بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

ماسک صورت برای درمان منافذ باز پوست

پوست و زیبایی آن از فاکتور های مهم جذابیت است و همه خانم ها و آقایان تمایل دارند از پوستی صاف و شفاف و بدون عیب و نقص برخوردار باشند . اینکه منافذ صورت بسته باشد و غدد چربی به اندازه مناسب ترشح شوند در زیبایی آن بسیار موثر بوده و می تواند بخش بزرگی از جذابیت را در شخص تامین نمایند .

دلایل مختلف و متنوعی برای این عارضه ممکن است وجود داشته باشد اولین دلیل وراثت است برخی افراد به صورت مادر زادی و ژنتیکی این مشکل را داشته و البته این افراد هم می توانند به درمان این مشکل امیدوار باشند .

حتما بخوانید : با فواید باور نکردنی ۲۰ ماسک عسل صورت آشنا شویم

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

برخی افراد دارای پوست چربی هستند و میزان این چربی بیش از حد بوده و باعث این عارضه در آنها شده است این افراد باید در درجه اول روی درمان چربی بیش از اندازه پوستشان متمرکز بشوند تا به مرور وضعیت منافذ پوست صورت شان هم بهبود پیدا کند .

افرادی که به دلایل شغلی یا به هر دلیل دیگری مجبور هستند زیاد زیر نور مستقیم خورشید باشند هم ممکن است دچار این عارضه شوند چون اشعه های مادون قرمز و فرابنفش موجود در نور آفتاب باعث گشاد شدن منافذ صورت و پوست می گردد .

افرادی که زیاد جوش می زنند هم ممکن است دچار این مشکل بشوند جوش ها چون از سلول های زیرین صورت بوجود آمده و بیرون می زنند می توانند منافذ پوست صورت هم به میزان زیادی گشاد کرده و مشکلات جانبی مربوط به آن را هم بوجود اورند .

دلیل دیگری که می تواند باعث عارضه باز بودن منافذ پوست صورت شود استفاده بیش از حد از کرم هایی است که درصد چربی آنها بالا می باشد این کار باعث میشود منافذ پوست بسته شده و سلول ها برای اینکه بتوانند تنفس کنند و سموم موجود در خود را دفع نمایند قطر خود را افزایش داده و این عارضه را بوجود آورند .

آیا تغییر در ابعاد مناقذ سلول ها در زیبایی اثری دارد ؟

جواب این سوال قطعا مثبت است به طور طبیعی منافذ سلولی باید در حدی باشند که قطر و اندازه انها به هیچ وجه با چشم قابل مشاهده نباشد و فقط به میزانی باشند که سلول های بتوانند تنفس کرده و سموم خود را دفع نمایند اما در افرادی که به عارضه گشادی این سلول ها دچار هستند با چشم می شود این سوراخ ها را دید و ظاهر نامناسبی به صورت می دهند برای همین افرادی که به این مشکل دچار هستند تمایل دارند به هر روشی این عارضه را رفع نمایند و البته تا حدودی هم این مشکل قابل حل می باشد .

منافذ پوست صورت اصلاحا به سوراخ های کوچک روی پوست صورت گفته می شود که در حالت عادی به مقدار مشخص و معینی برای تنفس سلول ها باز بوده و البته هم باید باشد اما در موارد خاص این منافذ بیشتر از حد معمول و لازم باز شده و مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کند . در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه برای از بین بردن سوراخ های صورت لازم است بدانید در اختیارتان بگذاریم .

(تصویری از سوراخ های پوست صورت )

برخی مواد مغذی و طبیعی هستند که می توانند تاثیر مثبتی روی سوراخ های پوست داشته باشند و انها را جمع نمایند و البته شکل بهتری هم به انها بدهند این مواد و ماسک ها اغلب با تنظیم ph سلول ها اقدام به این عمل می نمایند و برخی دیگر هم به طور مستقیم روری خود منافذ این سلول ها تاثیر خواهند گذاشت .

سرکه جزو آن موادی است که PH سلول ها را تنظیم کرده و انها را از حالت اسیدی شدید یا قلیایی شدید خارج می نمایند علاوه بر آن سرکه خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده هم دارد و باکتری ها و عفونت های سلولی را کاهش داده و بهبود می بخشد برای اینکه سرکه صورتتان را نسوزاند بهتر است ان را با مقدار کمی اب مخلوط کنید و بعد با یک پنبه به ارامی روی صورت بمالید اگر احساس سوزش شدید کردید مقدار اب را بیشتر کنید تا سلول ها دچار التهاب نگردند بعد بگذارید برای چند دقیقه این ماسک بماند تا خشک شود .

سفیده تخم مرغ سلول ها را سفت و جمع می کند اگر دقت کرده باشید وقتی یک مقداری تخم مرغ روی دست یا جایی از بدنتان می ریزید بعد از مدتی خشک شده و محلی را که ریخته است سفت و جمع می کند سفیده تخم مرغ برای سلول ها و سوراخ ها آن هم همین خاصیت را دارد . سفیده تخم مرغ چربی های اضافه را هم از بین می برد .

برای درست کردن این ماسک سفیده یک عدد تخم مرغ را جدا کرده و کمی بهم بزنید و بعد آن را روی صورت ماساژ دهید و بگذارید برای نیم ساعت بماند تا خشک شود بعد از خشک شدن می توانید با اب گرم بشویید این ماسک را می توانید به شیوه دیگری هم درست کنید یک عدد سفیده تخم مرغ را بهم زده و با مقدار کمی آبلیمو مخلوط کرده و مجددا بهم بزنید و این ترکیب را به عنوان ماسک برای منافذ پوست صورت استفاده نمایید .

این ماسک را می توانید هفته ای دو یا سه بار استفاده کنید چون علاوه بر تاثیری که کفته شد لکه ها و تیرگی های سطح پوست را هم از بین می برد و ان را شفاف تر و زیباتر می کند کلا تخم مرغ به دلیل داشتن پروتیین تاثیری بسیار زیاد و خوبی برای زیبایی و سلامت دارد .

عسل بسیاری از مشکلات و التهابات و ناراحتی های پوستی را تسکین داده و تا حدود زیادی از بین می برد ، گوجه فرنگی هم سرشار از آنتی اکسیدان بوده و علاوه بر این که تیره گی ها و لک ها و خشکی را از بین می برد برای بسته شدن سوراخ های پوستی هم بسیار موثر و مفید است آب لیمو هم PH  سلول ها را تنظیم کرده و از حالت اسیدی شدید و یا قلیایی شدید خارج می کند .

برای درست کردن این ماسک کافی است یک عدد گوجه فرنگی را له کرده و آن را صاف نمایید و عصاره آن را جدا کنید بعد با مقداری عسل و اب لیمو مخلوط کنید و بهم بزنید و بگذارید برای چند دقیقه بماند تا همه مواد خوب با هم ترکیب شوند بعد می توانید آن را روی صورت ماساژ دهید و بگذارید نیم ساعت بماند بعد از نیم ساعت می توانید با آب ولرم بشویید .

حتما بخوانید : معرفی انواع ماسک صورت خانگی

برای بخور دادن بهتر از از بخور گیاهان دارویی مانند بابونه استفاده کنید برای درست کردن این بخور مقدار اب را بجوشانید بعد کمی گیاه بابونه را در آن ریخته و بگذارید دم بکشید در حالیکه این ترکیب ارام در حال جوشیدن و خارج کردن بخار است بخور را آغاز کنید به حدی که عرق کرده و احساس کنید که سبک شده اید این کار را اگر هفته ای دو یا سه مرتبه تکرار نمایید برای بسته شدن منافذ پوست صورت بسیار موثر است از گیاهان دیگری برای بخور هم می توانید استفاده کنید نعنا و سایر گیاهان معطر هم برای این کار مناسب هستند .

گلاب خاصیت ضد عفونی کننده داشته و از بروز بیماری های قارچی و باکتریایی و همچنین التهاب و سرخی جلوگیری می کند علاوه بر آن قطر سلول ها را کاهش داده و آنها را جمع می نماید . گلاب برای رفع آکنه و جوش ها هم بسیار موثر است برای درست کردن ماسک گلاب می توانید مقداری گلاب را روی پوست صورت ماساژ دهید و بگذارید برای نیم ساعت بماند و بعد بشویید البته گلاب را می توانید با مقداری خیلی کمی آب هم مخلوط کنید تا اثر سوزاننده نداشته باشد .

جوانه گندم علاوه بر اینکه قطر سلول های سطحی را کاهش می دهد برای سلامت و زیبایی ظاهری هم بسیار موثر است این ماده مغذی بسیاری از مشکلات پوستی اعم از لک ها ، جای جوش ها و التهاب ها را می تواند کاهش داده و بهبود ببخشد علاوه بر تاثیرات گفته شده این ماده برای شفاف کردن و درخشان کردن پوست هم بسیار مناسب است برای درست کردن این ماسک مقداری جوانه گندم خشک شده را به صورت پودر در اورید و بعد ان را با مقدار کمی شیر مخلوط نمایید و این ترکیب را روی صورت مالیده و بگذارید برای نیم ساعت بماند تا کاملا خشک شود استفاده از این ماسک برای دو بار در هفته می تواند علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات پوستی نظیر التهاب ، تیرگی و لک ها را از بین ببرد در بستن منافذ آن هم بسیار موثر است .

جوش شیرین خاصیت نرم کننده و ضد التهابی داشته و به عنوان یک لایه بردار طبیعی هم عمل می کند و می تواند الودگی ها و سلول های مرده را بیرون کشیده و آنها به ساختن سلول های جوانتر ترغیب نماید علاوه بر این جوش شیرین خاصیت اسیدی یا قلیایی سلول ها را هم تنظیم کرده و از قلیایی شدید یا اسیدی شدید شدن آن جلوگیری می نماید  و PH را تنظیم خواهد کرد برای درست کردن ماسک جوش شیرین مقداری از پودر ان را با کمی آب مخلوط کنید و بهم بزنید تا خمیر نرمی بدست اید و بعد این خمیر را روی منافذ صورت مالیده و بگذارید برای چند دقیقه ای بماند این ماسک را می توانید هفته ای دو بار استفاده کنید استفاده از این ماسک برای سلامت و زیبایی پوست بسیار مفید است .

یخ به دلیل اینکه باعث انقباض سلول ها میشود به مرور باعث شده منافذ ان هم کاهش یابد برای این کار فقط یک تکه یخ را بردارید و آن را به آرامی روی صورت خود بمالید البته در ابتدا ممکن است کمی احساس سوزش و سرمای شدید کنید که بعد از مدتی کاملا از بین می رود این کار را هفته ای دو یا سه بار انجام دهید و بعد از مدتی سلول ها به همان حالت انقباض باقی خواهند ماند و قطر منافذشان به مقدار زیادی کاهش می یابد .

زرد چوبه خواص بسیار زیادی برای پوست دارد این ماده غذایی می تواند لک ها ، جای جوش و آکنه و تیرگی ها را به میزان زیادی از بین برده و پوست را شفاف نماید علاوه بر آن زرد چوبه خاصیت جوان سازی داشته و باعث می شود سلول های جوان ساخته شوند یکی دیگر از خواص زرد چوبه کم کردن قطر دهانه سلول ها بوده و باعث میشود منافذ آنها کاهش پیدا کند.

لیمو هم همانطور که می دانید سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی دیگر است آب یا عصاره لیمو می تواند باعث شفاف و درخشان شدن پوست شده و به طرز شگفت انگیزی لک ها و ضایعات را از بین می برد و البته برای بسته شدن منافذ پوست هم بسیار مفید است برای درست کردن این ماسک مقداری زرد چوبی را با مقداری عصاره لیمو ترکیب کرده و بهم بزنید تا به صورت یک خمیرنرم در بیاید بعد به آرامی این خمیر را روی پوست صورت بمالید زرد چوبه به خاطر رنگ قوی که دارد نباید خیلی طولانی روی صورت بماند بعد از چند دقیقه ماسک را با آب ولرم بشویید .

برخی کرم ها تولیدی هم این خاصیت را دارند که منافذ پوست صورت را کاهش دهند در این کرم ها عموما از ترکیباتی استفاده می شود که می توانند این کار را انجام دهند هر چه در ساخت کرم ها از ترکیبات طبیعی استفاده شود تاثیر بیشتری خواهند داشت و بیشتر می توانند باعث بسته شدن منافذ پوست صورت شوند  بسته بودن منافذ پوست صورت باعث می شود پوست صاف و شفاف و سالم به نظر رسیده و ظاهر زیباتری داشته باشد در کنار کرم های پوستی می توانید با نظر پزشک از ماسک های طبیعی هم استفاده کنید تا زودتر به نتیجه برسید البته حتما این کار را با نظر پزشک متخصص انجام دهید .

ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

عالی و مفید بود ممنون

باید همه این راهل هارا آنجا م دهیم یا یکی شوند کافی هستش

سلام باید همه این راحل هارا انجام دهیم یا یکی شون کافیه

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

سلام. خیلی ممنون بابت توضیحات شما.فقط ای کاش چند تا کرم حل کننده این مشکل را هم معرفی میکردین

خیلی عالین من قبلا از همشون استفاده کردم و اینقد تاثیرش زیاده و صورتو شفاف میکنه و لکه های جوش رو پاک میکنه البته باید مداوم و سر وقت انجام بدین هفته ای سه بار ماسک بزنید و هفته ایی دوبار بخور بابونه و گل ختمی

کدوم ماسک بیشتر جواب داد میشه بگید تا اونو انجام بدم!؟؟؟ یا اینکه هر هفته از یکیشون استفاده کنم!؟

ماسک سفیده تخم مرغ با ۲ قاشق چایخوری آبلیمو

سلام میشه بگین چ چیزایی استفاده کردین و راهنمایی کنین ممنون میشم

سلام
به مدت یک هفته هرشب قبل خواب یه قاشق چایخوری اسپند رو بشور و بخور ،من فقط از این راه نتیجه گرفتم اگر دیدی برای تو هم نتیجه میده چهل روز ادامه بده

من ماسک سفیده تخم مرغ با زردچوبه رو استفاده میکنم درسته فعلا برا منافذ تاثیر نذاشته چون هنوز ی ماه کامل نشده چون اینجور ماسک ها تاثیرشون دیر نشون میدن باید زیاد استفاده کرد من پوستم معلوم نبود خشک بود یا چرب این ماسک خیلی خیلی تنظیمش کرده دوکارو همزمان انجام داد هم آبرسانی کرد هم چربی اضافی رو برد منکه تا حالا راضیم ادامه هم میدم اونایی که میگن ما جوش زدیم اینا اونا حتما پوستشون حساس بوده

سلام دوستان عزیز من پوستم اوایل منافذش کوچولو بود اما الان انقد گشاد شده مثل لک شده بعد از کرم ضدافتاب درمالیفت استفاده میکنم لطفا ی راه کاری نشپن بدین مچکرم

هیچ کرمی نیست معرفی کنید ک روزنه های پوست رو برطرف کنه

سلام وقت بخیر.
من مشاوره پوست و مو و لاغری انجام میدم. پک قابض منافذ پوست هم دارم. اگه خواستید با من تماس بگیرید :

سلام منم منافذم بازه انگار که لکه هستن چیکار کنم ؟؟فقط هم کنار بینیم هست

ممنون از راهنماییهاتون

دوستان سلام. من مشاوره پوست و مو و لاغری انجام می دم. کرم تخصصی واسه منافذ باز پوست هم دارم. هر کسی خواست با شماره من تماس بگیره:

ماسک سفیده تخم مرغ عالیه.من دوهفته ی هست می زنم‌ پوست خوب شده چو نمیزنم.چربیس متاعدل شده و منافذش بسته ترشده.به خدا اینقدر لیزر رفته بودم خسته شده بودم تازه جواب هم نداده بود

میکرونیدلینگ انجام دهید

اصلا خوب نیست من بیش از چندین میلیون هزینه کردم.
پیشنهاد میکنم کسی پولشو بیرون نریزه

سلام،من همه این ماسک ها رو امتحان کردم صورتم خیلی شفاف شده و بنظر همه آشناها که دیدن میگن عالی شده پوستم.از بین این همه ماسک سفیده تخم مرغ و ۲قاشق چایخوری آبلیمو حرف نداره نیم ساعت روی صورت بزارید بمونه اصلا موقع خشک شدنش حرف یاحرکت نکنید بعد نیم ساعت بشورید ۳روز در هفته استفاده کنید واقعا عالیه، زردچوبه با ابلیمو و آب گوجه فرنگی هم عالیه

سلام من ترکیب عنبرنساء باابلیمو،ماست،خیارودارچین وعسل رای صورت خوراکی استفاده کردم واقعا جواب داد

نوش جونتون

در هفته چند بار زردچوبه بزنیم و چه مقدار زردچوبه چه مقدار آبلیمو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

معرفی ماسک برای لک های صورت  : داشتن پوستی زیبا و شفاف و بدون هیچگونه ضایعه ، جوش ، لک یا اکنه آرزوی هر خانم یا آقایی است . از قدیم افرادی که پوست صاف و بدون نقص داشتند جزو اشخاص زیبا محسوب میشدند واقعیت امر هم همین است بخش زیادی از زیبایی در کیفیت پوست نهفته بوده و توجه به آن می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس و شادابی افراد گردد.

برخی مشکلاتی که ممکن است روی زیبایی صورت تاثیر بگذارد جوش و آکنه پوستی ، لک یا نشان های سفید یا قهوه ای ، جای ابله و حساسیت پوستی هستند . هر کدام از این مشکلات ممکن است بنا به دلایل متفاوتی بوجود ایند و البته درمان هر کدام هم راههای مخصوص به خود را دارد .

لک های قهوه ای از جمله ضایعات پوستی هستند که تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی و ظاهر فرد می گذارند . ضایعات قهوه های رنگ  به دلایل متفاوتی بروز می کنند برخی از آنها در ذیل آورده شده است :

این نوع ملاسماها جان سخت ترینشان هم هستند و درمانشان هم به سختی انجام میشود . برخی اشخاص به دلیل وراث و ژنتیک دچار این ضایعات میشوند و در نقاط مختلفی از صورت انها مانند اطراف چشم ها یا گونه ها و حتی چانه و پیشانیشان این مشکل دیده شده و روحیه و اعتماد به نفسشان را تحت تاثیر قرار می دهد . درمان این لک ها پوستی که دلایل وراثتی دارد باید با نظر و نظارت مستقیم پزشکان متخصص باشد .

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

( ماسک برای لک های صورت )

افتاب گرفتن و استفاده از نور خورشید برای زیبایی و سلامت و ساخته شدن ویتامین D در بدن بسیار خوب است اما به شرطی که از حد معینی فراتر نرفته و به افراط کشیده نشود . اشعه UV و IR  موجود در نور مستقیم خورشید اگر به مدت طولانی به بدن بتابد می تواند مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد نماید یکی از این مشکلات لک قهوه ای رنگ بر روی پوست بدن و صورت و دستها می تواند باشد که ظاهر نامناسب و نازیبایی به شخص خواهد داد .

( ماسک برای لک های صورت )

اگر به افتاب گرفتن علاقه زیادی دارید باید در حد متعادل این کار را انجام دهید چرا که علاوه بر زیبایی تماس زیاد از حد با این اشعه ها می تواند باعث سرطان هم گردد و سلامت شما را به خطر بیندازد .

در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن ایجاد میشود ممکن است این نوع ضایعات روی پوست ایجاد شده و البته از بین بردن انها کار راحتی نیست و نیاز به حوصله و صرف وقت زیادی دارد . ملاسما یا لک های پوستی در دوران بارداری از نامنظم شدن فعالیت غدد تیرویید و تخمدان بوجود می آیند و انجام ازمایشات به موقع و طبق نظر پزشک می تواند از بروز آنها جلوگیری کند .

( ماسک برای لک های صورت )

هر چقدر سن بالاتر رود سلول های موجود در بدن فرسوده تر شده و فعالیت ها و وظایف خود را به کندی انجام می دهند یا اصلا برخی از فعالیت ها در انها متوقف میشود . با افزایش سن رنگدانه های زیر پوست یا همان مالانین ها ممکن است در نقاطی خاص افزایش پیدا کنند و باعث پیدایش لک گردند . که در بیشتر مواقع امکان درمان آن ضعیف است .

داروهایی مانند ضد بارداری ، ضد مالاریا و داروهایی که برای شیمی درمانی استفاده میشوند دارای ترکیباتی هستند که می توانند باعث ایجاد لک شوند . برای همین افرادی که مجبور به استفاده از این داروها هستند باید کمتر در معرض خورشید قرار گرفته و از کرم های مناسب استفاده کرده و تغذیه خوب برخوردار باشند و در رژیم غذایی خود تا می توانند میوه و سبزیجات قرار دهند .

( ماسک برای لک های صورت )

برخی بیماری های کبدی مثل داشتن کبد چرب و یا افزایش یا کاهش آنزیم های کبدی و یا سرطان کبد قابیلت این را دارند که سبب بروز ضایعات اینچنینی  و لک ها هم در بدن گردند . افرادی که مشکلات کبدی دارند باید بیشتر مراقب بوده و به محض مشاهده این آسیب ها به پزشک متخصص مراجعه نمایند.

( ماسک برای لک های صورت )

ویتامین B12  ،  A  و اسید فولیک در زیبایی و همچنین سلامت بدن بسیار موثر هستند . بیشتر متخصصان پوست در مراحل اولیه درمان لک های مراجعه کنندگان خود مصرف مجاز این مواد را توصیه می کنند و بعد به درمانهای تکمیلی می پردازند این نشان می دهد کمبود این ویتامین ها در بدن می تواند منشاء بسیاری از ضایعات پوستی از جمله ملاسما باشد .

( ماسک برای لک های صورت )

در سطور بالا در مورد علل احتمالی بروز لک ها در بدن صحبت کردیم به غیر دلایلی که به آن اشاره شد این گونه ضایعات می تواند بدون هیچ دلیل مشخصی هم بوجود آید و خاطرشما را آزرده نماید . بله به واقع وجود ملاسماها در هر نقطه ای از بدن باعث ناراحتی ، کاهش اعتماد به نفس می شود و این بسیار آزار دهنده است.

یکی از نکات منفی که در درمان آنها وجود دارد خاصیت بازگشت پذیری ملاسماها بوده که می تواند افراد را از درمان ناامید کند ولی باید صادقانه به شما بگوییم اگر میخواهید از شر این زشت های اذیت کننده راحت شوید باید حوصله به خرج داده و وقت صرف کنید و البته نا امید هم نشوید ما در این مطلب چند نوع ماسک خانگی را برای درمان لک های پوستی معرفی می کنیم که اگر به صورت دایم از انها استفاده کنید می توانید تا ۸۰ ، ۹۰ درصد امیدوار باشید که انها را از بین خواهید برد .

درمان لک ها باید به صورت دایمی باشد خوبی استفاده از ماسک های خانگی  این است که ارزان بوده و با صرف وقت ۱۵ دقیقه می توانید آنها درست کرده و استفاده کنید .

لیمو ترش سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان است . ویتامین های موجود در آن مانند یک ماسک طبیعی عمل کرده و سلول های مرده و خسته را ترمیم و شاداب می کند علاوه بر آن باعث کاهش رنگدانه های ملانین در زیر پوست می گردد . عسل طبیعی هم باعث رطوبت و شادابی پوست شده و جان تازه ای به سلول های آن می دهد . البته می توانید لیمو ترش را به تنهایی هم استفاده کنید و تاثیر بسیار خوبی بگیرد .

( ماسک برای لک های صورت )

عصاره یک لیمو را گرفته و با یک پنبه یا نوک انگشت به صورت و بیشتر محل های بروز لکها بمالید و بگذارید نیم ساعتی بماند همچنین می توانید لیمو را با کمی عسل هم ترکیب کرده تا کمی از حالت اسیدی آن کاسته شود و پوست را نسوزاند و بعد به صورت ماسک از آن استفاده کنید .

همانطور که در بالا اشاره شد لیمو باعث کاهش رنگدانه های زیر پوست میشود و شکر هم می تواند لایه های مرده پوست را جدا کرده و پوست را تازه و جوان کند برای درست کردن این ماسک مقداری لیمو را با یک قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید و بهم بزنید و بعد ترکیب درست شده را با دست به صورت و جاهایی که لک وجود دارد بمالید . این کار را دو بار در هفته می توانید تکرار کنید و هر بار ۱۵ دقیقه بگذارید بماند و بعد بشویید .

( ماسک برای لک های صورت )

گوجه فرنگی به مقدار خیلی زیادی آنتی اکسیدان دارد آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی در زیبایی و طراوت و رفع ضایعات پوستی نقش بسیار زیادی داشته به طوری که اگر فقط برای یک ماه به صورت ماسک از آن استفاده کنید نتیجه ای شبیه به معجزه خواهید گرفت.

برای درست کردن ماسک گوجه فرنگی فقط کافی است آن را خوب له کنید بهتر است با همان پالپ آن را به صورت بمالید ولی می توانید آن را صاف کرده و عصاره آن را استفاده کنید دو یا سه بار در هفته این کار را انجام دهید و بگذارید برای نیم ساعت بماند و بعد با آب سرد بشویید .

جو خاصیت لک برندگی داشته و دوغ هم سرشار از کلسیم است . جو علاوه بر آن کار لایه برداری هم انجام می دهد و می تواند به میزان زیادی ملاسماهای ایجاد شده روی قسمت های مختلف پوست را از بین ببرید .

( ماسک برای لک های صورت )

برای درست کردن این ماسک جو را کمی بپزید تا نرم شود بعد آن را با دوغ مخلوط کرده و به پوست بمالید این ماسک را دو بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه خوبی بگیرید .

بادام مقادیر زیادی ویتامین E  و لیمو ترش سرشار از آنتی اکسیدان و تخم مرغ دارای مقدار زیادی پروتیین است . هر کدام از این مواد در ماسک تهیه شده نقش خاصی ایفا می کنند. بادام باعث لایه برداری و از بین رفتن لک ها میشود ، لیمو ترش میزان ملانین ها را کاهش داده و تخم مرغ هم به خاطر پروتیینی که دارد باعث نرم و لطیف و مرطوب شدن پوست می گردد .

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

( ماسک برای لک های صورت )

برای درست کردن این ماسک مقداری بادام را آسیاب کرده و به صورت پودر دربیاورید بعد با کمی عصاره لیمو و یک تخم مرغ مخلوط نمایید و خوب بهم بزنید و بعد آن را روی صورت بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند بعد می توانید با آب ولرم بشویید .

سیب زمینی را می توانید به صورت حلقه ای یا رنده شده استفاده کنید . سیب زمینی هیدروکربنات زیادی داشته که در سفید و شفاف کردن پوست بسیار موثر است و البته می تواند لک های پوستی را هم از بین ببرد .

( ماسک برای لک های صورت )

یک سیب زمینی را حلقه کرده و حلقه ها را روی پوست صورت خود بگذارید یا اینکه بعد از رنده کردن عصاره ان را صاف کنید و با پنبه روی پوست صورت و محل ملاسماها بمالید و بگذارید نیم تا یکساعت بماند و بعد با آب سرد بشویید ماسک سیب زمینی در سفید شدن و شفاف شدن پوست هم بسیار تاثیر دارد .

برای درست کردن این ماسک باید وقت بگذارید و حوصله به خرج دهید . ابتدا باید یک خیار را خوب له کنید و بعد با جعفری خورد شده و مقداری روغن کنجد مخلوط نمایید و داخل یک شیشه ریخته و در یخچال قرار دهید تا ۴ روز بماند بعد ان را بیرون آورده و روی پوست صورت و محل های ایجاد لک بمالید . این ماسک تاثیر بسیار خوبی در کمرنگ کردن لک های پوستی دارد و انها را از بین می برد .

( ماسک برای لک های صورت )

به صورت علمی ثابت شده است آلوئه ورا باعث روشن و شفاف شدن پوست می گردد برای همین در بسیاری از کرم های ارایشی استفاده میشود . مقداری آلوئه ورا را له کرده و ان را به صورت ماسک روی پوست صورت و دستها و محل های بروز لک بمالید. استفاده از این ماسک را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید و هر بار بگذارید نیم ساعت بماند و بعد بشویید .

( ماسک برای لک های صورت )

مقداری هویج و سیب را رنده کرده و با هم مخلوط کنید و بعد به صورت ماسک آن را روی پوست صورت بمالید . این دو ماده باعث از بین رفتن لک های پوستی و شاداب شدن صورت میشوند .

( ماسک برای لک های صورت )

الان که در فصل زمستان هستیم و این میوه به وفور وجود دارد بهترین فرصت است که بیشترین استفاده از آن را ببرید پرتقال سفید کننده طبیعی برای پوست است و تیرگی های آن را از بین می برد .

( ماسک برای لک های صورت )

آب پرتقال را گرفته و ان را با پنبه به آرامی روی صورت بمالید البته ممکن است کمی پوستتان را بسوزاند اما حس مطلوب و رضایت بخشی به شما خواهد داد و سلول های پوستی را تازه و جوان خواهد کرد .

گاهی استفاده از ماسک و یا داروهای از بین برنده لک ها تاثیری در رفع این مشکل نداشته و لک ها همچنان به قوت خود باقی می مانند در این حالت شخص باید به روش لیزر اقدام به درمان لک ها کرده و انها را از بین ببرد .

( ماسک برای لک های صورت )

البته باید توجه داشته باشید حتما به مراکز و کلینیک های مجاز و زیر نظر متخصصان مربوطه مراجعه کنید و قبل از انجام هر کاری از به روز بودن دستگاها مطلع شوید تا بهترین نتیجه عایدتان شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

جوش یک برآمدگی پر از چربی و گاهی عفونت است که ممکن است از قسمتهای مختلف پوست سر بیرون آورد این برآمدگی در اکثر مواقع زیبایی پوست و صورت را تحت شعاع قرار داده و ظاهر را نامناسب می کند. برخی جوش ها ممکن است در ابعاد بزرگ و به تعداد زیاد سطحی از پوست را در برگرفته و شکل و شمایل آن را عوض کنند که می توانید از انواع ماسک برای جوش صورت استفاده کنید.

( ماسک برای جوش صورت )

مطلب مرتبط : ماسک صورت برای درمان جای جوش

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

گاهی از روی محل بروز آکنه ها می توانید به عملکرد اندام های داخلی هم پی ببرید مثلا اگر اکنه روی پیشانی ایجاد شود نشان می دهد شما از آن فست فود خور های حرفه ای هستید و این عمل باعث شده است سیستم گوارشیتان بهم ریخته و یک چنین عارضه ای ایجاد شود . اگر برآمدگی های چرکی روی پوست بین دو ابرو ایجاد شود نشان می دهد که شما غذاهای چرب زیاد میخورید و این چربی زیاد در کبد ذخیره شده و کبد چربی دارید. در نتیجه به صورت اکنه بین دو ابرو علایم آن ظاهر شده است .

جوش های زیرچشم و اطراف آن هم نشان می دهد که آب بدن کم شده و مصرف آب باید به اندازه کافی افزایش یابد .علاوه بر آن آب باعث میشود تیرگی های پوستی به خصوص در اطراف چشم کاهش پیدا کرده و پوست شفاف تر و درخشان تر به نظر برسد .

برخی افراد مستعد بروز آکنه روی پوست صورت خود هستند این اشخاص باید به یک متخصص آلرژی مراجعه کرده و تست حساسیت بدهند تا مشخص شود به چه موادی حساسیت دارند و از خوردن و تنفس این مواد خودداری نماید . نکته دیگر در خصوص بروز آکنه ایجاد آن روی بینی است افرادی که روی بینی جوش میزنند باید قلب خود را چک کنند چون ممکن است این اتفاق به دلیل عملکرد نامناسب قلب رخ داده و البته این موضوع خیلی مهم است و باید سریعا رسیدگی شود .

گاهی این عارضه در اطراف چانه و لبها بروز می کند در این حالت باید یک بررسی دقیق روی حال و احوال روحی خود داشته باشید چون این مشکل وقتی که شخص استرس زیاد دارد بوجود می آید و باید در خصوص رفع استرس در خودتان تدبیری بیندیشید و در نهایت اینکه اگر رو و پشت گوش هایتان جوش زدید به عملکرد کلیه ها شک کنید چون نشان می دهد که شما اب به اندازه کافی مصرف نکرده و همین امر فعالیت کلیه ها را دچار مشکل کرده است و این مشکل به صورت آکنه روی گوش ها بروز می کند .

برای اینکه این ضایعات پوستی را کاهش دهید می توانید هم از داروهای شیمیایی استفاده کنید و هم می توانید به انواع ماسک برای جوش و درمان های خانگی متوسل شوید در این مطلب ما برخی ماسک های خانگی را برای درمان و بهبود جوش های صورت به شما پیشنهاد می کنیم.

( معرفی انواع ماسک برای جوش صورت )

اگر از آن دسته افراد هستید که اکنه های چرکی دارید نشان می دهد که پوستتان خیلی چرب است و باید از ماسک هایی برای جوش استفاده کنید که این چربی را کاهش دهد. آبلیمو تازه یکی از انهاست. برای استفاده از این ماسک فقط کافی است مقداری عصاره لیمو تازه گرفته و با یک تکه پنبه روی جوش ها و محل های آکنه بمالید و بگذارید که خشک شود این کار را هر روز تکرار کنید بعد از مدتی از شدت و تعداد آنها کاسته میشود.

( استفاده از آبلیمو به عنوان ماسک برای جوش )

این ماسک هم مناسب پوست های چرب و البته اکنه دار است. برای درست کردن این ماسک برای جوش جوش صورت ، مقدرای زردچوبه و آب لیمو تازه و آرد نخود و شیر را با هم مخلوط کرده به شکلی که شبیه یک خمیر نرم شود .

بعد این خمیر را روری صورت و محل های بروز اکنه بمالید و بگذارید برای ۲۰ دقیقه بماند و بعد با اب ولرم شستشو دهید . البته یک نکته در استفاده از این ماسک وجود دارد که لازم است توجه کنید زردچوبه به دلیل ترکیبات رنگی قوی که دارد ممکن است برای پوست های خیلی روشن مشکل ایجاد کرده و لکه های رنگی روی پوست انها بوجود اورد ب، رای همین اگر پوست خیلی روشن دارید از این ماسک استفاده نکنید .

(توجه : استفاده از زردچوبه به عنوان ماسک برای جوش صورت افراد دارای پوست های خیلی روشن توصیه نمی شود )

سفیده تخم مرغ سرشار از پروتیین است وعلاوه بر اینکه باعث طراوت و رطوبت و درخشندگی پوست میشود ضایعات آن را هم از بین می برد . برای درست کردن این ماسک برای جوش های صورت ، مقداری سفیده تخم مرغ را به  طور کامل بهم زده به شکلی که کف کند.

بعد ماسک بدست امده را روی پوست صورت و محل های جوش بمالید و بگذارید سفیده خشک شود بعد با اب ولرم بشویید این کار باعث میشود چربی های اضافه صورت گرفته شده و ضایعات کاهش پیدا کنند علاوه بر آن پوست روشن تر و صاف و درخشان تر هم به نظر برسد.

جودوسر و خیار این خاصیت را دارند که چربی اضافه پوست را از بین برده و از میزان آکنه ها می کاهند . برای تهیه این ماسک برای چوش ، مقداری جودوسر را که به شکل پودر در آمده با خیار رنده شده و مقداری عسل مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر نرم در بیاید و بعد آن را روی اکنه ها بمالید و بگذارید برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند .

این ماسک برای جوش باعث میشود باکتری ها و آلودگی های روی پوست از بین رفته و لایه برداری شود. علاوه بر آن عسل خاصیت ضد باکتری داشته و رطوبت لازم برای صورت را تامین می کند . جو دوسر هم می توانند نقش پاک کنندگی قوی داشته و چربی های اضافه را بیرون بکشد و همه این خواص با هم باعث کاهش جوش در سطح پوست صورت میشود .

حتما بخوانید : با فواید باور نکردنی ۲۰ ماسک عسل صورت آشنا شویم

( ماسک برای جوش با استفاده از خیار و جودوسر )

اگر می خواهید با یک تیر چند نشان بزنید ، این ماسک برای جوش انتخاب بسیار خوبی بوده و شما را به هدفتان می رساند . مقداری آواکادو و خیار و ماست را با هم مخلوط کرده و برای اینکه این ماسک قوام آید مقدرای عسل هم به آن اضافه کنید و بهم بزنید تا شبیه یک خمیر نرم دربیاید و بعد آن را روی پوست صورت و محل های جوش ها بمالید و بگذارید برای ۳۰ دقیقه بماند .

ترکیباتی که در این ماسک برای جوش صورت استفاده شده است باعث پاکساز پوست و لایه بردرای آن شده و الودگی های پوست را از بین می برد و علاوه بر آن چربی های اضافه را هم بیرون می کشد و باعث میشود درصد زیادی از آکنه ها از بین رفته و خشک شوند  .

این دو ماده مغذی معجزه برای پوست های بیمار و دارای مشکل هستند ازطرفی تخم مرغ به خاطر پروتیینی که دارد باعث میشود صورت صاف و درخشان و جوان بشود و از طرف دیگر لیمو به دلیل داشتن ویتامین و آنتی اکسیدان فراوان چربی های اضافه پوست را از بین برده و آکنه ها را تا حد زیادی درمان می کند. علاوه بر آن لیمو به دلیل داشتن مواد اسیدی خاصیت پاک کنندگی هم دارد.

برای درست کردن این ماسک مقدرای سفیده تخم مرغ و عصاره لیمو را با هم مخلوط کرده و بهم بزنید تاتخم مرغ کف کند و بعد آن را روری صورت بمالید و بگذراید برای ۱۵ دقیقه بماند . برای شستن ماسک ها سعی کنید از اب سرد یا ولرم استفاده کنید چون اب داغ باعث چروک و خشک شدن پوست میشود .

جوش شیرین می تواند چربی های اضافه و آلودگی های پوست را بیرون کشیده و آن را تمیز و پاک سازی نماید . علاوه بر آن اثر مثبتی روری آکنه ها دارد. درست کردن این ماسک برای جوش بسیار ساده است ، فقط کافیست مقداری جوش شیرین را با کمی اب مخلوط کرده تا خمیری شود و بعد آن را روی جوش ها بمالید و بگذارید برای چند دقیقه بماند . این کار باعث میشود به مرور از تعداد و وسعت آکنه ها کاسته شود و بهبود پیدا کنند .

اگر پوستتان جوش دار است و از ماسک های مختلف استفاده کرده اید و نتیجه دلخواه را نگرفته اید این ماسک را درست کرده و و روری اکنه ها بگذارید قطعا نتیجه متفاوتی خواهید گرفت . برای درست کردن این ماسک مقدرای ساقه کرفس را خوب له کنید و با مقداری سیب له شده و خیار رنده شده و سیب زمینی رنده شده و دو سه قاشق ماست مخلوط نماید و خوب بهم بزنید تا این مواد با هم ترکیب شوند .

بعد بگذارید چند دقیقه ای این ترکیب به حال خود مانده تا عصاره مواد مختلف با هم قاطی شده و تاثیر ماسک بیشتر شود بعد از ان به آرامی ترکیب بدست امده را روری جوش ها و اکنه ها بمالید و ماساژ دهید و بگذارید برای ۳۰ دقیقه بماند تا به خوبی به خورد اکنه ها برود بعد می توانید با اب ولرم صورتتان را بشویید . این ماسک برای جوش علاوه بر اینکه اکنه ها را بهبود می بخشد نقش لایه بردار و پاک کننده هم ایفاء می کند و باعث درخشان و شفاف شدن پوست میشود .

هندوانه به دلیل اینکه سرشار از اب است آبرسانی به پوست را به بهترین نحوی انجام می دهد و علاوه بر آن التهابات ناشی از استرس و الودگی هوا یا حساسیت ها را کاهش داده و بهبود می بخشد و پوست را خنک می کند برای درست کردن این ماسک مقداری هندوانه را له کنید به طوریکه کاملا عصاره ان خارج شود و بعد با کمی سیب زمینی رنده شده مخلوط نمایید برای موثرتر شدن این ماسک بهتر است به آن مقداری جوانه ماش له شده و ماست هم اضافه کنید و خوب بهم بزنید اگر پوستتان خشک است مقداری خامه هم اضافه کنید بعد مخلوط درست شده را روی جوش ها و اکنه ها مالیده و بگذارید برای چند دقیقه بماند نقش سیب زمینی در این ماسک از بین برنده لک های ناشی از جوش ها و درخشان کننده پوست است و ماست هم به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدن و کلسیم پوست را تقویت کرده و ان را محکم و سفت می کند .

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

ماسک های زیادی برای درمان جوش ها وجود دارد که ما در این مطلب فقط به بخشی از انها اشاره کردیم در مطلب بعدی ماسک های دیگری برای جوش صورت معرفی خواهیم کرد .

سلام
برای سایتتون سفارش تبلیغات داریم
با تلگرام در تماس باشیم
ممنون

سلام دختری ۱۳ ساله هم و صورتی زیبا دارم اما به خاطر جوش هایم صورتم خیلی بد شده. ماسک جوش شیرین در چه مدتی جوش ها را کامل از بین میبرد؟

بیا تلگرام تا بهت بگم

سلام ابجی من امتحان کردم البته با ابلیمو طبیعی بزن به صورتت تا خشک شه بعد با اب ولرم بشور

از ماسک جوش شیرین اصلا برای صورت استفاده نکنید من استفاده کردم پوست صورتم پر از چاله شد

خیلی مطالب خوب و مفیدی بودن.
ممنون😘

سوزش بسیار زیاد ماسک زردچوبه روی پوست طبیعیه؟

ابلیموشو و زیاد زدی و پوستتم حساسه

Re ye chize adiye😊❤

بیا تلگرام تا بهت بگم

سلام من ۱۵ سالمه صورتم پرجوشه الان یه ساله جوش دارم جوش چند سال میمونه و کی تموم میشه

سلام منم ۱۵ سالمه صورتم پر جوش شده تازه یه قوز زدم وسط دماغم که نگو
نگران نباش بعد یکی دو سال میرن بستگی به ژنتیک و ترشح هورمون داره

اصلا از زردچوبه استفاده نکنیدا! من یه ذره زدم صورتم زرد شد. رنگشم نمیرفت. اصلا امتحان هم نکنید تاثیری نداره.

سلام بین این ها بهترین کدومه؟

سلام ب همگی‌.بچه ها گوجه رو له کنید بعد با ماست قاطی کنید برای جوش صورت خوبه. یا یک قاشق ماست با اویشن قاطی کنید اونم برای جوش صورت عالیه پوستو روشن میکنه .امیدوارم ک بدردتون بخوره.

من یک قوطی مام که تموم شده بود رو خالی کردم و کاملا شستم جوری ک هیچ ماده ای داخلش نموندع بود
بعد داخلشو روغ زیتون و عسل ریختم و مقدار خیلی کمی شکر
و بعد سه سال موفق شدم از شر جوش هام راحت بشم

صورتم خیلی جای جوش داره چکار کنم صاف وکشیده شود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

داشتن پوست سالم به زیباتر شدن ما کمک می کند. برای اینکه صورتی زیبا داشته باشیم باید پوستی عاری از عیب داشته باشیم، هر چیزی از آکنه گرفته تا لکه های سیاه، چین و چروک و منافذ باز پوستی باید به خوبی درمان شوند. مشکل منافذ بزرگ پوست یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که بسیاری با آن مواجه هستند.در این مطلب شما را راهنمایی می کنیم که چطور از شر منافذ بزرگ روی پوست خلاص شوید. روش هایی برای بستن منافذ باز پوست را با هم مرور می کنیم :

 

شستشوی مرتب پوست یکی از راهکارهای ابتدایی در جهت پیشگیری و از بین بردن منافذ پوست است، شستشوی مناسب پوست باید با انتخاب شوینده‌های ملایم و متناسب با نوع پوست باشد، برای پوست‌های چرب و مختلط، استفاده از شوینده‌ای که بتواند چربی اضافه سطح پوست را پاک کند، توصیه می‌شود.

شستشوی ۲ بار در روز، یک بار صبح و یک بار بعدازظهر یا شب برای پوست‌های چرب مناسب است.

افرادی که پوست‌های خشک دارند، باید از شستشوی بیش از حد پرهیز کنند و شوینده‌ای که استفاده می‌کنند، بسیار ملایم و ترجیحا غیرصابونی باشد.

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

راهنمایی های غلط مراقبت از پوست!

 

معمولاً یکی از روشهای کاربردی برای درمان و از بین بردن جوشهای سر سیاه و همچنین بستن منافذ پوست استفاده از بخور است که همیشه در دسترس بوده و کارایی لازم را دارد، ابتدا پوست صورت را با آب و صابون و با استفاده از لیف شستشو کرده و در ظرفی که امکان بخور درآن وجود داشته باشد آب را جوش آورده، زمانی که آب جوش آمد، ظرف را از روی اجاق گاز بردارید سپس با استفاده از پوششی برای قرار دادن روی سر ، پوست صورت خود را بخوبی در زمانی بین ۳ تا ۵ دقیقه بخور دهید.

در ادامه می توان با استفاده از ماسکهایی که معرفی خواهیم کرد پوششی از ماسک پس از بخور روی صورت قرار داده و تاثیر بخور و استفاده از ماسک را در بسته شدن منافذ به خوبی مشاهده کنید.

می توانید برای شفافیت و زیبایی بیشتر پوست از بخور بابونه استفاده کنید که تاثیر به مراتب بیشتری نسبت به بخور آب دارد.

بخور آویشن برای از بین بردن جوشهای سرسیاه

 

آب لیمو حاوی اسید سیتریک است که پوست را لایه برداری کرده و ظاهر منافذ باز را به حداقل می رساند. این ماده به بهبود رنگ پوست و حذف لکه های تیره آن به دلیل اثر سفید کنندگی خود کمک می کند.

روشهای ساخت ماسک با عسل

 

ماسک آب نارنج و گلاب یکی از قدیمی ترین روشهای بستن منافذ پوست است.

 

این ماسک نه تنها تاثیر مثبت در رفع منافذ باز پوست داشته بلکه در روشن و شفاف کردن پوست صورت موثر است . برای تهیه این ماسک نیاز به جوانه گندم یا همان گندم جوانه زده که پس از خشک کردن آن را به صورت پودر در بسیاری عطاری ها ارائه می کنند دارید،

همه آنچه که درباره تونر باید بدانید/ چرا استفاده از تونر برای پوست ضرورت دارد؟

 

بلغور جو دوسر برای پوست بسیار عالی است. این ماده چربی اضافی و سلول های مرده پوست را از بین برده به همین دلیل می تواند منافذ باز آن را درمان کند. یکی دیگر از مزایای بلغور جو دوسر این است که پوست را آرام می کند. به همین دلیل نیز می توان از آن برای پوست های حساس نیز استفاده کرد.

جوش شیرین را به عنوان یک عامل لایه بردار ملایم برای از بین چربی اضافی پوست و همچنین پاکسازی محل هایی از منافذ باز پوست که درون آنها گرد و خاک و مواد چرب با هم مخلوط و باعث بسته شدن روزنه های پوست شده اند به کار می بریم، این ماده همچنین در تنظیم ph تعادل حالت قلیایی و اسیدی پوست کمک شایانی می کند،

زیبایی پوست با خواص شگفت انگیز جوش شیرین!

 

خاک رس، یا همان multani mitti، یکی دیگر از درمان طبیعی مفید برای منافذ باز است. زیرا این ماده می تواند چربی بیش از حد پوست را جذب کند. علاوه بر این، به کاهش زخم و جای آفتاب سوختگی کمک می کند.

پودر زردچوبه سالیان سال برای درمان انواع مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گرفته است. زردچوبه نیز از موادی است که می تواند منافذ باز پوست را ببندد. این ماده سرشار از خواص بازسازی و جوانسازی پوست است و به خوبی می تواند منافذ باز پوست را ببندد. بهترین روش استفاده از زردچوبه برای بستن منافذ پوستی این است که مقداری پودر زردچوبه را با چند قطره آب لیمو ترکیب کنید و دو بار در هفته روی صورت بزنید تا از شر منافذ باز پوست خلاص شوید.

طرز تهیه 12 ماسک و دمنوش با زردچوبه

 

عسل حلال تمامی مشکلات پوستی است. عسل طبیعی باعث سفت و مستحکم شدن پوست می شود. استفاده مداوم از ماسک صورت عسل کمک می کند سطح روغن پوست کنترل شود. برای درمان منافذ بزرگ روی پوست بهترین روش، ساخت یک ماسک صورت ترکیبی از عسل، آب لیمو و آب گوجه فرنگی است.

ماسکی ساده برای شفافیت و رفع منافذ باز پوست

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک قاشق چای‌خوری عسل، نوک قاشق چای خوری پودر زعفران و 5 قطره سرکه‌ی خانگی انگور را با یک‌دیگر مخلوط کنید تا ماسکی ایجاد شود. شب به هنگام خواب این ماسک را به صورت بمالید و صبح با آب ولرم پوست را بشویید. بسته به میزان نازکی پوست صورت هر فرد، میزان سرکه‌ی موجود در ماسک متغیر است. پوست‌های نازک باید از سرکه‌ی بسیار کم و پوست‌های ضخیم همان میزان دستور اولیه را استفاده کنند. میزان سرکه از یک قطره تا حداکثر 5 قطره برای هر نوع پوست متغیر است. البته سرکه همان عاملی است که سبب روشن شدن و شفافیت پوست می‌شود.

علاوه بر این روشها، با استفاده از روش های زیر نیز می توانید به درمان منافذ باز پوست کمک کنید:

گردآوری: مجله شبره

کپی بدون ذکر منبع و لینک ممنوع است.

 

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

ممنونم بابت راهنماییتون

میشه لطفا آدرس تلگرامتون روبدید

https://t.me/shebrehbeauty

برای نظردهی بعدی، نام، ایمیل، و وب سایت خود را در این مرورگر ذخیره کنید.

به گزارش بهداشت نیوز، پوست صورت چرب‌ترین نقطه بدن است و منافذ آن نیز به همین دلیل بیشترین رشد را دارند و بیش از نقاط دیگر بزرگ می‌شوند و به چشم می‌آیند. در اینجا تعدادی از روش های خانگی و طبیعی رفع منافذ باز پوست را بیان می کنیم.


بخور صورت

در ظرفی آب را جوش بیاورید. سپس روی سر خود یک حوله بیندازید و بالای بخار آب ظرف بگیرید. زمانی که پوست صورت شما شروع به عرق کردن کرد نشانه این است که منافذ پوست در حال بسته شدن هستند. این کار را دو بار در هفته انجام دهید. این بخور باعث می‌شود به سرعت گردوخاک و چربی پوست خارج شوند و منافذ بسته شوند.

همچنین بخور دادن پوست با برخی از گیاهان مانند گل ختمی، نعنا ، بابونه و رزماری در رفع منافذ باز پوست موثر است. هر یک از این گیاهان را باید نظیر چای دم کرده و در داخل یک کاسه ریخته و بخور دهید. بهتر است بطور چرخشی روزانه با هر یک از این گیاهان بخور دهید و این مواد را با هم ترکیب نکنید.

معمولا اگر به مدت 5 تا 10 دقیقه این بخور انجام شود، منافذ پوست تا حدودی بسته می‌شوند.

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست


شستن صورت

شستشوی منظم روزانه صورت باعث می‌شود منافذ باز پوست کوچک‌تر شوند، زیرا این منافذ برای این به وجود آمده‌اند که آلودگی و چربی سطح پوست را بیرون برانند و وقتی شستشوی صورت می‌گیرد، دیگر نیازی نیست که منافذ این کار را انجام دهند.

به صورت خود آب بزنید و بعد با سرانگشتان، صورت را کمی ماساژ دهید تا آلودگی‌ها خارج شوند. سپس صورت خود را با آب بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید.

همچنین راه فوری برای رفع این منافذ، شستن صورت با آب سرد با دمای حدود 4 تا 5 درجه‌ی سانتی‌گراد است.


لایه‌برداری

علاوه بر شستشوی روزانه صورت، هفته‌ای دو مرتبه نیز لایه‌برداری پوست کنید. لایه‌برداری باعث می‌شود که سلول‌های مرده روی سطح پوست کنده شوند و پوست بتواند به طور طبیعی نفس بکشد.

گلاب هم برای بستن منافذ باز پوست و هم برای کنترل آکنه و پوست چرب موثر است. ابتدا صورت خود را بشویید و سپس کمی گلاب بر روی پوست صورتتان بمالید. بعد از آن لازم نیست صورت تان را بشویید

این کار را با یک دستمال تمیز انجام دهید. البته لایه‌برداری با ماسک‌های خانگی نیز می‌تواند مفید باشد، اما حتما بعد از لایه برداری، یک پارچه تمیز را به آرامی روی سطح پوست بکشید تا سلول‌های مرده جدا شوند.

ماسک جو دو سر برای لایه برداری ملایم پوست ، از بین بردن جوش های سر سیاه ، بستن منافذ باز پوست و کنترل چربی اضافی پوست به کار برده می شود. برای تهیه ماسک جو دوسر به پنج قاشق غذاخوری عسل ، دو قاشق غذاخوری پودر جو دوسر و دو قاشق غذاخوری شیر نیاز دارید. مواد را باهم مخلوط کرده و به مدت یک ساعت در یخچال نگهداری کنید. بهتر است ابتدا پوست را شست و بخور داد. سپس با این ماسک به صورت حرکت دایره ای صورت را ماساژ داد و پس از گذشت 15 تا 30 دقیقه بعد با آب سرد شستشو داد. تکرار یک یا دو بار در هفته مفید است.


گلاب

یکی از بهترین محلول های قابض یا تونرها برای پوست، گلاب است. گلاب هم برای بستن منافذ باز پوست و هم برای کنترل آکنه و پوست چرب موثر است. ابتدا صورت خود را بشویید و سپس کمی گلاب بر روی پوست صورتتان بمالید. بعد از آن لازم نیست صورت تان را بشویید.


کرم مرطوب کننده

گاهی اوقات به دلیل خشکی پوست و یا خشک بودن آب و هوا به خصوص در شب، منافذ روی پوست بزرگ‌تر می‌شوند. در این صورت با استفاده از یک کرم مرطوب کننده می‌توان رطوبت کافی برای پوست را تامین کرد و از بزرگ شدن منافذ جلوگیری نمود.

هر شب بعد از شستشوی صورت، مقداری کرم مرطوب کننده به روی پوست خود بمالید. چند مرتبه در هفته از ماسک‌های مرطوب کننده خانگی نیز می‌توان استفاده کرد و پوست را آبرسانی نمود تا خشک نشود.


آب مرکبات

آب مرکباتی نظیر لیمو، پرتقال و نارنج را با مقداری آب مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت قرار دهید.

برای استفاده از یخ، ابتدا آن را در یک تکه پنبه قرار دهید و سپس به مدت 10 تا 20 دقیقه روی پوست صورت خود بمالید که نتیجه آن بسته شدن منافذ پوست و خروج گردوغبار از داخل آن است

ویتامین ث موجود در آب مرکبات به طور موضعی به بازسازی کلاژن‌های پوست کمک می‌کند و این امر باعث بسته‌ شدن منافذ و شادابی صورت می‌شود.

البته توجه داشته باشید که میزان آب مرکبات را در آب زیاد نکنید و مستقیم به پوست صورت خود نمالید، چون خاصیت اسیدی دارند.


یخ

برای استفاده از یخ، ابتدا آن را در یک تکه پنبه قرار دهید و سپس به مدت 10 تا 20 دقیقه روی پوست صورت خود بمالید که نتیجه آن بسته شدن منافذ پوست و خروج گردوغبار از داخل آن است. ضمنا کمپرس یخ برای ورم پلک ها بسیار موثر است.


ماسک صورت

تعداد زیادی ماسک‌های کارخانه‌ای و همچنین ماسک‌های خانگی برای از بین بردن منافذ باز پوست وجود دارند که استفاده از آن‌ها بعد از بخور دادن به پوست، یکی از بهترین روش‌های درمان منافذ باز است. اگر وقت کافی هم ندارید، حداقل یک بار در هفته این کار را انجام دهید تا نتیجه خوبی بگیرید.


ماسکی ساده برای شفافیت و رفع منافذ باز پوست

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک قاشق چای‌خوری عسل، نوک قاشق چای خوری پودر زعفران و 5 قطره سرکه‌ی خانگی انگور را با یک‌دیگر مخلوط کنید تا ماسکی ایجاد شود. شب به هنگام خواب این ماسک را به صورت بمالید و صبح با آب ولرم پوست را بشویید. بسته به میزان نازکی پوست صورت هر فرد، میزان سرکه‌ی موجود در ماسک متغیر است. پوست‌های نازک باید از سرکه‌ی بسیار کم و پوست‌های ضخیم همان میزان دستور اولیه را استفاده کنند. میزان سرکه از یک قطره تا حداکثر 5 قطره برای هر نوع پوست متغیر است. البته سرکه همان عاملی است که سبب روشن شدن و شفافیت پوست می‌شود.


ماسکی ساده برای رفع جوش و منافذ باز پوست

یک قاشق مرباخوری آب لیموی تازه را با یک عدد سفیده‌ی تخم‌مرغ مخلوط کرده و به مدت 10 دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید. سپس با آب ولرم صورت را بشویید. وقتی هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید نتیجه خوبی می گیرید. برای بهتر شدن اثر آن بعد از بخور دادن صورت، از آن استفاده کنید.


منبع: تبیان

پاکسازی پوست با بخورهـای گیاهی پاکسازی پوست با انواع بخورهای گیاهی یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای افرادی است که تمایلی به استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌های شیمیایی ندارند.

رازیانه یک گیاه دارویی است که طبع گرم و خشکی دارد. در طب سنتی ایران، از آن به گیاه ضدبلغم و صفرا یاد می شود. چون گیاه بسیار گرمی است. اگر بخواهید از خاصیت مسهل بودن آن بهره مند شوید.رازیانه برای پوست ما هم خواص بیشماری دارد. مثلا برای ورم پلک و چین و چروک پوست مفید است که البته باید به صورت پماد مصرف شود همچنین میتوان به صورت ماسک روی صورت خود بگذارید. این ماسک باعث روشن شدن و شفاف شدن پوست می شود. استفاده از بخور رازیانه یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای بستن منافذ پوست است. اگرچه استفاده از بخورها به طور کلی منجر به گشودگی منافذ پوست می‌شود اما این بخور به صورت استثنا در انقباض منافذ پوستی بسیار موثر است و پس از استفاده از این بخور نیازی به استفاده از مواد قابض کننده سطح پوست وجود ندارد.

 

 

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

 

برای استفاده از این بخور کافی است ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری برگ رازیانه خشک شده را درون ۲ لیوان آب جوش ریخته و اجازه دهید به آرامی بجوشد سپس از بخار این آب برای بخور دادن صورت خود استفاده کنید. استفاده از این بخور دوبار در هفته به بسته شدن منافذ پوست که موجب از بین رفتن آراستگی پوست صورت می‌شود، کمک می‌کند.

 

 

 

یکی از روش‌هایی که در برطرف کردن جوش‌های سرسیاه صورت بسیار قوی عمل می‌کند، استفاده از بخور گیاهی گل بابونه است. برای تهیه این بخور تنها کافی است ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری گیاه خشک شده گل بابونه را درون ۲لیوان آب جوش ریخته و آن را روی حرارت بسیار ملایم قرار دهید سپس صورت خود را روی این بخار بگیرید. فقط مراقب باشید فاصله ایمن را حفظ کنید تا بخار به پوست صورت‌تان آسیب نرساند. بهترین حالت آن است که صورت‌تان را به مدت ۱۰ دقیقه با کمک بخور گل بابونه، بخور دهید و پس از آن صورت‌تان را بشویید. درمانگران طب سنتی معتقدند استفاده از گل‌های خیس خورده بابونه روی پوست به پاکسازی کمک می‌کند.

 

درمانگران طب گیاهی برای داشتن پوستی شاداب و جوان استفاده از بخورهای گیاهی را دو تا سه بار در هفته به بیمارانشان توصیه می‌کنند. بخور گیاهان دارویی از قبیل آویشن، اسطوخودوس، رازیانه، رزماری، نعناع کوهی، بومادران و گزنه از جمله بهترین راه‌حل‌ها برای افزایش نشاط، شادابی و جوانسازی پوست به ویژه در خانم‌هاست. بهره‌گیری از این بخورهای گیاهی علاوه بر پاکسازی پوست و آبرسانی مناسب به آن، موجب دریافت مواد غذایی توسط سلول های پوستی در بهترین شکل ممکن می‌شود. گیاه شاه‌تره به دلیل خواص بی‌نظیری که در پاکسازی پوست و پیشگیری از بروز جوش صورت دارد همواره توسط درمانگران طب سنتی به صورت خوراکی یا موضعی برای درمان جوش‌ها یا پیشگیری از بروز آنها در بدن توصیه می‌شده است. بسیاری از درمانگران نوشیدن عرق شاه‌تره یا جوشانده آن را بهترین داروی ضدجوش می‌دانند. اما بخور این گیاه دارویی نیز تاثیر زیادی در کاهش میزان جوش صورت و درمان آن دارد. بخور این گیاه علاوه بر خاصیت ضد جوش به داشتن پوستی شفاف و با طراوت نیز کمک می‌کند.

رازیانه و لاغری

خواص شگفت انگیز رازیانه برای زیبایی و سلامت

کاهش وزن با خوردن سالاد را افزایش دهید

 پوست چرب یا گریسی برخلاف پوست‌های خشک نسبتا دارای منافذ و ضخیم تر هستند. غده‌های چربی این نوع پوست بسیار حساس و بیش از حد چربی ترشح میکند , به خاطر همین موضوع در موقع لمس صورت دست شما اندکی چرب می‌شود. معمولا در پوست‌های چرب یک لایه چربی روی پوست دیده می‌شود و باعث براق شدن آن می‌گردد.

منافذ باز با برجستگی‌های کوچک روی پوست باعث ایجاد دانه سرسیاه می‌شود و لایه شاخص کراتینه این پوست ضخیم تر و باعث ضخیم تر شدن پوست می‌شود.

این پوست نسبت به پوست‌های دیگر دیرتر دچار چین و چروک می‌شود، چون مقاومت بیشتری دارد. برای پوست چرب باید ازکرم‌ها و لوسیون‌های فاقد چربی استفاده کرد و چون پوست چرب زودتر آلوده و کثیف می‌شود باید هر چند روز یک بار کاملا پاک شود.

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

 

یکی از راه‌های پاک کردن پوست ، بخور دادن آن است که به وسیله آن منافذ پوست باز شده و آماده تغذیه از ماسک‌های مورد نظر می‌گردد. بعد از عمل بخور می‌توان دانه‌های سرسیاه و جوش‌های صورت را فشار داد.

این کار باید در نهایت دقت و با دستمال کاغذی انجام گیرد و نباید برای این کار از ناخن‌ها استفاده کرد.جوش‌های صورت را تا حد امکان با دست لمس نکنید و در مورد انواع عفونی آن اجازه دهید تا جوش‌ها خشک شوند و سپس آنها را فشار دهید.

 


بخور گیاهی برای پوست‌های چرب

بخور گیاهی سبب می‌شود که منافذ پوست عمیقاً تمیز شود. برای بخور دادن پوست چرب از سبوس غلات، بلغور جودوسر و بلغور ذرت می‌توانید استفاده کنید.

 گیاهان مفید در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوست‌های چرب

گیاهان مورد استفاده در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوستهای چرب شامل بومادران، همیشه بهار، گزنه، مریم گلی، کامفری، رازیانه، اسطوخودوس، برگ شمعدانی، بابونه می‌باشند.

 

بخور گل ختمی‌و بابونه:

این بخور علاوه بر این که باعث تمیزی و مرطوب شدن پوست می‌گردد باعث ضد عفونی و روشن شدن و شادابی پوست نیز میشود. بهترین کاری که می‌توان بعد از این بخور، علاوه بر استفاد از انواع ماسک‌ها انجام داد، استفاده از روغن زیتون و در صورت داشتن جوش در روی صورت، از آّب لیموترش می‌باشد که باید با کمک پنبه، مخلوط روغن زیتون و آبلیمو ترش را روی پوست مالیده و پس از ۳۰ دقیقه صورت را با آب ولرم شست.

 

اگر پوست چرب دارید این نوع بخور مناسب شماست

طریقه استفاده از بخور:

مقداری گل ختمی‌و گل بابونه را در ظرف آب جوش می‌ریزیم و سپس در ظرف را به مدت ۱۰ دقیقه قرار داده تا دم بکشد و سپس در ظرف را برداشته و یک پارچه کلفت روی سر خود و ظرف انداخته و همین طور که صورتمان بالای ظرف و در معرض بخارها قرار دارد و با کمک دو انگشت دستمان پوست صورت را ماساژ داده ، این عمل را چندین بار تکرار می‌کنیم.

( نکته ) 1: برای بخور دادن پوست می‌توانید از گیاهان زیر نیز به صورت بالا استفاده نمایید. این گیاهان عبارتند از : بابون، آویشن، اسطوخدوس، گزنه سفید، رازیانه، زیرفون، بومادران، اکلیل کوهی، نعناع صحرایی، صمغ عربی، کافور.

( نکته) ۲: پس از بخور دادن می‌توانید با کمک نوک انگشتان و یک دستمال ، جوش‌های سرسفید و سرسیاه خود را با فشار خالی نمایید ولی نکته مهم در این مورد آن است که پس از عمل بخور چون منافذ پوست باز می‌شوند و سر جوش‌ها نیز باز خواهد شد، بهتر است که برای تنگ کردن این منافذ پوست پس از اتمام کار، از خیار رنده شده یا لیموترش تازه و یا اگر پوست چربی دارید از آب سرد یا یخ کمک بگیرید و آن‌ها را به صورت ماسک بر روی پوست قرار دهید.

صفحه اصلی » مقالات » پزشکی و سلامت » پوست و مو » بخور: روش، فواید، عوارض / بهترین گیاهان برای بخور و ماسک انواع پوست

بخور صورت : در این مقاله از بخش زیبایی پوست و مو در وبسایت نایریکا به بخور صورت, بخور صورت چیست, روش بخور دادن, بخور صورت برای جوش, ماسک برای بعد از بخور صورت, عوارض بخور صورت, بخور صورت چند بار در هفته, فواید بخور صورت, بخور صورت با دستگاه, برای بخور صورت از چه گیاهی استفاده کنیم, بخور سرد, بخور بابونه برای پوست, بخور آویشن, بخور برای سرماخوردگی, بخور شلغم, بخور برای پوست, بخور برای سینوزیت, بخور برای پوست چرب و جوش دار, بخور برای پوست خشک, بخور برای جوش صورت, مضرات بخور صورت می پردازیم.

با ما همراه باشید.

اگر درباره این مقاله اطلاعات مفید یا تجربه ای دارید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

بخور صورت, بخور صورت چیست, روش بخور دادن, بخور صورت برای جوش, ماسک برای بعد از بخور صورت, عوارض بخور صورت, بخور صورت چند بار در هفته, فواید بخور صورت, بخور صورت با دستگاه, برای بخور صورت از چه گیاهی استفاده کنیم, بخور سرد, بخور بابونه برای پوست, بخور آویشن, بخور برای سرماخوردگی, بخور شلغم, بخور برای پوست, بخور برای سینوزیت, بخور برای پوست چرب و جوش دار, بخور برای پوست خشک, بخور برای جوش صورت, مضرات بخور صورت

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینکهای زیر استفاده کنید:

پاکسازی پوست یکی از اقدامات مهم و اساسی برای زیبایی پوست به شمار می رود .

این فرایند به طرق مختلفی قابل انجام می باشد.

بخور صورت یکی از راه های آسان برای پاکسازی پوست به شمار می رود .

روشی کم هزینه ،آسان و در دسترس که به سادگی در منزل نیز قابل انجام می باشد .

بخور صورت چیست

بخور صورت یکی از روش های موثر پاکسازی پوست به شمار می رود .

بخور صورت می تواند سبب باز شدن منافذ پوست و آماده نمودن پوست شما برای قرار دادن ماسک های تقویتی بر روی آن شود.

با انجام این تکنیک به راحتی می توانید علاوه بر هیدراتاسیون پوستتان از بروز چین و چروک ،جوش های سر سیاه و …بر روی آن پیشگیری نمایید .

۱) آرایش روی صورت را پاک کنید.

خود را با آب و صابون و یا هر ماده ی تمیز کننده ی دیگری که می دانید پاک کنید و سپس صورت را به طور کامل خشک نمایید.

۲) ظرف را پر از آب کنید. حداقل ۳ فنجان آب؛ و آن را جوش بیاورید.

۳) آب را داخل یک ظرف کم عمق و پهن بریزید.

روش بخور دادن

۴) صورت خود را حداقل ۲۰ سانتی متر بالا تر از ظرف قرار دهید، حوله را روی سر خود بیندازید.

بخار باید گرم و آرام بخش باشد نه داغ و سوزاننده! اگر بخار خیلی داغ بود و احساس ناراحتی می کردید، سریعاً این کار را متوقف کنید!

۵) برای مدت زمانی نزدیک به ۵ تا ۱۰ دقیقه زیر حوله بمانید، سپس خود را با آب سرد بشویید.

این کار به مصدود شدن منافذ کمک می کند.

۶) در این زمان می توانید از مرطوب کننده و یا ماسک صورت استفاده کنید.

شما می توانید در بخار آب از گیاهانی نظیر چای سبز، بابونه، اسطوخودوس و نعناع نیز استفاده کنید.

گیاه را در یک فنجان خیس کرده و به آب در حال جوش اضافه نمایید.

پیش از استفاده از هر گونه گیاهی مطمئن شوید که به گیاه مورد نظر آلرژی نداشته و تان نسبت به آن حساسیت ندارد.

۱) صورت را تمیز کنید.

۲) لیفتان را در آب کاملاً گرم خیس کنید، آب اضافی آن را بگیرید و روی صورتتان قرار دهید.

۳) زمانیکه لیف سرد شد (معمولاً در کمتر از یک دقیقه) آنرا از روی صورت خود بردارید، و مرحله ی ۲ را مجدداً تکرار کنید. برای رسیدن به بهترین ننتیجه باید این کا را ۵ تا ۱۰ مرتبه تکرار نمایید.

۴) با آب سرد صورت خود را آبکشی کنید و سپس از ماسک صورت یا مرطوب کننده ی ملایم استفاده نمایید.

بخور صورت یکی از شیوه‌های مهم برای از بین بردن جوش و آکنه‌های موجود بر روی صورت است.

با این روش بخار آب از مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد دانه‌های سرسیاه، سر سفید و آکنه جلوگیری می‌کند.

برای این منظور یکی از روش‌های زیر را امتحان کنید تا بعد از گذشت چند هفته نتیجه‌ی استفاده از بخور صورت برای جوش را ببینید.

بخور صورت برای جوش

صد گرم آب را جوش آورده و ۲ قاشق گل بابونه را درون آن بریزید.

بعد از به جوش آمدن حرارت را کم کنید و صورت را بر روی بخار این محلول قرار دهید.

این عمل را طی ۱۰ دقیقه چندین مرتبه تکرار کنید.

ظرف را از روی حرارت بر داشته به کناری بگذارید تا ولرم شود.

از محتوی ظرف بر روی پوست بگذارید و ۱۰ دقیقه صبر کنید.

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

صورت را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

با این عمل جوش‌های سرسیاه شما به تدریج از بین می‌روند.

پنج قاشق غذا خوری گلاب را در ۱۰۰ گرم آب جوش بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه صورت را بخور دهید.

بخور صورت گلاب علاوه بر از بین جوش از بروز هرگونه چین و چروک بر روی پوست صورت نیز پیشگیری می‌کند.

خواص گلاب برای پوست صورت باعث سفت شدن منافذ پوست و در نتیجه افزایش درخشش فوق العاده آن می‌گردد.

اگر پوست شما بافت طبیعی و معمولی دارد می‌توانید از رزماری را به این بخور اضافه کنید.

این بخور صورت برای جوش مفیده بوده و در عین حال منافذ پوست را می‌بندد.

پوست بعد از به کار بردن این بخور شاداب‌تر به نظر می‌رسد.

در نیم لیتر آب مقداری نعنا و جعفری تازه بریزید، سپس پوست نصف یک لیمو ترش تازه را به آن اضافه کرده و بجوشانید.

صورت خود را با بخار این محلول به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بخور دهید.

مقداری تخم گشنیز، گل ختمی، گل شقایق را در یک ظرف آب بجوشانید و به مدت ۵ دقیقه از بخور آن استفاده کنید.

بخار این آب، خواص این گیاهان را بخوبی به پوست شما انتقال داده و پوست صورت را به شدت شاداب می‌کند.

در ابتدا و قبل از بخور باید صورت خود را با صابونی ملایم و بدون عطر که برای پوست شما مشکل ایجاد نمی‌کند شسته و تمیز کنید.

بخور صورت به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کفایت می‌کند، اما اگر پوستی حساس دارید بهتر است به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت خود را بخور دهید.

برای گرفتن نتیجه‌ بهتر هفته‌ای ۲ بار قبل از خواب، پوست صورت خود را بخور دهید.

اگر شما دارای پوست خشک هستید، بعد از پایان فرایند بخور صورت برای جوش، پوست صورت را شستشو داده و از یک مرطوب کننده مناسب یا تونیک صورت استفاده کنید.

کسانی که دارای رگ‌های پاره شده خون در پوست صورت خود هستند، از بخور دادن پوست خود اجتناب نمایند.

همچنین افرادی که مبتلا به آسم هستند و یا نسبت به گیاهان دارویی آلرژی دارند، قبل از بخور با یک دکتر برای گرفتن دستورالعمل خاص مشورت نمایند. بهتر است پس از بخور پوست از ماسک عسل و آب لیمو استفاده نمایید.

زیرا عسل نرم کننده و ضد باکتری است در حالی که لیمو به بستن منافذ بزرگ پوست کمک می‌کند.

کسانی که دارای پوست های خشک هستند می توانند موارد زیر را امتحان کنند:

ماسک برای بعد از بخور صورت

چند گزینه ی مناسب برای پوست های چرب هم عبارتند از:

یک قاشق چایخوری خمیر ترش را با مقدار کمی شیر گرم مخلوط کنید و صبر کنید تا حالت پف کرده به خود بگیرد.

برای گرفتن بهترین نتیجه می توانید این کار را در حمامی که هوای گرم و مرطوبی دارد انجام دهید.

مقداری از گوجه فرنگی پوست گرفته را به صورت پوره در آورید، سپس مقداری پودر سیب زمینی به آن اضافه کنید، این دو ماده را با هم مخلوط کرده تا یک مایع خمیر مانند بدست آید.

سفیده ی تخم مرغ را با چند قطره لیمو ترش مخلوط کنید.

این کار همچنین در برطرف کردن جوش های سر سیاه معجزه می کند.

خیار هم پوست را سفید می کند و هم می توانید از تکه های بریده شده آن بر روی چشم ها استفاده کنید تا هم از پف چشم ها کاسته شود و هم حلقه های مشکی دور چشم کمتر شوند.

با ۴/۱ سیب، ۴/۱ هلو، ۴/۱ خیار، ۴ گرم صدف دریایی پودر شده و ۶ گرم آرد شروع کنید.

میوه های را با هم مخلوط کرده و در بلندر بریزید تا محلول سسی شکلی بدست آورید، سپس پودرهای دیگر را به آن اضافه کرده و بهم بزنید.

یک ماسک فوق العاده برای مرطوب کردن و نرم کردن پوست که حتی برای پوست های حساس نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد مخلوطی از آرد جو و عسل است.( ۳ قاشق چایخوری از هر یک)

و برای آن دسته از افراد خوش شانس که دارای پوست های معمولی هستند (و یا حتی برای هر کسی که تمایل دارد از آن استفاده کند) ماسک شکلاتی صورت را امتحان کنید! این ماسک حساس یک مرطوب کننده ی عالی به شمار می رود و پوست صورت شما را مانند پوست کودکان نرم و لطیف می کند.

به این منظور باید:

را با هم مخلوط کنید و آنها را بر روی صورت خود بمالید.

برای ۱۰ دقیقه دراز بکشید و سپس پوست صورت خود را با آب گرم بشویید.

به طور باورنکردنی و با خوشمزگی تمام پوستتان تازه و شاداب می شود.

یکی از انواع ماسک ها که هم اثر بخشی بسیار بالایی دارد و هم می تواند برای انواع مختلف پوست ها مورد استفاده قرار بگیرد، مخلوطی از عسل و تخم مرغ است. (سفیده تخم مرغ برای پوست های چرب و زرده تخم مرغ برای پوست خشک) و مقدار کمی روغن زیتون.

این مواد را با هم مخلوط کرده و آنرا با کمک انگشت روی صورت بمالید و با نوک انگشتان به آرامی بر روی پوست ضربه های کوچکی وارد کنید تا به خوبی جذب شوند.

پس از اینکه محلول را بر روی پست خود مالیدید، پوست خود را به آرامی ماساژ دهید.

مجدداً این کار را تکرار کنید و لایه ی نازک دیگری را بر روی پوست مالیده و مجدداً ماساژ بدهید.

در تمام موارد باید محلول را بر روی پوست استعمال کرده و اجازه دهید تا به طور کامل بر روی پوستتان خشک شود.

به عنوان یک قاعده ی کلی باید همیشه به خاطر داشته باشید که نمی بایست برای مدت زمانی بیش از دو مرتبه در هفته از این ماسک ها استفاده کنید.

همچنین باید سعی کنید که هر مرتبه محتویات آنرا عوض کنید.

بد نیست که پیش از استعمال ماسک ابتدا آنرا تست کنید.

به این منظور کمی از آن را به پشت گوش خود بزنید، ۲۰ دقیقه صبر کنید، سپس آنرا بشویید.

بخار میتواند پوست را بسوزاند، پس باید فاصله تان را از منبع آب جوش حفظ کنید.

اگر از روش بخار دادن با حوله استفاده میکنید، حواستان باشد که حوله گرم باشد نه داغ.

کسانی که رزاشیا دارند، نباید از بخور صورت استفاده کنند.

عوارض بخور صورت

چون بخار رگ های خونی را گشاد میکند که موجب قرمزی پوست میشود.

اگرچه بخور دادن موجب آبرسانی به پوست میشود اما افرادی که دارای پوست خیلی خشک و اگزما هستند، باید احتیاط بیشتری کنند.

برای جلوگیری از آسیب پوست، زمان بخور دادن را به فقط چند دقیقه محدود کنید.

بخار دادن (بخور) به صورت را می‌توان هفته‌ای یک بار انجام داد و پس از آن، از ماسک صورت (آماده یا تهیه شده از مواد طبیعی توسط خود فرد) استفاده کرد.

بخور صورت چند بار در هفته

به طور کلی، افراد می‌توانند به ۲ صورت از بخور استفاده کنند؛ یکی اینکه صورت خود را در برابر یک منبع مولد بخار قرار دهند (که این بخار می‌تواند گرم یا سرد باشد) و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تماس پوست صورت با بخار، با آب سرد صورت‌تان را بشوید تا منافذ بازشده پوست بسته شوند و سپس از یک کِرِم مرطوب‌کننده یا یک ماسک صورت استفاده کنند.

در روش دوم، فرد حوله‌ای را که در آب گرم غوطه‌ور شده است، روی صورت خود قرار می‌دهد و پس از سرد شدن حوله، آن را برمی‌دارد.

این کار باید ۵ تا ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

بخور صورت با بخار آب، باعث پاکسازی عمقی پوست و بیرون آمدن هر نوع مواد ناخالص و آلودگی ها از منافذ پوست می شود.

بخور صورت می تواند پوست را از درون پاکسازی کند و کمبود آب پوست صورت را جبران کند و زندگی دوباره به آن ببخشد.

بخار آب باعث می شود پوست شما درخشان تر و شاداب تر به نظر برسد.

جریان خون در مویرگ‌های زیر پوست را بهبود بخشیده و از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.

اضافه کردن روغن های طبیعی و گیاهان دارویی به آب، بخار آن را سرشار از خواص خود کرده و خاصیت بخور صورت را افزایش می دهد.

فواید بخور صورت

جدا کننده سلول های مرده پوست

تسریع جریان خون در پوست

پاکسازی عمقی پوست

بهبود آکنه و جوش‌ های سر سیاه

از بین رفتن خطوط ریز روی پوست

هرگز از شوینده‌های شیمیایی برای تمیز کردن دستگاه بخور استفاده نکنید

دستگاههای بخور از طریق تزریق هوای مرطوب به فضای خانه، به شما کمک می‌کنند با آنفولانزا به مقابله بپردازید، چشم‌های خشک خود را تسکین دهید و خشکی پوست و سینوس‌ها را از بین ببرید.

با این حال ممکن است دستگاه بخور را به خوبی تمیز نکنید و خود را در معرض بیماری قرار دهید.

بخور صورت با دستگاه

تحقیقات نشان دادند ۷۵ درصد نمونه‌های گرفته شده از دستگاه‌های بخور، قارچ داشتند و ۸۷ درصد نمونه‌ها رشد باکتری را نشان دادند.

این موضوع نه تنها در منازل، بلکه در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها نیز صادق است.

تنفس هوای آلوده از یک دستگاه بخور کثیف احتمال ابتلا به ذات‌الریه، حملات آسم یا مشکلات ریوی را افزایش می‌دهد.

اگر دچار مشکل تنفسی مزمن هستید، دستگاه بخور ممکن است علائم را تشدید کند.

اگرچه افزایش رطوبت فرآیند تنفس در کودکان و افرادی که آسم یا آلرژی دارند را بهبود می‌دهد؛ اما زمانی که رطوبت آلوده ایجاد کند، باعث تحریک یا تشدید آسم و علائم آلرژی می‌شود.

برای پیشگیری از تولید رطوبت آلوده توسط دستگاه‌های بخور، نکات زیر را رعایت کنید.

آب دستگاه را زودبه‌زود عوض کنید باکتری‌ها و قارچ‌ها در آب ساکن دستگاه بخور، رشد می‌کنند و در عرض چند روز چندین برابر می‌شوند.

به همین دلیل بایستی هر روز آب دستگاه بخور را تعویض کنید تا از رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها جلوگیری شود.

به ویژه اگر از دستگاه بخور سرد استفاده می‌کنید، حتماً این کار را انجام دهید.

فیلترهای این دستگاه‌ها بایستی هر دو ماه یک بار تعویض شوند.

روش‌های پاک‌سازی یکسان نیستند محلول‌های تمیزکننده ساده برای تمیز کردن دستگاه‌های بخور مناسب‌تر هستند.

متخصصین توصیه می‌کنند نحوه استفاده از دستگاه بخور از محلول‌های مبتنی بر آب یا الکل برای تمیز کردن دستگاه بخور استفاده کنید.

قبل از این کار، دستگاه را از برق بکشید.

نحوه استفاده از دستگاه بخور هرگز از شوینده‌های شیمیایی استفاده نکنید؛ زیرا این محصولات حاوی پراکسید نحوه استفاده از دستگاه بخور هیدروژن هستند که منجر به آسیب ریوی می‌شود.

از آب مناسب استفاده کنید همواره دستگاه بخور خود را با آب جوشانده‌ای که از صافی رد کرده‌اید یا آب کانی‌زدایی‌شده پر کنید.

فیلترهای مختص کانی‌زدایی معمولاً مناسب هستند.

البته فکر نکنید استفاده از این فیلترها باعث می‌شود بتوانید یک یا دو بار تمیز کردن دستگاه بخور را به تأخیر بیندازید.

حتی زمانی که از آب تصفیه‌شده استفاده می‌کنید، بایستی هر روز آب دستگاه بخور را تعویض کنید.

دستگاه را با دستگاه جدید جایگزین کنید با گذشت زمان، موادی در دستگاه‌های بخور ته‌نشین می‌شوند که نمی‌توان آن‌ها را تمیز کرد.

این مواد ته‌نشین‌شده باعث افزایش رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شود؛ به عبارت دیگر اگر چند سال از عمر دستگاه بخورتان می‌گذرد یا به طور مرتب دستگاهتان را تمیز نکرده‌اید، بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید و دستگاه بخور جدیدی بخرید.

۱- بابونه و گل همیشه بهار برای پوست های حساس

برای بخور صورت از چه گیاهی استفاده کنیم

۲- نعناع هندی، اسطوخودوس، ترنج، گل همیشه بهار برای پوست های خشک

۳- روغن چای، اسطوخودوس، بابونه، گل رز برای پوست های چرب

همین دلیل، رطوبت سازها اغلب برای:

بخور سرد

وقتی هوای خانه خشک است، ممکن است در معرض این ناراحتی ها قرار بگیرید.

این به خصوص در ماه های زمستان بسیار مورد نیاز است.

همچنین بخورهای سرد در تابستان برای ایجاد رطوبت و کاهش گرما مناسب هستند.

آنها نسبت به بخور های گرم دارای صدای بسیار کمتر، ایمنی بالا و پراکندگی بهتر بخار در تمام اتاق هستند.

گیاه بابونه از جمله گیاهان دارویی است که طیف وسیعی از اثرات مفید درمانی را در بر گرفته و مصرف آن بسیار ساده بوده و دارای بو و طعم مطبوعی است.

بابونه گیاهی دایمی و کوچک به ارتفاع تقریبا ۳۰ سانتی‌متر است که بویی معطر داشته و در چمن‌زارها و اراضی شنی می‌روید.

قسمت دارویی گیاه بابونه، گل‌های آن بوده که در فصل تابستان ظاهر می‌شود.

در گذشته صرفًا از گلهای بابونه به صورت سنتی استفاده میشد ولی در حال حاضر از اسانس این گیاه در صنایع داروسازی، آرایشی و بهداشتی و غذائی به طور وسیعی استفاده می‌شود.

بخور بابونه برای پوست

در ادامه این مطلب خواص بخور بابونه آشنا می شوید.

بخور بابونه یکی از ماسک‌های مورد علاقه بانوان است.

بخور گل بابونه برای بهبود آکنه و جوش‌های صورت مفید است.

بخور گل بابونه علاوه بر تسکین التهاب و از بین بردن میکروب‌ها سبب تحریک گردش خون صورت شده، پوست را جوان و شاداب می‌کند، همچنین منافذ پوست را باز کرده و روند دفع سموم و آلودگی‌هایی مانند فلزات سنگین موجود در هوای شهرهای بزرگ را که طی روز در منافذ پوستی نفوذ کرده‌اند، تسریع می‌کند.

بخور گل بابونه و گل ختمی، علاوه بر این‌که باعث تمیزی و مرطوب شدن پوست می‌شود، باعث ضدعفونی، روشن شدن و شادابی پوست نیز می‌شود.

برای تهیه آن، مقداری گل ختمی و گل بابونه (گل ختمی دو برابر گل بابونه) را در ظرف آب جوش بریزید و سپس اجازه دهید تا با حرارت ملایم دم بکشد.

سپس در ظرف را برداشته و یک پارچه روی سر خود و ظرف بیندازید و با کمک انگشتان پوست صورت را ماساژ دهید.

اگر شما جزء کسانی هستید که به جز جوش‌های آکنه‌ای، دانه‌ های سر سیاه و جوش های سر سفید را نیز در روی پوست صورت خود مشاهده می‌کنید، میتوانید مقداری بابونه را در ظرفی ریخته و به مقدار متناسبی آب به آن اضافه نمایید و در هنگام جوشیدن آب، صورت خود را بخور دهید، به مدت ۱۰ دقیقه بخور را انجام داده و سپس با دستمال تمیزی دانه‌ها را فشار دهید تا از پوست خارج شود و بعد با آب سرد صورت خود را بشویید تا منافذ باز شده، تنگتر شود.

بخورهای گیاهی تمیزکننده عمیق پوست هستند و دانه‌ های سر سیاه را از بین می‌برد و به واسطه تحریک تعریق بیشتر پوست، سبب دفع سموم بیشتری از پوست می‌شود و گردش خون زیر پوست سریع‌تر شده و مجاری غدد چربی که احتمالا بسته شده‌اند، باز می‌شوند و چربی به طور طبیعی به سطح پوست جریان می‌یابد.

بهترین گیاهان ویژه پوست‌های جوش‌دار، گیاهان بابونه، بومادران، رازیانه، آویشن و… هستند.

بخور آویشن

به این منظور گیاه تازه یا خشک شده را درون آب جوش بریزید و حرارت آن را ملایم کنید.

بهتر است در یک کتری با لوله بلند این کار را انجام دهید زیرا لوله‌ کتری بخار را به سمت پوست شما متمرکز می‌کند.

سپس موها را از پشت بسته و حوله بزرگی را روی سر بیندازید و قسمت‌های مختلف صورت، خصوصا مناطق جوش‌دار مانند پیشانی، بینی و چانه را بیشتر در مواجهه با بخار قرار دهید.

فاصله ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متری با بخار را حفظ کنید تا پوست آسیب نبیند.

چشم‌ها نیز در طول این مدت بسته باشد.

بعد از گذشت ۱۵ دقیقه بخار را قطع کنید.

قابل ذکر است کسانی که دارای پوست حساس‌تری هستند، باید صورت خود را در فاصله ۴۵ سانتی متری بخار دهند و مدت زمان را به ۱۰ دقیقه تقلیل دهند.

پس از اتمام مدت بخور می‌توان محلول بخور را پس از سرد شدن صاف کرده و به عنوان محلول ضدعفونی‌کننده‌ای با پنبه روی پوست و جوش‌ها بمالید. (خصوصا محلول آویشن مفید است).

بخور آویشن جوش‌ های سرسیاه را کم می‌کند

یک لیوان پر آب را در ظرفی ریخته، هنگامی که به جوش آمد،۴ قاشق غذاخوری آویشن شیرازی را درون آن ریخته، حرارت را خیلی کم کنید، به طوریکه بخار از ظرف متساعد شود.

با انداختن حوله‌ ای بزرگ روی سر، پوست صورت را در فاصله ۳۰ سانتیمتری بخار قرار داده و این عمل را حدود ۱۵ دقیقه ادامه دهید.

بعد محلول موردنظر را صاف کرده و با پنبه‌ای محلول را روی پوست صورت بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه، صورت را با آب ولرم بشویید.

بهتر است بعد از بخور از کرم‌های تقویت‌کننده استفاده شود.

با تکرار این روش، جوش‌های سرسیاه از بین خواهند رفت.

اغلب به دلیل التهاب مجاری تنفسی ایجاد می شود و التهاب سینوسی می تواند از طریق تنفس در هوای خشک ایجاد شود.

استفاده از بخور برای نوازاد یا کودک که دچار سرماخوردگی شده است، به منظور تسکین موقت سرفه و احتقان بسیار موثر است.

بخور برای سرماخوردگی

دستگاه های بخور به رفع مشکلات گلو نیز کمک می کنند.

رطوبت می تواند گلو را در شرایط مناسبی حفظ کند و مسیر های بینی را باز کند تا به شما تنفس بهتر کمک کند.

اگر بیمار باشید، رطوبت می تواند به شما کمک کند علائمی مانند: سرفه و عطسه را کاهش دهید و سریعا درمان شوید.

بهبود در تنفس باعث خواب بهتر و راحت تر می شود.

استراحت شبانه خوب می تواند بدن شما را آماده مقابله و بهبود بیماری کند.

ریه‌ ها و سینوس را ضد عفونی می‌کند.

بخور شلغم

شلغم با ویتامین B1 فراوان علاج بسیاری از بیماریهای پوستی و کم خونی نیز هست.

بسیار مفید است برای سرماخوردگی

یک مشت گل بابونه و سبزی نعناع و یا دو قاشق غذاخوری پودر ان را رو داخل دستگاه بخور یا قابلمه آب می ریزید و به مدت ۲۰ دقیقه بخور با دم و بازدم شدید انجام میدید.

در بین بخور هروقت چرک و عفونت در مخاط بینی زیاد شد آن رو خالی میکنید و دوباره بخور رو ادامه می دید تا چرک و عفونت حسابی از بینی شما خارج شود.

بخور برای سینوزیت

نعنا عطر تندی دارد؛ این عطر تند و خواص ضد التهاب گیاه نعنا به آرام کردنِ لایه مخاطیِ دستگاه تنفسی کمک می‌کند و بابونه هم خاصیت آنتی بیوتیکی قوی در درمان سینوزیتدارد و التهاب مجرای تنفسیتان را از بین می‌برد.

این روش را به مدت یک ماه یک روز در میان انجام بدهیدبه صورت قطعی هم سینوزیت و هم گوش درد، گلودرد، سردرد که همه ناشی از سینوزیت هست به طور قطع درمان میشود.

در ضمن یک قاشق چایخوری پودر گل بابونه ی خشک و یک قاشق چایخوری نعنا رو مثل چایی ۱۰ دقیقه دم کنید،روزی ۲ لیوان مصرف کنید.

پوست چرب یا گریسی برخلاف پوست‌های خشک نسبتا دارای منافذ و ضخیم تر هستند.

غده‌های چربی این نوع پوست بسیار حساس و بیش از حد چربی ترشح میکند , به خاطر همین موضوع در موقع لمس صورت دست شما اندکی چرب می‌شود.

معمولا در پوست‌های چرب یک لایه چربی روی پوست دیده می‌شود و باعث براق شدن آن می‌گردد.

منافذ باز با برجستگی‌های کوچک روی پوست باعث ایجاد دانه سرسیاه می‌شود و لایه شاخص کراتینه این پوست ضخیم تر و باعث ضخیم تر شدن پوست می‌شود.

بخور برای پوست چرب و جوش دار

این پوست نسبت به پوست‌های دیگر دیرتر دچار چین و چروک می‌شود، چون مقاومت بیشتری دارد.

برای پوست چرب باید ازکرم‌ها و لوسیون‌های فاقد چربی استفاده کرد و چون پوست چرب زودتر آلوده و کثیف می‌شود باید هر چند روز یک بار کاملا پاک شود.

یکی از راه‌های پاک کردن پوست ، بخور دادن آن است که به وسیله آن منافذ پوست باز شده و آماده تغذیه از ماسک‌های مورد نظر می‌گردد.

بعد از عمل بخور می‌توان دانه‌های سرسیاه و جوش‌های صورت را فشار داد.

این کار باید در نهایت دقت و با دستمال کاغذی انجام گیرد و نباید برای این کار از ناخن‌ها استفاده کرد.

جوش‌های صورت را تا حد امکان با دست لمس نکنید و در مورد انواع عفونی آن اجازه دهید تا جوش‌ها خشک شوند و سپس آنها را فشار دهید.

بخور گیاهی سبب می‌شود که منافذ پوست عمیقاً تمیز شود.

برای بخور دادن پوست چرب از سبوس غلات، بلغور جودوسر و بلغور ذرت می‌توانید استفاده کنید.

گیاهان مورد استفاده در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوستهای چرب شامل بومادران، همیشه بهار، گزنه، مریم گلی، کامفری، رازیانه، اسطوخودوس، برگ شمعدانی، بابونه می‌باشند.

این بخور علاوه بر این که باعث تمیزی و مرطوب شدن پوست می‌گردد باعث ضد عفونی و روشن شدن و شادابی پوست نیز میشود.

بهترین کاری که می‌توان بعد از این بخور، علاوه بر استفاد از انواع ماسک‌ها انجام داد، استفاده از روغن زیتون و در صورت داشتن جوش در روی صورت، از آب لیموترش می‌باشد که باید با کمک پنبه، مخلوط روغن زیتون و آبلیمو ترش را روی پوست مالیده و پس از ۳۰ دقیقه صورت را با آب ولرم شست.

اگر پوست چرب دارید این نوع بخور مناسب شماست:

مقداری گل ختمی‌و گل بابونه را در ظرف آب جوش می‌ریزیم و سپس در ظرف را به مدت ۱۰ دقیقه قرار داده تا دم بکشد و سپس در ظرف را برداشته و یک پارچه کلفت روی سر خود و ظرف انداخته و همین طور که صورتمان بالای ظرف و در معرض بخارها قرار دارد و با کمک دو انگشت دستمان پوست صورت را ماساژ داده ، این عمل را چندین بار تکرار می‌کنیم.

برای بخور دادن پوست می‌توانید از گیاهان زیر نیز به صورت بالا استفاده نمایید.

این گیاهان عبارتند از : بابون، آویشن، اسطوخدوس، گزنه سفید، رازیانه، زیرفون، بومادران، اکلیل کوهی، نعناع صحرایی، صمغ عربی، کافور.

پس از بخور دادن می‌توانید با کمک نوک انگشتان و یک دستمال ، جوش‌های سرسفید و سرسیاه خود را با فشار خالی نمایید ولی نکته مهم در این مورد آن است که پس از عمل بخور چون منافذ پوست باز می‌شوند و سر جوش‌ها نیز باز خواهد شد، بهتر است که برای تنگ کردن این منافذ پوست پس از اتمام کار، از خیار رنده شده یا لیموترش تازه و یا اگر پوست چربی دارید از آب سرد یا یخ کمک بگیرید و آن‌ها را به صورت ماسک بر روی پوست قرار دهید.

جعفری خشک شده یا گل ختمی یا گل گاوزبان ۲ مشت ، آب یک لیوان پر

بخور برای پوست خشک

آب را در ظرفی ریخته هنگامی که به جوش آمد گیاه یکی از گیاهان بالا و یا مخلوطی از آن ها را درون ظرفی ریخته و حرارت را ملایم کنید تا بخار از ظرف متساعد گردد.

موها را کنار زده و حوله ای بزرگ بر روی سر بیندازید و صورت را مستقیماً درفاصله ۳۰-۲۰ سانتی متری بالای بخار نگه دارید پس از ۱۰ دقیقه صورت را شسته و پس از خشک کردن از کرمهای مخصوص پوست های خشک و حساس استفاده نمایید.

بیمه شخص ثالث چیست: آخرین اخبار / سقف بیمه شخص ثالث ۹۸

استقلال: اخبار باشگاه استقلال، بازیکنان، مربی، نقل و انتقالات تیم استقلال

محمدعلی نجفی و قتل میترا استاد / آخرین اخبار : حکم قصاص و رضایت

آموزش و پرورش : آخرین اخبار و اطلاعیه ها / تعطیلی مدارس

محسن لرستانی: بیوگرافی، اتهام، جرم، اعدام / آخرین اخبار و وضعیت

بانک مرکزی : آخرین اخبار مربوط به بانک مرکزی : آمار، بخشنامه و اطلاعیه ها

دعای روز چهارشنبه / ذکر روز چهارشنبه / دعای امروز / ذکر امروز

کنکور ۹۹ و ۹۸: آخرین اخبار / ثبت نام، اعلام نتایج، کارنامه، انتخاب رشته

یارانه / یارانه حمایتی : آخرین اخبار مربوط به پرداخت و حذف یارانه

قیمت طلا و سکه و ارز و دلار : آخرین قیمت، تحلیل و پیش بینی آنلاین و لحظه ای

مترو : آخرین اخبار مربوط به خطوط مترو و قطارها

فال حافظ آنلاین : فال حافظ روزانه نایریکا (انواع فال و طالع بینی)

: نایریکا / طالع بینی روزانه (انواع فال و طالع بینی)

پرخوری: عوارض، دلیل، جلوگیری از اشتهای کاذب / درمان پرخوری عصبی

شاهدانه: خواص و مضرات / شاهدانه برای کودکان و در بارداری و در بدنسازی

تخم کتان: خواص، مضرات / بذر و روغن بذر کتان برای نازایی، کیست تخمدان، پوست، لاغری

افسردگی: تعریف، علائم و درمان / اختلالات افسردگی مزمن و شدید / افسردگی نوجوانان

رفع استرس: دعا برای رفع استرس + ذکر و سوره ای در قرآن برای کاهش استرس

برنج قهوه ای: خواص، مضرات، طبع در طب سنتی / برنج قهوه ای برای لاغری و بدنسازی

آنتی هیستامین قوی و طبیعی و لیست داروها برای حساسیت پوستی و آبریزش بینی

چای سبز: خواص و مضرات و طبع / طرز تهیه، طریقه مصرف و میزان مصرف چای سبز

سوپ ورمیشل: طرز تهیه انواع سوپ رشته فرنگی مرغ، شیر، گشنیز و شف طیبه

تعبیر خواب شیرینی (شیرینی خامه ای و کیک) / تعبیر خواب شیرینی پخش کردن

خشکی دهان و گلو: علت و درمان در طب سنتی / خشکی دهان و دیابت، صفرا، و کبد

کباب کوبیده رستورانی و خانگی: ادویه مخصوص، گوشت، سفت و آبدار شدن کباب کوبیده

مسکن ملی / آخرین اخبار مربوط به شرایط و ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن

لیگ برتر : آخرین اخبار / جدول لیگ برتر، بازیها، نتایج لیگ برتر

ساخت و ساز : اخبار ساخت و ساز و ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت

پرسپولیس: اخبار وضعیت پرسپولیس، بازیکنان، باشگاه، مربی، نقل و انتقالات

ایران خودرو : اخبار شرکت، محصولات، فروش و پیش فروش محصولات ایران خودرو


 منافذ پوستی، روغن ضروری طبیعی را به پوست می دهند که آن را مرطوب و لطیف حفظ می کند و اجازه می دهد تا آن پوست نفس بکشد ؛آنها ،چندین کار انجام میدهند و مسئول دفع سموم بدن هستند با این حال، این منافذ زمانی که مسدود یا باز شوند ،گسترش می یابند. به طور معمول، افرادی که دارای پوست های چرب هستند، نسبت به افرادی که پوست خشک دارند، منافذ بازتری دارند ؛ این منافذ ،به ویژه در اطراف بینی بیشتر مشاهده میشوند و حاوی چربی بیشتری هستند.برای رسیدن به یک پوست بی عیب و سالم، لازم است با حفظ تعادل صحیح پاک کردن، و مرطوب سازی مانع از ایجاد منافذ شوید.

منافذ باز پوست زیبایی پوست را نابود می کنند، بزرگ نمایی نیست بلکه حقیقت است چرا که منافذ باز پوست صورت در هر دوحالت با آرایش و بدون آرایش خودنمایی می کنند ؛ این منافذ روی بینی و گونه ها بیشتر دیده می شوند و با ترشح چربی موجب زشتی و پیری پوست صورت می شوند. برای حفظ زیبایی و جوانی پوست با استفاده از ماسک های گیاهی و خانگی که بایستی برای درمان و بستن منافذ باز صورت اقدام کنید.

علت پوست پرتغالی شدن و منافذ باز پوست چیست؟

دلایل متعددی برای ایجاد منافذ باز وجود دارد که شامل :استرس، ژنتیک، سن بالا، چربی و آرایش بیش از حد، استفاده از محصولات غیر استاندارد پوستی؛ تغییرات هورمونی در دوران بارداری، بلوغ و یائسگی بعضی از علل رایج است.

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

راه و روش های خانگی برای درمان منافذ باز پوست و پوست پرتغالی کدام است ؟

تعداد زیادی از گیاهان، میوه ها و مواد مغذی در کاهش حفره های بزرگ شده تاثیر دارد ، اگر چه تعدادی از محصولات آرایشی موجود در بازار ،تحت عنوان رفع کننده این مشکل وجود دارد، شما نمی توانید این مشکل را به تنهایی از پوست خود حذف کنید برخی از داروهای خانگی که می توانند سطح منافذ باز را به حداقل برسانند، عملکرد برخی از داروها را آسان می کنند.

1. یخ 

یخ، درمانی فوری برای منافذ باز است که گردش خون را تحریک می کند و پوست شما را سالم تر می کند صورت خود را تمیز کنید و یک تکه یخ را در روز به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه مالش دهید این ،یک تونر است که منافذ را منقبض می کند. در هرحال، شما بهتر است صورت خود را با آب سرد بشویید ؛ برای نتایج بهتر، سینی یخ را با آب گوجه فرنگی یا لیمو پر کنید و صورت خود را با آن بشویید. ماساژ تکه های یخی روی صورت شما، سبب بسته تر شدن منافذ پوستی میشود.

توجه: افراد مبتلا به سینوزیت یا مننژیت، نباید از این درمان استفاده کنند.

2. عسل

عسل ،برای پوست فوق العاده عالی است، زیرا دارای خواص ضد باکتری، دارویی و درمانبخش است و حاوی مقدار بالایی پتاسیم است که باکتری های بین منافذ را از بین می برند از سوی دیگر، ماست یک منبع خوب اسید لاکتیک است که پوست شما پوست را تمیز می کند و منافذ را پاک می کند. ترکیبی از ماست و عسل را بسازید و آن را در منافذ قرار دهید و بعد از چند دقیقه آن را با آب بشویید.

3. اسکراب شکر و روغن زیتون

۲ قاشق غذاخوری شکر را بردارید، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون و چند قطره آب لیمو اضافه کنید تمام مواد تشکیل دهنده را مخلوط کرده و به آرامی روی صورت خود بمالید تا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند ، آن را با آب سرد تمیز کنید. برای نتایج بهتر، از این درمان یک بار در هفته استفاده کنید.

4. ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ حاوی، اسید آمینه و دیگر آنزیم هایی است که پوست را جوان سازی می کند و منافذ را از بین می برد ، آن را روی تمام صورت خود قرار دهید و با کاغذ بافت دار بپوشانید وقتی ماسک کاملا خشک می شود، کاغذ را از پوست جدا کنید. این ماسک، برای کم کردن حفره های باز بسیار موثر است ؛ این روش، پوست را عمیقا پاک می کند و تمام ناخالصی ها و خاک را از بین می برد.

5. بخار

یکی از بهترین راههای باز کردن منافذ باز روی پوست است قبل از شروع این درمان، صورت خود را با پاک کننده ملایم شستشو دهید. پس از آن، بلافاصله آب سرد را پر کنید تا آنها را ببندد.

6. گلاب و آب خیار

چند قطره گلاب را در آب خیار مخلوط کنید و روی صورت خود بمالید و پس از ۱۵-۲۰ دقیقه شستشو دهید ؛ این ترکیب، منافذ باز را کاهش می دهد. علاوه بر این، سیلیکا در خیار سبب بهبود بافت پوست می شود و به زیبایی بیشتر شما منجر می شود.

7. سرکه سیب

سرکه سیب، دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است که منافذ را تقویت می کند و تعادل pH پوست را حفظ می کند ، به نسبت مساوی از آب و سرکه سیب بجوشانید با استفاده از پنبه ،سطح پوست را با این ترکیب پوشانده و چند دقیقه منتظر بمانید و سپس پوست را با آب بشویید ؛ برای نتایج بهتر، از این ترکیب به طور مرتب استفاده کنید.  

8. جوش شیرین

جوش شیرین، به عنوان یک عامل ساینده عمل می کند که چربی و آلودگی بیش از حد پوست را از بین می برد ، برای این کار ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را در آب آشامیدنی مخلوط کنید و بر روی صورت خود استعمال کنید و با حرکات دورانی ماساژ دهید و آن را برای مدت ۵ دقیقه روی صورت بگذارید و با آب سرد شستشو دهید.

9. ماست

با استفاده از یک لایه نازک ماست بر روی پوست، فقط ۱۰ دقیقه بعد اثر آن را مشاهده می کنید. اگر پوست شما چرب باشد، یک مخلوط از ۱ سفیده تخم مرغ (کاملا زده شده)، ۲ قرص آسپرین (ریز خرد شده) و ۱ قاشق چایخوری از ماست تهیه کنید و برای ۱۵-۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید سپس از آب سرد برای شستشو استفاده کنید.

10. بابونه

مخلوط مساوی نسبت به خمیر گوجه فرنگی و پودر بابونه درست نموده و روی پوست خود روی محل منافذ باز پخش کنید، خود به خود جذب پوست میشود ؛ سپس بشویید. 

11. ژل آلوئه ورا

ژل طبیعی گیاه آلوئه ورا دارای خواص پاک کننده پوست است که ،می تواند منافذ صورت را تمیز کند. این ژل را بعد از مدت ۵ دقیقه تا به درجه خشکی برس بگذارید ، پس از آن صورت خود را با آب سرد شستشو دهید. شما همچنین ،می توانید آب لیمو به آن اضافه کنید.

 دستورالعملهای مهم برای رفع منافذ باز پوست صورت

 چهره خود را دو بار در روز تمیز کنید.

 اگر پوست شما چرب باشد، بعد از تمیز کردن،از مرطوب کننده استفاده کنید.

 به جای آب گرم، برای شستن صورت خود، از آب سرد استفاده کنید.

 هرگز با آرایش نخوابید، زیرا از نفس کشیدن پوست شما جلوگیری می کند و منافذ باز می شود.

 غذای سرخ شده و چرب، مصرف نکنید زیرا غدد چربی را برای ترشح بیش از حد چربی پوست تحریک می کند.


 منافذ پوستی، روغن ضروری طبیعی را به پوست می دهند که آن را مرطوب و لطیف حفظ می کند و اجازه می دهد تا آن پوست نفس بکشد ؛آنها ،چندین کار انجام میدهند و مسئول دفع سموم بدن هستند با این حال، این منافذ زمانی که مسدود یا باز شوند ،گسترش می یابند. به طور معمول، افرادی که دارای پوست های چرب هستند، نسبت به افرادی که پوست خشک دارند، منافذ بازتری دارند ؛ این منافذ ،به ویژه در اطراف بینی بیشتر مشاهده میشوند و حاوی چربی بیشتری هستند.برای رسیدن به یک پوست بی عیب و سالم، لازم است با حفظ تعادل صحیح پاک کردن، و مرطوب سازی مانع از ایجاد منافذ شوید.

منافذ باز پوست زیبایی پوست را نابود می کنند، بزرگ نمایی نیست بلکه حقیقت است چرا که منافذ باز پوست صورت در هر دوحالت با آرایش و بدون آرایش خودنمایی می کنند ؛ این منافذ روی بینی و گونه ها بیشتر دیده می شوند و با ترشح چربی موجب زشتی و پیری پوست صورت می شوند. برای حفظ زیبایی و جوانی پوست با استفاده از ماسک های گیاهی و خانگی که بایستی برای درمان و بستن منافذ باز صورت اقدام کنید.

علت پوست پرتغالی شدن و منافذ باز پوست چیست؟

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

دلایل متعددی برای ایجاد منافذ باز وجود دارد که شامل :استرس، ژنتیک، سن بالا، چربی و آرایش بیش از حد، استفاده از محصولات غیر استاندارد پوستی؛ تغییرات هورمونی در دوران بارداری، بلوغ و یائسگی بعضی از علل رایج است.

راه و روش های خانگی برای درمان منافذ باز پوست و پوست پرتغالی کدام است ؟

تعداد زیادی از گیاهان، میوه ها و مواد مغذی در کاهش حفره های بزرگ شده تاثیر دارد ، اگر چه تعدادی از محصولات آرایشی موجود در بازار ،تحت عنوان رفع کننده این مشکل وجود دارد، شما نمی توانید این مشکل را به تنهایی از پوست خود حذف کنید برخی از داروهای خانگی که می توانند سطح منافذ باز را به حداقل برسانند، عملکرد برخی از داروها را آسان می کنند.

1. یخ 

یخ، درمانی فوری برای منافذ باز است که گردش خون را تحریک می کند و پوست شما را سالم تر می کند صورت خود را تمیز کنید و یک تکه یخ را در روز به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه مالش دهید این ،یک تونر است که منافذ را منقبض می کند. در هرحال، شما بهتر است صورت خود را با آب سرد بشویید ؛ برای نتایج بهتر، سینی یخ را با آب گوجه فرنگی یا لیمو پر کنید و صورت خود را با آن بشویید. ماساژ تکه های یخی روی صورت شما، سبب بسته تر شدن منافذ پوستی میشود.

توجه: افراد مبتلا به سینوزیت یا مننژیت، نباید از این درمان استفاده کنند.

2. عسل

عسل ،برای پوست فوق العاده عالی است، زیرا دارای خواص ضد باکتری، دارویی و درمانبخش است و حاوی مقدار بالایی پتاسیم است که باکتری های بین منافذ را از بین می برند از سوی دیگر، ماست یک منبع خوب اسید لاکتیک است که پوست شما پوست را تمیز می کند و منافذ را پاک می کند. ترکیبی از ماست و عسل را بسازید و آن را در منافذ قرار دهید و بعد از چند دقیقه آن را با آب بشویید.

3. اسکراب شکر و روغن زیتون

۲ قاشق غذاخوری شکر را بردارید، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون و چند قطره آب لیمو اضافه کنید تمام مواد تشکیل دهنده را مخلوط کرده و به آرامی روی صورت خود بمالید تا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند ، آن را با آب سرد تمیز کنید. برای نتایج بهتر، از این درمان یک بار در هفته استفاده کنید.

4. ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ حاوی، اسید آمینه و دیگر آنزیم هایی است که پوست را جوان سازی می کند و منافذ را از بین می برد ، آن را روی تمام صورت خود قرار دهید و با کاغذ بافت دار بپوشانید وقتی ماسک کاملا خشک می شود، کاغذ را از پوست جدا کنید. این ماسک، برای کم کردن حفره های باز بسیار موثر است ؛ این روش، پوست را عمیقا پاک می کند و تمام ناخالصی ها و خاک را از بین می برد.

5. بخار

یکی از بهترین راههای باز کردن منافذ باز روی پوست است قبل از شروع این درمان، صورت خود را با پاک کننده ملایم شستشو دهید. پس از آن، بلافاصله آب سرد را پر کنید تا آنها را ببندد.

6. گلاب و آب خیار

چند قطره گلاب را در آب خیار مخلوط کنید و روی صورت خود بمالید و پس از ۱۵-۲۰ دقیقه شستشو دهید ؛ این ترکیب، منافذ باز را کاهش می دهد. علاوه بر این، سیلیکا در خیار سبب بهبود بافت پوست می شود و به زیبایی بیشتر شما منجر می شود.

7. سرکه سیب

سرکه سیب، دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است که منافذ را تقویت می کند و تعادل pH پوست را حفظ می کند ، به نسبت مساوی از آب و سرکه سیب بجوشانید با استفاده از پنبه ،سطح پوست را با این ترکیب پوشانده و چند دقیقه منتظر بمانید و سپس پوست را با آب بشویید ؛ برای نتایج بهتر، از این ترکیب به طور مرتب استفاده کنید.  

8. جوش شیرین

جوش شیرین، به عنوان یک عامل ساینده عمل می کند که چربی و آلودگی بیش از حد پوست را از بین می برد ، برای این کار ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را در آب آشامیدنی مخلوط کنید و بر روی صورت خود استعمال کنید و با حرکات دورانی ماساژ دهید و آن را برای مدت ۵ دقیقه روی صورت بگذارید و با آب سرد شستشو دهید.

9. ماست

با استفاده از یک لایه نازک ماست بر روی پوست، فقط ۱۰ دقیقه بعد اثر آن را مشاهده می کنید. اگر پوست شما چرب باشد، یک مخلوط از ۱ سفیده تخم مرغ (کاملا زده شده)، ۲ قرص آسپرین (ریز خرد شده) و ۱ قاشق چایخوری از ماست تهیه کنید و برای ۱۵-۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید سپس از آب سرد برای شستشو استفاده کنید.

10. بابونه

مخلوط مساوی نسبت به خمیر گوجه فرنگی و پودر بابونه درست نموده و روی پوست خود روی محل منافذ باز پخش کنید، خود به خود جذب پوست میشود ؛ سپس بشویید. 

11. ژل آلوئه ورا

ژل طبیعی گیاه آلوئه ورا دارای خواص پاک کننده پوست است که ،می تواند منافذ صورت را تمیز کند. این ژل را بعد از مدت ۵ دقیقه تا به درجه خشکی برس بگذارید ، پس از آن صورت خود را با آب سرد شستشو دهید. شما همچنین ،می توانید آب لیمو به آن اضافه کنید.

 دستورالعملهای مهم برای رفع منافذ باز پوست صورت

 چهره خود را دو بار در روز تمیز کنید.

 اگر پوست شما چرب باشد، بعد از تمیز کردن،از مرطوب کننده استفاده کنید.

 به جای آب گرم، برای شستن صورت خود، از آب سرد استفاده کنید.

 هرگز با آرایش نخوابید، زیرا از نفس کشیدن پوست شما جلوگیری می کند و منافذ باز می شود.

 غذای سرخ شده و چرب، مصرف نکنید زیرا غدد چربی را برای ترشح بیش از حد چربی پوست تحریک می کند.

منبع: بهداشت نیوز

آدرس خبرفوری در پیام‌رسان گپgap.im/akhbarefori

1261

من 18 سالمه منفزام خیلی زیادن چجوری زودازبینشون ببرم

ولا من هر کاری کردم ولی جواب نمریده

الوورا رو چندروز بزنم تا کاملا منافذ بسته بشه؟؟؟

ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود https://digiemc.com

رکنا: بستن منافذ پوست صورت با استفاده از روش های خانگی و طبیعی بهترین انتخاب است.

منافذ پوست را می‌توان با روش‌های آسان و خانگی تا حد زیادی از بین برد. از جمله روش‌های بستن منافذ پوست می‌توان به شستشوی مرتب پوست، استفاده از جوش شیرین، ماسک لیمو و … اشاره کرد.

دیدن سوراخ‌های ریز پوست در آینه برای هیچکس خوشایند نیست. این سوراخ‌ها که در واقع منافذهای ریز پوستی هستند در اثر عوامل مختلفی روی پوست ظاهر می‌شوند و بیشتر در ناحیه اطراف بینی مشاهده می‌شوند. روش‌های مختلفی برای بستن منافذ پوست وجود دارد که در ادامه این مقاله به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

بزرگ شدن منفذهای پوست به علت‌های مختلف از جمله عوامل ژنتیکی، از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست به خاطر بالا رفتن سن، تولید بیش از حد چربی توسط غدد چربی، مراقبت ضعیف پوستی و وضعیت سلامت عمومی بستگی دارد. به علت ترشح بیش از اندازه چربی، این منافذ بزرگ‌ شده از چربی و سلول‌های مرده انباشته شده و در نتیجه مسدود می‌شوند. این مسئله معمولاً موجب بروز آکنه و جوش می‌شود. برای خلاص شدن از این وضعیت خیلی مهم است که صورتتان را تا جایی که ممکن است تمیز نگه دارید.

برای به دست آوردن پوستی سالم و پاکیزه، نیاز به پاکسازی پوست، تقویت و مرطوب کردن پوست می‌باشد. دقت کنید که انجام یک بار این اقدامات کافی نبوده و نیاز به داشتن یک برنامه مراقبتی منظم است. در زیر به برخی اقدامات که در خانه قابل انجام هستند اشاره می‌کنیم:

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

۱. شستشوی پوست

شستشوی مرتب پوست یکی از راهکارهای ابتدایی در جهت پیشگیری و از بین بردن منافذ پوست است، شستشوی مناسب پوست باید با انتخاب شوینده‌های ملایم و متناسب با نوع پوست باشد، برای پوست‌های چرب و مختلط، استفاده از شوینده‌ای که بتواند چربی اضافه سطح پوست را پاک کند، توصیه می‌شود. شستشوی ۲ بار در روز، یک بار صبح و یک بار بعدازظهر یا شب برای پوست‌های چرب مناسب است. افرادی که پوست‌های خشک دارند، باید از شستشوی بیش از حد پرهیز کنند و شوینده‌ای که استفاده می‌کنند، بسیار ملایم و ترجیحا غیرصابونی باشد.

۲. جوش شیرین

جوش شیرین را به عنوان یک عامل لایه‌بردار ملایم برای از بین چربی اضافی پوست و همچنین پاکسازی محل‌هایی از منافذ باز پوست که درون آن‌ها گرد و خاک و مواد چرب با هم مخلوط و باعث بسته شدن روزنه‌های پوست شده‌اند به کار می‌بریم، به این منظور یک قاشق چایخوری جوش شیرین را به همراه کمی آب مخلوط کرده و پس از شستشوی پوست با آب و صابون محلول بدست آمده را روی صورت ماساژ Massage داده و پس از ۲ تا ۳ دقیقه پوست را با آب سرد شستشو دهید.

۳. بخور پوست

معمولاً یکی از روش‌های کاربردی برای درمان و از بین بردن جوش‌های سر سیاه و همچنین بستن منافذ پوست استفاده از بخور است که همیشه در دسترس بوده و کارایی لازم را دارد. در ظرفی آب را جوش بیاورید سپس کمی بابونه در آن بریزید و سر خود را با یک حوله بپوشانید و بالای ظرف بایستید. زمانی که پوست صورت شما شروع به عرق‌کردن کرد نشانه این است که منافذ پوست در حال بسته شدن هستند. برای نتیجه بهتر این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

۴. لیمو

خاصیت اسیدی لیمو سبب بسته شدن منافذ پوست می‌شود. به کمک آبلیمو و سفیده تخم‌مرغ یک ماسک برای بسته شدن منافذ و سوراخ‌های ریز پوست بسازید و به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود بگذارید و سپس آبکشی کنید. وقتی هفته‌ای دوبار از این ماسک استفاده کنید نتیجه خوبی می‌گیرید. برای بهتر شدن اثر آن بعد از بخور دادن صورت از آن استفاده کنید. روش دوم این است که چند قطره آبلیمو را با آب ترکیب کرده و پوست خود را با آن بشویید و سپس آبکشی کنید. این عمل نه تنها باعث بسته شدن منافذ می‌گردد بلکه جوش‌های صورت را نیز کاهش می‌دهد. البته توجه داشته باشید که میزان آبلیمو را در آب زیاد نکنید و مستقیم به پوست صورت خود تماس ندهید.

۵. یخ

برای استفاده از یخ ابتدا آن را در یک پنبه آرایشی قرار دهید و سپس به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی پوست صورت خود بمالید. نتیجه آن بسته شدن منافذ پوست و خروج گرد و غبار از داخل آن است. ضمنا کمپرس یخ برای ورم پلک‌ها بسیار موثر است.

۶. ماسک جوانه گندم

اگرچه استفاده از انواع ماسک برای صورت خالی از لطف نیست اما به صورت ویژه این ماسک نه تنها تاثیر مثبت در رفع منافذ باز پوست داشته بلکه در روشن و شفاف کردن پوست صورت موثر است. برای تهیه این ماسک نیاز به جوانه گندم یا همان گندم جوانه‌زده که پس از خشک کردن آن را به صورت پودر در بسیاری عطاری‌ها ارائه می‌کنند دارید، برای این کار یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم را با کمی شیر مخلوط کرده ابتدا پوست را با استفاده از لیف و صابون شستشو و مخلوط بدست آمده را روی پوست بصورت حرکت چرخشی ماساژ داده و پس از گذشت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

با اقدامات ساده‌ای که در بالا بیان شد می‌توان بدون صرف هزینه منافذ پوست را به آسانی برطرف کرد. هر روز برای مراقبت از پوستتان وقت بگذارید. پوستتان را کاملاً تمیز کنید، آب زیاد بنوشید و برای حفظ سلامت پوستتان از لوازم‌ آرایش مناسب استفاده کنید.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 


حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

رکنا: روش های طبیعی و گیاهی برای درمان شلی و افتادگی پوست بهترین انتخاب است.

رکنا: تقویت موی سر با نسخه های خانگی و طبیعی بهترین راهکار است.

رکنا: زیبایی پوست راهکارهای فراوانی دارد اما ساده ترین روش نوشیدن یک لیوان آب در اول صبح …

رکنا: یکی از تکنیک ها زیبایی زنان یخ درمانی است که سبب شادابی پوست صورت می شود.

موضوعات داغ

با اشتراک در خبرنامه رکنامهمترین و جدیدترین اخبار روز را در ایمیل خود داشته باشید:

سایت اینترنتی رکنا

کلیه حقوق متعلق به

سایت اینترنتی رکنا

است

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

بخور بابونه برای بستن منافذ پوست

0

0 man فواید،علائم،خواص دسامبر 11, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *