زمان تخمک گذاري زنها

زمان تخمک گذاري زنها

زمان تخمک گذاري زنها

زمان تخمک گذاري زنها

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .
خانه موبایلتنها راه مطمئن برای تعیین وقت دقیق تخمک گذاری، امتحان نمودن روش های مختلف است

 


زمان تخمک گذاري زنها

اگر شما به عنوان یک زن می خواهید زمان دقیق تخمک گذاری خود را تعیین کرده و بتوانید به راحتی حامله شوید، اما هنوز هم در تعیین زمان مناسب آن اشتباه می کنید زیاد نگران نباشید، چون شما تنها نیستید! امروزه، میلیون ها زوج هم مانند شما و همسرتان با سعی و تلاش مداوم همچنان هیچ نشانه ای از زمان دقیق تخمک گذاری خود در دست ندارند و ماه ها سعی و تلاش آن ها نتیجه ای جز سردرگمی، سرخوردگی و افسردگی برای آن ها در پی نداشته است. در این میان چیزی که بیشتر از همه سیستم دستگاه تولید مثلی خانمی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و او دیگر نمی تواند مانند همسالان خود زمان دقیق تخمک گذاری در بدنش را تعیین کنند با سایر خانم ها متفاوت است. در واقع، طبق تحقیقات محققان و اطلاعات موجود به نظر می رسد که تعیین زمان درست تخمک گذاری در بدن هر فردی بستگی به پیچیدگی بدن او دارد که پیچیدگی بدن افراد هم با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارد.اکثر مردم به پیچیدگی های سیستم تولید مثلی زنان و عملکرد آن بی اعتنا می باشند. در واقع، آن ها اصلا به این موضوع توجه نمی کنند. بنابراین، وقتی که این افراد با مشکلات مربوط به ناباروری مواجه می شوند، بهترین کار برای آن ها این است که با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کرده و توصیه های او را سطر به سطر و به طور کامل اجرا کنند. کار بعدی که این افراد باید انجام دهند این است که یاد بگیرند که چگونه دوره باروری خود را خودشان تعیین نمایند. با کمک این دو روش خانم ها قادر خواهند بود تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهند. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به خاطر داشته باشید که تمام زنان در هر دوره از چرخه قاعدگی خود تنها دو الی سه روز قادر به باردار شدن هستند.

چرا روند باردار شدن در برخی از زنان دشوار است؟متاسفانه، این یک واقعیت است که امروزه تغییر در شیوه زندگی زوجین وجود استرس بالا در بدن، ازدواج در سنین بالا و استفاده از رژیم غذایی نامتناسب باعث شده است تا بسیاری از زوج ها تجربه بدی از باردار نشدن خود داشته و از زندگی و داشتن فرزند در اوایل زندگی خود ناامید شوند. برخی دلایل بیولوژیکی در بدن زنان و مردان وجود دارد که ممکن است سبب ناباروری آن ها شده و این افراد را از نعمت پدر و مادر شدن باز دارد.

مهم ترین مشکلات زنانگی که باعث ناباروری در زنان می شود :• داشتن دوره های نامنظم چرخه قاعدگی• فقدان دوره های قاعدگی• سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)• عدم تعادل هورمونی در بدن زنان• PID (بیماری التهابی لگنی در زنان)• سن بالاتر از 30 سالگی در زنان• وجود اختلالات تیروئیدی• مسدود شدن لوله های فالوپ زنان• داشتن سابقه سقط جنین در زنانمهم ترین مشکلاتی که باعث ناباروری مردان می شود :• پایین بودن کمیت و کیفیت اسپرم ها در مردان• وجود اختلال در نعوظ (ED) مردان• وجود سن بالاتر از 30 سالگی در مردان• وجود استرس و یا تنش روانی طولانی مدت در بدن مردان• ابتلا به بیماری های مقاربتی (STD ها)• صدمه دیدن اندام های جنسی در مردانچه زمان مناسب ترین دوره برای باروری زنان است؟به یاد داشته باشید یک زن سالم که هیچ نشانی از بیماری را در بدن خود ندارد، باید در هر گروه سنی قادر به تخمک گذاری باشد و بتواند به راحتی باردار شود. از آن جایی که چرخه قاعدگی طبیعی در زنان حدود 28 روز است، بنابراین تخمک گذاری در بدن این زنان هم در روز چهاردهم از این چرخه رخ می دهد. تخمک بالغ در روز تخمک گذاری از تخمدان خانم ها رها شده و توسط لوله های فالوپ به طرف رحم زن هدایت می شود. اگر این زن طی دو الی چهار روز آینده بارور شد، تخمک بارور شده خود را در دیواره رحم جایگزین کرده و زندگی جدیدی در بدن او شروع خواهد شد! بنابراین، اگر شما به عنوان یک زن سالم در حال تلاش برای باردار شدن هستید، بهترین زمان برای آغاز این کار دو الی چهار روز پس از زمان تخمک گذاری است. همچنین، به عنوان یک خانم یادتان باشد، از آن جایی که اسپرم سالم و زنده می تواند در مجرای واژن و گردن رحم زنان هم تا 3 روز زنده بماند، بنابراین اگر تخمک گذاری در روز سوم پس از مقاربت هم رخ دهد، ممکن است فرد خوش شانس بوده و حامله گردد.

وقت دقیق تخمک گذاری در بدن یک زن چه زمانی است؟به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که تنها راه مطمئن برای تعیین وقت دقیق تخمک گذاری، امتحان نمودن روش های مختلف است. همچنین، این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید که هیچ کدام از روش های تعیین روز تخمک گذاری در زنان بدون خطا نخواهد بود. از آن جایی که هر تخمک و اسپرمی در بدن افراد مختلف دارای ویژگی های متفاوتی هستند، بنابراین تحت هیچ شرایطی نمی توان بدون امتحان کردن روش های مختلف، زمان دقیق بارداری را در افراد متفاوت تعیین کرد. درواقع، می توان ادعا کرد که تعیین وقت دقیق تخمک گذاری در بدن خانم ها به تلاش بیش از حد خود فرد بستگی دارد.

 


یکی از روش های تعیین زمان دقیق تخمک گذاری استفاده از کیت تخمگ گذاری است

  روش اول تعیین زمان دقیق تخمک گذاری با اندازه گیری مداوم حرارت بدن:به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید به یاد داشته باشید که بهترین و مطمئن ترین روش برای به دست آوردن دوره باروری خود یادداشت کردن دمای بدن در طول چرخه قاعدگی بدون داشتن استرس است. از آن جایی که در یک دوره قاعدگی درجه حرارت بدن زنان از کمترین مقدار آغاز شده و بعد از پایان یافتن آن به حداکثر خود خواهد رسید، بنابراین با در نظر گرفتن این دماها می توان که زمان دقیق تخمک گذاری یا ovulates در بدن هر زنی را به دست آورد. به همین دلیل برای تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدن زنان، ثبت کردن درجه حرارت بدن با دماسنج بازال، در هر روز از چرخه قاعدگی الزامی است. طبق آخرین نتایج به دست آمده از تحقیقات دانشمندان علوم باروری، موثرترین روش برای این کار استفاده از درجه حرارت مقعد و یا واژن زنان است که باید در طول دوره قاعدگی اندازه گیری شود. هنگامی که یک زن بر روی یک برگ کاغذ، درجه حرارت حداقل سه دوره از چرخه قاعدگی خود را یادداشت کند، او قادر خواهد بود تا به راحتی روزهای تخمک گذاری در بدن خود را مشخص کند.برای مطالعه دقیقتر این موضوع تعیین روز دقیق تخمک گذاری از درجه حرارت بدن را مطالعه کنید.

روش دوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، بررسی مداوم مخاط گردن رحم:در همین ابتدا، به خاطر داشته باشید که ماهیچه گردن رحمی هر زنی شاخص بزرگی برای تعیین زمان تخمک گذاری در بدن او محسوب می شود، چون ممکن است در زمان تخمک گذاری، گردن رحم زن، موکوس بیشتری را به منظور تسهیل عمل لقاح تولید کند. برای بررسی تغییرات ایجاد شده در مخاط گردن رحم، برداشتن بافت ناحیه تناسلی با یک پارچه تمیز، در هر روز و در یک زمان مشخص و مشاهده و ثبت آن ضروری است. برای به دست آوردن نتایج دقیق تر، لازم است به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، یادتان باشد که در روزهای غیر از زمان تخمک گذاری، مقدار مخاط گردن رحمی در زنان کمتر بوده و کمی هم آبکی به نظر می رسد، اما هرچه به زمان تخمک گذاری نزدیک می شوید، مخاط سفیدتر و لغزنده تر خواهد شد. همچنین، آلت تناسلی زنان نیز در این دوره مرطوب تر می شود. در نهایت، می توان ادعا کرد که بررسی نمودن مداوم مخاط گردن رحم، مطمئن ترین نشانه برای تعیین زمان تخمک گذاری و باردار شدن زوجین به شمار می رود.

روش سوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری،استفاده از تقویم برای ثبت زمان دقیق دوره قاعدگی در هر ماه: بعد از این ده دوره، هر زنی می تواند با پیدا کردن میانگین طول دوره قاعدگی خود، زمان دقیق تخمک گذاری در بدنش را مشخص کند. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که روز تخمک گذاری را می توان با کم کردن عدد 18 از کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود تعیین نمود. برای این منظور، خانم ها باید اعداد به دست آمده در مورد روز اول کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود را بر روی تقویم علامت بزنند. علاوه بر این، هر زنی می تواند برای پیدا کردن آخرین روز باروری نیز عدد 11 را از طولانی ترین دوره قاعدگی خود تفریق کرده و بر روی تقویم یادداشت کند. سپس، با تطبیق دادن پاسخ های به دست آمده از روزهای اول مربوط به طولانی ترین چرخه قاعدگی خود که بر روی تقویم علامت زده شده و روزهای اول مربوط به کوتاه ترین دوره قاعدگی، می تواند زمان تخمک گذاری در بدن خود را به طور دقیق تر حساب کند. معمولا، بیشترین قدرت باروری زنان بین این دو روز از چرخه قاعدگی اتفاق می افتد.روش چهارم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری ، استفاده از کیت های تشخیص دهنده زمان تخمک گذاری:اگر برای شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان با استفاده از روش های بالا امکان پذیر نیست و یا این که می خواهید نتایج مورد نیاز خود را هر چه سریع تر به دست آورید، می توانید از روش ovulationk که به تازگی معرفی شده است و در اکثر داروخانه ها هم موجود می باشد، استفاده کنید. در این نوع کیت ها از ادرار زنان برای شناسایی سطح هورمون جسم زرد (LH) استفاده می شود. لازم است بدانید که در دوران تخمک گذاری حجم هورمون جسم زرد در بدن خانم ها افزایش می یابد.

روش پنجم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری ، استفاده از ماشین حساب های اینترنتی:به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که با عجله به بازار رفتن و خریدن وسایل تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان، همیشه هم کار درستی نیست! چون وب سایت هایی وجود دارند که به راحتی به شما اجازه می دهند تا روز تخمک گذاری خود را با وارد کردن اطلاعات مربوط به بدن خود مانند سن، تاریخ آخرین دوره قاعدگی، طول متوسط چرخه قاعدگی خود پیش بینی کنید. استفاده از این نوع ماشین حساب ها، در تعیین زمان تخمک گذاری برای زنانی که دوره های نامنظم قاعدگی را تجربه می کنند، بسیار مفید می باشد. در نهایت، برای به دست آوردن نتایج دقیق تر در این مقاله استفاده از روش اینترنتی را برای شما پیشنهاد می کنیم. از آن جایی که در این روش احتمال وجود خطا بسیار پایین است، شما هم به عنوان زنی در حال تلاش برای باردار شدن هستید، می توانید کمک بسیار زیادی به پیش بینی روز باروری در بدن شما بکند. همچنین، با استفاده از این روش، هر خانمی می تواند در صرف زمان، هزینه نمودن پول اضافی و تلاش زیاد صرفه جویی کرده و از لحاظ جسمی و روحی نیز کمتر آسیب ببینید. علاوه بر این موارد میزان موفقیت هر خانمی در استفاده از برنامه ریزی اینترنتی برای داشتن نوزاد بسیار بالا خواهد بود.

 


منبع: mamanam.com


بارداری و زایمان راحت با…باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .


زمانی که یک تخمک (و گاهاً بیش از یک تخمک )در زمان باروری از سیکل ماهانه از تخمدان رها شود به آن تخمک گذاری می گویند . ماهانه یک تخمک درون تخمدان به بلوغ می رسد .زمانیکه تخمک بالغ به اندازه مشخصی رسید ، از تخمدان ، از طریق  لوله فالوپ (لوله رحمی) به سمت رحم رها می شود .اینکه تخمک از کدام تخمدان رها می شود نسبتاٌ اتفاقی بوده و الزاماٌ به طور متناوب در هر دوره بین دو تخمدان جا به جا نمی شود .

به منظور باردار شدن ، باید یک تا دو روز قبل از زمان تخمک گذاری تا 24 ساعت بعد از آن آمیزش جنسی انجام شود. تعیین این زمان به این دلیل است که : اسپرم ها دو الی سه روز می توانند زنده بمانند ،  این در حالیست که تخمک تنها 24 ساعت بعد از تخمک گذاری زنده می ماند ، مگر اینکه لقاح اتفاق بیافتد .

اگر نزدیک به زمان تخمک گزاری آمیزش انجام شود،شانس باردار شدن افزایش خواهد یافت . در لقاح طبیعی در هر سیکل شانس 20 درصدی برای باردار شدن وجود دارد. با این روش حدود 85% از خانم هایی که از روش های جلوگیری از بارداری استفاده نکرده اند در طول یک سال باردار شده اند .می توان با مشخص کردن زمان تخمک گذاری و با آشنا شدن باتغییرات دوره های هورمونی و فیزیکی که ماهانه در بدن اتفاق می افتد ، احتمال باردار شدن را افزایش داد .همچنین می توان با استفاده از این اطلاعات با عدم برقراری آمیزش جنسی در طول این دوران از بارداری جلوگیری بعمل آورید .که البته این روش بهترین روش نخواهد بود و به آسانی می تواند با شکست مواجه شود.

از شروع زمان پریود بعدی  12 الی 16 روز به عقب بشمارید. این زمان به شما محدوده زمانی ای را میدهد که در آن شما حتما تخمک گذاری خواهید داشت .برای خانم هایی که سیکل ماهانه آنها 28 روزه می باشد،روز چهاردهم معمولاٌ روز تخمک گذاری می باشد .به منظور استفاده از این متد باید بدانید معمولاٌ مدت زمان دوره ماهانه شما چند روز است .زمان تخمک گذاري زنها


زمان تخمک گذاری خود را بدست آورید و شانس باردار شدن خود را افزایش دهید . در زیر چند روش برای محاسبه زمان تخمک گذاری آمده است :

روش محاسبه اول : تغییرات در ترشحات دهانه رحم : زمانیکه تخمک گذاری آغاز می شود حجم ترشحات دهانه رحم افزایش یافته و تغییر شکل می دهد. این تغییرات بازتاب تغییرات میزان استروژن در بدن می باشد .زمانیکه این ترشحات شفاف ،لغزنده و چسبناک می شود بدن در اوج باروری خود به سر می برد.بسیاری از خانم ها این ترشحات را مانند سفیده تخم مرغ خام می دانند. به طور معمول این ترشحات نقش سد حفاظتی را بازی می کنند، ولی در طول دوره تخمک گذاری به اسپرم ها اجازه ورود به دهانه رحم و سپس لوله های رحمی برای ملاقا ت با تخمک را می دهند.

روش محاسبه دوم : افزایش دمای بدن (BBT): در طول تخمک گذاری دمای بدن 0.4 تا 1 درجه افزایش میابد .این تغییرات محسوس نیست ولی  توسط دماسنج قابل تشخیص می باشد . این دما حاکی از آن است که زمان تخمک گذاری فرا رسیده .چرا که عملیات رها سازی تخمک با تولید هورمون پروژسترون همراه است و این تولید دمای بدن را افزایش می دهد. دو الی سه روز قبل از اینکه بدن به بالاترین درجه حرارت خود برسد بالاترین زمان باروری می باشد . برخی از متخصصان معتقدند با فهمیدن اولین افزایش دما 12 الی 24 ساعت برای بارور شدن فرصت می باشد، ولی بیشتر آنها معتقدند این زمان برای باردار شدن خیلی دیر است .خانم تریسی تلس از کالیفرنیا می گوید : ” تولید پروژسترون کافی به منظور بالا بردن دمای بدن بعد از زمان تخمک گذاری یک الی دو روز زمان می برد.ولی از آنجاییکه تخمک تنها 24 ساعت زنده می ماند ، دیگر برای بارور شدن دیر است. “به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند تا جدولی از دمای بدن ایجاد کرده و به مدت چندماه ، هر روز صبح دمای بدن را یادداشت نموده تا الگویی از زمان تخمک گذاری بدست آید و از این طریق می توان دو الی سه روز از زمانیکه دمای بدن به صورت نرمال افزایش پیدا می کند آمیزش جنسی داشت.

روش سوم : ناراحتی در ناحیه زیر شکم : حدود یک پنجم از خانم ها فعالیت های تخمک گذاری را به صورت دردهای خفیف تا دردهای ناگهانی احساس می کنند .این شرایط که به آن میتلاشمرز می گویند از چند دقیقه تا چند ساعت به طول می انجامد.


این بسته ها در داروخانه ها بدون نسخه به فروش می رسند .این بسته ها میزان جریان هورمون لوترایزین را درست قبل از تخمک گذاری در ادرار تعیین می کنند.استفاده از این بسته ها بسیار آسانتر و دقیق تر از روش BBT (تعیین دمای بدن) می باشد و توانایی تشخیص تخمک گذاری در 12 الی 36 ساعت را دارا می باشند و در ابتدایی ترین ماههای استفاده به شما در بالا بردن شانس باردار شدن کمک می کند .

برای نتیجه مطلوب تر دستورات بروشور را دنبال نمایید . با توجه به دستورات باید اولین ادرار در روز را مورد آزمایش قرار داد ولی بهتراست ادرار دوم مورد آزمایش قرار گیرد، چراکه ادارا در طول شب غلیظ شده وممکن است نتیجه اشتباه برگرداند .

سیکل تخمک گذاری از اولین روز پریود آغاز می شود . اگر شما دارای سیکل 28 روزه هستید، باید تست تخمک گذاری را در روز یازدهم و به مدت 6 روز(یا هر تعداد روزی که توسط شرکت تولید کننده آن در دستورات مشخص شده ) انجام دهید . اگر سیکل ماهانه شما بین 27 تا 34 روز می باشد زمان تخمک گذاری شما بین روزهای 13 و 20 خواهد بود. بنابراین بهتر است تست را در روز 11 شروع کرده و تا روز 20 ادامه دهید .اگر سیکل ماهانه شما نامرتب می باشد بهتر است بدانید این روش، روش مناسبی برای تعیین زمان تخمک گذاری شما نخواهد بود و بهتر است ابتدا با مراجعه به پزشک، سیکل ماهانه خود را منظم کنید.

اگر در فکر باردار شدن هستید، دانستنی های پیش از بارداری را نیز مطالعه کنید تا در آینده فرزندی سالم به دنیا آورید.  برای یادگیری چیزهای بیشتر، در کانال تلگرام راهنمای بارداری و یا در اینستگرام با اکانت ninikadeh عضو شوید.

پارسال چون بچه نمیخاستیم چندبار قرص اورژانسی خوردم شاید10الی15 قرص اورژانسی خوردم الان تو این دوساله هر شیش ماه یکبار پریود شدم الان هم بچه میخایم ولی بچه دار نمیشم ازمایش هم دادم هیچ مشکلی نداشتم خیلی هم استرس دارم واز پارسال هم 15کیلواضافه وزن داشتم توروخدا بگید مشکلم چی هست ومن نمیدونم روز تخمک گزاریم کی هستش

شما بهتر است وزن خود را کاهش دهید وبرای منظم شدن پریودی خود زیر نظر پزشک دارو مصرف نمایید تا زودتر نتیجه بگیرید

سلام خسته نباشین ببخشید میشه ساده تر هم توضیح بدین که کدوم روز باید برا حامله شدن نزدیکی کرد؟؟ مثلا فرض کنیدمن امروز پریودم تموم شد و خونریزی تموم شد چند روز بعدش نزدیکی برا حامله شدن رو انجام بدم؟؟؟

بستگی به سیکل پریودیت داره ،که دقیقا روز تخمک گذاریت رو تشخیص بدی .اونوقت از دو روز قبل از تخمک گذاری میتونی نزدیکی داشته باشی

سلام من پنجم پریود میشم 7روزه اس پریودم ..ماه بعد باز پنجم پریود میشم و7روزه..تخمک گزاری من کی میشه؟؟میشه راهنمایی کنید؟؟

سلام، سیکل شما 30 روزه است و روز تخمک گذاری شما تقریبا روزهای 15-18 است.

سلام ٢٥سالمه ٣ساله ازدواج كردم جلوگیری با کاندوم می کردم و قصد بارداری دارم. در حال انجام ازمایشات قبل بارداری هستم. ازمایش خون دادم مشکلی نبود جز کمبود ویتامینd و كم خوني. ازمايش پاپ اسمیر دادم و چون عفونت داشتم دکتر گفتن بعد رفع عفونت ازمایشو بدم ولی قرص و ژل استفاده کردم ۱۰روز ولی به نظرم هنوز رفع نشده . زمان پریود من خیلی نامنظه: ۱۲-۸-۱۰-۱۴ ماه و این ماهم که شانزدهم ماهه و هنوز پریود نشدم (پریودهام ۸روزه و۹روزه وتا ۱۳روز هم میرسه). خیلی استرس دارم ، با این صحبتها من کی میتونم اقدام کنم برای بارداری و زمان تخمک گذاری من کی هست؟ من باید چه آزمایشات دیگری انجام بدم؟؟؟؟؟ سوال دیگه برای کمبود ویتامینd و كم خوني دكترم چیزی تجویز نکردن فقط گفتن برای ویتامین امپول بزن. و تو سایتی همسرم خوندن که اقا هم باید قبل بارداری تحت نظر باشن تا مشکلی نداشته باشه سوال اینه چه دکتری باید برن؟ من باید چه آزمایشات دیگری انجام بدم؟؟؟؟؟

سلام نیازی به آزمایش دیگری ندارید فقط باید دندانهای شما سالم باشد. همسرتان نیازی به آزمایش ندارد قرص اسید فولیک و ویتامین دی استفاده کنید بهتر است از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام خسته نباشی من نزدیک ب دوسال عقد کردم و رابطه داریم (ی سال از عروسی مون میگذره)19 سالمه از وقتی ک پریود میشم نامنظم دورم.خیلی کم پیش میاد ب موقع بشم اکثرا ۳۵ تا ۴۰ روز فاصله دارن.الان دو سه ماه میش ۱۹ هر ماه میشدم ک این دفعه ۲۱ ام شدم.پزشک رفتم سونو و ازمایش دادم همه چی طبیعی بود فقط یکم سطح تستوسترونم بالا بود ک قرص مارولین ب مدت سه ماه مصرف کردم(قبلا هم قرص بهم داده بودن و یکی از پزشکا گفته بود تنبلی تخمدان دارم)الان نمیدونم واقعا مشکل من چیه ؟؟!!کمکم کنید

سلام، خسته نباشید، من 28 سالمه و دوره سیکلم 23 روز به مدت 3 روز هستش، میخواستم ببینم روز تخمک گذاریم چندم از سیکلم هست، چه موقع از کیت استفاده کنم، برای دختردارشدن کی نزدیکی داشته باشم. تشکر

شما روز نهم سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید


سلام پسرم ۶سالشه من تقریبا یک سال اقدام ب بارداری مجدد کردم البته فقط ماههای اول مرتب نزدیکی داشتیم تمام ازمایش ها و سونوگرافی هم انجام دادم ولی خداراشکر مشکلی نداشتم من تقریبا بین ۱۸ تا ۲۰ روز یکبار پرید میشم میشه سیکل قاعدگی منو بگید خیلی دلم میخاد دوباره باردار بشم

اگر بیست روز پاک هستید و۷ روز پریود یعنی سیکل قاعدگی شما ۲۷ روزه می باشد بهتر است از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۶یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید با توجه به شرح حال ذکر شده واینکه دچار نازائی ثانویه شده اید بهتر است همسر شما آزمایش اسپرم بدهد

سلام خسته نباشید من سیکلم از نظر خودم منظمه و مرتبا در چرخشه آیا این طبیعی است

سلام من 32 سالمه 2 ساله ازدواج کردم 7،8 ماهه پریدم نامنم شده یه دوره متفورمین استفاده کردم ماه پیش اقدام کردم اما نشد میخوام سونوگرافی انجام بدم که تاریخ تخمک گذاریم مشخص بشه . چند روز بعد از اتمام پرید سونو انجام بدم؟ اندازه فولیکول باید چقدر باشه که تخمک آزاد بشه؟ ممکنه پرید بشی اما تخمک گذاری انجام نشه؟ ممنون

اول باید پریودی خود را با مصرف دارو منظم کنید زمان تخمک گذاری شما بستگی به سیکل های قاعدگی شما دارد که چند روزه باشد

سلام من دوره قاعدگیم یکی دوروز تاخیر داره و پنج روز خون دارم و2روز لک میخوام بدونم برای پسردارشدن چ زمانی باید اقدام کنم و زمان تخمک گذاریم کیه …ممنون

سلام خسته نباشید من سیکل پریودیم 29 30 روزه هست زمان تخمگ گذاریم از روز 13 الی 16 17 ام میشه؟ دراین زمانها احتمال بارداری قوی هست؟ راستی کیست فولیکولی کوچکی در تخمدان راستم هست که دکتر برام مارولین نوشته و آزمایشات قبل بارداری ک میخام بدم گفت بعداز اتمام قرص خوریت تا3ماه اقدام کن و بیا ببینمتون. سوالم اینه که آیا مگه اثر قرص ضدبارداری تا2 3 ماهی طول نمیکشه که امکان بارداری دراین مدت وجود نداره بنظرخودم بهتر نیست بعد حداقل4 ماه پس از اقدام برم پیش دکترم؟ اینا به چه صورت هستن ممنون میشم راهنماییم کنید تشکر

شما تا ۶ ماه برای باردار شدن زمان دارید اثر قرص ضد بارداری فقط تا زمانی است که شما دارید قرص مصرف می کنید با قطع قرص و پریود شدن اثر ان از بین می رود بهتر است از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام خانوم بنده بعد 29 سالمه یک سال و نیم هست ازدواج کردم بنده چهار ماه اقدام به بارداری دارم ماه قبل دو هفته پری عقب افتاد و باردارم نبودم دکتر آمپول پروژسترون داد و یه هفته بعد پری اومد برا روز چهاردهم پری هم آمپول hcg دادن امروز باید تزریق کنم ولی سرماخوردگی شدید دارم باتوجه به اینکه بدنم ضعیف شده امکانش هست تخمک بعد از تزریق آزاد نشه؟چن ساعت بعد از تزریق آمپول باید نزدیکی داشت؟

سلام، این امپول ربطی به سرماخوردگی شما ندارد، و چون شما روز 14این را تزریق میکنید شانس زیادی برای باروری دارید، پس از همون روز 14یعنی دوازده ساعت بعد نزدیکی داشته باشید و بعد از آن یک شب در میان. چون اسپرم ها حدود دو روز در بدن شما زنده می مانند. پس شانس زیادی دارید، البته تا روز 18-20 نزدیکی مکرر داشته باشید.

سلام من پریودام اول هرماه هست (یعنی اولین روز ش اول هرماه یایک روز قبل میشه.) و باقرص منظم شده . چه موقع برای دختردارشدن نزدیکی داشته باشم ؟ و اینکه من حدودسه ماه پیش قرص راکوتان خوردم

قرص راکوتان را در زمان بارداری و یا اقدام به بارداری مصرف نکنید اما سه ماه پیش مشکلی ندارد!برای دختر دار شدن هم باید در زمانی که واژن اسیدی هست اقدام کنید یعنی در 3روز قبل از تخمک گذاری،البته این ها صد درصد نیست

باسلام من ۷ ماه ازدواج کردم فقط یک ماه جلوگیری کردم قبل از ازدواج طبق ی تصادف لکه بینی گرفتم چون یکی از هورمونام سطحش بالا رفت رفتم زیر نظر دکتر ی دو سه ماه طول کشیدتا لکه بینی رفع شد و پریودیم منظم شد ۱۰ به ۱۰ اما روماه بهم ریخت ی بار با ۱۵ روز تاخیر این ماه مهرماه با ۷ روز تخیر من میخام باردار بشم سونو دادم رحمم سالمه باید چکار کنم بچه میخام لطفا راهنمایی کنید الان هیچ دارویی نمیخورم البته استرس هم خیلی دارم و شوهرم آز نداده نمیدونم تخمدانم فعاله یا ن موقع پ ر ی ودی تاریخ تخمک گزاریم کی هست ؟؟؟؟؟

سلام،اول اینکه شما هرچه بیشتر استرس داشته باشید تخمک ازاد نمیشود و اگر از نظر تخمدانی سالم بوده اید،این تاخیر در پریود میتواند بعلت استرس باشد پس دلیلی برای ناباروری نیست،آزمایش اسپرم آنالیز حتما انجام دهید ،بعد از ان بدون استرس روز 14-18دوره پریود یک شب در میان نزدیکی کنید برای تاریخ دقیق تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنیدزمان تخمک گذاري زنها

با سلام، تاريخ پريودي من در يه ماه 10 يه ماه 14 يه ماه 17 يا ممكن چند روز زودتر از تاريخ ماه قبلي پريود بشم ميخواستم بدونم تاريخ تخمك كذاري من چه روزهايي هست با تشكر

اگر دوره مشخص ندارید برای اثبات تخک گذاری باید از سونو سریال و کیت تخمک گذاری استفاده کنید اگه دوره شما 28-30روزه است بین 14-16قاعدگی روز تخمکگذاری است

سلام.دوساله ازدواج کردم.۱۹ سالمه.قصد بارداری دارم چه آزمایش ها وکارهایی برای قبل از حاملگی لازم است؟و پریودم معمولا چهار تا پنج روز اختلاف میفته.زمان تخمک گزاریم کی هست.راهنماییم کنید ممنون

اگر در خانواده سابقه بیماری ژنتیکی ندارید ،ازمایشات قبل از بارداری بصورت روتین شامل تست کامل است که توسط پزشک نوشته شود و اینکه از یک ماه قبل 400میکرو گرم اسیدفولیک مصرف کنید و وزن خود را به ایده ال برسانید. اگر دوره 26دارید از روز 12_16یک شب در میان نزدیکی کنید

سلام. ۲۰سالمه یک سال و هفت ماهه ازدواج کردم . قاعدگی هام نامنظم بوده همیشه ولی شهریور هیجدهم شدم این ماه هم همین تاریخ .از ۲۵ شهریور اقدام به بارداری کردم ولی امروز پریود شدم دلیلش رو نمیدونم. تخمدانم کیست سازه. ولی دکتر گفت که برا بارداری مشکلی نداری. حالا میخوام بدونم تخمک گذاری من چه موقع هستش ؟ و از چند روز قبل تخمک گذاری اقدام کنم؟

سلام،اگر منظور شما این است که دوره 28_30روزه هست در روز 14-18نزدیکی یک شب در میان داشته باشید اما این کاملا مشخص نیست،هر زمانی میتواند تخمک ازاد شود. با یک ماه نزدیکی که نمیتوان انتظار صد درصد داشت،پس چند ماه اقدام کنید

سلام خسته نباشید من یکساله ازدواج کردم که دو ماهی میشه قصد باردار شدن دارم و ازاد گذاشتم من تمام ازمایشهای قبل بارداری رو دادم و هیچ مشکلی هم ندارم و نزدیک یکسال میشه که یدوفولیک و ویتامین میخورم البته زیر نظر پزشک شوهرم هم ازمایش داده ایشون هم مشکلی ندارن اما هنوز باردار نشدم سیکل قاعدگی من 30 روزست به مدت 6 روز پریود میشم البته من قبل ازدواج مدت زیادی کیست تخمدان داشتم و قرص ld مصرف میکردم ایا اونم تاثیری داره

قرص LD حداکثر تا 12ماه تخمک گذاری را به تعویق می اندازد ولی باعث ناباروری نمیشود،نزدیکی شما باید بین روز های 14-18 به صورت یک شب در میان باشد،استرس را از خود دور کنید و نگران نباشید تا انشالله بادار شوید

سلام.من سیکل قاعدگیم 28روزس ینی روز 28م پریود میشم اما بعضی وقتا که فعالیت سنگین دارم یه روز زودتر پریود میشم وقتاییم که بدنم ضعیف میشه مثلا ماه رمضان دوروز عقب میفته این اشکال نداره؟طبیعیه؟تورو خدا جواب بدین.همچنین زمان نزدیکیم کی باید باشه برا باردار شدن؟

نه عزیزم،با 1_2روز اختلاف که جای نگرانی نیست چون هرمون های بدن با هر تغییر وضعیتی تغییر نشان میدهند. بین روزهای 14-16یک شب در میان

من یک ماه قرص های مربوط به درمان معده خوردم و الان میخوام بدونم اگه باردار شده باشم تو این مدت مشکلی به وجود میاد؟؟ تو دوره ای که اقدام به بارداری میشه از هیچ قرصی نباید استفاده کرد؟

اغلب قرص های معده بی خطرن و انشالله که مشکلی بوجود نمی اورند. در دوره بارداری هر قرصی باید با مشورت پزشک مصرف شود و به طور خودسرانه نباید قطع کنید

سلام خسته نباشید’عزیزمن پریودیم منظم هست این ماه اقدام برای بارداری کردن یعنی۲۶برج پریودشدم و۲تموم شد پریودیم و من۱۲برج اقدام کردم،ودقیقا۶روزبعدخونریزی داشتم خونریزیم۲روزبودو بعدتمام شدلکه بینی قهوه ای دارم ‘بی بی استفاده کردم منفی بود!الان مشکل چیه باردار نیستم ??

صبر کنید تا زمان پریود بعدی که رسید اگر پریود نشدید ازمایش خون دهید

سلام خسته نباشید من دورهی سیکل قاعدگیم 29روزه بود اما این ماه 34روزه شد میخاسم بدونم موقعی تخمک گذاریم کیه؟؟؟

اگر همیشه 29روزه هستید 14-16سیکل قاعدگی، ولی اگر 34روزه هستید 17-20! البته دوره ای که اکثرا هستید را در نظر بگیرید

سلام من عادت ما هانم 30روز هست نمیدانم چه روزی برای بارداری اقدام کنم از زوز چندوم پاکی میتوان اقدام کنم اگر میشه راهنمایی کنید

دقیقا که تخمک گذاری مشخص نیست چه زمانی اتفاق می افتد،اما شما از روز 15-18میتوانید تخمک گذاری داشته باشید،یعنی اگر هفت روزه باشید از روز هشت پاکی

سلام خسته نباشیدمن۱ساله ازدواج کردم وباکاندوم جلوگیری داشتم۲ماه پیش رفتم دکترکه اقدام کنم برای بارداری گفت یه کم عفونت داری کلیندامایسین دادبهم ک خوب شدم.اما۱هفته هست ک حس میکنم واژنم خشک شده وعفونت گرفتم امروزم ک موعدپریودم هست علایمی ندارم.خاستم بپرسم آیاعفونت مانع بارداری و پریودی میشود؟تخمگ گذاری من دقیق کی میشه؟ ۲۱/۲۱/۲۴/۲۵/۲۶ ممنون

عفونت مانع بارداری نمیشود اما بر پیامد های بارداری اثر منفی دارد پس قبل از بارداری باید حتما درمان شود! علامت عفونت خشکی واژن نیست،و برای اینکه بدانید عفونت دارید یا نه حتما پزشک تشخصی میدهد. دقیق که نمیتوان گفت تخمک گذاری چه زمانی است ولی در شما تقریبا 15-18سیکل قاعدگی است

سلام من 19ساله هستم و یک ساله ازدواج کردم میخوام باردار بشم پریودمم منظمه و 20روز یک بار پریود میشم یعنی همون 27روز سیکل قاعدگیم هست برای پسردار شدن باید چه زمانی اقدام کنم

برای پسر دار شدن باید در روز تخمک گذاری که برای شما 14-16است نزدیکی داشته باشید و دخول عمیق صورت گیرد و زن به ارگاسم برسد، البته تمام این ها احتمالی است و توقع صددرصد نداشته باشید،زیرا که همه چیز دست خداست

سلام وقت بخیر من‌ ۲۶ سالمه و متاهل طول قاعدگیم ۲۹ روزه هست من با توجه به اینکه کیت مان تخمک گذاریم ۱۶ سیکلم رو نشون داده ولی اصلا هیچ خبری از ترشحات نیست لطفا منو راهنمایی کنید

اگر کیت روز تخمک گذاری را نشان داده است شما نزدیکی منظم داشته باشید،همیشه که نمیتوان تمام علائم را با هم داشت

سلام.خسته نباشید. من ۴ماه ازدواج کردم توی این ۴ماه منظم اقدام کردم برای بارداری ولی نمیدونم چرا جواب نداد…اینم بگم که قبلا پریودهام کاملا منظم و مشکل کم خونی و کیست اینا هم ندارم.دکتری ک مد نظرمه ۳ماهه رفتن خارج چون میخام تحت کنترل ایشون باشم فعلا دکتر دیگه ایی نرفتم تا ایشون این ماه برگردن.بعد از بین رفتن بکارتم پریودم سیکل اولش ۴۰روز شد دومی هم ۲۸ روزه این ماه هم منتظرم ک جواب بگیرم

نگران نباشید ،اگر سن شما زیر 35است تا یکسال فرصت دارید و اگر بالای 35سال باشید تا 6ماه! پس هنوز دیر نشده و اگر بعد از این مدت باردار نشدید حتما خود و همسرتان چک شوید

با سلام من دو سال ازدواج کردم و الان حدود یک ماه است جلوگیری ندارم ولی باردار نشدم البته پریدام خیلی نامنظم مثلا گاهی اوقات دوماه یک بار پریود میشم کیست هم سونو دادم ندارم هرچند قبل ازدواج داشتم با دارو برطرف شد ولی بی نهایت استرسیم.آیا به دلیل استرس و فشار روحی پریودام تا این حد تاخیر داده و نامنظمه؟یا مشکل دیگه ایست؟و آیا اصلا باردار میشم با این وضع؟لطفا راهنمایی کنید خیلی نگرانم و شوهرمم خیلی بهم فشار میاره برای بارداری..

سلام، اول اینکه با یک ماه نزدیکی نمیتوان انتظار بارداری داشت شاید زمان نزدیکی شما اشتباه بوده یا اصلا در این یکماه تخمک گذاری نداشته باشید! عامل استرس که به آن اشاره کردید عامل بسیار مهمی است زیرا هم باعث میشود تخمک ازاد نشود و هم سیستم هرمونی را بهم میریزد،پس هم در وسط سیکل نزدیکی منظم داشته باشید و استرس را از خود دور کنید تا باردار شوید.

سلام من ۲۶ سالمه ویه پسر ۵ساله دارم امسال تصمیم گرفتم باردار بشم. مهرنزدیکی داشتم دوره پریودیمم ۲۸روزه هست و خونریزیم ۴روز هست…….به امید اینکه این ماه پریود نشم. ولی متاسفانه پریود شدم سر وقتش. وآز هم دادم منفی بود ….امکانش هست توآبان بارداربشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام،عزیزم با یک ماه نزدیکی که نمیتوان صد درصد توقع باردار شدن داشت یا اینکه فکر کنید نابارور هستید ،شاید در این ماه تخمک ازاد نکرده باشید،نزدیکی منظم داشته باشید تا باردار شوید

سلام. من تقریبا دوساله ازدواج کردم .هر سیکل قاعدگیم هم ۲۹ روزه است. قصد بارداری دارم. ترجیحا میخوام پسر باشه. همیشه نه روز بعداز پاکی ترشحات کشدار دارم.این بار که قصد باردار شدن داشتم اینطور نبود.از کیت هم استفاده کردم سه تا از تست ها یک خط پررنگ ویک خط کمرنگ نشون دادن. تست چهارم خط کمرنگ پایینی پررنگ تر شده بود ولی نه مثل بالایی. تست پنجم که آخرین تست بود دوباره کمرنگ شده بود. زمان تخمک گذاری من چه روزی بوده؟؟؟؟ خواهشا جواب بدید.ممنون.

سلام،وقتی هر دو خط پر رنگ شود یعنی شما تخمک گذاری داشتید، وقتی به تدریج خط ها کم رنگ تر میشوند یعنی از تخمک گذاری دور میشوید،پس ماه بعد مجددا از کیت استفاده کنید. شاید یا زمان استفاده شما اشتباه بوده یا تخمک ازاد نشده، پس مجددا چک کنید

سلام خسته نباشیدمن قبلا سوالمو مطرح کردم خدمتتون گفتم ۲۶ماه قبل پریودشدم و ۲ تموم شددقیقا۱۲ اقدام به بارداری کردم ۶روز بعدخونریزی داشتم اونم ۲روز فقط و تاالان که۱۴برج هست هنوزپریودنشدم بی بی چک یک خط پررنگ و یک خط کمرنگ هست ازمایش ۵روزپیش دادم بتا۱بود. ممنون میشم بفرمایید چه اقدامی انجام بدم ؟

اگر تیتر بتا 1بوده است که باردار نبودید،باید به پزشک مراجعه کنید که قرص یا امپول برایتان تجویز کنند تا پریود شوید

سلام من ۳۲ساله و مجرد.همیشه پریودم نامنظم بوده و هست اگه سیپروترون کامپوند نخورم ممکنه چند ماه هم پریود نشم .وقتی پریود نمیشم موهای زایدم خیلی زیاد میشه .مشکل من چیه و چ اقداماتی باید انجام بدم

سلام اول یک سری آزمایشات هرمونی کامل و سونو تخمدان انجام دهید و حتما پرولاکتین چک کنید که ببینید مشکل شما از چیه،بعد جواب ازمایشات را ارسال کنید تا علت مشخص شود

سلام خسته نباشید. من ۷روز کامل پریود میشم و قبل و بعدش هیچ لکه ای ندارم من قبلا همیشه سیکلم ۲۸روزه بود. بعد از اردواج ۴ماه قرص جلوگیری استفاده کردم که باعث شد سیکلم بهم بریزه. الان ۱ساله قرص استفاده نمیکنم ولی سیکل پریودم بین ۲۸ و ۲۹ روز متغیره. اگه میشه راهنمایی کنید که روز تخمک گذاری من چندمه؟ در ضمن نزدیکی قبل از تخمک گذاری انجام بشه بهتره یا همزمان با تخمک گداری؟

روز تخمک گذاری شما روز 14-18است از ابتدای روز تخمک گذاری تا اخر زمان تخمک گذاری یک شب در میان نزدیکی کنید

سلام خسته نباشید من مردادماه اقدام کردم باسیکل 26-27 روزه که بایک ماه اقدام حامله شدم ولی درهفته ششم سقط شد رفتم دکتر ازمایشاتم خوب بود ولی کم خونی داشتم وهمسرم ازمایش هاش خوب بود بهم گفتن به علت رشد نکردن جنین سقط شده الان دوباره میخوام اقدام کنم ولی میترسم دوباره تکرار بشه میشه لطفا راهنمایی کنین؟

سلام ممنون عزیزم مشکل حاملگی قبلی شما چیز تکرار شونده نیست،فقط آهن،اسیدفولیک و مکمل ها قبل و طی بارداری فراموش نکنید و حدود شش ماه صبر کنید و بعد اقدام به بارداری کنید تا بارداری سالمی داشته باشید

عزیزم من پزشک هستم و اتفاقی نوشته شما رو {در این سایت} دیدم. اگر بررسی های هورمونی و غیره رو انجام دادید و مشکلی نبوده تاکيد میکنم بررسی ها انجام شده باشه، از روز۱۷بعداز شروع قاعدگی (لکه بینی پیدا نکرده باشيد) قرص مدروکسي پروژسترون 5ميلي رو هر8 ساعت تا ۱۰ روز بخورید. بهمراه اینکه مرتبا از یکی دو روز قبلِ تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. ظرف مدت یک هفته هم که از نزدیکی وتخمک گذاری تون گذشته بود با آزمایش بی بی چک تست کنید اگه حامله شديد تا ماههاي اولم باید قرص رو ادامه بدید. اگه نشدید ظرف شکرگزاری قطع کنید و سیکل هاي بعد رو هم بهمین منوال ادامه بدید انشالله موفق باشيد

سلام خسته نباشیدمن دوساله ازذواج کردم وقرص ال دی میخورم باهمسرم فامیلیم ژنتیکمون ۸۸ الان من میتونم بارداربشم پریودم مهرما۶بود اما آبان ۱۱ تخمک گذاری من کی میشه

سلام ممنون شما باید از سه ماه قبل از بارداری برای مراقبت به مشاور ژنتیک مراجعه کنید تا بارداری و جنین سالمی داشته باشید. شما طول سیکل خود را ذکر نکرده اید ولی اگر سیکل شما 35روزه باشد 16-20روز تخمک گذاری شما است

سلام.من خرداد امسال درسم تموم میشه.و بعدش قصد داریم بچه دار بشیم.خواستم ببینم بهترین ماه و فصل برای اقدام به بارداری چه موقعیه؟

فصل و ماه بهتر برای باردار شدن تعریف نشده است و این زمان بسته به شرایط خودتان است

سلام من الان دو سه ماه هست که پریودیم جلو میندازه مثلا سه ماه پیش۲۸ بود بعدش۲۶ بعدش ۱۹ میشه بگین علتش چیه؟؟؟ من میخوام باردار بشم کمکم کنین ..

سلام،یک ازمایش هرمونی کامل انجام دهید که اگر تداخل در میزان هرمون ها باشد درمان شوید ولی میتوان بعلت تغییر رژیم غذایی،انجام ورزش های سنگین،و یا مشکلات تیروئیدی باشد

سلام من الان دو سه ماه هست که پریودیم جلو میندازه مثلا سه ماه پیش۲۸ بود بعدش۲۶ بعدش ۱۹ میشه بگین علتش چیه؟؟؟ من میخوام باردار بشم کمکم کنین .. من نی نی میخوام ???

سلام،یک ازمایش هرمونی کامل انجام دهید که اگر تداخل در میزان هرمون ها باشد درمان شوید ولی میتوان بعلت تغییر رژیم غذایی،انجام ورزش های سنگین،و یا مشکلات تیروئیدی باشد

سلام خسته نباشید من این ماه اقدام به بارداری کردم درست یک هفته بعداز ان لکه بینی خفیف داشتم و نمیدونم چیه ممکنه از لانه گزینی باشه؟ درضمن این هفته دندون درد داشتم و میخواستم عصب کشی دندون داشته باشم ممکنه حامله باشم و ضررداشته باشه؟ ممنون میشم کمکم کنین

سلام،صبر کنید تا زمان پریود بعدی شما برسد اگه پریود نشدید ارمایش بارداری دهید اگر باردار نبودید عصب کشی انجام دهید،زیرا که اگر باردار باشید بشدت در سه ماهه اول برای جنین مضر است

سلام،من سیکلم 28 روزه هست،ممکنه روز 10 تا 12 زمان تخمک گذاریم باشه؟چون من این علائم رو بیشتر تو اون روزا دارم و بعدش دیگه تکرار نمیشه

بله عزیزم،ممکن است،زیرا این زمانها قابل پیش بینی نیست و هر زمان میتواند اتفاق بیفتد

سلام من یک پسردارم و قصد بارداری مجدد دارم و روز بیستم تا بیست و سوم ماه عادت ماهیانه می شم روز تخمک گذاریم کیه و برای دختردار شدن چند روز قبل از تخمک گذاری باید اقدام کرد

شما سیکل قاعدگی خود را نگفتید ولی بهترین زمان سه روز قبل از تخمک گذاری است و بهتر است خانم به ارگاسم نرسد و دخول کم عمق باشد،البته هیچکدام صد درصد نیست

سلام خسته نباشید من 18 سالمه 4 ماه میشه ازدواج کردم میخوام باردار بشم دکتر از قبل رفتم و گفته همه ی آزمایش هام نرماله و هیچ مشکلی ندارم ولی الان 2 ما هست که اقدام کردم ولی باردار نمیشم من پریودیم هر سه ما منظم هست مثلا ماه پیش 1 شدم این ماه هم 1 شدم دوره هم 5،6 روز طول میکشه ولی لکه بینی پیدا میکنم نمیدونم موقع تخمک گذاریم کی هست میشه کمکم کنید

سلام ممنون عزیزم شما باید تا یکسال اقدام کنید و اگر باردار نشدید بعد دنبال علت و درمان بگردید، در ضمن اگر هر 30روز پریود میشوید تخمک گذاری شما بین روز 14-16هست ولی اگر پریود منظمی ندارید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید

با سلام من ٢٨سالمه قصد باردار شدن دارم ماه اول كيت تخمكذازي ٤روز قبل پريودي يك خط پررنگ و يك خط كمرنگ نشانداد ماه بعد يكروز درميان كيت تخمك گذاري فقط يك خط بود، اين يعني تخمك اصلا آزاد نشده؟ چكاري بايد انجام بدم ؟ البته خيلي هم استرس دارم

سلام،عزیزم این طبیعیه که شاید یک ماه تخمک گذاری نداشته باشید ولی استرس یک عامل کاملا ثابت شده است که مانع ازاد شدن تخمک میشود،پس ماه اینده باز اقدام کنید البته بدون استرس

سلام من سوال داشتم. من پریودم منظم بوده و بیست هشت روزه وگاهی سی روزه. ولی الان سه ماهه اقدام کردم برای بارداری بار اول پریودم شش روز عقب افتاد و دورم شد سی و پنج روزه. ماه دوم هم سه روز عقب افتاد شدسی و یک روزه الان ماه سوم اقدام هستم هنوز چهار روز مونده به زمان پریودیم . میخوام ببینم این بی نظمی که ایجاد شده برای چیه و طبیعیه یا نه چ کار باید بکنم؟دلم میخواد زودتر باردار بشم. و البته من سه ساله ازدواج کردم و با کاندم جلوگیری میکردم و الان بیست و سه سالمه.

عزیزم شما حتما یک سونو لگن انجام دهید ولی باید تا یکسال اقدام کنید،شاید این اختلالات بعلت استرس نسبت به بارداری باشد

سلام خسته نباشید من یه دختر ۱۲ ساله دارم و میخوام که یه فرزند دیگه هم داشته باشم دو ماهه اقدام کردم متاسفانه باردار نشدم،۳۳سالمه.. سیکل قائدگی من معمولا بین ۲۶روز تا ۲۹ روز هستش ۱۴همین ماه پریود شدم،پریودی ماه های پیش هم۱۷فروردین،۲۰اسفند،۲۱بهمن. میخواستم بدونم برای باردار شدن چه روزهایی باید نزدیکی داشته باشم؟و اگر بخوام پسر باشه چکار کنم؟ و یه مشکل دیگه اینکه خونریزی خیلی ضعیفی نسبت به پریودهای قبلم دارم،روز دوم پریودیمه ولی انگار که روز چهارمه.. من ۵روزه پاک میشم. مشکل جدی هستش؟؟

عزیزم چون نظم خاصی در پریودتان نیست پس بهتره از کیت استفاده کنید و برای پسر شدن با احتمال بیشتر روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید که این روش کاملا احتمالی است! مشکلی وجود ندارد،شاید در ماههای قبل آنتی بیوتیک یا مکمل آهن مصرف کردید که شدت پریودتان کمتر شده است،اصلا نگران نباشید

سلام خسته نباشید من زمان قاعدگیم اصلا مشخص نیست مثلا زمان قاعدگی بعدیم اصلا مشخص نیست امکان دارد ماه بعد با تاخیر پریود شوم و امکان دارد پریود نشوم حتی شده که ۲_۳و حتی ۴ماه طول بکشد تا پریود شوم…. پیش پروفیور زنان آقای کریم زاده در یزد هم دوبار مراجعه مردم که گفتن تو هیچ مشکلی نداری و طبیعی است خیلی از خانم هذ اینگونه هستن بهم قرص مدروکسی پروژسترون دادن که با خوردن اون ماه تا ماه پریود میشم اما بعد پایان دوره برمیگردم به حالت اولیم من ۵ماه است که ازدواج کردم و فقط ۲بار پریود شدم اون هم با خوردن قرص مدروکسی

سوال من اینکه من از کجا باید بفهمم زمان تخمک گذاریم کی هست؟ وآیا من میتوانم بعد از اولین قاعدگی باردار شوم؟ و بعد از دوره قاعدگی زمان تخمک گذاریم به چه شکل است؟ ترو خدا زود جواب منو بدین ممنون

چون نظم خاصی در سیکل شما وجود ندارد باید از کیت تخمک گذاری یا سونو سریال استفاده کنید و طبق ان اقدام به نزدیکی کنید تا سریعتر باردار شوید

سلام. 29 سالمه و سه ساله ک ازدواج کردم. جلوگیری طبیعی یا با کاندوم داشتیم. قصد بارداری دارم برای اولین بار. پریودیهام خیلی دقیق نیست. قبل از عید معمولا 28 روزه بود. ولی این سه دوره اخر به اینصورت بوده: 1 اسفند (اسفند 29 روزه بود)، 1 فروردین، 31 فروردین. دوره هارو 30 روزه درنظر گرفتم و 14 اردیبهشت اقدام کردیم، یعنی روز 15 پریودی. نتونستم روز تخمک گذاری رو تشخیص بدم. علائمی نداشت متوجه بشم. چون میخواستم برا جنسیت پسر اقدام کنم، ممکنه روز تخمک گذاری بوده باشه. هنوزم نمیدونم تخمک گذاری چه روزی بوده.

سلام،چون زمان دقیق تخمک گذاری را میخواهید میتوانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید و وقتی نتیجه مثبت شد اقدام کنید

سلام زمان پریودی من معمولا 3تا5روز زودتره ولی بیشتر مواقع همون5روزه ینی اگه این ماه روز 6پریودبشم ماه بعدی اول ماه میشم حالا چجوری میتونم زمان تخمک گذاری ومشخص کنم؟

طبق گفته خودتان باید سیکل های 25روزه داشته باشید که اگر اینطور باشد سیکل شما بین روز 13_15 است ولی از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

سلام من 28تا30روز پریودیم طول میکشه الان یک ساله برای بارداری اقدام کردم باردارنشدم ولی هر ماه روز13- 14- 15 تا 16 پریودیم اقدام برای تعیین جنسیت پسر کردم نشدم چکار کنم باردار بشم تحت نظر دکتر هستم خودم وشوهرم هر دوسالمیم

عزیزم اگر یکسال اقدام کردید و باردار نشدید باید پزشکتان درمان های کمکی را برایتان شروع کند،نزد متخصص بروید تا با شروع دارو به باردایتان کمک کند

سلام من ١١/٢پريود شدم و ١٧/٢هم اتمام پريوديم بود دوره پريوديمم هم منظمه مي خواستم ١٤روز قبل از پريوديم هم رابطه داشتم و مني وارد بدنم شد مي خواستم بدونم امكان بارداري هست ممنون ميشم جواب بديد هرچه سريع تر

تست بارداری انجام دهید تا مشخص شود


سلام خسته نباشیدمن ۸ماه قبل کورتاژکردم الان ۲ماه تصمیم به بارداری گرفتم ولی باردارنشدم ماه قبل۷اولین روزقاعدگی م بوداین ماه ۳۱بودمیشه بگیدوقت تخمک گذاریم کیه؟

عزیزم تاریخ چندین سیکل متوالی خود را بگویید،با این تفاسیر مشخص نمیشود،در ضمن میتوانید از کیت تخمک گذاری کمک بگیرید

سݪام من چهار ماه پیش اقدام به درمان کیست ریز وتنبلی تخمدان کردم والان قصد بارداری دارم و روز 14بعداز پریودم دوبار اقدام برای بارداری کردم ولی دوروز بعد دچار درد در زیر شکم شدم ایا علت ان نزدیک بودن زمان تخمک گذاری هست ممنون میشم زود جواب بدین سنمم. 19 سالمه ویک سال قبل سقط جنین دوماهه داشتم بعلت نداستن ضربان قلب جنین

سلام،این درد متونه بعلت تخمک گذاری یا عفونت باشد،در ضمن تمام افراد روز 14تخمک گذاری ندارند ،بستگی به سیکلتان دارد،تقریبا در وسط سیکل تخمک گذاری اتفاق میفتد(نه همیشه)

سلام.من 34سالمه و یک بارداری پوچ داشتم. پنج ماهه در حال اقدامم برای بارداری. دوماهه دکتر بهم لتروزول داده که البته نمیدونم چرا گفته از روز پنجم بخورم روزی دوتا. این ماه پریودم خیلی متفاوت بود با خونریزی زیاد و لخته زیاد. و تا روز دهم لکه داشتم. از روز یازدهم کیت تخمک گذاری استفاده کردم روز اول هردو خط همرنگ شد و درد هم زیاد داشتم.و روز دوازدهم خیلی کمرنگ بود و درد نداشتم.خواستم بدونم با توجه به مصرف لتروزول ایا امکان داره که روز یازدهم تخمک گذاری انجام شده باشه؟؟و اینکه معمولا بعد از دوره مصرف لتروزول چقد بعدش تخمک گذاری انجام میشه؟ راستی چرا همه از روز سوم لتروزولو شروع میکنن و دکتر من گفته از پنجم؟

روزی که جواب تست مثبت شده تخمک گذاری داشتید و قرص لتروزول دقیقا برای تحریک تخمدان و تخمک گذاری مورد استفاده است ،در مورد زمان مصرف قرص هم هر دو روش صحیح است که بعضی از پزشکان از روز سوم و بعضی روز پنجم تجویز میکنند و تقریبا وسط سیکل تخمک گذاری انجام میشه

سلام خسته نباشید ببخشید من پریودیهام چندماهه مداومه(شایدم حدود یکسال) ک دقیقا دهمه هر ماه اتفاق میفته ..7 روز خونریزی دارم..بعضی وقتا از روزه دهم ک دقیقا شروع دورمه لکه دارم تا سه روز بعد خونریزی شروع میشه..(البته خیلی کم پیش میادلکه بینی قبل ازپریودی) یک ماه هم ب مرتب نزدیکی داشتیم ولی باردار نشدم..الانم نزدیکی داریم ولی مرتب نیست خیلی..ب نظرتون چ کار کنم زودتر باردار بشم و روز تخمک گذاریم کی هست؟؟ب دلیل کاره همسرم مرتب هم نمیتونیم نزدیکی داشته باشیم..ب نظرتون چکار بایدبکنم تا زودتر باردار بشم؟؟ممنون ازلطفتون

روز تخمک گذاری شما تقریبا 15-18است! اگر مرتب نمیتونید نزدیکی داشته باشید سعی کنید حداقل روز های تخمک گذاری یکی دو بار نزدیکی داشته باشید تا کمک کننده باشد

سلام من ۹ ماه از شوهرم دور بودم ۱ پسر دارم ۶ سال داره وقتی اومدم پیش شوهرم ۳ روز بعد پریود شدم بعد از پریودم جلوگیری نکردیم اصلا تقریبا ۱ روز در میان نزدیکی داشتیم احتمال داره حامله باشم و احتمال داره دختر باشه ؟

سلام خسته نباشید من ۲۶سالمه ۴سال میشه ازدواج کردم میخوام باردار بشم. دکتر از قبل رفتم و گفته همه ی آزمایش هام خوبه سونو هم رفتم همه چی خوب بود و هیچ مشکلی ندارم ولی الان ۱ماه هست که اقدام کردم ولی باردار نمیشم پریودیمم منظم تقریبا امروز باز پریود شدم می خوام بدونم بعد پریودیم که ۷روزس چه روزی اقدام کنم که زودتر بارداربشم ممنون میشم کمکم کنید

ممنون، عزیزم شما باید مدت سیکل(یعنی از روز اول پریودتان تا روز اول پریود بعدی) را برای تخمک گذاری بیان کنید نه مدت خونریزی قاعدگی! و اینکه با یک ماه اقدام اصلا نمیتوان تصمیم گرفت،باید به مدت یکسال نزدیکی داشته باشید

با سلام, دو‌ماهه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه ای نداشته. پریودم نامنظمه، دوماه پیش پریود نشدم ولی ماه بعدش دوباره پریود شدم!! دلیلش چیه؟ آیا موردی داره؟؟

عزیزم شما باید سونو لگن انجام دهید، احتمالا کیست دارید و آزمایش هورمونی انجام دهید، شاید تعادل هورمون ها بهم ریخته باشد.

سلام من متاسفانه پریودم نامنظمه.و تصمیم به بارداری گرفتم روز تخمک گذاریمو نمیدونم . به احتمال زیاد دوره هام ۳۳ روزه هست.آیا زمان تخمک گذاری از روزی که پاک میشوم حساب میشه یا روز اول خونریزیم؟به طورمثال ۱۷تا ۲۰ روز تخمک گذاریه از روز اول خونریزیم حساب میشه؟یانه از روزی که پاک شدم؟ واگر دوره هام ۳۳ روزه باشه کی روز تخمک گذاریمه؟

روز تخمک گذاری از روز اول سیکل قاعدگی یعنی روز اول شروع خونریزی حساب میشود، بطور مثال شما روز 16-18روز تخمک گذاریتان است که روز اول ان، روز شروع خونریزی است! البته چون شما طول مدت دقیق سیکل خود را نمیدانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

سلام خسته نباشید همیشه پریودم یا6یا7روز عقب میوفته ماه قبل14شده بودم ولی این ماه هنوز مشخص نیست دقیقا برای دختر دار شدن چند روز بعد از پریود باید نزدیکی کرد؟! یه سری ها میگن نزدیک پریود شانس دختر دارشدن زیاد هستش ممنون میشم راهنمایی کنید که دقیقا قبل پریود یا بعد پریود شانس دختر دارشدن کدوم زیادترهستش..یک دنیا ممنووون

عزیزم تمام این توصیه ها احتمالی است و صد در صد نیست، ولی بهتره چند روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید(یعنی دو الی سه روز قبل از تخمک گذاری)

من خواستم تاريخ تخمك گذاريمو بدونم براي بارداري پسر ولي ماه فبل هر ورز از ميت استفاده كردم هيچ روزي مثبت نشد پريودام از بعد عيد نامنظم شده ، فروردين ٨ ، ارز ارديبهشت ماه ٢٠، واين ماه ١٤ خرداد ، نميدونم بايد چي كار كنم دكتر هم رفتم ازمايش و همه چي دادم مشكلي هم نبود ، جنسيت برام مهمه هنوز اقدام نكردم چون روز تخمك گذاريم نميدونم كي هست ، ماه پيش سونو همً كردم فوليك ٢٢ داشتم ولي كيت گذاشتم منفي بود باز ، ميشه راهنماييم كنيد

ببخشید من چند ماهی هست که عقد کردم .روزای اول ماه پریود میشم گاهی ۲-۳-۴ ماه .. برای جلوگیری از بارداری میخواستم بپرسم دقیقن چه روزای تخمک گذاری من میشه و باید چند روز از قبل و بعدش مراقبت کرد ؟

عزیزم چون شما شرایط باردار شدن ندارید، به هیچ عنوان نباید از روش تقویمی جلوگیری کنید چون زمان تخمک گذاری مشخص نیست و هر لحظه امکان بارداری وجود دارد، باید از یک روش مناسب مثل قرص یا کاندوم استفاده کنید.

سلام .من پلي كيستيك دارم دوسالي بود ك منظم شدم ولي بخاطر كيست سينه دانازول مصرف كردم ك متاسفانه عوارض نشون دار و خونريزي كردم ك بعد از اون دوباره نامنظم شدم ولي دوماهي هست ك دوباره پري هام منظم شده.برابارداري دكتو قرص متفورمين بهم داده.تا الان سه عدد از قرص رو مصرف كردم .و امروز روز يازدهم پريوديمه من در روز نهم پريودي اقدام كردم.آيا امكان هست باهمون يك بار جواب گرفته باشم؟و اينكه با مصرف چند عدد متفورمين امكان بارداري بيشتر ميشه؟دوره من ٢٨روزه است.زمان تخمك گذاري من ميشه ١٠تا١٥روز؟

عزیزم چون دوره شما 28روزه است احتمالا روز 14-16 تخمک گذاری دارید ولی صد در صد نیست، البته روز نهم به تنهایی کمک کننده نیست، یک شب در میان به مدت بیشتری نزدیکی داشته باشید تا نتیجه بگیرید! تعداد قرص با نزدیکی رابطه ای ندارد و این قرص کمکی است!

سلام من چند ماهی هست که عقد کردم .اوایل ماه تقریبن یعنی ۲-۳-۴پریود میشم.سیکلم ۲۸روزس میخواستم ببینم تخمک گذاری من کی میشه ؟از چند روز قبل و بعدش باید مراقبت کرد .لطفن پاسخگو باشید

مراقبت از روش تعیین تخمک گذاری کار درستی نیست چون هر زمان امکان تخمک گذاری وجود دارد و باید از یک روش مطمئن استفاده کنید ولی بهتر است در روزهای 14-16 سیکل اصلا نزدیکی نداشته باشید

سلام من۱۸سالمه حدود۲ساله ازدواج کردم اما یکساله که هیچ جلوگیری ندارم وباردارنمیشم به نطرشما مشکلی داریم؟

سلام خسته نباشید من در ماه گذشته رابطه مشکوک داشتم و قرص لونژیل مصرف کنم و متاسفانه این ماهم خطا پیش اومد و مجدد مجبور به استفاده قرص لونژیل شدم ۲۰ خرداد پریود شدم و رابطه در ۲خرداد داشتم میخواستگ ببینم قرص چون ۲ماه پشت هم استفاده کردم جواب میده یا نه.ممنون

قرص لونژیل نهایتاً تا 5روز بعد از رابطه جنسی مشکوک اثر بخشی داره، ولی هرچه دیرتر استفاده شود اثر آن کم میشود، اگر این ماه پریود نشدید تست بارداری انجام دهید.

سلام خسته نباشید. من الان ۸ماهه اقدام کردم ۲دوره قرص کلومیفن و۲ دوره قرص لتروزول مصرف کردم آزمایش وعکس رنگی از رحم هم انداختم همسرم هم آزمایش اسپرم انجام داده خدا رو شکر مشکلی هم نداشتیم.ماه قبل که عکس رنگی رو انداختم خیلی امید داشتم که باردار بشم ولی نشد.البته فقط در روز ۱۳ و ۱۴ سیکل نزدیکی داشتم چون از کیت تخمگذاری استفاد کردم ونشون داد که ۱۴ روز تخمک گذاری بود.ولی بازم نشد.میشه کمکم کنید؟خیلی باردار شدنم مهمه یعنی یه جورایی زندگیم در گرو همین باردار شدنمه.

عزیزم شما هنوز فرصت دارید، باید طول مدت نزدیکی را بیشتر کنید ولی یک شب در میان! به هیچ وجه استرس نداشته باشید که باعث ناباروری میشه.

سلام من ۱ ماهه زایمام کردم سزارین بعد دوهفته بعد دوباره رابطه داشتم میخواستم ببینم امکان بارداری هست

با سلام من سوالی داشتم از خدمت تون بعد از ایجاد حالت ارگاسم در زن تا چند دقیقه قبل و بعد ان رحم هنوز حالت قلیایی خودش را دارد ؟؟ میخوام جهت بارداری اقدام کنم و دختر دوست دارم 27 سال سن دارم و اولین بارداریمه و بعد 4 سال جلوگیری طبیعی ممنون میشم راهنماییم کنین

عزیزم اصولا برای دختر دار شدن بهتره واژن اسیدی باشه نه قلیایی که خانم نباید به ارگاسم برسد، البته اصلا صد در صد نیست.

سلام من ٣٢سالمه.١٥ماهه ازدواج كردم.٦ماه اول پريودم منظم بود ٦ماه دوم هم تايمش بهم ريخته و هم از ٥روز به ٣روز كم شده، در٦ماه دوم اقدام ب بارداري كردم نشد،الان ٣ماهه ك ال دي ميخورم، اين ماه روز از روز ١١ كيت تخمكگذاري خط دوم رو كمرنگ نشون داد تا به امروزك ١٣ پري هست اما امروز ك سونوگرافي كردم هيچ تخمكي ديده نشد، يكبار پاييز سال پيش روز دهم سونو كردم فوليكول ٢١ميليمتري داشتم، الان مشكل چيه؟ تايم تخمكگذاري من كي هست؟ چرا باردار نميشم لطفا راهنمايي كنيد

عزیزم با مصرف همزمان قرص Ld که تخمک گذاری اتفاق نمیفته و کلا مکانیسم قرص، جلوگیری از تخمک گذاریه! باید قرص را قطع کنید و بعد اقدام کنید

سلام من تنبلی تخمدان دارم ومیخام بچه داربشم قرص استرومارین ومدروفم مصرف میکنم میخاستم بدونم دقیقاروزتخمک گذاریم بااین قرص هاکی میشه ۲۰روزاسترومارین مصرف میکنم ازروز۲۰تاپنج روزمدروفم باهم مصرف میکنم بعدش تا۵روزفقط مدروفم بعدش بدون فاصله دوباره استرومارین که بامصرفشون ازروز۳مصرف تا۸پریودم .تخمک گذاری باخوردن مدروفم واسترومارین باهم شروع میشه یاوقتی ۵روزبعدش فقط مدروفم میخورم؟

شما باید بین روزهای 15_17 یعنی یک هفته بعد از پریود نزدیکی داشته باشید، این قرص دقیقا مشابه به هورمون های بدن است پس وسط سیکل تخمک گذاری اتفاق میفتد

من همیشه پریودام یا منظم بود یا چند روز با تاخیر پریود میشدم. این دفعه دو روز قبل موعدم بدون اینکه کمر درد و حالتهای همیشگی رو داشته باشم لکه ها شروع شد. گفتم حتما پریوده ، دو روز فقط لک بود، روز سوم و چهارم لک هم ندیدم، تا اینکه دیروز یخورده باز لک دیدم! اقدام جدی هم نداشتم ینی اصلا قصدش نداشتیم! روز سوم بی بی چک زدم منفی بود. تقریبا مطمئنم باردار نیستم ولی نگرانم چرا پریودم این طوری شد؟ علت قطع شدن پریودم چی میتونه باشه؟

حدود یک هفته دیگر بعد از تست اول باز آزمایش بارداری دهید، ولی اگر در طول ماه آنتی بیوتیک زیاد مصرف کردید و یا تغییر در رژیم غذایی یا ورزش سنگین داشتید میتواند علت این مشکل باشد.

سلام٠من ده سال ازدواج كردم سي سالمه.جلوگيري طبيعي دارم تا الان اقدام به بارداري نكردم.زمان پريوديم تقريبا منظمه اون ماهه١/٤/٩٧پريود شدم چه زماني اقدام كنم احتمال بارداري هست

سلام ماه پیش سونو قبل بارداری و ازمایش خون انجام دادم مشکلی نداشتم جز کیست پارا اوارین ۲۰×۳۲میلیمتری دکترم برام قرص دزوسپیتیو تجویز کرد گفتن فقط یک ماه از پنج پریود مصرف کنم.ماه پیش نزدیکی داشتیم ولی باردار نشدم زمان دقیق تخمک گزاریم رو هم نمیدونم تقریبا سیکلم ۳۵ روزه هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

عزیزم چون شما در حال مصرف قرص هورمونی بودید، تخمک گذاری نداشتید و به همین علت باردار نشدید، و طبق سیکل 35 روزه تخمک گذاری شما بین روزهای 16-18 است.

س وقت بخیر من 28سالمه پنج ماه اقدام ب بارداری کردم امانشد هرماه روز 12پریود میشدم ک این ماه بعد از پنج روز لکه بینی 17پریودشدم میشه روز دقیق تخمک گذاری بهم بگین

سلام .من آخرین بار خرداد. ماه پریود شدم .یه سال هم هست قرص ضد بارداری میخوردم به خاطر کیست ریزی که در تخمدان داشتم .الان از خرداد اصلا هیچ قرصی نمیخورم چون هم سردر مزاج شده بودم هم اضافه وزن پیدا کرده بودم.باز رفتم دکتر سونوگرافی گفت فقط کیست های ریزی در تخمدان داری که با ورزش کردن از بین میرن بعد دوتا آمپول داد گفت بزنی پریود میشی .پریود شدم فقط یک روز .اونم ۹مرداد.الان اقدام به بارداری کردم ایاما باردار میشم یا نه .روز تخمک گذاریم هم نمیدونم کیه .

بله عزیزم باردار میشید ولی چون قرص مصرف میکردید، ممکنه یه چند ماه زمان ببره! از زمانی که پاک شدید یک شب در میان نزدیکی داشته باشید و بهتره از کیت تخمک گذاری مصرف کنید!

سلام ببخشید من حدود یه هشت ماه پیش دل درد شدید داشتم ک باعث شد برم بیمارستان و بستری شم بعد ک سونو گرفتن گفتم ک مشکل کیست های ریز کنار تخمدان دارم الان حدود سه ماه هست ک ازدواج کردم کردم و قصد بارداری دارم پریدی هام سه روز اختلاف دارن و موقع رابطه یه طرف واژنم مثل یه گو لو له باد میکنه ولی بدون درد و من همیشه حس میکنم سمت چپ شکمم باد داره و درد های موقع ادرار و مدفوع دارم و اکثرا شکمم درد میکنه بعد ک سونو جدید گرفتم گفتم ک اصلا تخمک آزاد نمیکنم باید چ کنم خیلی نگرانم

سلام، عزیزم بنظر من مشکل شما جدیه و باید حتما سونو و ازمایش هاتون رو به پزشک متخصص نشان دهید و درمان را برایتان شروع کند!

سلام خسته نباشید واقعا سایت فوق العاده ایی دارید من هم کانال تلگرامتون رو دنبال میکنم و هم سایت را من از راه پزشکی برای بارداری دارم اقدام میکنم چون ۴ساله اقدام کردیم اما بچه دار تشدم. دوره ی اول هست که قرص کلومفین مصرف کردم پنج تا . گفت باید بیایی سونو یکبار روز ١٢ ام قاعدگیم رفتم سونو واژینال که گفت فولیکول ات ١.١ هست دوباره باید بیایی برای آزمایش که روز ١٧ام رفتم گفت فولیکول ات شده ١.۴ که باز قراره ۴ روز بعد برم برای سونو فقط چون من ایران زندگی نمیکنم زبانم زیاد خوب نیست نفهمیدم این الان شده ١.۴ خوبه یا بده آیا برای باردار شدن من امیدی هست یا نه و اینکه باید حد نرمال چند باشه که تا بارداری رخ بده ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید .

فولیکول نرمال و بالغ که آماده لقاح و تخمک گذاری است حدود 18 تا 30 میلی متر است و فولیکول شما هنوز بالغ نشده و باید داروهایی که برایتان تجویز شده مصرف کنید تا فولیکول بالغ شود!

سلام من میخوام بچه دار بشم.پریودام همیشه دو سه روز عقب میفته.ماهه پیش یازدهم شدم.بعدش ماهه پیش اقدام کردم یه شب درمیون از 23تا27 که فک میکنم روزای تخمک گذاریم باشه اما این ماه چهاردهم پریود شدم.میخوام زمان دقیق تخمک گذاریم توی این ماه رو بدونم.توروخدا کمکم کنید.

عزیزم باید وسط سیکل خود نزدیکی داشته باشید! سیکل از روز اول پریود این ماه تا روز اول پربود ماه بعد است! (وسط این تاریخ رو پیدا کنید) بنظرم شما زمان تخمک گذاری را اشتباه محاسبه کردید!

سلام من27 سالمه.وزنم 76هست قد 165. 6 ماهه ازدواج کردم سه ماه اول قرص LDمیخوردم بعد قطع کردم ماه اول فقط دوبار اقدام کردم برای بارداری نشد ماه دوم 3بار (روزهای تخمک گذاری)که نشد و ماه سوم از دو روز بعد از پاک شدنم6 بار اقدام کردم و بازم نشد هر سه هفته یه بار در هفته چهارم مریض میشم ولی دقیق نمیدونم چه روزی ممکنه بشه امروز 20 آبان اولین روز پریودم هست چه موقع و چند بار اقدام کنم برای بارداری؟

عزیزم شما وقتی قرص LD مصرف کردید که نباید انتظار بارداری داشته باشید چون تخمک گذاری اتفاق نمیفته، پس قرص را که قطع کردید نزدیکی داشته باشید! برای تعیین روز تخمک گذاری باید سیکل خود را بیان کنید و وسط سیکل نزدیکی داشته باشید!

سلام میشه روز تخمک گزاری بگید؟من ۱۲ .۱۳پریود میشم۲۰ تا۲۲ تموم میشه. ۲هفته قبل از پریودم نزدیکی داشتم اما باردار نشدم من مشکل دارم.ازمایشاتمم همه خوبه.

سلام من در مورد فولیکول و اندازه آن قبلاً از شما درخواست راهنمایی داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدین خیلی برام مهمه هرروز میام سایت رو چک میکنم که شاید جواب داده باشید ?

سوال خود را مجددا با توضیحات بفرستید.


با سلام.من 28 سالمه.دوساله ازدواج کردم.در اولین اقدام بارداری باردار شدم و هفته ششم خودبخود سقط شد.چند ماه از سقطم میگذره و دوماهه اقدام مجدد داشتم بین روزهای 12تا16پریودم.اما باردار نشدم.سیکل پریودم هم 29روزه است.بنظرتون تاریخ تخمک گذاری من چ روزیه؟واینکه چرا باردار نمیشم

روز تخمک گذاری شما درسته ولی مسلمأ بعد از سقط چند ماهی طول میکشه تا رحم آماده بارداری بشه، پس مجددا سعی کنید و استرس را از خودتون دور کنید!

سلام، ببخشید میخواستم بدونم که روز اول پریود از زمان شروع پریود به مدت ۲۴ ساعت میشه روز اول، یا اینکه اگر وسط روز هم پریود شدیم روز اول همان روز و فردایش روز دوم است؟ یعنی برحسب ساعت محاسبه کنم یا خیر؟

سلام ببخشیدمن نردیک به پنج ساله اردواج کردم فقط طبیعی جلوگیری کردم الان شش ماهه اقدام به بارداری کردم رفتم پیش دکتر گفت مشکلی نداری عادت ماهانه ام هم مرتبه هرماه خیلی دوس دارم بچه دارشم همش استرس دارم میگم این ماه حتما میشم ولی هیچ جوابی نمیگیرم سنم ۲۳ سال است ممنون میشم واسه کمکتون

عزیزم تا یکسال باید به طور مرتب نزدیکی داشته باشید و استرس را از خود دور کنید، چون باعث ناباروری و عدم تخمک گزاری میشه!چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم


انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان


کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید

استفاده شما از این سایت به منزله پذیرش قوانین نینی کده است : مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی دارند و توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. تماس با نی نی کده

© کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نی نی کده میباشد . کپی طرح سایت جرم محسوب شده و پیگیری قضایی خواهد داشت. کپی برداری از مقالات جهت استفاده تجاری، بدون هماهنگی با مدیران سایت ممنوع بوده و دزدی محتوای معنوی تلقی می گردد. کپی بخشی از مطالب سایت (و نه کل مطلب) جهت رفرنس دادن، فقط با قراردادن لینک مستقیم به سایت نی نی کده مجاز است. طراحی توسط ماکرومدیا

زمان تخمک گذاري زنها

زمان تخمک گذاري زنها

9
0 ساینا فواید،علائم،خواص دسامبر 9, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *