خواص زنجبیل و بارداری

خواص زنجبیل و بارداری

خواص زنجبیل و بارداری

خواص زنجبیل و بارداری

خواص زنجبیل و بارداری.

 

خواص زنجبیل و بارداری:امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

همان‌طور که می‌دانید ویار صبحگاهی یکی از علامت‌های رایج در سه ماهه اول بارداری همه زنان است. نتایج مطالعات اخیر محققان نشان می‌دهد که بیشتر زنان باردار مبتلا به مشکل، نوشیدن انواع چای‌های گیاهی از جمله چای زنجبیل را به عنوان یک روش درمانی خانگی، جهت تسکین حالت تهوع خود انتخاب می‌کنند. اما آیا نوشیدن چای زنجبیل در 9 ماه دوران بارداری زنان امن است؟ اگر نوشیدن این چای گیاهی در دوران بارداری زنان امن باشد، باز هم مطمئناً در کنار منافع خود، خطراتی برای سلامت خود مادر و جنین درون رحم او خواهد داشت. در ادامه این مقاله، به تمام سؤالات شما در مورد نوشیدن چای زنجبیل در دوران بارداری پاسخ داده شده و تردیدهای شما در مورد مصرف این گیاه مفید برطرف خواهد شد.

بله، به یاد داشته باشید که مصرف چای زنجبیل در مقادیر متعادل، برای همه زنان باردار امن است. همچنین، چای زنجبیل یک جایگزین عالی برای چای و قهوه به شمار می‌رود، زیرا دارای عطر و طعم عالی بوده و مصرف آن طیف وسیعی از منافع بهداشتی را برای بدن مادران مصرف‌کننده و جنین درون رحم این افراد به دنبال خواهد داشت علاوه بر این موارد، این نوشیدنی شگفت‌انگیز برای کنترل حالت تهوع و استفراغ زنان حامله، به ویژه در سه ماهه اول از دوران بارداری بسیار مفید می‌باشد. با این حال، بهتر است زنان حامله مصرف روزانه چای زنجبیل را در اندازه یک گرم محدود کنند.

اگر باردار هستید و حالت تهوع دارید و دنبال راهی برای کاهش ان هستید این مطلب 5 روش برای کاهش تهوع دوران بارداری را بخوانید

 مصرف این گیاه اعجاب‌ انگیز فواید زیادی برای بدن زنان باردار و جنین درون رحم این افراد دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

خواص زنجبیل و بارداری

 

 حالت تهوع و استفراغ زنان باردار، اغلب با نام “ویار صبحگاهی” شناخته می‌شود؛ این مشکل در هفته‌های اولیه از دوران حاملگی زنان بسیار شایع است. لازم است بدانید که مصرف گیاه زنجبیل به راحتی می‌تواند این مشکل مادران باردار را کنترل کند. کافی است زنان حامله بلافاصله بعد از بيدار شدن از خواب، در هنگام صبح اول چای زنجبیل را مصرف كرده و با کنترل شدت ویار صبحگاهی خود، بقیه روز را با حال خوش ادامه دهند.

گیاه زنجبیل به طور مستقیم بر روی عضلات شکم مادران باردار کار کرده و روند هضم مواد غذایی را در بدن این افراد بهبود می‌بخشد. به همین دلیل، بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان عقیده دارند که مصرف یک لیوان چای زنجبیل در طول روز، باعث تحریک معده و روده‌های زنان حامله شده و عملکرد دستگاه گوارش این افراد را بهبود می‌بخشد.

 زنجبیل با خواص ضد التهابی که دارد باعث تقویت سیستم ایمنی بدن زنان باردار و جنین درون رحم این افراد می‌شود. جالب است بدانید که چای زنجبیل، نوشیدنی است که نسبت به سایر محصولات گیاهی، می‌تواند به مبارزه با بیماری‌های موجود در بدن زنان باردار کمک بیشتری نموده و از مبتلا شدن این زنان به انواع عفونت‌ها جلوگیری کند.

 ماهیت تسکین‌ دهندگی چای زنجبیل باعث تسکین سریع درد عضلات گلو در دوران بارداری زنان شده و علائم سرفه و بیماری آنفولانزا را در بدن این افراد از بین می‌برد. علاوه بر این موارد، نوشیدن چای زنجبیل در دوران بارداری، روند رشد عفونت‌های موجود در ناحیه گلوی این مادران را مختل نموده و از شدت یافتن بیماری در بدن این افراد جلوگیری خواهد نمود.

 لازم است بدانید که چای زنجبیل به ایجاد انسولین در بدن مادران باردار کمک کرده و برای حفظ سطح گلوکز خون در بدن این افراد بسیار مفید است. به همین دلیل، می‌توان ادعا کرد که مصرف این گیاه، یک روش درمان عالی برای از بین بردن دیابت حاملگی در زنان باردار به شمار می‌رود.

 به دلیل این که گیاه زنجبیل دارای خواص ضد التهابی و ضد درد است، مصرف آن توسط زنان حامله به کاهش التهابات عضلانی و خستگی ناشی از آن در 9 ماه دوران بارداری کمک شایانی می‌کند.

خواص زنجبیل و بارداری.

 

 در نهایت، به خاطر بسپارید که گیاه زنجبیل توانایی بدن زنان حامله را برای جذب مواد مغذی مختلف به نحو شگفت‌انگیزی تحریک نموده و به حفظ تعادل ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن این افراد کمک شایانی می‌کند.

برای اطلاع از اینکه آیا خوردن کاسنی در بارداری مضر است؟ یا نه این مطلب را بخوانید

شما به عنوان یک زن حامله می‌توانید حدود دو تا سه فنجان چای زنجبیل را در روز مصرف کنید. برای این منظور، کافی است یک گرم ریشه گیاه زنجبیل را به دو تا سه قسمت تقسیم نموده و هر بار یک قسمت از آن را برای تهیه چای خود مورد استفاده قرار دهید.

 در ادامه این مقاله، چند دستورالعمل ساده برای تهیه چای زنجبیل عنوان شده است (که با انواع طعم‌دهنده‌ها ترکیب شده است). این دستورالعمل‌ها عبارتند از:

با این که مصرف چای زنجبیل در دوران بارداری زنان، ایده مناسبی است، اما اگر در اندازه بیش از حد مصرف شود، می‌تواند عوارض جانبی مختلفی را در بدن زنان حامله و جنین درون رحم این افراد ایجاد کند.

اگر چای زنجبیل، در مقادیر متعادل مصرف گردد، کاملاً بی‌خطر است. با این حال، اگر این گیاه مفید در اندازه بیش از حد مصرف شود، می‌تواند اثرات مضری را در بدن مادر حامله و جنین درون رحم او به جای گذارد که تعدادی از آن‌ها به شرح زیر می‌باشند:

1-مصرف بیش از حد چای زنجبیل در دوران بارداری می‌تواند منجر به بروز عوارض قلبی و افزایش مشکل سوزش سر دل در بدن زنان باردار شود.

2-همچنین، مصرف بیش از حد این نوشیدنی در دوران حاملگی، توانایی لخته شدن خون در بدن مادر و جنین درون رحم او را پایین می‌آورد. همچنین، چای زنجبیل با مصرف ماده بیهوشی تداخل پیدا می‌کند. بنابراین، به عنوان یک زن حامله قبل از هر نوع عمل جراحی از نوشیدن چای زنجبیل خودداری کنید، زیرا اثرات این دارو را از بین می‌برد.

 

3-از آنجایی که گیاه زنجبیل دارای ویژگی‌ آرام‌بخشی بوده و مصرف آن عضلات بدن زنان باردار را شل می‌کند، خطر خونریزی در بدن این افراد را نیز هم‌زمان با مصرف داروهای تولیدکننده‌ خون در بدن افزایش می‌دهد.

اگر باردار هستید و نفخ شدید دارید و دنبال راهی برای کاهش ان هستید این  مطلب کاهش نفخ شدید بارداری با چای قاصدک را بخوانید

هیچ تحقیق معتبری وجود ندارد که نشان دهد مصرف چای زنجبیل برای القای روند زایمان مفید است. با این حال، مصرف بیش از حد این گیاه در دوران بارداری باعث مبتلا شدن زنان به بیماری اسهال خواهد شد که برخی از زنان، درد ناشی از این بیماری را با تحریکات رحم خود اشتباه می‌گیرند. پس، یادتان باشد که نوشیدن چای زنجبیل انقباضات رحمی مادران باردار را تحریک نخواهد کرد.

 بله، چای لیمو و زنجبیل به صورت ترکیبی یا به عنوان دم‌نوش‌های جداگانه، اگر در مقدار متعادل مصرف شود، کاملاً امن خواهد بود. زنان می‌توانند در ماه‌های اولیه از دوران بارداری خود از این چای برای از بین بردن حالت تهوع وویار صبحگاهی استفاده کنند؛ مصرف چای زنجبیل در ماه‌های اولیه از دوران بارداری برای جنین داخل رحم این مادران امن شناخته شده است.

در نهایت، به یاد داشته باشید با این که مصرف چای زنجبیل در طول دوران بارداری زنان مناسب بوده و زیر سایه مصرف آن، سلامت خود مادر و جنین درون رحم او تضمین می‌شود؛ اما اگر به عنوان یک زن حامله با مصرف این چای در مقدار خیلی زیاد احساس ناراحتی کردید یا با حس ناخوشایندی روبرو شدید، بلافاصله باید با دکتر متخصص زنان و زایمان در مورد وضعیت بدن خود مشورت کنید.

یزد نیوز : زنجبیل، زنجفیل یا شنگویر به انگلیسی ginger یکی از مواد غذایی محبوب در پخت و پز به ویژه در غذا های آسیایی و هندی می باشد. زنجبیل حاوی ویتامین ها و مواد معدنی با ارزشی از جمله ویتامین B6، منیزیم، سدیم و پتاسیم، فسفر، روی، فولات، ریبوفلاوین و نیاسین می باشد.

همچنین زنجبیل برای هزاران سال به عنوان دارو برای کاهش درد و التهاب، درمان حالت تهوع و از دست دادن اشتها استفاده شده است.

زنجبیل از گیاه زرد رنگ با نام علمی Zingiber officinale بدست می‌آید، ریشه یا ریزوم گیاه زنجبیل می تواند به صورت تازه، پودر شده و خشک شده به عنوان یک ادویه در غذا ها یا آبمیوه ها مورد استفاده قرار گیرد.

زنجبیل معمولا در هند، جامائیکا، فیجی، اندونزی و استرالیا تولید می شود.

ترکیبات فنلی موجود در زنجبیل به کاهش درد معده، تحریک بزاق و تولید صفرا کمک می کند، در عین حال زنجبیل اثرات مفیدی بر روی آنزیم های تریپسین و لیپاز پانکراس می گذارد. این نشان می دهد که زنجبیل می تواند باعث جلوگیری از یبوست و سرطان کولون شود.

خواص زنجبیل و بارداری.

 

مطالعات نشان داده که مصرف زنجبیل در بعضی از زنان باردار باعث کاهش تهوع و استفراغ و سرگیجه می شود. اما بعضی از کارشناسان نگران این هستند که مصرف دوز های بالای زنجبیل خطر سقط جنین را افزایش دهد، پس بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

زنجبیل سبب تقویت اسپرم در مردان شده و می تواند برای درمان زود انزالی مفید باشد.

در هوای سرد نوشیدن چای زنجبیل راه خوبی برای گرم نگه داشتن بدن و جلوگیری از سرماخوردگی و آنفلونزا می باشد.

برای تهیه چای زنجبیل در خانه 20 تا 40 گرم زنجبیل تازه را در یک فنجان آب گرم بریزید، یک تکه لیمو و یک قطره عسل به آن اضافه کنید بگذارید و بنوشید، این یک درمان طبیعی برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا می باشد.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه زنجبیل 25 درصد درد ناشی از ورزش را کاهش می دهد، همچنین زنجبیل باعث کاهش علائم دیسمنوره، درد شدید دوران قاعدگی در خانم ها می شود.

زنجبیل برای قرن ها برای کاهش التهاب و درمان بیماری های التهابی استفاده شده است، زنجبیل برای درمان آرتروز مفید می باشد.

زنجبیل می تواند به درمان بیماری های قلب و عروق کمک کند.

تحقیقات نشان داده که زنجبیل باعث حفظ سطح قند خون سالم و درمان دیابت می شود.

مطالعات نشان داده که مصرف زنجبیل علاوه بر تنظیم قند خون باعث افزایش میزان لپتین در خون می شود، لپتین ترکیبی است که بعد از وعده های غذایی باعث احساس سیری و رضایت می شود محققان نتیجه گرفتند که مکمل زنجبیل می تواند باعث لاغری و کاهش ورن شود.

جالب است بدانید که زنجبیل علاوه بر افزایش چربی سوزی بدن باعث کاهش چربی شکم می شود.

یک فنجان آب را حرارت داده تا گرم شود، یک تکه کوچک زنجبیل در آن بیندازید و 5 دقیقه بگذارید بماند، سپس آب یک لیموترش تازه را به آن اضافه کرده و هر روز قبل از صبحانه این چای را بنوشید.

تحقیقات نشان داده که زنجبیل با کنترل التهاب و تاثیر بر روی برخی از هورمون ها می تواند باعث کاهش سردرد ناشی از میگرن و در نهایت درمان میگرن شود.

به دلیل خواص تونینگ و آنتی اکسیدانی، زنجبیل می تواند جای زخم را درمان کند.

فقط کافی است قطعه ای از زنجبیل تازه را روی جای زخم بمالید و بگذارید بماند، این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید در عرض چند ماه جای زخم شما تقریبا دیده نمی شود.

خوردن زنجبیل و استفاده از آن به صورت موضعی دارای خواص ضد پیری پوست است، علاوه بر این زنجبیل پوست را تمیز کرده و افتادگی را درمان می کند.

مقدار های مساوی زنجبیل، عسل و آب لیموترش تازه را با هم ترکیب کنید و بگذارید 30 دقیقه بر روی پوست بماند، این کار را دو روز در هفته انجام دهید تا هم چروک پوست کاهش یابد و هم پوست روشن تر شود.

علاوه بر خواص سم زدایی زنجبیل با تحریک گردش خون باعث کاهش سلولیت می شود.

1/2 فنجان شکر، 1/4 فنجان روغن زیتون، 2 قاشق غذاخوری زنجبیل تازه رنده شده و یک لیموترش تازه را ترکیب کنید و روزانه بر روی ناحیه ی مورد نظر ماساژ دهید.

زنجبیل با تحریک گردش خون در پوست سر باعث جلوگیری از ریزش مو و رشد مو می شود.

مقدار های مساوی روغن زنجبیل و جوجوبا را ترکیب کرده و بر روی مو ماساژ دهید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.

خواص ضد عفونی کننده ی زنجبیل آن را به یک درمان عالی برای شوره سر تبدیل کرده است.

روغن زنجبیل و روغن زیتون را با نسبت 1 به 3 با هم ترکیب کنید و بر روی سر بمالید، بگذارید تا 15 یا 25 دقیقه بماند و سپس بشویید. این کار دو بار در هفته انجام دهید.

تحقیقات نشان داده که مصرف زنجبیل به درمان هیپوتیروئیدی یا کم‌کاری تیروئید کمک می کند.

یک چهارم قاشق چایخوری آب لیمو یک چهارم قاشق چایخوری زنجبیل خشک یک فنجان آب کرنبری سه چهارم قاشق چایخوری آب پرتقال یک چهارم قاشق چایخوری جوز هندی نصف قاشق چایخوری دارچین سیلان

به اندازه دو لیوان آب جوش تهیه کنید. سپس زنجبیل، جوز هندی، دارچین و آب کرنبری را به آن اضافه کنید. مواد را به خوبی با هم ترکیب کرده و اجازه دهید برای 5 دقیقه به همان حالت باقی بماند. سپس لیمو و آب پرتقال را نیز به آن اضافه کنید. نوشیدنی شما آماده است.

خواص زنجبیل و بارداری.

 

شما می‌توانید بلافاصله پس از تهیه، آن را بنوشید. این کار باعث تقویت متابولیسم بدن و تنظیم کارکرد تیروئید می‌شود.

کالری : 80

 

چربی : 0.8 گرم

 

پروتئین : 1.8 گرم

 

فیبر : 2 گرم

 

کربوهیدران : 18 گرم

 

قند : 1.7 گرم

 

– مصرف زیاد زنجبیل می تواند باعث افزایش فشار خون و اسهال شود.

– مصرف زیاد زنجبیل می تواند باعث افزایش خون ریزی قاعدگی شود.

– مصرف زیاد زنجبیل می تواند باعث سقط جنین شود.

 

– اگر دیابت دارید و دارو مصرف می کنید، مصرف زنجبیل می تواند باعث ایجاد هیپوگلیسمی یا کاهش بیش از حد قند خون شود.

تحقیقات نشان داده که روغن زنجبیل می تواند به درمان پوکی استخوان، اضطراب و افسردگی، بهبود هضم غذا، درمان عفونت و مشکلات تنفسی، کاهش التهاب و درمان درد قاعدگی و بهبود عملکرد کبد کمک کند.

منابع : byrdie.com – draxe.com – medicalnewstoday.com – webmd.com

خواص زنجبیل و بارداری

خواص زنجبیل و بارداری

0
0 امید فواید،علائم،خواص آوریل 7, 2020
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *