دوز مصرف ویتامین دی 50000

دوز مصرف ویتامین دی 50000

دوز مصرف ویتامین دی 50000

دوز مصرف ویتامین دی 50000

در داروها ۶ مهر ۱۳۹۷نحوه مصرف کردن ویتامین D 50000 و عوارض زیاد مصرف کردن آن

در بارداری کمبود ویتامین دی شایع است. مطالعات اخیر نشان میدهد که مقدار بالاتر روزانه ۴۰۰۰ واحد در دوران بارداری با کاهش خطر دیابت بارداری و زایمان زودرس همراه است. ویتامین های پره ناتال تامین کننده این مقدار ویتامین دی است. قبل از مصرف هر گونه مکمل در بارداری با پزشک خود مشورت کنید.

ویتامین دی ۵۰۰۰۰ یک ویتامین محلول در چربی است که در بافت چربی ذخیره میشود. این ویتامین به عنوان ویتامین نور آفتاب شتاخته شده است. زیرا بعد از در معرض آفتاب قرار گرفتن در بدن تامین میشود. بنابراین شما می توانید مکمل ویتامین دی را بصورت دارو دریافت کنید زیرا منابع غذایی ویتامین دی محدود می باشد. در واقع شکل تجویزی ویتامین دی بصورت قرص ویتامین دی با مقدار ۵۰۰۰۰ واحد تعریف میشود.دوز مصرف ویتامین دی 50000

ویتامین دی ۵۰۰۰۰ به بدن شما برای جذب کلسیم و فسفر کمک میکند که هر دو این عناصر برای تشکیل استخوان ضروری هستند. همچنین در انقباض عضله، قلب، شش ها و مغز استفاده میشود.

زمانی کمبود رخ میدهد که بدن ذخایر کافی ویتامین را برای حفظ سلامت بدن نداشته باشد. شما در معرض کمبود ویتامین دی هستید اگر زیر ۶۵ سال سن دارید،چاق هستید و یا پوست تیره دارید. کمبود شدید ویتامین دی باعث پوکی استخوان در بزرگسالان و راشیتیسم در کودکان میشود.

مطالعات امروز نشان میدهد که کمبود ویتامین دی در ارتباط است با دیابت، فشار خون بالا، آسم، آلزایمر، افسردگی و بیماری های خودایمن.

پزشک سطح ویتامین دی شما را با یک آزمایش خون مشخص میکند.

ویتامین دی ۵۰۰۰۰ ممکن است باعث بروز واکنش آلرژیک پوستی شود. قبل از استفاده از این مکمل اگر حساسیت دارید به پزشک اطلاع دهید.

این ویتامین همچنین روی قند خون شما نیز اثر می گذارد. اگر دیابت دارید قبل از مصرف به پزشک اطلاع دهید.

هر کدام از شرایط زیر را اگر قبلا داشتید و الان دارید به پزشک اطلاع دهید:

اگرچه شایع نیست، مقدار زیاد از حد آن مسمومیت می دهد. معمولا با دریافت ۴۰۰۰۰ واحد بصورت روزانه این مسمومیت رخ میدهد. زیرا اغلب دوز ۵۰۰۰۰ برای ماهانه تجویز میشود و اگر کمبود داشت تنها تا چند هفته مجاز به مصرف دارو می باشد.

مسمومیت با قرص ویتامین دی باعث هایپر کلسمی میشود. این سزایط باعث بروز مشکلاتی مانند ناتوانی کلیه، ریتم غیر عادی قلب و کما است.

تعدادی از مطالعات نشان میدهد که مکمل ویتامین دی به کاهش وزن کمک میکند

ارتباطی بین سطح پایین ویتامین دی و علائم افسردگی وجود دارد.


مواد غذایی حاوی ویتامین دی


غذاهایی اندکی حاوی ویتامین دی هستند که شامل


سایر غذاهایی که با این ویتامین غنی سازی میشوند:

در بارداری کمبود ویتامین دی شایع است. مطالعات اخیر نشان میدهد که مقدار بالاتر روزانه ۴۰۰۰ واحد در دوران بارداری با کاهش خطر دیابت بارداری و زایمان زودرس همراه است. ویتامین های پره ناتال تامین کننده این مقدار ویتامین دی است. قبل از مصرف هر گونه مکمل در بارداری با پزشک خود مشورت کنید.

در صورت بروز هر یک از علائم زیر پزشک را مطلع سازید:

هر گونه دارو و یا مکمل را در صورت مصرف به پزشک خود اطلاع دهید  مخصوصا با این داروهای معرفی شده:

— کوتیکواستروئید ها مانند پردنیزون


— اورلیستات


— داروهای دیابتی


— داروهای فشار خون


— استاتین ها


— داروهای تشنج مانند فنوباربیتال


— مکمل کلسیم


— آنتی اسیدها


ویتامین دی هم بصورت قرص و هم بصورت تزریقی وجود دارد. مقدار و دوز آن بسته به جنس، سن و وزن متغییر خواهد بود.

معمولا برای سنین مختلف بصورت زیر است:


– ۶۰۰ واحد برای کودکان و بزرگسالان زیر ۷۰ سال


– ۸۰۰ واحد برای بزرگسالان کمتر از ۷۰ سال


– ۴۰۰ واحد برای نوزادان


اگر شما ۳ بار در هفته و هر بار ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مقابل آفتاب باشید ویتامین دی مورد نیاز شما تامین خواهد شد.

همچنین بخوانید :۳ آذر ۱۳۹۷


دوز مصرف ویتامین دی 50000

۲۵ آبان ۱۳۹۷


۲۲ مهر ۱۳۹۷


۱۷ مهر ۱۳۹۷


۱۶ مهر ۱۳۹۷


۱۵ مهر ۱۳۹۷


۱۵ مهر ۱۳۹۷


۹ مهر ۱۳۹۷


۸ مهر ۱۳۹۷


۸ مهر ۱۳۹۷


۸ مهر ۱۳۹۷


۷ مهر ۱۳۹۷


آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

دیدگاه


نام *


ایمیل *


وب سایتدر مورد هورمون وینس ترول شنیده اید؟ عوارض هورمون استانازولبرای بدنسازان چیست؟ وینس ترول چه …

درمان و عوارض داروها
تصور کنید در وسط یک آزمون هستید یا در یک جمع و یا دریک مکان عمومی که ناگهان معده تان تصمیم می گیرد یک آواز را برای عموم به اجرا در آورد!!! اگر شما به طور مکرر به خاطر صدای بلند غرغرکردن معده در کلاس و یا یک مکان عمومی شرمنده می شوید این مقاله که توسط رسانه دکتر سلامت تهیه شده برای شما مفید می باشد.


دوز مصرف ویتامین دی 50000


غرغر کردن معده تان به دلیل کارها و وظایفی است که سیستم گوارشی تان انجام می دهد مانند: ترکیب کردن غذاها، مایعات، شیره گوارشی و هل دادن آن ها به سمت منطقه روده ها. سروصدا ها زمانی اتفاق می افتد که دیواره های معده و روده شما عمل شل شدن و منقبض شدن را برای فشرده کردن همه چیز در روده هایتان انجام می دهد. حتی با داشتن یک رژیم غذایی سالم مناسب غرغر معده ممکن است گاهی رخ دهد و این نباید باعث شرمندگی شما شود.

۲- سعی کنید وعده های سنگین و بزرگ قبل از کلاس ویا حضور در مکان عمومی نخوریدوقتی خیلی زیاد غذا می خورید باعث می شود سیستم گوارشی تان خیلی فعال شودو به این شکل غرغر معده احتمال بیشتری دارد رخ دهد چون تحرک بیشتری در روده ها ایجاد شده است.وقتی که معده تان به مدت دو ساعت خالی باشد سروصدای غرغرها بلندتر خواهد بود. این به آن خاطر است که چیزهای کم و یا اصلا چیزی در معده نیست که صداها را جذب و یا خفه کند. وقتی که ساعت هاست که چیزی نخورده اید بدنتان هورمون هایی آزاد می کند که به معده فرمان می دهد الان زمانی است که باقی مانده مواد در معده پاک شده تا فضای کافی برای غذاهایی که می خواهند وارد شوند ایجاد شود.برخی از کربوهیدرات ها به هضم شدن مقاوم هستند. بطور کامل از آن دوری نکنید چون آن ها انرژی بدن را تامین و نقش اصلی در سلامت گوارش را دارند. تنها میزان متوسطی از آن ها استفاده کنید تا سلامت گوارش تان حفظ و احتمال غرغرها کمتر شود.به یاد داشته باشید که غرغر معده می تواند هم در زمانی که به تازگی غذا خورده اید هم زمانی که هنوز نخورده اید اتفاق بیفتد برای جلوگیری از پرخوری و غرغر زیادی معده زمانی که واقعا گرسنه هستید را دریابید. یادگیری یک نقشه و راهنمای زمانی برای رژیم غذایی نرمال بهترین راه پیگیری و پرهیز از خوردن بی رویه است.افرادی که هوای زیادی قورت می دهند معمولا غرغر معده بیشتری نسبت به دیگران تجربه می کنند اگرشما خیلی سریع غذا می خورید و یا در بین غذا خوردن زیاد حرف می زنید شما احتمالا هوای زیادی را قورت می دهید. برای جلوگیری از آن آهسته تر بخورید.گاز زیادی در شکم سبب ایجاد غرغر بلند معده می شود. یک راه ساده برای جلوگیری از آن مصرف داروهای مسکن گاز معده که به صورت بدون نسخه به فروش می رسند می باشد. ضروری نیست که هر بار غذا می خورید از این قرص ها استفاده کنید. اما سعی کنید به یاد داشته باشید که قبل از خوردن غذا سبب می شود معده تان بسیار گاز دار شود.

۲- از غذاهایی که سبب پر گاز شدن معده تان می شود پرهیز کنید


غذاهای خاصی به دلیل پیچیدگی در شکسته شدن آن های طی فرایند گوارش ایجاد نفخ و گاز زیادی می کنند. پرهیز زیادی از این غذاها به کنترل غرغر معده تان کمک می کند.بعد از خوردن یک وعده غذا پیاده روی کنید. نیازی نیست بیش از نیم مایل باشد. پیاده روی به گوارش کمک و باعث می شود روده هایتان به شیوه سالم در تحرک باشد.سبک زندگی بی تحرک سبب مشکلات زیاد برای معده شما خواهد شد. و ایجاد سروصدای زیادی در معده شما می کند. نداشتن تمرین سبب تاثیر منفی روی وزن و تب و تحمل بدنی نسبت به غذاهای خاص که باعث ایجاد نفخ معده، گاز و صداهای زیاد و شدیدی می شود.اگر به طور پیوسته عصبی و ناآرام و دلواپس هستید، عصب های شما پیام هایی را به معده تان می فرستد. این پیغام ها سبب ایجاد غرغر و صدای معده می شود. اگر متوجه شده اید که غرغر معده تان در طول روز به خاطر رژیم و یا تغییر در سبک زندگی تان نیست، احتمالا یک بیماری عصبی دارید که می تواند توسط پزشک شناسایی شود.

۳- علائم غذاهایی که بدن آن ها را تحمل نمی کند بشناسید


دوز مصرف ویتامین دی 50000

مصرف برخی غذاهای خاص می تواند عکس العمل های حساسیت زا که سبب آشفتگی و غرغر معده است را ، ایجاد کند. اگر متوجه ناراحتی معده تان پس از مصرف برخی از این غذاها شده اید از آن ها پرهیز کنید. اغلب این غذاها حساسیت به لاکتوز داشته و تحمل آن را ندارند. به این دلیل است که فراورده های لبنی سوزش و ناراحتی های معده زیادی به همراه دارد.

۴- به سوء هاضمه و رودل و همچنین اختلال هضم توجه داشته باشید


درد های بالای ناحیه شکمی، آروغ های بیش از حد، حالت تهوع، احساس سنگینی بعد از وعده کوچکی غذا، ورم شکم همگی علائم سوء هاضمه جدی است. اگر به طور مداوم این ها را تجربه می کنید ، توجهات و رسیدگی های پزشکی انجام دهید سوء هاضمه و رودل مسئله حاد و تهدید کننده زندگی نیست اما می بایستی شناسایی شود.


بیماری مالاریا، در اثر انگلی ایجاد می شود که به دنبال نیش پشه آلوده منتقل می گردد. مالاریا سبب ایجاد…

شواهدی در دست نیست که نشان دهد سیاه زخم از فردی به فرد دیگر منتقل می شود، اما این احتمال…

بیماری سپسیس، یک عارضه مهلک از یک عفونت است. سپسیس زمانی اتفاق می افتد که مواد شیمیایی آزاد شده به…

افتادگی لگن در زنان نوعی اختلال می باشد که سبب افت یک یا بیش از یک مورد از ارگان های…دارویی برای درمان صدای شکم10


پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید…

© تمامی حقوق این سایت برای مجله اینترنتی دلگرم محفوظ است / هر گونه کپی جزئی و کلی از مطالب دلگرم تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.


به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ مسمومیت ناشی از ویتامین D اغلب نادر است، اما چنانچه بیش از حد مصرف شود، غیر ممکن نیست. تجمع بیش از حد ویتامین D در بدن اغلب در طی زمان رخ می‌دهد.

تقریبا مصرف بیش از حد تمام انواع ویتامین D از مصرف بیش از اندازه‌ی مکمل‌ها نشآت می‌گیرد. جذب بیش از حد ویتامین ‌D از نور خورشید و غذا تقریبا غیر ممکن است.در این مقاله به بیان جزئیاتی درباره‌ی مسمومیت ناشی از ویتامین D و اینکه مصرف چه میزان ویتامین D برای بدن زیاد است، پرداخته شده است.

مسمومیت ناشی از ویتامینD حاکی از آن است که مقدار ویتامین D موجود در بدن افزایش یافته که موجب آسیب به بدن می‌گردد. این امر فزونی ویتامین D یا افزایش ویتامین D در بدن نیز خوانده می‌شود.

ویتامین D در زمره ویتامین‌های محلول‌ در چربی قرار دارد که در تقابل با ویتامین‌های محلول در آب هستند، رهایی از ویتامین‌های محلول در چربی برای بدن آسان نیست. به همین دلیل، افراط در مصرف آن موجب ذخیره‌ی آن در بدن می‌گردد.دوز مصرف ویتامین دی 50000

مکانیزم دقیقی که در ورای مسمومیت ناشی از ویتامین D نهفته است بسیار پیچیده است و کاملا هم مشهود نیست.با این وجود، ما می‌دانیم که عملکرد نوع فعال ویتامین D به فعالیت هورمون استروئید بسیار شباهت دارد.

آنها درون سلول‌ها حرکت کرده، به آنها می‌گوید که ژن‌ها را فعال یا غیر فعال سازند.

معمولا، اغلبِ ویتامین‌D موجود در بدن پنهان است و محدود به گیرنده‌های ویتامین D یا پروتئین‌های حامل هستند. بنابراین ویتامین D آزادِ بسیار اندکی باقی می‌ماند.با این وجود، هنگامی که در جذب ویتامین D افراط شود، میزان آن به قدری زیاد می‌شود که فضایی برای گیرنده‌ها یا پروتئین‌های حامل باقی نمی‌ماند.

همین امر منجر به افزایش حجم ویتامین D آزاد در بدن می‌گردد که می‌تواند درون سلول‌ها حرکت کرده و فرایند مخابره‌ی پیام‌هایی که باید تحت تاثیرِ ویتامین D انجام پذیرد را دچار نقصان می‌کند.

یکی از اصلی‌ترین فرایندهای مخابره‌ایی تحت تاثیر نقصان در عملکرد ویتامین D جذب بیش از حد کلسیم از سوی دستگاه گوارش است.در نتیجه، اصلی‌ترین علامت مسمومیت ناشی از ویتامین D فزونی کلسیم در بدن است یا همان تجمع بیش از حد کلسیم در خون.

تجمع بیش از حد کلسیم علائم متعددی را پدید می‌آورد، همچنین کلسیم می‌تواند بافت‌های دیگر را نیز متاثر سازد و به آنها آسیب برساند. این آسیب شامل کلیه‌ها می‌شود.

ویتامین D در زمره ویتامین‌های حیاتی جای دارد و تقریبا تمام سلول‌های بدن مجهز به یک گیرنده‌ی ویتامین D هستند.

هنگامی که پوست در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، ویتامین D می‌سازد. مهم‌ترین منبع تغذیه‌ایی ویتامین D روغن کبد ماهی و ماهی‌های چرب هستند.

برای افرادی که به اندازه‌ی کافی در معرض نور خورشید قرار نمی‌گیرند، مصرف مکمل‌های ویتامین D ضروریست.

ویتامین D برای سلامت استخوان‌ها از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است و با سلامت سیستم ایمنی بدن و مقابله با انواع سرطان پیوند خورده است.

میزان کافی: ۲۰-۳۰نانوگرم یا ۵۰- ۷۵ نانومول.


بالاتر از حد، اما بی‌ضرر: ۶۰نانوگرم یا ۱۵۰ نانومول.

سمی: بیش از ۱۵۰ نانو گرم یا ۳۷۵ نانومول.


جذب روزانه‌ی بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ واحد ویتامین(D ۲۵-۱۰۰ میکروگرم) برای سطح بهینه و مطلوب تامین ویتامین D خون برای اکثر مردم کفایت می‌کند.

از آنجایی که اطلاعات محدودی درباره‌ی فرایند ایجاد مسمومیت ناشی از ویتامین D وجود دارد، پس تعیین حد دقیقِ جذب ویتامین D و اینکه جذب چه میزان ویتامین D بی‌ضرر است و چه میزان سمی، بسیار دشوار می‌باشد.

طبق اعلان انجمن دارویی، جذب ۴۰۰۰ واحد ویتامین D در روز گرچه بالاتر از حد معمول اما بی‌ضرر است. با این وجود گزارشی مبنی بر ایجاد مسمومیت در افراد سالمی که روزانه ۱۰۰۰۰ واحد جذب نموده‌اند نیز گزارش نشده است.

مسمومیت ناشی از ویتامین D عموما ناشی از افراط در مصرف مکمل‌های ویتامین D است و نه ناشی از تغذیه یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید.

اگرچه مسمومیت ناشی از ویتامین D پدیده‌ایی به شدت نادر است، اما در گزارشات اخیر، مسمومیت ناشی از مصرف مکمل‌ها به ثبت رسیده است.

چنانچه یک فرد به مدت چندین ماه روزانه ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ واحد(۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ میکروگرم) جذب نمايد، علائم مسمومیت در وی هویدا خواهد شد.

این میزان ۱۰ تا ۲۵ بار بیشتر از حد توصیه شده است. میزان ویتامین D موجود در خون افرادی که دچار مسمومیت ناشی از ویتامین D شده‌اند، اغلب بالغ بر ۱۵۰ نانوگرم گزارش شده است.

در چندین مورد نیز مسمومیت ناشی از خطای کارخانه‌ی سازنده در درج میزان دقیق ویتامین D موجود در مکمل بوده. در این موارد مسمومیت، میزان ویتامین موجود در خون بین ۲۷۵-۶۲۰ نانوگرم یا ۶۴۴- ۱۵۴ نانومول گزارش شده است.

مسمومیت ناشی از ویتامین D معمولا قابل درمان است، اما در موارد حاد منجر به نقصان در عملکرد کلیه‌ها و احتباس کلسیم در شریان‌های حیاتی بدن می‌گردد.

نشانه های مسمومیت مصرف بیش از حد ویتامین دی


اساسی‌ترین پیامد مسمومیت ناشی از ویتامین D تجمع کلسیم در خون است که فزونی کلسیم نیز خوانده می‌شود. پیامدهای اولیه‌ی فزونی کلسیم شامل تهوع، استفراغ، اسهال، یبوست و ضعف است.

تشنگی مفرط، هشیاری بیش از حد، افزایش فشار خون، تجمع کلسیم در لوله‌های کلیوی، نقصان در عملکرد کلیه و کاهش شنوایی نیز در موارد پیشرفته مشاهده می‌شود.

تجزیه‌ی کلسیم اضافی جمع شده در بدن ناشی از جذب بیش از حد مکمل‌های ویتامین D می‌تواند چندین ماه به طول انجامد. زیرا ویتامین D در چربی‌های بدن انباشته می‌شوند و به آرامی در خون آزاد می‌شوند.

برای درمان مسمومیت ناشی از ویتامین D فقط کافیست در معرض نور خورشید قرار نگیرید، مواد غذایی حاوی ویتامین D را از برنامه‌ی غذایی خود حذف نموده و مکمل‌های ویتامین D را کنار بگذارید.

همچنین پزشک می‌تواند برای تنظیم سطح کلسیم، محلول‌های قلیایی درون وریدی مانند نمک سیال و دیگر مایع‌های سیال را تجویز نماید.

حتی بدون وجود علائم مسمومیت، مصرف بیش از حد ویتامین D می‌تواند مضر باشد. مصرف بیش از حد ویتامین D در هر صورت مضر و آسیب‌رسان است، حتی اگر علائم مسمومیت بلافاصله آشکار نشوند.

تقریبا ناممکن است که علائم مسمومیت ناشی از ویتامین D به سرعت آشکار ‌شوند و در اغلب بروز این علائم بیش از ماه‌ها و حتی‌ سال‌ها به طول می‌انجامد.همین امر تشخیص مسمومیت ناشی از ویتامین D را بسیار سخت می‌سازد.

چندین گزارش از افرادی که ماه‌ها میزان بسیار زیادی ویتامین D مصرف می‌نمودند و هیچ‌گونه علائمی ناشی از مسمومیت در آنها مشاهده نشده بود، وجود دارد، با این وجود آزمایش خون، افزایش شدید کلسیم و علائم نقصان در کلیه را آشکار ساخت.

تاثیرات مخرب ویتامین D بسیار پیچیده است. مصرف بیش از حد ویتامین D موجب عارضه‌ی افزایش کلسیم بدون علائم مسمومیت گردد و همچنین می‌تواند بدون عارضه‌ی افزایش کلسیم و فقط علائم مسمومیت باشد.

برای حفظ سلامت خود نباید بیش از ۴۰۰۰ واحد در روز مصرف نمائید و البته پیش از آن با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت نمائید.

میزان مجاز مصرف انواع ویتامین دی


مفروضات دال بر این است که دو نوع دیگر از ویتامین‌های محلول در چربی یعنی ویتامین K و ویتامین A نقش مهمی در سمی نمودن ویتامین D ایفا می‌کنند.دوز مصرف ویتامین دی 50000

ویتامین K به تنظیم میزان کلسیم در بدن کمک شایانی می‌کند، حال آنکه افزایش ویتامین D در بدن منجر به تحلیل ذخیره‌ی ویتامین K می‌گردد.

جذب حداکثری ویتامین A منجر به پیشگیری از تحلیل ذخیره‌ی ویتامین K می‌گردد و این امر با پیچ و تاب ‌دادن ویتامین K ذخیره شده اتفاق می‌افتد.

از دیگر مواد مغذی مهم و موثر منیزم است. این ماده‌ی مغذی برای بهبود سلامت استخوان‌ها موثر است.

جذب ویتامین A، ویتامینK و منیزیم همراه با ویتامین D عملکرد استخوان‌ها را بهبود بخشیده و مانع از تجمع کلسیم در بافت‌ها می‌گردد. به خاطر داشته باشید که اینها همه فرضیات هستند، اما اطمینان از جذب مواد مغذی دیگر در کنار مصرف ویتامین D، کاملا عاقلانه و قطعی است. واکنش افراد مختلف به جذب بالای ویتامین D متفاوت است. بنابراین محاسبه‌ی دقیق میزان مضر و مفید چندان هم ساده نیست.

مسمومیت ناشی از ویتامین D می‌تواند منجر به تاثیرات جبران‌ناپذیری گردد که گاه تا ماه‌ها و سال‌ها پس از مصرف خود را هویدا نمی‌کنند.عموما مصرف افراطی جذب ویتامین D که بالغ بر ۴۰۰۰ واحد در روز باشد، توصیه نمی‌شود.

هیچ گونه ارتباطی بین مصرف بیش از حد ویتامین D و بهره‌مندی از مزایای بیشتر بر سلامت وجود ندارد، بنابراین مصرف بیش از حد آن کاملا غیرضروریست.

گاهی مواقع مصرف بیش از حد ویتامین D برای افرادی که مبتلا به کمبود این ویتامین هستند، توصیه می‌شود، اما همیشه پیش از هر گونه تغییر در مصرف ویتامین D توصیه شده با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

روی سخن فقط با ویتامین D نیست، بلکه شامل مابقی مواد مغذی نیز می‌شود که مصرف بیش از حد و افراطی همیشه مترادف با بهتر و مفیدتر بودن نیست.

سلام من یه دو هفته ای است قرص ویتامین دی استفاده میکنم از خارج تهیه شد هر روز استفاده میکنم نمیدونم کمبود دارم یا نه اما صورتم جوش ریز زده و بدنم میخاره سر مم خیلی میخارع ممکنه الرژی باشه ؟،صفحه اصلی » محصولات

محصولات

دوز مصرف ویتامین دی 50000


© Copyright 2016 – daanapharma.com | Powered By : [ PersianTools ]


دوز مصرف ویتامین دی 50000

دوز مصرف ویتامین دی 50000

10
0 حامد نحوه مصرف دسامبر 26, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *