روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

قیمت رپورتاژ آگهی

طراحی سایت

رفع ترک شکم یکی از دغدغه‌های خانم‌ها بعد از بارداری است. اگر در مورد ترک‌های پوستی یا استرچ مارک تا حدودی اطلاعات داشته باشید، کمک‌تان می‌کند برای رفع ترک شکم که در حین بارداری ظاهر می‌شود، اقدامی انجام دهید.

به گزارش ایلنا، قبل از اینکه به راه‌های رفع ترک شکم اشاره کنیم خوب است بدانید استرچ مارک یا ترک پوست جایی از پوست به وجود می‌آید که فیبر‌های کلاژن و الاستین در اثر کشیدگی زیاد طی تغییرات هورمونی، پاره می‌شوند و در واقع استرچ مارک، اسکار یا زخم به جا مانده از این پارگی‌هاست که معمولا در ناحیه‌ی شکم، سینه‌ها، ران‌ها، بازوها، باسن و پایین کمر دیده می‌شود.روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

حالا که به دنبال راه‌هایی برای رفع ترک شکم هستید پس حتما می‌دانید که استرچ مارک طی بارداری روی شکم ایجاد می‌شود، اما در سایر مراحل زندگی نیز ممکن است ترک‌هایی روی پوست ایجاد شود که دلایل گوناگونی دارند. مثلا وقتی که تغییرات ناگهانی در وزن بدن ایجاد می‌شود.

رفع ترک شکم مسئله‌ی کم اهمیتی نیست، زیرا این ترک‌های پوستی یا همان استرچ مارک‌ها هر چند دردناک یا خطرناک نیستند، اما به دلیل اختلالی که در ظاهر و زیبایی ایجاد می‌کنند می‌توانند ناراحت کننده باشند.

رفع ترک شکم؛ پیشگیری از استرچ مارک در بارداری

رفع ترک شکم یک مسئله است و پیشگیری از ترک شکم در بارداری مسئله‌ای دیگر. البته همه‌ی مادر‌ها نمی‌توانند از بروز ترک شکم در بارداری کاملا پیشگیری کنند، زیرا این اتفاق تا حدودی ژنتیکی است.

پس اگر هنوز باردار نشده‌اید یا در اوایل بارداری‌تان هستید، توصیه می‌کنیم به جای اینکه از الان به فکر رفع ترک شکم بعد از زایمان‌تان باشید، به نکات زیر توجه کنید:

اقدام به موقع، حرف اول را در رفع ترک شکم می‌زند

استرچ مارک‌ها یا ترک‌های پوستی، چرخه‌ی حیات دارند. این ترک‌ها در ابتدا قرمز یا بنفش هستند و رنگ روشنی دارند و در این مرحله، استریا روبرا (striae Rubra) نامیده می‌شوند. طی این مرحله، این ترک‌ها راحت‌تر درمان می‌شوند و رفع ترک شکم در این زمان، بهترین نتیجه را دارد. شما در این زمان با دردسر‌های کمتری می‌توانید برای رفع ترک شکم اقدام بکنید.

بعد از گذشت این مرحله، استرچ مارک‌ها تغییر می‌کنند و کمرنگ‌تر شده و تقریبا سفید یا نقره‌ای می‌شوند. در این مرحله به آن‌ها استریا آلبا (striae alba) گفته می‌شود. وقتی ترک‌ها به فاز استریا آلبا می‌رسند، رفع ترک شکم بسیار سخت‌تر می‌شود؛ بنابراین برای اینکه رفع ترک شکم بهترین نتیجه را داشته باشد باید هر چه زودتر اقدام کنید.

لوسیون‌ها و کرم‌های رتینول برای رفع ترک شکم

شما باید قبل از اینکه باردار شوید، به استرچ مارک‌ها و پیشگیری (تا حدودی) و رفع ترک شکم (بعد از بارداری) فکر کنید و آماده باشید، زیرا بیشتر محصولاتی که برای رفع ترک شکم وجود دارند، مناسب استفاده حین بارداری نیستند. شما بعد از زایمان می‌توانید به دنبال محصولاتی باشید که به رفع ترک شکم که حین بارداری ایجاد شده‌اند کمک می‌کنند. رتینول عنصری است که می‌توانید آن را در کرم‌ها و لوسیون‌های موجود در داروخانه‌ها پیدا کنید. رتینول با تحریک تولید کلاژن در پوست به رفع ترک شکم کمک می‌کند.

رتینول معمولا در کرم‌های صورت وجود دارد. هر چند شما می‌توانید از کرم‌های صورت برای رفع ترک شکم استفاده کنید، اما هزینه‌ی زیادی برای‌تان خواهد داشت، زیرا این محصولات برای پوشش دادن ناحیه‌ی کوچک‌تری از پوست طراحی و بسته بندی شده‌اند. شاید شش هفته زمان لازم باشد که شما اثرات درمان با رتینول را روی استرچ مارک‌ها ببینید و رفع ترک شکم با موفقیت انجام شود.

سایر کرم‌ها و لوسیون‌ها برای رفع ترک شکم بعد از بارداری

اگر متوجه شدید لوسیون‌ها و کرم‌های حاوی رتینول یا رتین A پوست‌تان و ترک‌های شکم‌تان را تحریک می‌کنند، مثلا پوسته پوسته می‌شود، باید سراغ محصولات دیگری برای رفع ترک شکم بروید. تحقیقاتی که در مورد تاثیر این محصولات برای پیشگیری و درمان استرچ مارک و رفع ترک شکم انجام شده باشد بسیار کم است. این کرم‌ها و لوسیون‌ها ممکن است اثراتی از جهت رفع ترک شکم داشته باشند، اما شما باید قبل از مصرف آن‌ها با پزشک‌تان مشورت کنید:

رفع ترک شکم حین بارداری

یکی از بهترین اقدامات برای رفع ترک شکم این است که حین بارداری اقدام کنید:

برای رفع ترک شکم، به محض اینکه ترک‌ها ظاهرشدند درمان‌شان کنید. درست است که نمی‌توانید به طور کل از ایجاد ترک‌های پوستی روی شکم‌تان جلوگیری کنید، اما دست کم می‌توانید آن‌ها را به حداقل برسانید تا کمتر به چشم بیایند؛ بنابراین به محض اینکه این ترک‌ها ظاهر شدند، با پزشک‌تان صحبت کنید و گزینه‌های مناسب برای رفع ترک شکم را پیش روی‌تان بگذارد.

رفع ترک شکم؛ آیا ترک شکم حین بارداری قابل پیشگیری است؟

متاسفانه راهی که تضمین کند حین بارداری شکم‌تان ترک نخواهد خورد وجود ندارد؛ بنابراین فریب تبلیغات را نخورید و پول‌تان را صرف درمان‌ها و محصولاتی که اثرشان ثابت نشده نکنید.

رفع ترک شکم بعد از بارداری

استرچ مارک‌ها در نهایت به مرور زمان کمرنگ‌تر می‌شوند، اما هرگز کاملا ناپدید نخواهند شد. هر چند راهی طبیعی برای رفع ترک شکم به طور کامل وجود ندارد، اما راهکار‌هایی هستند که می‌توانند این خطوط را محوتر کنند.

رفع ترک شکم با عصاره‌های گیاهی

ماساژ دادن ناحیه استرچ مارک با روغن‌های گیاهی، پوست را نرم کرده و به رفع ترک شکم کمک می‌کند. برخی از روغن‌های معروف برای رفع ترک شکم شامل موارد زیر می‌شود:

رفع ترک شکم با روغن زیتون

روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

برای رفع ترک شکم، کمی روغن زیتون به کف دست‌های‌تان بزنید و روی ترک‌ها را ماساژ بدهید، اجازه دهید نیم ساعت بماند تا ویتامین A، E و D موجود در روغن زیتون جذب پوست‌تان شود. بعد از ماساژ دوش بگیرید. هر چند این کار کمی وقت گیر است، اما اگر به طور مرتب انجامش دهید، رفع ترک شکم‌تان با موفقیت انجام می‌شود.

رفع ترک شکم با روغن ویتامین E

روغن ویتامین E را از کپسول آن خارج کرده و آن را با هر مرطوب کننده‌ای که معمولا استفاده می‌کنید ترکیب نمایید و روی ترک‌های شکم‌تان بزنید. برای رفع ترک شکم، این کار را به طور مرتب انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

رفع ترک شکم با روغن کرچک

روغن کرچک را روی ترک‌های شکم‌تان بزنید و با حرکات دورانی ماساژ بدهید. با یک کیسه فریزر روی قسمت مورد نظر را بپوشانید و یک بطری را که از آب داغ پُر شده حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه روی کیسه فریزی که روی شکم‌تان کشیده‌اید بغلتانید. گرمای بطری، منافذ پوست را باز کرده و روغن کرچک جذب پوست‌تان خواهد شد. برای رفع ترک شکم، این کار را هر روز و به مدت دست کم یک ماه انجام دهید.

رفع ترک شکم با ترکیب روغن‌های کنجد و نارگیل و بادام و آووکادو و کرچک و ویتامین E

شما می‌توانید برای رفع ترک شکم، روغن‌های کنجد، نارگیل، بادام، آووکادو، کرچک و ویتامین E را با هم ترکیب کرده (به نسبت‌های مساوی) و به روی ترک‌های شکم‌تان بزنید و ماساژ بدهید. هر روز این کار را دست کم به مدت ۳۰ دقیقه انجام دهید تا به رفع ترک شکم کمک کنید.

رفع ترک شکم با آلوئه ورا

آلوئه ورا می‌تواند پروسه‌ی التیام را سرعت بخشیده و پوست را نرم و منعطف کند. برای رفع ترک شکم از ژل تازه‌ی آلوئه ورا استفاده کنید و آن را مستقیما به پوست‌تان بزنید، اجازه بدهید ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید. همچنین می‌توانید برای رفع ترک شکم، ژل آلوئه ورا را با روغن زیتون، پنج عدد کپسول ویتامین A و ده عدد کپسول ویتامین E ترکیب کرده و روزی دو بار از آن استفاده کنید تا ترک شکم‌تان رفع شود.

رفع ترک شکم با سفیده تخم مرغ

 • عکس پروفایل ساینا
 • سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین است که به جوانسازی پوست و رفع ترک شکم کمک می‌کند. دو عدد سفیده تخم مرغ را با چنگال بزنید. قسمت مورد نظر را با آب تمیز کرده و لایه‌ی ضخیمی از سفیده تخم مرغ را با استفاده از برس آرایش روی ترک‌های شکم‌تان بزنید. اجازه دهید خشک شود و سپس با آب سرد بشویید. حالا کمی روغن زیتون بزنید تا پوست‌تان مرطوب شود. برای رفع ترک شکم، این کار را هر روز و دست کم به مدت دو هفته انجام دهید. ترک‌های شکم کم کم محو خواهند شد.

  رفع ترک شکم با شکر

  شکر یکی از بهترین راهکار‌ها برای رفع ترک شکم یا استرچ مارک است. شکر، پوست‌تان را لایه برداری کرده و رنگ ترک‌های پوست را روشن‌تر می‌کند. یک قاشق غذاخوری شکر را با کمی روغن بادام و چند قطره آبلیمو ترکیب کرده و به صورت اسکراب روی شکم‌تان استفاده کنید و سپس دوش بگیرید. برای رفع ترک شکم این کار را به مدت یک ماه هر روز انجام دهید.

  رفع ترک شکم با آب سیب زمینی

  سیب زمینی حاوی فیتوشیمیایی‌ها، پلی فنول‌ها و کاروتنوئیدهاست که می‌توانند بافت پوست را روشن کرده و به رفع ترک شکم کمک کنند. یک سیب زمینی را دو تکه کنید و یک تکه را روی ترک‌های شکم بمالید. اجازه دهید آب سیب زمینی جذب پوست شده و خشک شود. سپس با آب ولرم شکم را بشویید. برای رفع ترک شکم می‌توانید از پالپ یا آب سیب زمینی استفاده کنید.

  رفع ترک شکم با زردچوبه و چوب صندل

  زردچوبه و چوب صندل هر دو می‌توانند پوست را روشن‌تر کرده و به رفع ترک شکم کمک کنند. با سابیدن یک تکه چوب صندل در کمی آب، یک قاشق خمیر چوب صندل تهیه کنید. از ریشه‌ی تازه‌ی زردچوبه نیز به همین ترتیب خمیر تهیه کنید و هر دو را به نسبت مساوی با هم ترکیب کرده و به پوست شکم‌تان بزنید. اجازه دهید کمی خشک شود و سپس به صورت اسکراب از آن استفاده کنید تا کاملا خشک شود. برای رفع ترک شکم دست کم شش ماه هر روز این کار را انجام دهید.

  رفع ترک شکم و استرچ مارک‌ها با ورزش

  ورزش‌هایی که روی عضلات ناحیه‌ی ترک‌های پوستی کار می‌کنند می‌توانند به کاهش این ترک‌ها از جمله ترک‌های شکم نیز کمک کنند. این ورزش‌ها پوست را قوی کرده و به بازسازی بافت پوست کمک می‌کنند. ورزش، پوست شل و افتاده را سفت می‌کند و برای رفع ترک شکم مفید است. ترکیبی از ورزش و رژیم غذایی متعادل به احساس بهتر شما کمک خواهد کرد و می‌توانید ببینید که ورزش تا چه اندازه برای رفع ترک شکم مفید است.

  رفع ترک شکم با دوش متناوب گرم و سرد

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  دوش متناوب گرم و سرد، تاثیر چشمگیری بر پوست و رفع ترک شکم دارد. دوش متناوب گرم و سرد باعث بهبود جریان خون در بافت‌های زیر پوستی شده و کشسانی پوست را افزایش می‌دهد. برای رفع ترک شکم فقط کافیست هنگام دوش گرفتن، به طور متناوب از آب گرم و سرد استفاده کنید.

  رفع ترک شکم با درمان‌های پزشکی

  پزشکان توصیه می‌کنند برای رفه ترک شکم، راهکار‌های طبیعی خیلی بهتر از راهکار‌های پزشکی‌اند، خصوصا اگر به کودک‌تان شیر می‌دهید. اما اگر شما از امتحان کردن راهکار‌های خانگی برای رفع ترک شکم خسته شده‌اید و نتیجه‌ای نگرفته اید، درمان‌های پزشکی نیز برای رفع ترک شکم وجود دارند. این درمان‌ها باید تحت نظارت یک متخصص خبره انجام شوند.

  رفع ترک شکم با لایه بردار‌های شیمیایی

  در روش رفع ترک شکم با لایه برداری شیمیایی که به آن درما پیلینگ هم می‌گویند از یک محلول شیمیایی روی ترک‌های پوستی استفاده می‌شود. این محلول حاوی مواد شیمیایی مانند سالیسیلیک، کربولیک اسید، گلیکولیک، لاکیتک و تریکلرواسیتیک است که وقتی روی ترک‌های پوست به کار برده می‌شود، منجر به تشکیل تاول می‌شود. پوست تاول زده بعدا پوسته پوسته شده و لایه‌ای جدید از پوست ایجاد می‌شود. این درمان ریسک‌هایی نیز دارد مانند تغییر رنگ پوست، تیره شدن غیرعادی پوست در صورتی که قرص ضد بارداری مصرف کنید، اسکار و تب خال.

  رفع ترک شکم با لیزر درمانی

  لیزر درمانی شیوه‌ای معمول و مورد تائید برای رفع ترک شکم و استرچ مارک‌هاست. در لیزر درمانی هم روی ترک‌های قدیمی‌تر و هم روی ترک‌های جدیدتر پوست کار می‌شود. لیزر درمانی شامل تخریب بافت پوست مورد نظر جهت تقویت و افزایش تولید سلول‌های جدید پوستی می‌شود. دو روش لیزر درمانی برای رفع ترک‌های شکم، لیزر درمانی پالسی (pulsed-dye laser) و لیزر فرکشنال غیرفرسایشی (fractional non-ablative laser) می‌شود. در هر دو روش لیزر درمانی، ترک‌های پوست برطرف شده و بافت پوست بهبود می‌یابد. لیزر درمانی شیوه‌ی دائمی برای رفع ترک شکم است، اما بسیار پُرهزینه می‌باشد.

  منبع:برترین ها


  اخبار مرتبط

   

  نه تنها خطری ندارد بلکه مفید نیز می باشد البته امروزه فرآورده های زیادی برای جلوگیری از ترک پوست ساخته شده که همگی بی ضرر ولی در عین حال بی فایده و بی اثر نیز هستند شاید بهترین گزینه روغن زیتون است که اگر چرب کردن پوست با صحبت کردن با نوزاد، بیان داستان های کودکی، گوش دادن به موزیک های آرام و ملایم مورد علاقه همراه باشد تاثیرش روی جنین خیلی زیاد است و شاید مفیدتر از پیشگیری از ترک شکم نیز باشد.

   

  موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

   

  مطالب بیشتر:

   

  منبع:

  نی نی +

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  این بخش در حال طراحی می باشد

  سلام، ممنون از توجه و لطف شما

  oliveland.ir

  توسط
  admin

  ·

  منتشر شده ۱۳۹۸-۰۲-۱۵
  · بروزرسانی شده ۱۳۹۸-۰۲-۲۱

  درمان ترک پوست شکم در دوران بارداری با روغن زیتون

  برچسب‌ها: آبستناستریای بارداریبارداریپیشگیری از ترک پوست شکم با روغن زیتونپیشگیری از ترک پوستی در هنگام بارداری با روغن زیتونترک پوست شکمترکی پوستیحاملگیروغن زیتونروغن زیتون کاهنده ترک پوستی در هنگام بارداریروغن زیتون و رتک پوستی بارداریکرم روغن زیتونمالیدن روغن زیتون روی شکم زن باردار


  ۱۳۹۸-۰۱-۲۳

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

   توسط
  admin
  · Published ۱۳۹۸-۰۱-۲۳
  · Last modified ۱۳۹۸-۰۲-۱۶


  ۱۳۹۷-۱۲-۲۵

   توسط
  admin
  · Published ۱۳۹۷-۱۲-۲۵
  · Last modified ۱۳۹۸-۰۲-۱۱


  ۱۳۹۸-۱۱-۰۷

   توسط
  admin
  · Published ۱۳۹۸-۱۱-۰۷

  […] روغن زیتون کاهنده ترک پوستی در هنگام بارداری […]

  […] روغن زیتون کاهنده ترک پوستی در هنگام بارداری […]

  […] روغن زیتون کاهنده ترک پوستی شکم در هنگام بارداری […]

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  وب‌ سایت

  دنبال کنید:

  بیشتر

   !(function (w, d) { ‘use strict’; var ad = {zone: “brtrha1”, user: “1565432215”, width: 728, height: 90, id: ‘adro-246454’}, h = d.head || d.getElementsByTagName(‘head’)[0]; if (typeof w.adroParams != ‘object’) w.adroParams = {}; w.adroParams[ad.id] = ad; var script = document.createElement(“script”); script.type = “text/javascript”; script.async = 1; script.src = “//static-cdn.adro.ir/dlvr/rsdnt.js”; h.appendChild(script); })(this, document);!function(e,t,n,s){var a=t.createElement(“script”),r=new Date;a.src=”https://cdn.sanjagh.com/assets/sdk/notif.js?t=”+r.getFullYear().toString()+r.getMonth()+r.getDate()+r.getHours(),a.async=!0,a.defer=!0,e.snj_notif={publisher_id:”5e47f2302e1c53039258f742″,delay:5};var i=t.getElementsByTagName(“script”)[0];i.parentNode.insertBefore(a,i)}(window,document); now = new Date(); var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0]; var script = document.createElement(‘script’); script.async = true; script.type = ‘text/javascript’; var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’; script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours(); head.appendChild(script); var head = document.getElementsByTagName(“head”)[0]; var script = document.createElement(“script”); script.type = “text/javascript”; script.async=1; script.src = “https://s1.mediaad.org/serve/bartarinha.ir/loader.js” ; head.appendChild(script);

  وب‌سایت اوما: ترک های پوست ناشی از حاملگی مشکل رایج اکثر بانوان در این دوران است. دلایل زیادی برای ایجاد این ترک ها وجود دارد که از میان آنها می توان به تغییرات هورمونی، کاهش چربی در ناحیه شکم پس از زایمان، انعطاف کم پوست، و … اشاره کرد.

  در نواحی مختلف بدن به دلیل تجمع چربی خط هایی ایجاد می شوند. این خط ها معمولاً در ناحیه شکم، سینه، ران ها، باسن، پشت بازوها قابل رؤیت هستند. برای رفع ترک های پوستی باید صبر و شکیبایی به خرج دهید.

  علت ترک شکم چیست؟

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  علت ترک شکم در بارداری به دو عامل منجر می شود. در ابتدا ترک فیزیکی پوست که در حاملگی اتفاق می افتد. از آنجایی که بدن سریعتر از پوست گسترش می یابد، پوست ترک برمی دارد و پاره می شود. زخم ناشی از این پارگی ترک شکم در بارداری نامیده می شود.

  عامل دوم، که هنوز هم موضوع بحث در میان کارشناسان است لایه شدن پوست با افزایش سطح هورمون در حاملگی است. در این صورت هورمون ها آب بیشتری را به پوست جذب می کنند که باعث می شود پیوندهای بین الیاف کلاژن شل شود. این مسئله باعث می شود پوست راحت تر کشیده شود و ترک بردارد.

  ترک شکم در بارداری کجا و کی شکل می گیرند؟

  در حالی که علائم کششی معمولا در سه ماهه آخر بارداری (ماه ششم یا ماه هفتم بارداری) قابل مشاهده است، بعضی از زنان با بزرگ شدن شکم این ترک ها را مشاهده می کنند. در خانم هایی که پوست نازکی دارند علائم کششی صورتی ظاهر می شوند، در حالی که در خانم هایی که پوست تیره تر دارند علائم کششی روشن تر از پوست اطرافش می باشد. الگوی توسعه این ترک ها در سه مرحله خلاصه می شود.

  آیا علائم ترک شکم در بارداری متفاوت است؟ ترک شکم، خطوطی که در شکم و مناطق دیگر بدن ایجاد می شود، یک نگرانی پوستی شایع در حاملگی می باشد.

  مراحل ایجاد ترک شکم در بارداری

  مرحله 1:

  ترک اولیه به رنگ صورتی ظاهر می شود و ممکن است باعث خارش شود. پوست اطراف ترک ها ممکن است “مسطح” و “نازک ” به نظر برسد.

  مرحله 2:

  به تدریج ترک ها از نظر طولی و عرضی بزرگ می شوند و به رنگ قرمز یا بنفش تبدیل می شوند.

  مرحله 3:

  هنگامی که ترک ها بالغ شوند، رنگ قرمز / صورتی خود را از دست می دهند. در ماههای پس از حاملگی، ترک ها شروع به از بین رفتن می کنند و به رنگ نقره ای یا سفید تبدیل می شوند. همچنین ممکن است از نظر شکل و طول نامنظم شوند.

  اکثر خانم ها در دوران بارداری ترک شکم را مشاهده می کنند، اما این ترک ها روی سینه ها، ران ها، کمر، ناف و باسن نیز دیده می شود. این ترک ها در هر جایی از بدن ظاهر می شوند، اما به احتمال زیاد در مکان هایی که مقدار زیادی چربی ذخیره می شود بیشتر دیده می شوند.

  درمان خانگی ترک شکم در بارداری

  محصولات آرایش بهداشتی زیادی از قبیل کرم ها و لوسیون ها در داروخانه ها برای رفع این ترک ها وجود دارند. عمل های جراحی زیبایی نیز در این زمینه صورت می گیرند که هم هزینه آن زیاد است و هم ممکن است نتیجه اش آنطور که انتظارش را دارید از آب در نیاید.

  بهتر است بدانید که ترک های پوستی به سرعت و به طور کامل از بین نمی روند. اما می توان اثر آنها را کمتر کرد. بهترین زمان برای درمان ترک های پوستی در اسرع وقت و به محض مشاهده آنهاست، زمانی که اولین ترک ها را در بارداری روی شکم خود مشاهده می کنید و یا حتی به نظر برخی دیگر پیش از ایجاد و رؤیت ترک ها باید دست به کار شد. برای پیشگیری و رفع ترک ها باید پوست را مرطوب نگه داشت و از خشک شدن آن جلوگیری کرد. هرچه پوستتان نرم تر و منعطف تر باشد، ترک های کمتری ممکن است روی پوست شما پدیدار شود.

  1- روغن درمانی

  ماساژ منظم نواحی شکم، ران ها، سینه، باسن، و … با روغن ها به نرم شدن پوست شما کمک می کند و می تواند از ایجاد ترک های پوستی جلوگیری کند. روغن های رایجی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند به شرح زیر هستند.

  * روغن زیتون

  یکی از پر طرفدارترین روغن ها در دوران بارداری برای جلوگیری و رفع ترک های پوستی روغن زیتون است. مقداری روغن زیتون کف دستان خود بریزید و ناحیه شکم، و دور ناف و پهلوهای خود را به طور منظم ماساژ دهید. بلافاصله پس از مالیدن روغن روی ترک های پوستی حمام کنید. ممکن است این کار یک فرآیند زمان بر باشد، اما ارزشش را دارد.

  همچنین می توانید روغن زیتون را با آب و سرکه مخلوط کنید و به عنوان کرم شب از آن استفاده کنید. استفاده از روغن زیتون باعث لایه برداری و رطوبت پوست می شود.

  * ویتامین E

  روغن ویتامین E را با مرطوب کننده مورد علاقه خود ترکیب کنید و به طور منظم روی ترک های پوستی بمالید.

  * سایر روغن ها

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  شما همچنین می توانید از سایر روغن ها مانند روغن بادام، روغن نارگیل، روغن کرچک، روغن آواکادو، و روغن ویتامین E استفاده کنید(خواص قرص ویتامین e، میزان مصرف و عوارض جانبی آن). می توانید همه این روغن ها را با هم و به نسبت یکسان ترکیب کنید، و یا فقط یکی از آنها را روی پوست خود ماساژ دهید.

  * ماساژ با روغن های معطر

  این روش یکی از مؤثرترین درمان های خانگی است. شما می توانید به روغن هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، مانند روغن نارگیل و روغن بادام، چند قطره از روغن های معطر نظیر روغن اسطوخودوس، رز، ژرمانیوم، و سایر روغن های معطر اضافه کنید. با این کار روغن بادام و نارگیل رقیق تر می شوند و به راحتی تمامی مناطق مورد نظر را ماساژ دهید.

  * روغن کرچک

  روغن کرچک را روی ترک های پوستی بمالید. سپس روی آن را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید. حال یک بطری حاوی آب داغ روی آن بگذارید. 30 تا 40 دقیقه به همین وضع باشید این کار به درمان ترک های پوستی کمک می کند. گرما باعث می شود منافذ پوست باز شوند و جذب روغن راحت تر انجام شود.

  2- ژل آلوئه ورا

  این گیاه پر طرفدار به از بین برنده ترک های پوستی معروف است. می توانید ژل آلوئه ورا را از داروخانه یا به طور طبیعی و تازه از خود گیاه بدست آورید. ژل را از گیاه تازه آلوئه ورا خارج کنید و به طور روزانه روی نواحی مورد نظر بمالید. این ژل باعث التیام و نرمی پوست شما می شود.

  3- سفیده تخم مرغ

  سفیده تخم مرغ منبع غنی از پروتئین است، و استفاده از آن روی ترک های پوستی یک راه حل درمانی مؤثر به شمار می رود. این باور وجود دارد که پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ باعث جوان سازی پوست می شود. سفیده تخم مرغ را با طور منظم روی ترک های پوستی بمالید و تأثیرش را مشاهده کنید. سفیده تخم مرغ حاوی مواد مغذی مفید مانند پروتئین، پتاسیم، ریبوفلاوین و منیزیم است. این مواد مغذی برای سلامتی پوست شما عالی است و می تواند برای بهبود ترک بارداری استفاده شود. در اینجا عملکرد این مواد ذکر شده است:

  ساده ترین راه برای هدایت این مواد مغذی شفابخش به پوست استفاده از سفیده تخم مرغ است. در اینجا چگونگی انجام این کار ذکر شده است:

 • فلفل سبز تند و دیابت
 • در یک کاسه کوچک، 2 سفیده تخم مرغ را از زرده ها جدا کنید. توجه داشته باشید 2 سفیده تخم مرغ برای یک منطقه به اندازه صورت کافی است.

  سفیده تخم مرغ را تا زمانی که فومی شود هم بزنید.

  صورت خود را با آب گرم و پاک کننده ملایم بشویید.

  سفیده تخم مرغ را بر روی ترک قرار دهید.

  بگذارید سفیده تخم مرغ 15 دقیقه بماند و خشک شود.

  سفیده تخم مرغ را با آب گرم بشویید.

  پوست را با یک حوله نرم خشک کنید.

  4- کره شیا یا کره کاکائو

  همانند روغن درمانی، می توانید از کره درمانی هم بهره ببرید. استفاده از کره کاکائو یا کره شیا به عنوان یکی از روش درمانی پر طرفدار برای ترک های پوستی به شمار می رود. استفاده از کره روی ترک های پوستی انعطاف پوست را افزایش داده و از خشکی آن جلوگیری می کند. کره شیا یا کره کاکائو را مستقیماً و به طور منظم روی ترک ها بمالید پس از استعمال کره روی نواحی مورد نظر، آن را بشویید.

  5- آب

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  بدن خود را کاملاً هیدراته نگه دارید. هر روز 10 تا 12 لیوان آب بنوشید. هیدراته و مرطوب نگه داشتن پوست از بسیاری از مشکلات پوستی از جمله ترک های پوستی جلوگیری می کند. همچنین توصیه می شود که میزان مصرف قهوه، چای، و نوشابه را کاهش دهید. زیرا این مواد باعث کم شدن آب بدن می شوند.

  6- آب لیمو ترش

  آب لیمو اسیدی است و می تواند باعث بهبود و یا کاهش ترک های پوستی شود. روی ترک های پوستی آبلیمو بمالید. بگذارید آبلیمو جذب پوستتان شود. سپس با آب سرد آب بکشید. این کار را هر روز انجام دهید تا نتیجه دلخواه را ببینید.

  7- آب سیب زمینی

  یک سیب زمینی سایز متوسط را از وسط به 2 قسمت تقسیم کنید. یک تکه را بردارید و روی ترک های پوستی بمالید. بگذارید آب سیب زمینی جذب پوستتان شود. سپس ناحیه مورد نظر را با آب بشویید.

  8- اسکراب شکر

  اسکراب شکر یک درمان دیگر برای ترک های پوستی است. 1 قاشق غذاخوری شکر را با چند قطره لیمو ترش و مقدار کمی روغن بادام به خوبی مخلوط کنید. حال این مخلوط را روی ترک های پوستی بمالید. این اسکراب باعث لایه برداری پوست های مرده می شود. هر روز پیش از حمام این کار را انجام دهید و شاهد کاهش ترک های پوستی باشید.

  9- یخ برای کاهش التهاب ترک شکم

  همانطور که می دانید، ترک زخم های کوچکی است که در اثر کشش پوست شکل می گیرد. همانطور که ترک ها بهبود می یابند، این زخم های کوچک می توانند باعث التهاب و تورم شوند، که می تواند علائم ترک را بدتر کند. مالش یخ روی پوست می تواند به کاهش تورم و التهاب کمک کند.

  تکه های یخ را در یک حوله بپیچید تا یخ به طور مستقیم در تماس با پوست قرار نگیرد. با شکم شروع کنید. یخ را تا 10 دقیقه روی پوست نگه دارید، سپس به ران بروید و ده دقیقه دیگر یخ را روی پوست نگه دارید. این کار را برای تمام قسمتهای بدن تکرار کنید.

  ترک پوست یا خطوط قرمز پوست در بارداری کاملا طبیعی است زیرا وزن زیادی را در فاصله زمانی کوتاه اضافه خواهید کرد که موجب آن میشود . این خطوط اول به رنگ قرمز هستند که کم کم نقره ای یا سفید میشوند . جلوگیری و درمان این ترک ها امکان پذیر است و به کارهای شما مانند : عوض کردن …

  تمامی مطالب این سایت ترجمه شده از سایتهای خارجی معتبر مانند : ehow و wikihow بوده ، بنابراین کاملا قابل اعتماد ، انحصاری و جدید است.

  ورود

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  نام کاربری یا نشانی ایمیل

  رمز

  مرا به خاطر بسپار

  ماه هفتم بارداری هستم و شکمم کم کم داره ترک بر میداره… آیا روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری مفیده؟!

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری مفید است. روغن زیتون پوست را تغذیه و مرطوب می‌کند. همچنین گردش خون را بهبود می‌بخشد و خطوط شکم را تا حد زیادی از بین می‌برد.

  درمان‌های خانگی برای رفع ترک شکم در بارداری

  درمان‌های خانگی موثری وجود دارد که ترک شکم را کاهش می‌دهد. بیشتر این درمان‌ها از “کتاب بزرگ درمان‌های خانگی” به نویسندگی ساموئل بیلیگزس نقل شده است.روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  ۱. استفاده از روغن‌هاماساژ شکم با روغن، پوست را صاف و نرم می‌کند و اثرات ترک شکم را کاهش می‌دهد. برخی از روغن‌های مناسب برای این کار عبارتند از:

  روغن زیتون:روغن زیتون پوست را تغذیه و مرطوب می‌کند. همچنین گردش خون را بهبود می‌بخشد و خطوط شکم را تا حد زیادی از بین می‌برد. کمی از روغن را کف دست خود بریزید و به آرامی شکم خود را ماساژ دهید. اجازه دهید تا روغن به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست باقی بماند تا ویتامین A ،D و E جذب پوست شوند. پس از آن حمام کنید. اگر این روش را به طور مرتب انجام دهید، با گذشت زمان تاثیر آن را می‌بینید. همچنین می‌توانید ترکیبی از روغن زیتون، آب و سرکه را تهیه کنید و شب‌ها شکم خود را با آن ماساژ دهید.

  روغن ویتامین E:روغن را از کپسول ویتامین E خارج کنید. آن را با هر مرطوب کننده‌ای که روزانه استفاده می‌کنید، مخلوط کنید و بر روی ترک‌های شکم استفاده کنید. با استفاده منظم از این ویتامین، نتایج موثری در محو شدن ترک‌ها مشاهده می‌کنید.

  روغن کرچک:روغن کرچک را روی ترک‌های شکم به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه با حرکت دایره‌ای ماساژ دهید. برای پوشاندن محل از یک کیسه پلاستیکی استفاده کنید، به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه یک بطری آب گرم روی آن قرار دهید. گرما منافذ پوست را باز می‌کند و روغن در آن منافذ جذب می‌شود.

  سپس شکم تان را تمیز کنید. برای دستیابی به بهترین نتیجه، این روش را هر روز به مدت یک ماه تکرار کنید.

  روغن‌های دیگر: روغن‌های مختلف مانند نارگیل، بادام، آووکادو، کرچک و ویتامین E را می‌توان به تنهایی یا به به صورت مخلوط (در مقادیر مساوی) بر روی پوست استفاده کرد. همچنین می‌توانید از آن‌ها برای ماساژ دادن شکم استفاده کنید.

  درمان با عصاره ها با روغن:یک روغن گیاهی مانند روغن بادام یا نارگیل را تهیه کنید. چند قطره از عصاره (اسانس) طبیعی مانند گل رز، شمعدانی، اسطوخدوس و صمغ‌های خاص به آن اضافه کنید. از این مخلوط برای ماساژ ترک شکم به مدت حداقل ۳۰ دقیقه استفاده کنید. این روش به درمان ترک‌های شکم کمک می‌کند.

  ۲. آلوئه وراآلوئه ورا پوست را التیام می‌بخشد و ترمیم می‌کند. استفاده از ژل تازه آلوئه ورا به استفاده از انواع بسته بندی آن در بازار ترجیح دارد. ژل را به طور مستقیم روی پوست بمالید، ۱۵ دقیقه بعد آن را بشویید. برای شستشو از آب ولرم استفاده کنید. ژل را به طور منظم در مناطق ترک خورده استفاده کنید. همچنین می‌توانید مخلوطی از یک چهارم پیمانه ژل آلوئه ورا و روغن پنج کپسول ویتامین A و ده کپسول ویتامین E تهیه کنید. مخلوط را تا زمانی که کاملا جذب شود، بر روی پوست بمالید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

  ۳. عسلخواص ضد عفونی کننده عسل در کاهش ترک‌های شکم بسیار موثر است. یک پارچه کوچک را بردارید و بر روی آن عسل بمالید. پارچه را بر روی ترک‌ها قرار دهید تا زمانی که کاملا خشک شود. منطقه را با آب گرم بشویید.‌ می‌توانید اسکراب عسل را با مخلوط کردن آن با نمک و گلیسیرین تهیه کنید. اسکراب را بر روی ترک‌های شکم قرار دهید، تا زمانی که خشک شود. سپس محل مورد نظر را با آب بشوید.

  ۴. سفیده تخم مرغسفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین است که موجب جوانسازی پوست می‌شود. سفیده دو تخم مرغ با چنگال خوب بزنید. محل مورد نظر را با آب بشویید و یک لایه ضخیم از سفید تخم مرغ را با استفاده از قلمو روی آن قرار دهید. اجازه دهید تا سفیده کاملا خشک شود، سپس با آب سرد آن را بشویید. برای حفظ رطوبت پوست می‌توانید اندکی روغن زیتون به آن اضافه کنید. برای دستیابی به نتیجه مطلوب، این کار را هر روز به مدت دو هفته تکرار کنید. خواهید دید که رنگ پوست بهبود می‌یابد و آثار ترک به آرامی از بین می‌روند.

  ۵. کره کاکائوکره کاکائو را می‌توان مانند دیگر روغن‌ها بر روی ترک‌های شکم استفاده کرد. کره کاکائو، ماده اولیه موجود در بسیاری از لوسیون‌های بدن است. هر روز مقداری کره کاکائو را روی محل ترک‌ها قرار دهید و پس از مدتی آن را بشویید. این درمان باعث بهبود الاستیسیته پوست، جلوگیری از خشکی و کاهش آثار ترک‌های روی پوست می‌شود. کره کاکائو یک مرطوب کننده عالی است و به تغذیه پوست کمک می‌کند.

  ۶. شکرشکر یکی از بهترین درمان‌ها برای رفع ترک شکم در بارداری است. شکر پوست‌های مرده را می‌زداید و ترک‌ها را کمرنگ‌تر می‌کند. یک قاشق غذاخوری شکر را با مقداری روغن بادام و چند قطره آب لیمو مخلوط کنید. این اسکراب را قبل از رفتن به حمام استفاده کنید. هر روز به مدت یک ماه ابن کار را انجام دهید.

  ۷. آب لیمواسیدیته موجود در آب لیمو به بهبود آثار ترک روی شکم کمک می‌کند. آب لیمو تازه را بر روی محل مورد نظر بریزید. ۱۰ دقیقه زمان بدهید تا جذب پوست شود. سپس محل را با آب گرم بشویید. برای دستیابی به نتایج بهتر، هر روز این کار را تکرار کنید. همچنین می‌توانید مخلوطی از آب لیمو و آب خیار (در مقادیر مساوی) تهیه کنید و بر روی ترک‌های شکم استفاده کنید.

  ۸. آبپوست برای بازیابی و از بین بردن آثار ترک شکم، نیاز به آب دارد. نوشیدن حداقل ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب در روز برای حفظ رطوبت پوست و محافظت از آن در برابر سموم ضروری است. نوشیدن آب پوست را نرم و لطیف نگه می‌دارد. سعی کنید از نوشیدن چای، قهوه و نوشابه که موجب دی هیدراته شدن بدن می‌شوند، اجتناب کنید.

  ۹. زردآلوهسته زردآلو را بگیرید و آن را به قطعات کوچک خرد کنید. قطعات میوه را در مخلوط کن به شکل خمیر درآورید. خمیر به دست آمده را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی ترک‌ها قرار دهید. محل مورد نظر را بشویید. این روش را به صورت روزانه تکرار کنید.

  ۱۰. آب سیب زمینیسیب زمینی سرشار از فیتو کمیکال ها، پلی فنل‌ها و کاروتنوئید‌ها است که بافت پوست را بهبود می‌بخشد و برای رفع ترک شکم در بارداری می‌توان از آب سیب زمینی استفاده کرد. سیب زمینی را به دو قسمت تقسیم کنید و نیمی از آن را بر روی ترک‌ها بکشید. اجازه دهید آب سیب زمینی به داخل پوست نفوذ کند. پس از خشک شدن، محل را بشویید. پس از گذشت چند ماه متوجه تغییرات می‌شوید.‌ می‌توانید از آب سیب زمینی یا پالپ آن نیز استفاده کنید.

  ۱۱. زردچوبهزرد چوبه پوست را روشن‌تر و صاف‌تر می‌کند. کمی پودر زردچوبه را با آب خمیر کنید. خمیر را بر روی پوست قرار دهید. اجازه دهید تا کمی روی پوست خشک شود، سپس پوست خود را بشویید. تکرار این روش به مدت شش ماه موجب بهبود آثار ترک‌ها می‌شود.

  ۱۲. شیر، شکر و آب نارگیل سبزاسکراب‌ها در تسریع روند بازسازی پوست بسیار موثر هستند. همچنین یکی از بهترین راه‌ها برای رفع ترک شکم در بارداری اند. دو قاشق شیر، چند قطره آب لیمو و آب خیار و نصف قاشق چایخوری شکر را با هم مخلوط کنید. مخلوط را به مدت پنج دقیقه با حرکات دایره‌ای روی ترک‌های شکم ماساژ دهید. محل مورد نظر را با آب بشویید و به آرامی خشک کنید. آب نارگیل را به مقدار زیاد روی ترک‌های شکم بریزید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. سپس کره کاکائو یا ژل آلوئه ورا را به روی محل بمالید. پس از مدتی، شکم خود را بشویید و کرم مرطوب کننده بزنید.‌  این روش را سه بار در هفته تکرار کنید تا به تدریج آثار ترک از بین برود و پوست روشن شود. از این روش بیش از ۳ بار در هفته استفاده نکنید!

  ۱۳. یونجهبرگ یونجه سرشار از پروتئین، اسید آمینه‌های ضروری و ویتامین‌های E و K است. یونجه داری خواص ضد قارچی و ضد عفونی کننده پوست است و به بهبود و رفع ترک شکم در بارداری کمک می‌کند. پودر یونجه را با مخلوط کردن چند قطره روغن بابونه خمیر کنید. خمیر را بر روی ترک‌های شکم ماساژ دهید. این کار را دو تا سه بار در روز انجام دهید. آثار ترک در مدت یک هفته کمرنگ خواهند شد.

  ۱۴. مرطوب کننده خانگیاستفاده از مرطوب کننده به بهبود الاستیسیته پوست کمک می‌کند. بهتر است بنا بر نوع پوست خود، ترکیبات آن را انتخاب کنید. اگر پوستتان خشک است، بایستی از کره کاکائو استفاده کنید و اگر پوستتان چرب است، از کرم‌های دارای آلوئه ورا یا خاک رس استفاده کنید. روغن زیتون، ژل آلوئه ورا و روغن سبوس گندم را با نسبت مساوی مخلوط کنید. اگر پوست خشک یا ترکیبی دارید، می‌توانید از این مخلوط به عنوان کرم مرطوب کننده استفاده کنید. اگر پوست تان چرب است، اندکی خاک رس به مخلوط اضافه کنید.

  ۱۵. لوسیون خانگییک چهارم پیمانه ژل آلوئه ورا و نصف پیمانه روغن زیتون فوق بکر (تصفیه نشده) را با هم مخلوط کنید. روغن موجود در شش کپسول ویتامین E و سه تا چهار کپسول ویتامین A را به آن بیافزایید. تمام مواد را با هم مخلوط کنید و در بطری‌های شیشه‌ای در یخچال قرار دهید. لوسیون را به صورت روزانه بر روی ترک‌های شکم بمالید.

  ۱۶. کرم خانگینصف پیمانه کره کاکائو، یک قاشق غذاخوری روغن ویتامین E و دو قاشق غذاخوری موم رنده شده را با هم مخلوط کنید. همچنین می‌توانید روغن هسته زردآلو و روغن زیتون را به آن اضافه کنید. مخلوط را جوش بیاورید تا موم ذوب شود. سپس آن را در یک بطری ریخته و در یخچال قرار دهید.‌ می‌توانید از این کرم هر روز استفاده کنید.

  حرکات ورزشی برای مقابله با ترک شکم در بارداریتمرینات ورزشی با تقویت عضلات شکم، به رفع ترک‌ شکم در بارداری کمک می‌کنند. همچنین موجب بازسازی بافت‌ها می‌شوند. ترکیبی از تمرینات ورزشی و رژیم غذایی متعادل، به شما کمک می‌کند تا احساس بهتری داشته باشید و سلامتی خود را حفظ کنید.

  شناشنا تأثیر قابل توجهی بر پوست دارد. شنا کردن گردش خون در بافت‌های زیر پوستی را بهبود می‌بخشد و موجب افزایش الاستیسیته پوست می‌شود. استفاده متناوب از حوضچه آب سرد و گرم نیز به حفظ لطافت پوست کمک می‌کند.

  درمان‌های پزشکی ترک شکمبرخی از پزشکان معتقدند که درمان‌های طبیعی به مراتب بهتر از درمان‌های پزشکی هستند، به ویژه اگر در دوران شیردهی به نوزاد باشید. اما اگر حضور ترک‌ها بر روی شکم تان آزار دهنده است، گزینه‌هایی برای درمان آن وجود دارد. البته برخی از آن‌ها عوارض جدی به دنبال دارند.روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  ۱. لایه برداری شیمیایی پوست برای رفع ترک شکم در بارداریدر لایه برداری شیمیایی پوست، از یک محلول شیمیایی برای رفع ترک شکم در بارداری استفاده می‌شود. این محلول حاوی مواد شیمیایی مانند اسید‌های تریکلرواستیک، گلیکولیک، لاکتیک، سالیسیلیک یا کاربولیک است. پس از استفاده از این محلول بر روی خطوط شکم، تاول هایی روی پوست تشکیل می‌شود. پوست تاول زده به تدریج می‌ریزد و لایه جدیدی از پوست تشکیل می‌شود. این درمان عوارض احتمالی همچون تغییر رنگ پوست و تغییر رنگدانه‌های پوست را به همراه دارد.

  ۲. درمان با لیزردرمان با لیزر یک روش معمول و اثبات شده برای رفع ترک‌های شکم است. این روش خطوط قدیمی و جدید روی شکم را از بین می‌برد. لیزر درمانی شامل از بین بردن، تبخیر و شکستن بافت‌های آسیب دیده پوست برای افزایش تولید سلول‌های جدید است. دو روش لیزر رنگی پالسی و درمان‌های لیزر غیر شیمیائی بسیار پر هزینه‌اند، اما موجب رفع دائمی ترک‌ها و بازسازی پوست می‌شوند.

  ۳. اسید گلیکولیکآلفا هیدروکسی اسید دارای خواص لایه برداری از پوست است. این ماده موجب تولید کلاژن در پوست می‌شود و انعطاف پذیری آن را افزایش می‌دهد. بدین ترتیب موجب کاهش اثرات خطوط روی شکم می‌شود. پماد‌های اسید گلیکولیک در داروخانه‌ها موجود هستند، اما پیش از مصرف آن‌ها بایستی به پزشک مراجعه کنید.

  ۴. کرم ترتینوئینکرم ترتینوئین، که به عنوان Retin-A نیز شناخته می‌شود، توسط متخصصین پوست برای ترمیم خطوط روی شکم تجویز می‌شود؛ البته اگر در دوران شیردهی نباشید. این کرم را می‌توان به تنهایی یا با مخلوط کردن با کرم‌های دیگر استفاده کرد. پژوهشی که اخیرا انجام شده نشان می‌دهد که استفاده از کرم ترتینوئین ۰.۱ درصد می‌تواند آثار خطوط روی شکم را کاهش دهد. نتایج نشان دادند که در اثر استعمال این کرم طول خطوط ۱۴ در صد و عرض آن‌ها ۸ در صد کاهش یافته است. مطالعه دیگری نشان داد که طول خطوط پس از مصرف کرم ۲۰ درصد کاهش یافته است. اگرچه شواهدی مبنی بر ورود مواد این کرم به شیر مادر وجود ندارد، اما بایستی از مصرف آن در دوران شیردهی خودداری کرد.

  ۵. فعال کننده‌های بازسازی پوستروش دیگر استفاده از کرم‌های با کیفیت برای حذف آثار خطوط روی شکم است. این محصولات پوست را نرم می‌کنند، رنگدانه پوست را تغییر می‌دهند و به تدریج رنگ قرمز یا قهوه‌ای ترک‌ها را از روی پوست حذف می‌کنند. بیشتر این محصولات دارای کره کاکائو، روغن ویتامین E و برخی مواد آلی هستند.۶. جراحیجراحی برای حذف ترک‌های روی شکم یکی از روش‌های رفع ترک شکم در بارداری است اما توصیه نمی‌شود. این روش جراحی (dermabrasion) شامل برداشتن لایه‌های پوستی است که دارای ترک هستند. پس از جراحی، منطقه مورد عمل زخم می‌شود و با گذشت زمان، پوست جدید تشکیل می‌شود.پیشگیری از ترک شکم در بارداریکشش سریع و ناگهانی پوست در بارداری باعث ایجاد ترک بر روی شکم می‌شود. با این حال، رعایت برخی نکته‌ها احتمال بروز ترک‌ها را کاهش می‌دهد.

  ۱. کنترل افزایش وزنکاهش وزن یا جلوگیری از افزایش وزن در بارداری به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، مگر هنگامی که پزشک توصیه کند. اما با رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل می‌توانید افزایش وزن طبیعی داشته باشید. ورزش سبک روزانه و داشتن رژیم غذایی سالم به سلامت شما در بارداری کمک می‌کند و احتمال بروز ترک‌های روی شکم را کاهش می‌دهد.

  ۲. هیدراته نگه داشتن بدنهیدراته نگه داشتن بدن موجب سلامت پوست می‌شود و احتمال ایجاد ترک را کاهش می‌دهد. حداقل هشت تا ۱۰ لیوان آب در روز بنوشید تا پوست خود را هیدراته نگاه دارید.

  ۳. فعالیت ورزشیورزش نه تنها شما را سالم نگه می‌دارد و از افزایش وزن بیش از حد جلوگیری می‌کند، بلکه جریان خون را نیز افزایش می‌دهد. افزایش جریان خون انعطاف پذیری پوست را بهبود می‌بخشد و ترک‌های روی شکم را کاهش می‌دهد. ورزش همچنین موجب آزاد شدن استرس شده و تولید هورمون کورتیزول (هورمون استرس) در بدن را کاهش می‌دهد.

  ۴. خوردن مواد مغذیمصرف مواد مغذی به تولید کلاژن کمک می‌کند که باعث افزایش الاستیسیته پوست می‌شود. این مواد مغذی عبارتند از:

  ویتامین E ویتامین C روی سیلیکا ویتامین B۲، به عنوان ریبوفلاوین نیز شناخته می شود ویتامین B۳، به عنوان نیاسین نیز شناخته می شود پروتئین اسید‌های چرب امگا ۳

 • عکس پروفایل واسه گروه خانوادگی
 • مواد غذایی زیر حاوی این مواد مغذی هستند:

  پرتقال آووکادو گوجه فرنگی حبوبات تخم مرغ میوه‌ها و سبزیجات

  ۵. استفاده از محصولات مراقبت از پوستهیدراته نگه داشتن پوست بهترین راه برای حفظ سلامت پوست و جلوگیری از ایجاد ترک بر روی آن است. محصولات زیادی بدین منظور در بازار وجود دارد. همچنین می‌توانید با استفاده از روغن‌های طبیعی پوست خود را مرطوب نگه دارید. لوسیون‌هایی که دارای ویتامین E هستند نیز بسیار موثرند، زیرا ویتامین E موجب بازسازی سلول‌های پوست می‌شود.

  هشدار: ویتامین A در بیشتر محصولات مراقبتی پوست وجود دارد، اما در دوران بارداری باید از مصرف ویتامین A اجتناب کنید، زیرا موجب بروز نقص‌های مادرزادی در جنین می‌شود.

  بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداریکرمی که برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری استفاده می شود، بایستی دارای مواد زیر باشد:

  رتینول: هر کرم ضد ترک بایستی دارای رتینول باشد، زیرا در آب رسانی و بازسازی بافت پوست نقش مهمی دارد.کلاژن و الاستین: این دو پروتئین موجب افزایش الاستیسیته و بازسازی پوست می‌شوند.روغن جوجوبا و کره شیا (یا کره کاکائو): این دو ماده در کرم ضد ترک یا سلولیت یافت می‌شوند. زیرا گردش خون در پوست را بهبود می‌بخشد.ویتامین‌ها و اسید‌های آمینه: این مواد پیش نیاز‌های احیای سریع پوست هستند.روغن‌ها و عصاره ها: موجب بهبود الاستیسیته پوست می‌شوند. این محصولات مقرون به صرفه اند و در دسترس همگان قرار دارند. با این حال، برای استفاده در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شوند.  

  منبع خبر : برگرفته از setare

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  خرید بلیط هواپیما

  در دوران بارداری به احتمال زیاد ترک هایی روی پوست بدن ایجاد می شود و از هر ۱۰ بانوی باردار ۹ مادر با این تغییر شکل پوستی ناخوشایند مواجه می شوند. اما ترک پوست در بارداری در بسیاری از موارد بیش از اندازه بزرگ، قرمز یا ترسناک نیستند و بعد از لاغری شکم و بقیه بدن مرور زمان محو می شوند. به علاوه روش های بسیاری وجود دارد که می توان به کمک آن ها نیز تعداد این ترک های پوستی را کاهش داد و کاری کرد تا ترک های ایجاد شده چندان جلب توجه نکند.

  محصولات آرایش بهداشتی زیادی از قبیل کرم ها و لوسیون ها در داروخانه ها برای رفع این ترک ها وجود دارند. عمل های جراحی زیبایی نیز در این زمینه صورت می گیرند که هم هزینه آن زیاد است و هم ممکن است نتیجه اش آنطور که انتظارش را دارید از آب در نیاید.

  بهتر است بدانید که ترک های پوستی به سرعت و به طور کامل از بین نمی روند. اما می توان اثر آنها را کمتر کرد. بهترین زمان برای درمان ترک های پوستی در اسرع وقت و به محض مشاهده آنهاست، زمانی که اولین ترک ها را در بارداری روی شکم خود مشاهده می کنید و یا حتی به نظر برخی دیگر پیش از ایجاد و رؤیت ترک ها باید دست به کار شد. برای پیشگیری و رفع ترک ها باید پوست را مرطوب نگه داشت و از خشک شدن آن جلوگیری کرد. هرچه پوستتان نرم تر و منعطف تر باشد، ترک های کمتری ممکن است روی پوست شما پدیدار شود.

  ماساژ منظم نواحی شکم، ران ها، سینه، باسن، و … با روغن ها به نرم شدن پوست شما کمک می کند و می تواند از ایجاد ترک های پوستی جلوگیری کند. روغن های رایجی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند به شرح زیر هستند.

  یکی از پر طرفدارترین روغن ها در دوران بارداری برای جلوگیری و رفع ترک های پوستی روغن زیتون است. مقداری روغن زیتون کف دستان خود بریزید و ناحیه شکم، و دور ناف و پهلوهای خود را به طور منظم ماساژ دهید. بلافاصله پس از مالیدن روغن روی ترک های پوستی حمام کنید. ممکن است این کار یک فرآیند زمان بر باشد، اما ارزشش را دارد.همچنین می توانید روغن زیتون را با آب و سرکه مخلوط کنید و به عنوان کرم شب از آن استفاده کنید. استفاده از روغن زیتون باعث لایه برداری و رطوبت پوست می شود.روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  روغن ویتامین E را با مرطوب کننده مورد علاقه خود ترکیب کنید و به طور منظم روی ترک های پوستی بمالید.

  شما همچنین می توانید از سایر روغن ها مانند روغن بادام، روغن نارگیل، روغن کرچک، روغن آواکادو، و روغن ویتامین E استفاده کنید(خواص قرص ویتامین e، میزان مصرف و عوارض جانبی آن). می توانید همه این روغن ها را با هم و به نسبت یکسان ترکیب کنید، و یا فقط یکی از آنها را روی پوست خود ماساژ دهید.

  این روش یکی از مؤثرترین درمان های خانگی است. شما می توانید به روغن هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، مانند روغن نارگیل و روغن بادام، چند قطره از روغن های معطر نظیر روغن اسطوخودوس، رز، ژرمانیوم، و سایر روغن های معطر اضافه کنید. با این کار روغن بادام و نارگیل رقیق تر می شوند و به راحتی تمامی مناطق مورد نظر را ماساژ دهید.

  روغن کرچک را روی ترک های پوستی بمالید. سپس روی آن را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید. حال یک بطری حاوی آب داغ روی آن بگذارید. 30 تا 40 دقیقه به همین وضع باشید این کار به درمان ترک های پوستی کمک می کند. گرما باعث می شود منافذ پوست باز شوند و جذب روغن راحت تر انجام شود.

  الوورا در درمان بسیاری از بیماری های پوستی موثر است. ویژگی های درمانی و مسکن آن برای خلاص شدن از ترک پوستی استفاده می شود. دو شیوه برای کاربرد آن وجود دارد. شما می توانید مستقیما ژل الوورا را روی پوست بمالید، 15 دقیقه صبر کنید و سپس اب ولرم را برای شست و شو استفاده کنید.یکی دیگر از گزینه ها این است که یک چهارم فنجان ژل آلوئه ورا، روغن از 10 کپسول ویتامین E و روغن از پنج کپسول ویتامین A را ترکیب کنید. این مخلوط را روی پوست بمالید تا کاملا جذب شود. هر روز این روند را تکرار کنید.

  تخم مرغ منبع غنی پروتئین است. برای ترک پوست، شما می توانید تنها از سفیده تخم مرغ استفاده کنید که حاوی اسید آمینه و پروتئین است. سفیه دو تخم مرغ را به آرامی با یک چنگال مخلوطکنید. منطقه پوست آسیب دیده را با آب تمیز کنید و سپس از یک لایه ضخیم سفیده استفاده کنید.بگذارید تا سفیده کاملا خشک شود سپس آن را با اب سرد بشویید. در نهایت مقداری روغن زیتون روی پوست بمالید. فرایند را به طور روزانه حداقل به مدت دو هفته تکرار کنید و نتایج مثبت را ببینید.

  با شکر از ترک پوستی رها شوید. شکر سفید طبیعی یکی از بهترین مواد طبیعی برای درمان ترک پوستی است. شکر موجب لایه برداری پوست می شود. یک قاشق غذاخوری شکر خام را با برخی از روغن بادام و چند قطره آب لیمو مخلوط کنید. آن را خوب مخلوط کنید و آن را روی پوست ترک و دیگر مناطق پوست بمالید. مخلوط را روی پوست به مدت چند دقیقه هر روز قبل از مصرف دوش بشویید. این کار را برای یک ماه یا بیشتر انجام دهید و پوست خود را سبک تر شود.

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری

  0

  0 man فواید،علائم،خواص آگوست 13, 2020
  برچسب ها :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *