دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

برای دانلود قانونی کتاب داستان راستان (جلد 1) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داستان راستان (جلد 1) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب داستان راستان (جلد 1) به درخواست انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری)، با قیمت مندرج در کتابراه ارائه شده است.

داستان راستان مجموعه‌ای نفیس در دو جلد و مشتمل بر 125 داستان سودمند واقعی است که از کتاب‌های حدیث و یا تاریخ و سیر، با زبانی ساده توسط استاد شهید مطهرى استخراج شده است. در جلد شماره 1 از این کتاب 75 داستان ذکر شده است. همچنین اکثر این داستان ها از کتب حدیث گرفته شده و قهرمان داستان یکی از پیشوایان بزرگ دین می باشد. این داستان ها عملا مى‌تواند راهنماى اخلاقى و اجتماعى سودمندى باشد. در ضمن هم برای «خواص» و هم برای «عوام» قابل استفاده است، ولی منظور از این نگارش تنها استفاده عوام است، زیرا تنها این طبقاتند که میلی به عدالت و انصاف و خضوعی در برابر حق و حقیقت در آنها موجود است و اگر با سخن حقی مواجه شوند حاضرند خود را با آن تطبیق دهند.

استاد مطهری در مورد این کتاب اذعان داشتند اکثریت قریب به اتفاق این داستان‌ها جنبه مثبت دارد و تنها دو یا سه داستان است که جنبه منفی دارد که منظور از نوع ادبی است. لقمان آموخت که با نشان‌دادن یک نقطه ضعف اخلاقی، تنبه و تذکر حاصل می‌شود، مثل داستان «یک دشنام» و داستان «شمشیر زبان» که به دنبال داستان «دوستیی که بریده شد» به تناسب آن داستان آمده است.دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

نام این کتاب به اعتبار اینکه غالب قهرمانان این داستان‌ها کسانی هستند که راست‌رو و بر صراط مستقیم می‌باشند و در زبان قرآن‌کریم «صدّیقین» نامیده شده‌اند «داستان راستان» گذاشته شده است. این اثر از معروفترین آثار شهید مطهری است که داستان‌های قرآنی را برای کودکان و حتی بزرگسالان با بیان ساده و روان ارائه کرده است.

رسول اکرم و دو حلقه جمعیت مردى که کمک خواست خواهش دعا بستن زانوى شتر همسفر حج غذاى دسته‌جمعى قافله‌اى که به حج مى‌رفت مسلمان و کتابى در رکاب خلیفه امام باقر و مرد مسیحى اعرابى و رسول اکرم مرد شامى و امام حسین مردى که اندرز خواست مسیحى و زره على علیه‌السلام امام صادق و گروهى از متصوفه على و عاصم مستمند و ثروتمند بازارى و عابر غزالى و راهزنان ابن‌سینا و ابن مسکویه نصیحت زاهد در بزم خلیفه نماز عید گوش به دعاى مادر در محضر قاضى در سرزمین منا وزنه‌برداران تازه مسلمان سفره خلیفه شکایت همسایه درخت خرما در خانه امّ سلمه بازار سیاه وامانده قافله بند کفش هشام و فرزدق بزنطى عقیل، مهمان على خواب وحشتناک در ظلّه بنى‌ساعده سلام یهود نامه‌اى به ابوذر مزد نامعین بنده است یا آزاد؟ در میقات بار نخل عرق کار دوستیى که بریده شد یک دشنام شمشیر زبان دو همکار منع شرابخواره پیراهن خلیفه جوان آشفته‌حال مهاجران حبشه کارگر و آفتاب همسایه نو آخرین سخن نُسَیبه خواهش مسیح جمع هیزم از صحرا شراب در سفره استماع قرآن شهرت عوام سخنى که به ابوطالب نیرو داد دانشجوى بزرگسال گیاه‌شناس سخنور ثمره سفر طائف ابواسحق صابى در جستجوى حقیقت جویاى یقین تشنه‌اى که مشک آبش به دوش بود لگد به افتاده مرد ناشناس

برای دانلود کتاب داستان راستان (جلد 1) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکی و دانلود کتاب صوتی است که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله، و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… کتاب‌هایی پیدا می شود. همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.

%PDF-1.6 % 3077 0 obj >stream 7+


در اینجا کتاب های داستان راستان جلد اول و داستان راستان جلد دوم در قالب PDF جهت علاقه مندان قرار داده شده است.لازم به ذکر است لینک دانلود این کتب از سایت شهید آوینی(aviny.com) گرفته شده است.


لینک های دانلود کتاب:


برروی آیکون کتاب کلیک کنید.ط


قیمت قبل از تخفیف : ۰ تومان


عضویت در کتابخانه یا ۵,۰۰۰ تومان


شما عضو کتابخانه همگانی هستیددانلود کتاب داستان راستان جلد 1

رایگان
نویسنده: شهید مرتضی مطهری    


انتشارات صدرا    


قیمت قبل از تخفیف : ۰ تومان


عضویت در کتابخانه یا ۵,۰۰۰ تومان


شما عضو کتابخانه همگانی هستیدرایگان





*این کتاب به درخواست انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری)، با این قیمت ارائه شده است.عرضه رایگان در سایر برنامه‌ها بدون هماهنگی و رضایت ناشر انجام شده و از سوی ناشر در حال پیگیری است.

«داستان راستان» نوشته استاد شهید مرتضی مطهری ( ۱۳۵۸- ۱۲۹۸)، استاد فلسفه اسلامی است. وی قبل از انقلاب بهمن ۵۷ استاد دانشگاه تهران بود و بعد از انقلاب به ریاست شورای انقلاب منصوب شد.

این مجموعه دو جلدی شامل 125 داستانِ برگرفته از کتب حدیث و نیز کتب رجال و تراجم و تواریخ و سیر است. قهرمان داستانها غالباً پیشوایان بزرگ دین و یا شخصیتهای بزرگوار علمی و فقهی می‌باشند. این داستانها علاوه بر آنکه عملا می‌تواند راهنمای اخلاقی و اجتماعی سودمندی باشد، معرّف روح تعلیمات اسلامی نیز هست و خواننده از این رهگذر با حقیقت و روح تعلیمات اسلامی آشنا می‌شود.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:


«شخصی با هیجان و اضطراب به حضور امام صادق « ع» آمد و گفت: درباره من دعایی بفرمایید تا خداوند به من وسعت رزقی بدهد که‌ خیلی فقیر و تنگ‌دستم».

امام : هرگز دعا نمی‌کنم.


– چرا دعا نمی‌‌کنید ؟ !


برای اینکه خداوند راهی برای این‌کار معین کرده است. خداوند امر کرده که روزی را پی‌جویی کنید و طلب نمایید. اما تو می‌‌خواهی در خانه‌ خود بنشینی و با دعا روزی را به خانه خود بکشانی !».” + obj.innerHTML + “


” winPreview = window.open(“”, “winPrint”, “width=800,height=500, menu=0, toolbar=0, status=0,scrollBars=1”) winPreview.document.write(strContent) winPreview.print() } else { // alert(“Page does not contain print page!”) window.print() } }

Thanks for telling us about the problem.


Be the first to ask a question about داستان راستان جلد 1 و 2


Welcome back. Just a moment while we sign you in to your Goodreads account.


» کتابناکهای مرتبط:فکاهیات خنده آور ملانصرالدینشیداییکه عشق آسان نمود اول

این دیدگاه در تاریخ 1393/01/11 توسط گیلدخت ویرایش شده است

Powered by You


توضیحات: داستانهای این کتاب علاوه بر آنکه عملا می‏تواند راهنمای اخلاقی و اجتماعی سودمندی باشد، معرف روح تعلیمات اسلامی نیز هست و خواننده از این رهگذر به حقیقت و روح تعلیمات اسلامی آشنا می‏شود و می‏تواند خود را،یا محیط و جامعه خود را با این مقیاسها اندازه بگیرد و ببیند در جامعه‏ای که او در آن زندگی می‏کند و همه طبقات خود را مسلمان می‏دانند و احیانا بعضی از آن طبقات سنگ اسلام را نیز به سینه می‏زنند.

چه اندازه از معنی و حقیقت اسلام معمول و مجری است. این داستانها هم برای‏ «خواص‏» قابل استفاده است و هم برای‏ «عوام‏»،ولی منظور از این نگارش تنها استفاده عوام است،زیرا تنها این طبقاتند که میلی به عدالت و انصاف و خضوعی در برابر حق و حقیقت در آنها موجود است و اگر با سخن حقی مواجه شوند حاضرند خود را با آن تطبیق دهند.


—–14KHORSHID.IR—–


حجم فايل:1.652MB


دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

پسورد : ندارد


فرمت :zip-pdf


با سلام ممنون از سایت خوبتون


خیلی خوب بود ممنون


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاور پوینت بهداشت روانی ودرمان استرس


طرح لایه باز پوشه مدارک psd


بنر لایه باز تور گردشگری و مسافرتی (لایه باز PSD)


فایل لایه باز لوح سپاس دو psd


پوستر لایه باز کارگاه آموزش سخنرانی و فن بیان psd

فایل لایه باز جلد کتاب داستان کودکانه psd


پوستر لایه باز فراخوان و جشنواره مشکات psd


طرح لایه باز جلد کتاب بهشت خانواده psd


پوستر و تراکت لایه باز تبلیغات مدارس غیر انتفاعی psd

کارت ویزیت لایه باز شرکتی عمودی psd


کانون فرهنگی هنری چهارده خورشید: 


› وب سایت: www.14khorshid.ir


› ایمیل های پشتیبانی:


info@14khorshid.ir   –   store@14khorshid.ir


 

کلیه حقوق این سایت مربوط به کانون فرهنگی هنری چهارده خورشید میباشد .

بنده خدا دسامبر 17, 2011 دانلود كتاب هاي مذهبي بصورت فايل html 1 دیدگاه 497 بازدید

كتاب : داستان راستان جلد اول


اين اثر ناچيز را به پدر بزرگوارم ، آقای حاج شيخ محمد حسين مطهری – دامت بركاته – كه اولين بار ايمان و تقوی و عمل و راستی معظم له مرا به‏ راه راست آشنا ساخت ، اهدا می‏كنم .

مرتضی مطهری


بصورت فايل html


دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

رسول اكرم و دو حلقه جمعيت مردی كه كمك خواست خواهش دعا بستن زانوی شتر همسفر حج

غذای دسته جمعی قافله‏ای كه به حج می‏رفت مسلمان و كتابی در ركاب خليفه امام باقر و مرد مسيحی اعرابی و رسول اكرم مرد شامی و امام حسين مردی كه اندرز خواست مسيحی و زره علی ( ع ) امام صادق و گروهی از متصوفه علی و عاصم مستمند و ثروتمند بازاری و عابر

و…


برای دانلود كتاب : داستان راستان جلد اول  بر روی لینک زیر کلیک کنید

داستان راستان جلد اول


برچسباين اثر ناچيز را به پدر بزرگوارم ، آقای حاج شيخ محمد حسين مطهری – دامت بركاته – كه اولين بار ايمان و تقوی و عمل و راستی معظم له مرا به‏ راه راست آشنا ساخت ، اهدا می‏كنم . برای دانلود كتاب : داستان راستان جلد اول بر روی لینک زیر کلیک کنید بصورت فايل html دانلود كتاب هاي مذهبي بصورت فايل html كتاب : داستان راستان جلد اول كتاب : داستان راستان جلد اول اين اثر ناچيز را به پدر بزرگوارم ، آقای حاج شيخ محمد حسين مطهری – دامت بركاته – كه اولين بار ايمان و تقوی و عمل و راستی معظم له مرا به‏ راه راست آشنا ساخت ، اهدا می‏كنم . مرتضی مطهری

سپتامبر 10, 2016


سپتامبر 2, 2016


سپتامبر 2, 2016


سپتامبر 2, 2016


سپتامبر 2, 2016


سپتامبر 2, 2016


متشکرم عالیه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه
وب‌سایت


(function( timeout ) { setTimeout( function() { var notice = document.getElementById(“cptch_time_limit_notice_30”); if ( notice ) notice.style.display = “block”; }, timeout ); })(120000); Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA. چهار  +  2  =  .hide-if-no-js { display: none !important; }

براي دريافت کد نمايش غيبت امام زمان عج براي سايت و وبلاگ خود اينجا کليک کنيد

بسم الله الرحمن الرحیم ————————– با سلام و خیرمقدم خدمت شما دوست عزیز ————————- الهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ——————————-

زبان حال امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف من هرروز یک بار می گویم: هل من ناصر ینصرنی. ————————————– امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف : فاصله شيعيان از ما به اندازه گناهانشان است.

گفتم که روي خوبت از من چرا نهانست


گفتا تو خود حجابي ورنه رخم عيانست ———————————

?امام زمان (عج) :”اكثـر و الـدعا بتعجيل الفـرج فـان ذلك فـرجكـم”

?براى تعجيل فرج زياد دعا كنيد, زيرا همين دعا كردن, باعث فرج و گشايش زندگی شما می شود.

?کمال الدین ۴۸۵پيامبر اکرم (صلي الله عليه و آله و سلم) هيچ بنيادي در اسلام بنا نهاده نشده است که نزد خداوند عزوجل محبوب تر از ازدواج باشد. ——————————– امام مهدی(عج): إنَّ لِي في إبنَةِ رَسولِ اللّه ِ اُسوَةٌ حَسَنةٌ؛ دختر رسول خدا (فاطمه) براى من سرمشقى نيكو است. ————————————–

————————–


رهبرانقلاب: هر قدمی که در راه استواری این انقلاب اسلامی برمی‌دارید، یک قدم به ظهور حضرت مهدی(عج) نزدیک‌تر می‌شوید. ———————————————– علامه طباطبایی : شما خوب باشید ، امام زمان علیه السلام خودش سراغتان می آید . ————————————–دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

====


آیت‌الله بهجت ره:


قلب‌ها از ایمان و نور معرفت خشڪیده است. قلب آباد به ایمان و یاد خدا پیدا ڪنید، تا براے شما امضا ڪنیم ڪه امام زمان(عج) علیه‌السلام آنجا هست.

?(در محضر بهجت، ج۲، ص۱۷۹)گفتم به مهدی بر من عاشق نظر کن گفتا تو هم از معصیت صرف نظر کن

گفتم به نام نامیت هر دم بنازم گفتا که از اعمال نیکت سرفرازم

گفتم که دیدار تو باشد آرزویم گفتا که در کوی عمل کن جستجویم

گفتم بیا جانم پر از شهد صفا کن گفتا به عهد بندگی با حق وفا کن

گفتم به مهدی بر من دلخسته رو کن گفتا ز تقوا کسب عز و آبرو کن

گفتم دلم با نور ایمان منجلی کن گفتا تمسک بر کتاب و هم عمل کن

گفتم ز حق دارم تمنای سکینه گفتا بشوی از دل غبار حقد و کینه

گفتم رخت را از من واله مگردان گفتا دلی را با ستم از خود مرنجان

گفتم به جان مادرت من را دعا کن گفتا که جانت پاک از بهر خدا کن

گفتم ز هجران تو قلبی تنگ دارم گفتا ز قول بی عمل من ننگ دارم

گفتم دمی با من ز رافت گفتگو کن گفتا به آب دیده دل را شستشو کن

گفتم دلم از بند غم آزاد گردان گفتا که دل با یاد حق آباد گردان

گفتم که شام تا دلها را سحر کن گفتا دعا همواره با اشک بصر کن

گفتم که از هجران رویت بی قرارم گفتا که روز وصل را در انتظارم —

هو المحبوب


خواهی که شود دل تو چون آئینه


ده چیز برون کن از درون سینه


کبر وحسد و ظلم و حرام و غیبت


بخل و طمع و حرص و ریا و کینه ———————————– ميان کوچه مان بوي يار مي آيد گلي رسيده که با او بهار مي آيد

خبر رسيده کسي از تبار باران ها رسد به داد دل خشکسالي جان ها

خبر رسيده که طوفان به پا شود وقتي نسيم آمدنش مي رسد به ايوان ها

خبر رسيده که وقتي رسيد مي شِکُفد گل از گل همه ي خارهاي گلدان ها

خبر رسيده که روزي ز مشرق کعبه دوباره سر بزند آفتاب ايمان ها

خبر رسيده که با آيه هاي چشمانش پس از ظهور کنند استخاره قرآن ها

خبر رسيده ولي ما هنوز هم خوابيم شبيه مرده اي افتاده در خيابان ها

عوض شده است زمانه چنان که مجنون هم به خانه خفته و ليلاست در بيابان ها

اگر نياز ببيند بدون ناز آيد چنان که آب گوارا به کام عطشان ها

به جاي خوردن نامش به کوچه ي دلمان فقط شده است «ولي عصر» نام ميدان ها

دعاي عهد نرفته ز يادمان اما نمانده است کسي روي عهد و پيمان ها

اگر چه با دل شيعه کنار مي آيد نکردم آن چه ز ما انتظار مي آيد

دعا براي ظهورش دعايمان شده است تمام آرزوي ربّنايمان شده است

قسم به «يابن الانوار ظاهره» نورش ميان ظلمت شب روشنايمان شده است

براي آشتي با خدا و توبه ي مان چقدر واسطه و آشنايمان شده است

بيا به سمت ظهورش کمي قدم بزنيم که انتظار فقط ادعايمان شده است

هميشه در وسط جنگِ کشتي و طوفان به سمت ساحل حق ناخدايمان شده است

هميشه آخر خط با نگاه رحمت خود عوض کننده ي حال و هوايمان شده است

همان که باعث خون گريه هاي او هستيم هميشه باعث لبخندهايمان شده است

دوباره نيمه ي شعبان و افضل الاعمال زيارت حرم کربلايمان شده است

بيا دوباره براي حسين گريه کنيم بيا که ناله ي او همنوايمان شده است

چقدر با من و تو گريه کرده بر جدّش چقدر هم نفس هاي هايمان شده است ————————— بيا اى دل خدا را بندگى كن خدايى شو، خدايى زندگى كن خدا را در نماز، آرى توان يافت معطر شد دلى كز گل نشان يافت بيا چون ماه در آغوش شب ها به محراب سحر سجاده بگشا عبادت كن كه اين باغ گل افشان طراوت مى دهد بر گلشن جان آن را كه جز بدرگه ايزد نياز نيست راهش نماز باشد و راهى دراز نيست ——————- چه خوب سروده سعدى شيرازى :

برگ عيشى به گور خويش فرست كس نيارد زپس تو پيش فرست

خور و پوش و بخشاى و روزى رسان نگه مى چه دارى ز بهر كسان

زر و نعمت اكنون بده كان تست كه بعد از توبيرون ز فرمان تست

تو با خود ببر توشه خويشتن كه شفقت نيايد ز فرزند و زن

غم خويش در زندگى خور كه خويش به مرده نپردازد از حرص خويش

به غم خوارگى جز سر انگشت تو نخارد كسى در جهان پشت تو ————————

ادرس کانالی که ارشیوی از سخنان مهدوی در اون قرار گرفته در تلگرام https://t.me/i20iri

  


دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

دانلود کتاب داستان راستان جلد 1

0
0 بهار رحیمی داستان آگوست 23, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *