ضرر طلا براي نوزاد پسر

خواص دارویی و گیاهی

در پست های قبل درباره حکم طلا برای مرد را بیان کردیم که میتوانید برای مطالعه به مقاله حکم استفاده از طلا برای مردان مراجعه کنید. اما در مورد اینکه حکم طلا برای نوزاد پسر چیست و آیا استفاده از طلا برای پسر بچه حرام است یا خیر؟ با توجه داشت که پسر و دختر تا به سن بلوغ نرسد تلکیفی بر او واجب نیست بنابراین از نظر حکم شرعی استفاده از طلا برای نوزاد پسر اشکالی ندارد و حرام نیست که در ادامه میتوانید استفتاء مقام معظم رهبری درباره آن را بخوانید اما باید توجه داشته باشید که طلا برای مرد و به خصوص پسر بچه و نوزاد پسر ضرر دارد که در ادامه مطلب میتوانید بخوانید.

س. نظر به اینکه طلا بر جنس مذکر حرام است آیا پلاک آیه مبارکه «و ان یکاد » از جنس طلا که هنگام تولد نوزاد پسر به لباس وی آویخته می شود مشکل شرعی دارد یا خیر؟ آیت الله خامنه ای: استفاده از طلا برای نوزاد منع شرعی ندارد.(برگرفته از استفائات مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای)

همچنین بخوانید: حکم استفاده از طلای سفید و پلاتین برای مردان

از نظر پزشکی طلا روی گلبولهای قرمز خون مردان اثرگذار است و سیستم ایمنی بدن آنها را دچار مشکل می کند. وقتی طلا با پوست مردان تماس پیدا کند ، یونهای آن وارد بدن می شود چرا که در ساختار چربی پوست آقایان و خانوم تفاوتهایی است. مقدار چربی پوست آقایان کمتر است از این رو، طلا به راحتی می تواند به صورت یون از پوست مردان عبور کرده و در کبد آنها موجب اختلال شود. در تحقیقات انجام شده در سال 2010 در ونکوور کانادا مشخص شد طلا دارای خاصیت شبه القایی است که بر پوست و خون مردان اثر منفی دارد می تواند علاوه بر اثر منفی در کبد، موجب غلظت خون شده و به مرور زمان به امراض قلبی و سکته برای آقان منتهی می شود. اما در اینجا شاید این سوال ذهن شما را مشغول کند که پس چرا زنان میتوانند از طلا استفاده کنند؟اگر طلا روی تعادل گلبولهای بدن مردان تاثیر می‌گذارد، پس زنان هم نباید از این امر مستثنا باشند.مطالعاتی که روی ساختار بدن زنان انجام شده، نشان می‌دهند تفاوت‌هایی جزئی در ساختار بدن زن و مرد وجود دارد. طلا حاوی اشعه‌هایی است که از پوست بدن رد شده و روی گلبول‌های بدن تاثیر می‌گذارد. این مساله در مورد مردان کاملا صدق می‌کند ولی در زنان خیر. در زنان بین لایه پوست و گوشت، یک لایه چربی وجود دارد اما در مردان این لایه وجود ندارد. همین لایه محافظ چربی است که همانند سدی محکم مانع از رسیدن اشعه‌های مضر طلا به بدن زنان می‌شود. دلیل دیگری که از اهمیت زیادی هم برخوردارست، تاثیر منفی اشعه‌های فلز طلا روی هورمونهای جنسی مردان است.استفاده از طلا توسط مردان باعث بروز اختلالات هورمونی شده و ناباروری را در مردان ایجاد می کند. وقتی صحبت از طلا به میان می‌آید، همه جواهرات ساخته شده از آن را در بر می‌گیرد. زنجیر طلا، انگشتر طلا، حلقه، گردنبند. جهت مطالعه بیشتر به مقاله دلیل حرام بودن طلا برای مردان مراجعه کنید.

بنابراین از نظر حکم شرعی استفاده از طلا برای نوزاد پسر  اشکالی ندارد و حرام نیست ولی باید توجه داشت که از نظر علمی و پزشکی استفاده از طلا برای مرد و پسر بچه ضرر دارد. اگر این مطلب برای شما مفید بود با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید و توصیه می کنم مطالب پیشنهادی را در ادامه مطالعه بفرمایید.

نظر

وبسایت

5  −  1  =  .hide-if-no-js{display:none!important}

 

مطالب داغ

مشاوره خانواده و سبک زندگی:

چگونه میل جنسیمان را کنترل کنیم

استمنا در خواب و راه ترک آن

علت خود ارضايی در مردان متاهل

نحوه ارث پس از فوت زن با وجود مادر و برادر و خواهر او

آیا استمنا نکردن موجب بیماری میشود

اعضای چه خانواده هایی در قیامت کنار هم جمع می شوند

قبل از نزدیکی جنسی با همسر این 10 کار را نکنید

صبر عجیب مرجع شیعه از آزارهای زنش

مطالب تصادفی احکام:

قرائت و احکام آن‏

اگر نائب طواف نساء را انجام ندهد

قصد اقامه ده روز و روزه

زدن يا گذاشتن دست در تيمم

حکم خواب مغناطیسی

خرید نوبت دیگران حج به قیمت بالا

احکام اقرار به مبهم

حکم شنیدن صدای گریه و ناله زنان در عزاداری

توصیه برای مطالعه شما:

عشق زن متاهل به مرد دیگر

حقیقت مرگ چیست

پیش نوازی

نامگذاري سوره ها

عدالت خدا و برتری سادات

متن و ترجمه دعاي سمات

چرا قرآن ندادن مهریه زن را بهتان می داند؟ / «أتأخذونه بهتانا»

ساير صفات فعليه/درس یازدهم عقایدآیت الله مصباح یزدی

 

 

| فارسی | العربیة | اردو | English |

| تمامی حقوق شرعاً و قانوناً برای تیم هدانا محفوظ می باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت – هدانا HADANA.IR |
خانه

موبایل

 

 

استفاده از پستانک در نوزادان پسر موجب اختلال در تکامل عاطفی آنها می شود، زیرا با استفاده از این وسیله آنها نمی توانند احساسات خود را از طریق حرکات صورت بیان کنند.

 

در گذشته آکادمی متخصصان کودک امریکا و سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه کرده بودند که میزان استفاده از پستانک در کودکان کنترل شود. زیرا در تحقیقات آنها مشخص شده بود که قطع مصرف پستانک موجب بهبود فرآیند غذا خوردن در کودکان می شود.

 

همچنین استفاده ازاین وسیله موجب بروز اختلالات دندانی در کودکان می گردد. در مطالعه دیگری که در سال 2008 انجام گرفت نیز مشخص شد بین استفاده از پستانک و عفونت های گوش ارتباط وجود دارد.

 

متخصصان معتقدند که افراد در هرسنی، اعمال دیگران از جمله نحوه بیان احساسات ازطریق صورت و بدن را از دیگران تقلید می کنند و این عمل یک ابزار مهم برای یادگیری بیان احساسات در کودکان است.

 

ما با کودکان صحبت می کنیم، اما در ابتدای کودکی و دوران نوزادی آنها معنی لغات را در ک نمی کنند، بنابراین ارتباط ما با نوزاد تنها از طریق لحن صدا و حرکات صورت است. وقتی پستانک در دهان کودک است او قادر نیست که اعمال و حرکات اطرافیان را تقلید کند، بنابراین نحوه بیان احساسات را یاد نمی گیرد.

 

بررسی ها نشان داد که پسران 6 و 7 ساله که در دوران نوزادی به طور منظم از پستانک استفاده کرده بودند، در تقلید از بیان احساسات دیگران مشکل داشتند.

 

در یک مطالعه دیگر گروهی از دانشجویان مورد آزمون هوش عاطفی قرار گرفتند. در زمینه توانایی ارزیابی خلق و خوی دیگران، پایین ترین امتیاز مربوط به مردانی بود که در کودکی از پستانک استفاده کرده بودند. این نتایج درمورد دختران مشاهده نشد زیرا بر اساس نظر متخصصان در دختران، روند تکاملی به ویژه در مورد عواطف زودتر صورت می گیرد و دیگر اینکه پسران در این زمینه آسیب پذیرترند.

 

از آنجایی که در اغلب فرهنگ ها این طور انتظار می رود که دختران باید احساسات خود را بروز دهند، والدین از طرق مختلف رشد و تکامل عاطفی دختران را تحریک می کنند اما پسران به دلیل اینکه اجباری برای بیان احساسات ندارند، این عمل را یاد نمی گیرند.

 

نتایج تحقیقات حاکی از این است که استفاده از پستانک در شب برای نوزادان پسر بلامانع است زیرا شب، زمان مشاهده و یادگیری حرکات صورت دیگران نیست.

 

مشابه این تحقیق در افراد بزرگسالی انجام شد که از تزریق بوتاکس استفاده کرده بودند. این ماده عضلات صورت را بی حرکت می کند و این افراد در بیان احساسات خود از طریق حرکات صورت با مشکل مواجه می شوند.

منبع:سایت سیمرغ

  

منبع = هلپ کده9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.