خواص خاويار ماهي

خواص دارویی و گیاهی
خانه

موبایل

خواص خاویار

 

خواص خاویار

 

خاویار یک ماده غذایی پرانرژی است که طعم و بویی بسیار خوشایند دارد. به طور عمده پروتئین موجود در خاویار متشکل از اسیدهای آمینه آرژنین ، هیستامین ، ایزولوسین ، لیزین و میتونین است.

 

چربی موجود در خاویار نیز به دو دسته عمده تقسیم می شود که عبارتند از 25 درصد کلسترول و 75 درصد لستین.

 

مصرف خاویار از ابتلا به بیماری افسردگی و بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند؛ چرا که در خاویار غلظت اسیدهای چرب از نوع امگا 3بسیار بالاست.

 

بعلاوه خاویار غنی از ترکیبی به نام ctacosandاست که نوعی الکل چرب با زنجیره بلند است و در بدن به اسیدهای چرب تبدیل می شود.

 

این اسیدهای چرب به دست آمده در سنتز میلین (پوشش سلول عصبی) نقش بسزایی ایفا می کند. به همین دلیل مصرف خاویار در سلامت سلول های عصبی بسیار موثر است.

 

در کشورهایی که ماهی و خاویار در عادات غذایی مردم جایگاه ویژه ای دارد، میزان ابتلا به افسردگی بسیار کمتر از دیگر کشورها است.

 

وجود اسیدهای چرب امگا 3 در خاویار مانع از افزایش کلسترول خون و به دنبال آن باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود. بعلاوه مصرف خاویار در پیشگیری از ابتلا به بیماری های آرتریت رومائید (التهاب مفاصل)، بیماری های دستگاه گوارش و بعضی از انواع سرطان بسیار موثر است.

 

خاویار از نظر عنصر آهن نیز غنی است و به همین دلیل مصرف آن در افراد مبتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن نیز توصیه می شود.

 

روش مصرف

 

خاویار خود به تنهایی اشرافی‌ترین صبحانه جهان محسوب می‌گردد. بسیاری آن را به شکل خام و یا همراه با زرده تخم مرغ یا خرده پیاز میل می‌کنند و گروهی نیز به اندازه نوک قاشقی از آن را همراه با سبزیجات معطر یا قطعه کوچکی از نان و کره می‌خورند. بعضی علاقمندان خاویار، آن را سرد و با یک قاشق کوچک و بدون نان میل می‌کنند. برخی بوی تند ماهی مانند آن و طعم شورش را بسیار دوست می‌دارند هرچند طعم و بوی خاویار ممکن است برای بسیاری اصلاً خوشایند نباشد.

 

همانگونه که خاویار سیاه در ایران و جنوب روسیه شناخته شده‌تر است، خاویار سرخ در سیبری و خاور دور طرفداران بیشتری دارد. گرچه خاویار سرخ از خاویار سیاه ارزانتر است اما طعم و ارزش غذایی آن دست کمی از خاویار سیاه ندارد. خاویار سرخ یا سیاه را می‌توان در تمامی فروشگاه‌های مواد غذایی روسیه خریداری کرد. در اغذیه فروشی‌ها چند دانه خاویار سرخ بر روی برشی از نان با یک برگ جعفری سرو می‌شود.

 

انواع خاویار

 

 

ماهیان خاویاری یا استورژون ، از خانواده تاس‌ماهیان، از جمله گونه‌های آب‌زی کم نظیری هستند که از قدمتی چند صد میلیون ساله که به عصر ژوراسیک باز می‌گردد بر خوردارند و از این رو ماهیان خاویار را فسیل‌های زنده جهان می‌نامند که همراه با تکاملی فیلوژنی تا به امروز باز مانده‌اند. این ماهیان به ۲۷ گونه و زیرگونه در جهان تقسیم می‌شوند که از این تعداد ۶ گونه در دریای خزر زندگی می‌کنند. ارزش ماهیان خاویاری نه به جهت استفاده از گوشت آنان که به واسطه تخم آنان است که به خاویار یا مروارید سیاه مشهور است. خاویار انواع گوناگونی دارد چون خاویار طلایی و سرخ و سیاه که البته در این میان خاویار سیاه از ارزشی قابل توجه برخوردار است.

 

دریای خزر به تنهایی ۹۳ در صد از ذخیره خاویار و ماهیان خاویاری جهان را در خود جای داده‌است. همچنین ۵ گونه از ماهیان خاویاری ممتاز جهان نیز در این دریا میزیند که به ترتیب کیفیت عبارت‌اند از «فیل ماهی»، «قره برون یا ماهی خاویاری ایران»، «ماهی خاویاری گلد (چالباش) یا روس»، «ماهی شیپ»، «ماهی ازون برون».

 

فیل ماهی بزرگ‌ترین ماهی آب‌های داخلی ایران است که از نقطه نظر کیفیت خاویار رتبه اول را به خود اختصاص داده‌است نام دیگر ان بلوگا است و نمونه‌هایی از آن با وزنی در حدود ۱۴۰۰ کیلوگرم و سنی بیش از ۱۰۰ سال صید شده‌است. هر ۲ یا ۳ سال یک بار تخم ریزی می‌کند و بین ۱۴ و ۱۷ سالگی بالغ می‌شود و به واسطه بهترین خاویار، رتبه گرانترین ماهی و خاویار جهان را داراست. از قامتی معادل یک و نیم متر تا بیش از چهار متر بر خوردار است، رکورد صید آن در ایران ۶۲۰ کیلوگرم بوده‌است.

 

قره برون یا تاس‌ماهی ایران، در حال حاضر گونه‌ای مستقل محسوب می‌شود، اما پیش‌تر آن را زیرگونه‌ای از ماهی روس می‌دانستند. «قره‌برون» به ترکی به معنای «بینی سیاه» است که از رتبه دوم ارزش بر خوردار است. در حال حاضر به واسطه تکثیر مصنوعی از نقطه نظر تعدد از گونه روس پیشی گرفته‌است. از گونه روسی بزرگ‌تر می‌باشد و کیفیت خاویاری برتر از وی را نیز دارا می‌باشد از نظر ظاهری تا حدی شبیه به هم می‌باشند گرچه رنگی تیره تر همراه با رنگ دانه‌های سفید رنگ که تا بینی وی ادامه پیدا کرده وی را از نظر ظاهری از تاس ماهی روس جدا می‌کند. وزنی معادل ۶۰ تا ۱۳۰ کیلوگرم دارد و طولی معادل ۱ متر تا بیش از ۲ متر که در فاصله ۱۲ تا ۱۴ سالگی بالغ می‌گردد.

 

تاس ماهی روس یا چالباش در زمره گونه‌هایی است که در تمام نقاط دریای خزر یافت می‌شود و خاویار آن را نیز به اصطلاح طلایی می‌نامند که از رتبه سوم ارزش بر خوردار است و در فاصله ۱۲ تا ۱۶ سالگی به سن تخم دهی می‌رسد و بالغ می‌شود. از طولی معادل ۱ تا ۲ متر بر خوردار است و وزنی معادل ۶۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم.

 

ماهی خاویار شیپ معمولاً ماهی مهاجری است که به واسطه تخم‌ریزی به سواحل ایران می‌آید و در رودخانه‌های آبریز دریای خزر تخم‌گذاری می‌کند. از عمری معادل ۳۰ سال بر خوردار است، سبک وزن است و از تعدد کمی هم بهره می‌برد. از نقطه نظر ارزش در رتبه چهارم قرار دارد. با طولی بیش از ۱ متر و وزنی سبک، در فاصله ده سالگی تا ۱۴ سالگی بالغ می‌گردد و به سن تخم‌دهی می‌رسد.

 

ماهی اوزون برون (دراکول) کوچک‌ترین ماهی خاویار دریای خزر می‌باشد که در ایران به اشتباه کلیه ماهیان خاویاری را به نام وی اوزون برون می‌نامند. از نقطه نظر کیفی در رتبه آخر قرار دارد چرا که از خاویار ریزتر و ارزانتری بهره می‌برد. از نظر تکثیر مصنوعی با مشکلاتی مواجه‌است و تعداد آن نیز در شرایط طبیعی رو به کاهش می‌رود. در ترجمه نام وی بینی دراز است. در فاصله ۸ تا۱۲ سالگی بالغ می‌شود. قامتی معادل ۱ تا ۱٫۵ متر و وزنی سبک‌تر در قیاس با دیگر ماهیان این خانواده در دریای خزر دارد.

 

 

منبع : six30


خوراکی های پرخاصیت

جلوگیری از ریزش مو

منبع = هلپ کده

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید…

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

خواص خاویار در بارداری خواص خاویار در طب سنتی خواص خاویار برای پوست خاویار یک ماده غذایی پرانرژی و مغذی است که مصرف آن به دلیل قیمت بسیار گرانش در کشور ما بسیار ناچیز است. این محصول صادراتی است و هم اکنون ۸۵ درصد مصرف خاویار در جهان به اروپا، آمریکا و کانادا مربوط می شود. اگرچه امروزه این ماده غذایی گرانبها کمتر مورد استقبال است ولی آگاهی از خواص ارزشمند آن برای افراد یک کشور تولیدکننده لازم و ضروری به شمار می رود.


 


 


خواص خاویار برای پوست


 

از جمله خواص خاویار برای پوست و زیبایی، ویتامین ها و آمینواسیدها و زیست محرک های موجود در خاویار است که برای محافظت از پوست بسیار مفید هستند و این ترکیبات روند پیری پوست را با کمک مرطوب نگه داشتن پوست کاهش می دهند. عصاره خاویار یکی از منابع اصلی اسید نوکلئیک است و همچنین این عصاره دارای DNA دریایی می باشد و عوامل اصلی احیای سلول های پوستی محسوب می شود. عصاره خاویار پوست شما را از اثرات اشعه فرابنفش خورشید و خشکی و آلودگی هوا در امان نگه می دارد و در نتیجه این عصاره مفید باعث کاهش چین و چروک پوست می شود و پوست شما را شاداب و جوان نگه می دارد.


 


خواص خاویار در بارداری


 

خاویار ایرانی بنا بر گفته پزشکان متخصص بهترین تغذیه برای زنان باردار در طول دوران بارداری محسوب می شود. بیشترین مصرف خاویار در زنان باردار در ماه های 6 تا 9 دوران بارداری است و البته زنان باردار می توانند در طول 9 ماه از بارداری خود از خاویار استفاده نمایند که مصرف خاویار در این دوران جنین و مادر را به خوبی تقویت می کند. توجه داشته باشید که زنان باردار در این دوران باید از خاویار پاستوریزه استفاده نمایند و از خوردن خاویار های غیر پاستوریزه اجتناب کنند زیرا ممکن است با خوردن این نوع از خاویار ها به مسمویت غذای لیستریا دچار شوند. بهتر است مصرف خاویار در زنان باردار با مشورت یک پزشک انجام گیرد


 


 


خواص خاویار برای بیماری های قلبی


 

مصرف خاویار از ابتلا به بیماری افسردگی و بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند؛ چرا که در خاویار غلظت اسیدهای چرب از نوع امگا ۳بسیار بالاست. بعلاوه خاویار غنی از ترکیبی به نام “ctacosandاست که نوعی الکل چرب با زنجیره بلند است و در بدن به اسیدهای چرب تبدیل می شود.این اسیدهای چرب به دست آمده در سنتز میلین (پوشش سلول عصبی) نقش بسزایی ایفا می کند. به همین دلیل مصرف خاویار در سلامت سلول های عصبی بسیار موثر است.


 


خواص خاویار برای افسردگی


 

در کشورهایی که ماهی و خاویار در عادات غذایی مردم جایگاه ویژه ای دارد، میزان ابتلا به افسردگی بسیار کمتر از دیگر کشورها است. وجود اسیدهای چرب امگا ۳ در خاویار مانع از افزایش کلسترول خون و به دنبال آن باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود. بعلاوه مصرف خاویار در پیشگیری از ابتلا به بیماری های آرتریت رومائید (التهاب مفاصل)، بیماری های دستگاه گوارش و بعضی از انواع سرطان بسیار موثر است. خاویار از نظر عنصر آهن نیز غنی است و به همین دلیل مصرف آن در افراد مبتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن نیز توصیه می شود.


 


 


 ارزش تغذیه ای و درمانی خاویار


 

خاویار سرشار از ویتامین ها، املاح معدنی، پروتئین و چربی است. مصرف آن در پیشگیری از ابتلا به بیماری های التهاب مفاصل، دستگاه گوارش و سرطان بسیار موثر است. این ماده غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ـ ۳ است لذا برای درمان بیماری های افسردگی و قلبی ـ عروقی نافع است.


 

خاویار سرشار از آهن بوده، به همین دلیل مصرف آن به افراد مبتلا به کم خونی ناشی از کمبود آهن توصیه می شود. ویتامین های موجود در خاویار می تواند نیروی از دست رفته فرد را در دوره نقاهت بیماری پس از جراحی های بزرگ و بیماری های عفونی به وی برگرداند. این ماده غذایی گرانبها با تقویت سیستم ایمنی می تواند آثار بی هوشی ناشی از عمل جراحی را نیز رفع کند.


 

میزان انرژی زایی خاویار به ازای هر کیلوگرم معادل ۲۷۰۴ کالری برآورده شده است. سطح بالای پروتئین و اسید های آمینه ضروری خاویار می تواند برای تقویت ماهیچه ها و عضلات بسیار موثر باشد و چربی سودمند آن می تواند ناراحتی های اعصاب را التیام بخشد. بسیاری افراد خاویار را به صورت خام یا همراه تخم مرغ و آغشته به زرده میل می کنند. بعضی نیز آن را با نان و کره می خورند. خاویار انواع گوناگون سرخ، سیاه و طلایی دارد که در این میان سیاه آ ن باارزش تر است.


 


 


چرا باید خاویار بخوریم؟


 


۱. تأمین آنتی‌اکسیدان‌های ضروری


 

خاویار سرشار از ویتامین A است که به ترمیم بافت‌های پوستی آسیب‌دیده کمک می‌کند. همچنین دارای ویتامین E است که برای مرطوب‌سازی عمقی پوست جهت مقابله با خشکی مزمن آن بسیار مفید است. خاویار تأثیر بسیار خوبی بر عملکرد سیستم گردش خون دارد و می‌تواند به پیشگیری از بیماری پارکینسون کمک کند. این دو ویتامین برای جوان‌سازی و طراوت پوست، سلامت چشم‌ها، افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از سرطان نیز بسیار مفید هستند. به همین دلیل، خاویار یکی از منابع اصلی آنتی‌اکسیدان به شمار می‌رود.


 


۲. کمک به درمان فشار خون بالا


 

خاویار حاوی مقادیر بالایی از پتاسیم است که به مقابله با فشار خون بالا کمک می‌کند. به همین دلیل این خوراک به کسانی که از بیماری فشار خون رنج می‌برند، توصیه می‌شود.


 

۳. کمک به پیشگیری از حملات قلبی و بیماری آلزایمر


 

به دلیل وجود مقدار زیادی از چربی‌های امگا۳ در خاویار که به ۱۰۰۰ میلی‌گرم نیز می‌رسد، این خوراک می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و همچنین پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک کند.


 


۴. مقابله با ویروس‌ها


 

مقادیر زیاد ویتامین D موجود در این ماده‌ی غذایی ارزشمند، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و باعث می‌شود که سلول‌های ایمنی به خوبی وظایف خود را انجام بدهند.


 


۵. بازسازی هموگلوبین در بدن


 

هموگلوبین یکی از اجزای خون است که به رساندن اکسیژن به اعضای مختلف بدن کمک می‌کند. خاویار باعث افزایش سطح هموگلوبین در جریان خون می‌شود. به همین دلیل مصرف خاویار به کسانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند یا افرادی که مراحل شیمی‌درمانی را می‌گذرانند، توصیه می‌شود.


 


 


 


 


خواص خاویار برای بدن , خواص خاویار برای سرطان


خواص خاویار برای بدن , خواص خاویار برای سرطان


خواص خاویار برای بدن , خواص خاویار برای سرطان


خواص خاویار برای بدن , خواص خاویار برای سرطان


 


 

نظر

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای روزگار محفوظ است. هرگونه کپی از مطالب با ذكر منبع و لینک فعال بلامانع است

حکیم مهر –  خاویار یک ماده غذایی پرانرژی و مغذی است که مصرف آن به دلیل قیمت بسیار گرانش در کشور ما بسیار ناچیز است. این محصول صادراتی است و هم‌اکنون 85 درصد مصرف خاویار در جهان به اروپا، آمریکا و کانادا مربوط می‌شود. اگرچه امروزه این ماده غذایی گرانبها کمتر مورد استقبال است ولی آگاهی از خواص ارزشمند آن برای افراد یک کشور تولیدکننده لازم و ضروری به شمار می‌رود.خاویار به تخمک‌های بارور نشده حاصل از تخمدان جنس ماده ماهیان خاویاری گفته می‌شود. اصولا ماهیان خاویاری «استروژن» نامیده می‌شوند. ارزش ماهیان خاویاری علاوه بر گوشت، به سبب تخم آنهاست که به مروارید سیاه مشهور است. برای به دست آوردن خاویار از یک ماهی بین 12 تا 16 سال وقت نیاز است. در گذشته ماهیان خاویاری را با یک چکش پلاستیکی بیهوش می‌کردند و بعد خاویار آن را خارج و گوشت آن را می‌فروختند. ولی امروزه با عمل سزارین قسمتی از تخم‌ها را از شکم ماهی خارج و تعدادی را برای بازآوری مجدد درون شکم ماهی باقی می‌گذارند و ماهی را به دریا بازمی‌گردانند. این روش را برای هر ماهی می‌توان تا 6 بار انجام داد.

ارزش تغذیه‌ای و درمانی خاویار

خاویار سرشار از ویتامین‌ها، املاح معدنی، پروتئین و چربی است. مصرف آن در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های التهاب مفاصل، دستگاه گوارش و سرطان بسیار موثر است. این ماده غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ـ 3 است لذا برای درمان بیماری‌های افسردگی و قلبی ـ‌ عروقی نافع است. خاویار سرشار از آهن بوده، به همین دلیل مصرف‌ آن به افراد مبتلا به کم‌خونی ناشی از کمبود آهن توصیه می‌شود. ویتامین‌های موجود در خاویار می‌تواند نیروی از دست رفته فرد را در دوره نقاهت بیماری پس از جراحی‌های بزرگ و بیماری‌های عفونی به وی برگرداند. این ماده غذایی گرانبها با تقویت سیستم ایمنی می‌تواند آثار بی‌هوشی ناشی از عمل جراحی را نیز رفع کند.

میزان انرژی‌زایی خاویار به ازای هر کیلوگرم معادل 2704 کالری برآورده شده است. سطح بالای پروتئین و اسید‌های آمینه ضروری خاویار می‌تواند برای تقویت ماهیچه‌ها و عضلات بسیار موثر باشد و چربی سودمند آن می‌تواند ناراحتی‌های اعصاب را التیام بخشد. بسیاری افراد خاویار را به صورت خام یا همراه تخم‌مرغ و آغشته به زرده میل می‌کنند. بعضی نیز آن را با نان و کره می‌خورند. خاویار انواع گوناگون سرخ، سیاه و طلایی دارد که در این میان سیاه آ‌ن باارزش‌تر است.

توصیه‌های بهداشتی

نحوه صید و فرآوری نامطلوب می‌تواند خاویار را غیربهداشتی کرده و مصرف‌کننده را با مخاطرات جدی روبه‌رو سازد. شرایط نامناسب محیط، ابزار غیربهداشتی عمل‌آوری، شرایط نامناسب حمل و نقل و نگهداری و آلوده شدن فرآورده به میکروب‌های مهلک همگی می‌تواند موجب بروز عوارضی نظیر: تب، سردرد، سرگیجه، تهوع، اسهال، عوارض گوارشی و کبدی و در نهایت بروز عوارض آلرژیک حاد گردد. برخی از خاویارهای بازار، قاچاق و شبه‌خاویار هستند. در این نوع فرآورده‌ها از رنگ‌ها و ترکیبات غیرخوراکی برای طبیعی و تازه جلوه دادن محصول استفاده می‌شود که عوارض سوء و ناگواری را در مصرف‌کننده ایجاد می‌کنند. لذا در صورت تهیه این محصول آن را از اماکن معتبر و در بسته‌بندی‌های بهداشتی که دارای تاریخ مصرف و پروانه بهداشت باشند خریداری کنید.

ورود به سایت

» رمز خود را فراموش کردم

» هنوز عضو نشده‌اید؟ ثبت نام کنید

ثبت نام در سایت

» عضو هستید؟ وارد شوید

» رمز خود را فراموش کردم

» عضو هستید؟ وارد شوید

» هنوز عضو نشده‌اید؟ ثبت نام کنید

پَروشات

دسته‌ها

جستجو

ورود

تلگرام

شاید تنها چیزی که از خاویار می‌دانید این باشد که همراه با شراب قرمز برای پادشاهان سرو می‌شد. خاویار یک غذای لوکس است که تنها برخی از افراد می‌توانند از آن لذت ببرند. اما این ماده غذایی فواید بی‌شماری دارد و از ماهی خاویار تهیه می‌شود. این ماده در کنسرو در دمای خاصی نگهداری می‌شود و سپس افراد مرفه می‌توانند از آن استفاده کنند. در اینجا 10 فایده خاویار را به شما معرفی می‌کنیم تا به استفاده از آن ترغیب شوید.

1. اسیدهای چرب امگا 3 در خاویار می‌تواند سلامت قلب را تضمین کند. مصرف مقدار کمی خاویار در روز می‌تواند بیماری‌ها را از شما دور کند. این تخم ماهی خواص گوناگونی دارد و به گفته پزشکان تصلب شرایین و فشارخون بیماران قلبی را کاهش می‌دهد. در حال حاضر این ماده غذایی در رژیم غذایی بسیاری دیده می‌شود.

2. یکی دیگر از فواید خاویار سیاه وجود سلنیوم آلی است که در این ماده به مقدار زیاد دیده می‌شود. این ماده در کنار ویتامین ای آسیب سلولی را کاهش داده و درنتیجه بیماری قلبی کم شده و سیستم ایمنی قوی‌تر می‌شود.

3. تخم ماهی سرشار از ویتامین ب 12 است که از اسیدهای چرب استفاده بهینه می‌کند. چربی‌ها ماده‌ای هستند که در صورت استفاده بهینه می‌توانند مفید واقع شوند. در غیر این صورت مشکلات زیادی به بار می‌آورند. ب 12 اسیدهای چرب را کنترل کرده و مصرف روزانه آن نیاز بدن به اسید چرب و ب 12 را تأمین می‌کند.

4. با داروهای ضدافسردگی خداحافظی کرده و به مصرف خاویار روی بیاورید. تخم ماهی افسردگی را کنترل کرده و روحیه فرد را بهبود می‌بخشد. بنابراین اگر نمی‌خواهید قرص و دارو مصرف کنید از این ماده استفاده کنید. بنابراین اگر از این شرایط رنج می‌برید از این ماده مصرف کنید.

5. خاویار ناتوانی جنسی آقایان را از بین می‌برد. اغلب مردان از این مشکل رنج می‌برند اما به‌جای مصرف دارو و محرک می‌توانند به مصرف این ماده روی آورند.

6. خاویار به سلامت چشم‌ها نیز کمک می‌کند. زیرا این ماده حاوی ویتامین آ بوده و برای سلامت چشم‌ها بسیار مفید می‌باشد.

7. آنمی نوعی بیماری است که از ترکیب هموگلوبین و اکسیژن در سلول‌های خونی پیشگیری کرده و حدود 25% مردم جهان از آن رنج می‌برند. خاویار بیماری آنمی را درمان می‌کند، درنتیجه بیماری مبتلا به آنمی می‌توانند به‌جای مصرف دارو از این ماده استفاده کنند.

8. گفته می‌شود که خاویار می‌تواند سرطان سینه را در مراحل آغازین درمان کند. بنابراین بیمارانی که به‌تازگی به سرطان سینه مبتلا شده‌اند می‌توانند به‌جای مصرف دارو از خاویار استفاده نمایند.

9. آلزایمر یکی از بیماری‌های رایج در افراد مسن است که ماهیچه‌های بدن را ضعیف کرده، حافظه را از بین برده و به فراموشی منجر می‌شود. تحقیقات نشان داده که خاویار از بیماری آلزایمر پیشگیری کرده و بیماران می‌توانند روزانه مقدار کمی از آن مصرف کنند.

10. یکی از خواص خاویار سیاه محافظت از سیستم استخوان‌هاست. این ماده حاوی ویتامین دی و کلسیم است که به سلامت استخوان و دندان‌ها کمک کرده و آن‌ها را مستحکم می‌کند. بنابراین هرچقدر استخوان‌ها قوی‌تر باشند، جوان‌تر خواهید ماند.

خواص خاویار بسیار زیاد هستند. ازآنجایی‌که کالری آن بالاست بنابراین باید به مقدار کم‌مصرف شود. بنابراین گران بودن آن تنها دلیل مصرف کم آن نیست. خاصیت دیگر این ماده افزایش میل و فعالیت جنسی است. بنابراین شاید خواص بسیار زیاد این ماده در کنار تقویت سیستم ایمنی و میل جنسی باعث شود بخواهید هرروز آن را مصرف کنید اما به دلیل کالری بسیار زیاد آن ایده خوبی نیست. بهتر است آن را در کنار مواد مغذی دیگر مانند میوه‌ها و سبزیجات مصرف کنید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز بدهید!

مطالب مرتبط

نظر‌ها

بستن فرم

پربازدیدهای اخیر

آخرین نظرات

دسته‌ها

فرهنگ و هنر

کسب و کار

سبک زندگی

سلامت

سرگرمی

گردشگری

تکنولوژی

ویدئو

گالری

پَروشات در شبکه‌های اجتماعی

تلگرام

اینستاگرام

آپارات

اشتراک در خبرنامه

کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب پروشات تنها با ذکر عبارت «به نقل از پروشات» و لینک به آن مطلب مجاز است.
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.