دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ

دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ
دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ

دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ

آرایش

مدل مو

مدل لباس

اخبار

سبزی خردکن

جوش زدن صورت

علت جوش زدن بعد از اصلاح صورت در خانمها چیست و چگونه می‌توان آن را درمان کرد؟

هر گونه ضربه و تروما به پوست می‌تواند باعث التهاب شود. چون با اصلاح صورت مو از ریشه کنده می‌شود می‌تواند در همان قسمت باعث التهاب شود و بصورت جوش خود را نشان دهد. پوست افراد به ضربه وارده واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهند. یعنی یک ضربه همانند در پوست دو نفر واکنش یکسانی ندارد که مربوط به حساس بودن پوست افراد می‌باشد.

در ضمن در پوست افراد متفاوت میکروبهای مختلفی وجود دارد که فلورای طبیعی پوست می‌باشند و در مواقع طبیعی هیچ گونه مزاحمتی ایجاد نمی‌کنند ولی در مواقعی که پوست به دلایلی آسیب ببیند این میکروبها تزاید پیدا کرده و باعث عفونت در همان ناحیه می‌شوند. میکروبهای خاصی از قبیل استافیلوکوک طلائی در این مواقع بیشتر باعث عفونت می‌گردند.

منبع: niksite.comویرایش و تلخیص:آکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

جلوگیری از جوش زدن بعد از استفاده از وکس , جلو گیری از جوش زدن بعد استفاده ژلیت , علل جوش زدن صورت بعد بند انداختن , درمان جوش بعد از اصلاح صورت زنان , ز بین بردن جوش های بعد از اصلاح , بعد از اصلاح صورت چه باید کرد , جوش بعد از اصلاح صورت آقایان , جوش بعد از اصلاح صورت با تیغ , جوش در‌آوردن بعد از شمع صورت , درمان جوش صورت بعد از اصلاح , علت خارش صورت بعد از اصلاح , جوش های صورا بعد اصلاح , درمان جوش صورت بانوان , جوش صورت بعد از اصلاح , جوش بعد از تیغ زدن , جوش بعد از اصلاح , اصلاح صورت زنان , جوش زدن صورت

سایت خانواده، آرایش و زیبایی,دنیای مد، مدل لباس ، مشاور خانواده،تست روانشناسی

دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ

در بیشتر مواقع پسران جوان وحتی گاهی آقایان ،بعد از اصلاح با تیغ دچار مشکلاتی چون جوش زدن صورت ،ملتهب شدن پوست وحتی شکستگی مو در زیر پوست می شوند واز این بابت به دنبال راه حل هستند.

 

با رعایت چند نکته به راحتی می توان این مشکلات را حل کرد:1- نکته‌ی اول که مهم و قابل توجه است این است که بهتر و بهتر است که هنگام حمام کردن و یا پس از آن که پوست صورت کاملا مرطوب است این کار را انجام دهید زیرا این رطوبت پوست اولین و مهمترین اساس در جلوگیری از جوش زدن والتهاب آن است.

 

2- در صورتی که حمام کردن مقدور نیست چندین بار صورتتان را با آب گرم وصابون بشویید تا نه تنها مرطوب شده بلکه با ترشح مقداری چربی پوست لطیف تر وبرای اصلاح آماده تر خواهد شد.

 

3- کف یا خمیر ریش ویا صابون مورد نظر تان را به حالت دورانی وماساژ به صورت بمالیدواز سمت پایین به بالا این کار را انجام دهید.

 

4- افرادی که پوستشان زیاد جوش می زند وبا جوشهای چرکی همراه است بهتر است از تیغهای یک بار مصرف برای هر بار اصلاح استفاده نمایند.

 

5- پس از اصلاح وشستشوی آن تنها حوله را روی پوست گذاشته وبرداشته وخشک کنید ومطلقا بر روی پوست محکم نکشید.

 

6- حتما از محلولهای بعد از اصلاح ویا به عبارتی آفتر شیو ها برای ضد عفونی کردن پوست بعد از اصلاح استفاده کنید.

 

7- در صورت جوش زدن در چند نوبت از صابونهای تری کلرو کروان که ضد جوش هستند استفاده کنید تا به مرور جوشها از بین بروند.

 

8- اگر پوست خشک و زبری دارید ،بعد از استفاده از آفتر شیو و ضد عفونی کننده ها حتما از کرمهای مرطوب کننده و به حالت دورانی وملایم روی پوست بمالید.

 

9- گاهی برای پوست جهت اصلاح چه با تیغ وچه با ماشین میتوان قبل از آن از یک ماسک مرطوب کننده ی خوب که به راحتی می‌توانید در منزل تهیه کنید استفاده کرد و پوست را برای اصلاح آماده ساخت که این ماسک عبارت است از :

 

یک عدد تخم مرغ ویک قاشق چایخوری روغن زیتون که آنها را به خوبی با هم مخلوط کرده و می‌زنیم ،سپس با یک تکه پنبه این مخلوط را بر روی پوست تا گردن خوب بمالید وبعد از ده دقیقه که خشک شد با آب ولرم بشوییدو سپس اصلاح کنید .

بعضی از افراد بعد از اصلاح کردن صورت با تیغ مشکلاتی مانند : خارش ، جوش زدن ، دانه های قرمز ، قرمز شدن پوست و حتی حساس شدن پوست برایشان بوجود می آید که بسیار ناخوشایند است . برای جلوگیری از این اینگونه حساسیت های پوستی راههای بسیار ساده ای وجود دارد که با رعایت آنها از شر جوش و دیگر موارد گفته شده ، بعد از اصلاح خلاص خواهید شد . کارهای زیر پیشنهاد میشود :

قبل از اصلاح دوش بگیرید یا صورت خود را شستشو دهید . آب داغ به همراه مالش صورت باعث تمیز شدن و باز شدن منافذ پوست میشود . با آب گرم و صابون صورت خود را شستشو دهید تا باعث نرم شدن موی صورت و از بین رفتن باکتری هایی که موجب جوش زدن میشوند بشوید .

شستن صورت باعث باز کردن منافذ پوست و تمیز کردن پوست میشود همچنین باعث بهتر اصلاح کردن نیز خواهد شد .

دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ

از روغن قبل از اصلاح استفاده کنید . این مورد اختیاری میباشد اما اینکار باعث اضافه کردن یک لایه به پوست برای حفظ رطوبت و سیخ نگه داشتن مو برای اصلاحی بهتر میشود . استفاده از روغن باعث کمتر تاب خوردن ریش ، جلوگیری از رویش ریش داخل پوست و جوش زدن میشود .

از کرم یا کف ریش استفاده کنید . یک لایه کلفت از کف ریش روی صورت خود بگذارید . هرگز خشک اصلاح نکنید . بهترین کف ریش ها دارای پایه گلیسیرین بوده و ترکیبات آن دارای مواد زیر میباشد :

aqua

stearic acid

myristic acid

coconut acid

sodium and potassium hydroxides

triethanolamine

از کف ریش های حاوی ” benzocaine ” و ” menthol ” استفاده نکنید زیرا هر دوی آنها باعث مسدود کردن منافذ پوست میشوند .

همیشه از تیغ تمیز و تیز استفاده کنید . تیغ کثیف یا کند باعث بریدن بیشتر پوست میشود . همیشه بعد از اصلاح ، تیغ را کاملا تمیز کنید . از تیغ زنگ زده به هیچ وجه استفاده نکنید . تمام موهای گیر کرده در تیغ را در بیاورید و تیغ را خشک کنید .

تیغ را در جهت رویش مو بکشید . ممکن است برای اصلاح بهتر تیغ را مخالف جهت رویش مو بکشید اما اصلاح کردن به این روش باعث رشد مو در جهت برعکس و افزایش ریسک جوش زدن خواهد شد .

از فشار کم در هنگام اصلاح کردن استفاده کنید . زیاد فشار دادن تیغ باعث تحریک صورت میشود .

پوست خود را نکشید . بعضی از افراد پوست را در هنگام اصلاح میکشند که کار اشتباهی است .

از برس اصلاح مراقبت کنید . فقط تیغ باعث ایجاد جوش نمیشود بلکه برس اصلاح نیز یکی از عوامل تاثیر گذار در جوش صورت میباشد . همیشه بعد از اصلاح برس اصلاح را خوب تمیز کنید و آن را برعکس بگذارید تا آب داخل آن سریعتر خارج شود . اگر آن را تمیز و خشک نکنید باکتری هایی داخل آن رشد میکنند که باعث جوش زدن ، قرمزی و خارش میشوند .

بعد از اصلاح صورت را با آب سرد بشورید . آب گرم باعث باز شدن منافذ پوشت و اصلاح بهتر میشود . آب سرد باعث بسته شدن منافذ پوست و سخت تر شدن نفوذ باکتری و ایجاد حساسیت و جوش صورت می شود . بنابراین در انتهای اصلاح همیشه با آب سرد صورت خود را بشورید .

همچنین میتوانید برای تاثیر بیشتر یک دستمال خیس را روی صورت خود به مدت ۵ دقیقه بگذارید .

از ژل بعد از اصلاح استفاده کنید . انواع افتر شیو یا ژل بعد از اصلاح در بازار موجود میباشد که بنابر سلیقه خود میتوانید از آنها استفاده کنید . همیشه از نوع بدون الکل استفاده کنید و اگر پوست حساس دارید نوع ساخته شده برای پوست های حساس ”  sensitive skin ” را خریداری کنید .

 

 

کمتر اصلاح کنید . هر چقدر کمتر اصلاح کنید لایه بیرونی پوست کمتر آسیب میبیند . اگر هم جوش روی صورت خود دارید تا زمان بهبودی کامل آنها ، از اصلاح کردن خودداری کنید .

روی صورت بعد از اصلاح گرما قرار دهید . اگر مقداری دانه های قرمز و جوش بعد از اصلاح روی صورت بوجود آمد با یک حوله گرم ( آب گرم روی آن بریزید ) به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی انها نگه دارید تا تورم و قرمزی آنها کاهش پیدا کند .

با کرم از مشکلات پوستی جلوگیری کنید . با استفاده از کرم یا پمادهای : اسید گلیکولیک ، اسید سالیسیلیک ، ژل آلوورا یا هیدروکورتیزون میتوانید از دانه های قرمز ، خارش پوست و جوش های پس از اصلاح پیشگیری کنید . بعد از اصلاح و قبل از خواب یک از موارد گفته شده را استفاده کنید .

به صورت خود دست نزنید . دانه های قرمز بعد از اصلاح به نظر جوش می آیند اما در واقع علت آنها تحریک شدن پوست میباشد که میتوانند آلوده شوند . اگر به آنها دست بزنید فقط اوضاع را بدتر کرده اید .

نکات مهم 

از تیغ های آماده ( ژیلت ) استفاده کنید . اینگونه تیغ ها فشار کمتری به پوست صورت می آورند و باعث حساسیت و جوش کمتری د ر صورت میشوند .دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ

صورت خود را مرتبا بشورید و آن را مرطوب نگه دارید .

مقداری ژل آوورا باعث کاهش تورم دانه های قرمز خواهد شد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

صورت خود را به صورت اصولی و علمی استخوانی کنید !!! صورت استخوانی می‌تواند باعث جذاب شدن شم…

ماشین لباسشویی‌‌های امروزی عموما با راندمان بالا ( High-efficiency ) بوده و دوست‌داشتنی هستند …

استفاده نادرست از بخور سرد میتواند خطرناک باشد !! افراد زیادی فقط آب درون …

برای مطالعه قسمت اول مقاله روی لینک زیر کلیک فرمایید : غذاهای ممنوعه ( …

اگر شما مبتلا به سینوزیت مزمن باشید ممکن است به سختی تنفس کنید ، …

شما باید بدانید که با خوردن قرص ، دمنوش و دیگر مواد بادشکن و …

تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند:
ehow
wikihow میباشد ،
بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

ورود

نام کاربری یا نشانی ایمیل

رمز

مرا به خاطر بسپار

تغذیه حیوانات خانگی با کلاژن چه فوایدی می تواند داشته باشد؟ داشتن یک حیوان خانگی نه تنها سرگرم کننده است بلکه، به نفع سلامتی شما نیز می باشد. اما سلامتی این دوست پشمالوی شما چطور؟ آیا در حال حاضر به این دوست چهار پای خود، بهترین و مناسبترین غذا را می دهید؟ همانطور که بهترین غذا در یک فرد نسبت به فردی دیگر متفاوت می باشد، بهترین غذا، در حیوانات هم از یک نوع حیوان به حیوانی دیگر متفاوت است. در این مقاله از بخش …

کبد چرب در نتیجه انباشته شدن چربی بیش از اندازه در کبد می باشد و یک رژیم غذایی سالم، اولین مسیر درمانی برای معالجه آن است. این بیماری کبدی یکی از بیماری هایی است که بر اثر نوع شیوه زندگی به وجود می آید مانند سوء مصرف الکل، زندگی ناسالم و یا ژنتیک. با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، بیماری کبد و سیروز کبدی، در عرض چند سال، تا 31٪  افزایش پیدا کرده است. در این بخش از تغذیه دکتر سلام در …

آیا گربه شما می تواند بیمار باشد؟ آیا با علائم بیماری در گربه ها آشنا هستید؟ ممکن است برایتان مشکل باشد که بدانید آیا تغییرات کوچک در گربه شما نشان دهنده یک مشکل برای سلامتی او هست یا خیر؟ گربه ها متخصص پنهان کردن بیماری هستند. در زندگی، هوش طبیعی می تواند از آنها در برابر درندگان یا گربه های دیگر که ممکن است تهدیدی برای آنها باشند، مراقبت نماید. در این بخش از حیوانات خانگی دکتر سلام، به بررسی علائم بیماری در گربه ها …

تا به حال برایتان پیش آمده که به یک برنامه غیر قابل پیش بینی دعوت شده باشید و متوجه شده باشید که لباس مورد نظرتان، تنگ شده است. جایگزین شدن چربی های موجود در بدن باعث می شود که دچار تغییر سایز شویم. از جمله رژیم های غذایی که باعث کاهش وزن چشمگیری می شود، رژیم موز و شیر می باشد. این رژیم غذایی پس از گذشت 3 الی 4 روز نتایج شگفت انگیزی از خود بروز می دهد که قطعا باعث تعجب اطرافیانتان می …

یکی از مواردی که ممکن است برای کودکان اتفاق بیفتد، ریزش مو است. حتما موافق هستید که ریزش مو در کودکان دلبندتان می تواند اتفاقی بسیار ناخوشایند و نگران کننده برای شما باشد. ریزش مو در کودکان اتفاق نادری نیست اما دلایل رخ دادن آن از جمله مواردی است که تاحدودی ناشناخته باقیمانده است. چگونه میتوان این عارضه را درمان کرد و یا از آن پیشگیری نمود؟ براستی علت این ریزش مو چیست؟ اگر شما هم به دنبال یافتن علل ریزش مو در کودکان و …دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ

تغذیه حیوانات خانگی با کلاژن چه فوایدی می تواند داشته باشد؟ داشتن یک حیوان خانگی نه تنها سرگرم کننده است بلکه، به نفع سلامتی شما نیز می باشد. …

در مورد نحوه بهبود تغذیه مار خانگی چه می دانید؟ اکثر مارها دوست دارند خودشان طعمه را شکار کنند، در صورتی که این همیشه مقدور نیست گاهی اوقات …

آیا می دانید محبوب ترین نژاد گربه چیست؟ آیا می دانید گربه ایرانی یکی از زیباترین نژاد گربه محسوب می شود؟ آیا به دنبال گربه ای با رنگی …

کبد چرب در نتیجه انباشته شدن چربی بیش از اندازه در کبد می باشد و یک رژیم غذایی سالم، اولین مسیر درمانی برای معالجه آن است. این بیماری …

آیا گربه شما می تواند بیمار باشد؟ آیا با علائم بیماری در گربه ها آشنا هستید؟ ممکن است برایتان مشکل باشد که بدانید آیا تغییرات کوچک در گربه …

احتمالا وحشتناک ترین کلمه ای که ممکن است مادران باردار با آن روبرو شوند، سقط جنین می باشد. این وضعیت تاسف انگیز و وحشتناک …

از جمله پرخطرترین و پرمسئله ترین دوران بارداری، سه ماهه سوم بارداری می باشد. اکثر زنان باردار در این دوران دچار درد و بی …

اثبات شده است که رژیم پالئو برای بهبود عدم تحمل گلوکز مفید است و به طور خاص، رژیم غذایی پالئو بیش از یک رژیم غذایی مدیترانه ای به منظور بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به بیماری های قلبی اثر بخش بوده است.

هر دو رژیم غذایی اتکینز و پالئو، افراد را به مصرف تمام غذاهای مغذی، از جمله گوشت تازه، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه، چربی های سالم و … تشویق می کنند.

گزینه سالمی که برای مبتلایان به سرطان پروستات مناسب می باشد، خوردن گوجه فرنگی پخته است. گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی قوی به نام لیکوپن می باشد که زمانی که گوجه فرنگی پخته می شود، بدن به راحتی می تواند آن را جذب کند.

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل می کند و لکه و زخم جوش را از بین می برد و باعث روشن شدن پوست می شود. لیمو دارای خواص اسیدی است که می تواند باعث از بین بردن باکتری های پوست شده و از چرب شدن بیش از حد پوست نیز جلوگیری می کند.

خمیر دندان نه تنها باعث تمیزی دندان های شما می شود بلکه جای جوش را نیز به سرعت از بین می برد. به یاد داشته باشید از خمیر دندان سفید به جای ژل خمیر دندان استفاده کنید. به این منظور، مقداری خمیر دندان سفید را قبل از خواب بر روی پوست آسیب دیده بگذارید و صبح صورت خود را با آب بشویید.

ویتامین C به درست شدن بافت آسیب دیده کمک می کند و پوست را در برابر مضرات نورخورشید محافظت می کند. مواد غذایی مانند فلفل دلمه ای، بروکلی، سبزیجات دارای برگ سبز تیره، آویشن، جعفری، ریحان، گشنیز، کلم فندقی و مرکبات مانند لیمو ترش، پرتقال، توت فرنگی، کیوی و آناناس منابع غنی از ویتامین C هستند.

امگا 3 برای درمان آکنه یا جوش بسیار مفید است. آنها دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند که برای کاهش التهاب و حفظ انعطاف پذیری پوست مناسب می باشند. غذاهایی که حاوی اسیدهای چرب هستند عبارتند از ماهی آزاد، شاه ماهی، ساردین، ماهی کولی، ماهی قزل آلا، ماهی تن و ماهی خال مخالی

ناخن های شما به مواد مغذی مناسبی برای بلند شدن و استحکام نیاز دارند. ویتامین C برای تولید کلاژن مورد نیاز است تا بدن  از آن برای رشد ناخن ها استفاده کند. از آنجا که بدن شما نمی تواند این ویتامین را تولید کند، از ویتامین ها یا مواد غذایی که حاوی این ویتامین هستند استفاده کنید تا با کمبود آن مواجه نشوید. برای جلوگیری از شکنندگی ناخن، بیشتر از سبزیجات دارای برگ سبز، گوشت قرمز بدون چربی وآجیل ها مصرف کنید که شامل ویتامین های مهمی برای ناخن هستند.

همانطور که می دانیم، ناخن ها از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده اند. برای رشد سریع تر ناخن می توانید پروتئین بیشتری را در رژیم غذایی تان بگنجانید.کمبود پروتئین منجر به بروز لکه های سفیدی بر روی ناخن ها می شود و آنها را ضعیف می کند. با خوردن گوشت گاو، تخم مرغ، گوشت بره، ماهی و مرغ  مقدار پروتئین دریافتی خود را افزایش دهید. سبزیجات سبز، اسفناج، دانه، آجیل و حبوبات دارای پروتئین هستند و برای گیاهخواران انتخاب خوبی است.

ورزش کگل به عنوان تمرین کف لگن شناخته می شود و شامل انقباض و استراحت مکرر عضلات کف لگنی است و گاهی اوقات به طور …

فعالیت جسمی و ورزش در سنین کودکی و نوجوانی باعث رشد بهتر و تناسب اندام ایده آل برای کودک و نوجوان می شود،یکی از …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ
دليل جوش زدن صورت بعد از اصلاح با تيغ
9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.