خواص شربت عسل و زعفران

خواص دارویی و گیاهی :

شربت عسل و گلاب و زعفران یک معجون انرپزی بخش و درمان کننده

خواص گلاب
گلاب مقوی قلب و مقوی معده و مقوی کبد و مقوی قوای طبیعی نفسانی حیوانی وهم و غم را ازبین میبرد و هضم رابهبود میبخشد وکلیه را تقویت میکند جلوبخارات را میگیرد ممکن است علت سردرد سعود ابخره باشد و..صدتاخواص دیگه برای گلاب شمرده شده

خواص زعفران:زعفران در تنگی نفس تاثیر دارد واشتها راهم کم میکند و روی درد مفاصل و بدن درد و بی حسی و فلج و..کاربرد دارد
بیماری داشتم که هفته ای سه بار تو بخش ریه و اورژانس بستری میشد.باهمین زعفران خوب شد و بیست کیلو هم لاغر شو و آسم ش هم خوب شد

اثرات شربت عسل و گلاب و زعفران
پزشکی به من گفت خانم را پیش بیست متخصص و فوق تخصص قلب بردم خوب نشده است سمت راست بدنش از بالا تا پایین فلج مریض را دیدم:بهترین چیزبرای این مریض چیزی بود که هم و غم را از قلب و معده و کبد برطرف کند یک قاشق چایی خوری زعفران دریک لیوان گلاب حل کنید و باعسل مخلوط کنید.و هرپ نج دقیقه یک قاشق مزمزه کنید بعد نیم ساعت هر یک ربع دو قاشق مزه مزه کند بدهد پایین(دز بالا میرود فاصله هم بالا میرود بعدش هر نیم ساعت بعدهر سه ساعت یک فنجان نیمه پر بخورد..الان یک هفته گذشته مریض یک دکتر هم نرفت..استرس و اضطراب و ضعف و بیحالیش ازبین رفت و فردا صبحش مریض پاشدباغچه میکاشت..

هرفردمیتواند حداکثر یک و نیم قاشق چای خوری زعفران در روز به صورت منقسم(تقسیم شده)بخورد ولی اگر یکباره بخواهد بخورد یک چهارم این مقدار راهم  نمیتواند بخورد. اگردز مصرف تا پنج قاشق برسد فرد از خنده میمیرد..اینقدر میخنده که میمیره..

عسل زعفرانی ، مخلوطی است از عسل طبیعی گون با مقدار مناسبی از زعفران نیمه خرد شده که طعم و عطری بسیار عالی به محصول داده است.

وزن : 900 گرم 

عسل و زعفران، ترکیبی است هنرمندانه از عسل کاملاً طبیعی گون با زعفران سرگل درجه‌یک خردشده؛ که محصولی بسیار خوش‌رنگ و خوش عطر را ایجاد کرده و رشته‌های خردشده زعفران درون آن علاوه بر چشم‌نوازی، نشان‌دهنده زعفران کاملاً طبیعی درون آن است. مصرف این محصول برای صبحانه روزی سرشار از شادی و نشاط را برای شما به همراه می‌آورد.

جدیدترین محصول ترکیبی هپی هانی، عسل زعفرانی است. این محصول مخلوطی است از بهترین زعفران ایرانی و عسل طبیعی گون.

این محصول بسیار خوش‌طعم و عطر بوده و خواص درمانی زعفران که یکی از گیاهان دارویی مؤثر می‌باشد به خواص عسل اضافه شده است.

تسکین درد، یکی از خواص عسل زعفرانی است. ترکیب متغیر سافرانال موجود در زعفران، به‌عنوان آرام‌بخش و مسکن برای خیلی از بیماران عمل می‌کند. این تأثیر آرامش‌بخشی، می‌تواند به تسکین درد، کاهش اضطراب و استرس، بهبود عادات خواب و به‌طورکلی آرامش ذهن و جسم کمک کند که همیشه یک اتفاق خوب است.

زعفران: شادی‌آور، مقوی و تقویت‌کننده حواس، محلل و ضدعفونی‌کننده خلط و مخاط، تقویت‌کننده کبد، خواب‌آور، نشاط دهنده روح، گشاینده رخسار، افزاینده میل به شادی، افزایش‌دهنده ادرار و شستشوی مثانه، تقویت قلب و طحال است.

زعفران را می‌توانید یکی از داروهای گیاهی مهم برای رفع بسیار از بیمارهای قلبی و گوارشی دانست.

به‌طورکلی برخی از خواصی که برای زعفران عنوان شده است به‌این‌ترتیب است:

خواص ضد سرطانی

افزایش گلبول‌های ق

بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن

کاهش فشارخون و بهبود سلامت قلب

داروی ضدافسردگی و افزایش میل جنسی

افزایش تراکم استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان و

مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی مؤثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته‌شده است که زعفران دارای خواص ضدافسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده‌آوری نیز نسبت داده‌اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می‌شود. زعفران افزایش‌دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکینسون مؤثر است زعفران در درمان دردهای عصبی و کم‌خوابی مؤثر است.

بر اساس تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا زعفران در تنظیم کارکرد سلول‌های بینایی مؤثر است و سلول‌های بینایی را در مقابل آسیب‌ها محافظت می‌کند و از پیشرفت بیماری‌های چشم جلوگیری می‌کند و موجب احیای سلول‌های آسیب‌دیده چشم می‌شود. زعفران در درمان اختلالات لکه زرد شبکیه که در سنین سالخوردگی ایجاد می‌شود مؤثر است. مصرف زعفران در رژیم غذایی از پیشرفت بیماری‌های ژنتیک چشم جلوگیری می‌کند و به همین علت مصرف متعادل آن به سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماری‌های چشم توصیه می‌شود.

زعفران دارای خواص ضد سرطانی است و به‌عنوان یک داروی ضد تومور و جمع کننده رادیکال‌های آزاد عمل می‌کند. بر اساس تحقیقات پزشکی ثابت‌شده است که مواد آنتی‌اکسیدان موجود در زعفران دارای خواص ضد سرطانی هستند. بر اساس نتایج این بررسی به نظر می‌رسد که استفاده از زعفران، از بروز توالی‌های ژنی سرطان‌زا جلوگیری می‌کند و در ترمیم مولکول‌های دی ان ای آسیب‌دیده تأثیر بسزایی دارد.

زعفران چاشنی و رنگ دهنده غذا است و موجب کاهش چربی و کلسترول خون می‌گردد. زعفران آرام‌بخش، اشتهاآور، ضد اسپاسم، پیشگیری‌کننده از بیماری‌های قلبی و سرطان، تقویت‌کننده حافظه و کاهش‌دهنده فشارخون است. از گیاه زعفران در درمان بیماری آسم، بیماری‌های پوستی، بیماری‌های چشم، عفونت ادراری، یرقان، پیش انداختن قاعدگی، رفع نفخ شکم، درمان معده درد و درمان کم‌خونی استفاده می‌شود.

زعفران به هضم غذا کمک می‌کند و تقویت‌کننده معده نیز هست و به‌عنوان مسکن به‌ویژه در دردهای لثه کاربرد دارد.

عسل زعفرانی از بهترین نوع عسل طبیعی و بهترین انواع زعفران ایرانی تهیه‌شده است. مصرف این محصول به‌صورت عادی برای صبحانه و یا عصرانه همراه با نان و کره توصیه می‌شود.

همچنین با عسل زعفرانی می‌توانید شربتی بسیار خوش‌طعم نیز تهیه کنید و در صورت تمایل مقداری گلاب و یا آب‌لیموی تازه نیز به آن بی افزایید. و خواص عسل و زعفران را یکجا به خود هدیه دهید.

امتحان این محصول مطمئناً تجربه‌ای بی‌نظیر برای شما خواهد بود.

به‌علاوه از این عسل می‌توانید به‌عنوان ماسک صورت برای درخشان کردن و نرم کردن پوست صورت به‌خصوص در فصل سرد زمستان استفاده کنید.

پس همین‌الان سفارش دهید و از این محصول عالی و کم‌نظیر لذت ببرید.

 

طبیعت:
این نوشیدنی از نظر طب سنتی دارای چه طبعی هست؟  عسل و گلاب طبیعتی گرم و تر و زعفران طبیعتی گرم و خشک داره که باعث میشه این نوشیدنی عملا به یک نوع نوشیدنی فرح بخش و نشاط آور تبدیل بشه ، البته در خوردن به اندازه این نوشیدنی باید دقت بسیاری کرد ، تا خدایی نکرده دچار خوشی زیاد نیشم و از اونور بوم نیوفتیم ? .

.
خواص:
–    این نوشیدنی سطح انرژی و ایمنی بدن را بالا می بره و مثل بمب انرژی تو بدن عمل میکنه.
–    این شربت به علت خواص گلاب احساس آرامش به جسم و روح آدم میده و آسودگی رو در شما به وجود میاره.
–    این نوشیدنی به خاطر داشتن وجود زعفران دم کرده، نشاط آور هم هست.
–    به علت وجود آنتی اکسیدان بالا درعسل ، این نوشیدنی برای اونایی که دوست ندارن پیر بشن عالیه  (ضد پیریه).
–    این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدانه و بر اساس تحقیقات پزشکی ثابت شده که مواد آنتی اكسیدان موجود تو زعفران دارای خواص ضد سرطانیه (اما زعفران ارگانیک ، نه زعفران تقلبی که خودش مادر سرطانه)

موارد منع مصرف:
–    خوردن این شربت به علت وجود زعفران در اون برای خانم های باردار توصیه نمی شه و بهتره از زعفران در دوران بارداری اصلا استفاده نشه حتی زعفران پرشین که یکی از بهترین زعفران های ارگانیک در بازاره.

طرز تهیه:

دو قاشق غذاخوری عسل رو با نصف لیوان گلاب کاملا مخلوط کنید و زعفران (دم کرده) به میزان دلخواه به اون اضافه کنید، بعد نصف لیوان آب خنک به اون اضافه کرده و تو لیوان مناسب سرو و نوش جان کنید. (دقت داشته باشید که از مصرف زیاد زعفران  تو اين نوشیدنی خودداری کنید .)

برچسب ها: زعفران


از نظر طب سنتی ایران عسل و گلاب طبیعتی گرم و تر و زعفران طبیعتی گرم و خشک دارد.
.
خواص:
– این نوشیدنی سطح انرژی و ایمنی بدن را بالا می برد.
– این شربت به علت خواص گلاب احساس آرامش و آسودگی را در شما به وجود می آورد.
– این نوشیدنی به علت وجود زعفران دم کرده، نشاط اور است.
– به علت وجود آنتی اکسیدان بالا درعسل این نوشیدنی ضد پیری است.
– این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان است و بر اساس تحقیقات پزشکی ثابت شده است که مواد آنتی اکسیدان موجود در زعفران دارای خواص ضد سرطان است.
..
موارد منع مصرف:
– خوردن این شربت به علت وجود زعفران در آن برای خانم های باردار توصیه نمی شود.
.
طرز تهیه: دو قاشق غذاخوری عسل را با نصف لیوان گلاب کاملا مخلوط کنید و زعفران (دم کرده) به میزان دلخواه به آن اضافه کنید، سپس نصف لیوان آب خنک به آن اضافه کرد و در لیوان مناسب سرو و نوش جان کنید. (دقت داشته باشید که از مصرف زیاد زعفران در این نوشیدنی خودداری کنید).
ویکی درینک

منبع :

186

روی خط خبرگزاری ها, طب سنتی

 

طبیعت:
از نظر طب سنتی ایران عسل و گلاب طبیعتی گرم و تر و زعفران طبیعتی گرم و خشک دارد.
.
خواص:
– این نوشیدنی سطح انرژی و ایمنی بدن را بالا می برد.
– این شربت به علت خواص گلاب احساس آرامش و آسودگی را در شما به وجود می آورد.
– این نوشیدنی به علت وجود زعفران دم کرده، نشاط اور است.
– به علت وجود آنتی اکسیدان بالا درعسل این نوشیدنی ضد پیری است.
– این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان است و بر اساس تحقیقات پزشکی ثابت شده است که مواد آنتی اکسیدان موجود در زعفران دارای خواص ضد سرطان است.
..
موارد منع مصرف:
– خوردن این شربت به علت وجود زعفران در آن برای خانم های باردار توصیه نمی شود.
.
طرز تهیه: دو قاشق غذاخوری عسل را با نصف لیوان گلاب کاملا مخلوط کنید و زعفران (دم کرده) به میزان دلخواه به آن اضافه کنید، سپس نصف لیوان آب خنک به آن اضافه کرد و در لیوان مناسب سرو و نوش جان کنید. (دقت داشته باشید که از مصرف زیاد زعفران در این نوشیدنی خودداری کنید).
ویکی درینک


تایج تحقیقات پژوهشگران جهاددانشگاهی زابل تأثیر شگفت‌آور «آویشن» را بر پاکسازی محیط زیست نشان می‌دهد.

ریزش ابرو ها یکی از معضلات بانوان و حتی آقایان می باشد که به راحتی

بالاخره نوبت خود «زعفرون» رسید، خیلی هم اتفاقی. داشتم یه مجله رو ورق می‌زدم دیدم طرز تهیه‌ی چندتا نوشیدنی رو نوشته که یکی‌اش شربت عسل و زعفران بود.

این مقدار مواد اولیه که این‌جا نوشتم مناسب دو تا سه نفره. غلیظ هم نیست و لازم نیست آب بهش اضافه کنید موقع خوردن.

مواد لازم برای شربت عسل و زعفران

زعفران ساییده شده – نوک قاشق چای‌خوری
عسل – ۲ قاشق غذاخوری
لیموترش سبز – ۲ عدد
آب – ۶۰۰ میلی‌لیتر
نعناع – یک ساقه

طرز تهیه‌ی شربت عسل و زعفران

آب رو جوش بیارید و توی قابلمه بریزید و بعد عسل و آب لیمو و زعفرون رو اضافه کنید. بعد از چند ثانیه حرارت رو کم کنید و بذارید ۵ دقیقه آروم بجوشه. بچشید و اگر به نظرتون عسل یا آب‌لیموی بیشتری احتیاج داشت اضافه کنید.

ظرف رو از روی شعله بردارید و کنار بذارید تا خنک بشه. بعد توی لیوان‌های پر یخ بریزید و نعناع رو که شستید بدون خرد کردن و برگ برگ توی لیوان بریزید.

نکته‌ی مهم: اصلا این کاری که من کردم و نعناع رو خرد کردم نکنید. یه تکه از این نعناع‌ها رو قورت دادم و نمی‌دونم یا گلوم رو خراشید یا اون انتها گیر کرده بود. خلاصه که باعث گلودرد بدی شد که الان دو سه روزه درگیرش ام. همون طور برگ‌های درشت بندازید که یا نخورید یا اگر می‌خورید بجویدشون.

 

شربت خیلی خوشمزه ایه. طعم آشنای زعفرون وقتی با آبلیمو و نعنا قاطی شد خیلی جالب و جدید شد. من عسلشو دو سه قاشق بیشتر ریختم. نعناها رو هم توش ریختم گذاشتم تو یخچال. هرچی بیشتر میموند و طعم نعنا رو بیشتر میگرفت خوشمزه ترم میشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.