طرز تهيه فالوده در منزل

طرز تهيه فالوده در منزل

طرز تهيه فالوده در منزل

طرز تهيه فالوده در منزل

فالوده یکی از دسرهای سنتی و قدیمی ایرانی محسوب می شود که طرفداران بسیار دارد. این دسر خوشمزه به صورت تنها یا با بستنی سنتی سرو می شود. معروف ترین نوع فالوده متعلق به شهر شیراز است که با نام فالوده شیرازی شناخته می شود. با مواد لازم ذکر شده در این دستور می توانید برای ۴ نفر فالوده تهیه نمایید. با دستور طرز تهیه فالوده در ادامه با همدوره همراه باشید.

برای تهیه شربت فالوده ابتدا ۲ لیوان آب را به همراه شکر داخل یک قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا شکر کاملا داخل آب حل شود. پس از اینکه شربت کاملا غلیظ شد ، گلاب را به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم کمی روی حرارت بماند.

پس از اضافه کردن شربت اجازه می دهیم شربت چند جوش بزند سپس از روی حرارت بر می داریم. شربت را در دمای محیط قرار می دهیم تا سرد شود سپس درون یک کاسه می ریزیم و در فریزر قرار می دهیم تا یخ بزند.

پس از اینکه شربت به طور کامل یخ زد آن را از فریزر خارج می کنیم و در مخلوط کن می ریزیم تا کاملا پودر شود. یخ پودر شده را مجددا در کاسه ای می ریزیم و در فریزر قرار می دهیم تا حالتش را از دست ندهد و به صورت پودر باقی بماند.طرز تهيه فالوده در منزل

پس از اینکه پودر یخ آماده شد به سراغ تهیه رشته های فالوده می رویم. نشاسته را به همراه ۲ لیوان آب داخل یک قابلمه می ریزیم و روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم تا آب موجود در قابلمه تبخیر شود و نشاسته غلیظ و کشدار شود.

پس از اینکه نشاسته غلیظ و کشدار شد آنرا درون یک آبکش با سوراخ های ریز می ریزیم و با فشار نشاسته را از سوراخ های آبکش رد می کنیم تا به صورت رشته های نازک از آبکش خارج شود. هر چه سوراخ های آبکش کوچکتر باشد فالوده زیباتری در پایان کار خواهیم داشت.

یک ظرف حاوی آب و یخ فراوان زیر رشته های فالوده قرار می دهیم تا بعد از خارج شدن از آبکش داخل آب یخ ریخته شوند. ضمنا با دست رشته ها را در آب یخ زیر و رو می کنیم تا در اثر سرمای آب یخ حالت بگیرند و سفت شوند.

یک ظرف مناسب انتخاب می کنیم و یخ پودر شده را داخلش می ریزیم . در ادامه رشته ها را از داخل آب یخ خارج می کنیم و در ظرف یخ پودر شده می ریزیم. یخ پودر شده را با رشته های فالوده مخلوط می کنیم تا کل نقاط شان را در بر بگیرد.

در این مرحله پس از کشیدن فالوده در ظرف مناسب ، آب لیمو ترش را به فالوده اضافه می کنیم و سرو می کنیم. توجه داشته باشید که می توانید از طعم های متفاوتی مثل شربت آلبالو برای خوشمزه تر کردن فالوده خود استفاده کنید.

آموزش تهیه دسر و دستور تهیه فالوده مجلسی و خوشمزه در منزل

نشاسته :•: 250 گرم

آب :•: 2 لیوان

گلاب :•: یک سوم لیوان

طرز تهيه فالوده در منزل

آبلیمو :•: به میزان کافی

آموزش تهیه دسر و دستور تهیه فالوده مجلسی و خوشمزه در منزل

برای تهیه فالوده خانگی ابتدا در کاسه ای بزرگ آب و نشاسته را با هم مخلوط کنید و در قابلمه ای که نچسب باشد بریزید و زیر شعله را روشن و  حرارت آن را ملایم کنید و مرتبا آن را هم بزنید تا مایع شما بجوشد.

بهتر است از قاشقی چوبی برای هم زدن استفاده کنید. پس از جوشیدن مواد گلاب را نیز بیفزایید و 20 دقیقه مجددا مواد را هم بزنید تا جایکه مواد کشدار،غلیظ و سفت شود.

سپس مواد را بشکل یک  توپ در وسط قابلمه جمع کنید. در کاسه ای بزرگ آب و یخ ریز دانه ای اما تعداد زیاد بریزید و جلو پنجره چرخ گوشت قرار دهید(جایکه گوشت فرم گرفته و چرخ شده از آن بیرون میآید) و چرخ گوشت را روشن کنید

و مایع در قابلمه را درون صفحه قیفی (گوشت خرد شده را درون آن میریزید) بریزید و کاسه یخ را جلو پنجره چرخ قرار دهید تا رشته های فالوده در کاسه یخ بریزید و آرام با دستکش رشته ها را در یخ زیر و رو کنید.

در آخر کمی یخ دانه ای کوچک و گلاب و شربت آبلیمو (آبلیمو و شکر و آب را با هم مخلوط کنید) به آن اضافه کنید و با لیمو ترش فالوده را تزئین کنید و نوش جان کنید.

در کنار فالوده می توانید مقداری بستنی سنتی هم تهیه نمایید. برای پیدا کردن آموزش بستنی سنتی در جستجوگر سایت کلمه “بستنی سنتی” را سرچ کنید.

امتیاز دهید


3.5
از

345

فالوده شیرازی که معرف حضورتان هست. مطمئنا همه بارها آن را امتحان کرده و طعم عالی اش را چشیده اید، حال چه با بستنی سنتی زعفرانی، چه با آبلیمو یا شربت آلبالو. اما این دسر خنک و خوشمزه را میتوانید در خانه هم به راحتی تهیه کنید. البته برای تهیه فالوده در منزل باید از قبل برنامه ریزی کنید چون شیره آن باید 4-5 ساعت در فریزر بماند. در ضمن رشته فالوده را باید از قبل آماده داشته باشید. در ادامه طرز تهیه فالوده شیرازی خوش عطر و خوشمزه را برای شما توضیح میدهیم.

 

 

طرز تهيه فالوده در منزل

 

در ابتدا، شکر و آب را درون قابلمه بریزید و روی حرارت مخلوط کنید تا شکر حل شود و کمی شربت غلظت پیدا کند. پس از خنک شدن گلاب را به آب و شکر اضافه نمایید سپس درون کاسه ای فلزی بریزید و به مدت 4 – 5 ساعت درون فریزر قرار دهید تا بسته و یخی شود.

 

 

رشته فالوده را از بسته بندی خارج کنید و داخل آب در حال جوشیدن بریزید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه با حرارت ملایم رشته ها بپزند و نرم شوند. پس از نرم شدن رشته ها را داخل آبکش بریزید و با آب سرد آبکشی کنید و بگذارید آب اضافی اش خارج شود.

 

 

شیره (مخلوط اب و شکر و گلاب) را پس از مدت زمانی که گفته شد از فریزر خارج کنید و با قاشق هم بزنید و اگر یخ زده بود با وسیله ای بکوبید تا کمی نرم شود سپس رشته فالوده های آبکش شده را به ان اضافه کنید و آرام مواد را مخلوط کنید تا کم کم نودل ها سرد و سفت شوند سپس درون ظرفی بریزید و به همراه آبلیمو، بستنی، شربت آلبالو و … سرو کنید.

 

 

– رشته مخصوص به صورت بسته های آماده در فروشگاه ها به فروش میرسد.

 

 

– شیره حتما باید سرد و برفی باشد تا در زمان مخلوط کردن رشته ها سفت و سرد شوند.

– برای داشتن رشته هایی خوب و ترد حتما باید 15 دقیقه آنها بجوشند تا پخته و نرم شوند.

– در روش سنتی تهیه فالوده از نشاسته به جای رشته استفاده میشود اما به دلیل اینکه این روش نیازمند ابزار خاصی میباشد رشته آماده جایگزین نشاسته شده است.

 

عکس های غذای خود را از طریق اینستاگرام با ما به اشتراک بگذارید

شکر باید دولیوان پرباشه؟

اگه شک دارید میتونید وزن کنید. هر لیوان شکر 200 گرم هست. بسته به ذائقه البته میتونید بیشتر یا کمترش کنید.

سلام،ببخشیدیک پیمانه شکری که گفتیدبودیدمعادل چندگرمه؟وبرای چندگرم رشته فالوده است

این رشته هاکه میگین همون رشته هایی که برای سوپ استفاده میشه ؟؟؟

نه عزیزم…رشته مخصوص فالوده هست باید از لوازم قنادی تهیه کنید. از فروشگاه ایران کوک هم میتونید تهیه کنید:
http://irancookshop.com/product/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d9%81%d8%a7%d9%84%d9%88%d8%af%d9%87/

سلام من نودل رو که گرفتم 15 دقیقه جوشاندم و با آب سرد لوله آبکش کردم و بعد تو شربت که برفکی شده بود ریختم ولی رنگ نودل ها شیشه ای ش شد. و مثل فالوده بازار شیری نشد و داخل ظرف پیدا نبودن. اشکال از کجا بوده؟

از چه نوع نودلی استفاده کردید؟ مطمئنید مخصوص فالوده بود؟!

سلام،، شربتی ک روش میریزن چطور درس کنم،،؟؟ ایا بستنی فروشی هاهم نودل استفاده می کنند؟؟

شربت آلبالوی معمولی میتونید استفاده کنید.
بله با همین نودل درست میکنن. اما نودل مخصوص فالوده هست.

ببخشید از نودل معمولی هم میشه استفاده کرد؟؟

نه اون نودل کلا چیز دیگه ای هست.

سلام وقت بخیر ما نمیتونیم در شهر خورمون نودل پیدا کنیم اگه فروشگاهی یا جایی هست لطفا شماره تلفن یا سایتش رو بذارید بتونیم ازشون خرید کنیم جهت فالوده

سلام. بله توی فروشگاه خودمون هست. برای شهرستان هم ارسال میکنیم. آدرس سایت:
http://irancookshop.com/product/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%db%8c-%d9%81%d8%a7%d9%84%d9%88%d8%af%d9%87/طرز تهيه فالوده در منزل

نودل مارک خاصی بگیریم یا که هر مدل و مارکی میشه اگه مارکی رو که خودتون استفاده میکنید ممنون میشم

علی عزیز میتونین از هر مارکی که دوست دارین استفاده کنین.

مرسی

نیلو نودل ازکجا؟

عزیزم از سوپرمارکت

دیدگاه

نام (ضروری)

ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

وب سایت

برای دریافت جدیدترین دستور های آموزش آشپزی ثبت نام کنید

آموزش آشپزی | کیک و شیرینی و دسر | تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

| ترجمه تخصصی | ترجمه مقاله

غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

© 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

Loading…

Loading…

Loading…

Working…

Loading…

طرز تهيه فالوده در منزل

Working…

Loading…

Loading…

Working…

Loading…

Loading…

Loading…

طرز تهیه فالوده شیرازیDon’t forget to subscribe here and like us on facebook! https://www.facebook.com/khoshmazeh247:مواد لازم پنجاه گرم Rice Sticks رشته نازک برنجی شکر 2/3 پیمانه (140 گرم)آب 1/2 1 پیمانه (350 میلی لیتر)گلاب 2 قاشق غذاخوریIngredients:50 g Rice Sticks2/3 cup (140g) sugar1 1/2 cup (350ml) water2Table spoon Rose water

Loading…

Loading…

Loading…

Loading…

Loading…

Working…

Loading playlists…

اشتراک گذاری

دانلود

گزارش

دیدگاه

نمی پسندم

طرز تهيه فالوده در منزل

می پسندم


روش تهیه فالوده

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.

اشتراک گذاری ویدئو

در دیدستان شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید

با دریافت اپلیکیشن اندرویدی دیدستان، در هر زمان، هر مکان و با هر سرعت اینترنت، از تماشای آنلاین ویدئو بر روی گوشی یا تبلت خود لذت ببرید.

طرز تهيه فالوده در منزل

طرز تهيه فالوده در منزل

9

0 شقایق طرز تهيه مارس 23, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *