طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

شیرینی کشمشی

شیرینی کشمشی یکی از انواع شیرینی های ایرانی بسیار پرطرفدار و خوشمزه است که به دو صورت نرم و خشک تهیه می شود. شیرینی کشمشی را هم مانند کیک یزدی می توان یک شیرینی مناسبتی برای ایام عزاداری و برخی جشن های مناسبتی دانست.

با مقدار موادی که در این دستور شیرینی پزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر شیرینی کشمشی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری شیرینی کشمشی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش شیرینی کشمشی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

دستور پخت

برای تهیه شیرینی کشمشی خانگی ابتدا کره را از یخچال بیرون می آوریم تا با دمای محیط نرم شود.سپس کره را در یک کاسه بزرگ می ریزیم و پودر قند و اسانس وانیل را به آن می افزاییم و با همزن خوب هم می زنیم

تا مخلوط یکدست و کرم رنگی بدست بیاوریم. بعد تخم مرغ را به مایه اضافه می کنیم و مجددا با همزن خوب می زنیم تا تخم مرغ با مایه یکدست شود و آرد را کم کم می افزاییم و مخلوط می کنیم تا تمام آرد را در مایه بریزیم

و با هم مخلوط کنیم.سینی فر را بیرون می آوریم  و فر را روشن می کنیم و روی ۱۶۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا گرم شود. سپس کشمش را اضافه می کنیم(اگر کشمش شما بسته بندی است که نیاز به تمیز کردن ندارد و آماده مصرف است

اما اگر از کشمش محلی استفاده می کنید آن ها را پاک می کنیم  و حداقل ۳۰ دقیقه در آب می خیسانیم تا نرم و تمیز شود و بعد آبکش می کنیم و مصرف می کنیم)و سعی می کنیم کشمش به همه جای مایه نفوذ داشته باشد

و مجددا مواد را مخلوط می کنیم تا منسجم شوند. کف سینی فر را کاغذ روغنی می اندازیم و مایه شیرینی را در قیف می ریزیم و به اندازه یک گردو از مایه روی کاغذ روغنی می ریزیم و با فاصله مجددا مایه شیرینی می ریزیم

(چون مایه پس از پخت پهن می شود و نیاز به جا دارد)و تا جایی که سینی جا دارد از مایه شیرینی روی کاغذ روغنی می ریزیم و سینی را در فر قرار می دهیم تا به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بعد شیرینی ها پخته شوند. برای اینکه مطمئن شویم که شیرینی ها پخته شده اند

یا نه لبه های شیرینی ها را نگاه می کنیم اگر طلایی شده بودند شیرینی ها آماده شده اند و سینی را از فر بیرون می آوریم و صبر می کنیم تا شیرینی کشمشی ها کمی خنک شوند و بعد از روی کاغذ روغنی آرام جدا می کنیم و در ظرف می چینیم.نوش جان

شیرینی کشمشی از شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است و دستور تهیه ساده ای دارد. شیرینی کشمشی قنادی و بازاری در دو نوع نرم و خشک در بازار وجود دارد که هر دو نوع آن پرفروش است و طرفداران خاص خودش را دوست دارد.

خیلی از ما شیرینی کشمشی را از بیرون تهیه می کنیم اما وقتی که طرز تهیه این شیرینی بسیار ساده و راحت می باشد چرا آن را به صورت خانگی درست نکنیم؟ شما می توانید با این که در بارونک قرار داده ایم به تنهایی همانند یک شیرینی پز حرفه ای ، شیرینی کشمشی خوشمزه و خانگی درست کنید و از مهمان های خود با این شیرینی خانگی پذیرایی کنید.

شما با این دستور و مواد لازم گفته شده می توانید 50 عدد شیرینی کشمشی متوسط خانگی درست کنید. در ادامه طرز تهیه شیرینی کشمشی خوشمزه و نرم خانگی را به همراه مواد لازم آن آماده کرده ایم که مشاهده می کنیم.

1. برای اینکه شیرینی کشمشی خوشمزه و بازاری داشته باشیم بهتر است همه مواد را با استفاده از ترازو طبق اندازه های گرمی گفته شده استفاده کنید اما در صورتی که ترازوی آشپزخانه در دسترس نداشتید از اندازه هایی که برحسب لیوان نوشته شده استفاده کنید.

2. کره و تخم مرغ را حداقل نیم ساعت قبل از پخت شیرینی ، از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسند.طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

1. ابتدا کره و پودر قند را در یک ظرف مناسب با دور تند همزن به مدت 6 دقیقه هم می زنیم تا کرمی رنگ شود. سپس یکی از تخم مرغ ها را به مواد داخل ظرف اضافه می کنیم و با دور تند همزن به مدت یک دقیقه هم می زنیم و تخم مرغ دوم را همراه وانیل اضافه می کنیم و مجددا به مدت یک دقیقه هم می زنیم تا همه مواد به خوبی باهم یکنواخت شوند.

2. سپس آرد و بکینگ پودر را مخلوط می کنیم و بعد از سه بار الک کردن به ظرف حاوی مواد به تدریج اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم و بعدش کشمش را اضافه می کنیم. توجه کنید اگر از کشمش بسته بندی شده و بیرون استفاده می کند نیازی به شستن کشمش ها نیست اما اگر از کشمش محلی استفاده می کنید بهتر است از قبل آن ها را در یک ظرف به مدت نیم ساعد خیس کنید و پس از شستن روی یک دستمال تمیز پهن کنید تا خشک شوند.

3. بعد از اینکه کشمش را به مایه شیرینی اضافه کردیم ، با همزن مواد شیرینی را هم می زنیم تا کشمش ها در همه جای خمیر به طور مساوی پخش شوند و هم اینکه مایع شیرینی یکدست و منسجم تر شود. حالا مایه شیرینی ما آماده پخت است.

4. در این مرحله کف سینی فر را بعد از اینکه چرب کردیم کاغذ روغنی می اندازیم و مواد شیرینی را پس از ریختن داخل قیف با فاصله و در سایز های دلخواه همانند شیرینی کشمشی روی سینی می ریزیم. حتما فاصله را رعایت کنید چون شیرینی ها پس از پخت کمی پهن می شود. حالا قسمت زیرین یک قاشق را کمی چرب می کنیم و با قاشق رویه شیرینی ها که شبیه قله کوه درآمده اند صاف می کنیم. (اگر قیف نداشتید می توانید با قاشق مواد شیرینی را با سایزهای دلخواه روی سینی بریزید)

5. اگر همه مواد در یک سینی جا نشد نگران نباشید می توانید روی باقی مانده مواد شیرینی سلفون بکشید و در جای خنک به غیر از یخچال بزارید و بعد از پخت سینی اول ، آن ها را هم بپزید.
بعد از آماده سازی شیرینی ها باید فر را آماده کنیم برای این کار فر را با دمای 170 درجه روشن می کنیم و به مدت 15 دقیقه صبر می کنیم تا گرم شود. برای فرهای برقی دما را 20 درجه کمتر یعنی روی 150 درجه تنظیم کنید. بعد از گرم شدن فر ، سینی حاوی شیرینی را به مدت 12 تا 15 دقیقه داخل فر می گذاریم تا کمی دور شیرینی ها بپزد و طلایی شود. (حرارت فقط از پایین باشد.)

6. در این مرحله مراقب باشید اگر شیرینی کشمشی بیشتر از 15 دقیقه داخل فر بماند خشک و سفت می شود. بعد از اینکه دور شیرینی ها طلایی شود آن ها را از فر بیرون می آوریم و بعد از کمی خنک شدن از کاغذ جداشون می کنیم. بعد از خنک شدن می توانید شیرینی های کشمشی را سرو کنید. امیدواریم از خوردن شیرینی های کشمشی خوشمزه لذت ببرید.

هر چقدر شیرینی کشمی بیشتر داخل فر بماند تردتر می شود پس اگر دوست دارید شیرینی کشمشی شما نرم و خوشمزه شود باید به محض اینکه دور شیرینی ها طلایی شد از فر خارج کنید تا شیرینی کشمی نرم و خوشمزه داشته باشید.

پیشنهاد میکنم ابتدا دو سه تا از شیرینی ها را داخل فر یا توستر و یا سولار خود بگذارید تا هم زمان دقیق پخت کامل شیرینی نارگیلی دست تون بیاد و هم اینکه برایتان تجربه شود و بعد بقیه شیرینی ها را داخل فر بگذارید و بپزید.

نحوه صحیح نگهداری

شیرینی های کشمشی را بعد از پخت و خنک شدن حتما باید داخل ظرف دربسته و در جای خنک نگهداری کنید. به این روش می توانید شیرینی های کشمشی را تا یک ماه نگهداری کنید. در صورتی که بخواهید بیشتر از این مدت آن ها را نگهداری کنید باید از کره داخل مواد شیرینی استفاده نکنید چون کره ماندگاری شیرینی را کم می کند. من بجای کره همیشه از مارگارین (کره گیاهی) استفاده می کنم.

شیرینی کشمشی بدون فر

در صورت که فر در درسترس ندارید می توانید شیرینی کشمشی را بدون فر هم درست کنید. برای این کار در تابه دو طرفه دو لایه کاغذ روغنی می اندازیم و مایه شیرینی را به وسیله قیف یا قاشق روی کاغذ می ریزیم. سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و هر وقت دور شیرینی ها طلایی شود تابه را از روی حرارت برمی داریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام

ایمیل

وبسایت

سلام، من طبق دستور درست کردم عالی شدم فقط اگر بخوام بیشتر درست کنم نسبتها رو چه جوری تغییر بدم؟

مواد لازم گفته شده برای ۵۰ عدد شیرینی کشمشی می باشد با دو برابر کردن یا سه برابر کردن مواد لازم می توانید ۱۰۰ یا ۱۵۰ عدد شیرینی کشمشی درست کنید.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بارونک می باشد

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка…

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

Обработка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Загрузка…

Обработка…

Загрузка плейлистов…

امتیاز دهید


3.4
از

568


65
کالری


3 گرم
چربی


8 گرم
کربوهیدرات

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه


0.3 گرم
پروتئین

یکی از آسانترین و خوشمزه ترین شیرینی هایی که میتوان در خانه تهیه کرد شیرینی کشمشی است. این شیرینی همراه با چای یا شیر عصرانه ای عالی است. درست است که شیرینی کشمشی در بازار هم موجود هست و در هر محله ای پیدا میشود، اما با تهیه آن در منزل میتوانید آن را به شکلی که دوست دارید درست کنید، مقدار کشمش و میزان ترد شدن آن را به سلیقه خود تنظیم کنید و در ضمن از کیفیت مواد مصرفی مطمئن باشید. اصولاً بافت بیرونی شیرینی کشمشی ترد است ولی وسط آن نرم و لطیف است. هرچه شیرینی بیشتر در فر بماند ترد تر میشود پس اگر دوست دارید شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه مثل شیرینی کشمشی بازاری داشته باشید مراقب باشید بیش از حد آن را در فر نگذارید چون مغز نرم شیرینی به این ترتیب از دست میرود.

 

مواد لازم برای شیرینی کشمشی هم ساده و دم دستی هستند و معمولاً در هر خانه ای پیدا میشوند. پس همین حالا دست به کار شوید و تخم مرغ و کره را بیرون از یخچال بگذارید تا گرم شوند و به دمای اتاق برسندو بعد با یکی از بهترین روش های پخت شیرینی کشمشی که در ادامه خواهید خواند آن را آماده کنید. اگر شیرینی کشمشی را دوست دارید میتوانید از دستور کیک کشمشی و فیلم آموزشی نان کشمشی هم دیدن کنید که برای صبحانه عالی است.

 

 

 

فر را با دمای 160 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، کره و تخم مرغ را 30 دقیقه پیش از کار از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسند. اگر کشمش های شما تمیز نیستند آنها را از نیم ساعت قبل در آب سرد قرار دهید و چند بار آبشان را عوض کنید. قبل از استفاده کشمش را آبکش کنید و لای دستمال حوله ای خشک نمایید.

 

 

کره نرم شده را داخل کاسه ای بریزید و پودر قند و وانیل را اضافه نمایید ، مواد را با همزن بزنید تا کرمی و یکدست شود سپس تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید ( یکی را اضافه کنید و هم بزنید سپس دیگری را اضافه کنید ).

 

 

آرد را کم کم روی مواد الک کنید و با لیسک مخلوط نمایید.

 

 

در ادامه کشمش ها را به مایه شیرینی اضافه کنید و هم بزنید تا به طور یکنواخت در مایه پخش شود.

داخل سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و با قاشق از مایه شیرینی بردارید و با فاصله مناسب داخل سینی قرار دهید ( شیرینی ها در زمان پخت پهن و نازک میشوند).

 

 

 

سینی را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 10 – 15 دقیقه قرار دهید ( زمانی که لبه های شیرینی طلایی شد یعنی آماده است ) ؛ اجازه دهید شیرینی ها خنک شوند سپس از کاغذ جدا کنید.

 

 

نکته: خشک شدن شیرینی کشمشی میتواند به دلیل زیاد ماندن در فر یا زیاد بودن مقدار آرد مورد استفاده شما باشد.

 

بزرگترین فروشگاه لوازم قنادی در ایران

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

سلام. میشه از کره گیاهی استفاده کرد

سلام
کلا توی شیرینی ها نمیشه مارگارین رو جایگزین کره کرد چون بافت شیرینی رو عوض میکنه.

سلام وقتتون بخیر ممنون بابت اموزشتون.ببخشید میشه به جای پودرقند از شکر استفاده کرد!؟

سلام عزیزم.
بله میتونید از 3/4 لیوان شکر استفاده کنید.

سلاااام دوست عزیز
میدونم خیلی از گذاشتن دستورتون گذشته
ولی ممنون میشم جوابمو بدین اگه براتون مقدور بود
شیرینی خیلی خوب بود ممنونم واقعا
فقط طعم کره خیلی غالب بود که من دوس نداشتم
فک میکنین بشه کره رو کمتر ریخت ؟
یا چیز دیگه ای قاطی شیرینی کنم که کمتر مزه کره بده ؟

سلام,من درست کردم,مزش خوبه,ولی خیلی خشک و پوک شد,علتش چی میتونه باشه
بجای کره,ازروغن مایع استفاده کردم و۱۵دقیقه توی فربود
ممنونم

مگه بهتر از این بهتر میشه

سلام،
به جای کره میشه از روغن کنجد استفاده کنم؟ من از کره بیزارم.
ممنون میشم بگید چه مقدار روغن استفاده کنم، به لیتر یا پیمانه بگید ممنون میشم.

سلام
ممنون ، دستور شیرینی تون عالى بود ،فقط شاید اگر کمى شیرینیش کمتر بود دیگه فوق العاده مىشد
باز هم متشکرم

باسلام.من این شیرینی رو درست کردم خیلی خوب شد فقط بعدش کاملا خشک و سفت شدند.باید چکار کرد؟

آفرین

سلام من شیرینی کشمشی درست میکنم اما خیلی نرم وخمیری مثل قنادیها که ترد وخوشمز نمیشه چه کار کنم

من‌درست کردم ، عالی شد

من درست کردم و عالیییی شد…ممنون بابت این دستور فوق العاده!یه سوال: میشه دفعات بعد به جای کره از روغن جامد لادن طلایی استفاده کنم؟

عزیزم یکی از خصوصیات این شیرینی بوی خیلی عالی کره هستش. البته از روغن جامد هم میتونی استفاده کنی اما باز به نظر من با کره بهتر میشه.

سلام. چقدر روغن جامد بجای کره میشه ریخت؟؟

مقدار برابر

سلام ، به جای پودر قند میشه از شکر استفاده کرد؟ پودر قند ندارم، اگه میشه چه مقدار

سلام عزیزم. از 3/4 لیوان شکر استفاده کن.

من طبق دستور درست کردم عالی شد هم شکلش و هم طعمش. ممنون بابت دستورهای عالیتون

عالی شد ممنون همه ی دستورات پختتون عالیه

خواهش میکنم نازنین جان!

شیرینی باحالی شد ولی مقدار خاک قند و وانیلش کمی زیاد بود توصیه میکنم مقدارشو کمتر بریزید و توصیه میکنم خمیرتونو تو یخچال یه نیم ساعت بزارید و گلوله های کوچک دقیقا به اندازه گردو بندازید مرسی از شما

ممنونم از پیشنهاداتت محمد حسین جان!

خیلی خوب شد دستتون درد نکنه

نوش جون!

سلام من با این دستور شیرینی درست کردم اما پهن نشد همونجوری موند دلیلش چیه؟

سلام ، حتما آرد شیرینی ها زیاد یا سنگین بوده و خمیر شیرینی سفت شده … مزه اش چطور بود ؟

دستورش عالی بود مرسی

با سلام و خسته نباشین من شیرینی کشمشی ک درست کردم با اینکه قیافش خوبه ولی طعم و عطر شیرینی کشمشی تو بازارو نداره چیکار کنم؟

سلام ، مریم جان کیفیت و طعم شیرینی به مواد اولیه اش مثل نوع کره ، آرد و … بستگی داره ، این بار به جای 2 تا تخم مرغ از 4 زرده تخم مرغ استفاده کن و کره هم حتما کره حیوانی باشه ، وانیل رو هم کمی بیشتر بریز ببین مزه اش همونجوری میشه یا نه ؟

سلام من از شکر استفاده کردم ، اما وقتی با قاشق توی سینی فر گذاشتم همه مواد سر خوردند و با هم مخلوط شدند . آیا علتش استفاده از شکره؟؟؟

سارا جان دستور کیک و شیرینی رو نباید تغییر بدی یا مواد رو جایگزین کنی مگه اینکه در انتهای دستور گفته باشم ، ممکنه دلیلش این باشه من نمیدونم ! شایدم مایه شیرینی بیش از حد گرم شده و چون کره داره به مشکل خورده ، این بار اگه شل بود مایه شیرینی رو 15 دقیقه داخل فریزر بذار تا یکم خودشو بگیره بعد با قاشق داخل سینی بریز

فوق‌العاده است

ممنون خیلی به دردمان خورد.

سلام عزیزم شیرینی کشمشی درست کردم ولی خشک شده…..نمیدونم مشکلش کجاست

زرناز جان باید مدت زمان پخت رو کمتر کنی ، شیرینی کشمشی در اصل شیرینی خشکه

خیلی خوب

عالــــــی بـــود

من درست کردم این شیرینی رو ، خیلی خوشمزه شد و آسون درست میشد ….
مرسی نیلوفر بانو

عالیه

از شما بابت دستور پخت شیرینی سپاسگذارم.بسیار خوشمزه وعالی شده

چرا شیرینی کشمشی پهن میشود ولی قنادیها که درست میکنند پهن نمیشود

مینو جان شیرینی کشمشی نازک باید باشه ، اگه میخوای پهن نشه سعی کن موادت رو قبل پخت بذاری تو یخچال تا خوب سرد شه بعد تو سینی فر بذاری ، فر هم داغ باشه که شیرینی ها سریع خودشون رو بگیرن ، اینجوری شیرینی ضخیم تری بدست میاد

شیرینی خشک میشه

این شیرینی خشکه و برای اینکه نرم بمونه باید در ظرف دربسته نگهداری کنید و مدت زمانی که در فر قرار میدید هم کمتر باشه

سلام ممنون از سایت عالیتون لطفا اگر امکانش هست اندازه مواد اولیه شیرینی ها رو به جای گرم . پیمانه بگید.
واقعا ممنون

مهدیه جان بعضی جاها که شیرینی یا کیک حساس هستن حتما لازمه که به گرم بگم عزیزم ، اگه حساسیت خاصی نباشه میگم لیوان یا پیمانه اما جاهایی که از گرم استفاده کردم حتما ترازو استفاده کن

سلام نیلوفر بانووووو . من فر ندارم ولی این شیرینی را خیلی دوست دارم ، ماکروویو سولاردم دارم میه توی اون پخت ؟

سپیده جان دستور کیک و شیرینی ماکروفر و ماکروویو با فر فرق داره ، در بخش آشپزی با ماکروفر میتونی دستور پخت کیک و شیرینی رو مشاهده کنی ، بزودی دستورات جدید دیگه ای هم در این بخش قرار میدم عزیزم

سلام بله من توی سولاردام درست کردم خیلی هم خوب شد با استفاده از کانوکشن و دمای ۱۵۰

سلام. می تونین بجای کره از روغن قنادی صاف 50 هم استفاده کنین ( همزدن به کیفیت شیرینی خیلی کمک میکنه و اساس کار شیرینی کشمشی همزدن است )

دیدگاه

نام (ضروری)

ایمیل (منتشر نخواهد شد) (ضروری)

وب سایت

برای دریافت جدیدترین دستور های آموزش آشپزی ثبت نام کنید

آموزش آشپزی | کیک و شیرینی و دسر | تزیین غذا | رژیم چاقی و لاغری

| ترجمه تخصصی | ترجمه مقاله

غذای اصلی | کیک و شیرینی | تغذیه و سلامتی | Feed

© 2016 ایران کوک: هر گونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد لازم به ذکر است که مسئولیت عواقب پزشکی در خصوص بخش رژیم های غذایی بر عهده خوانندگان محترم می باشد.

شیرینی کشمشی یکی از شیرینی های پر مصرف و سنتی ایران است. این شیرینی به دو صورت نرم و خشک تهیه می شود که با توجه به ذائقه های مختلف هر دو نوع آن طرفداران خاص خودش را دارد. در این آموزش آسان ترین روش پخت شیرینی کشمشی خانگی را برای شما آماده کرده ایم. با مواد لازم ذکر شده در این دستور شیرینی پزی می توانید برای ۵ نفر شیرینی کشمشی تهیه نمایید. با و طرز تهیه شیرینی کشمشی در ادامه با همدوره همراه باشید.

بهتر است قبل از شروع به کار فر را روشن کنیم تا گرم شود. برای این منظور فر را با حرارت ۱۶۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم. نکته دیگر برای شروع کار این است که کره و تخم مرغ را حداقل ۳۰ دقیقه زودتر از یخچال خارج کنیم تا هم دمای محیط شوند.

اگر از کشمش بسته بندی استفاده کنیم نیاز به تمیز کردن آن نیست ولی اگر بخواهیم از کشمش محلی استفاده کنیم ابتدا باید آنرا تمیز کنیم و پس از تمیز کردن کشمش آنرا حداقل به مدت ۳۰ دقیقه در آب بخیسانیم و آبکشی کنیم.

سپس با دستمال خشک کنیم و کنار بگذاریم. یک کاسه مناسب برای تهیه مایه شیرینی انتخاب می کنیم. کره نرم شده را به همراه پودر قند و وانیل به کاسه اضافه می کنیم و مواد را خوب با همزن مخلوط می کنیم تا یکدست شوند و رنگشان تقریبا کرمی شود.طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

پس از اینکه خوب مواد را مخلوط کردیم تخم مرغ را اضافه می کنیم و مجددا خوب مواد را با همزن می زنیم تا یکدست شوند. پس از اینکار آرد را کم کم به مواد اضافه می کنیم و مخلوط کردن را ادامه می دهیم تا تمام آرد به مواد اضافه شود.

پس از تمام شدن آرد ، کشمش را به مایه شیرینی اضافه می کنیم و خوب مواد را هم می زنیم تا مایه شیرینی یکدست و منسجم شود و تقریبا کشمش در تمام نقاط مایه به طوری مساوی تقسیم شود. حالا نوبت پختن شیرینی است.

روی سینی فر یک کاغذ روغنی می اندازیم و با قیف یا قاشق از مایه شیرینی با فاصله روی کاغذ روغنی می ریزیم. توجه داشته باشید مایه در هنگام پخت پهن می شود ، پس باید مایه شیرینی را با فاصله مناسب روی کاغذ روغنی بریزیم.

پس از اینکه تمام مایه را روی کاغذ روغنی ریختیم سینی فر را داخل فر قرار می دهیم. برای آماده شدن شیرینی بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان نیاز است. برای اینکه متوجه شویم شیرینی آماده شده است باید لبه های آنرا ببینیم.

اگر لبه های شیرینی کمی طلایی رنگ شده است شیرینی ما آماده شده است و باید از فر خارج شود. پس از اینکه شیرینی را از فر خارج کردیم صبر می کنیم تا شیرینی ها خنک شود سپس با دقت از کاغذ روغنی جدا می کنیم و در ظرف مورد نظر می چینیم.

احتیاجی به قیف نیست کافیه به اندازۀ یکقاشق غذاخوری روی ظرف مورد نظر بریزیم خودش موقع پخت شکل می گیره .

میشه برای تعداد بیشتر همین دستور و دو برابر کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام و عرض ادب بله مشکلی نیست. با آرزوی موفقیت برای شما دوست گرامی

با سلام. لطفا بفرمایید که حجم لیوان مورد نظر شما چقدر است.

سلام و عرض ادب از لیوان هایی با حجم متوسط مثل لیوان فرانسوی استفاده کنید. با آرزوی موفقیت برای شما دوست گرامی

خانم مقدم آموزش میدهد
مواد لازم جهت تهیه “کوکی شکلاتی”:
آرد: 220 گرم
کره:150 گرم
شکلات چیپسی:100 گرم
کشمش:50 گرم
ب.پ:1قاشق چایخوری
پودر شکر:200 گرم
تخم مرغ:2عدد
وانیل:1قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

9

0 ساینا طرز تهيه آوریل 18, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *