خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني

خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني

سلام هلپ کده در این پست درباره خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني صحبت میکند امید واریم مورد رضایت شما قرار گیرد.

خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني
خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني

برای درمان سینوزیت یکی از بهترین داروهای روغن بنفشه پایه کنجد است. روش‌های مختلفی برای استفاده از این روغن توسط اساتید طب سنتی تدوین شده است.

روغن‌های گیاهی توسکا از چه مزیت‌هایی برخوردار هستند؟

یکی از دغدغه‌هایی که خریداران روغن‌های گیاهی همیشه دارند اصل بودن و کیفیت محصول است. قطعا خریدار روغن گیاهی برای بر طرف کردن یک مشکل و یا بیماری قصد خرید دارد و برایش مهم است که هزینه و وقتی که صرف استفاده از محصولات گیاهی می‌کند باعث بهبود بیماری یا برطرف شدن مشکل شود.

روغن گیاهی مانند دارو است و باید طبق اصول استاندارد تولید شده باشد. گروه توسکا روغن‌های گیاهی خود را کاملا به صورت سنتی و با استفاده از روش‌های علمی تولید می‌کند. البته مشتری هم باید اطلاعات کافی در مورد خرید روغن بنفشه اصل داشته باشد.

خواص روغن بنفشه

روغن بنفشه در پایه‌های مختلفی مانند روغن کنجد، روغن زیتون و بادام تولید می‌شود. هر کدام از آن‌ها دارای خواص منحصر به فردی است.

روغن بنفشه پایه کنجد دارای گرمای بیشتری است و با توجه به اینکه هم کنجد و هم گل بنفشه دارویی برای بیماری‌های سر و مغز مفید است، ترکیب این دو می‌تواند خواص این روغن را برای رفع مشکلات مغز و سر مانند سینوزیت، میگرن، ضربه مغزی و کما افزایش دهد.

همچنین روغن بنفشه پایه زیتون با توجه به خاصیت ضد التهابی روغن زیتون برای مصارف موضعی مفید بوده و برای برطرف کردن مشکلات پوستی مانند جوش، جای جوش، اگزما، خشکی پوست موثر است.

روغن بنفشه برای درمان سینوزیت چگونه استفاده کنیم؟

برای درمان سینوزیت با روغن بنفشه یکی از بهترین داروهای روغن بنفشه پایه کنجد است. روش‌های مختلفی برای استفاده از این روغن توسط اساتید طب سنتی تدوین شده است.

روش اول: به مدت چهل شب و هر شب یک قطره در بینی چپ و یک قطره در بینی راست ریخته شود.

روش دوم: شب اول یک قطره در بینی چپ، شب دوم یک قطره در بینی راست، شب سوم دو قطره در بینی چپ و شب چهارم دو قطره در بینی راست، شب پنجم سه قطره در بینی چپ و شب ششم سه قطره در بینی راست ریخته شود سپس یک هفته استراحت و همان روش دوباره تکرار شود.

برای ریختن روغن بنفشه پایه کنجد نیز روش‌های مختلفی وجود دارد که بهترین آن‌ها این است که بعد از ریختن روغن بنفشه در بینی به حالت سجده رفته و به مدت پنج دقیقه صبر کنیم. روش دیگر باید طاق باز خوابیده و سر خود را از بالشت پایین بیاندازیم تا برای سر، شیب ایجاد شود و روغن به انتهای بینی برود.

در بعضی موارد برای بیمار ایجاد عطسه، حالت سرماخوردگی خفیف و زکام، آبریزش شدید بینی و حتی کمی لخته خون به وجود می‌آید. این امر کاملا طبیعی بوده و خود این عوامل در جهت بهبهودی سینوزیت مفید هستند.

 روغن بنفشه و فواید درمانی شگفت انگیز آن

 

روغن بنفشه فواید بسیار دارد ازجمله جلوگیری از ریزش مو، سفید کردن پوست صورت، برطرف کردن کک‌ومک صورت، نرم کردن مو، اگر در بینی ریخته شود سبب ترمیم و تقویت مغز می‌شود، باعث زیادی عقل و قدرت درک می‌شود و برای سینوزیت، میگرن و سردرد بهترین درمان است.

روغن بنفشه و درمان ضربه مغزی:
ضربه‌مغزی که گاهی در اثر تصادف و گاهی سقوط و امثال این‌ها اتفاق می‌افتد، در طب امروزی درمان خاصی ندارد و تنها با استراحت و ترمیم خود بدن درمان صورت می‌گیرد ولی در طب اسلامی درمان عاجل و مؤثر وجود دارد و آن روغن بنفشه است.

برای استفاده باید هر شب در هر بینی دو قطره ریخته شود و این کار تکرار شود، بسیار تجربه‌شده که افرادی در اثر ضربه‌مغزی به کما رفتند و با این روش خیلی زود چشم باز کردند و درمان شدند.

 روغن بنفشه و درمان انواع سردرد و میگرن:
. یکی از درمان های سردرد در طب اسلامی استفاده از روغن بنفشه پایه کنجد است، ازآنجا که روغن کنجد خود داروی سردرد است و روغن بنفشه هم داروی سردرد است، اگر روغن بنفشه پایه کنجد باشد از دو جهت برای درمان سردرد مفید خواهد بود.

 روغن بنفشه بهترین درمان تب

 

 این روش بهترین درمان و درمان فوری تب است، حتی سخت‌ترین حالت تب که بیمار تبش مقاوم است و درمان نمی‌شود؛ و درمان این است که کاسنی تازه را بگیرید و له کنید، و روغن بنفشه پایه زیتون روی آن بریزید و با آن مخلوط کنید، و روی پیشانی بیمار بمالید، در کمتر از پنج دقیقه تبش تسکین می‌یابد، اگر کاسنی تازه نباشد، کاسنی خشک را آسیاب کنید و با روغن بنفشه پایه زیتون مخلوط کنید و روی پیشانی بیمار بمالید، البته کاسنی تازه باشد بهتر است و اثرش بیشتر است، نکته دیگر اینکه کاسنی را چه تازه و چه خشک باشد نباید شست، چون یک قطره از بهشت هر روز صبح بر برگ آن می‌ریزد و آن قطره درمان است، حتی مصرف کردن و خوردن آن نیز باید بدون شستن باشد، این دارو علاوه بر تب برای میگرن هم مفید است، کسانی که مبتلا به میگرن هستند و همیشه از مسکن استفاده می‌کنند بهتر است به جای قرص‌های شیمیایی که ضرر دارد از این روش استفاده کنند.

درمان ضعف مغز ذهن و فراموشی با روغن بنفشه:
از اموری که در روایات برای زیادشدن مغز آمده، روغن مالیدن است. در روایات روی این مسئله بسیار تأکید شده و پیامبر (ص) به این امر مقید بود تا جایی که کسی سراغ پیامبر (ص) را می‌گرفت و به او گفتند کسی که موهایش مرتب است و روغن مالیده، او پیامبر (ص) است. لازم به ذکر است که این کار برای وضو مشکلی ایجاد نمی‌کند، همچنین تنها زدن روغن به موها کفایت می‌کند و لازم نیست چند دقیقه ماساژ داده شود.

امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند:  یعنی «روغن پوست را نرم می‌کند و نیروی مغز را زیاد می‌کند و مجاری آب (مجاری عرق یا خون یا هر دو) را آسان می‌کند.»
خب همان طور که گفته شد این روغنی که مغز را زیاد می کند و نیروی مغز را زیاد می کند درمان آسیب های مغزی نیز می باشد و بسیار مجرب است.

در روایت آمده:
«روغن‌مالی در شب، در رگ‌ها جریان پیدا می‌کند.» و همچنین آمده که راه بسته‌شده (گرفتگی‌ها) را باز می‌کند.

نکاتی درباره روغن بنفشه
درباره روغن بنفشه نکاتی وجود دارد یکی اینکه بهترین بنفشه، بنفشه خراسان است، امام صادق (ع) به اهل خراسان می‌فرمایند: «از ناحیه شما چیزی به ما نرسیده که از بنفشه بیشتر دوست داشته باشم.» بنفشه خراسان کم است و در درجه دوم بنفشه شمال است.

روش درست کردن روغن بنفشه

خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني

متأسفانه روغن بنفشه‌ای که در بازار موجود است یا تقلبی است یا کیفیت آن پایین است ازاین‌رو اگر از آن‌ها استفاده کنید ممکن است اثر نکند و بهتر است که خودتان آن را درست کنید، برای تهیه روغن بنفشه، بنفشه را در ظرفی (ترجیحاً) شیشه‌ای قرار دهید و روی آن روغن کنجد ریخته تا جایی که روی گل‌ها برسد، یک ماه آن را بگذارید، می‌توان آن را پشت شیشه در معرض نور (غیرمستقیم) آفتاب قرار داد و هرچند روز آن را تکان داد تا مواد آن خوب جابجا شود، پس از یک ماه می‌توان روغن را صاف کرد و اگر بخواهیم روغن بهتری داشته باشیم باید دوباره در آن گل بریزیم و یک ماه بگذاریم و اگر ده ماه این کار را انجام دهیم روغن بنفشه به‌دست‌آمده بسیار عالی و مؤثر در درمان انواع بیماری‌ها است. بهتر است در تهیه روغن بنفشه از گل نیمه‌خشک استفاده شود و بدون ساقه باشد زیرا اگر تر باشد کپک می‌زند و اگر خشک باشد مواد آن دیر جذب می‌شود، دقت شود که از آتش (حرارت) و نور مستقیم آفتاب نباید استفاده کرد. روغن بنفشه علاوه بر سردرد برای سینوزیت و آسیب مغز (ضربه‌مغزی) درمان است.

اگر گل بنفشه قبل از اینکه کاملاً خشک شود و به حالت نیمه‌خشک در روغن ریخته شود اثرش بیشتر است، همچنین اگر گل را نیم کوب کنند بهتر است و حجم آن کم می‌شود، اگر هرماه گل‌ها عوض شود تا ده ماه این روغن بنفشه واقعاً معجزه خواهد بود، البته حداقل دو ماه باید گل بنفشه در روغن ریخته شود.
روش تهیه به‌طورکلی چنین است که گل را در

ظرفی شیشه‌ای ریخته سپس روغن‌زیتون یا روغن کنجد روی آن می‌ریزیم تا روغن روی گل‌ها برسد و در ظرف را محکم می‌بندیم و می‌توان پشت شیشه را در معرض نور غیرمستقیم آفتاب قرار داد و هر دو سه روز شیشه را خوب تکان می‌دهیم تا مواد گل‌ها خوب وارد روغن شود، بعد از یک ماه روغن بنفشه آماده است ولی بهتر است که هرماه روغن را صاف کنند و گل تازه در آن بریزند تا به ده ماه برسد یا حداقل دو ماه این کار را بکنند.

دیگر درمان ها با روغن بنفشه:

 

مفید برای زخم حجامت،لک بزرگ درقسمتی ازبدن،پوست پوست شدن صورت.
طریقه مصرف:به همان قسمت ازبدن مالیده شود.

خشکی لب،سردرد.
طریقه مصرف:به ابرو مالیده شود.

 

 

 

ترک دست وپا،خشکی دست وصورت.

 

طریقه مصرف:چندقطره شب درناف ریخته شود.

 

 

 

پایین آوردن تب بصورت اورژانسی.

 

طریقه مصرف:با پودرکاسنی مخلوط وبه پیشانی مالیده شود

 

خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني

درمان مشکلات مو با روغن بنفشه

 

ریزش مو،موخوره،شوره سر،تقویت مو،پیشگیری ازآفتاب سوختگی،سفیدمو.

طریقه مصرف:

 

خانم ها:هرشب به موهایشان بمالند.

 

آقایان:هفته ای یک الی دو مرتبه

 

 

 

روایات مربوط به مبحث روغن بنفشه:

 

امام صادق (ع) می‌فرمایند: «ما یأتینا من ناحیتکم شئ أحب إلینا من البنفسج.» الاصول من الکافی، شیخ کلینی، ج۶، ص۵۲۱.

یعنی «چیزی محبوب‌تر از بنفشه از ناحیه شما (خراسان) به ما نرسیده‌ است.» .

پیامبر (ص) می‌فرمایند: «علیکم بدهن البنفسج ، فإن له فضلاً على الأدهان کفضلی على سائر الخلق»  قرب الإسناد، أبی العباس عبدالله بن جعفر الحمیری، ص۱۱۸

یعنی «بر شما باد روغن بنفشه، زیرا برتری روغن بنفشه بر دیگر روغن‌ها مانند برتری من بر دیگر مردمان است.»

 

 

«لو یعلم الناس ما فی البنفسج لحسوه حسوا.» الاصول من الکافی، شیخ کلینی، ج۶، ص۵۲۲.

یعنی «اگر مردم می‌دانستند که در روغن بنفشه چه خاصیتی دارد همانا آن را می‌خوردند.»

 

 

دیگر خواص بنفشه و روغن بنفشه:

 

فواید روغن بنفشه:
۱. بنفشه بهترین سهل صفرا است، مخصوصا موقعی که مقدار زیادی صفرا در روده و معده جمع شده‎ است.
۲٫ مسکن عطش است.
۳٫  فشارخون را پایین می‎آورد.
۴٫ تب‎های شدید را برطرف می‎کند.
۵٫ خلط‌آور می‌باشد و برای سرفه، سختی سینه و سردرد و سینوزیت توصیه می‎شود.
۶٫ خواب‎آور و محلل ورم‎ها است.
۷٫ برای خارش پلک چشم، با جوشانده آن چشم‌ها را بشوئید.
۸٫ جهت درمان ورم رحم هر روز یک استکان از جوشانده آن به مدت ۷ روز استفاده شود.
۹٫ برای تسکین خارش مهبل روغن بنفشه بمالید.
۱۰٫ برای زیبایی پوست، پوست را با روغن بنفشه ماساژ دهید.
۱۱٫ برای درمان‌سرطان خانم‌ها از دمکرده گل و برگ بنفشه استفاده‌کنند.
۱۲٫ برای درمان شوره سر، گل بنفشه، آرد نخود، گل خطمی و شلتوک برنج را خیس کرده به صورت ضماد بر سر بگذارید بعد از ۲ ساعت سر را بشوئید.
۱۳٫ ماساژ با روغن بنفشه باعث تقویت موی سر می‌شود.
۱۴٫ برای بازشدن بینی با دمکرده گل بنفشه استنشاق شود.
۱۵٫ برای رفع جوش صورت از دمکرده بنفشه میل شود و به صورت ضماد روی جوش‌ها گذاشته شود یا پارچه تمیزی را به دمکرده گل بنفشه آغشته نموده روی جوش صورت بگذارید.
۱۶٫ برای درمان میگرن از دمکرده گل و برگ خشک آن میل شود.
۱۷٫ برای درمان سرخک و سرخجه از دمکرده گل بنفشه استفاده شود.
۱۸٫ برای درمان ورم سوزاک از ضماد بنفشه استفاده شود.
۱۹٫ کسانی که پرکاری تیروئید دارند از دمکرده بنفشه استفاده کنند.
۲۰٫ برای سل ریوی از دمکرده گل بنفشه استفاده شود.
۲۱٫ برای نگهداری ناخن از روغن بنفشه استفاده شود.
۲۲٫ از بین بردن جای سوختگی و زخم
۲۳٫ جوشانده بنفشه ضد افسردگی است.
۲۴٫ کسانی که به علت پرخونی دچار مالیخولیا شده‌اند از دمکرده بنفشه استفاده کنند.
۲۵٫ برای برطرف کردن جوش‌های صورت بچه‌های شیرخوار، بنفشه را جوشانده با شیر مخلوط نموده به صورت نوزاد بمالند.
۲۶٫ برای درمان درد پستان روغن بنفشه و زرده تخم‌مرغ را مخلوط کرده ماساژ دهند.
۲۷٫ برای درمان برفک دهان از دمکرده گل بنفشه استفاده شود
۲۸٫ برای درمان خروج مقعد اطفال (پرولاسپوس) با روغن بنفشه به محل بمالید.

 

 

———————-

 

خلط آور
تقویت ریه
آرام بخش
ملین
ضد استفراغ و تهوع
ضد التهاب
درمان تحریکات سیستم گوارشی
ضد التهاب و درمان دردهای استخوانی، روماتیسم
خواب آور
درمان سر درد و میگرن
درمان سوزش گلو
درمان التهاب کلیه و مثانه
ضد تومور
ضد میکروب
تقویت عروق خونی
استفاده گسترده برای درمان سرطان های پستان و ریه
کاهش فشارهای عصبی
درمان سوزش ادرار
درمان یرقان و خارش بدن
افزایش ایمنی بدن
کمک به کاهش فشار خون
تصفیه کننده خون
ادرار آور
درمان جوش های غرور جوانی ( آکنه)
درمان اگزما
درمان پسوریازیس
درمان بواسیر

نحوه ی آماده سازی و مصرف :

خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني

۲۰ تا ۲۵ گرم گل را در آب جوش دم کنید سپس صاف نموده و با عسل شیرین کنید. روزانه ۴ تا ۵ فنجان از دمنوش فوق را در فاصله بین وعده های غذایی بنوشید
.

منبع: کانال داروهای طب اسلامی | طبیب الاطبا

 

https://t.me/tabibolateba

 

 

 

گردآوری: ابراهیم ابن علیان

 

Tags خواص روغن بنفشه درست کردن روغن بنفشه روغن بنفشه پوشت روغن بنفشه سودا روغن بنفشه سینوزیت روغن بنفشه میگرن

خرداد ۲, ۱۳۹۷

 

اسفند ۲۱, ۱۳۹۶

 

آذر ۱۱, ۱۳۹۶

 

آذر ۱, ۱۳۹۶

 

سینوزیت و درمان آن در حالیکه سینوزیت روش های درمانی بسیار زیادی در طب سنتی

تشکر از سایت خوبتون

 

سلام عالی بود.

 

باریکلا
نه باریکلا

 

باتشکر از مطالب بسیار کامل بود
بعضی از سایت ها فقط احادیث رو نوشتن
وراه ساخت ومصرفش رو خیر

با سلام و خسته نباشید. من در ماه چهارم بارداری هستم و میگرن دارم. خواستم بپرسم می تونم از قطره بنفشه کنجد استفاده کنم؟؟

واقعا عالی و مفید بود .تشکر از سایت خوبتون

 

خیلی خوب بود من تازه دارم ازش استفاده میکنم خیلی تعریفشو شنیدم امیدوارم کمکم کنه از جوشا و جای جوشا راحت شم

عالی بود تشکر مرسی

 

با سلام. آیا این بنفشه همان گل بنفشه است که در پارکها و باغچه ها کاشته می شود یا با آن متفاوت است؟
با تشکر فراوان

بله فرق داره گلهای ریز بنفش رنگ که یه ناسقه ظریف و نازک داره
اگر سرچ کنید عکسش هست

سلام
خدا خیرتون بده واقعا عالی بود

 

سپاس فراوان از مطلب مفیدتون

 

سلام
آیا بنفشه ی آفریقایی هم شامل این نوع بنفشه می شود؟

سلام
مصرف روغن بنفشه پایه کنجد در دوران بارداری برای رفع سردرد اشکال دارد؟لطفا راهنمایی بفرمایید.

نظر

 

 

 

وبسایت

 

 

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.


Watch Dragon ball super

 

 

 

با دلگرم همراه باشید تا با فواید بی نظیر روغن گل بنفشه آشنا شوید.

 

 

 

 

 

گل بنفشه با رسیدن فصل بهار رویش خود را آغاز می کند. این گل طبع سردی دارد و خواص دارویی آن امکان معالجه بیماری ها را فراهم می سازد، اما از روغن گل بنفشه می توان استفاده های متعدد و بیشتری کرد و از نظر اسلام و اهل بیت از نظر اهمیت، جایگاه ویژه ای دارد. با ما در ادامه همراه باشید تا به خواص روغن گل بنفشه بپردازیم.

 

 

از نظر طبى در اسلام، روایات زیادى از پیغمبر اکرم (ص) و ائمه‌ی اطهار (ع) درباره‌ی خواص درمانی گل بنفشه در معالجه‌ی بیماری‌ها نوشته ‏اند. بسیاری از حکمای طب سنتی ایران و مصر باستان نیز روغن بنفشه را از بهترین روغن‌های گیاهی می‌دانند.

امام رضا(ع) از پدر بزرگوار خویش به نقل از امام صادق(ع) می‌فرماید: «پدرم عطری طلبید و سر و روی خود را با آن بیالایید. عرض کردم این چه بود؟ فرمود: «روغن گل بنفشه». گفتم چه خوبی دارد؟ فرمود: «پدرم از جدم حسن (ع) و او از پدرش علی (ع) حدیث کرد که رسول خدا (ص) فرمود: برتری روغن بنفشه بر سایر عطرها و روغن‌ها مانند برتری اسلام بر سایر ادیان است.»

حضرت علی(ع) نیز فرمودند: «روغن بنفشه را در بینی بچکانید و بر سر بمالید زیرا درد سر را زایل می‌کند و گرمی تب را می‌شکند.»

امام صادق(ص) نیز فرمودند: «روغن بنفشه، روغن بسیار خوبی است زیرا دردهای سر و چشم را از بین می‌برد.»

 

 

 

 

نام‌های دیگر آن: بنفشه‌وحشی، بنفسج، بنفشه معطر، اثرون، بنوسا، فرفیر، ابز، ویولت و بنفشه‌معطر وحشی می‌باشد.

۱. طبع آن سرد و تر است.

 

۲. عرق‌آور است.

 

۳. خلط‌آور می‌باشد.

 

۴. صفرابر می باشد.

 

۵. برای خارش پلک چشم، با جوشانده آن چشم‌ها را بشوئید.

۶. جهت درمان ورم رحم هر روز یک استکان از جوشانده آن به مدت ۷ روز استفاده شود.

۷. برای تسکین خارش مهبل روغن بنفشه بمالید.

 

۸. برای زیبایی پوست با روغن بنفشه ماساژ دهید.

 

۹. برای درمان‌سرطان خانم‌ها از دمکرده گل و برگ بنفشه استفاده‌کنند.

۱۰. برای درمان شوره سر گل بنفشه، آرد نخود، گل خطمی و شلتوک برنج را در عرق مورد خیس کرده به صورت ضماد بر سر بگذارید بعد از ۲ ساعت سر را بشوئید.

۱۱. ماساژ با روغن بنفشه باعث تقویت موی سر می‌شود.

۱۲. برای بازشدن بینی با دمکرده گل بنفشه استنشاق شود.

۱۳. برای رفع جوش صورت از دمکرده بنفشه میل شود و به صورت ضماد روی جوش‌ها گذاشته شود یا پارچه تمیزی را به دمکرده گل بنفشه آغشته نموده روی جوش صورت بگذارید.

۱۴. برای درمان میگرن از دمکرده گل و برگ خشک آن میل شود.

۱۵. برای درمان سرخک و سرخجه از دمکرده گل بنفشه استفاده شود.

۱۶. برای درمان ورم سوزاک از ضماد بنفشه استفاده شود.

۱۷. کسانی که پرکاری تیروئید دارند از دمکرده بنفشه استفاده کنند.

۱۸. برای سل ریوی از دمکرده گل بنفشه استفاده شود.

۱۹. برای نگهداری ناخن از روغن بنفشه استفاده شود.

۲۰. جوشانده بنفشه ضد افسردگی است.

 

۲۱. کسانی که به علت پرخونی دچار مالیخولیا شده‌اند از دمکرده بنفشه استفاده کنند.

۲۲. برای برطرف کردن جوش‌های صورت بچه‌های شیرخوار، بنفشه را جوشانده با شیر مخلوط نموده به صورت نوزاد بمالند.

۲۳. برای درمان درد پستان روغن بنفشه و زرده تخم‌مرغ را مخلوط کرده ماساژ دهند.

۲۴. برای درمان برفک دهان از دمکرده گل بنفشه استفاده شود.

۲۵. طرز تهیه شربت بنفشه: ۱۰۰ گرم گل بنفشه تازه ، یک لیتر آب و۵۰۰ گرم شکر را به مدت ۶ ساعت با آتش ملایم جوشانده سپس صاف نموده استفاده شود.

۲۶. مالیدن روغن بنفشه بر سینه برای تنگی نفس، رفع سرفه و رفع خشونت سینه مفید است.

۲۷. برای درمان خروج مقعد اطفال (پرولاسپوس) با روغن بنفشه به محل بمالید.

۲۸. جهت درمان سردرد و بی‌خوابی روغ

 

 

 

 

گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم

 

مرجان امینی

 

خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني

 

 

 

 

 


بنفشه معطر

 


Sweet Violet

 

 

 


طبع: سردوتر (صفرابر)

 


مصلح: انیسون

 

قسمتهای مورد استفاده گیاه: گل ـ برگ ـ تخم ـ ریشه


ماده موثره: ویولین

 


مقدار مصرف: 5گرم

 


مدت زمان مصرف : نامحدود

 


صور دارویی: گل بنفشه ـ روغن بنفشه ـ تخم بنفشه

 


مکانیسم اثر بنفشه:

 

**صفرا بر ـ *خلط آور ـ تب برـ تصفیه کننده خون ـ ضد سموم ـ ضد ورم ـ مدرـ ملین ـ خواب آور

حدیث پیامبر اکرم (ص): فضل دهن البنفسج علی الادهان ، کفضل الاسلام علی الادیان.

برتری روغن بنفشه درمیان روغنهای گیاهی، مانند برتری اسلام است برادیان دیگر.


خواص گوارشی بنفشه:

 

*پاکسازی صفرا ازبدن : ملین (بذر) ـ شقاق (ضماد) ـ پرولاپس رکتوم (اطفال) بصورت خوراکی با شکر یا مالیدنی موضعی ـ رفع ناراحتیهای معدی، کبدی و طحال ـ پاکسازی روده ها (تنقیه) ـ التهاب دستگاه گوارش ـ یرقان ـ عطش


خواص ریوی بنفشه:

 

خلط آور ـ ضدسرفه (خوراکی و ضماد به قفسه سینه ) ـ تب برـ زکان ـ نزله ـ تنگی نفس ـ برونشیت حادـ سیاه سرفه ـ ذات­ الریه ـ ذات الجنب ـ عفونتهای رویوی ـ دیفتری ـ فارنژیت ـ سل ریوی ـ سرخک ـ سرخجه ـ مخملگ ـ سینوزیت (خوراکی یاضماد ) ـ گریپ


خواص پوستی بنفشه:

 

اگزما ـ رفع خارش پوست (خوردن و مالیدن) ـ خارش پلکها ـ جوش صورت ـ  زیبایی پوست (ماسک یا روغن مالی ) ـ شوره سر (روغن مالی ) ـ ریزش مو (روغن مالی)  ـ نگهداری از ناخن­ها (مالیدن) ـ نرم کننده پوست.


خواص مغزی بنفشه :

 

خواب آورـ افسردگی ـ غش ـ صرع اطفال ـ سردرد و میگرن (استنشاق بخور یا چکاندن روغن در بینی ) ـ خواب آور در اطفال (روغن مالی )


خواص بنفشه در سروگردن:

 

رفع احتقان بینی (چکاندن ) ـ رفع خون دماغ ( چکاندن ) ـ رفع ورم لثه ـ رفع ناخنگ چشم (چکاندن)


خواص کلیوی :

 


سوزش ادرار ـ درد کلیه ـ کاهنده فشار خون

 


سایر خواص بنفشه :

 

عرق­ آور ـ سرطان ـ مسمویت ـ تب کهنه ـ ضد التهاب مفاصل


مضرات :

 

استفراغ در اثر خوردن ریشه ـ قلب ـ غم ـ ثقل معده


خلاصه مکانیسم اثر بنفشه :

 

گیاه بنفشه یک صفرا بر قوی و پاکسازی کبد بوده و با خاصیت خلط بری از ریه موجب پاکسازی ریتین نیز می­شود و همچنین به دلیل سردی طبخ اش یک خنک کننده و تب بر محسوب می­شود.خاصیت سم زدایی اش خون و بافتهای مسمومین را پاکسازی می­کند و خاصیت ضد ورم نیز دارد که ارگانهای ورم زده مثل معده کبده ـ طحال


کاربرد ویژه درمانی بنفشه :

 

بیماری های کبدی ـ خارش پوستی ـ اگزما پوستی ـ جوش غرور ـ سرفه ـ تب ـ سینوزیت

 

 


نکات مهم در مورد بنفشه :

 


بنفشه یک گیاه گوارشی ـ ریوی ـ  پوستی می­باشد.

 

روغن مالی با بنفشه تقریبا همان خواص خوراکی را دارد.

 

 


فرمولهای گیاهی بنفشه :

 


پاک کننده پوستی شیر بنفشه : بنفشه + شیر

 

زونا :گل بنفشه +اسطو­خدوس+ خارخاسک+ ریشه ایرسا

بیخوابی : گل بنفشه + بادرنجبو ( همراه با مالیدن روغن بنفشه به پیشانی )

مسهل صفراوی : خوردن یکباره مخلوط 15 گرم بنفشه +25 گرم شیر خشک +25 گرم شکر سرخ


nargil.ir

خواص چکاندن روغن بنفشه در بيني

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.