خواص دمنوش بابونه و پونه

خواص دارویی و گیاهی :

گیاه شناسی پونه :

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می شود. پونه کوهی گیاهی است که بین تا سانتیمتر رشد می کند و برگ ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ تر است. اما هرچه به طرف رأس گیاه می رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی آید. حاشیه برگ ها صاف یا کنگره ای است. گلها به طول ـ میلی متر به رنگ صورتی یا سرخ به شکل خوشه افشان روی شاخه ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام قسمت های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.
طبیعت:  پونه کوهی از نظر طب سنتی ایران، طبیعتی گرم و خشک دارد.

نام علمی: Origanum vulgare


خواص پونه

پونۀ کوهی بی اشتهایی و ضعف معده را هم از بین می برد و سکسکه را تسکین می دهد. پونه که زداینده و باز کننده و نرم کننده مواد صفرایی و سودایی است.

به گزارش پونه از خانواده نعناع است و ترکیب اصلی موجود در این گیاه، اسانس روغنی فرار یا روغن منتول است. به علاوه در اعضای این گیاه مقداری تانن، مواد رزینی و قند نیز وجود دارد و حاوی مقدار زیادی ویتامین است.

گیاه پونه در فصل گرما می روید، اما سایه روشن را بهتر می تواند تحمل کند.

این گیاه در خاک های مرطوب و غنی از مواد آلی مانند کود برگ به خوبی رشد می کند. با گیاه پونه می توان یک دم کردهٔ گیاهی فوق العاده تهیه نمود. برای تهیهٔ یک فنجان دم کردهٔ این گیاه، یک قاشق غذاخوری سرخالی از برگ یا گل پونهٔ تازه و یا یک قاشق چای خوری برگ پونه خشک شده را در چای صاف کن درون یک لیوان ریخته و یک فنجان آب در حال جوش را روی آن بریزید. اجازه دهید مدت دقیقه دم بکشد و رنگ چای در بیاید. اگر دوست داشتید می توانید آن را کمی شیرین کنید.

برگ ها و گل های پونه و همچنین ساقه های آن می توانند جایگزین مناسبی برای بسیاری از آنتی بیوتیک ها باشند. این گیاه همچنین بادشکن، معرق، مدر و محرک نیز می باشد.

از دم کردهٔ این گیاه برای درمان سرماخوردگی، زکام، سردرد ها، مشکلات گوارشی، کم کردن تب خفیف، تسکین گلودرد و برای بهبود نفخ شکم، حالت تهوع، و بی خوابی استفاده می شود.

پونه را به عنوان تحریک کننده تولید صفرا نیز می شناسند.

تزریق عصارهٔ پونه به موش های آزمایشگاهی نشان داد که این گیاه دارای خواص آرام بخشی خوبی است.

عصارهٔ پونه دارای خاصیت تسکین دهندهٔ درد نیز می باشد.

در محیط آزمایشگاه دیده شد که عصارهٔ پونه در مقابل ویروس تب خال، ویروس آنفلوآنزا، بیماری نیوکاسل و ویروس های مختلف دیگر فعال است.

به گفته ابو علی سینا تندی و تلخی که پونه دارد بسیار نرم کننده است و بویژه پونه کوهی در نرمش دادن موثر تر از جویباری است. خون را به سوی پوست می کشد و قرحه آور است. پونه عرق ریز است و بسیار گرمی بخش. مواد را از ژرفای تن جذب می کند. تکه کننده و خشکاننده و گرم کننده است.

هر پونه ای و بویژه پونۀ کوهی بی اشتهایی و ضعف معده را هم از بین می برد و سکسکه را تسکین می دهد. پونه که زداینده و باز کننده و نرم کننده مواد صفرایی و سودایی است، خودش و آب پزش در علاج یرقان مفید است. اگر بیمار یرقانی خود را با آب پز و پونۀ کوهی شستشو دهد عرق کند و سود بیند و اگر پونه را با انجیر خورند داروی استسقا است.

– برای رفع سنگینی معده، نفخ و ناراحتی های کبدی توصیه می شود.
– آرامش بخش و مناسب برای رفع خستگی است.
– دم کرده پونه برای اسهال و ناراحتی های عصبی اختلالات گوارشی مفید و موثر است.
– برای هضم غذا و برطرف کردن سکسکه مفید است.
– ضدعفونی کننده مجاری تنفسی است و مناسب برای درمان بیماری های ریوی از جمله تنگی تنفس، آسم و سرفه است.
– مؤثر در درمان سرماخوردگی است.

 موارد منع مصرف:
–       مصرف پونه باعث ازدیاد تعریق در بدن می شود.
–      استفاده از آن در بعضی افراد باعث تشدید سردرد آنها می شود.

طرز تهیه چای پونه:
یک قاشق غذاخوری پونه کوهی را در یک قوری چینی با آب درجه سانتی گراد به مدت دقیقه دم کنید. در صورت تمایل به شیرین کردن آن از عسل یا نبات استفاده کنید.

گردآوری سلامت نیوز


درمان بیماری ها با پنیر و پونه , چای کوهی و رازیانه برای خواب , خواص دمنوش نعنا وبونه دارچین , دمنوش پونه در دوران بارداری , دم کرده پونه برای سقط جنین , دمنوش پونه کوهی و به لیمو , پونه و پنیرک نوزاد 2 ماهه , خواص دمنوش پونه و آویشن , خواص چای دارچین با نبات , پونه و پنیرک نوزاد ماهه , خواص اویشن و پونه کوهی , فواید دم کرده تخم هویج , خوردن دمنوش به جای اب , معرفی گل پونه و نعناع , طرز تهیه دم کردن پونه , طبع و خاصیت پونه کوهی , خواص پونه در طب سنتی , فوايد دم کرده آویشن , خواص گیاه پونه تازه , خاصیت دم نوش آویشن , خواص وطبع دم نوشها , خاصیت دم نوش پونخ , دمنوش خواص درمانی , خواص پونه و آویشن , جوشانده برگ آویشن , خاصیت دمنوش پونه , دمنوش سیر و نعنا , خواص دارویی پونه , میخک پونه دم نوش , خواص دمنوش اويشن , خواص دمنوش پونه , دمنوش پونه کوهی , گل پونه و نعناع , میزان مصرف پونه , گیاه پونه نعنا , پونه کوهی چیست , پونه و بارداری , منوش چای آویشن , چای پونه خواص , فواید گل پونه , آویشن دم کرده , دم کرده آویشن , خواص چای پونه , روش مصرف پونه , عکس گیاه پونه , خواص عرق پونه , دم کردن پونه , دمکرده آویشن , پونه و پنیرک , گل پونه شکلا , خواص دم مرغ , خاصیت پونه , نعناع پونه , فایده پونه , فواید پونه , خواص پاته , پونه خشک

186

مواد لازم :

آویشن                           قاشق غذاخوری

پونه کوهی                     قاشق غذاخوری

نبات و یا عسل

آب جوش                      پیمانه/ لیوان

طرز تهیه :

*اگه پونه و یا آویشنتون رو از بیرون تهیه کردین و از تمیز بودنش مطمئن نیستین اونارو یکم بشورید .

آویشن ..

*پونه..

*هر دو رو تو قوری بریزین و آب جوش رو بهش اضافه کنید و روی بخار کتری در حال جوش قرار بدین تا حدود دقیقه دم بکشه .

*پس از اون صافش کنید و با نبات و یا عسل شیرین کرده و میل نمایید.

پونه :

پونه برای مقابله با بیماری‏های زیر سودمند است:

– حالت تهوع و استفراغ

– مشکلات و ناراحتی ‏های گوارشی به طوری که از ترش کردن معده جلوگیری می ‌کند و برای هضم غذا و برطرف کردن سکسکه مفید است.

– سرماخوردگی، آنفلوآنزا، آسم

– سرفه و سیاه سرفه

– گرفتگی بینی

– با توجه به خواص ضدمیکروبی که در عصاره و اسانس پونه وجود دارد، می ‌توان از این فرآورده‌ها به عنوان جایگزین طبیعی برای آنتی بیوتیک‌ ها استفاده کرد.

 

آویشن :

این گیاه دارای خواص زیادی است ، من جمله .

این خوراکی دارای طبع گرم و خشک بوده و دارای ویتامین های آ- ب – ای و هورمون گیاهی می باشد.

استحمام با آب جوشیده آویشن شیرازی در تسکین درد رماتیسم شفابخش بوده و در رفع لاغری موضعی نیزمؤثر  می باشد.

مصرف دمکرده آویشن شیرازی در درمان صرع، قطع عادت ماهانه میگرن، تب و دفع انگل اثر خوبی دارد.

آویشن شیرازی مقوی ، محرک ، قاعده آور، التیام بخش ، افزاینده شیر مادر، تصفیه کننده خون، ضد عفونی کننده، مقوی عضلات، دافع اخلاط خونی ، آرام بخش و دافع سودا بوده و حافظه را تقویت ونیروی جنسی ر افزایش می دهد.

این خوراکی حاوی آنتی بیوتیک طبیعی بوده و مصرف دمکرده و جوشانده آن برای اشخاصی که مبتلا به بیماریهائی نظیر: درد معده، سرطان، کلسترول، ورم روده، سیاه سرفه، اختلال های مغزی و کلیوی، مسمومیت ، دندان درد، شبکوری ، ناراحتی کبدی ، چاقی، ورم کلیه، ناتوانی جسمی، آسم، درد سیاتیک، سنگ کلیه، ترشخات رحم ، زکام سوءهاضمه، آرتروز، واریس وبرفک دهان می باشند مفید است.

عرق آویشن شیرازی برای درمان جوشهای جلدی اثر مثبت دارد.

توصیه شده است که برای درمان بیماریهای ریوی مثل برونشیت حدود قطره از اسانس آویشن را بر روی قند چکانده و به همراه چای میل کنید.

دم کرده آویشن به مقدار یک قاشق مرباخوری در هر فنجان آب به مدت سه نوبت در روز به هضم غذا کمک کرده و موجب درمان سرفه می گردد و همچنین باعث تسکین انواع تشنج شده و ضمنا بوی بد دهان را نیز بر طرف می کند.

از آویشن شیراز ی در درمان بیماریهائی مانند: گریپ های عفونی، برونشیت، نارسائی کبد و ناراحتی های ریوی استفاده درمانی می گردد.

از جوشانده غلیظ آویشن شیرازی در تقویت پیاز مو استفاده می شود، از دمکرده رقیق آن نیز مخلوط با عسل در صبحانه به جای چای استفاده می گردد.

از این خوراکی در تهیه غرغره ها(برای درمان گلو درد چرکی) و حمام های درمانی در رژیم های لاغری و در تهیه خمیر دندان ها استفاده می شود همچنین از جوشانده این خوراکی به عنوان کمپرس در درمان رگ به رگ شدن و پیچیدگی عضلات استفاده میکنند.

مضرات آویشن شیرازی:

زنان حامله مجاز به مصرف این خوراکی نمی باشند.، زیرا موجب خروج جنین می شود و در برخی افراد موجب  ضعف نیروی جنسی و کم اشتهائی می گردد.

اشخاص مبتلا به آلبومینوری مجاز به استفاده درمانی از این نوع خوراکی نیستند.

 

دمنوش پونه طبیعت:اوایل بهار :گرم؛پاییز:خشک

خواص: قوی ترین آنتی بیوتیک،بادشکن،رقیق کننده خون،ادرارآور،خلط آور،صفرابر،انرژی زا،بسیار مفید برای درد سینه و آزاد کردن اخلاط،تقویت:معده،قلب،جهاز هاضمه؛ضد:تب ادراری،سرفه،حساسیت،نفخ،نقرس،سکسکه،آشفتگی،دل بهم خوردگی،خستگی،مفید جهت به تاخیر انداختن عادات ماهیانه

طرز تهیه: یک قاشق غذاخوری + دو لیوان آب جوش با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

تذکر مهم: پونه مضر روده‏ها است و از اين نظر بايد با كتيرا خورده شود. مقدار خوراك پونه تا 8 گرم. نوع مصرف معمولا شاخه‏هاى گلدار و برگ آن را به صورت دم‏كرده 

نکته:

ترجیحا این چای ها را با عسل،خرما یا توت میل کنید.اگر مبتلا به دیابت هستید با عسل میل کنید.چای را می توان با چند قطره آبلیموی تازه میل کرد.

منبع:  سایت دکتر روازاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.