خواص کره بادام زمینی برای چاقی

خواص کره بادام زمینی برای چاقی
خواص کره بادام زمینی برای چاقی

بادام زمینی یک ماده غذایی مغذی سرشار از پروتئین های گیاهی و چربی های سالم است. خوردن زیاد کره بادام‌ زمینی می تواند باعث افزایش تعداد کالری و چربی در رژیم غذایی فرد شود. اگر فرد از آنچه بیش از مقداری که نیاز دارد کالری دریافت کند، این امر می تواند به افزایش وزن او منجر شود.

در صورتی که افراد خوردن کره بادام زمینی را در حد تعادل نگاه دارند، این ماده غذایی می تواند بسیار هم مقوی باشد. در چنین مواردی حتی ممکن است این ماده به کاهش وزن فرد نیز کمک کند.

در این مطلب، ما در مورد تاثیر کره بادام ‌زمینی بر روی وزن بدن بحث می ‌کنیم. با ما همراه باشید.

اگر میزان دریافت کالری فرد نسبت به سوزاندن آن بیشتر باشد، ممکن است در این شرایط وزن افزایش یابد. مقدار ۳۲ گرم (۲ قاشق غذاخوری) کره بادام‌ زمینی شامل ۱۹۰ کالری و ۱۶ گرم چربی است که ۲۱ درصد از مقدار چربی توصیه‌ شده روزانه را تامین می کند.

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

اگر چه کره بادام ‌زمینی حاوی سطوح بالایی از کالری و چربی است اما در صورتی که به عنوان بخشی از یک رژیم متعادل مصرف شود، افزایش وزت طولانی مدت را به دنبال نخواهد داشت.

درست است که کره بادام زمینی مقادیر زیادی چربی را داراست، اما شامل سطوح پایین چربی‌ های اشباع‌ شده و مقادیر قابل ‌توجهی چربی‌ های خوب است که برای بدن مفید هستند.

یکی دیگر از مزایای مصرف کره بادام زمینی سیر نگه داشتن فرد است، در این صورت فرد تمایلی به خوردن زیاد نداشته و در نتیجه ممکن است منجر به کاهش وزن شود.

مطالعه‌ ای که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد رابطه بین غذاهای سرشار از پروتئین و وزن را آنالیز کرد. محققان دریافتند که زمانی کره بادام ‌زمینی با کاهش وزن مرتبط خواهد بود که افراد آن را به جای کربوهیدرات مصرف ‌کنند.

کره بادام زمینی علاوه بر چربی زیاد، حاوی مقادیر زیادی پروتئین نیز هست. یک منبع کوچک و معتبر به مطالعه استراتژی های غذایی که توسط ۵۱ بدنساز رقابتی به کار گرفته می شد، پرداخت و متوجه شد که آنها پروتئین و کربوهیدرات بیشتر و چربی کمتری مصرف می کنند.

طبق گفته محققان، میزان پروتئین توصیه شده برای بدنسازان در خارج از فصل روزانه ۱.۶ تا ۲.۲ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن آن ها است. یکی دیگر از مطالعات معتبر نشان داد که رژیم غذایی با پروتئین بالا ضمن حفظ توده ی عضلانی بدون چربی بدن، در کاهش وزن و چربی بدن در بین شرکت کنندگان مرد مؤثر بوده است.

از آنجا که بدنسازان در تلاش برای حفظ توده عضلانی و بدنی بدون چربی هستند، کره بادام زمینی و سایر انواع کره آجیل می تواند یک انتخاب غذایی مفید در این راستا باشد.

مطالعات نشان داده ‌اند که کره بادام ‌زمینی می تواند در کاهش وزن افراد نیز تاثیرگذار باشد. به گفته محققان، در رابطه با افرادی که روزانه آجیل هایی مانند بادام زمینی می خورند، خطر چاقی کمتری وجود دارد. یک مطالعه بزرگ که طی ۵ سال با شرکت کنندگان ۱۰ کشور اروپایی انجام شده است، از این یافته پشتیبانی می کند.

محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که بیشترین میزان آجیل از جمله بادام زمینی را مصرف کرده اند وزن کمتری داشته و در طی ۵ سال خطر ابتلا به چاقی را نیز کاهش داده بودند.

یک مطالعه دیگر نیز، حاکی از است که افرادی که به طور منظم آجیل می خورند، میزان مصرف انرژى در حال استراحت بالاتری نیز دارند. افرادی که میزان مصرف انرژی آنها در حال استراحت بیشتر است، ممکن است در طی دوره غیرفعال کالری بیشتری بسوزانند. این مطالعه تنها ۱۵ شرکت کننده داشت، بنابراین برای حمایت از این یافته ها به تحقیقات بیشتری نیاز است.

این غذای پرکالری و با چربی بالا می‌ تواند به مردم کمک کند تا احساس سیری کنند. وقتی مردم احساس سیر بودن می‌ کنند، کم‌ تر به خوردن ادامه می ‌دهند. اگرچه کره بادام زمینی دارای کالری بالایی است، اما می تواند باعث شود که افراد کمتر دچار پرخوری شوند.

این یافته ‌ها حاکی از آن هستند که بادام ‌زمینی و کره بادام ‌زمینی، می‌تواند یک گزینه غذایی مفید برای افرادی باشد که می‌خواهند وزن ناشی از محتوای پروتئین بالا را کم کنند.

طبق تحقیقات معتبر در صورتی که فرد بخواهد بادام زمینی را به منظور کاهش وزن بخورد، بهتر است آن را به عنوان یک میان وعده مصرف کند. زمانی که بادام زمینی یا کره بادام زمینی به عنوان یک میان وعده مصرف شود می تواند از پرخوری پیشگیری کند. برای شناسایی بهترین زمان برای خوردن کره بادام زمینی، در صورت نیاز به مصرف پروتئین به منظور ساخت ماهیچه ها یا حفظ توده بدن، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

براساس ژورنال انجمن بین المللی تغذیه ورزشی، مصرف پروتئین ۳۰ دقیقه قبل از خواب نیز می تواند به ساخت عضلات کمک کند. البته این نتیجه تحقیقی است که بر پایه پروتئین کازئین (Casein Protein) انجام شده است. محققان معتقدند که خوردن پروتئین بعد از ورزش نیز مفید است.

جدول زیر که از وزارت کشاورزی ایالات‌ متحده (USDA) استخراج شده‌است، مشخصات غذایی کره بادام ‌زمینی را تشریح می‌ کند.

ما محتوای غذایی ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی به همراه شکر اضافه شده با کره بادام زمینی طبیعی در مقیاس های کیلو کالری، گرم و میلی گرم مقایسه می کنیم.

برخی برندها با شکر اضافه شده ممکن است حاوی ۶ گرم شکر در هر دو قاشق غذاخوری باشند. کره بادام زمینی طبیعی گزینه سالم تری است زیرا حاوی قند کمتری است.

کره بادام زمینی فرآوری شده ممکن است مواد اضافی دیگری از جمله موارد زیر را نیز دارا باشد:

بسیاری از مردم کره بادام ‌زمینی را در صبحانه، بر روی نان تست یا در اسموتی می ‌خورند. برخی از مردم از کره بادام‌ زمینی در آشپزی استفاده می ‌کنند؛ به عنوان مثال، تهیه سس برای سبزیجات. مصرف کره بادام زمینی به عنوان میان وعده نیز یکی دیگر از کاربردهای بی نظیر و عالی آن است.

انواع کره آجیل راهی عالی برای جلوگیری یا کاهش استفاده از کره سنتی لبنی است. امروزه کره های آجیل متنوعی همچون کره بادام، کره بادام هندی و کره فندق در دسترس مردم قرار دارند.

اگر فردی به بادام ‌زمینی آلرژی دارد، باید از مصرف کره بادام‌ زمینی اجتناب کرده و گزینه های جانشین را امتحان کند.

افرادی که نیاز به افزایش وزن دارند اما در این مورد مشکل دارند باید با پزشک صحبت کنند. پزشک ممکن است یک بررسی فیزیکی کامل را انجام دهد تا بفهمد چرا وزن این فرد افزایش پیدا نمی کند.

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مطالب پر بازدید

تامین مواد معدنی و آمینو اسیدها و چربی های غیر اشباع و ویتامین ها یکی از دغدغه های ورزشکاران به ویژه رشته پر طرفدار پرورش اندام میباشد.

گنجاندن روزانه یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی در رژیم غذایی بسیاری از نیاز های فوق را تامین کرده و یک میان وعده لذیذ و سرشار از سلامتی برای شما به ارمغان می آورد

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

کره ی بادام زمینی تقریبا همان خواصی را دارا است که بادام زمینی دارد. بادام زمینی، از نظر غنای پروتئینی، زیر گروه حبوباتی مثل، نخود، عدس و لوبیا می باشد و از این نظر می توان گفت جزو آجیل ها نیست.
بادام زمینی دارای پروتئین با کیفیت عالی می باشد. در بین آجیل ها، بیشتر چربی های موجود در بادام زمینی، از نوع غیر اشباع و خوب می باشند.(۸۵ درصد)

بادام زمینی، دارای مقدار قابل توجهی ویتامین B3 می باشد. ویتامین B3 باعث افزایش کلسترول خوب( HDL) می شود، فرایند پیری را به تعویق می اندازد و همچنین از بیماری آلزایمر جلوگیری می کند. کره بادام زمینی منبع ویتامینB6- اسید فولیک- فسفر- منیزیم- روی و پتاسیم است و نیز منبع بسیار خوب و عالی نیاسین می باشد.

ویتامین E نیز در بادام زمینی وجود دارد.
بادام زمینی دارای آنتی اکسیدان نیز می باشد. پس سلول را از خرابی و نابودی محافظت می کند، سیستم ایمنی را تقویت می کند.
منیزیم موجود در بادام زمینی، گرفتگی عضلانی را دور می کند.
بادام زمینی دارای فولات نیز می باشد. فولات از کم خونی، رنگ پریدگی و ضعف جلوگیری می کند.
بادام زمینی حاوی پتاسیم می باشد. پتاسیم موجب تنظیم فشار خون و تنظیم ضربان قلب می شود و از گرفتگی عضلانی و ادم جلوگیری می کند.
فسفر در بادام زمینی وجود دارد که جلوی ضعف و خستگی را می گیرد.

چربی موجود در بادام زمینی و کره آن:
-چربی غیر اشباع پلی ( چربی خوب )
-چربی اشباع ( چربی بد )
-چربی غیر اشباع مونو ( چربی خوب )
* ۸۵ درصد چربی بادام زمینی، چربی غیر اشباع (خوب) است. (۵۰ درصد چربی های غیراشباع مونو و ۳۵ درصد چربی های غیراشباع پلی )
* چربی های غیراشباع، کلسترول خون را پائین می آورند و از این طریق در سلامت قلب مؤثرند.
* ۱۵ درصد چربی بادام زمینی و کره آن، چربی اشباع ( بد) است.میزان این چربی در مقابل ۸۵ درصد چربی خوب ناچیز است
* بادام زمینی و کره آن، چربی های ترانس ندارند.
* چربی های اشباع و ترانس، هر دو باعث افزایش کلسترول خون می شوند.
* بادام زمینی و کره آن کلسترول ندارند.

فواید بادام زمینی
۱- بادام زمینی موجب گشاد شدن رگ های بدن و تسهیل جریان خون می شود و از لخته شدن خون و سکته مغزی جلوگیری می کند.
۲- یک رژیم دارای بادام زمینی، به خاطر افزایش منیزیم، فولات، فیبر، مس و ویتامین E ، خطر بیماری قلبی را کم می کند. مصرف ۲۸ گرم بادام زمینی در روز، موجب کاهش بیماری قلبی می گردد. برای جلوگیری از بیماری قلبی، حداقل ۱ مشت بادام زمینی و دیگر آجیل ها یا ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی را ۴ بار در هفته میل کنید.
۳- اگر ۲۸ گرم بادام زمینی، آجیل و یا کره بادام زمینی در هفته میل کنید، ۲۵درصد خطر پیشرفت سنگ کیسه صفرا را کم کرده اید.

۴- بادام زمینی را ۲ بار یا بیشتر در هفته مصرف کنید. ثابت شده است زنانی که از این امر پیروی می کنند، تا ۸۵ درصد سرطان روده بزرگ را از خود دور کرده اند و به همین ترتیب مردان تا ۲۷ درصد این سرطان را کاهش داده اند.

۵- میوه نارس آن، ترشح شیر را زیاد می کند.

۶- روغن بادام زمینی، ملین و رفع کننده یبوست می باشد.
۷- بادام زمینی از نظر خواص، شبیه روغن زیتون می باشد.

هشدار:
بسیاری از افراد به بادام زمینی حساسیت دارند. معمولا آلرژی افراد به بادام زمینی، در دوران کودکی ظاهر می شود.
اولین نشانه های آلرژی به بادام زمینی به صورت آبریزش بینی یا خارش پوست در قسمت هایی از بدن می باشد. نشانه های بعدی شامل: تهوع، استفراغ، اسهال، ناراحتی شکمی، سوزش زبان، سختی تنفس ، گلودرد یا درد در دیگر نواحی بدن، افت ناگهانی فشار خون، سرگیجه و در نهایت بیهوشی است.

منبع-takandam

مطالب مرتبط

سلام درروزچن باراستفاده کنم ک چاق بشم

سلام کره بادام زمینی رو چطوری مصرف کنیم به اضافه وزن کمک کنه؟

سلام دوست عزیز وقت بخیر صبحا به نون تست بزنید و میل کنید

ضمن عرض سلام و خسته نباشید
دو تا مقاله در خصوص بادام زمینی در سایت شما موجود است که در یکی گفته شده بادام زمینی نقش بسازیی در لاغری دارد و در دیگری با تیتر برجسته اشاره شده بادام زمینی چاق کننده قوی است.
خب الان تکلیف چیه ؟؟؟؟http://www.hidoctor.ir/307336_%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AC%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%88%D8%B2%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%B4.html/

http://www.hidoctor.ir/50162_%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%DA%86%D8%A7%D9%82-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%82%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA.html/

این موضوع کاملا بستگی به نحوه مصرف شما داره. در صورت مصرف بی رویه باعث چاقی میشه و در صورتی که به عنوان جایگزین غذاهای پرحجم بشه، قطعا می تونه تاثیر زیادی روی لاغری داشته باشه.

سلام چطوری کره بادام زمینی رومصرف کنیم به اضافه وزن کمک کنه

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

سلام وقت بخیر دوست عزیز بهتره صبحا به نون تست زده بشه و میل کنید

هماهنگی جهت تبلیغات: 02123051172

مجری انحصاری نیتیو، سنجاق

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

این ماده غذایی حاوی مواد مغذی ضروری از جمله ویتامین ها ، مواد معدنی و چربی های سالم است.کره بادام زمینی به دلیل داشتن چربی زیاد ، از نظر کالری متراکم است. این مورد برای برخی نگران کننده است ، زیرا کالری اضافی ممکن است به مرور زمان به افزایش وزن منجر شود.

با این حال ، برخی تحقیقات نشان می دهد که کره بادام زمینی ممکن است هنگام خوردن در اعتدال ، کاهش وزن را افزایش دهد .

در این مقاله ی سلام نو به بررسی چگونگی تأثیر خوردن کره بادام زمینی بر وزن بدن می پردازیم.

کره بادام زمینی سرشار از چربی و کالری

کاملاً شناخته شده است که هنگام خوردن کالری بیشتر از سوخت ، می توانید افزایش وزن ایجاد کنید.

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

به همین دلیل ، برخی از افراد رژیم غذایی نسبت به کره بادام زمینی احتیاط دارند زیرا از نظر چربی و کالری زیاد است.

هر 2 قاشق غذاخوری (32 گرم) کره بادام زمینی حاوی :

کالری: 191

کل چربی: 16 گرم

چربی اشباع: 3 گرم

چربی اشباع نشده: 8 گرم

با این حال ، همه غذاهای پرچرب یا کالری زیاد ناسالم نیستند. در واقع ، کره بادام زمینی بسیار مغذی است.

تحقیقات نشان می دهد که خوردن چربی اشباع نشده به جای چربی اشباع ممکن است به کاهش سطح کلسترول LDL بدکمک کرده و خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.

کره بادام زمینی همچنین دارای پروتئین ، فیبر و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری از جمله منگنز ، منیزیم ، فسفر ، ویتامین E و ویتامین های گروه B است

در نتیجه:

کره بادام زمینی دارای کالری بالایی است اما دارای چربی های سالم ، فیبر و ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است. اگر در اعتدال خورده شود ، با افزایش وزن ارتباطی ندارد

افزایش وزن هنگامی اتفاق می افتد که کالری بیشتری را از سوختن دریافت کنید.

بنابراین ، کره بادام زمینی بعید است در صورت خوردن در حد متوسط ​​منجر به افزایش وزن شود به عبارت دیگر ، اگر آن را به عنوان بخشی از نیازهای کالری روزانه خود مصرف کنید .

در حقیقت ، اکثر تحقیقات مصرف کره بادام زمینی ، بادام زمینی و سایر آجیل ها را به کاهش وزن بدن پیوند می دهند .

یک مطالعه مشاهده ای در بیش از 370،000 بزرگسال نشان داد که به طور منظم خوردن آجیل با افزایش وزن کمتری همراه است. شرکت کنندگان همچنین در طی یک دوره 5 ساله 5٪ از خطر وزن بیش از حد یا چاق شدن برخوردار بودند .

گفته می شود ، افرادی که آجیل می خورند ، به طور کلی سبک زندگی سالم تری دارند. به عنوان مثال ، افرادی که در این مطالعه آجیل می خورند نیز ورزش بیشتری نشان داده و تمایل به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر از افرادی که آجیل نخورده اند دارند.

با این وجود ، این مطالعه نشان می دهد که شما می توانید کره بادام زمینی را در رژیم غذایی سالم و بدون خطر افزایش وزن ناخواسته قرار دهید.

از طرف دیگر ، اگر افزایش وزن هدف شماست ، باید کالری بیشتری از آنچه می سوزانید بخورید ، ترجیحا از غذاهای پر مواد مغذی. کره بادام زمینی یک گزینه عالی است زیرا با مواد مغذی ، مقرون به صرفه و آسان به رژیم غذایی شما اضافه می شود.

کره بادام زمینی بعید است که در صورت نیاز کالری روزانه خود به افزایش وزن ناخواسته منجر شود. با این وجود ، اگر به دنبال افزایش وزن سالم هستید ، یک گزینه مغذی نیز محسوب می شود.

چگونه کره بادام زمینی ممکن است به شما در کاهش وزن کمک کند؟

کره بادام زمینی ممکن است با ارتقاء کامل ، حفظ حجم عضلات و حفظ طولانی مدت کاهش وزن از برنامه کاهش وزن شما سود ببرد.

ممکن است کمک کند شما را برای طولانی تر سیر نگه دارد

در مطالعه‌ای که در 15 زن مبتلا به چاقی انجام شده است ، اضافه کردن 3 قاشق غذاخوری (48 گرم) از این ماده در صبحانه با کربوهیدرات بالا باعث کاهش اشتها بیش از صبحانه با کربوهیدرات بالا به تنهایی شد .

علاوه بر این ، کسانی که کره بادام زمینی خورده اند ، قند خون پایدار تری دارند ، که ممکن است در کاهش اشتها نقش داشته باشد .

بنابراین ، خوردن انواع آجیل و کره گردو ممکن است بیشترین فواید را داشته باشد.

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

پروتئین به حفظ توده عضلانی کمک می کند

کاهش ماهیچه و کاهش وزن اغلب دست به دست هم می دهند.

با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که خوردن پروتئین کافی از غذاهایی مانند کره بادام زمینی ممکن است به شما در حفظ توده عضلات در حین رژیم غذایی کمک کند

در یک مطالعه ، مردان با وزن اضافی از برنامه کاهش وزن با پروتئین بالا یا پروتئین طبیعی پیروی کردند. اگرچه هر دو گروه مقادیر مشابهی از وزن را از دست دادند ، افراد پیروی از برنامه پروتئین بالا حدود یک سوم عضله کمتری از دست دادند .

حفظ ماهیچه ها برای حفظ قدرت شما نه تنها مهم است بلکه به پایداری سوخت و ساز بدن نیز کمک می کند . به طور کلی ، هرچه ماهیچه بیشتری داشته باشید ، حتی در هنگام استراحت ، کالری بیشتری در طول روز می سوزانید .

ممکن است به شما در برنامه ریزی برای کاهش وزن کمک کند

موفق ترین برنامه های کاهش وزن برنامه هایی هستند که می توانید در دراز مدت آن را حفظ کنید.

انعطاف پذیری با رژیم غذایی احتمالاً روش خوبی است. طبق تحقیقات ، برنامه های کاهش وزن که به صورت جداگانه شامل غذاهایی است که شما از آنها لذت می برید ممکن است با گذشت زمان دنبال کردن آن آسان تر باشد .

به طور کلی ، کره بادام زمینی ممکن است ارزش تعدیل رژیم غذایی شما را داشته باشد – به خصوص اگر یکی از غذاهای مورد علاقه شما باشد.

برنامه های کاهش وزن که شامل غذاهای مورد علاقه شما ، مانند کره بادام زمینی است ، ممکن است در طولانی مدت دنبال کردن آن آسان تر باشد.

دوباره فکر کنید تحقیقات جدید نشان می دهد که بادام زمینی در تمام اشکال آنها – از جمله کره بادام زمینی – نه تنها به کاهش وزن کمک می کند بلکه در طولانی مدت آن را از بین می برد.

یک مطالعه از دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان داد که مصرف مکرر آجیل یا کره بادام زمینی (دو بار در هفته) با افزایش وزن کمتری در طی یک دوره هشت ساله همراه است. از بین انواع و آماده سازی های مصرفی ، بادام زمینی و کره بادام زمینی رایج ترین بود.

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

کره بادام زمینی محبوب و خوشمزه ای است. این ماده پر از مواد مغذی ضروری از جمله ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های سالم است.

این مورد برای برخی نگران کننده است زیرا کالری اضافی ممکن است به مرور زمان به افزایش وزن منجر شود. با این حال، برخی تحقیقات حاکی از آن است که کره بادام زمینی ممکن است هنگام خوردن در حد متوسط باعث کاهش وزن شود.

در این مقاله به بررسی چگونگی تأثیر خوردن کره بادام زمینی بر وزن بدن می پردازیم.

به خوبی شناخته شده است که هنگام خوردن کالری بیشتر از سوزاندن، می توان افزایش وزن ایجاد کرد.

به همین دلیل، برخی از افراد رژیم غذایی نسبت به کره بادام زمینی احتیاط دارند زیرا از نظر چربی و کالری زیاد است.

هر 2 قاشق غذاخوری (32 گرم) کره بادام زمینی حاوی:

با این حال، همه غذاهای پرچرب یا کالری زیاد ناسالم نیستند. در واقع، کره بادام زمینی بسیار مغذی است.

از طرفی، 75٪ چربی آن اشباع نشده است. تحقیقات نشان می دهد که خوردن چربی اشباع نشده به جای چربی اشباع ممکن است به کاهش سطح LDL (کلسترول بد) کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.

کره بادام زمینی همچنین دارای پروتئین، فیبر و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری از جمله منگنز، منیزیم، فسفر، ویتامین E و ویتامین های گروه B

بیشتر بخوانید :

حساسیت به بادام زمینی یک حساسیت شایع و خطرناک

بیشترز بخوانید :

۱۱ مزیت شگفت انگیز کره بادام زمینی

کاهش ماهیچه و کاهش وزن اغلب دست به دست هم می دهند.

با این حال، تحقیقات نشان می دهد که خوردن پروتئین کافی از غذاهایی مانند کره بادام زمینی ممکن است به شما در حفظ توده عضلات در حین رژیم غذایی کمک کند.

در یک مطالعه، مردان با وزن اضافی از برنامه کاهش وزن با پروتئین بالا یا پروتئین طبیعی پیروی کردند.

اگرچه هر دو گروه مقادیر مشابهی از وزن را از دست دادند افراد با پیروی از برنامه پروتئین بالا حدود یک سوم عضله کمتری از دست دادند.

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

حفظ ماهیچه ها برای حفظ قدرت شما نه تنها مهم است بلکه به پایداری سوخت و ساز بدن نیز کمک می کند. به طور کلی، هرچه ماهیچه بیشتری داشته باشید حتی در هنگام استراحت، کالری بیشتری در طول روز می سوزانید.

بیشتر بخوانید :

خواص و عوارض کره بادام زمینی برای کودکان

موفق ترین برنامه های کاهش وزن برنامه هایی هستند که می توانید در دراز مدت آن را حفظ کنید.

انعطاف پذیری با رژیم غذایی احتمالاً روش خوبی است. طبق تحقیقات، برنامه های کاهش وزن که به صورت جداگانه شامل غذاهایی است که شما از آنها لذت می برید ممکن است با گذشت زمان دنبال کردن آن آسان تر باشد.

جالب توجه است مطالعات همچنین نشان می دهد که رژیم های غذایی ممکن است در برنامه های کاهش وزن از آجیل ها از جمله کره بادام زمینی استفاده کنند.

به طور کلی، کره بادام زمینی ممکن است ارزش اضافه کردن به رژیم غذایی شما را داشته باشد به خصوص اگر یکی از غذاهای مورد علاقه شما باشد.

نام کاربری یا ایمیل *

رمز عبور *

ورود

نام کاربری یا ایمیل *

رمز عبور *

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

ورود

امروزه تو بسیاری از جوامع چاقی نه تنها یک معضل بلکه بیماری دامنگیری محسوب میشه. عدم کنترل وزن که به افزایش اون منتهی میشه هم تنها با غذا خوردن ایجاد نمیشه و عوامل زیادی توی این اتفاق تاثیر داره. شیوه زندگی امروزی که با تحرک کمتر و خوراک بیشتر همراهه، بیشتر از اون که سلامتی برای افراد بیاره، اون‌ها رو بیمار می‌کنه. واقعا چاره کار چیه؟ از ورزش تا حفظ رژیم غذایی راه حل‌های مختلفی برای کم کردن و ثابت نگه ‌داشتن وزن ارائه میشه که همشون هم توسط افراد به چالش کشیده میشن.

از بین خوراکی‌های مفید و خوشمزه هم خیلی‌هاشون چاق کننده هستن و مصرف‌شون وزن رو به ‌سرعت بالا می‌بره اما ترک اون‌ها و نخوردنشون هم کار آسونی نیست! بادام زمینی و کره‌ای که از اون تهیه میشه و به کره بادام زمینی معروفه هم جزء همین خوشمزه‌های چاق کننده هستن.

وقتی مصرف این دو شروع میشه، کنار گذاشتن ظرف کره یا بادام کار مشکلیه که از عهده هر کسی برنمیاد. البته برای کسایی که به لاغری مفرط دچار هستن، این یه نعمته و حالت درمانی هم داره و مصرف کره بادام زمینی برای چاقی اون‌ها بلامانعه.

اما این مواد تنها باعث چاقی نمیشن و فایده‌های زیادی هم برای بدن دارن که به‌راحتی نباید از اون‌ها صرف‌نظر کرد. توی این مطلب با ما همراه باشین تا با هم از خواص مفید بادام زمینی و کره اون بیشتر صحبت کنیم و جواب دو سوال مهم در مورد چاق‌کنندگی اون‌ها رو با هم پیدا کنیم.

 

جالبه بدونین که چربی تاثیر زیادی هم توی به‌وجود آوردن و هم توی درمان بیماری‌ها داره که گرچه بسیار عجیب به‌نظر میاد، اما کاملا واقعیت داره! به همون اندازه که چربی‌های مضر یا کلسترول برای قلب و دیواره رگ‌ها مضر و مسدود کننده هستن، انواع مفید و سالم اون‌ها هم برای تندرستی لازمن.

خوشبختانه در مقابل خوراکی‌های مضر که اطراف‌مون رو گرفتن، نمونه‌های سالم و مفیدی هم وجود دارن که در عین‌حال فوق‌العاده خوشمزه هم هستن. این بادام و کره اون دو ماده غذایی فوق‌العاده خوشمزه و مقوی و دارای کالری بالا هستن.

اما در کنار این خواص چاق کننده باید به پروتئین و فیبر زیادی هم که توی اون‌ها وجود داره، اشاره کرد که برای درمان بیماری‌های مزمن و ضعف ناشی از اون به کمک بدن میان. وجود این مواد همراه با ویتامین‌هایی که توی بادام فراوونه به بدن کمک می‌کنه تا انرژی خودش رو حفظ کنه و در عین حال از بیماری‌های قلبی و گرفتگی رگ‌های خونی دور بمونه.

با وجود تمام فوایدی که این نوع بادام توی حفظ سلامتی بدن داره، وجود خاصیت چاق‌کنندگی رو نباید ندیده گرفت. باید بدونین که هر نوع چربی چه خوب و چه بد اگه بیش از اندازه مجاز مصرف بشه، چاق‌کننده‌ست. اما این که مقدار مجاز مصرف چربی در افراد چقدره هم یه جواب ثابت نداره. این مقدار به وزن و جثه و سن افراد مربوط میشه. همین‌طور میزان سوخت‌ و ساز که در بدن افراد مختلف با هم متفاوته توی این موضوع تاثیر داره. برای بعضی‌ افراد خوردن غذاهای پرکالری‌ چرب یا شیرین لزوما با چاقی زیاد همراه نیست یا کمتر باعث چاقی میشه. اما در افرادی که سوخت‌ و ساز بالایی ندارن، ذخیره چربی و کالری در بدن زیاده و خوردن مواد مختلف تاثیر بیشتری روی اضافه وزن اون‌ها داره!

در مورد بادام زمینی هم روال کار به همین شکله و افراد باید ظرفیت بدن خودشون رو بسنجن و از مقدار مناسب اون استفاده کنن.

 

همه حرف‌هایی که در مورد این بادام گفته شد، در مورد کره اون هم صدق می‌کنه. با این توضیح که کره بادام زمینی به‌مراتب فشرده‌تر و غنی‌تره و ممکنه به‌سرعت وزن افراد رو بالا ببره. پس کره این بادام چاق‌کننده‌ست و در خوردن اون باید کمال احتیاط صورت بگیره و مقدار مصرف روزانه این کره مقوی و مفید حتما باید کنترل بشه.

علاوه بر کالری زیاد و مشکلات چاقی، مصرف حجم زیادی از کره این بادام عوارض گوارشی هم ایجاد می‌کنه. از جمله سنگینی و کالری بالای این ماده ممکنه بدن رو به دردسر بندازه و در کار روده‌ها اختلال ایجاد کنه.

موارد حساسیتی هم در مصرف بیش‌ از حد این بادام و کره اون دیده شده که بد نیست احتیاط لازم در این مورد صورت بگیره.

 

همه کسایی که سلامتی رو تو لاغری میدونن، سعی می‌کنن که هر جور شده تناسب اندامشون رو حفظ کنن. استفاده از مقادیر زیادی فیبر تو خوراک روزانه هم یکی از بهترین راه‌های انجام این کاره. بادام زمینی هم یکی از موادیه که از اون توی این راه کمک گرفته میشه. اما در عین حال کمتر کسی دوست داره که صورتش لاغر بشه. چاره کار چیه؟ این بادام در این راه به کمک شما میاد. به‌خاطر وجود چربی سالم و اشباع نشده و مواد مغذی که توی این بادام وجود داره، جذب اون برای چاقی صورت خیلی راحت و آسون انجام میشه. برای همین هم خوردن این آجیل خوشمزه به کسایی که مایل هستن تا پوست صاف و صورت چاق داشته باشن، توصیه میشه. پس دست از خرید و مصرف داروهای شیمیایی بردارین و با مصرف روزانه مقداری از این بادام، صورتتون رو چاق و خوشگل کنین.

سوالی که این روزها خیلی پرسیده میشه اینه که اگه این بادام و کره اون چاق‌کننده هستن، چطور مصرف اون‌ها رو برای بچه‌ها تجویز می‌کنن؟ یا چه چیزی باعث میشه تا از این مشکل بزرگ چشم‌پوشی بشه؟ جواب اینه که رعایت اعتدال توی مصرف این بادام نه تنها برای بچه‌ها که برای همه افراد در سنین مختلف لازمه.

با مصرف به‌اندازه این ماده غذایی فوق‌العاده، همزمان با بهره‌مندی از خواص اون از چاقی هم پرهیز میشه. از اونجا که مصرف این فرآورده‌ها برای بچه‌ها فواید فوق‌العاده‌ای به‌همراه داره و بسیاری از نیازهای اساسی بدن رو رفع می‌کنه، کمتر به منع اون‌ها از خوردنش توصیه میشه.

البته در یه مورد استثنا وجود داره و اون هم بروز علایم حساسیتی در بچه‌هاست که گاهی موقع مصرف بادام زمینی و کره اون رخ میده. در صورت بروز این نوع حساسیت لازمه که فوراً مصرف اون قطع و با پزشک در این مورد مشورت بشه. پس نگران چاقی فرزندتون با مصرف این آجیل نباشین و به صورت متعادل اون رو توی برنامه غذاییش قرار بدین.

گرچه این روزها بیشتر مردم به دنبال پیدا کردن راهی برای لاغری هستن، ولی افرادی هم هستن که نیاز دارن چند کیلو اضافه کنن! مثلا افرادی که بعد از یه بیماری سخت کلی وزن کم کردن یا افرادی که از لاغری مزمن رنج میبرن، از این دسته هستن.

اما باید بدونین از چه راهی برای چاقی کمک بگیرین. بعضی افراد ممکنه این کار رو با ریزه‌خوری و تک لقمه‌های بین وعده‌ها انجام بدن. همون چیزی که بین مردم به هله‌هوله معروفه و معمولا با مواد مضر و نه‌چندان سالم ساخته میشن. اما این کار چندان راه مناسبی نیست و بیماری‌هایی رو هم به فرد تحمیل می‌کنه.

پس بهترین راه استفاده از مواد غذایی سالم و طبیعیه که به‌عنوان یه گزینه عالی به این افراد پیشنهاد میشه. خوراکی‌هایی مثل این نوع بادام که وزن رو به شکل طبیعی بالا میبره، بدون اینکه باعث بروز دردسرهای بعدی بشه، چاقی طبیعی رو همراه با زیبایی و سلامتی برای بدن به همراه میاره.

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

سوال مهم اینه که چطور یه ماده چاق کننده مضر نیست؟ باید گفت از اونجا که عناصر چاقی توی این بادام با چربی خوب و سالم تامین میشن، باعث بروز ناراحتی قلبی یا دیابت نمیشن و فقط به پر شدن بدن و شکل گرفتن صحیح اون منجر میشن.

 

 

نتیجه

در نهایت باید اینطور نتیجه گرفت که خواص فوق‌العاده بادام زمینی و کره اون انقدر زیاد و مفیده که نمیشه و نباید به‌راحتی از اون‌ها صرف‌نظر کرد. گرچه این مواد هم مثل اکثر چربی‌ها چاق کننده هستن، ولی چربی موجود در اون‌ها از نوع خوبه. نه تنها ضرر نداره بلکه به سلامتی قلب و رگ‌های خونی هم کمک می‌کنه.

مصرف به‌اندازه و متعادل این ماده غذایی مفید رو میشه تو برنامه غذایی همه سنین جای داد و از خواص مفید اون در درمان بیماری‌ها هم بهره‌مند شد. گرچه این نوع بادام خوشمزه در بسته‌بندی‌های آماده هم موجوده، ولی استفاده از نوع تازه و باغی اون، طعم و عطر تازه و خواص بی‌نظیرش رو مهمون خونه‌هاتون می‌کنه.

در این رابطه برای سفارش بادام زمینی و کره اون بهترین کار اینه که با سایت واجارو در تماس باشین و از سایر محصولات ارگانیک و خوشمزه اون‌ها هم استفاده کنین. واجارو همچنین سفارشات شما رو به محل دلخواهتون ارسال می‌کنه و برای اطمینان از رضایت شما تا ۴۸ ساعت هم آماده‌ست تا محصول رو اگه راضی نبودین، ازتون پس بگیره! پس جای هیچ نگرانی نیست.

 

 

 • عکسهای بازیگران زن افغانستان
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  واجارو یه بازار محلی آنلاین برای خرید بی واسطه از روستاییان هست که در اون کشاورزان و روستاییان محصولات خودشون رو تو سایت میذارن و کاربران می تونن از بین بهترین محصولات کشاورزی که هر کدوم شناسنامه مخصوص به خودشون رو داره خرید کنن واجارو اصالت اونها رو گارانتی می کنه 🔖 و با بسته بندی سنتی به دست شما میرسونه 🎁


  نام کاربری یا ایمیل *


  رمز عبور *


  ورود

  با ما سبز زندگی کنید

   

  خواص کره بادام زمینی برای چاقی

   

  همانند بسیاری از کره‌های مغزهای گیاهی، کره بادام‌ زمینی نیز حاوی چربی و کالری بسیار بالایی است (حدود ۹۰ کالری و ۱۶ گرم چربی در هر ۲قاشق غذاخوری). خبر خوب این است که با خوردن ۲ قاشق کره بادام‌ زمینی علاوه بر دریافت ۱۹۰ کالری، مقدار بسیاری زیادی مواد مغذی نیز دریافت می‌کنید. مغزها و کره‌های آن‌ها منبع بسیار خوبی برای پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی هستند.

  در سال ۲۰۰۳ سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکا ادعای فواید سلامتی برای کره بادام‌زمینی و برخی مغزهای گیاهی را تأیید کرد و اعلام کرد شواهد علمی نشان می‌دهد که خوردن بیشتر مغزهای گیاهی به مقدار ۴۲ گرم در روز ( به‌عنوان بخشی از برنامه غذایی کم کلسترول و کم‌چربی اشباع‌شده) می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

  بادام‌زمینی از نظر تغذیه‌ای همانند مغزها است. حدود نیمی از وزن آن چربی است و بقیه وزنش تقریباً به‌طور مساوی پروتئین و کربوهیدرات (همراه با فیبر) است. حدود نیمی از کل چربی بادام‌زمینی چربی‌های تک پیوندی اشباع‌نشده هستند.

  این همان چربی است که با سطح سالم‌تر لیپیدهای خون مرتبط است. یک‌سوم چربی آن را چربی‌های چند غیراشباع (Polyunsaturated) تشکیل می‌دهد که کاملاً در بادام‌زمینی از اسیدهای چرب امگا-۶ تشکیل‌شده است.

  حدود۱۴% چربی آن، به‌طور طبیعی اشباع‌شده استکره بادام زمینی به حفظ توده عضلانی کمک می کند

  خواص کره بادام زمینی
  بیشتر تحقیقات نشان می‌دهد فواید سلامتی مغزها شامل کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی یا عوامل زمینه‌ساز آن‌هاست اما شواهدی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است مغزها به کاهش بیماری‌های دیگری نیز کمک کنند مثلاً کره بادام‌زمینی منبع ماده شیمیایی گیاهی ریزوراترول (resveratrol) است (ماده‌ای که در پوست انگور نیز وجود دارد). مطالعه اخیر در آلمان نشان داد که این ماده تأثیر پیشگیری‌کننده برای سرطان کولورکتال (روده) دارد.

  کاهش خطر مرگ

  براساس مطالعات دانشگاه وندربیلت (Vanderbilt University) که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، مصرف روزانه‌ی آجیل خطر مرگ را کاهش می‌دهد، زیرا وجود مقادیر بالای مواد مغذی در آجیل‌ها سبب افزایش سلامتی و حفاظت از بدن می‌شود.

  جنیفر مک‌ دنیل (Jennifer McDaniel) می‌گوید: «آجیل‌ها دارای اسیدهای چربِ غیراشباع (تک و چند زنجیره) و غنی از آنتی اکسیدان ها هستند و موادی مغذی مانند پتاسیم دارند که به حفظ فشار خون کمک می‌کند، همچنین غنی از فیبر و دارای فیسترول هستند که برای سلامت قلب بسیار مفید است. اسیدهای چربِ غیراشباع (تک و چند زنجیره) با کاهش میزان کلسترول بد (LDL) و سطح تری‌گلیسرید، موجب کاهش خطر بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ و سندرم مرتبط با سوخت‌و‌ساز می‌شود.

  ایجاد احساس سیری

  اسید چرب تک‌ زنجیره و پروتئینِ موجود در کره بادام زمینی سبب ایجاد احساس سیری می‌شود. مصرف کره بادام زمینی همراه با نان تست یا بدون آن به‌ عنوان صبحانه‌، برای ناهار یا به‌ همراه سیب به‌ عنوان میان‌وعده می‌تواند باعث جلوگیری از پرخوری شما می‌شود. اما همیشه در مصرف کره بادام زمینی میانه‌روی کنید. بهترین مقدار مصرف کره بادام زمینی دو قاشق غذاخوری است.

  کاهش خطر ابتلا به دیابت

  مصرف کره بادام زمینی می‌تواند خطر پیشرفت دیابت را کاهش دهد. براساس مطالعه‌ای که توسط جکوبسون (Jacobson) در مجله‌ی انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است، مصرف ۳۱ گرم آجیل یا کره بادام زمینی (در حدود ۲ قاشق غذاخوری)، حداقل ۵ روز در هفته می‌تواند خطر گسترش دیابت را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

  تقویت انرژی

  پروتئین، فیبر و اسیدهای چربِ موجود در کره بادام زمینی کمک می‌کنند تا انرژی لازم را از شروع روز تا نیمه‌ی شب حفظ کنید. همچنین در پایدار نگه داشتن قند خون مؤثرند و از افت ناگهانی آن جلوگیری می‌کنند.

  کاهش وزن

  اگر می‌خواهید یک رژیم کم کالری بگیرید، مصرف آجیل می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. کره بادام زمینی،‌ پروتئین بیشتری نسبت به سایر آجیل‌ها دارد و این مقدار در دو قاشق غذاخوری چیزی در حدود ۸ گرم است.

  همچنین به دلیل داشتن چربی و فیبر بالا می‌تواند به‌ عنوان میان‌وعده، برای مدت طولانی‌تری شما را سیر نگه دارد.

  درنتیجه میزان کالری دریافتی درطول روز کاهش پیدا می‌کند. مصرف ۲۰۰ کالری از کره بادام زمینی در مقایسه با مصرف ۲۰۰ کالری نان پرتزل ‌(pretzels)، بیشتر قادر به سیر نگه داشتن شماست.

  کَره ای که هم خاصیت لاغری دارد و هم خاصیت چاقی!/ همه چیز درباره کره بادام زمینی + خواص ، نحوه مصرف و مضرات

  براساس مطالعاتی که در نشریه‌ی بین‌المللی «چاقی و اختلالات سوخت‌وساز مرتبط با آن» منتشر شده است، بادام زمینی می‌تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن شود. براساس این تحقیق زمانی که افراد به‌طور روزانه ۵۰۰ کالری کره بادام زمینی را به مدت ۱۹ هفته مصرف می‌کنند، میزان سوخت‌و‌ساز آنها تا ۱۱ درصد افزایش می‌یابد.

  اگر به‌دنبال یک رژیم چاقی سریع هستید، به شما مصرف کره بادام زمینی را پیشنهاد می‌کنیم. مک‌ دنیل می‌گوید: «خواص موجود در کره‌ی آجیل‌ها درصورتی که با مواد دیگری مانند نان سفید یا کراکر و ژله یا شکلات مصرف شوند از بین می‌رود. همچنین کره بادام زمینیِ فرآوری‌شده دارای مواد افزودنی ناسالم و مقدار زیادی نمک است.

  چربی کاهش یافته‌ی کره بادام زمینیِ فرآوری‌شده معمولا قند را بالا می‌برد. همچنین از مصرف کره بادام زمینی که در فهرست ترکیبات آن از روغن هیدروژنه (چربی ترانس) استفاده شده است خودداری کنید، زیرا سبب گرفتگی عروق می‌شود.

  خواص کره بادام زمینی برای چاقی

  معمولا این نوع از کره‌ی آجیل‌ها به‌ دلیل کالری بالا، به افرادی که می‌خواهند وزن خود را بالا ببرند توصیه می‌شود.

  این مواد در هر قاشق غذاخوری ۱۰۰ کالری انرژی دارند و نمی‌توان مقدار زیادی از آنها را مصرف کرد. همچنین کره بادام زمینی دارای شکر اضافی است تا طعم بهتری داشته باشد. ترکیب قند و چربی، ذخیره‌سازی چربی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

  حفظ سلامت ماهیچه و اعصاب

  منیزیم یکی از مواد معدنی ضروری است که عملکرد بیش‌ از ۳۰۰ فعالیت بیوشیمیایی بدن را تقویت می‌کند. کره بادام زمینی سرشار از منیزیم است و این میزان در حدود ۱۲ درصد از منیزیمِ موردنیاز بدن در هر وعده‌ی مصرفی است.

  این موضوع به این معناست که کره بادام زمینی می‌تواند به تنظیم دمای بدن، سم زدایی بدن، تولید انرژی، استحکام استخوان و دندان و حفظ سلامت دستگاه عصبی کمک کند.

  علت ایجاد التهاب

  کره بادام زمینی سرشار از چربی امگا ۶ است که تولید واسطه‌های التهابی را تحریک می‌کند. بادام زمینی فاقد چربی امگا ۳ است که به‌طور طبیعی با التهاب مقابله می‌کند. بنابراین مطمئن شوید که رژیم غذایی شما سرشار از چربی امگا ۳ باشد.

  برای تأمین این چربی می‌توانید از روغن ماهی‌هایی مثل ماهی سالمون، تخم کتان و دانه‌ی چیا استفاده کنید.

  افزایش بهره‌ی هوشی

  مطالعات نشان می‌دهند که چربیِ غیراشباعِ تک‌ زنجیره که در غذاهایی مانند آجیل یا روغن زیتون وجود دارد، به حفظ سلامت و عملکرد مغز کمک می‌کند. ویژگی آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی آجیل به کاهش استرس (یا آسیب اکسیدانی) مغز کمک می‌کند.

 • قیمت گوشی سامسونگ مدل گلکسی j7pro
 • افزایش آرامش و خونسردی

  مصرف کره بادام زمینی در افزایش آرامش و افزایش خونسردی مؤثر است و کمک می‌کند تا بر استرس‌تان غلبه کنید. کره بادام زمینی دارای بتاسیتوسترول است که نوعی استرول گیاهی است. به‌ همین دلیل به ورزشکاران توصیه می‌شود تا از کره بادام زمینی استفاده کنند. بتا‌سیتوسترول به طبیعی شدن سطح بالای کلسترول کمک می‌کند و در زمان‌های استرس کلسترول را در تعادل با سایر هورمون‌ها نگه می‌دارد. بتاسیتوسترول همچنین می‌تواند به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کند.

  احتمال مصرف کپک

  جکوبسون معمولا مصرف محصولات بادام زمینی را توصیه نمی‌کند، زیرا این مواد معمولا توسط قارچ‌ها و کپک‌ها موردتهاجم قرار می‌گیرند.

  قارچی به‌نام آلفاتوکسین سبب تأخیر رشد در کودکان می‌شود و می‌تواند در درازمدت خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش دهد.

  بهترین راه برای جلوگیری از مصرف این قارچ‌ها این است که از کره‌ی سایر آجیل‌ها مثل بادام درختی یا بادام هندی استفاده کنید.

  حساسیت به بادام زمینی

  مصرف کره بادام زمینی در زمان بارداری کمک می‌کند تا احتمال حساسیت کودک به بادام زمینی کاهش پیدا کند. اگر خودتان به بادام زمینی حساسیت ندارید، مصرف یک قاشق غذاخوری از کره بادام زمینی می‌تواند حساسیت غذایی را از بین ببرد.

  مطالعات جدید نشان می‌دهند که کودکانِ مادرانی که هیچگونه آلرژی ندارند و به مدت پنج بار در هفته از بادام زمینی یا آجیل‌های دیگر استفاده می‌کنند، به‌ میزان کمتری دچار آلرژی می‌شوند. فرانک گریر (Frank R. Greer) پزشک اطفال دانشگاه وینکسون می‌گوید: «این مواد غذایی با وجود حساسیت‌زا بودن، فوایدی هم دارند؛ بنابراین نیازی نیست که مادران از مصرف آنها خودداری کنند».

  تأثیر بر دستگاه تولید مثل

  خواص کره بادام زمینی برای چاقی

  بعضی از کشاورزان از آفت‌کش‌های قوی برای سم‌پاشی محصولات‌شان‌ استفاده می‌کنند. مشکل این‌ است که بادام زمینی پوسته‌ی بسیار نازکی دارد و مواد شیمیایی به‌راحتی به آن نفوذ می‌کنند. مواجهه با آفت‌کش‌ها سبب نقص‌های هنگام تولد و اختلالات باروری در مردان می‌شود. برای پیشگیری از نقص‌های هنگام تولد و اختلالات باروری در مردان، از محصولات ارگانیک استفاده کنید.

   

  پیشنهاد ما : عوارض پودر های چاق کننده

  مواد نامناسب و آسیب سلولی

  جکوبسون می‌گوید:

  «در بسیاری از کره‌های بادام زمینیِ فرآوری‌شده، به منظور افزایش غلظت مواد از روغن‌های گیاهی هیدروژنه به عنوان امولسیون استفاده می‌کنند. مشکل این است که روغن‌های هیدروژنه چربی‌های مضری دارند که جایگزین چربی‌های سالم غشای سلولی می‌شوند و سبب التهاب خواهند شد.

  درنتیجه هورمون‌ها به‌سختی با سلول ارتباط برقرار می‌کنند. غشای سلولی برای درخشندگی پوست و ایجاد روند سوخت‌و‌ساز در کاهش وزن ضروری است. درنتیجه بهتر است از مواد طبیعی استفاده کنید».

  مبارزه با مواد سمی و حفظ سلامت استخوان

  چربی‌های غیر اشباعِ تک و چند زنجیره‌ی بادام زمینی به جذب ویتامین‌های محلول در چربی مانند ویتامین ای (E) و ویتامین کا (K) کمک می‌کنند. ویتامین E از بدن دربرابر مواد سمی همچون آلاینده‌های موجود در هوا محافظت می‌کند و در تسکین سندرم پیش‌ از قاعدگی مؤثر است.

  همچنین با اختلالات چشمی مانند آب مرواید (کاتاراکت)، بیماری‌های عصبی مانند آلزایمر و دیابت مبارزه می‌کند. ویتامین K برای انعقاد طبیعی خون ضروری است و به انتقال کلسیم در بدن کمک می‌کند که برای سلامت استخوان مفید است.

  خاموش کردن ژن‌های مرتبط با چربی

  براساس مطالب گفته‌شده بادام زمینی دارای چربی‌های غیراشباع تک‌ زنجیره است که به لاغری کمک می‌کنند، فیبرهایی دارد که سبب احساس سیری می‌شوند و پروتئین‌هایی دارد که سوخت‌و‌ساز بدن را تقویت می‌کنند.

  اما بادام زمینی تأثیری مخفی در کاهش وزن بدن دارد؛ جنیستین ترکیبی است که به‌طور مستقیم روی ژن‌های مرتبط با چاقی تأثیر می‌گذارد و سبب خاموش شدن این ژن می‌شود و توانایی بدن را برای ذخیره‌ی چربی کاهش می‌دهد (لوبیا و عدس هم مواد مؤثر مشابهی دارند، هرچند که به خوش‌طعمی بادام زمینی نیستند).

  دشمن سنگ کیسه صفرا

  تحقیقات بی‌شماری نشان داده اند مصرف مرتب کره بادام‌زمینی می‌تواند احتمال ابتلا به سنگ صفرا را در مردان و احتمال برداشتن کیسه صفرا را در زنان کاهش دهد. دلیل این خاصیت بادام زمینی نیز وجود فیبرهای غذایی، فیتوسترول و منیزیم است. مطالعه ۲۰ساله روی بیش از ۸۰ هزار زن نشان می‌دهد زنانی که حداقل دو قاشق غذاخوری بادام‌زمینی یا کره بادام‌زمینی در هفته مصرف می‌کنند تا ۲۵ درصد کمتر به سنگ صفرا مبتلا می‌شوند.

  شاید باور نکنید، اما این راه ساده و آسانی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

  کاهش ماهیچه و کاهش وزن اغلب دست به دست هم می دهند.

  با این حال، تحقیقات نشان می دهد که خوردن پروتئین کافی از غذاهایی مانند کره بادام زمینی ممکن است به شما در حفظ توده عضلات در حین رژیم غذایی کمک کند.

  در یک مطالعه، مردان با وزن اضافی از برنامه کاهش وزن با پروتئین بالا یا پروتئین طبیعی پیروی کردند.

  اگرچه هر دو گروه مقادیر مشابهی از وزن را از دست دادند افراد با پیروی از برنامه پروتئین بالا حدود یک سوم عضله کمتری از دست دادند.

  حفظ ماهیچه ها برای حفظ قدرت شما نه تنها مهم است بلکه به پایداری سوخت و ساز بدن نیز کمک می کند. به طور کلی، هرچه ماهیچه بیشتری داشته باشید حتی در هنگام استراحت، کالری بیشتری در طول روز می سوزانید.

  آیا کره بادام زمینی باعث افزایش وزن می شود ؟

   

  کره بادام زمینی به شما در برنامه ریزی برای کاهش وزن کمک کند
  موفق ترین برنامه های کاهش وزن برنامه هایی هستند که می توانید در دراز مدت آن را حفظ کنید.

  انعطاف پذیری با رژیم غذایی احتمالاً روش خوبی است. طبق تحقیقات، برنامه های کاهش وزن که به صورت جداگانه شامل غذاهایی است که شما از آنها لذت می برید ممکن است با گذشت زمان دنبال کردن آن آسان تر باشد.

  جالب توجه است مطالعات همچنین نشان می دهد که رژیم های غذایی ممکن است در برنامه های کاهش وزن از آجیل ها از جمله کره بادام زمینی استفاده کنند.

  به طور کلی، کره بادام زمینی ممکن است ارزش اضافه کردن به رژیم غذایی شما را داشته باشد به خصوص اگر یکی از غذاهای مورد علاقه شما باشد.

  آیا با ۵ چاق کننده صورت آشنایی دارید ؟

   

  لاغر شدن صورت از آن دست مشکلاتی است که کمتر کسی هست که آن را تجربه نکرده باشد. بسیاری از ما با کوچک ترین تغییر دربرنامه و رژیم غذایی مان با لاغری صورت رو به رو می شویم. کافی است تمرینات سنگین ورزشی را از سر بگیریم تا در کوتاه ترین زمان ممکن جذابیت و زیبایی صورت مان را از دست بدهیم. لاغر شدن صورت یکی از شایع ترین مشکلاتی است که غالب مردان و زنان در سراسر جهان با آن روبه رو هستند و برای درمان آن تلاش می کنند.

  ۱-سیب زمینی و آب سیب زمینی :

  سیب زمینی باعث افزایش رشد سلولهای چربی صورت در زنان میشود .

  نشاسته موجود در سیب زمینی سرخ شده یا آب پز باعث چاقی موضعی صورت می گردد. در حالیکه نشانسته مواد غذایی دیگر مانند ماکارونی کل اندام را چاق می کند.

  نحوه مصرف سیب زمینی و آب سیب زمینی به این صورت است که :

  به مدت ۲ هفته بدون اینکه تغییر خاصی را در رژیم غذایی خود ایجاد کنید،هر روز، آب ۲ تا ۳ عدد سیب زمینی متوسط را مصرف کنید. آب به دست آمده را باید خوب هم بزنید و پس از گرفتن بلافاصله مصرف کنید. متخصصان پوست، معتقدند مصرف آب سیب زمینی برای پر شدن صورت مفید است.

  مایعات برای حفظ سفتی و خاصیت انعطاف پذیری پوست لازم است. علاوه بر آن به گفته متخصصان، سیب زمینی دارای میزان زیادی آنتی اکسیدان از جمله پلی فنولز طبیعی است که نوعی ریز ماده مغذی محسوب می شود و در بسیاری از گیاهان یافت می شود. ادله زیادی نشان می دهد که، سیب زمینی نقش مهمی در عملکرد سلول و کاهش عفونت دارد.هرچه سیب زمینی تازه تر باشد، میزان مواد مغذی و ویتامین C آن بیشتر است. سیب زمینی حاوی ویتامین B6 نیز است. پوست سیب زمینی هم سرشار از ویتامین ها و موادمعدنی است، بنابراین سیب زمینی را با پوست مصرف کنید. از استفاده سیب زمینی سبز یا جوانه زده پرهیز کنید زیرا سمی است

  ۲-ذرت پخته

  ذرت یا بلال یکی از پرطرفدرترین دانه‌های غلات در دنیاست. فیبر موجود در این دانه مغذی، به عملکرد بهتر سیستم گوارشی کمک می‌کند. به علاوه ذرت حاوی فولیک اسید، تیامین، فسفر، ویتامین C، و منیزیم نیز می‌باشد حدود ۱۰ درصد ارزش غذایی روزانه هر شخص را تامین می‌کند.
  همه مردم طرفدار ذرت هستند و آن را به شکل‌های مختلف از جمله کبابی و بو داده استفاده می‌کنند. شیره ذرت، نشاسته ذرت، آرد ذرت و برشتوک نیز از دیگر فرآورده‌های آن به شمار می‌آید. ذرت غیر از طعم لذیذی که دارد سرشار از خواص غذایی است.

  در ذرت نشاسته ای وجود دارد که علاوه بر اینکه زود حضم تر و بهتر از سیب زمینی است . دارای طعم متفاوتی هم است که باعث میشود راحت تر به خوردن دانه های ذرت دست بزنیم.
  ذرت پخته باعث افزایش چربی ها در ناحیه صورت میشود و تاثیر بهتری روی صورت چربی های صورت دارد

  ۳-کره بادام زمینی

  فایده مهم کره بادام زمینی این است که از چربی سالم بوجود آمده است که تاثیر مستقیم روی صورت چاقی صورت دارد. کره بادام زمینی حاوی چربی های اشباع نشده، مواد مغذی است که به کاهش سطوح کلسترول مضر و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک میکند. روغن بادام زمینی ترکیبات موجود در کرهدر بادام زمینی از تنگ شدن عروق پیشگیری میکند.

  تامین مواد معدنی و آمینو اسیدها و چربی های غیر اشباع و ویتامین ها یکی از دغدغه های ورزشکاران به ویژه رشته پر طرفدار پرورش اندام میباشد اما مهمتریم مساله در انتخا کره بادام زمینی این است که تاثیری بر قسمت های دیگر بدن ندارد.

  گنجاندن روزانه یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی در رژیم غذایی باعث چاق شدن صورت شده و یک میان وعده لذیذ و سرشار از سلامتی برای شما به ارمغان می آورد

  کره ی بادام زمینی تقریبا همان خواصی را دارا است که بادام زمینی دارد. بادام زمینی، از نظر غنای پروتئینی، زیر گروه حبوباتی مثل، نخود، عدس و لوبیا می باشد و از این نظر می توان گفت جزو آجیل ها نیست.
  بادام زمینی دارای پروتئین با کیفیت عالی می باشد. در بین آجیل ها، بیشتر چربی های موجود در بادام زمینی، از نوع غیر اشباع و خوب می باشند.(۸۵ درصد)

  بادام زمینی، دارای مقدار قابل توجهی ویتامین B۳ می باشد. ویتامین B۳ باعث افزایش کلسترول خوب( HDL) می شود، فرایند پیری را به تعویق می اندازد و همچنین از باعث افزایش حجم بافت های چربی صورت میشود. کره بادام زمینی منبع ویتامینB۶- اسید فولیک- فسفر- منیزیم- روی و پتاسیم است و نیز منبع بسیار خوب و عالی نیاسین می باشد.

   

  ۴-بادام هندی

   

  مس موجود در بادام هندی برای تولید ملانین و برای پرورش استخوان ها و بافت های ارتباطی بدن ضروری است.

  بر خلاف باور عموم مردم که می گویند مصرف منظم بادام هندی موجب اضافه وزن و چاقی می شود، باید گفت که تحقیقات اخیر نشان داده اند که این تصورات غلط، بی اساس است. در حقیقت افرادی که دو بار در هفته از بادام هندی استفاده می کردند در مقایسه با دیگر افراد مشابهی که اصلاً بادام هندی نمی خوردند اضافه وزن کمتری داشتند. البته بد نیست بدانید که هر ۳۰ گرم بادام هندی حدود ۱۶۰ کالری انرژی دارد. چربی های دمود در بادام هندی تاثیرات مثبت و مستقیم برا روی عضلات و بافت های صورت دارد و تنها دلیل آن مس موجود در بادام هندی است که تاثیر مثبت بر روی عضلات و بافت های ضروری مثله بافت های صورت دارد.

   

  ۵-شیر موز

  گر از طرفداران همیشگی شیرموز هستید و به علت چاقی و یا رژیم نمی توانید شیرموز بخورید باید بدانید که مصرف موز با شیر کم چرب، چاق نمی‌کندبلکه باعث توپر شدن صورتتان میشود.

  برخی از افراد گمان می‌کنند مصرف موز با شیر موجب بروز چاقی می‌شود اما باید گفت موز میوه‌ای است که چربی بسیارناچیزی داشته و ضمن انرژی زایی خوبی که دارد موجب بروز چاقی در فرد نمی‌شود چون که کالری تولیدی ناشی از مصرف این میوه، در اثر فعالیت بدنی در مدت زمان کوتاهی سوخته و تبدیل به انرژی مصرفی می‌شود

  مصرف شیر با آب میوه های طبیعی و یا بعضی از انواع میوه ها مثل موز و یا همراه با عسل و خرما تاثیری در کاهش جذب کلسیم شیر ندارد

  برخی از افراد گمان می‌کنند مصرف موز با شیر موجب بروز چاقی می‌شود اما باید گفت موز میوه‌ای است که چربی بسیار ناچیزی داشته و یک موز با اندازه متوسط، حدود ۱۰۰ کالری انرژی دارد و کربوهیدارت آن در حدود ۲۲ تا ۲۵ گرم است که از نوع مناسبی است و کالری تولیدی ناشی از مصرف این میوه، در اثر فعالیت بدنی و تحرک معمول، در مدت زمان کوتاهی سوخته و تبدیل به انرژی مصرفی می‌شود و باید گفت موز میوه‌ای است که ضمن انرژی‌زایی خوبی که دارد موجب بروز چاقی در فرد نمی‌شود.

  کربوهیدرات کم موجود در موز باعث افزایش متابولیسم بدن شده اما در صورت تحرک نداشتن تاثیر جالبی بر روی صورت میشود.

   

  کره ی بادام زمینی چگونه باعث لاغری می شود؟

  بادام زمینی علاوه بر پروتئین، منبع خوبی از فیبر و چربی های نامنظم سالم و گیاهی است. دکتر ربکا لویس، متخصص تغذیه می گوید: هضم کره بادام زمینی به آهستگی انجام می شود و به شما احساس سیری می دهد، به طوری که شما کمتر دچار مصرف تنقلات و یا تسلیم گرسنگی می شوید. اگر تقریبا نصف قاشق غذاخوری کره بادام زمینی (حدود ۵۰ کالری) را به همراه جو دو سر به هنگام صبحانه بخورید و تا ناهار چیزی نخورید نگه دارید شما واقعا کالری کمتری در روز طی دوره مصرف دریافت می کنید. به علاوه، کره بادام زمینی فوق العاده سنگین است و شما را وادار به کم خوردن می کند. دکترکاستر می گوید: “یکی از بزرگترین دلایل عدم موفقیت در روند کاهش وزن این است که شخص خود را محدود به غذاهای خاص می کند.” هیچ کس نمی خواهد در طول سال فقط غذاهای خشک و مرغ ساده بخورد. لذت بردن از آنچه که می خورید بسیار مهم است.

  با این حال کره بادام زمینی حاوی انواع مواد مغذی است، همچنین یک خوراکی با کالری محسوب می شود و این کالری ها می توانند به سرعت در حال افزایش باشند. پس در حالی که سعی می کنید وزن کم کنید، سعی کنید میزان مصرف کره بادام زمینی خود را به یک وعده در روز (دو قاشق غذا خوری) محدود کنید و مطمئن شوید که ۱۹۰ کالری را نسبت به سهمیه کالری روزانه خود شمارش کنید. در حالت ایده آل نباید بیش از یک قاشق غذاخوری در هر وعده غذایی و یک قاشق چای خوری هر میان وعده مصرف کنید. در غیر این صورت به راحتی بدن خود را با کالری بیشتر از آنچه مورد نیاز است می رسانید.

   

  پیشنهاد ما :راه های لاغر شدن سریع در خانه

  سخن آخر : 

  اگرچه کره بادام زمینی سرشار از عناصر غذایی و مواد مغذی است اما یک ماده غذایی پرکالری می باشد زمانی که می خواهید کاهش وزن زیادی را تجربه کنید از کره بادام زمنی بیشتر استفاده کنید و برای چاق شدن صورت یا افزایش وزن هم میشود از آن استفاده کرد اما مقدار مصرف زیادی از ان باعث کاهش وزن می شود

  دوستدار طبیعت و متولد یکی از مکان های زیبای ایران زمین رشت
  مشاهده همه نوشته های سمیرا خداپرست →

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  وب‌ سایت

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  چرا معجون ساز ؟

  شرکت معجون ساز با شعار برای زندگی سالم نجنگید قدم های کوچک بردارید و پیشگیری بهتر از درمان با مصرف گیاهان دارویی را به عرصه آورده است. در این راستا شرکت معجون ساز قصد ترویج طب سنتی را نیز دارد و یک شعار مهم را برای همه آرزومند است :

  “یک عمر سلامتی با خود مراقبتی”

  خدمات

  ✈️ ارسال به سراسر کشور

  ☎️ پشتیبانی 24 ساعته

  سریع ترین پاسخگوپشتیبانی آنلاین

  اعتماد شما اعتبار ماست


  وب سایت fantricks.com بفروش می رسد…

  قیمت پیشنهادی خود را از طریق صفحه “ارتباط با ما” برای ما ارسال کنید

  مواد غذایی بسیار زیادی وجود دارند که می توانند سبب کاهش وزن شوند. سبزیجات از مهم ترین مواد غذایی هستند که به کاهش وزن افراد کمک می کند.

  کره بادام زمینی بسیار مغذی، مقوی و لذیذ است که می توان آن را به تنهایی یا با خوراکی های دیگر مصرف کرد. تنها دو قاشق غذاخوری از آن حاوی 190 کالری انرژی است. اما نکته ی قابل توجه این است که از این 190 کالری، 144 تای آن، مربوط به چربی ها می باشد. بنابراین، باید مصرف آن را محدود کنید. در غیر این صورت به جای لاغری، چاق خواهید شد. در ادامه درباره ی این ماده ی غذایی و نحوه ی استفاده از آن توضیح داده شده است تا بتوانید با رعایت نکاتی، چاقی و لاغری خود را کنترل کنید.

  همچنین با مراجعه به لینک زیر بهترین جایگزین های کره بادام زمینی را بشناسید.

  خواص کره بادام زمینی برای چاقی

  >>> معرفی بهترین جایگزین های کره بادام زمینی <<<

  در مقاله منتشر شده در مجله تغذیه بالینی، نشان داده شده که، آجیل ها و مغزها به کاهش اشتها و کنترل گرسنگی کمک می کنند. در پژوهشی دیگر در دانشگاه پردو، نیز ثابت شده مصرف طولانی مدت مغزها و کره آن ها، می تواند منجر به کاهش وزن گردد.

  در گذشته، دیدگاه خوبی در مورد چربی ها وجود نداشت. چرا که هر یک گرم چربی، نسبت به یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین، دو برابر کالری تولید می کرد، همانطور که می دانید کالری زیاد برای بدن خوب نیست. از سوی دیگر، مصرف کم چربی سبب می شود انرژی مورد نیاز بدن تأمین نشده و متابولیسم بدن کاهش یابد.

  بادام زمینی علاوه بر اینکه نسبت به سایر مغزها، پروتئین بیشتری دارد (7 گرم پروتئین در دو قاشق غذاخوری)، سالم و مقوی بوده و منبع خوبی برای فیبر نیز می باشد. همچنین چربی بادام زمینی، از نوع گیاهی و اشباع نشده است. از آنجایی که هضم کره بادام زمینی در معده به آهستگی انجام می شود، مصرف آن سبب می شود فرد مدت طولانی تری احساس سیری کرده و کمتر گرسنه می شود.

  کره بادام زمینی را نیز می توان به عنوان یک منبع ذخیره سازی کالری دانست. اگر شما نصف قاشق غذاخوری کره بادام زمینی (معادل 50 کالری) را به سوپ صبحانه خود اضافه کنید، می توانید تا ظهر سیر بمانید.

  یکی از مهم ترین دلایلی که افراد را به کاهش وزن سوق می دهد، این است که از خوردن غذاهای ساده و تکراری و محدود خسته می شوند. طبیعتاً هیچ کس دوست ندارد هر روز سالاد بدون سس و مرغ ساده یا آبپز بخورد. لذت بردن از چیزی که می خورید بسیار مهم است و کره بادام زمینی نیز یک خوراکی بسیار خوشمزه می باشد.

  اگر چه کره بادام زمینی سرشار از عناصر غذایی و مواد مغذی مختلف است، اما در مقابل یک ماده غذایی پر کالری نیز می باشد. زمانی که تلاش خود را برای کاهش وزن، بیشتر می کنید و کره بادام زمینی بیشتری می خورید، این کالری ها در بدن شما جمع می شوند. بنابراین مصرف کره بادام زمینی را تنها به یک وعده در روز و به دو قاشق غذاخوری محدود کنید. حتماً 190 کالری جذب شده از طریق کره بادام زمینی را نیز در محاسبات کالری دریافتی روزانه خود در نظر بگیرید.

  در حالت ایده آل، بهتر است تنها یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی در یک وعده و یک قاشق چای خوری از آن در یک میان وعده مصرف شود. در غیر این صورت، بدن شما بیشتر از حد نیاز خود، کالری دریافت می کند که منجر به افزایش وزن می گردد.

  کره بادام زمینی به دلیل مزه و طعم خوبی که دارد، مناسب افرادی است که قصد کاهش وزن دارند. چرا که این افراد از خوردن روزانه ی این کره خسته نمی شوند و رژیم خود را رها نمی کنند.

  در حال حاضر شرکت ها، بسته های کره بادام زمینی را به گونه ای طراحی کرده اند که تنها برای یک وعده و آن هم در قوطی های پلاستیکی است. در این صورت، به راحتی می توانید آن را با خودتان به محل کار نیز ببرید.

  اگر به سختی می توانید وعده های غذایی خود را محدود کنید تا وزن شما کم شود، می توانید از کره بادام زمینی پودری استفاده کنید. مزه پودر کره بادام زمینی دقیقاً مشابه خود کره است، اما دو قاشق از پودر آن، تنها حاوی 45 کالری می باشد.

  بهتر است از کره های بادام زمینی که مواد افزودنی آن کمتر باشد و تنها به بادام زمینی محدود شود، استفاده کنید. زیرا بسیاری از کره های بادام زمینی حاوی مواد افزودنی نظیر نمک، شکر تصفیه شده و طعم دهنده های مصنوعی هستند. از کره های بادام زمینی کم چرب نیز استفاده نکنید، چرا که با کاهش مقدار چربی در تولید کره های بادام زمینی، میزان شکر و سدیم افزایش می یابد.

  زمانی که درب قوطی کره بادام زمینی را باز می کنید، اگر روغن آن از کره جدا شده و روی سطح قرار گرفته باشد، نشانه سالم بودن کره است. این به این معنی است که کره بادام زمینی شما، دارای مواد افزودنی نظیر اسیدهای چرب ترانس و اشباع و قندهای تصفیه شده کمتری می باشد.

  پس با خیال راحت آن را مصرف کنید!

  در پایان با مطالعه مقاله زیر بدانید که چگونه کاهش و از دست دادن وزن را متوقف کنید.

  >>> چگونه کاهش و از دست دادن وزن را متوقف کنیم؟ <<<

  فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

  پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

  سلام من میخام چاق بشم.لاغری بیش ازحد دارم تازه شیرده هم هستم.بنظر شملروزانه چندقاشق کره بادام زمیتی بخورم تاچاق شم؟؟؟؟؟
  لطفا پاسخ دهید ممنون

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه

  نام

  ایمیل

  خواص کره بادام زمینی برای چاقی

  سلام من یه سگ تریر گرفتم دیشب که آوردمش خونه خوب بود اما امر…

  یبار خروسمون رفته بود جای پلاستیک زباله اونم دستش به گردنش گ…

  دقیقن منم همینو میخام فهمیدی به‌منم بگو😐…

  منم ميخوام دم روباهي ك زير ماشين اومده بود رو خشك كنم و نيگه…

  با ماشین مو زن بزن…

  آشنایی و ارتباط با فن تریکس | تبلیغات در فن تریکس | سلب مسئولیت

  فن تریکس در شبکه های اجتماعی

  گاهی مصرف برخی از غذاهای پرکالری هم به لاغرشدن کمک می‌کنند. شاید تعجب کنید اگر بدانید کره بادام زمینی یک ماده‌ی غذایی پرکالری و پرچرب است و با این وجود به لاغری کمک می‌کند. این ماده‌ی غذایی حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب اشباع نشده است. اگر به دنبال دانستن اطلاعاتی در مورد ارتباط بین کره بادام زمینی و لاغری (Peanut butter and slimming) هستید، تا انتهای این مطلب با ما باشید. آنچه در ادامه می‌خوانید:

  بادام زمینی یکی از مغزهای محبوب است که حاوی مقدار زیادی ویتامین B3، اسید فولیک، ویتامین E، فیبر، پروتئین و اسیدهای چرب اشباع نشده است. بسیاری آن را یکی از انواع آجیل به حساب می‌آورند.

  بادام زمینی یکی از مغزهای محبوب است که حاوی مقدار زیادی ویتامین B3، اسید فولیک، ویتامین E، فیبر، پروتئین و اسیدهای چرب اشباع نشده است. بسیاری آن را یکی از انواع آجیل به حساب می‌آورند. در حالی که بادام‌زمینی یک نوع حبوبات محسوب می شود. حتی نحوه‌ی کشت و برداشت آن نیز شبیه به حبوبات است.
  کالری کره بادام زمینی بالاست. به طوری که تنها ۲ قاشق غذاخوری از این ماده‌ی غذایی حاوی ۱۹۰ واحد کالری و ۱۴۴ گرم چربی است. به همین دلیل است که بسیاری تصور می‌کنند این ماده‌ی غذایی چاق‌کننده است. اما برعکس مصرف به اندازه‌ی آن تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد.

  با وجود مواد مغذی فراوان در کره بادام‌زمینی جای سوال دارد که چطور این کره می‌تواند به روند لاغری کمک کند؟ در تحقیقاتی که بر روی این ماده‌ی غذایی صورت گرفت، نشان داد که بادام زمینی حاوی مقدار زیادی فیبر است. این فیبر در کره‌ی بادام زمینی هم یافت می‌شود. به همین دلیل در کاهش وزن مؤثر است.
  البته فیبر به تنهایی باعث لاغری نمی‌شود. بلکه عملکرد سیستم گوارش را بهبود می‌دهد. از سوی دیگر فیبر یک ماده‌ی غذایی است که اشتهای کاذب را از بین می‌برد. اگر این ماده‌ی غذایی را قبل از غذا مصرف کنید، اشتهای شما برای خوردن غذای بیشتر، کاهش می‌یابد.
  در زمان رژیم غذایی مصرف کره‌ی بادام‌زمینی باعث افزایش انرژی بدن می‌شود. از سوی دیگر از افت قند تا ساعت‌های زیادی جلوگیری می‌کند. به همین دلیل است که در دوره‌ای که برای لاغری تلاش می‌کنید، مصرف کره بادام‌زمینی به شما کمک می‌کند.

  با وجود مواد مغذی فراوان در کره بادام‌زمینی جای سوال دارد که چطور این کره می‌تواند به روند لاغری کمک کند؟ در تحقیقاتی که بر روی این ماده‌ی غذایی صورت گرفت، نشان داد که بادام زمینی حاوی مقدار زیادی فیبر است. این فیبر در کره‌ی بادام زمینی هم یافت می‌شود. به همین دلیل در کاهش وزن مؤثر است.

  خواص کره بادام زمینی برای چاقی

  کره‌ی بادام زمینی به دلیل اینکه منبع سرشاری از پروتئین و چربی‌های اشباع نشده‌ی گیاهی است، برای بدنسازی نیز توصیه می‌شود. مصرف این ماده‌ی غذایی با ایجاد احساس سیری، شما را از مصرف غذاهای پرچرب و پرکالری باز می‌دارد. ارتباط بین کره بادام زمینی و لاغری زمانی به سرانجام می‌رسد که در مصرف آن زیاده روی نکنید. اگر روزانه نصف قاشق غذاخوری کره‌ی بادام‌زمینی را میل کنید، می‌تواند در کاهش وزن مؤثر باشد. از نظر متخصصان علم تغذیه، بسیاری از افرادی که قصد لاغری دارند، به جای اینکه مواد مقوی را به مقدار کم بخورند، به طور کلی آن را کنار می‌گذارند. به همین دلیل است که بعد از مدت کوتاهی دچار انواع مشکلات جسمی از جمله ریزش شدید مو، زخم معده، یبوست و سایر مشکلات گوارشی می‌شوند. کره‌ی بادام زمینی یک ماده‌ی غذایی مقوی است که اگر درست مصرف شود، به تناسب اندام و لاغری (Peanut butter and bodybuilding) کمک زیادی می‌کند.

  این ماده‌ی غذایی را می‌توانید در زمان صبحانه و همراه با نان و مقدار کمی جو دو سر میل کنید. اگر این رژیم غذایی را به مدت چند هفته ادامه دهید، به عضله‌سازی و کاهش چربی‌های اضافه بدن کمک زیادی می‌کند.
  این ماده‌ی غذایی سنگین و پرکالری می‌تواند به شما کمک کند تا از خوردن غذاهای محبوب اما پرکالری دست بردارید. فراموش نکنید که مصرف این ماده‌ی غذایی به عنوان میان وعده نه تنها باعث لاغری نمی‌شود، بلکه چاقی را هم به دنبال دارد. توصیه‌ی ما اینست که آن را به عنوان وعده‌ی اصلی در زمان صبحانه مصرف کنید تا به چاقی مبتلا نشوید.

  در بازار انواع برندهای کره‌ی بادام زمینی موجود است. حتی شما می‌توانید از پودر پروتئین این ماده‌ی غذایی هم استفاده کنید. این پودر حاوی مقدار کمتری از پروتئین است. با این وجود سالم‌تر از کره‌ی بادام زمینی است.

  در بازار انواع برندهای کره‌ی بادام زمینی موجود است. حتی شما می‌توانید از پودر پروتئین این ماده‌ی غذایی هم استفاده کنید. این پودر حاوی مقدار کمتری از پروتئین است. با این وجود سالم‌تر از کره‌ی بادام زمینی است. کره‌های موجود در بازار حاوی مقدار زیادی طعم‌دهنده‌های مصنوعی و شکر است که باعث چاقی می شود. رابطه‌ی بین کره بادام زمینی و لاغری زمانی به سرانجام می‌رسد که به سراغ کره‌ی بادام‌زمینی بدون شکر بروید. در مطلب دیگری سعی داریم به طرز تهیه کره بادام زمینی بپردازیم که آن را بدون مواد افزودنی در منزل تهیه کنید.

  حالا که از تاثیر کره‌ی بادام‌زمینی بر روی بدنسازی مطلع شدید، بهتر است بدانید این ماده‌ی غذایی با مضراتی نیز همراه است. پس نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. طبق نظر متخصصان تغذیه مصرف ۵۰ کالری کره‌بادام زمینی (۲ قاشق مرباخوری) برای لاغری کافیست. مصرف بیش از حد آن افزایش وزن را به دنبال دارد. وجود شکر و قند زیاد در کره بادام زمینی باعث افزایش وزن در بلند مدت می‌شود. البته اگر آن را بیش از مقدار نیاز بدن مصرف کنید. همچنین رژیم لاغری با کره بادام زمینی نباید بیشتر از ۳ ماه طول بکشد. در مطلب دیگر به طرز تهیه کره بادام زمینی می‌پردازیم.

  من در زمینه تولیدمحتوای وب و SEO فعالیت می‌کنم. در سودای شهرت و ثروت نیستم. بلکه اندیشه موفقیت مهمان تک تک لحظه های تنهایی منه.

  اسم و ایمیل مرا در این مرورگر ذخیره کن.

  با اپلیکیشن کرفس به وزن ایده‌آل خود برسید.

  تهران٬ ونک- خیابان برزیل- خیابان شمس لاهیجانی- کوچه دوازدهم- پلاک ۸

  @2019 – طراحی و توسعه تیم کرفس

  از دست دادن وزن و لاغری برای بسیاری از مردم یک دغدغه همیشگی و مداوم است اما عده ای هم هستند که از لاغری بیش از اندازه شان ناراحتند و دوست دارند وزن اضافه کنند و چاق شوند. اگر شما هم یکی از اون دسته افرادی هستید که دوست دارید بدونید چگونه چاق شویم ، در این مقاله از 7گنج با ما همراه باشید تا 10 راهکار طبیعی برای چاق تر شدن را به شما آموزش دهیم.

  گوشت قرمز دارای کلسترول بوده و یک راه طبیعی برای چاق تر شدن است. گوشت حاوی مقادیر بالایی پروتئین و آهن می باشد و می تواند به راحتی به چاق تر شدن تان کمک کند. با افزودن چند قطره روغن زیتون به آن و قرار دادن گوشت تازه در فر می توانید تا مدتی یک غذای خوب برای چاق تر شدن داشته باشید. به یاد داشته باشید که ترکیب گوشت قرمز با چربی های اشباع شده سبب چاق شدن شما می شود اما این یک راه غلط برای افزودن وزن است و اصلا توصیه نمی شود.

  بادام زمینی با داشتن مقادیر بالای پروتئین یک غذای عالی برای آن هایی است که می خواهند چاق تر شدن را تجربه کنند. یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حدود 100 کالری دارد و همچنین دارای ویتامین هایی مانند منیزیم، اسیدهای فولیک، ویتامین Bو ویتامین E می باشد. یک لایه ضخیم از کره بادام زمینی روی یک نان تست می تواند به راحتی شما را چاق تر کند.

  سایر مطالب مرتبط در این زمینه که میتوانید مطالعه کنید :

  خواص کره بادام زمینی برای چاقی

  اگه دغدغه چاق شدن دارید و همیشه مثل خیلیا از خودتون می پرسید چگونه چاق شویم ؟ یکی از راه حل های ساده چاق تر شدن جایگزین کردن شیر کم چرب با شیر کامل و پرچرب طبیعی است. شیر کامل حاوی 60 کالری بیشتر از شیر بدون چربی است. به علاوه شیر پر از ویتامین و مواد مغذی است و منبع خوبی از ویتامین های D و A می باشد. شما می توانید شیر کامل را با بلغور جو دو سر و غلات مصرف کنید تا یک وعده غذایی کاملا سالم داشته باشید. اگر میخواهید بازهم در مورد خواص شیر بیشتر بخوانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

  میوه های به خصوص گرمسیری می توانند به راحتی به افزایش وزن تان کمک کنند. موز ، پاپایا ، آناناس و غیره دارای قند طبیعی بسیار بوده و یک راه حل ایده آل برای چاق تر شدن می باشند. این میوه ها با پر کردن معده شما و تامین انرژی تان می توانند شما را برای انجام فعالیت های روزانه نیز آماده کنند. می توانید یک دسر شیرین از این میوه ها بدون شیرینی مصنوعی داشته باشید. اگر از خوردن میوه ها و سبزیجات خسته شده اید تنها کافی است اسموتی های خوشمزه و متنوع از آن ها را با میوه های خشک یا معمولی جایگزین کنید.

  آووکادو نیز یک ایده خوب برای چاق تر شدن می باشد. فقط نیمی از یک آووکادو حاوی 140 کالری بیشتر است. به علاوه منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مانند مقادیر زیادی از ویتامین E، اسید فولیک و پتاسیم است. بنابراین استفاده از آووکادو یک راه حل ایده آل برای افزودن وزن است. می توانید سالاد آن را در رژیم غذایی تان بگنجانید و حتی با مصرف یک نان تست در کنار آن به اثربخشی بیشترش کمک کنید.

  برای مطالعه طرز تهیه یک دسر خوشمزه آووکادو این مطلب را مطالعه نمایید:

  مصرف نان کامل یک راه شگفت انگیز برای چاق شدن است تنها امتحان کنید و بعد اثرگذاری آن را خودتان مشاهده کنید. اگر نان گندم کامل را به رژیم غذایی تان اضافه کنید نه تنها کالری بیشتری خواهید داشت بلکه مواد مغذی بیشتری نیز به بدن تان می رسد. نان کامل فیبر و مواد معدنی بیشتر، که در نان سفید کم دارید را به شما می دهد. مصرف نان کامل سبوس دار برای صبحانه در طولانی مدت به شما در چاق تر شدن کمک می کند.

  چگونه چاق شویم ؟ یکی از بهترین روش های چاقی مصرف کره است . کره دارای کالری بسیار زیادی است. نوشیدن یک لیوان شیر کامل و سپس خوردن یک نان تست داغ که به کره آغشته شده است به شما تمام مواد مغذی که در طول روز لازم دارید را می دهد. همیشه به یاد داشته باشید که کره دارای چربی های اشباع شده است و پس خوردن آن را محدود کنید. اگر دوست دارید کره را بیشتر مصرف کنید می توانید آن را با روغن های گیاهی جایگزین کنید. روغن های گیاهی حد معتدل تری از چربی را در خود دارند.

  اگر به اطلاعات بیشتری راجع به فواید و خواص کره نیاز دارید مطلب زیر برای شما مفید است:

  آجیل یکی از بهترین تنقلات برای چاق تر شدن سالم است. آن ها منابع خوبی از چربی و مواد مغذی هستند. انواع آجیل ها دارای فیبر بسیار هم می باشند که می توانند به هضم بهتر غذا کمک کنند. خوردن آجیل مخلوط تا مدت طولانی تری انرژی شما را تامین می کند.

  من شخصا به پنیر خیلی علاقه دارم و حتی ممکن است مدام در خوردن آن زیاده روی کنم چرا که می توانم در غذاهای مختلف آن را استفاده کنم. اگر یک لیوان شیر می نوشید خوردن کمی پنیر هم می تواند یک وعده غذایی کامل برایتان بسازد. در کل پنیر حاوی مقادیر زیادی چربی است که به افزودن وزن طبیعی کمک می کند.

  اگر میخواهید در پنیر بیشتر مطالعه کنید این مطلب برای شما خوب است:

  سیب زمینی دارای مقادیر بالای پروتئین ها، الیاف بسیار و مقادیر خوبی از ویتامین C می باشد. اغلب آن را بدون پوست می خوردند اما به یاد داشته باشد که پوست سیب زمینی هم دارای مواد غذایی بسیار زیادی است. جدا کردن پوست آن به معنی دور ریختن بخش مهمی از ویتامین ها و پروتئین هاست !

  این غذاها می توانند در چاق تر شدن طبیعی تان به شما کمک کنند. غذاهایی که کالری بالایی دارند می توانند شما را چاق کنند اما به یاد داشته باشید که مصرف هر غذای ناسالمی برای افزایش وزن اصلا ایده خوبی نیست و می تواند عواقب بدی برای سلامتی تان به همراه داشته باشد. توصیه می شود حتی اگر عاشق چاقی شده اید و مدام از خود می پرسید باید چگونه چاق شویم ؟ باز هم از غذاهای فراوری شده اجتناب کنید.

  از نوشیدن نوشابه ها و نوشیدنی های قند دار با غذا بپرهیزید و به دنبال غذاهای چاق کنند طبیعی باشید.

  دیدگاه شما

  آدرس وبسایت

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید من میخوام صورت خودم رو یکم فرم بهتری بدم و توپر تر کنم. داخل مقاله‌ی سایت عرقیات طوبی گستر می‌خوندم که عرق رازیانه باعث چاقی میشه !! صحت داره این موضوع؟

  خواص کره بادام زمینی برای چاقی
  خواص کره بادام زمینی برای چاقی
  0

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.