تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان

تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان
تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان

كليه حقوق اين پایگاه متعلق به سازمان وظیفه ی عمومی ناجا مي‌باشد.

Copyright © 2014 Vazifeh.Police.ir – All rights reserved.

سامانه تلفن گوياي سازمان وظيفه عمومي با شماره 096480 به صورت شبانه روزي آماده ارائه اطلاعات درخصوص قوانين و مقررات خدمت وظيفه عمومي از قبيل اعزام به خدمت، معافيتها و … و همچنين فرآيندهاي آن به مشمولان و خانواده هاي آنان مي باشد. در ضمن واحد مشاوره تخصصی این سامانه در روزهاي شنبه تا چهارشنبه صبح‌ها از ساعت 7:30 تا 13:00 و در روزهاي پنج‌شنبه از ساعت 7:30 تا 12:00، آماده راهنمايي و ارائه مشاوره تخصصي در زمينه مقررات خدمت وظيفه عمومي به متقاضیان مي‌باشد .

با استفاده از سامانه تلفن گویا به شماره 096480 میتوانید از تسهیلات ذیل استفاده نمایید:

*با انتخاب عدد 1 از قوانین ومقررات وظیفه عمومی به صورت گویا بهره مند شوید .

*با انتخاب عدد 2 ودرج کدملی وکد سخا از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع گردید.

*با انتخاب عدد 3 ودرج کدملی وکدسخا از آخرین وضعیت درخواست خود درمورد کارت هوشمند وظیفه عمومی اطلاع حاصل کنید .

تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان

*با انتخاب عدد 4 امکان ارتباط با مشاوران به صورت زنده میسر می شود.

 

 

كليه حقوق اين پایگاه متعلق به سازمان وظیفه ی عمومی ناجا مي‌باشد.

Copyright © 2014 Vazifeh.Police.ir – All rights reserved.

اصفهان، خیابان قائمیه ( دستگرد )، جنب یگان ویژه نیروی انتظامی استان اصفهان

اطلاعات این مکان اشتباه درج شده است؟ و یا پیشنهادی برای ویرایش و بهبود این اطلاعات
دارید؟

به ما کمک کنید تا آن را کامل کنیم.


اصفهان ، قائمیه ، جن…

برای قراردادن ویجت صفحه این کسب و کار در سایت خود، لینک زیر را به کد سایت اضافه
کنید.

تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان

کم و کاستی و یا اطلاعات نادرستی در این مکان مشاهده می کنید؟ در بهبود آن به ما
کمک کنید و امتیاز بگیرید!

با آپلود تصویر خود از این کسب و کار می توانید آن را در این صفحه نمایش دهید و امتیاز بگیرید.

جهت درج نظر خود باید وارد حساب کاربری خود شوید.

هرگونه کپی برداری و بهره برداری مالی از اطلاعات موجود در وب سایت و اپلیکیشن بدون اجازه کتبی از
دانرو
غیر قانونی است.

رئیس  اداره نظام وظیفه:

نام : حامد

نام خانوادگی: ابراهیمی

روز و ساعت حضور: یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 30/7 الی 14

محل حضور: ساختمان شماره 1(ساختمان مرکزی)

تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان

تلفن های تماس:32253870 – 32253860 – 32249473 – 32249472 – 18(0) 98+ داخلی 4

پست الکترونیک:

ضمن عرض خیر مقدم به شما دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه، از دانشجویان پسر خواهشمندیم مطالب این صفحه را به دقت مطالعه نمایند تا از بروز مشکلات احتمالی در روند ثبت نام شما پیشگیری گردد.

با تشکر

اداره امور نظام وظیفه

بازگشت به صفحه اصلی معاونت دانشجویی>

بازگشت به صفحه ثبت نام دانشجویان جدیدالورود>

تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان

دانشجویان مشمول بعد از انجام مراحل اینترنتی ثبت نام در سایت ثبت نام دانشجویان جدیدالورود (rs.iaun.ac.ir) و تایید اولیه وضعیت نظام وظیفه و واریز شهریه لازم است با مراجعه به سایت ثبت نام دانشجویان جدیدالورود مراحل زیر را انجام و مدارك ذيل را تهيه نموده و سپس به پليس+10 شهرستان نجف آباد مراجعه و مجوز ثبت نام(معافيت تحصيلي) را اخذ و به دفتر امور مشمولين دانشگاه تحويل نمايند تا ثبت نام آنان قطعي گردد.

1-چاپ معرفی نامه به پلیس+10: سه برگ شامل فرم ب ( درخواست معافیت دانشگاه که دارای امضاء الكترونیکی معاون دانشجویی می باشد) به همراه تصویر مدرک تحصیلی مقطع قبلی که در سایت ثبت نام به تایید دفتر نظام وظیفه دانشگاه رسیده باشد + جدول پیوست

2-مراجعه به دفتر امور مشمولين حوزه معاونت دانشجويي دانشگاه جهت مهر نمودن فرمهاي چاپ شده

3-همراه داشتن کپی و اصل شناسنامه

4-همراه داشتن کپی و اصل کارت ملی

5-تهيه یک قطعه عکس پرسنلي 4*3 (ترجیحا سیاه و سفید)

6-فرم انصراف و اعلام اتمام معافیت تحصیلی دانشگاه يا رشته قبلی (برای دانشجویانی که انصرافی و ثبت نام مجدد هستند)

7-برگه اعزام به خدمت (در صورت داشتن برگه اعزام به خدمت)

8- مراجعه به دفاتر پلیس 10+ به آدرس های زیر

آدرس دفاتر پلیس +10 : – نجف آباد میدان بسیج ابتدای خیابان شریعتی روبروی اداره آب صد متر بالاتر – تلفن 03142741900 – نجف آباد بعد از چهاراه ا… اکبر نرسیده به چهاراه مجاهد نبش کوی نامدار- تلفن : 03142647010 – يزدانشهر- حدفاصل اميراباد و يزدانشهر (غرب شهر نجف آباد) تلفن 03142449993

تذكر مهم : با توجه به اینکه ثبت نام دانشجويان مشمول موقت و منوط به موافقت سازمان وظيفه عمومي ناجا (پليس+10) می باشد ، شايسته است از تاریخ ثبت نام حداکثر طی مدت سه هفته نسبت به اخذ مجوز مذكور اقدام و اصل آنرا به دفتر امور مشمولین حوزه معاونت دانشجويي تحويل و تصویر آن را نیز نزد خود نگاه دارید . بدیهی است از شرکت در آزمون پایان ترم (جاری) دانشجویانی که مجوز خود را اخذ نكرده و تحويل نداده اند ممانعت بعمل می آید.

الف ) دانشجویان دارای کارت پایان خدمت و معافیت دائم و به طور کل دانشجویانی که مشمول خدمت وظیفه عمومی نخواهند شد مدارک مثبته نظام وظیفه خود(شامل كارت پايان خدمت، معافيت دايم، معافيت موقت كالت يا پزشكي و …) را  در بدو ثبت نام اسکن می نمایند تا بر مبناي مدرك اسكن شده ثبت نام آنان مورد تایید اولیه قرار گیرد. بديهي است برای قطعی شدن ثبت نام و برطرف شدن اشکال نظام وظیفه ، ضروري است اصل مدرک اسکن شده را حداکثر ظرف یک ماه به دفتر امور مشمولین دانشگاه (ساختمان معاونت دانشجویی) ارائه نمایند در غیر اینصورت فايل آنها اشكالدار بوده و ثبت نام آنها قطعی نخواهد شد.

ب) معافیت تحصیلی : سایر دانشجویان که اصطلاحا مشمول خوانده می شوند لازم است در بدو ثبت نام معافیت تحصیلی خود را از دفاتر پلیس +10 شهرستان نجف آباد اخذ و حداکثر سه هفته بعد به دفتر امور مشمولین دانشگاه (ساختمان معاونت دانشجویی) ارائه نمایند . مدارک لازم و نحوه اخذ معافیت تحصیلی و همچنین آدرس و شماره تلفن دفاتر پلیس+10 درهمين سایت و سامانه ثبت نام دانشجویان جدیدالورود به آدرس    rs.iaun.ac.ir درج گردیده است.

سنوات مجاز تحصیل دانشجویان در مقاطع تحصیلی :

۱- کاردانی ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته (۳سال )

۲- دکتری ناپیوسته ( 6 سال )

۳- کارشناسی پیوسته (۵سال )

۴- دکتری حرفه ای (۸سال)

تبصره 1: افزایش سنوات مجاز تحصیل :

دانشجویان مشمولی که در سنوات مجاز تحصیل ، فارغ التحصیل نشوند. برای ادامه تحصیل نیاز به تصویب کمیسیون موارد خاص دانشگاه دارند تا با مکاتبه با دفاتر پليس+10 برايشان درخواست افزایش سنوات گردد. بدیهی است دانشجوياني كه مجوز سنوات اخذ نكرده باشند ، غایب محسوب شده و اجازه ادامه تحصیل نخواهد داشت.

تبصره 2: تغییر رشته یا دانشگاه با ثبت نام مجدد:

دانشجویان مشمول در کل دوران تحصیل (از کاردانی تا دکترا) صرفا یک بار می توانند انصراف داده وبا ثبت نام  مجدد(چه با آزمون یا بدون آزمون فرقی نمی کند) ، (تغییر رشته یا محل تحصیل یا هردو ) معافیت تحصیلی جدید دریافت نمایند . مدت تحصیل رشته و مقطع  قبلی جزو سنوات رشته و مقطع جدید محسوب نمی گردد.

ج) اعلام اتمام معافیت تحصیلی : دانشجویان مشمول به محض قطع ارتباط با دانشگاه به عناوین ذیل به سازمان وظیفه عمومی معرفی می گردند .

1- فارغ التحصیل                        2- ترک تحصیل                         3- انصراف                    4 – اخراج

تبصره : دانشجویان فوق الذکر از زمان اتمام معافیت تحصیلی به مدت یک سال مهلت دارند تا به خدمت وظیفه اعزام و یا در صورت داشتن شرایط مجددا مشغول تحصیل گردند. در غیر اینصورت غایب محسوب می شوند.

تذکرخیلی مهم: دانشجویان اخراجی و دانشجویانی که برای بار دوم «انصراف داده یا ترک تحصیل کرده باشند» باشند اجازه ادامه تحصیل را ندارند. دانشجویان فارغ اتحصیل فقط اجازه تحصیل در مقطع بالاتر را دارند.

تبصره: دانشجویان مقطع کارشناسی در صورت طی بیش از شش نیمسال و فراغت از تحصیل با مدرک معادل کاردانی ، حق ادامه تحصیل نداشته و باید خود را به نظام وظیفه معرفی نمایند.

د) صدور گواهی های اشتغال به تحصیل ویژه سازمان وظیفه عمومی:

انواع گواهی های اشتغال توسط اداره كل آموزش دانشگاه انجام می شود. در موارد خاص دانشجویان مشمولی که دارای معافیت تحصیلی می باشند صرفا گواهي هایی که به معاونت وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران صادر می شود شامل گواهی جهت درخواست معافیت های کفالت و موارد خاص و همچنین گواهی خروج از کشور جهت سفرهای ورزشی و علمی می توانند از دفتر امور مشمولین و معافیت های دانشگاه (ساختمان معاونت دانشجویی) دریافت نمایند.

دانشجويان مشمول متقاضي خروج از كشور برای سفرهای زیارتی و سیاحتی فقط لازم است به سامانه http://services.epolice.ir مراجعه نموده و با وارد نمودن كد ملي(به عنوان نام كاربري) و كد سخا(به عنوان رمز عبور كه بايد از دفاتر پليس+10 بگيريد) وارد سامانه شويد. سپس در قسمت خروج از كشور، تاريخ سفر وكشورمقصد را مشخص نماييد. در صورتي كه فايل شما (شهريه و آموزش و …) اشكالدار نباشد، خروج از كشور شما بررسي و از طريق سامانه وظيفه عمومي به تاييد دانشگاه خواهد رسيد. لذا به هيچ وجه مراجعه به دانشگاه و گرفتن گواهي اشتغال برای سفرهای زیارتی و تفریحی لازم نيست.           

پرسش1- مشمول به چه كسي مي گويند؟

پاسخ: به دانشجويان پسر كه اولا به سن 18 سالگي تمام رسيده (متولدين 78 و قبل از آن) وثانيا تاكنون خدمت وظيفه عمومي را به اتمام نرسانده و يا معافيت دايم نگرفته اند، مشمول گفته مي شود.

پرسش2:براي ثبت نام مشمولين چه مداركي لازم است؟

پاسخ :مدارك سجلي و مدرك تحصيلي مقطع قبل

پرسش3:مدرك تحصيلي لازم براي ثبت نام مشمولين بايد چه مشخصاتي داشته باشد.

تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان

پاسخ:داراي تاريخ شروع و پايان تحصيل ، ارزش مدرك تحصيلي و معدل باشد.(مانند گواهي موقت پيش دانشگاهي يا نامه اتمام معافيت مقاطع دانشگاهي)

پرسش4: وضعيت نظام وظيفه دانشجويان انصرافي كه متقاضي ثبت نام مجدد در دانشگاه هستند چيست؟

پاسخ: اين عزيزان در سامانه ثبت نام دانشجويان جديدالورود گزينه مربوطه(دانشجوي انصرافي-آزمون مجدد) را انتخاب نموده و سپس علاوه بر مدرك تحصيلي ، نامه انصراف خود را نيز اسكن نماييد.

پرسش5: نامه انصراف چه مشخصاتي بايد داشته باشد؟

پاسخ:نامه انصراف (نامه اعلام اتمام معافیت تحصیلی رشته قبلي ) بايد خطاب به سازمان وظيفه عمومي صادر شده و تاريخ شروع به تحصيل و تاريخ انصراف از تحصيل در آن مشخص باشد. تذكر1:‌ دانشجویان مشمول در کل دوران تحصیل (از کاردانی تا دکترا) صرفا یک بار می توانند انصراف داده وبا ثبت نام  مجدد(چه با آزمون یا بدون آزمون فرقی نمی کند) ، (تغییر رشته یا محل تحصیل یا هردو ) معافیت تحصیلی جدید دریافت نمایند . مدت تحصیل رشته و مقطع  قبلی جزو سنوات رشته و مقطع جدید محسوب نمی گردد.

لذا به هر مشمول فقط يك فرصت انصراف و ثبت نام مجدد داده مي شود.

تذكر2: كليه دانشجويان انصرافي از تاريخ انصراف تا ثبت نام مجدد از يك سال فرجه برخوردارند. مطابق ضوابط ثبت نام مجدد دانشجوياني كه براي بار دوم انصراف داده و يا بيش از يكسال از انصراف آنها گذشته باشد امكان پذير نمي باشد.

پرسش 6: مدت مجاز تحصيل در مقاطع مختلف تحصيلي، براي دانشجويان مشمول ، چند سال و چند ترم ، مي باشد؟

پاسخ:بر اساس آخرين دستورالعمل سازمان وظيفه عمومي كشور مدت مجاز تحصيل (دانشجويان مشمول ورودي 1390 و بعد از آن) ، در مقاطع مختلف تحصيلي به شرح ذيل مي باشد.

۱- کاردانی ناپيوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته (۳سال ) معادل شش ترم

۲- دکتری ناپیوسته ( 6 سال ) معادل دوازده ترم

۳- کارشناسی پیوسته (۵سال ) معادل ده ترم

۴- دکتری حرفه ای (۸سال) معادل 16 ترم

تذكر1:مدت مجاز تحصيل در مقطع كارشناسي پيوسته براي دانشجويان ورودي 1389 و قبل از آن 6 سال تحصيلي معادل 12 ترم بوده است. بدين ترتيب سقف مجاز تحصيل براي دانشجويان كارشناسي پيوسته ورودي مهرماه 89 و 90 حداكثر تا 1395/06/31 بوده و در صورت نياز به فرصت بيشتر بايد قبل از تاريخ مذكور نسبت به اخذ مجوز لازم اقدام نمايند.

تذكر2: براي محاسبه تعداد ترم هاي استفاده شده ، تاريخ شروع معافيت تحصيلي ، معيار و ملاك بوده و ترمهاي مرخصي هاي تحصيلي ( با احتساب و بي احتساب و…) همه جزء سنوات محسوب مي گردند. مثلا دانشجويان مشمول مقطع كارشناسي پيوسته ورودي مهرماه 92 كه شروع معافيت تحصيلي شان از 01/07/1392 درج گرديده است ، فارغ از اينكه چند ترم مرخصي يا …. بوده اند، فرصت تحصيلشان در 31/06/1397 به اتمام خواهد رسيد.

تبصره 1: نحوه اخذ مجوز افزایش سنوات مجاز تحصیل :

دانشجویان مشمولی که در سنوات مجاز تحصیل ، فارغ التحصیل نشوند. برای ادامه تحصیل ابتدا بايد به اداره كل آموزش دانشگاه (پشت دانشكده پرستاري و پزشكي) مراجعه و درخواست افزايش سنوات خود را به تصویب کمسیون موارد خاص دانشگاه برسانند سپس با مراجعه به دفتر امور مشمولين دانشگاه با معاونت وظیفه عمومی نجف آباد (دفاتر پليس+10) مكاتبه و مجوز سنوات ارفاقي خود را اخذ نمايند. بدیهی است در صورتی که دانشجوی مشمول مجوزات لازم را نداشته باشد ، غایب محسوب شده و اجازه ادامه تحصیل نخواهد داشت. ضمنا در صورت تصويب كمسيون موارد خاص و انجام مكاتبات لازم ، حداكثر دو نيمسال تحصيلي سنوات ارفاقی توسط پلیس +10 صادر خواهد شد. در صورتي كه دانشجوي مشمول در مدت سنوات ارفاقي اخذ شده فارغ التحصيل گردد ،از تاريخ فارغ التحصيلي يك سال فرجه و فرصت دارد تا نسبت به معرفي خود به سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي اقدام و يا در مقاطع بالاتر ثبت نام نموده و معافيت تحصيلي جديد اخذ نمايد.

درصورتي كه دانشجوي مشمول در مدت سنوات ارفاقي فارغ التحصيل نشود ، مجددا بايد درخواست افزايش سنوات خود را به كمسيون موارد خاص آموزشي ارايه نموده تا اقدامات بعدي جهت اخذ مجوز تحصيل در فرجه يكساله (كه اصطلاحا سنوات اخراجي گفته مي شود) به عمل آيد. سنوات اخراجي بدين معني است كه دانشجو از فرجه يكساله خود استفاده مي كند و در تاريخ اتمام فرجه يكساله با هر مدركي بايد به خدمت اعزام گردد، در غير اينصورت غايب محسوب شده و حق ادامه تحصيل نخواهد داشت.

سوال :منظور از «فرجه معرفي» يا «فرجه يك ساله» چيست؟

پاسخ: ،كليه دانشجويان مشمول داراي معافيت تحصيلي ، از تاريخ قطع ارتباطشان با دانشگاه (يعني از تاريخ فارغ التحصيلي، اخراج ، انصراف و ترك تحصيل ) يك سال فرصت دارند خود را به سازمان وظيفه عمومي ناجا معرفي و نسبت به ارسال «دفترچه اعزام به خدمت» يا در صورت داشتن شرايط ادامه تحصيل نسبت به دريافت «معافيت تحصيلي جديد» اقدام نمايند. در غير اينصورت غايب شناخته مي شوند.

تاريخ فارغ التحصيلي، اخراج ، انصراف و ترك تحصيل دانشجو توسط كارشناسان محترم آموزش دانشگاه مشخص و پس از اعلام به دفترامور مشمولين دانشگاه بلافاصله به سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي اعلام مي گردد. برگ اعلام اتمام معافيت تحصيلي چيست؟ اين نامه براي دانشجويان مشمول داراي معافيت تحصيلي ، بلافاصله پس از اعلام آموزش مبني بر فارغ التحصيلي، اخراج ، انصراف و ترك تحصيل توسط دفترامور مشمولين دانشگاه صادر و طي آن دانشجوي مشمول به سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي معرفي مي گردند. برگه اتمام معافيت تحصيلي كه تنها مدرك قابل تحويل به دانشجويان مشمول فارغ التحصيل مي باشد داراي تاريخ فارغ التحصيلي ، ارزش مدرك دريافتي و معدل كل بوده و براي ارايه به پليس +10 به منظورتكميل دفترچه اعزام به خدمت يا ثبت نام در مقاطع بالاتر كفايت مي كند.

سوال:‌ سامانه خروج از كشور چيست ؟ پاسخ :http://services.epolice.ir

سوال: براي ورود به اين سامانه به چه چيزهايي لازم داريم؟ پاسخ: كد ملي(به عنوان نام كاربري) و كد سخا (به عنوان رمز عبور كه بايد از دفاتر پليس+10 بگيريد)

سوال:‌ براي گرفتن كد سخا از پليس+10 چه مداركي لازم است آيا هزينه اي هم دارد ؟ پاسخ: فقط كارت ملي و هزينه اي هم ندارد

سوال:‌وقتي وارد سامانه http://services.epolice.ir شدييم چه قسمتي را كليك كنيم؟

پاسخ: قسمت خروج از كشور : در قسمت خروج از كشور، تاريخ سفر وكشورمقصد را مشخص نماييد. آيا نيازي به حضور در دانشگاه يا گرفتن گواهي مي باشد؟ پاسخ :‌خير در صورتي كه فايل شما (شهريه و آموزش و …) اشكالدار نباشد، خروج از كشور شما بررسي و از طريق همين سامانه به تاييد دانشگاه خواهد رسيد. لذا نيازي به مراجعه به دانشگاه و گرفتن گواهي نيست.

در صورتي كه مشكل نظام وظيفه و يا نياز به راهنمايي داشته باشم با چه شماره اي تماس بگيرم؟

03142292462                        

مطابق بخشنامه شماره 11/794 مورخ 96/05/08 جهت بررسي درخواست خروج از كشور مشمولان وظيفه عمومي لازم است همزمان با درخواست خود در سامانه خدمات الكترونيك نيروي انتظامي به آدرس  http://services.epolice.ir مبلغ 100000 ريال به حساب شماره 0104460446004 بانك ملي بنام سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي واريز و فيش آنرا به اين دفتر امور مشمولين حوزه معاونت دانشجويي دانشگاه فرماييد.

*خروج از كشور سفرهای زیارتی و سیاحتی :‌‌ مراجعه به سامانه http://services.epolice.ir و با وارد نمودن كد ملي(به عنوان نام كاربري) و كد سخا(به عنوان رمز عبور كه بايد از دفاتر پليس+10 بگيريد) وارد سامانه شويد. سپس در قسمت خروج از كشور، تاريخ سفر وكشورمقصد را مشخص نماييد. در صورتي كه فايل شما (شهريه و آموزش و …) اشكالدار نباشد، خروج از كشور شما بررسي و از طريق سامانه وظيفه عمومي به تاييد دانشگاه خواهد رسيد. لذا گرفتن تاييديه كتبي و يا هر گونه گواهي اشتغال به تحصيل برای سفرهای زیارتی و تفریحی لازم نيست.  

*گواهی خروج از کشور جهت سفرهای علمي و ورزشي : پس از تهيه مدارك و مستندات لازم براي سفرهاي علمي و ورزشي در قالب فرم هاي دو امضا و سه امضاء توسط دفتر امور مشمولین و معافیت های حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه تهيه و پس از تاييد رياست محترم دانشگاه جهت تاييد معاونت محترم دانشجويي و فرهنگي سازمان مركزي تحويل متقاضي خواهد شد.

*تذكر مهم: سامانه http://services.epolice.ir  فقط براي سفرهاي زيارتي و تفريحي است. ولي پرداخت فيش 100000 ريالي براي كليه سفرها الزامي است.

 

 

 

 ایران،اصفهان، نجف آباد، بلوار دانشگاه  تلفن:                       ۰۳۱۴۲۲۹۲۹۲۹  پست الکترونیک: info @ iaun.ac.ir

                  

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است.

تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان
تلفن سازمان نظام وظیفه اصفهان
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.