رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

سایر نکات احتیاطیهمان‌طور که گفتیم، استفاده از رنگ‌ موهای مطمئن یکی از راه‌های کاهش مواجهه‌ی جنین با مواد شیمیایی موجود در رنگ‌هاست. اما حتی درصورت استفاده از رنگ موهای مطمئن باید حین رنگ‌کردن موها نیز با احتیاط عمل کنید.رنگ مو می‌تواند بخارهای سمی تولید کند. پس خیلی مهم است که موهایتان را در مکانی رنگ کنید که دارای تهویه‌ی مناسبی باشد. می‌توانید لای پنجره را باز بگذارید تا بخارات سمی کمتری نفس بکشید. همچنین لازم است که حین رنگ‌کردن موها از دستکش استفاده کنید تا پوست دست‌تان با مواد شیمیایی تماس مستقیم نداشته باشد. نکته‌ی دیگری که باید رعایت کنید این است که دستورالعمل روی جعبه‌ را بادقت بخوانید و رنگ را طولانی‌تر از مدت توصیه‌شده روی سرتان نگه ندارید. وقتی هم که موهایتان رنگ گرفتند، پوست سر و دور پیشانی‌تان را خوب بشویید تا هیچ اثری از رنگ روی پوست‌تان باقی نماند.اما اگر شغل‌تان آرایشگری است و باردار هم هستید، باید دوصد چندان احتیاط کنید، زیرا مواجهه‌ی کنترل‌نشده با مواد شیمیاییِ مورد استفاده در آرایشگاه‌ها خصوصا رنگ مو باعث افزایش خطر سقط جنین می‌شود.بنابراین اقدامات احتیاطی زیر را فراموش نکنید:- حین کار دستکش بپوشید و دستکش‌تان را مرتب عوض کنید.- در اطراف وسایل کارتان غذا نخورید.- وقتی با مواد شیمیایی کار می‌کنید، ماسک بزنید.- لکه‌های رنگ مو را از روی پوست‌تان خوب بشویید.- خلاصه اینکه استفاده از رنگ مو در دوران بارداری حتما باید با احتیاط کامل همراه باشد. هر رنگی را که انتخاب می‌کنید، بهتر است فورا روی همه‌ی سرتان نگذارید، بلکه ابتدا مقداری از رنگ را روی قسمت کوچکی از موهایتان امتحان کنید تا ببینید که آیا همان رنگ دلخواه‌تان هست یا نه؛ زیرا تغییرات هورمونی در دوران بارداری ممکن است روی رنگ‌پذیری موها تأثیر بگذارند.

رنگ کردن مو در دوران بارداریرنگ کردن مو در دوران بارداری آیا شما مجاز به انجام اینکار هستید یا خیر؟ این سوالیست که برای تمانی بانوان باردار ایجاد می شود معمولا خانم ها در این دوران از قیافه خود خسته می شوند و دوست دارند که تنوعی در قیافه خود ایجاد کنند ولی نمیدانند که در کدام ماه از دوران بارداری میتوانند اینکار را انجام دهند و مجاز به رنگ کردن هستند؟ در مطلب زیر به تمامی سوال های خانم های باردار پاسخ داده شده است امیدوارم که از مطلب زیر راضی باشید اگر باردار هستید و دوست دارید رنگ مو های خود را تغییر دهید، وجود برخی از نگرانی‌ها در مورد این موضوع کاملا عادی است.

همانطور که می‌دانید بیشتر رنگ‌ها با مواد شیمیایی سمی پر شده‌اند که می‌تواند برای سلامت بدن مضر باشد. انواع مختلفی از رنگ موها در بازار وجود دارد که حاوی مواد شیمیایی خطرناک برای سلامتی بدن هستند. این موضوع زمانی جدی‌تر می‌شود که فرد باردار باشد. با اینحال شواهدی که رنگ مو در دوران بارداری را ممنوع کند وجود ندارد. تحقیقات بسیار زیادی در این حوزه انجام شده است و بیشتر آن‌ها فایده‌ای نداشته‌اند.سازمان OTIS یکی از سازمان‌هایی است که اطلاعاتی در مورد خطرات موجود برای بارداری فراهم می‌کند. مطالعات انجام شده در این سازمان نشان می‌دهد که گزارشات زیادی در مورد عوارض جانبی رنگ کردن مو در دوران بارداری وجود ندارد. این مطالعات نشان می‌دهد که رنگ‌ مو حاوی مواد شیمیایی بسیار بدی است اما تنها مقدار ناچیزی از آن به پوست سر و سیستم بدن نفوذ می‌کند. بنابراین رنگ کردن مو تهدید بسیار کمی برای رشد و توسعه کودک دارد. با اینحال، برخی از افراد معتقدند همین مقدار اندک نیز خاصیت سرطان‌زایی دارد و می‌تواند برای بدن مضر باشد. اگر دوست دارید به صورت امن از این رنگ‌ها استفاده کنید، بهتر است رنگ کردن موهای خود را در طول سه ماهه دوم بارداری انجام دهید. در این دوران کودک در حال رشد زیاد آسیب پذیر نیست. عوامل رنگ از طریق پوست وارد بدن می شوند و از طریق فولیکول یا شفت مو وارد بدن نخواهند شد. با اینحال اگر هنوز هم در مورد امن و بی خطر بودن رنگ کردن مو در این دوران نگران هستید، بهتر است از انجام اینکار خودداری کنید. شما می‌توانید از روش‌های رنگ کردن جایگزین همچون هایلایت استفاده کنید. این فرآیندها نسبت به رنگ کردن مو بهتر هستند زیرا مواد شیمیایی با پوست سر تماس نخواهد داشت.همچنین نگرانی‌هایی در مورد خطر ریزش مو برای زنان بارداری که موهای خود را رنگ میکنند وجود داشت که این موضوع نیست در تحقیقات رد شده است.مطالعه مستقل دیگر در سال ۲۰۰۵ نشان می‌دهد که رنگ کردن مو در طول دوران بارداری، شانس توسعه سرطان در نوزاد یا نوروبلاستوم را افزایش می‌دهد. با اینحال، مطالعات بیشتری برای تجزیه و تحلیل روش دقیق مصرف و ترکیب مواد شیمیایی رنگ مو که باعث ایجاد سرطان در نوزادان می‌شود نیاز است. دانشمندان سراسر جهان بر این باورند که استفاده از رنگ موها یا سایر محصولات مرتبط با مو در طول دوران بارداری ، رشد تومور در کودک را بیشتر نمی‌کند.

نتیجه گیری:اگرچه مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۵ ، خاصیت سرطان زایی رنگ مو را برجسته می‌کند اما مطالعه انجام شده توسط موسسه OTIS این تاثیر را نفی می‌کند. بنابراین استنتاج این است که استفاده از رنگ مو در دوران بارداری امن است و خطر خاصی جنین در حال رشد شما را تهدید نمی‌کند.رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنیدرنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک

زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ask.niniban.com/

سلام
و ممنون از توجهتون

برای
طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/

سلام
و ممنون از توجهتون

برای
طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/

همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp

همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp

همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

اگر هر سوالی درباره ختنه نوزادان دارید اینجا را کلیک کنید

کلینیک ختنه نوزادان تهران اولین و قدیمی ترین کلینیک تخصصی ختنه در ایران

یار با ماست چه حاجت که زیادت طلبيم        دولت صحبت آن مونس جان،  ما را بسرنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

این سوال بسیاری از خانم های باردار است که آیا در دوران حاملگی میتوان موها را رنگ کرد؟ رنگ کردن مو برای جنین ضرر دارد؟ بارداری حساس ترین دورانی است که خانم ها تجربه میکنند, بسیاری از کارها در این دوران برایشان ممنوع است از این رو در این مطلب میخواهیم رنگ کردن مو در دوران بارداری را بررسی کنیم.

اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که دوست دارید در دوران بارداری هم با رنگ کردن موها زیبایی تان را حفظ کنید بهتر است بدانید رنگ موها چون شیمیایی هستند از طریق پوست سر وارد خون میشوند و میتوانند باعث نقص جنین شوند.

اگر به رنگ کردن مو دراین دوران اصرار دارید و میخواهید موهای سفیدتان را بپوشانید میتوانید از رنگ موهای گیاهی و طبیعی استفاده کنید, رنگ موهای کیاهی مانند حنا برای زنان باردار بی خطر بوده و عوارضی ندارد. حنا هیچگونه مواد شیمیایی و سرطان زایی ندارد و کاملا طبیعی است که هیچ آسیبی به جنین و مادر وارد نمیکند. در این دوران از رنگ موهای بدون آمونیاک و نیمه دائم هم میتوانید استفاده کنید.

تا جایی که امکان دارد در دوران حاملگی از رنگ کردن موهای خود اجتناب کنید, اگر هم تصمیم به رنگ کردن موهایتان دارید نکاتی که گفته شد را رعایت کنید تا از عوارض احتمالی جلوگیری کرده باشید و رنگ مویی ملایم و بی خطر انتخاب کنید. دستورالعمل رنگ موها را با دقت بخوانید و سعی کنید مواد شیمیمایی را زیاد روی پوست سرتان نگه ندارید, پس از رنگ کردن موها پوست سر و پیشانی را به خوبی بشویید.رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

تمام نکاتی که گفته شد بهتر است در دوران شیردهی هم رعایت شود, در دوران شیردهی سعی کنید کمتر موهایتان را رنگ کنید. برای رنگ کردن مو در این دوران از رنگ موهای بدون آمونیاک و طبیعی استفاده کنید. 

دکتر علی ابراهیمی متخصص پوست، مو و زیبایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت جام جم آنلاین در پاسخ به این پرسش که آیا رنگ کردن مو در دوران بارداری تاثیری در شکل گیری جنین دارد، گفت: به طور کلی توصیه می شود مادران در طول بارداری خود از رنگ کردن موها خودداری کنند چراکه مواد شیمیایی به کار رفته در رنگ ها از طریق پوست سر که بسیار حساس است وارد خون شده و در صورت استفاده مکرر باعث نقص جنین می شود.

وی ادامه داد: سه ماهه اول بارداری، زمان شکل‌گیری جنین بوده و او در این دوران بسیار حساس و آسیب‌پذیر است چراکه تقسیمات اصلی سلولی و ایجاد شبکه‌های عصبی جنین شکل می‌گیرد؛ بنابراین جذب هر نوع ماده و ترکیب شیمیایی می‌تواند اثرات بسیار مخربی بر جنین به جا گذارد.

به گفته ابراهیمی؛ افرادی که علاقه زیادی به رنگ کردن دارند از مش و های لایت به دلیل اینکه تماس مستقیمی با پوست سر ندارند استفاده کنند.

این متخصص پوست، مو و زیبایی با تاکید بر اینکه بهترین رنگ موها رنگ های طبیعی هستند، اضافه کرد: رنگ هایی مانند حنا که از سالیان دور مورد استفاده خانم ها قرار می گیرد بهترین گزینه است که علاوه بر تغییر رنگ در موها باعث تقویت و پرپشت شدن آنها نیز می شود.

وی درباره استفاده مکرر از رنگ مو توضیح داد: گاهی مواد شیمیایی به کار رفته در رنگ ها بسیار قوی هستند و از طریق پوست سر و ساقه مو جذب خون می شوند به همین دلیل توصیه می شود خانم ها در طول سال بیش از 5 بار از آن استفاده نکنند چرا که ممکن است دچار بیماری هایی همچون سرطان خون شوند.رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

ابراهیمی با بیان اینکه بهتر است افراد رنگ موی مناسب با پوست خود را انتخاب کنند، تصریح کرد: برای این کار فرد در ابتدا مقداری از رنگ را در قسمتی از پوست سر تست کند و اگر پوست حساسیت نشان نداد و قرمز نشد اقدام به استفاده از آن کند چراکه باعث ایجاد سوختگی در سر می شود و ممکن است اثرات آن حتی تا آخر عمر باقی بماند.

ارسال نظر

رنگ کردن مو در بارداریاگر بخواهیم عادلانه بگوییم رنگ مو از ترکیبات شیمیایی قوی تشکیل گردیده همین طور رنگ موهای موجود در بازار دارای مقداری کمی مواد خطرناک برای جنین انسان هستند اما چون هنوز آزمایشات دقیق و مستدلی در این زمینه صورت نگرفته  هیچ کس نمی‌تواند به طور دقیق میزان خطرناک بودن این رنگ موها را در دوران بارداری مشخص نماید.تنها محل تحقیق روی این رنگ موها جنین حیوانات آزمایشگاهی یا مطالعات آماری روی جنین و مادران بارداری است که درزمان بارداری با رنگ مو تماس داشته‌اند.به نتیجه این چند تحقیق دقت کنید:گروه اول :محققان  از12 نوع رنگ مو مختلف روی موش‌های باردار استفاده کرده و دیده‌شده که موجب هیچ نوع ناهنجاری در جنین موش‌ها نگردیده.گروه دوم: محققان  از همان رنگ موهای قبلی با100 برابر غلظت مورد اول استفاده کردند که باعث بروز ناهنجاری در جنین موش‌ها گردید.گروه سوم:در این تحقیق که در کشور سوئد ،تعداد 3706 پرسشنامه برای زنان  باردار آرایشگر و تعداد 3462 پرسشنامه برای زنان باردار غیر آرایشگر ارسال شد.نتایج این پژوهش نشان داد که درصد نوزادانی که هنگام تولد وزن کمتر از وزن طبیعی داشته‌اند در زنان آرایشگر 2.8 %و در زنان غیر آرایشگر 2.1%بوده است.گروه چهارم:در این گروه که باز هم در سوئد و روی 12046زن آرایشگر انجام شده بود.تفاوت معنی‌داری در به دنیا آوردن نوزاد با وزن کمتر از وزن طبیعی بین زنان آرایشگر و زنان غیر آرایشگر دیده نشد.

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

آیا به عنوان یک زن حامله مي ترسيد که مواد شیمیایی سمی موجود در انواع رنگ موها تاثیرات منفی بر روند رشد و سلامت جنین داخل رحمتان بگذارد؟ اگر چنین باشد، بدانید که نگرانی های شما به جا است! زیرا سلامت جنین داخل رحم زنان باردار در اولویت قرار دارد و هیچ مادری نمی خواهد كه در طول این دوران خاص، فرزند متولد نشده اش را دچار خطرات و عوارض جبران ناپذیری بکند. به همین دلیل، در ادامه این مقاله، برخی از افسانه ها و واقعیت هاي جالب در مورد اثرات استفاده از رنگ مو بر بدن مادران باردار و جنین داخل رحم اين افراد بیان شده است، که دانستن آن ها برای هر خانم جوان و بي تجربه اي ضروری است.

همانطور که می دانید رنگ کردن موها در شرایط عادی بی خطر است، اما زمانی که زنی باردار می شود، قدرت سیستم ایمنی بدن او به شدت کاهش یافته و او را در معرض خطر قرار می دهد. با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد انواع رنگ های موي زنانه ثابت شده است که در هر شرايطي، مقدار ناچیزی از رنگ مو از طریق منافذ پوست سر جذب بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد می شود. البته، درست است که بدن زنان باردار در هنگام ورود مواد شیمیایی، قادر به برخورد و مقابله با عناصر سمی موجود در آن هستند، با این حال، خطر تنفس بخار حاصل از این مواد شیمیایی براي خود اين مادران و جنين داخل رحم ان ها مضر می باشد. به همین دلیل، پزشكان متخصص زنان و زايمان ادعا مي كنند كه رنگ كردن موي سر زنان در دوران بارداری می تواند تاثیرات منفی بر روند رشد جنین داخل رحم اين افراد بگذارد.علاوه بر اين موارد، فراموش نکنید كه در تهیه برخی از رنگ های دائمی از آمونیاک استفاده می شود، که به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده رنگ موي زنانه به شمار مي رود. این ماده سمی بوده و مصرف آن در دوران بارداری می تواند بسیار خطرناک باشد، زیرا بسیار فرار بوده و از طریق استنشاق وارد بدن فرد مصرف کننده خواهد شد.

نظر اکثر کارشناسان در مورد مصرف انواع رنگ مو در دوران بارداری زنان نشان می دهد كه استفاده از رنگ-های نیمه دائم برای زنان باردار نسبتا امن مي باشد. اين در حالي است كه استفاده از رنگ های دائمی در دوران بارداری زنان بسیار خطرناک است. بنابراین، به خاطر داشته باشيد كه محدود کردن مصرف رنگ مو در دوران بارداری زنان یکی از راه های موثر برای کاهش خطرات استفاده از این محصول آرایشی بر روند رشد و سلامت جنين مي باشد.اما، اگر شما هم به عنوان یک زن حامله می خواهید موهای خود را رنگ کنید، بدانید که دقت کردن در فرمول ذکر شده بر روی بسته بندی این محصولات بسیار مهم است، زیرا مشاهده می شود که تولیدکنندگان اين محصول برای رقابت با یکدیگر، تغییرات مکرری را در داخل مواد تشکیل دهنده آن ایجاد می کنند تا بتوانند بدون رقیب، در بازار باقی بمانند. در حالی که گفته می شود مواد جديد اضافه شده به رنگ ها ممکن است وضعیت بهداشتی و طبی این محصولات را بهبود بخشد، اما این نکته مهم را فراموش نکنید که رنگ کردن مو برای زنان باردار بسیار خطرناک خواهد بود.تحقیقات پژوهشگران نشان داده است كه ارتباط روشنی بین قطرات زغال سنگ و رنگ مو وجود دارد. در واقع، مي توان ادعا كرد كه اساس کار تهیه اکثر رنگ موهاي زنانه قطرات زغال سنگ است، كه اثرات زیان باری در بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد دارد. در نهايت، به خاطر بسپارید كه استفاده از انواع رنگ مو نه تنها سرطان زا بوده، بلکه رشد نوزادان متولد نشده را هم تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل، امروزه بیشتر تولیدکنندگان رنگ مو، استفاده از ذغال سنگ را در تهیه این محصول زیبایی محدود کرده و جایگزین-های ایمن تري را برای آن انتخاب كرده اند. رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

 آیا میدانید خم شدن مادر باردار چقدر مضر است؟ پیشنهاد میکنیم حتما زنگ خطر،در دوران بارداری زیاد خم نشوید را بخوانید.

اگر در مورد رنگ كردن موهای خود اصرار دارید، می توانید برخی روش های امن و مناسب جایگزین را براي اين منظور در نظر بگیرید. در واقع، مي توان ادعا كرد كه برخي روش ها نه تنها برای رنگ کردن موهای زنان در دوران بارداری امن بوده، بلکه از بروز هر گونه عوارض جانبی در بدن مادر و جنین داخل رحم او جلوگیری خواهد کرد. البته، فراموش نکنید كه زنان حامله می توانند رنگ كردن موهای خود به زمان مناسب بعد از پایان یافتن دوران بارداری خود موکول کنند. با اين حال، برخي از روش های امن برای رنگ کردن موی زنان حامله عبارتند از:زنان حامله می توانند تا پایان سه ماهه دوم دوران بارداری خود صبر کنند:اگر نمی توانید بدون رنگ كردن موهای خود، دوران بارداری را سپری کنيد، لازم است به خاطر داشته باشيد كه زمان ایده آل برای انجام این کار پایان سه ماهه دوم از دوران بارداری است. در واقع، مي توان ادعا كرد كه سه ماهه اول از دوران بارداري برای همه مادران حامله بسیار مهم می باشد، زيرا در این دوره نوزاد به سرعت در حال رشد بوده و ارگان های مهم بدن او مانند عضلات و فولیکول های مو در حال رشد هستند. اگر چه هیچ شواهد علمی معتبري وجود ندارد که نشان دهد مواد شیمیایی موجود در رنگ موهاي زنانه به بدن مادر باردار نفوذ می کند، اما عوارض جانبی که توسط این محصولات در بدن زنان باردار ايجاد می شود، اثرات جبران-ناپذیری را بر روند رشد جنین داخل رحم خواهد گذاشت. بنابراین، بهتر است زنان حامله برای جلوگیری از بروز هر گونه عوارض از رنگ كردن موها بر روند رشد و سلامت فرزند خود، از رنگ كردن موهای خود را در طول سه ماهه اول از دوران بارداری اجتناب کنند.

استفاده از رنگ موهای گیاهی در دوران بارداری بی خطر بوده و همان شکوه و ابهت را به موهای اين مادران می دهد. در واقع، مي توان ادعا كرد كه این نوع رنگ موها علاوه بر این که حاوی مواد شیمیایی خشن نیستند، که خراب کردن موهاي مادران باردار را به دنبال داشته باشند، بلكه عوارض جانبی خطرناکی هم ایجاد نمی-کنند. همچنین، به دلیل این که رنگ موی گیاهی بر خلاف رنگ های شیمیایی بخار تولید نمی کند، پس نمی تواند باعث بیمار شدن مادر باردار و ایجاد اختلال در روند رشد نوزاد متولد نشده او گردد.

 حتما در دوران بارداری با دندان درد دست و پنجه نرم کرده اید و مانده اید که چه کار کنید، مسکن های بی ضرر برای دندان درد در دوران بارداری در این زمان می تواند به شما کمک کند.

اگر شما علاقه مند به رنگ كردن موهاي خود هستید، بدانید که استفاده از حنا یک گزینه عالی و امن براي اين منظور خواهد بود، زیرا حنا یک رنگ موی طبیعی به شمار مي رود و مصرف آن همراه با رنگ های گیاهی دیگر، امن ترین گزینه برای رنگ كردن موهای زنان در دوران بارداری محسوب می شود. همچنين، یادتان باشد كه ماده رنگی حنا کاملا طبیعی بوده و به هیچ وجه، هیچ گونه مواد شیمیایی سرطان زا و یا سمی ندارد. به همین دلیل، مصرف آن در دوران بارداری هیچ آسیبی به جنین داخل رحم نمی رساند. اما اگر تردیدی در مورد مصرف پودر حنا در طي سه ماهه اول از دوران بارداري خود دارید و فکر می کنید که ممکن است اين رنگ موي طبيعي هم حاوی برخی مواد شیمیایی باشد، بهتر است از خود برگ حنا استفاده کنید، زیرا برگ-های طبیعی حنا غیرسمی و کاملا امن است.

زنان حامله باید برای آماده کردن گیاه حنا، برگ های آن را در ظرف آهنی ریخته و بگذارند تا کاملا خیس شود. سپس، خمیر به دست آمده را بر روی موها قرار داده و به مدت یک شب آن را بر روی سر خود نگه دارند. بعد از این مدت، حنای موها را بشویند. البته، برای این که مخلوط به طور مساوی بر روی همه قسمت-های موي سر قرار گیرد، بهتر است زنان باردار بعد از قرار دادن حنا بر روي سر خود، موهايشان را برس بزنید. جالب است بدانيد كه برخی افراد برای بهتر شدن نتیجه كار، به مواد تشکیل دهنده حنا، مواد دیگری مانند برگ چای یا عصاره تخم مرغ هم اضافه می کنند.

اگر شما هم به عنوان یک زن حامله براي رنگ كردن موهای خود از رنگ های گیاهی بدون آمونیاک استفاده مي کنید، بدانید که بهترین ایده را انتخاب کرده اید، زیرا آمونیاک موجود در رنگ ها می تواند اثرات زیان باری را بر روی چشم شما داشته باشد. بنابراین، مي توان ادعا كرد كه استفاده از رنگ های بدون آمونیاک يك نکته اساسی براي جلوگیری از بروز عوارض در بدن زنان باردار محسوب می شود. به همین دلیل، استفاده از رنگ های نیمه دائم یکی از شرایط سالم ماندن زنان در دوران بارداری است، چون این گونه رنگ ها عاری از هر گونه مواد شیمیایی سمی بوده و به طور بالقوه از بروز بیماری سرطان در بدن فرد مصرف کننده جلوگیری می کنند. در نهايت، به یاد داشته باشید كه استفاده از گزینه های ذکر شده در بالا، به زنان حامله کمک خواهند کرد تا معضلات استفاده از رنگ موهای شیمیای را از بین برده و از گزینه هایی استفاده کنند که عاری از هر گونه مواد شیمیایی بوده و کوچک ترین خطری در ارتباط با استنشاق بخار حاصله وجود نداشته باشند.

در ادامه این مقاله، اقدامات احتیاطی مختلفی برای رنگ کردن موی زنان در دوران بارداری بیان شده است، که عبارتند از:• از آن جايي كه تحقیقات انجام شده عدم وجود عناصر سمی در مارک های معروف رنگ موهای دائمی و نیمه دائمی را تایید نمی کند، بنابراین زنان حامله باید استفاده از این محصولات را در طي كل دوران بارداری خود به حداقل برسانند.• نکته مهم دیگر در مورد این محصولات زیبایی خواندن مطالب درج شده بر روی بسته بندی آن، به منظور آموزش قبل از استفاده می باشد.• یادتان باشد كه استفاده از رنگ موهای باکیفیت در دوران بارداری زنان نکته بسیار مهمی است. بنابراین، به عنوان يك خام باردار از خرید مارک های ناشناخته و ارزان رنگ مو در طي این دوره حساس از زندگي خود خودداری کنید.• به عنوان یک زن حامله فراموش نکنید كه پوشیدن دستکش در طول کار با رنگ مو ضروری است.• هیچ وقت رنگ مو را به طور مستقیم بر روی پوست سر خود نمالید. رنگ باید فقط بر روی رشته های مو قرار گیرد، زیرا در این روش، رنگ نمی توانید وارد سیستم گردش خون شما شده و به اعضای داخلی بدن شما و جنين داخل رحمتان ضرر برساند. همچنین، نکته مهم دیگر که زنان حامله باید در هنگام رنگ کردن موهاي خود به یاد داشته باشند، این است که قبل از استفاده کامل از رنگ مو مقداری از رنگ را فقط بر روي یک دسته از موهای خود امتحان کنند.• هرگز از رنگ مو برای رنگ کردن مژه ها یا ابروهای خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث بروز عفونت و یا تورم در این نواحی از بدن شما شود.• اگر به عنوان يك خانم باردار از رنگ هاي شيميايي برای مدت طولانی استفاده می کنید، سعی کنید كه عمل رنگ کردن موهاي خود را در یک فضای باز که جریان هوای مناسبي در آن وجود دارد، انجام دهید.• بعد از رنگ کردن، شستشوی کامل پوست سر برای جلوگیری از جذب مواد شیمیایی موجود در آن به بدن خود زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد الزامی است.• در هنگام رنگ کردن موهای خود، از نوشیدن مايعات و یا خوردن مواد غذایی به شدت اجتناب کنید، چون مواد سمي آن از طریق دهان هم وارد بدنتان مي شود.• معمولا، زمان رنگ کردن موهاي زنان به کیفیت رنگ مو و نوع موی فرد بستگی دارد، زیرا زنانی که دارای موهای مجعد هستند، جذب رنگ در آن ها کمتر خواهد بود. از این رو، ممکن است این افراد مجبور شوند كه برنامه رنگ کردن موهای خود را برای به دست آوردن نتیجه لازم باز هم تکرار کنند. به همين دليل، به عنوان یک زن حامله قبل از رنگ کردن موهای خود به دنبال توصیه های پزشک متخصص زنان و زايمان باشید.در نهایت، یادتان باشد كه رنگ کردن مکرر مو در دوران بارداری برای همه زنان مضر است، اما اگر در صورت استفاده متناوب از اين مواد شيميايي اقدامات احتیاطی مناسب رعایت شود، می تواند بی خطربوده و عوارضی ایجاد نکند. به همین دلیل، مشاوره کردن با پزشک متخصص زنان و زايمان قبل از رنگ کردن موها می تواند یک حرکت مناسب باشد. در چنين شرايطي، زنان باردار بايد در صورت امکان رنگ های ایمن را انتخاب کنند. همچنین، رنگ کردن موها در طي اين دوران حساس باید در مکاني انجام گیرد که دارای تهویه مناسب باشد و فرد در معرض استنشاق بخار حاصله از محصول قرار نگیرد. البته، استفاده از حداقل زمان رنگ كردن موها برای اجتناب از بروز اثرات طولانی مدت این نوع محصولات شيميايي الزامی است. علاوه بر اين موارد، يادتان باشد رنگ هایی که دارای کیفیت خوبي هستند، مواد سمی کمتری نسبت به رنگ های دیگر دارند. به همین دلیل، در هنگام مصرف هم خطر نسبتا کمی مادر باردار و جنين داخل رحم او را تهدید خواهد كرد.پس، به عنوان یک زن حامله اگر تصمیم دارید كه موهای خود را رنگ کنید، مطمئن باشید که در هنگام استفاده کردن از رنگ موهای مختلف به تمام دستورالعمل های ایمنی درج شده بر روی بسته بندی آن عمل می کنید. بیشتر مراقب باشید! زیرا امنیت شما و فرزندتان در دوران بارداری بسیار مهم است.

سلام هفته 25بارداریمه میخوام پشت موهامو دکلره کنم حدود ۲۰سانت با ریشه فاصله داره دودلم نمیدونم ضرر داره یا نه میشه راهنمایی کنید

سلام
توصیه ما اینکه تا اتمام بارداری این کار رو انجام ندین چون هیچ گزارشی مبنی بر اینکه رنگ و دکلره کردن مو خطرناک هست یا نیست وجود نداره پس جانب احتیاط اینکه این کار رو نکنید.

سلام من 7ماهه ام میتونم رنگ کنم موهامو یانه؟؟

سلام
در سه ماه اول کلا منع رنگ کردن مو رو دارین، بعد از اون هم توصیه میشه استفاده نشه.

سلام من تو۳۸ هفته هستم میخواستم بدونم میتونم رنگ بزارم یا نه

سلام
اگه نذارید بهتره.

سلام من 8 هفته باردارم و از رنگ مو استفاده کردم برا ابرو هم گذاشتم از دستکش و ماسک استفاده کردم ولی خوراکی خوردم الان که این مطالب را خوندم استرس دارم باید چیکار کنم؟

سلام
نباید این کارو میکردین حالا که کردین نگران نباشین چون مضر بودن رنگ صددرصد ثابت نشده و نگرانی و استرس ضرر بیشتری برای جنین داره

سلام خسته نباشید
ایا رنگ کردن مو بدون دکلره در سه ماه اخر بارداری ضرری داره؟؟؟
میخوام موهامو رنگ بزنم ولی بدون دکلره ونمیزارم ب پوست سرم بخوره مشکلی نیس؟؟!

سلام
دقت کید به ریشه و پوست سر نرسه، حتما ماسک بزنین و اتاق تهویه داشته باشه ، از رنگ بدون آمونیاک و گیاهی استفاده کنید.

سلام خسته نباشین من میخواستم فقط پایین موهام که دکلره داره رو رنگ کنم که با پوست سرم ۲۰ سانت فاصله داره ایا اونم ضرر داره ؟؟

سلام
در سه ماه اول اصلا انجام ندین، دقت کید به ریشه و پوست سر نرسه، حتما ماسک بزنین و اتاق تهویه داشته باشه ، از رنگ بدون آمونیاک استفاده کنید.

سلام خسته نباشید من یه ماه باردار بودم ولی نمیدونستم بخاطر همین رنگ مو گزاشتم الانم خیلی استرس دارم ممکن اتفاقی براش بیفته؟

سلام
استرسی که الان دارین ضررش بیشتر از هر چیزیه، به طور حتم ثابت نشده که رنگ مو تاثیر بدی روی جنین داشته باشه، نگران نباشید.

سلام من اریشگرم.احتمال میدم باردار باشم بارداری اولم هست.میتونم توارایشگاه کارکنم یانه

سلام
حتما از دستکش و ماسک های مطمئن استفاده کنید و از تماس مستقیم با رنگ خودداری کنید.

سلام من تو هفته 25 بارداری هستم میتونم از رنگ مو استفاده کنم ….آخه موهای سفید من زیاده؟

سلام
رنگ کردن مو در سه ماهه اول بارداری اصلا توصیه نمیشه در شش ماه بعد از رنگ های گیاهی استفاده کنید، هنگام استفاده اتاق حتما تهویه مناسب داشته باشه و دستتون با رنگ تماس پیدا نکنه.

سلام و خسته نباشید , چرا در هنگام رنگ کردن موها نباید چیزی خورده شود؟

سلام عزیزم , در هنگام رنگ کردن موهای خود، از نوشیدن مايعات و یا خوردن مواد غذایی به شدت اجتناب کنید، چون مواد سمي آن از طریق دهان هم وارد بدنتان مي شود.

سلام و خسته نباشید , بعد از اینکه رنگ کردیم موهامونو در زمان بارداری باید چه کار کنیم تا ضرر کمتری داشته باشد؟

سلام عزیزم, بعد از رنگ کردن، شستشوی کامل پوست سر برای جلوگیری از جذب مواد شیمیایی موجود در آن به بدن خود زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد الزامی است.

سلام و خسته نباشید , رنگ کردن موها در شرایط عادی و بارداری چه فرقی باهم دارند؟

سلام عزیزم , رنگ کردن موها در شرایط عادی بی خطر است، اما زمانی که زنی باردار می شود، قدرت سیستم ایمنی بدن او به شدت کاهش یافته و او را در معرض خطر قرار می دهد.

با سلام , آیا میتوان از رنگ مو برای رنگ کردن ابرو های خود در دوران بارداری استفاده نمود؟رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

سلام عزیزم , نخیر هرگز از رنگ مو برای رنگ کردن مژه ها یا ابروهای خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث بروز عفونت و یا تورم در این نواحی از بدن شما شود.

سلام و احترام خدمت شما , آیا در حین رنگ گذاشتن به موها حتما باید از دستکش استفاده شود؟

سلام عزیزم , بله به عنوان یک زن حامله فراموش نکنید كه پوشیدن دستکش در طول کار با رنگ مو ضروری است.

سلام و خسته نباشید , آیا بوی رنگ مو در دوران بارداری میتواند مضر باشد؟

سلام عزیزم , در تهیه برخی از رنگ های دائمی از آمونیاک استفاده می شود، که به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده رنگ موي زنانه به شمار مي رود. این ماده سمی بوده و مصرف آن در دوران بارداری می تواند بسیار خطرناک باشد، زیرا بسیار فرار بوده و از طریق استنشاق…

سلام عزیزم , در تهیه برخی از رنگ های دائمی از آمونیاک استفاده می شود، که به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده رنگ موي زنانه به شمار مي رود. این ماده سمی بوده و مصرف آن در دوران بارداری می تواند بسیار خطرناک باشد، زیرا بسیار فرار بوده و از طریق استنشاق وارد بدن فرد مصرف کننده خواهد شد.

 فیسبوک  |   تویتر  |  پینترست  | بلاگ  |  الکسا

مو و زیبایی حنا, حنا در بارداری, رنگ مو در بارداری, رنگ موی گیاهی

رنگ کردن مو در بارداری تقریبا امری رایج و معمولی بین خانم هاست اما اگر نگران این هستید که وقتی باردارید رنگ کردن مو سلامتی دلبندتونو با خطر مواجه کنه با ما همراه باشید.

خیالتون راحت تا حالا هیچ نشانه‌ای مبنی بر سقط جنین و یا نقص مادرزادی بخاطر رنگ کردن مو در بارداری وجود ندارد، البته قبلا بعضی از رنگ موها دارای متانول و ترکیبات آروماتیکی بودند که حتی تنفس کردن اونها نه تنها برای جنین که برای مادر هم خطرناک بود ولی در رنگ موهای جدید و مشخصا رنگ موهای با پایه‌ گیاهی ترکیباتی این چنین دیده نمیشه. اما توصیه پزشکان رنگ کردن مو یکی دو هفته قبل از تصمیم به بارداری و صبر کردن برای رنگ کردن مجدد تا سه ماهه دوم بارداری است یعنی سه ماهه اول که دلبند شما حساستره بهتره این کار را انجام ندین.

راهنمایی:

رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

رنگ های گیاهی و طبیعی مانند حنا می توانند یک جایگزین امن در دوران بارداری شما باشند.

هرچند جذب مواد شیمیائی در هنگام رنگ کردن مو از طریق پوست خیلی کمه اما نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

نکته پایانی

روش های جدیدی که چند وقتی است متداول شده شامل رنگ کردن بصورت آمبره یا بالایاژ روش جایگزین مناسبی است برای رنگ کردن مو در بارداری است. در این روش ها تنها سر موها با تخصص آرایشگر رنگ می شود و حداقل تماس ماده شیمیائی با پوست سر وجود دارد. این روش امن و جدید بخصوص برای شما مادر بارداره.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

رنگ مو در هفته اول بارداری ضرر دارد

0

0 Mr smith فواید،علائم،خواص دسامبر 23, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *