خواص مصرف قرص زينک پلاس

خواص دارویی و گیاهی :

مرجع تازه ترین دانستنی های علمی و پزشکی سلامت و زیبایی , سبک زندگی , و زناشویی


روابط عمومی : 021.28428055تبلیغات : t.me/delgarmadsپیامک : 500024030


لطفا با تیم پشتیبانی ما از طریق شماره تلفن 77816720 و یا با آدرس ایمیل contact@mosbatesabz.com تماس حاصل فرمایید.

اولین نفری که مطلع می شود باشید

برای خرید این محصول از طریق راه های زیر با ما تماس بگیرید:آرایش

مدل مو

مدل لباس

آکاایران: قرص زینک پلاس حاوی روی, ویتامین B و C است. روی یک ماده معدنی مفید برای بدن است که همراه با این دو ویتامین نقش مهمی در رشد مو, ناخن و سلامت پوست دارد. همچنین ویتامین C نیز نقش مهمی در تقویت سیستم دفاعی بدن دارد. در ادامه بهترین زمان مصرف قرص زینک را می خوانید.

به گزارش آکاایران: قرص زینک پلاس باعث افزایش رشد بدن, رشد بهتر ناخن ها و مو می شود. این دارو در انواع قرصکپسول و شربت وجود دارد و مصرف آن در بین زنان و کودکان بیشتر است. در این مقاله به طور مفصل درباره بهترین زمان مصرف قرص زینک پلاس و مقدار مجاز آن صحبت می کنیم. این دارو تنها با تجویز پزشک باید مصرف شود و مصرف بدون نسخه آن ممکن است اثرات منفی روی بدن بگذارد.

متخصصان بهترین زمان مصرف قرص زینک پلاس را بعد از صرف نهار می دانند. این دارو در طی روز باید یک مرتبه مصرف شود و بهتر است که بعد از وعده نهار و همراه با آب فراوان باشد. نیم ساعت بعد از نهار بهترین زمان مصرف کپسول زینک پلاس است. نکته ایی که باید به آن توجه داشت این است که بعد از مصرف قرص زینک پلاس, تحت هیچ شرایطی شیر, لبنیات و هر ماده ایی که حاوی کلسیم است استفاده نکنید زیرا کلسیم مانع جذب روی موجود در این دارو می شود. همچنین مصرف مواد کافئین دار نیز جذب مواد موجود در قرص زینک پلاس را با اشکال مواجه می کنند بنابراین توصیه می شود که یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از مصرف این دارو از چای, قهوه و سایر نوشیدنی های بپرهیزید.

همانطور که گفته شد مصرف قرص زینک پلاس روزانه است. و دوز مصرف آن در رده های مختلف سنی متفاوت است. به طور مثال در نوزادان تا شش ماهگی میزان آن دو میلی گرم در روز است. مقدار دوز تجویزی در نوزادان بین شش ماه تا سه سال سه میلی گرم در روز می باشد. با بالا رفتن سن کودکان مقدار دوز مصرف این دارو نیز افزایش پیدا می کند. به طور مثال به کودکان چهار تا هشت سال باید پنج میلی گرم از این دارو داد و کودکان نه تا سیزده سال نیز مقدار هشت میلی گرم از این دارو باید مصرف کنند. از آن جایی که در این سنین کودکان رشد سریعتر و بهتری دارند بنابراین با مکمل قرار دادن رژیم غذایی, سبزیجات و میوه ها می توان به رشد بهتر و سریعتر نیز کمک کرد.

بزرگسالان از زینک پلاس جهت مصارفی مانند تقویت و رشد مو و ناخن استفاده می کند. همچنین مقدار مصرف این دارو در زنان و مردان نیز متفاوت است. مقدار دوز مجاز مصرف قرص زینک پلاس در مردان بالای چهارده سال, ۱۱ میلی گرم در طی روز است و در زنان بین چهارده تا هجده سال ۹ میلی گرم در روز می باشد. زنان نوزده سال به بالا نیز مقدار ۸ میلی گرم در روز باید استفاده کنند. نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که مقدار دوز مجاز مصرف قرص زینک پلاس در زنان باردار ۱۲ میلی گرم در طی روز است.

.

منبع : آرگا

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید


بهترین زمان مصرف قرص ویتامین امگا3 , نرم افزار nextplus برای کامپیوتر , بهترین زمان مصرف ویتامین c جوشان , بهترین قرص ویتامین برای رشد مو , بهترین زمان مصرف قرص ویتامین c , بهترین زمان مصرف ویتامین امگا3 , بهترین زمان برای خوردن امگا 3 , بهترین زمان خوردن قرص ویتامین , مقدار مصرف ویتامین سی در روز , بهترین زمان مصرف آهن و زینک , بهترین زمان خوردن قرص زینک , بهترین زمان مصرف مکمل زینک , زمان مصرف قرص zink در روز , بهترین زمان مصرف قرص زینگ , زمان مصرف شربت زینک پلاس , مصرف مکمل روی در مردان , قرص روی قبل بعد از غذا , مصرف قرص زینک برای مو , بهترین زمان مصرف زینک , زمان خوردن قرص زینک7 , زمان مصرف کپسول زینک , مصرف مکمل c در مردان , زمان خوردن مکمل روی , زینک پلاس ویتامین c , قرص زینک برای مردان , زمان خوردن قرص زینک , مکمل ویتامین c پلاس , قرص زینک پلاس یبوست , نرم افزار nextplus , مکمل مسترزینگ پلاس , ویتامین c و زینک , زمان جذب کپسول , تداخل مصرف روی , ویتامین زینک , کپسول روی , zink plus , قرص روی10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.