خواص چای بابونه برای نوزاد

خواص چای بابونه برای نوزاد

خواص چای بابونه برای نوزاد

خواص چای بابونه برای نوزاد

ممنون بابت مطلب خوبتون.

طبع بابونه گرم هست. پسرم گرم مزاجه، آيا ميتونم بابونه دم كنم بخوره؟

نوشته

نوشته

نوشته

خواص چای بابونه برای نوزاد

نوشته

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

هنگامی که شما به عنوان یک مادر زائو می‌‌‌‌‌‌خواهید برای استراحت کردن و لذت بردن از خواب شبانه آماده شوید، بهتر است برای از بین بردن مشکلات خواب خود، یک فنجان چای بابونه گرم بنوشید. این نوشیدنی همه نیازهای بدن شما را برای داشتن خواب کامل تأمین می‌‌‌‌‌‌کند. امروزه، خواص آرامش‌‌‌‌‌‌بخشی چای بابونه ثابت شده و این چای به عنوان یک نوشیدنی محبوب در سراسر جهان شناخته می‌‌‌‌‌‌شود.

اگر باردار هستید و چای بابونه مصرف میکنید این مطلب عوارض خوردن چای بابونه در دوران بارداری را بخوانید

نکته مهمی که شما باید به یاد داشته باشید، این است که چای بابونه یک درمان خانگی محبوب برای کنترل مشکل کولیک در نوزادان بوده و سبب ایجاد آرامش در فرزند شما می‌‌‌‌‌‌شود. در ادامه این مقاله، درباره مزایا و عوارض جانبی قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزادان صحبت خواهد شد. خواص چای بابونه برای نوزاد

چای بابونه نوعی نوشیدنی گیاهی است که با گل‌‌‌‌‌‌های خشک بابونه و آب گرم تهیه می‌‌‌‌‌‌شود. البته این نوشیدنی، یک چای واقعی نیست، چون هیچ یک از مواد موجود در چای سیاه در آن وجود ندارد.

یادتان باشد که شما می‌‌‌‌‌‌توانید چای بابونه را در رژیم غذایی نوزادان شش ماهه یا بزرگ‌‌‌‌‌‌تر خود استفاده نمایید. البته بعد از گذشت یک سال، سیستم ایمنی بدن نوزادان قوی شده و احتمال بروز آلرژی غذایی به چای بابونه در آن‌‌‌‌‌‌ها به میزان قابل توجهی کاهش می‌‌‌‌‌‌یابد. در واقع، می‌‌‌‌‌‌توان ادعا کرد که استفاده از انواع گیاهان دارویی برای نوزادان بالای یک سال امنیت بیشتری دارد. همان‌‌‌‌‌‌طور که می‌‌‌‌‌‌دانید بدن نوزادان زیر شش ماه، بسیار حساس بوده و باید تنها از شیر مادر تغذیه شود. با همه این توصیفات، افزودن چای بابونه در برنامه غذایی نوزادان نباید بدون مشورت با پزشک متخصص اطفال صورت گیرد. اما، اگر به پزشک دسترسی نداشته باشید، می‌‌‌‌‌‌توانید چای بابونه را در مقادیر بسیار کمی به برنامه غذایی نوزاد خود اضافه کرده و واکنش بدن او را بررسی کنید.

در هنگام قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزادان، برای اولین بار، می‌‌‌‌‌‌توانید از آن به اندازه 15 میلی‌‌‌‌‌‌لیتر استفاده کنید؛ البته این میزان به شرایط بدنی فرزند شما بستگی دارد. اگر بدن نوزاد شما به خوبی توانست چای بابونه را بپذیرد، می‌‌‌‌‌‌توانید اندازه آن را برای بار دوم به 30 میلی‌‌‌‌‌‌لیتر در هر دوز افزایش داده و نوزاد خود را از مشکلاتی مانند کولیک، خستگی و ناراحتی معده رها کنید.

نتایج مطالعات اخیر محققان در این مورد نشان داده است که در حالت کلی، می‌‌‌‌‌‌توان حدود 147 میلی‌‌‌‌‌‌لیتر چای بابونه را در برنامه روزانه نوزادان بالای 6 ماه قرار داد؛ این تحقیقات ادعا می‌‌‌‌‌‌کند که مادران می‌‌‌‌‌‌توانند از چای بابونه برای درمان نوزاد خود در هر شرایطی استفاده کنند. با این حال، بهتر است افزودن هر گونه ماده گیاهی در برنامه غذایی فرزند خود را در مقادیر بسیار کوچک‌‌‌‌‌‌تر آغاز کنید. با توجه به این توضیحات، حدود 60-90 میلی‌‌‌‌‌‌لیتر چای بابونه در روز (24 ساعت) برای هر نوزادی ایمن و مفید خواهد بود.

چای بابونه می‌‌‌‌‌‌تواند مزایای زیادی برای سلامتی نوزادان بالای 6 ماه به دنبال داشته باشد. مهم‌‌‌‌‌‌ترین این موارد عبارتند از:

اگر در بارداری خواب راحتی ندارید این مطلب برای خواب راحت در بارداری چای بابونه بخورید را بخوانید

نتایج مطالعات اخیر محققان نشان داده است که مصرف چای بابونه توسط نوزادان برای کنترل میزان مشکل کولیک در بدن آن‌‌‌‌‌‌ها بسیار مؤثر بوده و استفاده منظم از این چای می‌‌‌‌‌‌تواند کولیک مزمن نوزادان را در دراز مدت به طور کامل درمان کند. همچنین، مصرف چای بابونه در نوزادانی که به شدت از گاز معده رنج می‌‌‌‌‌‌برند، مفید بوده و احساس خوبی را در آن‌‌‌‌‌‌ها ایجاد می‌‌‌‌‌‌کند. با این حال این نوشیدنی کاملاً شناخته شده نبوده و چگونگی تأثیر آن در شرایط مختلف بدنی، متفاوت است.

 همان‌‌‌‌‌‌طور که می‌‌‌‌‌‌دانید چای بابونه یک  آرام‌‌‌‌‌‌بخش طبیعی محسوب شده و مصرف آن برای نوزادانی که دارای برنامه خواب نامرتبی هستند، بسیار مفید می‌‌‌‌‌‌باشد.

 ترکیبات متعدد موجود در گیاه بابونه به نوزادان کمک می‌‌‌‌‌‌کند تا دستگاه گوارش خود را شل کرده و با هضم راحت غذا، از افزایش گاز در سیستم گوارش خود جلوگیری کنند. در واقع، مصرف این چای، گرفتگی معده را در نوزاد شما برطرف نموده و حس آرامش را به او هدیه می‌‌‌‌‌‌کند.

قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزادان می‌‌‌‌‌‌تواند بیماری سرماخوردگی و مشکلاتی مانند سرفه و ناراحتی‌‌‌‌‌‌های تنفسی قسمت فوقانی ریه را در بدن آن‌‌‌‌‌‌ها از بین ببرد. جالب است بدانید که در طول روزهای سرد فصل زمستان، چای بابونه به فرزند شما کمک می‌‌‌‌‌‌کند تا به راحتی نفس بکشد.

وجود ترکیبات آنتی اکسیدانی در گیاه بابونه التهاب موجود در بدن نوزادان را کاهش می‌‌‌‌‌‌دهد. همچنین، این ویژگی می‌‌‌‌‌‌تواند التهابات پوستی نامناسب مانند آفتاب‌‌‌‌‌‌سوختگی در نوزادان یا بثورات جلدی نوزادان ناشی از مصرف پوشک  درمان کند. علاوه بر این موارد،، مصرف چای بابونه در کاهش التهابات کل بدن، به ویژه  التهابات لثه نوزادان مفید بوده و درد آن‌‌‌‌‌‌ را درمان می‌‌‌‌‌‌کند.

مصرف چای بابونه می‌‌‌‌‌‌تواند شدت برخی از شرایط خاص موجود در دستگاه گوارش نوزادان مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و ریفلاکس معده (GER) را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

با این حال، توجه داشته باشید که مزایای چای بابونه برای بزرگسالان با نوزادان فرق داشته و هنوز تحقیقات کاملی در این مورد  انجام نشده است. بنابراین، در چنین شرایطی حتماً با پزشک متخصص اطفال در مورد قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزاد خود مشورت کنید.

در ادامه این مقاله، چگونگی انتخاب بهترین نوع از چای بابونه برای نوزاد شما ارائه شده است:

 همیشه در هنگام خرید گیاه بابونه به محل تولید و نام تجاری قابل اعتماد  درج شده بر روی محصول دقت کنید. یادتان باشد که نام تجاری معتبر، مرغوب بودن گیاه را تضمین کرده و گیاهی بدون هیچ گونه آلودگی را به شما ارائه می‌‌‌‌‌‌دهد. همچنین، در هنگام خرید مطمئن شوید که چای بابونه تولید همان سال باشد.

 چای‌‌‌‌‌‌ کیسه‌‌‌‌‌‌ای که در کارخانجات تهیه می‌‌‌‌‌‌شود، اغلب به صورت بسته‌‌‌‌‌‌بندی بوده و کمتر در معرض آلودگی باکتریایی قرار می‌‌‌‌‌‌گیرد. به همین دلیل، از فروشنده بخواهید تا چای بابونه برچسب‌‌‌‌‌‌دار را برای مصرف فرزند شما ارائه دهد.

 نتایج مطالعات انجام شده توسط محققان نشان می‌‌‌‌‌‌دهد که چای بابونه باز که در عطاری‌‌‌‌‌‌ها  فروخته می‌‌‌‌‌‌شود، به اسپورهای باکتری Clostridium botulinum آلوده بوده و مصرف آن توسط نوزادان می‌‌‌‌‌‌تواند سبب بروز بوتولیسم در بدن آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها شود. به عنوان یک مادر جوان و بی‌‌‌‌‌‌تجربه به خاطر داشته باشید که نوزادان زیر 12 ماه بیشتر در معرض ابتلا به خطر بوتولیسم بوده و این مشکل در بدن آن‌‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌تواند رشد باکتری‌‌‌‌‌‌های روده‌‌‌‌‌‌ای طبیعی یا باکتری‌‌‌‌‌‌های کلستریدیوم را تحت تأثیر قرار دهد. اما پس از گذشت سال اول زندگی، روده نوزاد دارای باکتری‌‌‌‌‌‌های مفید برای رقابت با باکتری‌‌‌‌‌‌های مضر بوده و مصرف چای بابونه در چنین شرایطی برای حفظ سلامت فرزند شما بسیار مفید خواهد بود.

در هنگام خرید گیاه بابونه اطمینان حاصل کنید که این گیاه بدون ترکیبات اضافی مانند برگ چای، برگ روویبوس یا اسطوخودوس باشد، زیرا بدن نوزاد می‌‌‌‌‌‌تواند به مصرف ترکیبی از دمنوش‌‌‌‌‌‌های گیاهی واکنش نشان دهد.

البته، یادتان باشد هنگامی که گیاه بابونه را از یک منبع مناسب خریداری کردید، باید روش درست تهیه آن را هم یاد بگیرید؛ فقط با این کار می‌‌‌‌‌‌توان از مزایای فراوان چای بابونه برای سلامتی نوزادان بهره برد.

برای تهیه چای بابونه، مراحل مختلفی مورد نیاز است تا این چای بتواند نیاز نوزاد شما را به خوبی تأمین کند. این مراحل به شرح زیر می‌‌‌‌‌‌باشد:

اما بهتر است قبل از دادن چای بابونه به نوزاد خود، حتماً در مورد اثرات جانبی آن اطلاعات کاملی را به دست بیاورید.

بله، مصرف چای بابونه در نوزادان مانند هر ماده غذایی دیگر می‌‌‌‌‌‌تواند عوارض جانبی مختلفی به دنبال داشته باشد. این عوارض به شرح زیر است:

نوزاد شما ممکن است به مصرف چای بابونه آلرژی داشته و با نوشیدن آن دچار علائمی مانند  التهابات پوستی، حالت تهوع، استفراغ، تورم صورت و بی‌‌‌‌‌‌حسی شدید بدن شود. البته، اگر در چنین شرایطی نوزاد شما به آلرژی شدید مبتلا شود، این حالت می‌‌‌‌‌‌تواند موجب ایجاد یک بیماری به نام شوک آنافیلاکتیک در او شود که باید تاوَن درمان گردد. به همین دلیل، اگر بعد از مصرف چای بابونه با واکنش آلرژیک در بدن فرزند کوچکتان مواجه شدید، حتماً نوزاد خود را به یک پزشک متخصص اطفال نشان دهید.

مصرف چای بابونه در نوزادان ممکن است با مصرف هم زمان بعضی از داروهای حاوی ماده ضد قارچ واکنش نشان دهد. بنابراین، اگر نوزاد شما این داروها را مصرف می‌‌‌‌‌‌کند، قبل از قرار دادن چای بابونه در برنامه روزانه او، حتماً با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

 مصرف هم زمان چای بابونه ممکن است با برخی مواد غذایی دیگر واکنش نشان دهد؛ مثلاً مصرف هم زمان این گیاه با دانه آفتابگردان بسیار خطرناک بوده و سبب بروز واکنش در بدن نوزادان می‌‌‌‌‌‌شود. بنابراین وقتی می‌‌‌‌‌‌خواهید چای بابونه را به فرزند کوچک خود بدهید، حتماً در مصرف مواد غذایی مختلف دقت کرده و مراقب سلامتی فرزندتان باشید.

اگر نوزاد شما از برخی مشکلات مادرزادی رنج می‌‌‌‌‌‌برد، مصرف چای بابونه ممکن است بیماری او را نسبت به قبل پیچیده‌تر کند؛ به عنوان مثال، اگر نوزاد شما مبتلا به بیماری دیابت مادرزادی از نوع 1 باشد، مصرف چای بابونه ممکن است سبب کاهش قند خون ناشی از هیپوگلیسمی در بدن او شده و برای سلامت فرزندتان بسیار مضر باشد.

بنابراین، بهتر است قبل از قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزاد خود با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید، به خصوص اگر نوزاد شما داروی خاصی مصرف کرده یا مبتلا به مسائل بهداشتی مادرزادی است. در نهایت، یادتان باشد اگر چه چای بابونه به عنوان یک درمان خانگی عالی برای درمان برخی بیماری‌‌‌‌‌‌های موجود در بدن نوزادان به شمار می‌‌‌‌‌‌رود، اما هنوز تحقیقات دانشمندان در مورد کارایی چای‌‌‌‌‌‌های گیاهی به اثبات نرسیده و انجام تحقیقات بیشتری در این مورد نیاز است. با این حال، اگر می‌‌‌‌‌‌خواهید از این گیاه برای درمان مشکلات فرزند کوچک خود استفاده کنید، بهترین راه برای حفظ ایمنی نوزادان، انتخاب دوز مناسب چای گیاهی بابونه است.

 فیسبوک  |   تویتر  |  پینترست  | بلاگ  |  الکسا

خواص چای بابونه برای نوزاد

مواد تشکیل دهنده چای بابونه فعالیت ضد آسم را نشان میدهد بابونه یکی از معدود موادی هست که می تواند به نوزادان دارای معده بی‌قرار داده شود

 

چای بابونه معمولا به منظور آرام کردن نوزادان قلنج کرده که به صورت افراطی برای مدت طولانی گریه می کنند داده می شود. این چای گیاهی به تسکین درد شکم می کند، یک شکایت شایع در نوزادن قلنج کرده گزارش شده هست.

مواد تشکیل دهنده چای بابونه فعالیت ضد آسم را نشان می دهد که به تسکین درد معده در بزرگ‌سالان و نوزادان قلنج کرده کمک می کند.

گریه تنها تصویری هست که نوزادان می توانند نیازهای خود را بیان کنند.

اگرچه، در بعضی موارد، به نظر میرسد گریه پایان نمی‌پذیرد. این نشان میدهد که نوزاد نوعی ناراحتی را تجربه میکند. اکنون، آیا راهی برای پیشگیری از گریه‌هاي بی پایان کودک در چنین شرایطی وجود دارد؟ خب، چای بابونه در طی چنین شرایطی برای نجات آمده هست.

 

مزایای چای گیاهی برای نوزادان قلنج کرده در زیر آورده شده هست:

به نوزادانی که بیش از سه ساعت گریه می کنند نوزادان قلنج کرده گفته میشود. البته علت اصلی پشت گریه‌هاي بازرسی نشده تا کنون هنوز ناشناخته‌هست، پزشکان، پس از انجام تحقیقات گسترده، بر این باورند که این رفتار غیر معمول به درد شکم ناشی از انقباض عضلات شکم، گاز، سو هاضمه و حتی یبوست نسبت داده شده هست.

همان طور که قبلا اشاره شد، گریه‌ي بی‌پایان نوزادان ممکن هست به علت مشکلات معده از جمله ناراحتی‌هاي گوارشی باشد. در چنین وضعیتی، دادن چای بابونه به کودکتان ممکن هست کمک قطعی به کاهش درد بکند. گازهای بیش از حد در معده اغلب نوزاد را به گریه دائمی وا می‌دارد و این ممکن هست با اپیزودهای مکرر از سکسه همراه باشد. همۀ این مسائل پس از آنکه به نوزادتان مقدارکمی چای بابونه بدهید زود از بین خواهد رفت.

وقتی که به سراغ آرام کردن یک نوزاد قلنج کرده می آیید، چای بابونه نخستین انتخاب هست زیرا که لغات مثبت زیادی را از دهان شما میگیرد. بابونه برای خواص آرام بخشش شناخته شده هست که می توان به درمان مشکلات خواب کودکان کمک کند. با تشکر از اثرات درمانی چای بابونه، زیرا پیش از این خواباندن نوزاد قلنج کرده هرگز آسان نبوده هست،.

امروزه، مادران اکثر و اکثر برای تسکین نوزادشان به چای بابونه تکیه دارند. جای تعجب نیست، تعداد زیادی از افراد پیش از رفتن به رخت‌خواب به منظور بهبود خواب آن را مینوشند.

 

شکم درد در نوزادان و کودکان نوپا قطعا می تواند با دادن چای بابونه به آن‌ها تحت بازرسی در آید. اما والدین زیادی در رابطه با امنیت فرزندان‌شان نگرانند و اغلب می‌پرسند آیا چای بابونه عوارض جانبی دارد؟ باور کنید یا نه، واکنش‌هاي آلرژیک مثل تحریکات پوستی در ارتباط با مصرف چای بابونه به ندرت رخ می دهد. برای دور نگه داشتن نوزادان از عوارض جانبی، نیاز هست والدین اطمینان داشته باشند که چای بابونه ازخالص‌ترین بابونه گیاهی ساخته شده هست. بنابراین، ضروری هست که گیاه را از منبع قابل اعتمادی خریداری کنید.

 

 


شواهد تجربی

یک مطالعه انجام شده کودکان در ایتالیا، به طور متقاعد کننده‌اي اثبات کرد که چای که از گیاهان گوناگون ساخته می شود فوایدی برای نوزادان قلنج کرده دارد. در این مطالعه، افراد در گروه سنی 2تا 8 هفته و دچار علائم قولنج شده به طور تصادفی در افراد دارو نما و چای که ترکیبی از تعدادی از گیاهان شامل بابونه، شیرین بیان، رازیانه، گل شاه پسند و مرهم نعناع بود وجود داشت. تقریبا هر قلنج در نوزادان با به کار گرفتن1 الی 5 انس از چای گیاهی درمان شد. بسته به تعداد دفعات قلنج، چای یک‌بار، دوبار یا سه بار در روز داده شد. نوزادانی که به آن‌ها چای گیاهی داده شده بود بهبودی بهتری را نسبت به افراد دارونما نشان دادند. این امراثر بابونه و سایر عناصر در تسکین قلنج نوزاد را به اثبات رساند.

 


چای بابونه و آهن

اگرچه چای بابونه ممکن هست به تسکین کودک قلنج کرده کمک کند، خوردن بیش از حد آن قطعا پیشنهاد نمیشود. چای گیاهی که حاوی بابونه یا نعناع بعنوان ماده نخست هست می تواند با جذب آهن تداخل ایجاد نماید. کودکان، به خصوص در 12ماه اول سن، به منظور رشد مناسب مغز به آهن نیاز دارند. در راس آن، در حال حاضرشیر مادر حاوی آهن کم هست، بنابراین با چای‌هاي گیاهی مقدار آهن جذب شده ممکن هست به طور قابل توجهی کاهش یابد. بنابراین، بهتر هست شخص مصرف چای بابونه برای نوزاد را محدود سازد.

شیر مادر تنها منبع تغذیه برای نوزادان تا 6 ماهگی هست. نوزادان درگروه سنی 6 الی12 ماهگی ممکن هست به آن‌ها به صورت مکمل آهن داده شود که باید شامل فرمولی برای پیشگیری از کم خونی فقر آهن باشد. پس این را در نظر داشته باشید، گاهی باید در صورت لزوم چای بابونه را بیش از حد بدهید. به نوزادان نباید بیش از 4 انس در روز چای داده شود. معمولا،2/1 به 1 انس از چای بابونه برای تسکین نوزاد دارای مشکلات معده کافی هست. دادن چای بابونه به نوزادتان در تمام زمان‌‌ها ممکن هست منجر به دریافت مایع اضافی شود، که این موجب تکرر ادرار واستفراغ میشود.

 


احتیاط

نکته قابل دقت در این‌جا این هست که شما چای بابونه را برای یک نوزاد درست میکنید نه یک بزرگسال. بنابراین، مطئن شوید که چای که آماده کرده‌اید قوی نیست. به جای چای قوی منظم، نیاز به دادن چای ضعیف به نوزادتان دارید. بسیاری ترجیح می دهند در نهایت پیش از دادن آن به نوزاد چای بابونه قوی را با آب سردکامل رقیق کنند. همینطور، یک فنجان چای قطعا برای از بین بردن ناراحتی نوزاد کاملاغیر ضروری هست. در اکثر موارد، یک یا دو قاشق غذاخوری چای بابونه ولرم برای تسکین کودک کافی هست. به جای قاشق غذاخوری، ممکن هست فردی از قطره چکان برای تغذیه کودک بهرهگیری کند. شما میتوانید این چای گیاهی را نیزازگل‌هاي بابونه یا چای کیسه‌اي موجود در فروشگاه‌هاي گوناگون سلامت تهیه کنید.

به طور کلی، به جای بیش از حد دادن دارو به کودک‌تان، بهرهگیری از چای بابونه ممکن هست گزینش بهتری باشد. بابونه یکی از معدود موادی هست که می تواند به نوزادان دارای معده بی‌قرار داده شود. زمانی که چای بابونه برای نوزادان قلنج کرده 3 بار در هفته داده می شود، حملات قلنج ممکن هست بعد از یک ماه بی‌دقت شود.

 

 

گیاه بابونه، یکی از گیاهان دارویی منتخب سازمان جهانی بهداشت محسوب می‌گردد. بابونه گیاهی است همه‌جایی و تقریباً در تمام نقاط جهان به صورت خودرو می‌روید. این گیاه از تیره کاسنی‌ها بوده و از زمان‌های خیلی قدیم مورد استعمال قرار میگرفته است؛ بابونه از نظر طب سنتی ایران داری طبع گرم و خشک است و از تقویت کننده‌های تلخ محسوب می‌گردد.
خواص چای بابونه برای نوزاد

از این گیاه،
در زمینه‌های مختلف مانند طب سنتی، صنایع آرایشی بهداشتی، صنعت داروسازی و
از اسانس آن در صنعت عطرسازی استفاده می‌شود. از جمله مصراف بابونه در طب
سنتی، مصرف چای و عرق بابونه در درمان برخی بیماری‌ها است. نوشیدن
چای بابونه یک سنت قدیمی است که از دیرباز به علت عطر و بوی خوش آن مورد
توجه بسیاری بوده، این چای طعم ملایمی دارد و دارای مزایای فروانی است. در
این مطلب با فواید و خواص چای بابونه، عرق بابونه و طرز تهیه و مقدار مصرف
آن، آشنا شوید.

 

برای تهیه چای بابونه، یک قاشق غذاخوری گل بابونه و دو لیوان آب گرم با مقداری نبات را در قوری چینی یا شیشه‌ای بریزید و اجازه دهید، به مدت 10 دقیقه دم بکشد. برخی خواص دارویی این دمنوش ارزشمند گیاهی عبارتند از:

عرق بابونه را از گل‌های این گیاه در فصل گلدهی تهیه می‌کنند. این عرق دارای خواص درمانی بسیاری بوده، طبع آن گرم و خشک است. برخی خواص دارویی عرق گیاه بابونه عبارتند از:

مقدار مصرف: عرق بابونه را قبل از هر غذا، به مقدار یک استکان همراه با آب میل نمائید.صفحه اصلی » مقالات » پزشکی و سلامت » خوراکی ها و گیاهان » بابونه: مضرات، خواص بابونه برای معده، فشار خون، عفونت زنان / چای و بخور بابونه

بابونه گیاهی است گلدار که از آن بصورت تازه یا خشک، و یا بصورت چای و بخور استفاده می کنند.

بخور بابونه برای شادابی و طراوت پوست، پاکسازی پوست، و درمان جوش و آکنه، بخصوص انواع جوش سرسیاه و سرسفید بسیار مفید است. در ادامه به خواص و مضرات بابونه، خواص آن برای معده، فشار خون و عفونت زنان پرداخته و طرز تهیه چای بابونه و بخور بابونه به همراه خواص آنها خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

بابونه, مضرات بابونه, خواص بابونه, خواص بابونه برای معده, خواص دمنوش بابونه, بابونه و فشار خون, خواص بابونه برای عفونت زنان, بابونه رومی, چای بابونه, خواص چای بابونه, دمنوش بابونه, بخور بابونهخواص چای بابونه برای نوزاد

برای دسترسی سریع به محتوای مطلب از لینکهای زیر استفاده کنید:

از آنجا که بابونه یک گیاه گلدار متعلق به خانواده آفتابگردان است، افرادی که نسبت به این خانواده آلرژی دارند ممکن است دچار واکنشهای آلرژیک گردند.

مشکلی که در خصوص آلرژی وجود دارد این است که هرگز متوجه نمی‌شوید که نسبت به چیزی آلرژی دارید تا زمانی که واکنش کاملاً واضحی مشاهده نمایید.

به طور مشابه، چنانچه نسبت به بابونه آلرژی داشته باشید، احتمالاً تا زمانی که آن را مصرف کرده و این عوارض جانبی را به طور مستقیم تجربه نمایید، از مبتلا بوده به این آلرژی خبر نخواهید داشت.

در حالی که بثورات یا جوشهای پوستی و خارش متداول‌ترین علائم یک آلرژی می‌باشند، اما در موارد جدی‌تر، همچنین ممکن است دچار آنافیلاکسی شوید.

تورم گلو و تنگی نفس نیز برخی از عوارض جانبی به حساب می‌آیند.

هنگامی که در تماس با این گیاه قرار می‌گیرید، دچار التهاب چشم می‌شوید.

چنانچه مقدار زیادی بابونه مصرف کنید، ممکن است در نهایت کمی در شما اثر آرام بخشی ایجاد نماید و توصیه نمی‌شود در این وضعیت خواب آلودگی، رانندگی کرده و یا با ماشین آلات سنگین کار کنید.

مقدار بیش از حد آن ممکن است همچنین موجب بروز استفراغ و سرگیجه شود.

بابونه, مضرات بابونه, خواص بابونه, خواص بابونه برای معده, خواص دمنوش بابونه, بابونه و فشار خون, خواص بابونه برای عفونت زنان, بابونه رومی, چای بابونه, خواص چای بابونه, دمنوش بابونه, بخور بابونه

این مشکلات همچنین می‌توانند در نوزادان تازه به دنیا آمده و نوزادان کم سال مشاهده شده بطوریکه این نوزادان ممکن است با مشکل بوتولیسم مواجه شوند.

مورد دیگری که بایستی در صورت مصرف هرگونه دارو به خاطر داشته باشید این است که با مصرف این گیاه اثرات این داروها ممکن است ضعیف شده یا دچار اختلال شود.

مصرف بابونه خصوصاً در صورتی که داروهای رقیق کننده خون مانند کومادین (coumadin) مصرف می‌کنید، مخاطره آمیز است.

به این دلیل که یکی از مواد تشکیل دهنده فعال در بابونه تحت عنوان «کومارین (coumarin)» ممکن است بر روی افرادی که تحت درمان دارویی رقیق کننده خون قرار دارند، اثر منفی برجای گذارد.

این گیاه همچنین اثراتی را بر روی سطوح قند خون و فشار خون در افرادی نشان داده است که مبتلا به این مشکلات می‌باشند.

زنان باردار نیز بایستی از مصرف بابونه خودداری کنند، به این دلیل که ممکن است موجب سقط جنین در آنها شود.

همچنین توصیه می‌شود که مادران شیرده از مصرف این گیاه خودداری کنند.

بابونه, مضرات بابونه, خواص بابونه, خواص بابونه برای معده, خواص دمنوش بابونه, بابونه و فشار خون, خواص بابونه برای عفونت زنان, بابونه رومی, چای بابونه, خواص چای بابونه, دمنوش بابونه, بخور بابونه

در حقیقت بابونه یک ماده‌ی عالی بوده که به برطرف نمودن مشکلات بسیار مرتبط با ناراحتی معده، بیماریهای جزئی و دردهای قاعدگی کمک می‌نماید، اما مانند هر داروی دیگری، به هنگام مصرف آن بایستی جوانب احتیاط رعایت شود.

عوارض جانبی این گیاه به عنوان یک مکمل گیاهی، بسیار نادر است، اما این بدان معنا نیست که مجاز به مصرف غیر عاقلانه آن می‌باشید.

مانند هر گیاه دارویی دیگر، ضروری است که از میزان مصرف بی ضرر و ایمن آن در خود اطمینان حاصل کنید.

افراد مبتلا به آلرژی نسبت به گرده : گرده گیاه بابونه ممکن است با گرده دیگر گیاهان ترکیب شود .

این ترکیب ممکن است برای افراد حساس موجب آلرژی شود.

افرادی که قبلا با واکنش ها آلرژیک نسبت به بابونه مواجه شده اند.

نوزادان و کودکان بسیار جوان : چای بابونه و دمنوش بابونه برای نوزادان توصیه نمی شود.

زیرا در نوزادان ممکن است موجب واکنش های آلرژیک شود .

فراموش نشود دمنوش بابونه تنها به عنوان مکمل دارو های دیگر توصیه می شود.

در صورت جایگزینی دمنوش بابونه با دارو های تجویز پزشک ، این مورد حتما باید با تصمیم پزشک انجام گیرد.

یکی از بارزترین خواص بابونه خاصیت آن برای معده و تقویت آن است.

از بابونه برای درمان زخم و ورم معده استفاده میشود.

افرادی که دارای سوزش معده هستند میتوانند با مصرف چای بابونه به راحتی آن را از بین ببرند.

خواص بابونه برای معده

برای این منظور کافی است تا گل بابونه را در مقداری آب جوش حل کرده و اجازه دهید تا به مدت ۱۰ دقیقه بماند تا دم بکشد و روزانه ۳ یا ۴ قاشق از آن را به صورت ناشتا میل کنید.

سپس پس از گذشت ۱۵ دقیقه میتوانید صبحانه خود را میل کنید.

یکی از مهمترین خواص بابونه، درمان زخم معده و ورم معده است؛ این گیاه به آسانی این مرض را درمان می ‌کند.خواص چای بابونه برای نوزاد

دمنوش بابونه اعصاب را تقویت می ‌کند.

تقویت کننده مغز است.

برای رفع بی خوابی و داشتن یک خواب آرام و راحت، کافی است ۱۰ دقیقه قبل از این که به رختخواب بروید، یک فنجان دمنوش بابونه بنوشید.

درمان کننده سردرد و میگرن

برای تسکین دردهای عضلانی دمنوش بابونه بنوشید.

دمنوش بابونه درمان کننده کم خونی است.

اسانس بابونه مخلوط با روغن بادام برای دفع ناراحتی های پوستی نظیر کهیر و خارش مفید است.

بابونه تسکین دهنده دردهای عادت ماهانه است.

آن‌ هایی که یائسه شده‌اند بهتر است همه روزه دمنوش بابونه بنوشند؛ زیرا اختلالات یائسگی را بر طرف می ‌کند.

دمنوش بابونه / خواص دمنوش بابونه

این دمنوش ترشح شیر مادران را افزایش می ‌دهد.

بابونه درمان کننده کمی ترشحات عادت ماهانه است.

دمنوش بابونه ضد آلرژی است.

خوردن پنج گرم ریشه بابونه با سرکه رقیق محرک نیروی جنسی است.

استفاده از بابونه، سنگ مثانه را خرد و دفع می ‌کند.

اگر کسی قطره قطره ادرار می‌ کند، به او دمنوش بابونه دهید تا درمان شود.

دمنوش بابونه ادرار آور است.

دمنوش بابونه قاعده آور می ‌باشد.

دمنوش بابونه تب بر و تسکین دهنده درد است.

برای دفع زردی مفید است.

برای تسکین درد در هنگام دندان در آوردن بچه‌ها به آن‎‌ ها دمنوش بابونه بدهید.

دمنوش بابونه برای عفونت‌ های زنانه، داروی بسیار مناسبی است.

فلاوون های موجود در بابونه اثر مفید بر روی فشار خون و همچنین سطوح کلسترول خون هم با مصرف بابونه کاهش می یابد ، که این دو سبب کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی می شوند

بابونه و فشار خون

سمیه زارعی متخصص بازار گیاهان دارویی شهرداری اصفهان در گفتگو با ایمنا عفونت دستگاه تناسلی را یکی از بیماری‌های بسیار سخت در زنان دانست و اظهارداشت:

علائم این بیماری عوارضی همچون سوزش و خارش در ناحیه تناسلی است که معمولا برای درمان این بیماری بیشتر استفاده از داروهای شیمیایی و رعایت نکات بهداشتی توصیه می‌شود.

خواص بابونه برای عفونت زنان

وی بعضی از گیاهان دارویی را نیز در پیشگیری یا حتی درمان این عارضه بسیار موثر دانست و بیان داشت:

از جمله این گیاهان می‌توان به بابونه اشاره کرده که به صورت بخور و یا محلول‌های شستشو به کار می‌رود.

بابونه از جمله گیاهان دارویی است که خاصیت ضدمیکروبی داشته و در درمان عفونت و زخم‌ها بسیار موثر واقع شده است.

بابونه رومی گیاهی علفی و چندساله است.

این گیاه مدیترانه ای است و منشأ آن پرتغال، فرانسه و الجزایر گزارش شده است.

بابونه رومی به صورت خودرو مشاهده نشده و معمولاً کشت می شود.

از قسمت فوقانی ریزوم انشعاب های ریشه ای فراوانی خارج می شود.

ساقه این گیاه ساده یا منشعب به طول ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتر و کم و بیش کرکدار است.

برگ ها به رنگ سبز روشن و در طول ساقه به طور متناوب قرار می گیرند.

برگ ها دارای بریدگی های عمیق و کم و بیش نخی شکل می باشند.

گل های بابونه به رنگ سفید به قطر یک تا سه سانتیمتر و در نواحی فوقانی ساقه های اصلی و فرعی تشکیل می گردند.

بابونه رومی

میوه فندقه و رنگ آن نقره ای تیره است.

گلدهی از اواخر بهار (خرداد) آغاز می شودو و تا اواخر تابستان (اواخر مرداد) ادامه می یابد.

تمام قسمت های گل حاوی اسانس است که در حفره های خاصی ترشح و ذخیره می گردد.

گل های خشک دارای ۰٫۶ تا ۱٫۵ درصد و پیکر رویشی محتوی ۰٫۲ تا .۴ درصد اسانس است.

اسانس گلها از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

بابونه رومی از مدت ها پیش به عنوان یک گیاه دارویی همواره مورد توجه مردم بوده است.

از قرن پانزدهم این گیاه در مرکز اروپا به منظور استفاده در صنایع داروسازی و بهداشتی و آرایشی مورد توجه قرار گرفت.

کشت بابونه رومی از قرن شانزدهم در کشور آلمان آغاز شد.

در اکثر فارماکوپه های معتبر از گل های بابونه رومی به عنوان دارو یاد شده است.

از مواد مؤثره گل های این گیاه برای هضم غذا و مراقبت و نگهداری پوست و مو استفاده می شود.

از دم کرده این گل ها به عنوان معرق و ماده ای که سبب تسکین دردهای شدید می شود، استفاده می گردد.

از اسانس بابونه رومی به مقیاس فراوانی در صنایع بهداشتی و آرایشی استفاده می شود.

بابونه رومی در بعضی کشورها به عنوان گیاهی زینتی کشت می شود.

این گیاه در سطوح وسیعی در کشورهای بلژیک، هلند، انگلیس، فرانسه و ایتالیا کشت می شود.

یک قاشق غذاخوری گل بابونه و دو لیوان آب گرم با مقداری نبات را در قوری چینی یا شیشه ای بریزید و پس از این که دم کشید میل کنید.

چای بابونه

* برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است و عفونت های ناشی از سرماخوردگی را از بین می برد.

* برای رفع گرفتگی های عضلانی و نیز گرفتگی های قاعدگی در زنان مفید است.

* درد شکم را تسکین می دهد و برای درمان کمردرد مفید است.

* به عملکرد بهتر کبد کمک می کند.

* برای درمان روماتیسم به کار می رود.

* چای بابونه مسکنی فوق العاده برای سردرد، میگرن، دندان درد و دردهای عصبی است.

* اختلالات یائسگی را برطرف می کند.

بخور بابونه یکی از ماسک‌های مورد علاقه بانوان است.

بخور گل بابونه برای بهبود آکنه و جوش‌های صورت مفید است.

بخور گل بابونه علاوه بر تسکین التهاب و از بین بردن میکروب‌ها سبب تحریک گردش خون صورت شده، پوست را جوان و شاداب می‌کند

همچنین منافذ پوست را باز کرده و روند دفع سموم و آلودگی‌هایی مانند فلزات سنگین موجود در هوای شهرهای بزرگ را که طی روز در منافذ پوستی نفوذ کرده‌اند، تسریع می‌کند.

بخور گل بابونه و گل ختمی، علاوه بر این‌که باعث تمیزی و مرطوب شدن پوست می‌شود، باعث ضدعفونی، روشن شدن و شادابی پوست نیز می‌شود.

برای تهیه آن، مقداری گل ختمی و گل بابونه (گل ختمی دو برابر گل بابونه) را در ظرف آب جوش بریزید و سپس اجازه دهید تا با حرارت ملایم دم بکشد.

سپس در ظرف را برداشته و یک پارچه روی سر خود و ظرف بیندازید و با کمک انگشتان پوست صورت را ماساژ دهید.

بخور بابونه

اگر شما جزء کسانی هستید که به جز جوش‌های آکنه‌ای، دانه‌های سر سیاه و سفید را نیز در روی پوست صورت خود مشاهده می‌کنید، میتوانید مقداری بابونه را در ظرفی ریخته و به مقدار متناسبی آب به آن اضافه نمایید و در هنگام جوشیدن آب، صورت خود را بخور دهید.

به مدت ۱۰ دقیقه بخور را انجام داده و سپس با دستمال تمیزی دانه‌ها را فشار دهید تا از پوست خارج شود و بعد با آب سرد صورت خود را بشویید تا منافذ باز شده، تنگتر شود.

پزشکان طب سنتی معتقدند، استفاده از بخور بابونه به همراه سرکه، رافع چشم درد است.

یکی از راه‌های درمان و پیشگیری از سرماخوردگی در فصل پاییز و زمستان دادن بخور است.

بخور بابونه و آویشن به دلیل اینکه جزو گیاهان ضد التهابی هستند، روی باکتری‌های دستگاه تنفسی موثر بوده، برای پیشگیری از عفونت‌های مکرر که بیشتر از ناشی از خشکی دستگاه تنفسی است، می‌توان از آن استفاده نمود.

برای تهیه آن می‌توان از انکباب آویشن و بابونه به صورت جوشاندن ۱۰گرم گیاه خشک در ۵۰۰ سی سی آب استفاده کرد.

همچنین استفاده از ۱۰تا ۱۵قطره اسانس این دو گیاه در یک لیتر آب و پخش بخار آن در خانه مفید است.

درمان سینوزیت بر دو پایه باز کردن مجاری سینوس‌ها و کاهش ساخت ترشحات استوار است.

به عقیده متخصصان طب سنتی، برای درمان سینوزیت باید حتماً از بخور به‌ویژه بخور گل بابونه استفاده شود.

گل بابونه در درمان انتهایی سینوزیت موثر است به طوریکه بخور بابونه تاثیر زیادی در جمع کردن بیماری و دوران نقاهت و کاهش درد در ناحیه پیشانی دارد.

لیگ برتر : آخرین اخبار / جدول لیگ برتر، بازیها، نتایج لیگ برتر

تعبیر خواب کفش: گم شدن کفش / تعبیر خواب مغازه کفش فروشی

خورشت لوبیا چیتی خوشمزه: پخت انواع خورش لوبیا چیتی ارومیه، ساده، با قارچ

کهیر: شکل ظاهری و درمان / کهیر در کودکان / کهیر واسکولیتی / کهیر و سرطان

عفونت واژن: علت، انواع، نشانه ها، درمان قطعی در طب سنتی و با مترونیدازول و پماد

سکته مغزی: علائم، درمان گیاهی / سکته مغزی گذرا و خفیف، عوارض و مراقبت بعد از آن

انجیر خشک: خواص، مضرات، طبع، آب انجیر و طرز خیساندن انجیر خشک

قارچ کفیر: خواص و مضرات و نگهداری / نشانه های خراب شدن قارچ کفیر + عکس

سبوس جو دوسر: خواص سبوس جو دو سر و طریقه مصرف آن

برگ سنا / خواص، مضرات، عوارض، طبع، لاغری و موارد منع / برگ سنا به انگلیسی

آسنترا: مزایا، عوارض، مصرف در بارداری و شیردهی / معجزه آسنترا / آسنترا و لاغری

جوانسازی پوست صورت و بدن در طب سنتی با انواع ماسک، لیزر و قرص

بادکش درمانی: بادکش برای کیست تخمدان، کمر، واریس و لاغری / بادکش شکم

بیوتین : قرص بیوتین، آمپول بیوتین و کپسول بیوتین و عوارض آنها / بیوتین برای مو

شهاب حسینی : بیوگرافی / عکس شهاب حسینی و همسر و فرزندانش / فیلمها و نمایشنامه ها

استیضاح ترامپ : آخرین اخبار مربوط به استیضاح ترامپ

نمک دریا: مضرات و خواص آن برای جوش، لاغری، درد و سفید شدن پوست

فال حافظ آنلاین : فال حافظ روزانه نایریکا (انواع فال و طالع بینی)

: نایریکا / طالع بینی روزانه (انواع فال و طالع بینی)

بیمه شخص ثالث چیست: آخرین اخبار / سقف بیمه شخص ثالث ۹۸

استقلال: اخبار باشگاه استقلال، بازیکنان، مربی، نقل و انتقالات تیم استقلال

محمدعلی نجفی و قتل میترا استاد / آخرین اخبار : حکم قصاص و رضایت

آموزش و پرورش : آخرین اخبار و اطلاعیه ها / تعطیلی مدارس

محسن لرستانی: بیوگرافی، اتهام، جرم، اعدام / آخرین اخبار و وضعیت

بانک مرکزی : آخرین اخبار مربوط به بانک مرکزی : آمار، بخشنامه و اطلاعیه ها

دعای روز چهارشنبه / ذکر روز چهارشنبه / دعای امروز / ذکر امروز

کنکور ۹۹ و ۹۸: آخرین اخبار / ثبت نام، اعلام نتایج، کارنامه، انتخاب رشته

یارانه / یارانه حمایتی : آخرین اخبار مربوط به پرداخت و حذف یارانه

قیمت طلا و سکه و ارز و دلار : آخرین قیمت، تحلیل و پیش بینی آنلاین و لحظه ای

مترو : آخرین اخبار مربوط به خطوط مترو و قطارها

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

بابونه گیاه معروفی است و گل آن در طب سنتی ایران مصارف زیادی دارد. اگر نوزادتان بیقرار است و خواب نامنظمی دارد می توانید با مشورت پزشک شروع به دادن چای بابونه به نوزاد کنید. … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

خواص چای بابونه برای نوزاد

می پسندم

0

سایر خبرها

…، علاوه بر مراقبت از آنها، وظیفۀ مراقبت از سلامت خودتان را نیز بر عهده دارید. بهتر است برای تسریع بهبودی خودتان از مادر، خواهر یا دوستانتان برای روزهای بعد از زایمان کمک بخواهید. آنها می توانند در برخی از کارها به شما کمک کنند تا علاوه بر این که فرصتی ایجاد کند تا شما وقت بیشتری برای نوزادان خود داشته باشید، به روند بهبودتان نیز کمک شود. در برخی از موارد، ممکن است نوزادان به همراه مادر از …

… چنانچه شما دارای پوست خشک هستید، توصیه می کنیم پس از بخور پوست از انواع مرطوب کننده های عالی استفاده نمایید تا رطوبت پوست شما به تعادل برسد زیرا بخار دادن ، پوست صورت را خشک می کند. برای گرفتن نتیجه بهتر، هفته ای 2 بار قبل از خواب، پوست صورت خود را بخور دهید. کسانی که دارای رگ های پاره شده خون در پوست صورت خود هستند، از بخور دادن پوست خود اجتناب نمایند. افرادی که مبتلا به آسم می باشند و یا نسبت به گیاهان دارویی آلرژی دارند، قبل از بخور پوست، با دکتر خود برای گرفتن دستورالعمل خاص در این زمینه مشورت نمایند. منبع: دکتر سلام …

استانی هستیم و خیلی وقت ها از هم راهنمایی و مشورت می گیریم. معمولاً هم خود من از وحید راهنمایی می گیرم اما تمدید قرارداد یک موضوع کاملاً شخصی است. * اما بارها شنیدیم تو عامل پرسپولیسی شدن وحید امیری بودی، این یکی را که قبول داری؟ (می خندد) وحید خودش پرسپولیسی تیر است! * خوب از جواب دادن به سؤال ما فرار کردی ولی ما ول کن نیستیم. بالاخره تو وحید را راضی کردی پرسپولیسی شود …

زایمان سخت تر و طولانی تر باشد و با خونریزی شدیدتری همراه باشد، ریزش مو بیشتر خواهد بود. اما برخلاف عقیده عموم شیر دادن به نوزاد تأثیری در روند آن ندارد. در کل این حالت نیاز به درمان نداشته و رشد مجدد طبیعی مو در عرض شش ماه تا یک سال کامل می شود و تراکم موها به حالت پیش از بارداری بازمی گردد. پوست تان ترک برداشته؟ استریا یا ترک پوست از مشکلات زیبایی شایع در بارداری است. این خطوط در …

بدن را تامین می کند. تخمه ی آفتاب گردان سرشار از ویتامین E است که برای سلامت پوست و مو ضروری است. همچنین به خاطر مزه ی فوق العاده اش، میان وعده ای مناسب برای افزایش سریع انرژی است. هر وعده از آن (30 گرم)، 66.6 میکروگرم اسید فولیک (17 درصد مقدار روزانه) و 173 کالری انرژی دارد. 4. مارچوبه مارچوبه یک گیاه کم کالری است که نسل اندر نسل، در طب سنتی کاربرد داشته است. امروزه …

پوست انداختن نوزاد، مساله ای کاملاً طبیعی است که در نوزادانی که دیرتر به دنیا می آیند، شایع تر است. در این حالت جای نگرانی نیست و بعد از چند روز خود به خود بهبود حاصل می شود. والدین در این مدت بهتر است بدن نوزاد را با روغن های مخصوص نوزادان طبق نظر پزشک ماساژ دهند. پوست نوزاد لایه ای محافظ برای جلوگیری از ورود بیماری ها و محافظت از نوزاد است که نوزاد را از گزند پیرامونش (گرما و سرما …

روزانه 20 تا 30 گرم وزن گیری دارد. دور سر نوزاد نیز طی یک ماه اول تولد 2 سانتی متر و قد وی 3.5 سانتی متر رشد می کند. بهترین شیر برای هر نوزاد شیر مادرش است و باید در همان ساعت اولیه شیردهی شروع شود. زمان مناسب برای شیر دادن به یک نوزاد سالم وقتی است که نوزاد از خواب بیدار شده و سر خود را به طرف صدای مادر چرخانده و دهانش را باز می کند. از شیر دادن سر ساعت مشخص پرهیز کنید. نوزاد سالم خودش …

. قبلا شوراهای 30 نفره در مرکز هر استان داشتیم، حالا از بین آن 30 نفر و افرادی خارج از آنها، با ارزیابی و مشورت در هر استان 10 نفر را انتخاب می کنیم که این هیات جدید بر اساس یک سازوکار معین، جذب نیرو برای تشکیل مجمع شهرستانی و استانی داشته باشند. سال گذشته که فعالیت جبهه شرع شد فرصت کم بود، بعضی ها گلایه می کردند و می گفتند این سه هزار نفری که در مجمع ملی در تهران جمع شده اند، چه کسانی هستند و بر چه …

… غذای سبک بخورید توصیه می شود در هفته های آخر بارداری غذای سبک تر میل کنید زیرا دردهای زایمانی ممکن است به هر طریقی شروع شوند و در این شرایط، معده نسبتا پر بهتر از معده خیلی پر است. در واقع اگر قرار باشد به صورت اورژانس سزارین انجام شود هرقدر معده خالی تر باشد، بهتر است. علاوه بر این در فرهنگ ما استفاده از مواد سردی در هفته پایانی بارداری توصیه می شود تا احتمال زردی نوزاد کمتر شود که …

می کند. این قانون بسیار ساده ای است و اگر در دادن شیر به نوزادتان امساک کنید، رفته رفته از حجم شیر تولیدی بدن کم شده و کودک با مشکل رو به رو می شود. بهتر است در این مدت تغذیه مناسب داشته و استراحت کافی کنید زیرا بدن شما به مواد لازم و مدت زمان کافی برای تهیه کالری مورد نیاز موجود در شیر نیاز دارد. مطمئن شوید که کودک شما به خوبی می تواند با دهانش غده های شیردهی را مکیده و فشار کافی بر …

مبتلا به صرع که قصد بارداری دارند باید 2 ماه قبل از اقدام به بارداری مصرف اسید فولیک را به صورت روزانه مدنظر قرار دهند. وی ادامه داد: مصرف فولیک اسید را قبل از بارداری باید شروع و در دوران بارداری ادامه دهند تاخطر نقص عصبی در نوزاد کاهش پیدا کند، همچنین خواب و تغذیه مناسب، دوری از استرس و اضطراب در این زمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. بهرامی با بیان اینکه مادران باردار نباید ترسی از …

Elasticity یا ارتجاعی پوست کم است وبا این که مادر بعد از دوران شیردهی وزن خود را کاهش داده است اما باز هم شکمش بزرگ به نظر می رسد. خانم ها طی شش ماه بعد از زایمان به وزن قبل از بارداری خود می رسند. عواملی که در روند کاهش وزن بعد از زایمان تاثیر دارد شامل بارداری اول، شیر دادن به نوزاد، برگشت زود هنگام به سرکار و… است . مادر طی شش هفته اول بعد از زایمان نباید رژیم لاغری یا محدودیت …

اثرات خود را بگذارد. به همین دلیل مهم است که شما بعد از انجام این درمان ها با رعایت عادات مناسب و ورزش های استاندارد، حرکات شانه و بازوی خود را حفظ کنید. مهم است که قبل از شروع هرگونه ورزش با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید یک برنامه منظم و صحیح متناسب با وضعیتشان داشته باشید. پزشکتان ممکن است به شما توصیه کند به یک فیزیوتراپیست یا کار درمان مراجعه کنید. یک متخصص ورزش های سرطان که در …

در اوایل مصرف، به علّت ریزش ترشّحات سینوس ها به حلق، حالت هایی شبیه سرماخوردگی پدید آید؛ لذا بهتر است در این مواقع از داروهای مناسب مانند چهار تخم، چهار گل و مانند آنها استفاده نمود. 9- مصرف این داروها، معمولا سینوزیت را کاملا درمان می کند ولذا پس از آن، می توان مصرف آنها را به طور کامل قطع کرد. دراین حال، مصرف قطره فقط به هنگام سرماخوردگی و یا موارد مشابه، توصیه می شود. 10 …

کشاورزی را قبل از شروع فصل کشت اعلام کند، اما طی سال های اخیر این اقدام بسیار با تاخیر انجام شده و کشاورزان را دچار مشکلات فراوانی در تصمیم گیری درباره نوع کشت و نحوه انجام آن کرده است. ضمن اینکه سال گذشته نیز نرخ خرید تضمینی گندم افزایش ناچیزی داشت و باعث غافلگیری کشاورزان و حتی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی شد! امسال نیز زمزمه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه دولت قصد ندارد نرخ خرید تضمینی …

این ترکیبات ناپایدار هستند بهتر است به صورت روغن ضروری یا الکلی نگهداری شوند. سایر مواد تشکیل دهنده این گیاه در برگیرنده ترکیبات فنولی، فلاوونوئیدها است. این ترکیبات می توانند با مبارزه با آسیب رادیکال های ازاد و پیشگیری از بلوغ سلول ها ، التهاب را پایین تر بیاورند. مزایای بابونه با آنتی اکسیدان هایی شروع می شود که مرتبط با عملکرد بهتر سیستم ایمنی، نرخ پایین اختلالات خلق و خو، کاهش درد و تورم، پوست …

، تعبیر نکنید، بلکه بدانید همسر شما خواهان لطف بیشتر شماست. – برآورده کردن خواسته ها را به رقابت تبدیل نکنید، به جای آن، به راهی بیندیشید که عمل مهربانانه به عمل مهربانانه دیگر تبدیل شود. – اگر از روابط خود به بهبودی عاطفی بهتر نرسیدید، سعی کنید در بهبودی رابطه عاطفی بهتر کوشاتر باشید. چگونه یک رابطه زناشویی مستمر داشته باشیم؟ اگر شما با انجام عملی و یا سخنی …

نوزاد است که کودک، والدین و پزشک را پریشان می کند. دوره گریه یا قولنج معمولاً خیلی مشخص و ناگهانی شروع شده و ناگهان پایان می یابد. شروع آن به نظر می رسد به کاری که کودک پیش از شروع دوره قولنج انجام می داده ربطی ندارد. کودک شما ممکن است هنگام حمله، خلقی شاد داشته یا حتی خواب بوده است. دوره های گریه، ناگهانی شروع می شوند و ممکن است اوایل شب بیشتر باشند. گریه ناشی از قولنج به وضوح با گریه های عادی …

سوال مخاطب نی نی بان: تا چقدر قبل و بعد قطره آهن نباید به نوزاد شیر داد؟ پاسخ فاطمه هدی فلاح، متخصص کودکان: معمولا چون کلسیم شیر به خاطر وجود آهن در بدن نوزاد جب نمی شود و همان موقع از بدن خارج می شود، به همین دلیل بهتر است که بین شیر خوردن و قطره دادن به نوزاد یک فاصله زمانی وجود داشته باشد. من به شما توصیه می کنم که در فواصل شیر دادن مثلا اگر شما هر 3 ساعت به نوزاد خود شیر می دهید، بهتر است که هر یک ساعت و نیم بعد از شیر دادن شما به نوزاد گذشته باشد و بعد به او قطره دهید و بعد از آن هم بهتر است که اجازه دهید یک ساعت و نیم بعد زمان بگذرد و دوباره شیردهی به نوزاد را شروع کنید. …

شب بی قرارید و از این طرف تخت به آن طرف می روید و این حرکات و جنب وجوش ها ادامه دارند و صبح هنگام بیدار شدن از خواب آنقدر خسته اید که گویی اصلاً نخوابیده اید، احتمالاً به سندرم پای بی قرار دچار هستید. پزشکان علت واقعی آن را نمی دانند، اما مطمئناً این مسأله به عدم خواب عمیق بستگی دارد. این بیقراری اجازه نمی دهد که شما وارد مرحله عمیق خواب (REM) شوید. در چنین مواقعی بهتر است هر چه زودتر به پزشک …

ویروسی ایمن برای درمان این بیماری وجود ندارد و علائم بالینی آن هم کم است، غربالگری انجام نمی شود و درواقع مقرون به صرفه نیست. البته اگر خانمی مبتلا به HIV باشد، احتمال انتقال هپاتیت C به نوزاد بسیار زیاد می شود بنابر این بهتر است خانم ها باردار نشوند. هپاتیت E این کارشناس مامایی با اشاره به این که علائم هپاتیت E در دوران بارداری بسیار شدید است، می گوید: هپاتیت E در بارداری بسیار …

سخت تر و طولانی تر باشد و با خونریزی شدیدتری همراه باشد، ریزش مو بیشتر خواهد بود. اما برخلاف عقیده عموم شیر دادن به نوزاد تأثیری در روند آن ندارد. در کل این حالت نیاز به درمان نداشته و رشد مجدد طبیعی مو در عرض شش ماه تا یک سال کامل می شود و تراکم موها به حالت پیش از بارداری بازمی گردد. پوست تان ترک برداشته؟ استریا یا ترک پوست از مشکلات زیبایی شایع در بارداری است. این خطوط در …

ماه ها و اضافه نشدن میزان طبیعی وزن در ماه های دیگر می انجامد. اگر شما هم باردار هستید و ویار امان تان را بریده، بهتر است بدانید به جز قرص های معمولی که مصرف می کنید می توانید با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و متعادل از روزهای بارداری تان لذت بیشتری ببرید.برای باخبر شدن از فوت و فن های طبیعی مهار ویار، می توانید از دکتر زهرا شاه حسینی، متخصص طب سنتی کمک بگیرید.او به شما می گوید چطور تهوع و …

نحوه مدیریت آن اهمیت می یابد. داشتن اطلاعات کمی درباره این موضوع می تواند به شما در تشخیص زمانی که این درد نیاز به توجه پزشکی دارد، کمک کند. دلایل ایجاد درد قفسه سینه در دوران بارداری این حالت می تواند به دلایل متعددی رخ دهد، بعضی از دلایل متداول درد قفسه سینه در دوران بارداری در زیر آورده شده است: 1- بزرگ شدن رحم باعث فشار دادن قفسه سینه به سمت بالا و ایجاد درد می شود. 2 …

قرار دارد و سلامت کودک آینده در گروی تأمین سلامت جسمی و روحی مادر است. در ادامه مقاله ضمن اشاره به مهمترین تغییرات جسمانی و روانشناختی مادر باردار در هر سه ماهه بارداری، نکات قابل توجهی مطرح شده است که با مدنظر قرار دادن آن می توانید به همسرتان در اداره یک بارداری سالم و موفق کمک کنید. در طی سه ماهه اول بارداری مثبت شدن نتیجه آزمایش بارداری برای برخی از مادران به …

بیدار شدن، آب یا آبمیوه ننوشید. بهتر است روز خود را با خوردن نان تست، بیسکویت یا شیرینی کراکر شروع کنید. خود را در طول روز هیدراته نگه دارید. از پرخوری بپرهیزید و 6 وعده غذایی متعادل و کوچک داشته باشید. از عوامل محرک دوری کنید. بوهای خاص و تند مثل پیاز، سیر یا رایحه های دیگر محرک اند. اگر دوران سختی را سپری می کنید، از دکتر بخواهید برای تان دارو تجویز کند …

ناشی از نابرابری در شیوه زندگی منظم است. اما همچنین می تواند شاخصی برای سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد. 3 ر اه آسان برای مدیریت بهتر پریودی زودرس: از آنجائیکه پریودی زودرس معمولا ناشی از هورمون های نامتعادل است، برخی از تغییرات شیوه زندگی را در نظر می گیرند که می تواند به تعادل چرخه شما کمک کند: 1- شروع به پیگیری دوره شما: یک ترفند خوب برای شناخت جریان و چرخه …

آهن اضافی لازم است. بدن شما مقداری آهن اضافی نیز برای مصارف جفت و جنین نیاز دارد. بیشتر زنان در دوران پیش از بارداری نیز با مشکل کم خونی مواجه می باشند و بارداری را بدون ذخیره کافی آهن آغاز می کنند و در نهایت در ماه های پایانی بارداری با مشکل کمبود آهن شدید مواجه می شوند و این مسئله با زایمان و تولد نوزاد ادامه پیدا خواهد کرد. علل کم خونی در باردرای به علت افزایش حجم خون …

شما گویی به سوی درون منفجر می شود و واژه ها و تصویرها به خواست خود به چرخش درمی آیند. این برای من زمانی اتفاق افتاد که سطر ما مرغ زار نداریم هنگام خواب در سر من شروع به چرخش کرد، و بارشی از تصویرهایی را موجب شد که شعر سرزمین باتلاقی ، آخرین شعر دری به تاریکی را تشکیل می دهند. من به نحو مبهمی مایل به نوشتن شعری درباره سرزمین باتلاقی بودم، بیشتر به آن جهت که چشم اندازی است با اثر تسکین دهنده …

نمودار رشد است و وزن گیری خوبی دارد می توانید از ماه پنجم دادن قطره را شروع کنید. به مقدار پانزده قطره در روز به او قطره آهن بدهید. در مورد سوال دوم باید بدانید که قطره آهن و آ.د هر دو مورد نیاز بدن نوزاد هستند و نباید با شروع مصرف یکی دیگری را قطع کرد. قطره آ. د را نیز به نوزاد بدهید به مقدار بیست و پنج قطره، اما بهتر است دو قطره را از هم جداگانه به نوزاد بدهید. …

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

خواص چای بابونه برای نوزاد

The online version of the Iranian daily Hamshahri

همشهری آنلاین:
ماساژ موضعی دم‌کرده گیاه بابونه در کاهش بی‌قراری شیرخواران هنگام رویش دندان موثر است.

 این مطالعه با هدف بررسی اثر دم‌کرده گیاه بابونه بر بی‌قراری کودکان هنگام رویش دندان در مقایسه با چای سیاه توسط مهین روزی طلب، کارشناس ارشد پرستاری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج انجام شد.جامعه آماری این مطالعه که از نوع کارآزمایی بالینی است، کودکان پنج تا 12ماهه مراجعه کننده به کلینیک بودند که در سن رویش دندان بوده و علائم بی‌قراری داشتند.تعداد 64 کودک به عنوان نمونه پژوهش انتخاب شدند. نمونه‌ها به طور تصادفی به دو گروه (32 نفره) تقسیم شدند. در یک گروه از دم کرده گیاه بابونه و در گروه دیگر از دم کرده چای سیاه به صورت ماساژ موضعی بر روی لثه روزی سه بار و در مدت چهار روز توسط مادر استفاده شد.بعد از چهار روز وضعیت کودک و علائم بی‌قراری با پرسش از مادر مورد بررسی قرار گرفت.

در این مطالعه کاهش بی‌قراری بعنوان پاسخ مطلوب محسوب شد. اطلاعات جمع آوری شده با استفاده از نرم افزار آماری SPSS و شاخص‌های آمار توصیفی و آزمون دقیق فیشر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. سرویس پژوهشی علوم پزشکی ایسنا اعلام کرد: براساس یافته‌های این مطالعه، میزان پاسخ مطلوب در گروه یک ،26 نفر(81،2 درصد) و درگروه دو 11 نفر (36،7 درصد) بود که آزمون آماری این اختلاف را معنی‌دار نشان داد. پاسخ مطلوب برحسب جنس در دو گروه نیز معنی دار بود. نتایج پژوهش بیانگر آن است که ماساژ موضعی دم‌کرده گیاه بابونه در کاهش بی‌قراری شیرخواران هنگام رویش دندان از چای سیاه مؤثرتر بوده است. البته جهت استفاده از گیاه بابونه به مطالعات بیشتری نیاز است.

خلاصه این پژوهش در فصلنامه علمی پژوهشی دنا به چاپ رسیده است.خواص چای بابونه برای نوزاد

برای نخستین بار در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا هر ۱۶ راهیافته به مرحله حذفی از پنج لیگ معتبر اروپا و نمایندگان انگلیس، آلمان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا هستند.

جلسه هیات دولت دیروز ۲۰ آذر به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد. گوشه‌نشینی علی ربیعی، سخنگوی دولت در این جلسه توجه عکاسان را به خود جلب کرد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی گسترده در یک انبار در خیابان جمهوری تهران و در ضلع شرقی پلاسکو قدیم خبر داد.

اصغر فرهادی در مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» ریزه‌کاری‌هایی از شیوه کارگردانی خود در فیلم «جدایی نادر از سیمین» را بازگو می‌کند.

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اعمال تحریم علیه ترکیه را به دلیل خرید سامانه اس- ۴۰۰ از روسیه و عملیات نظامی در سوریه تصویب کرد.

شنای درجا کرال سینه «علی رستگار» از هنرمندان هنرهای تجسمی در یک آکواریوم شیشه‌ای به طول ۸۰ کیلومتر وسط دریاچه خشک بختگان در استان فارس دلیل می‌خواست که او داشت.

دویست‌وچهاردهمین شماره‌ هفته‌نامه‌ خط حزب‌الله با عنوان «مثل خمینی(ره)» منتشر شد.

برنج ایرانی در دنیا جزو برنج‌های ممتاز به شمار می‌آید که دارای ارقام مختلف است. برهمین اساس در نقاط مختلف کشور ارقام مختلف برنج مانند طارم، صدری، هاشمی و … کشت می‌شود تا علاوه بر حفظ کیفیت برنج، عملکرد(سطح زیرکشت) آن نیز افزایش یابد.

کسانی که عادت به چرت‌زدن‌های ۹۰ دقیقه‌ای دارند و هر روز ۹ ساعت یا بیشتر می‌خوابند، ۸۵ درصد بیش از دیگران در معرض خطر حمله قلبی هستند.

احتمالا از بین بردن چرک سر آستین‌ها و یقه به نظرتان غیرممکن برسد. با این حال دیگر نیازی نیست نگران باشید، در این مطلب، برخی از ترفندها و نکات برای شستن دکمه‌ها و یقه پیراهن را بیان کرده‌ایم.

مجله «تایم» هر سال بهترین اختراع‌ها که دنیا را به جایی بهتر تبدیل می‌کند، انتخاب می‌کند.

حقوق همشهری‌آنلاین متعلق به موسسه همشهری است

Copyright © 2018 HamshahriOnline, All rights reserved

خواص چای بابونه برای نوزاد

خواص چای بابونه برای نوزاد

0

0 مینو رعیتی فواید،علائم،خواص دسامبر 12, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *