درمان تبخال تناسلي با هوميوپاتي

درمان تبخال تناسلي با هوميوپاتي
درمان تبخال تناسلي با هوميوپاتي

درمان کامل زگیل و تب خال تناسلی :

اگر در اینترنت مطالعه کنید خواهید دید که مقالات متعددی دراین خصوص وجود دارد  که به صورت دقیق و کامل بیماری را توضیح داده اند اما مشکل اساسی در دو نکته است :

1 . معمولا زمانی به سراغ این مقالات می آيیم که کار از کار گذشته و به بیماری مبتلا شده ایم و معنی آن این است که هیچگونه اطلاع قبلی از آن نداشته و آموزشی در این خصوص ندیده ایم.

2 . در مقالات در نهایت توضیح داده می شود که این بیماریها درمانی ندارند و باید با عواقب آن که می تواند خیلی اذیت کننده و ناگوار باشد ، بسازید.  البته شاید بتوان تا حدودی از شدت بیماری کاست اما بیماری متاسفانه در شما خواهد ماند که حتی در مواردی می تواند به همسر و فرزندان شما نیز منتقل شود.

باید همیشه یک نکته کلیدی را در بهداشت و درمان به یاد داشته باشیم : در هر حالتی پیشگیری بهتر و ارزان تر از درمان است به همین دلیل از کارهایی با خطر ریسک پذیری بالا بپرهیزیم چرا که ممکن است آسیب های جبران ناپذیری برای خود و خانواده ایجاد نماییم.

درمان تبخال تناسلي با هوميوپاتي

 

STD(Sexually Transmitted Diseases)

یعنی بیماریهایی که در بیشتر موارد (نه همه موارد) از راه جنسی(مقاربت) منتقل می شوند .

تنوع این نوع از بیماریها بالاست اما شاید شایعترین و مشهورترین آنها عبارت باشند از : سوزاک ، سیفلیس ، ایدز ، انواعی از هپاتیت ، زگیل و تب خال تناسلی

با توجه به سفرهای خارجی خصوصا به مناطق آلوده و ارتباطات جنسی با افرادی که به انواع و اقسام بیماریهای جنسی مبتلا هستند و بعد بازگشت به کشور و متاسفانه ارتباط جنسی در داخل و ارضاء غرایز جنسی و تنوع طلبی باعث شده که این نوع از بیماریها به شدت در حال گسترش باشند.

به همین علت جهت جلوگیری از این نوع و یا سایر بیماریها که در حال گسترش بالایی در کشور هستند ما شدیدا نیازمند آموزش از دوره کودکی به بعد هستیم تا هرکس بر اساس مشکلات و خطرات آن دوره از اطلاعات لازم برخوردار بوده تا بتوانیم در آینده جوانانی سالم و توانا داشته باشیم و الا نسلهای آینده ما نسلهایی بیمار و ضعیف خواهند بود که در توسعه کشور هیچگونه نقشی نخواهند داشت.

 

تب خال تناسلی :

عامل این بیماری دراغلب موارد ویروسی به نام هرپس سیمپلکس تایپ 2 می باشد و تایپ 1 آن همان ویروسی است که سبب تب خال صورت و اطراف لب می شود، البته موارد بالعکس نیز وجود دارد.

 

LATENCY

نمام ویروسهای هرپس می توانند عفونتهای طولانی مدت نهفته در میزبان خود داشته باشند چرا که با تواناییهای که در آنها وچود دارد از سیستم ایمنی پنهان شده بگونه ای که این سیستم نتواند آنها را پیدا و نابود کند، لذا دلیل عدم موفقیت درمان در اکثر موارد همین قضیه می یاشد.

راه انتقال : ارتباط مستقیم با ضایعات عفونی و ترشحات بدن بیمار با فرد سالم و تلقیح ویروس به ارگانهای حساس می باشد . ویروسهای هرپس در خارج از یدن انسان مقاومت کمی داشته و به سرعت از بین می روند.

بیشتر افرادی که بیماری را منتقل می کنند(تقریبا تا 75 درصد موارد) ، بدون علامت هستند پس لزومی ندارد که فرد بیمار در زمان انتقال بیماری علایم واضحی داشته باشد.

احتمال انتقال ویروس ، به تعداد ویروس پخش شده در زمان ارتباط ، بستگی دارد.

سیر بیماری :

در ابتدا ویروس در معرض سطوح مخاطی یا پوستهای خراشیده شده قرار می گیرد و باعث می شود که ویروس به راحتی وارد بدن شده و در پوست و مخاط بدن شروع به تکثیر و رشد کند و در نهایت عفونت در سلولهای عصبی مستقر و پنهان می شوند.

 

عفونتهای هرپس سیمپلکس در بعضی از موارد باعث مرگ سلول عصبی نمی شوند و در آنها پنهان شده و به تکثیر ادامه می دهند تا در موقعیت مناسبی از محل خود خارج شده و باعث عود تب خال در فرد بیمار شوند.

به همین علت در این بیماری فعالیت مجدد و یا عود داریم به این صورت که مدتی خبری از بیماری نیست اما بدنبال یک اتفاق(قبل از پریود ، استرس و اضطراب ، عصبی شدن و…..) بیماری از حالت خاموش بیرون آمده و فرد علایم اولیه را بار دیگر تجریه می کند.

در بسیاری از موارد بیماری کسب شده در ابتدا علایم ملایمی داشته به گونه ای که فرد را وادار به پیگیری درمانهای طبی نمی کند. بسیاری از افرادی که تب خال تناسلی بدون علامت واضح مبتلا شده اند در عود بیماری ، علایم بارزتری را از خود بروز خواهند داد.

انتقال این ویروس حتی می تواند در نوزادان متولد شده از مادران مبتلا که تکثیر ویروس در آنها بالاست ، در زمان زایمان اتفاق بیفتد که می تواند آسیبهای جبران ناپذیری به نوزادشان وارد کند.

این ویروسها می توانند از طریق عصبهای حسی محیطی گسترش پیدا کنند ، لذا تکرار زیاد ضایعات جدید که از ضایعه اولیه دورهستند به همین علت می باشد.

فاکتورهای میزبان در تعداد عود و شدت آن موثر است بگونه ای که بیماران با ضعف سیستم ایمنی عود با شدت بیشتری را تجربه خواهند کرد .

علایم مقدماتی تب خال تناسلی قبل از بیرون زدن ضایعات شامل یک گزگز ملایم تا دردهای تیرکشنده در باسن ، ساق پاها یا مفاصل رانهاست.

وبعد از آن احساس درد و سوزش و قرمزی شدید در ناحیه تناسلی و تدریجا بروز تاوولهای پوستی که می توانند بسیار دردناک باشند و همزمان فرد ممکن است به تب ، دردهای عضلانی و بی حالی شدید دچار گردد. معمولا سوزش ادرار همراه با ترشحات آبکی شفاف از مجرای ادرار غالبا از عوارض عفونت با ویروس تب خال تناسلی است.

باید این نکته را همیشه به یاد داشته باشیم که عود مجدد بیماری ممکن است با علایم واضحی در بیمار همراه نباشد و این زمانی است که می تواند در صورت کمترین نزدیکی ، بیماری به دیگران منتقل شود. مطالعات اخیر نیز بر این نکته تاکید دارند که پخش شدن ویروس از سطوح مخاطی بسیار بیشتر از چیزی است که قبلا تصور می شد.

کسانی که تب خال تناسلی می گیرند ریسک بیشتری برای ابتلا به بیماری ایدز را دارند. و مدارک مستدلی وجود دارد که ویروس اچ اس وی یک فاکتور مهم جهت بروز ایدز می باشد.

زگیل تناسلی :

این بیماری نیز در اثر ویروسی به نام اچ پی وی(HPV) ایجاد می شود. این ویروس (HPV) دارای تنوع زیادی می باشد اما بدن انسان در زمان ابتلا فقط به یکی از آنها مبتلا می شود و عفونتهای همزمان با انواع اچ پی وی اتفاق نمی افتد.

این بیماری نیز در اکثر موارد به علت ارتباط جنسی با فردی که مبتلا به این ویروس بوده ایجاد می شود که در اغلب موارد این افراد  به بیماریهای جنسی دیگری نیز مبتلا می باشند. با توجه به این قضیه که اکثر این افراد به متخصصین پوست مراجعه و این ضایعات را کرایو کرده و یا با روشهای دیگری ضایعات را در ظاهر پاک می کنند لذا ممکن است این افراد در ظاهر هیچگونه ضایعه ای در ناحیه تناسلی نداشته باشند اما متاسفانه ویروس در آنها فعال می باشد و قابلیت انتقال به دیگران را خواهند داشت.

قضیه مهمی که در این خصوص وجود دارد بدخیمی های ناحیه تناسلی و علی الخصوص دهانه رحم(سرویکس) در زنان می باشد که در بیشتر موارد با این ویروس(خصوصا نوع 16 و 18) در ارتباط بوده و لذا در آزمایشات جدیدی که جهت پاپ اسمیر انجام می شود حتما آزمایش اچ پی وی نیز درخواست می گردد.

پیشگیری : جدیدا واکسنی به بازار آمده که تا حدودی می تواند از ابتلا به این بیماری جلوگیری نماید که البته اطلاعات بیشتر در این خصوص را باید از متخصصین عفونی سوال نمود.

 

درمان :

درمان تبخال تناسلي با هوميوپاتي

 همانطور که بارها در این روش درمانی توضیح داده شده داروهای هومیوپاتی مستقیما در درمان دخالت نمی کنند بلکه داروها تحریک کننده سیستم ایمنی جهت حمله به بیماری می باشند.

به عنوان مثال بیماری به من مراجعه نمود به علت زگیل و تب خال تناسلی همزمان ، که درشرح حال بیمار به شدت از ضایعات تب خال تناسلی در عذاب بود لذا درمان برای ایشان شروع شد که یعد از مدتی خوشبختانه در پاپ اسمیر به همراه اچ پی وی تست جدید ، زگیل به کلی از بین رفته بود و ضمنا تبخال تناسلی نیز در آزمایشات به شدت کاهش یافته و در حال از بین رفتن کامل بوده و فرد مدتهاست که ضایعات جدیدی از تب خال نداشته است.

یا بیمار دیگری جهت مشکلاتی مراجعه نمود که در درمان ، تب خال تناسلی قدیمی ایشان نیز توسط سیستم ایمنی فرد مورد حمله قرار گرفت که بعد از مدتی تب خال به کلی از بین رفت و در آزمایشات دیگر اثری از این ویروس وجود ندارد.

از این مثالها خوشبختانه در این درمان زیاد بوده و قطعا این درمان تاثیر زیادی در بهبود بیماران خواهد داشت.

اگر دقت کنیم می بینیم که علت اینکه این بیماریها در اصل قابل درمان نیستند در دسترس نبودن ویروسها در برابر داروها و یا سیستم ایمنی و پنهان شدن آنهاست که سبب می شود بیماری در مواقعی عود کند و مجددا پنهان شده و این کار را بارها و  بارها تکرار نماید بدون آنکه داروها و یا سیستم ایمنی به آنها دسترسی پیدا کرده تا بتوانند ویروس را نابود کنند.

در طب هومیوپاتی سعی بر آن است که بیماری نهفته را از محل اختفای خود خارج و در معرض سیستم ایمنی بیمار قرار دهیم تا سیستم ایمنی فرصت داشته یاشد به ویروسها حمله و آنها را به تدریج از بین ببرد لذا به مرور که درمان پیشرفت می کند بیماری به شدت ضعیف شده و عودها شدیدا کاهش می یابد تا مرحله ای که بیماری کلا از بین برود.

تب خال ناحیه تناسلی

تب خال ناحیه تناسلی عبارت است از یك عفونت ویروسی ناحیه تناسلی كه
از راه آمیزشی انتقال می یابد. این
عفونت در مردان و زنان می تواند رخ دهد. از جمله نواحی كه امكان درگیری آنها
وجود دارد عبارتند از مجرای تناسلی ، گردن رحم ، ران ها، و آلت تناسلی . تب خالی
تناسلی معمولاً همراه با سایر بیماری های آمیزشی رخ می دهد.
علایم شایع
تاول های دردناك كه قبل از آن خارش ،
سوزش یا احساس آزردگی در ناحیه تناسلی وجود دارد. در زنان ، تاول ها ممكن است با
درون مجرای تناسلی تا گردن رحم و نیز پیشابراه گسترش یابند. پس از چند روز، تاول
های می تركند و از آنها زخم هایی كم عمق و دردناك بر جای می ماند كه 3-1 هفته
به طول می انجامند.
سوزش و مشكل در دفع ادرار
بزرگ شدن گره های لنفاوی
تب و احساس كسالت
علل
ویروس تب خال (هرپس ) نوع 2. ویروس تب خال نوع 1 باعث تب خال ناحیه دهانی می شود، البته گاهی
عامل تب خال ناحیه تناسلی نیز هست .
تب خال ناحیه تناسلی از راه آمیزشی و در
صورت وجود ضایعات فعال انتقال می یابد. ضایعات ممكن است روی دست ها و دهان نیز
باشند. از زمان تماس با ویروس 7-2 روز طول می كشد تا علایم ظاهر شوند گاهی عفونت
بدون هیچ گونه علایم اولیه ای انتقال می یابد ولی بعداً خود را نشان می دهد.
عوامل افزایش دهنده خطر
وجود یك بیماری جدی كه مقاومت بدن را كم
كرده باشد.
مصرف داروهای سركوب كننده ایمنی یا
داروهای سرطان
استرس (افزایش استعداد ابتلا به عفونت اولیه یا عود
عفونت ). استرس ممكن است باعث كاهش كارایی پاسخ ایمنی ، كه معمولاً رشد ویروس را
متوقف می كند، شود.
سیگار كشیدن
سایر عواملی كه می توانند باعث عود
بیماری شوند عبارتند از آسیب به ناحیه تناسلی ، عادت ماهانه ، آفتاب گرفتن ، و
وجود یك عفونت دیگر
پیشگیری
در صورت وجود زخم یا تاول (عفونت
فعال )، باید از آمیزش خودداری شود.
در صورت وجود عفونت غیرفعال ، خصوصاً اگر
عود مكرر عفونت فعال وجود داشته باشد، باید از كاندوم استفاده شود.
اگر حامله هستید، حتماً سابقه تب خال
تناسلی یا هرگونه ضایعه ناحیه تناسلی را به پزشك خود اطلاع دهید، زیرا باید
اقداماتی احتیاطی برای جلوگیری از بروز عفونت در نوزاد انجام شوند.
حتی المقدور از استرس پرهیز كنید.
عواقب مورد انتظار
در حال حاضر نمی توان تب خال ناحیه
تناسلی را معالجه كرد، اما با درمان می توان علایم بیماری را تخفیف داد و از عود
بیماری جلوگیری كرد(البته در طب رایج).
در هنگامی كه علایم وجود ندارد، ویروس به
حالت خفته درآمده است . وقتی كه ویروس دوباره فعال شود علایم باز می
گردند. بازگشت علایم به معنای عفونت جدید نیست .
میزان ناراحتی از فرد به فرد و در یك فرد
نیز در زمان های مختلف ، متفاوت است . همچنین میزان ناراحتی در اولین بار عفونت
بیشتر از عودهای بعدی است .
عوارض احتمالی
گسترش عفونت ویروسی به تمام بدن و مرگ در
بیمارانی كه ناچارند داروی ضد سرطان یا مهاركننده دستگاه ایمنی مصرف كنند.
انتقال عفونت به نوزاد تازه به دنیال
آمده از مادر آلوده كه می تواند یك عفونت گسترده و تهدیدكننده جان نوزاد را
ایجاد كند.
عفونت باكتریایی ثانویه
درمان
تشخیص معمولاً با دیدن تاول ها داده می
شود، اما برای تأیید تشخیص ممكن است مایع داخل تاول در آزمایشگاه مورد بررسی
قرار گیرد.
درمان با هدف تخفیف علایم و پیشگیری از
عوارض صورت می گیرد.
لباس زیر باید نخی باشد.
برای كاهش درد به هنگام ادرار، می توان
از آب گرم در ناحیه استفاده كرد.
نشستن در وان آب گرم كه در آن یك قاشق
چایخوری نمك ریخته شده باشد می تواند مقداری از درد و ناراحتی ناشی از تاول ها
را كاهش دهد.
حتی المقدور شیوه زندگی خود را طوری
تغییر دهید كه استرس كمتری در زندگی داشته باشید
خانم ها باید سالانه تحت بررسی پاپ اسمیر
و معاینه قرار گیرند تا از نبودن هرگونه عارضه ای اطمینان حاصل شود.
داروها
داروهای ضد ویروسی خوراكی غالباً برای
درمان اولین حمله عفونت تب خال ناحیه تناسلی و عود عفونت تجویز می شوند. در بعضی
از بیماران ، این داروها ممكن است برای پیشگیری نیز تجویز شوند. نوع موضعی
مالیدنی این داروها ضدویروسی نیز موجود هستند اما به اندازه خوراكی مؤثر نیستند.
داروهای ضد درد خفیف ، مثل استامینوفن
فعالیت
تا زمان برطرف نشدن علایم ، باید از
آمیزش خودداری شود.
رژیم غذایی
رژیم خاصی توصیه نمی شود.
در این شرایط به پزشك خود مراجعه نمایید:
اگر شما یا یكی از اعضای خانواده تان
علایم تب خال ناحیه تناسلی را دارید.
اگر علی رغم درمان ، علایم در عرض یك
هفته روبه بهبود نگذارند.
اگر علی رغم درمان ، علایم بدتر شوند.
اگر خونریزی غیرمعمول یا تورم رخ دهد.
اگر به هنگام درمان ، دوباره تب باز گردد
یا این كه احساس ناخوشی یا كسالت در شما به وجود آید.

توصیه : حتما سعی
کنید از یک پزشک هومیوپات در این باره کمک بگیرید ضمنا می توانید از داروهای گیاهی
موجود در طب سنتی هم بهره ببرید.

Publisher – فوق تخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی

آدرس مطب دکتر حسین کرمی
تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68

شماره های تماس مطب

02122642744 یا 02122647404

درمان تبخال تناسلي با هوميوپاتي

جدیدترین مطالب


ماندگارترین روش درمان زگیل تناسلی


پاسخ به سوالات شایع در مورد سنگ کلیه

سریعترین روش درمان زگیل تناسلی مردان با تعداد زیاد

پر بازدیدترین مطالب


شکستن سنگ حالب از طریق مجرای ادرار (TUL)

دخانیات و سیگار شایعترین علت سرطان مثانه


تقویت عضلات کف لگن در زنان با کگل

واژه‌ی ‌هومیوپاتی (Homeopathy) به‌معنای «همگون‌درمانی» از دو کلمه‌ی یونانی «هومیوس» به معنی «مشابه» و «پاتوس» به‌معنی «بیماری» اقتباس شده که در اصل معنی آن این است که: «مشابه را با مشابه درمان کن.»
در سال‌های پس از ۱۸۰۰ میلادی درمان از طریق هومیوپاتی توسط یک پزشک آلمانی به‌نام ساموئل هانمن (Samuel Hahneman) شروع شد. فلسفه‌ی درمانی این روش جدید بر این عقیده مبتنی است که درمانگری به‌صورت یک غریزه در نهاد بشر است و در این راستا برخی از ترکیبات دارویی می‌توانند به این روند طبیعی کمک کنند؛ همان‌طور که در برخی از حیوانات غریزه‌ی خوددرمانی وجود دارد و در شرایط ابتلا به انواعی از بیماری‌ها، از روی غریزه برخی از ترکیبات گیاهی، حیوانی یا معدنی را می‌خورند تا درمان شوند.
مجموعه‌ی داروهایی که در هومیوپاتی به‌کار می‌روند بسیار بدیع و بی‌مانند است و از راه‌های متعدد و متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
دکتر هانمن هومیوپاتی را به‌شکل یک نظریه در سیستم درمانی ارایه کرده که عبارت است از تجویز مقادیر اندک یا بسیار اندک یک ماده به بیمار به‌ترتیبی که اگر این ماده به شخص سالم تجویز شود، موجب بروز نشانه‌های مشابه نشانه‌های موجود در آن بیمار می‌شود.

اساس روش هومیوپاتی
ساموئل هانمن داروها یا موادی را که از گیاهان یا مواد شیمیایی به‌دست می‌آورد صدها و هزاران یا میلیون‌ها بار رقیق می‌کرد و در حین رقیق کردن آن را به‌دفعات مکرر تکان یا شوک می‌داد و تحت فشار زیادی قرار می‌داد و با این عمل به دارو انرژی می‌بخشید و داروها در اثر تکان خوردن نه‌تنها دارای انرژی می‌شدند بلکه ماده‌ی حلال آن‌ها به نام حامل- که عبارت از یک الکل است- نیز در اثر این شوک متأثر می‌شد و بنابراین، اطلاعات (یا شعور) ماده‌ی اصلی به ماده‌ی حاصله می‌رسید.
بنابراین با رقت‌های بالا- یعنی ۴ میلیون به بالا- طبق قانون آووگادرو دیگر اثری از داروی اصلی باقی نمی‌ماند ولی اطلاعات اولیه‌ی دارو (یا شعور ماده‌ی اصلی) در اثر شوک و تکان در ماده‌ی حلال باقی می‌ماند و ضبط می‌شود.
هانمن در درمان با روش هومیوپاتی بیشتر به علایم مغزی، فکری و روانی بیمار اهمیت می‌داد تا علایم فیزیکی و معتقد بود چنان‌چه دارو با علایم مغزی، فکری و روانی بیمار هماهنگ نشود، آثار درمانی در بیمار ظاهر نمی‌شود و این آثار علایم فیزیکی و عضوی بیمار را دربر می‌گیرد.
در طب هومیوپاتی شیوه‌ی درمان اساساً به خصوصیات اخلاقی و روانی هر فرد مبتنی است.
براساس این خصوصیات برای هر کسی یک داروی هومیوپاتی توسط پزشک هومیوپاتی تجویز می‌شود. چنان‌چه طبق این تجویز تعادل مغزی در شخص به‌وجود آید، علایم جسمی بیمار که در درجه‌ی دوم اهمیت قرار دارد، از بین می‌رود.
برای مثال سردرد در بیماران می‌تواند صدها نوع دارو و درمان داشته باشد. عوامل به‌وجود آورنده‌ی سردرد می‌توانند صورت‌های گوناگون داشته باشند. سردرد در حین غذا خوردن، در اثر گرسنگی، عصبانیت، سردرد صبحگاهی و … بیش از ۷۰۰ نوع داروی هومیوپاتی برای درمان ۱۵۰ نوع سردرد پیشنهاد شده است.

سه قانون مهم در مورد داروهای هومیوپاتی
۱- شبیه، شبیه را معالجه می‌کند (یعنی: بیماری را با مشابه آن بیماری درمان کن)
در طب مدرن، برای بهبود بیماری‌ها از داروهای ضد بیماری یا ضد علایم استفاده می‌کنند مثلاً برای ترشی و اسید معده، داروهای ضد اسید معده و برای دردها، مسکن و داروهای ضد درد و برای ناراحتی‌های عصبی، داروهای آرام‌بخش تجویز می‌شود در حالی که در هومیوپاتی براساس قانون «مشابه‌درمانی»، در درمان بیماری‌ها از داروهایی استفاده می‌شود که آن دارو در شخص سالم، مشابه همان علایم را به وجود می‌آورد.
۲- هر چه‌قدر داروی تجویز شده کمتر باشد، دارو قوی‌تر است (قانون حداقل خوراک دارو)
هانمن به‌علت مشاهده‌ی اثرات جانبی ناشی از داروها به آزمایش دوزهای کوچک‌تر مواد دارویی دست زد تا سرانجام به نقطه ای از رقت مواد رسید که علم رایج بر آن پاسخ نداشت. وی دریافت که اگرچه در این حد رقت، هیچ مولکولی از ماده را نمی‌توان در محلول یافت، ولی این داروهای فوق‌العاده رقیق‌شده اثر شدیدی در برانگیختن فرآیند شفا در بدن دارند به این شرط که هر مرحله‌ی رقیق‌ساز یک فرآیند اضافی تکان دادن را بگذارند.
رقیق و ضعیف کردن داروهای هومیوپاتی تشابهی با واکسن‌سازی دارد و داروهای هومیوپاتی ساختاری مثل واکسن دارند و تا حدود زیادی رقیق شده‌اند ولی در عوض به‌اندازه‌ی کافی تکان داده و با وارد کردن شوک به آن‌ها دارای انرژی شده‌اند.
در رقت بسیار بالایی که داروهای هومیوپاتی دارند، دیگر حاوی ماده‌ی اصلی نیستند. در این رقت‌های بالا داروها قوی‌تر می‌شوند زیرا هر چه کوچک‌تر باشند، پرقدرت‌ترند؛ فقط حاوی انرژی هستند و ماده‌ی عامل دارند.
داروهای هومیوپاتی در رقت‌های بالا برای بیماری‌های جدی و مزمن و در رقت‌های کمتر برای بیماری‌های حاد استفاده می‌شوند. یعنی داروهای هومیوپاتی در رقت‌های پایین به‌دفعات متعدد برای درمان بیماری‌های حاد و در رقت‌های بالاتر به‌دفعات کمتر برای درمان بیماری‌های مزمن استفاده می‌شوند.
۳- تنها یک درمان و در یک زمان معین برای هر فردی مناسب است (قانون درمان واحد)
در پزشکی هومیوپاتی هرگونه تغییری در بیمار در سطوح جسمی، ذهنی و عاطفی یادداشت می‌شود و با تحلیل این اطلاعات مناسب‌ترین داروی هومیوپاتی برای بیمار انتخاب می‌شود.
هنگامی که این شعور (یا نیروی حیاتی) با محرکی تنش‌زا که قوی‌تر از آن است که شعور بتواند در برابرش مقاومت کند و در تضاد با آن قرار گیرد روبه‌رو شود، علایم بیماری در فرد بروز می‌کند که این علایم نشانه‌ی تلاش ناقص خود بدن برای شفای خویش است.
در واقع هومیوپاتی می‌کوشد برای چیرگی بر آلودگی بدن، مکانیسم دفاعی خود بدن را برانگیزد و یاری دهد.

تئوری مغناطیس بودن داروهای هومیوپاتی
طب هومیوپاتی ادعا دارد درمان علایم ظاهری بیمار- که در طب غربی روزمره متداول است- چندان رضایت‌بخش و شاید کامل نیست و باید اختلال و عدم تعادل انرژی مغزی برطرف شود تا علایم مغزی، روحی و جسمی بیمار رو به بهبود برود و این اختلال در اثر عدم تعادل در مغناطیس بدن است.
داروهای هومیوپاتی در اثر تکان دادن و شوک و فشار دادن مغناطیسی می‌شوند و با خوردن آن‌ها تعادل مغناطیسی در جسم و مغز ایجاد و فرد درمان می‌شود. اما در مورد داروهای معمول در طب غربی چون این داروها دارای انرژی و اثر مغناطیسی نیستند و به‌وسیله‌ی خون به ناحیه‌ی آسیب‌دیده برده می‌شوند و چون ستاد مرکزی (مغز) دخالتی ندارد، لذا درمان ریشه‌ای نیست و درمان ناحیه‌‌ای و محدود است.
داروهای هومیوپاتی از راه خون جذب نمی‌شوند بلکه از راه شبکه‌ی عصبی به‌خصوص شبکه‌ی عصبی کف دهان جذب می‌شوند و اولین کاری که می‌کنند بیدار کردن توان دفاعی بدن است.

روش هومیوپاتی
در روش کار هومیوپاتی در ابتدا بیمار تحت یک معاینه‌ی دقیق و شرح حال کامل قرار می‌گیرد و تمام حالات روحی‌اش یادداشت می‌شود و مشابه بیمار- با توجه به حالات روحی وی- یک داروی هومیوپاتی تجویز می‌شود که این دارو می‌تواند گیاهی، حیوانی یا شیمیایی باشد که با روش هومیوپاتی تهیه شده است.
دو هفته تا یک ماه پس از تجویز دارو بیمار ویزیت مجدد می‌شود و اثرات داروها مورد بررسی قرار می‌گیرد و مجدداً براساس نوع بیماری و حالات روحی و مغزی بیمار مشاوره انجام می‌شود که ممکن است ۶ ماه تا یک ‌سال طول بکشد.
نکته‌ی دوم این است که داروی تجویز شده در روزها یا هفته‌های اول ممکن است بر شدت بیماری بیافزاید ولی پس از سه هفته‌ تا یک ماه بعد در اثر تقویت سیستم ایمنی بدن، روند پسرفت بیماری و سپس بهبود آن شروع می‌شود.

درمان تبخال تناسلي با هوميوپاتي

داروهای هومیوپاتی
داروهای هومیوپاتی به‌شکل قرص‌های بزرگ یا کوچک، دانه، قرص‌های ریز، پودر یا مایع به‌شکل تنتور (محلول الکل) است. کرم، پماد، لوسیون و تتنور نیز برای استفاده‌ی خارجی استفاده می‌شود.
در رقیق‌سازی یک سرم، برای این‌که ماده‌ی اولیه از لحاظ هومیوپاتی فعال شود، در الکل رقیق می‌شود و یک قطره از این رقت به ۹۹ قطره آب یا الکل افزوده می‌شود و به شدت تکان داده می‌شود و تا نخستین توان به‌دست آید. این فرآیند هر مرحله با برداشتن یک قطره از محلول داروهای توان قبلی و افزودن آن به ۹۹ قطره رقیق‌کننده تکرار می‌شود و …
در برخی موارد درجه‌ی غلظت برابر یک تقسیم بر ۱۰ به توان ۲۰ هزار (۱۰۲۰۰۰۰/۱) است. در حقیقت در این شرایط غلظت دارو یا ماده‌ی شیمیایی به‌اندازه‌ای کم است که با روش‌های دارویی متداول هرگز نمی‌توان وجود این مواد شیمیایی را بررسی و جستجو کرد.
براساس قوانین پزشکی متعارف، محلول‌های بسیار رقیقی که در هومیوپاتی مصرف می‌شوند، نباید آثار درمانی داشته باشند و بررسی‌های متعدد در زمینه‌ی داروشناسی از این دعاوی (اثربخشی دارویی) حمایت نکرده است.
در آمریکا دیگر هیچ دانشگاهی در زمینه‌ی هومیوپاتی وجود ندارد. با این وجود علاقه‌ی فزاینده‌ای در این کشور و سایر کشورها در این زمینه به‌چشم می‌خورد. در ایالات متحده داروهای هومیوپاتی در گیشه‌ی فروشگاه‌ها به‌صورت آزاد به‌فروش می‌رسد.

موارد استفاده از هومیوپاتی
طب هومیوپاتی در درمان آلرژی‌ها، آسم، سردردها، دردهای اندام، ناراحتی گوارشی، نداشتن انرژی و خستگی مزمن، بزرگی پروستات، واریس، بیماری‌های کودکان، نارحتی‌های پوستی، سرماخوردگی، بی‌خوابی‌ها، استرس و ناراحتی‌های روده‌ای نتایج درخشانی به‌دست داده است.

عوارض هومیوپاتی
هیچ‌گونه عارضه‌ی شناخته‌شده‌ای از درمان با هومیوپاتی گزارش نشده است. فقط ذکر این نکته لازم است که در ابتدای استفاده از داروهای هومیوپاتی بیماری پیشرفت و سپس پسرفت پیدا می‌کند تا بالاخره بیمار درمان شود.
مثلاً برای درمان آلرژی‌ها از هیستاتین استفاده می‌شود که در ابتدا آلرژی فرد افزایش و پس از مدتی کاهش پیدا می‌کند و درمان می‌شود.

دکتر حمید اخوین
سوجوک آکوپانکچریست- هیپنوتراپیست
نماینده‌ی انجمن هیپنوتیزم بالینی
نشانی: رشت، سلیمانداراب، بالاتر از آرامگاه میرزا، تلفن: ۴۲۲۳۹۵۳

Email: [email protected]

پزشكان گيل
فرستادن نامه به این نویسنده | همه‌ی نوشته‌های پزشكان گيل

سلام
با توجه به اینکه در داروهای همیوپاتی از الکل استفاده میشه
آیا این داروها حلاله؟آیا نجس نیست؟
ممنون میشم ایمیل بزنید.
در پناه حق

با سلام .در این خصوص از طریق مطالعه کتابهای آقای دکتر ناصری آشنا شده بودم.پسری دارم ده ساله که مبتلا به اوتیسم هست.آیا از طریق طب هومیوپاتی امکان کمک به ایشان وجود دارد؟ ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید.در ضمن ساکن رشت هستم و در صورتی که جواب مثبت باشد خدمت میرسم. با تشکر

با سلام خواهر من بعد از یکسال و نیم درمان توسط دکتر … (هومیوپاتیست) در تهران عصب زبان و دست و پای خود را حدود هشتاد در صد از دست داد و این اقای دکتر فوری به مدت دو سال پنهان شد و خواهر من دو سال است که پیش هر پزشکی که میرود سر از این مشکل او در نمی اورند با اینحال چطور ادعا می شود که این داروهای هومیو پاتی عوارض ندارد.

سلام خسته نباشید ،ممنون از اطلاع رسانی ِ خوبتون می خواستم بدونم آیا هومیوپاتی درمانی برای ِ تبخال ِ تناسلی هم دارد؟یا نه !
ممنون

سلام خسته نباشید .میخواستم ببینم تبخال تناسلی با هومیوپاتی درمان می شود؟
هیچ راهی برای درمان تبخال وجود نداره و این خیلی ناراحت کنندست…
ممنوو میشم پاسخ بدید

سلام برای بیماران دوقطبی هم میشه استفاده کرد از این درمان؟ ممنون
نوشته های سارا که گفته خواهرش عصب زبان و دست و پاشو از دست داده منو ترسونده. ولی خیلی دوست دارم که این روشو برای یه بیمار دوقطبی انجامش بدین. لطفا راهنماییم کنین. ممنونم

سلام به هم وطن هایم،
من در هلند زندگی میکنم، بعد از یک آنفلانزای شدید ، من سه سال هست که سرگیجه داشتم ، و دائم در حال سرماخوردن های شدید و با تب و عرق زیاد بودم.پزشک خانواده و متخصص گوش و حلق و بینی نتوانستند درد منو درمان کنند. نزد پزشک هومیوپت رفتم و در مدت ده ماه با شش ویزیت مشکل سرگیجه ام به کلی حل شده، و مشکل سرماخوردگیم بسیار بهتر شده . البته نا گفته نماند این سرماخوردگیهای مکرر رو حدود ده سال دارم، من به رفتنم پیش پزشک هومیوپت ادامه خواهم داد، و بسبار رضایت دارم، و اینو بگم که پزشک خانواده را فراموش نخواهم کرد، من همیشه با او مشورت میکتم، اینجا پزشکان نظر خیلی خوبی نسبت به پزشکان گیاهی و هومیوپت و طب سوزنی و ، ، ، ،دارند.


نام (لازم)


پست الکترونیکی (پنهان می‌شود) (لازم)


وب‌نامه

درمان تبخال تناسلي با هوميوپاتي
درمان تبخال تناسلي با هوميوپاتي
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.