سایت شبکه بهداشت اصفهان

سایت شبکه بهداشت اصفهان
سایت شبکه بهداشت اصفهان

سرطان قابل پیشگیری است.                                                  سهم شما از علل قابل پیشگیری مرگ ناشی از سرطان، بیش از پنجاه درصد است.                                                  روش های خودمراقبتی برای پیشگیری اولیه از سرطان را بشناسید.                                                  علایم هشداردهنده سرطان را بشناسید. هر چه سرطان زودتر تشخیص داده شود، درمان پذیر تر است.                                                  زندگی روانی, معنوی و اجتماعی سالم، یعنی ابتلای کمتر به سرطان؛ خود و دیگران را دوست بدارید.                                                  شما برای تامین، حفظ و ارتقای سلامت خود، خانواده و اطرافیان مسولیت فردی، خانوادگی و اجتماعی دارید.                                                  باورهای نادرست را کنار بگذارید و به دیگران امید بدهید: دست کم نیمی از سرطان ها درمان پذیرند.                                                  سرطان بیماری سنین بالاست، اما گاهی زمینه ارثی، شروع سرطان را جلو می اندازد.                                                  سن سرطان در ایران پایین تر نیست، جمعیت جوان ما بیشتر است.                                                  سرطان قابل پیشگیری است اگر شیوه زندگی خود را اصلاح کنیم.                                                  سرطان مساوی مرگ نیست.                                                  سرطان درمان پذیرتر است اگر علایم هشداردهنده آن را بشناسیم.                                                  درباره سرطان گفتگو کنید، سرطان قایل پیشگیری و درمان است.

 

 

       

 

سایت شبکه بهداشت اصفهان

جهت رویت پوستر جشنواره به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

در روز  دوشنبه هشتم بهمن ماه، به مناسبت فرارسیدن هفته ملی مبارزه با سرطان، خانم مارانی مراقب سلامت پایگاه جامی جلسه آموزشی برای افراد تحت پوشش در محل مرکز خدمات جامع سلامت جامی برگزار کردند.

در روز یک شنبه هفتم بهمن ماه، اعضای شورای بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به همراه آقای دکتر شیری مسئول واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت استان از روند ارائه خدمت رسانی در مرکز خدمات جامع سلامت اشکاوند بازدید کردند.

در روز دوشنبه سوم بهمن ماه، کلاس آموزشی با موضوع اجرای طرحpmtct  (پیشگیری از انتقال HIV  از مادر به نوزاد)، در بیمارستان سعدی برای پرسنل مامایی بخش زایشگاه و سوپر وایزر  بخش برگزار شد.

در روز شنبه ششم بهمن ماه، خانم محمودی مراقب سلامت پایگاه فروغی و خانم مارانی مراقب سلامت پایگاه جامی در دبستان پسرانه یاسر به منظور انجام وارنیش فلوراید حضور یافته و پس از انجام آن آموزشی در زمینه اصول ده گانه پیشگیری از سرطان برای کارکنان این واحد و بهداشت دهان و دندان و نقش تغذیه مناسب در داشتن دندانهای سالم برای دانش آموزان  ارائه کردند.

در روز شنبه ششم بهمن ماه و به مناسبت فرارسیدن هفته پویش ملی مبارزه با سرطان خانم خدارحمی کارشناس مامایی در پایگاه سلامت همت آباد، بنا به درخواست موسسه همت اقدام به برگزاری جلسه آموزشی با موضوع سرطان روده کرد.

در روز شنبه ششم بهمن ماه و به مناسبت بسیج ملی تغذیه صحیح و هفته ملی مبارزه با سرطان، جشنواره غذای سالم با شرکت داوطلبین و سفیران سلامت و حضور پرسنل مرکز برگزار شد.

در روز پنج ‌شنبه چهارم بهمن ماه جلسه آموزشی برای کارآموزان پزشکی اجتماعی در محل سالن سایت آموزشی این مرکز برگزار شد.

در روز پنجشنبه چهارم بهمن ماه، شصت و سومین کمیته «نظارت بر اعمال جراحی پیشگیری از بارداری های پرخطر و ناخواسته» با حضور اعضای این کمیته در محل دفتر کار معاون مرکز بهداشتی این مرکز برگزار شد.

در روز پنج شنبه چهارم بهمن ماه، با هدف اجرای برنامه مداخله ای اجتماع محور در زمینه چاقی و اضافه وزن در میانسالان و همزمان با هفته بسیج تغذیه دومین جلسه از مجموعه کارگاه های افزایش تحرک بدنی و کنترل وزن با همکاری محترم مرکز واحد آموزش سلامت و هماهنگی های خانم شیربند ناظر فنی مرکز خدمات جامع سلامت جامی و خانم زارعی کارشناس واحد بهبود تغذیه و مراقبین سلامت برگزار شد.

 

 

 

 

                                        

 

 

 

 

 

 

کاربران محترم ؛

شكايات و انتقادات خود از نحوه خدمت رساني پرسنل بهداشتي درماني مركز بهداشت  شماره ۲ اصفهان و یا گزارشات مربوط به تخلفات بهداشتی و بیماریها را از طریق سامانه های ارتباطی زیر پیگیری نمایید:

 

تلفن پیام گیر شبانه روزی

   ۳۶۶۱۸۹۳۸

 

دفتر مدیریت: 

سایت شبکه بهداشت اصفهان

۳۶۶۳۰۲۷۵

۳۶۶۳۰۲۷۶

بهداشت محیط:

۳۶۶۳۰۲۷۷-۷۹

مبارزه با بیماریها:

۳۶۶۱۸۴۷۴

۳۶۶۱۷۲۷۱

 

 

ایمیل مرکز:            [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ایمیل :      [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حق نشر © دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني اصفهان

مرکز بهداشت شماره ۲ شهرستان اصفهان

کمیته تجهیزات مرکز بهداشت شماره یکاصفهان با حضور مدیریت محترم معاونین و کلیه اعضاء در محل دفتر مدیریت برگزار گردید. با توجه به در پیش بودن ایام نوروز و لزوم مرتفع نمودن نیاز واحد های تحت پوشش مواردی مطرح و تصمیماتی اتخاذ گردید.

 بررسی ملی الگوی مصرف مواد غذایی خانوارها که  با هدف تعیین وضعیت تغذیه ای مردم و تامین داده های مورد نیاز برای سیاست گذاران در عرصه غذا و تغذیه و همچنین ارزیابی و پایش اقدامات انجام  شده همزمان با کل کشور از یازدهم دی ماه درمرکز بهداشت شماره یک اصفهان شروع شده بود با همکاری و همیاری کلیه پرسنل دخیل در اجرای برنامه  در تاریخ هفنم بهمن ماه با موفقیت به پایان رسید  .

در مرحله اول این طرح اطلاعات مربوط به الگوی غذایی در مناطق شهری و حاشیه شهر در ۸خوشه  انجام  و داده های الگوی مصرف مواد غذایی خانوار توسط تیم های پرسشگری آموزش دیده شبکه های بهداشت درمان شهرستان اصفهان یک و از طریق مراجعه حضوری درب منازل شهر وندان و مصاحبه مستقیم با افرادجمع آوری شد .

در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و درخشش فجر انقلاب مراسم باشکوهی با حضور قشرهای مختلف مردم در گلستان همیشه جاوید شهدای اصفهان با سخنرانی جناب آقای دکتر رضایی استاندار محترم اصفهان برگزار خواهد شد.

زمان :جمعه ۹۷/۱۱/۱۲      ساعت ۹ صبح

سایت شبکه بهداشت اصفهان

با  توجه به گزارشات واصله از مرکز بهداشت استان و به استناد نظریه معاونت غذا و دارو مبنی بر تقلبی بودن عسل با نام تجاری “شروه” ، کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان یک محموله ۱۳۰ کیلوگرمی از این عسل تقلبی را کشف کردند………..

همکار گرامی جناب اقای صالحی  :

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام
ضایعه وارده را از صمیم قلب تسلیت عرض می کنیم
خداوند متعال روح  پاکش را با مولایش علی ( ع ) محشور  نماید
و به بازماندگان صبر جزیل عنایت  فرماید .

(مدیریت و پرسنل مرکز بهداشت شماره یک اصفهان)

کمیته مورخ ۷/۱۱/۹۷ با حضور مدیریت ،معاونین و کلیه کارشناسان فنی و همچنین مسئول و کارشناس فنی مرکز رستمیان در محل دفترمدیریت برگزار گردید.در این جلسه شاخص های سلامت مرکز رستمیان بر اساس گزارش سامانه سیب توسط مسئول مرکز ارائه گردید. در ادامه جلسه انتظارات واحدهای فنی در خصوص فعالیت پرسنل مرکز توسط مسئولین واحدهای فنی بیان شد.با توجه به اهمیت اصلاح تلفنهای همراه،افزایش سطح رضایتمندی ،ارجاع و سایر موارد تصمیماتی اتخاذ و مصوب گردید.

برنامه ۶ ساعته شدن کلاسهای اموزشی هنگام ازدواج ابن سینا در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری بمنظور تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق با همکاری مرکز بهداشت شماره یک اصفهان ،دادگستری ،بهزیستی و سازمان تبلیغات اسلامی در محل سالن اجتماعات ابن سینا افتتاح گردید.

صبح روز پنج شنبه مورخ ۴/۱۱/۹۷ کمیته آمار ، فناوری اطلاعات و تحلیل عملکرد با حضور مدیریت، معاونین محترم ، کلیه ی مسئولین واحدهای فنی و مربیان آموزشگاه بهورزی برگزار شد. سرپرست محترم واحد آمار گزارش کاملی از بررسی نواقص جمعیتی سامانه سیب در ۵ بازه زمانی ارائه و سپس تحلیل نمودند. همچنین گزارشی از اقدامات و مداخلات انجام شده توسط واحد بهورزی را ارائه نمودند. در پایان مقرر گردید برای اعضای ذی ربط کمیته آمار و فناوری اطلاعات ابلاغ جهت اطلاع و آگاهی از شرح وظایف و انتظارات صادرگردد.

)، باتوجه به نزديك شدن دهه مبارك فجر، جهت هرچه بهتر برگزار كردن برنامه هاي در نظرگرفته شده دراين دهه وپيرو نامه هاي نهادنمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي اصفهان وفرمانداري شهرستان اصفهان ،كميته اي باحضور آقاي دكترتركزاده مديرمحترم مركز ، آقاي دكترفياض وسركارخانم افشاري معاونين محترم فني بهداشتي وپشتيباني ،مسئولين محترم امور پزشكان ،حراست ،امور اداری، حسابداري وروابط عمومي مركز ، مسئول و اعضاي محترم شوراي پايگاه بسيج مركز بهداشت شماره يك اصفهان در تاريخ ۴/۱۱/۹۷ تشكيل گرديد……….

شورای بهداشت مدارس فصل زمستان با حضور مسئولین سلامت و تندرسی ۶  ناحیه و منطقه آموزش و پرورش تحت پوشش ، مدیریت ، معاونت محترم و مسئولین درگیر واحدهای ستادی برگزار شد ضمن بررسی صورتجلسات شورای قبلی، نحوه تقدیر از مدارس مروج پنج ستاره سال تحصیلی ۹۷-۹۶ برنامه ریزی گردید.

هم‌اکنون ۰ کاربر آنلاین هستند.

 

    

    

            

سایت شبکه بهداشت اصفهان

وام مشارکتی

رسیدگی به شکایات و گزارشات

دریافت پیشنهادات و انتقادات

با شماره تلفن های:

تلفنخانه: ۰۳۱۳۶۶۱۷۰۶۲

امور اداری:۰۳۱۳۶۶۲۲۲۷۵ 

حراست  :                 

دفتر مدیریت: ۰۳۱۳۶۶۲۰۸۸۰

 

پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۴۱۵

ایمیل:

email:[email protected]

آموزشگاه عالي بهداري اصفهان در آذرماه سال ۱۳۲۵ با حضور جمعي از مسؤولان وقت، در خانه ی كوچكي واقع در خيابان احمدآباد اصفهان افتتاح گرديد. در آن زمان دانشجويان بعد از چهار سال تحصيل موفق به اخذ درجه بهدار مي شدند.

 

                               ادامه مطلب…

 

سایت شبکه بهداشت اصفهان

 

مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان    شماره تماس :۰۳۱۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱۳۶۶۸۰۰۴۲

 

           

دکتر سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد موضوع مالیات پزشکان و کسر مالیات از درآمد در بیمارستان‌های دولتی و واریز آن به خزانه گفت: از همکارانم در وزارت بهداشت خواسته ام به من گزارش بدهند که مالیاتی که در بخش دولتی بطور خاص از عملکرد پزشکان شاغل در بخش دولتی کسر و واریز می شود چقدر بوده است.

ظهر شنبه ۶ بهمن ماه، به مناسبت فرارسیدن هفته مبارزه با سرطان (۱۵-۸ بهمن ماه)، نشست خبری با حضور معاونین درمان و بهداشتی دانشگاه و همچنین جمعی از اصحاب رسانه در محل معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار گردید.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سایت شبکه بهداشت اصفهان

  

اطلاعیه پذیرش دانشجوی اتباع غیرایرانی (خارجی) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

اطلاعیه ثبت نام چهل و ششمین دوره آزمون کتبی دستیاری تخصصی پزشکی سال ۹۸

 

اطلاعیه شماره یک جهاد دانشگاهی درخصوص برگزاری ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی

 

  

 

نقشه سایت

 

شماره تماس کلیه واحدها

فرم پیشنهادات ، انتقادات

 اداره بازرسی،‌ ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات: ۳۷۹۲۹۵۹۵-۰۳۱

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

پایگاه جامع آموزش و فرهنگ سازی سلامت

  

دانشگاه های علوم پزشکی کشور

  

سایت های مفید

  

منافصه ها و مزایده ها

سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری  

 برنامه تحول نظام سلامت

 برنامه عملیاتی دانشگاه

نقشه جامع سلامت استان اصفهان

برنامه توسعه ششم استان در بخش سلامت

نظام نامه استانی مدیریت سلامت همه جانبه با رویکرد مولفه های اجتماعی

 

                                               بیشتر …

حق نشر © دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

به گزارش ایرنا، چندی پیش برخی از رسانه ها و شبکه های اجتماعی، گزارش هایی درباره وضعیت آب شرب شهرستان برخوار منتشر کردند که اسفندیار تاجمیری فرماندار برخوار در این زمینه اعلام کرد: شبکه بهداشت و درمان برخوار آزمایش های میکروبی و شیمیایی منابع آب موجود را انجام داده و از عدم وجود مشکل در این زمینه خبر داده است.دکتر رضا خدیوی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در نامه ای خطاب به حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه اعلام کرده است: ‘ پیرو گزارش شکایت مردمی درباره آلودگی آب شرب شهرستان برخوار به استحضار می رساند بر اساس پیگیری ها و بازدید به عمل آمده توسط کارشناس بهداشت محیط این مرکز و کنترل پارامترهای تاثیرگذار بر سلامت آب شرب، نتایج حاکی از سلامت آب شرب این شهرستان است’.خدیوی در این نامه با بیان اینکه ‘ منبع اصلی تامین آب شرب شهرستان برخوار، تصفیه خانه آب اصفهان بزرگ است’، افزود: ‘ در مواقع کم آبی و افت فشار در شبکه آبرسانی، احتمال استفاده از آب چاه های کنترل شده و پس از هماهنگی شرکت آب و فاضلاب با مراکز بهداشتی وجود دارد’.به گفته رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان، استفاده از آب چاه های کنترل شده ‘ می تواند تا حدودی مقادیر املاح آب را تغییر داده و ممکن است بر طعم و گوارایی آب تاثیر گذار باشد و این در حالی است که همه پارامترها منطبق بر استانداردهای آب شرب است ‘.خدیوی در این نامه خاطرنشان کرده است: ‘ کنترل و نظارت بر سلامت آب شرب از وظایف ذاتی کارشناسان بهداشت محیط است که به طور مستمر انجام می شود’.فرماندار برخوار، اواسط تیر امسال در جلسه هماهنگی و بررسی وضعیت آب شرب شهرستان برخوار گفته بود: برخلاف انتشار برخی اخبار غیرمستند در شبکه های اجتماعی و برخی کانال های تلگرامی، تاکنون از چاه های محلی برای تأمین آب شرب شهرستان استفاده نشده است و در صورت نیاز به استفاده، مسائل بهداشتی آن رعایت می شود.اسفندیار تاجمیری افزود: در حال حاضر آب شرب این شهرستان از طریق پنج خط خورزوق، دولت آباد، دستگرد، حبیب آباد و کمشچه تامین می شود.وی اظهار کرد: شبکه بهداشت و درمان برخوار آزمایش های میکروبی و شیمیایی منابع آب موجود انجام داده و از عدم وجود مشکل در این زمینه خبر داده است.شهرستان برخوار با 120 هزار نفر جمعیت در 10 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.ت/ 3011 / 2093 ** خبرنگار: آسیه معینی ** انتشار: اصغر دواتگر

اجتماعي

آب شرب برخوار

مركز بهداشت اصفهان

ارتباط با سردبیر [email protected]

سایت شبکه بهداشت اصفهان

تماس بی واسطه با مسئولین

بالای صفحه

خبر گزاری جمهوری اسلامی       پست الکترونیک : [email protected]

© کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

سایت شبکه بهداشت اصفهان
سایت شبکه بهداشت اصفهان
10

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در ادرس

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.