تاثیر گردو بر فشار خون

تاثیر گردو بر فشار خون

تاثیر گردو بر فشار خون

تاثیر گردو بر فشار خون

متخصصان تغذیه و سلامت می‌گویند که مصرف گردو می‌تواند به کاهش فشارخون کمک کند.

به گزارش ایسنا، محققان در مطالعه‌ای جدید دریافتند مصرف گردو به افرادی که در معرض بیماری قلبی-عروقی قرار دارند کمک می‌کند تا فشار خون خود را کاهش دهند. به گفته محققان گردو باید به عنوان بخشی از رژیم غذایی باشد که حاوی میزان ناچیزی از چربی‌های اشباع‌شده هستند.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: تحقیق انجام گرفته اولین موردی است که بررسی می‌کند چگونه ترکیب های موجود در گردو بر سلامت قلب تاثیر می‌گذارد. ‌گردو حاوی امگا ۳ گیاهی موسوم به آلفا لینولنیک اسید است که با اثربخشی مناسب بر فشار خون همراه است.

محققان در این بررسی این موضوع را مورد مطالعه قرار دادند که آیا ترکیب آلفا لینولنیک اسید به بهبود سلامت قلب کمک می‌کند یا دیگر مواد موجود در آن همچون پلی‌فنول‌ها در کنترل فشار خون در افرادی که در معرض بیماری‌های قلبی-عروقی قرار دارند، موثر است.   

آنها به مطالعه روی ۴۵ فرد ۳۰ تا ۶۵ ساله که دچار چاقی یا اضافه وزن بودند پرداختند. تمامی این افراد دو هفته پیش از شروع مطالعه یک رژیم غذایی حاوی ۱۲ درصد کالری حاصل از چربی‌های اشباع‌شده را دنبال کردند. سپس این افراد به سه گروه تقسیم شدند و سه رژیم غذایی مختلف را که حاوی میزان ناچیزی از چربی اشباع شده بود دریافت کردند.تاثیر گردو بر فشار خون

این سه رژیم عبارتند از:

رژیم غذایی حاوی گردو

رژیم غذایی فاقد گردو که حاوی میزان برابری از آلفا لینولنیک اسید و اسیدهای چرب اشباع نشده بوده

و رژیم غذایی فاقد گردو که با میزان برابری از آلفا لینولنیک اسید موجود در گردو و اسید چرب دیگری موسوم به اسید اولئیک جایگزین شده.

محققان فاکتورهای سلامت قلبی-عروق این افراد را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند سلامت قلب تمامی این افراد تا حدودی بهبود داشته‌ است. یافته‌ها نشان داد جایگزین کردن چربی‌های اشباع شده با چربی‌های غیراشباع که از گردو یا روغن‌های گیاهی دیگر بدست می‌آید به سلامت قلب و عروق منجر می‌شود.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، آنها همچنین تاکید کردند: افرادی که رژیم غذایی‌شان حاوی گردو بوده نسبت به دو گروه دیگر فشارخون پایین‌تری داشته‌اند.

انتهای پیاممطالب پر بازدید

مطالعات جدید نشان می دهد که مصرف گردو کمک زیادی به کاهش فشار خون و کاهش خطر بیماری های قلبی-رگی می شود؛ البته اگر همراه با چربی های اشباع مصرف شود و به جزئی از رژیم غذایی فرد تبدیل شود. دانشمندان پنیسلوانیا در دانشگاه های آمریکا، مطالعاتی بر روی چگونگی تاثیر گردو بر سلامتی قلبی فرد انجام داده اند. نتایج تحقیقاتی که در کمیسیون تغذیه ای در کالیفرنیا انجام شد، در ژورنال انجمن قلب آمریکا به چاپ رسیده است. در این مقاله از بخش اخبار پزشکی و تغذیه دکتر سلام به بررسی کاهش فشار خون با گردو می پردازیم.

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید
کلیک کنید .
تاثیر گردو بر فشار خون

گردو پایه گیاهی امگا3 دارد که به آلفالینولنیک اسید معروف است و دانشمندان تاثیرات مثبت آن را روی فشار خون تایید کرده اند. دانشمندان در پی کشف این هستند که آیا آلفالینولنیک اسید بر روی سلامت قلب موثر است یا نه و یا اینکه دیگر مواد تشکیل دهنده گردو مثل پلی فنول، به کنترل فشار خون در افرادی که در خطر بیماری های قلبی-رگی هستند، کمک می کند یا تاثیری ندارد.

بیماری های قلبی-رگی در آمریکا باعث مرگ و میر زیادی در بین جوانان شده است. مطالعه ای در سال 2019 در انجمن قلب آمریکا انجام شده است که طبق آن 840000 نفر در آمریکا در سال 2016 بر اثر بیماری های قلبی-رگی جان باخته اند.

همچنین مطالعه دیگری نشان می دهد که نصف جوانان آمریکا به نوعی دچار بیماری های قلبی-عروقی هستند. این انجمن اینگونه شرح می دهد که افزایش تعداد افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، در نتیجه افزایش بیماری های قلب-رگی می باشد.

اگرچه، تایید ارتباط بین فشار خون بالا با بیماری های قلبی-رگی در سال 2017 در دانشکده قلب شناسی آمریکا انجام شده بود. بهبود  فشار خون بالا که قبلا از 140 به 90 معنی شده بود، اما امروزه طبق تحقیقات، تغییر آن را از 130 به 80 می دانند.

دانشمندان 45 شرکت کننده را بین 30 تا 65 سال انتخاب کردند که یا اضافه وزن کمی داشتند یا به معنای واقعی چاق بودند. تمام این افراد رژیمی را به مدت دو هفته قبل از شروع مطالعه آغاز کردند.

این رژیم یک رژیم معمولی در آمریکا محسوب می شود که 12 درصد کالری از چربی های اشباع را شامل  می شود. دلیل آن هم وضعیت یکسان این افراد قبل از مطالعه بود.

سپس دانشمندان افراد را رندوم به سه دسته تقسیم کرده و به هر گروه سه رژیم متفاوت دادند که تمام آنها چربی اشباع پایینی داشتند. آنها 6 ماه این رژیم را دنبال کردند. هر کدام از این افراد از یک منظر این رژیم را دنبال می کردند. رژیم ها این گونه بود:

این تیم پژوهشی در پایان دوره رژیم تمام افراد را از لحاظ تمام فاکتورهای ریسک بیماری قلبی-رگی ارزیابی کردند. با تمام این اطلاعات محققان دریافتند که سلامت قلب شرکت کنندگان از هر سه گروه به حدی بیشترشده است.

طبق گفته آنها این مطالعات نشان می دهد که جایگزین کردن چربی اشباع با غیر اشباع که از روغن گردو یا سبزیجات باشد، فواید زیادی برای قلب و رگ دارد.

اگرچه، محققان همچنین دریافته اند که شرکت کنندگانی که فقط رژیم گردو داشته اند، فشار خون کمتری از دو گروه دیگر دارند. فشار خون مرکزی، فشار خون به سمت قلب است و دانشمندان آن را یک نشانه قابل اعتماد از بیماری های قلبی-رگی می دانند.

پروف. پنی کریس- اسرتون در پنیسلیوانیا اینگونه توضیح می دهد: زمانیکه افراد تنها از رژیم گردو استفاده کردند، خودشان تاثیرات بیشتری را حس کردند، نسبت به زمانی که جایگزین آن (اسیدچرب) را داشتند.

بنابراین نتایج نشان می دهد که چیزی اضافه در گردو وجود دارد که خاصیت زیادی  دارد_ که می تواند ترکیبات بیواکتیو، یا فیبر و شاید هم چیز دیگری باشد که در اسید چرب تنها وجود ندارد.

محققان تصور دارند که فشار خون مرکزی با رژیم گردو و همچنین خطر بیماری های قلبی-رگی کاهش پیدا کرده است. اگرچه، این تحقیق ارزش بالایی ندارد، چون فقط روی 45 نفر انجام شده است. بنابراین مطالعات بیشتری برای اثبات این نتایج نیاز است. پروف.کریس-اسرتون پیشنهاد می دهد که اگر در خطر بیماری های قلبی-رگی هستید، به جای گوشت قرمز چرب یا محصولات لبنی پرچرب برای میان وعده از شیر رقیق و گردو استفاده کنید.

گردو دارای فیبر زیادی است که باعث نرم شدن مواد غذایی موجود در روده می شود. همانطور که می دانید برای ارتقا سلامتی خود، باید روزانه حداقل یکبار شکمتان کار کند و مواد داخل روده خارج شود. گردو نقش اساسی در این روند ایفا می کند و باعث پیشگیری از بیماری یبوست در شما می شود.

گردو باعث می شود که سیستم گوارشی بدن، عاری از هرگونه باکتری مضر شود. ارزش غذایی فوق العاده گردو باعث می شود که سیستم داخلی بدن تقویت شده و سلامتی شما ارتقا یابد.

همانطور که می دانید سطح داخلی و خارجی بدن ما را قارچ فرا گرفته است. یکی از مواد غذایی که می تواند بدن را از باکتری های قارچی پاک کند، گردو است. قارچ ها باعث بروز خارش و بیماری های پوستی مختلفی می شوند و بهترین راهکار برای پیشگیری از این بیماری ها، مصرف گردو است.

نه تنها مصرف گردو، بلکه مصرف  آجیل های مختلف باعث پاکسازی بدن شده و سنگ صفرا را از بین می برند.

همانطور که می دانید بیماری دیابت خود عامل بروز بیماری های مختلفی همچون بیماری های قلبی و کلیوی می باشد. با مصرف گردو می توانید هم علائم بیماری دیابت نوع 1 و هم علائم بیماری دیابت نوع 2 را کنترل کنید.

مردانی که روزانه و به طور منظم، گردو مصرف می کنند، قدرت بارور کردنشان افزایش پیدا می کند. همچنین گردو باعث افزایش میل جنسی می شود و تاثیر بسزایی در ساختار اسپرم ها دارد.

آیا از اضافه وزن رنج می برید؟ آیا به دنبال راهی برای کاهش وزن خود هستید؟ حتما گردو مصرف کنید! با این کار می توانید اشتهای خود را بدون اینکه بدنتان با کمبود پروتئین و ویتامین مواجه شود، کاهش دهید.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط

این درسته که برای رشد مغز خیلی مفیده؟

سالم وقت بخیر تاثیر مثبت داره برای مغز

هماهنگی جهت تبلیغات: 02184215883

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

The online version of the Iranian daily Hamshahri

همشهری آنلاین:
محققان در بررسی‌های جدید خود دریافته‌اند که استفاده‌ی روزانه از ۱۰ عدد گردو می‌تواند اثرات چشمگیر و مفیدی را در کاهش فشارخون انسان به همراه داشته باشد.

یک تیم تحقیقاتی از محققان دانشگاهی در بررسی خود به ارزیابی یک رژیم غذایی پیشنهادی و یک مکمل غذایی حاوی 30 گرم گردو که به صورت روزانه و برای کاهش میزان وزن افراد انجام می‌گرفت، پرداختند.

در این تحقیق 377 داوطلب به سه گروه متفاوت از رژیم غذایی و به صورت تصادفی تقسیم شدند. گروهی که از رژیم غذایی اصلی استفاده می‌کردند، گروه کنترل و گروهی که از مکمل غذایی حاوی 30 گرم گردو استفاده کردند. بررسی اثرات این رژیم به صورت مصاحبه رو در رو با داوطلبان و به گونه‌ی خو اظهاری و توسط محققان انجام گرفت، علاوه بر آن میزان دفع ادراری سدیم و پتاسیم این افراد به عنوان یک نشانگر طبیعی استفاده از سدیم و پتاسیم نیز مورد آنالیز و بررسی قرار گرفت.

نتایج تحقیق نشان داد که پس از سه ماه استفاده از این رژیم غذایی، میزان کاهش وزن یکسانی در هر سه گروه مشاهده شد. با این حال، میزان کاهش فشارخون در افرادی که از مکمل غذایی روزانه 30 گرمی گردو استفاده می‌کردند بسیار بیشتر و معنادارتر از دو گروه دیگر بود.تاثیر گردو بر فشار خون

محققان نتیجه گرفتند که استفاده از گردو و یا سایر مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم در سطوح رژیم غذایی افراد، می‌تواند اثرات مؤثری را در کاهش میزان فشارخون داشته باشد. تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که توصیه‌های غذایی فردی حاوی مکمل غذایی گردو می‌تواند سبب کاهش بیشتر نسبت سدیم به پتاسیم که به عنوان یک پارامتر مرتبط با فشارخون پایین است، شود.

همانند سایر آجیل‌ها، گردو منبعی غنی از روغن‌های مفید همانند اسیدهای چرب غیراشباع است. علاوه بر این، گردو منبع خوبی از اسید چرب ضروری امگا 3 است. خوردن گردو می‌تواند فواید بسیاری از نظر سلامتی انسان به همراه داشته باشد که از جمله‌ی این فواید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

منبع: تبيان

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از روند نزولی بیماری آنفلوانزا در کشور خبر داد و گفت: « تا ۲ هفته آینده شاهد فروکش شدن این بیماری در کشور خواهیم بود.»

پیتر انگلود، عضو آکادمی نوبل ادبیات اعلام کرد در اعتراض به اهدای جایزه نوبل به پیتر هاندکه در این مراسم شرکت نخواهد کرد. وی گفت اهدای جایزه به کسی که از قصاب بالکان حمایت کرده شرم آور است.

همشهری آنلاین:درد دل های معترضان با پلیس|
1200 حقوق می گیرم، 400 پول بنزین می دم.

مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده نام‌آشنای ادبیات کودک و نوجوان به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد.

۲۵ عکس از بین ۴۸هزار عکس شرکت‌داده شده توانستند به فهرست نامزدهای نهایی رقابت «عکاس حیات‌وحش» سال ۲۰۱۹ راه یابند.

گوینده خبر BBC در برنامه خود، به جای نام بردن از برناردین اواریستو، نویسنده سیاه‌پوست برنده بوکر از او با عنوان «نویسنده دیگر» یاد و بعد از اعتراض این نویسنده در توئیتر، شبکه خبری از او عذرخواهی کرد.

آیدین آغداشلو در نشست خوانشی بر تحولات نقاشی ایران این پرسش اساسی را مطرح کرد که «آیا آثار هنر معاصر ایران همانند آثار خودِ من که با قیمت‌های خوب به دیوار می‌زنیم، واقعا خوب هستند یا چون برای ما هستند، خوبند؟» و در ادامه این نشست مطالبی را در راستای این پرسش و مشکل ارزش‌گذاری دوگانه بیان کرد.

این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم‌هایی از رابرت ردفورد، از شبکه نمایش پخش می‌شود.

پیراهن سیاهی که آدری هِپبورن، بازیگر زیبا و شیک‌پوش هالیوودی در فیلم «صبحانه در تیفانی» به تن دارد احتمالا از خود فیلم معروف‌تر است؛ چراکه کسانی که این فیلم را ندیده‌اند هم این لباس را می‌شناسند. در این مطلب با داستان پشت این لباس آشنا می‌شوید که هرکسی از آن مطلع نیست.

کسی نیست که از خواص زیتون با خبر نباشد و نداند زیتون ضدسرطان است و علاوه بر فوایدی که برای قلب دارد، در درمان گزیدگی حشرات و آفتاب‌سوختگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همه این مقدمات را چیدیم تا شما را اول به خوردن زیتون ترغیب و تشویق کنیم و بعد انواع زیتون را معرفی کنیم تا خودتان انتخاب کنید.

رژیم غذایی‌، سبک زندگی و روند مراقبت از پوست اگر نامتناسب تغییر کنند، تاثیر آن به شکل اجتناب‌ناپذیر روی سلامتی و ظاهر نمایان می‌شود. در این مطلب راهکارهایی به شما ارائه می‌دهیم که با به‌کارگیری آنها بدون داشتن آرایش هم زیبا می‌مانید.

حقوق همشهری‌آنلاین متعلق به موسسه همشهری است

Copyright © 2018 HamshahriOnline, All rights reserved

The online version of the Iranian daily Hamshahri

همشهری آنلاین:
یک متخصص تغذیه گفت: اسید لینولئیک و اسید آلفا لینولئیک و اسید چرب امگا 3 موجود در گردو از تشکیل لخته‌های خونی جلوگیری می‌کنند و اثر محافظتی در برابر حملات قلبی دارند.

دکتر آرزو حقیقیان با بیان این مطلب گفت: تحقیقات نشان می‌دهد، دریافت دو گرم در روز از این ترکیب در 30 گرم گردو وجود دارد و افرادی که گردو مصرف می‌کنند به میزان کمتری در معرض بیماری‌های کرونری قلب قرار می‌گیرند. همچنین گردو دارای خاصیت کاهش دهندگی فشار خون است.

وی تصریح کرد: مصرف گردو به علت محتوای بالای انرژی و مواد مغذی برای افرادی که اشتهای کمی دارند (مانند افرادی که دوره نقاهت بیماری را طی می‌کنند) مناسب است و به دلیل محتوای اسیدهای چرب امگا 3 سبب کاهش شدت علائم آرتریت روماتوئید و خارش و خشکی پوست می‌شود.

دکتر حقیقیان در گفتگو با ایسنا خاطرنشان کرد: گردو دارای ترکیباتی به نام استرول است که به طور طبیعی در ترکیبات گیاهی وجود دارد و از نظر شیمیایی مشابه کلسترول می‌باشد، بخشی از استرول‌های گیاهی در مسیر هضم غذا جذب نمی‌شود و مانع جذب کلسترول در جریان خون می‌شوند 30 گرم گردو حاوی 50 میلی گرم استرول گیاهی است که می‌تواند محافظت کننده از قلب و پیشگیری کننده از سرطان باشد.تاثیر گردو بر فشار خون

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از روند نزولی بیماری آنفلوانزا در کشور خبر داد و گفت: « تا ۲ هفته آینده شاهد فروکش شدن این بیماری در کشور خواهیم بود.»

پیتر انگلود، عضو آکادمی نوبل ادبیات اعلام کرد در اعتراض به اهدای جایزه نوبل به پیتر هاندکه در این مراسم شرکت نخواهد کرد. وی گفت اهدای جایزه به کسی که از قصاب بالکان حمایت کرده شرم آور است.

همشهری آنلاین:درد دل های معترضان با پلیس|
1200 حقوق می گیرم، 400 پول بنزین می دم.

مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده نام‌آشنای ادبیات کودک و نوجوان به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد.

۲۵ عکس از بین ۴۸هزار عکس شرکت‌داده شده توانستند به فهرست نامزدهای نهایی رقابت «عکاس حیات‌وحش» سال ۲۰۱۹ راه یابند.

گوینده خبر BBC در برنامه خود، به جای نام بردن از برناردین اواریستو، نویسنده سیاه‌پوست برنده بوکر از او با عنوان «نویسنده دیگر» یاد و بعد از اعتراض این نویسنده در توئیتر، شبکه خبری از او عذرخواهی کرد.

آیدین آغداشلو در نشست خوانشی بر تحولات نقاشی ایران این پرسش اساسی را مطرح کرد که «آیا آثار هنر معاصر ایران همانند آثار خودِ من که با قیمت‌های خوب به دیوار می‌زنیم، واقعا خوب هستند یا چون برای ما هستند، خوبند؟» و در ادامه این نشست مطالبی را در راستای این پرسش و مشکل ارزش‌گذاری دوگانه بیان کرد.

این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم‌هایی از رابرت ردفورد، از شبکه نمایش پخش می‌شود.

پیراهن سیاهی که آدری هِپبورن، بازیگر زیبا و شیک‌پوش هالیوودی در فیلم «صبحانه در تیفانی» به تن دارد احتمالا از خود فیلم معروف‌تر است؛ چراکه کسانی که این فیلم را ندیده‌اند هم این لباس را می‌شناسند. در این مطلب با داستان پشت این لباس آشنا می‌شوید که هرکسی از آن مطلع نیست.

کسی نیست که از خواص زیتون با خبر نباشد و نداند زیتون ضدسرطان است و علاوه بر فوایدی که برای قلب دارد، در درمان گزیدگی حشرات و آفتاب‌سوختگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همه این مقدمات را چیدیم تا شما را اول به خوردن زیتون ترغیب و تشویق کنیم و بعد انواع زیتون را معرفی کنیم تا خودتان انتخاب کنید.

رژیم غذایی‌، سبک زندگی و روند مراقبت از پوست اگر نامتناسب تغییر کنند، تاثیر آن به شکل اجتناب‌ناپذیر روی سلامتی و ظاهر نمایان می‌شود. در این مطلب راهکارهایی به شما ارائه می‌دهیم که با به‌کارگیری آنها بدون داشتن آرایش هم زیبا می‌مانید.

حقوق همشهری‌آنلاین متعلق به موسسه همشهری است

Copyright © 2018 HamshahriOnline, All rights reserved

سلامت نیوز: محققان در بررسی‌های جدید خود دریافته‌اند که استفاده‌ی روزانه از 10 عدد گردو می‌تواند اثرات چشمگیر و مفیدی را در کاهش فشارخون انسان به همراه داشته باشد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از تبیان، یک تیم تحقیقاتی از محققان دانشگاهی در بررسی خود به ارزیابی یک رژیم غذایی پیشنهادی و یک مکمل غذایی حاوی 30 گرم گردو که به صورت روزانه و برای کاهش میزان وزن افراد انجام می‌گرفت، پرداختند.در این تحقیق 377 داوطلب به سه گروه متفاوت از رژیم غذایی و به صورت تصادفی تقسیم شدند. گروهی که از رژیم غذایی اصلی استفاده می‌کردند، گروه کنترل و گروهی که از مکمل غذایی حاوی 30 گرم گردو استفاده کردند. بررسی اثرات این رژیم به صورت مصاحبه رو در رو با داوطلبان و به گونه‌ی خو اظهاری و توسط محققان انجام گرفت، علاوه بر آن میزان دفع ادراری سدیم و پتاسیم این افراد به عنوان یک نشانگر طبیعی استفاده از سدیم و پتاسیم نیز مورد آنالیز و بررسی قرار گرفت.اسید چرب امگا 3 موجود در گردو سبب کاهش استرس اکسیداتیو مغز شده و همچنین به افزایش سیگنال‌های مغزی و ایجاد گره‌های بافت عصبی که سبب تولید سلول‌های عصبی می‌شوند، کمک می‌کندنتایج تحقیق نشان داد که پس از سه ماه استفاده از این رژیم غذایی، میزان کاهش وزن یکسانی در هر سه گروه مشاهده شد. با این حال، میزان کاهش فشارخون در افرادی که از مکمل غذایی روزانه 30 گرمی گردو استفاده می‌کردند بسیار بیشتر و معنادارتر از دو گروه دیگر بود.محققان نتیجه گرفتند که استفاده از گردو و یا سایر مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم در سطوح رژیم غذایی افراد، می‌تواند اثرات مؤثری را در کاهش میزان فشارخون داشته باشد. تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که توصیه‌های غذایی فردی حاوی مکمل غذایی گردو می‌تواند سبب کاهش بیشتر نسبت سدیم به پتاسیم که به عنوان یک پارامتر مرتبط با فشارخون پایین است، شود.سایر مزیت‌های مفید گردوهمانند سایر آجیل‌ها، گردو منبعی غنی از روغن‌های مفید همانند اسیدهای چرب غیراشباع است. علاوه بر این، گردو منبع خوبی از اسید چرب ضروری امگا 3 است. خوردن گردو می‌تواند فواید بسیاری از نظر سلامتی انسان به همراه داشته باشد که از جمله‌ی این فواید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:تقویت مغز: گردوها سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع و ترکیبات شیمیایی گیاهی هستند که می‌توانند اثرات مفیدی را بر عملکرد مغز انسان و همچنین سلامت آن داشته باشند. اسید چرب امگا 3 موجود در گردو سبب کاهش استرس اکسیداتیو مغز شده و همچنین به افزایش سیگنال‌های مغزی و ایجاد گره‌های بافت عصبی که سبب تولید سلول‌های عصبی می‌شوند، کمک می‌کند. دیگر مواد مغذی موجود در گردو نظیر ویتامین E، فولات و الاژیک اسید به محافظت کننده‌های عصبی و عملکرد حافظه کمک فراوانی می‌کنند.تقویت خلق و خو: اسید چرب امگا 3 موجود در گردو در توسعه و بهبود عملکرد سیستم عصبی نقش مهمی را ایفا می‌کند. بر اساس تحقیقات بالینی صورت گرفته، این نوع اسید چرب در برخی اختلالات خلقی نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند.کمک به حفظ سلامت قلب: طبق تحقیقات منتشر شده، استفاده از گردو می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را از میان بردارد. علاوه بر آن روغن گردو برای عملکرد سلول‌های اندوتلیال مفید است. اندوتلیال ها سلول‌های موجود در دیواره رگ‌های لنفاوی و عروق هستند. یک تحقیق میدانی صورت گرفته در یکی از کشورهای اروپایی نشان داد که استفاده بیش از 4 بار در هفته از گردو، می‌تواند تا 37 درصد خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش دهد.کمک به کاهش وزن: تحقیقات نشان داده که با وجود دارا بودن انرژی فراوان در گردو، جایگزین کردن آن با سایر مواد غذایی در رژیم غذایی، سبب افزایش وزن افراد نخواهد شد. این امر سبب می‌شود تا گردو به عنوان یک جایگزین مناسب در رژیم غذایی افرادی که قصد کاهش وزن دارند به حساب می‌آید.کمک به سیستم گوارش: تحقیقاتی که بر روی نمونه‌های حیوانی انجام گرفته، نشان داد که استفاده از گردو می‌تواند سبب تقویت میکروبیوم و افزایش میزان باکتری‌های خوب معده شود. این دستاورد می‌تواند با انجام تحقیقات بیشتر نتایج مؤثر و مفیدتری را برای انسان به ارمغان آورد.

تقریبا یک سوم مردم امریکا فشار خون بالا دارند، فشارخون بالا خطر ابتلا به بیماری نارسایی قلبی و کلیوی را افزایش می دهد. بهبود رژیم غذایی می تواند به کاهش فشارخون کمک کند، مصرف گردو نیز می تواند به عنوان بخش مفیدی از یک رژیم غذایی سالم در نظر گرفته شود.

تحققیات نشان می دهد که گردو می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. براساس مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه در ایالات متحده، مصرف گردو ممکن است در کاهش فشارخون دیاستولیک موثر باشد. همچنین براساس مطالعه منتشر شده در مجله کالج امریکایی تغذیه، بزرگسالان چاق با مصرف ۸ هفته گردو در رژیم غذایی خود شاهد کاهش فشار خون سیستولیک بودند.

۲۸ گرم گردوی انگلیسی ۱ میلی گرم سدیم دارد. سدیم یک الکترولیت ضروری برای حفظ تعادل مایعات در بدن است، اما رژیم غذایی با میزان بالایی از سدیم مانع از کاهش فشارخون بالا در افراد می شود. افراد مبتلا به فشارخون بالا بهتر است بیشتر از ۱۵۰۰ میلی گرم سدیم در روز استفاده نکنند. بنابراین مصرف گردوی بدون نمک به عنوان میان وعده به جای گردوی شور توصیه می شود.

۲۸ گرم گردوی انگلیسی ۴۵ میلی گرم منیزیم برای بدن فراهم می کند که برابر با ۱۱ درصد ارزش روزانه توصیه شده است. مصرف میزان کافی منیزیم ممکن است مانع از افزایش فشار خون شود، زیرا براساس انستیتوی لینوس پاولینگ در ایالات متحده، منیزیم به کاهش فشار خون بالا کمک می کند. این ماده معدنی همچنین برای متابولیسم درست انرژی و سیگنالینگ سلولی ضروری است. برای افزایش میزان منیزیم دریافتی در وعده ی صبحانه می توانید از غلات تصفیه نشده از جمله سبوس جودوسر به همراه گردو، برش هایی از موز و شیر استفاده کنید.

در صورت چاقی و فشار خون بالا، کاهش وزن می تواند در کمک به پایین آوردن فشارخون بالا موثر باشد. براساس انستیتوی لینوس پاولینگ در ایالات متحده، اضافه کردن گردو به یک رژیم غذایی متعادل می تواند به کاهش وزن کمک کند. گردو حاوی کالری بالایی بوده، به طوریکه ۲۸ گرم گردو حاوی ۱۸۵ کالری است. بنابراین مصرف این ماده غذایی در حد تعادل توصیه می شود.تاثیر گردو بر فشار خون

ترجمه شده از وب سایت: www.livestrong.com

 

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

از زنجبیل هزاران سال است که به عنوان ادویه در غذاها و دارو در معالجه بیماری های زیادی استفاده شده […]

همانطور که همه می دانیم، نوشیدن آب می تواند زندگی و حیات ما را تحت تاثیر قرار دهد و اگر […]

ما هر روز در مورد پروتئین، قند و چربی چیزهای زیادی می شنویم. اما اغلب اوقات، فیبر نادیده گرفته شده […]

بعضی از غذاها نسبت به بقیه هضم آسانتری دارند. اگرچه بدن به مواد مغذی مختلفی از جمله فیبر، پروتئین و […]

پاپایا (Papaya) یک میوه فوق العاده سالم استوایی است. این میوه بیشتر به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی و قدرت شگفت […]

هزاران سال است که مردم انواع مختلفی از آدامس ها را میجوند. اولین آدامس ها از شاخه های درختانی مانند […]


وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است


1396 / 04 / 15 -10:4


1393 / 08 / 05 -9:38


1394 / 05 / 25 -8:15


1396 / 04 / 07 -11:29


1396 / 07 / 04 -12:44

تاثیر گردو بر فشار خون


1396 / 04 / 27 -12:4


1398 / 05 / 26 -12:37


1396 / 03 / 13 -10:9


1394 / 06 / 22 -10:2


1397 / 07 / 12 -12:30با نحوه و چگونگی احیای قلبی آشنا شوید درباره سلامت قلب بیشتر بیاموزیم
آیا می توان استرس را اندازه گیری کرد ! 


 


 


 

در آخرین تحقیقات که از سوی کمیسیون تغذیه ایالت کالیفرنیا
انجام شد و در مجله قلب آمریکا به چاپ رسید به رابطه مثبت بین مصرف گردو و کاهش
فشارخون پرداخته شده است. مطالعات جدید نشان داده است مصرف گردو در کنار مصرف چربی
های اشباع می تواند به کاهش فشارخون و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی
منجر شود.

گردو دارای ترکیبی به نام آلفالینولنیک بوده که به امگا 3 مشهور است. محققان تاثیر مثبت این ترکیب را بر فشارخون تایید کرده اند. دانشمندان بدین منظور تحقیقات فراوانی را انجام داده اند. در آخرین تحقیقات که بر روی 45 نفر از افراد انجام شد نتایج نشان داد که گروهی که رژیم گردو را مصرف کرده اند دو برابر فشارخون کمتری را نسبت به گروه های دیگر تجربه کرده اند. محققان بیان کرده اند مردم برای کاهش فشارخون و در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی به چای مصرف گوشت قرمز چرب یا لبنیات پرچربی از شیر رقیق شده و گردو استفاده نمایند تا شاهد کاهش فشارخون و سلامتی بیشتری باشند.

مقاله پیشنهادی

به طور معمول برای سلامتی بیشتر در طول روز باید یک بار
شکمتان کار کند. در صورتی که مشکل یبوست دارید بهتر است از گردو در رژیم غذایی خود
بهره ببرید. گردو سرشار از فیبر بوده و غذاهای درون مجاری گوارشی را نرم و حرکت آن
ها را آسان تر می کند، در نتیجه از بیماری یبوست جلوگیری به عمل می آورد. فیبرها
به طور کلی در انواع آجیل و خشکبار یافت می شود.

گردو درون خود دارای ترکیباتی است که باکتری های مضر درون سیستم
گوارش بدن را از بین می برد و به پاکسازی این سیستم کمک شایانی می کند. همان طور
که می دانید در صورت پاکسازی این سیستم کل بدن دارای عملکرد بهتری خواهد شد.
همچنین این ماده طبیعی دارای مواد مغذی زیادی درون خود است که به تقویت تمامی
سیستم بدن کمک می کند و باعث بهبود سلامتی ما خواهد شد.تاثیر گردو بر فشار خون

به طور خودکار به دلایل مختلف سطح درونی و بیرونی بدن ما را باکتری های قارچی پوشانده است که در صورت شرایط خاص می تواند باعث بروز بیماری یا مسائل پوستی همچون خارش شود. گردو یکی از موادی است که می تواند به خوبی با این باکتری های قارچی مبارزه کند.

همان طورکه بیان شد گردو به پاکسازی بدن علی الخصوص سیستم گوارشی کمک می کند، به همین دلیل از تشکیل سنگ های صفراوی جلوگیری به عمل می آید. همچنین تحقیقات نشان داده است که فیبر می تواند به کاهش کلسترول بد خون بینجامد و از آن جا که گردو سرشار از فیبر است و کلسترول عامل اصلی ایجاد سنگ های صفراوی است در نتیجه گردو به خوبی می تواند از تشکیل این سنگ ها جلوگیری به عمل آورد. لازم به ذکر است اکثر مغزهای آجیل و همچنین خشکبارها دارای این خاصیت به طورکم و بیش هستند.

تحقیقات بر روی حدود 34 هزار نفر در کشور آمریکا نشان داد
که مصرف گردو خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را به نصف کاهش می دهد. تاکنون تحقیقات
زیادی بر روی تاثیر مصرف گردو بر دیابت انجام شده است و همه آن ها این موضوع را که
گردو می تواند به بهبود بیماری دیابت کمک کند اذعان داشته اند.

مصرف گردو برای آقایان دارای تاثیرات مثبتی می باشد. گردو
باعث افزایش اسپرم و تقویت قدرت بارور سازی آقایان می شود. همچنین این مغز آجیل می
تواند در افزایش میل و توان جنسی آقایان نیز تاثیرگذار باشد.

خوشبختانه گردو می تواند روند افسردگی و زوال مغز یا آلزایمر را به مقدار زیادی کاهش داده یا متوقف سازد. بر اساس تحقیقی که بر روی زوج های جوان صورت پذیرفت مصرف گردو باعث تقویت قوای ادراکی آنان شد. همچنین در مطالعات حیوانی به موش هایی که آلزایمر داشتند به مدت 10 ماه گردو دادند و مشاهده کردندکه حافظه و مهارت های یادگیری آنان رشد چشم گیری پیدا کرد.

تحقیقات نشان داده است که گردو در مقایسه با سایر مغزها در آجیل دارای مقادیر بالاتری آنتی اکسیدان می باشد. آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که برای سلامتی انسان ضروری هستند و مصرف مواد غذایی دارای این ترکیبات در اولویت می باشد. آنتی اکسیدان خواص زیادی را نصیب ما می کنند. مهم ترین آن ها جلوگیری از بیماری سرطان می باشد. به طورکلی این ترکیبات با رادیکال های آزاد بدن که حالت مخربی برای سلول ها و بدن دارند مبارزه می کنند. وجود انتی اکسیدان در گردو باعث شده است این مغز به یک ضد التهاب طبیعی مبدل شود و در کاهش التهابات داخلی و خارجی بدن موثر باشد. از خواص دیگر آنتی اکسیدان مبارزه با پیری زودرس و رفع چین و چروک های پوست اشاره کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

نیشابور     میدان خیام – خیابان مسیح – بعدازمسیح ۱۴
۰۵۱-۴۲۲۵۶۱۰۰     ۰۵۱-۴۲۲۵۶۲۰۰

تازه ترین تحقیقات انجمن قلب آمریکا نشان می دهد افزودن گردو به وعده های غذایی نه تنها باعث کاهش چربی اشباع شده اند، بلکه یک روش موثر برای کاهش فشار خون بالا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران به نقل ازCAR2، گردو منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 و همچنین سایر ترکیبات ترمیم کننده قلب شناخته شده به عنوان پلی فنول هستند. فقط یک چهارم فنجان گردو حاوی 2700 میلی گرم امگا 3 است بنابراین گردو بیشتر از سایر غذاهای دیگر که حاوی این چربی های قدرتمنداند امگا 3 دارد، گردو همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین E است. با این حال، بر خلاف بسیاری از مواد غذایی که حاوی این مواد مغذی با ارزش هستند، گردوها منحصر به فرد هستند، زیرا محتوای ویتامین E است.

 علاوه بر این، تحقیقات در مجله پزشکی Circulation نشان می دهد که اسید های چرب امگا 3 مانند آنهایی که در گردو یافت می شوند حتی می توانند به بهبود قلب کمک کنند و برخی از آسیب های ناشی از حمله قلبی را از بین ببرند.

مهم است که گردو را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و همچنین میزان چربی اشباع را در رژیم غذایی خود کاهش دهید تا به کاهش فشار خون کمک کنید. چربی اشباع شده در بسیاری از غذاهای حیوانی مانند گوشت گاو، گوشت خوک، گوشت فرآوری شده، گوشت گاو، سوسیس، پنیر و سایر محصولات لبنی یافت می شود و چندین مورد را نام می برد.

گردو تازه را می توانید به  سالاد، ماست و یا کاسه میوه خرد شده و پنیر صبحانه خود  اضافه  کنید .تاثیر گردو بر فشار خون

 توجه داشته باشید که داروهای فشار خون را نباید بدون تایید پزشک شما متوقف شود، زیرا گاهی اوقات ممکن است به حملات قلبی منجر شود.

تمامی حقوق برای فدراسیون پزشکی ورزشی محفوظ است.

گردو حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است و به همین دلیل برای سلامت قلب و عروق مناسب است. اگر شما از فشار خون بالا رنج می‌برید، مصرف چند عدد گردو به صورت منظم می‌تواند فشار خون‌تان را کاهش بدهد.

All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

تاثیر گردو بر فشار خون

تاثیر گردو بر فشار خون

0

0 miss فواید،علائم،خواص دسامبر 7, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *