خاکشیر و یبوست نوزادان

خاکشیر و یبوست نوزادان

خاکشیر و یبوست نوزادان

خاکشیر و یبوست نوزادان

در طی سال های اول زندگی ، مدفوع کودک تغییرات زیادی می کند. ابتدا سفت، چسبناک ، قیرمانند و دارای سلول های مرده پوستی است که وقتی نوزاد درون رحم مادر بوده ، آنها را خورده است.

در طی هفته اول دوران نوزادی مدفوع شل و زردرنگ است و مانند خردل زردرنگ با دانه های کوچک به نظر می رسد. در هفته اول، نوزاد در هر روز 8 تا 10 بار مدفوع شل می کند که در بیشتر نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند، بعد از هفته اول تا هفته چهارم تعداد آن به 4 بار در روز کاهش می یابد.

نوزادانی که شیرخشک می خورند تا قبل از شروع خوردن غذاهای جامد، تعداد دفعشان کمتر است و مدفوعشان نیز تغییر چندانی نمی کند، زیرا ترکیب شیرخشک بر خلاف شیر مادر، تغییری نمی کند.

مدفوع نوزادانی که شیرخشک می خورند، زردرنگ یا قهوه ای مایل به زرد است و کمی سفت تر از مدفوع نوزادانی است که شیر مادرشان را می خورند.

خاکشیر و یبوست نوزادان

رنگ قهوه ای مایل به زرد ، زرد ، سبز یا قهوه ای برای مدفوع هر نوزادی طبیعی است. از 4 تا 8 هفتگی، تعداد دفع به یک بار در روز کاهش می یابد که این مقدار برای نوزادان شیرخشکی اغلب ثابت است، ولی بیشتر نوزادان شیرمادرخوار ممکن است کمتر از این تعداد ( حتی سه روز یک بار) هم مدفوع کنند.

اگر نوزادی که شیرخشک می خورد تا 4 روز مدفوع نکرد و نیز نوزادی که شیرمادر می خورد تا 7 روز مدفوع نکرد، بایستی هر چه سریع تر او را نزدیک متخصص اطفال ببرید، مخصوصاً اگر دیدید نوزاد درد هم دارد. گفته می شود حتی اگر نوزاد شیرمادرخوار 8 روز یک بار مدفوع کند طبیعی است، زیرا شیرمادر، ماده شگفت انگیزی است که مواد باقیمانده و زائد آن بسیار کم است، به شرطی که مدفوع سفت و خشک نباش.

نوزاد برای عمل دفع بع خودش فشار می آورد. در این مواقع کودک را از زمین بلند کنید تا سنگینی بدنش رو به پایین باشد و زانوهایش را به طرف سینه اش برده، آنجا نگه دارید تا حالت چمباتمه پیدا کند (مثل حالت مدفوع کردن) . اگر نوزاد هنگام زور دادن گریه کرد، نشان دهنده یبوست است.

شدت یبوست بستگی به سن و رژیم غذایی نوزاد دارد. مدفوع مدت بیشتری در روده می ماند و آب بیشتری از مدفوع جذب بدن می شود. در این مواقع مدفوع خیلی خشک می شود و خروج آن از روده همراه با درد است.

اگر مدفوع نوزادی که هنوز غذای جامد نمی خورد ، سفت باشد یا بوی زننده ای بدهد، دو احتمال وجود دارد:

1- بایستی آب و مایعات بیشتری بنوشد(خصوصاً در هوای گرم).

2- نشانه ای از یک بیماری است.

بنابراین موضوع را با یک متخصص اطفال در میان بگذارید.

اگر سن نوزاد کمتر از یک ماه بود و برای 4 روز مدفوع نکرد، حتماً او را نزد یک متخصص کودکان ببرید.

اگر نوزاد، تغذیه تکمیلی را شروع کند، مدفوع دوباره تغییر می کند و ممکن است نرم تر یا سفت تر از قبل شود، ولی بوی آن بدتر از قبل می شود.

اگر دریافت غذایی کودک متعادل باشد، یعنی در مصرف یک نوع ماده غذایی زیاده روی یا کوتاهی نکند، حالت مدفوع طبیعی خواهد بود.

اگر مدفوع کودک خیلی سفت بود ، به او آبمیوه بدهید. بهترین آنها ، آب سیب است که باید دو بار در روز به کودک بدهید. اگر باز هم خوب نشد، آب آلو به کودک بدهید که موثرتر است. اگر دیدید کودک به خودش فشار می آورد و می خواهد مدفوع کند، پائین تنه او را در آب گرم قرار دهید. این کار باعث می شود عضلات این ناحیه شل شده و مدفوع آسان تر خارج شود. اگر مصرف آب میوه و سایر موادغذایی باعث بهبود یبوست نشد، از شیاف گلیسیرین استفاده کنید و آن را در مقعد نوزاد بگذارید. اگر باز هم بهبود نیافت، حتماً به یک متخصص کودک مراجعه کنید. می توانید از مواد ملین برای نوزاد استفاده کنید، البته بایستی تحت نظر پزشک و با توصیه او باشد؛ مثلاً نصف قاشق مرباخوری سبوس که با مواد غذایی دیگر مخلوط شده باشد، دوبار در روز به او بدهید. البته همانطور که گفتم بایستی تحت نظر متخصص کودکان باشد، زیرا فیبر بالای موجود در سبوس ممکن است به معده و دستگاه گوارش کودک آسیب وارد کند.

اگر نوزادی که شیرمادرش را می خورد، تا سه روز مدفوع نکرد، هیچ جای نگرانی ندارد، بلکه مایه خوشحالی است، چون پوشک های کمتری را کثیف کرده است.

تا وقتی که برای نوزاد خود از پوشک استفاده می کنید، باید مراقب باشید تا به محض کوچکترین خروج مدفوع ، او را وارسی کرده و در صورت لزوم پوشک او را عوض کنید.

یادآوری می کنم که شیر مادر غذای کاملی برای کودک است که مادر آن را از وجود خودش به فرزندش هدیه می کند و دارای مواد زائد کمی است.

نیره ولدخانی- کارشناس تغذیه تبیان

یبوست نه تنهای وضعیتی آزاردهنده و دردناک برای بزرگسالان بلکه برای نوزادان نیز هست. در زمان یبوست نوزاد تماشای گریه و رنج کشیدن کودک دلبندتان از این ناخوشی بسیار دشوار است. اضافه کردن غذای جامد به رژیم نوزاد، حساسیت یا عدم تحمل پروتئین شیر، مصرف زیاد محصولات لبنی توسط مادر شیرده، شیرخشک، و کم‌آبی برخی از دلایل اصلی یبوست نوزاد هستند. شکم برآمده، درد شدید شکم، ناراحتی یا گریه قبل از دفع، مدفوع خشک و گلوله‌مانند، و اجابت مزاج کمتر از ۳ بار در هفته از نشانه‌های یبوست نوزاد شما هستند. شما نمی‌توانید درمان‌های یبوست در بزرگسالان را برای نوزادان به کار بگیرید زیرا برخی از این درمان‌ها می توانند بر سلامت نوزاد تاثیر معکوس داشته باشند. قبل از انتخاب هر گونه درمان خانگی حتما سن کودک‌تان را در نظر بگیرید. در این نوشتار با موثرترین راه های درمان یبوست نوزاد آشنا خواهید شد.

با نوک انگشتان‌تان شکم نوزاد را به آرامی و در جهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. اطراف ناف را نیز با حرکات دورانی و رو به بیرون ماساژ دهید. این کار تنش شکم نوزاد را برطرف کرده و علائم یبوست او را کاهش می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۰۰ بیماری رایج و هزاران درمان خانگی آنها

مطلب مرتبط: ۲۳ درمان خانگی سریع یبوست در بزرگسالان

خاکشیر و یبوست نوزادان

یک دوم قاشق چایخوری شکر را با ۱ اونس آب ترکیب کنید. روزی سه بار قبل از غذا، این محلول را به نوزاد بدهید. توصیه می‌شود به جای شکر سفید از شکر قهوه‌ای استفاده کنید.

توجه: برای تهیه‌ي این درمان از آب جوشیده‌ی خنک استفاده کنید.

آب آلوی رقیق شده را به بطری شیرخشک نوزاد اضافه کنید. این ماده به او کمک می‌کند از شر یبوست خلاص شود.

ترکیب ۴ اونس آب و ۱ قاشق چایخوری شربت ذرت سیاه درمانی موثر برای رفع یبوست نوزادان است. حداقل دو بار در روز این محلول را به نوزادتان بدهید.

مطلب مرتبط: ۷ ملین طبیعی که یبوست را از شما دور می‌کنند

توجه:

۱) از آب جوشیده‌ی خنک استفاده کنید.

۲) اگر قبلا به نوزادتان محلول شکر داده‌اید، دیگر از این درمان استفاده نکنید.

از آب گرم برای حمام کردن نوزادتان استفاده کنید. هنگام خشک کردن نوزادتان به آرامی او را ماساژ دهید. آب گرم عضلات شکم را شل کرده و یبوست را بهبود می دهد.

یک روان‌کننده‌ی با پایه‌ی آب را در مقعد نوزادتان استفاده کنید. این کار مسیر دفع را روان می‌کند و به این ترتیب باعث کاهش ناراحتی می‌شود.

هم‌چنین هنگام تعویض پوشک نوزاد، اطراف مقعد او را بمالید و به آرامی تمیز کنید. این کار او را تشویق به دفع می‌کند.

یک اونس آب جوشیده‌ی خنک را بردارید و نصف قاشق چایخوری شکر قهوه‌ای به ان اضافه کنید. تا زمانی‌که مدفوع نوزاد نرم می‌شود، سه بار در روز و درست قبل از شیر خشک این محلول را به او بدهید.

توجه: می‌توان به جای شکر قهوه‌ای از شکر سفید نیز استفاده کرد.

کرچک رایج‌ترین درمانی است که برای بهبود یبوست کودکان استفاده می‌شود. یک برگ فلفل بتل (betel) بردارید و ساقه‌ی آن را به روغن کرچک آغشته کنید. آن را به انتهای روده‌ی بزرگ نوزاد وارد کنید. اگر کودک‌تان بزرگ‌تر از ۲ سال است، به او ‌مخلوطی از روغن کرچک (۱ قاشق چایخوری) و یک لیوان شیر بدهید. مقدار آن را متناسب با سن کودک تنظیم کنید.

مطلب مرتبط: ۱۶ درمان یبوست که موثر و سریع هستند

۵-۶ کشمش را در آب بریزید و بگذارید تمام شب خیس بخورد. روز بعد آن‌ها را به خوبی له و صاف کنید. آب کشمش‌ها را به نوزاد بدهید تا حرکات روده‌اش تنظیم شود.

۲-۳ قاشق چایخوری عسل یا شکر را به یک لیوان شیر اضافه کنید.آن را خوب هم بزنید و صبح با شکم خالی به کودک‌تان بدهید. این ترکیب به کودک کمک می‌کند به راحتی عمل دفع انجام دهد.

۲ لیتر آب را روی دو فنجان برگ تازه‌ی نعناع و دو فنجان بادیان رومی بریزید. بگذارید تا زمان خنک شدن آب خیس بخورند. چای را در یک بطری بریزید و هر بار ۴ اونس از آن را برای درمان خانگی یبوست نوزاد به او بدهید.

نیم لیتر آب را بجوشانید و به همان مقدار ریشه‌ی شیرین‌بیان و تخم رازیانه را به آن اضافه کنید. بگذارید ۱۸-۲۰ دقیقه بجوشد. سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شوید. هر نیم ساعت یک قاشق چایخوری از آن را به کودک بدهید.

آب را داغ کنید (نجوشانید). یک کیسه چای نعناع فلفلی را ۵ دقیقه در آن بخیسانید. ۱ اونس از این مایع را در شیشه شیر نوزاد بریزید. در کنار تغذیه‌ی همیشگی، این چای را نیز به نوزداتان بدهید. این چای شکم را روان و گوارش را تسهیل می‌کند. به این ترتیب  حرکات روده را تنظیم می سازد.

یک درمان موثر دیگر برای یبوست کودکان چای بابونه است. یک کیسه چای بابونه را در آب جوش بگذارید. بگذارید کمی بجوشد. پس از خنک شدن آن را به کودک‌تان بدهید.

مقداری ریشه‌ی زنجبیل (تازه) را رنده کنید و در یک قوری بریزید. مقداری آب جوش به آن اضافه کنید. آن را بپوشانید و اجازه دهید ۵-۶ دقیقه بماند. آن را صاف کنید و بگذارید خنک شود. از کودک‌تان بخواهید این چای را بنوشد.

با رعایت یک رژیم مناسب می‌توان خطر یبوست در کودکان را تا حد چشمگیری کاهش داد.  مایعات (سوپ‌های سبزیجات و آب میوه ها)، غلات صبحانه‌ی سبوس‌دار و خوراکی های سرشار از فیبر (اسفناج، لوبیا، نخودفرنگی، گوجه فرنگی خام، سیب‌زمینی‌های شیرین و …)، سبب تسکین علائم مرتبط با یبوست می‌شوند.

این رژیم با توجه به سن کودک متفاوت است.

توجه ـ قندهای اقزودنی (از جمله شربت ذرت) و آب میوه‌های رقیق شده را همزمان به کودک ندهید. تنها یک درمان را انتخاب کنید.

منبع: homeremedyshop

برچسب ها homeremedyshopاسما حسنیبهداشت فردیدرمان خانگیسلامتیبوست نوزادیبوست نوزادان

خوبه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت

درمان یبوست کودکان با خاکشیر‌در کودکانى که مبتلاء به یبوست و دل‌درد شده و جوشهائى در بدنشان پیدا مى‌شود اگر روزى یک قاشق چایخورى خاکشیر را بکوبند و در قندداغ ریخته و به آنان بنوشانند رفته‌ رفته لینتى در مزاجشان پیدا شده و رفع دل‌ درد و برطرف شدن بثورات آنها خواهد گردید. مادران گرامى مى‌توانند بدون هیچ‌گونه واهمه‌اى خاکشیر را مدتى به کودک بدهند و نتیجه آن را ببینند. حتى به نوزادان نیز مى‌توانند خاکشیر کوبیده و قندداغ را به میزان نصف قاشق چایخورى داد و نتیجه گرفت.خاکشیر از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است. مصرف خاکشیر صبح ناشتا در آب جوش یا آب سرد، بدون شکر یا با شکر، قبل از غذا یا بعد آن، با فاصله‌ای از غذا یا بدون فاصله و یا حتی شب و روز و همچنین چگونگی استفاده از آن دارای اثرات متفاوتی است. کوبیده شده آن دارای خاصیت ضد اسهالی و در صورت بو دادن برای بیمار اسهالی موثر است. خاکشیر با شربت سکنجبین صفرا زدا و با آب جوش (جوشانده خاکشیر) حالت ضد بلغمی و با ترنجبین ضد سودایی است.

خواص دارویی خاکشیر- زخم‌ها و جراحات را التیام می‌بخشد.- در رفع اسهال روده و خونی و از بین بردن ترشحات زنانه و آب آوردن نسوج می‌توان استفاده کرد.ملین و خنک کننده با آب سرد است.- از خواص خاکشیر درمان ضعف قوای جنسی است.- تنظیم کننده دستگاه گوارشی بوده و ابتلاء معده را به بیماری‌ها مرتفع می‌سازد.- خاکشیر یکی از بهترین داروها برای رفع بواسیر و واریس است.- از خواص خاکشیر چربی‌زدایی کبد است.- خاکشیر یخ‌مال ضد اسهال و خاکشیر در آب جوش یک داروی ضد یبوست است.- خوردن آن سبب نیکویی رنگ و رخسار می‌گردد. در این صورت خاکشیر را با دو برابر وزن آن با شکر مخلوط کنید و تا ده روز بخورید.- گرفتگی ادرار را برطرف می‌سازد و فربه کننده است.- دل مالش و دل ضعفه را از بین می‌برد.- برای رفع بیماری‌های نقرس، ورم گوش و دستگاه تناسلی مفید است.- اگر با شیر تازه خورده شود، بدن را چاق می‌کند.- از خواص خاکشیر کنترل فشار خون است، به این منظور خاکشیر را بکوبید، شب موقع خوابیدن، کف پا تا مچ را با آن ضماد نمایید، در تسکین و بهبود فشار خون اثر دارد.- روی ورم‌های سخت و سرطانی، پستان، چشم، نقرس و ورم گوش، ضماد نمایید.- خاکشیر یکی از بهترین‌های داروهای ضد آلرژی می‌باشد.- در فصل گرما با کاهش دمای بدن به پیشگیری ازگرمازدگی کمک می‌کند.- گفتیم که زمان مصرف خاکشیر و همچنین ترکیبات جانبی آن اثرات متفاوتی در بدن خواهد داشت.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

یبوست نوزاد از جمله مشکلاتی است که ممکن است خانواده ها را درگیر خود کند و
برای خود طفل هم موجب ناراحتی و گریه شود و شاید جلوگیری از یبوست نوزادان و درمان
آن به روش سنتی و طبیعی خواسته بسیاری از خانواده ها باشد. آیا نوزاد دلبند شما نیز
به یبوست مبتلا می شود؟ آیا شما هم به دنبال یک راه طبیعی و سنتی برای جلوگیری از
یبوست طفل خودتان و یا درمان آن هستید؟ ما در این مطلب می خواهیم در مورد درمان
یبوست نوزاد صحبت کنیم و روش های طبیعی و سنتی را که می توان با استفاده از آن ها
در خانه از یبوست نوزاد جلوگیری کرد یا آن را درمان نمود به شما معرفی کنیم. بسته
به میزان یبوست نوزاد ممکن است یکی از این روش ها کافی باشد یا اینکه آمیزه ای
از چند روش برای درمان یبوست نوزادتان لازم باشد و شما می توانید به تجربه این
موضوع را درک کنید. توجه داشته باشیم در نوزادانی که منحصرا از شیر مادر تغذیه می
کنند ، عدم دفع مدفوع تا مدت 3 الی 4 روز نمی تواند نشانه حتمی یبوست باشد. البته
بعضی ها هم اعتقاد دارند که حتی تا مدت یک هفته هم اگر طفل ، دفع مدفوع نداشته باشد
نشانه یبوست نیست. میزان تقریبی این مدت را یک مادر ، به تجربه در مورد نوزاد خود
می تواند به دست آورد. اما به طور کلی اگر نوزاد تا مدت 4 روز متوالی دفع مدفوع
نداشته باشد نمی تواند حتما نشانه یبوست باشد ولی از آن مدت به بعد و در صورت عدم
دفع مدفوع توسط نوزاد تقریبا باید به یبوست نوزاد شک کرد. ضمنا ناراحتی و گریه
نوزاد هم می تواند نشانه ای از یبوست او باشد. حال که تا حدودی با یبوست نوزاد
آشنایی پیدا کردیم ، به روش های درمانی طبیعی و سنتی برای رفع یبوست نوزاد می پردازیم.

 

خاکشیر و یبوست نوزادان

سردی شکم یکی از علل یبوست می تواند باشد. گرم کردن شکم به جلوگیری از یبوست و
درمان آن کمک می کند. از آن جایی که تنها غذای نوزاد ، شیر است و شیر هم طبیعت سرد
دارد در نتیجه ، نوزاد مبتلا به یبوست می شود. گرم کردن شکم نوزاد از قسمت داخی بدن
از خاصیت سردی شیر کاسته و در نتیجه به پیشگیری از یبوست و درمان آن کمک می کند.
بهترین راه گرم کردن شکم نوزاد از طرف داخل بدن ، دادن عرق نعناع به طفل می باشد که
می توان پس از هر بار شیر خوردن نوزاد ، کمی عرق نعناع به طفل داد.

علاوه بر گرم نمودن شکم نوزاد از طرف قسمت داخلی بدن ، می توان شکم نوزاد را از
قسمت خارجی بدن هم گرم کرد. برای این کار استفاده از روغن هایی مثل روغن زیتون یا
سایر روغن های گرم جهت روغن مالی شکم نوزاد توصیه می شود. به این منظور ، مقداری از
روغن مورد نظر را بر روی شکم نوزاد و اطراف ناف او بمالید. سعی کنید روغن مالی را
به صورت حرکت دایره ای و در جهت حرکت عقربه های ساعت انجام دهید. علاوه بر روغن
مالی شکم ، سعی کنید قسمت شکم نوزاد را هم با لباس نسبتا ضخیم و گرم بپوشانید.

استفاده از بارهنگ (بیزوشا) یکی از روش های سنتی در درمان یبوست نوزاد می باشد
که از قدیم الایام مورد استفاده خانواده های ایرانی بوده است. به منظور استفاده از
بیزوشا جهت درمان یبوست نوزاد ، مقدار یک قاشق مرباخوری از بارهنگ (بیزوشا) را پس
از شستن و تمیز کردن از مواد زائد آن ، به همراه یک لیوان آب به مدت حدود 5 دقیقه
بر روی شعله ملایم بجوشانید. مقداری از این جوشانده را پس از سرد شدن به نوزاد
بدهید. بارهنگ (بیزوشا) را می توانید از عطاری ها تهیه نمایید.

استفاده از خاک شیر هم یکی از روش های درمان و رفع یبوست نوزاد می باشد که آن هم
از زمان های قدیم تا به امروز مورد استفاده خانواده های ایرانی بوده است. به این
منظور می توانید مقداری از خاک شیر را پس از شستن و تمیز کردن در مقداری آب (ترجیحا
آب جوشیده سرد شده) بریزید و اجازه دهید تا کمی در آب خیس شود. شما می توانید این
مخلوط خاک شیر با آب را باهم به نوزاد بدهید یا اینکه فقط آب آن را به نوزاد خود
بدهید. اگر چنانچه قصد دارید فقط آب خاک شیر را به نوزادتان بدهید اجازه دهید تا
خاک شیر مدت کمی بیشتر در آب خیس شود.

استفاده از گیاه فلوس هم یکی از روش های درمان و رفع یبوست در نوزادان می باشد.
برای این منظور ، تکه ای از این گیاه را در مقداری آب به مدت حدود 5 دقیقه بر روی
شعله ملایم بجوشانید و پس از سرد شدن ، مقداری از جوشانده را به طفل بدهید. گیاه
فلوس را می توانید از فروشگاه های عطاری تهیه نمایید.

در موارد شدیدتر یبوست در نوزاد می توانید از جوشانده گل ختمی سفید استفاده
نمایید. از آن جایی که این جوشانده بسیار تلخ می باشد جهت خوشمزه نمودن آن می
توانید کمی لیمو خشک (لیمو عمانی) را به گل ختمی سفید اضافه نموده و با هم
بجوشانید.

 

علاوه بر روش های فوق ، روش های دیگری هم ممکن است در بعضی از خانواده ها جهت
رفع و پیشگیری از یبوست اطفال مورد استفاده قرار بگیرد که عزیزان می توانند از
آشنایان و یا دوستان خود در این زمینه سؤال نمایند.. ضمنا تغذیه مادر شیرده در
نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند بر روی یبوست نوزاد مؤثر است و این مادران
عزیز بایستی به نوع غذای خود توجه کافی داشته باشند تا تغذیه ناصحیح آن ها موجب
ایجاد یبوست در نوزاد دلبندشان نشود.

 

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۳ هفته قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۲ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۳ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۵ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۵ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۶ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۶ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۷ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۷ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۷ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۷ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۷ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۷ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۷ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۷ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۷ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۷ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۸ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۸ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۸ ماه قبل)

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۰۳۵۲۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۴۴۱۴۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۹۱۵۷۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۵۷۸۱۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۴۵۵۸۹ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۲۱۳۱۱ بازدید)

خاکشیر و یبوست نوزادان

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۲۰۴۱۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۸۳۲۱۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۵۳۰۰۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۴۵۵۸۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۳۷۹۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۳۵۵۷۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۱۳۳۶۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۷۶۹۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۴۹۵۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۴۴۴۴۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۱۱۷۰۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۱۲۲۳ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۹۳۴۶۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۲۱۵۷ بازدید)

آميزش پس از آميزش ، بدون اين كه ميان آنها غسل باشد ديوانگى را براى فرزند در پى مى آورد.

حضرت امام رضا(علیه السلام)

فرق شب جمعه با جمعه شب

بی بی چک چیست

زنان بعد از نزدیکی چه کنند

نزدیکی در اول شب یا آخر شب

سونوگرافی واژینال چیست

مصرف بادام در دوران بارداری

خط c در بی بی چک نشانه چیست

نقش زمان نزدیکی در ناباروری و نازایی زنان

درمان گیاهی و خانگی کیست تخمدان

درمان سنتی عفونت گوش نوزادان

رحم در بارداری چه نقشی دارد

درمان گلو درد نوزاد به روش سنتی

بارداری و حاملگی آگاهانه

جفت و نقش آن در رحم در دوران بارداری چیست

شب جمعه چه زمانی و ساعتی است

ذکر روز سه شنبهیا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

سه شنبه

۲ / ۷ / ۱۳۹۸

۲۴ محرم ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۱۶ : ۵۴ : ۱۷

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۰

طلوع خورشید: ۰۵:۵۳

اذان ظهر: ۱۱:۵۶

اذان عصر: ۱۵:۲۳

غروب خورشید: ۱۷:۵۹

اذان مغرب: ۱۸:۱۷

وقت عشاء: ۱۹:۰۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۴

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟

ثبت نظر

مشاهده نظرات

هرگونه کپی برداری و نقل قول از مطالب این سایت با اهداف غیر تجاری فقط با ذکر منبع و دادن لینک فعال و مستقیم به همان مطلب مقدور است و برای اهداف تجاری نیز کسب اجازه کتبی از مدیریت سایت ، الزامی می باشد و در غیر این صورت ، رضایتی نیست.

مطالب این سایت صرفا جنبه آموزشی و اطلاع رسانی داشته و جایگزین مراجعه به اطباء حاذق محسوب نمی گردد.

مسئولیت آگهی ها با آگهی دهندگان بوده و این سایت شرعا و قانونا هیچ مسئولیتی در قبال آن ها ندارد.

رژیم غذایی لاغری و کاهش وزن فیت ۴۰ – سایت آموزش مجازی – سایت آموزش بارداری و حاملگی

طبیعت خاکشیر «گرم و تر» است و بدین جهت یکى از داروهاى مفید ضد سودا محسوب شده و در درمان بیماریهائى که سبب آنها از وجود «سودا» باشد بسیار کاربرد دارد و غالبا رفع عارضه را مى‏نماید. در واقع خاکشیر را باید یکى از داروهاى آنتى‏آلرژیک به شمار آورد.

درمان ضعف معده ناشى از «سوء مزاج سرد» (سودا) با خاکشیر
نشانه «سوء مزاج سرد» خشکى دهان، کم میلى به آب، بدگوارى طعام، بى‌میلى به خوراک، نفخ شکم، بروز برخى دردها در معده، ضعف و لاغرى که روز به روز تزاید مى‌یابد.

 

درمان یبوست سوداوى یا عصبى روده‌ با خاکشیر
نشانه آن کشیدگى شکم و انقباض روده است. به هنگام تخلیه بخشى از روده حلقه‌وار جمع شده، مدفوع دو تکه گردیده و راه روده چند دقیقه بسته مى‌شود. در این حال تکه‌اى از مدفوع خارج شده و تکه دیگر در جاى خود باقى مى‌ماند. حتى با فشار نیز روده کاملا باز و تخلیه نمى‌شود. مقدارى از مدفوع در روده بجاى مانده و در نتیجه سموم و عوارض مختلفى را موجب مى‌گردد. باید یادآور شوم که اغلب مردم کم‌وبیش بدین مرض دچار هستند.

درمان یبوست سالخوردگان با خاکشیر
سالخوردگان بدنشان کم‌آب و خشک شده و به همین نسبت روده‌هایشان نیز خشک و کم‌آب مى‌گردد و در نتیجه کمتر ترشح مى‌کند و این سببى براى یبوست آنان مى‌شود. در این مورد بهترین داروى طبیعى خاکشیر است که باید آن را کوبیده داخل استکان قندداغ کرده بنوشند. در اینجا لعاب خاکشیر روده را تر و نرم و سطح درونى آن را لیز نموده و سبب سهولت سیر مدفوع و رفع تدریجى عارضه مى‌گردد. با خوردن خاکشیر رنگ مدفوع اغلب سیاه مى‌شود.

خاکشیر و یبوست نوزادان

باید متذکر شوم که نزد این‌گونه کهنسالان استفاده از حبهاى ملین و مسهل‌ها زیان‌آور مى‌باشد، زیرا مانده رطوبت بدن آنان را کشیده و از میان برده و موجب خطر مرگ خواهد گردید.

درمان یبوست کودکان با خاکشیر‌
در کودکانى که مبتلاء به یبوست و دل‌درد شده و جوشهائى در بدنشان پیدا مى‌شود اگر روزى یک قاشق چایخورى خاکشیر را بکوبند و در قندداغ ریخته و به آنان بنوشانند رفته‌رفته لینتى در مزاجشان پیدا شده و رفع دل‌درد و برطرف شدن بثورات آنها خواهد گردید. مادران گرامى مى‌توانند بدون هیچ‌گونه واهمه‌اى خاکشیر را مدتى به کودک بدهند و نتیجه آن را ببینند. حتى به نوزادان نیز مى‌توانند خاکشیر کوبیده و قندداغ را به میزان نصف قاشق چایخورى داد و نتیجه گرفت.

 

یبوست نوزادان زیر یک سال کودک آنلاین:  یبوست نوزادان می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. شدت یبوست بستگی به سن و رژیم غذایی دارد.یکی از رایج‌ترین آن‌ها  یبوست درزمان معرفی غذای جامد به نوزاد است.در هفته اول  نوزاد در هر روز 8 تا10 بار مدفوع شل میکندکه در نوزادی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند  بعد از هفته اول تا هفته چهارم تعداد آن به 4 بار در روز کاهش می‌یابد. از4 تا8 هفتگی  تعداد دفع به یک بار در روز کاهش می‌یابد که این مقدار برای نوزادان شیر خشکی اغلب ثابت است  ولی بیشتر نوزادان شیر مادر خوار ممکن است؛کمتر از این تعداد ( حتی سه روز یک بار) هم مدفوع کنند.اگر نوزادی که شیر خشک می‌خورد تا4 روز مدفوع نکرد و نیز نوزادی که شیر مادر می‌خورد تا7 روز مدفوع نکرد  بایستی با پزشک مشورت شود.هنگامی‌که زمان معرفی غذای جامد فرا می‌رسد  نوزادانی که از شیر مادر تغذیه کرده‌اند  بیشتر در معرض ابتلا به یبوست خواهند بود؛ چون معده‌های کوچک آن‌ها به هضم شیر مادر که بسیار زودهضم است و جذب آسانی نیز دارد  عادت کرده است.علل بروز یبوست در نوزادان – رژیم غذایی کم فیبر شامل مصرف بیش از اندازه از محصولات لبنی مانند ماست-میوه‌هایی مانند موز  پوره سیب  غذاهای کمکی برنجی  نان‌ها  پاستا و سیب‌زمینی سفید نیز می‌توانند موجب یبوست شوند.-تغییر در رژیم غذایی نیز می‌تواند موجب یبوست نوزاد شود. -یکی دیگر از دلایل یبوست کودکان کم شدن آب بدنشان است. در فصل گرم.-مکمل‌های آهن-آلرژی غذایی نیز از دیگر علل ابتلا کودکان به یبوست است.-اختلالات متابولیکیاختلالات جسمی شامل :- تنگی مجرای روده – اختلالات ساختار عضلانی شکم مثل سندروم پرون- اختلالات سیستم عصبی یا عضلانی روده مانند هیرشپرونگ -مشکلات ستون فقرات نیز ممکن است باعث ایجاد یبوست در نوزاد گردد .- عوامل دارویی مانند مسموم شدن با ویتامینD و یا کمبود پتاسیم – کم کار شدن تیروئید -مشکلات روده مثل عدم تحمل پروتئین شیر گاو لاکتوز  – اختلال بافت همبند مانند لوپوس

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

خاکشیر و یبوست نوزادان

خاکشیر و یبوست نوزادان

0

0 محمد بصیری فواید،علائم،خواص سپتامبر 24, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *