روغن بابونه برای ترک پوست

روغن بابونه برای ترک پوست

روغن بابونه برای ترک پوست

روغن بابونه برای ترک پوست

ترک پوست بدن (Body Stretch Mark) یکی از شایع‌ترین مشکلات پوستی خصوصا در زنان باردار و نوجوانان در دوران بلوغ است. خط‌ها و راه‌راه‌های بلند ناشی از ترک‌های پوستی ظاهر ناخوشایندی دارند اما باعث هیچ نوع مشکل پوستی نخواهند شد. بسیاری از ترک‌های پوست به مرور زمان محو و کمرنگ می‌شوند، ولی تعداد زیادی از افراد دوست دارند هرچه زودتر آن‌ها را از بین ببرند. شاید درمان قطعی ترک‌های پوستی ممکن نباشد، اما روغن‌های طبیعی تاثیر خود را در پیشگیری و درمان ترک پوستی ثابت کرده‌اند.

ترک بدن وقتی رخ می‌دهد که لایه میانی یا درمیس (Dermis) پوست، بیش از حد کشیده می‌شود و آسیب می‌بیند. این آسیب در اثر کشیدگی باعث زخم‌‌هایی می‌شود که با شکل ترک پوست دیده می‌شوند. ترک پوست در این زمان‌ها رخ می‌دهد:

بالا بودن میزان هورمون استروئید بر اثر دارو یا بیماری هم با ترک پوست مرتبط است. ترک‌های پوست بدن ابتدا رنگ قرمز و بنفش دارند و بعد به مرور زمان به رنگ سفید و براق تبدیل می‌شوند. متاسفانه خانم‌ها بیشتر از آقایان دچار ترک پوست می‌شوند. این ترک‌های پوستی معمولا در این نواحی بدن ایجاد می‌شوند:

برخی از روغن‌های طبیعی، در رفع جای ترک پوست موثرتر از بقیه هستند. اسانس روغن یا روغن اسانسی هر گیاه (Essential Oil) در واقع عصاره و روغن آن دانه یا گیاه است که بسیار قوی است. روغن اسانس با روغن طبیعی تفاوت دارد. روغن طبیعی معمولا یکی از روغن‌های پایه است که گیاه خاصی مثلا گل بنفشه را طی فرایند خاصی به آن اضافه می‌کنند. اما روغن اسانس، عصاره‌ روغنی است که از یک دانه یا گل گرفته می‌شود.

برای بهره‌مند شدن از خواص روغن اسانس، باید آن را با روغن پایه ترکیب یا به صورت آماده از عطاری‌ها تهیه کنید. این ۸ روغن‌ که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، در آروماتراپی و طب سنتی تاثیر خود را در برطرف کردن جای زخم، ترمیم و آبرسانی پوست، به خوبی نشان داده‌اند.

روغن بابونه برای ترک پوست

بادام تلخ با بادامی که ما به صورت بو داده یا شیرین می‌خوریم متفاوت است و خوراکی نیست. عصاره بادام تلخ را می‌گیرند و با آن روغن بادام تلخ تهیه می‌کنند. تحقیقی در سال ۲۰۱۲ نشان داد که می‌توان از روغن بادام تلخ برای کاهش ترک پوست بدن استفاده کرد. محققان این تحقیق را بر روی ۱۴۱ خانم انجام دادند.

طبق مشاهدات محققان، ترک پوست در ۲۰ درصد خانم‌هایی که ماساژ با روغن بادام تلخ را امتحان کرده بودند و ۳۸.۸ درصد کسانی که روغن را بدون ماساژ استفاده کرده بودند بهبود پیدا کرد.

این نشان می‌دهد تحقیقات بیشتری احتیاج است تا بتوان در مورد موثر بودن بادام تلخ به توافق رسید. روغن بادام تلخ همچنین دارای نوعی ترکیبات سمی است. بنابراین ممکن است استفاده مکرر از آن در دوران بارداری زیاد ایمن نباشد.

روغن اسانس نارنج را از عصاره پوست نارنج می‌گیرند. تحقیقاتی نشان داد که این روغن می‌تواند پوست را نرم و لطیف و از شکنندگی آن به خوبی جلوگیری کند. این تاثیرات روغن نارنج می‌تواند از ظاهر شدن ترک پوست جلوگیری و ترک‌های ایجاد شده روی پوست را کم کند.

افرادی که پوست خیلی حساسی دارند ممکن است به اسانس روغن نارنج حساسیت داشته باشند و افرادی که پوست خیلی روشن دارند ممکن است دچار عوارضی مانند حساسیت به نور شوند؛ پس بهتر است قبل از استفاده کمی از روغن را روی پوست خود تست کنید.

عصاره اسطوخودوس را بیشتر از همه به دلیل خاصیت التیام بخشی و آرام‌بخشی‌اش می‌شناسند. اما روغن اسطوخودوس فواید زیادی مثل التیام زخم و رفع جای زخم دارد. تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ روی روغن اسطوخودوس انجام شد نشان داد که این روغن می‌تواند فرایند کلاژن‌سازی را افزایش دهد و بافت جدیدی بسازد که پوست را تشویق به ترمیم جای زخم می‌کند.

به همین دلیل برای درمان ترک‌های پوستی روغن اسطوخودوس را پیشنهاد می‌کنند. اما به علت قدرت بالای این روغن، لازم است قبل از استفاده حتما آن را تست کنید تا مطمئن شوید برای پوست شما مناسب است یا خیر.

روغن اسانس بهارنارنج از شکوفه درخت نارنج گرفته می‌شود. اکثر شواهدی که معتقدند روغن بهارنارنج در رفع ترک‌های پوستی موثر است، بر اساس طب سنتی است. این روغن همچنین از قدیم برای روشن کردن پوست و رفع مشکلات پوستی توصیه شده است.

همچنین تحقیقات نشان داده است که روغن اسطوخودوس به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی تاثیرات خوبی نشان داده است. خاصیت آنتی‌اکسیدان روغن بهارنارنج، با کمک به سلول‌های پوست برای احیا مجدد، باعث بهبود ظاهر پوست و رفع ترک پوست می‌شود.

این روغن به دلیل خواص زیادی که برای پوست و مو دارد، در لوازم بهداشتی و آرایشی بسیار معروف شده است. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که روغن آرگان می‌تواند خاصیت کشسانی پوست را بهبود ببخشد. با افزایش خاصیت کشسانی، پوست ترک نمی‌خورد و به این شکل می‌توان از ترک پوست جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید: جالب‌ترین خواص روغن آرگان برای مو و پوست

معمولا مردم از روغن گیاه پاتچولی برای بهبود خلق و خو و سرحال شدن استفاده می‌کنند. اما عصاره پاتچولی قدرت خوبی در ترمیم زخم و رفع جای زخم هم دارد. تحقیقات نشان داده است که این روغن دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی بوده و با تحریک کلاژن‌سازی می‌تواند باعث بهبود و درمان ترک پوست بدن شود.

عصاره‌ای که از هسته دانه انار می‌گیرند دارای آنتی‌اکسیدان، ضد التهاب و خواص سفت کنندگی است. تحقیقاتی در سال ۲۰۱۷ انجام شد که نشان داد پمادی که از روغن هسته انار و صمغ قرمز رنگ درخت اژدها (Dracaena Tree) تهیه شده، باعث افزایش خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست شده و پوست را ضخیم کرده است. همین موضوع باعث شد که محققین استفاده از کرم یا پماد ساخته شده با روغن هسته انار و عصاره این درخته که خون اژدها (Dragon’s Blood) نام دارد را برای درمان قطعی ترک‌های پوستی توصیه کنند.

عصاره کندر برای قرن‌ها مورد استفاده بوده و این به دلیل قدرت خارق‌العاده آن در ترمیم و مراقبت از پوست است. روغن کندر به راحتی از طریق پوست جذب می‌شود و فرولیک اسید و ویتامین‌های موجود در آن خاصیت آنتی‌اکسیدانی خود را به پوست می‌دهند که این موضوع باعث نرمی و سلامت پوست می‌شود.

9
 − 

 = 
1

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

عزیزان دستورالعملهای طب سنتی در استعمال موضعی برای درمان استریا ( ترکهای پوستی ) بسیار ضعیف هستند و فوق العاده دیر جواب میدهند. اگر طب سنتی با تکنیک پیلینگ ترکیب گردد نتایج تا محو کامل قابل دستیابی هستند.

آرایشی و زیبایی ، پوست و مو, بیماریها 16,122 بازدید

درمان ترک های پوستی در طب سنتی و طب جدید راهکارهای مختلف و البته متفاوتی با یکدیگر دارند. در طب مدرن، درمان ها مستقیما بر روی عضو بیمار انجام میشود، بعنوان مثال در ترک های پوستی و ترک های دست و پا با انجام برخی روش ها مثل مایکرونیدلینگ ترک های پوستی برطرف میشود. اما در طب سنتی علت هر بیماری در تمام افراد یکسان نیست و جزییات پیدایش یک بیماری در افراد مختلف متفاوت میباشد، این تفاوتها بر اساس نوع طبیعت افراد ایجاد میشود که صفرا، سودا، بلغم و خون نام دارند.

ترک های پوستی اگر در اثر افزایش و کاهش ناگهانی وزن مانند بدنسازی، رژیم های چاقی و لاغری، داروها، بارداری و … ایجاد شوند، با استفاده از کرم ها و محصولات موضعی تا حد زیادی قابل درمان هستند.

اما از نظر طب سنتی ترکهایی که عمیق هستند مثل ترک پاشنه پا دو حالت دارند: ۱- در اثر اقتضای شغل بوجود میایند: کشاورزان و افرادی که در مجاورت خاک و هوای آلوده بسر میبرند، ۲- در اثر مصرف روغن های نباتی، تغذیه اشتباه، یبوست و حرارت کاذب در کبد ایجاد میشود که در نتیجه آن، حرارت کلی بدن بالا رفته خون دچار حرارت میشود و پس از گردش در بدن، رطوبت بدن را خشک خواهد کرد، در نتیجه ترکهای پوستی و ترک های شدید پاشنه پا ایجاد میشوند، که در مقاله جداگانه بصورت مفصل باین موضوع خواهیم پرداخت.

علت ایجاد و راههای درمان ترکهای پوستی از دیدگاه طب جدید:

روغن بابونه برای ترک پوست

استریا یا ترکهای پوستی ضایعات پوستی هستند که به دلیل نازک شدن لایه درم و اپیدرم پوست به شکل بریدگی اغلب در نواحی تحت فشار مثل ران، باسن، شکم و سینه ها ایجاد میشود. برخی از زنان دارای کلاژن ضعیفتری نسبت به دیگران بوده و لذا برخی دیگر در دوران بارداری٬ تارچه هایی روی شکمشان پدید می‌آید.

ترکهای پوستی هنگام بلوغ، اغلب روی ران ها ، باسن و سینه ها ایجاد می شوند ولی در دوران حاملگی این ترک ها بیشتر در نواحی شکم و سینه ها بروز می کنند. کسانی که به واسطه بدنسازی دچار تغییر وزن ناگهانی می شوند بسیار مستعد هستند، همچنین مصرف استروئیدها احتمال آن را بیشتر خواهد کرد.

ترکهای پوستی در آقایان نیز ایجاد میشوند ولی در خانمها بسیار شایعتر است. از نظر علت ایجاد استریا یا ترکهای پوستی عوامل مختلفی مطرح شده است. مهمترین عامل کشیدگی پوست به طور ناگهانی است که مثلاً در بارداری و بلوغ شاهد آن هستیم ولی کشیدگی پوست تنها یکی از عوامل ایجاد ترکهای پوستی است و عوامل درونی نیز در بروز آن ها مؤثر می باشند.

از جمله این عوامل تغییرات هورمونی است که سبب عدم تعادل در فیبروبلاست ها ( سلول های تولید کننده الاستین و کلاژن ) می شود که این امر منجر به کاهش تعداد و کیفیت فیبرهای کلاژن و الاستین می گردد، در نتیجه پوست فیبرهای کلاژن دچار پارگی شده و پوست حالت ترک خوردگی پیدا میکند. بیماریهای زمینه ای و مصرف داروهای مختلف مخصوصاً داروهای کورتونی میتواند در پیدایش این ضایعات موثر باشد. استفاده طولانی از کورتونهای موضعی قوی نیز میتواند باعث ایجاد استریا یا ترکهای پوستی شود.

چند راهکار طبیعی برای درمان ترک های پوستی را در این ویدئو ببینید:

مصرف کرم‌های موضعی تقویت‌کننده بافت کلاژن، کرم‌های رتینوئید و کرم‌های حاوی ترکیب‌های اسید میوه و ویتامین C می‌توانند تا حدی در درمان ترک های پوستی موثر باشند. استفاده از کرم‌های رتینوئید در دوران بارداری ممنوع است و به مادران باردار توصیه می‌شود بجای آن از کرم‌های حاوی اسید هیالورونیک استفاده کنند، ماده‌ای که از تولد تا پیری توسط لایه درونی پوست ساخته می‌شود و به قوام پوست کمک می‌کند، در کرم‌های آرایشی هم از این ماده استفاده می‌شود.

برخی از انواع لیزر هم می‌توانند موثر باشند و قطر ترک ها را کمتر کند، اما انجام این کار در دوران بارداری توصیه نمی شود.

نصف فنجان روغن زیتون و یک چهارم فنجان ژل تازه آلوئه ورا را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. این مخلوط را هر شب قبل از خواب روی ترک های پوستی بمالید. صبح روز بعد باقی مانده این مخلوط را با یک حوله مرطوب از روی پوستتان پاک کنید. می توانید مابقی این ماسک را در یک ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید. در هنگام استفاده از این ماسک روی رختخواب یا تخت خود یک حوله قدیمی یا یک ملحفه کهنه اما تمیز بیاندازید و در طول این مدت بدون لباس بخوابید! چون روغن زیتون و ژل آلوئه ورا ممکن است لکه هایی را بر روی رختخواب و لباس های شما برجا بگذارند.

جمع آوری مقاله توسط پارسی طب انجام شده است.

۲ قاشق چایخوری موم زنبورعسل رنده شده را داخل یک ظرف مناسب ماکروفر یا ماکروویو بریزید. ظرف را داخل ماکروویو به مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه قرار دهید تا گرم شود و سپس بیرون آورده و هم بزنید. این گرم کردن را در فاصل زمانی ۱۰ ثانیه ادامه دهید و بعد از هر ۱۰ ثانیه موم را هم بزنید تا وقتی که موم آب شود. به موم ذوب شده نصف فنجان کره کاکائو، یک قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم و روغن هسته زردآلو اضافه کنید، سپس ۵ قطره روغن رزماری و ۵ قطره روغن سدر بیافزایید. این مواد را به خوبی با یک قاشق با هم مخلوط کنید. سپس این ماسک روغنی را ۲ بار در روز روی ترک های پوستی به آرامی ماساژ دهید و آن را از روی پوست نشویید.

مقدار کمی روغن بادام، روغن اسطوخودوس، کره شی یا روغن گلرنگ را بعد از استحمام روی ترک های پوستی بمالید این مخلوط روغنی را از روی پوستتان پاک نکنید و اجازه دهید این روغنها به خوبی جذب پوست شوند تا به کمرنگ شدن ترک های پوستی کمک کنند.

روغن کرچک برای درمان بیماری‌های پوستی و ریزش مو استفاده می‌شود و نتایج بسیار خوبی برای درمان ترک های پوستی دارد . این روغن حاوی اسید ریسینلیدیک است که به عنوان عامل نرم کننده‌ی پوست شناخته می‌شود و به روند التیام ترک‌های پوستی سرعت می‌بخشد و آن‌ها بسیار کم‌رنگ می‌کند. هر شب قبل از خواب اندکی روغن کرچک را گرم کنید و ترک‌های پوستی‌تان را با استفاده از آن به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ماساژ دهید.

این روغنها به علت داشتن خاصیت آبرسانی و ویتامین آ و ای پوست را کلاژن سازی و ترمیم می کنند. این چهار روغن را داخل یک ظرف ترکیب می کنیم. روغن ها را هر روز روزی دو بار بر روی ترکها ماساژ می دهیم تا کاملا جذب شود. برای نتیجه گیری بر روی ترک های پوستی حداقل باید هفته ای سه بار پوست اسکراب شود تا سلول های مرده از روی پوست خارج شوند و روغنها بتوانند اثربخش باشند.

شکر قهوه ای، روغن جوجوبا و روغن بادام شیرین را با هم ترکیب می کنیم. قبل از هر حمام یک اسکراب غلیظ درست می کنیم و آن را روی ترکها ماساژ می دهیم بعد از حمام نیز از ترکیب چهار روغن فوق را استفاده می کنیم.

 

برچسببارداری ترک بارداری ترک پا ترک پوست ترک پوستی درمان ترک های پوستی

2019-08-22

2019-07-04

2019-03-17

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت

“پارسی طب” یک وبگاه عمومی با موضوع سلامتی و پزشکی است. این وبگاه به شدت به طب سنتی و گیاهی اعتقاد داشته و از این موضوع حمایت میکنند. ما همواره در تلاشیم که اطلاعات مفیدی در اختیار بینندگان خود قرار داده و اسباب رضایت ایشان را جلب نماییم.

ترک شکم ، خطوط فرورفته ای به رنگ قرمز یا صورتی و براق هستند که بعد سفید می شوند، این مشکل در همه نژادها دیده می شود ولی در خانم ها شایع تر از آقایان است.در این بخش از نمناک به درمان های طبیعی ترک شکم می پردازیم پس با ما همراه شوید.

چه عواملی موجب ایجاد ترک های شکم می شوند

روغن بابونه برای ترک پوست

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, آیت‌الله سید حسن ضیایی درباره درمان تیرگی پوست اظهار داشت: افرادی که پوست تیره دارند برای رفع تیرگی و افزایش شفافیت آن هر روز صبح یک قاشق غذاخوری خاکشیر با آب جوش بخورند.

به‌گفته وی مصرف آب هویج 2 ساعت قبل از ناهار بسیار مفید است، همچنین در وعده صبحانه شیر تازۀ گاو مخلوط با عسل طبیعی گَوَن مصرف کنند.

این محقق طب اسلامی ادامه داد: افرادی که پوست تیره دارند بهتر است که وسط روز نصف استکان سکنجبین طبیعی با نصف استکان گلاب طبیعی یا با یک لیوان آب سرد مخلوط کرده و بنوشند.

ضیایی افزود: یک ساعت بعد از ناهار کاهو (بدون سُس) و در وعده عصرانه یک مُشت برگۀ زردآلو مصرف کنند، همچنین 2 ساعت بعد یک قاشق غذاخوری رُبّ انار شیرین خورده شود, رب انار شیرین به خونسازی کمک و غذا را هضم می‌کند و خون خوب در بدن می‌سازد.

وی اضافه کرد: هرگز فست‌فودها، قندهای شیمیایی، اسانس‌های شیمیایی، چربی با ترانس بالا (خامه، سرشیر، کیک خامه‌ای، رولت) ته‌دیگ، کلّه‌پاچه، موز، روغن جامد و سرخ‌کردنی نخورید، و هرگز لیف، کیسه، حوله و دستمال به صورت نکشید، همچنین هرگز صابون و شامپو پُراسید استفاده نکنید.

روغن بابونه برای ترک پوست

این محقق طب اسلامی درباره رفع ترک پوست اضافه کرد: افرادی که پوستشان ترک می‌خورد برای رفع آن دم‌کردۀ گل بابونه مصرف کنند و روغن گل بابونه به پوست بمالند.

ضیایی ادامه داد: برای رفع ترک پوست 7 قطره روغن “بان یا بنفشه” در ناف چکانده و با پنبۀ طبیعی ببندند و به کَفِ دست و پا و بدن روغن بنفشه یا بان بمالند (این روش برای درمان خارش، لک‌ها، زگیل، دُمَل، شپش سر، ترک دست و پا، و جدا شدن پوست از بدن نیز است).

وی خاطرنشان کرد: همچنین روغن کُندُر خوراکی مرغوب (در پایۀ روغن زیتون تهیه کرده) 7 قطره در ناف چکانده و با پنبۀ طبیعی ببندید و محل ترک خوردگی‌ پوست را بمالند و قبل از حمام بدن را با روغن زیتون ماساژ دهند.

انتهای پیام/*

اقتصادنیوز: آیا می دانید ترک های پوستی چه نشانه و هایی دارد و چگونه درمان می شود؟ یکی از بهترین روش ها برای درمان ترک های پوستی استفاده از روغن نارگیل است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک؛ به دلیل داشتن اسید چرب و ظرفیت احیا کنندگی این روغن، روغن نارگیل بهترین گزینه برای درمان علائم کششی پوست و زخم و ترکهای پوستی است ، درمان ترک پوست با روغن نارگیل، راه حل بسیار محبوبی است که روش صحیح آن را در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت.

نشانه های ترک پوست چیست؟

علائم ترک پوست، علائمی است که بر روی پوست به عنوان یک نتیجه از کشش شکل می گیرد. در این میان شایع ترین علل، افزایش یا از دست دادن وزن یا رشد برخی قسمت های بدن است ،که باعث ایجاد کشش در پوست می شود با این حال، گرچه زیبایی آنها ممکن است ناخوشایند باشد، اما یک مشکل سلامتی نیستند.

چرا روغن نارگیل برای درمان ترک پوست مفید است؟

روغن بابونه برای ترک پوست

روغن نارگیل در آشپزخانه و در زمینه زیبایی شناسی کاربرد دارد، ماده ای است که در طیف وسیعی از محصولات موجود می باشد همچنین اثرات مطلوبی در درمان آلزایمر دارد.

علائم اصلی ترک های پوستی

5 روش درمان ترک پوست با روغن نارگیل

در این بخش از سلامت و زیبایی پوست در نمناک پنج درمان طبیعی با روغن نارگیل را نشان می دهیم ،که می توانید برای از بین بردن یا کاهش علائم از آن، استفاده کنید.

1. روغن نارگیل داغ برای درمان ترک پوست:

با تشکر از غنی بودن اسید های چرب که روغن نارگیل دارد، یک درمان مفید و موثر برای حفظ پوست هیدراته و الاستیک است. استفاده از آن ،نشانه های کشش را کاهش می دهد و پس از مدتی، و با استقامت بسیار، آنها ناپدید می شوند.

مواد لازم :

2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل (30 میلی لیتر).

اول، روغن نارگیل را با استفاده از روش گرم کردن آب حمام، گرم کنید.

هنگامی که روغن گرم شد، اجاق را خاموش کنید.

روغن نارگیل داغ را بر روی علائم کششی پوست اعمال کنید و مراقب باشید که پوست را نسوزاند.

توصیه می شود که این کار را بعد از حمام انجام دهید.

ماساژ را بصورت دایره ای و هر روز تکرار کنید.

مقدار روغن به میزان علائم کششی بدن شما بستگی دارد.

درمان ترک پوست با روغن نارگیل 

2. روغن نارگیل طبیعی برای درمان ترک های پوستی:

این درمان کاملا شبیه به روش قبلی است، اما بدون استفاده از آشپزخانه. نیازی نیست روغن نارگیل را داغ کنید، و با میزان دمای بدن از آن استفاده کنید.

مواد لازم:

2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل (30 میلی لیتر)

توصیه می شود که پس از حمام، پوست را مرطوب کنید تا روغن نارگیل بهتر جذب شود.

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دستان خود قرار دهید و آن را بر روی علائم مالش دهید.

سپس، آن را با حرکات دایره ای بر روی علائم کششی که می خواهید حذف کنید و بالاتر از همه در مناطقی که بیشتر در معرض ظاهر قرار دارند (ران ها، شکم، کمر یا مفصل ها، و غیره) اعمال کنید.

درمان ترک های پوستی با استفاده از روغن نارگیل طبیعی 

3. آلوئه ورا و روغن نارگیل برای رفع ترک های پوست:

گیاه آلوئه ورا برای بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی خود شناخته شده است. هنگامی که با روغن نارگیل ترکیب می شود، یک اثر موثر برای کاهش علائم روی پوست به دست می آوریم.

مواد لازم :

½ فنجان آلوورا (125 میلی لیتر)

½ فنجان (110 میلی لیتر) روغن نارگیل (125 میلی لیتر)

5 قطره روغن گل رز

5 قطره روغن زیتون (اختیاری)

در یک کاسه بزرگ و عمیق، روغن نارگیل و آلوئه ورا را برای حدود پنج دقیقه، مخلوط کنید تا اینکه یک خمیر صاف و ضخیم بدست آورید اگر لازم باشد، چند قطره روغن زیتون نیز اضافه کنید.

به مقدار کم ،روغن گل رز را نیز اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید.

برای اعمال آن و استفاده از آن به عنوان درمان علائم کششی، به طور مستقیم پس از دوش گرفتن بر روی پوست اعمال کنید.

15 دقیقه آن را بر روی پوست باقی بگذارید.

روغن نارگیل و آلوئه ورا برای رفع ترک های پوستی 

روغن بابونه برای ترک پوست

4. روغن نارگیل و قهوه برای رفع ترک های پوستی:

بافت کدر و خشن قهوه ،باعث افزایش گردش خون می شود و در ترکیب با روغن نارگیل هیدراتاسیون را تحریک می کند و در دراز مدت، کاهش قابل توجهی از علائم کشش و زخم بر روی پوست به دست می آید.

مواد لازم :

½ فنجان قهوه (100 گرم)

3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل (45 میلی لیتر)

¼ فنجان آلوئه ورا (50 میلی لیتر)

3 قاشق غذاخوری آب (45 میلی لیتر)

در یک کاسه، تمام مواد را مخلوط کنید و آنها را با یک قاشق چوبی هم بزنید، تا یک خمیر صاف و ضخیم بدست آورید.

این مخلوط به اندازه کافی برای اعمال چندین بار کافی است، بنابراین شما می توانید آن را پوشش دهید و در یک مکان تاریک نگه دارید.

پس از دوش گرفتن، مقدار مورد نیاز را به مدت 5 دقیقه ،به شکل دورانی بر روی پوست ماساژ دهید.

30 دقیقه باقی بگذارید و با آب زیادی آن را بشورید.

این فرآیند را روزانه تکرار کنید.

درمان ترک های پوستی با قهوه و روغن نارگیل 

5. روغن نارگیل و ویتامین E برای درمان ترک پوست:

ویتامین E ،به طور کلی برای خواص مرطوب کننده و برای کمک به پوست فراهم شده است. و دارای خواص ضد پیری است این نوع درمان با روغن نارگیل را هر روز اعمال کنید و در کوتاه مدت تغییرات عمیق در علائم کشش و زخم را مشاهده کنید.

مواد لازم:

2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل (30 میلی لیتر)

روش دوم استفاده از روغن نارگیل همراه با کپسول ویتامین E برای درمان ترک پوست

روغن نارگیل را طبق روش اول گرم کنید.

پنج کپسول ویتامین E را باز کنید و محتوای آن را با روغن نارگیل ترکیب کنید.

مخلوط را روی پوست خود قرار دهید، و آن را به شکل دایره ای ماساژ دهید.

به مدت 10 دقیقه صبر کنید و سپس با آب بشویید.

این روند را دو یا سه بار در روز تکرار کنید.

این پنج راه حل برای حل مسئله ترک پوست بسیار موثر است با این حال، بسته به عمق، اندازه و نوع پوست شما، ممکن است نیاز به درمان تخصصی تر داشته باشید.اگر این مورد است، شما به کمک یک متخصص پوست نیاز دارید.

 

درمان ترک های پوست با استفاده از ویتامین e و روغن نارگیل

 

آدرس : تهران – هفت تیر – خیابان قائم مقام فراهانی – ضلع شمالی میدان شعاع – پلاک 108


تلفن : 42710210

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری اقتصادنیوز می‌باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

طراحی سایت خبری و خبرگزاری آسام

بسیاری از مردم دوست ندارند برخی لباس ها را بپوشند چون استرچ مارک های آنها نمایان خواهد شد. نمی دانید که استرچ مارک ها چه هستند؟اینها خطوط قابل مشاهده ای هستند که می توانند روی پوست دیده شوند.در برخی موارد استرچ مارک ها،نواحی بزرگی از پوست را می پوشانند بنابراین افراد چاره ای ندارند به جز آنکه آنها را تا جایی که ممکن است پنهان کنند.این مقاله،15 درمان خانگی طبیعی برای خلاص شدن از شر استرچ مارک ها در اختیار شما قرار می دهد.اولین چیزی که مردم باید بدانند،علل بروز استرچ مارک هاست.

چه چیزهایی باعث ظاهر شدن استرچ مارک ها روی پوست می شود؟

تغییرات هورمونی

به نظر می رسد که مردم تصور می کنند دلیل ظاهر شدن استرچ مارک ها به دلیل تغییرات بدن است اما خواه این تغییر،بارداری و دوران بلوغ باشد یا کاهش وزن،دلیل اصلی آن است که هورمون ها تغییر کرده اند.

افزایش وزن و کاهش وزن

روغن بابونه برای ترک پوست

همانطور که قبلا اشاره شد،ممکن است به نظر برسد که افزایش وزن،پوست را می کشد و هنگامی که یک نفر وزن کم می کند،استرچ مارک ها ظاهر می شوند اما باز هم،به این دلیل است که هر تغییری در وزن می تواند به برخی تغییرات در هورمون ها منجر شود.

قرص ها و داروها

هنگامی که مردم برخی قرص ها و داروها را مصرف می کنند، خواه قرص های پیشگیری از بارداری باشد یا داروهای دیگری برای شرایط خاص، برخی تغییرات در بدن آنها ایجاد می شود و این می تواند به ظاهر شدن استرچ مارک ها منجر شود. حال که شما دلایل ممکن برای بروز استرچ مارک ها را می دانید،احتمالا سوال بعدی شما آن است که چگونه باید آنها را از روی پوستتان محو کنید!برخی افراد در این مورد با پزشکشان مشورت می کنند.آنها سعی می کنند از برخی روش های پزشکی برای از بین بردن استرچ مارک ها استفاده کنند اما این روش ها در مقایسه با برخی درمان های خانگی موجود می توانند بسیار گرانقیمت باشند.

15 درمان خانگی طبیعی برای خلاص شدن از شر استرچ مارک ها

1- شکر

شکر به عنوان یک ماده خوب برای لایه برداری شناخته شده است.استفاده از شکر روی پوست،بسیار مطمئن است بنابراین لازم نیست که نگران آلرژی ناشی از شکر باشید.

آنچه که نیاز دارید

شکر

آب لیمو

روغن بادام

روش استفاده

اول باید مطمئن شوید که تمام مواد تشکیل دهنده مورد نیاز را دارید.سپس شکر،آب لیمو و روغن بادام را در یک ظرف تمیز با هم مخلوط کنید.هنگامی که به خوبی با هم مخلوط شدند،این مخلوط را روی بخش هایی از پوست که دارای استرچ مارک است،قرار دهید.همچنین می توانید از آن روی نواحی از پوست که فکر می کنید ممکن است به لایه برداری نیاز داشته باشند نیز استفاده کنید.این کار می تواند هر روز انجام شود.

2- روغن ویتامین E

بسیاری از مردم می دانند که ویتامین E برای پوست،مفید است.به همین دلیل جای تعجب ندارد که می تواند برای درمان استرچ مارک ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.هر چند با توجه به مطالعات،این درمان ممکن است بیشتر از همه برای خانم هایی که قبلا زایمان کرده اند،موثر باشد.بسیار مفید است که افراد،اول آن را امتحان کنند.

آنچه که نیاز دارید

روغن ویتامین E

مرطوب کننده

روش استفاده

ممکن است مفید باشد که روغن ویتامین E را با یک مرطوب کننده بدون بو مخلوط کنید تا بوی آن در هنگامی که به پوست مالیده می شود،بیش زا حد بد نباشد.به یاد داشته باشید که برای گرفتن بهترین نتایج،آن را صبح ها و شب ها قبل از خواب روی نواحی دارای استرچ مارک قرار دهید.

3- روغن زیتون

گذشته از این واقعیت که روغن زیتون باعث بهتر شدن طعم غذاها می شود،خواص خوب بسیار دیگری نیز دارد که می تواند برای افراد مفید باشد.جای تعجب ندارد که روغن زیتون،بار دیگر به عنوان یکی از موادی که می تواند برای خلاص شدن از شر استرچ مارک ها به کار رود،در این لیست قرار می گیرد.روغن زیتون حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می توانند به محو کردن استرچ مارک ها کمک کنند.

آنچه که نیاز دارید

روغن زیتون

روش استفاده

تنها کاری که باید انجام دهید،آن است که روغن زیتون را روی بخش هایی از پوست که در آن استرچ مارک وجود دارد،بمالید.روغن زیتون را به آرامی روی پوست ماساژ دهید تا به خوبی جذب شود.روغن زیتون دارای مواد مغذی مختلفی است و به همین دلیل باید قبل از شستن،اجازه دهید حدود یک ساعت روی پوستتان بماند.اگر این کار را هر روز انجام دهید،موثرتر خواهد بود.

4- اسید گلیکولیک

اسید گلیکولیک،چیزی است که می توانید بدون نسخه خریداری کنید. و به عنوان چیزی که می تواند به از بین بردن استرچ مارک ها روی پوست کمک کند،معروف است.گذشته از این واقعیت که می تواند به راحتی خریداری شود،استفاده از آن نیز اصلا مشکل نیست.کاری که اسید گلیکولیک انجام می دهد،آن است که مقدار کلاژنی که پوست تولید می کند را افزایش می دهد و به این ترتیب،به خلاص شدن از شر استرچ مارک های موجود کمک می کند.
آنچه که نیاز دارید

اسید گلیکولیک

روش استفاده

اسید گلیکولیک را روی نواحی دارای استرچ مارک قرار داده و با ملایمت مالش دهید.می توانید آن را یک روز کامل روی پوستتان قرار دهید بنابراین موثرتر است که آن را پس از دوش گرفتن به پوستتان بمالید.به یاد داشته باشید که اگر اسید گلیکولیک را به پوستتان زدید،باید از ماندن زیر نور خورشید برای مدت طولانی اجتناب کنید چون ترکیب اسید گلیکولیک و نور خورشید ممکن است اثر بدی داشته باشد.

5- آب

در بسیاری از موارد،مردم دوست ندارند آب بنوشند،نه تنها به این خاطر که احساس می کنند آب هیچ طعمی ندارد بلکه چون به طور کلی حس می کنند که آب خسته کننده است.حتی اگر شما به نوشیدن آب علاقه ای ندارید،ممکن است لازم باشد که آب خوردن را شروع کنید چون مطالعات نشان می دهند که نوشیدن مقدار زیادی آب و هیدراته نگه داشتن خودتان می تواند به خلاص شدن از شر استرچ مارک ها کمک کند.

آنچه که نیاز دارید

آب

روش استفاده

روغن بابونه برای ترک پوست

درست است،شما برای این فقط به آب نیاز دارید اما مطمئن شوید که وقتی آب می نوشید،برای محافظت از خودتان از آب تمیز استفاده می کنید.نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند به منعطف تر نگه داشتن پوست کمک کند و این مسئله می تواند به از بین بردن استرچ مارک هایی که نگرانشان هستید،کمک نماید.

6- تخم مرغ

تخم مرغ خام می تواند در خلاص شدن از شر استرچ مارک ها بسیار موثر باشد.تخم مرغ می تواند توسط خانم هایی که هنوز باردار هستند نیز مورد استفاده قرار گیرد.برای جلوگیری از ظاهر شدن استرچ مارک ها می توان از تخم مرغ روی مناطقی که ممکن است دچار استرچ مارک شوند،استفاده کرد.تا 6 ماه بعد از زایمان نیز می توان همچنان از آن روی مناطق درگیر استفاده کرد.

آنچه که نیاز دارید

تخم مرغ خام

ظرف

روش استفاده

هر صبح و شب،تخم مرغ خام رادرون یک ظرف تمیز بشکنید و روی پوستتان به آرامی مالش دهید.روغن تخم مرغ خام را روی کل شکمتان بمالید.

7- آلوئه ورا

آلوئه ورا،خواص خوب بسیاری دارد که برای پوست مفیدند.نکته مهم در مورد آلوئه ورا آن است که مزایای آن فراتر از محو کردن استرچ مارک ها روی بخش های مختلف بدن است.

آنچه که نیاز دارید

آلوئه ورای تازه

آب ولرم

کپسول ویتامین A(اختیاری)

کپسول ویتامین B(اختیاری)

روش استفاده

اگر یک راه آسان برای قرار دادن آلوئه ورا روی پوست می خواهید،برای انجام آن یک انتخاب دارید.فقط به یاد داشته باشید که باید آلوئه ورا را از وسط برش دهید تا بتوانید بهترین ماده ژل مانندش را بدست آورید.حال می توانید آن ماده ژل مانند را روی شکم یا هر ناحیه ای که دچار استرچ مارک است،بمالید.اگر می خواهید مخلوط آلوئه ورا موثرتر شود،کاری که می توانید انجام دهید،آن است که آلوئه ورا را با کپسول باز شده ویتامین A و B مخلوط نمایید.این مخلوط نیز می تواند روی پوست مالیده شده و پس از مدتی با آب ولرم شسته شود.

8- آب سیب زمینی

بسیاری از مردم هنگامی که می شنوند آب سیب زمینی می تواند برای مشکلات مرتبط با پوست مانند استرچ مارک ها مورد استفاده قرار گیرد،تعجب می کنند.آب سیب زمینی به طور طبیعی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است که کمک خواهند کرد رشد مجدد سلول های پوست ،سریع تر شود.

آنچه که نیاز دارید

سیب زمینی

چاقو

آب ولرم

روش استفاده

قبل از استفاده از سیب زمینی،آن را تمیز کنید.آن را به قطعاتی برش دهید که بتوانید نگه دارید.سیب زمینی بریده شده را روی ناحیه ای از پوست که دارای استرچ مارک است،بمالید.مطمئن شوید مایعی که از سیب زمینی بیرون می آید،به پوست مالیده می شود.آن را برای چند دقیقه مالش دهید،تا زمانی که تمام نواحی با آب سیب زمینی پوشانده شوند.هنگامی که این مایع خشک شد،می توانید پوستتان را با آب ولرم شستشو دهید.

9- روغن کرچک

این،یک حقیقت محض است که روغن کرچک می تواند به بسیاری از مشکلات پوستی کمک کند.روغن کرچک برای مشکلات متعددی از قبیل چین و چروک و حتی آکنه مورد استفاده قرار گرفته است.معمولا هنگامی که مردم متوجه می شوند باید روغن کرچک را به صورت خوراکی مصرف کنند،از آن اجتناب می نمایند اما برای این مورد،لازم نیست که روغن کرچک را بخورید.روغن کرچک می تواند یک درمان خانگی موثر برای کمک به خلاص شدن از شر استرچ مارک ها باشد.

آنچه که نیاز دارید

روغن کرچک

پارچه پنبه ای

کمپرس گرم

روش استفاده

کاری که اول باید انجام دهید،آن است که مطمئن شوید روغن کرچک را روی ناحیه ای که در خطر دچار شدن به استرچ مارک قرار دارد،می مالید.اگر استرچ مارک ها در حال حاضر وجود دارند،باز هم ایرادی ندارد چون روغن کرچک به از بین بردن آنها کمک می کند.روغن کرچک را روی ناحیه درگیر بمالید و به آرامی با حرکات دایره ای ماساژ دهید.این کار باید حدود 15 دقیقه انجام شده و سپس یک پارچه پنبه ای روی ناحیه درگیر قرار داده شود.روی پارچه پنبه ای،یک کمپرس گرم قرار دهید و اجازه دهید حدود 30 دقیقه بماند.اگر مطمئن نیستید که چگونه می توانید کمپرس گرم انجام دهید،می توانید از یک پد گرمایی یا یک بطری که تا نصف از آب گرم پر شده،استفاده کنید.فقط مطمئن شوید که پوستتان را در این فرایند نمی سوزانید،چون باعث مشکلات بیشتری خواهد شد.

10- کره کاکائو

بسیاری از مردم قبلا شنیده اند که کره کاکائو می تواند برای پوست مفید باشد.کره کاکائو می تواند در خلاص شدن از شر استرچ مارک ها موثر باشد و درعین حال،پوست را نرم و صاف می کند.

آنچه که نیاز دارید

کره کاکائو

روغن جوانه گندم

موم زنبور عسل رنده شده

روغن ویتامین E

روش استفاده

اگر دوست ندارید مواد مختلف را با هم مخلوط کنید،می توانید کره کاکائو را مستقیما روی پوستتان قرار دهید.کافی است کره کاکائو را روی ناحیه درگیر پوستتان بمالید.اگر آماده اید که یک چیز موثرتر را امتحان کنید،کاری که باید انجام دهید،آن است که اول موم رنده شده را ذوب کنید و سپس روغن ویتامین E،روغن جوانه گندم و کره کاکائو را با آن مخلوط نمایید.می توانید این مخلوط را در یخچال قرار دهید و به صورت روزانه از آن استفاده کنید تا تمام شود.

11- یونجه

یونجه حاوی اسیدهای آمینه است که همه ما می دانیم می توانند در حذف سموم از پوست موثر باشند.یونجه همچنین حاوی برخی ویتامین های ضروری مانند A و E است و هنگامی که روی پوست به کار روند،بسیار موثر هستند.

آنچه که نیاز دارید

برگ های یونجه

روغن بابونه

روش استفاده

اول باید برگ های یونجه را له کنید تا یک خمیر نرم درست شود و سپس چند قطره روغن بابونه به آن اضافه نمایید.به یاد داشته باشید که بیش از حد روغن اضافه نکنید چون چرب خواهد شد.هنگامی که خمیر آماده شد،آن را 2 یا 3 بار در روز روی ناحیه درگیر پوست ماساژ دهید.پس از چند هفته استفاده از آن،ممکن است نتایج شروع به آشکار شدن کنند.به یاد داشته باشید که گذشته از استرچ مارک ها،برگ های یونجه می توانند در از بین بردن اسکار(جای زخم) نیز مفید باشند.

12- روغن اسطوخودوس

اگرچه اسطوخودوس،روغنی است که به داشتن عطر و بوی فوق العاده معروف است اما می تواند یک ماده خوب برای برای برطرف کردن استرچ مارک ها باشد.مردم معمولا این روغن را با سایر مواد مخلوط می کنند و برخی دیگر نیز از آن به تنهایی استفاده می نمایند.

آنچه که نیاز دارید

روغن اسطوخودوس

روغن نارگیل(اختیاری)

روش استفاده

روغن نارگیل،یک حامل شناخته شده است،یعنی به روغن اسطوخودوس کمک خواهد کرد که به طور موثرتری در پوست نفوذ کند.کاری که باید انجام دهید،آن است که روغن اسطوخودوس را با روغن نارگیل مخلوط کنید.هنگامی که مخلوط آماده شد،روزی 2 تا 3 بار آن را روی پوست بمالید.

13- زینک

بسیاری از مردم نمی دانند که آجیل ها و دانه ها حاوی مقدار زیادی زینک هستند که به نوبه خود می تواند برای از بین بردن استرچ مارک های روی پوست،مفید باشد.

آنچه که نیاز دارید

آجیل/ دانه ها

روش استفاده

فقط مطمئن شوید که مقداری دانه و آجیل سالم در رژیم غذایی تان جای می دهید.شما از نتایجی که بعدا مشاهده خواهید کرد،تعجب می کنید.مطمئن شوید که دانه ها و آجیل را با سبزیجات برگ دار سبز و مقداری میوه های سالم مخلوط می کنید.

14- ویتامین K

برخی از مردم نمی دانند که چیزی به نام ویتامین K وجود دارد.به همین دلیل هر زمانی که حرفی از این ویتامین زده می شود،فکر می کنند که یک شوخی است.اگر شما نیز فکر می کردید که این ویتامین واقعی نیست،حال باید بدانید که در نرم و سالم نگه داشتن پوست شما بسیار موثر است.شما می توانید ویتامین K را به صورت مکمل مصرف کنید یا آن را به شکل کرم های موضعی بکار ببرید.

آنچه که نیاز دارید

کرم موضعی ویتامین K

روش استفاده

شما احتمالا می توانید کرم موضعی ویتامین K را بدون نسخه خریداری کنید.البته ممکن است در برخی موارد،دوزهای آن بسیار قوی باشد و به شما به نسخه پزشکتان نیاز داشته باشید.به وسیله استفاده از کرم ویتامین K روی استرچ مارک ها،آنها پس از مدتی روشن تر خواهند شد.برای گرفتن بهترین نتایج،هر روز از ویتامین K استفاده کنید.

15- ورزش

بسیاری از مردم توجه زیادی به ورزش نمی کنند،احتمالا چون احساس می کنند به خاطر تمام کارهایی که باید در محل کار و همچنین زندگی شخصی شان انجام دهند،بیش از حد مشغول هستند اما در واقع ورزش کردن می تواند به از بین بردن استرچ مارک هایی که می توانند در بخش های مختلف بدنتان وجود داشته باشند،کمک کند.هنگامی که مردم ورزش می کنند،معمولا عرق می کنند بنابراین منافذ پوست تمیزتر و انعطاف پذیرتر می شوند.

آنچه که نیاز دارید

تجهیزات ورزشی خانگی (اختیاری)

آب

روش استفاده

به یاد داشته باشید ورزش های بسیاری وجود دارند که می توانند بدون تجهیزات ورزشی انجام شوند.روال مخصوص خودتان را ایجاد کنید یا یک برنامه موثر از اینترنت پیدا کنید.شاید بتوانید برنامه ای پیدا کنید که به برطرف کردن سریع استرچ مارک ها کمک کند.فراموش نکنید که برای نیرو بخشیدن به کل سیستم تان،مرتبا با آب تمیز به بدنتان آبرسانی کنید. از طریق تمام چیزهایی که در بالا ذکر شد،خلاص شدن از شر استرچ مارک ها به طور طبیعی و بدون نیاز به انجام روش های جراحی یا غیر جراحی که بسیار پر هزینه اند،آسان تر خواهد شد.همین حالا آنها را امتحان کنید تا استرچ مارک ها شروع به محو شدن نمایند.

فال حافظ

سلامت و پزشکیسبک زندگیگیاهخواریاطلاعات داروییخواص هامد و فشن

سرگرمیچهره هاعکس های جالب و دیدنیاشعار زیباآهنگویدیو کلیپآهنگ تولدت مبارک

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا به هر نحو غیر مجاز می باشد.هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.استفاده از مطالب سایت کوکا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است.

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

ترک های پوستی خصوصا شکم، یکی از مشکلات شایع زنان باردار است که زیبایی پوست آنها را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. البته سوای بارداری، کاهش و افزایش وزن نیز موجب ترک خوردگی هایی بر روی شکم می شود. این ترک های پوستی گاهی با تثبیت وزن از بین می روند، اما در بسیاری از موارد پابرجا می مانند.

البته روش های جراحی زیادی وجود دارند که می توانند این خطوط را از بین ببرند، اما بسیاری از افراد روش های طبیعی را ترجیح می دهند. با ما باشید تا در این مقاله به برخی از این روش های طبیعی اشاره کنیم.

بسیاری از افراد از اسکراب زردآلو برای از بین بردن ترک های پوستی بدن خود استفاده می کنند. شما نیز می توانید یک ماسک خانگی زردآلو تهیه کنید که دارای همین اثر باشد. از این ماسک می توانید بر روی تمامی نقاط بدن خود استفاده کنید و تنها چیزی که به آن نیاز دارید، دو عدد زردآلو و مقداری آب ولرم است. هسته ی زردآلوها را در بیاورید و آنها را بکوبید تا به شکل خمیر درآید. سپس آن را بر روی قسمت های ترک خورده ی پوست قرار دهید و بگذارید به مدت 15 دقیقه باقی بماند، سپس آن را با آب ولرم بشویید. برای مشاهده ی نتایج بهتر، هر روز به مدت یک ماه از این ماسک استفاده کنید.

روغن بابونه برای ترک پوست

آلوئه ورا، نه تنها برای رهایی از آفتاب سوختگی و روشن کردن پوست مفید است، بلکه ترک های پوستی را نیز از بین می برد. از آنجا که آلوئه ورا حاوی کلاژن است، پوست شما را به وضعیت اولیه باز می گرداند. یک برگ آلوئه ورا را بردارید، تیغ های آن را جدا کنید و ژل داخل برگ ها را خارج کنید. سپس ژل آلوئه ورا را بر روی نواحی ترک خورده ی پوست بگذارید و پس از دو ساعت بشویید. این کار را هر روز به مدت یک ماه انجام دهید.

تقریبا همه ی روغن ها از جمله روغن گرانیوم، روغن بابونه، روغن زیتون و روغن اسطوخودوس برای از بین بردن ترک های پوستی مفید هستند، اما روغن اسطوخودوس و روغن بابونه از بهترین روغن ها برای از بین بردن ترک ها محسوب می شوند. کمی از این روغن را با روغن مورد علاقه ی خود مخلوط کنید و آن را روی ترک خوردگی های پوست قرار دهید. این کار را سه تا چهار بار در روز انجام دهید.

سیب زمینی ارزان است و به راحتی می توان به آن دست یافت. سیب زمینی سرشار از ویتامین و اسیدهاییست که ترک ها را از بین می برد. یک سیب زمینی بردارید و برش های ضخیم به آن بزنید. اجازه دهید که آب حاصل از تکه های سیب زمینی، حداقل برای 5 دقیقه روی ترک خوردگی ها بماند، سپس آن را بشویید.

جالب است بدانید که آب لیمو نه تنها موجب روشن شدن پوست شما می شود، بلکه ترک های پوستی شما را نیز از بین می برد.لیمو با داشتن انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها، هدیه ای از جانب خدا برای پوست محسوب می شود. یک لیمو را از وسط نصف کنید و هر تکه از آن را بر روی ترک خوردگی های پوست خود قرار دهید. آن را به مدت 10 دقیقه روی پوست بگذارید، سپس با آب گرم بشویید.

کاکائو و شی باتر، از بهترین محصولات برای از بین بردن لکه ها محسوب می شوند. اگر از این محصولات استفاده کرده، اما نتیجه ای نگرفته اید، بهتر است آنها را در خانه ی خود تهیه کنید. دو قاشق چایخوری از هر کره و یک قاشق روغن ویتامین E را بردارید. کره را آب کنید و مواد را با هم مخلوط کنید. این مواد را در یک قوطی بریزید و پس از حمام بر روی پوست خود بزنید.

پروتئین های بسیار و حتی کلاژن های طبیعی در سفیده ی تخم مرغ وجود دارند که برای از بین بردن زخم ها و ترک خوردگی ها بسیار مفید هستند. یک عدد تخم مرغ را بردارید و سفید و زرده ی آن را جدا کنید. سپس با یک چنگال، سفیده ی آن را به خوبی به هم بزنید. برای 15 دقیقه بگذارید روی پوست شما باقی بماند و سپس با آب بشویید.

ویتامین ها و آمینو اسیدهای موجود در یونجه برای ترمیم پوست های آسیب دیده، زخمی و مرده بسیار مفید است. از آنجا که ترک خوردگی پوست نوعی زخم محسوب می شود، بنابراین یونجه برای درمان آن بسیار مفید است. یک قاشق چایخوری پودر یونجه را با چند قطره روغن بابونه مخلوط کنید تا یک خمیر از آن به دست آید. سپس از این خمیر بر روی ترک خوردگی های پوست خود استفاده کنید. این کار را سه بار در روز انجام دهید و هر بار بگذارید به مدت 15 دقیقه بر روی پوست شما باقی بماند.

اگر هر روز به میزان زیاد آب بنوشید، پوست شما به اندازه ی کافی مرطوب خواهد شد و بخشی از کشسانی خود را به دست خواهد آورد. بسیاری از روش هایی که در بالا ذکر شد، بدون مصرف آب کارساز نخواهند بود. عدم آبرسانی به پوست موجب خشک شدن و ایجاد ترک هایی بر روی پوست می شود. روزانه باید 8 لیوان آب بنوشید، اما اگر می خواهید از شر ترک های بدن خود خلاص شوید، باید آن را به 10 تا 12 لیوان آب در روز افزایش دهید.

همان قانون مصرف آب در مورد مصرف غذاهای سالم نیز کاربرد دارد. بسیاری از ترک خوردگی ها به دلیل رژیم غذایی ناسالم، افزایش وزن و کم آبی در بدن ایجاد می شوند. مصرف غذاهای سرشار از ویتامین و پروتئین، پوست شما را بهبود می بخشد. اگر می خواهید با ترک خوردگی ها مقابله کنید، ماست، آجیل، میوه، ماهی، سبزی و هر غذای سالم دیگری مصرف کنید. از مصرف چربی های اشباع به شدت بپرهیزید، چرا که مقصر اصلی ترک خوردگی ها محسوب می شوند.

پیشنهاد برنافیت: در دوران بارداری چه غذاهایی باید مصرف کرد؟

کاری از گروه محتوای برنافیت

مجله الکترونیکی برنافیت-شماره 7 منتشر شد. آنچه در این شماره می خوانید: نکاتی که پیش از لیزر موهای زائد باید بدانید راهکارهایی برای پیشگیری از پرخوری راهنمای استفاده از ضد آفتاب فواید میکرودرم ابریژن و مطالب مفید دیگر …   دانلود مجله الکترونیکی تغذیه و زیبایی برنافیت کاری از گروه محتوای برنافیت

مجله برنافیت، تحت نظر کارشناسان کلینیک تخصصی تغذیه و زیبایی برنافیت با هدف افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه روش های نوین لاغری و زیبایی فعالیت می کند.

با عضویت در خبرنامه برنافیت مطالب زیر را دریافت خواهید کرد:
اطلاع از آفرها
سایت
جدیدترین روش های لاغری، زیبایی، تناسب اندام
اینفوگرافیک های سلامتی
جهت عضویت پست الکترونیک خود را ثبت نمایید.

شما با موفقیت در خبرنامه برنافیت عضو شدید.متشکریم !

سیکل قاعدگی یک سیکل هورمونی ماهیانه است که به زنان کمک می کند تا برای بارداری آماده شوند. این سیکل از دوران بلوغ یک دختر آغاز شده و با یائسگی او به پایان می رسد. در طول قاعدگی ممکن است دچار افزایش وزن شوید که بین 1 تا 3 کیلو متغیر است و پس از […]

هرچند بسیاری از ما در مورد افزایش وزنمان شاکی هستیم، اما این معضل برای افرادی که عمل جراحی لاغری انجام داده اند، بسیار بیشتر است. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است موجب افزایش وزن ناگهانی فرد بعد از عمل می شود. افزایش وزن پس از عمل جراحی، بیش از هر عارضه ی دیگری […]

کولیت اولسراتیو یک بیماری دردناک، آزاردهنده و پر استرس است. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که از این بیماری رنج می برید، باید از یک رژیم غذایی مخصوص استفاده کنید. با پرهیز از غذاهایی که این مشکل را افزایش می دهند و مصرف غذاهای ضد التهاب می توانید علائم بیماری را تا […]

مدیتیشن دارای فواید سلامتی بسیار و یک روش بسیار موثر برای رهایی از استرس و حفظ سبک زندگی سالم است. با تمرین، مدیتیشن تبدیل به یک عادت آسان و موثر می شود، به علاوه به مرور باعث مقاومت در برابر استرس می شود. یادگیری و تمرین استرس می تواند تجربه ی استرس را در زندگی […]

امروزه یکی از بحث های داغ در زمینه ی زیبایی تزریق ژل لب است. طبق آماری که از جامعه ی جراحان پلاستیک گرفته شده، حدود 2.7 میلیون آمریکایی از این روش برای زیباتر کردن لب های خود استفاده کرده اند. این پروسه ی غیر تهاجمی تنها در عرض 15 دقیقه موجب درشت تر و قلوه […]

واقعیت این است که انواع و اقسام روغن ها چه برای محافظت از پوست و چه برای مراقبت از موها فوق العاده هستند. اما با وجود این همه روغن از کجا می توان تشخیص داد که کدام یک را باید انتخاب کرد؟ ما می خواهیم به دنیای روغن ها وارد شویم و روغن هایی را […]

ما زنان همواره به دنبال بهترین روش برای اصلاح صورت خود هستیم. در سال های اخیر، ژیلت، یکی از آسان ترین و سریع ترین روش ها برای رهایی از شر موهای زائد و صاف کردن پوست است. اما آیا شیو کردن صورت مشکلی ندارد؟ آیا روشی قابل اطمینان است؟ آیا موجب ضخیم تر شدن موها […]

رشد موها معمولا آرام و سخت است، علاوه بر آن برای سلامت بیشتر موها به مراقبت زیادی نیاز داریم. شاید تعجب کنید اگر بفهمید درمان هایی وجود دارند که روند رشد موها را افزایش می دهند. البته در اینجا منظور ما سالن های زیبایی نیستند که با قول افزایش رشد مو هزینه های هنگفتی می […]

معرفی فناوری ایزواینرشیال ایزواینرشیال یک سبک ورزشی جدید است که در فدراسیون ورزش های همگانی ثبت شده و در تمام کشور های آمریکایی و اروپایی و حوزه شرق اسیا در تمام تیم های حرفه ای و باشگاه ها استفاده میشود. این دستگاه یک مولتی جیم کاربردی میباشد که در قالب کلاسهای عمومی و خصوصی ایزواینرشیال […]

روغن بابونه برای ترک پوست

حرکت پروانه یادآورخاطرات شیرین کودکی است. این ورزش فول بادی دوست داشتنی اغلب برای گرم کردن به کار می رود و به سرعت باعث درگیری عضلات و بهبود خلق و خو می شود. این حرکت ورزشی به سرعت مقاومت بدن شما را بالا برده، سیستم قلبی- عروقی شما را بهبود می بخشد و استرس را […]

بیشتر ورزش های زنان مربوط به حرکات کاردیو، یوگا و امثال آن می شود اما هر مربی ورزشی به شما خواهد گفت که این کافی نیست. اغلب زنان به دلیل شایعه های قدیمی از وزنه برداری هراس دارند. همچنین خرافاتی وجود دارد که می گوید اگر زنان تمرین های قدرتی انجام دهند، درشت هیکل می […]

تردمیل برای آن دسته از افرادی که می خواهند وزن کم کنند، فوق العاده است. شاید تصور کنید که این تنها یک شعار است، اما اگر جزئیات آن را بدانید، بیشتر به این موضوع پی خواهید برد. پیش از آنکه بگوییم تردمیل چگونه به کاهش وزن کمک می کند، باید در مورد ضربان قلب هدف […]

استرس روز اول مدرسه هم برای کودکان و هم مادران، واقعیتی ناخوشایند است. پایان شهریور اغب برای والدین سرشار از اضطراب و استرس است. اگر شما هم جزء آن دسته از مادرانی هستید که با شروع مدارس دچار دلشوره و اضطراب می شوید، تنها نیستید. در یک رای گیری نشان داده شد که این مادران […]

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که شکست در رژیم را بارها و بارها امتحان کرده اید باید این بار از خودتان شروع کنید.  افرادی بسیار زیادی وجود دارند که پس از نگاه کردن خود در آینه تصمیم می گیرند، لاغر شوند و اندامشان را زیباتر کنند، اما در نهایت چیزی جز […]

استقامت روانی ، واژه ای است که در روانشناسی برای اشاره به قدرتی به کار می رود که افراد برای مقابله با مشکلات و موفقیت ها به کار می برند. این استقامت به سوپراستارهای ورزشی، قدرت کافی برای مقابله با مشکلات و جراحات را می دهد. البته این استقامت تنها به ورزشکاران محدود نمی شود […]

مدلین استوارت یک مدل زیبای استرالیایی است. اما چیزی که او را از دیگران متمایز می سازد، ابتلای او به سندروم داون است. او یکی از بزرگترین سوپر مدل هاست که تبدیل به یک سمبل موفقیت در سر تا سر دنیا شده است. زمانی که او تصمیم گرفت یک مدل حرفه ای شود، به شدت […]

شاید رژیم گرفتن برای بسیاری از ما به معنای نخوردن و عذاب کشیدن باشد. یکی از دغدغه های اصلی افرادی که می خواهند وزن کم کنند، این است که چه بخوریم یا چه کنیم تا بهتر بتوانیم وزن کم کنیم. اما تنها یک سبک زندگی سالم و چند ترفند رژیمی می تواند عادت های زندگی […]

شاید به نظر بسیاری از آدم ها کاهش وزن کار سختی باشد، اما جالب است بدانید که افزایش وزن برای افراد لاغر کار بسیار چالش بر انگیزتری است. بسیاری از آنها برای افزایش وزن سالم روش های زیادی را دنبال کرده، اما با شکست مواجه شده اند. امروز برنافیت قصد دارد بهترین روش های افزایش […]

افزایش قد کودک به کمک تغذیه درسی از ژاپن در سال ۱۹۴۰ میلادی ده ها هزار خانواده ژاپنی در اثر فقر به آمريكا مهاجرت كردند. به طور اتفاقی نسل بعدي آنها كه در آمريكا رشد کرده بودند و قد و قامتي بلندتر داشتند، زیرا روش تغذيه­ ي و رفتارهای آمريكايي ها را تقلید کردند. به […]

برخی از افراد آب میوه ها را روش خوبی برای افزودن میوه و سبزیجات به رژیم غذایی خود می دانند. هر چند که آب کرفس یک ترند جدید یا بخشی از رژیم غذایی نیست ، اما جای خود را به خوبی در میان مردم باز کرده است. ادعاهای بسیاری در مورد فواید سلامتی آب کرفس […]

روغن بابونه برای ترک پوست

روغن بابونه برای ترک پوست

0

0 حسین فواید،علائم،خواص دسامبر 11, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *