خاصيت خوردن اب طلا

خواص دارویی و گیاهی

طلا از آن دسته فلزاتی است که در صنایع بسیاری به کار گرفته می‌شود و در علم پزشکی نیز بسیار کاربرد دارد. این فلز قیمتی خواص درمانی نیز دارد اما ممکن است بسیاری از افراد و به خصوص خانم‌ها که بیشتر از آقایان با این فلز گران‌بها سر و کار دارند ندانند که طلا در علم پزشکی بسیار تاثیرگذار است و از آن برای ساخت انواع داروها نیز استفاده می‌شود.

بسیاری از متخصصان امروزه در حال پیدا کردن راه‌هایی هستند که بتوانند از آن طریق بسیاری از بیماری‌ها را با هزینه کمتر درمان کنند. البته باید به این سعی و تلاش آنها آفرین گفت زیرا توانسته‌اند به موفقیت‌های چشم‌گیری دست پیدا کنند به نحوی که توانسته‌اند با یک فلز گران‌بها به نام طلا از بروز بسیاری از بیماری‌ها و سرطان‌ها جلوگیری کنند. از سوی دیگر، از طلا به عنوان ضد تومور، روکش دندان و بسیاری از ردیاب‌های زیستی برای ارسال بسیاری از داروها به جاهای غیرقابل دسترس  به محل مورد نظر استفاده کنند.

طلا از گذشته تا به امروز نقش به سزایی در سلامت انسان‌ها داشته است. بسیاری از دانشمندان در مورد خواص طلا سخن گفته‌‌اند که می‌توان به این جمله آموزنده اشاره کرد که طلا دارای طبعی گرم و تر است و باعث نیرو بخشیدن به قلب می‌شود و اگر طلای گرم را بر روی جای زخم بگذارند از به وجود آمدن عفونت جلوگیری می‌کند و دیگر این که اگر زنی به چشم درد مبتلا شود باید با ریمیل طلا سرمه بکشد تا التیام پیدا کند.

به گفته پزشکان ژاپنی، طلا خواص دارویی دارد. این پزشکان همچنین می‌گویند اگر طلا را گرم کنیم و آن را در آب فرو ببریم آب حاصله به داروی شفابخش تبدیل می‌شود که با خوردن آن می‌توان بسیاری از امراض موجود در بدن را درمان کرد. دیگر این که این آب باعث شاداب شدن روح و روان می‌شود که برای بسیاری از بیمارانی که با بیماری‌های روحی و روانی دست و پنجه گرم می‌کنند موثر است و بیماری آنها را تا حدود زیادی درمان می‌کند.

در گذشته‌های نه چندان دور هنگامی که زنی به دلیل ترس و یا وحشت غش می‌کرد و یا فشار خون او پایین می‌آمد برای درمان او تکه طلایی مانند گردنبند، انگشتر و یا دستبند طلایی را در ظرف آب می‌انداختند و با قاشق طلا را در آب هم می‌زدند و به خورد فرد مورد نظر می‌دادند تا بهبود یابد که البته بسیار تاثیرگذار هم بود.

اروپایی‌ها در قرن هجدهم با این روش شرقی‌ها یعنی انداختن تکه طلایی در آب برای بهبود سلامت زنان آشنا شدند و با این روش توانستند با خوراندن به اصطلاح آب طلا به زنان غش کرده و از حال رفته آنان را بهبود بخشند و با چشمان خود تماشا کنند که زنان به سرعت به هوش می‌آیند. پس از مدتی متوجه این موضوع شده‌اند که این روش یک روش کاملا علمی و کاربردی است و آن را به اثبات رساندند.

هنگامی که می‌گوییم طلا فلز گران‌بهایی است منظور ما قیمت مادی طلا نیست بلکه از نظر کاربرد آن در علم پزشکی است. طلا دارای سازگاری بالایی است و به همین دلیل پزشکان از آن به عنوان پایداری در برابر خوردگی اعضای بدن استفاده می‌کنند. هنگامی که طلا در درون بدن قرار بگیرد هیچ گونه واکنش شیمیایی از خود نشان نمی‌دهد و همچنین بدن انسان نیز هیچ مشکلی با آن ندارد.

طلا تمامی جریان الکتریسیته را از خود عبور می‌دهد و از آن به عنوان بهترین هادی یاد می‌کنند. این فلز بسیار انعطاف‌پذیر است و به همین دلیل از آن برای درست کردن انواع قطعات پزشکی که نیاز به دقت بالا دارند استفاده می‌شود. تمامی الکترون‌های طلا در زیر میکروسکوپ دیده می‌شوند که این نشان دهنده رسانا بودن آن است که البته هیچ فلزی به اندازه طلا به این اندازه قدرت رسانا ندارد.

از فلز طلا به عنوان سیم‌ها و صفحات جهت بر طرف کردن گرفتگی‌های عروقی و انسداد قلب استفاده می‌شود. به همین دلیل این فلز توانسته است جان بسیاری از افرادی که به بیماری‌های قلبی و عروقی دچار شده‌اند را نجات دهد. به گفته پزشکان هنگامی که طلا در جریان خون قرار بگیرد باعث می‌شود که بسیاری از میکروب‌ها و ویروس‌ها از بین بروند.

زنانی که از طلا و نقره به عنوان تزیین استفاده می‌کنند بسیاری از بیماری‌های آنان درمان پیدا می‌کنند. به گفته محققان و دانشمندان طلا باعث می‌شود که روند ارگانیسم زنان تسریع پیدا کند. البته نقره بر عکس طلا عمل می‌کند. یعنی این که باعث کند شدن ارگانیسم زنان می‌شود و بسیار آرام‌بخش است.

به نوشته یکی از روزنامه‌های روسی به نام وزگلاید طلا باعث درمان بسیاری از بیماری‌های قلبی در زنان و باعث پایین آمدن فشار خون می‌شود که برای زنان همیشه عصبانی و خشمگین بسیار مناسب است. نقره بر عکس طلا عمل می‌کند. یعنی این که نقره باعث بالا رفتن فشار خون در زنان می‌شودو زنانی که همیشه با افت فشار خون دست به گریبان هستند می‌توانند از نقره به عنوان زیورآلات و تزیین استفاده کنند.

طلا و نقره در طب سوزنی شرق بسیار کاربردی است و برای نقاط مختلف بدن از سوزن‌های طلا و نقره استفاده می‌کنند که این نشان دهنده قدرت درمان این دو فلز است.

به گفته دانشمندان بلاروس، زنانی که به بیماری زخم معده مبتلا شده‌اند برای درمان باید از طلا استفاده کنند زیرا طلا روند درمان این بیماری را بهبود می‌بخشد و دیگر این که زنان تند مزاج و عصبانی باید از نقره برای درمان این حالت استفاده کنند. به گفته این دانشمندان، زنانی که پس از استفاده از طلا مانند انگشتر پوست‌شان سیاه می‌شود نشان دهنده بیمار بودن صاحب طلا و یا صاحب انگشتر است.

پزشکان توصیه می‌کنند که زنان همزمان از نقره و طلا استفاده نکنند. البته این به این معنا نیست که باعث به وجود آمدن بیماری شود بلکه تنها برای بهتر درمان شدن توصیه می‌کنند که به صورت مجزا از نقره و طلا استفاده شود.

طلا به جز خواص درمانی که در پی دارد پس‌انداز بسیار خوبی نیز است. طلا را باید سلطان تمامی فلزات بنامیم زیرا از ارزش مادی بالایی برخوردار است. ممکن است یک روز از ارزش این فلز کاسته شود اما بعدها به دلایل مختلفی ممکن است ارزش آن صد برابر شود. به همین دلیل است که می‌گویند طلا امن‌ترین فلز جهان است.

بسیاری از زنان ممکن است به طلا حساسیت داشته باشند و پس از برخورد طولانی مدت طلا با پوست‌شان دچار تنگی نفس شوند و دیگر این که پوست‌شان پس از مدتی دچار سوزش و خارش شدید ‌شود. به این گونه افراد توصیه می‌شود که به جای استفاده از طلای زرد از طلای سفید و پلاتین به عنوان تزیین و زیورآلات استفاده کنند. بسیاری از افراد معتقد هستند که طلا در برخی مواقع باعث به وجود آمدن مسمومیت غذایی می‌شود که خوشبختانه در این مورد هیچ گونه گزارشی ارایه نشده است.

ممکن است بسیاری از افراد به خصوص زنان بگویند که گران بودن این فلز با ارزش باعث می‌شود که بسیاری از افراد در حسرت این فلز بمانند اما همیشه این گونه نمی‌ماند زیرا همان طور که گفتیم قیمت طلا روز به روز در حال بالا و پایین شدن است و نباید از این نظر نگرانی داشت.

مرا از نظر های دیگر از راه ایمیل خبر کن

 +  8  =  14 .hide-if-no-js{display:none !important}

با عضویت در خبرنامه سایت هر روز و هر هفته از بهترین ها و تازه های تکنولوژی باخبر شوید. پایان هر هفته گلچین اتفاقات دنیای تکنولوژی را مشاهده کنید.

به دلیل تغییر دامنه از i-iPhone.ir به iTech24.ir هم اکنون نماد اعتماد غیر فعال شده است. بزودی نماد اعتماد بر روی دامنه جدید اخذ خواهد شد.

قیمت این مقاله : ۳۰,۰۰۰ ریال

ورود مشاورین به پنل کاربری

رمز عبور خود را بازیابی کنید.

کلمه عبور برایتان ایمیل خواهد شد.

به دخت – پایگاه تخصصی دختران و زنان

امرزه طلا از یک فلز صرفا زینتی به ماده ای بسیار مفید با کاربردهای وسیع در پزشکی و درمان و تبدیل شده است.

فاطمه قاسم آبادی/

 

طلا فلزی است گرانبها که در صنایع گوناگون ،مخصوصا این فلز در علم پزشکی و دارو سازی کاربردهای متعددی دارد . باور اینکه می تواند از آن در علم پزشکی و تهیه دارو بهره جست کمی مشکل باشد .

امروزه محققین در پی یافتن کاربردهای جدید با اثرات مضر کمتر در بدن انسان و صرفه اقتصادی در ساخت تولیدات پزشکی هستند و تا حدی نیز در  این راه به موفقیت هایی دست یافته اند به طوری که از طلا در درمان سرطان با استفاده از خاصیت ضد تومور آن ، برای روکش دندان و نیز به عنوان ردیاب زیستی جهت ارسال دارو به محل مورد نظر و استفاده می کنند.

 

فواید طلا در حوزه سلامت

طلا از دیرباز در رابطه با سلامت انسان نقش با اهمیتی داشته است و دانشمندان مختلف ایرانی نیز در مورد خواص درمانی طلا بسیار سحن گفته اند ، از جمله آن ها می توان به این اشاره کرد که :

طلا فلزی است دارای طبیعت گرم و تر ، به قلب نیرو بخشیده و اگر با آن بر روی پوست داغ زنند ( در قدیم بین بعضی اقوام رسم بوده است ) عفونتی را به دنبال ندارد .

 

اگر خانم هایی که چشم درد دارند، با میل طلا در چشم خود سرمه بکشند،کمک زیادی به رفع این درد های مزمن کرده اند[1].

پزشکان ژاپنی نیز عقیده داشتند که اگر طلا را گرم کنند و به یکباره در آب سرد فرو برند ، با خوردن این آب امراض بدن بر طرف شده و شادابی روح را در پی دارد.

 

روش های قدیمی ایرانی الگوی اروپایی ها

در زمان قدیم در کشور خودمان هر گاه زنی می ترسید و به حالت غش و ضعف می افتاد، در این حال اطرافیان ظرف آبی می آوردند و تکه طلایی را – معمولا گردن بند – چندین نوبت با سرعت به داخل آن آب فرو می بردند را به آن زن می دادند.

  در قرن 18   اروپاییان از طریق فرهنگ های شرقی با این روش آشنا شده اند و از آن برای رفع غش و ضعف زنان خود استفاده می کردند آنها مشاهده می کردند که حال زنان شان بعد از مدت کوتاهی خوب می شد. به همین دلیل ضمن تحقیقاتی ثابت کردند که این یک روند کاملا علمی است.

 

کاربرد طلا در پزشکی مدرن

 طلا فلزی گرانبها در پزشکی است زیرا نه تنها اثرات نا مطلوب و مضری را در بدن انسان در پی ندارد ، بلکه به  علت سازگاری بالای زیستی ، قابلیت انعطاف پذیری مناسب ، پایداری در برابر خوردگی ، عدم واکنش شیمیایی با بدن لزوم استفاده هر چه بیشتر از آن را به وجود می آورد.

 طلا هادی خوب جریان الکتریسیته می باشد و بنابراین در زیر میکروسکوپ الکترونی به راحتی مشاهده شده و به خاطر نرمی ، کار با آن ( شکل دادن و مسطح کردن ) در زیر میکروسکوپ الکترونی جهت اعمال جراحی پیشرفته به آسانی صورت می گیرد .

از سیم  ها و صفحات طلا جهت رفع انسداد شراین و تنظیم دوباره ضربان قلب در بیماری های قلبی به وفور صورت می گیرد و به دلیل پایداری در برابر واکنش های باکتریایی ، ماده  ای مناسب در این موارد است.  

 

نقره و طلا دو فلز اعجاب انگیز

استفاده تزیینی از طلا و نقره برای درمان برخی بیماری های جسمی و روانی موثر است.

بر اساس نتایج تحقیقات دانشمندان ، طلا، برای خانم ها روند فعالیت ارگانیسم بدن انسان را تسریع کرده و نقره، بر عکس آرام‌بخش است.

به نوشته روزنامه روسی “وزگلیاد طلا می‌تواند به رفع بیماری های قلبی خانم ها کمک کرده و فشار خون را پایین بیاورد و البته نقره فشار خون را بالا می‌برد.

به همین دلیل است که در طب سوزنی شرق، برای بخش‌های مختلف بدن از سوزن های طلایی و نقره‌ای استفاده می‌شود.

دانشمندان بلاروس توصیه کردند زنانی که زخم معده و یا بیماری های دیگر معده دارند، از طلا استفاده کنند و اشخاصی که عصبانیت و تند خویی دارند، نقره بکار ببرند.

همچنین سیاه شدن حلقه طلا برروی انگشت دست می‌تواند نشانه بیماری صاحب آن باشد.

پزشکان استفاده آلیاژ مرکب از طلا و نقره را توصیه نمی‌کنند و به استفاده مجزای آنها اعتقاد دارند.

 

 طلا پس اندازی مطمئن

لازم است به این نكته اشاره كنیم كه علت علاقه خانم‌ها به طلا علاوه بر زیبایی آن و خواص درمانی، “پس‌انداز امن بودن آن است.طلا به عنوان سلطان فلزات از ارزش بالایی نسبت به فلزات دیگر برخوردار است و قدرت خرید خود را همیشه حفظ می‌كند.

طلا به عنوان یكی از معروف‌ترین دارایی‌های جهان یك كالای خاص و منحصر به فرد است و تنها كالایی است كه برای اندوختن تولید می‌شود و به جرات می‌توان گفت تمام طلا‌هایی كه در طول تاریخ تولید شده در خزانه دولت‌ها و بانك‌ها، گاوصندوق‌های طلا فروشان و صندوقچه‌های خانم‌ها انبار شده است. علاوه بر این كه طلا به عنوان یك سرمایه امن برای خانم‌ها جذابیت بالایی دارد طرح، نوع و رنگ طلا نیز در جذاب بودن طلا موثر است.

 

مد در طلا

صابون‌ مد به تن طلا و جواهر هم خورده است. اغلب كسانی كه خریدار طلا هستند برای خرید طلا به دنبال هماهنگ كردن رنگ طلا و مدل آن با رنگ پوست شان هستند مثلا پوست‌های گندمگون از تركیب طلای رنگ سفید و برنزه‌ یا قرمز استفاده می‌كنند و پوست‌های سفید از طلای سفید استفاده می‌كنند.

نوع میهمانی هم در انتخاب طلا موثر است. مهمانی شب، مهمانی عصر، مولودی و عزا هم كدام طلای مناسب خود را می‌خواهد. در کل با بیشتر شدن رفاه و قدرت خرید تجملات در مورد طلا هم به حد اعلای خود رسیده است.

 

حساسیت به طلا

برخی زنان ممکن است به طلا حساسیت داشته باشند و اگر به مدت طولانی در مجاورت آن قرار گیرند، آثار نامطلوبی به صورت سوزش دستگاه تنفس، خارش وقرمز شدن پوست در آنان بروز کند.

این افراد باید از زیورآلات پلاتین یا طلای سفید که درصد نقره اش بالاتر است استفاده کنند که کمتر موجب حساسیت می‌شود. شایان ذکر است که تا به حال درمورد آلودگی طلا در محیط زیست گزارشی ارائه نشده است.

 

[1] کانی شناسی در ایران قدیم به نقل از سرالاسرار ابن سینا و الجماهر فی معرفه الجواهر ابوریحان

/انتهای متن/

به‌دخت، سایت دختران و زنان جوان ایرانی است، بی هیچ مرزی میان آنها. یعنی هر دختر و زنی که پا به فضای سایبری می گذارد، سوای قومیت، نژاد، سلیقه و گرایش، مخاطب به دخت است. به دخت می خواهد آینه ای باشد برای اینکه دختران و زنان جامعه مان را به تمامی نشان دهد، همان گونه که هستند…

اطلاعات سایت مربوطه سرِکاری است!

داستــــان/ ســـــــتـم 1

مردان هم در امنیت زنان وسلامت جامعه نقش دارند

تو فقط لیلی باش، دل مجنون با من!

غیرت و ناموس پرستی یا فردین بازی و نژادپرستی ؟!


زندگی از جنس کوچ+تصاویر


با این لکه های سمج ‌روی لباس چه کنیم؟


داستان/ از دوران کودکی 1

10 دلیل برای این که زندگی شخصی تان را در شبکه های اجتماعی جار نزنید

از شهرداری می پرسیم: این قرارها یکطرفه است؟


رمان / بدون توهرگز 16

ورود مشاورین به پنل کاربری

رمز عبور خود را بازیابی کنید.

کلمه عبور برایتان ایمیل خواهد شد.

طلا و اثرات آن بر سلامتی

چکیده :

  طلا فلزی است گرانبها که در صنایع گوناگون ، علم پزشکی و دارو سازی کاربردهای متعددی دارد . باور اینکه می تواند از آن در علم پزشکی و تهیه دارو بهره جست کمی مشکل باشد . امروزه محققین در پی یافتن کاربردهای جدید با اثرات مضر کمتر در بدن انسان و صرفه اقتصادی در ساخت تولیدات پزشکی هستند و تا حدی نیز در  این راه به موفقیت هایی دست یافته اند به طوری که از طلا در درمان سرطان با استفاده از خاصیت ضد تومور آن ، برای روکش دندان و نیز به عنوان ردیاب زیستی جهت ارسال دارو به محل مورد نظر و … استفاده می کنند . طلا از دیرباز در رابطه با سلامت انسان نقش با اهمیتی داشته است و دانشمندان مختلف ایرانی نیز در مورد خواص درمانی طلا بسیار سحن گفته اند ، از جمله آن ها می توان به این اشاره کرد که :طلا فلزی است دارای طبیعت گرم و تر ، به دل نیرو بخشیده و اگر با آن بر روی پوست داغ زنند عفونتی را به دنبال نداشته و نیز ذکر شده که سرمه کشیدن با میل طلا فوائدی زیادی دارد ( کانی شناسی در ایران قدیم به نقل از سرالاسرار ابن سینا و الجماهر فی معرفه الجواهر ابوریحان ) . پزشکان ژاپنی نیز عقیده داشتند که اگر طلا را گرم کنند و به یکباره در آب سرد فرو برند ، با خوردن این آب امراض بدن بر طرف شده و شادابی روح را در پی دارد .

کلید واژه : طلا ، انسان ، سلامت .

مقدمه :نام طلا Gold از واژه لاتین aurum به معنای طلوع گرفته شده است . فراوانی طلا در پوسته زمین در حدود 0/03ppm ( 3 هزار گرم در تن ) می باشد طلا فلزی است به رنگ براق یا زرد فلزی با نماد Au ، عدد اتمی 79 ، وزن اتمی 967/196 ، وزن مخصوص 32/19 گرم بر سانتی متر مکعب ، خط اثر زرد طلایی ، نرم ، جلایی فلزی ، براق ، قابل انعطاف ، چکش خوار ، شکل پذیر ، نقطه جوش 2807 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب 58/1064  درجه سانتی گراد . طلا در گروه 11 ( IB ) جدول تناوبی به عنوان فلزات واسطه بوده و در دوره 6 قرار دارد . کانی طلا گاهی نیز به صورت خالص و یا همراه با سایر کانی ها از جمله کوارتز و پیریت دیده می شود . اغلب معادن طلا با ماسه سنگ ها و رگه  های کوارتز و یا نهشته های پیریت گزارش شده اند . طلا به علت چگالی بالا ، عدم واکنش پذیری و پایداری بسیار زیادش در برابر هوازدگی و فرسایش احتمالی یافتن آن در رسوبات پلاسری زیاد است . طلا به خاطر زیبایی ، کمیابی و پایداری در تمام طول تاریخ مورد توجه بشر بوده است . نقش ابتدایی آن در زندگی بشر بیشتر جنبه تزئینی و زینتی داشته است . طلا امروزه در صنایع گوناگون ، علم پزشکی و دارو سازی کاربردهای متعددی دارد . دو سوم ذخایر طلای جهان متعلق به آفریقای جنوبی می باشد و سایر مناطق عمده طلادار جهان عبارتند از کانادا و روسیه . کل ذخایر طلا در جهان به طور تقریبی 100 هزار تن می باشد که از این میزان سالانه در حدود 2500 تن استحصال می گردد و تا به حال در مورد آلودگی طلا در محیط زیست گزارشی در دست نیست ولی ممکن است برخی افراد نسبت به آن حساسیت داشته باشند و اگر در مجاورت طلا در طولانی مدت قرار گیرند ، آثار نا مطلوبی چون  سوزش دستگاه تنفسی و بروز حسایست و خارش پوستی بروز می کند . کاربرد های رایج طلا :قسمت اعظم طلا ( در حدود 75% ) جهت تولید آلیاژهای مناسب در جواهر سازی و مابقی در سایر صنایع به کار می رود . در شیشه سازی جهت تولید رنگ های قرمز و بنفش از طلای کلوئیدی استفاده می کنند و برای انعکاس نور خورشید و جلوگیری از گرم شدن ساختمان های بزرگ ، شیشه پنجره ها را با ورقه های بسیار نازک طلا پوشش می دهند . صفحات الکترونی طلا نیز در صنعت الکترونیک کابرد فراوانی دارد . امروزه سعی بر آن است که از طلا در صنعت پزشکی بیشتر و بهتر بهره جویند که  در این مقاله به طور اجمالی به آن خواهیم پرداخت . طلا نقش عمده ای را در زندگی انسان ایفا می کند ولی بخش بسیار نا چیزی را نسبت به سایر فلزات به خود اختصاص می دهد ، حال آنکه با ایجاد تکنولوژی های جدید و توسعه آنها نیاز به مصرف طلا در آینده ای نزدیک افزایش خواهد یافت .

کاربرد طلا در پزشکی :

 طلا فلزی گرانبها در پزشکی است زیرا نه تنها اثرات نا مطلوب و مضری را در بدن انسان در پی ندارد ، بلکه به  علت سازگاری بالای زیستی ، قابلیت انعطاف پذیری مناسب ، پایداری در برابر خوردگی ، عدم واکنش شیمیایی با بدن لزوم استفاده هر چه بیشتر از آن و طلا هادی خوب جریان الکتریسیته می باشد و بنابراین در زیر میکروسکوپ الکترونی به راحتی مشاهده شده و به خاطر نرمی ، کار با آن ( شکل دادن و مسطح کردن ) در زیر میکروسکوپ الکترونی جهت اعمال جراحی پیشرفته به آسانی صورت می گیرد . از سیم  ها و صفحات طلا جهت رفع انسداد شراین و تنظیم دوباره ضربان قلب در بیماری های قلبی به وفور صورت می گیرد . ( شکل شماره 2 ) و به دلیل پایداری در برابر واکنش های باکتریایی ، ماده  ای مناسب  

جهت جایگزنی پرده صماخ که در اثر عفونت باکتریایی دچار ضایعه گریده و و جلوگیری از عفونت مجدد در گوش داخلی به شمار می رود.

تزریق گوی های میکروسکوپی طلا  در غده پروستات نیز از بروز زود هنگام سرطان در مردان جلوگیری می کند . در بیماری چشمی Lagophthalmos بیمار در اثر تصادف ، بیماری و یا جراحی قبلی چشم ، نمی تواند پلک خود را به طور کامل ببندد و یا به راحتی پلک بزند و همواره باید چشم خود را مرطوب نگاه دارد . امروزه پزشکان برای درمان بیماری صفحات نازک طلا را در پشت پلک قرار می دهند تا صدمات وارده را بر طرف نمایند . طلا بهترین انتخاب به دلیل عدم خوردگی و عدم واکنش شیمیایی با اشک و همچنین چگالی بالای آن جهت پایین آوردن پلک در هنگام استراحت ، برای درمان این بیماری به شمار می رود . استفاده از صفخات طلا در لایه های درونی دستگاه لیزر جهت تمرکز پرتو اشعه لیزر و تخریب سلول های سرطانی بدون وارد کردن صدمه به سلول های مجاور و درمان ضایعه های قلبی که دیگر از طریق عمل جراحی به نتیجه نمی رسند ، عملکردی مفید محسوب می گردد .

از دیگر کاربردهای جالب طلا در پزشکی تولید تراشه آزاد یا delivery microchip می باشد . این محصول کیسول های دارویی هستند که توسط غشای نازکی پوشیده می شوند که یا از طریق بلعیدن و یا تزریق در سیستم سیاهرگی بدن و کنترل آن از راه دور و یا ردیاب های زیستی ( Biosensor ) و یا ریز پردازنده ها توسط پزشک یا خود بیمار به محل مورد نظر هدایت می گردد . این دارو برای اولین بار در موسسه تکنولوژی ماساچوست ساخته شد و اکنون در مرحله آزمایشی خود به سر می برد . 

از طلا و ترکیبات آن در بهبود بیماری های مزمنی چون آرتریت روماتیسمی ، آبله و سرخک استفاده می کنند . در طی مطالعات متعدد در دهه های گذشته تأثیر به کار گیری ترکیبات طلا در درمان سرطان مورد بررسی قرار گرفت . پروفسور Leung Pak Hing و همکارانش در دانشگاه دولتی سنگاپور کمپلکس جدیدی از طلا را جهت تولید دارویی با خاصیت ضد توموری در درمان سرطان بدون وجود عارضه هایی چون داروهای مشابه کشف کردند .

کاربرد طلا در دندانپزشکی :

 کاربرد طلا در دندانپزشکی نیز به سازش پذیری بالا ، انعطاف پذیری خوب و پایداری آن در برابر خوردگی شیمیایی باز می گردد . البته از آنجا که طلا فلزی نرم می باشد از آلیاژ آن در تهیه سیم های ارتودنسی ، روکش دندان و ماده پر کننده حفره های دندان استفاده می شود . قابل ذکر است که روکش بر روی دندان هرگز تیره نشده و نیازی به جرم گیری ندارد ، در ضمن دچار پوسیدگی نمی گردد و با همان نرخ رشد مینای دندان منبسط می شود ( شکل 5 ) . در تهیه آلیاژ طلا برای دندان پزشکی 75-60% طلا به همراه نقره ، پالادینیوم و پلاتین به کار می رود . به این ترتیب حدود 75% آن به فلزات گرانبها و مابقی به مس و روی اختصاص می یابد . طلا در دندانپزشکی به چهار شکل زیر به کار می رود :

نتیجه گیری :

در زندگي تو هر چيزي زاييده شعور تو است. اگر آگاهي‏ات دگرگون شود، محصولات و فرزندان آن هم دگرگون مي‏شوند. خوبي و بدي، بيماري و شفا، رنج و راحتي، فقر و ثروت، ضعف و قدرت، كوچكي و بزرگي و همه مظاهر زندگي و مرگ ناشي از نوع و فرم شعور است.
خداوند بواسطه آنچه در ذهن و قلب توست، با تو رفتار مي‏كند، از تو مي‏گيرد و به تو مي‏بخشد.

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا بزنید
http://bmind.ir

سلام خیلی از وبلاگتون خوشم اومد………اگه میشه یه سری به سایت من بزنید(مار زخمی)

سلام دوست عزيزم
دوست داري آمار وبلاگت بالا بره؟
اگه دوست داري لطفاً در سايت من ثبت نام کن
بعد وارد پنل خودت شو
دکمه بازديد اتوماتيک رو بزن
بقيه کارو خودت متوجه ميشي
اگرم سوال داشتي اين موبايل منه
09375443163
نيک زاد-طراح وبسايت

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟
مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان
مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه
مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه
مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها
مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز
مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی
مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت
مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس
مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه
بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان
بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان
زود دیر می شود
1569204968

با عرض سلام و خسته نباشید
از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید
ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم
شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم:
وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ
محدودیت در قالب های وبلاگ
نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و …
سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و …
عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر

با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد
تبدیل وبلاگ به سایت
به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید
موفق باشید
702272691

سلام، خوبی
تراوین پر طرفدارترین بازی آنلاین دوباره زنده شد.
بازی تراوین بزرگترین و پر طرفدارترین بازی آنلاین در ایران مجددا راه اندازی شد. سرور های جدید مجهز به بازی تراوین نسخه 4 می باشند و به تازگی راه اندازی شده اند جهت آغاز بازی و شروع فتوحات جدید هم اکنون بازی را آغاز نمایید.(به آدرس جدید سایت دقت نمایید)
http://ts1.traviand.ir
هم اکنون می توانید بازی تراوین نسخه 4 را آنلاین و رایگان بازی کنید
در صورتی که با این بازی آشنایی ندارید راهنمای بازی را از اینجا بخوانید:
http://t4answers.traviand.ir

آدرس جدید www.traviand.ir را به خاطر بسپارید.

13730578229

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.