خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

مصرف سیاه دانه برای تخمک گذاری در طب سنتی توصیه شده است. سیاه دانه هم مانند انواع دیگر مکمل‌ها و دارو های گیاهی که در طب سنتی تجویز می‌شوند، محدودیت‌ها و ملازماتی برای مصرف دارند. مصرف سیاه دانه برای تخمک گذاری تأثیری شبیه به داروی فولیک اسید دارد. طبق تحقیقات پزشکان مشخص شده است که بسیاری از زنان ایرانی از کمبود آهن و دیگر املاح وابسته یا شبیه به آن رنج می‌برند. البته بر اساس همین تحقیقات پزشکان اعتقاد دارند که این کمبود آهن توسط در صد بالایی از خانم‌ها تشخبص داده نمی‌شود مگر اینکه به سبب شدت این کمبود، بیماری‌ها یا اختلالاتی بروز پیدا کنند. به همین دلیل برای خانم‌هایی که در آینده قصد باردار شدن دارند باید داروی فولیک اسید را مصرف کنند تا مشکلات تنبلی تخمدان را از بین ببرند. پس مصرف سیاه دانه برای تخمک گذاری به نوعی شبیه به مصرف داروی فولیک اسید است.

سیاه دانه برای تنبلی تخمدان

 

سیاه دانه برای تنبلی تخمدان در بسیاری از موارد تأثیری مثبت دارد ولی مانند تمام دارو‌ها و مکمل‌های گیاهی باید به یک نکته توجه کنید که ماده‌ای مانند سیاه دانه بر خلاف دارو‌های شیمیایی تأثیری سریع و قطعی نخواهد داشت. به عبارتی برای اینکه سیاه دانه برای تنبلی تخمدان مفید واقع شود باید این ماده را به کرات و در یک دوره طولانی مصرف کنید. همچنین اگر در سیکل‌های قاعدگی خود اختلالاتی را حس کردید بهترین کار این است که به پزشک متخصص مراجعه کنید. قطعاً پزشک شما با انجام آزمایش و معاینات مشکل اصلی را تشخیص خواهد داد و بعد از آن هم بایستی با دستور او دارو‌هایی را مصرف کنید. اگر به طور کلی به دارو‌های ارگانیک معتقد هستید باید بدانید که تشخیص قطعی بیماری در بدن شما به کمک طب سنتی، قطعی نیست و به دنبال آن شاید نتیجه مثبتی نگیرید. پس سیاه دانه برای تنبلی تخمدان تنها به عنوان یک مکمل در کنار درمان‌های جدی‌تر پیشنهاد می‌شود.

درمان نازایی با عسل و سیاه دانه یکی از ترکیباتی است که توسط علم طب سنتی از دوران گذشته تا به حال بسیار توصیه شده است. برای اینکه بارداری صورت بگیرد بایستی یک تخمک سالم با قابلیت باروری در رحم وجود داشته باشد. به خاطر برخی شرایط گاهی در بدن خانم‌ها مشکلاتی پیش می‌آید که به دنبال آن تخمدان‌ها دچار تنبلی شده و کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند. در حالت عادی هر ماه یک تخمک آزاد می‌شود و در رحم قرار می‌گیرد پس اگر خانمی سیکل قاعدگی خود را به دقت بررسی می‌کند باید بداند که در تاریخ تقریبی ۲ هفته پس از شروع قاعدگی، یک تخمک در بدن او وجود دارد. درمان نازایی با عسل و سیاه دانه نمی‌تواند به عنوان یک روش قطعی پیشنهاد شود ولی با این حال به بهبود عملکرد تخمدان‌ها کمک می‌کند. درمان نازایی با عسل و سیاه دانه بایستی در کنار درمان‌های جدی‌تری که پزشک متخصص تجویز می‌کند، مورد استفاده قرار بگیرد.

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

تاثیر سیاه دانه در تخمک یک تأثیر قطعی نیست یعنی شبیه به استفاده از دارو‌های شیمیایی نمی‌توانید به این مورد امید قطعی داشته باشید. با این حال خواصی که سیاه دانه دارد در علم طب سنتی و همچنین علم پزشکی مدرن، ثابت شده است. برخی لابراتور‌های دارویی، مکمل‌هایی شبیه به قرص، شربت و کپسول با استفاده از سیاه دانه، تولید می‌کنند که در داروخانه‌ها در دسترس می‌باشد. با این حال اگر خانمی برای بارداری خود به مشکلاتی بر خورده و احساس می‌کند اختلالاتی در بدن او بوجود آمده است باید در اسرع وقت به یک پزشک متخصص مراجعه نماید. برای بارداری فاکتور‌های بسیاری دخیل هستند که تنها پزشک می‌تواند از عمل‌کرد صحیح آن‌ها مطمئن شود. تأثیر سیاه دانه در تخمک هم از این جهت است که سیاه دانه به کمبود آهن و فولیک اسید در بدن کمک می‌کند.

سیاه دانه و تقویت تخمک در مواقعی که خانمی دچار کمبود آهن باشد، می‌تواند به از بین بردن این مشکل کمک کرده و به تخمک گذاری و تقویت آن کمک کند. سیاه دانه و تقویت تخمک زمانی با هم ارتباط پیدا می‌کنند که بدانیم بدن زنان برای تولید تخمک به صورت ماهیانه بایستی از نظر ویتامین‌ها و املاح معدنی دیگر در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد. به دلیل میزان خونی که هر ماه از بدن خارج می‌شود بسیاری از زنان دچار کمبود مواد مهم آلی می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به آهن و فولیک اسید اشاره کنیم. حال که می‌دانیم سیاه دانه سرشار از آهن و فولیک اسید است می‌توانیم انتظار داشته باشیم که جای دادن این ماده در رژیم غذایی به بهبود عملکرد تخمدان‌ها کمک می‌کند. سیاه دانه و تقویت تخمک را در نظر داشته باشید ولی برای رعایت احتیاط قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

 

تاثیر سیاه دانه و عسل بر تخمک گذاری قطعاً به دلیل خواص سیاه دانه است و در این ترکیب از عسل صرفاً به عنوان یک ماده شیرین کننده استفاده می‌شود. پس تأثیر سیاه دانه و عسل بر تخمک گذاری را می‌توان نتیجه مصرف سیاه دانه دانست که سرشار از آهن و فولیک اسید است. از طرفی باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که سیاه دانه دارای طبعی به شدت خشک و گرم است و به همین دلیل مصرف مداوم آن ممکن است برای بدن صدماتی در پی داشته باشد. برای همین پیشنهاد می‌شود که از عسل به عنوان یک تعدیل کننده استفاده کنید زیرا عسل طبیعی دارای طبعی معتدل است. تأثیر مصرف سیاه دانه و عسل بر تخمک گذاری بعد از یک مدت طولانی بروز می‌کند.

سیاه دانه و تقویت رحم برای مواقعی به هم ارتباط پیدا می‌کنند که در اصطلاح طب سنتی، رحم سرد شده باشد. در علم طب سنتی چنین تصور می‌شود که هر کدام از اعضا و جوارح داخلی بدن بایستی در دمایی مشخص و بین یکی از حالت‌های گرم و سرد باشند. اگر به دلایل مختلف مانند هوای سرد یا مصرف بیش از حد مواد غذایی که طبع سردی دارند، رحم دچار سردی شود ممکن است عمل‌کرد سالم خود را نداشته باشد. در این مواقع متخصصان طب سنتی پیشنهاد می‌کنند که برای بر طرف کردن این مشکل شکم را گرم نگه دارید و تا مدتی از مواد غذایی با طبعی گرم استفاده کنید. در این میان بحث سیاه دانه و تقویت رحم پیش می‌آید زیرا سیاه دانه ماده‌ای با طبع گرم و خشک است و به بهبود وضعیت رحم کمک می‌کند. پس سیاه دانه و تقویت رحم را می‌توان از این جهت با هم مرتبط دانست که سیاه دانه با طبع گرم خود مشکل سردی را از بین می‌برد.

سیاه دانه و بارداری جز موضوعات مهم علم طب سنتی است. بسیاری از متخصصان طب سنتی سیاه دانه را برای بارداری مناسب می‌دانند از این جهت که سیاه دانه به افزایش آهن و فولیک اسید در بدن کمک می‌کند. ولی توجه داشته باشید که سیاه دانه و بارداری زمانی با هم جور در می‌آیند که هنوز بارداری اتفاق نیفتاده باشد. پس اگر خانمی باردار شد نباید اصلاً از سیاه دانه استفاده کند زیرا این ماده گیاهی باعث ایجاد انقباض در ماهیچه‌های اطراف رحم می‌شود و احتمال ریسک سقط جنین را افزایش می‌دهد. پس سیاه دانه و بارداری را در کنار هم در ذهن خود حفظ کنید که این ماده تنها پیش از بارداری و برای مراحل آمادگی قبل از آن باید مورد استفاده قرار بگیرد.

خواص روغن سیاه دانه برای رحم بسیار زیاد است ولی اکثر تاثیراتی که این ماده بر رحم می‌گذارد به دلیل طبع گرم و خشک آن است. پس برای بهبود وضعیت رحم می‌توان به خواص روغن سیاه دانه برای رحم امیدوار بود. از طرفی تهیه روغن سیاه دانه و استفاده از آن به جای خود سیاه دانه مقرون به صرفه‌تر است و به شکل‌های راحت‌تری می‌توانید از آن استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید برای استفاده از سیاه دانه باید دانه‌های آن را آسیاب کرده و سپس مصرف کنید. با این حساب اگر به جای سیاه دانه، روغن آن را بخرید نگهداری و مصرف آن ساده‌تر خواهد بود. برای مثال برای استفاده از خواص روغن سیاه دانه برای رحم می‌توانید در یک وعده غذایی در روز ۳ تا ۴، قطره روغن سیاه دانه را همراه با ماست میل کنید.

ماساژ تخمدان با روغن سیاه دانه توسط بسیاری از مراجع طب سنتی توصیه شده است ولی در علم پزشکی مدرن، این کار را بی‌فایده می‌دانند زیرا تخمدان در ۸ لایه زیر پوست قرار دارد پس صرف ماساژ دادن آن نمی‌تواند تأثیری داشته باشد. به هر حال طب سنتی اعتقاد دارد که اگر خانمی دچار تنبلی تخمدان یا مشکلات دیگری در این باره شده باشد دلیل آن دمای پایین تخمدان است. از آنجاییکه سیاه دانه دارای طبعی گرم و خشک است می‌توان با ماساژ دادن شکم یا به عبارتی با ماساژ تخمدان با روغن سیاه دانه، دمای آن را بالا برده و بعد از مدتی شاهد بهبود عملکرد تخمدان‌ها باشیم. چنین به نظر می‌رسد که باید به جای ماساژ تخمدان با روغن سیاه دانه از روش‌های علمی معتبر‌تر برای درمان بیماری‌های تخمدان استفاده کرد.

طریقه مصرف سیاه دانه برای قاعدگی، می‌تواند شامل استفاده از ترکیب عسل و سیاه دانه، دمنوش سیاه دانه، معجون سیاه دانه و یا پودر آن باشد. برای این بدانیم کدام طریقه مصرف سیاه دانه برای قاعدگی مناسب‌تر است می‌توانیم یکی از روش‌هایی را که نام بردیم امتحان کنید. باید بدانید که سیاه دانه طعم نسبتاً تلخی دارد و برای همین مصرف آن به تنهایی پیشنهاد نمی‌شود. به نکته دیگری هم در طریقه مصرف سیاه دانه برای قاعدگی باید توجه کنید و آن هم اینکه ۳ تا ۴ روز پیش از موعد قاعدگی، از سیاه دانه استفاده کرده و این ماده را دو بار در شبانه‌روز میل نمایید.

ارتباط با کارشناسان فروش:

 

طراحی سایت فروشگاهی پونه مدیا

 

 

سیاره‌ی آی‌تی

 

 

سلامت زیستی

 

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

زاگرس رباتیک

 

 

 

 

مجله‌ی سلامت و تندرست زیستن

 

سیاه دانه یکی دیگر از مواد غذایی مفید و مقوی است که اثر دارویی داشته و برای سلامتی بسیار مفید است. البته ملازمات و پرهیزهای غذایی خاص خود را هم دارد.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا فواید و خواص سیاه دانه را با هم مرور کنیم.

 

سیاه دانه برای تخمک‌گذاری بسیار مفید است. طبق مطالعات انجام شده بسیاری از زنان با کمبود آهن و دیگر املاح مرتبط مواجه هستند. برای زنانی که کمبود آهن و تنبلی تخمدان دارند و قصد دارند در آینده هم باردار شوند، فولیک اسید تجویز می‌شود. مصرف سیاه دانه می‌تواند اثراتی مشابه مصرف فولیک اسید در بدن ایجاد کند.

سیاه دانه برای بسیاری که زنانی که به تنبلی تخمدان مبتلا هستند، یک گزینه درمانی موثر است. البته نباید فراموش کنید که سیاهه‌دانه و سایر درمان‌های گیاهی تاثیر قطعی و سریع نداشته و اثر آن‌ها دیرتر از داروها مشاهده می‌شود. در صورتی که با تنبلی تخمدان و نامنظم بودن سیکل‌های قاعدگی مواجه هستید، می‌توانید سیاه دانه را به عنوان یک گزینه درمانی کمکی استفاده کنید. فراموش نکنید که پیش از هرگونه اقدامی باید با پزشکتان مشورت کنید.

ترکیب عسل و سیاه دانه یکی از ترکیباتی است که برای درمان نازایی از گذشته تاکنون تجویز می‌شده است. به خاطر بعضی شرایط در بدن خانم‌ها اغلب مشکلاتی ایجاد می‌شود که فرد دچار تنبدلی تخمدان شده و روند باروری به درستی در بدن وی انجام نمی‌شود. ترکیب عسل و سیاه دانه به عملکرد تخمدان‌ها کمک می‌کند. البته این گزینه هم باید به عنوان یک گزینه کمکی در کنار درمان‌های قوی‌تر استفاده شود.

در صورتی که خانمی دچار کمبود آهن باشد، می‌تواند با مصرف سیاه دانه به حل این مشکل کمک کرده و همچنین عملکرد تخمک‌گذاری را بهبود دهد. فواید سیاه دانه زمانی بیشتر مشخص می‌شود که بدانیم بدن زن هر ماه برای تخمک‌گذاری به چه ویتامین‌ها و املاحی نیاز دارد. به خاطر خونی که در ایام پریودی از بدن دفع می‌شود، خیلی از خانم ها با مشکل کمبود مواد آلی مواجه هستند. از مهم‌ترین این مواد می توان به آهن و فولیک اسید اشاره کرد. درواقع استفاده از سیاه دانه به تامین این مواد و کمک به روند عملکرد تخمدان‌ها کمک می‌کند. البته بهتر است قبل از مسرف با پزشک‌تان مشورت کنید.

در این ترکیب عسل صرفا نقش یک شیرین‌کننده یا ماده مقوی را بر عهده دارد. در نتیجه خواص سیاه دانه با عسل برای تنبدیل تخمدان را باید تنها مرتبط با خواص سیاه دانه دانست. از طرفی باید به یاد داشته باشید که سیاه دانه طبع گرم و خشک دارد و مصرف مداوم آن ممکن است باعث ایجاد صدمات زیادی شود. برای همین بهتر است عسل به عنوان یک تعدیل‌کننده در این درمان وجود داشته باشد. چرا که طبع عسل معتدل است. توجه داشته باشید که خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان بعد از یک دوره درمانی نسبتا طولانی و منظم خودش را نشان می‌دهد. و نباید از آن به اندازه داروهای شیمیایی انتظار داشت.

سیاه دانه وقتی کاربرد پیدا می کند که در اصطلاح طب سنتی، رحم سرد شده باشد. در علم سنتی چینی این طور تصور می‌شود که هر کدام از اعضای بدن باید در دمای خاصی باشد تا بتواند کارش را به درستی انجام دهد. اگر به هر دلیلی مانند سرمای هوا یا مصرف زیاد غذاهایی با طیع سرد، دمای آن اندام پایین بیاید، لازم است که دوباره دما تعدیل شود. وقتی رحم سرد شود، پزشکان طب سنتی پیشنهاد می‌کنند که با مصرف سیاه دانه این مشکل را حل کنید. سیاه دانه طبع گرم و خشک دارد و می‌تواند این مشکل را حل کند.

سیاه دانه مقادیر خوبی آهن و اسید فولیک دارد که به بارداری و باور شدن تخمک‌ها کمک می‌کند. اما در مقابل این ماده باعث انقباض‌های رحم هم می‌شود. به همین علت استفاده از آن در ایام بارداری می‌تواند باعث سقط جنین شود. درواقع سیاه دانه به بارداری کمک می‌کند. اما به محض اینکه نطفه شکل گرفت، باید مصرف سیاه دانه قطع شود. چرا که اگر انقباضات رحم با تحریک سیاه دانه فعال شود، احتمال سقط جنین بسیبار بالاست.

 

روغن سیاه دانه هم تمام خواص و فواید این دانه را در خود دارد. از طرفی مزایای هم نسبت به دانه معمولی آن دارد. روغن سیاه دانه راحت تر مصرف می‌شود. به عبارتی برای استفاده از سیاه دانه باید دانه‌های تلخ آن را بجوید یا آن‌ها را از قبل آسیاب کرده و میل کنید. اما برای استفاده از روغن سیاه دانه کافی است چند قطره از آن را داخل یک کاسه ماست بچکانید و میل کنید.

ماساژ تخمدان با روغن سیاه دانه توسط بسیاری ازطبیبان طب سنتی توصیه شده است. البته پزشکان این کار را بی‌فایده می‌دانند. چرا که تخمدان ۸ لایه پوست دارد و ماساژ روغن روی پوست قطعا نمی‌تواند مزیتی برای خود تخمدان داشته باشد اما به هر حال طب سنتی معتقد است که سرد شدن تخمدان را می تواند با ماساژ روغن درمان کرد. از آنجایی که سیاه دانه طبع گرم دارد، سرد شدن تخمدان با ماساژ این روغن قابل حل است.

استفاده از سیاه دانه برای قاعدگی می‌تواند شامل روش‌های خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان، استفاده از دمنوش‌های سیاه دانه، معجون یا پودر آن باشد. برای اینکه متوجه بشوید کدام روش مناسب‌تر است لازم است هر کدام از این روش‌ها را امتحان کرده و نتیجه آن را ببینیم. طرز مصرف سیاه دانه برای قاعدگی این است که دو، سه روز قبل از پریودی دو بار در شبانه روی از سیاه دانه استفاده کنید.

سلامت زیستی

 

 

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

 

نام:

 

ایمیل:

 

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

 

 

تنبلی تخمدان یا همان تخمدان پلی کیستیک از مشکلات شایع میان خانم‌هاست. از نشانه‌های این عارضه عدم تخمک گذاری برای ماه‌های متوالی است.

آلوئه ورا یک گیاه آبدار است که ریشه کوتاهی داشته و با ارتفاع ۶۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متری رشد می‌کند. این گیاه سال‌هاست که در تمدن‌های متنوع و در کشورهای مختلف استفاده می‌شود.

روغن آرگان یکی از روغن‌های مغذی است که برای پوست و مو ارزش زیادی دارد. فواید روغن آرگان برای پوست شامل آبرسانی، تعذیه پوست، جلوگیری از خشکی و غیره است.

قوای جنسی بالا به کیفیت زندگی و بهبود روابط زناشویی کمک می‌کند. یکی از مشکلات بعضی از خانم‌ها، کم بودن قوای جنسی است که در پی آن از روابط جنسی لذت نمی‌برند و احتمالا زندگی زناشویی خوبی ندارند.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

سلام خانم من به معجون میخوام واسه تقویت تخمدان هام و برای گرم نگه داشتن رحم به نظرتون عسل و سیاه دانه خوبه کسی جواب گرفته یا نه؟

و این ک یه معجون ک سایز فولیکول رو بالا ببره هس یا نه ؟

اینو طب سنتی برا همسرم تجویز کرد بخاطر کم تحرکی اسپرمخواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

سایز فولیکول مهم نیست

 

شما که بارداری

 

کارتون‌های پرورش کودک دو زبانه رو از سایت نی نی کارتون خرید کن

چند روزه توی سایت هم تخفیف گذاشتن

 

برای خرید با تخفیف کلیک کنید

 

سیاه دونه و عسل میگن خودش کلا خیلی خوبه از ی عطاری پرسیدم حالا اینکه واسه اینم خوبه یا نه نمیدونم ولی مَرده خیلی تعریف میکرد

اخه من فولیکول ریز دارم و تنبلی رحمم هم سرده 

 

من یه ماهه که می خورم خ بد مزه س😳

 

عسلو سیاه دانه خوبه تخم هویج دم کردنی هم خوبه با زعفرون کلا هر چی که گرمه خوبه خرما هم خوبه اما سایز فولیکول مهم نیست فقط و فقط استرس نداشتن و بی خیالی مهمه

نه اون الکیه این تیتر 

 

استارتر و دوستان بیایی تو ختم یکروزه شرکت کنید و حاجت بگیزیدختم یکروزه حدیث کسا هدیه به شهدای گمنام

مامی عسل و سیاه دونه خوردی؟جواب گرفتی

 

 

سلام چرا سایز فولیکول مهم نیس

 

من شنیدم هرچی بالاتر باشه احتمال بارداری پسر بیشتره

بچه ها به نظرتون با دارو گیاهی هم احتمال دو قلو زایی هس یا نه

 

کی بهت اینارو گفته من خودم در اولین ماه اقدام با ۲بار اقدام پشت هم تو دو روز با سایز فولیکول ۵ باردار شدم چون هی کیت زدم همش حاله بود آزمایش دادم سونو کردم یعنی گفت ۲تا فولیکول ۱۳،۱۱ دارم و دکتر سونو گفت بعید میدونم شما تپ این سیکل باردار بشید عینا اینو بهم گفت ۲روز بعد رفتم دوباره سونو و فقط یه فولی داشتم سایز ۵ با ناراحتی همون روز و فردا ظهرش اقدام کردم و اصلا هم امید نداشتم و منتظز نبودم گفتم حالا یه بی بی چک بگیرم ببینم چی میشه که دیدم باردارم خدارو شکر

خودم فکر میکنم اول کار خدا بعدم استرس نداشتن و منتظر نبودن باعث شد جواب بگیرم اینقدر با سرعت

شما هم بسپر به خدا ولکن این دکتر هارو اقدامتو داشته باش گرمیجات بخور و سعی کن روز تخمک گذاریت یا نزدیکش اقدام داشته باشی اما منتظر نباش بی خیال باش حتما جواب میگیری

 

سایز فولیکول چند باید باشه؟ 

 

 

سلام تو اینترنت هم بزنی میبینی نوشته که سایز فولیکول به جنسیت ربطی نداره مهم اینه که تو روز تخمک گذاریت اقدام کنی چون اسپرم های پسر سریعتر خودشونو به تخمک میرسونن اما موندگاریشون تو رحم کمتره یعنی اگه تو روز تخمک گذاری که تخمک آزاد میشه اقدام کنی اسپرم پسر زودتر میره میرسه به تخمک

ولی البته همه اینا احتمالاتو بالا میبره تا خدا نخواد که نمیشه

 

نی نی شما چیه؟ 

 

 برای سردی رحم حلوای میتی بخور عالیه 

 

سرچ کن میاد گوگل

 

 

مرسی مریم جون .من دکتر بهم گفت ک فولیکول ریز داری و تنبلی تخمدان و این ک نامنظم هست پری.سه ماهه اقدامم فعلا ک خبری نشده و من پری ۷ روزه داشتم این دوماه شده ۱۰ روز و ۱۲ روز همش هم لک هس نمیدونم چکار کنم

من از یه ماه پیش دارم می خورم که رحمم گرم بشه انشاالله 20 شهریور اقدامه ببینم چی می شه من واسه دو … سه … چهار قلو اقدام می کنن😅💪

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

 

 

درمان کیست تخمدان با سیاه دانه به چه روشی است؟ سیاهدانه چه نقشی در درمان کیست تخمدان دارد؟ آیا همه انواع کیست تخمدان با استفاده از سیاه دانه قابل درمان هستند؟ چه نوع کیست تخمدانی با استفاده از سیاهدانه می تواند درمان شود؟ چه خاصیتی در سیاه دانه وجود دارد که می تواند سبب رفع کیست تخمدان شود؟ در بحث های قبلی در سایت 2 زندگی در مورد درمان کیست تخمدان با انواع روش ها صحبت کرده ایم. از جمله این روش ها ، درمان کیست تخمدان با پیاز ، درمان کیست تخمدان با رازیانه و درمان کیست تخمدان با بادکش گرم بودند. در این مطلب می خواهیم در مورد درمان کیست تخمدان با سیاهدانه صحبت کنیم و ببینیم که سیاه دانه چه اثری برای رفع کیست تخمدان دارد.

مشکل کیست تخمدان یکی از مشکلات مهم زنان محسوب می گردد. یکی از علل اهمیت کیست تخمدان آن است که وجود کیست تخمدان ها مانعی برای شکل گیری بارداری طبیعی محسوب می گردد. در روند طبیعی بارداری ، تخمک از تخمدان زن آزاد شده و با اسپرم مرد لقاح یافته و منجر به تشکیل سلول تخم و ایجاد بارداری می شود. تخمدانی که مشکل کیست دارد قادر به آزاد کردن تخمک نیست و از این رو است که زنانی که کیست تخمدان دارند تا زمان رفع آن نمی توانند به صورت طبیعی باردار شوند. بنابر این لازم است تا مشکل کیست تخمدان در زنان تحت درمان قرار گیرد. درمان کیست تخمدان به خصوص برای زنانی که در سن باروری قرار دارند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

برای درمان کیست تخمدان راه های مختلفی وجود دارد. البته همه روش های درمان برای کیست تخمدان ممکن است در همه زنان نتایج یکسانی نداشته باشد و بعضی از روش های درمان در بعضی از زنان مؤثر واقع شود و در برخی از زنان مؤثر واقع نگردد. مثلا همین درمان کیست تخمدان ممکن است باعث رفع کیست در برخی از زنان بشود و در برخی از زنان دیگر تاثیر چندانی نداشته باشد. اما چرا چنین است و به چه علت ، یک روش درمانی که برای کیست تخمدان ارائه می شود ممکن است قادر به رفع کیست تخمدان در همه زنان نباشد. اگر فقط از جنبه مادی به این قضیه نگاه کنیم ، علت آن دو مورد است. یک علت آن در اندازه و میزان کیست تخمدان می باشد و علت دیگر آن در نوع کیست تخمدان. حال به تشریح این علل می پردازیم تا کم کم پاسخی برای درمان کیست تخمدان با استفاده از سیاه دانه بیابیم.

یکی از عوامل مهمی که در درمان هر کیست تخمدان تاثیر دارد ، اندازه و میزان کیست تخمدان می باشد. کیست تخمدان با اندازه های مختلف می تواند در زنان مختلف و حتی در یک زن ایجاد شود. شرایط تشکیل کیست تخمدان سبب می شود که اندازه کیست تخمدان متفاوت باشد. اندازه و بزرگ یا کوچکی کیست تخمدان می تواند بر شرایط درمان آن تاثیر داشته باشد. بدیهی است که کیست های تخمدانی با اندازه کوچکتر زودتر از کیست های تخمدانی با اندازه های بزرگتر قابل درمان هستند. علاوه بر اندازه کیست تخمدان ، تازه یا کهنه بودن کیست های تخمدانی نیز می تواند بر درمان آن ها مؤثر باشد. پر واضح است که هرچه بیماری کیست تخمدان زن جدید تر باشد نسبت به کیست های تخمدانی قدیمی تر از قابلیت درمانی بیشتری برخوردار هستند.

این عوامل سبب می شوند که میزان درمان کیست تخمدان در زنان مختلف یا حتی گاهی در یک زن و در زمان های مختلف ، متفاوت باشد. علاوه بر این عوامل ، عامل دیگری نیز وجود دارد که در موفقیت درمان کیست تخمدان با یک شیوه درمانی تاثیر فوق العاده ای دارد و آن نوع کیست تخمدان می باشد که در بخش بعدی به آن اشاره می کنیم.

نوع کیست تخمدان نیز در روند درمان آن با استفاده از شیوه های مختلف درمان تاثیر دارد. شاید سؤال شود که منظور از نوع کیست تخمدان چیست؟ منظور از نوع کیست تخمدان در این مطلب ، نوع عامل ایجاد کننده کیست تخمدان می باشد. لازم به توضیح است که کیست تخمدان در زنان فقط در اثر یک عامل ایجاد نمی شود بلکه عوامل مختلفی هستند که موجب ایجاد کیست در تخمدانها می شوند. سه عامل اصلی و مادی ایجاد کننده کیست تخمدان عبارتند از: سردی تخمدان ، عفونت تخمدان و تنظیم نبودن هورمون های بدن زن. این عوامل سه گانه در مطلب 3 عامل اصلی و مادی کیست تخمدان تشریح شده اند.

همانطور که هر دردی درمانی دارد ، هر عامل کیست تخمدان نیز درمان خاص خود را دارد. به همین علت یکی از دلایلی که موجب می شود نتیجه یک روش درمانی برای کیست تخمدان در زنان مختلف متفاوت باشد ، مربوط به همین عامل ایجاد کننده کیست تخمدان می باشد. به عنوان مثال: زنی که کیست تخمدان او به علت سردی تخمدان می باشد و زنی که کیست تخمدان او به علت عدم تنظیم هورمون های بدن او می باشد نمی توانند از یک شیوه درمانی واحد برای درمان کیست استفاده کنند. در صورت استفاده هم ، نتیجه مناسبی حاصل نمی شود.

پس نوع کیست تخمدان هم جزء عواملی است که در میزان درمان کیست تخمدانها در زنان بسیار اثر گذار است.

حال با توجه به مطالب بالا ببینیم کدام نوع از کیست تخمدان با استفاده از سیاه دانه قابل درمان می باشد؟ سیاه دانه خاصیت های بسیار زیادی برای بدن دارد و به قول پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) ، سیاه دانه داروی هر دردی است به جز مرگ. سیاهدانه دارای طبیعت گرم می باشد پس واضح است که در درمان کیست تخمدانی که حاصل سردی تخمدان می باشد می تواند مفید باشد. ممکن است که سیاهدانه در درمان سایر علل کیست تخمدان غیر از سردی تخمدان نیز تاثیر داشته باشد اما مهمترین تاثیر آن با توجه به طبیعت گرم آن در درمان کیستهای تخمدانی از نوع سردی تخمدان می باشد.

البته مصرف سیاه دانه همراه با شهد عسل ناب (طبیعی) بسیار مفید است و ترکیب یک واحد سیاهدانه با دو واحد شهد عسل طبیعی که به “دوسین” معروف می باشد در درمان بیماری ها بسیار مفید می باشد. برای درمان کیست تخمدانی که از سردی تخمدان ناشی می شود می توان هر روز صبح نصف قاشق غذاخوری سیاه دانه را با یک قاشق غذاخوری شهد عسل طبیعی ترکیب کرده و میل نمود. این روش درمانی می تواند تا مدت ۴۰ روز ادامه داشته باشد ؛ البته اگر کیست تخمدان در مدت کمتر از ۴۰ روز درمان شد می توان این درمان را قطع کرد. در اینجا دو نکته مهم وجود دارد که بیان آنها لازم به نظر می رسد:

امید است با رعایت نکات بالا ، بیماری کیست تخمدان در خانم های محترم مورد درمان قرار بگیرد. اگر چنانچه این روش تاثیر زیادی در درمان کیست تخمدان نداشت آنوقت بایستی به دنبال دلایل دیگر ایجاد کننده کیست تخمدان و درمان آن دلایل بود.

 

 

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۳ هفته قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۲ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۳ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۴ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۵ ماه قبل)

 

فواید کاسنی برای مردان (۷ ماه قبل)

 

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۸ ماه قبل)

 

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۸ ماه قبل)

 

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۹ ماه قبل)

 

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۹ ماه قبل)

 

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۹ ماه قبل)

 

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۹ ماه قبل)

 

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۹ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۹ ماه قبل)

 

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۹ ماه قبل)

 

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱۰ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱۰ ماه قبل)

 

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱۰ ماه قبل)

 

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱۰ ماه قبل)

 

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱۰ ماه قبل)

 

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۸۷۲۷ بازدید)

 

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۶۵۵۲۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۱۴۰۰۱ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۸۷۶۷۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۷۶۰۸ بازدید)

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۳۹۵۱۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۳۶۶۷۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۱۲۷۶ بازدید)

 

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۷۹۵۸۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۵۹۸۶۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۷۶۷۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۲۸۹۴ بازدید)

 

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۳۱۷۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۳۱۳۹ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۹۲۰۰ بازدید)

 

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۷۱۵۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۱۹۹۹۵ بازدید)

 

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۸۸۷۲ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۰۲۵۵۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۴۹۸۴ بازدید)

 

به ، قوه بینایی را زیاد می کند و محبت در قلب ایجاد می نماید و اگر زن آبستن ، به ، بخورد فرزندانش نیکو (زیبا و شجاع) متولد می شوند.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

درمان عفونت واژن در بارداری

 

طرز استفاده از بیبی چک

 

افزایش شانس بارداری

 

درمان کیست تخمدان با رازیانه

 

غلظت خون در بارداری

 

تقویت اسپرم

 

زردی نوزاد تا چه میزان طبیعی است

 

3 نوع زمان نزدیکی کردن از نظر شرعی

 

سلامتی یا جنسیت جنین مهم است

 

معجزه عرق پونه در درمان عفونت کودکان

 

بادکش تخمدان چگونه است

 

نقش تغذیه پدر و مادر در هوش جنین

 

رابطه بیماری صرع با زمان آمیزش

 

راهنمای مراقبت از گوش نوزاد

 

نزدیکی در سه ماهه اول بارداری

 

ذکر روز چهارشنبهیا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

 

 

چهارشنبه

 

۱۳ / ۹ / ۱۳۹۸

 

۷ ربيع الثانی ۱۴۴۱

 

ماه قمری ۳۰ روزه

 

۲۲ : ۳۹ : ۲۳

 

فصل پاییز

 

اوقات شرعی به وقت تهران

 

انتخاب محل دیگر

 

اذان صبح: ۰۵:۲۹

 

طلوع خورشید: ۰۶:۵۸

 

اذان ظهر: ۱۱:۵۴

 

اذان عصر: ۱۴:۳۲

 

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

 

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

 

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

 

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۰

 

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟

ثبت نظر

 

 

مشاهده نظرات

 

 

هرگونه کپی برداری و نقل قول از مطالب این سایت با اهداف غیر تجاری فقط با ذکر منبع و دادن لینک فعال و مستقیم به همان مطلب مقدور است و برای اهداف تجاری نیز کسب اجازه کتبی از مدیریت سایت ، الزامی می باشد و در غیر این صورت ، رضایتی نیست.

مطالب این سایت صرفا جنبه آموزشی و اطلاع رسانی داشته و جایگزین مراجعه به اطباء حاذق محسوب نمی گردد.

مسئولیت آگهی ها با آگهی دهندگان بوده و این سایت شرعا و قانونا هیچ مسئولیتی در قبال آن ها ندارد.

رژیم غذایی لاغری و کاهش وزن فیت ۴۰ – سایت آموزش مجازی – سایت آموزش بارداری و حاملگی

 

 

 روغن سیاه دانه دارای قابلیت شناخته‌شده‌ای برای تقویت سلامت باروری در زنان و مردان است. تقویت نیروی جنسی، افزایش تعداد اسپرم و درمان ناباروری حاصل از کمبود تعداد اسپرم، درمان زود انزالی، کمک به درمان عفونت‌های قارچی دستگاه تناسلی زنان و تسکین درد رحم، از خواص روغن سیاه دانه و دستگاه تناسلی است.سیاه دانه یکی از پرمصرف‌ترین گیاهان دارویی شناخته شده است و طب اسلامی نیز خواص درمانی متعددی را برای آن معرفی کرده است. یکی از شناخته شده‌ترین خواص روغن سیاه دانه تاثیر آن برای قوای جنسی و افزایش باروری است. در این مطلب قصد داریم به ارتباط بین روغن سیاه دانه و دستگاه تناسلی بپردازیم.ارتباط روغن سیاه دانه و دستگاه تناسلی (طبیعت و خواص درمانی)سیاه دانه خواص شگفت‌آوری دارد که در درمان بسیاری از بیماری‌ها نقش اساسی را ایفا می‌کند. استفاده از خواص سیاه دانه و روغن آن می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها از قبیل بیماری‌های دستگاه کلیه، دستگاه گوارش (مثل نفخ، تورم معده، زخم معده) و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های مزمن و سرطان موثر باشد. همچنین یکی از اثرات شناخته شده این گیاه تاثیر آن بر نیروی جنسی و دستگاه تناسلی است. موارد ارتباط بین روغن سیاده دانه و دستگاه تناسلی به شرح زیر عبارتند از:۱. افزایش میل جنسیسیاه دانه طبع بسیار گرمی دارد و به همین جهت مصرف آن به ویژه همراه با عسل یکی از مواد طبیعی افزایش دهنده میل جنسی است.۲. بزرگ کردن آلت تناسلیاستعمال موضعی روغن سیاه دانه به تنهایی یا ترکیب با دیگر روغن‌ها نظیر روغن زیتون و روغن کنجد باعث بزرگ شدن آلت تناسلی مردان می‌شود.۳. افزایش تعداد اسپرم و درمان ناباروری حاصل از کمبود تعداد اسپرمیکی دیگر از خواص روغن سیاه دانه، کمک به درمان ناباروری مردان است. به طوریکه مصرف آن باعث افزایش تعداد اسپرم می‌شود. البته لازم به ذکر است سیاه دانه در افرادی که مشکل ناباروری آن‌ها ناشی از عدم وجود اسپرم است، مفید نیست. نتایج تحقیقات علمی نشان داده است، گروهی از افراد که طی دو ماه و دو بار در روز به مقدار ۲/۵ میلی لیتر روغن سیاه دانه مصرف می‌کردند، نسبت به گروه شاهد که از این روغن استفاده نکردند، شاهد بهبود در تعداد اسپرم‌ها، میزان حرکت اسپرم‌ها و همچنین حجم مایع منی بودند.۴. درمان زود انزالیترکیب سیاه دانه و عسل می‌تواند برای درمان زود انزالی معجزه کند. سیاه دانه مزاجی گرم و خشک دارد و عسل همراه آن باعث پخش سیاه دانه به اعضای مختلف بدن می‌شود. افرادی که داری مزاج بلغمی (سرد و تر) می‌توانند از این معجون استفاده کنند.بیشتر بخوانید: آشنایی با طبایع چهارگانه و مزاج‌ها در طب سنتی۵. درمان عفونت‌های قارچی دستگاه تناسلی زناناستعمال موضعی سیاه دانه و استفاده از آن به صورت شیاف برای رفع عفونت‌های قارچی دستگاه تناسلی زنان مفید است.۶. تسکین درد حماز دگر خواص روغن سیاه دانه برای دستگاه تناسلی زنان، کمک به درمان درد رحم و زایمان است، به این منظور پودر سـیاه دانه را با عسل و روغن مخلوط نموده، میل کنید.۷. افزایش هورمون جنسی مردانهافزایش هورمون جنسی تستوسترون از دیگر رابطه‌های بین مصرف روغن سیاه دانه و دستگاه تناسلی به طور غیر مستقیم است. مصرف روغن سیاه دانه به شکل قابل توجهی می‌تواند تستوسترون بدن مردان را افزایش دهد. تستوسترون، به عنوان هورمون مردانه و هم‌چنین یک استروئید آنابولیک، باعث رشد بافت‌های تناسلی مردانه، افزایش تراکم استخوان و ماهیچه و افزایش رشد مو‌های بدن می‌شود.

طریقه مصرف روغن سیاه دانهروش اول: روغن سیاه دانه را می‌توان روزی دوبار به آلت جنسی و بیضه‌ها مالید. البته لازم است مالیدن روغن به آرامی انجام شود تا هم به خوبی جذب شد و هم باعث خودارضایی در فرد نشود.روش دوم: روغن سیاه دانه را می‌توانید با روغن زیتون یا کنجد ترکیب کرده و آن را به مدت ۴۰ روز تا ۴ ماه به زیر شکم، آلت تناسلی، بیضه‌ها و کشاله ران بمالید. در طب سنتی درباره ارتباط روغن سیاه دانه و دستگاه تناسلی آمده است که استفاده و مالیدن جوهر سـیاه دانه بر کمر، سبب تمدد اعصاب شده و قدرت جنسی را افزایش می‌دهد.روش سوم: هر شب قبل از خواب یک قاشق عسل را به همراه ۷ عدد سیاه دانه بجوید و بخورید.روش تهیه روغن سیاه دانه در منزلمیزان ۱۰۰ گرم سیاه دانه تمیز و عاری از خاک را با یک تا دو لیوان روغن کنجد، روغن زیتون یا روغن بادام ترکیب کرده و اجازه دهید روی حرارت ملایم به آرامی بجوشد.پس از گذشت نیم ساعت روغن را صاف نموده وآن را در ظرف شیشه‌ای بریزید.مضرات روغن سیاه دانه (موارد احتیاطی و منع مصرف)با وجود گسترده بودن خواص روغن سیاه دانه زیاده روی در مصرف آن چه به صورت خوراکی و چه استعمال موضعی با عوارض جانبی همراه خواهد بود. به طورکلی مصرف روغن سیاه دانه به صورت خوراکی به مقدار کم، بی‌خطر است و می‌توان از آن به عنوان یک چاشنی و طعم‌دهنده در غذا‌های مختلف استفاده کرد. ولی اگر می‌خواهید از روغن سیاه دانه به عنوان یک دارو استفاده کنید، پیش از مصرف آن با پزشک متخصص مشورت کنید.توصیه می‌شود قبل از استعمال موضعی روغن سیاه دانه، تست حساسیت انجام دهید، شواهدی وجود دارند که نشان می‌دهند مالیدن روغن سیاه دانه روی پوست می‌تواند باعث ایجاد جوش‌های حساسیتی (آلرژیک) شود.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

 

در این مطلب اطلاعات جامع در مورد خواص سیاه دانه و عسل طبیعی (دوسین) ، که معجونی فوق العاده و ارزشمند برای سلامتی شماست ، به شما تقدیم می‎کنیم.

دانه های سیاه دانه ، حاوی بیش از 100 ترکیب است و برخی از این مواد هنوز کشف و شناسایی نشده اند.برای خرید عسل طبیعی ( خرید عسل )برای سلامتی خود میتوانید از طریق همین سایت اقدام کنید. مواد اصلی سیاهدانه عبارتند از: تیموکینون، دی مایکینون، تیموهیدروکینون و تیمول. همچنین حاوی پروتئین ها، مونواساکاریدها به شکل گلوکز، رامنوز، کایلوز و آربینوز است.

اسیدهای چرب به خصوص اسید لینولئیک و اسید اولئیک، کاروتن و مواد معدنی مانند: کلسیم، آهن، مس، پتاسیم، فسفر.

و عسل طبیعی نیز دارای خواص بی نظیری است که در ادامه به خواص سیاه دانه و عسل می پردازیم:خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

 

 

 

 

 

 

 

آسیب به DNA را کاهش می دهد و از این طریق مانع ابتلا به سرطان زایی در بافت های کولون به دلیل قرار گرفتن در معرض عوامل سمی مانند آسوکسی متیان می شود

 

 

آزمایشگاه تحقیقات سرطان هیلتون در کارولینای جنوبی، سال 1997 اعلام کرد که خواص سیاه دانه و عسل ، در درمان تومور بدون عوارض جانبی منفی شیمی درمانی موفق بوده است.

آنها دریافتند که سرعت رشد سلول های مغز استخوان به میزان 250٪ و رشد تومور مهار شده توسط 50٪ افزایش می یابد.

این ترکیب ، سلول های ایمنی را تحریک می کند و تولید اینترفرون را تقویت می کند که سلول ها را از اثر نابودی سلول های ویروسی محافظت می کند.

 

 

گروه تحقیقاتی سرطان به این نتیجه رسیدند که وقتی یک فرد دارای یک سیستم ایمنی سالم است، سلول های سرطانی ، خطر سلامت فرد را از بین می برند.

آنها نتیجه گرفتند که سیاه دانه و عسل ، آل برای پیشگیری و درمان سرطان است

 

 

ترکیب 1 قاشق چای خوری سیاهدانه با 1 قاشق چای خوری عسل خام و 3 بار در روز مصرف کنید.

یکی نیم ساعت قبل از صبحانه، یک بعدازظهر و یک قاشق قبل از خواب.

شما میتونید ترکیب سیاهدانه با عسل را خودتان درست کنید و یا اینکه به طور آماده شده تهیه کنید . برای خرید این محصول از طریق همین سایت میتونید اقدام کنید.

مشاورین ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستن.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عسل طبیعی را با ضمانت و مستقیم تهیه کنید!

 


می‌خواهم عسل طبیعی سفارش دهم

 

مشاوره از طریق تلگرام و واتس اپ 9757 051 0912

 

عسل حاوی پلی فنول ها، مواد گیاهی با  خواصسلامتی است.

محققان هند در شماره ژوئیه 2009 “مجله بیومدیکال و بیوتکنولوژی” گزارش دادند که پلی فنول های موجود در عسل که شامل کافئین اسید، کریسین، گالنگین، کپسفور، آپی ژنین و کورستین می توانند خواص آنتی اکسیدانی را داشته باشند و رشد سلول های سرطانی را در آزمایشگاه محدود کنند. البته همیشه به یاد داشته باشید که این ویژگی هایی که ذکر شد  مختص عسل طبیعی هستش. نه عسل های تقلبی که در سطح شهر به فروش میرسن . حتما عسل را از جای مطمئن تهیه کنید تا از خواص این نعمت خدادادی بی بهره نمونید. برای تهیه عسل طبیعی، خام و با ضمانت میتونید از طریق همین سایت اقدام کنید . مشاورین ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما عزیزان هستند

 

 

 

 

 

 

 

خواص سیاه دانه و عسل یک سلاح قوی در برابر بیماری های کبدی ایجاد کند.

یک مطالعه دسامبر 2010 که در مجله “Integrative Cancer Therapies” منتشر شد، دریافت که ترکیبی از دو سطح افزایش آنتی اکسیدان ها است

که باعث کاهش توانایی سلول های سرطانی کبد در آزمایشگاه می شود.

 

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

 

 

 

 

 

 

سیاهدانه  حاوی خواص ضد فشار خون بالا، ضد التهاب، ضد تومور، ضد باکتری و ضد هیستامین است.

همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، شیردهی را زیاد میکند و خواص ضد انگلی دارد.

 

 

برای بهره مندی از خواص سیاه دانه و عسل ، مخلوط 1 قاشق چایخوری سیاهدانه با 1 قاشق چای خوری عسل خام و مصرف آن یک تا سه بار در روز است.

این ترکیب را یک ساعت قبل از صبحانه، و بعداظهر و قبل از خواب بخورید

بعضی از افراد توصیه می کنند که مرصف آن را یک بار در روز و یک ساعت قبل از صبحانه محدود کنند.

همچنین شما می توانید 1 قاشق چای خوری پودر خرد شده سیاهدانه با عسل خام  و طبیعی مخلوط کنید.

مطالعات سلولی دریافتند که عصاره سیاهدانه ، فلووروراسیل شیمیایی 5 که در سرکوب رشد سرطان روده بزرگ نسبت داده می شود، تاثیر دارد

 

 

ماساژ روغن دانه سیاه روی قفسه سینه.  و مصرف ترکیب 1 قاشق چایخوری سیاهدانه با عسل طبیعی تا سه بار در روز.

 

 

سیاهدانه را با عسل خام ترکیب کرده و دوبار در روز مصرف کنید.

حذف کربوهیدراتها، به ویژه شکر از رژیم غذایی شما ضروری است.

 

 

 

 

 

مخلوط 1 قاشق چایخوری سیاهدانه و عسل طبیعی و خام  را قبل از صبحانه مصرف کنید

 

 

سیاهدانه  را با عسل طبیعی و خام ، دو بار در روز مصرف کنید.

 

 

1 قاشق چایخوری دانه های سیاه را با عسل خام سه بار در روز مخلوط کنید.

 

 

روغن دانه سیاه را به ناحیه دردناک ماساژ دهید. و سیاهدانه و مخلوط عسل خام را نیز روزانه مصرف کنید.

 

 

یک قاشق از سیاهدانه و عسل طبیعی و خام را بخورید.

 

 

مخلوط 1 قاشق چای خوری سیاهدانه را با 1 قاشق چای خوری عسل خام ، قبل از صبحانه مصرف کنید

 

 

سیاه دانه و عسل برای جلوگیری از التهاب و بازسازی سیستم ایمنی بدن پس از شیمی درمانی ، مفید است.

توصیه می شود مصرف سیاهدانه و عسل را به طور منظم انجام دهید تا بدن شما در برابر سرطان ، حفظ شود

سیاه دانه و عسل دارای ویژگی ضد باکتری، ضد التهابی و ضد سرطان هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آنتی اکسیدان ها مواد هستند که رادیکال های آزاد مضر را خنثی می کنند و از آسیب های اکسیداتیو به سلول ها جلوگیری می کنند.

تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان ها می توانند تاثیر مهمی در سلامت و درمان بیماری داشته باشند.

در واقع، برخی مطالعات نشان می دهد که آنتی اکسیدان ها می توانند در برابر انواع مختلف بیماری های مزمن، از جمله سرطان، دیابت، بیماری قلبی و چاقی محافظت کنند

ترکیبات متعددی که در سیاهدانه و عسل یافت می شوند، از قبیل تیگوکینون، کارواکرول، تی آنتول و 4-ترپینول، مسئولیت خواص آنتی اکسیدانی قوی آن را دارند

 

 

 

 

کلسترول یک ماده چربی است که در سراسر بدن شما یافت می شود. در حالی که مقدار بالا کلسترول ، می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد.

تحقیقات نشان داده اند که خواص سیاه دانه و عسل ، در کاهش کلسترول بسیار موثر است .

یک بررسی از 17 مطالعه نشان داد که سیاهدانه و عسل با کاهش کلسترول کل و “بد” LDL و همچنین تری گلیسیرید خون همراه است.

مطالعه دیگری در مورد 57 فرد مبتلا به دیابت نشان داد که مصرف سیاهدانه و عسل برای یک سال کلسترول و LDL را کاهش می دهد، در حالی که کلسترول HDL را افزایش می دهد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سیاه دانه بایستی آسیاب شود وگرنه تاثیر چندانی ندارد

سیاه دانه لازم است بلافاصله پس از آسیاب شدن با عسل طبیعی مخلوط شود و گرنه تحت تاثیر هوا خواص مفید آن تغییر یافته و کاهش می یابد

 

 

هر روز صبح و شب یک قاشق مرباخوری همراه با یک لیوان شیر یک ساعت بعد از صبحانه و شام میل شود

 

 

می‌توانید به خورشت ها، ماست یا سالادهایتان نیز سیاه دانه بزنید و از خواص آن نهایت استفاده را ببرید

 

 

ترکیب عسل و سیاه دانه و دارچین  به نسبت مخلوط سیاهدانه با عسل بسته به مصارف درمانی مختلف ، متفاوت است

 

 

150 گرم سیاه دانه را در 1 لیتر آب بجوشانید تا نصف آب بخار شود سپس صاف کرده آب آن را با روغن کنجد یا روغن زیتون مخلوط کرده با آتش ملایم آنقدر بجوشانید تا آنها بخار شود و روغن بماند

 

 

معجون سیاه دانه و عسل به نسبت یک قاشق غذاخوری سیاه دانه و  نیم کیلو عسل تهیه می شود

 

 

 

برخی از درمانگران طب سنتی بر این باورند که سیاه دانه جویده شده و ترکیب شده با بزاق دهان موجب درمان زگیل می‌شود

همچنین برخی اعتقاد دارند که جویدن روزانه یک قاشق مرباخوری سیاه دانه ، فشار خون بالا را به حالت طبیعی، پایین می‌آورد

 

 

سیاه دانه لازم است بلافاصله پس از آسیاب شدن با عسل مخلوط شود و الا تحت تاثیر هوا خواص مفید آن تغییر پیدا کرده و کاهش می یابد

 

 

ایجاد خارش و حساسیت در نتیجه تماس با دانه های سیاه دانه وجود دارد

سیاه دانه باعث کنترل فشار خون و کاهش آن می شود. کاهش شدید فشار خون می تواند برای عده ای مفید نباشد

برخی اعتقاد دارند که مصرف سیاه دانه اصلا به زنان باردار توصیه نشود.

زیرا مصرف روغن سیاه دانه باعث انقباض ماهیچه های رحم می شود

سیاه دانه با داروهای شیمی درمانی تداخل دارد

 

استفاده از سیاه دانه به تنهایی شاید مناسب نباشد. بهتر است در کنار آن کمی عسل نیز میل نمایید

 

 

برخی دانه ها هستن که باید بصورت سالم استفاده بشن مثل اسفند اما گیاه سیاه دانه اینطور نیست، با شکسته و کوبیده شدن، خواصش بیشتر میشود

 

 

کمک به سلامت پوست و مو، کاهش وزن ، پیشگیری از سرطان و دیابت بخشی از فوایدی است که روغن سیاه دانه برای سلامتی انسان دارد.

 

 

سیاه دانه اگر به مقدار کم بصورت خوراکی استفاده شود مانند طعم دهنده ی غذا، به احتمال زیاد برای بیشتر افراد بیخطر است

بنابراین می توان گفت که مصرف بیش از حد آن یا مصرف آن در کودکان می تواند سمی باشد

سیاه دانه ممکن است اختلالات خونریزی را بدتر کند

اما سیاه دانه اگر به درستی مصرف شود می تواند خواص زیادی هم داشته باشد

 

 

روزانه می توان 1 تا 2 گرم از دانه سیاه دانه به صورت له شده با عسل مخلوط و استفاده کرد

خواص سیاه دانه برای سلامتی بسیار است ، اما ممکن است سیاه دانه در برخی افراد موجب بروز عوارض جانبی شود

اگر از داروهای انعقاد خون استفاده می‌کنید ، قبل از استفاده از مکمل‌های سیاه دانه حتما با پزشک مشورت بکنید

سیاه دانه می‌تواند فشار خون را تا نقطه‌ی کم‌فشاری خون کاهش دهد

این وضعیت زمانی‌که از داروهای کاهنده‌ی فشار خون یا داروهای مدر استفاده کنید، حساسیت بیشتری پیدا می‌کند

 

 

بااینکه مطالعات جانوری از سالم‌بودن سیاه دانه در دوران بارداری حکایت دارد، یک مطالعهٔ جانوری نشان داد مصرف مقادیر بالای روغن سیاه دانه می‌تواند موجب کاهش انقباضات رحم بشود پس باید به اعتدال مصرف شود

 

 

 

مصرف سیاه دانه همراه با عسل ناب و طبیعی بسیار مفید است و ترکیب یک واحد سیاه دانه با دو واحد عسل طبیعی که به “دوسین” معروف می باشد در درمان بیماری ها از جمله کیست تخمدان بسیار مفید می باشد

 

 

اگر سیاه دانه با عسل طبیعی مصرف شود ، چون عسل طبیعی خاصیت ضد عفونی دارد بنابر این خوردن ترکیب عسل و سیاهدانه توسط زنان می تواند کیست تخمدانی که از نوع سردی تخمدان و همچنین از نوع عفونت تخمدان می باشد را درمان کند

برای درمان کیست تخمدانی که از سردی تخمدان ناشی می شود ،  سیاه دانه با عسل برای کیست تخمدان را می توان هر روز صبح نصف قاشق غذاخوری سیاه دانه را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی ترکیب کرده و میل نمود

 

 

سیاه دانه و عسل و کیست تخمدان : درمان کیست بانوان بر حسب طبع است اما در هر صورت سیاه دانه برای تمامی گروه ها جهت درمان انواع کیست موثر  و تاثیر گذار است

 

 

برای استفاده از خواص سیاه دانه با عسل برای کیست تخمدان ، سیاه دانه را به صورت نیم کوب کرده و سپس میل کنید. و یا با عسل خام مخلوط کرده  و استفاده کنید،

حواستان باشد که که سیاه دانه نیم کوب شده را برای روز های بعد نگهداری نکنیم

 

 

عسل طبیعی را با ضمانت و مستقیم تهیه کنید!

 


می‌خواهم عسل طبیعی سفارش دهم

 

مشاوره از طریق تلگرام و واتس اپ 9757 051 0912

 

سیاه دانه و عسل را از گذشته تا به امروز برای از بین بردن کیست تخمدان استفاده می کردند. سیاهدانه باید همراه با عسل استفاده شود. برای این منظور می توان ترکیبی از عسل و سیاه دانه درست کرد.

ترکیب یک جزء سیاه دانه (معادل ۱۰۰ گرم) با دو جزء عسل (معادل ۲۰۰ گرم) ، ترکیبی مناسب برای استفاده از سیاهدانه است

خانم های مبتلا به کیست تخمدان باید یک قاشق مرباخوری از این ترکیب را قبل از غذا میل کنند

 

سیاه دانه و لاغری : سیاه دانه برای لاغری و کاهش وزن بسیار مناسب است.

برای درمان چاقی بایستی رطوبت بدن کاهش و برای درمان لاغری نیز باید رطوبت بدن افزایش یابد

سیاه دانه بسیار گرم و خشک است و سرشار از ترکیباتی مانند مواد معدنی (روی، کلسیم، فسفر، پتاسیم، سلنیوم)

و همچنین دارای انواع ویتامین‌ها است و سیاه دانه با عسل برای لاغری بسیار موثر و تاثیر گذار است

سیاه دانه خاصیت چربی سوزی دارد و از این رو سیاه دانه و عسل برای لاغری کمک می‌کند

با توجه به طبیعت بسیار گرم و خشک ، استفاده از سیاه دانه و عسل برای لاغری مثمر و پرفایده است

 

 

ترکیب سیاه دانه و عسل برای لاغری به دلیل ترکیبات موجود در آن است که به عنوان چربی سوز عمل می کنند

سیاه دانه و عسل علاوه بر چربی سوزی دارای خواص زیاد دیگری برای بدن است از آن جمله می توان به تصفیه خون و سم زدایی بدن اشاره کرد

 

 

خواص روغن سیاه دانه برای لاغری ، بهترین خواص سیاه دانه برای لاغری ، ترکیب آن با مواد دیگر است که در چربی سوزی نقش دارند که علاوه بر کمک به کاهش وزن در حفظ سلامت بدن نیز موثر می باشند.

 

 

با ترکیب سیاه دانه با مواد خوراکی و گیاهی دیگر به یک معجون لاغری بی نظیر دست پیدا میکند

مقدار 50 گرم سیاه دانه را پودر کرده و آن را بلافاصله با مقداری عسل مخلوط کنید

 

 

برای بهره بردن بیشتر از خواص سیاه دانه برای لاغری می توانید آن را با عسل ترکیب کنید

سیاه دانه و عسل ترکیبی قوی است که برای تقویت قوا و تقویت سیستم ایمنی نیز بسیار مفید است

 

 

یکی از معجون های توصیه شده در طب سنتی برای لاغری با سیاه دانه شامل موادی مانند طباشیر، زیره سیاه، هلیله سیاه، تخم گشنیز، زنیان و لاک مغسول است

از این معجون می توانید یک مرتبه در طی روز استفاده کنید تا در مدت کمی به وزن مطلوب و دلخواه خود برسید

 

 

می توان از ترکیب سیاه دانه و عسل قبل از خوردن صبحانه و یا چند ساعت قبل از خواب استفاده کنید.

استفاده از این ترکیب به مدت چند هفته باعث کاهش وزن چشمگیر خواهد شد

سیاه دانه حاوی روغن‌های فرار مفیدی است که بعد از آسیاب شدن به سرعت از بین می‌روند. بنابراین، لازم به ذکر است هیچگاه پودر سیاه دانه را خریداری نکنید و همواره درست قبل از استفاده، آن را به میزان مورد نیاز آسیاب کنید.

 

 

تحقیقات متخصصان تغذیه از تاثیر روغن سیاه دانه بر لاغری میگویند

دلیل آن ها وجود گروه ویتامین B در روغن سیاه دانه است

که با افزایش سوخت و ساز سلولی ، حتی چربی های به جا مانده سفت و سخت از رژیم های قبلی را وادار به سوختن خواهد کرد

 

 

 

مصرف دوسین و خوردن سیاه دانه با عسل برای بارداری  در روزهای پایانی بارداری به کنترل درد و افزایش توان و مقاومت مادران هنگام زایمان کمک خواهد کرد

استفاده سیاه دانه و عسل برای بارداری ، برای افزایش تعداد اسپرم و درمان ناباروری حاصل از کمبود تعداد اسپرم بسیار موثر است

مصرف سیاه دانه و عسل در روزهای پایانی دوران بارداری، علاوه بر کاهش میزان درد در ناحیه شکم به افزایش توان و قوت زن باردار نیز  هنگام زایمان کمک می‌کند

 

 

مصرف سیاه دانه و عسل برای بارداری ، در درجه سوم گرمی از چهار درجه است و مصرف خودسرانه و بدون نظارت متخصص و تجویز فله‌ای و عمومی آن می‌تواند عوارض داشته باشد

برخی میگویند که برای تهیه این ترکیب کافی است ۱۰۰ گرم عسل طبیعی را با ۲۵ گرم از پودر سیاه دانه و مقدار اندکی روغن حیوانی ‏ترکیب کنید و آن را در ناحیه شکم و کمر به‌صورت موضعی مصرف کنید

 

 

مصرف خودسرانه سیاه‌دانه در بارداری میتواند عوارض ایجاد کند

گرم‌مزاجان باید با احتیاط مصرف کنند

 

مصرف روغن سیاهدانه مخلوط با عسل پارامترهای اسپرمی تحرک ، مورفولوژی و تعداد اسپرم در گروهی که سیاهدانه مصرف کرده بودند در مقایسه با گروهی که از دارونما استفاده کرده بودند ، افزایش معنی داری پیدا کرده بود

 

 

مصرف یک قاشق مرباخوری از ترکیب روغن سیاه دانه و عسل خالص به نسبت مساوی باعث درمان اضطراب و تپش های قلب و تنظیم ضربان قلب می شود

 

 

سیاه‌دانه از داروهای قاعده‌آور است و باعث شروع قاعدگی می‌شود پس در زمان حاملگی باید با احتیاط مصرف کرد

 

 

برای تهیه ترکیب سیاه دانه و عسل ، ۲۵ گرم از پودر الک شده سیاه دانه را با ۱۰۰ گرم عسل مخلوط کرده و سپس مقدار اندکی روغن حیوانی به آن ‏اضافه کنید.‏

 

 

مصرف سیاه دانه در وعده های غذایی برای خانم های سردمزاجی که شیر آنها برای نوزادشان کم است موثر است و به مرور موجب افزایش شیر آنها خواهد شد

 

ترکیب سیاه دانه و عسل برای سنگ کلیه : مصرف سیاه دانه  و عسل تاثیر مثبتی بر جلوگیری از تشکیل سنگ های اگزالات-کلسیم در افرادی که مستعد تشکیل سنگ های اگزالاتی هستند دارد

سیاه دانه و عسل در کاهش تعداد سنگ های کلیوی در این افراد دارد.

سیاه دانه با عسل برای  درمان سنگ کلیه  مفید و موثر است

سیاه دانه، عسل و مصرف روغن زیتون و لیموترش چند بار در روز می‌تواند باعث دفع سنگ کلیه شود

سیاه دانه عسل سنگ کلیه  با هم ارتباط دارند و سیاه دانه و عسل به دفع سنگ کمک می‌کند

همچنین مخلوط عسل و سیاه دانه برای سنگ کلیه ، معجزه میکند

میزان مصرف معجون عسل و سیاهدانه، بر اساس نظر متخصصان طب سنتی برای افراد بزرگسال روزانه 2 تا 3 قاشق مرباخوری است

 

 

ترکیبی آب سیاه دانه و عسل برای دفع سنگ کلیه مفید است

می‌توانند سیاه دانه با چهار برابر عسل ترکیب شود.

عسل و سیاه دانه سنگ شکن هستند و  می‌توانند بسیار در سنگ شکنی موثر باشد

 

 

برای خواص سیاه دانه و عسل برای سنگ کلیه ، ۱۰۰ گرم سیاهدانه را آسیاب، با یک کیلو عسل مخلوط و به مدت ۲ تا سه ماه روزانه سه قاشق چای‌خوری از آن میل کنید.

برخی اعتقاد دارند که برای تهیه این ترکیب سیاه دانه و عسل ، سیاه دانه را پودر کرده (آسیاب یا کوبیده) و با عسل به نسبت یک به سه مخلوط کنید. یعنی مثلا یک قاشق پودر سیاه دانه را با سه قاشق عسل مخلوط نمایید

باید توجه کنید که سیاه دانه پودر شده، خیلی سریع در مجاورت هوا خواصش را از دست می دهد اما اگر با عسل مخلوط شود خواص خود را از دست نمی دهد و تا مدتها ماندگاری دارد.

 

 

سیاه دانه دارای خواص بسیار زیادی از جمله در درمان سرطان ها، درمان زخم معده، نابودی سموم در کبد و نیز تنظیم سیستم گوارش بدن دارد

طبیعت روغن سیاه دانه گرم و خشک می باشد. این روغن به دلیل خواص ضد میکروبی که دارد به عنوان یک آنتی بیوتیک قوی طبیعی شناخته شده است

 

 

خواص سیاه دانه با عسل برای معده  این است که نفخ معده و دل درد های ناشی از آن را درمان می کند.

خواص سیاه دانه و عسل برای معده : امام صادق(ع) می فرماید که خوردن عسل با سیاه دانه جهت رفع گازهای شکم (نفخ معده) مفید است.

مصرف سیاه دانه یا روغن آن می تواند در کاهش درد معده ، دل پیچه و انقباض دردناک شکم موثر باشد.

سیاه دانه و عسل می تواند به کاهش گازهای معده ، نفخ و پیشگیری از زخم معده نیز کمک کند.

 

 

سیاه دانه و عسل برای پیشگیری و درمان زخم معده بسیار موثر است

اثر پیشگیری و درمانی سیاه‌دانه و عسل بر روی زخم معده ناشی از داروی ضد التهاب غیراستروئیدی ایندومتاسین است

 

 

سیاه‌دانه و عسل 80 درصد از ایجاد زخم معده پیشگیری و در حدود 70 درصد اثر درمانی برای زخم معده از خود نشان میدهد

اثرات آن عمدتا از طریق مهار لیپو پراکسیداسیون و نیز افزایش ترشح مخاط معده اعمال شده است.

 

اکثریت زنانی که از غذاهای با طبع سرد و فست فود و شیرینی های قنادی استفاده زیاد استفاده میکنند حرارت لازم برای فعال سازی تخمدانها را از دست می دهند و عدم فعالیت تخمدانها موجب اختلال در هورمونهای زنانه می شود

این افراد میتوانند از سیاه دانه و عسل استفاده کنند

 

 

برای تهیه این ترکیب سیاه دانه را پودر کرده (آسیاب یا کوبیده) و با عسل مخلوط کنید و نسبت ترکیب سیاه دانه و عسل هم یک به سه (4 و یا 5) می باشد

یعنی مثلا یک قاشق پودر سیاه دانه باید با سه قاشق عسل مخلوط شود.

سیاه دانه پودر شده اثرگزاری بیشتری دارد (به همان صورت هم می شود با عسل مخلوط کرد) ولی خیلی سریع در مجاورت هوا خواصش را از دست می دهد

اما اگر سیاه دانه با عسل مخلوط شود خواص خود را از دست نمی دهد و تا یکسال هم ماندگاری دارد.

 

 

اسیدهای چرب ضروری فراوان موجود در سیاه دانه آن را به نوعی مواد غذایی ضد سرطان تبدیل کرده که در حفظ و سلامت پوست و مو مفید است

یک از درمان سفیدی مو به روش سنتی استفاده از سیاه دانه می باشد که روزانه باید به سر مالیده شود و به آرامی ماساژ داده شود.

استفاده از هلیله سیاه با مشورت پژشک متخصص طب سنتی می تواند نتیجه دهی درمان سفیدی مو را با سرعت بیشتری جلو برد.

ترکیب روغن سیاه دانه و روغن زیتون سال ها برای رفع سفیدی مو استفاده شده است

استفاده از سیاه دانه و عسل ، می تواند علاوه تقویت و پرپشت کردن مو در رفع سفیدی مو هم تاثیر بسزایی دارد.

سیاه دانه منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که باعث تغذیه مو و جلوگیری از سفیدی مو می شوند

سیاه دانه، با تغذیه پوست سر و تحریک رشد مو، می تواند فعالیت ملانوسیت را برای تولید ملانین ، یعنی رنگدانه ای که مسئول رنگ مو و پوست است ، افزایش دهد

سیاه دانه متشکل از آنتی اکسیدان های قوی ایست که در بازتولید رنگدانه های مو که ملانین ها می باشند نقش مهمی دارد و درواثع اثر ضد پیری دارد.

ترکیب سیاه دانه با عسل و زیتون نیز برای درمان سفیدی مو توصیه شده است.

 

 

روغن سیاه دانه با رطوبت رسانی به مو آن ها را نرم و لطیف نگه می دارد.روغن سیاه دانه باعث قوی تر شدن ریشه مو شده و از ریزش آن جلوگیری می کند.

سیاه دانه و عسل باعث قوی تر شدن ریشه مو شده و از ریزش آن جلوگیری می کند

چنانچه از سیاه دانه و عسل استفاده کنید ، پس از مدتی می بینید که ریزش مو کمتر شده و موها ضخیم تر شده اند

 

سیاه دانه و عسل ، ادرارآور است و برای مردان مبتلا به پروستات بسیار مفید است. همچنین عفونت های ادراری را نیز درمان می کند

از روشهای درمان خانگی پروستات ، خوردن روزانه دوسین ( سیاه دانه و عسل ) در صبح و شب است

دوسین معجون ترکیبی از عسل و سیاهدانه می باشد.

 

به این منظور سیاه دانه را پودر کرده و بلافاصله با عسل مخلوط کنید، تا اثر دارویی آن حفظ شود

بی شک همگی با تاثیرات عسل بر درمان بیماری های مختلف آشنایی دارید؛

یکی از کاربرد های این معجون طبیعی ( سیاه دانه وعسل ) بهبود علائم بیماری پروستات است.

استفاده از عسل و سیاهدانه برای درمان پروستات نیز امکان پذیر است.

از مخلوط عسل و سیاهدانه می توانید برای درمان پروستات استفاده نمایید.

همچنین مصرف سیاه دانه به همراه عسل در افراد سرد مزاج و دارای فشار خون ، دو قاشق غذا خوری  قبل از خواب قابل توصیه است

 

 

عسل طبیعی را با ضمانت و مستقیم تهیه کنید!

 


می‌خواهم عسل طبیعی سفارش دهم

 

مشاوره از طریق تلگرام و واتس اپ 9757 051 0912

 

نتیجه گیری :

 

سیاهدانه و عسل طبیعی در درمان بسیاری از بیماریها موثر است . به شرط اینکه از عسل صد در صد طبیعی و سیاهدانه تازه استفاده کنید. حتما سعی کنید برای درمان به جای استفاده از داروهای شیمایی که فقط در طی مصرف علایم رو از بین میبرن و درمان نمیکنن . با مواد طبیعی خدادادی به درمان بیماریها بپردازید.

دوست عزیز ،

 

در صورتی که در مورد این مقاله نظر یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش پایین، نظرات خود را اعلام نمایید. بی صبرانه منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.و تمام نظرات را پاسخ میدهیم. اگرفکر می کنید که این مقاله می تواند راهکاری برای دیگر افراد باشد می توانید با استفاده از نمایه های شبکه های اجتماعی، آن را به  اشتراک بگذارید. با این کار به افزایش سطح آگاهی و دانش سلامت عمومی جامعه کمک بسیار ارزشمندی کرده اید. این کار فقط چند ثانیه زمان شما را می گیرد اما نتیجه همین ثانیه های باعث میلیاردها ساعت پیشرفت در جامعه خواهد شد. بسیاری از افراد هستند که نیازمند دانستن دانش در مورد خود می باشند تا با شناخت بهتر خود، در حفظ هرچه بهتر سلامت جسم خود کوشا باشند. هرچه تک تک افراد جامعه از سلامت جسم بیشتر برخوردار باشند، جامعه نیز به نتیجه آن پویا تر و مکانی بهتر برای زندگی همه خواهد بود. پس سعی کنید در همه جا برای نشر و گسترش سلامت عمومی جامعه کوشا باشید.

          برای هر یادداشت مفیدی که تأیید شود، امتیازی در قلّکِ کاربری شما  ثبت میکنیم

         اگر درباره چه موضوعی بنویسیم، برای شما جالب است؟ همین زیر مطرح کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

 

 

 

وب‌سایت

 

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

 

 

 

 

زندگی شما به شیرینی اصل

 

 


نام کاربری یا آدرس ایمیل *

 


گذرواژه *

 

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

 


ورود

مرا به خاطر بسپار

 


گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

 

 

 

سبد خرید شما خالی است!

 

امتیاز :

5 از 4 نظر

درمان ناباروری مشکلی است که این روزها بسیاری از زوج های جوان درگیر آن هستند و آن ها را از داشتن بچه که شیرینی زندگی است محروم کرده است. فرزند آوری یکی از خواسته های زوجین است. در واقع خداوند زوجین را به صورتی قرار داده است که برای احیای نسل و همچنین باقی ماندن انسان در جهان، میل و رغبت برای داشتن فرزند داشته باشند. به همین منظور نیروی قدرتمندی را در فرد برای کشش به سمت جنس مخالف قرار داده تا در درجه اول به ازدواج منجر شده و در نهایت اقدام به فرزندآوری شود.

 

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

قبل از شروع با یک فیلم و بسیار کوتاه شما را با راه های درمان ناباروری آشنا خواهیم کرد. در ادامه می توانید با راه های درمان ناباروری بیشتر آشنا شوید.

برای داشتن فرزند باید هر کدام از زوجین سلامتی های خاص خود را داشته باشند. در صورتی که یکی از زوجین نتواند عملیات باروری یا باردار شدن را انجام دهد، مشکلی به نام ناباروری وجود دارد. به گفته پزشکان متخصص در زمینه باروری و ناباروری، برای زوجینی که به مدت یکسال به صورت منظم و با برنامه ریزی، رابطه جنسی داشته و از هیچ یک از راه های پیشگیری از بارداری استفاده ننمایند و بچه دار نشوند، دچار ناباروری هستند. البته باید به قید نظم در رابطه جنسی توجه شود و این قاعده برای افرادی که به صورت منظم و ادامه دار با همسر خود رابطه جنسی ندارند، صادق نخواهد بود. همچنین این زمان برای زنان زیر ۳۵ سال مطرح است و برای زنان بالای ۳۵ سال اگر در مدت شش ماه این اتفاق نیافتد، عملاً مشکل ناباروری برای این زوج وجود دارد.

 

در گذشته گمان می ‌رفت که بیشتر ناباوری ها مربوط به زنان است. این در حالی است که علم امروز ثابت کرده که بسیاری از ناباروری ها نیز از جانب مردان بوده و ممکن است مردان نتوانند عملیات باروری را به خوبی انجام دهند.

 

فرقی نمی کند که کدام یک از زوجین توانایی ایجاد فرزند را نداشته باشند؛ در هر صورت باید درمان ناباروری در دستور کار افراد زوجین قرار گیرد. درمان ناباروری به روش های مختلفی صورت می گیرد. در واقع می توان گفت که با پیشرفت علم به ویژه در کشور ایران، کمتر زوجی وجود دارد که از درمان های مختلف ایجاد شده استفاده کرده و ناباروری آنها درمان نشده باشد.

این روزها به همان میزان که درمان ناباروری در زنان زیاد است، درمان ناباروری در مردان نیز زیاد شده است. اگر زوجی در حال تلاش برای بچه دار شدن هستند و موفق نمی شوند، نه تنها زنان بلکه مردان نیز باید برای درمان به دکتر مراجعه نمایند.

 

در واقع اگر زوجین بخواهند بچه دار شوند؛ می توانند به روش های مختلف صاحب فرزند شود و در نتیجه ناباروری آنها یا درمان شود و یا با روش های مختلفی که علم پزشکی جدید به آن رسیده است صاحب فرزند گردند. به همین علت است که گفته می شود در دنیای امروز نمی ‌توان به زوجینی نابارور گفت! و زوجین اگر بخواهند بچه دار شوند، قطعا این اتفاق با درمان ناباروری اتفاق می ‌افتد.

البته درصد بسیار پایینی نیز وجود دارند که به دلایلی به هیچ عنوان نمی توانند بچه دار شوند. هرچند تعداد افرادی که به این صورت نابارور هستند بسیار کم است. در واقع این افراد نمی ‌توانند امیدی به درمان ناباروری خود داشته باشد.

روش های مختلفی برای درمان ناباروری مورد استفاده قرار می گیرد و به همین علت می توان درمان ناباروری را یکی از بهترین درمان ها در حال حاضر دانست. البته درمان های ارائه شده ممکن است آسیب هایی را برای مادر و یا پدر فرزند داشته باشد؛ اما با توجه به اینکه زوجین علاقه دارند تا هرچه سریعتر صاحب فرزند شوند مشکلات را با جان و دل می پذیرند و آن را چونان شکلات خوشمزه ای به جان می خرند.

 

 

 

باید گفت که علاوه بر راهکار هایی که طب نوین برای درمان ناباروری در پیش روی زوجین قرار می ‌دهد، درمان ‌ناباروری با طب سنتی نیز وجود دارد که می تواند بدون هیچ گونه عوارضی مشکل ناباروری را در بانوان و آقایان برطرف نماید. استفاده از این مواد طبیعی نه تنها عوارضی برای بدن نداشته، بلکه می‌ تواند مشکلات دیگری که در بدن وجود دارد را نیز حل کند. در نتیجه استفاده از مواد مختلفی که برای درمان ناباروری با طب سنتی مورد توجه قرار گرفته است، بهترین گزینه برای درمان ناباروری است.

البته ممکن است درمان ناباروری با طب سنتی زمان‌بر بوده و در نتیجه به سادگی قابل دسترسی نباشد. در واقع درمان ناباروری با داروهای گیاهی نیاز به مداومت و نظم در انجام دستورات دارد و در صورتی که زوج نتوانند این نظم و مداومت را در مدت زمان زیاد ادامه دهند به درمان ناباروری نخواهند رسید. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره شود این است که درمان ناباروری به روش های گفته شده در طب نوین هزینه‌ های بسیار زیادی به همراه دارد. در واقع مشکل درمان ناباروری با این روش، هزینه‌ های آن است که تمامی خانواده‌ها و زوجین توانایی انجام آن را ندارند.

 

 

هزینه های گزافی که برای داروها و همچنین استفاده از دستگاه های مختلف باید انجام شود باعث شده تا تعداد زوجین ناباروری که می ‌توانند از این روش ‌های درمانی استفاده کنند، کاهش یابد، البته علاوه بر هزینه، آسیب ها و مضراتی که به بدن زنان می رسد نیز، بسیار است. به همین علت است که گفته می‌ شود در حال حاضر زوجین نابارور با سطح درآمدی متوسط به پایین، سعی می کنند درمان ناباروری با طب سنتی را امتحان کنند . علت این است که این نوع روش درمان بسیار ارزان قیمت تر از درمان های موجود در طب نوین است.

 

 

در صورتی که در روند درمان ناباروری با طب سنتی، مشکلاتی ایجاد شود و یا کودک سقط شود، هزینه زیادی از جیب زوجین به هدر نرفته است. هرچند این هزینه برای بسیاری از خانواده ‌ها ناچیز بوده و ترجیح می دهند از راهکارهای گران قیمت طب نوین برای درمان ناباروری خود استفاده نمایند.

بهتر است قبل از هر چیز زوجین به موارد مختلف فکر کرده و تحقیقاتی را به عمل بیاورند. با انجام این تحقیقات می توان با بهترین روش به درمان ناباروری رسید.

 

 

 

وقتی از عسل صحبت می کنیم، منظورمان عسل طبیعی است. عسل تقلبی هیچ گونه خاصیتی نداشته و تازه مضرات فراوانی را برای بدن انسان دارد. عسل طبیعی است که می تواند بیماری های مختلف را درمان کرده و روند بهبود برای آن ایجاد کند. همچنین درمان نازایی با عسل غیرطبیعی امکان پذیر نیست. عسل غیرطبیعی نیز مانند عسل تقلبی برای انسان ضرر دارد. بهتر است اگر می خواهید از عسل برای خواص آن استفاده کنید، حتما به اصل بودن و طبیعی بودن آن دقت کنید.

شما به جای پرداخت هزینه های گزاف بهتر است عسل طبیعی خریداری کنید و با اطمینان بخورید تا از بروز ناباروری در خود جلوگیری کنید. ناگفته نماند که یک سری از عسل ها بر درمان ناباروری با طب سنتی موثرتر خواهد بود. به عنوان مثال مصرف عسل تک گل کنار و عسل تک گل سیاه دانه در این باب بیشتر پیشنهاد می شود.

 

عسل طبیعی خواص و ویژگی های منحصر بفردی دارد که می تواند از بروز ناباروری پیشگیری و جلوگیری کند. خواص درونی عسل باعث تنظیم هورمون های مختلف زنانه در بانوان و تقویت اسپرم در مردان شده و به همین علت درمان ناباروری با عسل طبیعی، گزینه مناسبی برای مردان و زنان است. دقت کنید ناباروری در زنان بسیار پیچیده است و اگر به صورت مداوم از عسل طبیعی استفاده شود، روند درمان ناباروری بهتر شکل خواهد گرفت.

مصرف عسل طبیعی به صورت شربت عسل آن هم روزانه و یا حداقل یک روز در میان، می تواند از بروز مشکلات ناباروری در زنان و همچنین کاهش قدرت اسپرم در مردان جلوگیری کند. شما می توانید برای شربت عسل خود تنوع ایجاد کنید و در برخی از روزها درون آن گرده گل بریزید. همچنین مصرف شربت عسل و آب لیمو تازه نیز می تواند اثرات فوق العاده ای برای درمان ناباروری با طب سنتی داشته باشد.

 

مصرف عسل طبیعی به صورت تنها و یا با استفاده از نان نیز می تواند تاثیرات شگرفی برای درمان انواع بیماری ها به ویژه درمان ناباروری و پیشگیری از آن داشته باشد. بهتر است مصرف عسل را به صورت منظم در برنامه روزانه خود داشته باشید تا از بروز مشکلات مختلف جلوگیری کنید.

بره موم یکی از بهترین راهکار هایی است که درمان ناباروری را به واقعیت بدل می سازد؛ بره موم فرآورده ای سنگین است که به تنهایی قابل مصرف نیست و برای مصرف باید محصولات فرآوری شده بره موم یعنی عسل بره موم و کپسول بره موم را مصرف کنید. استفاده مداوم و طولانی مدت از این محصول طبیعی باعث تقویت اسپرم ها شده و رحم را برای باروری آماده می سازد.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد باردار شدن و یا درمان ناباروری را دارید باید در ابتدا رحم خود را پاکسازی کنید یعنی اگر با مشکلی مواجه هستید و یا عفونتی، واژن و رحم شما را درگیر کرده است باید در ابتدا درمان شده و در نهایت با مشورت پزشک در رابطه با نحوه استفاده از بره موم و عسل بره موم اقدام  کنید.خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

 

 

ژل رویال از مهم ترین و خاص ترین فراورده های زنبور عسل است که به عن. ژل رویال برای درمان ناباروری معجزه می کند. به ویژه در بانوان تاثیرات فراوانی دارد. ژل رویال را معجونی برای باروری مردان و زنان می دانند و حتی پزشکان نیز برای درمان ناباروری برای بیماران خود تجویز می کنند.

مصرف ژل رویال در درمان ناباروری از جمله پیشرفته ترین روش درمان ناباروری در طب سنتی به شمار می رود.

ژل رویال و مصرف آن مشکلاتی نیز دارد. بزرگترین مشکل برای استفاده از ژل رویال این است که این ماده فساد پذیر است. یعنی ژل رویال خیلی زود فاسد می شود و باید در دمای زیر صفر نگهداری شود. به همین علت مصرف آن با سختی های فراوانی مواجه است و هر لحظه ممکن است خراب شود.

برای برطرف کردن مشکل فاسد شدن ژل رویال، دانشمندان تحقیقاتی را انجام داده اند که بر اساس آن با مخلوط کردن ژل رویال با عسل، ضریب فاسد شدن آن را کاهش  می دهند. نتایج تحقیقات فوق العاده بود و به همین علت بیش از آنکه برای درمان بیماری ها از خود ژل رویال استفاده شود از عسل ژل رویال استفاده می شود.

عسل ژل رویال خواص فوق العاده ای برای درمان ناباروری با طب سنتی دارد. این محصول، مخلوط دو داروی مجزا برای ناباروری است. در واقع عسل ژل رویال را می توان یک معجون خاص و فوق العاده برای درمان ناباروری دانست که می تواند تاثیرات شگرفی بر روی این مشکل داشته باشد.

 

 

امروزه از گرده گل برای تقویت توانایی بارداری و درمان پروستات استفاده می شود که البته این مصرف باید تحت نظر پزشک صورت گیرد. برای مصرف راحت تر گرده گل بهتر است گرده گل را به همراه عسل استفاده نمایید.

حال به 4 خاصیت گرده گل برای باروری که در نهایت به درمان ناباروری در زوجین منجر می شود اشاره خواهیم کرد.

 

درواقع ادعای این موضوع که حدود 96 درصد از مواد مغذی بدن در گرده گل انباشته شده است و تقریبا تمام نیاز های اساسی بدن را تامین می کند، دور از ذهن نیست و این ادعا با استفاده مداوم بیماران مختلف که به نتیجه های مثبت رسیده اند ثابت شده است.

استفاده از گرده گل برای زوجینی که قصد دارند تا به درمان ناباروری بپردازند، توصیه می شود زیرا این ماده مغذی می تواند مواد معدنی همچون کلسیم، آهن، روی، مس و دیگر مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کرده و بدن سالم تری را برای باروری به شما هدیه دهد. گرده گل قدرت باروری خصوصا در زنان را افزایش داده و برای درمان ناباروری به کمک شما می آید.

 

 

 

هورمون استروژن که در بدن خانم ها ترشح می شود، نقش مهمی بر تحریک عملکرد تخمدان برای باروری دارد و سلامت تخمک ها و همچنین آزاد شدن به موقع آن ها را تضمین می کند. اهمیت این هورمون به همین دلیل است و باید آن را تقویت نمود؛ چرا که تاخیر در آزاد سازی تخمک و یا تخمک ضعیف، توانایی باردار شدن را نداشته و در نهایت منجر به ناباروری خواهد شد. اگر قصد باردار شدن دارید مصرف گرده گل را فراموش نکنید؛ چرا که این ماده به افزایش ترشح هورمون استروژن در بدنتان کمک زیادی می کند و مقاومت تخمک ها را افزایش می دهد.

مصرف گرده گل با عسل، سبب افزایش میل جنسی در زوجین شده و سطح ایمنی بدن را افزایش می دهد. افزایش ایمنی بدن از آن جهت مهم است که از بروز برخی عفونت هایی که بارداری را مختل می سازد جلوگیری می کند چرا که ممکن است یکی از مواردی که باروری زوجین را با اختلال مواجه می سازد، برخی از عفونت ها باشد؛ بنابراین بهتر است قبل از اینکه به این مشکل بر بخورید، ایمنی بدنتان را بالا برده و سپس اقدام به فرزند آوری کنید.

 

درمان ناباروری در زنان به شکل های مختلف با توجه به مشکل بیمار انجام می شود. به چند مورد از جدیدترین درمان ها اشاره می‌کنیم.

 

 

 

 این درمان طیف خاصی از بیماران را شامل می‌شود و به طور معمول برای افراد با اختلال در تخمک گذاری تجویز می‌شود. پزشک معالج برایدرمان ناباروری با این روش سعی در تحریک تخمدان ها برای تخمک گذاری دارد و داروهایی مانند گنادوتروپین و لتروزل را تجویز می‌کند.

این روش نیازمند این می باشد که مریض به طور پیوسته زیر نظر پزشک بوده و با نوع خاصی از سونوگرافی به نام سونوگرافی واژینال مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

 

در این مورد مشکل مریض در نرسیدن اسپرم به تخمک در لوله‌های رحمی می باشد. برای درمان ناباروری در این روش پزشک روز تخمک گذاری زن را جویا شده و سپس در این روز اسپرم را از مرد می گیرد و آن را شست و شو داده و با یک لوله پلاستیکی بلند از راه واژن به درون رحم تخلیه می کند تا اسپرم ها به سمت تخمک حرکت کرده و لقاح را انجام دهند.

 

 

 

 یک روش درمان ناباروری بسیار پرکاربرد و مشهور است و زمانی انجام می‌شود که پزشک بعد از تمام بررسی‌های خود نتواند دلیل ناباروری را مشخص کند. در این روش پزشک ابتدا داروهایی که تخمک گذاری را تحریک می‌کنند مانند گنادوتروپین و غیره را به زن می دهد.

 

 

 

بعد با آزاد شدن تخمک یا آن ها را با سونوگرافی از راه واژن خارج کرده و در آزمایشگاه اسپرم های مرد را به آن اضافه کرده و روند لقاح مصنوعی را به راه می‌اندازد. بعد از انجام لقاح و تقسیمات لازم بعد از چند روز پزشک این بار تخمک لقاح یافته را به داخل رحم منتقل کرده تا لانه گزینی خود را انجام داده و فرآیند تولیدمثل ادامه یابد که این روش درمان ناباروری به دو صورت ZIFT و GIFT انجام می شود.

 

این روش درمان ناباروری نوعی IVF استدولی این بار تعداد اسپرم های سالم مرد کم می باشد. برای این کار اسپرم های سالم مرد جدا شده و به تخمک اضافه می‌شود و سپس مانند IVF تخمک لقاح یافته در داخل رحم قرار می گیرد.

 

 

 

 

 

این روش برای زمانی است که تومور یا کیستی در داخل رحم یا لوله های رحمی وجود دارد یا به هر دلیلی لوله های رحمی بسته شده‌اند که در این جا پزشک با وارد کردن دوربین از بالای ناف شروع به مشاهده مشکل بیمار می کند و هنگاهی که مشکل بیمار را تشخیص داد شروع به انجام  اقدامات درمانی برای خارج کردن تومور و یا کیست و باز کردن لوله های رحمی برای درمان ناباروری زن می کند.

 

 

 

این روش درمان ناباروری برای زمانی است که زن دارای مشکلاتی در دیواره رحم می باشد یعنی تخمک لقاح یافته نمی تواند در دیواره رحم لانه گزینی کند. در این حالت اسپرم مرد و تخمک زن در آزمایشگاه به صورت مصنوعی لقاح داده می شوند و تخمک لقاح یافته در درون رحم زن دیگر گذاشته می شود تا در آنجا رشد رشد کنند.

 

 

این نوع درمان ناباروری برای زمانی است که سرویکس توانایی نگه داری جنین را تا زمان تولد ندارد و موجب تولد زودرس نوزاد می‌شود در این عمل از زایمان زودرس نوزاد با روش های خاصی جلوگیری می کنند.

بعضی از افراد معتقدند که باید به روش های درمانی خانگی و مواد گیاهی برای درمان ناباروری روی آورد و از مواد مختلفی استفاده می کنند اما قبل از انجام این کار فرد باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و نظر او را نیز جویا شود زیرا بعضی از دلایل ناباروری نه تنها از تولیدمثل فرد جلوگیری می‌کنند که می‌توانند آسیب‌های دیگری نیز داشته باشند.

 

 

برای مثال یکی از دلایل ناباروری در بین افراد تومور های موجود در اندام تناسلی می باشد که اگر مورد توجه قرار نگیرد و درمان نشود به اندام‌های دیگر متاستاز داده و آنها را نیز سرطانی می کند لذا توجه به دلایل و درمان ناباروری بسیار مهم می باشد و افراد باید آن را مورد توجه ویژه قرار دهند.

 

اطلاعات بیشتر درباره روش های درمان و هزینه های آن را در صفحه درمان ناباروری ویکی پدیا مطالعه نمایید !!

 

یکی از دلایل اقدام برای درمان ناباروری مردان، اختلالات مربوط به اسپرم است. در بیضه های مرد اسپرم به صورت روزانه تولید شده و سپس به اپیدیدیم (لوله های پرپیچ وخم روی بیضه) منتقل می شود تا فرایند رشد و تکامل خود را کامل کند. در اپیدیدیم است که اسپرم توانایی حرکت خود را به دست می آورد و فرایندهای تکامل خود را انجام می‌دهد .

اختلال در هر یک از این فرایندها تغییراتی را در اسپرم ایجاد می‌کند که باعث ناباروری مرد می‌شود. اگر اسپرم تعداد کافی هنگام انزال، شکل مناسب و حرکت لازم را نداشته باشد می گویند فرد عقیم است. از جمله عواملی که در این بدشکلی یا غیر طبیعی بودن اسپرم نقش دارند می‌توان به عفونت هایی مثل اوریون اشاره کرد که توانایی تولید مثلی مرد را مختل می‌کند.

طبق نتایج آماری ۴۰ درصد از مردانی که به اوریون مبتلا می شوند دارای اسپرم ضعیف و توانایی تولیدمثل سالم را ندارند.

 

 

در تحقیقات انجام شده اختلالات هورمونی باعث ۳ تا ۸ درصد ناباروری ها می‌شود و درمان ناباروری مردان را دچار مشکل می کنند. اختلال در روند ترشح هورمون تستوسترون یا FSH وLH از جمله این مشکلات است که هرکدام طیفی وسیع از عوارض را پدید می آورند.

 

در این نقص سیستم ایمنی مانند MS شروع به  ساختن پادتن علیه سلول های خودی می کند. اما  این بار اسپرم را به عنوان عامل بیگانه شناخته می‌شود تا سیستم ایمنی سعی در نابودی آن می کند.

 

این مورد نسبتا شایع هم هست و زیاد مشاهده می شود ولی خوشبختانه  تنها یکی از بیضه ها را درگیر می کند و این امید را می توان  داد که فرد با یک بیضه نیز می تواند توانایی تولید مثل خود را حفظ کند.

 

 

 

گاهی بیضه در داخل کیسه ی بیضه در اثر یک حرکت نابه هنجار دچار چرخش می شود و عروقی که به آن خون رسانی می کنند در اثر این چرخش بیضه بسته شده و خونرسانی به بیضه مختل می شود  و اگر این مشکل تا ۶ ساعت  برطرف نشود یا به پزشک مراجعه شود باعث مرگ و رفتن آن می شود و در این مورد درمان ناباروری مردان دیگر کارآمد نمی باشد.

 

 

بسته شدن مجاری حمل کننده اسپرم یکی دیگر از عوامل ناباروری در مردان است که اجازه خروج صحیح را به اسپرم نمی‌دهد. کم بودن هر یک از مواردی که اسپرم برای تغذیه استفاده می کند مانندمواد مترشحه از پروستات از عوامل دیگر ناتوانی جنسی مرد به حساب می‌آید.

 

 در این حالت رگ های خون رسانی کننده به بیضه متسع شده و اسپرم بدون کیفیت تولید می شود که باعث ناتوانی تولید مثل می گردد. واریکوسل از مواردی از که از شیوع زیادی در بین جوانان در سنین 18 تا 30 سالگی برخوردار است.

 

 

 

 با این حال درمان های خانگی و استفاده از بعضی از مواد طبیعی نیز وجود دارد که اختلالات خفیف ناباروری را از بین برده و به فرد در تولید مثل و باروری کمک می کنند. از جمله این مواد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همچنین با توجه به پیشرفت علم در ژنتیک و پزشکی و روش های درمانی ذکر شده میزان ناباروری در بین افراد به ۳۰ درصد کاهش یافته است اما امید برای درمان ناباروری با داروهای گیاهی به طور کامل برای زوج ها وجود دارد به گفته محققان روزی دیگر مشکلی به نام ناباروری وجود نخواهد داشت.در ایران نیز به همت پژوهشگران و جوانان کوشا در پژوهشکده رویان تحقیقات گسترده ای در زمینه درمان ناباروری در حال انجام است و تا کنون توانسته اند زوج های زیادی را درمان کنند.

 

 

مشکل ناباروری در بین زوج ها به یک مشکل فراگیر تبدیل شده است. درمان ناباروری نیز به مسئله ای بزرگ تبدیل شده است به طوری که دانشمندان و محققان زیادی به دنبال یافتن جدیدترین و پیشرفته ترین روش درمان ناباروری هستند. اما هرکدام از این درمان ها ممکن است برای افراد خاصی پاسخ گو نباشند یا درصد موفقیت پایینی را برای برخی از افراد شامل شوند.

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری کشف شده بر اساس درصد موفقیتی که در آزمایشگاه کسب می کنند، دارای اعتبار هستند. یکی از موفق ترین روش ها برای درمان ناباروری زوج ها، استفاده از سلول های بنیادی در درمان ناباروری است.

 

 

 

 

این روش درمانی یکی از موفق ترین درمان های حال حاضر است؛ به طوری که درصد موفقیت آن در آزمایشات و تحقیقات گوناگون بالای 84 درصد بیان شده است. دکتر مایکل ون برگ محقق و پزشک بیمارستان رویال لندن در مقاله ای در سال 2017 بیان می کند: کشف استفاده از سلول های بنیادی در پیشرفته ترین روش درمان ناباروری، یک گام بزرگ در مسیری بود که امیدهای زیادی را برای کسب تجربه ی شیرین فرزنددار شدن ایجاد کرد. این روش روز به روز پیش می رود تا این که ناباروری را به کمتر از 1 درصد برساند.

 

استفاده از سلول های بنیادی در پیشرفته ترین روش درمان ناباروری روش بسیاری جدید است که عمری 7 الی 8 ساله دارد. استفاده از سلول های بنیادی برای درمان مردان و زنانی است که توانایی تولید گامت یا سلول تولید مثلی را ندارند. استفاده از سلول های بنیادی در پیشرفته ترین روش درمان ناباروری شامل پیوند سلول های بنیادی به تخمدان ها است. این روش هم اکنون در حال انجام است و درصد موفقیت متوسطی نیز دارد.

تاکنون تصور می شد که خانم ها با تعداد محدودی از فولیکول های تولید کننده تخمک به دنیا می آیند (حدود دو میلیون) و بیش از این مقدار نمی توانند تولید کنند؛ یعنی بعد از تولد تقسیم میوز تولید کننده ی تخمک در زنان متوقف می شود و در زمان بلوغ این تعداد به حدود 420 هزار عدد می رسد و در زمان یائسگی تنها تعداد بسیار کمی از این تخمک ها باقی می مانند. اما اکنون محققان آمریکایی این نظریه را تا حد زیادی رد می کنند و معتقدند می توانند حتی از این سلول ها برای درمان ناباروری استفاده کنند.

 

 

 

تحقیق دیگری که در چین انجام شده است و بازتاب های زیادی نیز داشته است، نشان داده است که می توان با پیوند سلول های بنیادی به اووسیت های بالغ یا تخمک های نابارور، آن ها را به تخمک بارور تبدیل کرد. در این تحقیق دانشمندان از سلول های بنیادی خط زایا(FGSCs) استفاده کرده و آن را به پروتئین خاصی که از ژله ماهی به دست می آید و پروتئین فلورسنس سبز نام دارد پیوند زدند.

نتایج حاکی از آن بود که موش های جدید متولد شده ناقل ژن پروتئین فلورسنس بودند در حالی که دو موش مورد آزمایش نازا بودند؛ ولی توانستند موش جدید را به وجود آورند. این تحقیقات هنوز به مرحله ی انسانی نرسیده است اما دانشمندان مطمئن هستند که می توان این روش را پیشرفته ترین روش درمان ناباروری  زنان دانست و می توان با آن طول عمر تولید مثلی زنان را افزایش داد.

 

استفاده از سلول های بنیادی در پیشرفته ترین روش درمان ناباروری در ایران نیز در حال تحقیق است. به طوری که پژوهشکده ی رویان موفقیت های زیادی در زمینه ی آزمایشات خود داشته است.

آن چه از تحقیقات پژوهشکده رویان و مرکز درمان ناباروری استان یزد برمی آید، حاکی از آن است که ایران نیز قدم های بلندی در راستای استفاده از سلول های بنیادی در درمان ناباروری برداشته است و شاهد آن خواهیم بود که در چندین سال آینده، ایران نیز می تواند در گروه کشور هایی قرار گیرد که در حال استفاده از فناوری سلول های بنیادی در پیشرفته ترین روش درمان ناباروری هستند.

پژوهش های انجام شده در مرکز رویان، فازهای نهایی خود را در حال گذراندن است و محققان بزودی فازهای آزمایش انسانی را شروع خواهند کرد.

 

 

 

شاید کشف روش تولید اسپرم در آزمایشگاه، یکی از مهم ترین کشف های پزشکی باشد. این روش که در کالج پزشکی لندن و توسط دانشمندان انگلیسی انجام شده است، امید برای درمان ناباروری مردان را افزایش داده است. در این روش پژوهشی، دانشمندان از سلول های بافت گوش موش استفاده کرده و توانستند اسپرم های چندکاره تولید کنند. دانشمندان این پروژه معتقدند که می توانند از این سلول‌ های بنیادی برای تولید هر نوع سلولی استفاده کنند. آن ها در طی چندین آزمایش سعی در تولید سلول های تولیدمثلی مرد یا اسپرم کردند.

 

 

 

دانشمندان در این پژوهش، سلول های بنیادی را به داخل بیضه های موش تزریق کردند تا ببینند این سلول های بنیادی می توانند اسپرم نیز تولید کنند یا خیر. نتایج شگفت انگیز بود به طوری که تمام موش های مورد آزمایش توانستند موش های ماده را بارور کنند. این تحقیق هم اکنون به طور آزمایشی روی مردان در حال اجرا است و فازهای آخر خود را سپری می کند. محقق اصلی این پروژه معتقد است که این پروژه تا اواسط سال 2021 به عنوان درمان رسمی ناباروری شناخته خواهد شد و در آن از سلول های بنیادی گوناگون برای درمان مشکلات ناباروری مردان استفاده می کنند.

 

 

 

نظریه ی جدیدی که اخیرا ارائه شده است و در حال انجام تحقیقات روی آن هستند، این است که از سلول های بنیادی فرد سالم دیگری برای افزایش قدرت باروری مردانی که مشکل نازایی دارند، استفاده کنند. این پروژه موفقیت های زیادی داشته است به طوری که بیان می شود می تواند 90 درصد مشکلات ناباروری مردان را حل کند. این روش درمانی هم اکنون در برخی از بیمارستان های دنیا در حال انجام است.

 

 

 

ارسال رایگان بدون محدودیت مبلغ خرید

قیمت رقابتی نسبت به سایر همکاران

محصول با کیفیت و بسته بندی استاندارد

گارانتی بی قید و شرط محصول

فروشگاه مركزي :اصفهان خيابان جي خيابان پروين بازار گياهان دارويي غرفه ي شماره ي ٣


تلفن:

03191014550

موبایل:
09138610971

 

کلیه حقوق برای ایران عسل محفوظ است. @ 1396

 

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

خواص سیاه دانه با عسل برای تنبلی تخمدان

0

0 فواید،علائم،خواص آوریل 11, 2020
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *