درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

سینه های مردانه ممکن است عبارت احمقانه‌ای به نظر برسد، اما قطعا برای هر فردی که از چربی اضافه‌ی ذخیره شده در این ناحیه رنج می‌برد احمقانه نیست. بسیاری از مردان، سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های کاهش چربی موضعی یا عدم انجام تمرینات قفسه سینه، سینه‌های مردانه‌ی خود را کوچک کنند، که البته هر دو روش هرگز نتیجه‌ای نخواهند داشت. بنابراین چطور از شر سینه‌های مردانه خلاص شوید؟

سینه‌های مردانه توزیع ناخوشایند چربی بیش از اندازه‌ی بدن در اطراف عضلات سینه‌ی مردهاست، که ظاهری شبیه به سینه‌های خانم‌ها ایجاد می‌کند. اما سینه‌های مردانه به دو نوع تقسیم می‌شوند که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

از آنجایی که ژنیکوماستی سرراست‌تر است، ابتدا از آن شروع می‌کنیم. ژنیکوماستی که معمولا در انگلیسی به gyno نیز شناخته می‌شود، تورم بافت سینه، ناشی از عدم تعادل در استروژن و تستوسترون در مردان می‌باشد. این موضوع می‌تواند در یک یا هر دو سینه اتفاق بیفتد.

در دوران بلوغ، غیر معمول نمی‌باشد و معمولا یک اثر جانبی نامطلوب از استروئیدهای آنابولیک هم هست. هرچند وجود آن ممکن است حاکی از یک بیماری جدی در زمینه پزشکی همچون سرطان، بیماری کبد و یا تومور غده‌ی هیپوفیز نیز باشد.

تستوسترون اضافی، تبدیل به استروژن می‌شود، که به گیرنده‌ها در بافت سینه می‌چسبد و باعث بزرگی سینه می‌شود. ژنیکوماستی اغلب به صورت غده، دقیقا در زیرنوک سینه ظاهر می‌شود، و می‌تواند نشان بارزی از کاربرد استروئید باشد.درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

معمولا از لحاظ جسمی دردناک است، و می‌تواند باعث خجالت فرد نیز بشود. اگر ناشی از تغییرات هورمونی طبیعی مانند تغییرات هورمونی دوران بلوغ باشد، ممکن است خود به خود درمان بشود، اما معمولا در بزرگسالان نیاز است تا از طریق عمل جراحی برداشته شود.

اگر فکر می‌کنید ممکن است دچار ژنیکوماستی باشید، پیشنهاد می‌کنیم با پزشک خود ملاقاتی داشته باشید تا درباره‌ی روش‌های معالجه و همچنین جلوگیری از آسیب‌های جدی‌تر گفتگو کنید.

نوع دوم سینه‌های مردانه، رایج‌تر و همچنین درمان آن نیز راحت‌تر می‌باشد. یک سناریوی معمولی در رابطه با این نوع سینه‌های مردانه، به خوبی در روایت یکی از بیماران من نشان داده شده است. او یک مرد ۳۲ ساله است. غیر از آن که کمی چربی اضافه در بدن خود دارد، از سلامت کامل برخوردار است. با قد ۱۷۷ سانتی‌متر، ۹۵ کیلوگرم وزن دارد و سونوگرافی نشان داده است که بدن او دارای ۲۳٪ چربی است. هنگامی‌که در دفتر مطب من نشست، اولین جمله‌ای که گفت این بود: «من سینه دارم.»

او به من گفت که قفسه‌ی سینه‌اش همیشه به همین اندازه بزرگ بوده است و درنتیجه همیشه از تمرینات شدید قفسه سینه دوری کرده است، زیرا می‌ترسید که باعث بزرگتر شدن سینه‌ی او بشود. تمرینات قفسه سینه‌ی او شامل شنا با تکرار زیاد می‌شد که تلاش نادرستی برای تقویت عضلات قفسه سینه بود، و اعتراف کرد که کمی تمرینات کاردیو انجام داده و بر تغذیه‌اش نیز نظارت داشته است. جای تعجب ندارد که این روش، او را به نتایج مورد نظرش نرساند، علی‌رغم اینکه به مدت ۳ سال کاملا به آن پایبند بود.

توزیع چربی بدن تا حد زیادی توسط ژنتیک و تا حد کمتری نیز توسط هورمون‌ها تعیین می‌شود. به عنوان مثال اگر هورمون استرس کورتیزول در خون شما افزایش یابد، کالری‌های اضافی در درجه اول اطراف شکم شما ذخیره می‌شوند.

بنابراین، چربی اضافه‌ی قفسه‌ی سینه، تنها با پیروی کردن از یک برنامه‌ی کاهش چربی کل بدن، از بین می‌رود. همانطور که دوباره ذکر می‌کنم، کاهش چربی موضعی، اساسا نشدنی است. هدف قرار دادن چربی قفسه‌ی سینه، با انجام دادن تمرینات قفسه سینه‌ی شدید نیز، غیر ممکن است.

علاوه بر آن، اکثر افراد مانند بیمار من، از انجام تمرینات قفسه سینه‌ی شدید هراس دارند. این یک اشتباه بزرگ است. چربی، فضای زیادی را می‌گیرد، و افراد تشخیص می‌دهند که پس از، از دست دادن مقدار قابل توجهی چربی، قفسه‌ی سینه شان خیلی کوچک شده است و از تمرکز بیشتر بر روی ساخت عضلات سینه خودداری می‌کنند.

من نمی‌توانم به اندازه‌ی کافی روی این موضوع تاکید کنم که اگر شما سینه‌های مردانه دارید به هیچ عنوان به این خاطر نیست که عضلات قفسه‌ی سینه‌ی شما بزرگ می‌باشند! کلید موفقیت در از دست دادن چربی، و تمرین کردن روی هر قسمت بزرگ از بدن می‌باشد، و قفسه‌ی سینه نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد.

چگونه سینه های مردانه را کوچک کنیم؟

همانطور که در بالا گفته شد، شما به یک برنامه‌ی تمرینی نیاز دارید که بر روی از دست دادن چربی کل بدن تاکید داشته باشد و از عضلات ضعیف شما نیز محافظت کند. برنامه‌های مخصوص زیادی در این زمینه وجود دارد از جمله برنامه تمرینی رشد عضلات ضعیف، که برای از بین بردن چربی بسیار مفید می‌باشد. سعی نکنید چربی قفسه سینه را با روش چربی سوزی موضعی از بین ببرید.

اگر تغذیه‌ی درستی نداشته باشید، هیچ ورزشی در دنیا نمی‌تواند به شما کمک کند تا از شر سینه‌های مردانه خلاص شوید. یک برنامه‌ی تغذیه‌ای قابل ادامه دادن، برنامه‌ای است که تا حد امکان بر روی تمام قسمت‌های بدن تمرکز داشته باشد، شامل غذاهای فرآوری نشده باشد، و بدن شما را با کمبود کالری مواجه کند، که این امر باعث می‌شود تا چربی از بین برود.

کاهش چربی به میزان ۰.۵ تا ۱ کیلو در هر هفته را هدفتان قرار دهید. سریع‌تر و بیشتر از این میزان، شما را در معرض خطر از دست دادن عضله قرار می‌دهد، و از عواقب طولانی مدت آن، سوخت و ساز منفی می‌باشد.

برخی از افراد صبور نیستند، و این میزان را نمی‌پسندند، پس، از این منظر نگاه کنید: اولین جلسه‌ی معاینه‌ی بیمار من در آگوست ۲۰۱۲ بود. اولین هدف او آن بود که در تعطیلات کریسمس در کریبان، بتواند برای درآوردن پیراهنش احساس راحتی داشته باشد.

او هر هفته به میزان ۰.۲۵ تا ۰.۵ کیلوگرم کاهش چربی داشت، و بعد از ۱۶ هفته، ۷ کیلو چربی از دست داد و دور بازو و ران او افزایش پیدا کرد. در عین حال، با وجود تمرینات سنگین قفسه سینه‌ای که انجام می‌داد، اندازه‌ی سینه و دور کمر او به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود.

طی ۶ ماه بعدی او ۵ یا ۵ کیلوی دیگر کم کرد (با میزان ۰.۲۵ کیلوگرم در هر هفته) و برای تابستان ظاهری فوق العاده به دست آورد. همانطور که تغییراتی که برای رسیدن به هدف خود ایجاد کرده بود، دقیق و قابل ادامه دادن بودند، قادر بود تا وزن مورد نظر خود را نگاه دارد و از شر سینه‌های مردانه‌اش خلاص شود.

بنابراین، آرام پیش بروید: آمدن آینده، تضمین شده است. هنگامی که آینده می‌رسد، احساس بهتری دارد که به جایی که می‌خواسته‌ایم رسیده باشیم، تا این که برای رسیدن به آنجا عجله کنیم و دوباره به نقطه‌ی آغاز بازگردیم.

سلام من 15 سالمه و نمیتونم تو خیابون یاتوجمع یک تی شرت بپوشم چون سینه هام بیرون افتادس وزشت ینی با باراه حل شما سینه هام تموم میشه

سلام خسته نباشید من بدنسازی کار میکنم و ١۴سالمه قد ١٧۶ و وزنم ٩٢ الان یک ماهه ک شروع کردم حدود ٣کیلو کردم بنظر شما تمرین هامو کاهش بدم یا همین روند خوبه؟

سلام من 40 سال سن دارم حدود 6ماهه رفتم بدنسازی حدودا دویا سه ماه میشه پشت نوک سینه چپم یک غده اندازه نوک انگشتی دست میزنی کاملا مشخصه ولی دردناک است بنظر شما دلیلش چیه وامکان رفتن پزشک ندارم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

سلام من 15 سالمه و 173 قد الان یه چند سالی هست که نوک سینه هام یه چیزی شبیه به چربی یا غده اس باید برای رفع این مشکل چیکار کنم

سلام
من ٢٥ ساله هستم قد ١٨٩ .از ١٣ سالگي دچار چربي سىينه شدم اما نه به صورت شديد هنگام نشستن بيشتر قابل توجه هست ميخواستم بدونم با ورزش شديد قبل حل هست يا عمل اجباري هست؟ در كل در چه صورتي عمل ليپو ماتيك اجباريست و ورزش كفايت نمي كند؟

سلام.من ۱۸ سالمه قدم ۱۹۷ و وزنم ۹۰ کیلو هست.از ۱۶ سالگی سینه هام شروع کردن به رشد کردن الان به قدری بزرگ شدن که دیگه از خودم بدم میاد هر ورزش و رژیمی هم امتحان کردم درست نشدن.الان با کلی تحقیق به این فکر افتادم که لیپوماتیک کنمو صد در صد انجامش میدم.اونایی هم که مشکل منو دارن این روشو بهشون توصیه میکنم.لیپوماتیک عمل خیلی آسونیه که حدودا ۳ ساعت طول میکشه و احتیاجی به بستری شدن نیست.هزینه اش هم بستگی به حجم سینه اتون داره که بین یک تا دو ملیونه.برای سینه چون دوتا هست میشه ۲ تا ۴ ملیون.خلاصه راه خیلی خوبیه اگه راه دیگه ای ندارین اینو امتحان کنید

سلام.من ۱۸ سالمه قدم ۱۹۷ و وزنم ۹۸ کیلو هست.از ۱۶ سالگی سینه هام شروع کردن به رشد کردن الان به قدری بزرگ شدن که دیگه از خودم بدم میاد هر ورزش و رژیمی هم امتحان کردم درست نشدن.الان با کلی تحقیق به این فکر افتادم که لیپوماتیک کنمو صد در صد انجامش میدم.اونایی هم که مشکل منو دارن این روشو بهشون توصیه میکنم.لیپوماتیک عمل خیلی آسونیه که حدودا ۳ ساعت طول میکشه و احتیاجی به بستری شدن نیست.هزینه اش هم بستگی به حجم سینه اتون داره که بین یک تا دو ملیونه.برای سینه چون دوتا هست میشه ۲ تا ۴ ملیون.خلاصه راه خیلی خوبیه اگه راه دیگه ای ندارین اینو امتحان کنید

سلام.من ۱۸ سالمه قدم ۱۹۷ و وزنم ۹۸ کیلو هست.از ۱۶ سالگی سینه هام شروع کردن به رشد کردن الان به قدری بزرگ شدن که دیگه از خودم بدم میاد هر ورزش و رژیمی هم امتحان کردم درست نشدن.الان با کلی تحقیق به این فکر افتادم که لیپوماتیک کنمو صد در صد انجامش میدم.اونایی هم که مشکل منو دارن این روشو بهشون توصیه میکنم.لیپوماتیک عمل خیلی آسونیه که حدودا ۳ ساعت طول میکشه و احتیاجی به بستری شدن نیست.هزینه اش هم بستگی به حجم سینه اتون داره که بین یک تا دو ملیونه.برای سینه چون دوتا هست میشه ۲ تا ۴ ملیون.خلاصه راه خیلی خوبیه اگه راه دیگه ای ندارین اینو امتحان کنید.

سلام
من ۱۶ سالمه و از ۱۵ سالگی چیزی شبیه به غده پشت نوک سینم حس میکنم و اینم مطمعنم مال بلوغه ولی نگرانیم اینجاست که بنده بدنسازی کار میکنم و ۱ سال سابقه تمرین دارم و از مکمل ها هم استفاده میکنم و الان ۲ روزه که اکسی متالون مصرف میکنم ینی میترسم اون ژنیکوماستی موندگار بشه و رفع نشه این اتفاق میوفته؟
قدم ۱۷۰ و وزنم هم بین ۷۰ تا ۷۳ میچرخه
لازم به ذکر بدن ابداری دارم یعنی سینه هام عضلانی و بزرگه ولی چربی داره و نوک سینه که مثل ژنیکوماستیه

فقط عمل
اون سینه ای که میفرمایید همونجور که عضله داره کلی هم چربی داره که با غدد پستان آمیخته شده و
هیچ راهی جز عمل جراحی نداره.

سلام خوبین… مطالبتون عالیه
من متولد ۷۸ هستم و از چند سال قبل سینه هام پوف شدن و چیزی گردو مانند نوک سینه هام بود و خیلی درد داشت ولی الان خیلی کوچیک شدن و درد هم ندارند،حتی سینه سمت راستم اون غده ها رفتن ولی سینه سمت راستم چیزهایی نخود مانند زیر نوکش هست
به دکتر مراجعه کردم گفتن ژنیکوماستیه و طبیعیه اینا نمیرن. نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنیم. فکر کنم از بلوغ هم باشه لطفا تورو خدا راهنماییم کنید

سینه سمت چپم رفتن سینه سمت راستم اون غده ها هستن اونو اشتباهیی نوشتم

سلام من یک پسر۱۴ساله هستم قدم ۱۶۸وزنم هم۵۸کیلوگرم هست من از سن۱۳سالگی بلوغ شدم ولی نمیدونم چرا احساس میکنم سینه هایی جلو دارم مثلا وقتی یک تک پوش را بدون رکابی بپوشم سینهایم معلوم میشه و میاد جلو خیلی خجالت میکشم درحالت عادی نوکشون خیلی پف میکنه و از زاویه ی بالا امده جلو اما وقتی مور مورم میشه اونموقع نوک سینه هام حالت عادی میگیره درضمن من فوتبال هم بازی میکنم اما احساس میکنم تاثیری برای سینه هام نداشته لطفا کمکم کنید

سلام رضای عزیز
پیشنهاد می‌کنیم تا به یک متخصص غدد مراجعه کنید تا با انجام معاینه یا آزمایش‌های مربوطه، از علت این عارضه مطلع شوید. اگر این عارضه به جهت تغییرات هورمونی باشد، نیاز به درمان پزشکی دارید. در غیر اینصورت در طول زمان و با رعایت رژیم غذایی و تمرینی اصلاح خواهد شد. موفق باشید 🙂

سلام سایتون بسیار مفید است.
من سینه هام به اون صورت بزرگ مشکل ندارم فقط تنها مشکلم اینه که قسمت قهوه ای رنگ سینه هام پف میکنه. بدم میاد چه کار کنم؟ بعضی وقت ها ورزش میکنم. به نظر من باید هر هفته ورزش دویدن ادامه میدم؟ برنامه روزانه ورزش: اول بدن گرم کنم بعد کششی میکنم بعد ورزش سخت انجام میدهم .نظر شما این برنامه ورزش چیست؟راهنمایی کنید.
متشکرم

سلام سروش عزیز،
نوک سینه‌ها نیز مانند باقی اندام‌های بدن، در هر فردی به یک شکل و اندازه است. و توضیحاتی که شما فرمودید مشکل به حساب نمی‌آیند. برای حصول اطمینان، پیشنهاد می‌کنیم که به یک پزشک غدد مراجعه نمایید تا با انجام آزمایش‌های مربوطه از عدم وجود مشکل پزشکی مطمئن شوید. موفق باشید 🙂

سلام
من 19 سالمه
حدود 6 ماه ورزش میکنم و وزنم از 126 به 90 رسیده
سینه هام بزرگن.البته اول خیلی بزرگتر بودن ولی الان جمع تر شدن
ولی نوک سینه هام همچنان خیلی برامده س و اذیتم میکنه
اینهمه زور زدم و تمرین کردم فقط و فقط برای اینکه بتونم سینه هامو کوچیک کنم و لباس خوب بپوشم ولی الان هنوز بزرگن و مثل دوتا غده اضافی ان که هی نوکشون باد میکنه و پفی میشه
تورو خدا بگید چه کنم…..خسته شدم.
یه بدن صاف هم ارزوس:((((
اصلا دوست ندارم جراحی کنم.چون هزینه داره و منو محدود میکنه تامدتی

من سینه هام به اون صورت بزرگ نیستن فقط تنها مشکلم اینه که قسمت قهوه ای رنگ سینه هام پف میکنه و وقتی پرس سینه میرم دوباره درست میشه ولی بعد 1 دیقه دوباره پف میکنه
179 سانت قد و 59 کیلو هم وزن دارم
لطفا کمک کنید

پوریای عزیز،
نوک سینه ها هم همچون تمام اعضای دیگر بدن، انواع و اشکال مختلفی دارد. خیلی‌ها نوک سینه‌هایشان همچون شماست، بنابراین جای نگرانی نیست. صرفا به جهت اطمینان خاطر می‌توانید به یک متخصص غدد مراجعه نمایید تا با انجام معاینات مربوطه از عدم وجود بیماری خاصی اطمینان حاصل کنید. موفق باشید :)درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

منم همینطوری میشم
مدیر سایت میشه بگید این چربیه یا غدد

سلام، 25 سال دارم، و سینه هام از بلوغ تا الان بزرگ هستن، تو باسنمم تقریبا زیاد چربی جمع شده، به پزشکهای متعددی مراجعه کردم تستوسترونم نرمال ولی استرادیولم بالاتر از حد نرمال بود البته در بعضی آزمتیشگاهاها بالا و در برخی نرمال بود، و با وجود نرمال بودن تستسترون برام آمپولشو نوشتن، در صورتی که بابد آنتی استروژن تجویز میکردن، من میترسم که تزریق کنم لطفا بنده را راهنمایی کنبد

سلام شهاب عزیز،
متاسفانه ما امکان راهنمایی‌های پزشکی نداریم. در صورتی که به پزشک فعلی اعتماد کامل ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که به یک متخصص غدد دیگر مراجعه نمایید و نظر وی را هم بخواهید. همچنین، در مورد آزمایش‌هایتان نیز، برخی از آزمایشگاه‌های معروف سطح شهر، نتایج مشکوک را با انجام دوباره‌ی آزمایش تایید می‌کنند که در آنصورت کاملا قابل اتکا خواهند بود. موفق باشید 🙂

سلام خسته نباشید من 13 سال سن دارم و حدودا در سن بلوغ هستم از 8 ماه پیش بزرگی شدید سینه به سراغ من آمار همان موقع تا حالا چ رنج ها که نکشیدم چقدر مسخره شدم حدود 1 ماه افسردگی داشتم اما با توکل بر خدا و نماز خواندن کمی خود را آرام کردم از شما خواهش میکنم راهی را به من بگویید تا سینه ام کوچک شود من 10 کیلو اضافه وزن دارم از شما بسیار ممنونم

سلام سهیل عزیز،
برای تعداد زیادی از پسرها در این سن و سال چنین اتفاقی میفتد و شما تنها نیستید. پس از گذر از سنین اولیه‌ی بلوغ، سینه‌ی برخی دوباره به حالت عادی باز میگردد. اما آن دسته از اشخاصی که به همان شکل باقی خواهند ماند، باید به پزشک غدد مراجعه نموده تا با انجام آزمایش‌های مربوطه، علت بزرگی سینه‌شان تشخیص داده شود. پیشنهاد اولیه‌ی ما این است که یک ورزش مستمر و جدی را آغاز کنید و برای کاهش وزنتان تلاش کنید. در صورتی که هیچ بهبودی در وضعیت سینه‌تان مشاهده نکردید به پزشک غدد مراجعه نمایید 🙂

پیش چه دکتری باید رفت؟من ناراحتی قلبی داشتم ،کوچک بودم قرص لانوکسین میخوردم فکر کنم بخاطر اونه،حالا نوزده سالمه ارزوی اینکه یه پیرهن اندامی بپوشم رو دلم مونده تپش قلب هم دارم نمیتونم ورزش های سنگین بکنم وگرنه میرفتم باشگاه بدنسازی، توروخدا کمک کنید

سلام هادی عزیز،
ابتدا به متخصص غدد مراجعه نمایید، اگر مشکل از بالانس هورمون ها نباشد، آنگاه به یک جراح زیبایی احتیاج پیدا خواهید کرد. موفق باشید 🙂

سلام دوستان من حدود دو ماهه که بدنسازی کار میکنم و سینه هام نامتقارن شده با وجود اینکه بیشتر از یک ماهه با اسمیت پرس سینه میرم ولی سینه هام خیلی نا متقارن شدن (یکی کوچک و دیگری بزگ) ایاا تمریناتی هست که مشکل من باهاش حل بشه؟ لطفا هر کی میدونه منو راهنمایی کنه

سلام دوست عزیز، برخی اوقات بدلیل ضعف یکی از دست‌ها چنین اتفاقی رخ می‌دهد و طبیعی است. می‌توانید مدتی تمرینات یک طرفه را انجام دهید.

اقا من بیماری ts
دارم و میتواند سینه هایم به این دلیل بزرگ شوند؟؟؟؟؟؟؟

متاسفانه اطلاعی نداریم، اما از آنجایی که ژنیکوماستی هم ناشی از اختلالات هورمونی است، این سوال واقعا مطرح است.

واقعا از شما ممنونم.خيلي زحمت كشيديد.واقعا نميدونم جطور ازتون تشكر كنم.اميد وارم كرديد.

سلام
خسته نباشید .من در حدود 15 کیلو گرم وزن کم کردم والان 83 کیلو وزن و قد 183 سانتی متری دارم ولی هنوز از سینه مردا نه والبته شکم و دور شکم برخوردارم خواستم راهنمایم کنید چطور بایداز شر همین ها هم رها بشم .چقدر دیگه باید وزن کم کنم البته برنامه منظم ورزشی دویدن در برنامه روزانه دارم.
متشکرم

ناراحت نشی ولی باس مثه خر ورزش کنی تا سینه هات اب شه مثل من که بعد از دو سال تمرین بوکس تازه هیکلم مثه یه ادم عادی شده

سلام عرفان عزیز،
از ابزار محاسبه گر شاخص توده‌ی بدنی سایت که لینکش در نوار سمت چپ موجود است استفاده کنید و ببینید که آیا وزن سالمی دارید یا خیر. باید سعی کنید تا با کم کردن وزنتان، شاخص توده‌ی بدنی‌تان به افراد لاغر کاهش پیدا کند. بهرحال، وزن سالم، با وزن تناسب اندام متفاوت است. و وزن تناسب اندام ارتباط مستقیمی با سایز شما دارد. بنابراین آنقدر باید وزنتان را کم کنید تا هنگامی که جلوی آینه خودتان را می‌بینید اندام متناسبی داشته باشید. یا اینکه درصد چربی بدنتان به ۱۵ تا ۲۰ درصد برسد. در آنصورت، اگر مشکل سینه‌ها ناشی از عدم تعادل هورمون نباشند، تخت خواهند شد 🙂

سلام من اهل كرمانشاه هستم.سينه هاي بزركي دارم.دكتر هم رفتم و برام نوشت كه آزمايش بدم.بعد از جواب آزمايش دكتر كفت كه مشكلي نداري.فقط ورزش كن.الان ميخوام قرص جربي سوز بخرم.آمينو ميتونه كمكم كنه.

توروخدا جواب بديد.خيلي برام مهمه.منتظرم

سلام مهدی عزیز،
اول باید به این موضوع واقف باشید که چربی سوزی یک عمل بلند مدت است، حتی با مصرف انواع چربی سوزها باز هم نیاز به زمان خواهید داشت. خیر، آمینو به شما کمکی نخواهد کرد. قرص‌های چربی سوز، CLA، کارنیتین، و روغن ماهی مفید هستند. البته به شرطی که با تمرین و رژیم غذایی متعهدانه همراه باشند 🙂

يعني شما ميكيد كه با كارنيتين و يا cla مشكلم حل ميشه ؟؟؟

من به فوق تخصص قدد مراجعه كردم. برام يه قرص به اسم تاموكسيفن تجويز كرد.ميشه اين قرص رو همزمان با كارنيتين بخورم؟

تاموکسیفن دارویی هست که در فعالیت هورمون زنانه‌ی استروژن مداخله می‌کند، در صورتی که شما فرمودید پزشکتان تایید کرده که مشکل صرفا با چربی سوزی برطرف می‌شود. اگر مشکل سینه‌ی مردانه‌ی شما بواسطه‌ی ژنیکوماستی یا عدم تعادل هورمونی باشد، باید درمان شوید.
اگر مشکل، بدلیل چربی مازاد است، باید چربی سوزی کنید. و کارنیتین و cla دو مکمل هستند که در مسیر چربی سوزی به شما کمک می‌کنند.

اصلا نخور دادا یه تحقیق درباره این بکن انگار داری با دست خودت قرص مرگ رو میخوری

هیچ ضرری نداره تاموکسیفن….من خوردم 6 ماه یکم بهتر شدم….ولی دارم نیرم عمل برداشت چربی به روش لیپوماتیک انجام بدم …میگن عالیه

کامی جان چقدر تاموکسيفن در روز میخوردی و چند وعده

کلیه حقوق مطالب برای مجله تناسب اندام محفوظ است؛ لطفاً در صورت استفاده ، لینک و نام مجله تناسب اندام را درج کنید. کانال بدنسازی

حتما” شما هم مردانی با سینه های بزرگ که از حالت طبیعی خارج شده اند را دیده اید. علت بزرگ شدن سینه مردان دو دلیل دارد، دلیل اول تجمع بافت چربی در این ناحیه است و دلیل دوم که به نوعی علت اصلی بزرگ شدن سینه مردان می باشد، برهم خوردن تعادل هورمونی است. این اختلال هورمونی در نوزدان ۹۰ درصد، در نوجوانان ۶۰ تا ۶۵ درصد و در میانسالان به ۵۰ تا ۶۵ درصد می رسد. این بزرگ شدن سینه مردان ژنیکوماستی نام دارد.

 

مردان دارای هورمونی به نام تستوسترون هستند که مسئول به وجود آمدن صفات ثانویه جنسی در آن ها است، از طرف دیگر همه مردان در غده فوق کلیوی شان مقدار اندکی از هورمون زنانه یا استروژن هم دارند که هنگام بلوغ تعادل میان این دو هورمون به هم می خورد و نوجوان با بزرگی سینه مواجه می شود که بیشتر اوقات برای آن ها نگرانی زیادی دارد ولی بدن انسان  به طور فیزیولوژیکی این بی نظمی را در مدت زمان کوتاهی اصلاح می کند. در افرادی که اضافه وزن دارند تجمع چربی را در سینه آن ها می توان مشاهده کرد که در کل خطری ندارد. البته بافت سالم سینه در مردان، مسطح و بدون احساس توده قابل لمس است و هر چه غیر از آن باشد، به بررسی نیاز دارد.

بزرگ شدن سینه، اگر علت چاقی باشد

برخی از پسران و مردان، در قفسه‌ سینه ی خود بافت چربی زیادی دارند و ممکن است این بافت چربی طوری به نظر برسد که ‌انگار پستان ها بزرگ شده‌اند. به ‌این حالت ژنیکوماستی کاذب گفته می شود. پُرخوری و چاقی باعث انباشته شدن چربی در سینه مردان می شود. چنانچه این بزرگ شدن سینه دردناک نباشد، تا حدودی می توان گفت جای نگرانی ندارد و شخص می تواند با ورزش از شر این بزرگ شدن سینه خلاص شود. در روند برنامه ورزشی توجه به تمرینات هوازی و بدنسازی بسیار مهم است. زیرا باید با تمرینات هوازی چربی اضافه بدن از بین برود و از طرف دیگر با برنامه بدنسازی به فکر فرم دادن به عضلات سینه ای باشد. تغذیه صحیح نیز در این روند حتما” باید مورد توجه قرار بگیرد.درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

علائم ژنیکوماستی چیست؟

گاهی اوقات بزرگی بافت سینه مردان تنها به دلیل چاقی بوده و امری طبیعی می‌باشد. چرا که این نقطه از بدن نیز مانند سایر نقاط مستعد ذخیره چربی می‌باشد و در افراد چاق این بزرگی اگر به شکل طبیعی باشد جای نگرانی نیست. در صورتی که علائم زیر را دارا بودید حتماً به پزشک مراجعه کنید:

برخی بیماری ها که در بروز ژنیکوماستی تأثیر دارند شامل: بیماری مزمن کبدی، نارسایی کلیه و دیالیز، مصرف ماری جوانا (یا حشیش)، درمان هورمونی سرطان پروستات، پرتودرمانی برای تومورهای بیضه، عوارض جانبی برخی از داروها (مانند کتوکونازول، اسپیرونولاکتون، مترونیدازول، سایمتیدین)، کمبود هورمون مردانه تستوسترون و اختلال در کار کرد تیروئید می شود.

ژنیکوماستی دوران بلوغ

بسیاری از جوانان در سنین بلوغ دچار این عارضه می‌شوند که دلیل آن می‌تواند تغییرات هورمونی دوران بلوغ باشد. در بسیاری موارد در این گروه از مردان، ژنیکوماستی پس از شش ماه تا دو سال بدون اقدام درمانی خود بخود از بین می‌رود.

بزرگ شدن سینه به علت مصرف داروهای بدنسازی

همانطور که در ابتدا مطرح شده است، ژنیکوماستی تعریفی از بزرگ شدن سینه در مردان است. این بیماری در میان بدنسازان بسیار شایع است که در آن غدد شیری موجود در سینه تحت تأثیر هورمون قرار می گیرند و شروع به رشد می کنند. به طور طبیعی بافت سینه مردان در ابتدای خلقت ساختمانی مشابه با خانم ها دارد. در خانم ها با فعال شدن هورمون های جنسی زنانه این بافت رشد می کند ولی در مردان که هورمون تستوسترون دارد، رشد نکرده باقی می ماند.

ژنیکوماستی به علت مصرف داروهای هورمونی که برای افزایش حجم استفاده می شود در بین بدنسازها بسیار شایع است. اگر چه همه مصرف کنندگان چنین داروهای این مشکل را پیدا نمی کنند اما به نظر می رسد ژنتیک در این بیماری تا حدودی باعث بروز آن می شود. یعنی اگر بدن کسی به این بیماری مستعد باشد با مصرف داروهای هورمونی بیشتر در معرض این بیماری می باشد.

استروئیدهای آنابولیک،ناندرلون و تستوسترون از جمله هورمون های رایج در بزرگ شدن غیر طبیعی سینه هستند.

ارتباط فیتواستروژن ها با ژنیکوماستی

همانطور که گفتیم تغییرات سطح هورمون استروژن و افزایش آن می تواند سبب ژنیکوماستی شود. فیتواستروژن ها گروهی از مواد شیمیایی هستند که در برخی گونه های گیاهی وجود دارند و در مهره داران با اتصال به گیرنده های استروژن، رفتار استروژن را تقلید می کنند. مواد غذایی ای مانند سویا حاوی فیتواستروژن ها هستند.

با در نظر گرفتن این نکته شاید شما نگران مصرف این گونه مواد غذایی باشید و چنین موادی را مسئول ژنیکوماستی بدانید، اما بر اساس اعلام نظر دانشمندان، فیتواستروژن ها هیچ تاثیری بر افزایش سطح استروژن شما نخواهند داشت و هیچ ارتباطی با ژنیکوماستی ندارند.

پیشنهاد مطالعه:فیتواستروژن چیست و آیا فیتواستروژن برای مردان مضر است؟

درمان ژنیکوماستی

۲ نوع درمان برای این بیماری در نظر گرفته شده است، درمان داروی و جراحی. داروها تأثیر چندانی ندارند و به دلیل آثار جانبی نامطلوب به جز در موارد بسیار معدود، از گزینه های درمانی حذف می شوند. متأسفانه بعضی از بدنسازانی که دچار این بیماری هستند، برای درمان خودسرانه دارو استفاده می کنند که بسیار خطرناک است. برای این ورزشکاران اولین گام قطع مصرف هورمون ها است. در حال حاضر بهترین روش درمان بزرگی سینه، روش ترکیبی لیپولیزر و ساکشن همراه با تخلیه بافت غددی از طریق برشی محدود است.

تهیه و  تدوین: elmevarzesh.com

در این مطلب از نظرات متخصصین زیر استفاده شده است:

دکتر حمید ملکان و کتر مهدی آریانا جراح پلاستیک

دکتر محمد رضا مهاجرانی تهرای فوق تخصص غدد

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

سلام من ۱۸ سالمه و ۴سال بیشتر است درگیر این غده بلوغ هستم میخواستم بدونم عادیه
در مقابل لمس و آب سرد تغییر حالت میده

سلام، امیر جان بررسی این موارد توسط متخصص غدد باید انجام بشه

ویتامین ها بر اساس حلالیت آن ها در آب و یا در چربی به دو گروه تقسیم می شوند، ویتامین های محلول در چربی و ویتامین های محلول در آب. ویتامین E یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است، روند جذب ویتامین های محلول در چربی مشابه جذب چربی…

اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، طناب زنی ورزش کم هزینه ای است که می توان آن را در یک فضای کوچک اجرا کرد. در طناب زدن دستگاه گردش خون و تنفس از راه فعالیت هوازی تقویت می­ شود و  آمادگی…

تمرینات با وزنه از بخش های اصلی و بنیادی هر برنامه تمرینی است. هدف شما از تمرین هرچه باشد، کاهش وزن، افزایش وزن، عضله سازی یا حفظ فرم بدن، افزودن تمرینات با وزنه به برنامه تمرینی روزانه، شما را در رسیدن به هدف تان کمک خواهد کرد. ممکن است…

آیا طناب زدن روی افزایش قد تأثیر دارد؟ سوالی که باعث شده شما در پی آن باشید تا به پاسخ آن دست یابید. بارها با این سوال مواجه می شویم و بسیاری معتقد بوده اند که ورزش هایی مانند والیبال و بسکتبال باعث افزایش قد می شود و تعدادی…

تاندونیت بازو یک دلیل شایع درد شانه است، به خصوص در افرادی که حرکات تکراری بالای سر مثل پرتاب یا جابجایی وزنه را انجام می­‌دهند. در حالی که تشخیص تاندونیت دو سر بازویی بسیار آسان است، وجود آن در بازو آزار دهنده است و اکثر موارد برای درمان نیاز…

وقتی احساس گرسنگی می‌کنید، وزن کم کردن کار آسانی نیست. بخش دشوار این است که پرخوری تنها به اهداف سلامت فعلی شما آسیب نمی‌رساند، بلکه می‌تواند شما را برای عدم تعادل هورمونی و حتی بیماری‌‌های مرتبط با سبک زندگی مانند مقاومت انسولین (پیشرو برای دیابت نوع ۲)، بیماری‌‌های قلبی…

در شرایط کنونی، زانو درد از جمله دردهای شایعی است که نه تنها افراد مسن بلکه جوان را نیز درگیر می‌کند.  پزشکان برای درمان درد زانو علاوه بر تجویز دارو، انجام حرکات ورزشی را نیز توصیه می‌کنند. چرا که ورزش یکی از بهترین راه حل ها برای کسانی است…

پیاده روی یکی از بهترین روش‌های ورزش کردن برای کسانی است که قادر به انجام فعالیت‌های ورزشی شدید نیستند یا علاقه دارند با پیاده روی به سلامت خود کمک کنند. مخصوصاً برای افراد مبتدی یا افرادی که بعد از گذشت مدت طولانی بدون تمرین دوباره به ورزش کردن روی…

زانو درد به معنی کنار گذاشتن ورزش‌ های هوازی نیست. کسانی که مشکل زانو درد دارند به خوبی می‌دانند در تمرینات طولانی کاردیو چه احساس ناخوشایندی در ناحیه زانو به وجود می‌آید و درد ناشی از ضربه به مفصل آن‌ها را از ادامه ورزش باز می‌دارد. بسیاری از ما…

درد جلو زانو یک مسئله متداول است که افراد اهل ورزش را  تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این حال این مسئله مختص به این گروه نیست، زیرا این مشکل در کسانی که فعالیت کمتری دارند نیز دیده می‌شود. از این رو ورزش تنها بخشی از علت زانو درد می‌باشد….درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

با عضویت در خبرنامه مجله علم ورزش، جدیدترین مطالب به ایمیل شما ارسال می‌شود.

ژنیکوماستی نوعی بیماری در آقایان می باشد .

این بیماری به این صورت می باشد که بافت سینه در آقایان بافت ضخیم و توده مانند می شود و مانند سینه های خانم ها بزرگ می شود . ممکن است ژنیکوماستی مردان هر دو سینه فرد و یا اینکه فقط در یک سمت سینه ایجاد می شود .این عارضه ناشی از تغییرات پرولیفراسیون بافت گلاندولار سینه است و بیشتر در سنین بلوغ در سینه پسرها اتفاق می افتد البته نه اینکه در سنین دیگر فرد به این مشکل دچار نشود حتی ممکن است این مشکل بصورت مادرزادی در هنگام نوزادی برای کودکک اتفاق بیافتد و یا درسنین بالا و ایام کهن سالی .ژنیکوماستی به دلایل مختلف در آقایان ایجاد می شود از بیماری های کلیوی و بیماری های موجود در الت تناسلی ،عوامل موروثی و ژنتیکی و حتی گاهی مصرف برخی از داروهای شیمیایی . گاهی نیز ممکن است هورمون آستروژن که یک هورمون زنانه است و صفت های زنانه را در بدن ایجاد می کند در بدن آقایان زیاد است و سبب می شود تا این مشکل برای فرد پیش بیاید .ژنیکوماستی دو نوع می باشد ، ژنیکوماستی کاذب که در ان سینه بزرگ می شود اما توده ای در زیر بافت وجود ندارد و به راحتی با مصرف دارو از بین می رود و نوع دوم ژنیکوماستی که در ان در زیر بافت پستان توده وجود دارد که بصورت متقارن از ارئول وجود دارد . برای درمان ژنیکوماستی نوع دوم که به آن ژنیکوماستی حقیقی می گویند اغلب نیاز به جراحی وجود دارد. برای تشخیص نوع ژنیکوماستی در مردان فرد باید به پشت بخوابد و متخصص یا فردی که معاینه را انجام می دهد بافت سینه را با دو دست بگیرد و فشار بدهد . اگر دست ها به همر برسد ژنیکوماستی کاذب می باشد و اگر که زیر سینه سفت بود و انگشتان به هم نرسد ژنیکوماستی حقیقی کی باشد .

کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی, لیفت سینه یا ماستوپکسی چیست , فرورفتگی نوک سینه , بزرگ شدن سینه در مردان یا ژنیکوماستی , پروتز سینه , سوالات پروتز سینه , عوارض پروتز سینه , پروتز سینه و شیردهی , ماموپلاستی و شیردهی, ماموپلاستی کاهنده, عوارض ماموپلاستی , لیفت سینه بدون جراحی, لیفت سینه با نخ , بعد از عمل ژنیکوماستی چه باید کرد , بزرگ کردن سینه با مالش , بزرگ کردن سینه با رازیانه , جراحی فرورفتگی نوک سینه , بالا کشیدن سینه با ورزش , کوچک کردن سینه با طب سوزنی, ماموپلاستی ریداکشن

نام (اجباری)

درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

آدرس سایت

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

سینه های مردانه چیزی جز چربی و پوست اضافی نیست، همین. پس با تمرین به راحتی می توان حجم عضلانی را افزایش داد تا مشکل پوست اضافی حل شده و چربی ها از بین بروند.

در مطلب برنامه تمرینی برای از بین بردن سینه های مردانه که قبلا روی سایت بهترین بدن منتشر کردیم یک برنامه ورزشی عالی برای از بین بردن این معضل به شما معرفی نمودیم. این مطلب بین بازدیدکنندگان سایت با استقبال خوبی رو به رو شد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم که این بار یک ویدئوی کوتاه آموزشی برای از بین بردن سینه های مردانه در سایت منتشر کنیم.

حرکت اول و دوم را دو ست تکرار کنید. سپس، ۵ بار ۴ حرکت بعدی را به صورت جاینت ست پشت سر هم انجام دهید و ۱۲۰ ثانیه بین هر ست استراحت کنید.

ذخیره نام، ایمیل و وب سایت من در مرورگر.

درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

به صورت رایگان توی خبرنامه ما عضو بشید تا مطالب سایت ، به ایمیلتون ارسال بشه .

از برنامه های ورزشی گرفته تا آموزش انجام حرکات و …

مطمئن باشید توی دوران نا امیدی ، ایمیل های انگیزشی ما ، مثل یه بمب انگیزه براتون عمل می کنه .

هرگز براتون اسپم ارسال نمی کنیم  ، قول میدیم 🙂

درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

درمان ژنيکوماستي کاذب با ورزش

9

0 حامد فواید،علائم،خواص دسامبر 13, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *