خواص بادام هندی خام در بارداری

خواص بادام هندی خام در بارداری
خواص بادام هندی خام در بارداری

اگر طرفدار آجیل ها و مغز ها باشید، به احتمال فراوان یکی از گزینه های مورد علاقه تان بادام هندی است. این دانه مغذی و سرشار از انرژی به شرط آنکه به مقدار مناسب مصرف شود، می تواند یکی از گزینه های بسیار مفید برای رساندن مواد معدنی و ویتامین های لازم به جنین در حال رشدتان باشد. هرچند که دائما گفته می شود مادران باردار خوردن روزانه مغز ها را در برنامه غذایی خود قرار دهند، اما بدون شک مصرف بیش از اندازه هر چیزی می تواند سبب بروز عوارض جانبی آن شود.

بر اساس تحقیق اداره کشاورزی آمریکا حدود ۳۰ گرم بادام هندی حاوی:

بادام هندی همچنین حاوی ویتامین های B، C و 7 میکروگرم فولات است. فولات موجود در آن از بروز نقایص لوله عصبی در جنین جلوگیری می کند.

حدود ۳۰ گرم بادام هندی ۱۸ عدد بادام هندی کامل است. بادام هندی سرشار از اسید چرب غیر اشباع و چربی غیر اشباع و منبع خوبی از پروتئین است.

خواص بادام هندی خام در بارداری

بادام هندی کالری بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید از حدود ۳۰ گرم بادام هندی، معادل ۵۶/۸ (هشت ممیز پنجاه و شش) گرم کربوهیدرات دریافت کنید. این مقدار به ۱۵۷ کالری تبدیل می‌گردد. این باید به شما انرژی ببخشد و بر احساس خستگی و ضعف شما در دوران بارداری غلبه کند. فقط به یاد داشته باشید که فقط یک مشت بادام هندی هر از چندی برای شما کافی است و نباید در مصرف آن زیاده روی کنید.

اگر در دوران بارداری وزنگیری خوبی ندارید، بادام هندی بخورید. هر ۳۰ گرم بادام هندی حاوی 43/12 گرم چربی است، که ۹ گرم آن اسید چرب غیر اشباع و مابقی چربی غیر اشباع است. به دلیل کربوهیدرات و چربی بالا، بادام هندی یک ماده غذایی مغذی و قوی برای کسانی است که قبل از بارداری دچار کمبود وزن هستند و یا افرادی که وزنشان در دوران بارداری به اندازه کافی اضافه نمی‌شود.

سعی کنید از مصرف بادام هندی شور اجتناب کنید. چون حاوی سدیم بالا است. به یاد داشته باشید، عدم وزن گیری مناسب و ایده‌آل در بارداری می‌تواند به این معنی باشد که نوزاد شما در هنگام تولد خیلی کوچک است. چنین نوزادانی برای شیر خوردن از سینه مادر دچار مشکل هستند و در خطر ابتلا به بیماری قرار دارند. برخی از آنها همچنین دچار تاخیر در رشد و تکامل هستند و به رشد متناسب با سن خود نمی‌رسند.

بنابراین اگر شاخص توده بدنی (عدد BMI) شما قبل از باردار شدن کمتر از 5/18 باشد، شما لاغر محسوب می‌شوید و باید در دوران بارداری حدود 5/12 تا ۱۸ کیلو گرم به وزنتان اضافه شود.

لازم نیست که برای دریافت کالری و مواد مغذی موجود در آن مقدار زیادی بادام هندی مصرف کنید، بلکه بادام هندی را به عنوان قسمتی از یک رژیم غذایی کامل برای افزایش وزن به طور پیوسته و دریافت بهتر مواد مغذی آن قرار دهید.

 

با زیاده روی به آسانی می‌توانید حساب کالری‌های دریافتی را از دست بدهید وقتی که مشغول خوردن یک کاسه پر از بادام هندی بو داده با مقداری کره روی آن هستید. برای تجسم و درک این مسئله، به مقادیر زیر توجه کنید:

زمانی که وسوسه می‌شوید به اندازه دو نفر غذا بخورید، اکثر پزشکان به شما توصیه می‌کنند که مراقب اضافه وزن خود باشید. مقدار وزنی که باید اضافه کنید به عدد BMI قبل از بارداریتان بستگی دارد. وزن گیری ایده‌آل در دوران بارداری به عدد BMI قبل از بارداری بستگی دارد.

داشتن BMI پیش از بارداری 5/18 و 9/24 نرمال و طبیعی است؛ BMI بین ۲۵ و 9/29 اضافه وزن محسوب می‌شود؛ و BMI بالای ۳۰ چاقی به حساب می‌آید. اگر شما جزء دو گروه آخر هستید، باید مراقبت بیشتری نسبت به کالری‌های دریافتی خود اعمال کنید. افزایش وزن بیش از حد می‌تواند باعث شود نوزاد شما در هنگام تولد بسیار درشت باشد. این می‌تواند زایمان را دچار مشکل کرده و احتمال سزارین را افزایش دهد. ممکن است مشکلات مرتبط با زایمان نیز بروز کند، و حتی ممکن است کودک دچار چاقی مفرط شود.

اگر بیشتر از هفته‌ای نیم کیلو افزایش وزن داشته باشید، ممکن است نیاز داشته باشید که مراقب هر چیزی که می‌خورید باشید و ببینید آیا زیاده روی شما در خوردن، این مشکل را بوجود آورده است.

اگر چه بیشتر چربی های موجود در بادام هندی، چربی غیر اشباع سالم هستند ولی همچنین مقداری چربی اشباع حدود ۲/۲ گرم به ازای هر ۳۰ گرم در آن وجود دارد. پس اگر شما مراقب مصرف چربی، خصوصا چربی های اشباع هستید، باید یک مراقبت ویژه در مورد مصرف بادام هندی داشته باشید، همچنین به خاطر داشته باشید که حتی چربی های غیر اشباع نیز باید به مقدار متعادل به مصرف برسند.

نگرانی دیگری که در مورد خوردن بادام هندی وجود دارد، وجود اُکزالات به مقدار زیاد در آن است. اما اگر با حفظ تعادل و محدودیت مصرف شوند و شما سابقه سنگ کلیه نداشته باشید، جای نگرانی نیست.

مصرف چربی اشباع شده به مقدارزیاد می‌تواند کلسترول بدن وکلسترول لیپو پروتیئن یا ال دی ال را افزایش دهد.در نتیجه، می‌تواند ریسک بسته شدن شریان ها را افزایش دهد. حتی اگر شما مشکل قلبی عروقی یا کلسترول بالا نداشته باشید، متخصصین علم تغذیه شما را از مصرف چربی های اشباع، بیش از ۱۰ درصد کالری دریافتی روزانه منع می‌کنند.

این قوانین به ویژه در زمان بارداری باید رعایت شوند. حجم خون شما در دوران بارداری به منظور رفع نیاز اضافی به اکسیژن، افزایش می یابد. این امر ممکن است به این معنی باشد که بدن شما ممکن است در معرض فشار خون کمی بالاتر از حد معمول باشد.

اما اگر به علت رسوب در شریان ها، شما فشار خون داشته باشید. مصرف زیاد غذاهای چرب می‌تواند رگ های شما را بسیار تنگ تر و در نتیجه منجر به افزایش فشار خون در رگ ها شود، که مشکلاتی برای بارداری شما ایجاد می شود. حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از بانوان در هنگام بارداری دارای فشار خون بالا می شوند و اگر به طور دقیق تحت نظارت نباشند ممکن است در هنگام بارداری و یا زایمان با مشکلات عدیده مواجه شوند.

درمورد واکنش های شدید آلژیک که بعضی افراد به بادام زمینی دارند هیاهوی بسیاری وجود دارد، اما آیا می دانستید که آلرژی به بادام هندی می تواند خیلی شدید تر باشد؟ کسانی که به آجیل های درختی حساسیت دارند، واکنش آنان می تواند حتی شدید تراز مصرف سایر آجیل های آلرژی زا مثل آلرژی بادام زمینی باشد.اگر پیش از بارداری بادام زمینی نخورده اید و یا اگر به آجیل ها و یا برخی مواد غذایی آلرژی دارید، در دوران بارداری اقدام به مصرف بادام هندی نکنید. اما اگر قبلا مصرف کرده اید و نسبت به آن واکنش آلرژیک نداشته اید، نباید از مصرف آن هراسی داشته باشید. محققان دریافته اند که بادام هندی در برخی از افراد واکنش های آلرژیک شدید ایجاد می کند. برطبق یک مطالعه مقایسه ای در کودکان مبتلا به آلرژی به بادام هندی و زمینی، کودکانی که به بادام هندی آلرژی دارند علائم قلبی عروقی بیشتری تجربه کردند و تنفس آن ها دچار خس خس بیشتری نسبت به کودکانی که به بادام زمینی آلرژی داشتند، بوده است، همچنین گزارشی مبنی بر استفاده بیشتر از تزریق ماهیچه ای آدرنالین که یک درمان اورژانسی برای آلرژی های شدید است، توسط گروهی که به  بادام هندی آلرژی داشتند، وجود دارد. در زیر به برخی از نشانه های واکنش آلرژیک به بادام هندی اشاره می شود:

شوک آنافیلاکسی می تواند مرگبار باشد و باید بلافاصله مورد توجه و رسیدگی قرار بگیرد تا از شوک شدن بدن جلوگیری شود. این ممکن است با علائم ذکر شده فوق شروع شده و به سرعت به ضعف تنفس، کاهش فشار خون و شوک منجر شود.

همه این علائم نه تنها آزار دهنده هستند بلکه می توانند برای شما و جنین تان خطرناک نیز باشند.

اگر شما مشکوک به آلرژی به بادام هندی هستید و می خواهید در دوران بارداری کاملا از بادام هندی به دور باشید، باید اطمینان حاصل کنید که به فراتر از مصرف آجیل به شکل ساده هم نگاه کنید. در اینجا چند ماده غذایی که دارای بادام هندی هستند ذکر می شوند:

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا خوردن بادام هندی در بارداری بی خطر است؟

2- مزایای و عوارض جانبی خوردن بادام هندی

3- آیا خوردن بادام هندی در بارداری بی خطر است؟

4- فواید و عوارض جانبی خوردن پسته در بارداری

خواص بادام هندی خام در بارداری

 

نویسنده :
تیم تالیف و ترجمه نی نی پلاس

وزن و تغذیه در بارداری

وزن و تغذیه در بارداری

وزن و تغذیه در بارداری

وزن و تغذیه در بارداری

وزن و تغذیه در بارداری

وزن و تغذیه در بارداری

وزن و تغذیه در بارداری

این بخش در حال طراحی می باشد

بادام هندی درختی گرمسیری و همیشه سبز است که دانهٔ بادام هندی و سیب بادام هندی را تولید می کند. این درخت می تواند تا 14 متر رشد پیدا کند. طبیعت بادام هندی گرم و خشک بوده است.

ESC را برای بستن فشار دهید

اهمیت داشتن تغذیه زمانی مشخص می شود که دیگر نگرانی تان برای خودتان نیست و مهم تر از خودتان نگران کودکی هستید که در وجود شما زندگی می کند. مادر ها در هنگام بارداری بیشتر از قبل مراقب تغذیه شان هستند و درباره کوچک ترین چیز با دکترشان مشورت می کنند یا درباره آن تحقیق می کنند. یکی از این خوراکی ها بادام هندی بوده و باید بدانیم آیا بادام هندی در بارداری ضرر دارد یا خیر؟ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آجیل هفت مغز یکی از مواردی است که با خیال راحت آن را مصرف کنید و نگران هیچ چیز نباشید. آجیل مغز سرشار از مواد مغذی مفید برای دوران بارداری است و دستگاه ایمنی بدن را تقویت می کند؛ اما درکنار موارد ویژه ای که در مورد آجیل مغز وجود دارد دو نکته را فراموش نکنید اگر به آن آلرژی دارید آن را مصرف نکنید و با وعده های غذایی آجیل مغز میل نکنید.

بادام هندی از آن دسته آجیل مغز های بسیار خوشمزه پر طرفداری است که ارزش غذایی بالایی دارد و مصرف آن در صورت نداشتن آلرژی و اضافه وزن بلا مانع است. مصرف بادام هندی در دوران بارداری باعث جلوگیری آلرژی فرزند شما به آن می شود.

از خواص بادام هندی می توان به نداشتن کلسترول اشاره کرد. کلسترول خون در بارداری یکی از مواردی است که سلامت مادر و جنین را به خطر می اندازد. بادام هندی با پایین آوردن کلسترول خون باعث رقیق شدن خون و جلوگیری از لخته شدن آن می شود.

خواص بادام هندی خام در بارداری

بادام هندی حاوی پروتئین، کربوهیدرات، چربی سالم، انواع ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای رشد جنین است. مصرف بادام هندی در دوران بارداری سطح گلوکز خون را تثبیت کرده و از دیابت حاملگی جلوگیری می کند. این مغز با توجه به وجود منیزیم در آن به گرفتگی عضلات و سر درد های میگرنی کمک قابل توجهی می کند.

بادام هندی باتوجه به خاصیت سم زدایی که دارد به درمان کبد چرب کمک می کند و خطر تولید سنگ های صفراوی را در دوران بارداری کاهش می دهد. همین خاصیت ضد باکتریایی بادام هندی باعث مقابله با عفونت ها شده و انرژی مضاعفی به مادر می دهد؛ بادام هندی باتوجه به کالری بالایی که دارد انرژی در طول روز را بدون افزایش وزن تامین می کند.

یکی دیگر از مواردی که خانم ها در طول بارداری با آن برخورد دارند یبوست و اسهال است، میزان بالای فیبر بادام هندی باعث بهبود این مشکل در دوران بارداری می شود.

از موارد مهم برای سلامت کودک و رشد آن کلسیم است که علاوه بر تقویت و رشد استخوان های جنین به سلامت دندان های مادر و جلوگیری از پوکی استخوان کمک می کند، بادام هندی با داشتن خواص سرشار از کلسیم و منیزیم این مشکل را حل کرده و به سلامت استخوان های مادر و کودک و دندان های مادر کمک می کند.این آجیل مغز منبع سرشاری از پروتئین است که به تولید آمینو اسید و ترمیم سلول ها در دوران بارداری کمک می کند.

۳۰ گرم از انواع آجیل را هر روز میتوانید مصرف کنید که تقریبا معادل ۱۰ تا ۱۵ عدد بادام هندی می باشد؛  که حاوی حدودا ۴ گرم پروتئین، ۹ گرم کربوهیدرات و ۱۳ گرم چربی سالم، ۱٫۵ میلی گرم آهن، ۷۳میلی گرم منیزیم، ۱۶۵ میلی گرم پتاسیم، ۱۴۸ میلی گرم فسفر و انواع ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای رشد جنین می باشد.

از مواد معدنی مهم و بسیار کاربردی در تقویت سیستم ایمنی بدن در دوران بارداری روی است، بانوان باردار باید روزانه ۱۱ تا ۱۲ میلی گرم روی مصرف کند که یک عدد بادام هندی حاوی ۱٫۶ میلی گرم روی می باشد. مصرف روزانه ۹۰ میکرو میلی گرم ویتامین کِی نیاز ضروری در دوران بارداری است، این ویتامین باعث جلوگیری از خون ریزی می شود و نمیتوان ضرورت آن را برای بدن در این دوران نادیده گرفت؛ هر عدد بادام هندی ۹٫۷ میکرو میلی گرم ویتامین کِی در اختیار قرار می دهد.

بادام هندی مانند تمام خوراکی ها، میوه خشک ها، تنقلات و آجیل مغز ها نباید زیاد مصرف شود. مصرف زیاد بادام هندی در دوران بارداری ممکن است خطرات و عوارضی را به دنبال داشته باشد. افزایش وزن اولین عارضه مصرف زیاد بادام هندی است. آلرژی ناشی از مصرف زیاد این مغز ممکن است موجب خارش پوستی گردد.

مصرف بیش از حد این آجیل مغز باعث جذب مایعات بدن شده و در صورت کمبود استفاده از مایعات در این دوران ممکن است منجر به تولید سنگ های کیسه صفرا و کلیه شود. بادام هندی دارای کمی چربی اشباع شده است که مصرف زیاد آن باعث بالا رفتن کلسترول خون و مشکلات قلبی و عروقی می شود. استفاده و تناول بیش از حد بادام هندی موجب جذب سدیم می شود و باعث بالا رفتن فشار خون می شود و بالا رفتن فشار خون خود به بیماری های قلبی و کلیوی منجر می شود.

مصرف زیاد بادام هندی از جذب کلسیم جلوگیری می کند که خود برای رشد جنین ضرر دارد و مشکلاتی را برای مادر و کودک به وجود می آورد. همچنین در این دوران از مصرف بادام هندی شور و بو داده پرهیز شود، مصرف بادام هندی شور باعث بالا رفتن فشار خون می شود که خطرات زیادی برای جنین به دنبال دارد و در مواردی باعث سقط جنین می شود.

آجیل حسینی این افتخار را دارد تا بادام هندی را در اندازه های مختلف و انواع شور و خام به مشتریان عرضه کند. فروشگاه اینترنتی برادران حسینی بادام هندی را در وزن های یک کیلو گرمی، ۵۰۰ گرمی و ۲۵۰ گرمی خدمت مشتریان عرضه می کند.

توییتر با ما همراه باشید!

فیسبوک با ما همراه باشید!

اینستاگرام عکس های ما!

پینترست سنجاق کن!

یوتیوب ویدیوهای من

تلگرام با ما همراه باشید!

www.hosseinibrothers.ir

بلاگ فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار برادران حسینی در زمینه اطلاع رسانی های مجموعه و همچنین انتشار جدیدترین مقالات در حوزه آجیل، خشکبار و سایر حوزه های مرتبط با سلامت انسان فعالیت می کند. هدف بلاگ در اختیار گذاشتن اطلاعات مفید در جهت بالاتر بردن سطح آگاهی افراد بازدیدکننده می باشد. همچنین برای خرید محصولات می توانید به فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار برادران حسینی مراجعه نمایید.

کپی برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.Mato Marcom

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز و به نقل از نی نی سایت، بادام هندی یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین نوع مغزهای خوراکی است. اما برخی از مادران باردار درباره مصرف انواع آجیل و اینکه آیا برای جنین مضر است یا مفید تردید دارند. اما مصرف بادام هندی در دوران بارداری بی ضرر است؟ مصرف چه مقدار بادام هندی در دوران بارداری مجاز است؟

بادام هندی را بهتر بشناسید

شاید باورتان نشود اما هر عدد بادام هندی سرشار از ویتامین آ، ویتامین دی، ویتامین ایی، ویتامین کا، ویتامین ث، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، کولین، فولات و ویتامین ب ۵ است. البته به غیر از این ویتامینها حاوی مواد معدنی مثل کلسیم، آهن، مس، روی ، پتاسیم، منیزیم، سدیم، سلنیم، منگنز و فسفر هم هست.

به رشد سلولی جنین کمک می کند

بادام هندی سرشار از روی است . روی ماده معدنی ضروری برای رشد سریع سلول در جنین است. همچنین روی در بادام هندی نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر انواع عفونت های میکروبی، سنتز پروتئین و بهبود زخم ها دارد.

خواص بادام هندی خام در بارداری

جلوگیری از نقصهای مادرزادی جنین

بادام هندی منبع عالی از اسید فولیک است. اسید فولیک از نقصهای سیستم عصبی و به خصوص اسپینا بیفیدا در نوزادان جلوگیری می کند.

جلوگیری از کم خونی در بارداری

بادام هندی سرشار از آهن است که به تولید گلبول های قرمز کمک می کند .آهن موجود در بادام هندی از خستگی و کم خونی جلوگیری می کند. برای تشکیل سلول های خون، و گردش اکسیژن در اعضا، بدن به آهن نیاز دارد. زنان باردار برای پیشگیری از کم خونی، خستگی و ضعف روزانه به ۲۷ میلی گرم آهن نیاز دارند. همانطور که گفته شد بادام هندی حاوی مقادیر بالای ویتامین هایی مثل ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک، تیامین و نیاسین هم هست. این ویتامین ها احتمال ابتلا به کم خونی را کاهش می دهند.

به درمان یبوست کمک می کند

بادام هندی غنی از فیبر است و به جلوگیری از یبوست کمک می کند. یبوست در بارداری مشکل بیشتر زنان باردار است.

پیشگیری از آلرژی جنین

مصرف بادام هندی در دوران بارداری خطر ابتلا به آلرژی ها را در جنین کاهش می دهد.

جلوگیری از لخته شدن خون

بادام هندی سرشار از ویتامین کا است. ویتامین k از لخته شدن خون دردوران بارداری جلوگیری می کند.

پیشگیری از فشار خون

بادام هندی سرشار از پتاسیم است که با خنثی کردن اثر نامطلوب نمک، به کاهش سطح فشار خون کمک می کند. پایین بودن سطح پتاسیم در بدن باعث ایجاد فشارخون می شود که در دوران بارداری برای مادر و فرزند بسیار خطرناک است.

پیشگیری از عفونت در بارداری

خاصیت ضد باکتریایی بادام هندی در پیشگیری از عفونت در بارداری بسیار مفید است. یکی از مشکلات شایع در بارداری، عفونت های باکتریایی است که نیاز به درمان دارویی دارد.

تقویت دندان و استخوان

فسفر ماده معدنی مهمی برای تقویت دندان ها و استخوان های مادر و جنین است. سلامت کلیه ها و جلوگیری از ایجاد عملکرد نادرست ژن ها از دیگر فواید وجود فسفر است. همچنین میزان کلسیم و منیزیم موجود در بادام هندی به رشد استخوانی جنین کمک می کند و مانع از تخریب استخوان های مادر شود. زنان در دوران بارداری در معرض خطر پوسیدگی دندان و کم شدن تراکم استخوانی هستند.

یادتان باشد قبل از مصرف انواع آجیلها حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید. با اینکه مصرف بادام هندی در دوران بارداری هیچ منعی ندارد اما اگر بیش از حد مصرف شود می تواند با این عوارض همراه شود:

آلرژی

بادام هندی حاوی مقدار بسیار کمی از ترکیبی به نام اوروشیول (یک ترکیب روغنی آلی با خواص آلرژیک) است که می تواند باعث خارش و راش روی پوست شود.

اضافه وزن

بادام هندی کالری زیادی دارد و غنی از کربوهیدرات ها و چربی ها است. مصرف بیش از حد آن می تواند باعث افزایش وزن در دوران بارداری شود.

بالا رفتن فشار خون

مصرف بیش از حد بادام هندی می تواند میزان دریافت سدیم را افزایش دهد و به همین دلیل باعث بالا رفتن فشار خون شود.

سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه

بادام هندی به میزان قابل توجهی اگزالات دارد که باعث جذب مایعات بدن می شود و ایجاد سنگ کیسه صفرا و کلیه می شود. تجمع اگزالات در بدن همچنین مانع جذب کلسیم می شود به همین دلیل زیاده روی در مصرف بادام هندی باعث کاهش جذب کلسیم شده و این کمبود کلسیم، مشکلاتی را برای مادر و کودک در آینده به وجود می آورد.

خواص بادام هندی خام در بارداری

این علائم نشان می دهد به بادام هندی حساسیت دارید:

تهوع یا استفراغ

گرفتگی و درد شکم

مشکل در بلع

خارش چشم ها، گلو و دهان یا پوست بدن

اسهال

تنگی نفس

آنافیلاکسی (واکنش آلرژیک شدید ی است که فرد را در شوک قرار می دهد، اما در واقع یک اختلال بسیار نادر است)

حتما قبل از گنجاندن بادام هندی در رژیم غذایی با پزشک متخصص مشورت کنید.

بیش از ۲۸ تا ۳۰ گرم بادام هندی در طول یک روز مصرف نکنید. این میزان یعنی ۱۵ بادام هندی .

 • مدل گوشواره های میخی طلا جدید
 • بادام هندی خام بهتر از بادام نمکی یا دارای ادویه و چاشنی است. مصرف بالای نمک در بارداری باعث افزایش فشار خون مادر شده و خطرات بسیار و حتی خطر سقط جنین را به همراه دارد.

  بادام هندی برای کسانی که دچار آلرژی به آجیل های درختی هستند، مشکل آفرین است. کسانی که به آجیل های درختی حساسیت دارند، واکنش آنها می تواند حتی شدید تراز مصرف سایر آجیل های آلرژی زا مثل آلرژی بادام زمینی باشد.

  در مورد مواد غذایی که یک زن باردار می‌تواند بخورد، محدودیت‌های خاصی وجود دارد. بنابراین طبیعی است که شما در مورد آن‌چه در رژیم غذایی‌تان می‌گنجانید، محتاط باشید. به طور کلی، مغزها برای مصرف در دوران بارداری مناسب و بدون خطر هستند. اما آیا بادام هندی هم در میان مغزهای مناسب قرار می‌گیرد؟ در این نوشتار با شما در مورد مصرف بادام هندی در بارداری صحبت خواهیم کرد.

  بله! مصرف بادام هندی بدون خطر است و یک افزودنی عالی برای رژیم غذایی دوران بارداری محسوب می‌شود، البته به شرطی که از مشکل اضافه وزن رنج نمی‌برید و به آنها آلرژی ندارید!

  بادام هندی یک منبع غنی از ویتامین و مواد معدنی ضروری است که به رشد و توسعه‌ی کودک شما کمک می‌کند. می‌توانید بادام هندی ارگانیک مصرف کنید که سایزشان کوچک است اما مواد مغذی زیادی دارند زیرا آنها بدون استفاده از آفت‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها رشد می‌کنند. این نوع بادام هندی همچنین طعم اصلی خود را حفظ می‌کند.

  در دوران بارداری لازم است که مقدار توصیه شده از بادام هندی را مصرف کنید، نه خیلی زیاد و نه خیلی کم.

  خواص بادام هندی خام در بارداری

  بادام هندی کالری و چربی زیادی دارد. ۳۰ گرم از انواع آجیل را می‌توانید هر روز مصرف کنید؛ این میزان حدودا با ۱۵ بادام هندی برابر است. با این حال، قبل از مصرف بادام هندی، یک آزمایش آلرژیک برای جلوگیری از عوارض جانبی ایده‌ی خوبی است.

  بخش زیر مروری بر ارزش تغذیه‌ای بادام هندی است.

  ارزش تغذیه‌ای بادام هندی به ازای هر وعده‌ی ۱۰۰ گرمی به قررا زیر است:

  * منیزیم: ۲۹۲ میلی‌گرم

  * پتاسیم: ۶۶۰ میلی‌گرم

  * فسفر: ۵۹۳ میلی‌گرم

  * روی: ۵.۷۸ میلی‌گرم

  * کلسیم: ۳۷ میلی‌گرم

  * آهن ۶.۶۸ میلی‌گرم

  * فولات: ۲۵ میکروگرم

  * ویتامین k: ۳۴.۱ میکروگرم

  * مس: ۲.۱۹۵ میلی‌گرم

  * کربوهیدرات: ۳۰.۱۹ گرم

  * فیبر غذایی: ۳.۳ میلی‌گرم

  * پروتئین: ۱۸.۲۲ گرم

  * چربی: ۴۳.۸۵ گرم

  * چربی اشباع شده: ۷.۷۸۳ میلی‌گرم

  مقدار کالری که هنگام مصرف بادام هندی دریافت می‌کنید، به شیوه‌ی خوردن آنها بستگی دارد.

  – ۱ قاشق غذاخوری کره‌ی بادام هندی (بدون نمک): ۹۴ کالری.

  – ۲۸ گرم بادام هندی (خام): ۱۵۷ کالری.

  – ۲۸ گرم مغز بادام هندی (بوداده با روغن): ۱۶۵ کالری

  گنجاندن مقدار توصیه شده از این آجیل در رژیم غذایی روزانه‌تان، برای شما و فرزندتان به لحاظ غذایی چندین و چند فایده دارد.

  در این‌جا با مزایای مصرف بادام هندی در دوران بارداری آشنا خواهید شد:

  ۱. این آجیل حاوی روی است که یک ماده‌ی معدنی ضروری برای رشد سریع سلول در جنین محسوب می‌شود.

  ۲. بادام هندی یک منبع عالی از کلسیم است که به تقویت دندان و لثه‌ها در طول بارداری کمک می‌کند.

  خواص بادام هندی خام در بارداری

  ۳. اسید فولیک به پیشگیری از بروز نقص‌های زمان تولد مانند اسپینا بیفیدا در نوزادان کمک می‌کند.

  ۴. بادام هندی منبع خوبی از آهن است که به تولید گلبول‌های قرمز کمک می‌کند و در عین حال از خستگی و کم‌خونی جلوگیری می‌کند.

  ۵. مصرف بادام هندی در دوران بارداری به حفظ سطح گلوکز خون به ویژه در صورت وجود دیابت حاملگی کمک می‌کند.

  ۶- بادام هندی غنی از فیبر است و به جلوگیری از یبوست کمک می‌کند.

  ۷- بادام هندی عمدتا برای زنان دارای کمبود وزن (BMI زیر ۵/۱۸ قبل از بارداری) که می‌خواهند در دوران بارداری وزن ثابتی داشته باشند، خوب است به این دلیل که این آجیل غنی از کالری و چربی است.

  ۸- مصرف بادام هندی در دوران بارداری خطر ابتلا به آلرژی‌ها را در جنین کاهش می‌دهد.

  ۹- این مغز که به میزان فراوانی منیزیم دارد، مانع از گرفتگی عضلانی، سردرد و میگرن می‌شود.

  ۱۰- بادام هندی منبع خوبی از ویتامین K است که لخته شدن خون را در زنان باردار بهبود می‌دهد. همچنین لازم است که از بروز اختلال خونریزی خونریزی ناشی از کمبود ویتامین یا بیماری هموراژیک نوزاد (HDN) در جنین جلوگیری کرد. این آجیل سرشار از پتاسیم است که با خنثی کردن اثر نامطلوب نمک، به کاهش سطح فشار خون کمک می‌کند.

  ۱۱- این آجیل منبع خوبی از پروتئین است که به تولید اسید آمینه و ترمیم سلول‌ها در دوران بارداری کمک می‌کند.

  اگر دوست دارید یادام هندی بخورید و در این میان گاهی زیاده‌روی کنید، ممکن است مجبور شوید با خطرات خاصی دست و پنجه نرم کنید.

 • عکسهای دونفره پروفایل
 • مصرف بیش از حد بادام هندی می‌تواند منجر به برخی مشکلات بهداشتی شود از جمله:

  بادام هندی، غنی از کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها است، بنابراین مصرف بیش از حد آن می‌تواند منجر به افزایش وزن در دوران بارداری شود.

  بادام هندی حاوی مقدار بسیار کمی از ترکیبی به نام اوروشیول (یک ترکیب روغنی آلی با خواص آلرژیک) است که می‌تواند خارش و راش روی پوست ایجاد کند.

  بادام هندی به میزان قابل‌توجهی اگزالات دارد که جذب مایعات بدن شده و موجب شکل‌گیری سنگ کیسه صفرا و کلیه می‌شود.

  بادام هندی همچنین مقدار کمی چربی اشباع شده دارد. اگر این آجیل را بیش از حد مصرف کنید، می‌تواند سطح کلسترول را افزایش دهد و منجر به مشکلات قلبی عروقی شود.

  مصرف بیش از حد بادام هندی می‌تواند میزان دریافت سدیم را افزایش دهد و به این ترتیب سبب بالا رفتن فشار خون شود. بالا رفتن فشار باعث فشار روی عروق، قلب و کلیه می‌شود.

  اگر به بادام هندی آلرژی دارید یا فکر می‌کنید ممکن است به آن حساسیت داشته باشید، بهترین کار این است که از آنها دور بمانید. در بخش بعدی با واکنش‌های آلرژیک ناشی از مصرف بادام هندی آشنا خواهید شد.

  برخی از نشانه‌های واکنش‌های آلرژیک ناشی از مصرف بادام هندی عبارتند از:

  – گرفتگی شکم

  – تهوع یا استفراغ

  خواص بادام هندی خام در بارداری

  – درد شکم

  – مشکل در بلع

  – خارش چشم‌ها

  – اسهال

  – خارش در گلو یا دهان یا پوست

  – احتقان بینی / آبریزش بینی

  – تنگی نفس

  – آنافیلاکسی (یک واکنش آلرژیک شدید است که فرد را در شوک قرار می‌دهد، اما در واقع یک اختلال بسیار نادر است)

  در این‌جا فهرستی از مواد غذایی که ممکن است حاوی بادام هندی باشند می‌بینید. در صورتی که به این مغز حساسیت دارید باید از مصرف این خوراکی‌ها نیز پرهیز کنید:

  – آجیل مخلوط

  – سس پستو

  – اسنک مخلوط

  – کره‌ی بادام هندی

  – شیرینی و آب نبات

  – برخی غذاهای آسیایی

  – بستنی

  – کیک

  – شکلات

  برای جلوگیری از عوارض جانبی ناشی از مصرف بادام هندی در دوران بارداری، ادامه‌ی مطلب را بخوانید.

  هنگام مصرف بادام هندی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  – بادام هندی ساده مصرف کنید و نه بادام نمکی یا دارای ادویه و چاشنی. این نوع بادام هندی می‌تواند مصرف سدیم را در دوران بارداری محدود کند.

  – بیش از ۲۸ گرم بادام هندی در طول یک روز مصرف نکنید.

  – قبل از گنجاندن بادام هندی در رژیم غذایی‌تان، با پرشک‌تان مشورت کنید.

  اگر شما به این آجیل آلرژی دارید، به طور کامل از خوردن آنها صرف نظر کنید. در غیر این صورت، آنها را در رژیم غذایی قرار دهید تا بتوانید از فوایدی که برای سلامتی در دوران بارداری دارند، بهره‌مند شوید.

  بخش زیر به شما ایده‌هایی می‌دهد در مورد این‌که چه‌طور بادام هندی را در رژیم غذایی روزانه‌تان قرار بدهید.

  در این‌جا چند نکته برای گنجاندن بادام هندی در رژیم غذایی وجود دارد:

  – بادام هندی را با دیگر میوه‌های خشک مخلوط کنید تا یک میان‌وعده‌ی سالم داشته باشید.

  – کره‌ی بادام هندی را با میکس کردن بادام هندی آماده کنید و از آن برای روی نان تست یا به عنوان سسی در کنار میوه‌ها استفاده کنید.

  – آن را به غلات صبحانه یا سبزیجات طبخ شده به شیوه‌ی تفت روغن داغ اضافه کنید.

  – آن را به شکلات، کیک، شیرینی و سایر خوراکی‌هایی که در خانه تهیه می‌کنید، بیفزایید.

  – بادام هندی را به شربت افرا اضافه کنید و آن را به عنوان یک سس برای غلات صبحانه‌تان استفاده کنید.

  – با مخلوط کردن بادام هندی، دارچین و خرما و ماست، یک ترکیب خوشمزه آماده کنید. شما می‌توانید آن را با انواع توت‌های مورد علاقه‌تان و شربت افرا تزئین کنید.

  – هویج، بادام هندی، زنجبیل تازه و آب لیمو و سس سویا را با هم داخل دستگاه میسکر بریزید تا تبدیل به خمیر شوند. روی ترکیب حاصل برش‌های خیار بگذارید.

  هنگام بارداری، بادام هندی را با دقت زیادی مصرف کنید. بدون شک، این مغز سرشار از مواد مغذی ضروری و خوشمزه است. میل شدیدتان را خود را برای خوردن این آجیل ارضاء کنید فقط یادتان باشد که از حد تعادل خارج نشوید، البته در صورتی که هیچ واکنش آلرژیکی نسبت به آن نشان نداده‌اید.

  اگر در رابطه با این آجیل و مصرف آن در دوران بارداری نظر یا تجربه‌ای دارید، لطفا آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید!

  منبع: مام جانکشن

  برچسب ها بادام هندی در بارداریبارداری

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  وب‌ سایت

  مصرف بادام هندی در دوران بارداری، به خاطر وجود انواع ویتامین‌ها در آن به حفظ سلامت و تامین انرژی در خانم های باردار کمک می‌کند. اما از مصرف بیش از حد آن در دوران بارداری می تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی شود که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  در مورد مواد غذایی که یک زن باردار می‌ تواند در طول دوران بارداری بخورد، محدودیت‌های خاصی وجود دارد. بنابراین طبیعی است که شما در مورد آن‌ چه در رژیم غذایی‌ تان قرار می هید، محتاط باشید. به طور کلی، مغزها برای مصرف در دوران بارداری بدون خطر محسوب می شوند. اما آیا بادام هندی هم در میان این مغزها قرار دارد؟بررسی خواص و فواید بادام هندی در بارداریآیا مصرف بادام هندی در بارداری بی خطر است؟بله! مصرف بادام هندی بدون خطر است و یک افزودنی عالی برای رژیم غذایی در دوران بارداری محسوب می‌شود، البته در صورتی که به آن ها آلرژی نداشته باشید. بادام هندی یک منبع غنی از ویتامین و مواد معدنی ضروری است که به رشد و توسعه‌ی کودک شما کمک می‌کند. می‌توانید بادام هندی ارگانیک مصرف کنید که سایزشان کوچک است اما مواد مغذی زیادی دارند زیرا آن ها بدون استفاده از آفت‌ کش‌ ها و حشره‌ کش‌ ها رشد می‌کنند. این نوع بادام هندی همچنین طعم اصلی خود را حفظ می‌ کند. در دوران بارداری مهم است که یک مقدار توصیه شده از بادام هندی را مصرف کنید، نه خیلی زیاد و نه خیلی کم.چقدر بادام هندی باید روزانه در زمان بارداری مصرف شود؟بادام هندی سرشار از کالری و چربی است، 30 گرم از انواع آجیل را می‌توانید هر روز مصرف کنید، این میزان حدودا با 15 بادام هندی برابر است. با این حال، قبل از مصرف بادام هندی، یک آزمایش آلرژیک برای جلوگیری از عوارض جانبی ایده‌ی خوبی است.ارزش تغذیه‌ای بادام هندیمقدار کالری که از مصرف بادام هندی بدست می اورید به روشی که آن ها را می خورید بستگی دارد.1 قاشق غذا خوری کره بادام زمینی(بدون نمک) = 94 کالری28 گرم بادام هندی خام = 157 کالری28 گرم مغز بادام هندی خام(تفت داده شده با روغن) = 165 کالریگنجاندن مقدار توصیه شده از این آجیل در رژیم غذایی روزانه‌تان، برای شما و فرزندتان به لحاظ غذایی فواید بسیار زیادی دارد.فواید بادام هندی در دوران بارداریدر این‌جا با مزایای مصرف بادام هندی در دوران بارداری آشنا خواهید شد:این آجیل حاوی روی است که یک ماده‌ی معدنی ضروری برای رشد سریع سلول در جنین محسوب می‌شود.بادام هندی منبع عالی کلسیم است که به تقویت دندان و لثه ها در زمان بارداری کمک می کند.اسید فولیک از نواقص تولد مانند اسپینابیفیدا (ستون فقرات شکاف دار) در نوزدان جلوگیری می کند.بادام هندی منبع خوبی از آهن است که به تولید گلبول‌های قرمز کمک می‌کند و همچنین از خستگی و کم خونی جلوگیری می کند.مصرف بادام هندی در دوران بارداری به حفظ سطح گلوکز خون به ویژه در صورت وجود دیابت بارداری کمک می کند.بادام هندی غنی از فیبر است و به جلوگیری از یبوست کمک می کند.بادام هندی عمدتا برای زنان دارای کمبود وزن که می‌خواهند در دوران بارداری وزن ثابتی داشته باشند، خوب است به این دلیل که این آجیل غنی از کالری و چربی است.مصرف بادام هندی در دوران بارداری خطر ابتلا به آلرژی ها را در جنین کاهش می‌دهد.این مغز که به میزان فراوانی منیزیم دارد، مانع از گرفتگی عضلانی،سردردها و میگرن ها می شود.بادام هندی منبع خوبی از ویتامین کا(k) است که لخته شدن خون را در زنان باردار بهبود می‌دهد. همچنین برای پیش گیری از بروز اختلال خون ریزی ناشی از کمبود ویتامین یا بیماری هموراژیک نوزاد ضروری هستند. این آجیل سرشار از پتاسیم است که با خنثی کردن اثر نامطلوب نمک، به کاهش سطح فشار خون کمک می کند.این آجیل منبع خوبی از پروتئین است که به تولید اسید آمینه و ترمیم سلول‌ها در دوران بارداری کمک می‌کند.اگر دوست دارید بادام هندی بخورید و در این میان گاهی زیاده‌روی کنید، ممکن است با خطرات خاصی مواجه شوید.

  عوارض جانبی احتمالی مصرف بادام هندی در بارداریمصرف بیش از حد بادام هندی می‌تواند منجر به برخی مشکلات بهداشتی شود از جمله:افزایش بیش از حد وزنبادام هندی، غنی از کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها است، بنابراین مصرف بیش از حد آن می‌تواند منجر به افزایش وزن در بارداری شود.آلرژیبادام هندی حاوی ترکیباتی به نام اوروشیول(یک ترکیب روغنی عالی با خواص آلرژیک) که می‌تواند خارش و حساسیت روی پوست ایجاد کند.مشکلات مربوط به سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیهبادام هندی به میزان قابل‌ توجهی اگزالات دارد که سبب جذب مایعات بدن شده و موجب شکل‌ گیری سنگ کیسه صفرا و مشکلات سنگ کلیه می شود.مشکلات قلبی عروقیبادام هندی همچنین مقدار کمی چربی اشباع شده دارد. اگر این آجیل را بیش از حد مصرف کنید، می‌تواند سطح کلسترول را افزایش دهد و منجر به مشکلات قلبی عروقی شود.بالا رفتن فشار خونمصرف بیش از حد بادام هندی می‌تواند میزان دریافت سدیم را افزایش دهد و به این ترتیب سبب بالا رفتن فشار خون شود. بالا رفتن فشار باعث فشار روی عروق، قلب و کلیه می‌شود.اگر به بادام هندی آلرژی دارید یا فکر می‌کنید ممکن است به آن حساسیت داشته باشید، بهترین کار این است که از آن ها دور بمانید.

  واکنش‌های آلرژیک ناشی از مصرف بادام هندیعلائم آلرژی به بادام هندی چیست؟ برخی از نشانه‌های واکنش‌های آلرژیک ناشی از مصرف بادام هندی عبارتند از:گرفتگی شکمتهوع یا استفراغخارش در چشم هااسهالخارش گلو یا دهان یا پوستاحتقان بینی/ ابریزش بینیتنگی نفسانا فیلاکسی(این یک واکنش الرژیک شدید است که فرد را دچار شوک می کند.اما در واقع یک اختلال نادر می باشد).در این‌جا فهرستی از مواد غذایی که ممکن است حاوی بادام هندی باشند می‌بینید. در صورتی که به این مغز حساسیت دارید باید از مصرف این خوراکی‌ها نیز پرهیز کنید:آجیل مخلوطسس پستواسنک مخلوطکره بادام زمینیشیرینی و ابنباتبعضی از غذاهای آسیاییبستنیکیکمغز های تردشکلات

  جلوگیری از عوارض جانبی ناشی از مصرف بادام هندی در دوران بارداریهنگام مصرف بادام هندی موارد زیر را در نظر داشته باشید:بادام هندی ساده و بی نمک یا چاشنی را مصرف کنید. این نوع بادام هندی می‌ تواند مصرف سدیم را در دوران بارداری محدود کند.بیش از 28 گرم بادام هندی در طول یک روز مصرف نکنید.قبل ازقرار دادن بادام هندی در رژیم غذایی‌ تان، با پزشک‌ خود مشورت کنید.اگر شما به این آجیل آلرژی دارید، به طور کامل از خوردن آنها صرف نظر کنید، در غیر این صورت آن ها را در رژیم غذای تان قرار دهید تا بتوانید از فوایدی که برای سلامتی در دوران بارداری دارند، بهره‌ مند شوید.بخش زیر به شما ایده‌هایی می‌دهد در مورد این‌که چطور بادام هندی را در رژیم غذایی روزانه‌ تان قرار بدهید.در این‌جا چند نکته برای گنجاندن بادام هندی در رژیم غذایی وجود دارد:بادام هندی را با دیگر میوه‌ های خشک مخلوط کنید تا یک میان‌ وعده‌ی سالم داشته باشید.کره‌ی بادام هندی را با میکس کردن بادام هندی آماده کنید و از آن برای روی نان تست یا به عنوان سسی در کنار میوه‌ها استفاده کنید.آن را به غلات صبحانه یا سبزیجات طبخ شده به شیوه‌ی تفت دادن در روغن اضافه کنید.آن را به شکلات، کیک، شیرینی و سایر خوراکی‌ هایی که در خانه تهیه می‌کنید، بیفزایید.بادام هندی را به شربت افرا اضافه کنید و آن را به عنوان یک سس برای غلات صبحانه‌ تان استفاده کنید.با مخلوط کردن بادام هندی، دارچین و خرما، ماست بادام هندی تهیه کنید. شما می‌توانید آن را با انواع توت‌های مورد علاقه‌ تان و شربت افرا تزئین کنید.هویج، بادام زمینی و آب میوه تازه زنجبیل و لیمو و سس سویا را ترکیب کنید تا خمیر نرمی بدست بیایید.روی آن برش های خیار بگذارید.هنگام بارداری، بادام هندی را با دقت زیادی مصرف کنید. بدون شک، این مغز سرشار از مواد مغذی ضروری و خوشمزه است. میل شدیدتان را خود را برای خوردن این آجیل ارضاء کنید فقط یادتان باشد که از حد تعادل خارج نشوید، البته در صورتی که هیچ واکنش آلرژیکی نسبت به آن نشان نداده‌اید.

  نوشته

  نوشته

  نوشته

  نوشته

  مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
  آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
  مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
  صفحه
  “شرایط استفاده از سایت”
  را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
  بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
  و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

  بادام هندی درختی گرمسیری و همیشه‌سبز از خانواده سماق است و نام انگلیسی آن از كلمه «كاشو» كه برای نامگذاری قسمت خواركی گیاه به كار می رود، گرفته شده است. این گیاه در مناطق گرمسیری و مرطوب جهان پراكنش دارد. این درخت می‌تواند تا ۱۴ متر رشد کند. میوه درخت بادام هندی از دو قسمت اصلی تشكیل شده است كه عبارت از قسمت خوراكی و گوشتی درخت كه به آن «سیب هندی» می‌گویند و بخشی دیگر شامل مغز یا همان بادام هندی است. میوه حقیقی در این درخت محتوی مغز یعنی قسمت خوراكی میوه می‌باشد که ارزش غذایی و خواص دارویی فراوانی دارد.

  میوه بادام هندی، لوبیایی شكل بوده، پس از رسیدن كامل میوه و برداشت بایستی مغز میوه را برای عرضه به بازار از پوست آن جدا شود. طبیعت این مغز خوراکی خوشمزه، گرم و خشک بوده، برخی خواص بادام هندی عبارتند از: پیشگیری از سرطان ها، محافظت از قلب، کاهش فشار خون بالا، حفظ سلامت پوست و مو، حفظ سلامت استخوان‌ها، حفظ سلامتی مغز و اعصاب، پیشگیری از تولید سنگ صفرا، سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، کمک به عملکرد هضم غذا، سرشار از ویتامین‌ها، حفظ سلامتی دندان‌ها و لثه‌ها و بهبود فرآیند خواب. در ادامه این مطلب فواید، و خواص مصرف بادام هندی در بارداری گردآوری شده است.

   

  بادام هندی مغز گیاهی خوشمزه و پرطرفدار بوده، مصرف آن به عنوان تنقلات و میان وعده در بین مردم رایج است و می‌توان آن را به سهولت از مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و شیرینی فروشی‌ها تهیه نمود. ارزش غذایی بالا و خواص بیشمار بادام هندی باعث شده است، مصرف بادام هندی در دوران بارداری به عنوان یک قرص ویتامین طبیعی شناخته شود به طوریکه، حدود ۳۰ گرم بادام هندی حاوی بیش از ۴ گرم پروتئین، ۹ گرم کربوهیدرات و ۱۳ گرم چربی سالم، انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید و لازم برای رشد جنین است. به همین دلیل مصرف آن در طی بارداری بسیار مفید خواهد بود. از جمله خواص بادام هندی در دوران بارداری عبارت است از:

   

  خواص بادام هندی خام در بارداری

  همانند سایر مواد غذایی و گیاهان دارویی، استفاده بیش از اندازه از هر ماده غذایی در دوران بارداری ممکن است برای مادر و جنین خطرات و عوارضی را به همراه داشته باشد، لذا توصیه می‌شود در استفاده از انواع آجیل‌ها از جمله بادام هندی در این دوران جانب اعتدال را رعایت نمود. با توجه به اینکه بادام هندی سرشار از اگزالات بوده و تجمع اگزالات در بدن خود مانع جذب کلسیم خواهد شد، لذا زیاده‌روی در مصرف بادام هندی باعث کاهش جذب کلسیم شده و این کمبود کلسیم، مشکلاتی را برای مادر و کودک در آینده به وجود می‌آورد، همچنین بهتر است زنان در دوران بارداری از مصرف بادام هندی بو داده و شور پرهیز کرده، آن را به صورت خام مصرف نمایند چرا که مصرف بالای نمک در بارداری باعث افزایش فشار خون مادر شده و خطرات بسیار و حتی خطر سقط جنین را به همراه خواهد داشت.

  گروه سلامت وب

  خواص بادام هندی خام در بارداری
  خواص بادام هندی خام در بارداری
  0

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.