خواص ثعلب مصري

خواص دارویی و گیاهی :
خانه

موبایل

ثعلبنام علمی:  Orchis masculaكلیات گیاه شناسینام‌های دیگر آن: خصیة الثعلب، سعلب، شاطریون، سحلب، ثعلب مصری، اركیده، اركید، سه‌برگ، سالپ، ونیله، تولكی، كوكره، لومیری، اوركیس ماسكولا، سورقطون، كوكهری و گل دختر ملكه آفتاب می‌باشد.ثعلب‌ گیاهی‌ است‌ پایا و چندساله‌ و دارای‌ گلهای‌ خوشه‌ای‌ و برگهای‌ پهن‌،برگهای‌ تحتانیش‌ به‌ نوك‌ باریك‌ و تیزی‌ منتهی‌ می‌شوند و برگهای‌ فوقانیش‌ معمولاًدارای‌ لكه‌هایی‌ به‌ رنگ‌ قهوه‌ای‌ است‌. گلهایش‌ صورتی‌ یا سفید با خطوط‌ و نقاط‌بنفش‌ یا ارغوانی‌ است‌. رنگ‌ پوسته‌ غدد زیرزمینی‌ صورتی‌ و داخل‌ آن‌ سفید است‌. طعم‌ آن‌ كمی‌ شیرین‌، لزج‌ و كمی‌ تند است‌. معمولاً محل رویش این گیاه داخل باغها و بیشه هاست و زمان گل دهی آن از اواخر فروردین تا اواخر خرداد است.این گیاه پیازی دارد كه پیاز آن مورد استفاده است. گیاهی با گلهای آبی واژگون است. از پیازاین گیاه بعد از خشك و پودر كردن برای بستنی سازی استفاده می شود زیرا این گیاه دارای مواد نشاسته ای می باشد. معمولاً غده‌ ثعلب‌ در اوایل‌ تابستان‌ می‌رسد.ثعلب‌ دارای‌ ئیدرات‌ كربن‌، قند، مقداری‌ موسیلاژ شبیه‌ باسورین‌، آمیدون‌ تغییرشكل‌ یافته‌، مواد پروتئیدی‌، و در آردی‌ كه‌ از فكول‌ غده‌ به‌نام‌ ثعلب‌ بدست‌ می‌آیدمقدار زیادی‌ مواد لعابی‌ (موسیلاژ) و ماده‌ای‌ شبیه‌ صمغ‌ غربی‌ و نشاسته‌ و مواد رنگی‌ و مقدار كمی‌ املاح‌ معدنی‌ و مقدار جزئی‌ اسانس‌ است‌ كه‌ پس‌ از خشك‌شدن‌ گیاه‌ به‌صورت‌ كومارین‌ درمی‌آید.خواص ثعلبخواص ثعلب به قرار زیر است:. طبع آن گرم و مرطوب است.. مقوی نیروی جنسی می‌باشد.. در گذشته جهت تقویت كودكان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.. جهت درمان رعشه (تشنج‌های كزازی) از ثعلب به صورت دمكرده می‌توان استفاده كرد.. برای درمان سرماخوردگی و اخلاط خونی به صورت دمكرده استفاده شود.. جهت درمان ورم كلیه و مثانه از دمكرده این گیاه می‌توان استفاده كرد.

 

 . جهت و تقویت موی سر ثعلب را با روغن زیتون و گل سرخ مخلوط نموده به پوست سر بمالند.. برای رفع ورم حاد روده در رابطه با بیماری حصبه گرم ثعلب را در سی‌سی آب جوشانده بنوشند.. جهت كم‌خونی از دمكرده ثعلب می‌توان استفاده كرد.. برای جلوگیری از انزال زودرس از ثعلب استفاده كنند.. افرادی كه لاغر هستند از ثعلب استفاده كنند مخصوصاً در تابستان عصرانه با بستنی میل كنند.. در گذشته جهت تقویت كودكان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.. جهت ناراحتی‌های معده از دمكرده این گیاه می‌توان استفاده كرد.. مقدار دمكرده این گیاه گرم در سی‌سی آب می‌باشد.. تقویت كننده اعصاب می‌باشد.. جهت درمان فلج و لقوه از ثعلب می‌توان استفاده كرد.. از پودر ثعلب و گل پنیرك می‌توان مانند ژل جهت موی سر استفاده كرد. بدین صورت كه گرم ثعلب را با كمی روغن نارگیل و گرم گل پنیرك در یك لیتر آب جوشانده سپس صاف نموده می‌گذاریم سرد شود این ژل برای مو مفید است.. یك ژل دیگر جهت تقویت مو: ابتدا گرم سبوس برنج را در یك لیتر عرق گزنه جوشانده سپس صاف نموده آن گاه مجدداً گرم پودر ثعلب به محلول اضافه كرده و جوشانده صاف نموده می‌گذاریم سرد شود از این ژل جهت و تقویت مو می‌توان استفاده كرد.مضرات:1. مصرف زیاد ثعلب باعث سقط جنین می‌گردد.2. كسانی‌كه بیماری وریكوسل دارند كمتر مصرف كنند.3. مصرف زیاد ثعلب تارهای صوتی را از كار می‌اندازد

 

منبع:attari-sina.irخواص ثعلب گیاهی خواص ثعلب در بارداری خواص ثعلب برای پوست ثعلب‌ گیاهی‌ است‌ پایا و چندساله‌ و دارای‌ گلهای‌ خوشه‌ای‌ و برگهای‌ پهن‌،برگهای‌ تحتانیش‌ به‌ نوک‌ باریک‌ و تیزی‌ منتهی‌ می‌شوند و برگهای‌ فوقانیش‌ معمولاًدارای‌ لکه‌هایی‌ به‌ رنگ‌ قهوه‌ای‌ است‌. گلهایش‌ صورتی‌ یا سفید با خطوط‌ و نقاط‌بنفش‌ یا ارغوانی‌ است‌.


 


 


 


خواص ثعلب چیست


 


رنگ‌ پوسته‌ غدد زیرزمینی‌ صورتی‌ و داخل‌ آن‌ سفید است‌. طعم‌ آن‌ کمی‌ شیرین‌، لزج‌ و کمی‌ تند است‌. معمولاً محل رویش این گیاه داخل باغها و بیشه هاست و زمان گل دهی آن از اواخر فروردین تا اواخر خرداد است. این گیاه پیازی دارد که پیاز آن مورد استفاده است. گیاهی با گلهای آبی واژگون است. از پیازاین گیاه بعد از خشک و پودر کردن برای بستنی سازی استفاده می شود زیرا این گیاه دارای مواد نشاسته ای می باشد. معمولاً غده‌ ثعلب‌ در اوایل‌ تابستان‌ می‌رسد.


 


ثعلب‌ دارای‌ ئیدرات‌ کربن‌، قند، مقداری‌ موسیلاژ شبیه‌ باسورین‌، آمیدون‌ تغییرشکل‌ یافته‌، مواد پروتئیدی‌، و در آردی‌ که‌ از فکول‌ غده‌ به‌نام‌ ثعلب‌ بدست‌ می‌آیدمقدار زیادی‌ مواد لعابی‌ (موسیلاژ) و ماده‌ای‌ شبیه‌ صمغ‌ غربی‌ و نشاسته‌ و مواد رنگی‌ و مقدار کمی‌ املاح‌ معدنی‌ و مقدار جزئی‌ اسانس‌ است‌ که‌ پس‌ از خشک‌شدن‌ گیاه‌ به‌صورت‌ کومارین‌ درمی‌آید.


 


 


خواص ثعلب برای اسپرم


 


تقویت کننده نیروی جنسی و زیاد کننده اسپرم است. همچنین شیاف برگ ثعلب با زعفران و کمی مشک قبل از امیزش جنسی برای نازایی به کار می‌رود و همینطور برای جلوگیری از انزال زودرس از ثعلب استفاده می‌کنند.


 


درمان ورم کلیه با خواص ثعلب


 


جهت درمان ورم کلیه و مثانه از دمکرده این گیاه می‌توان استفاده کرد.همچنین برای درمان سرماخوردگی و اخلاط خونی به صورت دم کرده استفاده شود. و همینطور برای رفع ورم حاد روده در رابطه با بیماری حصبه گرم ثعلب را در سی‌سی آب جوشانده بنوشند.


 


چاق شدن با خواص ثعلب


 


افرادی که لاغر هستند می‌توانند به منظور چاق شدن، از ثعلب استفاده کنند مخصوصاً در تابستان عصرانه با بستنی میل کنند.


 


 


 


درمان ناراحتی معده با خواص ثعلب


 


جهت ناراحتی‌های معده از دم کرده این گیاه می‌توان استفاده کرد. (مقدار دمکرده این گیاه گرم در سی‌سی آب می‌باشد.)


 


خواص ثعلب برای نازایی


 


برگ ثعلب برای درمان نازائی بکار میرود و از پودر ثعلب و گل پنیرک مخلوط شده با روغن نارگیل ، میتوان مانند ژل  جهت تقویت موی سر استفاده نمود . یکی از خواص ثعلب و تقویت موی سر است، به این منظور ثعلب را با روغن زیتون و گل سرخ مخلوط نموده به پوست سر بمالید.


 


خواص ثعلب برای درمان سرفه


 


این گیاه در موارد ناراحتیهای تنفسی مثل سرفه های شدید و حتی در موارد سیاه سرفه و آسم و تنگی نفس مورد استفاده قرار می گیرد. گلهای این گیاه نوش خوبی برای زنبور عسل است و با له کردن و خورد کردن گل آن، ماسک خوبی برای صورت تهیه می شود.


 


 


 


مضرات ثعلب


 


زیاده‌روی در مصرف ثعلب برای دهانه معده و برای گرم مزاجان مضر است، خوردن زیاد آن سبب ضعف دستگاه گوارش و دستگاه عصبی میشود.


 


مصرف زیاد ثعلب باعث سقط جنین می‌گردد.


 


کسانی‌که بیماری وریکوسل دارند باید کمتر مصرف کنند.


 


مصرف زیاد ثعلب تارهای صوتی را از کار می‌اندازد.


 


 


 


 


خواص ثعلب پنجه ای , خواص ثعلب مصری


خواص ثعلب پنجه ای , خواص ثعلب مصری


خواص ثعلب پنجه ای , خواص ثعلب مصری


خواص ثعلب پنجه ای , خواص ثعلب مصری


 


 


 

کلیه حقوق مادی و معنوی برای روزگار محفوظ است. هرگونه کپی از مطالب با ذكر منبع و لینک فعال بلامانع است

فواید و مضرات گیاه ثعلب برای بدن انسان,جلوگیری از ریزش مو، درمان سرماخوردگی و کم خونی و تقویت اعصاب از جمله فواید ثعلب هستند.

 

ثعلب نام علمی: Orchis mascula کلیات گیاه شناسی

 

نام‌های دیگر آن: خصیه الثعلب، سعلب، شاطریون، سحلب، ثعلب مصری، ارکیده، ارکید، سه‌برگ، سالپ، ونیله، تولکی، کوکره، لومیری، اورکیس ماسکولا، سورقطون، کوکهری و گل دختر ملکه آفتاب می‌باشد.

 

ثعلب‌ گیاهی‌ است‌ پایا و چندساله‌ و دارای‌ گلهای‌ خوشه‌ای‌ و برگهای‌ پهن‌،برگهای‌ تحتانیش‌ به‌ نوک‌ باریک‌ و تیزی‌ منتهی‌ می‌شوند و برگهای‌ فوقانیش‌ معمولاًدارای‌ لکه‌هایی‌ به‌ رنگ‌ قهوه‌ای‌ است‌. گلهایش‌ صورتی‌ یا سفید با خطوط‌ و نقاط‌بنفش‌ یا ارغوانی‌ است‌.

 

رنگ‌ پوسته‌ غدد زیرزمینی‌ صورتی‌ و داخل‌ آن‌ سفید است‌. طعم‌ آن‌ کمی‌ شیرین‌، لزج‌ و کمی‌ تند است‌. معمولاً محل رویش این گیاه داخل باغها و بیشه هاست و زمان گل دهی آن از اواخر فروردین تا اواخر خرداد است.

 

این گیاه پیازی دارد که پیاز آن مورد استفاده است. گیاهی با گلهای آبی واژگون است.

 

از پیازاین گیاه بعد از خشک و پودر کردن برای بستنی سازی استفاده می شود زیرا این گیاه دارای مواد نشاسته ای می باشد.

 

معمولاً غده‌ ثعلب‌ در اوایل‌ تابستان‌ می‌رسد.ثعلب‌ دارای‌ ئیدرات‌ کربن‌، قند، مقداری‌ موسیلاژ شبیه‌ باسورین‌، آمیدون‌ تغییرشکل‌ یافته‌، مواد پروتئیدی‌، و در آردی‌ که‌ از فکول‌ غده‌ به‌نام‌ ثعلب‌ بدست‌ می‌آید.

 

مقدار زیادی‌ مواد لعابی‌ (موسیلاژ) و ماده‌ای‌ شبیه‌ صمغ‌ غربی‌ و نشاسته‌ و مواد رنگی‌ و مقدار کمی‌ املاح‌ معدنی‌ و مقدار جزئی‌ اسانس‌ است‌ که‌ پس‌ از خشک‌شدن‌ گیاه‌ به‌صورت‌ کومارین‌ درمی‌آید.

 

خواص ثعلب به قرار زیر است:

. طبع آن گرم و مرطوب است.

 

. مقوی نیروی جنسی می‌باشد.

 

. در گذشته جهت تقویت کودکان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.

 

. جهت درمان رعشه (تشنج‌های کزازی) از ثعلب به صورت دمکرده می‌توان استفاده کرد.

 

. برای درمان سرماخوردگی و اخلاط خونی به صورت دمکرده استفاده شود.

 

. جهت درمان ورم کلیه و مثانه از دمکرده این گیاه می‌توان استفاده کرد.

 

. جهت و تقویت موی سر ثعلب را با روغن زیتون و گل سرخ مخلوط نموده به پوست سر بمالند.

 

. برای رفع ورم حاد روده در رابطه با بیماری حصبه گرم ثعلب را در سی‌سی آب جوشانده بنوشند.

 

. جهت کم‌خونی از دمکرده ثعلب می‌توان استفاده کرد.

 

. برای جلوگیری از انزال زودرس از ثعلب استفاده کنند.

 

. افرادی که لاغر هستند از ثعلب استفاده کنند مخصوصاً در تابستان عصرانه با بستنی میل کنند.

 

. در گذشته جهت تقویت کودکان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.

 

. جهت ناراحتی‌های معده از دمکرده این گیاه می‌توان استفاده کرد.

 

. مقدار دمکرده این گیاه گرم در سی‌سی آب می‌باشد.

 

. تقویت کننده اعصاب می‌باشد.

 

. جهت درمان فلج و لقوه از ثعلب می‌توان استفاده کرد.

 

. از پودر ثعلب و گل پنیرک می‌توان مانند ژل جهت موی سر استفاده کرد. بدین صورت که گرم ثعلب را با کمی روغن نارگیل و گرم گل پنیرک در یک لیتر آب جوشانده سپس صاف نموده می‌گذاریم سرد شود این ژل برای مو مفید است.

 

. یک ژل دیگر جهت تقویت مو: ابتدا گرم سبوس برنج را در یک لیتر عرق گزنه جوشانده سپس صاف نموده آن گاه مجدداً گرم پودر ثعلب به محلول اضافه کرده و جوشانده صاف نموده می‌گذاریم سرد شود از این ژل جهت و تقویت مو می‌توان استفاده کرد.

 

مضرات:

1. مصرف زیاد ثعلب باعث سقط جنین می‌گردد.

2. کسانی‌که بیماری وریکوسل دارند کمتر مصرف کنند.

3. مصرف زیاد ثعلب تارهای صوتی را از کار می‌اندازد

 

 

 

منبع:ایسنا

 

 

 جلوگیری از ریزش مو، درمان سرماخوردگی و کم خونی و تقویت اعصاب از جمله فواید ثعلب هستند.

ثعلب
نام علمی: Orchis mascula
کلیات گیاه شناسی

نام‌های دیگر آن: خصیة الثعلب، سعلب، شاطریون، سحلب، ثعلب مصری، ارکیده، ارکید، سه‌برگ، سالپ، ونیله، تولکی، کوکره، لومیری، اورکیس ماسکولا، سورقطون، کوکهری و گل دختر ملکه آفتاب می‌باشد.

ثعلب‌ گیاهی‌ است‌ پایا و چندساله‌ و دارای‌ گلهای‌ خوشه‌ای‌ و برگهای‌ پهن‌،برگهای‌ تحتانیش‌ به‌ نوک‌ باریک‌ و تیزی‌ منتهی‌ می‌شوند و برگهای‌ فوقانیش‌ معمولادارای‌ لکه‌هایی‌ به‌ رنگ‌ قهوه‌ای‌ است‌. گلهایش‌ صورتی‌ یا سفید با خطوط‌ و نقاط‌بنفش‌ یا ارغوانی‌ است‌. رنگ‌ پوسته‌ غدد زیرزمینی‌ صورتی‌ و داخل‌ آن‌ سفید است‌. طعم‌ آن‌ کمی‌ شیرین‌، لزج‌ و کمی‌ تند است‌. معمولا محل رویش این گیاه داخل باغها و بیشه هاست و زمان گل دهی آن از اواخر فروردین تا اواخر خرداد است.

این گیاه پیازی دارد که پیاز آن مورد استفاده است. گیاهی با گلهای آبی واژگون است. از پیازاین گیاه بعد از خشک و پودر کردن برای بستنی سازی استفاده می شود زیرا این گیاه دارای مواد نشاسته ای می باشد. معمولا غده‌ ثعلب‌ در اوایل‌ تابستان‌ می‌رسد.ثعلب‌ دارای‌ ئیدرات‌ کربن‌، قند، مقداری‌ موسیلاژ شبیه‌ باسورین‌، آمیدون‌ تغییرشکل‌ یافته‌، مواد پروتئیدی‌، و در آردی‌ که‌ از فکول‌ غده‌ به‌نام‌ ثعلب‌ بدست‌ می‌آیدمقدار زیادی‌ مواد لعابی‌ (موسیلاژ) و ماده‌ای‌ شبیه‌ صمغ‌ غربی‌ و نشاسته‌ و مواد رنگی‌ و مقدار کمی‌ املاح‌ معدنی‌ و مقدار جزئی‌ اسانس‌ است‌ که‌ پس‌ از خشک‌شدن‌ گیاه‌ به‌صورت‌ کومارین‌ درمی‌آید.

خواص ثعلب به قرار زیر است:

1. طبع آن گرم و مرطوب است.

2. مقوی نیروی جنسی می‌باشد.

3. در گذشته جهت تقویت کودکان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.

4. جهت درمان رعشه (تشنج‌های کزازی) از ثعلب به صورت دمکرده می‌توان استفاده کرد.

5. برای درمان سرماخوردگی و اخلاط خونی به صورت دمکرده استفاده شود.

6. جهت درمان ورم کلیه و مثانه از دمکرده این گیاه می‌توان استفاده کرد.

7. جهت و تقویت موی سر ثعلب را با روغن زیتون و گل سرخ مخلوط نموده به پوست سر بمالند.

8. برای رفع ورم حاد روده در رابطه با بیماری حصبه 2 گرم ثعلب را در 150 سی‌سی آب جوشانده بنوشند.

. جهت کم‌خونی از دمکرده ثعلب می‌توان استفاده کرد.

10. برای جلوگیری از انزال زودرس از ثعلب استفاده کنند.

11. افرادی که لاغر هستند از ثعلب استفاده کنند مخصوصا در تابستان عصرانه با بستنی میل کنند.

12. در گذشته جهت تقویت کودکان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.

13. جهت ناراحتی‌های معده از دمکرده این گیاه می‌توان استفاده کرد.

14. مقدار دمکرده این گیاه 18 گرم در 1000 سی‌سی آب می‌باشد.

15. تقویت کننده اعصاب می‌باشد.

16. جهت درمان فلج و لقوه از ثعلب می‌توان استفاده کرد.

17. از پودر ثعلب و گل پنیرک می‌توان مانند ژل جهت موی سر استفاده کرد. بدین صورت که 50 گرم ثعلب را با کمی روغن نارگیل و 20 گرم گل پنیرک در یک لیتر آب جوشانده سپس صاف نموده می‌گذاریم سرد شود این ژل برای مو مفید است.

18. یک ژل دیگر جهت تقویت مو: ابتدا 50 گرم سبوس برنج را در یک لیتر عرق گزنه جوشانده سپس صاف نموده آن گاه مجددا 50 گرم پودر ثعلب به محلول اضافه کرده و جوشانده صاف نموده می‌گذاریم سرد شود از این ژل جهت و تقویت مو می‌توان استفاده کرد.

مضرات:

1. مصرف زیاد ثعلب باعث سقط جنین می‌گردد.

2. کسانی‌که بیماری وریکوسل دارند کمتر مصرف کنند.

3. مصرف زیاد ثعلب تارهای صوتی را از کار می‌اندازد/ ایسنا


ثعلب

نام علمی:  Orchis mascula

كلیات گیاه شناسی

نام‌های دیگر آن: خصیة الثعلب، سعلب، شاطریون، سحلب، ثعلب مصری، اركیده، اركید، سه‌برگ، سالپ، ونیله، تولكی، كوكره، لومیری، اوركیس ماسكولا، سورقطون، كوكهری و گل دختر ملكه آفتاب می‌باشد.

ثعلب‌ گیاهی‌ است‌ پایا و چندساله‌ و دارای‌ گلهای‌ خوشه‌ای‌ و برگهای‌ پهن‌،برگهای‌ تحتانیش‌ به‌ نوك‌ باریك‌ و تیزی‌ منتهی‌ می‌شوند و برگهای‌ فوقانیش‌ معمولاًدارای‌ لكه‌هایی‌ به‌ رنگ‌ قهوه‌ای‌ است‌. گلهایش‌ صورتی‌ یا سفید با خطوط‌ و نقاط‌بنفش‌ یا ارغوانی‌ است‌. رنگ‌ پوسته‌ غدد زیرزمینی‌ صورتی‌ و داخل‌ آن‌ سفید است‌. طعم‌ آن‌ كمی‌ شیرین‌، لزج‌ و كمی‌ تند است‌. معمولاً محل رویش این گیاه داخل باغها و بیشه هاست و زمان گل دهی آن از اواخر فروردین تا اواخر خرداد است.

این گیاه پیازی دارد كه پیاز آن مورد استفاده است. گیاهی با گلهای آبی واژگون است. از پیازاین گیاه بعد از خشك و پودر كردن برای بستنی سازی استفاده می شود زیرا این گیاه دارای مواد نشاسته ای می باشد. معمولاً غده‌ ثعلب‌ در اوایل‌ تابستان‌ می‌رسد.ثعلب‌ دارای‌ ئیدرات‌ كربن‌، قند، مقداری‌ موسیلاژ شبیه‌ باسورین‌، آمیدون‌ تغییرشكل‌ یافته‌، مواد پروتئیدی‌، و در آردی‌ كه‌ از فكول‌ غده‌ به‌نام‌ ثعلب‌ بدست‌ می‌آیدمقدار زیادی‌ مواد لعابی‌ (موسیلاژ) و ماده‌ای‌ شبیه‌ صمغ‌ غربی‌ و نشاسته‌ و مواد رنگی‌ و مقدار كمی‌ املاح‌ معدنی‌ و مقدار جزئی‌ اسانس‌ است‌ كه‌ پس‌ از خشك‌شدن‌ گیاه‌ به‌صورت‌ كومارین‌ درمی‌آید.

خواص ثعلب

خواص ثعلب به قرار زیر است:

. طبع آن گرم و مرطوب است.

. مقوی نیروی جنسی می‌باشد.

. در گذشته جهت تقویت كودكان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.

. جهت درمان رعشه (تشنج‌های كزازی) از ثعلب به صورت دمكرده می‌توان استفاده كرد.

. برای درمان سرماخوردگی و اخلاط خونی به صورت دمكرده استفاده شود.

. جهت درمان ورم كلیه و مثانه از دمكرده این گیاه می‌توان استفاده كرد.

. جهت و تقویت موی سر ثعلب را با روغن زیتون و گل سرخ مخلوط نموده به پوست سر بمالند.

 

. برای رفع ورم حاد روده در رابطه با بیماری حصبه  گرم ثعلب را در  سی‌سی آب جوشانده بنوشند.

. جهت كم‌خونی از دمكرده ثعلب می‌توان استفاده كرد.

. برای جلوگیری از انزال زودرس از ثعلب استفاده كنند.

. افرادی كه لاغر هستند از ثعلب استفاده كنند مخصوصاً در تابستان عصرانه با بستنی میل كنند.

. در گذشته جهت تقویت كودكان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.

. جهت ناراحتی‌های معده از دمكرده این گیاه می‌توان استفاده كرد.

. مقدار دمكرده این گیاه  گرم در  سی‌سی آب می‌باشد.

. تقویت كننده اعصاب می‌باشد.

. جهت درمان فلج و لقوه از ثعلب می‌توان استفاده كرد.

. از پودر ثعلب و گل پنیرك می‌توان مانند ژل جهت موی سر استفاده كرد. بدین صورت كه  گرم ثعلب را با كمی روغن نارگیل و  گرم گل پنیرك در یك لیتر آب جوشانده سپس صاف نموده می‌گذاریم سرد شود این ژل برای مو مفید است.

. یك ژل دیگر جهت تقویت مو: ابتدا  گرم سبوس برنج را در یك لیتر عرق گزنه جوشانده سپس صاف نموده آن گاه مجدداً  گرم پودر ثعلب به محلول اضافه كرده و جوشانده صاف نموده می‌گذاریم سرد شود از این ژل جهت و تقویت مو می‌توان استفاده كرد.

 

مضرات:

1. مصرف زیاد ثعلب باعث سقط جنین می‌گردد.

2. كسانی‌كه بیماری وریكوسل دارند كمتر مصرف كنند.

3. مصرف زیاد ثعلب تارهای صوتی را از كار می‌اندازد

مشخصات‏] كنگر را به عربى حرشف مى‏نامند. برگ كنگر بزرگتر از كاهو و با رطوبت

ثعلب یکی از گیاهان دارویی است که خواص درمانی فراوانی دارد.ثعلب غده زیرزمینی گیاهی علفی و پایا از تیره ارکیده ها می باشد.این گیاه دارای گونه های مختلفی می باشد.قسمت زیرزمینی ثعلب دارای دو عدد غده است که ریشک‌ها از آنها خارج می شوند، یکی غده توخالی که مولد و منشأ گیاه در حال رویش است و دومی غده‌ای توپر که برای تولید و رشد گیاه در سال آینده می‌باشد و همین غده توپر است که به عنوان دارو و خوردنی مصرف میشود.

برگ‌های ثعلب شبیه برگ زنبق، دراز با رگبرگ های خطی است. رنگ پوسته غده زیرزمینی صورتی و داخل آن سفید می‌باشد. طعم آن کمی شیرین، لزج و تند است.گیاه دارویی ثعلب دارای ترکیبات شیمیایی املاح معدنی، مواد قندی، مواد لعابی، ماده ای شبیه صمغ عربی گلوکوزیدی به نام لوروگلوسین، نشاسته و اسانس می‌باشد.
به منظور استفاده از خواص ثعلب از پودر و دم کرده آن میتوان استفاده کرد.

نام‌های دیگر ثعلب:

خصیة الثعلب، سعلب، شاطریون، سحلب، ثعلب مصری، اركیده، اركید، سه‌برگ، سالپ، ونیله، تولكی، كوكره، لومیری، اوركیس ماسكولا، سورقطون، كوكهری و گل دختر ملكه آفتاب می‌باشد.

خواص ثعلب

. طبع آن گرم و مرطوب است.

. مقوی نیروی جنسی می‌باشد.

. در گذشته جهت تقویت كودكان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.

. جهت درمان رعشه (تشنج‌های كزازی) از ثعلب به صورت دمكرده می‌توان استفاده كرد.

. برای درمان سرماخوردگی و اخلاط خونی به صورت دمكرده استفاده شود.

. جهت درمان ورم كلیه و مثانه از دمكرده این گیاه می‌توان استفاده كرد.

 . جهت و تقویت موی سر ثعلب را با روغن زیتون و گل سرخ مخلوط نموده به پوست سر بمالند.

. برای رفع ورم حاد روده در رابطه با بیماری حصبه گرم ثعلب را در سی‌سی آب جوشانده بنوشند.

. جهت كم‌خونی از دمكرده ثعلب می‌توان استفاده كرد.

. برای جلوگیری از انزال زودرس از ثعلب استفاده كنند.

. افرادی كه لاغر هستند از ثعلب استفاده كنند مخصوصاً در تابستان عصرانه با بستنی میل كنند.

. در گذشته جهت تقویت كودكان همراه شیر به آن‌ها می‌دادند.

. جهت ناراحتی‌های معده از دمكرده این گیاه می‌توان استفاده كرد.

. مقدار دمكرده این گیاه گرم در سی‌سی آب می‌باشد.

. تقویت كننده اعصاب می‌باشد.

. جهت درمان فلج و لقوه از ثعلب می‌توان استفاده كرد.

. از پودر ثعلب و گل پنیرك می‌توان مانند ژل جهت موی سر استفاده كرد. بدین صورت كه گرم ثعلب را با كمی روغن نارگیل و گرم گل پنیرك در یك لیتر آب جوشانده سپس صاف نموده می‌گذاریم سرد شود این ژل برای مو مفید است.

. یك ژل دیگر جهت تقویت مو: ابتدا گرم سبوس برنج را در یك لیتر عرق گزنه جوشانده سپس صاف نموده آن گاه مجدداً گرم پودر ثعلب به محلول اضافه كرده و جوشانده صاف نموده می‌گذاریم سرد شود از این ژل جهت و تقویت مو می‌توان استفاده كرد.

مضرات:
1. مصرف زیاد ثعلب باعث سقط جنین می‌گردد.

2. كسانی‌كه بیماری وریكوسل دارند كمتر مصرف كنند.

3. مصرف زیاد ثعلب تارهای صوتی را از كار می‌اندازد

 


 

Copyright © 2016,All Rights Reserved.

با برنامه درمان های گیاهی، درمان های خانگی و طبیعی بیماری ها را بشناسید.

برای دانلود برنامه روی دکمه زیر کلیک کنید.

کاربر عزیز،

توجه : قبل از عمل به نسخه های گیاهی موجود در این با پزشک یا کسی که در زمینه طب سنتی تخصص دارد مشورت نمایید.

این در قبال تبلیغات و محصولات نمایش داده شده هیچ مسئولیتی ندارد.
برنامه درمان های
گیاهی یک برنامه جهت درمان بیماری ها با گیاهان دارویی و سایر خوراکی های طبیعی می
باشد.
در برنامه درمان های گیاهی سعی
شده است که درمان های طبیعی و خانگی برای رفع مشکلات بدن و بیماری ها با استفاده از
طب سنتی و گیاهی به کاربران عزیز ارائه شودتعدادی از ویژگی
های برنامه درمان های گیاهی :برای دانلود نسخه اندروید برنامه روی تصویر زیر کلیک کنید.


حجم : 2 مگابایت

عالی بود حرف نداشت

عالی


خود را وارد کنید:


طب سنتی و خواص گیاهان دارویی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.