خواص رازیانه برای باز شدن پریود

خواص رازیانه برای باز شدن پریود

خواص رازیانه برای باز شدن پریود

خواص رازیانه برای باز شدن پریود

وقتی چرخه قاعدگی خانم ها دچار اختلال و توقف می شود این سوالی که به ذهنشان خطور میکند این است که آیا باردارم؟ توقف سیکل ماهیانه همیشه دلیل بر بارداری نیست بلکه ممکن است نشانه یک بیماری باشد. همانطور که در این بخش از سلامت جنسی در نمناک خواهید خواند اگر شما از نظر تاریخ دقیق چرخه قاعدگی و پریود خود مطمئن هستید برای یافتن علت قطع شدن قاعدگی احتمال های دیگری که در این مطلب آنها را مطرح کرده ایم را بخوانید.


شما داروی خاصی مصرف می کنید


گاهی اوقات مصرف نوعی داروی خاص می تواند چرخه قاعدگی را به هم بریزد یا حتی دچار توقف کند.

وزن تان زیاد یا کم شده


خواص رازیانه برای باز شدن پریود

چنانچه در ماههای اخیر دچار اضافه وزن شده اید از طرفی دچار قطع پریود و قاعدگی هم شده اید باید بدانید این 2 مساله به هم ارتباط دارند و احتمالا هورمون هایتان دچار اختلال شده اند و شما باردار نیستید. و اما کاهش وزن ؛ این حالت هم امکان ایجاد اختلال در هورمون ها را به وجود می آورد پس نگران نباشید می تواند دلیل پریود نشدن شما لاغری و کاهش وزن تان باشد.

 


برخی بیماری ها مقصرند


بیماری می تواند چرخه پریود و قاعدگی شما را به راحتی به هم بریزد و به صورت مستقیم روی هورمون های شما تاثیر بگذارد.

عامل استرس است


استرس عامل اختلال هورمون هاست پس اگر این روزها دچار استرس شدید بوده اید بهتر است بدانید وقتی دچار استرس می شوید، هورمون ها مانع تخمک گذاری و ایجاد چرخه قاعدگی تان می شوند و قطعی قاعدگی یا پریود طبیعی است.


در حال شیردهی هستید


در صورتی که در حال شیردهی هستید زمانی را باید سپری کنید تا هورمون هایتان به حالت طبیعی برگردد و چرخه قاعدگی تان هم منظم شود.

تخمدان پلی کیستیک دارید


تخمدان پلی کیستیک، نتیجه عدم تعادل هورمون هاست که در روند تخمک گذاری دخیل است در نتیجه خانم هایی با این عارضه، ممکن است چرخه طولانی قاعدگی یا توقف پریود را تجربه کنند.


بهترین خوراکی ها برای درمان عقب افتادگی پریود و قاعدگی:

پاپایا باعث انقباض عضلات رحم می شود و به طور عمده به دلیل حضور کاروتن موجود در پاپایا است که برای تحریک هورمون استروژن عمل می شود و به نوبه خود برای درمان عقب افتادگی پریود مفید است.

هفته ای یک یا دو بار ، قبل از شروع قاعدگی یا پریودتان 1 کاسه پر از پاپایا خرد شده یا 1 لیوان آب پاپایا تازه بخورید.

 


ویتامین C باعث افزایش تولید استروژن در بدن می شود. استروژن یک هورمونی است که مسئول تنظیم چرخه قاعدگی می باشد. ویتامین C همچنین سطح پروژسترون را کاهش می دهد که به نوبه خود باعث می شود که شانس درمان عقب افتادگی پریود افزایش یابد و دیواره خونی رحم زودتر فرو میریزد.

مواد لازم:


ویتامین C را هر زمانی که خواستید عقب افتادگی پریودتان را جلو بیندازید، بخورید. 

احتیاط:توصیه می شود قبل از مصرف مکمل های ویتامین C با پزشک خود مشورت کنید با این حال، می توانید مصرف خود را از غذاهای غنی از ویتامین C مانند مرکبات و سبزیجات سبز افزایش دهید.

 


آناناس حرارت را بدن، به خصوص در ناحیه لگن شما تولید می کند ، این حرارت موجب انقباضات رحم می شود، بنابراین قاعدگی و پریودهای شما زودتر اتفاق می افتد.

1 قاشق آناناس تازه بریده شده را هر روز بعد از ظهر، کمی بخورید.

 


هویج یک منبع غنی از بتا کاروتن است که در تسکین ماهیچه های شکمی کمک می کند. این نیز می تواند به رگ های خونی رحم شما کمک کند، در نتیجه به شما کمک می کند تا عقب افتادگی پریودیتان حل شود.

هویج پخته شده یا آب هویج را 1-2 بار در روز مصرف کنید.

  


دانه های رازیانه به عنوان قاعده آور عمل می کنند و جریان قاعدگی را افزایش می دهند. که به شروع زودتر پریود کمک می کند.

مواد لازم:


دانه های رازیانه و آب را در ظرف کوچکی بریزید و به مدت 5 دقیقه بجوشانید ؛ سپس صافش کنید و اجازه دهید خنک شود و این راه حل را در فواصل منظم در طول روز تکرار کنید.

  


انار دارای فعالیت استروژنیکی است که به تنظیم چرخه پریود و قاعدگی کمک می کند ؛ آنها همچنین جریان خون را به رحم بهبود می بخشند، به این ترتیب به شما کمک می کند عقب افتادگی پریودهای خود را حل کنید و زودتر پریود شوید.

آنچه نیاز خواهید داشت:


 


زردچوبه گرما را در رحم افزایش می دهد و باعث تحریک رحم می شود و به این ترتیب موجب درمان عقب افتادگی پریود شما می شود.خواص رازیانه برای باز شدن پریود

آنچه نیاز خواهید داشت:


پودر زردچوبه را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و 1 تا 2 بار در روز مصرفش کنید، ترجیحا 10 روز قبل از تاریخ پریود مورد انتظارتان این کار را انجام دهید. 

 


جعفری یک منبع غنی از ترکیباتی مانند آپیول و میریستیکین است که هر دو باعث انقباض رحم می شوند. این ترکیبات می توانند در درمان عقب افتادگی قاعدگی یا پریود کمک کنند و باعث زودتر پریود شدن شوند.

آنچه نیاز خواهید داشت:


2 گرم از جعفری خشک شده را در آب داغ خیس شده را سه بار در روز بخورید. شما باید این کار را حداقل یک هفته یا 10 روز قبل از تاریخ پریود واقعی خود انجام دهید.

 


قهوه حاوی کافئین و خواص تحریک کنندگی استروژن است. همانطور که از قبل می دانیم، استروژن به تنظیم چرخه پریودی و قاعدگی کمک می کند و بنابراین افزایش تولیدش می تواند باعث زودتر پریود شدن شما و به درمان عقب افتادگی پریود شما کمک کند.

آنچه نیاز خواهید داشت:


یک هفته قبل از تاریخ دقیق پریودتان قهوه بیشتری بنوشید. 

احتیاط : پس از پریود شدن، از کافئین دوری کنید، زیرا مصرف زیادش به سلامتی شما آسیب می رساند. 

 


روغن کرچک حاوی اسید ریکینولئیک است که باعث انقباض رحم می شود و به نوبه خود می تواند به زمان پریود شما کمک کند.

آنچه نیاز خواهید داشت:


کمی روغن کرچک را برداشته و به آرامی با آن پایین شکم خود را ماساژ دهید. یک پد گرم را بر روی پایین شکم خود قرار دهید و اجازه دهید 15-20 دقیقه بماند. این کار را دو بار در روز، برای حداقل یک هفته قبل از تاریخ پریود و قاعدگی خود انجام دهید.

 


زنجبیل حرارت بدن را افزایش می دهد و باعث درمان عقب افتادگی قاعدگی و زودتر پریود شدن می شود. همچنین دارای خواص ضد اسپاسم است که از امراض و درد در طول قاعدگی جلوگیری می کند.

آنچه نیاز خواهید داشت:


آب زنجبیل را بگیرید و کمی عسل را اضافه کنید و روزانه یک هفته قبل از تاریخ واقعی پریود خود مصرفش کنید.

  


شکرزرد به غیر از اینکه منبع خوبی از مواد مغذی است، باعث حرارت بدن نیز می شود، که می تواند به درمان عقب افتادگی پریود کمک کند ، شکر زرد همچنین از بارداری نیز جلوگیری می کند.

آنچه نیاز خواهید داشت:


یک قاشق چایخوری شکر زرد را خالی بخورید یا آن را با کمی آب مخلوط کنید و دو بار در روز، ترجیحا یک یا دو هفته قبل از تاریخ پریود خود بنوشید. 

 


دانه های کنجد دارای ویژگی های استثنایی هستند که می توانند عقب افتادگی قاعدگی و پریود شما را حل کنند.

آنچه نیاز خواهید داشت:


کنجد را با کمی عسل مخلوط کرده و دو بار در روز، حداقل 15 روز قبل از تاریخ پریود خود بخورید.

 


1. اسکات:


تمرینات پایین بدن مانند اسکات زدن باعث تحریک ماهیچه های شکمی و لگن می شود ؛ این کار باعث انقباض زودرس رحم می شود که منجر به جلو افتادن قاعدگی و پریودهای عقب افتاده می شودپس 12_15 بار این حرکات را انجام دهید.

 


2. بشین پاشو:


بشین پاشو ها شامل تمرین های عضلات شکمی می شوند و همچنین موجب انقباض ماهیچه های رحم، بنابراین باعث درمان عقب افتادگی پریود و قاعدگی می شود ؛ 12-15 بار این کار تکرار شود.

3. کرانچ پیچ خورده :


کرانچ دوچرخه و یا کرانچ پیچ خورده عضلات شکمی را به کار می اندازند، که باعث انقباض رحم می شوند و پریودهای تاخیر دار شما را جلو می اندازد پس 12-15 بار این را تکرار کنید.

4. ایستادن پیچ دار :


ایستادن پبچ دار عضلات شکمی فوقانی و پایینی شما را تحت فشار قرار می دهند که این امر دوباره باعث درمان عقب افتادگی قاعدگی یا پریود می شود پس 12-15. بار تکرار کنید.

5. دویدن:


دویدن یک راه دیگر برای کار کردن عضلات لگن شماست. فشار در عضلات لگن کمک می کند تا عقب افتادگی پریودها درمان شوند پس 25-30 دقیقه انجام دهید.

 


6. چرخش شکمی:


چرخش شکمی شامل چرخاندن شکم به عقب و جلو برای تحریک عضلات لگن است که به اندازه کافی درمان عقب افتادگی پریود کمک می کند و پریودها را جلو می اندازد پس 8-10 بار تکرار کنید.

7. کرانچ معکوس:


کرانچ معکوس باعث اعمال فشار زیاد بر پایین شکم و لگن شما است. این فشار باعث درمان و جلو افتادن پریود می شود پس 15-20 بار تکرار کنید.

8. استقامتی توپ و زانو :


این یک ورزش سرگرم کننده است که بر روی شکم فوقانی و کمر کار می کند و به بهبود پریودهای شما کمک می کند پس 15-20 بار تکرار کنید. 


9. ضربه قیچی:


ضربه قیچه بر روی عضلات شکمی و لگن تمرکز دارد و ممکن است عادت کردن به آن کمی دشوار باشد. با این حال، هنگامی که عادت کردید، آنها یکی از بهترین گزینه هایی خواهند بود که برای درمان عقب افتادگی قاعدگی و بازشدن پریود خود انجام داده اید پس 12-15 بار تکرار کنید. 

1. آدهو موخا سواناسانا


آدهو موخا سواناسانا یا ژست سگ رو به جلو یک روش یوگا آسانی است که به تقویت عضلات شکمی و لگن کمک می کند. همچنین گردش خون در ناحیه شکمی شما را بهبود می بخشد. فشار شدید و فشار بر عضلات شکمی شما به درمان عقب افتادگی پریود و قاعدگی کمک می کند ؛ 15-20 ثانیه این کار را انجام دهید. 

2. اوستراسانا:


اوستراسانا یا ژشت شتر، به افزایش انعطاف پذیری بدن کمک می کند و ماهیچه های شکمی و لگن را تقویت و تنگ می کند. این به نوبه خود باعث درمان عقب افتادگی پریود و باعث قاعدگی زودتر می شود ، شما باید این ژست را برای 30 تا 60 ثانیه انجام دهید.

 


3. دهانوراسانا:


دهانوراسانا یا ژست کمان ماهیچه های شکمی کش می دهد و جریان خون را به منطقه شکم افزایش می دهد. این کمک می کند تا زودتر پریود شوید و عقب افتادگی قاعدگی درمان شود ، 15 تا 20 ثانیه این ژست را نگه دارید. 

4. مالاسانا:


مالاسانا یا ژست حلقه گل عضلات شکم و لگن شما را کش می دهد و در نتیجه باعث درمان عقب افتادگی پریود می شود ؛ این ژست را برای 60 ثانیه نگه دارید. 

5. ماتسیاسانا:


ماتسیاسانا یا ژست ماهی، عضلات شکمی بالا و پایین شما را همراه با عضلات لگن را فعال می کند. فعال سازی این عضلات باعث تحریک ماهیچه های رحم می شود، که به درمان عقب افتادگی قاعدگی یا پریود کمک می کند ؛ 30 تا 60 ثانیه این ژست را نگه دارید.

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

دانه‌های رازیانه می‌توانند به اندازه داروهایی نظیر ایبوپروفن برای پریودهای دردناک مفید باشند. علاوه بر این، رازیانه برای تنظیم کردن هورمون های بدن، پیشگیری از وقوع کیست تخمدان و قاعدگی های نامنظم و کاهش دردهای قاعدگی نیز مفید است. در ادامه طریقه مصرف رازیانه برای پریود شدن ،  تنظیم قاعدگی و همچنین نحوه مصرف رازیانه برای تنبلی تخمدان را بررسی می‌کنیم.


نود درصد زنان در معرض گرفتگی های قاعدگی در برخی از اوقات قرار دارند. در سراسر مدیترانه، دانه های رازیانه به طور سنتی برای تسکین قاعدگی دردناک مورد استفاده قرار می گیرند. ما آنها را بذر می نامیم، اما آنها واقعا میوه های کوچکی هستند.

محققان عصاره دانه رازیانه را برای آزمایش آن انتخاب کردند. زنان به درد قاعدگی خود نمره ۶ از ۱۰ دادند که پس از یک ساعت از مصرف عصاره دانه رازیانه به این درد نمره ۴ دادند. در این آزمایش پنجاه و دو درصد از زنان استفاده از دانه رازیانه را درمانی عالی دانستند.خواص رازیانه برای باز شدن پریود


گرفتگی های قاعدگی به خاطر انقباض رحم اتفاق می افتد که در نتیجه باعث خونریزی هم می شود. لذا به نظر می رسد دانه های رازیانه با تسکین عضلات به کاهش این درد کمک می کنند. همچنین دانه های رازیانه برای قولنج نوزاد که می تواند به دلیل اسپاسم های روده ای باشد هم، مفید باشد. یادتان باشد لازم است طریقه مصرف رازیانه را برای نوزادتان از پزشک بپرسید و سرخود استفاده نکنید.


طریقه مصرف رازیانه متفاوت است، رازیانه در آشپزی برای افزودن عطر و طعم به غذاها، از جمله به سوسیس و ماهی استفاده می شود. بعضی از مردم همچنین بعد از وعده های غذایی خود رازیانه می خورند تا به هضم غذا کمک کنند و گاز را محدود کند. اما نحوه مصرف رازیانه برای پریودی متفاوت است.

در ادامه به معرفی سه روش مختلف برای مصرف رازیانه برای پریود شدن را بررسی می‌کنیم.  چگونگی مصرف رازیانه برای تنظیم قاعدگی نیز با همین روشهاست:

شب مقدار کمی دانه رازیانه را در یک لیوان آب خیس دهید و صبح مخلوط مایع را بنوشید. این نوشیدنی به رحم کمک می‌کند انقباض و حرکات راحت تری داشته باشد، همچنین خون ریزی را تنظیم می‌کند و درد ناشی از پریود را کاهش می‌دهد.

دانه‌های رازیانه را می‌توان به صورت دمنوش استفاده کرد، کافی است دانه‌ها در آب جوشانده شوند و هر روز در زمانی که معده فرد خالی از غذا هستند مصرف شوند. این روش به تنظیم پریود و ایجاد یک جریان دفع سالم کمک می‌کند.

همچنین می‌توانید دانه‌های رازیانه را بجوید و با جویدن از آثار مفید آن از جمله پریود شدن بهره مند شوید.

رازیانه می‌تواند به شل کردن روده کمک کند، همچنین ترشحات دستگاه تنفسی را نیز کاهش دهد. رازیانه موادی را در خود دارد که می‌توانند مشابه استروژن عمل کنند.

برای بیشترین تاثیر، بهتر است رازیانه را با معده خالی مصرف کنید. بنابراین صبح بعد از بیدار شدن بهترین زمان مصرف رازیانه در قاعدگی است. استفاده از دمنوش رازیانه را هر روز و با شکم خالی ادامه دهید.

دانه‌های رازیانه دارای فیتواستروژن‌ها هستند، ماده ای که به توازن هورمونی زنان کمک می‌کند. مصرف روزانه چای رازیانه می‌تواند به رفع مشکلات هورمونی نظیر تخمدان‌های پلی کیستیک و پرکاری تیروئید کمک کند.

شب هنگام دانه‌های رازیانه را در یک لیوان آب خیس دهید. صبح روز بعد یک لیوان آب دیگر به آن اضافه کنید و مخلوط را برای چند دقیقه بجوشانید. این محلول گیاهی را به صورت گرم مصرف کنید. دانه‌های رازیانه آندروژن را کاهش می‌دهند، این هورمون یک هورمون مردانه است که کاهش آن می‌تواند رشد غیرعادی مو در بدن را کاهش دهد. شما می‌توانید دانه رازیانه را در کنار شنبلیله استفاده کنید. کافی است این دو دانه را در کنار هم خیسانده و با هم بجوشانید.

استفاده از رازیانه ممکن است دارای عوارض جانبی هم باشد، از جمله حساسیت به نور خورشید و ایجاد بثورات پوستی.

همچنین ممکن است موجب بروز قاعدگی هم شود، بنابراین زنان باردار باید از مصرف رازیانه اجتناب کنند. برخی از نگرانی ها وجود دارد که استفاده از رازیانه می تواند باعث شود سینه های دختران قبل از زمان آن بزرگ شود.


اگرچه شایع نیست، اما برخی از افراد به رازیانه آلرژی دارند. برای این افراد استفاده از هر مقدار رازیانه ممکن است باعث واکنش آلرژیک، از جمله مشکل تنفس، کهیر، بثورات، تورم لب و صورت و بسته شدن گلو شود.

رازیانه ممکن است با برخی از داروها، از جمله برخی از آنتی بیوتیک ها و داروهای تشنجی، تداخل داشته باشد. طریقه مصرف رازیانه  دو ساعت قبل یا بعد از دارو ممکن است باعث کاهش احتمال بروز تداخل با آنتی بیوتیک ها شود، اما ممکن است این خطر را کاملا از بین نبرد.

مصرف رازیانه می‌تواند برای بعضی افراد مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد. در ادامه به بعضی از این مشکلات اشاره شده است. در صورت مشاهده هر کدام از این موارد، بهتر است مصرف رازیانه را متوقف کنید و با پزشک خود در مورد مصرف آن مشورت کنید:

شاید بدترین ضرر مصرف رازیانه در پریودی این است که اکثر زنان با مصرف رازیانه حدود 10 درصد بیشتر خونریزی می کنند. گرفتگی قاعدگی در اثر انقباض رحم ایجاد می شود ، بنابراین خون‌ریزی آن به خطر می افتد. به نظر می‌رسد رازیانه از طریق آرام کردن عضلات و تسکین رحم، خون ریزی را کمی بیشتر می‌کند.

گیاهانی مانند رازیانه و جنسینگ با تنظیم کردن هورمون های بدن، به پیشگیری از وقوع کیست تخمدان و قاعدگی های نامنظم کمک می کنند.

درمان بی نظمی قاعدگی با داروهای گیاهی میسر است. اگر پریود نامنظی دارید، علاوه بر تنظیم قاعدگی با رازیانه مواد غذایی زیر را امتحان کنید:

مصرف دارچین می‌تواند به تنظیم چرخه‌ها و کاهش خون ریزی قاعدگی کمک کند، همچنین درد دوران قاعدگی را نیز به میزان زیادی کاهش می‌دهد. این ماده غذایی به درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز کمک می‌کند.

کمبود ویتامین d خطر از بین رفتن نظم دوره‌های قاعدگی را افزایش می‌دهد. استفاده از مکمل‌های ویتامین دی می‌تواند به تنظیم چرخه‌های قاعدگی کمک کند.

ویتامین‌های بی نیز می‌توانند سندرم پیش از قاعدگی را کاهش دهند و دوره‌های قاعدگی را تنظیم کنند.

مصرف روزانه یک هشتم فنجان (پانزده گرم) سرکه سیب می‌تواند به تنظیم قاعدگی در زنانی که به سندرم تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستند کمک کند.

رازیانه را می توانید به صورت های زیر سرو نمایید:


سوپ گوجه فرنگی ساده را می توان با ساتوری کردن رازیانه های خرد شده با پیاز و سیر داخل یک قابلمه بمدت ۵ دقیقه درست کرد، سپس یک ظرف بزرگ از مایع گوجه فرنگی و حدود ۳ فنجان آب به آن اضافه نمایید و اجازه دهید ۴۰ دقیقه روی گاز بماند.

شما می توانید تکه های رازیانه را با کمی مرکبات و سبزیجات تازه مخلوط کنید و یک سالاد تهیه کنید. همچنین یک پیاز رازیانه را به چهار یا هشت تکه تقسیم نمایید.

سپس در روغن زیتون و سرکه آن را خیس کنید و داخل فر قرار دهید (می توانید دما را روی ۴۰۰ درجه فارنهایت تنظیم کرده و ۲۰ دقیقه بگذارید داخل فر بماند.) سپس می توانید پنیر پارمیسان روی آن ریخته و از آن لذت ببرید.

بهترین دمنوش های زمستانی کدام اند؟


میوه به سرشار از خواص دارویی و درمانی فراموش شده

قرص منیزیم و مکمل های آن: فواید، عوارض جانبی و مقدار مصرف

خواص کنجد برای کودکان چیست و از چه سنی باید استفاده شود؟

اصول رژیم لاغری برای دختران نوجوان


خواص رازیانه برای باز شدن پریود

زردچوبه برای لاغری ؛ آیا زردچوبه برای کاهش وزن مفید است؟


درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

سلام من بخاطر تنبلی تخمدان موهام ریخته یه مدت قرص اسپیرونولاکتون ۲۵ با دیان ۳۵استفاده میکردم موهام مجدد برگشت ولی بعد از قطع مصرف باز ریخت میخواستم بدونم ایا با خوردن رازیانه و تنظیم هورمونهام ممکنه موهام برگرده ؟یا میتونم درکنار رازیانه این قرص رو هم مصرف کنم؟؟

سلام چه دارو های گیاهی برای باردار شدن خوبه


رازیانه برای عفونت و خارش خوب


سلام من پریود نمی شوم ایا با خوردن زاریانه می توانم پریود بشم یا نه

بله


سلام من مجردم ولی ۴.۵روزه پریود نشدم رازیانه هم خوردم لک میبینم چکارکنم الان پریود نمیشم.

به پزشک مراجعه کن عزیزم


درمادرمان قاعدگی نامنظم


دکتر سلام


زیبایی و جوانسازی به کمک فیلرها یا ژل ها+ فیلم (دکتر صمیمی)

راه های مقابله با ابتلا به زگیل تناسلی +ویدئو

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو


برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

عوارض و علل گذاشتن باطری قلب +ویدئو


بوتاکس و کاربردهای بوتاکس در جوانسازی


ویدیو های سلامت

علل و درمان انواع جوش صورت/ ویدئو


دلیل رشد موهای زائد در خانم ها چیست؟+ویدئو

درمان شقاق مقعدی با عسل و ۴ راهکار خانگی دیگر

تفسیر آزمایش مدفوع


دلایل پلاکت خون پایین و درمان آن


مطالب پیشنهادی


بهترین برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن چیست؟

عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!


مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟


هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟


گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟


آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟


چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟


زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو


بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو


روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو


ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

سلام و ممنون از توجهتون


برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/


سلام و ممنون از توجهتون


برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدخواص رازیانه برای باز شدن پریود

https://moshavere.niniban.com/


سلام و ممنون از توجهتون


برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/


برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/


سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://moshavere.niniban.com/

سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://moshavere.niniban.com/

سلام و ممنون از توجهتون


 


برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

 


https://moshavere.niniban.com/


سلام و ممنون از توجهتون


برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/


سلام و ممنون از توجهتون


برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/


سلام و ممنون از توجهتون


برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنیدخواص رازیانه برای باز شدن پریود

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp


 

مطالب پر بازدیداز جمله مشکلات عادت ماهیانه در میان بانوان می توانیم به درد های این دوران اشاره کنیم. انقباضات رحمی و درد زیرشکم و لگن ناشی از خونریزی برای برخی بانوان غیرقابل تحمل خواهد بود. در این دوره بهتر است خانم ها از انجام دادن فعالیت های ورزشی شدید و برقراری رابطه جنسی پرهیز کنند تا باعث شدت یافتن این نوع دردها در رحمشان نشوند. برخی محصولات گیاهی در این زمینه کمک زیادی به تسکین دردهای دوران قاعدگی به بانوان و دختران جوان میکنند. گیاه رازیانه تاثیرات زیادی بر از بین بردن این قبیل دردهای زنانه در زمان عادت ماهیانه خواهد گذاشت.


خواص رازیانه برای باز شدن پریود

انقباضات قوی و طولانی مدت دیواره عضلانی رحم، کش آمدن و گشاد شدن گردن رحم برای ورود خون از رحم به واژن و دفع آن.

برخی انواع مواد خوراکی از طریق مبارزه با التهاب ، مسدود ساختن سیگنال های درد وحتی درمان بیماری های نهفته قادرند درد را ز بین ببرند که رازیانه از بهترین گیاهان دارویی در این زمینه به شمار می رود.

(علاوه بر درمان دردهای زیرشکمی و رحمی در دوران قاعدگی این گیاه فواید درمانی دیگری نیز در بردارد. برای تنظیم تخمک گذاری در بانوان و همچنین پاکسازی رحم از عرق رازیانه استفاده می شود . عرق این گیاه مزه ای تلخ دارد اما باتوجه به فواید بیشماری که برای بانوان دربردارد توصیه اکثر متخصصین طب سنتی برای درمان مشکلات زنانه می باشد.)

رازیانه باعث ایجاد تعادل هورمونی، جلوگیری از بیماری‌های دستگاه تناسلی، پیشگیری از ابتلا به سرطان رحم و دهانه رحم و درمان بیماری شایع سرد مزاجی جنسی در زنان می‌شود.در حال حاضر به دلیل تغییر سبک تغذیه و رفتن به سمت تغذیه غربی، زنان کشورمان از مشکلات بسیاری رنج می‌برند که از آن جمله می‌توان به دردهای دوران قاعدگی، بی‌نظمی‌های این دوران، عفونت و اختلالات هورمونی اشاره کرد. در چنین شرایطی مصرف گیاهان دارویی مانند رازیانه به میزان روزانه حداقل یک لیوان، این دردها را بر طرف می‌کند و معمولا با تنظیم هورمون‌های زنانه و بهبود وضعیت زنانه همراه خواهد بود. درواقع رازیانه حاوی استروژن گیاهی است که همان هورمون زنانه محسوب می‌شود، بنابراین مصرف آن در اختلالات قاعدگی نظیر تاخیر در قاعدگی، قطع قاعدگی یا برخی اختلالات تخمدان مفید است و باعث برقراری قاعدگی می‌شود. مصرف این گیاه در از بین بردن علائم پس از یائسگی مانند گرگرفتگی، خشکی و ضعف مفید است. همچنین به دلیل اثر ضد اسپاسم آن در کاهش دردهای قاعدگی و دردهای گوارشی نیز می‌تواند استفاده شود. برخی مطالعات نشان‌دهنده تاثیر رازیانه در افزایش ترشح شیر مادر است.


در موارد معدودی ممکن است مصرف آن به میزان بالا موجب بدتر شدن نظم دوران قاعدگی شود که در این حالت لازم است بیمار ابتدا با زیاد کردن و سپس با کم کردن میزان رازیانه به تدریج وضعیت مطلوب را بدست آورد.

استفاده از رازیانه به صورت دمنوش که میزان و نحوه تهیه آن مانند چای معمولی است بسیار به صرفه است، درواقع تهیه دمنوش رازیانه و مصرف آن مفیدتر و هزینه استفاده از آن، نسبت به عرق آن ۱۰۰ برابر کاهش می‌یابد. همچنین مصرف رازیانه با این روش می‌تواند مشکل بسیار شایع عادت ماهانه‌  دردناک را برطرف کند.


استفاده رازیانه به صورت دم نوش مفیدتر و هزینه استفاده از آن، نسبت به عرق آن 10 برابر کاهش می یابد. همچنین مصرف رازیانه با این روش می تواند مشکل بسیار شایع عادت ماهانه‌های دردناک که منجر به مراجعه مکرر به مراکز درمانی و مصرف داروهای با عوارض زیاد می شود را برطرف کند.

سعی کنید به جای استفاده از داروهای مسکن به استفاده از محصولات طبیعی برای درمان دردهای دوران قاعدگی خود بپردازید. درمان های گیاهی بالطبع زیان های کمتری برای بدنتان دربرخواهند داشت. عادت ماهیانه هرماه برای خانم های جوان تکرار می شود و دردهای ناشی از آن می تواند در روند زندگی روزمره آن ها به خصوص خانم های شاغل و دانشجویان اختلالات زیادی ایجاد کند. به همین خاطر طب سنتی مصرف رازیانه را به این افراد پیشنهاد کرده است.

بیشتر بخوانید:


رفع مشکلات زنانه با استفاده از رازیانه


خواص منحصر به فرد گیاه رازیانه را بشناسیم


گرد آوری و تدوین: نرگس فردوس فرد


هرگونه استفاده با درج نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.

موضوعات مرتبط


مطالب مرتبط


هماهنگی جهت تبلیغات: 02184215883


کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد. همچنین شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد. همچنین شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

مامانا تا عید خیلی نمونده 


اگه دنبال یه راه خوب واسه لاغری میگردی 


یه سر حتما به مابزنید


خواص رازیانه برای باز شدن پریود

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد. همچنین شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد. همچنین شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

خانما کی با رازیانه پریود شده؟؟؟


من


من


خواص رازیانه برای باز شدن پریود


من


فقط 1 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !

خانم ها اگر کسی دنبال دکتر نازایی خاذق و خوب میگرده 

ما کمکتون می کنیم ، یا اگه دنبال اهدای تخمک هستن

هم میتونید با این شماره تماس بگیرید09122770014


یا اینستا ما رو دنبال کنید


عرق رازیانه خوردم خوب بود ولی گیاهشو ک دم کردنی بود حالمو بد میکرد

من نزدیک پریودم بود ولی هی نمیشدم رازیانه خوردم به چند ساعت نکشید زود شدم حالا نمیدونم مال رازیانه بود یا خودم دیگه شدم😐

رازیانه بیشتر براب تنطیم خوبه اونم دو سه دوره اما من کلا روم جواب نمیده این چیزا اما این ماه یه بمب جوشونده خوردم سر 12 ساعت پریود شدم خیلی خوب بود حواستی میگم چی بود

من رازیانه خوردم یه هفته…


کیست تخمدانم از بین رفت…بدون دارو..


سلام خانمای عزیزم نماز و روزتون قبول 


من نزدیک ۱۰روزه هرشب یه لیوان رازیانه با عسل خوردم چند روز پیشم دو لیوان غلیظ دم کرده زعفرون عسل خوردم ولی پری نیومد تست انداختم  فکر کنم مثبت شد خواستم ازتون بپرسم کی با رازیانه و‌ زعفرون پریود شده چند روز طول کشیده تورو خدا کمکم کنید خیلی نگرانم


آره بگو که سخت نیازمندمکی خوردین چقدر بعدش پری اومد؟؟؟


من من 😐 پریود شدم بعدشم استفاده کردم تایم پریودمم خیلی مرتب شد

من نمیدونم باردارم که پری نمیاد ولی خب خیلی زعفرون خوردم گیج‌ شدم نمیدونم باید چیکار کنم


بابونه. اویشن. فلفل سیاه. زنجبیل. دارچین. سیاهدونه.دارچین. نبات.زعفرون بزار یخ ربع بجوشه بعد بخور 

من شب خوردم صبحم بیدار شدم خوردم یکی دوساعت بعدش پریود شدم. ذوق مرگ بودم.


میخوای باشی باردار؟چند روز بعد پری شدین؟؟؟؟چقد طول میکشهاره خیلی دلم میخواد
چندرو  عقب افتاده بود پریودت


من تنبلی دارم متفورمین میخورم رازیانه دم کردم خوردم بالا اوردم فک کنم با هم تداخل دارنخواص رازیانه برای باز شدن پریود

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

پریود نشدن و تاخیرهای طولانی یکی از مشکلات شایع در میان خانم هاست. میدانم که اولین کار استفاده از درمان های خانگی برای باز شدن پریود است، در این مقاله مواد گیاهی و ورزش هایی که به زودتر پریود شدن شما کمک میکند را معرفی کنیم:


مواد لازم


1 قاشق پاپایا یا یک لیوان آب پاپایا تازه


چه کاری باید انجام دهید:


خواص رازیانه برای باز شدن پریود

پاپایا را یک یا دو هفته قبل از شروع پریودی بخورید.

چرا این ماده اثر می کند؟


پاپایا باعث انقباض عضلات رحم می شود. این انقباض به طور عمده به دلیل حضور کاروتن در آنها است که برای تحریک هورمون استروژن، که باعث پریودی زودهنگام می شود، معروف می باشد.


 مواد لازم


2000 تا 3000 میلی گرم ویتامین C


چه کاری باید انجام دهید؟


زمانی که می خواهید پریودی زودتر رخ دهد مصرف ویتامین C را افزایش دهید (انواع رنگ خون در پریود: قهوه ای، قرمز روشن، صورتی و سیاه).

چرا این ماده اثر می کند؟


ویتامین C باعث افزایش تولید استروژن در بدن شما می شود. استروژن هورمونی است که مسئول تنظیم چرخه قاعدگی است. ویتامین C همچنین باعث کاهش سطح پروژسترون می شود که به نوبه خود باعث ریزش زودتر پوشش رحم و قاعدگی زودهنگام می شود.

احتیاط: توصیه می شود قبل از مصرف مکمل های ویتامین C با پزشک خود مشورت کنید. با این حال، می توانید مصرف غذاهای غنی از ویتامین C مانند میوه های مرکبات و سبزیجات سبز را افزایش دهید.


مواد لازم


1 کاسه آناناس تازه 


چه کاری باید انجام دهید؟


آناناس تازه را هر روز بعد از ظهر به مدت چند روز قبل از شروع پریودی مصرف کنید.

چرا این ماده اثر می کند؟


آناناس مواد معدنی بدن را به ویژه در منطقه لگن تولید می کند. این ماده موجب انقباضات رحم می شود و باعث می شود پریودی شما زودتر از حد معمول رخ دهد.


مواد لازم


یک کاسه هویج پخته یا یک لیوان آب هویج تازه


چه کاری باید انجام دهید؟


هویج پخته شده را مصرف کنید یا آب هویج را 1-2 بار در روز بخورید.

چرا این ماده اثر می کند؟


هویج منبع غنی از بتا کاروتن است که در شل شدن ماهیچه های شکمی موثر است. همچنین هویج می تواند به گشاد شدن رگ های خونی رحم کمک کند، در نتیجه به پریودی زودرس کمک می کند.


مواد لازم


چه کاری باید انجام دهید؟


چرا این ماده اثر می کند؟


دانه های رازیانه جریان قاعدگی را افزایش می دهند. بنابراین به پریودی زودهنگام کمک می کند.


مواد لازم


1 لیوان آب انار یا یک کاسه انار پوست شده


چه کاری باید انجام دهید؟


انار را 2 تا 3 بار در روز مصرف کنید.


خواص رازیانه برای باز شدن پریود

چرا این روش اثر می کند؟


انار دارای فعالیت استروژنیک است که به تنظیم چرخه قاعدگی کمک می کند. همچنین جریان خون را به رحم بهبود می بخشد، به این ترتیب به شما کمک می کند پریودی را زودتر تجربه کنید.


مواد لازم


چه کاری باید انجام دهید؟


چرا این روش اثر می کند؟


زردچوبه گرما را در رحم افزایش می دهد و باعث تحریک جریان خون به رحم می شود.


مواد لازم


6 گرم برگ جعفری خشک 


چه کاری باید انجام دهید؟


چرا این ماده اثر می کند؟


جعفری منبع غنی از ترکیبات مانند apiol و میریستیکین است که باعث انقباض رحم می شود. این ترکیبات می توانند به قاعدگی سریع کمک کنند.


 مواد لازم 


1 فنجان قهوه تازه 


چه کاری باید انجام دهید؟


یک هفته قبل از تاریخ پریودی مصرف قهوه را شروع کنید.

چرا این ماده اثر می کند؟


قهوه حاوی کافئین و دارای خواص استروژن تحریک کننده است. همانطور که می دانیم، استروژن در تنظیم چرخه قاعدگی کمک می کند و بنابراین افزایش تولید آن می تواند باعث شود دوره های شما زودتر از حد انتظار رخ دهد.

احتیاط


پس از گذشت دوره پریودی از مصرف کافئین اجتناب کنید زیرا مصرف بیش از حد کافئین برای سلامتی شما بد است.


مواد لازم


چه کاری باید انجام دهید؟


چرا این روش اثر می کند؟


روغن کرچک حاوی اسید ریکینولئیک است که باعث انقباض رحم می شود. (برای پریود شدن چه بخوریم)


مواد لازم


چه کاری باید انجام دهید؟


چرا این ماده اثر می کند؟


زنجبیل گرما را در بدن افزایش می دهد و باعث پریودی زودرس می شود. همچنین زنجبیل دارای خواص ضد اسپاسم است که از امراض و درد در طی قاعدگی می کاهد (39 خواص زنجبیل | نحوه مصرف زنجبیل).


 مواد لازم


1 قاشق چایخوری شکر زرد


چه کاری باید انجام دهید؟


یک قاشق چای خوری شکر زرد را با آب مخلوط کنید و دو بار در روز بنوشید. ترجیحا این محلول را یک یا دو هفته قبل از تاریخ واقعی پریودی مصرف کنید.

چرا این ماده اثر می کند؟


به غیر از منبع غنی از مواد مغذی، شکر زرد دارای خواص افزایش حرارت بدن است که می تواند به زودتر اتفاق افتادن پریودی شما کمک کند. 


مواد لازم


1 قاشق چایخوری دانه کنجد


چه کاری باید انجام دهید؟


یک قاشق چایخوری دانه کنجد را با عسل مخلوط کنید و دو بار در روز بخورید. حداقل 15 روز قبل از تاریخ شروع پریودی این ماده را مصرف کنید.

چرا این ماده اثر می کند؟


دانه های کنجد داراي ویژگی های استثنایی می باشند که می توانند باعث پریودی قبل از تاریخ مورد انتظار شوند.

چند روز عقب افتادن پریود نشانه بارداری است


چگونه اثر می کند؟


ورزش های پایین تنه مانند اسکات باعث تحریک ماهیچه های شکم و لگن می شود. این ورزش ها باعث انقباض رحم می شود که منجر به پریودی های زودهنگام می شود.

تکرارها: 12 تا 15


چگونه اثر می کند؟ بشین پاشو ورزش عضلات شکم است و موجب انقباض ماهیچه های رحم می شود.

تکرارها : 12 تا 15


چگونه اثر می کند؟ کرانچ دوچرخه یا پیچ خورده عضلات شکمی را به کار می اندازند. این ورزش ها به نوبه خود باعث انقباض رحم و پریودی زودهنگام می شوند.

تکرارها:12 تا 15


چگونه اثر می کند؟ پیچ و تاب های ایستاده، عضلات شکمی فوقانی و کمر را تحت فشار قرار می دهند که این امر موجب پریودی زودهنگام می شود.

تکرارها: 12 تا 15


حتما بخوانید: احتمال بارداری بعد از پریود چقدر است؟

چگونه اثر می کند؟ دویدن روشی دیگر است که عضلات لگن را به کار می اندازد. فشار روی عضلات لگن باعث پریودی زودهنگام می شود.

مدت زمان: 25 تا 30 دقیقهچگونه اثر می کند؟ پیچش شکم شامل چرخیدن شکم شما به عقب و جلو و تحریک عضلات لگن می باشد.

تکرارها: 8 تا 10چگونه اثر می کند؟ کرانچ معکوس باعث ایجاد فشار بیشتر بر شکم و لگن می شود. این فشار باعث پریودی زودهنگام می شود.

تکرارها: 15 تا 20


چگونه اثر می کند؟ این ورزش سرگرم کننده است و بر روی شکم و کمر اثر می گذارد و باعث پریودی زودرس می شود.

تکرارها: 15 تا 20چگونه اثر می کند؟ قیچی بر روی عضلات شکمی و لگن شما تاثیر می گذارد. این ورزش دشوار است اما یکی از بهترین روش ها برای پریودی زودهنگام می باشد.

تکرارها: 12 تا 15چگونه اثر می کند؟ حرکت سگ سر بالا یک حرکت یوگا است که به تقویت عضلات شکمی و لگن کمک می کند. همچنین گردش خون را به ناحیه شکم بهبود می بخشد. فشار شدید بر عضلات شکم باعث می شود پریودی زودتر از تاریخ واقعی رخ دهد.

مدت زمان: هر حرکت را 15 تا 20 ثانیه نگه دارید.چگونه اثر می کند؟ این حرکت به افزایش انعطاف پذیری بدن کمک می کند و ماهیچه های شکمی و لگن را تقویت و سفت می کند. این ورزش به نوبه باعث پریودی زودرس می شود.

مدت زمان: باید این حالت را از 30 تا 60 ثانیه نگه دارید.


چگونه اثر می کند؟ حرکت کمان باعث می شود ماهیچه های شکمی کشیده شوند و جریان خون را به قسمت شکم افزایش می دهد. این حرکت به پریودی زودرس کمک می کند.

مدت زمان: این پوزیشن را برای 15 تا 20 ثانیه نگه دارید.

چگونه اثر می کند؟ این حرکت باعث کشش عضلات شکمی و لگن می شود و باعث سریع تر اتفاق افتادن پریودی می شود.

مدت زمان: این حالت را برای 60 ثانیه نگه دارید. چگونه اثر می کند؟ ماتسایانا یک حرکت یوگا است که عضلات شکم و کمر را به همراه عضلات لگن فعال می کند. فعال سازی این عضلات باعث تحریک ماهیچه های رحم می شود که به زودتر رخ دادن پریودی شما کمک می کند. مدت زمان: شما باید 30 تا 60 ثانیه این حالت را حفظ کنید.

تمام این درمان ها و تمرینات راهی عالی برای زودتر پریود شدن می باشند که حداقل باید یک هفته زودتر از تاریخ پریودی انجام دهید. در حقیقت، می توانید این درمان ها را با داروهای ترکیبی برای نتایج سریعتر و موثرتر استفاده کنید. فراموش نکنید یک رژیم سالم و محیط بدون استرس نیز در حفظ چرخه قاعدگی منظم موثر می باشد. 

اگر چه ممکن است گرفتگی و خونریزی را تا 3 یا 4 روز بعد از سقط جنین نبینید اما پریودی واقعی شما 3 تا 6 هفته بعد از سقط جنین شروع می شود.

می توانید رژیم غذایی مقوی و تمرینات و ورزش های یوگا را استفاده کنید تا به طور طبیعی از بارداری جلوگیری کنید. از آنجا که این روش ها به زودتر رخ دادن پریودی کمک می کنند از حاملگی نیز جلوگیری می کنند.

قرص میزوپروستول معمولا برای سقط جنین و پریودی استفاده می شود (برای سقط جنین چه باید کرد). با این حال، بهتر است از روش های طبیعی ذکر شده در این مقاله استفاده کنید تا عوارض جانبی را نیز تجربه نکنید.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما


منبع: www.stylecraze.com


من یک هفته مونده به پریودم و در حال اقدامم امشب رفتیم مهمونی هم آب هویج خوردم هم مرکباتی که توش ویتامین ث داره خداکنه این ماه پریود نشم و باردار باشم

انشاالله یکی از مسائلی که هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی زنان را درگیر می‌کند مساله‌ی قاعدگی و اختلالات مربوط به آن است. اغلب خانم‌ها برای رفع مسائل مربوط به قاعدگی از جمله باز شدن قاعدگی از دارو‌های شیمیایی و از انواع قرص باز شدن پریود استفاده می‌کنند. حال اینکه مواد طبیعی و گیاهی مفیدی برای رفع این مشکلات وجود دارد و علاوه بر اینکه عوارضی برای بدن ندارند می‌توانند اثرات مطلوب طولانی مدتی را بر جای گذارند. یکی از این مواد طبیعی اسپند است. خاصیت اسپند (اسفند) در درمان بیماری‌ها بسیار است اما در این مقاله قصد داریم شما را با خواص اسپند برای باز شدن قاعدگی و طریقه مصرف آن آشنا کنیم. همچنین دیگر مواد گیاهی و طبیعی که برای بازشدن قاعدگی موثر است را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید. اسپند برای باز شدن قاعدگی

اسپند یکی از گیاهان دارویی است که خواص و کاربرد‌های بسیاری دارد. کشت اسپند برای اولین بار در آسیای جنوبی، کشور‌های خاورمیانه و به ویژه هندوستان و پاکستان بوده است. دانه‌های اسپند و گل اسپند دارای آلکالوئید‌های گروه بتا کربولین و تانن است. یکی از گزینه‌های مفید برای خانم‌هایی که مقدار قاعدگی در آن‌ها کم است و یا خانم‌هایی که قاعدگی نامنظم دارند اسپند است. اسپند می‌تواند باعث باز شدن قاعدگی در خانم‌ها شود. یکی از دلایل خاصیت اسپند برای باز شدن قاعدگی  به طبع گرم اسپند بر می‌گردد.

نحوه مصرف اسپند و مدت مصرف


نحوه‌ی مصرف اسپند برای باز شدن قاعدگی نیز مهم است. شما می‌توانید برای باز شدن قاعدگی هر شب و قبل از اینکه بخوابید ۳ یا ۴ دانه اسپند بخورید. برای باز شدن قاعدگی و یا تنظیم قاعدگی بایستی مصرف اسپند را برای مدت زمان ۴۰ شب ادامه دهید. اما نکته‌ای که قابل ذکر است این است که دانه‌های اسپند بسیار تلخ است. پس آن‌ها را بدون اینکه بجوید، با آب قورت دهید، به این صورت تلخی اسپند را نیز احساس نمی‌کنید. طبع اسپند و مصلح آنخواص رازیانه برای باز شدن پریود

همانگونه که در بالا ذکر شد اسپند طبعی گرم دارد و یکی از دلایل مفید بودن این گیاه برای باز کردن قاعدگی به همین دلیل است. اما افرادی که طبع گرم دارند ممکن است با خوردن اسپند با مشکل مواجه شده و دچار دل درد، حالت تهوع و همچنین استفراغ شوند. در صورتی که افرادی با طبع گرم قصد داشته باشند اسپند مصرف کنند بایستی به همراه اسپند، رب انار به میزان یک قاشق غذا خوری مصرف کنند. همچنین برای متعادل کردن طبع اسپند و به عنوان کصلح آن می‌توان از میوه‌های ترش و سکنجبین استفاده کرد. 

نحوه‌ی شستن اسپند


برای شستن اسپند باید توجه داشته باشید که اکثرا شش یا هفت بار اسپند را شست و شو می‌دهند، اما این اشتباه است و شما بهتر است اسپند را فقط یک بار با آب سرد بشویید؛ به این دلیل که با زیاد شستن اسپند خاصیت اسپند از بین می‌رود و تنها چیزی که می‌ماند گرمای آن است. برای راحتی در شستن اسپند از یک کیسه‌ی توری استفاده کنید. پس از شستن اسپند، برای خشک شدن آن، آن را در مقابل نور خورشید قرار دهید. با قرار دادن در مقابل نور خورشید؛ اثرات مضر و سمی که در اسپند وجود دارد را از بین می‌برید. دیگر مواد غذایی مناسب برای باز شدن قاعدگی

رازیانه


ارتباط رازیانه و قاعدگی نیز در طب سنتی بسیار مورد بررسی بوده و همچنان از آن برای رفع این مشکل استفاده می‌کنند. رازیانه حاوی استروژن گیاهی است که همان هورمون زنانه محسوب می‌شود، بنابراین مصرف آن در اختلالات قاعدگی نظیر تاخیر در قاعدگی، قطع قاعدگی یا برخی اختلالات تخمدان مفید است و باعث برقراری قاعدگی می‌شود. همچنین طبع رازیانه گرم و خشک است و رطوبت بدن زنان را از بین می‌برد. 

پودر حنا یا برگ حنا


از خواص حنا  قاعده آوری فوری و مؤثر است. حنا طبعی سرد و خشک دارد و برای متعادل کردن طبع حنا می‌توانید از کتیرا استفاده کنید.

 


سبزی گشنیز یا تخم گشنیز


مصرف سبزی گشنیز و یا دم کرده تخم گشنیز قاعده آور است. همچنین برای تقویت معده مفید است.

 


کنجد


کنجد سریع‌ترین باز کننده قاعدگی شتاخته می‌شود.  

میوه انبه


انبه یکی از میوه‌های قاعده آور است. میوه انبه طبعی گرم دارد و گزینه مناسبی برای مصرف سرد مزاجان است.

 


گز علفی یا گز انگبین


مصرف گز علفی یا همان گزانگبین به همراه گل گاوزبان و تخم شوید قاعده آور مناسبی محسوب می‌شود.

گل زعفران‌می‌توانید برای باز شدن قاعدگی از دم کرده‌ی زعفران استفاده کنید. برای نتیجه گیری از این روش دم کرده زعفران را به صورت روزانه و روزی ۳ وعده مصرف کنید. 

 


 


زیره زیره به سبب هورمون‌های جنسی که در خود دارد برای باز شدن قاعدگی مؤثر واقع می‌شود.

 


سیاه دانه


سیاه دانه حاوی مواد معطر روغنی و محرکی است که می‌تواند به عنوان باز کننده قاعدگی استفاده شود.حرف پایانی

با توجه به اینکه گیاه اسپند و دانه‌های اسپند دارای مواد سمی هستند باید توجه داشته باشید که به چه اندازه و به چه شیوه‌ای اسپند را مصرف می‌کنید. برای میزان و نحوه‌ی مصرف اسپند بهتر است به اندازه‌ی کافی آگاهی پیدا کنید. از مصرف خودسرانه اسپند به طور جدی پرهیز کنید. به این دلیل که مواد سمی موجود در اسپند می‌تواند سلامتی را مورد خطر قرار دهد و ضرر داشته باشد. دانه‌های اسپند را نباید بجوید و برای اینکه توانسته باشید از درصد مواد سمی آن کم کنید آن را در آب خیس کنید و یا اسپند را به صورت جوشانده و دم کرده مصرف کنید. از جوشانده گل اسپند نیز می‌توانید استفاده کنید.


 یکی از مسائلی که هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی زنان را درگیر می‌کند مساله‌ی قاعدگی و اختلالات مربوط به آن است. اغلب خانم‌ها برای رفع مسائل مربوط به قاعدگی از جمله باز شدن قاعدگی از دارو‌های شیمیایی و از انواع قرص باز شدن پریود استفاده می‌کنند. حال اینکه مواد طبیعی و گیاهی مفیدی برای رفع این مشکلات وجود دارد و علاوه بر اینکه عوارضی برای بدن ندارند می‌توانند اثرات مطلوب طولانی مدتی را بر جای گذارند. یکی از این مواد طبیعی اسپند است. خاصیت اسپند (اسفند) در درمان بیماری‌ها بسیار است اما در این مقاله قصد داریم شما را با خواص اسپند برای باز شدن قاعدگی و طریقه مصرف آن آشنا کنیم. همچنین دیگر مواد گیاهی و طبیعی که برای بازشدن قاعدگی موثر است را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید. اسپند برای باز شدن قاعدگی

اسپند یکی از گیاهان دارویی است که خواص و کاربرد‌های بسیاری دارد. کشت اسپند برای اولین بار در آسیای جنوبی، کشور‌های خاورمیانه و به ویژه هندوستان و پاکستان بوده است. دانه‌های اسپند و گل اسپند دارای آلکالوئید‌های گروه بتا کربولین و تانن است. یکی از گزینه‌های مفید برای خانم‌هایی که مقدار قاعدگی در آن‌ها کم است و یا خانم‌هایی که قاعدگی نامنظم دارند اسپند است. اسپند می‌تواند باعث باز شدن قاعدگی در خانم‌ها شود. یکی از دلایل خاصیت اسپند برای باز شدن قاعدگی  به طبع گرم اسپند بر می‌گردد.

نحوه مصرف اسپند و مدت مصرف


نحوه‌ی مصرف اسپند برای باز شدن قاعدگی نیز مهم است. شما می‌توانید برای باز شدن قاعدگی هر شب و قبل از اینکه بخوابید ۳ یا ۴ دانه اسپند بخورید. برای باز شدن قاعدگی و یا تنظیم قاعدگی بایستی مصرف اسپند را برای مدت زمان ۴۰ شب ادامه دهید. اما نکته‌ای که قابل ذکر است این است که دانه‌های اسپند بسیار تلخ است. پس آن‌ها را بدون اینکه بجوید، با آب قورت دهید، به این صورت تلخی اسپند را نیز احساس نمی‌کنید. طبع اسپند و مصلح آن

همانگونه که در بالا ذکر شد اسپند طبعی گرم دارد و یکی از دلایل مفید بودن این گیاه برای باز کردن قاعدگی به همین دلیل است. اما افرادی که طبع گرم دارند ممکن است با خوردن اسپند با مشکل مواجه شده و دچار دل درد، حالت تهوع و همچنین استفراغ شوند. در صورتی که افرادی با طبع گرم قصد داشته باشند اسپند مصرف کنند بایستی به همراه اسپند، رب انار به میزان یک قاشق غذا خوری مصرف کنند. همچنین برای متعادل کردن طبع اسپند و به عنوان کصلح آن می‌توان از میوه‌های ترش و سکنجبین استفاده کرد. 

نحوه‌ی شستن اسپند


برای شستن اسپند باید توجه داشته باشید که اکثرا شش یا هفت بار اسپند را شست و شو می‌دهند، اما این اشتباه است و شما بهتر است اسپند را فقط یک بار با آب سرد بشویید؛ به این دلیل که با زیاد شستن اسپند خاصیت اسپند از بین می‌رود و تنها چیزی که می‌ماند گرمای آن است. برای راحتی در شستن اسپند از یک کیسه‌ی توری استفاده کنید. پس از شستن اسپند، برای خشک شدن آن، آن را در مقابل نور خورشید قرار دهید. با قرار دادن در مقابل نور خورشید؛ اثرات مضر و سمی که در اسپند وجود دارد را از بین می‌برید. دیگر مواد غذایی مناسب برای باز شدن قاعدگی

رازیانه


خواص رازیانه برای باز شدن پریود

ارتباط رازیانه و قاعدگی نیز در طب سنتی بسیار مورد بررسی بوده و همچنان از آن برای رفع این مشکل استفاده می‌کنند. رازیانه حاوی استروژن گیاهی است که همان هورمون زنانه محسوب می‌شود، بنابراین مصرف آن در اختلالات قاعدگی نظیر تاخیر در قاعدگی، قطع قاعدگی یا برخی اختلالات تخمدان مفید است و باعث برقراری قاعدگی می‌شود. همچنین طبع رازیانه گرم و خشک است و رطوبت بدن زنان را از بین می‌برد. 

پودر حنا یا برگ حنا


از خواص حنا  قاعده آوری فوری و مؤثر است. حنا طبعی سرد و خشک دارد و برای متعادل کردن طبع حنا می‌توانید از کتیرا استفاده کنید.

 


سبزی گشنیز یا تخم گشنیز


مصرف سبزی گشنیز و یا دم کرده تخم گشنیز قاعده آور است. همچنین برای تقویت معده مفید است.

 


کنجد


کنجد سریع‌ترین باز کننده قاعدگی شتاخته می‌شود.  

میوه انبه


انبه یکی از میوه‌های قاعده آور است. میوه انبه طبعی گرم دارد و گزینه مناسبی برای مصرف سرد مزاجان است.

 


گز علفی یا گز انگبین


مصرف گز علفی یا همان گزانگبین به همراه گل گاوزبان و تخم شوید قاعده آور مناسبی محسوب می‌شود.

گل زعفران‌می‌توانید برای باز شدن قاعدگی از دم کرده‌ی زعفران استفاده کنید. برای نتیجه گیری از این روش دم کرده زعفران را به صورت روزانه و روزی ۳ وعده مصرف کنید. 

 


 


زیره زیره به سبب هورمون‌های جنسی که در خود دارد برای باز شدن قاعدگی مؤثر واقع می‌شود.

 


سیاه دانه


سیاه دانه حاوی مواد معطر روغنی و محرکی است که می‌تواند به عنوان باز کننده قاعدگی استفاده شود.حرف پایانی

با توجه به اینکه گیاه اسپند و دانه‌های اسپند دارای مواد سمی هستند باید توجه داشته باشید که به چه اندازه و به چه شیوه‌ای اسپند را مصرف می‌کنید. برای میزان و نحوه‌ی مصرف اسپند بهتر است به اندازه‌ی کافی آگاهی پیدا کنید. از مصرف خودسرانه اسپند به طور جدی پرهیز کنید. به این دلیل که مواد سمی موجود در اسپند می‌تواند سلامتی را مورد خطر قرار دهد و ضرر داشته باشد. دانه‌های اسپند را نباید بجوید و برای اینکه توانسته باشید از درصد مواد سمی آن کم کنید آن را در آب خیس کنید و یا اسپند را به صورت جوشانده و دم کرده مصرف کنید. از جوشانده گل اسپند نیز می‌توانید استفاده کنید.

منبع: ستاره


1980


خواص رازیانه برای باز شدن پریود

خواص رازیانه برای باز شدن پریود

0
0 حاج صمد تهرانی فواید،علائم،خواص ژانویه 14, 2020
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *