافتن نواقص کمپین و رفع آن‌ها نقش بسزایی دارد. شاید اگر این کمپین در حوزه دیجیتال انجام می‌شد می‌توانست تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطب داشته باشد و حتی می‌شد با استفاده از یک هشتگ مناسب و ربط دادن کمپین در حوزه محیطی به حوزه دیجیتال نرخ آگاهی و درگیری مخاطبان را افزایش داد. (البته یک هشتگ #عشقـباماست در زیر پست‌های مربوط به این کمپین در اینستاگرام کاله استفاده شد اما چون به خوبی وایرال نشده تنها ۳۱ بار در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده که بسیار کم است.)  در واقع با استفاده از فضای اینستاگرام، اینفلوئنسرها و مسابقات اینستاگرامی شاید می‌شد با بودجه کمتر، نرخ درگیری مخاطب بالاتری به دست آورد. تبلیغ تلویزیونی این کمپین نیز به دلیل شعرگونه بودن و استفاده از هشتگ کمپین در آن، مناسب بود. این ویدیو در شبکه آپارت نزدیک به ۶۲۰۰ بار دیده شده است.

  شرکت تبلیغاتی سی‌سرو، همواره یکی‌ از پیشگامان در عرصه دیجیتال مارکتینگ بوده و بررسی تخصصی بازار را برای مشتریان خود آسان‌تر از قبل کرده است. شرکت تبلیغاتی سی‌سرو، با بهره‌گیری از تیمی مجرب، به شما در اجرای کمپین‌های تبلیغاتی موفق یاری می‌رساند و آماده ارائه خدمات به برندها در هر صنعتی است.

  Commentdocument.getElementById(“comment”).setAttribute( “id”, “948a1c6c841e323cd0e8b80c5ea1530c” );document.getElementById(“5ae356ef62”).setAttribute( “id”, “comment” );

  آدرس: تهران، انتهای بلوار آفریقا، خیابان گلستان، خیابان گیتی، شماره ۱۹، واحد ۱۰۱

  در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

  مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

  مضرات ماست سون کاله

  Make your flash banner free online

  var anetwork_pram = anetwork_pram || []; anetwork_pram[‘aduser’] = ‘1317801746’; anetwork_pram[‘adheight’] = ’60’; anetwork_pram[‘adwidth’] = ‘468’;

   

  ماست سون به سبب دارا بودن مقدار قابل توجهی پتاسیم واسید، باعث شستشوی خون از مواد مضرشامل: اوره، اسیداوریک و کلسترول می شود.ماست سون به علت دارا بودن ویتامین B اعصاب را تقویت کرده و به آن آرامش می دهد.

  محققان زیادی ادعا کرده اند که رابطه ای مستقیمی بین مصرف ماست وافزایش طول عمر وجود دارد باکتری های ماست سون قادربه تحمل شرایط اسیدی داخل دستگاه گوارش انسان می باشند، بنابراین این باکتری ها درحفظ باکتری های مطلوب دستگاه گوارش بسیار مفید هستند. باکتری های ماست سون قادر می باشند بخشی ازترکیبات مضری را که به وسیله ی دیگر باکتری هادردستگاه گوارش تولید می شوند ، خنثی نمایند . این امر درارتقای سلامتی انسان نقش مهمی را دارا می باشد ..

  ‭  ‬سون،‭ ‬ماستی‭ ‬كه‭ ‬سرچشمه‭ ‬7‭ ‬ویژگی‭ ‬سلامتی‭ ‬و‭ ‬زیبایی‭ ‬است

  ‮«‬‭ ‬ایده‭ ‬نامگذاری‭ ‬ماست‭ ‬سون‭ ‬از‭ ‬عدد‭ ‬هفت‭ ‬گرفته‭ ‬شده‭ ‬است‭. ‬عددی‭ ‬كه‭ ‬در‭ ‬فرهنگ‭ ‬و‭ ‬ادبیات‭ ‬ملل‭ ‬مختلف‭ ‬نمادی‭ ‬است‭ ‬از‭ ‬زندگی،‭ ‬فراوانی‭ ‬و‭ ‬رسیدن‭ ‬به‭ ‬تكامل‭. ‬از‭ ‬عجایب‭ ‬هفت‭ ‬گانه‭ ‬زمین،‭ ‬هفت‭ ‬رنگ‭ ‬رنگین‭ ‬كمان،‭ ‬هفت‭ ‬طبقه‭ ‬آسمان‭ ‬و‭ ‬هفت‭ ‬سین‭ ‬گرفته‭ ‬تا‭ ‬هفت‭ ‬سرچشمه‭ ‬ی‭ ‬سلامت‭ ‬و‭ ‬زیبایی‭ ‬ماست‭ ‬سون‭.‬‮»‬هفت ویژگی ماست سون: 

  1‭ ‬-تقویت‭ ‬سیستم‭ ‬ایمنی‭ ‬بدن‭ ‬با‭ ‬اسیدهای‭ ‬چرب‭ ‬طبیعی‭ ‬CLA‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬سون‭:‬‭ ‬CLA‭ ‬از‭ ‬جمله‭ ‬اسیدهای‭ ‬چرب‭ ‬غیر‭ ‬اشباع‭ ‬مورد‭ ‬نیاز‭ ‬بدن‭ ‬انسان‭ ‬است‭ ‬كه‭ ‬خواص‭ ‬ضد‭ ‬سرطانی‭ ‬داشته‭ ‬و‭ ‬برای‭ ‬تقویت‭ ‬سیستم‭ ‬ایمنی‭ ‬بدن‭ ‬بسیار‭ ‬ضروری‭ ‬است‭. ‬اما‭ ‬بدن‭ ‬انسان‭ ‬بطور‭ ‬مستقیم‭ ‬قادر‭ ‬به‭ ‬تولید‭ ‬آن‭ ‬نبوده‭ ‬و‭ ‬تنها‭ ‬از‭ ‬طریق‭ ‬مصرف‭ ‬چربی‭ ‬طبیعی‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬فراوردههای‭ ‬لبنی‭ ‬قادر‭ ‬به‭ ‬جذب‭ ‬آن‭ ‬میباشد‭.‬

  2- ‬‭ ‬استحكام‭ ‬و‭ ‬تقویت‭ ‬استخوانها‭ ‬با‭ ‬ویتامینهای‭ ‬D‭ ‬،‭ ‬A‭ ‬و‭ ‬كلسیم‭ ‬قابل‭ ‬جذب‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬سون‭:‬‭ ‬ماست‭ ‬یك‭ ‬فراورده‭ ‬تخمیری‭ ‬با‭ ‬بیشترین‭ ‬میزان‭ ‬كلسیم‭ ‬قابل‭ ‬جذب‭ ‬و‭ ‬ویتامینهای‭ ‬A‭ ‬و D میباشد‭ ‬كه‭ ‬مجموعه‭ ‬این‭ ‬عوامل‭ ‬تاثیر‭ ‬بسزایی‭ ‬بر‭ ‬تقویت‭ ‬رشد‭ ‬و‭ ‬استحكام‭ ‬استخوانها‭ ‬دارد‭.

  3-‭  ‬تقویت‭ ‬عضلات‭ ‬با‭ ‬پروتئین‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬سون‭:‬‭ ‬پروتئینهای‭ ‬موجود‭ ‬درماست‭ ‬سون‭ ‬به‭ ‬طور‭ ‬كامل‭ ‬از‭ ‬پروتیینهای‭ ‬طبیعی‭ ‬شیر‭ ‬تامین‭ ‬میگردد‭. ‬این‭ ‬پروتئینها‭ ‬تاثیر‭ ‬مستقیم‭ ‬بر‭ ‬متابولیسم‭ ‬بدن‭ ‬داشته‭ ‬و‭ ‬سبب‭ ‬تنظیم‭ ‬فشار‭ ‬خون‭ ‬و‭ ‬تقویت‭ ‬ماهیچهها‭ ‬میگردد‭. ‬

  4- ‬بهبود‭ ‬رشد‭ ‬كودكان‭ ‬با‭ ‬تركیبات‭ ‬و‭ ‬مواد‭ ‬مغذی‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬سون‭:‬‭ ‬ماست‭ ‬سون‭ ‬با‭ ‬پروتیین‭ ‬بالا،‭ ‬ویتامینهای‭ ‬گروه‭ ‬B‭ ‬مانند‭ ‬ریبوفلاوین،‭ ‬اسید‭ ‬پانتوتنیك،‭ ‬ویتامینهای‭ ‬D ،A و‭ ‬سایر‭ ‬املاح‭ ‬نظیر‭ ‬منیزیم،‭ ‬كلسیم،‭ ‬پتاسیم،‭ ‬فسفر‭ ‬و‭ ‬روی‭ ‬میباشد‭. ‬از‭ ‬این‭ ‬رو‭ ‬استفاده‭ ‬از‭ ‬این‭ ‬محصول‭ ‬در‭ ‬سبد‭ ‬غذایی‭ ‬كودكان‭ ‬نقش‭ ‬بسزایی‭ ‬در‭ ‬رشد‭ ‬آنها‭ ‬ایفا‭ ‬مینماید‭. ‬

  5-‭ ‬‭ ‬بهبود‭ ‬سیستم‭ ‬گوارشی‭ ‬با‭ ‬وجود‭ ‬میكروارگانیسمهای‭ ‬زنده‭ ‬و‭ ‬آنزیمهای‭ ‬تجزیه‭ ‬كننده‭ ‬لاكتوز‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬سون‭: ‬وجود‭ ‬باكتریهای‭ ‬فعال‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬ماست‭ ‬سون‭ ‬با‭ ‬تقویت‭ ‬فلور‭ ‬میكروبی‭ ‬سیستم‭ ‬گوارشی‭ ‬سبب‭ ‬بهبود‭ ‬عملكرد‭ ‬سیستم‭ ‬گوارشی‭ ‬میشود‭. ‬

  6-پوست‭ ‬و‭ ‬مویی‭ ‬زیبا‭ ‬با‭ ‬ویتامینهای‭ ‬گروه‭ ‬B‭ ‬و‭ ‬همچنین‭ ‬اسید‭ ‬لاكتیك‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬سون‭:‬‭ ‬ویتامینها‭ ‬و‭ ‬تركیبات‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬ماست‭ ‬سون‭ ‬نقش‭ ‬مهمی‭ ‬در‭ ‬نرمی،‭ ‬لطافت‭ ‬و‭ ‬زیبایی‭ ‬پوست‭ ‬دارد‭. ‬اسید‭ ‬لاكتیك‭ ‬موجود‭ ‬در‭ ‬ماست‭ ‬با‭ ‬تحریك‭ ‬فرایند‭ ‬تولید‭ ‬كلاژن‭ ‬باعث‭ ‬ترمیم‭ ‬سلولهای‭ ‬آسیب‭ ‬دیده،‭ ‬استحكام،‭ ‬جوانی‭ ‬و‭ ‬شادابی‭ ‬پوست‭ ‬و‭ ‬مو‭ ‬میگردد‭. ‬

  7-‭ ‬احساس‭ ‬شادابی‭ ‬و‭ ‬نشاط‭ ‬با‭ ‬بافت‭ ‬و‭ ‬طعم‭ ‬بینظیر‭ ‬ماست‭ ‬سون‭:‬‭ ‬بافت‭ ‬همزده‭ ‬و‭ ‬یكنواخت،‭ ‬رنگ‭ ‬براق‭ ‬و‭ ‬درخشان‭ ‬و‭ ‬طعم‭ ‬خاص‭ ‬و‭ ‬متمایز‭ ‬ماست‭ ‬سون،‭ ‬تجربهای‭ ‬متفاوت،‭ ‬لذت‭ ‬بخش‭ ‬و‭ ‬شادی‭ ‬آور‭ ‬را‭ ‬به‭ ‬همراه‭ ‬دارد‭.‬‭ ‬

  البته‭ ‬كاله‭ ‬یك‭ ‬مژده‭ ‬هم‭ ‬برای‭ ‬آن‭ ‬دسته‭ ‬از‭ ‬طرفدارانش‭ ‬دارد‭ ‬كه‭ ‬تمایل‭ ‬به‭ ‬استفاده‭ ‬از‭ ‬ماست‭ ‬سون‭ ‬با‭ ‬چربی‭ ‬كمتر‭ ‬دارند‭ :‬‭ ‬ماست‭ ‬سون‭ ‬كم‭ ‬چرب‭ ‬5/2درصد‭ ‬چربی‭ ‬طبیعی‭ ‬شیر‭ ‬2‭/‬2‭ ‬كیلویی،حدود‭ ‬دو‭ ‬ماه‭ ‬است‭ ‬كه‭ ‬روانه‭ ‬بازار‭ ‬شده‭ ‬و‭ ‬در‭ ‬دسترس‭ ‬شما‭ ‬است‭.‬

  مضرات ماست سون کاله

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  وب‌ سایت

  ام اس سنتر در اردیبهشت ۱۳۸۸ توسط مبتلایان به ام اس و با اهداف: انتشار اخبار ام اس، اصلاح نگرش جامعه نسبت به بیماری ام اس، ایجاد روحیه و انگیزه به مبتلایان تاسیس شد. از فعالیت های مهم ام اس سنتر میتوان به برگزاری بیش از ۴۰ دیدار، برگزاری بیش از ۲۰ سفر، تاسیس گروه کوهنوردی متشکل از مبتلایان و اجرای بیش از ۱۰۰ برنامه کوهنوردی و شرکت در برنامه های صدا و سیما اشاره کرد. لازم به ذکر است ام اس سنتر به هیچ نهاد و سازمانی وابسته نمی‌باشد و به صورت مستقل فعالیت می‌نماید.

  ایا ماست سون روغن پالم دارد
  ایا ماست سون روغن پالم دارد
  0

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.