خواص جگر سفيد گاو

خواص دارویی و گیاهی :

خواص جگر سفید موضوع این بخش از مجله پزشکی اسان طب است. جگر سفید یا شش یا ریه گوسفند مسئولیت تنفس و تبادل اکسیژن و دى اکسیدکربن در گوسفند را دارد. از همین الان پیشنهاد میکنیم خیلی روی خواص جگر سفید حساب نکنید. اولویت از نظر فایده اینگونه است : گوشت کم چرب ، جگر سیاه ، جگر سفید

خواص جگر سفید چیست ؟
طبق بررسی های بدست امده میزان پروتئین جگر سفید از جگر سیاه کمتر است. جگر سفید مقدار چربى تقریبا مشابه جگر سیاه دارد. مقدار کلسترول جگر سفید شبیه جگر سیاه و بیشتر از گوشت کم چربى است. همچنین به گزارش آسان طب مقدار آهن جگر سفید از جگر سیاه کمتر است.

به گزارش آسان طب بر حسب اولویت باید بگوییم اول گوشت بخورید . بعد جگر سیاه و بعد جگر سفید .

بسیارى از افراد فکر میکنند جگر سفید، منبع ویتامین A است و برای همین ان را میخورند. اما باید بدانید که مقدار این ویتامین در جگر سیاه چندین برابر است .

طبق بررسی های بدست امده در گرم جگر سیاه حدود واحد ویتامین A می باشد. اما در گرم جگر سفید واحد ویتامین A هست.
خواص شش گوسفند چیست ؟
یکی از خواص جگر سفید اینست که جگر سفید حاوی ویتامین D,E می باشد. پس از مهمترین خوص جگر سفید ، رشد استخوان و رفع پوکی استخواناست.

از دیگر خواص جگر سفید وجود مقدار زیادی ویتامین B12 در ان است که باعث درمان کم خونی می شود.

ولی خب متاسفانه باید بگوییم جگر سفید یا همان شش (ریه) ارزش غذایی زیادی ندارد و همانند گوشت بعنوان یک منبع پروتئینی بری رشد بدن و عضلات مفید است. ولی جگر سیاه منبع غنی ویتامین A است و فواید خیلی بیشتری نسبت به جگر سفید دارد. جگر سیاه یا همان کبد بهتر از جگر سفید است.

اگر دچار کم خونی هستید می توانید بار در هفته جگر سیاه بخورید، ولی درحالت معمولی یک بار در هفته کافی است، چون ویتامین A آن زیاد است و مصرف زیاد آن باعث هیپرویتامینوز A در بدن و بروز مسمومیت ویتامینی می شود.

خاصیت جگر سفید

گرم جگر سیاه گوسفند که با آتش ملایم پخته شده باشد، دارای کالری انرژی، / گرم کربوهیدرات، / گرم پروتئین و / گرم چربی است.

شاید اصلی ترین خواص جگر سفید رشد استخوان باشد . ولی اگر بخواهیم همه خواص جگر سفید و گوشت و جگر سیاه را بررسی کنیم باید بگوییم از بین این سه تا گوشت فایده بیشتر و ضرر کمتری دارد.

در ردیف بعدی جگر سیاه قرار دارد . نسبت به گوشت جگر سیاه خواص کم و ضررهای بیشتری دارد. ولی خب باز هم نسبت به جگر سفید بهتر است.

نام *

(بدون www) *

در صورتی که کسی به نظر من پاسخ دهد به من ارسال شود.

دعا زبان بند ، حذف موقت اکانت اینستاگرام ، متن اینستاگرام ، تعبیرخواب خون ، رمان بدون سانسور ، علیرضا آذر


نقشه سایت | چکیده سایت |
کپی برداری مطالب آزاد است اما درج منبع نشانه معرفت شماست! |
بهینه سازی و صعود توسط میهن بک لینک (خرید بک لینک)*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

شش، ریه، جگر سفید یکی از اعضای دستگاه تنفس در بعضی جانوران است. در شش ها گلبولهای ق خون اکسیژن را دریافت می کنند و به سایر سلولهای بدن می رسانند. ریه ها به شکل نیمه مخروطی هستند و قسمتهای طرفی حفره سینه را پر می کنند.

جگر سفید ارزش غذایی خاصی ندارد و همانند گوشت، بعنوان یک منبع پروتئین برای رشد بدن و عضلات مفید است. ولی جگر سیاه منبع غنی ویتامین A وآهن می باشد.

در 100 گرم جگر سفید 120 کالری انرژی نهفته است.

پروتئین جگر سفید کمتر از جگر سیاه و گوشت ق است و معمولاً از آن به دلیل پروتئین مطلوب در فرآورده های گوشتی صنعتی استفاده می شود

چربی جگر سفید کمتر از جگر سیاه است با این وجود سرشار از کلسترول ، اسیدهای چرب های ترانس و اشباع نشده است که باعث افزایش چربی خون می شود و بهتر است در مصرف آن تعادل برقرار شود.

مهمترین مواد معدنی موجود در جگر سفید سدیم، پتاسیم، آهن، کلسیم، منیزیوم می باشد.

ارزش غذایی جگر سفید در مقایسه با جگر سیاه بسیار کمتر است بطوریکه میزان آهن جگر سفید کمتر از جگر سیاه می باشد.

ویتامین B6 ,C, A، فولات وB12  از ویتامین های موجود در جگر سفید می باشند و جگر سفید در مقایسه با جگر سیاه ویتامینA  قابل توجهی ندارد در حالیکه جگر سیاه منبع غنی از ویتامینA  می باشد.

جگر سفید ارزش غذایی خاصی ندارد و همانند گوشت به عنوان یک منبع پروتئینی برای رشد بدن و عضلات مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.