خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

 

لیمو شیرین دارای مواد معدنی و ویتامین‌های مهم می‌باشد. از جمله:

لیمو شیرین نارس بدون پوست، حاوی:

می‌باشد.

علی‌‌رغم این ویژگی‌ها، اگر دیابت دارید، برخی مواد غذایی باید با احتیاط مصرف شوند. آیا لیموشیرین یکی از آنهاست؟ این مطلب را بخوانید تا در مورد نحوه اثرگذاری لیمو شیرین در افراد مبتلا به دیابت، بیشتر بدانید.

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

پاسخ مثبت است! در واقع، انجمن دیابت آمریکا (ADA)، لیمو شیرین را در فهرست مواد غذایی مناسب برای بیماری دیابت قرار داده‌است.

پرتقال نیز در این فهرست قرار دارد. اگرچه پرتقال و لیموشیرین تقریباً حاوی مقدار برابری کربوهیدرات هستند، اما لیمو شیرین مقدار قند کمتری دارد.

شاخص گلیسمی (Glycemic index) نشان‌دهندۀ تأثیر مواد غذایی بر جریان خون است. این معیار از ۰ تا ۱۰۰ درجه‌بندی می‌شود. ۱۰۰ به معنی گلوکز خالص است. هرچه شاخص گلیسمی بیشتر باشد، تجمع قند در خون بیشتر خواهد بود.

هنگامی که همزمان با غذایی با شاخص گلیسمی بالا، آب لیمو مصرف شود، تبدیل نشاسته به قند کند شده و در نتیجه، شاخص گلیسمی آن غذا پایین می‌آید.

اگرچه کنار آمدن با گریپ فروت و پرتقال، از لیموشیرین و لیمو ترش راحت‌تر است، اما بهتر است که کل مرکبات را مصرف کنید. همچنین خوردن خود میوه بهتر از خوردن آبمیوه است.

هنگامی که خود میوه را مصرف می‌کنید، از مزایای فیبر موجود در آنها نیز بهره‌مند خواهید شد. فیبر محلول می‌تواند سرعت جذب قند در خون را کاهش داده و موجب پایداری قند خون شود.

طبق پژوهشی در سال ۲۰۱۳، اجزاء زیست‌فعال موجود در مرکبات، می‌توانند به پیشگیری و درمان چاقی، کمک کنند.

احتمال ابتلا به دیابت در افراد چاق بیشتر است. چراکه فشار مضاعفی روی توانایی بدن در استفاده مناسب از انسولین برای کنتر قند خون وجود دارد.

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما شواهد نشان می‌دهند که ویتامین C، اثر مثبتی روی بیماری دیابت دارد. در اینجا چنتا از تحقیقات انجام شده را مرور می‌کنیم:

اگرچه لیموشیرین فواید زیادی دارد، اما چیزهایی هستند که باید به خاطر داشته باشید:

اگر هر کدام از این عوارض جانبی را تجربه می‌کنید، مصرف لیمو و آب لیموی را کاهش داده یا به طور کلی از مصرف آنها، پرهیز کنید. اگر عوارض شدیدی مانند سنگ کلیه دارید، به یک پزشک مراجعه کنید.

چه دیابت داشته باشید چه نداشته باشید، لیمو شیرین به دلیل شاخص گلیسمی پایین و مقادیر فیبر محلول و ویتامین C بالا، می‌توانید همواره در رژیم غذایی خود از آن استفاده کنید.

اگر در نظر دارید مقدار بیشتری لیمو مصرف کنید در حالی که دچار دیابت هستید، با پزشک خود درباره اثرات احتمالی آن روی بدن شما، صحبت کنید.

 

نویسنده و مترجم: نوید بیک زاده 

منبع: www.healthline.com

برچسبآیا افراد دیابتی می‌توانند لیمو شیرین مصرف کنند؟ دیابت و لیموشیرین رژیم غذایی برای افراد دیابتی شاخص گلیسمی عوارض مصرف لیمو شیرین و لیمو ترش لیمو شیرین و فواید آن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

(function( timeout ) {
setTimeout(
function() {
var notice = document.getElementById(“cptch_time_limit_notice_58”);
if ( notice )
notice.style.display = “block”;
},
timeout
);
})(120000);
Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 × 
پنج
 = 
45

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

افرادی که دیابت دارند باید بیش ازدیگران مراقب سلامتی و خوراک خود باشند افراد دیابتی ضمن اینکه باید از خوردن زیاد میوه های شرین خودداری کنند نمیتوانند بطور مطلق مصرف این میوه ها را حذف کنند. از همین رو بهتر است از میوه هایی مثل سیب، خیار، انگور قرمز استفاده کنند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری ایمنا، تغذیه دیابتی ها با افراد دیگر به طبع تفاوت هایی دارد که برخلاف انچه بسیاری فکر می کنند تنها نخوردن قند و شیرینی اصل مهم این رژیم غذایی نیست.

بیماران دیابتی باید غذاهای اصلی و میان وعده ها را در ساعات معینی مصرف کنند و تعداد میزان مصرفی غذایی خود را زیر نظر پزشک افزایش دهد. همچنین افراد یابتی باید ازمواد خ.راکی که دارای مواد نگهدارنده است خودداری کنند.

امروز گفتگویی درباره تغذیه در بیمارن دیابتی با ” دکتر محمد حسن انتظاری متخصص تغذیه ” انجام داده ایم که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

آیا قند در بدن لازم است؟

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

کمبود و مازاد قند مشکل آفرین است و مازاد قند تبدیل به  دیابت یاد می شود اماقند برای کار کرد مغز ضروری است. 

نشانه های دیابت چیست؟

نوشیدن بیش ازحد آب و گرسنگی و یا ادرار زیاد از نشانه های دیابت در افراد است که افراد با دیدن این نشانه به طور حتم باید تست آزمایش قند خون دهد.

دقیق ترین راه تشخیصی دیابت چیست؟

آزمایش خون یکی از دقیق ترین آزمایش های است که افراد می توانند تشخیص دهند به دیابت مبتلا شده اند یا نه.

 چند نوع دیابت وجود دارد؟

دیابت تقسیم بندی های زیادی دارد ولی شایع ترین آن دیابت تیپ یک و تیپ ۲ است .

دیابت تیپ یک یا وابسته به انسولین که در سن زیر ۳۰ سال برای افراد رخ می دهد و عوارض تیپ یک درافراد ناگهانی و شدید است و  دیابت تیپ ۲ که ۹۰ الی ۸۵ درصد از افراد به دیابت نوع ۲ مبتلا می شود و افراد ۳۰ سال به بالا به آن مبتلا و عوارض کمتری نسبت به دیابت تیپ یک  دارد.

همچنین دیابت بارداری از دیگر نوع دیابت ها است که ممکن است برخی از بانوان قندشان در دوران بارداری از حد نرمال بالاتر رود که منجر به دیابت می شود.

 علت شایع شدن دیابت چیست؟

زندگی صنعتی کم تحرک کرده از همین رو منجر ه کم تحرکی افراد شده است و کم تحرکی نیز بیمارهای مختلفی را به دنبال خود می آورد که به یکی از این بیماری ها می توان به دیابت اشاره کرد.

همچنین چاقی از دیگر عامل به پدید آمدن دیابت ، فشار خون است نیمی از افرادی که در بزرگسالی به دیابت مبتلا می شوند به دلیل این است که در دوران کودکی تغذیه مناسبی نداشته اند از همین رو خانواده ها باید به تغذیه کودکان توجه کنند و آنان را از خوردن پفک و چیپس منع کنند.

همچنین غذاهای کمکی زودتر از زمان مقرربه کودک خوداری شود چرا که این مهم می توانند زمینه ساز دیابت در بزرگسالی شود.

 آیا ژنتیک در مبتلا شدن به دیابت نقش دارد؟

ژنتیک در بیماری ها نقش دارد اما عوامل محیطی هم در ژنتیک نقش موثری دارد از همین رو ژنتیک مقصر ایجاد بیماری مانند دیابت در افراد نیست و افراد باید برای جلوگیری از این بیماری پیشگیری های لازم را انجام دهند.

افراد برای جلو گیری از مبتلا شدن به این بیماری باید چه اقداماتی را انجام دهند؟

افراد برای پیشگیری از مبتلا شدن به این بیماری باید از کم تحرکی دوری و از مصرف غذاهای چرب ، مضر و روغن های جامد گیاهای خودداری کنند.

همچنین والدین به غذاهای کودکان خود توجه کنند چرا که اگر به آنان مواد خوراکی که نامناسب  بدهند ممکن است زمینه دیابت را در بزرگسالی برای آنان فراهم کنند.

چه میوه های برای مصرف افراد برای پیشگیری افراد از دیابت مناسب است ؟

میوه های فصل و میوه های که دارای رنگ غلیظی هستند برای پیشگری و برای بیماران دیابتی مفید است به طور مثال انگور قرمز و یا اناز قرمز بهتر از سفید رنگ آن است .

میوه های فصل برای افرادی که چاق نیستند و دیابت ندارند می توانند چندین مرتبه از میوه ها استفاده کنند.

همچنین افراد باید میوه های که قد و قواره متوسط دارند استفاده کنند چرا که ممکن است میوه های که بلند و درشت هیکل هستند کشاورز به آن کود بیشتری داده باشد.

افراد دیابتی باید چه میوه های مصرف کنند؟

افرادی که دیابت دارند نباید از میل کردن میوه های شیرین پرهیز کنند چرا که بدن آنان نیز به این مواد غذایی احتیاج دارد وآنان نیز بایددر رژیم غذایی خو د باید روزی ۳ الی ۵ بار میوه مصرف کنند.

افراد دیابتی میوه های مثل سیب، خیار، انگور قرمز مصرف کنند چرا که این میوه ها قند خیلی ناچیزی دارند همچنین افراد باید پوست و هسته انگور قرمزرا میل کنند وآن را دور نریزند.

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

تمامی حقوق این سایت برای خبرگزاری ایمنا محفوظ است

ويتامين ‪ B‬و انواع ريزمغذي‌هاي مفيد مانند عنصر”سلنيوم” درليموشيرين موجب به حداقل رسيدن جمعيت راديكال‌هاي آزاد موجود در ناحيه آسيب ديده معده مي‌شود.

دكتر”مسعود كيمياگر” متخصص تغذيه مي‌گويد ليمو شيرين غني از عناصر قليايي است و حالت تازه‌كننده دارد و اگر در چاي ريخته شود طعم مطبوعي به چاي مي‌بخشد.

اين ميوه در درمان سرماخوردگي و تب ناشي از بيماري توصيه شده است و خاصيت سم زدايي ازبدن را دارد.

در طب سنتي از ليمو شيرين به عنوان ميوه‌اي خنك و مفيد در رفع التهاب و تشنگي ياد مي‌شود.

** ارزش غذايي ليموشيرين : ارزش غذايي ‪ ۱۰۰‬گرم ليموشيرين كه معادل يك عدد ليمو شيرين بزرگ است حاوي ‪ ۲۹/۸‬كالري، ‪ ۰/۷۴‬گرم پروتئين ‪ ۱۰/۵‬گرم قند ‪ ۰/۱۴‬گرم چربي ‪ ۲/۸‬گرم فيبر ‪ ۱۰‬ميكروگرم اسيد فوليك ‪ ۱۵۰‬ميليگرم پتاسيم و ‪ ۵۳‬ميليگرم ويتامين ‪ C‬است.

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

** تركيبات ليمو شيرين: اسيد سيتريك و ويتامين ‪ :C‬مهمترين تركيبات قابل توجه ليموشيرين ، اسيد سيتريك و ويتامين سي است. چنانچه فردي دو عدد ليموشيرين متوسط در طول روز بخورد عملا ويتامين سي مورد نياز روزانه بدنش تامين شده‌است.

مزيت ليموشيرين در مقايسه با پرتقال اين است كه با كالري كمتري نسبت به پرتقال، همان مقدرا ويتامي سي را به بدن مي‌رساند.

نقش پيشگيري‌كننده ويتامين سي موجود در اين ميوه از بروز سرماخوردگي و سرطان‌ها به اثبات رسيده است.

درصورت مصرف ميوه ليموشيرين با پوست داخلي مقدار ‪ ۷۷‬ميلي گرم ويتامين سي به بدن مي‌رسد. در حالي كه مصرف آن بدون پوست داخلي، فقط داراي ‪۵۳‬ ميلي گرم ويتامين سي است.

بنابراين توصيه شده است كه ليمو شيرين را با پوست داخلي مصرف كنند.

پتاسيم: پتاسيم به مقدار قال توجهي در ليموشيرين يافت مي‌شود، اين عنصر از جمله تركيباتي است كه مي‌تواند از بروز بيماري قلبي – عروقي پيشگيري كند و همچنين بين آب و الكتروليت‌هاي بدن تعادل برقرار نمايد.

اسيد فوليك: اسيد فوليك موجود در ليموشيرين نسبت به ميوه‌هاي ديگر بيشتر است و نقش موثري در پيشگيري از كم خوني ايفا مي‌كند.

افرادي كه مبتلا به كم خوني به خصوص كم خوني از نوع اسيد فوليك هستند بايد اين ميوه را مصرف كنند.

كلسيم : اين ميوه از ميوه‌هاي پركلسيم محسوب مي‌شود و در جلوگيري از پوكي استخوان به خصوص در زنان نقش موثري را ايفا مي‌كند.

همچنين ليموشيرين حاوي مقادير زيادي فسفر، منيزيم و سديم است.

پزشكان مصرف روزانه يك ليمو شيرين را به كليه مبتلايان به ناراحتي معده توصيه مي‌كنند و خوردن آن را بلافاصله پس از غذا منع كرده اند.

** ليموشيرين چرا تلخ است؟ علت تلخي ليموشيرين، وجود موادي به نام نارنجين و ليمونين است.

مهندس عليرضا پيوندپور كارشناس بيوشيمي و استاد دانشگاه درباره تلخي ليموشيرين مي‌گويد: هر چه مواد قليايي در يك ماده طبيعي مانند ميوه بيشتر باشد، ميوه اگر برش بخورد و در معرض هوا قرار گيرد، طعم آن به تلخي مي‌گرايد.

وي مي‌گويد هنگامي كه ليموشيرين را برش مي‌زنيم، ليمونين و نارنجين موجود در آن با اكسيژن هوا تركيب شده و تلخ مي‌شود.

در بين مركبات، نارنج و ليمو هر دو اين خاصيت را دارند و هر چه درجه شيريني يك ميوه بيشتر باشد تلخي خود را بيشتر نشان مي‌دهد.

اين كارشناس مي‌گويد تلخي اين ميوه اثر منفي بر سلامت و دستگاه گوارش انسان ندارد و اين ويژگي جزء طبيعت اين ميوه محسوب مي‌شود.

ليموشيرين مطلوب و خوب، پوست نرم دارد و هر چه سنگين‌تر باشد، پرآب تر است.

گردآوری توسط گروه سلامت ممتاز نیوز

میوه‌ها به لحاظ دارا بودن قند، دو دسته هستند:

دسته اول میوه‌هایی از قبیل هندوانه، خربزه، طالبی، خرمالو، آناناس، موز رسیده، انگور و خرماست که قند بالایی دارند. دسته دوم میوه‌هایی مانند خیار، سیب، گلابی، زردآلو، انار ترش یا ملس، شاتوت، زرشک، ذغال‌اخته و آلبالو قند پایینی دارند و برای بیماران دیابتی مناسب هستند.ترش بودن میوه نشان‌ دهنده پایین بودن میزان قند آن نیست. برخی از میوه‌های ترش دارای ترکیباتی هستند که موجب پایین آمدن قند خون می‌شود.تمام سبزی‌ها قند پایینی دارند، اسفناج، کلم بروکلی، کاهو، کدو، بامیه، پیاز، سیر، شنبلیله، کرفس و شاهی از جمله سبزی‌های مفید برای مبتلایان به بیماری دیابت است.کندر، دارچین، میخک، زنجبیل، گزنه، کلپوره، قره‌قات و خاکشیر از جمله داروهای گیاهی مفید برای بیماران دیابتی است.مصرف روزانه سیب به علت کند کردن روند جذب قند در بدن موجب کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت در طول روز می شود که این امر نقش مهمی در کاهش بروز عوارض این بیماری طی روز در مبتلایان می شود. سیب از جمله میوه ها و منابع غنی فیبر است که به علت داشتن پکتین و داشتن شاخص قندی کمتری نسبت به سایر میوه ها به عنوان یک میان وعده مناسب بویژه در مبتلایان به دیابت به شمار می رود.قند موجود در توت سفید برای کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ضرر ندارد. به همین علت به آنها توصیه می‌شود به جای قند، چای را با توت خشک بخورند.این میوه خوشمزه دارای آنتی‌اکسیدانی به نام آنتوسیانید است.گریپ فروت قرمز که یکی از سالم‌ترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای افراد دیابتی است و مصرف روزانه نصف این میوه توصیه می‌شود.انواع آجیل یا مغزها حاوی چربیها ی خوبی هستند که به پایداری قند خون و کاهش مقاومت به انسولین کمک می کنند وموارد بسیار مناسبی برای اضافه شدن به رژیم دیابتی می باشند. از آنجائیکه مغزها دارای کالری زیادی هستند مقادیر متوسطی از آنرا تنها به اندازه ی یک مشت (حدود ۱۲ عدد) به عنوان یک میان وعده ی سالم استفاده کنید .

میوه‌ها به لحاظ دارا بودن قند، دو دسته هستند:

دسته اول میوه‌هایی از قبیل هندوانه، خربزه، طالبی، خرمالو، آناناس، موز رسیده، انگور و خرماست که قند بالایی دارند. دسته دوم میوه‌هایی مانند خیار، سیب، گلابی، زردآلو، انار ترش یا ملس، شاتوت، زرشک، ذغال‌اخته و آلبالو قند پایینی دارند و برای بیماران دیابتی مناسب هستند.ترش بودن میوه نشان‌ دهنده پایین بودن میزان قند آن نیست. برخی از میوه‌های ترش دارای ترکیباتی هستند که موجب پایین آمدن قند خون می‌شود.تمام سبزی‌ها قند پایینی دارند، اسفناج، کلم بروکلی، کاهو، کدو، بامیه، پیاز، سیر، شنبلیله، کرفس و شاهی از جمله سبزی‌های مفید برای مبتلایان به بیماری دیابت است.کندر، دارچین، میخک، زنجبیل، گزنه، کلپوره، قره‌قات و خاکشیر از جمله داروهای گیاهی مفید برای بیماران دیابتی است.مصرف روزانه سیب به علت کند کردن روند جذب قند در بدن موجب کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت در طول روز می شود که این امر نقش مهمی در کاهش بروز عوارض این بیماری طی روز در مبتلایان می شود. سیب از جمله میوه ها و منابع غنی فیبر است که به علت داشتن پکتین و داشتن شاخص قندی کمتری نسبت به سایر میوه ها به عنوان یک میان وعده مناسب بویژه در مبتلایان به دیابت به شمار می رود.قند موجود در توت سفید برای کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ضرر ندارد. به همین علت به آنها توصیه می‌شود به جای قند، چای را با توت خشک بخورند.این میوه خوشمزه دارای آنتی‌اکسیدانی به نام آنتوسیانید است.گریپ فروت قرمز که یکی از سالم‌ترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای افراد دیابتی است و مصرف روزانه نصف این میوه توصیه می‌شود.انواع آجیل یا مغزها حاوی چربیها ی خوبی هستند که به پایداری قند خون و کاهش مقاومت به انسولین کمک می کنند وموارد بسیار مناسبی برای اضافه شدن به رژیم دیابتی می باشند. از آنجائیکه مغزها دارای کالری زیادی هستند مقادیر متوسطی از آنرا تنها به اندازه ی یک مشت (حدود ۱۲ عدد) به عنوان یک میان وعده ی سالم استفاده کنید .

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

— if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at momtaznews.com/content-only/faq.php#publishers.

HyperClubz Rss
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *


(ضروری)

(ایمیل شما نمایش داده نمی شود)
(ضروری)


روزنامه امروز

نرخ روز ارز

قيمت سکه و طلا

قيمت روز خودرو

قيمت انواع گوشی

قيمت مسکن

قيمت لپ تاپ

قيمت تبلت

قيمت دوربين

قيمت تلويزيون

قيمت لاستيک

نقشه تهران

نقشه ترافيک تهران

وضع آب و هوا

ترافيک جاده ها

آلودگي هواي تهران

پخش زنده تلويزيون

جدول ليگ برتر

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

قرآن آنلاين

اوقات شرعي

تقويم ايران

شاخص سلامتی

مطالب پر بازدید

لیمو ترش جزو گروه مرکبات می باشد و از نظر ویتامین C نیز غنی می باشد. برخی از فواید مصرف لیمو ترش همراه غذا عبارتند از: فرایند هضم بهتر و سالم‌تر می‌شود، سموم دستگاه گوارش شما را رقیق می‌کند، باعث از بین رفتن علائم سوءهاضمه، نظیر سوزش شکم، آروغ می شود. لیمو ترش به عنوان خوراکی ضد پیری نیز شناخته شده است.

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.


خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

در کنار خاصیت های بی شمار این خوراکی، شایعه تغذیه ای با این عنوان مطرح شده است: لیمو ترش حاوی قند بالایی است و برای بیماران دیابتی مضر است…

در این مطلب از دکتر سلام به بررسی این شایعه تغذیه ای می پردازیم:

در پاسخ باید گفت همه میوه ها و سبزیجات به درجاتی حاوی قند هستند لیمو ترش نیز از این قاعده مستثنی نیست. این میوه حاوی ترکیبی از گلوکز و فروکتوز می باشد که قند خون را به آرامی تغییر می دهد ضمنا لیمو ترش در مقدار معمول مصرفی حاوی قند بالایی نیست و این باور که این میوه برای افراد دیابتی مضر است باور غلطی است. قند موجود در میوه ها به ویژه مرکباتی که حاوی ویتامین C هستند اگر به اندازه مصرف شوند، برای افراد دیابتی مانعی ندارند زیرا قند خون را به آرامی تغییر میدهند و لذا سطح ترشح انسولین برای مبتلایان دیابت نوع دو که انسولین شان کم و یا به طور نامناسبی ترشح می شود افزایش می یابد.

همچنین لیمو ترش حاوی ویتامین C، پلی فنول ها و آنتی اکسیدان هاست که در تقابل با رادیکال های آزاد سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به عنوان عاملی برای پیشگیری از سرطان ها می باشد. دکتر کیمیاگر نیز در پاسخ به این سوال خاطر نشان کرده است که این میوه برای بیماران دیابتی مضر نیست و این بیماران باید به صورت کنترل شده رژیم مناسب غذایی را در نظر بگیرند.

در تکمیل سخنان اساتید بزرگ تغذیه، این میوه عمدتا در طول روز به عنوان چاشنی استفاده می شود و در مقدار معمول مصرفی در رژیم غذایی بیماران دیابتی مشکلی ایجاد نمی کند و ضمن اینکه به دلیل محتوای بالای آنتی اکسیدان آن از عوارض متعاقب دیابت پیشگیری می کند.

تهیه و تنظیم: ساناز مطلبی خامنه کارشناس نغذیه و رژیم درمانی

منبع: دکتر سلام

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط

هماهنگی جهت تبلیغات: 02123051172

مجری انحصاری نیتیو، سنجاق

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

لیمو شیرین گونه ای لیمو از خانواده مرکبات می باشد که شیرین و آب دار بوده و در هند با نام موزامبی شناخته می شود و بومی جنوب شرقی

نگاهی به خواص لیمو شیرین
# حجم زیادی از لیمو شیرین را آب تشکیل می دهد و به همین دلیل این میوه خاصیت ادرار آور و همین طو

همانطور که می دانید، درخت لیمو در دو نوع لیمو شیرین و لیموترش شناخته شده است. شما می توانید از این میوه به روش های مختلف مصرف

لیمو شیرین، گونه ای لیمو است با نام علمی (Citrus limetta)  .میوه آن شیرین و درشت است و آبش به عنوان مدر به

فواید لیمو
تنها طعم، عطر و رنگش نیست که خیلی ها را مجذوب خود کرده است، بلکه این لیموی خوش رنگ و بو، خواص بسیاری نیز دارد. نگاهی ک

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

لیمو شیرین، گونه‌ای لیمو است با نام علمی (Citrus medica ) . میوه آن شیرین و درشت

است و آبش ب

لیمو شیرین منبع غنی از فولیک اسید است که در حمایت از استخوان ها و مفاصل نقش دارد
خواص لیموشیرین
لیموشیر

خواص مصرف لیمو شیرین
لیمو  شیرین بسیار شبیه لیمو ترش

خواص لیمو شیرین در بارداری خواص لیمو شیرین برای پوست صورت خواص لیمو شیرین برای کلیه خواص لیمو شیرین در طب س

این که فصل زمستان آرام آرام رخ می نماید تنها دلیل مصرف لیمو شیرین؛ این میوه ی تر و تازه و شاداب نیست، در این مقاله

خواص لیمو شیرین
لیمو شیرین میوه ای از خانواده ی مرکبات است که بومی آسیای جنوب شرقی است. درخت آن تا ۶۰ متر رش

لیمو شیرین
لیمو شیرین ، یکی از میوه های بسیار خوب است که هم می توانید از خوردن آن و هم از نوشیدن آب میوه اش لذت ببرید. بهترین

لیمو شیرین از مرکبات بسیار مفید و دارای طبع سرد و خشک است. لیمو شیرین با داشتن منبع غنی ویتامین C، اسید سیتریک، مس و آهن یک

سلامت – خواص میوه ها – تسکین درد معده با لیمو شیرین
در خدمت شما بازدیدکنندگان محترم هستیم با یک مقاله دیگر از سری مقالات بخش سلام

بر خلاف تصور عموم، مصرف لیمو شیرین برای مبتلایان به درد و ورم معده ، مفید است. لیمو شیرین اگر برش بخورد و در معرض هوا قرار گی

قصد داریم در این پست به بررسی فواید درمانی لیمو شیرین بپردازیم. لیمو شیرین میوه ای با طبع سرد است که برای بیماران مبتلا به سرطان

بر خلاف تصور عموم، مصرف لیمو شیرین برای مبتلایان به درد و ورم معده ، مفید است.
لیمو شیرین اگر برش بخورد و در معرض هوا قرار گی

آکاایران : حساسیت و آلرژی موضوعی است که شاید بسیاری از ما با آن دست و پنجه نرم کنید، این موضوع می تواند به خاطر مسائلی همچون آلودگ

لیموشیرین، میوه‌ای سرشار از ویتامین‌های B3 ،C، A و B1 است. این میوه همانند بیشتر میوه‌ها دارای خواص زیادی است. میوه‌های زمست

لیمو شیرین یک نوع مرکب است که دارای فواید درمانی بسیاری برای سلامتی بدن می باشد. همچنین مصرف لیمو شیر

قند موجود در میوه ها به ویژه مرکباتی که حاوی ویتامین C هستند برای افرادیکه دیابت دارند اگر به اندازه مصرف شود مانعی ندارد.

متخصص تغذیه و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: لیموترش جزو میوه‌هاست و همه میوه‌ها قند دارند اما میزان آن در میوه‌های مختلف تفاوت دارد. به علاوه، یک عدد لیموترش هیچ افزایشی در تغییر میزان قندخون ندارد در حالی که یکی از منابع خوب تامین‌کننده ویتامین C است. به عبارت دیگر، میوه‌هایی که مانند لیموترش اندیس گلایسمی پایینی دارند مشکلی برای مصرف‌کننده مبتلا به دیابت ایجاد نمی‌کنند. آیا بیماران دیابتی منع مصرف لیمو ترش دارند؟ پزشکان در زمینه مصرف لیمو ترش چه توصیه‌ای به بیماران دیابتی دارند؟ به نظر شما لیمو ترش قند دارد؟از بین بردن جای جوش با لیمو

 

 

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

 

لیمو ترش دارای قند و فیبر می‌باشد فیبر موجود در لیمو ترش برای کنترل دیابت بسیار مفید می باشد. مصرف لیمو ترش قند افراد دیابتی را کاهش می‌دهد. پزشکان نیز توصیه به مصرف لیمو ترش برای افراد دیابتی دارند. به گفته‌ی محققان قندی که در لیمو ترش وجود دارد بسیار ناچیز است. در همه‌ی سبزیجات و میوه جات مقداری قند وجود دارد. ولی استفاده کم از این میوه و سبزیجات مشکلی را برای افراد دیابتی وجود نمی‌آورد.لیمو و زیبایی پوست و مو

 

 

 

لیمو خاصیت آنتی اکسیدان دارد و جلوی بسیاری از سرطان‌ها را می‌گیرد و در رفع تصلب شرایین تاثیر فراوانی دارد. ویتامین آ و ب و ث در لیمو ترش به مقدار زیادی وجود دارد. ویتامین ث موجود در لیمو ترش سبب ایمن شدن بدن در مقابل بیماری‌ها خواهد شد. لیمو مقدار زیادی فیبر غیر محلول دارد و این یعنی اینکه لیمو ترش خاصیت ملینی دارد. مصرف لیمو ترش برای از بین بردن یبوست بسیار تاثیر گذار می‌باشد. لیمو ترش جزو گروه مرکبات می‌باشد و از نظر ویتامین C نیز غنی می‌باشد. برخی از فواید مصرف لیمو ترش همراه غذا عبارتند از: فرایند هضم بهتر و سالم‌تر می‌شود، سموم دستگاه گوارش شما را رقیق می‌کند، باعث از بین رفتن علائم سوءهاضمه، نظیر سوزش شکم، آروغ می‌شود. لیمو ترش به عنوان خوراکی ضد پیری نیز شناخته شده است. لیمو ترش بهترین ضدعفونی کننده برای بدن

صبح‌ها آب گرم با لیمو ترش بخوریم

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

خوردن لیمو شیرین برای افراد دیابتی

0

0 rashed فواید،علائم،خواص جولای 19, 2020
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *