ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

گلاب معروفترین نوع عرقیات است که بعد از سکنجبین بیشترین مصرف را در بین مردم دارد. این گلاب نوشیدنی های پرمصرف در طب سنتی از گل سرخ از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد رویش دارد گرفته می شود. گلاب دارای طبع میانه تا حدودی رو به خنکی است که خواص فراوانی برای درمان بسیاری از درد ها و بیماری ها دارد و مقوی معده، قلب، کبد و اعصاب بوده و آرامبخشی قوی محسوب می شود. این مایع خوشبو تحریک کننده جریان خون بوده و بافت پوست را به تولید سلول های جدید تحریک می کند. در این بخش از نمناک شما را با روش تهیه گلاب در خانه آشنا می کنیم.

دریک قابلمه بزرگ گلبرگ های رز را می ریزیم.

سپس تا بالاتر از سطح آن آب می ریزیم.

زیر قابلمه را روشن می کنیم و حرارت را کم می نماییم تا آب رنگ گل ها را بگیرد.

در یک آبکش ترکیب را می ریزیم و صاف می کنیم و اجازه ی دهیم تا خنک شود.ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

مقداری از عصاره ی گلاب در این روش با آب تبخیر خواهد شد.

داخل یک ظرف شیشه ای ضدحرارت گلبرگ ها را بریزید.

دو فنجان آب مقطر را می جوشانیم و روی گلبرک ها می ریزیم تا آب ذوی گلبرگ ها قرار گیرد.

اجازه می دهیم 30 دقیقه این ترکیب روی حرارت باقی بماند.

سپس محتویات کاسه را به کمک یک پارچه درون ظرفی دیگر صاف کرده و داخل شیشه ها می ریزیم.

شیشه ها را در یخچال قرار می دهیم و می گذاریم تا یک هفته بماند .

کتری بزرگی را روی گاز قرار دهید. دهانه کتری را به وسیله یک لوله به داخل ظرف بزرگ شیشه متصل کنید این لوله باید طویل باشد زیرا باید حد فاصل بین کتری و ظرف شیشه ای ظرف آب سرد قرار دهید و لوله را در این آب بگذارید تا عمل تقطیر انجام شود.

کتری را تا نیمه گلبرگ گل محمدی ریخته و آب بریزید طوری که روی گلبرگ ها را آب بگیرد.

سپس حرارت را روشن کنید تا آب به حالت جوشیدن در آید. سپس هنگامی که آب کتری تمام شد حرارت را خاموش کنید و محتویات لوله را درون یک ظرف خالی کنید و ظرف را در یخچال بگذارید.

گلبرگ های گل رز را بشویید. درون یک قابلمه بزرگ یک کاسه فلزی را برعکس در مرکز قابلمه قرار داده و گلبرگ های گل رز را کنار این کاسه بریزید.

یک کاسه دیگر را روی کاسه ای که به حالت برعکس قرار داده ایم می گذاریم.

سپس آب را به اندازه کافی در قابلمه اضافه کنید طوری که آب وارد کاسه دوم نشود.

درب قابلمه را برعکس بگذارید.

حرارت را روشن کنید تا آب جوش آید.

پس از به جوش آمدن آب روی درب معکوس مکعب های یخ را قرار دهید تا بخار ایجاد شده سریعتر به مایع تبدیل گردد و درون کاسه بریزید.

یخ تا آماده شدن گلاب باید روی در قابلمه یخ باشد و در صورتی که یخ تبخیر شد دوباره چند تکه یخ روی آن قرار دهید. بگذارید 20 تا 30 دقیقه محتویات داخل قابلمه بجوشد.

سپس وقتی گلبرگ های گل رز سفید شدند، زیر گاز را خاموش کنید.

کاسه را از دورن قابلمه خارج نمایید و اجازه دهید تا گلاب خنک شود.

آب گل رز رادرون بطری بریزید و در یخچال بگذارید.

در صورت نداشتن کاسه فلزی از سنگ تمیز زیر کاسه دوم استفاده کنید.

کاسه ای که در داخل قابلمه استفاده می کنید باید طوری باشد که بتوانید در قابلمه را بر عکس روی آن بگذارید.

گلاب خانگی را می توانید به مدت 10 روز در یخچال نگهداری کنید.

 

ا


 


” یک زندگی عالی فقط با نوشیدن چند لیوان عرقیحات گیاهی طیبعی در ماه ”

ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

کلیه دستگاه ها از مواد درجه یک است

دستگاه گلاب گیری، دستگاه عرق گیری ( دستگاه تقطیر خانگی و عطاری):
این دستگاه جهت گلاب گیری و یا عرق گیری و تقطیر به صورت بسیار ساده و با
کاربرد خانگی و عطاری طراحی و ساخته شده است.


فروش
دستگاه تقطیر، دستگاه عرق گیری خانگی، دستگاه گلاب گیری جهت عرق گیری ,
گلاب گیری ,عرق کشی ,گلاب کشی نعناع ، گل محمدی و دیگر گیاهان.برای
عرق گیری ، گلاب گیری ، عرق کشی و گلاب کشی ، روش های مختلفی وجود دارد که
هر کدام دارای شرایط و سختی های خاص خودش بوده و انجام آنها به آسانی میسر
نیست ، ضمن اینکه همچین کاری بسیار پر دردسر و هزینه بر بوده ، نیازمند
دانش و تخصص در زمینه گیاه شناسی وعطاری می باشد.حال ما دستگاهی طراحی و تولید کرده ایم که شما با استفاده از آن می توانید به آسانی و بدون نیاز به صرف هزینه های جانبی ، در هر مکانی بتوانید عرق گیری و یا گلاب گیری کنید.
مکانیزم دستگاه تقطیر بر مبنای تبدیل مایع به بخار می باشد بدین معنا که
پس از جوش آمدن مخلوط آب و گیاه بخار حاصله توسط قسمت کندانسور دستگاه سرد
شده و تبدیل به مایع که همان عرق می باشد ، میگردد.
بخاطر انجام عمل به طور سنتی ، عرقی که توسط دستگاه تقطیر تهیه می شود
عاری از هرگونه آلودگی و میکروب بوده و خالص ، شفاف و طبیعی می باشد.اجزای تشکیل دهنده دستگاه:در سایز های :دستگاه تقطیر ، با دارا بودن مکانیزم ساده
، طراحی و ساختار سنتی و آسان انجام هرگونه عرق گیری ، گلاب گیری ،عرق کشی
و گلاب کشی را بدون اینکه فرد انجام دهنده این کار نیازی به دانش و علوم
خاصی داشته باشد را به آسانی و سریع ترین زمان ممکن تسهیل می سازد.

نحوه خرید دستگاه تقطیر – دستگاه عرق گیری ، دستگاه گلاب گیری خانگی:

در صورتیکه در تهران و حومه باشید :
ارسال از طریق پیک بوده و در طی 2 ساعت بعد از سفارش دستگاه تقطیر
تحویل شما داده خواهد شد ضمن اینکه میتوانید وجه را درب محل شما توسط پیک
موتوری تحویل دهید.


———-

در صورتیکه در شهرستان باشید : ارسال از طریق باربری بین شهری می باشد که در مراکز استان ها 24 ساعت بعد از سفارش و در شهرستانها 48 ساعت بعد از سفارش می باشد .

بعد از ارسال دستگاه تقطیر ، شماره بیجک باربری برای شما پیامک خواهد شد.

در صورت تمایل به خرید هزینه را به کارت زیر واریز کرده :و سپس با شماره تلفن


09305690923


تماس گرفته و آدرس و مشخصات خود را اطلاع دهید .


———-

ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه


مدت زمان تحویل به خریدار:

3- جهت شهرستان ها 48 ساعت بعد از سفارش ار طریق باربری بین شهری.


در این ساختنی طرز ساخت نوعی دستگاه تقطیر را یاد می گیرید که علاوه بر کارکردهای خانگی، پاسخگوی نیازهای مطالعاتی و آزمایشگاهی نیز هست . برخلاف بسیاری از دستگاه های تقطیر خانگی که کیفیت چندانی ندارند یا نمی توان هرچیزی را با آنها تقطیر کرد، این دستگاه چیزی از نمونه های آزمایشگاهی مشابه کم ندارد و فقط ظاهرش مثل آنها شیک نیست.

برای ساخت این دستگاه تقطیر از لوله های مسی ۲/۱ و ۴/۳ اینچی استفاده شده تا دستگاهی که می سازید سبک و کوچک باشد. استفاده از لوله های مسی شما را قادر میسازد قطعات دستگاه تقطیر را براحتی تعویض کنید. این دستگاه مخصوص ماده خاصی طراحی نشده و هر چیزی را که قابل تقطیر باشد، تقطیر میکند.

این دستگاه تقطیر قادر به انجام تقطیرهای حجم پایین تا متوسط است و با تغییر اندازه ها میتوان تقطیر حجم زیاد را هم با آن انجام داد. برای ساخت این دستگاه از وسایل ارزان قیمتی استفاده شده که در هر ابزار فروشی پیدا میشوند. اگر هم دنبال دستگاه تقطیر آب ساده تری هستید، آموزش ساخت این آب شیرین کن خورشیدی را بخوانید.

برای ساخت دستگاه تقطیر با ابزار و وسایلی سر و کار دارید که می توانند خطرناک باشند. برای لحیم کاری لوله مسی از شعله پروپان استفاده خواهیم کرد که در صورت عدم رعایت نکات اصولی و ایمنی میتواند منجر به سوختگی و آتش سوزی بشود. به هیچ وجه شعله پروپان را به سمت کسی نگیرید و بی دلیل آن را روشن نگذارید.

تقطیر یکی از راه های جداسازی مایعاتی است که در یک محلول با هم ترکیب شده اند و گاهی اوقات شامل تصفیه هم میشود. با این حال تنها با استفاده از ابزارهای آزمایشگاهی دقیق میتوان ترکیب مایع تقطیر شده را مشخص کرد. اگر می خواهید از دستگاه تقطیر برای تمیز کردن نوشیدنی استفاده کنید، ریسکش با خودتان است.ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

نکات ایمنی زیر را حتماً رعایت کنید :

تصور کنید یک جعبه پر از تیله های رنگی دارید و می خواهید آنها را براساس رنگ شان دسته بندی کنید. اولین راهی که به ذهن میرسد این است که تیله ها را یکی یکی از هم جدا کنید. اگر تعداد تیله ها کم باشد، دسته بندی خیلی زود انجام میشود؛ اما تصور کنید عمق جعبه دو متر باشد. آن روش ساده برای این تعداد تیله خیلی طول میکشد و البته احتمال اشتباه هم زیاد میشود. پس باید دنبال یک روش غیر دستی باشید که اینقدر طول نکشد.

تقطیر هم درست مثل جدا کردن تیله های رنگی از هم است. در واقع تقطیر روشی برای جداسازی دو مایع یا بیشتر با استفاده از تفاوت فشار بخار آنهاست. فشار بخار به فشاری است که توسط گاز بالای یک ترکیب اعمال میشود. همه ترکیب ها – حتی ترکیب های جامد – فشار بخار دارند. بگذارید یک مثال بزنیم؛ فشار بخار فولاد خیلی کمتر از فشار بخار آب است. پس جدا کردن آب از استیل باید خیلی ساده باشد. درست است؟ فشار بخار توسط یخ اعمال میشود. این یعنی یخ هم میتواند تبخیر بشود و این همان چیزی است که باعث سوختگی فریزر میشود. اما اگر دو مایع که فشار بخار مشابه (اما متفاوت) دارند داشته باشیم، چه؟ با این فرض که چیزی شبیه فیلتر باری جدا کردن آنها در اختیار نداشته باشیم.

فرض کنید دو مایع به نام های الف و ب دارید. فشار بخار مایع الف در دمای اتاق ۲۲ Torr و فشار مایع ب ۴۰ Torr است (Torr یکای سنجش فشار است). یک ظرف داریم که به یک اندازه از مایع الف و ب داخل آن ریخته ایم. یعنی ترکیب ظرف ۵۰ درصد مایع الف است و ۵۰ درصد مایع ب. اما بخار بالای ترکیب داخل ظرف برابر نیست؛ در واقع ترکیب این بخار از ۳۵ درصد الف و ۶۵ درصد ب تشکیل شده است. به محاسبات زیر دقت کنید :

۲۲/(۲۲+۴۰)=۳۵%A
۴۰/(۲۲+۴۰)=۶۵%B

می بینید که سهم مایع ب در بخار بالای ظرف خیلی بیشتر از مایع ب است. حالا اگر ما این بخار را جمع کنیم و آن را به مایع تبدیل کنیم، مایعی خواهیم داشت که ۶۵ درصد آن ب و ۳۵ درصدش الف است. تا اینجا یک مرحله از جداسازی ترکیب را انجام داده ایم.

البته فرایند تبدیل کردن این بخار به مایع آنقدرها هم سریع نیست چون فشار بخار خیلی پایین است و میزان بخاری که از ظرف محتوی مایع بیرون می آید آنقدرها زیاد نیست. جداسازی مایعات میتواند روزها و هفته ها طول بکشد. تنها راه سرعت دادن به این فرایند افزایش فشار بخار است. اینکار با اضافه کردن انرژی – در قالب گرما – به سیستم تقطیر انجام میشود. با اضافه کردن گرما میتوانیم فشار بخار کلی داخل ظرف را به ۷۶۰Torr برسانیم. این میزان برابر فشار اتمسفر زمین است و نقطه ای است که مایع داخل ظرف شروع به جوشیدن میکند. به همین خاطر حداکثر افزایش فشار بخار همین ۷۶۰Torr است.

حالا می توانیم بخار بالای مایع را خیلی سریعتر جمع کنیم چون ظرف محتوی مایع بخار در همان زمان بخار بیشتری تولید میکند. جوشاندن مایع بخار را از ظرف بیرون میکشد و تا وقتی که این بخار از یک مسیر سرد عبور کند، فشار بخار مجدداً کاهش می یابد. با ادامه اینکار می توانیم بخار را متراکم کنیم و آن را به شکل یک مایع با درصد ب بیشتر جمع کنیم.

این دقیقاً همان کاری است که دستگاه تقطیر انجام میدهد. به فرایند تقطیری که در یک مرحله انجام میشود، تقطیر ساده می گویند. ترکیبی از چند مایع داخل یک دیگ که گرما داده میشود، قرار می گیرد. دمای بخار بوسیله یک دماسنج که بالای لوله بخار قرار دارد، اندازه گیری میشود و از آن به عنوان نشانگر درصد خلوص استفاده میشود. مایع تقطیر شده معمولاً در یک محدوده دمایی مشخص جمع آوری میشود که نشانگر درصد خلوص محصول نهایی است. بخاری که از کندانسور یا سرد کننده بخار عبور داده میشود، به مایعی تبدیل میشود که ترکیب آن با مایع اولیه متفاوت است.

اگر این فرایند را چندبار تکرار کنیم به محصولی میرسیم که تقریباً مایع ب خالص است و تقریباً هیچ مایع الفی ندارد. البته تصفیه و پالایش مایعات نیازمند چندین بار تکرار فرایند تقطیر است که خیلی طول میکشد. پس اگر بخواهیم مایعی را کاملاً تصفیه و خالص کنیم، چطور؟

برای اینکار باید از تقطیر جزء به جزء استفاده کنیم. برج یا ستون تقطیر جزء به جزء دستگاهی است که در آن تعداد زیادی فرایند تقطیر در یک مرحله انجام میشود. ستون تقطیر یک لوله بلند است که با متریالی که سطح تماس زیاد و حجم کم دارد، بسته میشود. در واقع این متریال با فشار داخل ستون (یا همان لوله قرار می گیرد) قرار می گیرد. با ورود بخار به ستون، افت حرارت اتفاق رخ میدهد (در اثر تفاوت دمای بالا و پایین ستون). به این ترتیب بخار داخل ستون متراکم میشود. این محصول متراکم شده نسبت به مایع اولیه خالص تر است. سپس با ورود بخار بیشتر به ستون تقطیر، این مایع متراکم شده به نقطه جوش جدیدش میرسد و تبخیر میشود و در نتیجه میزان خلوص بخار نسبت به مرحله قبل بیشتر میشود. هرچه درصد مایع ب در ترکیب نهایی بیشتر میشود، نقطه جوش پایین تر می آید و افت حرارت تقویت میشود. در حین حرکت بخار داخل ستون تقطیر، همین فرایند چندین بار تکرار می شود و مایعی که فشار بخار کمتری دارد، جدا میشود و از ستون بیرون می چکد و دوباره داخل ظرف اصلی می ریزد.

استفاده از ستون تقطیر کامل باعث افزایش شدید دمای نشان داده شده توسط دماسنج میشود. با تمام شدن یکی از ترکیبات خالص داخل ظرف و وارد شدن ترکیب با دمای جوش پایین تر به داخل ستون، دما خیلی سریع افزایش می یابد و مشخص میشود که ترکیب داخل ستون تغییر کرده است.

با این دستگاه تقطیر می توانید هر دو نوع تقطیر را انجام دهید. بسیاری از محصولات خامی که نیاز به تقطیر دارند، شامل مواد جامد آلی هستند که می توانند ستون تقطیر را آلوده کنند. به همین خاطر باید ابتدا آنها را تقطیر کرد تا این ناخالصی ها حذف بشود.

تمام اندازه های این ساختنی به اینچ هستند. بهتر است از متر و ابزار اندازه گیری استفاده کنید که این واحد را داشته باشد و دنبال تبدیل اندازه ها به سانتیمتر نباشید. به این ترتیب ساخت دستگاه تقطیر ساده تر میشود.

باید راهی برای رساندن آب از سینک آشپزخانه به شلنگ پلاستیکی ۱۶/۳ اینچی پیدا کنید. روش کار بستگی به نوع و شکل سینک تان دارد.

حالا باید مواد خامی که در مرحله قبل جمع کرده اید را برای ساخت دستگاه تقطیر آماده کنید. کارتان را از لوله مسی شروع کنید و برش ها را طبق لیست زیر انجام دهید :

یک سر لوله ۱۸ اینچی را کمی خم کنید. ایجاد این خمیدگی کمی سخت است و باید از کوپلینگ ۲/۱ اینچی استفاده کنید. برآمدگی داخل یک سر کوپلینگ را با سوهان فلزی صاف کنید تا کوپلینگ راحت از داخل لوله ۲/۱ اینچی رد بشود. کوپلینگ را با فاصله ۳ اینچی از یک سر لوله رد کنید. یک کوپلینگ دیگر به سر لوله وصل کنید. حالا باید راهی پیدا کنید که بدون پیچ خوردن لوله آن را خم کنید. درست خم کردن لوله اهمیت زیادی دارد چون اگر پیچ بخورد، در حین تقطیر مایع پشت لوله گیر میکند. البته این مشکل دستگاه تقطیر را بکلی از کار نمی اندازد اما کارایی آن را کم می کنید. ابتدا با یک چکش برنجی روی قسمتی که باید خم بشود، چند ضربه بزنید. کوپلینگی که به سر لوله وصل کرده اید، نمی گذارد قطر دایره در اثر چکش کاری کاملاً بسته بشود.

البته یک راه ساده تر و البته گرانتر هم دارید؛ استفاده از لوله ۲/۱ اینچی تاشو که از مس نرم درست میشود. البته استفاده از این نوع لوله روی کیفیت دستگاه تقطیر اثر منفی میگذارد.

دوباره سوهان را بردارید و با آن برآمدگی های داخل آداپتورهای ۴/۳ و ۲/۱ اینچی را از بین ببرید تا راحت از لوله ۲/۱ اینچی رد بشوند.

حالا دو لوله ای که از لوله ۴/۳ اینچی بریده اید را بردارید. با دریل یک سوراخ در فاصله یک اینچی از سر هر کدام از لوله ها ایجاد کنید. اندازه این سوراخ ها باید بقدری باشد که سفت داخل آن قرار بگیرد. چون می خواهید روی سطح خمیده سوراخ دریل کنید، بهتر است ابتدا یک سوراخ آزمایشی کوچکتر روی لوله ها بزنید.

حالا همه قطعات برای لحیم کاری آماده اند. اگر لوله ها و سایر قطعات را درست آماده کرده باشید، کارتان در این مرحله و مرحله بعد بسیار ساده تر است.

اگر تجربه لحیم کردن مس را ندارید، بهتر است کارتان را از ستونی شروع کنید که عمودی می ایستد چون هیچ اتصال غیر استانداردی ندارد. با جوینت براش قسمت هایی که بهم وصل میشوند را تمیز کنید. قبل از لحیم کاری مس باید کاملاً روشن و درخشان بشود. با قلم مو شار لحیم را در همه قسمت هایی که قرار است به هم وصل بشوند، پخش کنید. همه قسمت ها یعنی داخل اتصالات و بیرون لوله ها. سپس لوله را داخل اتصالات مسی قرار بدهید و مطئن شوید کاملاً از آن رد شده است. حالا این قطعه را داخل یک گیره (ابتدا دورش دستمال بپیچید) یا لبه میز بگذارید. حواستان باشد که این لوله قرار است خیلی داغ بشود؛ پس جایم مناسبی برایش انتخاب کنید.

یک نکته مهم در لحیم کاری مس این است که نباید اتصالاتی که از هم دور هستند را یک دفعه شار بزنید و لحیم کنید. شار وقتی فقط گرم بشود و لحیم نشود، خاصیتش را از دست می دهد. اگر اینکار را بکنید، باید یکبار دیگر روی محل اتصال شار بزنید و در غیر اینصورت قطعات خوب بهم لحیم نمی شوند. اما اگر اتصالات بهم نزدیک باشند، می توانید ابتدا روی همه آنها شار بزنید و سپس لحیم کاری را شروع کنید.

مشعل را روشن کنید و اندازه شعله را طوری تنظیم کنید که مخروط آبی روشن نوک شعله به طول یک اینچ برسد. سر این شعله نازکتر را به اتصال بچسبانید (ترجیحاً از زیر). لحیم را هم درست در نقطه مقابل شعله روی لوله نگه دارید. همه قسمت های اتصال باید بقدری گرم باشد که لحیم را آب کنید تا اتصال نشتی نداشته باشد. آرام لحیم را روی محل اتصال آب کنید و اینکار را تا وقتی که یک قطره از زیر اتصال بچکد، ادامه بدهید. چکیدن این قطره نشان می دهد که محل اتصال به اندازه کافی با لحیم پوشانده شده است. اگر می خواهید لحیم کاری تمیز باشد (بدون حباب های لحیم)، خیلی سریع و قبل از اینکه لحیم خشک بشود، قسمت بیرونی اتصال را با برس مخصوص شار تمیز کنید. در حین کار برس را دور از صورت تان نگه دارید. استفاده از این برس قسمت زیادی از لحیم های اضافی را پاک میکند.

توضیح دادن کاری که در این مرحله انجام میشود، سخت است. توصیه ما این است که قبل از خوانن متن به تصاویر دقت کنید و سعی کنید خودتان به نحوه انجام کار پی ببرید. بیشتر اتصالاتی که در این مرحله ایجاد میشوند، نیاز به توضیح ندارند.ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

لحیم کاری کندانسور یا سرد کننده، سخت ترین قسمت کار است. برای ساخت این قطعه باید لوله ۱۸ اینچی (با ضخامت ۲/۱ اینچ) را داخل لوله ۴/۳ اینچی جا بدهید. لوله ۲/۱ اینچی یک لوله پیوسته است که یک لوله ۴/۳ اینچی دور آن غلاف شده و با آداپتورهای ۴/۳ و ۲/۱ اینچی سرجایش ثابت میشود. این دستگاه تقطیر طوری طراحی شده که فاصله بین دیواری های این دو قطعه خیلی کم است. خیلی مهم است که آب بتواند راحت در فضای خارجی بین دیواره دو لوله جریان داشته باشد. همین آبی که بیرون لوله ها جریان دارد، مایع داخل لوله را سرد میکند و باعث میشود فرایند تقطیر سریعتر انجام بشود. چیزی که مونتاژ این قطعه را مشکل میکند این است که آب از طریق یک لوله مسی ۴/۱ اینچی وارد محفظه تقطیر میشود. اگر سوراخ این لوله برآمدگی و دندانه داشته باشد یا خود لوله بیش از حد وارد محفظه بشود، جریان آب سرد کننده بخاطر تماس لوله ۴/۱ با لوله ۲/۱ اینچی محدود میشود (به تصویر اول دقت کنید). با استفاده از سوهان کمی از برآمدگی هایی که بعد از دریل کردن سوراخ ایجاد میشود را از بین ببرید (کمی از این برآمدگی برای لحیم کاری درست لازم است). وقتی هم که لوله ۴/۱ اینچی را لحیم می کنید، مطمئن شوید بیش از حد داخل لوله ۴/۳ اینچی فرو نرفته است.

کارتان را با لحیم کردن لوله ۴/۱ اینچی به سورخ روی لوله ۴/۳ اینچی شروع کنید تا در حین کار لوله کوچکتر را ببینید. سپس دو اتصالی که با آداپتورهای ۴/۳ و ۲/۱ اینچی ایجاد میشوند را نزدیک خمیدگی لوله ۲/۱ اینچی لحیم کنید. سنباده زدن و پخش کردن شار روی محل اتصال قبل از لحیم کاری فراموش نشود. آداپتور لوله را در سر دیگر لوله قرار بدهید اما به آن شار نزنید. این آداپتور فعلاً فقط قرار است قطعات را تراز نگه دارد. لوله ۴/۱ اینچی را طوری تراز کنید که به سمت بالا باشد (در موازات خمیدگی لوله ۲/۱ اینچی و دور از آن). حالا اتصال نزدیک خمیدگی لوله ۲/۱ را لحیم کنید. حالا لوله های ۲/۱ و ۴/۳ بوسیله یک آداپتور به شکل صحیح به هم وصل شده اند. حالا می توانید به آداپتور دوم شار بزنید و آن را هم لحیم کنید.

وقتی همه قعطات سرد شدند، مطمئن شوید که محفظه نشتی ندارد. البته سر لوله ۴/۱ که به سمت بیرون است را با انگشت ببندید و سپس آزمایش را شروع کنید. یکبار داخل لوله ها دم و باز دم کنید تا مطمئن شوید خوب مهر و موم شده اند. اگر قطعات نشتی نداشتند و جریان هوا براحتی داخل آنها جریان داشت، سراغ قسمت ساده کار بروید.

کاغذ سنباده را بردارید و همه قطعات را تمیز کنید.

ابتدا باید راهی پیدا کنید که یک آداپتور ماده ۲/۱ اینچی به بالای دیگ تقطیر وصل کنید. همانطور که گفته شد، دیگ این دستگاه تقطیر یک زودپز است. اگر از چیز دیگری به عنوان دیگ استفاده کرده باشید یا حتی شکل و ابعاد زودپزتان متفاوت باشد، ممکن است روشی که در ادامه می خوانید به کارتان نیاید.

ابتدا با اره سوراخ کن ۴/۳ اینچی یک سوراخ روی در زودپز دریل کنید. این سوراخ را باید درست روی محل قرار گرفتن سوپاپ بخار بزنید. اگر جنس زودپزتان آلومینیوم باشد، باید قبل از لحیم کردن یک تکه مس به سوراخ بچسبانید چون لحیم مس روی آلومینیوم جواب نمی دهد.

 یک آداپتور دیگر بردارید و آن را طوری داخل سوراخ فرو کنید که دندانه های آن به سمت بیرون باشد. با سندان و چکش کمی روی سر آداپتور کار کنید تا سر آن روی در زودپز پخش بشود. در نهایت می تونید آداپتور را چند ضربه چکش داخل سوراخ روی در زودپز فرو کنید. اگر لازم بود از نوار تفلون (یا حتی لحیم کاری) برای جلوگیری از نشتی بخار استفاده کنید.

ممکن است روش کار شما در این مرحله متفاوت باشد. به هر روشی که آداپتور را وصل می کنید، حواستان باشد بخار به بیرون نشت نکند.

قبل از شروع کارتان در این مرحله باید یکبار دیگر همه چیز را تمیز کنید. لحیم کاری مس باعث میشود کمی مواد شیمایی روی سطح مس باقی بماند. اگر این مواد شیمیایی را تمیز نکنیم با محصول خروجی دستگاه تقطیر مخلوط میشوند و درصد خلوص آن را کاهی می دهند. آب گرم و مواد شوینده قوی به همراه یک برس بلند کارتان را راه می اندازد. هنگام تمیز کردن قطعات بیش از هر چیز روی ستون تقطیر تمرکز کنید چون خروجی نهایی و خالص از این لوله بیرون می آید.

تا همین جای کار ستون تقطیر دستگاه را ساخته ایم اما داخل آن خالی است. در این مرحله باید داخل ستون تقطیر را پر کنیم تا ناخالصی های محصول خروجی را بگیرد. برای پر کردن داخل لوله از پشم سیم یا همان سیم ظرفشویی استیل استفاده نکنید. استیل خام واکنش خوبی به گرما و ترکیبات عالی نشان نمی دهد.

 • دمنوش نعناع خشک برای لاغری
 • سه نوع سیم ظرفشویی در بازار وجود دارد : سیم استیل، سیم روی و سیم مسی. ما برای پر کردن داخل ستون تقطیر از سیم مسی استفاده می کنیم چون علاوه بر کارایی بالا، از لحاظ بهداشتی هم بهتر است و اگر بخواهید مایع تقطیر شده را بنوشید، مشکلی برایتان ایجاد نمی کند.

  نوار فلزی که سیم ظرفشویی را گرد کرده، باز کنید. حالا یک نوار مسی دارید که براحتی می توانید داخل لوله را با آن پر کنید. برای قرار دادن سیم داخل لوله از میل بافتنی و دم باریک استفاده کنید. سیم مسی باید از یک طرف به انتهای لوله برسد و از طرف دیگر درست زیر زانویی تمام بشود.

  ستون تقطیر دستگاه هم آماده شد.

  اگر نگاهی به اطراف تان بیاندازید، می بینید که این قطعات را آماده کرده اید :

  اینها تمام چیزهایی هستند که قبل از مونتاژ دستگاه تقطیر باید آماده باشند. یکبار دیگر همه قطعات را چک کنید و اگر چیزی را از قلم انداخته اید، آن را هم آماده کنید.

  دیگ تقطیر، کندانسور و یکی از ستون ها را روی اجاق آشپزخانه تان بهم وصل کنید. لوله پلاستیکی را به شیر آب آشپزخانه وصل کنید (نحوه انجام اینکار را خودتان پیدا کنید). حالا اندازه لوله ای که باید از شیر آب تا کندانسور کشیده بشود را محاسبه کنید (طوری که لوله سفت باشد). حالا لوله را ببرید. حالا سر این لوله پلاستیکی را به لوله مسی ۴/۱ اینچی انتهای کندانسور وصل کنید. قسمت دیگر لوله پلاستیکی را هم از بالای کندانسور به داخل سوراخ سینک بکشید. حالا وقتی شیر آشپزخانه را باز کنید، جریان آب از شیر آشپزخانه وارد کندانسور میشود و سپس داخل سینک برمیگردد. حالا آب سردی که برای تقطیر نیاز دارید، فراهم شده است. بعداً باید نرخ جریان آب سرد را آزمایش کنید تا به نسبت مناسب بین آب خارج شده از کندانسور و بخار سرد نشده برسید.

  وزن کندانسور کمی زیاد است و وقتی فقط به دیگ تقطیر وصل باشد، کمی خطرناک است. ممکن است در حین تقطیر لوله کج بشود یا تکان بخورد. یک تکه سیم بیاورید و کندانسور را به چیزی ببندید تا همه وزنش روی دیگ تقطیر نیفتد.

  حالا دستگاه آماده است و می توانید تقطیر را آغاز کنید. همانطور که قبلاً گفتیم برای مواد جامد از ستون تقطیر استفاده نکنید. اینکار محتویات داخل ستون تقطیر را آلوده میکند. برای تقطیر این مواد ابتدا تقطیر ساده را انجام بدهید و سپس تقطیر جزء به جزء را از طریق ستون تقطیر پیاده کنید. شاید بگویید تمیز کردن این ستون کاری ندارد اما دانستن این نکته برای وقتی که می خواهید مایع کاملاً خالص درست کنید، ضروری است.

  برای خالص کردن مایعات با دستگاه تقطیر باید نقطه جوش آنها را بدانید تا مشخص بشود کی باید تقطیر را آغاز کنید. این اطلاعات را براحتی می توانید در اینترنت پیدا کنید. تصور کنید شما یک ترکیب از سه ماده A، B و C دارید و فقط B را می خواهید. ابتدا باید نقطه جوش هر سه را پیدا کنید و فرض کنید نقطه جوش A 65 درجه، نقطه جوش B 78 درجه و نقطه جوش C 100 درجه باشد. ابتد یک تقطیر ساد در کل محدوده دمایی انجام بدهید و مایع تقطیر شده در دمای بین ۶۵ تا ۱۰۰ درجه را جمع کنید. حالا می توانید تقطیر جزء به جزء را آغاز کنید. اگر خروجی دستگاه درصد A بیشتری داشته باشد، دما به ۶۵ درجه میرسد و متوقف میشود. مایعی که در این دما تقطیر میشود را دور بریزید چون A خالص است. حالا مایع تقطیر شده در محدوده دمایی ماده B را جمع کنید. این مایع فقط حاوی ماده B است. مایع حاصل از تقطیر در محدوده دمایی C را هم دور بریزید. به همین سادگی موفق شدید یکی از ترکیبات ماده اولیه – یعنی B – را استخراج کنید.

  برای اولین آزمایش دستگاه تقطیر بهتر است از آب نمک استفاده کنید. ببینید می توانید با دستگاهی که ساخته اید، از آب نمک آب آشامیدنی بسازید. حالا می توانید میزان مایع سرد کننده مناسب را هم پیدا کنید. چون وقتی ترکیب به دمای جوش میرسد جریان مایع سرد کننده نسبت به زمانی که آب در لوله بالایی است و دستگاه در حال تقطیر آب است، کندتر میشود. برای اینکار یا باید از آب خالص استفاده کنید یا وقتی اینکار را بکنید که نقطه جوش ماده اصلی باقیمانده داخل دیگ بیشتر از نقطه جوش سرد کننده باشد. نگاه تان را روی حباب هایی که از لوله بالایی بیرون می آیند، نگه دارید و مرتباً دمای آب خارج شده از لوله سرد کننده را چک کنید. حالا اگر لازم بود، جریان آب داخل لوله پلاستیکی را تنظیم کنید. با مزه مزه کردن آب هم می توانید متوجه شوید که چیزی داخل دستگاه تقطیر گیر کرده یا نه.ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

  پیشنهاد بعدی ما برای آزمایش دستگاه تقطیر، ایزوپروپیل الکل است. ببینید می توانید درصد ایزوپروپیل الکل را به نصف برسانید. نقطه جوش ایزوپروپیل الکل مشابه نقطه جوش اتانول است؛ پس اگر خواستید نوعی آشامیدنی را تقطیر کنید، قبلش حتماً دستگاه را تمیز کنید.

  با همین دستگاه تقطیر می توانید عطر بسازید یا عرقیات گیاهی تولید کنید. دمای جوش بیشتر گیاهان بالاتر از ۱۰۰ درجه است اما داخل آب هم تقطیر میشوند. این روش ” تقطیر با بخار ” نام دارد که در صنایع عطرسازی کاربرد گسترده ای دارد.

  این دستگاه امکانات بی شماری در اختیارتان قرار می دهد و خیلی از نیازهای خانگی و آزمایشگاهی شما را برطرف میکند. قطعاً این دستگاه تقطیر بی نقص نیست؛ پس اگر پیشنهادی دارید که کیفیت دستگاه را بیشتر میکند، آن را با ما در میان بگذارید. و نکته آخر اینکه : تجربه این ساختنی جالب و کاربردی را با نادیده گرفتن نکات ایمنی برای خودتان تلخ نکنید!

  منبع

  سلام . میخواستم بپرسم لوله مسی ۳٫۴ اینچی از کجا میشه تهیه کرد?

  برای پاسخ دادن باید وارد شوید

  نحوه عرق گیری در خانه و منزل به صورت صحیح ، عرق‌ گیری یا به اصطلاح علمی آن تقطیر برای از بین بردن ناخالصیها و مواد معدنی از یک محلول یا آب بسیار مفید است ، وقتی مایعی گرم میشود بخار از خود متساعد می کند و این بخار بالا میرود.
  با کمک این فرایند ، آب را از مواد معدنی که به شکل مایع یا جامد هستند جدا می‌کنند.
  وقتی بخار سرد شد ، دوباره به شکل مایع متراکم میشود ، مایعی که عاری از ناخالصی است و میتواند دوباره جمع آوری و استفاده شود.
  البته این کار کمی وقتگیر است اما وقتی میخواهید ناخالصی های یک مایع را از بین ببرید یک راه حل دم دست و فوری است.
  یکی از روشهای کم خرج عرق‌ گیری گیاهانی نظیر نعنا و شوید یا گیاهان خوراکی یا دارویی دیگر یا خالص کردن مایعات با استفاده از وسایلی صورت می گیرد که در آشپزخانه پیدا می شود.برای عرق‌ گیری به شیوه زیر عمل کنید :۱. یک قابلمه بزرگ درب دار آماده کنید.
  بزرگترین قابلمه ای که دستتان می رسد را بردارید تا میزان بیشتری از مایعات را بتوانید تقطیر کنید.
  این قابلمه باید آنقدر بزرگ باشد که یک ظرف کوچک دیگر مانند کاسه استیل یا کاسه فلزی دیگری در آن جا شود.
  اگر درب قابلمه انحنا دارد ، از آن به جای درب مسطح استفاده کنید ، شکل منحنی درب قابلمه به جمع آوری میعان به سمت مرکز کمک میکند.
  اگر درب منحنی پیدا نکردید ، میتوانید از مقداری فویل آلومینیومی استفاده کنید ، آن را روی یک کاسه بزرگ بگذارید و شکل منحنی به آن بدهید تا بتوانید به عنوان درب قابلمه از آن استفاده کنید.
  فویل را برگردانید تا روی قابلمه را بپوشاند.

  ۲. یک ظرف دیگر داخل ظرف بزرگ بگذارید تا مایعات در آن بریزد.
  ظرفی را انتخاب کنید که بتواند دمای بالای جوش را تحمل کند.
  احتمالا بخواهید ظرف جمع آوری را به سمت بالای قابلمه بیاورید.
  برای این کار یک قفسه پایه‌دار در کف قابلمه بزرگ بگذارید و ظرف کوچک را روی آن قرار ‌دهید تا ارتفاع آن بالاتر بیاید.
  حتی می‌توانید از یک آجر یا چیزی شبیه به این استفاده کنید که در تماس با مایع تقطیرشده نباشد.
  میتوانید یک سوراخ روی دریچه ایجاد کنید و از یک لوله طویل برای جمع آوری مایع تقطیر شده یا عرق مورد نظر در ظرف جداگانه استفاده کنید.
  البته شاید مجبور باشید برای این کار در ظروف آشپزخانه خود سوراخ ایجاد کنید تا این کار بهتر انجام شود.

  ۳. آب کثیف را در یک قابلمه بزرگ بریزید.
  مطمئن شوید که هیچ ذره ای از مایع کثیف یا ناخالص داخل ظرف کوچک نریخته است.
  شاید فقط بخواهید قابلمه را تا آنجایی پر کنید که تنها چند سانتیمتر پایینتر از ارتفاع ظرف کوچک باشد.
  اگر آب خیلی به ظرف جمع آوری نزدیک باشد ، ممکن است به داخل آب خالص یا تقطیرشده بریزد و آن را آلوده یا ناخالص کند.ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

  ۴. درب قابلمه را روی قابلمه برعکس کنید.
  با برگرداندن درب قابلمه ، زاویه منحنی به هدایت کردن بخار آب به سمت مرکز کمک میکند تا یک جا جمع شود و به داخل ظرف کوچک سرازیر شود.
  شما میتوانید چند بسته یخ یا آب سرد را روی درب قابلمه بگذارید تا بخار زودتر سرد شود و به شکل مایع دربیاید.

  ۵. آب را دوباره بجوشانید.
  اجاق گاز را روشن کنید و آب را گرم کنید ، دمای آب را بررسی کنید و آن را در حال جوشیدن ملایم بگذارید.
  اگر زیاد به آب گرما بدهید و شعله زیاد باشد ، ممکن است قطرات آب ناخالص به داخل ظرف کوچک جمع آوری بریزد ، هر وقت لازم شد دمای آب را تنظیم کنید.

  ۶. محتویات قابلمه بزرگ را تا آنجا که ممکن است بجوشانید.
  اما نگذارید تمام آب موجود در قابلمه خشک شود یا برای همیشه قابلمه را خراب کنید.
  بگذارید مایع تقطیرشده یا عرقی که گرفته اید خنک شود.
  جوشیدن مایع چندین ساعت طول می کشد تا بتوانید مقدار زیاد و خاصی از عرق گیاه مورد نظر یا مایع خالص به دست آورید پس باید صبور باشید.

  در تاریخ ۸ فروردین ۱۳۹۷ این مطلب نوشته شده است.

  دسته بندی : عرقیجات , نوشیدنی

  تعداد بازدید : 235071

  خیرخواه

  ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ساعت ۱۶:۴۴

  تلفن :

  ایمیل : sekinehkheirkhah@gmail.com

  با تشکر از شما ف ولی بهتر بود که گیاه دارویی دا هم در قابلمه می ریختید و آموزش خود را تکمیل می نمودید این برای بازدید کننده نامفهوم است

  امیرعلی

  ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ ساعت ۱۱:۴۹

  تلفن : 09133522033

  ایمیل : bbs.hakimi@yahoo.com

  عالی بود ممنون

  اکبر از تبریز

  ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ ساعت ۲۲:۱۵

  تلفن :

  ایمیل : mahoorhomaiun93@gmailfa.com

  خوبه ممنون

  ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

  خرید

  ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ ساعت ۱۹:۵۵

  تلفن : 09358741254

  ایمیل : iranfillter@gmail.com

  ممنون عالی بود

  خليل

  ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ ساعت ۱۵:۴۷

  تلفن : 09353256584

  ایمیل : www.birop@gmail.com

  برای عرق گیری جالب هست

 • ادرس اداره استاندارد استان اصفهان
 • آیناز

  ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ ساعت ۱۲:۵۵

  تلفن :

  ایمیل : rasul.abolghasemi70@gmail.com

  باتشکرازشما ولی اگ با گیاه امتحان میکردین بهتربود.

  عباس شعبانی

  ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ ساعت ۲۳:۵۴

  تلفن : 09171751483

  ایمیل : Abbas.shabani2000@gmail.com

  سلام وقت شما بخیر
  لطفا بفرمائید چقدر آب باید روی برگ کاسنی ریخت
  جهت عرق گیری
  باتشکرساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

  عباس شاد

  ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ ساعت ۰۱:۴۱

  تلفن : 09151804655

  ایمیل : bshad1175@gemail.com

  سلام با تشکر ترفند بسیار خوبیه میشه ازش برای گرفتن عرقیات گیاهی مثل نعنا کاسنی و… استفاده کرد اگر نعنا خشک باشه چقدر آب لازم داره ممنون میشم جواب بدید

  کیان

  ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

  تلفن : 09391900285

  ایمیل : Kianp0178@jmail.com

  عالی بود

  Amir

  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ساعت ۰۲:۱۵

  تلفن :

  ایمیل : azare0039@gmail.com

  ممنون ازاین روش برای گرفتن عرق هم میشه استفاده کرد؟

  م

  ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ساعت ۲۰:۱۷

  تلفن : 09302190441

  ایمیل : Leylarad97@gmail.com

  توضیحات خوب بود ممنون از راهنمایی شم

  بهزاد

  ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ساعت ۰۲:۰۱

  تلفن :

  ایمیل : rzabhzad@gmail.com

  یاد ننه خدا بیامرزم افتادم.که بااین روش عرق گیری میکرد.دمت گرم.شیرین کام باشی

  عادله

  ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ ساعت ۱۵:۳۵

  تلفن : 09331370614

  ایمیل : adele7997@gmail.com

  خب سوال اینجاست که تا چند بار میشه ظرف کوچیک داخل قابلمه رو خالی کرد تا دوباره پرشه

  ندا

  ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ ساعت ۱۶:۲۵

  تلفن :

  ایمیل : Thesowhat@gmail.com

  متصاعد درسته نه متساعد!!!!

  ابوالفضل

  ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ ساعت ۱۹:۱۵

  تلفن : 09103460318

  ایمیل : Abolfazl.taei66@gmail.com

  من متوجه نشدم گیاه مورد نظر رو تو کدوم ظرف بریزیم؟توضیحتون کامل نبود.. اب کثیف چرا بریزیم تو ظرف

  نداغلامی

  ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ساعت ۱۷:۵۱

  تلفن : 09114201484

  ایمیل : www.nadia88g@gmail.com

  حالا چرا آب کثیف بریزیم😐

  مانا

  ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ ساعت ۰۰:۵۴

  تلفن : 09374214347

  ایمیل : nazaninzz52@yahoo.com

  باسلام و خسته نباشید…
  بنده که خودم کارم عرقگیری گیاهان دارویی هست، متوجه این توضیحات نشدم و بیشتر شبیه یه شوخی بود تا کار علمی! چرا اینقدر سختش کردید؟ کافیه یه دیگ و نیچه ی معمولی(نیازی نیست که حتماً مسی باشه) بخرید و خیلی راحت ، هر گیاهی رو دلتون میخواد، تمیز کنید و بشورید وبریزید توی دیگ و تا سه انگشت بالای دیگ رو خالی بذارید و آب تمیز بریزید داخل دیگ و نیچه رو بذارید روی دیگ و دورتادور محل تلاقی نیچه و دیگ رو با خمیر آرد نون، بگیرید بطوری که هیچ راه گریزی برای خارج شدن بخار نباشه… بقیه ش دیگه کاری نداره… و باید قبل از داغ شدن آب بالای گودی نیچه ، آب رو عوض کنید …که بالای دیگ داغ نباشه… حالا چرا آجر بذاریم و دیگ در دیگ کنیم و آب کثیف بریزیم !!! منکه سر در نیاوردم . امیدوارم نوشته ی من به علاقمندان کمک کرده باشه‌.

  امیر

  ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ ساعت ۱۴:۵۹

  تلفن :

  ایمیل : ssss@yahoo.com

  چرا شماره تلفن ها رو توی نظرات منتشر می کنید؟ سایت تون مشکل داره. این چه جور طراحی سایته؟

  mammaf

  ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ ساعت ۱۶:۱۰

  تلفن : 09303891164

  ایمیل : sadegnegad11@gemil.com

  بابامن فک کردم داره آموزش عرق رومیده

  فریبا

  ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ ساعت ۰۰:۱۶

  تلفن :

  ایمیل : faribata1361@gmail.com

  آب کثیف برا چی بریزیم تو قابلمه
  نامفهوم

  ساراغفاری

  ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ ساعت ۰۱:۱۰

  تلفن :

  ایمیل : sara.gh6264@yahoo.com

  بنده کاملامتوجه شدم عالی بود، منظورازآب کثیف آب ناخالصه دیگه!!!

  معصومه سعیدی از یاسوج

  ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ساعت ۱۴:۳۲

  تلفن : 09178414828

  ایمیل : Www.yekta@gmal.com

  عالی بود دست شما درد نکن.نباید که صورت ظاهر مساله را دید باید خودتون برای حل مساله فکر کنید,حالا نه اینکه فقط اجر میتونه باشه,هرچیزی که بتوان ظرف حاوی عرق را روش جاگذاری کرد میتونه سه پایه کوچک خانگی باشه یا ظرف دیگه که بتوان ظرف عرق روش گذاشت.میتوانیم ظرف عرق هم یه سینی گود استیل انتخاب کرد که عرق بیشتری توش بیافته وچند وقت یکبار خالیش کرد.شعله گازهم ملایم کنیم که با ارامش عرق بیشتری تهیه شود.از اطلاعات همه دوستان متشکرم.

  فرامرز

  ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ ساعت ۱۲:۳۹

  تلفن :

  ایمیل : aghonchegi@gmail.com

  توضیحات عالی و کامل و کاربردی بود. برای دوستان که متوجه نشدن بگم که منظور از آب کثیف آبی است که با گیاه مخلوط شده و قرار است بجوشد و پس از تقطیر آب تمیز خوایم داشت و مظور همان عرق بدست آمده است

  بهناز سلیمانی

  ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ساعت ۱۱:۴۲

  تلفن :

  ایمیل : bhnaz.s.a@gmail.com

  ممنون عالی بود

  احسان

  ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ ساعت ۱۸:۵۰

  تلفن :

  ایمیل : msalhmsk33@gmail.com

  امیدوارم واسه گرفتن آب انگور هم جواب بده من بلد نیستم چجوری اونو ردیف کنم ولی فک کنم از بخارش گرفته میشه امیدوارم درست باشه کاملا هم مفهوم بود برای من یکم فکر کنید:)

  ممد

  ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ ساعت ۰۳:۵۷

  تلفن :

  ایمیل : Mammad.oveysi.1@gmail.com

  سلام لطفا نحوه ی عرق گیری کشمش و انگور را هم بگذارید ممنونم

  امید

  ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ساعت ۰۰:۳۹

  تلفن :

  ایمیل : Omidsamsami10544@gmail.com

  بابا برید یه دستگاه عرقگیر پاساژ آلمنیوم بخرید خلاص

  نادر

  ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ساعت ۰۱:۳۱

  تلفن : 09192770829

  ایمیل : Nader1947@gmail.com

  خوب بود

  هادی

  ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ساعت ۰۲:۳۷

  تلفن :

  ایمیل : Tondarfaransh@gmail.com

  منظور ازآب کثیف همان نتیجه کاربدست آمده از صاف کردن اولیه گیاهان یا کشمش وانگور است که باید در دیگ بریزید واین آب راباید در ظرف بزرگ یاهمان قابلمه بزرگ ویا زودپز بریزید وظرف کوچک راخالی بگذاریدوظرف کوچک عرق جمع شده خالص گیاهان دارویی میباشدکه چندمرحله پرو خالی میشودوبهتراست بیشتراز ۳بار نشود

  محمدزمانی

  ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ ساعت ۱۹:۴۷

  تلفن : 09016462558

  ایمیل : zamanysayad@gmail.com

  ممنون عالی بود

  فرزاد چراغی

  ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ ساعت ۲۲:۳۰

  تلفن : 09030701057

  ایمیل : fchraghy95@gmali.com

  سلام وقت بخیر لطفا راهنمایی کنید که برای عرق گیری گیاه چقدر اب باید به گیاه اضافه کنید

  امیر عباس

  ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ ساعت ۲۳:۰۱

  تلفن : 09906910540

  ایمیل : poopyoqptrp@gmail.com

  سلام،میگم میشه خام خرما هم با این روش گرفت

  مهرداد

  ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ ساعت ۱۷:۲۰

  تلفن : 09907712290

  ایمیل : diamond.sani@yahoo.com

  عرقم میشه گرفت😀

  ح. دزیانی

  ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ ساعت ۰۳:۵۱

  تلفن : 09215917864

  ایمیل : Dezyanih@yahoo.com

  سلام. لطف بفرماید چه مقدار خار مریم را باچندلیتر اب بجوشانیم. ایا لازم است در اب خیس بخورد قبل از جوشاندن یا نه
  متشکرم

  طرز تهیه عرق زیره سیاه – 1TouchGreens خواص عرق زیره سیاه،

  ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ساعت ۱۶:۵۳

  تلفن :

  ایمیل :

  […] https://ashpazkhaneha.com […]

  عالیشاه

  ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ساعت ۰۷:۴۱

  تلفن :

  ایمیل : heydaralialishah@yahoo.com

  طرز تهیه عرق کاسنی نگفتین؟

  مهدی

  ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ساعت ۰۰:۵۵

  تلفن : 09036258568

  ایمیل : esmailimehdi28@gmail.com

  دوست عزیز با این روشی که فرمودین اصل ماجرا که مواد معطر عرق هست و در اب هم نامحلول هستش ،به دلیل گرمای شدید قابلمه که ظرف محتوی تقطیرات و هم به شدت گرم میکنه به سرعت بخار شده و به دلیل اینکه شما اطراف درب قابلمه رو نمیتونید پلمپ کنید به سرعت وارد فضای اطاق شده و عملا با این روش فقط شما هوای داخل اشپزخانه رو معطر میفرمایید.

  ناشناس

  ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ ساعت ۲۳:۲۳

  تلفن :

  ایمیل : a.m.kianoosh@gmail.com

  بد نبود

  افسانه

  ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ ساعت ۰۲:۲۶

  تلفن : 09159968089

  ایمیل : Mehdi.hgorbani123556@gmail.com

  من خودم فروش دستگاه گلابگیری و عرقیات دارم هرکسی خواست پیام بده خیلی ساده اس اینقدر مشکل نداره گیاه میریزی اب هم میریزی میزاری روی گاز تموم

  علی افسر کوشا

  ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ ساعت ۰۸:۵۰

  تلفن : 09141488267

  ایمیل : aliafsarkoosha@gemail.com

  سلام وخسته نباشید درمورد عرق پنیرک لطفا درصورت امکان توضیح دهید که از چندکیلو گیاه پنیرک چند لیتر عرق میتوانیم برداریم ؟ باتشکر

  مریم

  ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ساعت ۱۲:۰۶

  تلفن :

  ایمیل : 8513713@gmail.com

  روش ساده تر استفاده از دیگ زودپز است که دارای سوپاپ شوت مانند است به این ترتیب که گیاه مورد نظر + آب را در دیگ ریخته و درب را محکم می بندیم یک لوله مسی یا شلنگ سرم را به سر سوپاپ زودپز وصل می کنیم و بقیه قسمت لوله مسی یا شلنگ سرم را بصورت حلقه کرده در ظرف آب سرد قرارداده و انتهای لوله را در بطری قرار می دهیم اگر زیر زودپز را روشن کنیم بخارات از مسیر سوپاپ بوسیله شلنگ خارج و سپس در قسمت حلقوی سرد و عرق خالص گیاهی از انته بیرون می اید .
  ضمنا شلنگ سرم به دلیل قابلیت تنظیم بهتر است .

  Sare

  ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ ساعت ۱۹:۰۹

  تلفن :

  ایمیل : Sa63sa60@gmail.com

  ممنون مریم بانو روش زودپز عالی بود.خداخیرت بده

  گل … ی… خی …در

  ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ ساعت ۰۲:۱۷

  تلفن :

  ایمیل : a.s.d.aazami2@gmail.com

  سختش کرده الکی فویل و آحر و سیمان چیه دیگه . گیاه و آب را در یک کتری بریزید و بک لوله مسی حدود ۷۰ سانتی را به سر لوله کتری وصل کنید مثلا با لحیم یا خمیر یا چسب محکم دور و بر لوله با فضای خالی سر لوله کتری را ببندبد کترب و گیاه داخلش را روی اجاق یا آتشی جوش بیارید بخاری که از لوله کتری وارد اون لوله وصل شده به سر لوله کتری میشه را سر انتهاییش در زک ظرف قراردهید قطرات بخار حاصله همان لرق گیاه هست دیگه برای زودتر سرد کردن بخار داخل لوله میتوانید اون لوله مسی را که از سر لوله کتری اومدا کمی منحنی کرده و در بک ظرف آب سر قراردهید همی راحت و ساده

  نام :

  ایمیل :

  تلفن :

  وبسایت :

  دیدگاه :

  ارائه کننده : تورج امین فر

  ایمیل : TinaAminfar@Gmail.Com

  وبسایت : Www.Ashpazkhaneha.Com

  آدرس محل : تهران ، بلوار مرزداران ، نبش ناهید ، ساختمان پارمیس ، طبقه چهارم ، واحد 16

  تلگرام : گروه تلگرام آشپزخانه ها

  اینستاگرام : صفحه اینستاگرام آشپزخانه ها

  اعتبار : 375 مطلب تایید شده

  آمار

  پربازدیدترین محصولات

  پرسش و پاسخ

  تماس با ما

  تلفن شرکت : 09356107101

  تلفن شرکت : 02144208871

  آدرس شرکت : تهران ، بلوار مرزداران ، نبش خیابان ناهید ، ساختمان پارمیس ، واحد 16

  آدرس کارخانه : تهران ، نرسیده به عوارضی تهران ساوه ، کوچه پارس فرغون

  اینستاگرام

  تلگرام

   ساخت و فروش انواع دستگاه عرق گیری، دستگاه گلاب گیری و نی قازان در طرح های مختلف و در سایزهای 8،13،20،35،50،70،100،130،170،250 لیتری با جنس کندانسور خنک کننده استیل 304 نگیر ( ضد زنگ ) صنایع غذایی و جنس دیگ آلومینیومی میباشد. دستگاه گلابگیری یا دستگاه عرق گیری دارای واشر سیلیکنی نسوز صنایع غذایی میباشد و دارای چهار گیره فلزی نگه دارنده است که با بسته شدن گیره ها هیچ بویی و بخاری از دستگاه گلاب گیری خارج نمیشود و آبندی کامل است و نیازی به خمیر گرفتن یا پارچه نخی بستن ندارد. نکته قابل توجه در ساخت محصولاتی که با مواد غذایی سروکار دارد موادی است که در ساخت آن به کار میرود.همان طور که میدانید قلع فلزی نسبتا گران بهاتر از سرب است، در سایر کارگاه های تولیدی برای لحیم کاری چنین محصولاتی از سرب خالص و یا ترکیبی از سرب و قلع استفاده میکنند تا هزینه ساخت را پایین بیاورند و همچنین میدانید که سرب موادی است مضر و سرطان زا. ولی ما در لحیم کاری دستگاه گلاب گیری و عرق گیری فقط از قلع خالص استفاده کردیم تا خریداران از محصولات ما راضی باشند.

   

  ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

   

   

  سایز

  (لیتری)

  میزان خروجی عرق

  (لیتر در ساعت)

  قطر دهانه

  (سانتیمتر)

  ارتفاع

  (سانتیمتر)

  8

  1

  23

  48

  13

  1.3

  27

  50

  20

  1.6

  32

  55

  35

  2.1

  ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

  38

  60

  50

  2.9

  44

  65

  70

  3.8

  46

  65

 • عکس امید دافنه عشق اجاره ای
 • 100

  4

  53

  70

  130

  7

  54

  70

  170

  8.6

  ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

  55

  75

  250

  12

  60

  75

  آموزش تهیه گلاب از گل محمدی

  نکاتی برای تهیه گلاب با کیفیت

  مشاهده سبد خریدصورت حساب

  هزینه کلی: 0 تومان

  مشاهده سبد خریدصورت حساب

  قیمت فروش دستگاه تقطیر و با توجه به کیفیت آلومینیوم و استیل به کار گرفته شده در ساختار دستگاه و ابعاد آن متفاوت می باشد. یکی از باکیفیت ترین و بادوام ترین انواع دستگاه های گلابگیر، دستگاه تقطیر و یا دستگاه عرق گیری خانگی از نوع واشر دار می باشد. بسیاری از دستگاه های عرق گیری خانگی که با عناوین دستگاه گلابگیر و دستگاه تقطیر شناخته می شوند دارای واشر سیلیکونی و بست آب بندی شده می باشد که دستگاهی کامل و مجهز است و به هنگام استفاده به خمیرگیری و یا گچ گرفتن و کارهای جانبی جهت آماده کردن دستگاه نیازی نیست.

  ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

  فیلد های ضروری مشخص شده اند *

  دیدگاه

  برای دیدگاه بعدی، نام، ایمیل، و وب سایت من را در این مرورگر ذخیره کنید .

  ارسال نظر

  ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

  ساخت دستگاه گلاب گیری در خانه

  0

  0 boy فواید،علائم،خواص نوامبر 22, 2020
  برچسب ها :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *