خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

سپیدی زود رس مو یکی از معضلات امروزه ی جوانان است. اکثرا در جوانان با سنین کمتر از 30 سال سپیدی مو به وفور مشاهده می شود. عده ای از این سپیدی زود رس ناراحت و به دنبال راهی برای به تاخیر انداختن آن هستند. در این مقاله به پاسخ این سوال که آیا رفع سپیدی مو با سیاه دانه امکان پذیر است می پردازیم.

 


سیاه دانه منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که باعث تغذیه مو و جلوگیری از سفیدی مو می شوند. این مواد مغذی عبارتند از مس، منگنز، کلسیم، منیزیم، آهن، روی، فسفر، ویتامین B1، اسیدهای آمینه، سلنیوم، ملانین و فیبر رژیمی. علاوه بر این، سیاه دانه حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی مانند سوزامین، سسامولین و سسامول است. با استفاده از این ترکیبات ، رفع سفیدی مو با سیاه دانه به نظر امکان پذیر است.

 


در طب سنتی چینی مصرف سیاه دانه برای سفیدی مو بسیار موثر است و دانه های سیاه دانه به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی ضد پیری شناخته می شود. سیاه دانه، با تغذیه پوست سر و تحریک رشد مو، می تواند فعالیت ملانوسیت را برای تولید ملانین ، یعنی رنگدانه ای که مسئول رنگ مو و پوست است ، افزایش دهد.خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

تحقیقات نشان می دهد رفع سفیدی مو با سیاه دانه امکان پذیر است. زیرا آنتی اکسیدان های موجود در دانه های سیاه دانه می توانند اثر رادیکال های آزادی را که موجب آسیب به سلول های بدن و ایجاد پیری می شوند از جمله ایجاد موهای سفید، ریزش مو و چین و چروک از بین ببرند یا خنثی کنند.

 


سیاه دانه دارای عطر و بوی بسیار خوبی است و به مقدار زیادی روغن در هر دانه از آن موجود است. این روغن سیاه دانه برای جلوگیری از سفیدی مو بسیار مناسب است. سیاه دانه دارای انواع مختلفی می باشد و شامل رنگ های گوناگونی از جمله سیاه، قهوه ای، قرمز و قهوه ای مایل به زرد می باشد. ترکیبات غذایی تمام آن ها تقریبا مشابه هم است و دارای مقدار فوق العاده بالایی از آنتی اکسیدان ها و مزایای ضد پیری هستند. این ویژگی ها باعث می شود تا از روغن سیاه دانه برای سفیدی مو استفاده شود.

 


طب چینی ، پوست و مو را آینه خارجی سلامت داخلی بدن می داند. مو برای رشد کردن از خون تغذیه می کند و پوست از منافظ بدن برای مرطوب ماندن استفاده می کند. هنگامی که منافظ بدن آسیب ببینند، این مسئله می تواند باعث بوجود آمدن پوستی خشک شود یا بر روی پوست ایجاد خارش کند. به همین ترتیب زمانی که دچار کم خونی می شویم، این مسئله ممکن است باعث ریزش مو و ایجاد موهای سفید شود. حال به توضیح چگونگی رفع سفیدی مو با سیاه دانه می پردازیم:

خواص سیاه دانه و سفیدی مو رابطه نزدیکی با هم دارند. دانه های سیاه دانه می توانند ارگان های بدن، از جمله خون و منافظ پوستی را تغذیه کنند. این کار موجب می شود مو و پوست به خوبی تغذیه شوند. ما به شما توصیه می کنیم در حالیکه از کرم ها، روغن ها و ماسک های مو برای تقویت مو و جلوگیری از سفید شدن آن استفاده می کنید ، به طور مرتب روزی یک قاشق غذاخوری سیاه دانه بخورید زیرا این کار به برطرف شدن مشکل شما بصورت ریشه ای کمک می کند.

 


طریقه مصرف سیاه دانه برای رفع سفیدی مو بسیار ساده است. فرایند همانند زمانی است که می خواهید بوسیله روغن سیاه دانه ، ریزش مو را کنترل می کند. به این صورت که با استفاده از روغن سیاه دانه شروع به ماساژ دادن مناطقی از پوست سر می کنید که موها در آن نواحی سفید شده است و این کار را برای چند دقیقه ادامه می دهید. سپس اجازه می دهید این روغن به مدت یک شب تا صبح بر روی پوست سرتان بماند و به هنگام صبح موهای خود را شستشو می دهید. برای درمان سفیدی مو با روغن سیاه دانه رسیدن به نتیجه مطلوب باید چندین بار این روند را تکرار کنید. برخی افراد نیز ترکیب سیاه دانه و عسل برای سفیدی مو را مناسب می دانند.

 


روغن سیاه دانه با رطوبت رسانی به مو آن ها را نرم و لطیف نگه می دارد.

 


روغن سیاه دانه باعث قوی تر شدن ریشه مو شده و از ریزش آن جلوگیری می کند. چنانچه روغن سیاه دانه را هر شب بر روی موها و پوست سر خود ماساژ دهید پس از مدتی می بینید که ریزش مو کمتر شده و موها ضخیم تر شده اند، حتی مشاهده شده که استفاده ی مداوم از روغن سیاه دانه طاسی را هم درمان کرده است.

 


ترکیب روغن سیاه دانه و روغن زیتون سال ها برای رفع سفیدی مو استفاده می شود. برای این کار می توانید هر روز مقدار برابر روغن زیتون و روغن سیاه دانه را با هم ترکیب کرده و موهای سر را با آن ماساژ دهید و پس از 1 ساعت با آب گرم بشویید تا سفیدی موها کم کم برطرف شود.

 


روغن سیاه دانه فولیکول های موی ابرو را تحریک می کند، در نتیجه باعث افزایش رشد ابرو می شود. برای داشتن ابرو و مژه های ضخیم تر و پرپشت تر قبل از خواب انگشت اشاره خود را به یک قطره روغن سیاه دانه آغشته کرده و بر روی محل مورد نظر ماساژ دهید.

 


مصری های باستان و مردم خاور میانه سال ها از روغن سیاه دانه به عنوان درمانی برای جلوگیری از ریزش و سفید شدن ریش ها استفاده می کردند، علاوه بر این روغن سیاه دانه می تواند به نرم شدن ریش ها کمک کند.

مهمترین راهکارها برای درمان سپیدی مودکتر فرزاد فرامرزی


آرین سلامت سینا


مطب ایمپلنت و زیبایی


طراحی لبخند جردن


آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر خسروشاهی


خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

دکتر علی کربلایی خانی


بینایی سنجی تابان


کلینیک دندانپزشکی دکتر مازیار


کلینیک دندانپزشکی نارمک


مطب پوست و لیزر دکتر قره داغی


168 بازدید


230 بازدید


170 بازدید


203 بازدید


112 بازدید


 • مضرات ليزر موهاي زائد ناحيه تناسلي
 • 230 بازدید


  174 بازدید


  01 بهمن 1398


  01 بهمن 1398


  30 دی 1398


  30 دی 1398


  30 دی 1398


  30 دی 1398


  30 دی 1398


  آنتی اکسیدان های موجود در سیاه دانه از مهمترین خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو می باشند که اثر رادیکال های آزادی که موجب آسیب به سلول های پوست و مو می شوند را خنثی می کنند.

  روغن سیاه دانه دارای عطر و بوی بسیار خوبی است .به مقدار زیادی روغن در هر دانه از آن موجود می باشد. تنوع سیاه دانه بسیار زیاد است  و شامل رنگ های گوناگونی از جمله سیاه، قهوه ای، قرمز و قهوه ای مایل به زرد می باشد. ترکیبات غذایی تمام آن ها تقریبا مشابه هم است و دارای مقدار فوق العاده بالایی از آنتی اکسیدان ها و مزایای ضد پیری هستند. این ویژگی ها باعث می شود تا خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو بسیار معروف شود و روغن طبیعی و ارگانیک آن بسیار مورد استفاده قرار گیرد.


  در طب سنتی ایرانی خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو بسیار پیشنهاد شده است. روغن سیاه دانه، با تغذیه پوست سر و تحریک رشد مو، می تواند فعالیت ملانوسیت را برای تولید ملانین ، یعنی رنگدانه ای که مسئولیت رنگ مو و پوست دارند را افزایش دهد. به همین دلیل است که دانه های سیاه دانه به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی ضد پیری شناخته می شود.

  در طب سنتی چینی ، پوست و مو را آینه خارجی سلامت داخلی بدن می دانند. مو برای رشد کردن از خون تغذیه می کند و پوست از منافذ بدن برای مرطوب ماندن استفاده می کند. هنگامی که منافذ بدن آسیب ببینند، این مسئله می تواند باعث بوجود آمدن پوستی خشک شود یا بر روی پوست ایجاد خارش کند. به همین ترتیب زمانی که دچار کم خونی می شویم، این مسئله ممکن است باعث ریزش مو و ایجاد موهای سفید شود. حال برای رفع این مشکل و جلوگیری از سفیدی موی زودرس استفاده از روغن سیاه دانه را پیشنهاد می کنند.خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید


  بیشتر بدانید : برای رفع سفیدی مو چه باید کرد ( 3 راهکار خانگی )


  یکی از خواص روغن سیاه دانه برای رفع سفیدی مو ، آنتی اکسیدان های موجود در دانه های آن است . این انتی اکسیدان ها می توانند اثر رادیکال های آزادی را که موجب آسیب به سلول های بدن و ایجاد پیری می شوند از جمله سفید شدن موها ، شروع ریزش شدید مو و … را ز بین ببرند و یا حتی خنثی کنند.

  خواص روغن سیاه دانه و سفیدی مو رابطه نزدیکی با هم دارند. دانه های سیاه دانه می توانند ارگان های بدن، از جمله خون و منافذ پوستی را تغذیه کنند. این کار موجب تغذیه ی مناسب مو و پوست می شود. اسپیرولایف به شما توصیه می کند در حالیکه از کرم ها، روغن های ارگانیک و طبیعی و ماسک های مو برای تقویت مو و جلوگیری از سفید شدن آن استفاده می کنید ، به طور مرتب روزی یک قاشق غذاخوری سیاه دانه بخورید زیرا این کار به برطرف شدن مشکل شما به صورت ریشه ای و کامل کمک می کند.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  نام


  ایمیل


  وب‌ سایت


  دیدگاه

  اسپیرولایف با تهیه محصولات از کشاورزان زحمت کش  ایرانی ،  در کنار آموزش های کاربردی  و بسته های خودت بساز( DIY ) آرایشی بهداشتی ، شما را از خطر مواد شیمیایی و سرطان زا در محصولات صنعتی مصون نگاه می دارد.

  ایران،اصفهان


  09909604228


  برای سرویس دهی بهتر، ما از کوکی استفاده می کنیم.

  مراقبت از پوست در هوای سرد زمستانی


  سیاه دانه معجون جادویی که دوای هر دردی است


  خواص جادویی جینسینگ قرمز برای پوست و مو، لاغری


  زاویه دار کردن صورت با ماساژ


  روغن خراطین و تاثیرات عجیب و غریب آن …


  خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

  گانودرما اکسیر شگفت انگیز جوانی


  درمان سرطان با قارچ گانودرما


  مزایای شگفت انگیز گانودرما برای پوست و مو


  چگونه به فرزندم بیاموزم از خود دفاع کند؟


  مدیتیشن همراه با آروماتراپی


  گانودرما: کاربرد، عوارض جانبی و نحوه مصرف


  قارچ شیتاکه دومین قارچ محبوب در جهان
  خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید • نحوه مصرف قرص اورژانسی لونژیل 1.5


 • خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید  سیاه دانه معجون جادویی که دوای هر دردی است


   


  اگر میخواهید پوستی صاف و شفاف داشته باشد یا این که به دنبال راهی برای درمان قطعی ریزش مو هستید.در این مطلب می خواهیم شما را با یک معجون جادویی که دوای هر دردی است آشنا کنیم(خواص سیاه دانه)خواص سیاه دانه برای موهر بیماری که وجود دارد خدا درمان آن را در طبیعت قرار داده است اما متاسفانه درعصر قرص ها و آمپول ها میل به درمان طبیعی در مردم از بین رفته است.امیدواریم شما با خواندن این مطلب در مورد خواص سیاه دانه بعد از پی بردن به خواص جادویی این دانه های ارزشمند که در روایات اسلامی آنها را درمان هر دردی جز مرگ می دانند با درمان های سنتی و داروهای طبیعی آشتی کنید.

      


  ریزش مو ریزش مو همیشه یکی از بزرگترین دغدغه های ما در دوران زندگی بوده و گاهی همه درآمدمان را برای آن هزینه می کنیم ولی هیچ تغییری رخ نمی دهد شاید دلیلش استفاده از داروهای شیمیایی است اگر بجای آن داروها از داروهای طبیعی نظیر سیاه دانه استفاده کنید قطعا راضی خواهید شد. براي رفع ریزش مو با سیاه دانه ابتدا باید 50 گرم سياه دانه را خرد کرده و با يك قاشق غذا خوری روغن نارگيل مخلوط کنین بعد از آن حدود، 400 سي سي الكل طبي و 3 عدد ميخك به آن اضافه کنید به مدت دو هفته مواد را داخل شیشه به دور از نور مستقیم آفتاب نگه دارید سپس روزی دو مرتبه موها را به 10 دقیقه با آن ماساژ دهید بعد از 2 ساعت می توانید موهایتان را بشوید دقت کنید قبل از استفاده حتما موها تمیز باشد. توجه داشته باشید رفع ریزش مو با سیاه دانه از قدیم الایام از جمله روش های درمان ریزش مو بوده است.

      


  درمان جوش صورت با سیاه دانهاز دیگر خواص سیاه دانه :جوش آکنه واقعا آزار دهنده ست خصوصا زمانی که روی صورت ایجاد می شود برای درمان آن با سیاه دانه ما دو روش را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم روش اول: 10 گرم سياه دانه را با 30 گرم زغال مو (چوب انگور) آسیاب کنید سپس200 سي‌سي سرکه به آن اضافه کنید و بگذارید 24 ساعت مواد در جای خنک بماند بعد از آن روزی 3 مرتبه به صورت بمالید و بگذارید که در هر بار 1 ساعت این ماسک روی صورتتان بماند.در روش دوم سیاه دانه را آسیاب کرده با مقداری روغن کنجد مخلوط کرده روزی 3 نوبت استفاده کنید البته سعی کنید میزان روغن آن کم باشد و شکل خمیری پیدا کند.

   


     خواص سیاه دانه سفیدی مواز نکات جالب سیاه دانه خاصیت مکیدن این دانه های کوچک در رفع سفیدی مو است اگر بطور منظم روزانه 10 عدد سیاه دانه را با 3 عدد هلیه سیاه بمکید بعد از مدت 40 روز موهای سفیدتان به مرور تغییر رنگ داده و در صورت استفاده طولانی تمام موهای سفید سرتان تیره خواهد شد.مالیدن روغن سیاه دانه به مدت یکسال می تواند علاوه تقویت و پرپشت کردن مو در رفع سفیدی مو هم تاثیر بسزایی دارد.

      


  برای جلوگیری از ریزش موها و رویاندن موهای ریخته شده، پودر سیاه دانه و حنا را در روغن سوسن مخلوط کرده و بر سر ضماد کنید.سیاه دانه برای جوانی و زیبایی پوستمالیدن جوهر سیاه دانه بر صورت باعث جوان شدن پوست صورت می شود.در برخی متون طب سنتی به این نکته اشاره شده که استفاده موضعی از تخم سیاه دانه و روغن کنجد برای درمان جوش های زیرپوستی بسیار موثر است. این درمان گران برای تهیه این ترکیب به بیماران شان توصیه می کنند روغن کنجد و پودر سیاه دانه را با یکدیگر ترکیب کرده و آن را روی پوست صورت ماسک کنند. استفاده از این ترکیب به مدت 2 هفته به بهبود جوش های زیرپوستی منجر می شود، اما هنگام استفاده از این ترکیب باید مراقب بود که بیش از اندازه از این روغن روی پوست استفاده نکنید چرا که استفاده بیش از اندازه از انواع روغن ها موجب بسته شدن منافذ پوستی می شود. برای استفاده از این ترکیب باید سرانگشتان تان را اندکی به این روغن آغشته کنید و روی پوست تان ماساژ دهید.

   


      


  سیاه دانه برای تقویت قوای جنسیمالیدن جوهر سیاه دانه بر کمر سبب تمدد اعصاب شده و قدرت جنسی را افزایش می دهد.روغن سیاه دانه اکسیر جوانی است واگر این روغن را بر کمر ومواضع مخصوص بمالند برگشت جوانی مشهود خواهد بود.

      


  سیاه دانه را چگونه مصرف کنیماز امام موسی بن جعفر علیه السلام روایت است که فرموده اند: أن حبة السوداء شفاء من كل داء إلا السام و عليكم بالعسل و حبة السوداء ؛ درسياه دانه شفاي هر دردي است مگر مرگ و بر شما باد به خوردن عسل و سياه دانه.کارشناسان و متخصصان تغذیه کشف کردند که تاثیر سیاه دانه تا هفت سال در بدن انسان برجای می ماند از این نظر می تواند دارویی مناسب جهت درمان دردهای مزمن که گاهی به مدت طولانی در بدن انسان تولید ناراحتی می کنند می باشد .سیاه دانه در ترکیبات مختلف، اثرات درمانی متفاوتی دارد و به همین دلیل به صورت اشکال مختلف استفاده می شود، که یکی از آنها ترکیب عسل و سیاه دانه یا«دوسین» است. برای تهیه این معجون باید سیاه دانه را آسیاب کرده و یک پیمانه از آن را با پنج پیمانه عسل مخلوط نماییم.

      


  این معجون خواص بیشماری دارد که ما به بیان برخی از آنها اکتفا می کنیم.۱- ضد لک منبع ۲-ضد نفخ و تقویت کننده معده3-شیر افزا ۴- درمان آلرژی ناشی از گرد و غبار ۵- ایجاد تمرکز ۶- درمان ضعف اعصاب ۷- ضد نفخ ۸- کمک در درمان افسردگی به شکل چشمگیر ۹- درمان آسم و تنگی نفس ۱۰- درمان دردهای بعد از زایمان ۱۱- باعث به تاخیر انداختن علائم پیری در بدن ۱۲- درمان سنگهای صفراوی و کلیوی ۱۳ – پاکسازی رحم بعد از زایمان ۱۴– ضد انگل ۱۵– ادرار آور ۱۶ – ضد ویروس ۱۷– هضم کننده غذا ۱۸ – ضد تشنج ۱۹ – ضد سرفه ۲۰- ملیّم ۲۱- دفع کننده سنگ کلیه و صفرا ۲۲– تنظیم کننده فشار خون ۲۳– ضد دردهای عضلانی ۲۴– کمک به توقف و پیشگیری رشد سلولهای سرطانی به طور چشمگیر ۲۵ – تقویت سیستم ایمنی بدن

  همه خانم های زیبا برای زیبایی خود راز مشتركی دارند. شما می توانید با كمی همت و دقت، زیبایی خود را صد چندان كنید.

  “یوگای صورت” ورزش فوق العاده برای از بین بردن چین و چروک صوررت اکسیر راز زیبایی و جوانی www.eksir.net

  برنامه هفتگی ماساژ موی سر، که باعث ضخامت و تقویت موهای شما میشود.

  ماساژ شگفت انگیز صورت برای سلامتی و زیبایی سایت اکسیر راز زیبایی و جوانی

  مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

  لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه “قوانین و مقررات” را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه “قوانین و مقررات” را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است.

  اکســــیر | ارتباط با ما | نقشه سایت


  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اکسیر دات نت می باشد.                                                        2016 © – All Rights Reserved For Eksir.net

  ×  اپلیکیشن خدمت از ما


  تمام خدمات منزل


  کارواش | نظافت | تعمیرات


  خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو، به نوعی نوید بخش رفع سفیدی مو برای همیشه است. در کنار خواص روغن سیاه دانه به رفع سفیدی مو؛ می توان به رویش مجدد مو با روغن سیاه دانه و حتی خواص روغن سیاه دانه برای پوست صورت اشاره نمود. اگر به دنبال یک روش طبیعی و بدون استفاده از داروهای شیمیایی را برای رفع سفیدی مو هستید، پیشنهاد می شود، خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو را مطالعه و با نحوه استفاده از روغن سیاه دانه برای مو آشنا شوید. از موارد دیگر استفاده از روغن سیاه دانه می توان به خواص روغن سیاه دانه برای لاغری اشاره نمود.

   


  خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

   


  رفع سفیدی مو برای همیشه شاید در نظر اول یک معجزه به شمار بیاید، اما با بررسی خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو به این نتیجه خواهید رسید، که روغن سیاه دانه یک تقویت کننده قوی برای مو و پوست به شمار می‌آید. خواص روغن سیاه دانه برای ابرو و همین طور طریقه مصرف روغن سیاه دانه برای لاغری از موارد کاربردی روغن سیاه دانه است. در این مطلب خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو را بررسی می‌کنیم.

      


  سپیدی زودرس مو در افرادی که سن پایینی دارند و جوان به حساب می‌آیند، اتفاقی ناراحت کننده است، به گونه ای که به دنبال راه حلی برای رفع بروز پیری زودرس در موها می‌باشند. متخصصان تغذیه و زیبایی بر اساس تحقیقات در زمینه استفاده از مواد طبیعی در زمینه بهداشتی و زیبایی توانستند؛ خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو را کشف کرده و از این روغن برای رفع سفیدی مو بهره برند.

  خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو؛ از وجود مواد مغذی معدنی و ویتامین ها برای تغذیه مناسب مو در سیاه دانه نشئت می‌گیرد. این مواد مغذی عبارتند از مس، منگنز، کلسیم، منیزیم، آهن، روی، فسفر، ویتامین B1، اسیدهای آمینه، سلنیوم، ملانین و فیبر رژیمی. علاوه بر این، سیاه دانه حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی مانند سوزامین، سسامولین و سسامول است؛ این ترکیبات در کنار هم در رفع سفیدی مو بسیار موثر می باشند.

      


  در طب سنتی سیاه دانه یک ماده غذایی قوی برای ضد پیری شناخته شده است، روغن سیاه دانه به دلیل داشتن ملانوسیت، برای تولید ملانین ، یعنی رنگدانه ای که مسئول رنگ مو و پوست هستند ،پوسته سر را تحریک و از سفیدی زود رس مو جلوگیری می کنند.رفع سفیدی مو با سیاه دانه امکان پذیر است زیرا آنتی اکسیدان های موجود در سیاه دانه رادیکال های آزادی که روی سفیدی مو و پیری زود رس پوست اثر دارند را خنثی کرده و در تقویت رنگدانه های مو بسیار موثر است.

      


  خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو به اندازه ای است، که این دانه های معطر و پر از روغن را در صدر استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی قرار داده است. سیاه دانه دارای انواع مختلفی شامل زرد، قرمز، قهوه ای و سیاه می‌باشد، که خواص تمامی آنها برای جلوگیری از پیری زودرس پوست و سفیدی مو یکسان است. نحوه استفاده از روغن سیاه دانه برای مو به این شکل است که موها و پوست سرتان را با این روغن ماساژ داده و یک شبانه روز اجازه دهید این روغن روی موهایتان بماند، سپس آن را با آب گرم بشویید.

      


  یک روش مناسب برای استفاده از روغن سیاه دانه برای مو کاربرد روغن زیتون همراه روغن سیاه دانه برای رفع سفیدی مو است، هر روز موهایتان را با این ترکیب ماساژ داده و بعد از یک ساعت با آب گرم شسته و کم کم منتظر تغییر سفیدی رنگ موهایتان باشید.

   


  استفاده از هلیله سیاه در رفع سفیدی مو بسیار تاثیر دارد؛ بگونه ای که از هلیله سیاه بعنوان یک کیمیا در طب سنتی، درباره تغییر رنگ موهای سفید شده یاد می‌کنند. مصرف یک یا دو عدد هلیله سیاه بعد از بیدارشدن از خواب؛ و انجام مداوم این روش بین یک یا دو سال تاثیر شگفت انگیزی در رفع سفیدی مو دارد. روش دیگری در استفاده از هلیله سیاه، مصرف کوبیده شده یک عدد از این دانه گیاهی و خوردن یک لیوان آب به همراه آن هر روز صبح به مدت یک سال می‌باشد. استفاده از این دانه گیاهی را در کنار خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو می توان موثر دانست.

      


  روغن سیاه دانه به دلیل سرشار بودن از مواد مغذی سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده، موجب جریان انرژی دربدن و سوخت و ساز مفید در بدن می‌شود. علاوه بر خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو، رویش مجدد مو با روغن سیاه دانه بسیار اعجازگونه است. ماساژ سر با این روغن منجر به تقویت پیاز مو و ریشه مو و در کنار آن ممانعت از ریزش مو شده و لطافت و ضخیم شدن مو را به دنبال دارد. رطوبت رسانی به مو و درمان ریزش مو از موارد موثر در خصوصیات روغن سیاه دانه برای رویش مجدد مو می‌باشد.خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

      


  استفاده بیش از حد از هر ماده طبیعی ممکن است؛ حساسیت زا بوده و به بافت مو و پوست آسیب رساند، به طور حتم نمی توان عوارضی را برای روغن سیاه دانه برای مو در نظر داشت، اما تا جایی که می‌توانید قبل از استفاده از روغن سیاه دانه برای مو از حساسیت های پوستی و آلرژی های پوستی خود مطلع باشید.

      


  خواص روغن سیاه دانه به تقویت مو و همین طور خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو ختم نمی‌شود، خواص ضد التهابی روغن سیاه دانه باعث شده که از این روغن برای رفع لک و زیبایی پوست استفاده کنند، از قدیم برای رفع لکه های پوستی و درخشش و لطافت بخشیدن به پوست صورت از روغن سیاه دانه استفاده شده است، کاربرد روغن سیاه دانه روی پوست ممکن است منجر به خارش پوستی شود، بهتر است کمی ماست را به این روغن اضافه کرده و روی پوست به کار برید. استفاده از روغن سیاه دانه به همراه روغن نارگیل یا آب پرتقال به طور جداگانه بعنوان یک آبرسان عمل کرده و رطوبت و نرمی به پوست صورت می‌بخشد.

    • نقشه های هوایی قدیمی تهران
 •  


  خواص روغن سیاه دانه برای رفع سفیدی مو، یکی از هزاران خواص این روغن مفید برای مو ، پوست و همین طور سیستم دفاعی بدن و … می‌باشد، برای داشتن پوستی شاداب و سلامت مو می توانید به این روغن در کنار روغن های گیاهی دیگر توجه داشته باشید؛ فراموش نکنید جنس مو و میزان سفیدی آن در تاثیر گذاری روغن سیاه دانه برای بهبود رنگ دانه های موی سر تاثیر دارد؛ پس برای گرفتن نتیجه مطلوب با این نکات را به یاد داشته باشید.

  4.50 امتیاز از 11 رای


  “خدمت از ما” بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

  شهر و خدمت مورد نیاز خود مثل نظافت، کارواش، تعمیرات و … را وارد کنید و به رایگان قیمت بگیرید.

  لطفا شماره همراه خود را وارد کنید


  برای ورود به حساب کاربری شماره موبایل خود را در بخش روبرو وارد کنید. درصورتیکه قبلا حساب کاربری نساخته اید، ثبت نام کنید

  لطفا شماره همراه خود را وارد کنید


  برای ثبت نام، اطلاعات خود را در بخش روبرو وارد کنید. درصورتیکه حساب کاربری دارید، میتوانید وارد شوید

  لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید


  خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

  برای ورود به حساب کاربری شماره موبایل خود را در بخش روبرو وارد کنید. درصورتیکه قبلا حساب کاربری نساخته اید، ثبت نام کنید

  کد 4 رقمی را وارد کنید


  کد 4 رقمی به شمـاره ارســال شد. درصورتیــکه کد را دریافت نکردید، میتوانید مجددا درخواست دهید

  ثانیه مانده برای درخواست ارسال مجدد


  ۱- در نوار پایین گوشی دکمه را کلیک کنید.


  ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و دکمه را کلیک کنید

  ۳- در آخر در بالای صفحه دکمه Add را کلیک کنید.


  آرایشی و زیبایی ، پوست و مو, بیماریها, دانستنیها, دانستنیهای پزشکی, درمان های غیر دارویی, روغن های گیاهی, طب سنتی و مکمل, گیاهان دارویی 6,948 بازدید

  روغن سیاهدانه: سیاهدانه گیاهی بومی آسیا می باشد. خواص دارویی این گیاه تا حدی است که برخی از متخصصان طب سنتی آن را درمان همه چیز جز مرگ می دانند. بنابراین بذر و روغن این گیاه می توانند برای طیف وسیعی از مشکلات سلامت به کار گرفته شوند.


  گیاه سیاهدانه با نام علمی Nigella sativa L از خـانواده گیاهی رانونکولاسه است. گل های آن سفید یا آبی کمرنـگ تـا آبی پررنگ دارای دانه های سفید شیری رنگ کـه در تمـاس بـا هوا سیاه رنگ می شوند.

  ۳۰ درصد وزن بذر سـیاهدانـه را روغـن تشکیل می دهد.  P-cymen اصلی تـرین ترکیـب آن اسـت و تقریباً ۶۱/۴۸ درصد از وزن روغن فرار آن را تـشکیل مـی دهـد.خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

  برخی شواهد علمی وجود دارد که دانه های سیاهدانه می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش شدت واکنش های آلرژیک کمک کنند.

  همچنین آزمایش ها ثابت کرده اند که این گیاه دارویی می تواند به طور موقت فشار خون را کاهش دهد و به تنظیم کلسترول LDL  در بدن کمک کند.

  روغن سیاهدانه می تواند به طور خاص برای بهبود بافت مو، کمک به جلوگیری از ریزش مو و حتی برای جلوگیری از سفیدشدن زودرس مورد استفاده قرار گیرد.

  این روغن می تواند به طور عمیق به فولیکول های مو نفوذ کند و از این طریق رشد مو را تحریک کند، از ریزش مو جلوگیری کند و به سلول های مو برای جلوگیری از دست دادن رنگدانه و سفید شدن کمک نماید.


  روغن سیاهدانه یک نرم کننده طبیعی است، بنابراین موهای ضخیم درشت را نرم و لطیف می کند. همچنین این روغن می تواند پوست را خنک نگه دارد و التهاب پوست سر را کاهش داده و از بروز شوره سر هم جلوگیری نماید.

  سایر روغن های مناسب برای مخلوط کردن با این روغن به منظور تاثیر بهتر بر موها شامل روغن اسطوخودوس، زیتون و رزماری می باشند.


  ریزش مو دلایل متعددی دارد که عمدتا به دلایل التهابی می باشد.

  روغن سیاهدانه به عنوان یک ضد التهاب قوی عمل می کند. به طوری که بسیاری از ترکیبات موجود در این روغن می توانند به کنترل انواع عفونت از جمله عفونت های باکتریایی، ویروسی و قارچی کمک کنند. این روغن حتی برای کنترل شپش سر نیز مفید است.

  به منظور جلوگیری از ریزش مو، یک قاشق چای خوری روغن سیاهدانه را در قسمت های خاص ریزش پوست سر خود ماساژ دهید.

  ایده آل است که این کار را قبل خواب انجام دهید. موهایتان را با یک حوله بپوشانید و صبح آن را بشویید. اینکار را هر شب تکرار کنید تا تاثیر آن را بر موهایتان مشاهده نمایید. پس از اینکه رشد موهایتان ملموس شد، این کار را هر سه روز یکبار تکرار کنید.


  سفید شدن موها علل زیادی دارد، اما این مشکل به هر علتی که بروز کند، برای بسیاری غیر قابل تحمل است.

  استفاده از روغن سیاهدانه می تواند سلول هایی که مسئول تولید رنگدانه های مو هستند را بهبود بخشد و از این طریق روند پیر شدن موها را معکوس می کند.

  مطالعات نشان داده است، کسانی که از این روغن به صورت روزانه استفاده کرده اند، بخشی از موهایشان ابتدا به خاکستری و سپس به رنگ طبیعی تغییر رنگ داده است.


  برای تهیه انواع روغن های اصل می توانید به فروشگاه های محصول خوب مراجعه کنید.

  فروشگاه های محصولات طبیعی و ارگانیک که از هر نظر حقوق مصرف کننده را رعایت می کنند و همیشه مرغوبترین محصولات طبیعی را عرضه می کنند.

  عرضه انواع روغن های اصل


  بهترین شیره های انگور و خرما


  عود طبیعی


  صابون های سنتی


  گیاهان دارویی


  محصولات طبیعی و سالم


  خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

  دکتر سارا بخشائی


  برچسبرشد مو روغن سیاهدانه روغن های گیاهی ریزش مو سفید شدن مو سیاهدانه گیاهان دارویی

  1 هفته پیش


  2019-12-01


  2019-07-11


  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه
  وب‌ سایت


 • عکس پروفایل روز عروسی خواهرم • “پارسی طب” یک وبگاه عمومی با موضوع سلامتی و پزشکی است. این وبگاه به شدت به طب سنتی و گیاهی اعتقاد داشته و از این موضوع حمایت میکنند. ما همواره در تلاشیم که اطلاعات مفیدی در اختیار بینندگان خود قرار داده و اسباب رضایت ایشان را جلب نماییم.

  بیشتر روش های گفته‌شده به‌صورت کلینیکی آزمایش نشده اند و تاثیرات آن‌ها به‌صورت علمی ثابت نشده است اما بسیاری از افراد با استفاده از آن‌ها توانسته اند رنگ موهای سفید خود را برگردانند . روش ها زیاد است و می‌توانید روشی را پیدا کنید که وسایل آن را در خانه داشته باشید و بتوانید استفاده کنید . روش های رفع …


  تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند : ehow و wikihow بوده ، بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

  ورود  خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

  نام کاربری یا نشانی ایمیل


  رمز


  مرا به خاطر بسپار  خواص روغن سیاه دانه برای مو و پوست باعث شده افرادی که می خواهند ظاهری زیباتری داشته باشند و از طرفی از داروهای شیمیایی یا عمل های جراحی استفاده نکنند، به استفاده از این محصول روی بیاورند. در ادامه این مطلب از سایت بکردانه قصد داریم که تاثیرات روغن گیری سیاه دانه بر روی پوست و مو را به صورت جداگانه بررسی کرده و اطلاعاتی را در خصوص استفاده از روغن سیاه دانه برای پوست و مو در اختیار شما قرار دهیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا یک روش بسیار ساده و راحت برای بدست آوردن زیبایی پیدا کنید.

  عوارض روغن سیاه دانه برای مو فقط در شرایط خاص دیده می شود، این شرایط برای وقتی هستند که پوست بدن شما به عصاره یا روغن سیاهدانه حساسیت داشته باشد. در این موارد ممکن است که پوست شما دچار تاول، قرمزی و یا التهاب شود؛ البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که چنین عوارضی بسیار نادر هستند. اما خواص روغن سیاه دانه برای مو باعث می شود که استفاده از این روغن بسیار به نفع شما باشد و شما علاقمند به استفاده از آن شوید. برخی از این خواص عبارتند از:

   


  خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو از نظر علمی هنوز مشخص نیست. اما در مواردی مشاهده شده است که استفاده از روغن سیاه دانه بر روی پوست سر، باعث رشد مجدد موهایی می شود که قبلاً ریختند. این موضوع به دلیل وجود مواد مغذی مانند: اسید آمینه های ضروری، پروتئین، روی، ویتامین، کلسیم و پتاسیم درونی روغن سیاه دانه است. بهترین روش برای استفاده از روغن سیاهدانه در چنین شرایطی به این صورت است که بعد از هر بار شستشو پوست سر خود و به خصوص قسمت هایی که دچار ریزش مو یا طاسی شده اند را با این روغن به مدت پنج دقیقه ماساژ دهید و بعد از حدود ۳۰ دقیقه سر خود را آب بکشید.

  وجود انواع مواد مغذی مانند پروتئین ها، اسید آمینه های ضروری، اسیدهای چرب، و سایر مواد طبیعی دیگر که در ادامه به آن‌ها بیشتر اشاره می‌کنیم باعث شده است که سیاه دانه و به خصوص روغن سیاه دانه برای پوست افرادی که به آن حساسیت ندارند به عنوان یک داروی معجزه آسا استفاده شود. تاثیر گذاری سیاهدانه روی پوست به این صورت است که سلول های پوست را تا عمق مناسب تغذیه می‌کند و به شما کمک می کند که پوست سالم تر و تازه تری داشته باشید، از طرفی چربی طبیعی در این محصول باعث جلوگیری از خشکی و آسیب دیدن پوست شما می شود. در ادامه خواص روغن سیاه دانه را برای پوست شما بیشتر توضیح خواهیم داد.خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

   


  خواص روغن سیاه دانه برای پوست صورت عبارتند از:


  دستگاه کره بادام زمینیدستگاه آسیاب ادویه جاتدستگاه آسیاب سنجددستگاه روغن کشی هسته اناردستگاه آسیاب سماقدستگاه آسیاب هسته خرمادستگاه روغن گیری کلزادستگاه آسیاب دانه های سختدستگاه روغن گیری زیتوندستگاه روغن گیری کنجددستگاه آسیاب زردچوبه صنعتی

  ارتباط با کارشناسان فروش:


  طراحی سایت فروشگاهی پونه مدیا


  سفید شدن موها علل زیادی دارد و به هر علتی که باشد برای خیلی از افراد غیر قابل تحمل است. شاید آقایان خوشحال باشند از جوگندمی شدن موهایشان ولی خانم ها اصلا از این بابت خوشحال نخواهند شد. دراین مطلب برای شما از انواع راه های معجزه آسای رویش مجدد موهای سفید به رنگ سیاه صحبت کرده ایم.

  به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ سفید شدن موها بعلت ازبین رفتن دانه های رنگی مو میباشند که قسمت میانی مو را پر کرده است وبصورت معمول سفیدی موها تظاهری از افزایش سن است وامری طبیعی ودر اثر فرسودگی سلولهایرنگی ایجاد میگردد .

  سن سفید شدن موها در درجه اول به زمینه ژنتیک افراد بستگی داردولی علل اکتسابی نیز دراین بسیار موثراند.

  بطور متوسط موها از سن ۳۵ سالگی شروع به سفید شدن میکندو موهای ریش وسیل زودتر از موی سر سفید

  میشوندومعمولا از ناحیه شقیقه شروع شده به سمت فرق سر پیشرفت میکندوراهی برلی پیشگیری از سفید شدن در میانسالان وجود ندارد.خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

  کندن موهای سفید ویا رنگ کردن انها ویا چیدن مو بر خلاف عقیده عوام باعث زیاد شدن موی سفید نمیگردد.

  برای جلوگیری از سفید شدن زودرس موها باید از مواد غذایی استفاده کرد که حاوی املاح روی،اهن ،پتاس ومنگنز باشد

  وموهای سفید شده از موهای رنگی شکننده تراند ولی ریشه انها سست نیست وبنابراین سفید شدن موها نشانه ریزشمو نمی باشد.

  سیاه کردن موی سفید با انگور فرنگی


  انگور فرنگی هندی یا Amla، از مفیدترین ترکیبات غذایی طبیعی است که می توان از آن استفاده کرد. شما می توانید پودر خشک این میوه را با کمی عسل مخلوط کرده و روزی 2 مرتبه از آن استفاده کنید. همچنین می توانید از آبنبات های شیرین شده آن مصرف کنید.

  یکی دیگر از استفاده های این میوه، استفاده مستقیم آن روی موهاست. بد نیست موهای خود را با پودر خشک Amlaبشویید و سپس با روغن غنی شده آن که به عنوان محافظ سیاهی مو شناخته می شود، موهای خود را چرب کنید. اگر می خواهید از شر شوره موی سر خلاص شوید، از مخلوط پودر این میوه و آب لیمو استفاده کنید. این مخلوط را به مدت 2 ساعت قبل از شامپوزدن به سر خود بمالید.

  سیاه کردن موی سفید با یک معجون خارق العاده


  سه قاشق مرباخوری آب لیمو را با پنج قاشق غذاخوری روغن نارگیل در یک ظرف به خوبی با هم مخلوط کنید تا مایعی یک دست درست شود. سپس مایع را روی موهای خود بمالید و با نرمی موها و پوست سرتان را ماساژ دهید. بعد از ماساژ دادن، پوست و موی سر را به مدت یک ساعت به حال خود بگذارید.

  بعد از گذشت یک ساعت، موهای خود را با شامپوی خود بشویید. هفته ای یک بار این کار را انجام دهید و نتیجه اعجاب آور آن را ببنید.

  سیاه کردن موهای سفید با ماسک سیب زمینی


  برای این کار کافی است سیب زمینی را پوست بکنید و پوست آنها را در 2 لیوان آب به مدت 5 دقیقه بجوشانید و زیر گاز را خاموش کنید و به مدت 5 دقیقه آن را کنار بگذارید تا خنک شود.  آن را در کاسه ای بریزید و برای خوشبو کردن آن چند قطره روغن یا اسانس رزماری یا اسطوخودوس در آن بریزید. سپس مانند همیشه موهایتان را شستوشو دهید و آن ترکیب را بر سرتان بریزید و سر و موهایتان را با آن ماساژ دهید؛ خواهید دید که موهای سفیدتان ناپدید میشود.

  هلیله سیاه برای رویش موی سیاه


  یکی از گیاهان دارویی مفید هلیله سیاه نام دارد. طبع این گیاه سرد خشک بوده برخی خواص دارویی آن عبارتند از:

  از تقویت کننده‌های معده به حساب می‌آید و سیستم گوارشی را برای هضم غذا تحریک می‌کند. همچنین از دیگر خواص آن برای دستگاه گوارش، درمان سوزش سردل، درمان اسهال و رفع یبوست بوده، مصرف آن پس از غذا، اسیدیته معده را خنثی می‌کند.

  جویدن هر شب هلیله سیاه به طور متناوب، بیماری آسم را به حداقل کاهش می‌دهد.

  استفاده از گیاه هلیله، باعث تقویت بینایی و افزایش نور چشم میشود، همچنین برای درمان ناراحتی‌های چشمی، چشم را با دم کرده آن شست و شو دهید، علاو بر این برای برطرف کردن سیاهی دور چشم موثر است.

  جویدن روزانه مقداری از گیاه هلیله، به صورت ناشتا، بیماری‌های متعدد از جمله بواسیر، قولنج و یبوست و آسم را درمان می‌کند.

  مصرف پودر شده آن، خون را تصفیه می‌کند.


  این گیاه تقویت کننده حافظه بوده، برای افزایش قوای فکر مفید است.

  یکی از مهمترین خواص هلیله درمان سفید مو است.


   


   


   


  88492747


  88830950


  خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

  info@bornanews.ir


  تهران – خیابان شهید مطهری – خیابان فجر – خیابان نظری – انتهای خیابان دلفان – نبش اتوبان مدرس – پلاک 50

  تمام حقوق برای خبرگزاری برنا محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

  خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

  خواص روغن سیاه دانه برای موهای سفید

  0
  0 لیلا بیات فواید،علائم،خواص ژانویه 21, 2020
  برچسب ها :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *